Audacious Plugins - en to ms translation catalogue (806 entries)

en: AAC (Raw) Decoder
ms: Penyahkod AAC (Raw)

en: AdPlug (AdLib Player)
ms: AdPlug (Pemain AdLib)

en: sequenced
ms: berjujukan

en: OPL Emulator:
ms: Emulator OPL:

en: Sample rate:
ms: Kadar sampel:

en: <b>Miscellaneous</b>
ms: <b>Pelbagai</b>

en: Repeat song in endless loop
ms: Ulang lagu dalam gelung tanpa batas

en: Album Art
ms: Seni Album

en: ALSA Output
ms: Output ALSA

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
ms: Pemalam Output ALSA untuk Audacious
    Hakcipta 2009-2012 John Lindgren
    
    Terima kasih buat William Pitcock, pengarang Pemalam Output ALSA NG, yang mana kodnya dirujuk bila panduan ALSA tidak mencukupi.

en: (no description)
ms: (tiada keterangan)

en: Default PCM device
ms: Lalai peranti PCM

en: Default mixer device
ms: Lalai campuran peranti

en: PCM device:
ms: peranti PCM:

en: Mixer device:
ms: Peranti campuran:

en: Mixer element:
ms: Elemen campuran:

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
ms: AMIDI-Plug (Pemain MIDI)

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
ms: AMIDI-Plug
    Pemain muzik MIDI modular
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    ditulis oleh Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    terima kasih buat...
    
    Clemens Ladisch dan Jaroslav Kysela
    atas program hebat aplaymidi dan amixer mereka; ia
    sangat berguna, selain itu alsa-lib docs, untuk ketahui
    lebih lanjut mengenai API ALSA
    
    Alfredo Spadafina
    atas logo papan kekunci midi yang cantik
    
    Tony Vroon
    atas bantuan pengujian alfa yang diberi

en: Override default gain:
ms: Batalkan gandaan lalai:

en: Override default polyphony:
ms: Batalkan polifoni lalai:

en: Override default reverb:
ms: Batalkan reverb lalai:

en: On
ms: Hidup

en: Override default chorus:
ms: Batalkan korus lalai:

en: <b>Playback</b>
ms: <b>Main Balik</b>

en: Transpose:
ms: Transsposisi:

en: semitones
ms: seminada

en: Drum shift:
ms: Anjak dram:

en: note numbers
ms: nombor nota

en: Skip leading silence
ms: Langkau senyap hadapan

en: Skip trailing silence
ms: Langkau senyap belakang

en: <b>Synthesizer</b>
ms: <b>Pensintesis</b>

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
ms: AMIDI-Plug - pilih fail SoundFont

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Open
ms: _Buka

en: File name
ms: Nama fail

en: Size (bytes)
ms: Saiz (bait)

en: Name:
ms: Nama:

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
ms: <span size="smaller"> Maklumat MIDI </span>

en: Length (msec):
ms: Panjang (msaat):

en: No. of Tracks:
ms: Nombor Trek:

en: variable
ms: pembolehubah

en: Time Div:
ms: Masa Div:

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
ms: <span size="smaller"> Ulasan dan Lirik MIDI </span>

en: * no comments available in this MIDI file *
ms: * tiada ulasan tersedi dalam fail MIDI ini *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
ms: * tiada lirik didapati dalam fail MIDI ini *

en: _Close
ms: T_utup

en:   (invalid UTF-8)
ms: (UTF-8 tidak sah)

en: Ampache Browser
ms: Pelayar Ampache

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
ms: Pelayar Ampache untuk Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Hakcipta (C) Róbert Čerňanský dan John Lindgren
    Lesen: GNU GPLv3

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
ms: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Ditulis oleh Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Berdasarkan bahagian dalam  pustaka Ghosd Evan Martin:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: AOSD (On-Screen Display)
ms: AOSD (Paparan Atas-Skrin)

en: Rectangle
ms: Segiempat Tepat

en: Rounded Rectangle
ms: Bulatan Segiempat Tepat

en: Concave Rectangle
ms: Cekung Segiempat Tepat

en: None
ms: Tiada

en: Playback Start
ms: Mulakan Main Semula

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
ms: Mencetus OSD apabila kemasukan senarai main dimainkan.

en: Title Change
ms: Tukar Tajuk

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
ms: Memicu OSD bila tajuk lagu berubah (untuk strim internet).

en: Pause On
ms: Aktifkan Jeda

en: Triggers OSD when playback is paused.
ms: Mencetus OSD apabila main dijeda.

en: Pause Off
ms: Matikan Jeda

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
ms: Mencetus OSD apabila main tidak dijeda

en: Placement
ms: Penempatan

en: Relative X offset:
ms: X relatif diimbangi:

en: Relative Y offset:
ms: Y relatif diimbangi:

en: Max OSD width:
ms: Max lebar OSD:

en: Multi-Monitor options
ms: pilihan Pelbagai-Monitor

en: Display OSD using:
ms: Paparkan OSD digunakan:

en: all monitors
ms: semua monitor

en: Timing (ms)
ms: Masa (ms)

en: Display:
ms: Paparan:

en: Fade in:
ms: Pudar dalam:

en: Fade out:
ms: Pudar luar:

en: Fonts
ms: Font

en: Shadow
ms: Bayang

en: Render Style
ms: Realisasi Gaya

en: Colors
ms: Warna

en: Color %i:
ms: Warna %i:

en: Enable trigger
ms: Aktifkan pencetus

en: Event
ms: Acara

en: Composite manager detected
ms: Pengurus komposit dikesan

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
ms: Pengurus komposit tidak dikesan
    melainkan anda tahu bahawa anda mempunyai satu berjalan, sila mengaktifkan pengurus komposit sebaliknya OSD tidak akan berfungsi dengan betul

en: Composite manager not required for fake transparency
ms: Komposit pengurus tidak diperlukan untuk ketelusan palsu

en: Transparency
ms: Ketelusan

en: Fake transparency
ms: Ketelusan palsu

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
ms: Ketelusan sebenar (minta X Composite Ext.)

en: Composite extension not loaded
ms: Lanjutan komposit tidak dimuatkan

en: Position
ms: Kedudukan

en: Animation
ms: Animasi

en: Text
ms: Teks

en: Decoration
ms: Hiasan

en: Trigger
ms: Pemicu

en: Misc
ms: Pelbagai

en: Test
ms: Uji

en: ASXv3 Playlists
ms: Senarai Main ASXv3

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
ms: Senarai Main ASXv1/ASXv2

en: Audacious Playlists (audpl)
ms: Senarai Main Audacious (audpl)

en: <b>Color</b>
ms: <b>Warna</b>

en: Blur Scope
ms: Skop Kabur

en: Presets:
ms: Praset:

en: Default
ms: Lalai

en: Feed level:
ms: Aras suapan:

en: Cut frequency:
ms: Frekuensi kerat:

en: Spectrum Analyzer
ms: Penganalisis Spektrum

en: Audio CD Plugin
ms: Pemalam CD Audio

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
ms: Hakcipta (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> dan lain-lain.
    
    Terima kasih buat pembangun libcdio <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    dan pembangun libcddb <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Dan juga terima kasih kepada Tony Vroon atas pementoran dan panduan.
    
