atril 1.27.0 - en to eu translation catalogue (442 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
eu: Errorea gertatu da '%s' komandoa abiaraztean komikia deskonprimitzeko: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
eu: Huts egin du '%s' komandoak komikia deskonprimitzean.

en: The command “%s” did not end normally.
eu: '%s' komandoa ez da behar bezala amaitu.

en: Not a comic book MIME type: %s
eu: Ez da komikien MIME mota: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
eu: Ezin da komando egokirik aurkitu komiki mota hau deskonprimitzeko

en: Unknown MIME Type
eu: MIME mota ezezaguna

en: File corrupted
eu: Fitxategia hondatuta

en: No files in archive
eu: Ez dago fitxategirik artxiboan

en: No images found in archive %s
eu: Ez da irudirik aurkitu %s artxiboan

en: There was an error deleting “%s”.
eu: Errorea gertatu da '%s' ezabatzean.

en: Error %s
eu: Errorea: %s

en: Comic Books
eu: Komikiak

en: DjVu document has incorrect format
eu: DjVu dokumentuak okerreko formatua du

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
eu: Dokumentua hainbat fitxategirekin osatua dago. Fitxategi bat edo gehiago ezin da atzitu.

en: DjVu Documents
eu: DjVu dokumentuak

en: DVI document has incorrect format
eu: DVI dokumentuak okerreko formatua du

en: DVI Documents
eu: DVI dokumentuak

en: unexpected EOF
eu: ustekabeko EOF

en: could not load font `%s'
eu: ezin izan da `%s' letra mota kargatu

en: could not reload `%s'
eu: ezin izan da `%s' birkargatu

en: %s: unsupported DVI format (version %u)
eu: %s: onartzen ez den DVI formatua ( %u bertsioa)

en: no pages selected
eu: ez da orrialderik hautatu

en: %s: File corrupted, or not a DVI file
eu: %s: Fitxategia hondatuta dago edo ez da DVI fitxategia

en: %s: vf macro had errors
eu: %s: vf makroak akatsak zituen

en: %s: stack not empty after vf macro
eu: %s: pila ez dago hutsik vf makroaren ondoren

en: %s: could not reopen file (%s)
eu: %s: ezin izan da fitxategia berriro ireki (%s)

en: %s: page %d out of range
eu: %s: orria %d eremuz kanpo

en: %s: bad offset at page %d
eu: %s: desplazamendu txarra orrialdean %d

en: stack not empty at end of page
eu: pila ez dago hutsik orriaren amaieran

en: no default font set yet
eu: oraindik ez dago letra-tipo lehenetsirik

en: requested character %d does not exist in `%s'
eu: eskatutako %d karakterea ez dago `%s'-n

en: enlarging stack
eu: pila handituz

en: stack underflow
eu: pilaren azpiko jarioa

en: font %d is not defined
eu:  %d letra mota ez dago definituta

en: malformed special length
eu: gaizki eratutako luzera berezia

en: font %d is not defined in postamble
eu:  %dletra-mota ez dago bukaerako sinkronizatzailean definituta

en: unexpected opcode %d
eu: ustekabeko kode eragilea  %d

en: undefined opcode %d
eu: definitu gabeko kode-eragilea %d

en: %s: no fonts defined
eu: %s: : ez dago letra-tiporik definituta

en: %s: could not load fontmap
eu: %s: : ezin izan da letra-mapa kargatu

en: %s: could not set as default encoding
eu: %s: ezin izan da kodetze lehenetsi gisa ezarri

en: %s: File corrupted, or not a GF file
eu: %s:Fitxategia hondatuta dago edo ez da GF fitxategia

en: custom
eu: Pertsonalizatua

en: Houston, we have a problem
eu: Houston, arazo bat daukagu

en: %s: Error:
eu: %s: Errorea:

en: Error
eu: Errorea

en: %s: Warning:
eu: %s: Abisua:

en: Warning
eu: Abisua

en: %s: File corrupted, or not a VF file.
eu: %s: Fitxategia hondatuta dago edo ez da VF fitxategia.

