Audacious Plugins - en to sr translation catalogue (882 entries)

en: AAC (Raw) Decoder
sr: ААЦ (Сирови) декодер

en: AdPlug (AdLib Player)
sr: Ад прикључак (АдБибл програм)

en: sequenced
sr: низовни

en: <b>Output</b>
sr: <b>Излаз</b>

en: OPL Emulator:
sr: ОПЛ емулатор:

en: Sample rate:
sr: Проток узорка:

en: <b>Miscellaneous</b>
sr: <b>Разно</b>

en: Repeat song in endless loop
sr: Понављај песму бесконачно

en: Album Art
sr: Омот албума

en: ALSA Output
sr: Излаз АЛСА-е

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
sr: Прикључак АЛСА излаза за Аудацијуса
    Ауторска права 2009-2012 Џон Линдгрин
    
    Захваљујем се Вилијаму Питкоку, аутору НГ прикључка излаза АЛСА-е, чији је код служио као узор када упутство АЛСА-е није било довољно.

en: (no description)
sr: (без описа)

en: Default PCM device
sr: Основни ПЦМ уређај

en: Default mixer device
sr: Основни уређај мешача

en: PCM device:
sr: ПЦМ уређај:

en: Mixer device:
sr: Уређај миксера:

en: Mixer element:
sr: Елемент мешача:

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
sr: АМИДИ-Прикључак (МИДИ програм)

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
sr: АМИДИ-Прикључак
    Модуларни МИДИ музички програм
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    Написао га је Ђакомо Лоцито
    < james@develia.org >
    
    Посебно су заслужни...
    
    Клеменс Ладиш и Јарослав Кисела
    због њихових програма „aplaymidi“ и „amixer“; који
    су врло корисни, уз „alsa-lib docs“, како бисмо
    сазнали више о АЛСА АПИју
    
    Алфредо Спадафина
    који је урадио леп логотип МИДИ тастатуре 
    
    Тони Врун
    због одличне помоћи за алфа тестирање

en: Override default gain:
sr: Препиши основно појачање:

en: Override default polyphony:
sr: Препиши основну полифонију:

en: Override default reverb:
sr: Препиши основни одјек:

en: On
sr: Укљ.

en: Override default chorus:
sr: Препиши основни хор:

en: <b>Playback</b>
sr: <b>Пуштање</b>

en: Transpose:
sr: Премештај:

en: semitones
sr: полутонови

en: Drum shift:
sr: Промена бубња:

en: note numbers
sr: бројеви ноте

en: Skip leading silence
sr: Прескочи водећу тишину

en: Skip trailing silence
sr: Прескочи пратећу тишину

en: <b>SoundFont</b>
sr: <b>СаундФонт</b>

en: <b>Synthesizer</b>
sr: <b>Синтисајзер</b>

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
sr: АМИДИ прикључак — изаберите СаундФонт датотеку

en: _Cancel
sr: От_кажи

en: _Open
sr: От_вори

en: File name
sr: Назив датотеке

en: Size (bytes)
sr: Величина (бајтова)

en: Name:
sr: Назив:

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
sr: <span size="smaller"> МИДИ подаци </span>

en: Format:
sr: Запис:

en: Length (msec):
sr: Трајање (msec):

en: No. of Tracks:
sr: Број нумера:

en: variable
sr: променљиво

en: BPM:
sr: БПМ:

en: BPM (wavg):
sr: БПМ (wavg):

en: Time Div:
sr: Див време:

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
sr: <span size="smaller"> МИДИ коментари и текстови песама </span>

en: * no comments available in this MIDI file *
sr: * нема доступних коментара у овој МИДИ датотеци *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
sr: * нема доступних текстова песама у овој МИДИ датотеци *

en: _Close
sr: _Затвори

en:   (invalid UTF-8)
sr:   (неисправан УТФ-8)

en: Ampache Browser
sr: Ампаш прегледник

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
sr: Ампаш прегледник за Аудацијуса
    http://ampache-browser.org/
    