    Ini merupakan projek Google Summer of Code 2007.

en: <b>Device</b>
ms: <b>Peranti</b>

en: Read speed:
ms: Kelajuan baca:

en: Override device:
ms: Batalkan peranti:

en: <b>Metadata</b>
ms: <b>Data meta</b>

en: Use CD-Text
ms: Guna Teks-CD

en: Use CDDB
ms: Guna CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
ms: Guna HTTP selain dari CDDBP

en: Server:
ms: Pelayan:

en: Path:
ms: Laluan:

en: Failed to initialize cdio subsystem.
ms: Gagal mengawalkan subsistem cdio.

en: Invalid URI %s.
ms: URI %s tidak sah.

en: Track %d not found.
ms: Trek %d tidak ditemui.

en: Track %d is a data track.
ms: Trek %d adalah trek data.

en: Error reading audio CD.
ms: Ralat membaca CD audio.

en: Audio CD
ms: CD Audio

en: Failed to open CD device %s.
ms: Gagal membuka peranti CD %s.

en: No audio capable CD drive found.
ms: Tiada pemacu CD upaya audio ditemui.

en: Drive is empty.
ms: Pemacu kosong.

en: Unsupported disk type.
ms: Jenis cakera tidak disokong.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
ms: Gagal menyelesaikan pengawalan pemacu CD dibuka.

en: Failed to retrieve first/last track number.
ms: Gagal mendapatkan nombor trek pertama/terakhir.

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
ms: Tidak dapat baca/tamatkan LSN untuk trek %d.

en: Failed to create the CDDB connection.
ms: Gagal mencipta sambungan CDDB.

en: Failed to query the CDDB server
ms: Gagal menanya pelayan CDDB

en: Failed to query the CDDB server: %s
ms: Gagal menanya pelayan CDDB: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
ms: Gagal membaca maklumat CDDB: %s

en: Audio CD Menu Items
ms: Item Menu CD Audio

en: Pla_y CD
ms: _Main CD

en: _Add CD
ms: _Tambah CD

en: <b>Compression</b>
ms: <b>Pemampatan</b>

en: Center volume:
ms: Volum tengah:

en: Dynamic range:
ms: Julat dinamik:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
ms: Pemalam Pemampatan Julat dinamik untuk Audacious
    Hakcipta 2010-2014 John Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
ms: Pemampat Jula Dinamik

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
ms: Enjin penyahkod muzik konsol berasaskan pada Game_Music_Emu 0.5.2
    Format disokong: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Pemalam Audacious oleh:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Bass:
ms: Bes:

en: Treble:
ms: Trebel:

en: Echo:
ms: Gema:

en: Default song length:
ms: Panjang lagu lalai:

en: seconds
ms: Saat

en: <b>Resampling</b>
ms: <b>Persampelan Semula</b>

en: Enable audio resampling
ms: Benarkan persampelan semula audio

en: Ignore length from SPC tags
ms: Abai panjang dari tag SPC

en: Increase reverb
ms: Tingkatkan reverb

en: Game Console Music Decoder
ms: Penyahkod Muzik Konsol Permainan

en: CoreAudio output
ms: Output CoreAudio

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
ms: Pemalam Output CoreAudio untuk Audacious
    Hakcipta 2014 William Pitcock
    Hakcopta 2017,18 René J.V. Bertin
     (kod asal dan kos diadaptasi daripada
     contoh Apple, (C) Apple 2013)
    
    Berdasarkan pada Pemalam Output SDL untukr Audacious
    Hakcipta 2010 John Lindgren

en: Use exclusive mode
ms: Guna mod ekslusif

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
ms: Guna audio sempurna bit (suaikan kadar persampelan peranti)

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
ms: Pemalam Resap Silang untuk Audacious
    Hakcipta 2010-2014 John Lindgren

en: <b>Crossfade</b>
ms: <b>Resap Silang</b>

en: On automatic song change
ms: Bila automatik lagu berubah

en: Overlap:
ms: Tindih:

en: On seek or manual song change
ms: Bila jangkau atau ubah lagu secara manual

en: <b>Tip</b>
ms: <b>Petua</b>

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
ms: Untuk resap silang yang lebih baik,
    benarkan kesan Pembuangan Senyap.

en: Crossfade
ms: Resap Silang

en: Intensity:
ms: Keamatan:

en: Cue Sheet Plugin
ms: Pemalam Lembaran Isyarat

en: Delete Files
ms: Padam Fail

en: No files are selected.
ms: Tiada fail dipilih.

en: Do you want to move %s to the trash?
ms: Anda mahu alih %s ke tong sampah?

en: Do you want to permanently delete %s?
ms: Anda mahu padam %s secara kekal?

en: Do you want to move %d files to the trash?
ms: Anda mahu alih %d fail ke dalam tong sampah?

en: Do you want to permanently delete %d files?
ms: Anda mahu padam %d fail secara kekal?

en: Move to trash
ms: Alih ke tong sampah

en: Delete
ms: Padam

en: Cancel
ms: Batal

en: Delete Selected Files
ms: Padam Fail Terpilih

en: <b>Delete Method</b>
ms: <b>Kaedah Padam</b>

en: Move to trash instead of deleting immediately
ms: Alih ke tong sampah selain dari memadam serta-merta

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
ms: Pemalam Gema
    Oleh Johan Levin, 1999
    Gema keliling oleh Carl van Schaik, 1999
    Dikemaskini untuk Audacious oleh William Pitcock dan John Lindgren, 2010-2014

en: <b>Echo</b>
ms: <b>Gema</b>

en: Delay:
ms: Lengah:

en: Feedback:
ms: Maklumbalas:

en: Volume:
ms: Volum:

en: Echo
ms: Gema

en: FFmpeg Plugin
ms: Pemalam FFmpeg

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
ms: Pemalam penyahkodan audio format-berbilang menggunakan
    bingkai kerja multimedia FFmpeg (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Pemalam Audacious oleh:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: FileWriter Plugin
ms: Pemalam FileWriter

en: Error opening %s:
    %s
ms: Ralat membuka %s:
    %s

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ms: Program ini adalah perisian bebas, anda boleh edar semula ia dan /atau ubahsuai ia di bawah terma Lese Awam Am GNU yang diterbitkan oleh Free Software Foundation: sama ada versi 2 dari Lesen, atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi kemudian.
    
    Program ini diedar dengan harapan ia akan berguna, tetapi TANPA APA-APA JAMINAN; tanpa juga jaminan yang dikenankan pada KEBOLEHPASARAN atau KESESUAIAN UNTUK APA JUA TUJUAN. Sila rujuk Lesen Awam Am GNU untuk perincian lanjut.
    
    Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama program ini; jika tidak disertakan, tulis ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Output file format:
ms: Format fail output:

en: Save into original directory
ms: Simpan ke dalam direktori asal

en: Save into custom directory:
ms: Simpan ke dalam direktori suai:

en: Generate file name from:
ms: Jana nama fail dari:

en: Original file name
ms: Nama fail asal

en: Original file name (no suffix)
ms: Nama fail asal (tanpa akhiran)

en: Original file tag
ms: Tag fail asal

en: Prepend track number to file name
ms: Tambah nombor trek ke nama fail

en: Joint Stereo
ms: Stereo Gabung

en: Algorithm quality:
ms: Kualiti algoritma:

en: Bitrate:
ms: Kadar bit:

en: Compression ratio:
ms: Nisbah pemampatan:

en: Audio mode:
ms: Mod audio:

en: Enforce strict ISO compliance
ms: Paksa turutan ISO ketat

en: Error protection
ms: Pelindungan ralat

en: Enable VBR/ABR
ms: Benarkan VBR/ABR

en: Type:
ms: Jenis:

en: Minimum bitrate:
ms: Kadar bit minimum:

en: Maximum bitrate:
ms: Kadar bit maksimum:

en: Average bitrate:
ms: Kadar bit purata:

en: VBR quality level:
ms: Aras kualiti VBR:

en: Strictly enforce minimum bitrate
ms: Paksa kadar bit minimum betul-betul

en: Omit Xing VBR header
ms: Buang pengepala VBR Xing

en: <b>Frame Headers</b>
ms: <b>Pengepala Bingkai</b>

en: Mark as copyright
ms: Tanda sebagai hakcipta

en: Mark as original
ms: Tanda sebagai asal

en: <b>ID3 Tags</b>
ms: <b>Tag ID3</b>

en: Force addition of version 2 tag
ms: Paksa penambahan tag versi 2

en: Only add v1 tag
ms: Hanya tambah tag v1

en: Only add v2 tag
ms: Hanya tambah tag v2

en: Quality
ms: Kualiti

en: Tags
ms: Tag

en: Quality (0-1):
ms: Kualiti (0-1):

en: General
ms: Am

en: FLAC Decoder
ms: Penyahkod FLAC

en: lossless
ms: tak hilang

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
ms: Kod asal oleh
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
ms: Pemalam GIO untuk Audacious
    Hakcipta 2009-2012 John Lindgren

en: GIO Plugin
ms: Pemalam GIO

en: Read-and-append mode not supported
ms: Mod baca-dan-tambah tidak disokong

en: Invalid open mode
ms: Mod buka tidak sah

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
ms: Penganalisis Spektrum OpenGL untuk Audacious
    Hakcipta 2013 Christophe Budé, John Lindgren, dan Carlo Bramini
    
    Berdasarkan pada pemalam XMMS:
    Hakcipta 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, dan 4Front Technologies
    
    Lesen: GPLv2+

en: OpenGL Spectrum Analyzer
ms: Penganalisis Spektrum OpenGL

en: Entry Number
ms: Nombor Masukan

en: Title
ms: Tajuk

en: Artist
ms: Artis

en: Year
ms: Tahun

en: Album Artist
ms: Album Artis

en: Track
ms: Trek

en: Queue Position
ms: Kedudukan Baris Gilir

en: Length
ms: Panjang

en: File Path
ms: Laluan Fail

en: File Name
ms: Nama Fail

en: Custom Title
ms: Tajuk Suai

en: Bitrate
ms: Kadar bit

en: Comment
ms: Ulasan

en: Available columns
ms: Lajur tersedia

en: Displayed columns
ms: Lajur dipapar

en: Search Tool
ms: Alat Gelintar

en: Dock at Left
ms: Labuh di Kiri

en: Dock at Right
ms: Labuh di Kanan

en: Dock at Top
ms: Labuh di Atas

en: Dock at Bottom
ms: Labuh di Bawah

en: Undock
ms: Tanggalkan

en: Disable
ms: Lumpuhkan

en: _Open Files ...
ms: _Buka Fail ...

en: Open _URL ...
ms: Buka _URL ...

en: _Add Files ...
ms: T_ambah Fail ...

en: Add U_RL ...
ms: Tambah U_RL ...

en: Search _Library
ms: Gelintar _Pustaka

en: A_bout ...
ms: Per_ihal ...

en: _Settings ...
ms: T_etapan ...

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Play
ms: _Main

en: Paus_e
ms: _Jeda

en: _Stop
ms: _Henti

en: Pre_vious
ms: Ter_dahulu

en: _Next
ms: Ber_ikutnya

en: Previous Album
ms: Album Terdahulu

en: Next Album
ms: Album Berikutnya

en: _Repeat
ms: _Ulang

en: S_huffle
ms: K_ocok

en: Shuffle by Albu_m
ms: Kocok mengikut Albu_,

en: N_o Playlist Advance
ms: T_iada Senarai Main Pendahuluan

en: Stop A_fter This Song
ms: Henti Se_lepas Lagu Ini

en: Song _Info ...
ms: Mak_lumat Lagu ...

en: Jump to _Time ...
ms: Lompat ke Ma_sa ...

en: _Jump to Song ...
ms: L_ompat ke Lagu ...

en: Set Repeat Point _A
ms: Tetapkan Titik Ulang _A

en: Set Repeat Point _B
ms: Tetapkan Titik Ulang _B

en: _Clear Repeat Points
ms: _Kosongkan Titik Ulang

en: By _Title
ms: Mengikut _Tajuk

en: By _File Name
ms: Mengikut Nama _Fail

en: By File _Path
ms: Mengikut _Laluan Fail

en: By Track _Number
ms: Mengikut _Nombor Trek

en: By _Artist
ms: Mengikut _Artis

en: By Al_bum
ms: Mengikut Al_bum

en: By Albu_m Artist
ms: Mengikut Albu_m Artis

en: By Release _Date
ms: Mengikut Tarik_h Keluaran

en: By _Genre
ms: Mengikut _Genre

en: By _Length
ms: Mengikut Pan_jang

en: By _File Path
ms: Mengikut Laluan _Fail

en: By _Custom Title
ms: Mengikut Tajuk _Suai

en: By C_omment
ms: Mengikut _Ulasan

en: R_everse Order
ms: Tertib S_ongsang

en: _Random Order
ms: Tertib _Rawak

en: _Play/Resume
ms: _Main/Sambung Semula

en: _Refresh
ms: Se_gar Semula

en: _Sort
ms: _Isih

en: Sort Se_lected
ms: Isih T_erpilih

en: Remove _Duplicates
ms: Buang Pen_dua

en: Remove _Unavailable Files
ms: Buang Fail Yang _Tiada

en: _New
ms: _Baharu

en: Ren_ame ...
ms: N_ama Semula ...

en: Remo_ve
ms: B_uang

en: _Export ...
ms: _Eksport ...

en: Playlist _Manager ...
ms: Pen_gurus Senarai Main ...

en: _Queue Manager ...
ms: Pengurus Baris _Gilir ...

en: Volume _Up
ms: Volum _Naik

en: Volume _Down
ms: Volum _Turun

en: _Equalizer ...
ms: Pen_yama...

en: E_ffects ...
ms: K_esan ...

en: _Record Stream
ms: _Rakam Strim

en: Audio _Settings ...
ms: T_etapan Audio ...

en: Show _Menu Bar
ms: Tunjuk Palang _Menu

en: Show I_nfo Bar
ms: Tunjuk Palang Ma_klumat

en: Show Info Bar _Album Art
ms: Tunjuk Seni _Album Palang Maklumat

en: Show Info Bar Vis_ualization
ms: Tunjuk Peng_visualan Palang Maklumat

en: Show _Status Bar
ms: Tunjuk Palang _Status

en: Show _Remaining Time
ms: Tunjuk Masa _Berbaki

en: _Visualizations ...
ms: Pe_ngvisualan ...

