atril 1.27.0 - en to nan translation catalogue (42 entries)

en: File is not a valid .desktop file
nan: 檔案毋是有效ê .desktop 檔案

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nan: Buē當辨別ê桌面檔案「%s」版

en: Starting %s
nan: 啟動%s

en: Application does not accept documents on command line
nan: 應用程式m̄接受用命令列拍開文件。

en: Unrecognized launch option: %d
nan: Bē當辨別ê啟動選項：%d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nan: Buē當kā文件ê URI傳到「Type=Link」ê桌面項目

en: Not a launchable item
nan: 毋是通啟動ê項目

en: Disable connection to session manager
nan: 關掉kàu階段管理器ê連結。

en: Specify file containing saved configuration
nan: 指定包含儲存ê設定ê檔案

en: FILE
nan: 檔案

en: Specify session management ID
nan: 指定階段管理ID

en: Session management options:
nan: 階段管理器ê選項：

en: Show session management options
nan: 顯示階段管理ê選項

en: _Close
nan: 關掉(_C)

en: Zoom _In
nan: 放大 (_I)

en: Zoom _Out
nan: 縮小 (_O)

en: Location:
nan: 位置：

en: Created:
nan: 建立佇：

en: Modified:
nan: 修改佇：

en: None
nan: 無

en: Comment
nan: 註kha

en: Unknown
nan: 毋知ê

en: Properties
nan: 屬性

en: _Add
nan: 加入 (_A)

en: _Remove
nan: Thâi掉 (_R_

en: Bookmarks
nan: 冊籤

en: _File
nan: 檔案(_F)

en: _Edit
nan: 編輯(_E)

en: _View
nan: 看(_V)

en: _Go
nan: 前往 (_G)

en: _Bookmarks
nan: 冊籤(_B)

en: _Help
nan: 說明(_H)

en: _Copy
nan: Khóo-pih(_C)

en: Select _All
nan: Lóng總選 (_A)

en: _Reload
nan: 重頭載入(_R)

en: _Add Bookmark
nan: 加冊籤(_A)

en: _Contents
nan: 內容 (_C)

en: _About
nan: 關係 (_A)

en: Open in New _Window
nan: 佇新ê視窗拍開(_W)

en: Zoom
nan: 放大縮小

en: Zoom In
nan: 放大

en: Zoom Out
nan: 縮小
