Audacious Plugins - en to bg translation catalogue (925 entries)

en: AAC (Raw) Decoder
bg: Разкодиране на AAC (Raw)

en: AdPlug (AdLib Player)
bg: AdPlug (AdLib Плейър)

en: sequenced
bg: подредени

en: <b>Output</b>
bg: <b>Изход</b>

en: OPL Emulator:
bg: OPL емулатор:

en: Sample rate:
bg: Честота на дискретизация

en: Hz
bg: Хц

en: <b>Miscellaneous</b>
bg: <b>Разни</b>

en: Repeat song in endless loop
bg: Повторете песента в безкраен цикъл

en: Album Art
bg: Обложка на албум

en: ALSA Output
bg: ALSA изход

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
bg: Изходна приставка на ALSA за Audacious
    Всички права запазени 2009-2012 John Lindgren
    
    Искрени благодарности на William Pitcock, автор на приставката за изход ALSA NG, чийто код служеше за справка, когато ръководството към ALSA не беше достатъчно.

en: (no description)
bg: (няма описание)

en: Default PCM device
bg: PCM устройство по подразбиране

en: Default mixer device
bg: Миксер устройство по подразбиране

en: PCM device:
bg: PCM устройство:

en: Mixer device:
bg: Миксер:

en: Mixer element:
bg: Елемент на миксера:

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
bg: AMIDI-Plug (MIDI Плеър)

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
bg: AMIDI-Вход
    модулен музикален плейър - MIDI
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    написан от Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    специални благодарности на...
    
    Clemens Ladisch и Jaroslav Kysela
    за техните яки програми aplaymidi и amixer; те бяха
    наистина полезни, редом с alsa-lib документи, в посока
    научаването на повече неща за ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    за специалното лого на midi клавиатура
    
    Tony Vroon
    за полезната помощ с алфа тестовете

en: Override default gain:
bg: Презапис на стандартното усилване:

en: Override default polyphony:
bg: Презапис на стандартната полифония:

en: Override default reverb:
bg: Презапис на стандартното ехо

en: On
bg: Включено

en: Override default chorus:
bg: Презапис на стандартния хор:

en: <b>Playback</b>
bg: <b>Възпроизвеждане</b>

en: Transpose:
bg: Транспозиции:

en: semitones
bg: полутонове

en: Drum shift:
bg: Промяна на барабана:

en: note numbers
bg: номера на бележките

en: Skip leading silence
bg: Пропусни водещото затишие

en: Skip trailing silence
bg: Пропусни последващото затишие

en: <b>SoundFont</b>
bg: <b>Шрифт на звука</b>

en: <b>Synthesizer</b>
bg: <b>Синтезатор</b>

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
bg: AMIDI-Контакт - избор на файл за звуково изравняване

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Open
bg: _Отваряне

en: File name
bg: Име на файла

en: Size (bytes)
bg: Размер (байтове)

en: Name:
bg: Име:

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
bg: <span size="smaller"> MIDI информация </span>

en: Format:
bg: Формат:

en: Length (msec):
bg: Продължителност (милисекунди):

en: No. of Tracks:
bg: № на Записи:

en: variable
bg: променливост

en: BPM:
bg: УВМ:

en: BPM (wavg):
bg: УВМ (вълни):

en: Time Div:
bg: Време Разд.:

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
bg: <span size="smaller"> MIDI Коментари и лирика </span>

en: * no comments available in this MIDI file *
bg: * няма достъпни коментари за този MIDI файл *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
bg: * няма достъпна лирика за този MIDI файл *

en: _Close
bg: _Затваряне

en:   (invalid UTF-8)
bg:   (невалиден UTF-8)

en: Ampache Browser
bg: Ampache Браузер

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
bg: Ampache браузър за Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Авторски права (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    Лиценз: GNU GPLv3

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
bg: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Написан от Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Базиран отчасти на Ghosd библиотеката на Evan Martin:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: AOSD (On-Screen Display)
bg: AOSD (прозорец в екрана)

en: Rectangle
bg: Правоъгълник

en: Rounded Rectangle
bg: Правоъгълник със заоблени краища

en: Concave Rectangle
bg: Вдлъбнат правоъгълник

en: None
bg: Без

en: Playback Start
bg: Начало на възпроизвеждането

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
bg: Задействане на OSD, когато започне възпроизвеждането

en: Title Change
bg: Промяна на заглавие

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
bg: Активира ЕИ, когато се смени заглавието на песента (за интернет потоци).

en: Pause On
bg: Временното спиране е активирано

en: Triggers OSD when playback is paused.
bg: Задействане на OSD, когато
    възпроижзвеждането е в режим на временна пауза.

en: Pause Off
bg: Временното спиране е деактивирано

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
bg: Задействане на OSD, когато възпроизвеждането продължи.

en: Placement
bg: Местоположение

en: Relative X offset:
bg: Относителен отстъп за X:

en: Relative Y offset:
bg: Относителен отстъп за Y:

en: Max OSD width:
bg: Максимална ширина на OSD:

en: Multi-Monitor options
bg: Опции за много монитори

en: Display OSD using:
bg: Извеждай OSD, използвайки:

en: all monitors
bg: всички монитори

en: monitor %i
bg: монитор %i

en: Timing (ms)
bg: Времетраене (мс)

en: Display:
bg: Екран:

en: Fade in:
bg: Проясняване:

en: Fade out:
bg: Избледняване:

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Font %i:
bg: Шрифт %i:

en: Shadow
bg: Сянка

en: Render Style
bg: Създай свой стил

en: Colors
bg: Цветове

en: Color %i:
bg: Цвят %i:

en: Enable trigger
bg: Активиране на активатора

en: Event
bg: Събитие

en: Composite manager detected
bg: Засечен е Композитен мениджър

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
bg: Композитният мениджър не е засечен,
    моля активирайте мениджъра, освен ако вече нямате стартиран, в противен случай OSD няма да работи правилно

en: Composite manager not required for fake transparency
bg: Не се изисква композитен мениджър за илюзийна прозрачност

en: Transparency
bg: Прозрачност

en: Fake transparency
bg: Илюзийна прозрачност

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
bg: Истинска прозрачност (изисква разширение за X)

en: Composite extension not loaded
bg: Композитното разширение не е заредено

en: Position
bg: Позиция

en: Animation
bg: Анимация

en: Text
bg: Текст

en: Decoration
bg: Декорация

en: Trigger
bg: Активатор

en: Misc
bg: Разни

en: Test
bg: Тест

en: ASXv3 Playlists
bg: ASXv3 списъци за изпълнение

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
bg: ASXv1/ASXv2 Списъци

en: Audacious Playlists (audpl)
bg: Audacious Списъци (audpl)

en: <b>Bitcrusher</b>
bg: <b>Биткръшър</b>

en: Bit Depth:
bg: Дълбочина на битовете:

en: Downsample ratio:
bg: Коефициент на намаляване на дискретизацията:

en: Bitcrusher
bg: Биткръшър

en: <b>Color</b>
bg: <b>Цвят</b>

en: Blur Scope
bg: Размит осцилоскоп

en: Bauer Stereophonic-to-Binaural (BS2B)
bg: Bauer Многозвучие-към-двузвучие (BS2B)

en: Presets:
bg: Заготовки:

en: Default
bg: По подразбиране

en: Feed level:
bg: Ниво на емисия:

en: x1/10 dB
bg: x1/10 дБ

en: Cut frequency:
bg: Честота на срез:

en: Spectrum Analyzer
bg: Анализ на спектъра

en: Audio CD Plugin
bg: Аудио CD Приставка

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
bg: Всички права запазени (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Искрени благодарности на разработчиците на libcdio <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    и на разработчиците на libcddb <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Също така благодаря и на Tony Vroon за това че бе мой ментор и ме напъдстваше.
    
