auctex 11.83-8 - en to vi translation catalogue (6 entries)

note: Type: select Choices
en: Background
vi: Nền

note: Type: select Choices
en: Foreground
vi: Cảnh gần

note: Type: select Choices
en: None
vi: Không có

note: Type: select Description
en: (La)TeX macros parsing mode:
vi: Chế độ phân tích vĩ lệnh (La)TeX:

note: Type: select Description
en: To improve the performance of AUCTeX, every currently installed TeX macro package and LaTeX style file will be parsed.
vi: Để cải tiến hiệu xuất của AUCTeX, mọi gói vĩ lệnh TeX và tập tin kiểu dáng LaTeX được cài đặt hiện thời đều sẽ được phân tích.

note: Type: select Description
en: This update can be run manually at any moment by running 'update-auctex-elisp'.
vi: Bạn vẫn còn có thể tự chạy tiến trình cập nhật này ở bất cứ lúc nào, bằng cách chạy lệnh « update-auctex-elisp ».