en: _File
ms: _Fail

en: _Playback
ms: _Main Balik

en: P_laylist
ms: Se_narai Main

en: _Services
ms: Perk_hidmatan

en: _View
ms: _Lihat

en: _Queue/Unqueue
ms: _Baris Gilir/Nyahbaris Gilir

en: _Open Containing Folder
ms: _Buka Folder Dikandungi

en: _Refresh Selected
ms: _Segar Semula Dipilih

en: Cu_t
ms: Po_tong

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Paste
ms: Tam_pal

en: Paste at _End
ms: Tampal di _Penghujung

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: _Rename ...
ms: _Nama Semula ...

en: <b>Playlist Tabs</b>
ms: <b>Tab Senarai Main</b>

en: Always show tabs
ms: Sentiasa tunjuk tab

en: Show entry counts
ms: Tunjuk kiraan masukan

en: Show close buttons
ms: Tunjuk butang tutup

en: <b>Playlist Columns</b>
ms: <b>Lajur Senarai Main</b>

en: Show column headers
ms: Tunjuk pengepala lajur

en: Scroll on song change
ms: Tatal bila lagu berubah

en: GTK Interface
ms: Antaramuka GTK

en: Buffering ...
ms: Menimbal ...

en: Play
ms: Main

en: Pause
ms: Jeda

en: Search Library
ms: Gelintar Pustaka

en: Open Files
ms: Buka Fail

en: Add Files
ms: Tambah Fail

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Stop
ms: Henti

en: Next
ms: Berikutnya

en: Record Stream
ms: Rakam Strim

en: Repeat
ms: Ulang

en: Shuffle
ms: Kocok

en: %d channel | %d channels
ms[0]: %d saluran

en: Single mode.
ms: Mod tunggal.

en: Playlist mode.
ms: Mod senarai main.

en: Stopping after song.
ms: Dihentikan selepas lagu.

en: Previous track
ms: Trek terdahulu

en: Pause/Resume
ms: Jeda/Sambung Semula

en: Next track
ms: Trek berikutnya

en: Step forward
ms: Langkah maju

en: Step backward
ms: Langkah undur

en: Mute
ms: Senyap

en: Volume up
ms: Volum naik

en: Volume down
ms: Volum turun

en: Jump to file
ms: Lompat ke fail

en: Toggle player window(s)
ms: Togol tetingkap pemain

en: Show On-Screen-Display
ms: Tunjuk Paparan-Atas-Skrin

en: Toggle repeat
ms: Togol ulang

en: Toggle shuffle
ms: Togol kocok

en: Toggle stop after current
ms: Togol henti selepas semasa

en: Raise player window(s)
ms: Naik tetingkap pemain

en: (none)
ms: (tiada)

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
ms: Tidak disarankan mengikat butang tetikus utama tanpa pengubahsuai.
    
    Anda mahu teruskan?

en: Binding mouse buttons
ms: Pengikatan butang tetikus

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
ms: Tekan gabungan kekunci di dalam medan teks.
    Anda juga boleh mengikat butang tetikus.

en: Hotkeys:
ms: Kekunci Panas:

en: <b>Action:</b>
ms: <b>Tindakan:</b>

en: <b>Key Binding:</b>
ms: <b>Pengikatan Kekunci:</b>

en: _Add
ms: T_ambah

en: Global Hotkeys
ms: Kekunci Panas Sejagat

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
ms: Pemalam Kekunci Panas Sejagat
    Kawal pemain dengan gabungan kekunci sejagat atau kekunci multimedia.
    
    Hak cipta (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Penyumbang terlibat:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: JACK Output
ms: Output JEK

en: Client name:
ms: Nama klien:

en: Automatically connect to output ports
ms: Sambung ke port output secara automatik

en: Connect to physical ports only
ms: Sambung ke port fizikal sahaja

en: Upmix to
ms: Upmix ke

en: Ignore insufficient number of ports
ms: Abai bilangan port yang tidak mencukupi

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
ms: Hanya %d port output JACK ditemui tetapi %d yang diperlukan.

en: Failed to connect to JACK port %s.
ms: Gagal menyambung ke port JACK %s.

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
ms: JACK hanya menyokong audio titik-apung. Anda mesti ubah kedalaman bit output ke titik-apung di dalam tetapan Audacious.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
ms: Gagal bersambung dengan pelayan JACK; adakah ia berjalan?

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
ms: Pelayan JACK memerlukan kadar sampel %d Hz, tetapi Audacious dimainkan pada %d Hz. Sila guna kesan Penukar Kadar Sampel untuk membetulkan ketidakpadanan ini.

en: %s Settings
ms: Tetapan %s

en: Module paths:
ms: Laluan Modul:

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
ms: <small>Pisah laluan berbilang dengan tanda titk bertindih.
    Laluan ini digelintar sebagai tambahan ke LADSPA_PATH.
    Selepas menambah laluan baharu, tekan Enter untuk imbas pemalam baharu.</small>

en: Available plugins:
ms: Pemalam tersedia:

en: Enable
ms: Benarkan

en: Enabled plugins:
ms: Pemalam dibenarkan:

en: Settings
ms: Tetapan

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
ms: Hos LADSPA untuk Audacious
    Hakcipta 2011 John Lindgren

en: LADSPA Host
ms: Hos LADSPA

en: LIRC Plugin
ms: Pemalam LIRC

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
ms: Pemalam ringkas untuk mengawal Audacious menggunakan daemon kawalan jauh LIRC
    
    Diadaptasi untuk Audacious oleh:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Berdasarkan pada pemalam LIRC XMMS oleh:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    Untuk maklumat lanjut mengenai LIRC, sila rujuk http://lirc.org.

en: <b>Connection</b>
ms: <b>Sambungan</b>

en: Reconnect to LIRC server
ms: Sambung semula ke pelayan LIRC

en: Wait before reconnecting:
ms: Tunggu sebelum disambung semula:

en: Lyrics
ms: Lirik

en: Chars to truncate on:
ms: Aksara dipangkas pada:

en: Chars to split on:
ms: Aksara diasing pada:

en: <b>General</b>
ms: <b>Am</b>

en: Store fetched lyrics in local cache
ms: Simpan lirik yang diperoleh dalam cache setempat

en: <b>Local Storage</b>
ms: <b>Storan Setempat</b>

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
ms: Muat fail lirik (.lrc) dari storan setempat

en: Unable to fetch %s
ms: Tidak boleh dapatkan %s

en: Unable to parse %s
ms: Tidak boleh hurai %s

en: Looking for lyrics ...
ms: Mencari lirik ...

en: Error
ms: Ralat

en: Lyrics could not be found.
ms: Lirik tidak ditemui.

en: Missing title and/or artist.
ms: Tajuk dan/atau artis hilang.