en: Not an ePub document
eu: Ez da ePub dokumentua

en: could not retrieve filename
eu: ezin izan da fitxategi-izena berreskuratu

en: could not open archive
eu: ezin izan da artxiboa ireki

en: could not extract archive
eu: ezin izan da artxiboa erauzi

en: could not retrieve container file
eu: ezin izan da edukiontzi-fitxategia berreskuratu

en: could not open container file
eu: ezin izan da edukiontzi-fitxategia ireki

en: container file is corrupt
eu: edukiontzi-fitxategia hondatuta

en: epub file is invalid or corrupt
eu: epub fitxategi baliogabea edo hondatuta

en: epub file is corrupt, no container
eu: epub fitxategia hondatuta dago, edukiontzirik ez

en: could not parse content manifest
eu: ezin izan da edukiaren manifestua analizatu

en: content file is invalid
eu: eduki-fitxategi baliogabea

en: epub file has no spine
eu: epub fitxategiak ez dauka bizkarrik

en: epub file has no manifest
eu: epub fitxategiak ez dauka manifesturik

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
eu: Ezin izan da dokumentu-zuhaitza konfiguratu kargatzeko, fitxategiak falta dira

en: epub Documents
eu: epub dokumentuak

en: This work is in the Public Domain
eu: Lan hau Domeinu Publikoan dago

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Type 1
eu: 1 mota

en: Type 1C
eu: 1C mota

en: Type 3
eu: 3 mota

en: Type 1 (CID)
eu: 1 mota (CID)

en: Type 1C (CID)
eu: 1C mota (CID)

en: Unknown font type
eu: Letra-tipo mota ezezaguna

en: No name
eu: Izenik gabe

en: Embedded subset
eu: Kapsulatutako azpimultzoa

en: Embedded
eu: Kapsulatua

en: Not embedded
eu: Kapsulatu gabea

en: PDF Documents
eu: PDF dokumentuak

en: Images
eu: Irudiak

en: Failed to load document “%s”
eu: Huts egin du '%s' dokumentua kargatzean

en: Failed to save document “%s”
eu: Huts egin du '%s' dokumentua gordetzean

en: PostScript Documents
eu: PostScript dokumentuak

en: Invalid document
eu: Dokumentu baliogabea

en: Tiff Documents
eu: Tiff dokumentuak

en: XPS Documents
eu: XPS dokumentuak

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
eu: Ezin izan da '%s' eranskina gorde: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
eu: Ezin izan da '%s' eranskina ireki: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
eu: Ezin izan da '%s' eranskina ireki

en: File type %s (%s) is not supported
eu: %s (%s) fitxategi mota ez dago onartuta

en: All Documents
eu: Dokumentu guztiak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Failed to create a temporary file: %s
eu: Huts egin du aldi baterako fitxategia sortzean: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
eu: Huts egin du aldi baterako direktorioa sortzean: %s

en: File is not a valid .desktop file
eu: Fitxategia ez da baliozko .desktop fitxategia

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eu: Mahaigaineko (.desktop) fitxategiaren '%s' bertsioa ezezaguna

en: Starting %s
eu: %s hasieratzen

en: Application does not accept documents on command line
eu: Aplikazioak ez ditu dokumenturik onartzen komando-lerroan

en: Unrecognized launch option: %d
eu: Abiarazteko aukera ezezaguna: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eu: Ezin zaio dokumentuen URIrik eman 'Type=Link' mahaigaineko sarrerari

en: Not a launchable item
eu: Ez da elementu abiarazgarria

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Specify file containing saved configuration
eu: Zehaztu gordetako konfigurazioa duen fitxategia

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: ID
eu: IDa

en: Session management options:
eu: Saio-kudeaketaren aukerak:

en: Show session management options
eu: Erakutsi saio-kudeaketaren aukerak

en: Show “_%s”
eu: Erakutsi '_%s'

en: _Move on Toolbar
eu: _Aldatu lekuz tresna-barran

en: Move the selected item on the toolbar
eu: Aldatu lekuz hautatutako elementua tresna-barran

en: _Remove from Toolbar
eu: _Kendu tresna-barratik

en: Remove the selected item from the toolbar
eu: Kendu hautatutako elementua tresna-barratik

en: _Delete Toolbar
eu: _Kendu tresna-barra

en: Remove the selected toolbar
eu: Kendu hautatutako tresna-barra

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Fit Page
eu: Doitu orria

en: Fit Width
eu: Doitu zabalera

en: Expand Window to Fit
eu: Zabal Ezazu Leihoa Moldatzera

en: 50%
eu: %50

en: 70%
eu: %70

en: 85%
eu: %85

en: 100%
eu: %100

en: 125%
eu: %125

en: 150%
eu: %150

en: 175%
eu: %175

en: 200%
eu: %200

en: 300%
eu: %300

en: 400%
eu: %400

en: 800%
eu: %800

en: 1600%
eu: %1600

en: 3200%
eu: %3200

en: 6400%
eu: %6400

en: Atril Document Viewer
eu: Atril dokumentu ikustailea

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
eu: MATE mahaigain ingurunerako dokumentu ikustailea

