atril 1.27.0 - en to be translation catalogue (360 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
be: Памылка запуску загаду “%s” падчас дэкампрэсіі комікса: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
be: Загад “%s” не здолеў распакаваць комікс.

en: The command “%s” did not end normally.
be: Загад “%s” завяршыўся неяк ненармальна.

en: Not a comic book MIME type: %s
be: MIME-тып не ёсць коміксам: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
be: Не знаходзіцца адпаведны загад для распакоўкі гэтага тыпу коміксаў.

en: Unknown MIME Type
be: Невядомы MIME-тып

en: File corrupted
be: Файл пашкоджаны

en: No files in archive
be: Няма файлаў у архіве

en: No images found in archive %s
be: У архіве %s выявы не знойдзеныя

en: There was an error deleting “%s”.
be: Узнікла памылка падчас выдалення “%s”.

en: Error %s
be: Памылка %s

en: Comic Books
be: Коміксы

en: DjVu document has incorrect format
be: DjVu-дакумент мае хібны фармат

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
be: Дакумент складзены з некалькіх файлаў. Адзін ці больш з іх недаступныя.

en: DjVu Documents
be: Дакументы DjVu

en: DVI document has incorrect format
be: DVI-дакумент хібнага фармату

en: DVI Documents
be: DVI-дакументы

en: Error
be: Памылка

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Not an ePub document
be: Гэта не дакумент ePub

en: could not retrieve filename
be: не выйшла атрымаць назву файла

en: could not open archive
be: не выйшла адкрыць архіў

en: could not extract archive
be: не выйшла распакаваць архіў

en: could not retrieve container file
be: не выйшла атрымаць файл-кантэйнер

en: could not open container file
be: не выйшла адкрыць файл-кантэйнер

en: container file is corrupt
be: файл-кантэйнер пашкоджаны

en: epub file is invalid or corrupt
be: epub-файл нядзейсны або пашкоджаны

en: epub file is corrupt, no container
be: epub-файл пашкоджаны, няма кантэйнера

en: could not parse content manifest
be: не выйшла разабраць змесціва маніфеста

en: content file is invalid
be: невалідны файл за змесцівам

en: epub file has no spine
be: epub-файл без асновы

en: epub file has no manifest
be: epub-файл без маніфеста

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
be: Не выйшла пачаць чытанне дрэва дакумента, некаторых файлаў не стае

en: epub Documents
be: Дакументы epub

en: This work is in the Public Domain
be: Гэтая работа знаходзіцца ў Грамадскім набытку

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Unknown font type
be: Невядомы тып шрыфту

en: No name
be: Без назвы

en: Embedded subset
be: Убудаванае падмноства

en: Embedded
be: Убудаваны

en: Not embedded
be: Не ўбудаваны

en: PDF Documents
be: PDF-дакументы

en: Images
be: Выявы

en: Failed to load document “%s”
be: Не выйшла адкрыць дакумент “%s”

en: Failed to save document “%s”
be: Не выйшла захаваць дакумент “%s”

en: PostScript Documents
be: PostScript-дакументы

en: Invalid document
be: Пашкоджаны дакумент

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
be: Не выйшла захаваць далучэнне "%s": %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
be: Не выйшла адкрыць далучэнне "%s": %s

en: Couldn't open attachment “%s”
be: Не выйшла адкрыць далучэнне "%s"

en: File type %s (%s) is not supported
be: Тып файла %s (%s) не падтрымліваецца

en: All Documents
be: Усе дакументы

en: All Files
be: Усе файлы

en: Failed to create a temporary file: %s
be: Не выйшла стварыць часовы файл: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
be: Не выйшла стварыць часовы каталог: %s

en: File is not a valid .desktop file
be: Файл не ёсць карэктным .desktop-файлам

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
be: Нераспазнаны desktop-файл версіі '%s'

en: Starting %s
be: Запуск %s

en: Application does not accept documents on command line
be: Праграма не падтрымлівае адкрыванне дакументаў праз загадны радок

en: Unrecognized launch option: %d
be: Нераспазнаны параметр запуску: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
be: Немагчыма даслаць URI дакумента ў цэтлік з 'Type=Link'

en: Not a launchable item
be: Незапускальны аб'ект

en: Disable connection to session manager
be: Адключыць злучэнне з кіраўніком сеансаў

en: Specify file containing saved configuration
be: Пазначыць файл з захаванай канфігурацыяй

