Audacious Plugins - en to eu translation catalogue (553 entries)

en: AAC (Raw) Decoder
eu: AAC Deskodetzailea

en: sequenced
eu: sekuentziatua

en: <b>Output</b>
eu: <b>Irteera</b>

en: OPL Emulator:
eu: OPL Emuladorea:

en: Sample rate:
eu: lagin-tasa:

en: <b>Miscellaneous</b>
eu: <b>Hainbat</b>

en: Repeat song in endless loop
eu: Abestia amaierarik gabeko begizta batean errepikatzea

en: Album Art
eu: Diskoaren azala

en: ALSA Output
eu: ALSA Irteera

en: (no description)
eu: (deskribapenik ez)

en: Default PCM device
eu: Lehenetsitako PCM gailua

en: Default mixer device
eu: Lehenetsitako nahaslea

en: PCM device:
eu: PCM gailua:

en: Mixer device:
eu: Nahastailearen gailua:

en: Mixer element:
eu: Nahaslea:

en: Transpose:
eu: Irauli:

en: semitones
eu: tonuerdiak

en: note numbers
eu: nota zenbakiak

en: <b>Synthesizer</b>
eu: <b>Sintetizadorea</b>

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
eu: AMIDI-Plug - hautatu SoundFont fitxategia

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Open
eu: _Ireki

en: File name
eu: Fitxategi izena

en: Size (bytes)
eu: Tamaina (byte)

en: Name:
eu: Izena:

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
eu: <span size="smaller"> MIDI informazioa </span>

en: Format:
eu: Formatua:

en: Length (msec):
eu: Luzera (mseg.):

en: No. of Tracks:
eu: Pista kopurua:

en: variable
eu: aldagaia

en: Time Div:
eu: Denbora zat:

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
eu: <span size="smaller"> MIDI iruzkinak eta letrak </span>

en: * no comments available in this MIDI file *
eu: * iruzkinik ez dago erabilgarri MIDI fitxategi honetan *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
eu: * letrarik ez dago erabilgarri MIDI fitxategi honetan *

en: _Close
eu: _Itxi

en:   (invalid UTF-8)
eu:   (UTF-8 baliogabea)

en: Ampache Browser
eu: Ampache nabigatzailea

en: Rectangle
eu: Laukizuzena

en: Rounded Rectangle
eu: Laukizuzen biribildua

en: Concave Rectangle
eu: Laukizuzen ahurra

en: None
eu: Bat ere ez

en: Playback Start
eu: Erreprodukzioa hasi

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
eu: OSDa abiarazten du erreprodukzio-zerrendako sarrera bat erreproduzitzean.

en: Title Change
eu: Titulu aldaketa

en: Pause On
eu: Pausatuta

en: Triggers OSD when playback is paused.
eu: OSDa abiarazten du erreprodukzioa pausatzean.

en: Pause Off
eu: Jarraitu

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
eu: OSDa abiarazten du erreprodukzioa jarraitzean.

en: Placement
eu: Kokalekua

en: Relative X offset:
eu: X desplazamendu erlatiboa:

en: Relative Y offset:
eu: Y desplazamendu erlatiboa:

en: Max OSD width:
eu: OSDaren gehi. zabalera:

en: Multi-Monitor options
eu: Pantaila anitzen aukerak

en: Display OSD using:
eu: Bistaratu OSDa hau erabiliz:

en: all monitors
eu: pantaila guztiak

en: monitor %i
eu: %i. pantaila

en: Timing (ms)
eu: Tenporizadorea (ms)

en: Display:
eu: Bistaratu:

en: Fade in:
eu: Pixkanaka agertu:

en: Fade out:
eu: Iraungitu:

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Font %i:
eu: %i letra-tipoa:

en: Shadow
eu: Itzala

en: Render Style
eu: Errendatze estiloa

en: Colors
eu: Koloreak

en: Color %i:
eu: %i kolorea:

en: Enable trigger
eu: Gaitu abiarazlea

en: Event
eu: Gertaera

en: Composite manager detected
eu: Kudeatzaile konposatua detektatuta

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
eu: Konposaketako kudeatzailea ez da detektatu.
    Bat exekutatzen dagoela jakin ezean, aktibatu konposaketako kudeatzalea bestela OSDak ez du ongi funtzionatuko

en: Composite manager not required for fake transparency
eu: Gardentasun faltsua egiteko ez da konposaketako kudeaketak behar