en: Atril is a simple multi-page document viewer. It can display and print PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS and Portable Document Format (PDF) files, as well as comic book archive files. When supported by the document, it also allows searching for text, copying text to the clipboard, hypertext navigation and table-of-contents bookmarks.
eu: Atril orrialde anitzeko dokumentuen ikustailea da. PostScript (PS), Encapsulated PostScript (EPS), DJVU, DVI, XPS eta Portable Document Format (PDF) fitxategiak bistaratu eta inprimatu ditzake, baita komiki-liburuen fitxategiak ere. Dokumentuak onartzen duenean, testua bilatzea, testua arbelean kopiatzea, hipertestuen nabigazioa eta aurkibideko laster-markak ere ahalbidetzen ditu.

en: Atril is a fork of Evince and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Atril, please visit the project's home page.
eu: Atril Evince-ren fork bat da eta  MATE mahaigaineko ingurunearen zati bat. MATE eta Atril-i buruz gehiago jakin nahi baduzu, bisitatu proiektuaren orria.

en: Document Viewer
eu: Dokumentu ikustailea

en: View multi-page documents
eu: Ikusi orrialde anitzeko dokumentuak

en: Override document restrictions
eu: Baliogabe itzazu dokumentu-murrizketak

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
eu: Baliogabe itzazu dokumentu-murrizketak, kopiatzeko edo inprimatzeko murrizketa bezala.

en: Automatically reload the document
eu: Kargatu berriro dokumentua automatikoki

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
eu: Fitxategia aldatzean dokumentua automatikoki berriro kargatzen den ala ez.

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
eu: Dokumentu bat ireki edo gordetzeko azkena erabilitako direktorioaren URIa.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
eu: Irudi bat gordetzeko azkena erabilitako direktorioaren URIa.

en: Page cache size in MiB
eu: Orriaren cache tamaina MiBetan

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
eu: Errendatutako orrien cachean erabiliko den gehienezko tamaina, gehienezko zoom maila mugatzen du.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadro bat erabiltzaileak teklatu bidezko nabigazioa aktibatu nahi duela berresteko.

en: Delete the temporary file
eu: Ezabatu aldi baterako fitxategia

en: Print settings file
eu: Inprimatu ezarpenen fitxategia

en: MATE Document Previewer
eu: MATEko dokumentu aurre-ikustailea

en: Failed to print document
eu: Huts egin du dokumentua inprimatzean

en: The selected printer '%s' could not be found
eu: Ezin izan da hautatutako '%s' inprimagailua aurkitu

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Previous Page
eu: _Aurreko orrialdea

en: Go to the previous page
eu: Joan aurreko orrialdera

en: _Next Page
eu: _Hurrengo orrialdea

en: Go to the next page
eu: Joan hurrengo orrialdera

en: Zoom _In
eu: _Zooma handiagotu

en: Enlarge the document
eu: Handiagotu dokumentua

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: Shrink the document
eu: Uzkurtu dokumentua

en: Reset zoom to 100%
eu: Berrezarri zooma %100ean

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print this document
eu: Inprimatu dokumentu hau

en: Fit Pa_ge
eu: Doitu _orria

en: Make the current document fill the window
eu: Uneko dokumentuak leiho guztia betetzen du

en: Fit _Width
eu: Doitu _zabalera

en: Make the current document fill the window width
eu: Uneko dokumentuak leihoaren zabalera guztia betetzen du

en: Page
eu: Orrialdea

en: Select Page
eu: Hautatu orrialdea

en: Document
eu: Dokumentua

en: Title:
eu: Titulua:

en: Location:
eu: Kokapena:

en: Subject:
eu: Gaia:

en: Author:
eu: Egilea:

en: Keywords:
eu: Gako-hitzak:

en: Producer:
eu: Ekoizlea:

en: Creator:
eu: Sortzailea:

en: Created:
eu: Sortuta:

en: Modified:
eu: Aldatuta:

en: Number of Pages:
eu: Orri kopurua:

en: Optimized:
eu: Optimizatua:

en: Format:
eu: Formatua:

en: Security:
eu: Segurtasuna:

en: Paper Size:
eu: Paper-tamaina:

en: None
eu: Bat ere ez

en: %.2f × %.2f inch
eu: %.2f × %.2f hazbete

en: %s, Portrait (%s)
eu: %s, bertikala (%s)

en: %s, Landscape (%s)
eu: %s, horizontala (%s)

en: Atril properties
eu: Atril propietateak

en: Shows details for Atril documents
eu: Erakutsi Atril dokumentuen xehetasunak

en: (%d of %d)
eu: (%d / %d)

en: of %d
eu: / %d

en: Preparing to print…
eu: Inprimatzeko prestatzen...

en: Finishing…
eu: Amaitzen...

en: Printing page %d of %d…
eu: Orrialdea inprimatzen: %d / %d ...

en: Printing is not supported on this printer.
eu: Inprimatzea ez dago onartuta inprimagailu honekin.

en: Invalid page selection
eu: Baliogabeko orrialde hautapena

en: Your print range selection does not include any pages
eu: Inprimatzeko hautatutako barrutiak ez du inolako orrialderik

en: Page Scaling:
eu: Orrialdea eskalatzea:

en: Shrink to Printable Area
eu: Uzkurtu area inprimagarrira

en: Fit to Printable Area
eu: Doitu area inprimagarrira

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
eu: Eskalatu dokumentuko orrialdeak hautatutako inprimagailuaren orrialdera doitzeko. Hautatu hauetariko bat:
    • "Bat ere ez": ez da orrialdeen eskalatzerik landuko.
    
    • "Uzkurtu area inprimagarrira": area inprimagarriak baino handiagoak diren dokumentuko orrialdeak txikitu egingo dira inprimagailuaren orrialdeko area inprimagarrira doitzeko.
    
    • "Doitu area inprimagarrira": dokumentuko orrialdeak behar haina bezain handitu edo txikitu egingo dira inprimagailuaren orrialdeko areara doitzeko.

en: Auto Rotate and Center
eu: Biratu eta zentratu automatikoki

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
eu: Biratu inprimagailuaren orrialdearen orrialde bakoitza orientazioa dokumentuko orrialde bakoitzaren orientazioarekin bat etortzeko. Dokumentuko orrialdeak zentratu egingo dira inprimagailuaren orrialdean.

en: Select page size using document page size
eu: Hautatu orrialdearen tamaina dokumentuko orrialdearen tamaina erabiliz

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
eu: Gaitutakoan, dokumentuko orrialdearen paperaren tamaina berdinarekin inprimatuko da orrialde bakoitza.

en: Page Handling
eu: Orrialdeen kudeaketa

en: Failed to print page %d: %s
eu: Huts egin du %d orrialdea inprimatzean: %s

en: Scroll Up
eu: Korritu gora

en: Scroll Down
eu: Korritu behera

en: Scroll View Up
eu: Korritu ikuspegia gora

en: Scroll View Down
eu: Korritu ikuspegia behera

en: Document View
eu: Dokumentuaren ikuspegia

en: Jump to page:
eu: Joan orrira:

en: End of presentation. Click to exit.
eu: Aurkezpenaren amaiera. Sakatu 'Ihes' tekla irtetzeko.

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrialdera

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrialdera

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrialdera

en: Go to last page
eu: Joan azken orrialdera

en: Go to page
eu: Joan orrira:

en: Find
eu: Bilatu

en: Go to page %s
eu: Joan %s orrira

en: Go to %s on file “%s”
eu: Joan hona: %s ('%s' fitxategian)

en: Go to file “%s”
eu: Joan '%s' fitxategira

en: Launch %s
eu: Abiarazi %s

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Find previous occurrence of the search string
eu: Hitzaren aurreko agerraldia bilatzen du

en: Find next occurrence of the search string
eu: Hitzaren hurrengo agerraldia bilatzen du

en: Case Sensitive
eu: M_aiuskulak/minuskulak

en: Toggle case sensitive search
eu: Txandakatu maiuskulak eta minuskulak bereiztea bilaketan

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Note
eu: Oharra

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Key
eu: Tekla

en: Help
eu: Laguntza

en: New Paragraph
eu: Paragrafo berria

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: Insert
eu: Txertatu

en: Cross
eu: Gurutzea

en: Circle
eu: Zirkulua

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Annotation Properties
eu: Oharpenaren propietateak