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
be: Задаць ID кіравання сеансам

en: Session management options:
be: Параметры кіравання сеансам:

en: Show session management options
be: Паказаць параметры кіравання сеансам

en: Show “_%s”
be: Паказаць “_%s”

en: _Move on Toolbar
be: _Перанесці на панэль

en: Move the selected item on the toolbar
be: Дадаць вылучаны аб'ект да панэлі начыння

en: _Remove from Toolbar
be: _Выдаліць з панэлі

en: Remove the selected item from the toolbar
be: Прыняць вылучаны аб'ект з панэлі начыння

en: _Delete Toolbar
be: _Выдаліць панэль

en: Remove the selected toolbar
be: Прыняць выбраную панэль начыння

en: Separator
be: Межнік

en: Fit Width
be: Па шырыні

en: Expand Window to Fit
be: Пашырыць акно, каб улезла

en: Atril Document Viewer
be: Прагляднік дакументаў Atril

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
be: Прагляднік дакументаў асяроддзя MATE

en: Document Viewer
be: Прагляднік дакументаў

en: View multi-page documents
be: Праглядаць шматстаронкавыя дакументы

en: Override document restrictions
be: Ігнараваць абмежаванні дакумента

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
be: Не зважаць на абмежаванні дакумента, такія як ахова ад капіявання ці друку.

en: Automatically reload the document
be: Аўтаматычна перачытаць дакумент

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
be: Ці перачытваць дакумент аўтаматычна пры змяненні файла.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
be: Адрас каталогу, у якім апошнім разам адкрываўся ці захоўваўся дакумент.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
be: Адрас каталогу, у якім апошнім разам захоўвалася выява.

en: Page cache size in MiB
be: Памер кэшу старонак, МіБ

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
be: Максімальны памер кэшу для адрэндэрэных старонак. Абмяжоўвае ўзровень павелічэння.

en: Delete the temporary file
be: Выдаліць часовы файл

en: Print settings file
be: Друкаваць файл настáўленняў

en: MATE Document Previewer
be: Перадпрагляднік дакументаў MATE

en: Failed to print document
be: Не выйшла надрукаваць дакумент

en: The selected printer '%s' could not be found
be: Выбраны прынтар '%s' не знойдзены

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Previous Page
be: _Папярэдняя старонка

en: Go to the previous page
be: Перайсці да папярэдняй старонкі

en: _Next Page
be: _Наступная старонка

en: Go to the next page
be: Перайсці да наступнай старонкі

en: Zoom _In
be: Па_вялічыць маштаб

en: Enlarge the document
be: Павялічыць дакумент

en: Zoom _Out
be: З_меншыць маштаб

en: Shrink the document
be: Паменшыць дакумент

en: Print
be: Друк

en: Print this document
be: Друкаваць дакумент

en: Make the current document fill the window
be: Запоўніць гэтым дакументам акно

en: Make the current document fill the window width
be: Расцягнуць гэты дакумент па шырыні акна

en: Page
be: Старонка

en: Select Page
be: Перайсці да пэўнай старонкі

en: Document
be: Дакумент

en: Title:
be: Загаловак:

en: Location:
be: Размяшчэнне:

en: Subject:
be: Тэма:

en: Author:
be: Аўтар:

en: Keywords:
be: Словы-ключы:

en: Producer:
be: Вырабнік:

en: Creator:
be: Стваральнік:

en: Created:
be: Створаны:

en: Modified:
be: Зменены:

en: Number of Pages:
be: Старонак:

en: Optimized:
be: Аптымізаваны:

en: Format:
be: Фармат:

en: Security:
be: Бяспека:

en: Paper Size:
be: Памер паперы:

en: None
be: Нічога

en: %.0f × %.0f mm
be: %.0f × %.0f мм

en: %.2f × %.2f inch
be: %.2f × %.2f цаляў

en: %s, Portrait (%s)
be: %s, Партрэт (%s)

en: %s, Landscape (%s)
be: %s, Альбом (%s)

en: Atril properties
be: Уласцівасці Atril

en: Shows details for Atril documents
be: Паказвае падрабязнасці дакументаў Atril

en: (%d of %d)
be: (%d з %d)

en: of %d
be: з %d

en: Preparing to print…
be: Падрыхтоўка да друку...

en: Finishing…
be: Завяршэнне...

en: Printing page %d of %d…
be: Друк старонкі %d з %d…

en: Printing is not supported on this printer.
be: Друк на гэтым прынтары не падтрымліваецца.