    Ауторска права © Роберт Черњански и Џон Линдгрен
    Лиценца: Гну ОЈЛв3

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
sr: НЕП Аудацијуса
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Написао га је Ђакомо Лоцито < james@develia.org >
    
    Делом је заснован на библиотеци „Ghosd“ коју је написао Еван Мартин
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: AOSD (On-Screen Display)
sr: БОСД (Приказ на екрану)

en: Rectangle
sr: Правоугаоник

en: Rounded Rectangle
sr: Заобљени правоугаоник

en: Concave Rectangle
sr: Удубљен правоугаоник

en: None
sr: Ништа

en: Playback Start
sr: Почетак репродукције

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
sr: Приказује ОСД када почиње репродукција песме.

en: Title Change
sr: Промена наслова

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
sr: Пребацује ОСД када се промени наслов песме (за интернет токове).

en: Pause On
sr: Паузирање

en: Triggers OSD when playback is paused.
sr: Приказује ОСД када је репродукција привремено заустављена.

en: Pause Off
sr: Отпаузирање

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
sr: Приказује ОСД када је репродукција поново покренута.

en: Placement
sr: Постављање

en: Relative X offset:
sr: Релативан хоризонтални померај:

en: Relative Y offset:
sr: Релативан вертикални померај:

en: Max OSD width:
sr: Највећа ширина приказа:

en: Multi-Monitor options
sr: Опција више монитора

en: Display OSD using:
sr: Прикажи ОСД на:

en: all monitors
sr: свим мониторима

en: monitor %i
sr: на монитору бр. %i

en: Timing (ms)
sr: Време трајања (ms)

en: Display:
sr: Приказ:

en: Fade in:
sr: Појављивање:

en: Fade out:
sr: Ишчезавање:

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Font %i:
sr: Писмо %i:

en: Shadow
sr: Сенка

en: Render Style
sr: Стил исцртавања

en: Colors
sr: Боје

en: Color %i:
sr: Боја %i:

en: Enable trigger
sr: Омогући активирање

en: Event
sr: Догађај

en: Composite manager detected
sr: Откривен је композитни управник

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
sr: Није откривен композитни управник;
    осим ако знате да је један већ покренут, молим покрените композитног управника јер у супротном ОСД неће радити исправно

en: Composite manager not required for fake transparency
sr: Композитни управник није потребан за лажну провидност

en: Transparency
sr: Провидност

en: Fake transparency
sr: Лажна провидност

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
sr: Стварна провидност (захтева Х композитно проширење)

en: Composite extension not loaded
sr: Композитно проширење није учитано

en: <span font_desc='%s'>Audacious OSD</span>
sr: <span font_desc='%s'>Аудацијус — ОСД</span>

en: Position
sr: Положај

en: Animation
sr: Анимација

en: Text
sr: Текст

en: Decoration
sr: Декорација

en: Trigger
sr: Укључивање

en: Misc
sr: Остало

en: Test
sr: Испробај

en: ASXv3 Playlists
sr: АСИксв3 списак нумера

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
sr: АСИксв1/АСИксв2 спискови нумера

en: Audacious Playlists (audpl)
sr: Аудацијусови спискови нумера (audpl)

en: <b>Advanced</b>
sr: <b>Напредно</b>

en: <b>Color</b>
sr: <b>Боје</b>

en: Blur Scope
sr: Обим замућења

en: Bauer Stereophonic-to-Binaural (BS2B)
sr: Бојер стереофонски-у-бинаурални (BS2B)

en: Presets:
sr: Претподешавања:

en: Default
sr: Основно

en: Feed level:
sr: Ниво довода:

en: Cut frequency:
sr: Учестаност исецања:

en: Spectrum Analyzer
sr: Анализатор спектра

en: Audio CD Plugin
sr: Прикључак звучног ЦД-а

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
sr: Ауторска права (C) 2007-2012 Калин Крисан <ccrisan@gmail.com> и остали.
    