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: Fake transparency
eu: Gardentasun faltsua

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
eu: Egitako gardentasuna (Xen konposaketa hed. behar da)

en: Composite extension not loaded
eu: Konposaketako hedapena ez da kargatu

en: <span font_desc='%s'>Audacious OSD</span>
eu: <span font_desc='%s'>Audacious OSDa</span>

en: Position
eu: Posizioa

en: Animation
eu: Animazioa

en: Text
eu: Testua

en: Decoration
eu: Dekorazioa

en: Trigger
eu: Abiarazlea

en: Misc
eu: Hainbat

en: Test
eu: Proba

en: ASXv3 Playlists
eu: ASXv3 Erreprodukzio-zerrenda

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
eu: ASXv1/ASXv2 Erreprodukzio-zerrenda

en: Audacious Playlists (audpl)
eu: Audacious erreprodukzio-zerrenda (audpl)

en: <b>Color</b>
eu: <b>Kolore</b>

en: Presets:
eu: Aurrezarpenak

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Feed level:
eu: Elikadura-maila:

en: Cut frequency:
eu: Moztu maiztasuna:

en: Spectrum Analyzer
eu: Espektro Analizatzailea

en: Audio CD Plugin
eu: Audio CD plugina

en: <b>Device</b>
eu: <b>Gailua</b>

en: Read speed:
eu: Irakurketa-abiadura:

en: Override device:
eu: Gainidatzi gailua:

en: <b>Metadata</b>
eu: <b>Metadatuak</b>

en: Use CD-Text
eu: Erabili CD-Text

en: Use CDDB
eu: Erabili CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
eu: HTTP erabili CDDBP ordez

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Path:
eu: Bidea:

en: Port:
eu: Portua:

en: Invalid URI %s.
eu: URI baliogabea: %s

en: Track %d not found.
eu: %d pista ez da aurkitu.

en: Track %d is a data track.
eu: %d pista datu-pista bat da.

en: Error reading audio CD.
eu: Errorea audio CDa irakurtzean.

en: Audio CD
eu: Audio CDa

en: Failed to open CD device %s.
eu: Errorea %s CDa irekitzean.

en: Drive is empty.
eu: Unitatea hutsik dago

en: Unsupported disk type.
eu: Onartu gabeko disko mota.

en: Failed to create the CDDB connection.
eu: CDDB konexioa ezin izan da sortu

en: Failed to read the CDDB info: %s
eu: CDDB informazioa ezin izan da irakurri: %s

en: Pla_y CD
eu: Jo CDa

en: _Add CD
eu: _Gehitu CDa

en: <b>Compression</b>
eu: <b>Konpresioa</b>

en: Center volume:
eu: Bolumen zentrala:

en: Dynamic range:
eu: Bitarte dinamikoa:

en: Bass:
eu: Baxua:

en: Treble:
eu: Altua:

en: Default song length:
eu: Abestiaren luzera lehenetsia:

en: seconds
eu: segundo

en: <b>Resampling</b>
eu: <b>Birlagintzea</b>

en: Enable audio resampling
eu: Gaitu audioa berriro lagintzea

en: Ignore length from SPC tags
eu: Ezikusi egin SPCko etiketetako luzerari

en: Increase reverb
eu: Handiagotu reverb-a

en: Game Console Music Decoder
eu: Joko Kontsola Musika Deskodetzailea

en: Use exclusive mode
eu: Erabili modelo esklusiboa

en: Overlap:
eu: Teilakatzea:

en: Intensity:
eu: Intentsitatea:

en: Delete Files
eu: Fitxategiak Ezabatu

en: No files are selected.
eu: Ez da fitxategirik hautatu.

en: Do you want to move %s to the trash?
eu: %s zakarrontzira eraman nahi duzu?

