auctex 11.83-8 - en to fi translation catalogue (7 entries)

note: Type: select Choices
en: Background
fi: Taustalla

note: Type: select Choices
en: Foreground
fi: Edustalla

note: Type: select Choices
en: None
fi: Ei mikään

note: Type: select Description
en: (La)TeX macros parsing mode:
fi: (La)TeX-makrojen jäsennystapa:

note: Type: select Description
en: To improve the performance of AUCTeX, every currently installed TeX macro package and LaTeX style file will be parsed.
fi: AUCTeXin suorituskyvyn parantamiseksi kaikki tällä hetkellä asennettuna olevat TeX-makropaketit ja LaTeX-tyylitiedostot jäsennetään.

note: Type: select Description Translators: do NOT translate ${LOGFILE}
en: This may take a lot of time, so it should probably be done in the background.  You may also choose to have it done in the foreground, or to skip that step.
fi: Tämä voi kestää kauan, joten se tulisi luultavasti tehdä taustalla. Se voidaan myös tehdä edustalla tai jäsennys voidaan ohittaa.

note: Type: select Description
en: This update can be run manually at any moment by running 'update-auctex-elisp'.
fi: Tämä päivitys voidaan tehdä käsin koska tahansa ajamalla komento ”update-auctex-elisp”.