    Велико хвала „libcdio“ програмерима <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    и „libcddb“ програмерима <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Хвала ти такође Тони Врун што си ме саветовао и водио.
    
    Беше то Гугл лето пројекта Кôд 2007.

en: <b>Device</b>
sr: <b>Уређај</b>

en: Read speed:
sr: Брзина читања:

en: Override device:
sr: Препиши уређај:

en: <b>Metadata</b>
sr: <b>Метаподаци</b>

en: Use CD-Text
sr: Користи ЦД-текст

en: Use CDDB
sr: Користи ЦДБП

en: Use HTTP instead of CDDBP
sr: Користи ХТТП уместо ЦДДБП-а

en: Server:
sr: Сервер:

en: Path:
sr: Путања:

en: Port:
sr: Прикључник:

en: Failed to initialize cdio subsystem.
sr: Нисам успео да започнем цдуи подсистем.

en: Invalid URI %s.
sr: Неисправна путања „%s“.

en: Track %d not found.
sr: Нисам пронашао нумеру „%d“.

en: Track %d is a data track.
sr: Нумера „%d“ је запис података.

en: Error reading audio CD.
sr: Грешка читања звучног диска.

en: Audio CD
sr: Аудио ЦД

en: Failed to open CD device %s.
sr: Нисам успео да отворим ЦД уређај „%s“.

en: No audio capable CD drive found.
sr: Нисам пронашао уређај за читање ЦД-а.

en: Drive is empty.
sr: Уређај је празан.

en: Unsupported disk type.
sr: Неподржана врста диска.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
sr: Нисам успео да завршим покретање отвореног ЦД уређаја.

en: Failed to retrieve first/last track number.
sr: Нисам успео да пронађем број прве/последње нумере.

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
sr: Не могу да прочитам почетак/крај ЛСН-а за нумеру „%d“.

en: Failed to create the CDDB connection.
sr: Нисам успео да направим везу базе података ЦД-а.

en: Failed to query the CDDB server
sr: Нисам успео да пропитам сервер базе података ЦД-а

en: Failed to query the CDDB server: %s
sr: Нисам успео да пропитам сервер базе података ЦД-а: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
sr: Нисам успео да прочитам информације базе података ЦД-а: %s

en: Audio CD Menu Items
sr: Ставке изборника звучног ЦД-а

en: Pla_y CD
sr: _Пусти ЦД

en: _Add CD
sr: _Додај ЦД

en: <b>Compression</b>
sr: <b>Сажимање</b>

en: Center volume:
sr: Главна јачина:

en: Dynamic range:
sr: Динамички опсег:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
sr: Прикључак сажимања динамичког опсега за Аудацијуса
    Ауторска права 2010-2014 Џон Линдгрин

en: Dynamic Range Compressor
sr: Сажиматељ динамичког опсега

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
sr: Мотор конзолног музичког декодера је заснован на „Game_Music_Emu“-у 0.5.2
    Подржани формати: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Прикључак за Аудацијуса су приредили:
    Вилијам Питкок <nenolod@dereferenced.org>, 
    Шај Грин <gblargg@gmail.com>

en: Bass:
sr: Ниски тонови:

en: Treble:
sr: Високи тонови:

en: Echo:
sr: Одјек:

en: Default song length:
sr: Основно трајање песме:

en: seconds
sr: секунде

en: <b>Resampling</b>
sr: <b>Поновно узорковање</b>

en: Enable audio resampling
sr: Укључи поновно узорковање

en: <b>SPC</b>
sr: <b>СПЦ</b>

en: Ignore length from SPC tags
sr: Занемари трајање из СПЦ ознака

en: Increase reverb
sr: Повећај одјек

en: Game Console Music Decoder
sr: Конзолни музички декодер игре

en: CoreAudio output
sr: Коре‑аудио излаз

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
sr: Прикључак Коре-аудио излаза за Аудацијуса
    Ауторска права 2014 Вилијам Питкок
    Ауторска права 2017,18 Рене Ж.В. Бертан
     (изворни код и код прилагођен из
      Ејпл примера, © Apple 2013)
    