en: Do you want to permanently delete %s?
eu: %s betiko ezabatu nahi duzu?

en: Do you want to move %d files to the trash?
eu: %d zakarrontzira eraman nahi duzu?

en: Do you want to permanently delete %d files?
eu: %d betiko ezabatu nahi duzu?

en: Move to trash
eu: Zaborretara eraman

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Delete Selected Files
eu: Ezabatu hautatutako fitxategiak

en: <b>Delete Method</b>
eu: <b>Ezabatu metodoa</b>

en: Move to trash instead of deleting immediately
eu: Zakarrontzira eraman zuzenean ezabatu beharrean

en: <b>Echo</b>
eu: <b>Ekoa</b>

en: Delay:
eu: Atzerapena:

en: Feedback:
eu: Berelikatzea:

en: Volume:
eu: Bolumena:

en: FFmpeg Plugin
eu: FFmpeg plugina

en: Error opening %s:
    %s
eu: Errorea %s kargatzean:
    %s

en: Output file format:
eu: Irteerako fitxategi-formatua:

en: Save into original directory
eu: Gorde jatorrizko direktorioan

en: Save into custom directory:
eu: Gorde direktorio pertsonalizatuan:

en: Generate file name from:
eu: Sortu fitxategiaren izena hemendik:

en: Original file name
eu: Jatorrizko fitxategi-izena

en: Original file name (no suffix)
eu: Jatorrizko fitxategi-izena (atzizki gabe)

en: Original file tag
eu: Jatorrizko fitxategi-etiketa

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Stereo
eu: Estereoa

en: Mono
eu: Monoa

en: Algorithm quality:
eu: Algoritmoaren kalitatea:

en: Bitrate:
eu: Bit-tasa:

en: Compression ratio:
eu: Konpresio-tasa:

en: Audio mode:
eu: Audio modua:

en: Enforce strict ISO compliance
eu: Derrigortu ISOa betetzen duela

en: Error protection
eu: Erroreen aurkako babesa

en: Enable VBR/ABR
eu: Gaitu VBR/ABR

en: Type:
eu: Mota:

en: Minimum bitrate:
eu: Gutxieneko bit-tasa:

en: Maximum bitrate:
eu: Gehienezko bit-tasa:

en: Average bitrate:
eu: Batez besteko bit-tasa:

en: VBR quality level:
eu: VBR kalitate-maila:

en: Strictly enforce minimum bitrate
eu: Derrigortu gutxieneko bit-tasa

en: Mark as copyright
eu: Markatu copyright gisa

en: Mark as original
eu: Markatu jatorrizko gisa

en: Force addition of version 2 tag
eu: Derrigortu v2 etiketa gehitzea

en: Only add v1 tag
eu: Gehitu v1 etiketa soilik

en: Only add v2 tag
eu: Gehitu v2 etiketa soilik

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Tags
eu: Etiketak

en: Quality (0-1):
eu: Kalitatea (0-1):

en: General
eu: Orokorra

en: FLAC Decoder
eu: FLAC Deskodetzailea

en: GIO Plugin
eu: GIO plugina

en: Invalid open mode
eu: Irekitzeko modua ez da baliozkoa

en: OpenGL Spectrum Analyzer
eu: OpenGL Espektro Analizatzailea

en: Entry Number
eu: Sarrera zenbakia

en: Title
eu: Titulua

en: Artist
eu: Artista

en: Year
eu: Urtea

en: Album
eu: Diskoa

en: Album Artist
eu: Albumeko artista

en: Track
eu: Pista

en: Genre
eu: Generoa

en: Queue Position
eu: Ilara Posizioa

en: Length
eu: Iraupena

en: File Path
eu: Fitxategi bidea

en: File Name
eu: Fitxategi izena

en: Custom Title
eu: Izenburu Pertsonalizatua

en: Bitrate
eu: Bit-tasa:

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Available columns
eu: Zutabe erabilgarriak

en: Displayed columns
eu: Erakutsitako zutabeak

en: Search Tool
eu: Tresna bilatu

en: Disable
eu: Desgaitu

en: _Open Files ...
eu: Ireki fitxategiak

en: Open _URL ...
eu: Ireki BKU ...