    Това беше проект от Google Summer of Code 2007.

en: <b>Device</b>
bg: <b>Устройство</b>

en: Read speed:
bg: Скорост на четене:

en: Override device:
bg: Презапис на устройството:

en: <b>Metadata</b>
bg: <b>Метаданни</b>

en: Use CD-Text
bg: Използвай CD-Text

en: Use CDDB
bg: Използвай CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
bg: Използване на HTTP вместо CDDBP

en: Server:
bg: Сървър:

en: Path:
bg: Път:

en: Port:
bg: Порт:

en: Failed to initialize cdio subsystem.
bg: Нуспех при откриване на cdio подсистема.

en: Invalid URI %s.
bg: Невалиден Интернет адрес %s.

en: Track %d not found.
bg: Запис %d не е намерен.

en: Track %d is a data track.
bg: Записът %d е от данни.

en: Error reading audio CD.
bg: Грешка при четене на audio CD.

en: Audio CD
bg: Аудио Диск

en: Failed to open CD device %s.
bg: Не може да бъде отворено CD устройство %s.

en: No audio capable CD drive found.
bg: Не е намерено Audio CD устройство.

en: Drive is empty.
bg: Устройството е празно.

en: Unsupported disk type.
bg: Неподдържан диск.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
bg: Неуспешно приключване на обозначаването на отвореното CD устройство.

en: Failed to retrieve first/last track number.
bg: Неуспех при извличане на първият/последният номер на запис.

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
bg: Не може да прочете началото/края на LSN за запис %d.

en: Failed to create the CDDB connection.
bg: Неуспешно създаване на CDDB връзка.

en: Failed to query the CDDB server
bg: Неуспешна заявка към CDDB сървър

en: Failed to query the CDDB server: %s
bg: Неуспешна заявка към CDDB сървър: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
bg: Неуспешно четене на CDDB информацията: %s

en: Audio CD Menu Items
bg: Елементи на меню тип Audio CD

en: Pla_y CD
bg: _Пусни CD

en: _Add CD
bg: _Добави CD

en: <b>Compression</b>
bg: <b>Свиване</b>

en: Center volume:
bg: Среда на звука:

en: Dynamic range:
bg: Динамичен обхват:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
bg: Приставка за динамична компресия на спектъра за Audacious
    Запазени права 2010-2014 John Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
bg: Свиване на динамичния обхват

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
bg: Конзолно разкодиране на музика на основата на Game_Music_Emu 0.5.2
    Поддържани формати: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Приставка за Audacious от:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Bass:
bg: Ниски:

en: Treble:
bg: Високи:

en: Echo:
bg: Ехо:

en: Default song length:
bg: Стандартно времетраене за песен:

en: seconds
bg: секунди

en: <b>Resampling</b>
bg: <b>Преизчисляване</b>

en: Enable audio resampling
bg: Активиране на преизчисляване на звука

en: Ignore length from SPC tags
bg: Незачитане на продължителността според SPC етикетите

en: Increase reverb
bg: Увеличаване на ехото

en: Game Console Music Decoder
bg: Звуково разкодиране за игрална конзола

en: CoreAudio output
bg: CoreAudio изход

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
bg: Базова добавка за аудио изход на Audacious
    Авторски права 2014 William Pitcock
    Авторски права 2017,18 René J.V. Bertin
    (оригинален код и код, адаптиран от
     Apple шаблони, (C) Apple 2013)
    
    Базирана на Изходна добавка за Audacious
    Авторски права 2010 John Lindgren

en: Use exclusive mode
bg: Използвай изключителен режим

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
bg: Използване на битов перфектен звук (адаптиране честотата на дискретизация на устройството)

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
bg: Приставка за Застъпване за Audacious
    Запазени права 2010-2014 John Lindgren

en: <b>Crossfade</b>
bg: <b>Плавно преминаване</b>

en: On automatic song change
bg: При автиматична смяна на песента

en: Overlap:
bg: Застъпване:

en: On seek or manual song change
bg: При превъртане или ръчна смяна на песен

en: <b>Tip</b>
bg: <b>Подсказка</b>

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
bg: За по-добро застъпване, активирайте
    ефектът Премахване на затишето.

en: Crossfade
bg: Плавно преминаване

en: <b>Crystalizer</b>
bg: <b>Кристализиране</b>

en: Intensity:
bg: Наситеност:

en: Crystalizer
bg: Кристализатор

en: Cue Sheet Plugin
bg: Приставка за условности

en: Delete Files
bg: Изтриване на файлове

en: No files are selected.
bg: Няма избрани файлове.

en: Do you want to move %s to the trash?
bg: Наистина ли искате да преместите %s в кошчето?

en: Do you want to permanently delete %s?
bg: Наистина ли искате да изтриете завинаги %s?

en: Do you want to move %d files to the trash?
bg: Наистина ли искате да преместите %d файла в кошчето?

en: Do you want to permanently delete %d files?
bg: Наистина ли искате да изтриете завинаги %d файла?

en: Move to trash
bg: Преместване в кошчето

en: Delete
bg: Изтриване

en: Cancel
bg: Отказ

en: Delete Selected Files
bg: Изтриване на избраните файлове

en: <b>Delete Method</b>
bg: <b>Начин на изтриване</b>

en: Move to trash instead of deleting immediately
bg: Премести в коша, вместо незабавно изтриване

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
bg: Приставка за Ехо
    от Johan Levin, 1999
    Обграждащо ехо от Carl van Schaik, 1999
    Обновено за Audacious от William Pitcock и John Lindgren, 2010-2014

en: <b>Echo</b>
bg: <b>Ехо</b>

en: Delay:
bg: Забавяне:

en: ms
bg: мс

en: Feedback:
bg: Отзиви:

en: Volume:
bg: Сила на звука:

en: Echo
bg: Ехо

en: FFmpeg Plugin
bg: Приставка за FFmpeg

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
bg: Приставка за разкодиране на мултиформат аудио за Audacious,
    използвайки FFmpeg среда (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Приставка за Audacious от:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: FileWriter Plugin
bg: Приставка FileWriter

en: Error opening %s:
    %s
bg: Грешка при отваряне на %s:
    %s

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
bg: Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или променяте
    според правата на GNU GPL, както е публикувано от FSF; включително
    за версия 2 на лиценза или всяка по-късна (според ваша преценка).
    
    Тази програма се разпространява с вярата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ КАКВАТО И ДА БИЛО ГАРАНЦИЯ; дори без да се включва гаранция за
    ПРОДАВАЕМОСТ или ЗА ЛИЧНИ ЦЕЛИ. За повече детайли вижте GNU GPL.
    
    Трябва да сте получили копие от GNU GPL редом с тази програма;
    ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street,
    Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Output file format:
bg: Формат на изходния файл:

en: Save into original directory
bg: Запамети в оригиналната директория

en: Save into custom directory:
bg: Записване в потребителска директория:

en: Generate file name from:
bg: Генерирай име на файл от:

en: Original file name
bg: Оригинално име на файл

en: Original file name (no suffix)
bg: Оригинално име на файла (без наставка)

en: Original file tag
bg: Етикет на оригиналния файл

en: Prepend track number to file name
bg: Прикрепване на номера на записа към името на файла

en: Auto
bg: Автоматично

en: 8000 Hz
bg: 8000 Хц

en: 11025 Hz
bg: 11025 Хц

en: 12000 Hz
bg: 12000 Хц

en: 16000 Hz
bg: 16000 Хц

en: 22050 Hz
bg: 22050 Хц

en: 24000 Hz
bg: 24000 Хц

en: 32000 Hz
bg: 32000 Хц

en: 44100 Hz
bg: 44100 Хц

en: 48000 Hz
bg: 48000 Хц

en: Joint Stereo
bg: Общо Стерео

en: Stereo
bg: Стерео

en: Mono
bg: Моно

en: VBR
bg: Променлива побитова честота

en: ABR
bg: Средна побитова честота

en: Algorithm quality:
bg: Алгоритъм за качество:

en: Bitrate:
bg: Битрейт:

en: Compression ratio:
bg: Честота на сгъстяване:

en: Audio mode:
bg: Звуков режим:

en: Enforce strict ISO compliance
bg: Наложи придържане към ISO стандарт

en: Error protection
bg: Грешна защита

en: Enable VBR/ABR
bg: Активиране VBR/ABR

en: Type:
bg: Вид:

en: Minimum bitrate:
bg: Минимален битрейт:

en: Maximum bitrate:
bg: Максимален битрейт:

en: Average bitrate:
bg: Среден битрейт:

en: VBR quality level:
bg: Ниво на качеството на VBR:

en: Strictly enforce minimum bitrate
bg: Придържане към минимална честота за бит

en: Omit Xing VBR header
bg: Пропусни титула на Xing VBR

en: <b>Frame Headers</b>
bg: <b>Заглавни рамки</b>

en: Mark as copyright
bg: Маркер „Защитено от копиране“

en: Mark as original
bg: Маркер „Оригинал“

en: <b>ID3 Tags</b>
bg: <b>ID3 етикети</b>

en: Force addition of version 2 tag
bg: Принудително добавяне на маркер от 2-ра версия

en: Only add v1 tag
bg: Добави само маркер 1-ва версия

en: Only add v2 tag
bg: Добави само маркер 2-ра версия

en: Quality
bg: Качество

en: Tags
bg: Маркери

en: Quality (0-1):
bg: Качество (0-1):

en: General
bg: Общи

en: FLAC Decoder
bg: Разкодиране на FLAC

en: lossless
bg: по-малко загуби

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
bg: Оригиналният код е от
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
bg: Приставка GIO за Audacious
    Авторски права 2009-2012 John Lindgren

en: GIO Plugin
bg: Приставка GIO

en: Read-and-append mode not supported
bg: Не се поддържа режим на четене и прикрепяне

en: Invalid open mode
bg: Неправилен режим на отваряне

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
bg: OpenGL Спектрален анализатор за Audacious
    Запазени права 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Базиран на XMMS плъгин:
    Запазени права 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, и 4Front Technologies
    
    Лиценз: GPLv2+

en: OpenGL Spectrum Analyzer
bg: OpenGL осцилоскоп

en: Entry Number
bg: Номер по ред

en: Title
bg: Заглавие

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Year
bg: Година

en: Album
bg: Албум

en: Album Artist
bg:  Изпълнител на Албум

en: Track
bg: Запис

en: Genre
bg: Жанр

en: Queue Position
bg: Позиция на опашката

en: Length
bg: Времетраене

en: File Path
bg: Път до файла

en: File Name
bg: Име на файла

en: Custom Title
bg: Заглавие по подразбиране

en: Bitrate
bg: Честота за бит

en: Comment
bg: Коментар

en: Available columns
bg: Налични колони

en: Displayed columns
bg: Показване колони

en: Search Tool
bg: Инструмент за търсене

en: Dock at Left
bg: Панел вляво

en: Dock at Right
bg: Панел вдясно

en: Dock at Top
bg: Панел отгоре

en: Dock at Bottom
bg: Панел отдолу

en: Undock
bg: Без панел

en: Disable
bg: Деактивиране

en: _Open Files ...
bg: _Отваряне на файлове...

en: Open _URL ...
bg: От_варяне на интернет адрес...

en: _Add Files ...
bg: Доба_вяне на файлове...

en: Add U_RL ...
bg: _Добавяне на интернет адрес...

en: Search _Library
bg: _Библиотека за търсене

en: A_bout ...
bg: От_носно...

en: _Settings ...
bg: _Настройки...

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Play
bg: Въ_зпроизвеждане

en: Paus_e
bg: В_ременно спиране

en: _Stop
bg: _Спиране

en: Pre_vious
bg: _Предишен

en: _Next
bg: _Следващ

en: Previous Album
bg: Предишен Албум

en: Next Album
bg: Следващ Албум

en: _Repeat
bg: Повт_орение

en: S_huffle
bg: Разбърка_но

en: Shuffle by Albu_m
bg: Разбъркване по _Албум

en: N_o Playlist Advance
bg: _Без прескачане към следващо изпълнение

en: Stop A_fter This Song
bg: Спри с_лед тази песен

en: Song _Info ...
bg: _Информация за песен...

en: Jump to _Time ...
bg: Пре_скачане до време...

en: _Jump to Song ...
bg: Прескачане до п_есен...

en: Set Repeat Point _A
bg: Начална точка н_а повторение

en: Set Repeat Point _B
bg: Крайна точка на повторе_ниe

en: _Clear Repeat Points
bg: Из_чистване на точките на повторение

en: By _Title
bg: По _заглавие

en: By _File Name
bg: По _име на файл

en: By File _Path
bg: По _път до файла

en: By Track _Number
bg: По _номер на запис

en: By _Artist
bg: По _изпълнител

en: By Al_bum
bg: По ал_бум

en: By Albu_m Artist
bg: По и_зпълнител на Албум

en: By Release _Date
bg: По _дата на издаване

en: By _Genre
bg: По _жанр

en: By _Length
bg: По _времетраене

en: By _File Path
bg: По _път до файла

en: By _Custom Title
bg: По избрано з_аглавие

en: By C_omment
bg: По _коментар

en: R_everse Order
bg: Об_ръщане на подредбата

en: _Random Order
bg: Сл_учаен ред

en: _Play/Resume
bg: _Възпроизвеждане/Възобновяване

en: _Refresh
bg: _Опресняване

en: _Sort
bg: _Сортиране

en: Sort Se_lected
bg: По_дреждане на избраните

en: Remove _Duplicates
bg: Премахване на по_втарящи се

en: Remove _Unavailable Files
bg: Премахване на _липсващите файлове

en: _New
bg: _Нов

en: Ren_ame ...
bg: _Преименуване...

en: Remo_ve
bg: Премах_ване

en: _Import ...
bg: _Внасяне...

en: _Export ...
bg: _Изнасяне...

en: Playlist _Manager ...
bg: _Управление на списъка...

en: _Queue Manager ...
bg: _Управление на опашката...

en: Volume _Up
bg: Увеличаване на _звука

en: Volume _Down
bg: Намаляване на з_вука

en: _Equalizer ...
bg: _Тонкоректор...

en: E_ffects ...
bg: Е_фекти...

en: _Record Stream
bg: _Запис на поток

en: Audio _Settings ...
bg: Настройки на _звук...

en: Show _Menu Bar
bg: Показване на панел с _меню

en: Show I_nfo Bar
bg: Показване на лента с _информация

en: Show Info Bar _Album Art
bg: Показване на информационна лента _Обложка на албум

en: Show Info Bar Vis_ualization
bg: Показване на представяне в стълба с информация

en: Show _Status Bar
bg: Показване на лента на _състоянието

en: Show _Remaining Time
bg: Пока_жи оставащо време

en: _Visualizations ...
bg: Виз_уализации...

en: _File
bg: _Файл

en: _Playback
bg: Въ_зпроизвеждане

en: P_laylist
bg: _Списък

en: _Services
bg: _Услуги

en: _Output
bg: Из_ходящ поток

en: _View
bg: Из_глед

en: _Queue/Unqueue
bg: _Промяна на състоянието в опашката

en: _Open Containing Folder
bg: _Отвори папката със съдържанието

en: _Refresh Selected
bg: _Опресни избраното

en: Cu_t
bg: О_трязване

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Paste
bg: По_ставяне

en: Paste at _End
bg: Постави в_края

en: Select _All
bg: Избор на _всички

en: _Rename ...
bg: П_реименуване...