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Style:
eu: Estiloa:

en: Transparent
eu: Gardena

en: Opaque
eu: Opakoa

en: Initial window state:
eu: Hasierako leihoaren egoera:

en: Open
eu: Ireki

en: Close
eu: Itxi

en: Password for document %s
eu: '%s' dokumentuaren pasahitza

en: Loading…
eu: Kargatzen...

en: Open a recently used document
eu: Ireki erabilitako azkenetariko fitxategia

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
eu: Dokumentu hau blokeatuta dago, pasahitz egokia sartuz irakur daiteke soilik.

en: _Unlock Document
eu: _Desblokeatu dokumentua

en: Enter password
eu: Sartu pasahitza

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
eu: '%s' dokumentua blokeatuta dago, pasahitza behar da irekitzeko.

en: Password required
eu: Pasahitza behar da

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: Forget password _immediately
eu: Ahaztu pasahitza _berehala

en: Remember password until you _log out
eu: Gogoratu pasahitza saio _amaitu arte

en: Remember _forever
eu: _Gogoratu beti

en: Properties
eu: Propietateak

en: General
eu: Orokorra

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Document License
eu: Dokumentuaren lizentzia

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Gathering font information… %3d%%
eu: Letra-tipoaren informazioa biltzen... %%%3d

en: Usage terms
eu: Erabilpenaren baldintzak

en: Text License
eu: Testuaren lizentzia

en: Further Information
eu: Informazio gehiago

en: Hide sidebar
eu: Ezkutatu alboko barra

en: Add
eu: Gehitu

en: Add text annotation
eu: Gehitu testuaren oharpena

en: Document contains no annotations
eu: Dokumentuak ez du oharpenik

en: Page %d
eu: %d. orrialdea

en: Annotations
eu: Oharpenak

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: _Open Bookmark
eu: _Ireki laster-marka

en: _Rename Bookmark
eu: _Berrizendatu laster-marka

en: _Remove Bookmark
eu: _Kendu laster-marka

en: Page %s
eu: %s orrialdea

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Layers
eu: Geruzak

en: Print…
eu: Inprimatu...

en: Index
eu: Indizea

en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

en: Page %s — %s
eu: %s — %s orrialdea

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
eu: Ezin da aurkezpen modua erabili ePub dokumentuetan, erabili pantaila osoko modua.

en: The document contains no pages
eu: Dokumentuak ez du orrialderik

en: The document contains only empty pages
eu: Dokumentuak orrialde hutsak soilik ditu

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
eu: Aurkezpen-modua ez dute mantentzen ePub-dokumentuetarako.

en: Unable to open document
eu: Ezin da dokumentua ireki

en: Loading document from “%s”
eu: %s(e)tik dokumentua kargatzen

en: Downloading document (%d%%)
eu: Dokumentua deskargatzen (%% %d)

en: Failed to load remote file.
eu: Huts egin du urruneko fitxategia kargatzean.

en: Reloading document from %s
eu: %s(e)ndik dokumentua birkargatzen

en: Failed to reload document.
eu: Huts egin du dokumentua birkargatzean.

en: Open Document
eu: Ireki dokumentua

en: Saving document to %s
eu: Dokumentua %s(e)n gordetzen

en: Saving attachment to %s
eu: Eranskina %s(e)n gordetzen

en: Saving image to %s
eu: Irudia %s(e)n gordetzen

en: The file could not be saved as “%s”.
eu: Fitxategia ezin izan da '%s' bezala gorde.

en: Uploading document (%d%%)
eu: Dokumentua igotzen (%% %d)

en: Uploading attachment (%d%%)
eu: Eranskina igotzen (%% %d)

en: Uploading image (%d%%)
eu: Irudia igotzen (%% %d)

en: Save As…
eu: Gorde honela...

en: Could not send current document
eu: Ezin izan da uneko dokumentua bidali

en: Printing job “%s”
eu: '%s' lana inprimatzen

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
eu: Dokumentuak bete beharreko inprimaki-eremuak ditu. Ez baduzu kopia bat gordetzen, aldaketak betirako galduko dira.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
eu: Dokumentuak oharpen berriak edo aldatutakoak ditu. Ez baduzu kopia bat gordetzen, aldaketak betirako galduko dira.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
eu: Gorde '%s' dokumentuaren kopia itxi aurretik?

en: Close _without Saving
eu: Itxi gorde _gabe

en: _Save As…
eu: Gorde honela...