en: _Add Files ...
eu: _Gehitu fitxategiak...

en: Add U_RL ...
eu: Gehitu U_RL

en: Search _Library
eu: Bilatu _Liburutegian

en: _Settings ...
eu: _Ezarpenak ...

en: _Quit
eu: I_rten

en: _Play
eu: Erreproduzitu

en: Paus_e
eu: Pausatu

en: _Stop
eu: Gelditu

en: Pre_vious
eu: Aurrekoa

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: Previous Album
eu: Aurreko diskoa

en: Next Album
eu: Hurrengo diskoa

en: _Repeat
eu: _Errepikatu

en: Song _Info ...
eu: Kantuaren _Informazioa ...

en: Jump to _Time ...
eu: Joan _Denborara ...

en: _Jump to Song ...
eu: _Joan abestira ...

en: By _Title
eu: _Izenburuaren arabera

en: By _File Name
eu: _Fitxategi Izenaren arabera

en: By File _Path
eu: Fitxategi _Bidearen arabera

en: By Track _Number
eu: Pista zenbakiaren arabera

en: By _Artist
eu: _Artistaren arabera

en: By _Genre
eu: _Generoaren arabera

en: By _Length
eu: _Luzeraren arabera

en: By _File Path
eu: _Fitxategi Bidearen arabera

en: By _Custom Title
eu: Izenburu _Pertsonalizatuen arabera

en: _Random Order
eu: _Ausazko ordena

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: _Sort
eu: _Ordenatu

en: Sort Se_lected
eu: Ordenatu _Hautatutakoak

en: Remove _Duplicates
eu: Kendu _Bikoiztuak

en: Remove _Unavailable Files
eu: Ezabatu erabilgarri ez dauden fitxategiak

en: _New
eu: _Berri

en: Ren_ame ...
eu: Izena _aldatu ...

en: Remo_ve
eu: Ezabatu

en: _Import ...
eu: _Inportatu ...

en: _Export ...
eu: _Esportatu ...

en: Playlist _Manager ...
eu: Erreprodukzio-zerrenda _Mudeatzailea ...

en: _Queue Manager ...
eu: _Ilara Kudeatzailea...

en: Volume _Up
eu: Bolumena _Igo

en: Volume _Down
eu: Bolumena _Jaitsi

en: E_ffects ...
eu: E_fektuak

en: Audio _Settings ...
eu: Audio-ezarpenak ...

en: Show _Remaining Time
eu: Gelditzen den denbora erakutsi

en: _File
eu: _Fitxategi

en: _Services
eu: _Zerbitzuak

en: _Output
eu: _Irteera

en: _View
eu: _Ikuspegi

en: _Queue/Unqueue
eu: _Ilararatu/Ilaratik kendu

en: _Open Containing Folder
eu: Barruko Karpeta _Ireki

en: _Refresh Selected
eu: Hautatutakoa _Egunertau

en: Cu_t
eu: Moztu

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: Paste at _End
eu: _Bukaeran itsatsi

en: Select _All
eu: _Dena hautatu

en: _Rename ...
eu: _Izena aldatu ...

en: Show entry counts
eu: Erakutsi sarrera-zenbaketak

en: Show close buttons
eu: Ixteko botoiak erakutsi.

en: <b>Playlist Columns</b>
eu: <b>Zutabeen erreprodukzio-zerrenda</b>

en: Show column headers
eu: Erakutsi zutabe-goiburuak

en: GTK Interface
eu: GTK Interfazea

en: Buffering ...
eu: Bufferreratzen ...