en: <b>Playlist Tabs</b>
bg: <b>Подпрозорци в списъка</b>

en: Always show tabs
bg: Винаги да се показват подпрозорците

en: Show entry counts
bg: Показване на брояч на записите

en: Show close buttons
bg: Показване на бутони за затваряне

en: <b>Playlist Columns</b>
bg: <b>Колони в списъка</b>

en: Show column headers
bg: Показване на антетки

en: Scroll on song change
bg: Превъртане при смяна на песента

en: GTK Interface
bg: GTK изглед

en: Buffering ...
bg: Запълване...

en: Play
bg: Изпълнение

en: Pause
bg: Временно спиране

en: Search Library
bg: Търсене в библиотеката

en: Open Files
bg: Отваряне на файлове

en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

en: Previous
bg: Предишен

en: Stop
bg: Спиране

en: Next
bg: Следващ

en: Record Stream
bg: Запис на поток

en: Repeat
bg: Повторение

en: Shuffle
bg: Разбъркване

en: Menu
bg: Меню

en: mono
bg: еднозвучие

en: stereo
bg: многозвучие

en: %d channel | %d channels
bg[0]: %d канал
bg[1]: %d канали

en: %d kHz
bg: %d кХц

en: %d kbit/s
bg: %dkbit/s

en: Single mode.
bg: Режим „Единичен“.

en: Playlist mode.
bg: Режим „Списък“.

en: Stopping after song.
bg: Спиране след песента.

en: Previous track
bg: Предишен запис

en: Pause/Resume
bg: Временно спиране/Възобновяване

en: Next track
bg: Следващ запис

en: Step forward
bg: Придвижване напред

en: Step backward
bg: Придвижване назад

en: Mute
bg: Заглушаване

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Jump to file
bg: Прескачане до файл

en: Toggle player window(s)
bg: Превключване между прозорците

en: Show On-Screen-Display
bg: Показване на Прозорец върху екрана

en: Toggle repeat
bg: Превключване на повторение

en: Toggle shuffle
bg: Превключване на разбъркване

en: Toggle stop after current
bg: Превключване на спиране след текущият

en: Raise player window(s)
bg: Издигане на прозорците

en: (none)
bg: (без)

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
bg: Не се препоръчва привързването на основните бутони на мишката без модификатори.
    Искате ли да продължите?

en: Binding mouse buttons
bg: Обвързани бутони на мишката

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
bg: Наберете комбинация от клавиши в текстовото поле.
    Можете да включете и бутони от мишката.

en: Hotkeys:
bg: Бързи клавиши:

en: <b>Action:</b>
bg: <b>Действие:</b>

en: <b>Key Binding:</b>
bg: <b>Обвързване на клавиш:</b>

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Global Hotkeys
bg: Общи бързи клавиши

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
bg: Приставка за Общи бързи клавиши
    Управление на плеъра с комбинации от общи клавиши или мултимедийни бутони.
    
    Авторски права (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Сътрудници, включително:
    Авторски права (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Авторски права (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: JACK Output
bg: JACK Изход

en: Client name:
bg: Име на клиента:

en: Automatically connect to output ports
bg: Автоматично свързване към изходящите портове

en: Filter ports (regex, use any port if blank):
bg: Филтриране на портове (регулярен израз, ако е празно използва всеки порт):

en: Connect to physical ports only
bg: Свързване само към физически портове

en: Upmix to
bg: Смесване до

en: ports if input has fewer channels
bg: портове ако входа има по-малко канали

en: Ignore insufficient number of ports
bg: Игнориране на недостатъчен брой портове

en: No JACK output ports were found. Please check settings.
bg: Не са намерени JACK изходящи портове. Моля проверете настройките.

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
bg: Намерени са само изходни портове %d JACK, но се изискват %d.

en: Failed to connect to JACK port %s.
bg: Неуспешно свързване към JACK порт %s.

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
bg: JACK поддържа само звук с плаваща запетая. Трябва да смените изходната побитова честота на плаваща запетая в настройките на Audacious.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
bg: Неуспех при свързването към сървър JACK. Стартиран ли е?

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
bg: JACK-сървърът изисква честота на дискретизация от %d Хц, но Audacious възпроизвежда на %d Хц. Моля, използвайте ефектът за Промяна на честотата на дискретизация, за да поправите несъответствията.

en: %s Settings
bg: %s Настройки

en: Module paths:
bg: Пътища към модул:

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
bg: <small>Разделяйте множество пътища с двоеточие.
    Тези пътища се претърсват като допълнение на LADSPA_PATH.
    След добавяне на тези пътища, натиснете Ентер за сканиране за нови приставки.</small>

en: Available plugins:
bg: Достъпни приставки:

en: Enable
bg: Активиране

en: Enabled plugins:
bg: Активирани приставки:

en: Settings
bg: Настройки

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
bg: Порт на LADSPA за Audacious
    Авторски права 2011 John Lindgren

en: LADSPA Host
bg: LADSPA Среда

en: LIRC Plugin
bg: Приставка LIRC

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
bg: Опростена приставка за контрол над Audacious, чрез демон за отдалечен достъп LIRC
    
    Пригоден за Audacious от:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    На основата на приставката LIRC от XMMS:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    За повече информация относно LIRC, вижте http://lirc.org

en: <b>Connection</b>
bg: <b>Връзка</b>

en: Reconnect to LIRC server
bg: Повторно свързване към LIRC сървъра

en: Wait before reconnecting:
bg: Изчакайте преди да опитате повторно свързване:

en: Lyrics
bg: Текстове

en: Nowhere
bg: Никъде

en: <small>Artist is truncated at the start, Title -- at the end</small>
bg: <small>Изпълнителят е съкратен в началото, заглавието -- в края</small>

en: Chars to truncate on:
bg: Символи за съкращаване:

en: <small>Chars are ORed in RegExp, surrounded by whitespace</small>
bg: <small>Знаците са ORed в RegExp, заобиколени от интервал</small>

en: Chars to split on:
bg: Символи за разделяне:

en: Further truncate those on chars
bg: Допълнително съкращение на тези символи

en: <b>General</b>
bg: <b>Главни</b>

en: Split title into artist and title on chars
bg: Разделете заглавието на изпълнител и заглавие на символи

en: Store fetched lyrics in local cache
bg: Съхраняване на извлечените текстове в локалния кеш

en: <b>Local Storage</b>
bg: <b>Местно пространство</b>

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
bg: Зареждане на текстови файлове (.lrc) от локално пространство

en: Unable to fetch %s
bg: Неуспех при извличане на %s

en: Unable to parse %s
bg: Неуспех при разделяне на %s

en: Looking for lyrics ...
bg: Търсене на текст...

en: Error
bg: Грешка

en: Lyrics could not be found.
bg: Текстът не може да бъде намерен.

en: Missing title and/or artist.
bg: Липсва заглавие и/или изпълнител.

en: Save Locally
bg: Запазете локално

en: Refresh
bg: Опресняване

en: M3U Playlists
bg: Списък M3U

en: Tact Generator
bg: Генератор на тактове

en: Tact generator: %d bpm
bg: Генератор на тактове: %d увм

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
bg: Генератор на тактове: %d увм %d/%d