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
eu: Itxi aurretik '%s' lana inprimatu arte zai egon?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
eu: Leihoa ixten baduzu, falta diren inprimatze-lanak ez dira inprimatuko.

en: Cancel _print and Close
eu: _Utzi inprimatzea eta irten

en: Close _after Printing
eu: Itxi inprimatu _ondoren

en: Running in presentation mode
eu: Exekutatu aurkezpen moduan

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
eu: Aurkezpen-modua|moda ez dute mantentzen ePub-dokumentuetarako.

en: Toolbar Editor
eu: Tresna-barraren editorea

en: There was an error displaying help
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean

en: Atril is a simple multi-page document viewer.
eu: Atril orrialde anitzeko dokumentu-ikustaile sinplea da.

en: MATE Documentation Team
eu: Mate dokumentatzeko taldea

en: GNOME Documentation Team
eu: GNOME dokumentatzeko taldea

en: Atril is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Atril software librea da; Software Librearen Fundazioak argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren baldintzen arabera alda dezakezu edota berriz banatu; bai Lizentziaren 2. bertsioa, edo (zure aukeran) geroko bertsioaren arabera.

en: Atril is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: Atril erabilgarria izango den itxaropenarekin banatzen da, baina INOLAKO BERMERIK GABE; MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULAR BATERAKO EGOKITASUNEKO bermerik gabe. Ikusi GNU Lizentzia Publiko Orokorra xehetasun gehiagorako.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Atril; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
eu: GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jaso beharko zenuke Atrilekin batera; hala ez bada, idatzi helbide honetara Free Software Foundation, Inc., Franklin Street 51, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 AEB

en: About Atril Document Viewer
eu: Atril Dokumentu Ikusleari Buruz

en: %d found on this page | %d found on this page
eu[0]: %d topatuta orri honetan
eu[1]: %d topatuta orri honetan

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: %3d%% remaining to search
eu: %%%3d falta dira bilatzeko

en: Enable caret navigation?
eu: Teklatu bidezko nabigazioa gaitu?

en: _Enable
eu: _Gaitu

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a movable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
eu: F7 sakatuz gero, kurtsorearen nabigazioa aktibatu edo desaktibatzen da. Ezaugarri honek kurtsore mugikorra jartzen du testu-orrietan, mugitu eta teklatuarekin testua hautatzeko. Nahi al duzu kurtsorearen nabigazioa aktibatzea?

en: Don't show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Go
eu: _Joan

en: _Bookmarks
eu: _Laster-markak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Open…
eu: _Ireki...

en: Open an existing document
eu: Ireki existitzen den dokumentua

en: Op_en a Copy
eu: Ireki _kopia bat

en: Open a copy of the current document in a new window
eu: Ireki uneko dokumentuaren kopia leiho berrian

en: Save a copy of the current document
eu: Gorde uneko dokumentuaren kopia

en: Send _To...
eu: Bidali _honi...

en: Send current document by mail, instant message...
eu: Bidali uneko dokumentua posta elektronikoz, berehalako mezularitzaz...

en: _Print…
eu: _Inprimatu...

en: P_roperties
eu: _Propietateak

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: _Find…
eu: _Bilatu...

en: Find a word or phrase in the document
eu: Bilatu hitz bat edo esaldi bat dokumentuan

en: Find Ne_xt
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find Pre_vious
eu: Bilatu _aurrekoa

en: T_oolbar
eu: _Tresna-barra

en: Rotate _Left
eu: Biratu _ezkerrera

en: Rotate _Right
eu: Biratu _eskuinera

en: Save Current Settings as _Default
eu: Gorde uneko ezarpenak _lehenetsi gisa

en: _Reset Zoom
eu: Berrezarri zooma

en: _Reload
eu: _Birkargatu

en: Reload the document
eu: Birkargatu dokumentua

en: _Expand Window to Fit
eu: _Zabal Ezazu Leihoa Moldatzera

en: Auto_scroll
eu: Korritze automatikoa

en: _First Page
eu: _Aurreneko orrialdea

en: Go to the first page
eu: Joan aurreneko orrialdera

en: _Last Page
eu: _Azken orrialdea

en: Go to the last page
eu: Joan azkeneko orrialdera

en: _Add Bookmark
eu: _Gehitu laster-marka

en: Add a bookmark for the current page
eu: Gehitu laster-marka uneko orriari

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _About
eu: Honi _buruz

en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Leave fullscreen mode
eu: Irten pantaila osoko modutik