    Заснован на прикључку СДЛ излаза за Аудацијуса
    Ауторска права 2010 Џон Линдгрен

en: Use exclusive mode
sr: Користи искључиви режим

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
sr: Користи звук савршеног бита (прилагоди проток узорка уређаја)

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
sr: Прикључак постепеног прелаза за Аудацијуса
    Ауторска права 2010-2014 Џон Линдгрин

en: <b>Crossfade</b>
sr: <b>Постепени прелаз</b>

en: On automatic song change
sr: При самосталној промени песме

en: Overlap:
sr: Преклапање:

en: On seek or manual song change
sr: При премотавању или ручној промени песме

en: <b>Tip</b>
sr: <b>Савет</b>

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
sr: За бољи постепени прелаз, укључите
    дејство уклањања тишине.

en: Crossfade
sr: Постепени прелаз

en: <b>Crystalizer</b>
sr: <b>Кристализатор</b>

en: Intensity:
sr: Јакост:

en: Crystalizer
sr: Кристализатор

en: Cue Sheet Plugin
sr: Прикључак „cue“ табеле

en: Delete Files
sr: Обриши датотеке

en: No files are selected.
sr: Ниједна датотека није изабрана.

en: Do you want to move %s to the trash?
sr: Да ли желите да преместите „%s“ у смеће?

en: Do you want to permanently delete %s?
sr: Да ли желите трајно да уклоните „%s“?

en: Do you want to move %d files to the trash?
sr: Да ли желите да преместите %d датотеке у смеће?

en: Do you want to permanently delete %d files?
sr: Да ли желите трајно да уклоните %d датотеке?

en: Move to trash
sr: Премести у смеће

en: Delete
sr: Обриши

en: Cancel
sr: Откажи

en: Delete Selected Files
sr: Обришите изабране датотеке

en: <b>Delete Method</b>
sr: <b>Начин брисања</b>

en: Move to trash instead of deleting immediately
sr: Преместите у смеће уместо да одмах обришете

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
sr: Прикључак одјека
    Аутор Јохан Левин 1999
    Одјек окружења је написао Карл ван Шаик, 1999
    За Аудацијуса су га освежили Вилијам Питкок и Џон Линдгрен, 2010-2014

en: <b>Echo</b>
sr: <b>Одјек</b>

en: Delay:
sr: Застој:

en: Feedback:
sr: Одзив:

en: Volume:
sr: Јачина звука:

en: Echo
sr: Одјек

en: FFmpeg Plugin
sr: Прикључак ФФмпег-а

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
sr: Прикључак декодирања вишеобликног звука за Аудацијуса који користи
    вишемедијски радни оквир ФФмпег-а (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Прикључак за Аудацијуса су приредили:
    Вилијам Питкок <nenolod@nenolod.net>
    Мати Хамалајнен <ccr@tnsp.org>

en: FileWriter Plugin
sr: Прикључак записивања датотека

en: Error opening %s:
    %s
sr: Грешка отварања „%s“:
    %s

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 2 лиценце или (по вашем избору) било којег новијег издања.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце уз овај програм. Ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“.

en: Output file format:
sr: Формат излазне датотеке:

en: Save into original directory
sr: Сачувај у оригиналном директоријуму

en: Save into custom directory:
sr: Сачувај у произвољном директоријуму:

en: Generate file name from:
sr: Створи назив датотеке из:

en: Original file name
sr: Изворног назива датотеке

en: Original file name (no suffix)
sr: Изворног назива датотеке (без суфикса)

en: Original file tag
sr: Изворне ознаке датотеке

en: Prepend track number to file name
sr: Стави број нумере назива датотеке

en: Auto
sr: Самостално

en: Joint Stereo
sr: Удружени стерео

en: Stereo
sr: Стерео

en: Mono
sr: Моно

en: VBR
sr: ППБ

en: ABR
sr: СПБ

en: Algorithm quality:
sr: Квалитет алгоритма:

en: Bitrate:
sr: Битски проток:

en: Compression ratio:
sr: Однос сажимања:

en: Audio mode:
sr: Режим звука:

en: Enforce strict ISO compliance
sr: Приморај изричиту ИСО сагласност

en: Error protection
sr: Грешка заштите

en: Enable VBR/ABR
sr: Укључи ППБ/СПБ

en: Type:
sr: Врста:

en: Minimum bitrate:
sr: Најмањи проток бита:

en: Maximum bitrate:
sr: Највећи проток бита:

en: Average bitrate:
sr: Просечни проток бита:

en: VBR quality level:
sr: Ниво квалитета ППБ-а:

en: Strictly enforce minimum bitrate
sr: Строго спроведи најмањи проток бита

en: Omit Xing VBR header
sr: Изостави Иксинг заглавље ППБ-а

en: <b>Frame Headers</b>
sr: <b>Заглавља кадра</b>

en: Mark as copyright
sr: Означи као ауторско право

en: Mark as original
sr: Означи као оригинал

en: <b>ID3 Tags</b>
sr: <b>ИД3 ознаке</b>

en: Force addition of version 2 tag
sr: Присили додавање ознаке издања 2

en: Only add v1 tag
sr: Додај само в1 ознаку

en: Only add v2 tag
sr: Додај само в2 ознаку

en: Quality
sr: Квалитет

en: VBR/ABR
sr: ППБ/СПБ

en: Tags
sr: Ознаке

en: Quality (0-1):
sr: Квалитет (0-1):

en: General
sr: Опште

en: FLAC Decoder
sr: ФЛАЦ декодер

en: lossless
sr: без губитака

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
sr: Оригинални кôд је написао
    Ралф Ерцингер <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
sr: ГУИ прикључак за Аудацијуса
    Ауторска права 2009-2012 Џон Линдгрин

en: GIO Plugin
sr: ГУИ прикључак

en: Read-and-append mode not supported
sr: Режим читај-и-прикачи није подржан

en: Invalid open mode
sr: Неисправан режим отварања

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
sr: ОпенГЛ анализатор спектра за Аудацијуса
    Ауторска права 2013 Кристоф Буде, Џон Линдгрин, и Карло Брамини
    
    Засновано на ИКсММС прикључку:
    Ауторска права 1998-2000 Питер Алм, Мајкол Алм, Оле Халнас, Томас Нилсон, и 4Фронт Технологије
    
    Дозвола: ОЈЛв2+

en: OpenGL Spectrum Analyzer
sr: ОпенГЛ Анализатор спектра

en: Entry Number
sr: Број ставке

en: Title
sr: Наслов

en: Artist
sr: Извођач

en: Year
sr: Година

en: Album
sr: Албум

en: Album Artist
sr: Извођач албума

en: Track
sr: Нумера

en: Genre
sr: Жанр

en: Queue Position
sr: Положај колоне

en: Length
sr: Трајање

en: File Path
sr: Путања датотеке

en: File Name
sr: Назив датотеке

en: Custom Title
sr: Произвољан наслов

en: Bitrate
sr: Битски проток

en: Comment
sr: Напомена

en: Available columns
sr: Доступни ступци

en: Displayed columns
sr: Приказани ступци

en: Search Tool
sr: Алат за претрагу

en: Dock at Left
sr: Усидри на лево

en: Dock at Right
sr: Усидри на десно

en: Dock at Top
sr: Усидри на врх

en: Dock at Bottom
sr: Усидри на дно

en: Undock
sr: Откачи

en: Disable
sr: Искључи

en: _Open Files ...
sr: Отвори _датотеке ...

en: Open _URL ...
sr: Отвори _адресу ...

en: _Add Files ...
sr: Додај да_тотеке ...

en: Add U_RL ...
sr: Додај ад_ресу ...

en: Search _Library
sr: Претражи _библиотеку

en: A_bout ...
sr: О _програму ...

en: _Settings ...
sr: _Подешавања ...