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
bg: Генератор на тактове от Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    За да го използвате, добавете интернет адрес: tact://beats*num/den
    напр. tact://77 за изпълняване на 77 удара в минута
    или tact://60*3/4 за изпълняване на 60 увм в такт 3/4

en: Channel Mixer
bg: Смесител на канали

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
bg: Приставка смесител на канали за Audacious
    Авторски права 2011-2012 John Lindgren и

en: <b>Channel Mixer</b>
bg: <b>Смесител на канали</b>

en: Output channels:
bg: Изходни канали:

en: MMS Plugin
bg: Приставка MMS

en: Error connecting to MMS server
bg: Грешка при свързване към MMS сървър

en: ModPlug (Module Player)
bg: ModPlug (Модулен плеър)

en: <b>Channels</b>
bg: <b>Канали</b>

en: Nearest (fastest)
bg: Най-близкият (най-бърз)

en: Linear (fast)
bg: Линеен (бърз)

en: Spline (good)
bg: Шпонка (добър)

en: Polyphase (best)
bg: Многофазен (най-добър)

en: <b>Sample rate</b>
bg: <b>Честота на дискретизация</b>

en: 22 kHz
bg: 22 кХц

en: 44 kHz
bg: 44 кХц

en: 48 kHz
bg: 48 кХц

en: 96 kHz
bg: 96 кХц

en: Level:
bg: Ниво:

en: Cutoff:
bg: Срез:

en: <b>Reverb</b>
bg: <b>Ехо</b>

en: <b>Bass Boost</b>
bg: <b>Усилване на ниските</b>

en: <b>Surround</b>
bg: <b>Обграждащ звук</b>

en: <b>Preamp</b>
bg: <b>Предусилвател</b>

en: Oversample
bg: Надхвърляне на честотата на дискретизация

en: Noise reduction
bg: Намаляване на шума

en: Play Amiga MODs
bg: Изпълняване на Amiga MODs

en: <b>Repeat</b>
bg: <b>Повторение</b>

en: Repeat count:
bg: Брой повторения:

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
bg: За непрекъснато повторение, задайте стойност -1.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
bg: Тези настройки ще влязат в сила, когато Audacious бъде рестартиран.

en: Stop After This Song
bg: Спиране след тази песен

en: Reset to Defaults
bg: Възстановяване на началните настройки

en: Now Playing
bg: Възпроизвежда се

en: Entries
bg: Елементи

en: MPG123 Plugin
bg: Приставка MPG123

en: <b>Advanced</b>
bg: <b>Допълнителни</b>

en: Use accurate length calculation (slow)
bg: Използвай точна калкулация на продължителността (бавно)

en: Surround
bg: Обграждащ звук

en: MPRIS 2 Server
bg: Услуга MPRIS 2

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
bg: Приставка Neon HTTP/HTTPS

en: Error parsing redirect
bg: Грешка при пренасочването

en: Unknown HTTP error
bg: Неизвестна HTTP грешка

en: Error parsing URL
bg: Грешка при онаследяване на интернет адрес

en: Too many redirects
bg: Твърде много пренасочвания

en: Stopped
bg: Спрян

en: Audacious is not playing.
bg: Audacious не изпълнява нищо.

en: Desktop Notifications
bg: Уведомления на работния плот

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
bg: Приставка за уведомления върху работният плот за Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или променяте
    според правата на GNU GPL, както е публикувано от FSF; включително
    за версия 3 на лиценза или всяка по-късна (според ваша преценка).
    
    Тази програма се разпространява с вярата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ КАКВАТО И ДА БИЛО ГАРАНЦИЯ; дори без да се включва гаранция за
    ПРОДАВАЕМОСТ или ЗА ЛИЧНИ ЦЕЛИ. За повече детайли вижте GNU GPL.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Show playback controls
bg: Показване на бутоните за управление

en: Always show notification
bg: Винаги да се показва известие

en: Include album name in notification
bg: Включи името на албума в уведомленията

en: Custom notification duration:
bg: Персонализирана продължителност на известието:

en: Show
bg: Показване

en: OpenMPT (Module Player)
bg: OpenMPT (Модулен плеър)

en: Module player based on libopenmpt
    
    Written by: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>
bg: Модулен плейър, базиран на libopenmpt
    
    Написано от: Крис Шпигел <cspiegel@gmail.com>

en: Stereo separation:
bg: Стерео разделяне:

en: Interpolation:
bg: Интерполация:

en: Linear
bg: Линейно

en: Cubic
bg: Кубичен

en: OSS4 Output
bg: OSS4 изход

en: OSS3 Output
bg: OSS3 изход

en: Default device
bg: Устройство по подразбиране

en: Audio device:
bg: Аудио устройство:

en: Use alternate device:
bg: Използване на алтернативно устройство:

en: Save volume between sessions.
bg: Запази нивотона звука между сесиите.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
bg: Активиране на формати, направени от OSS софтуер.

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
bg: Активиране на ексклузивен режим, за предотвратяване на смесване.

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
bg: Изходна приставка на OSS4 за Audacious
    Авторски права 2010-2012 Michał Lipski
    
    Бих искал да благодаря на хората от #audacious, особено на Tony Vroon и John Lindgren и, разбира се, на авторите на предишната версия на приставката.

en: Playback
bg: Възпроизвеждане

en: Playlist Manager
bg: Мениджър на списъка

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Ren_ame
bg: Преименуван_е

en: PLS Playlists
bg: Списъци PLS

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
bg: Разкодиране OpenPSF PSF1/PSF2

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
bg: <b>Конфигурация на OpenPSF</b>

en: Ignore length from file
bg: Игнориране на дължината от файла

en: PulseAudio Output
bg: PulseAudio изход

en: Context name:
bg: Име на контекста:

en: Stream name:
bg: Име на поток:

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
bg: Изходна приставка PulseAudio за Audacious
    
    Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или променяте
    според правата на GNU GPL, както е публикувано от FSF; включително
    за версия 2 на лиценза или всяка по-късна (според ваша преценка).
    
    Тази програма се разпространява с вярата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ КАКВАТО И ДА БИЛО ГАРАНЦИЯ; дори без да се включва гаранция за
    ПРОДАВАЕМОСТ или ЗА ЛИЧНИ ЦЕЛИ. За повече детайли вижте GNU GPL.
    
    Трябва да сте получили копие от GNU GPL редом с тази програма;
    ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street,
    Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: QtMultimedia Output
bg: QtMultimedia изход

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
bg: Приставка за изходен звук на QtMultimedia за Audacious
    Запазени права 2014 William Pitcock
    
    На основата на приставка за SDL изход за Audacious
    Запазени права 2010 John Lindgren

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    Copyright 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
bg: OpenGL спектрален анализатор за Audacious
    Авторско право 2013 Кристоф Буде, Джон Линдгрен и Карло Брамини
    Авторско право 2014 г., 2020 г. Ariadne Conill
    
    Въз основа на приставката XMMS:
    Авторско право 1998-2000 г. Питър Алм, Микаел Алм, Оле Халнас, Томас Нилсон и 4Front Technologies
    
    Лиценз: GPLv2+

en: Press a key combination inside a text field.
bg: Натиснете клавишна комбинация в текстово поле.

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
bg: Плъгин за глобални клавишни комбинации
    Управлявайте плейъра с глобални клавишни комбинации или мултимедийни клавиши.
    