en: Start Presentation
eu: Abiarazi aurkezpena

en: Start a presentation
eu: Abiatu aurkezpen bat

en: _Toolbar
eu: _Tresna-barra

en: Show or hide the toolbar
eu: Erakutsi edo ezkutatu tresna-barra

en: Side _Pane
eu: Alboko p_anela

en: Show or hide the side pane
eu: Erakutsi edo ezkutatu alboko panela

en: _Continuous
eu: _Etengabea

en: Show the entire document
eu: Erakutsi dokumentu osoa

en: _Dual
eu: _Duala

en: Show two pages at once
eu: Erakutsi bi orrialde batera

en: _Odd pages left
eu: Orri _bakoitiak ezkerrean

en: Show odd pages on the left in dual mode
eu: Erakutsi orri bakoitiak ezkerrean modu dualean

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila osoa

en: Expand the window to fill the screen
eu: Zabaldu leihoa pantaila guztia bete arte

en: Pre_sentation
eu: _Aurkezpena

en: Run document as a presentation
eu: Abiatu dokumentua aurkezpen gisa

en: Inverted _Colors
eu: Alderantziko koloreak

en: Show page contents with the colors inverted
eu: Erakutsi orrialdearen edukia alderantzikatutako koloreekin

en: Caret _Navigation
eu: Teklatu bidezko _nabigazioa

en: Activate or disable caret-navigation
eu: Aktibatu edo desgaitu teklatu bidezko nabigazioa

en: _Open Link
eu: _Ireki esteka

en: _Go To
eu: J_oan

en: Open in New _Window
eu: Ireki leiho _berrian

en: _Copy Link Address
eu: _Kopiatu estekaren helbidea

en: _Save Image As…
eu: _Gorde irudia honela...

en: Copy _Image
eu: Kopiatu _irudia

en: Annotation Properties…
eu: Oharpenaren propietateak...

en: Remove Annot…
eu: Kendu oharpena...

en: _Open Attachment
eu: _Ireki eranskina

en: _Save Attachment As…
eu: _Gorde eranskina honela...

en: Zoom
eu: Zooma

en: Adjust the zoom level
eu: Doitu zoom-aren maila

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Back
eu: Atzera

en: Move across visited pages
eu: Joan bisitatutako orrialdeetara

en: Send To
eu: Bidali honi

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Zoom In
eu: Zooma handiagotu

en: Zoom Out
eu: Zooma txikiagotu

en: Reset Zoom
eu: Berrezarri zooma

en: Unable to launch external application.
eu: Ezin da kanpoko aplikazioa abiarazi.

en: Unable to open external link
eu: Ezin da kanpoko esteka ireki

en: Couldn't find appropriate format to save image
eu: Ezin izan da formatu egokirik aurkitu irudia gordetzeko

en: The image could not be saved.
eu: Irudia ezin izan da gorde.

en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Unable to open attachment
eu: Ezin da eranskina ireki

en: The attachment could not be saved.
eu: Eranskina ezin izan da gorde.

en: Save Attachment
eu: Gorde eranskina

en: %s — Password Required
eu: %s — Pasahitza behar da

en: By extension
eu: Luzapenaren arabera

en: MATE Document Viewer
eu: MATEko dokumentu ikustailea

en: The page label of the document to display.
eu: Dokumentuaren orrialdearen etiketa bistaratzeko.

en: PAGE
eu: ORRIALDEA

en: The page number of the document to display.
eu: Dokumentuaren orrialdearen zenbakia bistaratzeko.

en: NUMBER
eu: ZENBAKIA

en: Run atril in fullscreen mode
eu: Exekutatu atril pantaila osoko moduan

en: Named destination to display.
eu: Izendun helburua bistaratzeko.

en: DEST
eu: HELB

en: Run atril in presentation mode
eu: Exekutatu atril aurkezpen moduan

en: Run atril as a previewer
eu: Exekutatu atril aurrebista gisa

en: The word or phrase to find in the document
eu: Hitz edo esaldi bat bilatzen du dokumentuan

en: STRING
eu: KATEA

en: [FILE…]
eu: [FITXATEGIA...]