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Pause
eu: Pausatu

en: Search Library
eu: Bilatu Liburutegian

en: Open Files
eu: Ireki fitxategiak

en: Add Files
eu: Gehitu fitxategiak

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Stop
eu: Gelditu

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Shuffle
eu: Ausazkoa

en: Menu
eu: Menua

en: mono
eu: monoa

en: stereo
eu: estereoa

en: %d channel | %d channels
eu[0]: kanal %d
eu[1]: %d kanal

en: Single mode.
eu: Single modua.

en: Playlist mode.
eu: Erreprodukzio-zerrenda modua.

en: Stopping after song.
eu: Kantuaren ostean geldituko da.

en: Previous track
eu: Aurreko pista

en: Pause/Resume
eu: Pausatu/jarraitu

en: Next track
eu: Hurrengo pista

en: Step forward
eu: Pauso bat aurrera egin

en: Step backward
eu: Pauso bat atzera egin

en: Mute
eu: Mututu

en: Volume up
eu: Bolumena igo

en: Volume down
eu: Bolumena jaitsi

en: Jump to file
eu: Joan fitxategira

en: Toggle player window(s)
eu: Txandakatu erreproduzitzailearen leihoa(k)

en: Show On-Screen-Display
eu: Erakutsi pantaila gaineko mezuak (OSD)

en: Toggle repeat
eu: Aldatu errepikapena

en: Toggle shuffle
eu: Aldatu Ausazkoa

en: (none)
eu: (bat ere ez)

en: Binding mouse buttons
eu: Saguaren botoiak lotzea

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
eu: Sakatu tekla konbinazioa testu-eremuaren barruan.
    Saguaren botoiak ere lotu ditzakezu.

en: Hotkeys:
eu: Laster-teklak

en: <b>Action:</b>
eu: <b>Ekintza:</b>

en: <b>Key Binding:</b>
eu: <b>Tekla-konbinazioa:</b>

en: _Add
eu: _Gehitu

en: JACK Output
eu: JACK Irteera

en: Client name:
eu: Bezeroaren izena:

en: Automatically connect to output ports
eu: Automatikoki konektatu irteerako ataketara

en: Connect to physical ports only
eu: Ataka fisikoetara bakarrik konektatu

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
eu: Bakarrik %d JACK irteera-portu aurkitu dira baina %d beharrezkoak dira.

en: Failed to connect to JACK port %s.
eu: %s JACK portura ezin izan da konektatu.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
eu: JACK zerbitzarira ezin izan da konektatu; piztuta dago?

en: %s Settings
eu: %s Ezarpenak

en: Module paths:
eu: Modulo bideak:

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
eu: <small>Banatu bide ezberdinak bi puntu bidez ( : ).
    LADSPA_PATH bidean eta bide hauetan bilatuko da.
    Bide berria gehitu eta gero, sakatu Enter Plugin berriak bilatzeko.</small>

en: Available plugins:
eu: Plugin eskuragarriak:

en: Enable
eu: Gaitu

en: Enabled plugins:
eu: Gaitutako pluginak:

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: LADSPA Host
eu: LADSPA Ostalaria

en: LIRC Plugin
eu: LIRC plugina

en: <b>Connection</b>
eu: <b> Konekxioa </b>

en: Reconnect to LIRC server
eu: Berkonektatu LIRC zerbitzarira

en: Wait before reconnecting:
eu: Itxaron berkonektatu aurretik:

en: Lyrics
eu: Hitzak

en: Nowhere
eu: Inon ez

en: <b>General</b>
eu: <b> Orokorra </b>

en: <b>Local Storage</b>
eu: <b> Biltegi lokala </b>

en: Unable to fetch %s
eu: %s ekartzea ezinezkoa da.

en: Looking for lyrics ...
eu: Hitzak bilatzen...

en: Error
eu: Errorea

en: Lyrics could not be found.
eu: Ezin izan da letrarik aurkitu.

en: Missing title and/or artist.
eu: Titulua edo/eta artista falta da.