    Авторско право (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Сътрудниците включват:
    Copyright (C) 2006-2007 Владимир Пасков <vlado.paskov@gmail.com>
    Авторско право (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
    Брин Дейвис <curious@ihug.com.au>,
    Джонатан А. Дейвис <davis@jdhouse.org>,
    Джереми Тан <nsx@nsx.homeip.net>

en: _Open Folder ...
bg: _Отвори папка...

en: _Add Folder ...
bg: _Добави папка...

en: _Log Inspector ...
bg: Инспектор на от_чети...

en: _Find ...
bg: _Намери ...

en: Audio Settings ...
bg: Настройки на звук...

en: Qt Interface
bg: Qt Интерфейс

en: Search playlist
bg: Търсене в списъка

en: Always
bg: Винаги

en: Auto-hide
bg: Автоматично скриване

en: Never
bg: Никога

en: Show playlist tabs:
bg: Показване на раздели на плейлист:

en: Use bold font for column headers
bg: Използване на удебелен шрифт за заглавките на колоните

en: Sample Rate Converter
bg: Промяна на честотата на дискретизация

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
bg: Приставка за промяна на честотата за дискретизация за Audacious
    Авторски права 2010-2012 John Lindgren

en: Skip/repeat samples
bg: Честотно прескачане/повтаряне

en: Linear interpolation
bg: Линейна интерполация

en: Fast sinc interpolation
bg: Бързосинхронна интерполация

en: Medium sinc interpolation
bg: Средносинхронна интерполация

en: Best sinc interpolation
bg: Най-добра синхронна интерполация

en: <b>Conversion</b>
bg: <b>Обръщане</b>

en: Method:
bg: Метод:

en: Rate:
bg: Честота:

en: <b>Rate Mappings</b>
bg: <b>Планирани честоти</b>

en: Use rate mappings
bg: Използване на планирани честоти

en: 8 kHz:
bg: 8 кХц:

en: 16 kHz:
bg: 16 кХц:

en: 22.05 kHz:
bg: 22.05 кХц:

en: 32.0 kHz:
bg: 32.0 кХц:

en: 44.1 kHz:
bg: 44.1 кХц:

en: 48 kHz:
bg: 48 кХц:

en: 88.2 kHz:
bg: 88.2 кХц:

en: 96 kHz:
bg: 96 кХц:

en: 176.4 kHz:
bg: 176.4 кХц:

en: 192 kHz:
bg: 192 кХц:

en: Checking Last.fm access ...
bg: Проверяване на Last.fm достъп ...

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
bg: Вашите споделяния се запазват на Вашия компютър временно. Ще бъдат изпратени веднага след даване на права на Audacious.

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
bg: Получено е разрешение. Изпращане на слушаните изпълнения за потребител %s.

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
bg: Отказано е разрешение. Отворете следния URL в браузер, позволете на Audacious достъп до вашия акаунт и тогава кликнете 'Проверка за Разрешение' отново:

en: There was a problem contacting Last.fm.
bg: Възникна проблем при свързването с Last.fm

en: Check Permission
bg: Проверка за Разрешение

en: Revoke Permission
bg: Отказване на Разрешение

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
bg: Нужно е да позволите на Audacious да споделя слушаните изпълнения във вашия Last.fm акаунт.

en: Scrobbler 2.0
bg: Споделяне 2.0

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
bg: Приставката Споделяне на песен не може да се стартира.
    Може би има проблем с инсталацията.

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
bg: Приставка на Audacious за Споделяне на песни 2.0 от Pitxyoki,
    
    Авторски права © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Благодарности на John Lindgren за оказаната помощ в този проект.

en: Audacious is now using an improved version of the Last.fm Scrobbler.
    Please check the Preferences for the Scrobbler plugin.
bg: Audacious използва подобрена версия на Споделяне на песни за Last.fm.
    Моля, проверете настройките на приставката за Споделяне на песни.

en: SDL Output
bg: SDL изход

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
bg: Изходна приставка SDL за Audacious
    Авторски права 2010 John Lindgren

en: Library
bg: Библиотека

en: %d song | %d songs
bg[0]: %d песен
bg[1]: %d песни

en: of this genre
bg: на този жанр

en: on
bg: на

en: by
bg: от

en: Number of results to show:
bg: Брой на показваните резултати:

en: Rescan library at startup
bg: Сканиране на библиотеката при стартиране

en: Monitor library for changes
bg: Наблюдаване на библиотеката за промени

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
bg: За да внесете музикална библиотека в Audacious, изберете папка и кликнете на бутона "Опресняване".

en: Please wait ...
bg: Моля изчакайте...

en: Choose Folder
bg: Избор на папка

en: Search library
bg: Търсене в библиотека

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
bg[0]: %d от %d резултат е показан
bg[1]: %d от %d резултати са показани

en: %d result | %d results
bg[0]: %d резултат
bg[1]: %d резултати

en: _Create Playlist
bg: _Създай списък

en: _Add to Playlist
bg: _Добавяне в списък

en: SID Player
bg: SID Плейър

en: Channels:
bg: Канали:

en: <b>Emulation</b>
bg: <b>Емулация</b>

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
bg: Емулирай MOS 8580 (по подразбиране: MOS 6581)

en: Do not automatically select chip model
bg: Не избирай автоматично модел на чип

en: Emulate filter
bg: Емулация на филтър

en: Clock speed:
bg: Скорост на ускорение:

en: Do not automatically select clock speed
bg: Да не се изибира автоматична скорост на ускорение

en: <b>Playback time</b>
bg: <b>Време на възпроизвеждане</b>

en: Set maximum playback time:
bg: Задай максимална продължителност на възпроизвеждането:

en: Use only when song length is unknown
bg: Използвай само, когато не се знае времетраенето на песента

en: Set minimum playback time:
bg: Задай минимално времетраене:

en: <b>Subtunes</b>
bg: <b>Подтонове</b>

en: Enable subtunes
bg: Активирай подтонове

en: Ignore subtunes shorter than:
bg: Пренебрегни подтонове по-къси от:

en: <b>Note</b>
bg: <b>Бележка</b>

en: Silence Removal
bg: Премахване на затишието

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
bg: Приставка за премахване на затишието за Audacious
    Запазени права

en: <b>Silence Removal</b>
bg: <b>Премахване на затишието</b>

en: Threshold:
bg: Праг:

en: dB
bg: дБ

en: Repeat points cleared.
bg: Точките на повторение са изчистени.

en: Repeat point A set.
bg: Зададена е начална точка на повторение.

en: Repeat point B set.
bg: Зададена е крайна точка на повторение.

en: Preamp
bg: Предусилвател

en: 31 Hz
bg: 31 Хц

en: 63 Hz
bg: 63 Хц

en: 125 Hz
bg: 125 Хц

en: 250 Hz
bg: 250 Хц

en: 500 Hz
bg: 500 Хц

en: 1 kHz
bg: 1 кХц

en: 2 kHz
bg: 2 кХц

en: 4 kHz
bg: 4 кХц

en: 8 kHz
bg: 8 кХц

en: 16 kHz
bg: 16 кХц

en: Audacious Equalizer
bg: Тонкоректор на Audacious

en: Recording on
bg: Записване - включено

en: Recording off
bg: Записване - изключено

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
bg: Превъртане до %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Volume: %d%%
bg: Сила на звука: %d%%

en: Balance: %d%% left
bg: Баланс: %d%% ляво

en: Balance: center
bg: Баланс: център

en: Balance: %d%% right
bg: Баланс: %d%% дясно

en: Options Menu
bg: Меню с опции

en: Disable 'Always On Top'
bg: Деактивиране на „Винаги отгоре“

en: Enable 'Always On Top'
bg: Активиране на „Винаги отгоре“

en: File Info Box
bg: Кутийка с информация за файла

en: Double Size
bg: Двоен Размер

en: Visualizations
bg: Визуализации

en: Volume Up
bg: Усилване на звука

en: Volume Down
bg: Намаляне на звука

en: Effects ...
bg: Ефекти...

en: Open Files ...
bg: Отваряне на файлове...

en: Open URL ...
bg: Отваряне на интернет адрес...

en: Playlist
bg: Списък за изпълнение

en: Output
bg: Изход

en: View
bg: Изглед

en: Services
bg: Услуги

en: About ...
bg: Относно...

en: Settings ...
bg: Настройки...

en: Quit
bg: Изход

en: Song Info ...
bg: Информация за песен...

en: Shuffle by Album
bg: Разбъркване по албум

en: No Playlist Advance
bg: Без продължаване в списъка

en: Set A-B Repeat
bg: Задаване на А-Б повторение

en: Clear A-B Repeat
bg: Изчистване на А-Б повторение

en: Jump to Song ...
bg: Прескачане до песен...