en: Save Locally
ms: Simpan secara Setempat

en: Refresh
ms: Segar Semula

en: M3U Playlists
ms: Senarai Main M3U

en: Tact Generator
ms: Penjana Rentak

en: Tact generator: %d bpm
ms: Penjana rentak: %d bpm

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
ms: Penjana rentak: %d bpm %d/%d

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
ms: Penjana Rentak oleh Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    Untuk gunakanya, tambah URL: tact://beats*num/den
    cth. tact://77 untuk main 77 beat per minit
    atau tact://60*3/4 untuk main 60 bpm dalam tempo 3/4 rentak

en: Channel Mixer
ms: Pengadun Saluran

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
ms: Pemalam Pengadun Saluran untuk Audacious
    Hakcipta 2011-2012 John Lindgren dan Michał Lipski

en: <b>Channel Mixer</b>
ms: <b>Pengadun Saluran</b>

en: Output channels:
ms: Saluran output:

en: MMS Plugin
ms: Pemalam MMS

en: Error connecting to MMS server
ms: Ralat menyambung ke pelayan MMS

en: ModPlug (Module Player)
ms: ModPlug (Pemain Modul)

en: <b>Channels</b>
ms: <b>Saluran</b>

en: Nearest (fastest)
ms: Terdekat (terpantas)

en: Linear (fast)
ms: Linear (pantas)

en: Spline (good)
ms: Spline (baik)

en: Polyphase (best)
ms: Polifasa (terbaik)

en: <b>Sample rate</b>
ms: <b>Kadar sampel</b>

en: Level:
ms: Aras:

en: Cutoff:
ms: Pangkas:

en: <b>Bass Boost</b>
ms: <b>Galak Bes</b>

en: <b>Surround</b>
ms: <b>Keliling</b>

en: <b>Preamp</b>
ms: <b>Praamp</b>

en: Oversample
ms: Oversampel

en: Noise reduction
ms: Pengurangan hingar

en: Play Amiga MODs
ms: Main MOD Amiga

en: <b>Repeat</b>
ms: <b>Ulang</b>

en: Repeat count:
ms: Kiraan ulang:

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
ms: Untuk ulang selamanya, tetapkan kiraan ulang menjadi -1.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
ms: Tetapan ini akan berkesan bila Audacious dimulakan semula.

en: Stop After This Song
ms: Henti Selepas Lagu Ini

en: Reset to Defaults
ms: Tetap Semula ke Lalai

en: Now Playing
ms: Kini Dimainkan

en: Entries
ms: Masukan

en: MPG123 Plugin
ms: Pemalam MPG123

en: <b>Advanced</b>
ms: <b>Lanjutan</b>

en: Use accurate length calculation (slow)
ms: Guna pengiraan lebih tepat (perlahan)

en: Surround
ms: Keliling

en: MPRIS 2 Server
ms: Pelayan MPRIS 2

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
ms: Pemalam Neon HTTP/HTTPS

en: Error parsing redirect
ms: Ralat menghurai arah semula

en: Unknown HTTP error
ms: Ralat HTTP tidak diketahui

en: Error parsing URL
ms: Ralat menghurai URL

en: Too many redirects
ms: Terlalu banyak arah semula

en: Stopped
ms: Dihentikan

en: Audacious is not playing.
ms: Audacioud tidak dimainkan.

en: Desktop Notifications
ms: Pemberitahuan Desktop

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ms: Pemalam Pemberitahuan Desktop untuk Audacious
    Hakcipta (C) 2010 Maximilian Bogner
    Hakcipta (C) 2011-2013 John Lindgren dan Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    Pemalam adalah perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma Pelesenan Awam Am GNU yang diterbitkan oleh Free Software Foundation, sama ada versi 3 lesen, atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi terkini.
    
    Pemalam ini diedarkan dengan harapan ianya akan berguna, TANPA SEBARANG JAMINAN; termasuk juga KESESUAIAN UNTUK DIPASARKAN, JAMINAN KUALITI, atau JAMINAN ATAS APA JUA SEBAB. Sila lihat GNU General Public License untuk maklumat lanjut.
    
    Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama dengan pengurus skrip Nautilus; jika tidak, rujuk <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Show playback controls
ms: Tunjuk kawalan main balik

en: Always show notification
ms: Sentiasa tunjuk pemberitahuan

en: Include album name in notification
ms: Sertakan nama album dalam pemberitahuan

en: Custom notification duration:
ms: Tempoh pemberitahuan suai:

en: Show
ms: Tunjuk

en: OpenMPT (Module Player)
ms: OpenMPT (Pemain Module)

en: Interpolation:
ms: Interpolasi:

en: Cubic
ms: Kuib

en: OSS4 Output
ms: Output OSS4

en: OSS3 Output
ms: Output OSS3

en: Default device
ms: Peranti lalai

en: Audio device:
ms: Peranti audio:

en: Use alternate device:
ms: Guna peranti alternatif:

en: Save volume between sessions.
ms: Simpan volum diantara sesi.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
ms: Benarkan penukaran format yang dibuat oleh perisian OSS.

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
ms: Benarkan mod ekslusif untuk menghindari pengadunan maya.

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
ms: Pemalam Output OSS4 untuk Audacious
    Hakcipta 2010-2012 Michał Lipski
    
    Terima kasih buat individu di #audacious, terutamanya Tony Vroon dan John Lindgren serta bekas pengarang pemalam OSS.

en: Playback
ms: Main Balik

en: Playlist Manager
ms: Pengurus Senarai Main

en: _Remove
ms: _Buang

en: Ren_ame
ms: N_ama Semula

en: PLS Playlists
ms: Senarai Main PLS

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
ms: Penyahkod OpenPSF PSF1/PSF2

en: Ignore length from file
ms: Abai panjang dari fail

en: PulseAudio Output
ms: Output PulseAudio

en: Context name:
ms: Nama konteks:

en: Stream name:
ms: Nama stream:

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ms: Pemalam Output Audacious PulseAudio
    
    Program ini adalah perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma Pelesenan Awam Am GNU yang diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada versi 2 dari lesen, atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi terkini
    
    Program ini diedarkan dengan harapan ianya akan berguna, TANPA SEBARANG JAMINAN; termasuk juga KESESUAIAN UNTUK DIPASARKAN atau JAMINAN ATAS APA JUA SEBAB. Sila lihat GNU General Public License untuk maklumat lanjut.
    
    Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama program ini; jika tidak, laporkannya ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: QtMultimedia Output
ms: Output QtMultimedia

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
ms: Pemalam Output Audio QtMultimedia untuk Audacious
    Hakcipta 2014 William Pitcock
    
    Berdasarkan pada Pemalam Output SDL untuk Audacious
    Hakcipta 2010 John Lindgren

en: _Open Folder ...
ms: _Buka Folder ...

en: _Add Folder ...
ms: _Tambah Folder ...

en: _Log Inspector ...
ms: Pemeriksa _Log ...

en: _Find ...
ms: _Cari ...

en: Audio Settings ...
ms: Tetapan Audio ...

en: Qt Interface
ms: Antaramuka Qt

en: Search playlist
ms: Gelintar senarai main

en: Always
ms: Sentiasa

en: Auto-hide
ms: Auto-sembunyi

en: Never
ms: Tidak Sesekali

en: Show playlist tabs:
ms: Tunjuk tab senarai main:

en: Use bold font for column headers
ms: Guna fon tebal untuk pengepala lajur

en: Sample Rate Converter
ms: Penukar Kadar Sampel

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
ms: Pemalam Penukar Kadar Sampel untuk Audacious
    Hakcipta 2010-2012 John Lindgren

en: Skip/repeat samples
ms: Langkau/ulang sampel

en: Linear interpolation
ms: Interpolasi linear

en: Fast sinc interpolation
ms: Interpolasi sinc pantas

en: Medium sinc interpolation
ms: Interpolasi sinc sederhana

en: Best sinc interpolation
ms: Interpolasi sinc terbaik

en: <b>Conversion</b>
ms: <b>Penukaran</b>

en: Method:
ms: Kaedah:

en: Rate:
ms: Kadar:

en: <b>Rate Mappings</b>
ms: <b>Pemetaan Kadar</b>

en: Use rate mappings
ms: Guna pemetaan kadar

en: Checking Last.fm access ...
ms: Memeriksa capaian Last.fm ...

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
ms: Scrobble anda disimpan dalam komputer anda buat sementara. Ia akan diserah sebaik sahaja Audacious dibenarkan mencapainya.

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
ms: Keizinan diberi.  Scrobble untuk pengguna %s.

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
ms: Keizinan dinafikan. Buka URL berikut di dalam pelayar, yang mana Audacious dapat mencapai akaun anda, kemudian klik 'Semak Keizinan' sekali lagi:

en: There was a problem contacting Last.fm.
ms: Terdapat masalah menghubungi Last.fm.

en: Check Permission
ms: Periksa Keizinan

en: Revoke Permission
ms: Batalkan Keizinan

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
ms: Anda perlu benarkan Audacious scrobble trek ke akaun Last.fm anda.

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
ms: Pemalam Scrobbler tidak dapat dimulakan.
    Terdapat masalah dengan pemasangan anda.

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
ms: Pemalam Audacious Scrobbler 2.0 oleh Pitxyoki,
    
    hakcipta © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Terima kasih buat John Lindgren kerana membantu saya memulakan projek ini.

en: Audacious is now using an improved version of the Last.fm Scrobbler.
    Please check the Preferences for the Scrobbler plugin.
ms: Audacious kini menggunakan versi dipertingkat Scrobbler Last.fm.
    Sila semak Keutamaan untuk pemalam Scrobbler.

en: SDL Output
ms: Output SDL

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
ms: Pemalam Output SDL untuk Audacious
    Hakcipta 2010 John Lindgren

en: Library
ms: Pustaka

en: %d song | %d songs
ms[0]: %d lagu

en: of this genre
ms: dari genre ini

en: on
ms: hidup

en: by
ms: oleh

en: Number of results to show:
ms: Bilangan keputusan ditunjukkan:

en: Rescan library at startup
ms: Imbas semula pustaka ketika permulaan

en: Monitor library for changes
ms: Pantau pustaka jika ada perubahan

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
ms: Untuk mengimport pustaka muzik anda ke dalam Audacious, pilih satu folder dan kemudian klik pada ikon "segar semula".

en: Please wait ...
ms: Tunggu sebentar ...

en: Choose Folder
ms: Pilih Folder

en: Search library
ms: Gelintar pustaka

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
ms[0]: %d dari %d keputusan ditunjukkan

en: %d result | %d results
ms[0]: %d keputusan

en: _Create Playlist
ms: _Cipta Senarai Main

en: _Add to Playlist
ms: T_ambah ke Senarai Main

en: SID Player
ms: Pemain SID

en: Channels:
ms: Saluran:

en: <b>Emulation</b>
ms: <b>Emulasi</b>

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
ms: Emulasi MOS 8580 (lalai: MOS 6581)

en: Do not automatically select chip model
ms: Jangan pilih model cip secara automatik

en: Emulate filter
ms: Emulasi penapis

en: Clock speed:
ms: Kelajuan jam:

en: Do not automatically select clock speed
ms: Jangan pilih kelajuan jam secara automatik

en: <b>Playback time</b>
ms: <b>Masa main balik</b>

en: Set maximum playback time:
ms: Tetapkan masa main balik maksimum:

en: Use only when song length is unknown
ms: Hanya guna bila panjang lagu tidak diketahui

en: Set minimum playback time:
ms: Tetapkan masa main balik minimum:

en: <b>Subtunes</b>
ms: <b>Subnada</b>

en: Enable subtunes
ms: Benarkan subnada

en: Ignore subtunes shorter than:
ms: Abai subnada lebih pendek dari:

en: <b>Note</b>
ms: <b>Perhatian</b>

en: Silence Removal
ms: Pembuangan Senyap

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
ms: Pemalam Pembuangan Senyap untuk Audacious
    Hakcipta 2014 John Lindgren

en: <b>Silence Removal</b>
ms: <b>Pembuangan Senyap</b>

en: Threshold:
ms: Ambang:

en: Repeat points cleared.
ms: Ulang titik dikosongkan.

en: Repeat point A set.
ms: Ulang titik A ditetapkan.

en: Repeat point B set.
ms: Ulang titik B ditetapkan

en: Preamp
ms: Praamp

en: Audacious Equalizer
ms: Penyama Audacious

en: Recording on
ms: Rakaman hidup

en: Recording off
ms: Rakaman mati

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
ms: Jangkau ke %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Volume: %d%%
ms: Volum: %d%%

en: Balance: %d%% left
ms: Imbangan: %d%% kiri

en: Balance: center
ms: Imbangan: tengah

en: Balance: %d%% right
ms: Imbangan: %d%% kanan

en: Options Menu
ms: Menu Pilihan

en: Disable 'Always On Top'
ms: Lumpuhkan 'Sentiasa Di Atas'

en: Enable 'Always On Top'
ms: Benarkan 'Sentiasa Di Atas'

en: File Info Box
ms: Kotak Maklumat Fail

en: Double Size
ms: Saiz Dua Kali Ganda

en: Visualizations
ms: Pengvisualan

en: Volume Up
ms: Volum Naik

en: Volume Down
ms: Volum Turun

en: Effects ...
ms: Kesan ...

en: Open Files ...
ms: Buka Fail ...

en: Open URL ...
ms: Buka URL ...

en: Playlist
ms: Senarai Main

en: View
ms: Lihat

en: Services
ms: Perkhidmatan

en: About ...
ms: Perihal ...

en: Settings ...
ms: Tetapan ...

en: Quit
ms: Keluar

en: Song Info ...
ms: Maklumat Lagu ...

en: Shuffle by Album
ms: Kocok mengikut Album

en: No Playlist Advance
ms: Tiada Senarai Main Pendahuluan

en: Set A-B Repeat
ms: Tetapkan Ulang A-B

en: Clear A-B Repeat
ms: Kosongkan Ulang A-B

en: Jump to Song ...
ms: Lompat ke Lagu ...

en: Jump to Time ...
ms: Lompat ke Masa ...

en: Play/Resume
ms: Main/Sambung Semula

en: New Playlist
ms: Senarai Main Baharu

en: Rename Playlist ...
ms: Nama Semula Senarai Main ...