en: Save Locally
eu: Lokalean gorde

en: Refresh
eu: Freskatu

en: M3U Playlists
eu: M3U Erreprodukzio-zerrendak

en: Tact generator: %d bpm
eu: Ukimen sortzailea: %d bpm

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
eu: Ukimen sortzailea: %d bpm %d/%d

en: Channel Mixer
eu: Kanal-nahasgailua

en: <b>Channel Mixer</b>
eu: <b>Kanal-nahasgailua</b>

en: Output channels:
eu: Irteera kanalak:

en: MMS Plugin
eu: MMS Plugina

en: Error connecting to MMS server
eu: Errorea MMS zerbitzarira konektatzean

en: <b>Channels</b>
eu: <b>Kanalak</b>

en: Nearest (fastest)
eu: Hurbilena (azkarrena)

en: <b>Sample rate</b>
eu: <b>Lagin-tasa</b>

en: Level:
eu: Maila:

en: Noise reduction
eu: Zarata kentzea

en: <b>Repeat</b>
eu: <b>Errepikatu</b>

en: Stop After This Song
eu: Gelditu abesti hau eta gero

en: Reset to Defaults
eu: Balio lehenetsietara berrasieratu

en: Now Playing
eu: Orain erreproduzitzen

en: Entries
eu: Sarrerak

en: MPG123 Plugin
eu: MPG123 plugina

en: <b>Advanced</b>
eu: <b> Aurreratu </b>

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
eu: Neon HTTP/HTTPS plugina

en: Unknown HTTP error
eu: HTTP errore ezezaguna

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Audacious is not playing.
eu: Audacious ez da jotzen ari.

en: Always show notification
eu: Jakinarazpenak beti erakutsi

en: Show
eu: Erakutsi

en: Interpolation:
eu: Interpolazioa:

en: Cubic
eu: Kubikoa

en: OSS4 Output
eu: OSS4 Irteera

en: OSS3 Output
eu: OSS3 Irteera

en: Default device
eu: Lehenetsitako gailua

en: Audio device:
eu: Soinu-gailua:

en: Use alternate device:
eu: Erabili bestelako gailua:

en: Save volume between sessions.
eu: Sesioen artean bolumena gorde.

en: Playback
eu: Erreprodukzioa

en: Playlist Manager
eu: Erreprodukzio-zerrenda kudeatzailea

en: _Remove
eu: _Ezabatu

en: Ren_ame
eu: Izena _aldatu

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
eu: OpenPSF PSF1/PSF2 Deskodetzailea

en: Context name:
eu: Testuinguruaren izena:

en: Press a key combination inside a text field.
eu: Sakatu tekla konbinazioa testu-eremuaren barruan

en: _Open Folder ...
eu: Karpeta _Ireki ...

en: _Add Folder ...
eu: Karpeta _Gehitu ...

en: _Find ...
eu: _Bilatu ...

en: Search playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda bilatu

en: Always
eu: Beti

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Linear interpolation
eu: Interpolazio lineal

en: Method:
eu: Metodoa:

en: Rate:
eu: Tasa:

en: Check Permission
eu: Baimenak kontrolatu

en: Library
eu: Liburutegia

en: %d song | %d songs
eu[0]: %d kantua
eu[1]: %d kantuak

en: of this genre
eu: genero honetan

en: Please wait ...
eu: Mesedez itxaron ...

en: Choose Folder
eu: Aukeratu karpeta

en: Search library
eu: Bilatu Liburutegian

en: %d result | %d results
eu[0]: %d emaitza
eu[1]: %d emaitzak

en: _Create Playlist
eu: _Erreprodukzio-zerrenda sortu

en: _Add to Playlist
eu: _Erreprodukzio-zerrendara gehitu

en: Channels:
eu: Kanalak:

en: Silence Removal
eu: Isiluneak kendu

en: <b>Silence Removal</b>
eu: <b>Isiluneak kendu</b>

en: Threshold:
eu: Atalasea:

en: Preamp
eu: Aurre-anp

en: Audacious Equalizer
eu: Audacious-en ekualizadorea

en: Recording on
eu: Grabazioa piztua

en: Recording off
eu: Grabazioa itzalia

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
eu: Bilatu %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Volume: %d%%
eu: Bolumena: %% %d

en: Balance: %d%% left
eu: Balantzea: %% %d ezkerrean

en: Balance: center
eu: Balantzea: erdian

en: Balance: %d%% right
eu: Balantzea: %% %d eskuinean

en: Options Menu
eu: Aukeren menua

en: Disable 'Always On Top'
eu: Desgaitu 'Beti gainean'

en: Enable 'Always On Top'
eu: Gaitu 'Beti gainean'

en: File Info Box
eu: Fitxategi-informazioaren koadroa

en: Double Size
eu: Tamaina bikoitza

en: Volume Up
eu: Igo bolumena

en: Volume Down
eu: Jeitsi bolumena

en: Effects ...
eu: Efektuak ...

en: Open Files ...
eu: Ireki fitxategiak ...

en: Open URL ...
eu: Ireki URLa ...