en: Jump to Time ...
bg: Прескачане до време...

en: Play/Resume
bg: Възпроизвеждане/Възобновяване

en: New Playlist
bg: Нов списък

en: Rename Playlist ...
bg: Преименуване на списък...

en: Remove Playlist
bg: Премахване на списък...

en: Previous Playlist
bg: Предишен списък

en: Next Playlist
bg: Следващ списък

en: Import Playlist ...
bg: Внасяне на списък...

en: Export Playlist ...
bg: Изнасяне на списък...

en: Playlist Manager ...
bg: Мениджър на списъци...

en: Queue Manager ...
bg: Мениджър на опашките...

en: Refresh Playlist
bg: Опресняване на списък

en: Show Playlist Editor
bg: Показване на редактор на списъка

en: Show Equalizer
bg: Показване на тонкоректор

en: Show Remaining Time
bg: Показвай оставащо време

en: Always on Top
bg: Винаги отгоре

en: On All Workspaces
bg: На всички работни среди

en: Roll Up Player
bg: Свиване на плеър

en: Roll Up Playlist Editor
bg: Свиване на редактора на списъци

en: Roll Up Equalizer
bg: Свиване на тонкоректор

en: Add URL ...
bg: Добавяне на интернет адрес...

en: Add Files ...
bg: Добавяне на файлове...

en: By Title
bg: По заглавие

en: By File Name
bg: По име на файл

en: By File Path
bg: По път до файл

en: Remove All
bg: Премахване на всички

en: Clear Queue
bg: Изчистване на опашката

en: Remove Unavailable Files
bg: Премахване на липсващите файлове

en: Remove Duplicates
bg: Премахване на повторения

en: Remove Unselected
bg: Премахване на неизбраните

en: Remove Selected
bg: Премахване на избраните

en: Search and Select
bg: Търсене и избиране

en: Invert Selection
bg: Обръщане на избраното

en: Select None
bg: Без избрани

en: Select All
bg: Избор на всички

en: By Track Number
bg: По номер на записа

en: By Artist
bg: По изпълнител

en: By Album
bg: По Албум

en: By Album Artist
bg: По изпълнител на албум

en: By Release Date
bg: По дата на издаване

en: By Genre
bg: По жанр

en: By Length
bg: По времетраене

en: By Custom Title
bg: По избрано заглавие

en: By Comment
bg: По коментар

en: Randomize List
bg: Случаен списък

en: Reverse List
bg: Обръщане на списъка

en: Sort Selected
bg: Подреждане на избраното

en: Sort List
bg: Подреждане на списъка

en: Open Containing Folder
bg: Отваряне на Съдържащата Папка

en: Cut
bg: Изрязване

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste at End
bg: Поставяне на Края

en: Queue/Unqueue
bg: На опашка/без опашка

en: %s (%d of %d)
bg: %s (%d от %d)

en: Audacious Playlist Editor
bg: Audacious Редактор на списъка за изпълнение

en: Winamp Classic Interface
bg: Класически изглед на Winamp

en: Open Folder ...
bg: Отваряне на папка...

en: Add Folder ...
bg: Добавяне на папка...

en: Search entries in active playlist
bg: Търсене на записи в активния списък

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
bg: Избор на записи в списъка, филтрирайки едно или повече полета. Полетата използват синтаксис с препинателни знаци, без значение от размера на буквата. Ако не знаете как работи този синтаксис, просто въведете част от това, което търсите.

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Album:
bg: Албум:

en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: File Name:
bg: Име на файл:

en: Clear previous selection before searching
bg: Изчистване на предишния избор преди търсене

en: Automatically toggle queue for matching entries
bg: Автоматично превключване в опашката за съвпадащите елементи

en: Create a new playlist with matching entries
bg: Създаване на нов списък със съвпадащите елементи

en: Search
bg: Търсене

en: Player:
bg: Плейър:

en: Select main player window font:
bg: Избор на основен шрифт за прозореца на плеъра:

en: Playlist:
bg: Списък за изпълнение:

en: Select playlist font:
bg: Избор на шрифт за списъка:

en: <b>Skin</b>
bg: <b>Кожа</b>

en: Display active titlebar when any window is focused
bg: Показване на активната заглавна лента, когато някой прозорец е фокусиран

en: <b>Fonts</b>
bg: <b>Шрифтове</b>

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
bg: Избор на растерни шрифтове (поддържа само ASCII)

en: Scroll song title
bg: Превъртане на заглавието на песента

en: Scroll song title in both directions
bg: Превъртане на заглавието на песента в двете посоки

en: Analyzer
bg: Анализатор

en: Scope
bg: Осцилоскоп

en: Voiceprint / VU meter
bg: Гласов отпечатък / VU-метър

en: Off
bg: Изглючено

en: Normal
bg: Нормално

en: Fire
bg: Огън

en: Vertical lines
bg: Вертикални линии

en: Lines
bg: Линии

en: Bars
bg: Стълбове

en: Slowest
bg: Най-бавно

en: Slow
bg: Бавно

en: Medium
bg: Средно

en: Fast
bg: Бързо

en: Fastest
bg: Най-бързо

en: Dots
bg: Точки

en: Line
bg: Линия

en: Solid
bg: Плътно

en: Ice
bg: Лед

en: Smooth
bg: Размито

en: Coloring:
bg: Оцветяване:

en: Style:
bg: Стил:

en: Falloff:
bg: Падане:

en: Peak falloff:
bg: Падане на пиковете:

en: Scope Style:
bg: Осцилоскопичен стил:

en: Voiceprint Coloring:
bg: Цвят на гласовия отпечатък:

en: VU Meter Style:
bg: Стил на VU-метър:

en: <b>Type</b>
bg: <b>Вид</b>

en: Visualization type:
bg: Вид на визуализация:

en: <b>Analyzer</b>
bg: <b>Анализатор</b>

en: Show peaks
bg: Показвай пикове

en: Visualization
bg: Изобразяване

en: Archived Winamp 2.x skin
bg: Архивирана кожа на Winamp 2.x

en: Unarchived Winamp 2.x skin
bg: Неархивирана кожа на Winamp 2.x

en: Sndfile Plugin
bg: Приставка Sndfile

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
bg: На основата на приставката xmms_sndfile:
    Авторски права (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Пригоден за Audacious от Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    Тази програма е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или променяте
    според правата на GNU GPL, както е публикувано от FSF; включително
    за версия 2 на лиценза или всяка по-късна (според ваша преценка).
    
    Тази програма се разпространява с вярата, че ще бъде полезна,
    но БЕЗ КАКВАТО И ДА БИЛО ГАРАНЦИЯ; дори без да се включва гаранция за
    ПРОДАВАЕМОСТ или ЗА ЛИЧНИ ЦЕЛИ. За повече детайли вижте GNU GPL.
    