en: Remove Playlist
ms: Buang Senarai Main

en: Previous Playlist
ms: Senarai Main Terdahulu

en: Next Playlist
ms: Senarai Main Berikutnya

en: Import Playlist ...
ms: Import Senarai Main ...

en: Export Playlist ...
ms: Eksport Senarai Main ...

en: Playlist Manager ...
ms: Pengurus Senarai Main ...

en: Queue Manager ...
ms: Pengurus Baris Gilir ...

en: Refresh Playlist
ms: Segar Semula Senarai Main

en: Show Playlist Editor
ms: Tunjuk Penyunting Senarai Main

en: Show Equalizer
ms: Tunjuk Penyama

en: Show Remaining Time
ms: Tunjuk Masa Berbaki

en: Always on Top
ms: Sentiasa di Atas

en: On All Workspaces
ms: Pada Semua Ruang Kerja

en: Roll Up Player
ms: Gulung Pemain

en: Roll Up Playlist Editor
ms: Gulung Penyunting Senarai Main

en: Roll Up Equalizer
ms: Gulung Penyama

en: Add URL ...
ms: Tambah URL ...

en: Add Files ...
ms: Tambah Fail ...

en: By Title
ms: Mengikut Tajuk

en: By File Name
ms: Mengikut Nama Fail

en: By File Path
ms: Mengikut Laluan Fail

en: Remove All
ms: Buang Semua

en: Clear Queue
ms: Kosongkan Baris Gilir

en: Remove Unavailable Files
ms: Buang Fail Tidak Tersedia

en: Remove Duplicates
ms: Buang Pendua

en: Remove Unselected
ms: Buang Dinyahpilih

en: Remove Selected
ms: Buang Terpilih

en: Search and Select
ms: Gelintar dan Pilih

en: Invert Selection
ms: Songsangkan Pemilihan

en: Select None
ms: Pilih Tiada

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: By Track Number
ms: Mengikut Nombor Trek

en: By Artist
ms: Mengikut Artis

en: By Album
ms: Mengikut Album

en: By Album Artist
ms: Mengikut Album Artis

en: By Release Date
ms: Mengikut Tarikh Keluaran

en: By Genre
ms: Mengikut Genre

en: By Length
ms: Mengikut Panjang

en: By Custom Title
ms: Mengikut Tajuk Suai

en: By Comment
ms: Mengikut Ulasan

en: Randomize List
ms: Rawakkan Senarai

en: Reverse List
ms: Songsangkan Senarai

en: Sort Selected
ms: Isih Terpilih

en: Sort List
ms: Isih Senarai

en: Open Containing Folder
ms: Buka Folder Dikandungi

en: Cut
ms: Potong

en: Copy
ms: Salin

en: Paste
ms: Tampal

en: Paste at End
ms: Tampal di Penghujung

en: Queue/Unqueue
ms: Baris Gilir/Nyahbaris Gilir

en: %s (%d of %d)
ms: %s (%d dar %d)

en: Audacious Playlist Editor
ms: Penyunting Senarai Main Audacious

en: Winamp Classic Interface
ms: Antaramuka Klasik Winamp

en: Open Folder ...
ms: Buka Folder ...

en: Add Folder ...
ms: Tambah Folder ...

en: Search entries in active playlist
ms: Gelintar masukan dalam senarai main aktif

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
ms: Pilih masukan dalam senarai main dengan mengisi satu atau lebih medan. Medan guna sintaks ungkapan nalar, tidak-sensitif-kata. Jika anda tidak tahu bagaimana ungkapan nalar berfungsi, hanya masukkan bahagian harfiah apa yang anda gelintar.

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Artist:
ms: Artis:

en: File Name:
ms: Nama Fail:

en: Clear previous selection before searching
ms: Kosongkan pemilihan terdahulu sebelum menggelintar

en: Automatically toggle queue for matching entries
ms: Togol baris gilir secara automatik untuk pemadanan masukan

en: Create a new playlist with matching entries
ms: Cipta senarai main baharu dengan masukan sepadan

en: Search
ms: Gelintar

en: Player:
ms: Pemain:

en: Select main player window font:
ms: Pilih fon tetingkap pemain utama:

en: Playlist:
ms: Senarai Main:

en: Select playlist font:
ms: Pilih fon senarai main:

en: <b>Skin</b>
ms: <b>Kulit</b>

en: <b>Fonts</b>
ms: <b>Fon</b>

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
ms: Guna fon peta bit (sokong ASCII sahaja)

en: Scroll song title
ms: Tatal tajuk lagu

en: Scroll song title in both directions
ms: Tatal tajuk lagu dalam kedua-dua arah

en: Analyzer
ms: Penganalisis

en: Scope
ms: Skop

en: Off
ms: Mati

en: Normal
ms: Biasa

en: Fire
ms: Api

en: Vertical lines
ms: Garis menegak

en: Lines
ms: Garis

en: Bars
ms: Palang

en: Slowest
ms: Paling lambat

en: Slow
ms: Lambat

en: Medium
ms: Sederhana

en: Fast
ms: Pantas

en: Fastest
ms: Paling pantas

en: Dots
ms: Titik

en: Line
ms: Garis

en: Solid
ms: Tegar

en: Ice
ms: Ais

en: Smooth
ms: Licin

en: Coloring:
ms: Pewarnaan:

en: Style:
ms: Gaya:

en: Falloff:
ms: Jatuhan:

en: Peak falloff:
ms: Jatuhan puncak:

en: Scope Style:
ms: Gaya Skop:

en: Voiceprint Coloring:
ms: Pewarnaan Voiceprint:

en: VU Meter Style:
ms: Gaya Meter VU:

en: <b>Type</b>
ms: <b>Jenis</b>

en: Visualization type:
ms: Jenis pengvisualan:

en: <b>Analyzer</b>
ms: <b>Penganalisis</b>

en: Show peaks
ms: Tunjuk puncak

en: Visualization
ms: Pengvisualan

en: Archived Winamp 2.x skin
ms: Kulit Winamp 2.x berarkib

en: Unarchived Winamp 2.x skin
ms: Kulit Winamp 2.x tidak berarkib

en: Sndfile Plugin
ms: Pemalam Sndfile

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ms: Berdasarkan pada pemalam xmms_sndfile:
    Hakcipta (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Diadaptasi untuk Audacious oleh Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    Program ini adalah perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma Pelesenan Awam Am GNU yang diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada versi 2 dari lesen, atau (mengikut pilihan anda) mana-mana versi terkini.
    
    Program ini diedarkan dengan harapan ianya akan berguna, TANPA SEBARANG JAMINAN; termasuk juga KESESUAIAN UNTUK DIPASARKAN, JAMINAN KUALITI, atau JAMINAN ATAS APA JUA SEBAB. Sila lihat GNU General Public License untuk maklumat lanjut.
    