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Output
eu: Irteera

en: View
eu: Ikusi

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Settings ...
eu: Ezarpenak ...

en: Quit
eu: Irten

en: Song Info ...
eu: Kantuari buruzko informazioa ...

en: No Playlist Advance
eu: Erreprodukzio-zerrenda aurreraturik ez

en: Jump to Song ...
eu: Joan abestira ...

en: Jump to Time ...
eu: Joan denborara ...

en: New Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda berria

en: Rename Playlist ...
eu: Erreprodukzio-zerrendaren izena aldatu ...

en: Remove Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda ezabatu

en: Previous Playlist
eu: Aurreko erreprodukzio-zerrenda

en: Next Playlist
eu: Hurrengo erreprodukzio-zerrenda

en: Import Playlist ...
eu: Inportatu erreprodukzio-zerrenda ...

en: Export Playlist ...
eu: Esportatu erreprodukzio-zerrenda ...

en: Playlist Manager ...
eu: Erreprodukzio-zerrenda kudeatzailea ...

en: Queue Manager ...
eu: Ilara kudeatzailea ...

en: Refresh Playlist
eu: Freskatu erreprodukzio-zerrenda

en: Show Playlist Editor
eu: Erakutsi erreprodukzio-zerrendaren editorea

en: Show Equalizer
eu: Erakutsi ekualizadorea

en: Show Remaining Time
eu: Gelditzen den denbora erakutsi

en: Always on Top
eu: Beti gainean

en: Add URL ...
eu: Gehitu URLa  ...

en: Add Files ...
eu: Gehitu fitxategiak...

en: By Title
eu: Tituluaren arabera

en: By File Name
eu: Fitxategi izenaren arabera

en: By File Path
eu: Fitxategi bidearen arabera

en: Remove All
eu: Kendu guztiak

en: Clear Queue
eu: Garbitu ilara

en: Remove Unavailable Files
eu: Kendu fitxategi erabilkaitzak

en: Remove Duplicates
eu: Kendu bikoiztuak

en: Remove Unselected
eu: Kendu desautatutakoak

en: Remove Selected
eu: Kendu hautatutakoak

en: Search and Select
eu: Bilatu eta hautatu

en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

en: Select None
eu: Ez hautatu ezer

en: Select All
eu: Hautatu denak

en: By Track Number
eu: Pista zenbakiaren arabera

en: By Artist
eu: Artistaren arabera

en: By Album
eu: Diskoaren arabera

en: By Album Artist
eu: Albumeko artistaren arabera

en: By Release Date
eu: Argitaratza dataren arabera

en: By Genre
eu: Generoaren arabera

en: By Length
eu: Luzeraren arabera

en: By Custom Title
eu: Izenburu pertsonalizatuen arabera

en: By Comment
eu: Iruzkinen arabera

en: Randomize List
eu: Nahastu ausaz zerrenda

en: Reverse List
eu: Alderantzikatu zerrenda

en: Sort Selected
eu: Ordenatu hautatutakoak

en: Sort List
eu: Ordenatu zerrenda

en: Open Containing Folder
eu: Barruko Karpeta Ireki

en: Cut
eu: Moztu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste at End
eu: Itsasi bukaeran

en: %s (%d of %d)
eu: %s(%dtik%d)

en: Audacious Playlist Editor
eu: Audacious erreprodukzio-zerrendaren editorea

en: Winamp Classic Interface
eu: Winamp`Interfaze Klasikoa

en: Open Folder ...
eu: Ireki Fitxategia ...

en: Add Folder ...
eu: Gehitu Fitxtegia ...

en: Search entries in active playlist
eu: Bilatu sarrerak erreprodukzio-zerrenda aktiboan

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
eu: Hautatu sarrerak erreprodukzio-zerrendan eremu bat edo gehiago betez. Eremuek adierazpen erregularrak erabiltzen dituzte, maiuskulak eta minuskulak ez bereiztuz. Ez badakizu adierazpen erregularrak nola ibiltzen diren, sartu bilatzea nahi duzunaren zati literal bat.

