auctex 12.2-1 - en to ro translation catalogue (8 entries)

note: Type: select Choices
en: Background
ro: Fundal

note: Type: select Choices
en: Foreground
ro: Primplan

note: Type: select Choices
en: None
ro: Niciunul

note: Type: select Description
en: (La)TeX macros parsing mode:
ro: Modul de analizare a macrocomenzilor (La)TeX:

note: Type: select Description
en: To improve the performance of AUCTeX, every currently installed TeX macro package and LaTeX style file will be parsed.
ro: Pentru a îmbunătăți performanța AUCTeX, fiecare pachet macro TeX instalat în prezent ș fiecare fișier de stil LaTeX vor fi analizate.

note: Type: select Description Translators: do NOT translate ${LOGFILE}
en: This may take a lot of time, so it should probably be done in the background.  You may also choose to have it done in the foreground, or to skip that step.
ro: Acest lucru poate dura mult timp, așa că probabil ar trebui făcut în fundal. De asemenea, puteți alege să faceți acest lucru în primplan sau să săriți peste acest pas.

note: Type: select Description
en: The cached data gets automatically updated via dpkg triggers, so that no specific action is required whenever you install new (La)TeX packages or remove old ones.
ro: Datele din cache sunt actualizate automat prin intermediul declanșatorilor «dpkg», astfel încât să nu fie necesară nicio acțiune specifică ori de câte ori instalați pachete (La)TeX noi sau eliminați pe cele vechi.

note: Type: select Description
en: This update can be run manually at any moment by running 'update-auctex-elisp'.
ro: Această actualizare poate fi executată manual în orice moment, rulând comanda «update-auctex-elisp».