    Anda seharusnya menerima satu salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama dengan program; jika tidak, laporkannya ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Sndio Output
ms: Output Sndio

en: Device (blank for default):
ms: Peranti (kosong untuk lalai):

en: Save and restore volume:
ms: Simpan dan pulihkan volum:

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
ms: Ralat Sndio: Format audio tidak disokong (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
ms: Ralat Sndio: sio_open() gagal

en: Sndio error: sio_setpar() failed
ms: Ralat Sndio: sio_setpar() gagal

en: Sndio error: sio_start() failed
ms: Ralat Sndio: sio_start() gagal

en: Song Change
ms: Lagu Berubah

en: <b>Commands</b>
ms: <b>Perintah</b>

en: Command to run when starting a new song:
ms: Perintah dijalankan bila memulakan lagu baharu:

en: Command to run at the end of a song:
ms: Perintah dijalankan dipenghujung lagu:

en: Command to run at the end of the playlist:
ms: Perintah dijalankan dipenghujung senarai main:

en: Command to run when song title changes (for network streams):
ms: Perintah dijalankan bila tajuk lagu berubah (untuk strim rangkaian):

en: You can use the following format codes, which will be replaced before running the command (not all are useful for the end-of-playlist command):
ms: Anda boleh guna kodeks format berikut, yang akan digantikan sebelum menjalankan perintah (bukan semua berguna untuk perintah penghujung-senarai-main):

en: %a: Artist
    %b: Album
    %c: Number of channels
    %f: File name (full path)
    %F: Frequency (Hertz)
    %l: Length (milliseconds)
    %n or %s: Formatted title (see playlist settings)
    %p: Currently playing (1 or 0)
    %r: Rate (bits per second)
    %t: Playlist position
    %T: Title (unformatted)
ms: %a: Artis
    %b: Album
    %c: Bilangan saluran
    %f: Nama fail (laluan penuh)
    %F: Frekuensi (Hertz)
    %l: Tempoh (milisaat)
    %n or %s: Tajuk berformate (lihat tetapan senarai main)
    %p: Dimainkan ketika ini (1 atau 0)
    %r: kadar (bit per saat)
    %t: Kedudukan senarai main
    %T: Tajuk (tanpa format)

en: Parameters passed to the shell should be enclosed in quotation marks.  Unquoted parameters may lead to unexpected results.
ms: Parameter dilepasi ke shell seharusnya dikurungkan dalam petikan. Jika dibuat sebaliknya mengundang hasil yang tidak dijangka.

en: Song Info
ms: Maklumat Lagu

en: SoX Resampler
ms: Pensampel Semula SoX

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
ms: Pemlam Pensampel Semula SoX 
    untuk Audacious
    Hakcipta 2013 Michał Lipski
    
    Berdasarkan pada Pemalam Penukar
    Kadar Sampel:
    Hakcipta 2010-2012 John Lindgren

en: Quick
ms: Pantas

en: Low
ms: Rendah

en: High
ms: Tinggi

en: Very High
ms: Sangat Tinggi

en: Ultra High
ms: Lampau Tinggi

en: Intermediate
ms: Pertengahan

en: Quality:
ms: Kualiti:

en: Phase:
ms: Fasa:

en: Allow aliasing
ms: Benarkan alias

en: Use steep filter
ms: Guna penapis curam

en: Speed and Pitch
ms: Kelajuan dan Pic

en: <b>Speed</b>
ms: <b>Kelajuan</b>

en: Decouple from pitch
ms: Decouple dari pic

en: Multiplier:
ms: Pendarab:

en: <b>Pitch</b>
ms: <b>Pic</b>

en: Status Icon
ms: Ikon Status

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
ms: Pemalam Ikon Status (port separa untuk antaramuka Qt)
    
    Hakcipta 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Hakcipta 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Hakcipta 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Pemalam ini menyediakan ikon status, diletakkan dalam
    kawasan talam sistem pengurus tetingkap.

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
ms: <b>Tindakan Tatal Tetikus</b>

en: Change volume
ms: Ubah volum

en: Change playing song
ms: Ubah lagu dimainkan

en: <b>Other Settings</b>
ms: <b>Tetapan Lain</b>

en: Disable the popup window
ms: Lumpuhkan tetingkap timbul

en: Close to the system tray
ms: Tutup talam sistem

en: Advance in playlist when scrolling upward
ms: Dahulukan dalam senarai main bila menatal ke atas

en: Se_ttings ...
ms: _Tetapan ...

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
ms: Pemalam Ikon Status
    
    Hakcipta 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Hakcipta 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    Pemalam ini menyediakan ikon status, terletak di
    dalam kawasan talam sistem pengurus tetingkap.

en: Extra Stereo
ms: Stereo Ekstra

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
ms: Pemalam Stereo Extra
    
    Oleh Johan Levin, 1999

en: <b>Extra Stereo</b>
ms: <b>Stereo Ekstra</b>

en: Type
ms: Jenis

en: Current Song
ms: Lagu Semasa

en: Other
ms: Lain-lain

en: Description
ms: Keterangan

en: Listeners
ms: Pendengar

en: Top 500 Stations
ms: 500 Stesen Teratas

en: Alternative
ms: Alternatif

en: Decades
ms: Dekad

en: Electronic
ms: Elektronik

en: Inspirational
ms: Inspirasi

en: International
ms: Antara Bangsa

en: Public Radio
ms: Radio Awam

en: R&B and Urban
ms: R&B dan Urban

en: Seasonal and Holiday
ms: Bermusim dan Perayaan

en: Soundtracks
ms: Runut Bunyi

en: Talk
ms: Bicara

en: Themes
ms: Tema

en: Tone Generator
ms: Penjana Nada

en: Tone Generator:
ms: Penjana Nada:

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
ms: Penjana nada sin oleh Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Diubahsuai oleh Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Untuk guna ia, tambah URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    cth. tone://2000;2005 untuk mainkan nada 2000 Hz dan nada 2005 Hz

en: 
    (Further messages have been hidden.)
ms: 
    (Mesej lanjut telah disembunyi.)

en: Working ...
ms: Berfungsi ...

en: Information
ms: Maklumat

en: Voice Removal
ms: Pembuangan Suara

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
ms: Penyahkod Ogg Vorbis Audacious
    
    Berdasarkan pada Pemalam Ogg Vorbis Xiph.org Foundation:
    http://www.xiph.org/
    
    Kod asal oleh:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Penyumbang:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Ogg Vorbis Decoder
ms: Penyahkod Ogg Vorbis

en: Details about %s
ms: Perincian mengenai %s

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
ms: Tajuk: %t
    Pengarang: %a
    Daripada: %f
    Penjejak: %T
    Ulasan: %C
    Jenis cip: %c
    Stereo: %s
    Gelung: %l
    Frek. cip: %F
    Frek. pemain: %P
    Tahun: %y

en: VTX Decoder
ms: Penyahkod VTX

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
ms: Pemain format fail Vortex oleh Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Berdasarkan pada in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Pemalam Audacious oleh Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
ms: Pemalam Win32 waveOut untuk Audacious
    Hakcipta 2016 John Lindgren

en: WavPack Decoder
ms: Penyahkod WavPack

en: lossy (hybrid)
ms: hilang (hidbrid)

en: lossy
ms: hilang

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
ms: Hakcipta 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Sebahagian kod pemalam oleh Miles Egan.

en: 2SF Decoder
ms: Penyahkod 2SF

en: <b>XSF Configuration</b>
ms: <b>Konfigurasi XSF</b>

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
ms: Senarai Main Boleh Kongsi XML (XSPF)