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Album:
eu: Diskoa:

en: Artist:
eu: Artista:

en: File Name:
eu: Fitxategi izena

en: Clear previous selection before searching
eu: Garbitu aurreko hautapena bilatu aurretik

en: Automatically toggle queue for matching entries
eu: Txandakatu automatikoki ilara bat datozen sarrerentzako

en: Create a new playlist with matching entries
eu: Sortu erreprodukzio-zerrenda berria bat datozen sarrerekin

en: Search
eu: Bilatu

en: Player:
eu: Erreproduzitzailea:

en: Select main player window font:
eu: Hautatu erreproduzitzaile nagusiaren leihoko letra-tipoa:

en: Playlist:
eu: Erreprodukzio-zerrenda:

en: Select playlist font:
eu: Hautatu erreprodukzio-zerrendaren letra-tipoa:

en: Analyzer
eu: Analizatzailea

en: Scope
eu: Esparrua

en: Off
eu: Itzalita

en: Normal
eu: Normala

en: Fire
eu: Sua

en: Vertical lines
eu: Lerro bertikalak

en: Lines
eu: Marrak

en: Bars
eu: Barrak

en: Slowest
eu: Motelena

en: Slow
eu: Motela

en: Medium
eu: Tartekoa

en: Fast
eu: Azkarra

en: Fastest
eu: Azkarrena

en: Dots
eu: Puntuak

en: Line
eu: Lerroak

en: Ice
eu: Izotza

en: Smooth
eu: Leuna

en: Coloring:
eu: Margotu:

en: Style:
eu: Estiloa:

en: <b>Type</b>
eu: <b>Mota</b>

en: <b>Analyzer</b>
eu: <b>Analizatzailea</b>

en: Visualization
eu: Bisualizazioa

en: Archived Winamp 2.x skin
eu: Konprimitutako Winamp 2.x azala

en: Unarchived Winamp 2.x skin
eu: Deskonprimitutako Winamp 2.x azala

en: Sndfile Plugin
eu: Sndfile plugina

en: Song Info
eu: Kantu informazioa

en: Quality:
eu: Kalitatea:

en: Speed and Pitch
eu: Abiadura eta Tonoa

en: Change volume
eu: Aldatu bolumena

en: Change playing song
eu: Aldatu erreprodukzioaren abestia

en: <b>Other Settings</b>
eu: <b>Bestelako Ezarpenak</b>

en: Type
eu: Mota

en: Current Song
eu: Uneko kanta

en: Description
eu: Deskribapen

en: Listeners
eu: Entzuleak

en: Alternative
eu: Alternatiboa

en: Blues
eu: Blues-a

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Decades
eu: Kamarkadak

en: Easy Listening
eu: Entzuteko erraza

en: Electronic
eu: Elektroniko

en: Folk
eu: Folka

en: Inspirational
eu: Inspirazio lanak

en: International
eu: Nazioarteko

en: Jazz
eu: Jazza

en: Metal
eu: Metala

en: Pop
eu: Pop-a

en: Rap
eu: Rap-a

en: Rock
eu: Rocka

en: Themes
eu: Motiboak

en: Tone Generator
eu: Tonu-sortzailea

en: Tone Generator:
eu: Tonu-sortzailea:

en: 
    (Further messages have been hidden.)
eu: 
    (Mezuak ezkutatu dira.)

en: Working ...
eu: Lanean ...

en: Information
eu: Informazio

en: Voice Removal
eu: Ahotsa ezabatzea

en: Ogg Vorbis Decoder
eu: Ogg Vorbis Deskodetzailea

en: VTX Decoder
eu: VTX Deskodetzailea

en: WavPack Decoder
eu: WavPack Deskodetzailea

en: 2SF Decoder
eu: 2SF Deskodetzailea