en: Invalid page selection
be: Некарэктны выбар старонкі

en: Your print range selection does not include any pages
be: Зададзены дыяпазон старонак для друку не змяшчае ніводнай старонкі

en: Page Scaling:
be: Маштабаванне старонкі:

en: Shrink to Printable Area
be: Сціснуць да памеру друку

en: Fit to Printable Area
be: Дапасаваць да памеру друку

en: Auto Rotate and Center
be: Аўтапаварот і цэнтраванне

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
be: Змяняць арыентацыю старонкі прынтара ў адпаведнасці з кожнай старонкай дакумента. Старонкі дакумента будуць цэнтраваныя на старонцы прынтара.

en: Select page size using document page size
be: Выбраць памер старонкі, адпаведны памеру старонкі дакумента

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
be: Калі ўключана, кожная старонка будзе надрукавана на паперцы таго ж памеру, як і старонка дакумента.

en: Page Handling
be: Апрацоўка старонак

en: Failed to print page %d: %s
be: Не выйшла надрукаваць старонку %d: %s

en: Scroll Up
be: Пракруціць угору

en: Scroll Down
be: Пракруціць долу

en: Scroll View Up
be: Пракруціць дакумент угору

en: Scroll View Down
be: Пракруціць дакумент долу

en: Document View
be: Выгляд дакумента

en: Jump to page:
be: Перайсці да старонкі:

en: End of presentation. Click to exit.
be: Канец прэзентацыі. Пстрыкніце для выхаду.

en: Go to first page
be: Перайсці да першвй старонкі

en: Go to previous page
be: Перайсці да папярэдняй старонкі

en: Go to next page
be: Перайсці да наступнай старонкі

en: Go to last page
be: Перайсці да апошняй старонкі

en: Go to page
be: Перайсці да старонкі

en: Find
be: Пошук

en: Go to page %s
be: Перайсці да %s старонкі

en: Go to %s on file “%s”
be: Перайсці да %s у файле "%s"

en: Go to file “%s”
be: Перайсці ў файл "%s"

en: Launch %s
be: Запусціць %s

en: Find:
be: Шукаць:

en: Find previous occurrence of the search string
be: Шукаць ранейшае з'яўленне шуканага радка

en: Find next occurrence of the search string
be: Шукаць наступнае з'яўленне шуканага радка

en: Case Sensitive
be: Зважаць на рэгістр

en: Toggle case sensitive search
be: Змяніць рэжым уліку рэгістру

en: Icon:
be: Значок:

en: Note
be: Нататка

en: Comment
be: Каментар

en: Key
be: Ключ

en: Help
be: Даведка

en: New Paragraph
be: Новы абзац

en: Paragraph
be: Абзац

en: Insert
be: Уставіць

en: Cross
be: Закрэсліць

en: Circle
be: Круг

en: Unknown
be: Невядомы

en: Annotation Properties
be: Уласцівасці анатацый

en: Color:
be: Колер:

en: Style:
be: Стыль:

en: Transparent
be: Празрыстасць

en: Opaque
be: Непразрыстасць

en: Initial window state:
be: Пачатковы стан акна:

en: Open
be: Адкрыць

en: Close
be: Закрыць

en: Password for document %s
be: Пароль для дакумента %s

en: Loading…
be: Загрузка...

en: Open a recently used document
be: Адкрыць ранейшы дакумент

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
be: Гэты дакумент закрыты і патрабуе пароль, каб прачытаць яго.

en: _Unlock Document
be: Раз_блакаваць дакумент

en: Enter password
be: Вызначце пароль

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
be: Дакумент "%s" закрыты і патрабуе пароль, каб яго адкрыць.

en: Password required
be: Трэба вызначыць пароль

en: _Password:
be: _Пароль:

en: Forget password _immediately
be: Адразу _забыцца на пароль

en: Remember password until you _log out
be: Памятаць пароль да канца сесіі

en: Remember _forever
be: Памятаць _заўсёды

en: Properties
be: Уласцівасці

en: General
be: Асноўнае

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Document License
be: Ліцэнзія дакумента