    Трябва да сте получили копие от GNU GPL редом с тази програма;
    ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street,
    Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Sndio Output
bg: Sndio изход

en: Device (blank for default):
bg: Устройство (празно - стойности по подразбиране):

en: Save and restore volume:
bg: Запази и възстанови силата на звука:

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
bg: Sndio грешка: неподдържан звуков формат (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
bg: Sndio грешка: sio_open() се провали

en: Sndio error: sio_setpar() failed
bg: Sndio грешка: sio_setpar() се провали

en: Sndio error: sio_start() failed
bg: Sndio грешка: sio_start() се провали

en: Song Change
bg: Промяна на песен

en: <b>Commands</b>
bg: <b>Команди</b>

en: Command to run when starting a new song:
bg: Команда за изпълнение при започване на нова песен:

en: Command to run at the end of a song:
bg: Команда за изпълнение при край на песен:

en: Command to run at the end of the playlist:
bg: Команда за изпълнение при край на списъка.

en: Command to run when song title changes (for network streams):
bg: Команда за изпълнение, когато се смени заглавието на песента (за интернет потоци):

en: You can use the following format codes, which will be replaced before running the command (not all are useful for the end-of-playlist command):
bg: Можете да използвате следните формати за кодеци, които ще бъдат заместени преди изпълнението на командата (не всички са полезни за команда след края на списъка):

en: %a: Artist
    %b: Album
    %c: Number of channels
    %f: File name (full path)
    %F: Frequency (Hertz)
    %l: Length (milliseconds)
    %n or %s: Formatted title (see playlist settings)
    %p: Currently playing (1 or 0)
    %r: Rate (bits per second)
    %t: Playlist position
    %T: Title (unformatted)
bg: %a: Изпълнител
    %b: Албум
    %c: Брой канали
    %f: Име на файла (цял път до него)
    %F: Честота (Херц)
    %l: Времетраене (милисекунди)
    %n или %s: Форматирано заглавие (виж настройките за списъка)
    %p: В момента възпроизвеждано (1 или 0)
    %r: Честота (битове в секунда)
    %t: Позиция в списъка
    %T: Заглавие (неформатирано)

en: Parameters passed to the shell should be enclosed in quotation marks.  Unquoted parameters may lead to unexpected results.
bg: Параметрите предадени към обвивката, трябва да са заградени в кавички. Незаградените параметри биха довели до неочаквани резултати.

en: Song Info
bg: Информация за песента

en: SoX Resampler
bg: Преизчислител SoX

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
bg: Приставка Преизчислител SoX за Audacious 
    Авторски права 2013 Michał Lipski
    
    Базиран на приставката за промяна на честотата:
    Авторски права 2010-2012 John Lindgren

en: Quick
bg: Бързо

en: Low
bg: Ниско

en: High
bg: Високо

en: Very High
bg: Много високо

en: Ultra High
bg: Изключително високо

en: Minimum
bg: Минимално

en: Intermediate
bg: Средно

en: Quality:
bg: Качество:

en: Phase:
bg: Период:

en: Allow aliasing
bg: Позволи псевдоними

en: Use steep filter
bg: Използвай подсилен филтър

en: Speed and Pitch
bg: Скорост и нива

en: <b>Speed</b>
bg: 1

en: Decouple from pitch
bg: Отделяне от нивото

en: Multiplier:
bg: Мултипликатор:

en: <b>Pitch</b>
bg: <b>Ниво</b>

en: Status Icon
bg: Икона на състоянието

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
bg: Приставка за икона на състоянието (частичен порт за Qt интерфейс)
    
    Всички права запазени 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Всички права запазени 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Всички права запазени 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Тази приставка извежда икона на състоянието, разположена
    в системния панел на мениджъра на прозорци.

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
bg: <b>Действие при превъртане с мишка</b>

en: Change volume
bg: Промяна на силата на звука

en: Change playing song
bg: Промяна на изпълняваната песен

en: <b>Other Settings</b>
bg: <b>Други настройки</b>

en: Disable the popup window
bg: Деактивиране на изскачащ прозорец

en: Close to the system tray
bg: Затваряне в системната табла

en: Advance in playlist when scrolling upward
bg: Напред в списъка при привъртане нагоре

en: Se_ttings ...
bg: Настро_йки...

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
bg: Приставка за икона на състоянието
    
    Авторски права 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Авторски права 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    Тази приставка предоставя икона на състоянието, разположена
    в зоната на системните известия на мениджъра на прозорците.

en: Extra Stereo
bg: Допълнително съзвучие

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
bg: Приставка за допълнително многозвучие
    
    От Johan Levin, 1999

en: <b>Extra Stereo</b>
bg: <b>Допълнително многозвучие</b>

en: Type
bg: Тип

en: Current Song
bg: Сегашна песен

en: Other
bg: Други

en: Market
bg: Пазар

en: Call Letters
bg: Повиквателни писма

en: Description
bg: Описание

en: Listeners
bg: Слушатели

en: Top 500 Stations
bg: Топ 500 станции

en: Alternative
bg: Алтернативно

en: Blues
bg: Блус

en: Classical
bg: Класика

en: Country
bg: Кънтри

en: Decades
bg: Десетолетиня

en: Easy Listening
bg: Изи Листънинг

en: Electronic
bg: Електронна

en: Folk
bg: Фолк

en: Inspirational
bg: Вдъхновяваща

en: International
bg: Международна

en: Jazz
bg: Джаз

en: Latin
bg: Латин

en: Metal
bg: Метъл

en: New Age
bg: Ню Ейдж

en: Pop
bg: Поп

en: Public Radio
bg: Публично ради

en: R&B and Urban
bg: R&B и Urban

en: Rap
bg: Рап

en: Reggae
bg: Реге

en: Rock
bg: Рок

en: Seasonal and Holiday
bg: Сезонни и празнични

en: Soundtracks
bg: Саундтракове

en: Talk
bg: Говорене

en: Themes
bg: Теми

en: Shoutcast
bg: Шауткаст

en: Icecast
bg: Айскаст

en: Stream Tuner
bg: Поточен тунер

en: Tone Generator
bg: Генератор на тонове

en: %s %.1f Hz
bg: %s %.1f Хц

en: Tone Generator:
bg: Генератор на тонове:

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
bg: Генератор на тонове от Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Променена от Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    За да я използвате, добавете адрес: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    напр. tone://2000;2005 за изпълняването на тон от 2000 Хц и тон от 2005 Хц

en: 
    (Further messages have been hidden.)
bg: 
    (Допълнителните съобщения са били скрити.)

en: Working ...
bg: Работи ...

en: Information
bg: Информация

en: %s does not appear to be a valid folder.
bg: %sне изглежда да е валидна папка.

en: Voice Removal
bg: Премахване на глас

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
bg: Разкодиране на Ogg Vorbis от Audacious
    
    На основата на приставката Ogg Vorbis от Xiph.org Foundation:
    http://www.xiph.org/
    
    Непроменен код от:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Със съдействието на:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Ogg Vorbis Decoder
bg: Разгодиране на Ogg Vorbis

en: Details about %s
bg: Данни за %s

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
bg: Заглавие: %t
    Автор: %a
    От: %f
    Тракер: %T
    Коментар: %C
    Тип на чипа: %c
    Стерео: %s
    Повторение: %l
    Честота на чипа: %F
    Честота на плейъра: %P
    Година: %y

en: VTX Decoder
bg: Разкодиране VTX

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
bg: Плеър за формат Vortex от by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    На основата на in_vtx.dll от Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Приставка за Audacious от Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>

en: VU Meter Plugin for Audacious
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste
bg: Добавка за VU Метър за Audacious
    Авторско право 2017-2019 Marc Sánchez Fauste

en: <b>VU Meter Settings</b>
bg: <b>Настройки за VU Метъра</b>

en: Peak hold time:
bg: Пиково време на задържане:

en: Fall-off time:
bg: Време на отпадане:

en: dB/second
bg: dB/секунда

en: Display legend
bg: Показване на легенда

en: VU Meter
bg: VU Метър

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
bg: Win32 waveOut приставка за Audacious
    Запазени права 2016 John Lindgren

en: WavPack Decoder
bg: Разкодиране WavPack

en: lossy (hybrid)
bg: със загуби (смесено)

en: lossy
bg: със загуби

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
bg: Авторски права 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Част от кода е написана от Miles Egan.

en: 2SF Decoder
bg: Разкодиране 2SF

en: Cosine
bg: Косинус

en: Sharp
bg: Острър

en: <b>XSF Configuration</b>
bg: <b>Настройки на XSF</b>

en: Default fade time:
bg: Време за избледняване по подразбиране:

en: Interpolation mode:
bg: Режим на интерполация:

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
bg: Споделяеми списъци XML (XSPF)