en: Font
be: Шрыфт

en: Gathering font information… %3d%%
be: Атрыманне інфармацыі пра шрыфты… %3d%%

en: Usage terms
be: Умовы выкарыстання

en: Text License
be: Ліцэнзія тэксту

en: Further Information
be: Дадатковая інфармацыя

en: Add
be: Дадаць

en: Add text annotation
be: Дадаць тэкставую анатацыю

en: Document contains no annotations
be: Дакумент не змяшчае анатацый

en: Page %d
be: Старонка %d

en: Annotations
be: Анатацыі

en: Attachments
be: Далучэнні

en: _Open Bookmark
be: _Адкрыць закладку

en: _Rename Bookmark
be: _Пераназваць закладку

en: _Remove Bookmark
be: _Выдаліць закладку

en: Page %s
be: Старонка %s

en: _Add
be: Д_адаць

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Layers
be: Пласты

en: Print…
be: Друк…

en: Index
be: Змест

en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en: Page %s — %s
be: Старонка %s — %s

en: The document contains no pages
be: Дакумент не змяшчае старонак

en: The document contains only empty pages
be: Усе старонкі дакумента - пустыя

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
be: Рэжым прэзентацыі недаступны для дакументаў ePub.

en: Unable to open document
be: Немагчыма адкрыць дакумент

en: Loading document from “%s”
be: Загрузка дакумента з “%s”

en: Downloading document (%d%%)
be: Сцягванне дакумента (%d%%)

en: Failed to load remote file.
be: Не выйшла загрузіць адлеглы файл.

en: Reloading document from %s
be: Перачытванне дакумена з %s

en: Failed to reload document.
be: Не выйшла перачытаць дакумент.

en: Open Document
be: Адкрыць дакумент

en: Saving document to %s
be: Захоўванне дакумента ў %s

en: Saving attachment to %s
be: Захоўванне далучэння ў %s

en: Saving image to %s
be: Захоўванне выявы ў %s

en: The file could not be saved as “%s”.
be: Немагчыма захаваць файл як "%s".

en: Uploading document (%d%%)
be: Зацягванне дакумента (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
be: Зацягванне далучэння (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
be: Зацягванне выявы (%d%%)

en: Save As…
be: Захаваць як...

en: Could not send current document
be: Не выйшла даслаць дзейны дакумент

en: Printing job “%s”
be: Выконваецца задача “%s”

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
be: Некаторыя формы ў дакуменце былі запоўнены. Калі не захаваць яго копію, змены страцяцца.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
be: Дакумент змяшчае новыя ці змененыя анатацыі. Калі вы не захаваеце яго копію, змены будуць назаўсёды страчаны.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
be: Захаваць копію дакумента “%s” перад закрываннем?

en: Close _without Saving
be: _Закрыць без захавання

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
be: Пачакаць завяршэння задачы друку “%s” перад закрываннем?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
be: Калі закрыеце акно, задачы друку, што стаяць у чарзе, не будуць выкананы.

en: Cancel _print and Close
be: Скасаваць друк і закрыць

en: Close _after Printing
be: Закрыць _пасля друку

en: Running in presentation mode
be: Рэжым прэзентацыі

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
be: Рэжым прэзентацыі недаступны для дакументаў ePub

en: Toolbar Editor
be: Рэдактар панэлі

en: There was an error displaying help
be: Падчас паказу даведкі ўзнікла памылка

en: Not found
be: Не знойдзена

en: %3d%% remaining to search
be: Засталося шукаць %3d%%

en: _File
be: _Файл

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _View
be: _Выгляд

en: _Go
be: _Перайсці

en: _Bookmarks
be: _Закладкі

en: _Help
be: _Даведка

en: _Open…
be: _Адкрыць

en: Open an existing document
be: Адкрыць існы дакумент

en: Op_en a Copy
be: Адкрыць _копію

en: Open a copy of the current document in a new window
be: Адкрыць копію гэтага дакумента ў новым акне

en: Save a copy of the current document
be: Захаваць копію гэтага дакумента

en: Send _To...
be: Даслаць _да...

en: Send current document by mail, instant message...
be: Адправіць дзейны дакумент па пошце, імгненным паведамленнем...

en: _Print…
be: _Друк…

en: P_roperties
be: _Уласцівасці

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: Select _All
be: Вылучыць _усё

en: _Find…
be: _Шукаць

en: Find a word or phrase in the document
be: Пошук слова ці выраза ў дакуменце

en: Find Ne_xt
be: Шукаць да_лей

en: Find Pre_vious
be: Шукаць ра_ней

en: T_oolbar
be: Панэль _начыння

en: Rotate _Left
be: Павярнуць _супраць сонца

en: Rotate _Right
be: Павярнуць _па сонцу

en: Save Current Settings as _Default
be: Захаваць дзейныя настáўленні як стандартныя

en: _Reload
be: _Перачытаць

en: Reload the document
be: Перачытаць дакумент

en: _Expand Window to Fit
be: _Пашырыць акно, каб улезла

en: Auto_scroll
be: Аўтапра_крутка

en: _First Page
be: П_ершая старонка

en: Go to the first page
be: Перайсці да першай старонкі

en: _Last Page
be: Ап_ошняя старонка

en: Go to the last page
be: Перайсці да апошняй старонкі

en: _Add Bookmark
be: _Дадаць закладку

en: Add a bookmark for the current page
be: Дадаць закладку на дзейную старонку

en: _Contents
be: _Змесціва

en: _About
be: _Пра аплет

en: Leave Fullscreen
be: Вярнуцца ў звычайны рэжым

en: Leave fullscreen mode
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Start Presentation
be: Запуск прэзентацыі

en: Start a presentation
be: Запусціць прэзентацыю

en: _Toolbar
be: _Панэль начыння

en: Show or hide the toolbar
be: Паказаць / схаваць панэль начыння

en: Side _Pane
be: Бакавая _панэль

en: Show or hide the side pane
be: Паказаць / схаваць бакавую панэль

en: _Continuous
be: Па _чарзе

en: Show the entire document
be: Паказаць увесь дакумент

en: _Dual
be: _Падвойны

en: Show two pages at once
be: Паказваць па дзве старонкі

en: _Fullscreen
be: _На ўвесь экран

en: Expand the window to fill the screen
be: Пашырыць акно на ўвесь экран

en: Pre_sentation
be: _Прэзентацыя

en: Run document as a presentation
be: Адкрыць дакумент у рэжыме прэзентацыі

en: Show page contents with the colors inverted
be: Паказаваць змесціва старонкі  з інвертаванымі колерамі

en: _Open Link
be: Ад_крыць спасылку

en: _Go To
be: _Перайсці

en: Open in New _Window
be: Адкрыць у _новым акне

en: _Copy Link Address
be: _Скапіяваць адрас спасылкі

en: _Save Image As…
be: _Захаваць выяву як...

en: Copy _Image
be: Скапіяваць _выяву

en: Annotation Properties…
be: Уласцівасці анатацый...

en: _Open Attachment
be: _Адкрыць далучэнне

en: _Save Attachment As…
be: _Захаваць далучэнне як...

en: Zoom
be: Падагнаць

en: Adjust the zoom level
be: Змяніць маштабаванне

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Back
be: Назад

en: Move across visited pages
be: Пераход паміж наведанымі старонкамі

en: Send To
be: Даслаць да

en: Previous
be: Папярэдняя

en: Next
be: Наступная

en: Zoom In
be: Наблізіць

en: Zoom Out
be: Аддаліць

en: Unable to launch external application.
be: Не выйшла запусціць знешнюю праграму.

en: Unable to open external link
be: Немачгыма адкрыць знешнюю спасылку

en: Couldn't find appropriate format to save image
be: Не выйшла адшукаць адпаведны фармат каб захаваць выяву

en: The image could not be saved.
be: Немагчыма запісаць выяву.

en: Save Image
be: Запісаць выяву

en: Unable to open attachment
be: Немагчыма адкрыць далучэнне

en: The attachment could not be saved.
be: Немагчыма захаваць далучэнне.

en: Save Attachment
be: Запісаць далучэнне

en: %s — Password Required
be: %s — патрабуецца пароль

en: By extension
be: Па пашырэнні

en: MATE Document Viewer
be: Прагляднік дакументаў для MATE

en: The page label of the document to display.
be: Подпіс старонкі ў дакуменце для паказу.

en: PAGE
be: СТАРОНКА

en: The page number of the document to display.
be: Нумар старонкі ў дакуменце для паказу.

en: NUMBER
be: НУМАР

en: Run atril in fullscreen mode
be: Запускаць Atril у поўнаэкранным рэжыме

en: Named destination to display.
be: Назва прызначэння для паказу.

en: DEST
be: ПРЫЗН

en: Run atril in presentation mode
be: Запускаць Atril у рэжыме прэзентацыі

en: Run atril as a previewer
be: Запускаць Atril у рэжыме перадпраглядніка

en: The word or phrase to find in the document
be: Слова ці выраз для пошуку ў дакуменце

en: STRING
be: РАДОК

en: [FILE…]
be: [ФАЙЛ…]