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Play
sr: Пу_сти

en: Paus_e
sr: Па_узирај

en: _Stop
sr: _Заустави

en: Pre_vious
sr: _Претходно

en: _Next
sr: С_ледеће

en: Previous Album
sr: Претходни албум

en: Next Album
sr: Следећи албум

en: _Repeat
sr: _Понови

en: S_huffle
sr: _Насумично

en: Shuffle by Albu_m
sr: Насумично према _албуму

en: N_o Playlist Advance
sr: Н_е напредуј у списку нумера

en: Stop A_fter This Song
sr: Заустави _након ове песме

en: Song _Info ...
sr: Подаци о _песми ...

en: Jump to _Time ...
sr: Пређи на _време ...

en: _Jump to Song ...
sr: Пређи на _песму ...

en: Set Repeat Point _A
sr: Постави _А тачку понављања

en: Set Repeat Point _B
sr: Постави _Б тачку понављања

en: _Clear Repeat Points
sr: _Очисти тачке понављања

en: By _Title
sr: Према _наслову

en: By _File Name
sr: Према називу _датотеке

en: By File _Path
sr: Према _путањи датотеке

en: By Track _Number
sr: Према броју _нумере

en: By _Artist
sr: Према _извођачу

en: By Al_bum
sr: Према _албуму

en: By Albu_m Artist
sr: Према извођачу албу_ма

en: By Release _Date
sr: Према _датуму издавања

en: By _Genre
sr: Према _жанру

en: By _Length
sr: Према _трајању

en: By _File Path
sr: Према _путањи датотеке

en: By _Custom Title
sr: Према произвољном _наслову

en: By C_omment
sr: Према _коментару

en: R_everse Order
sr: Преокрени п_оредак

en: _Random Order
sr: _Случајан поредак

en: _Play/Resume
sr: _Пусти/Настави

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: _Sort
sr: Пор_еђај

en: Sort Se_lected
sr: Поређај _означене

en: Remove _Duplicates
sr: Уклони _двоструке

en: Remove _Unavailable Files
sr: Уклони _недоступне датотеке

en: _New
sr: _Ново

en: Ren_ame ...
sr: _Преименуј ...

en: Remo_ve
sr: _Уклони

en: _Import ...
sr: Ув_ези ...

en: _Export ...
sr: Из_вези ...

en: Playlist _Manager ...
sr: Управник списка _нумера ...

en: _Queue Manager ...
sr: Управник _редоследа ...

en: Volume _Up
sr: По_јачај

en: Volume _Down
sr: У_тишај

en: _Equalizer ...
sr: _Уједначавач ...

en: E_ffects ...
sr: _Дејства ...

en: _Record Stream
sr: _Сними ток

en: Audio _Settings ...
sr: Подешавања _звука ...

en: Show _Menu Bar
sr: Прикажи траку _изборника

en: Show I_nfo Bar
sr: Прикажи траку _података

en: Show Info Bar _Album Art
sr: Прикажи омот _албума инфо траке

en: Show Info Bar Vis_ualization
sr: Прикажи _визуелизацију траке обавештења

en: Show _Status Bar
sr: Прикажи траку _стања

en: Show _Remaining Time
sr: Прикажи преостало _време

en: _Visualizations ...
sr: _Визуелизације ...

en: _File
sr: _Датотека

en: _Playback
sr: _Извођење

en: P_laylist
sr: _Списак нумера

en: _Services
sr: _Услуге

en: _Output
sr: _Излаз

en: _View
sr: _Преглед

en: _Queue/Unqueue
sr: _Стави у ред/Избаци из реда

en: _Open Containing Folder
sr: _Отвори садржавајућу фасциклу

en: _Refresh Selected
sr: _Освежи изабрано

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Copy
sr: У_множи

en: _Paste
sr: У_баци

en: Paste at _End
sr: Убаци на _крај

en: Select _All
sr: _Изабери све

en: _Rename ...
sr: _Преименуј ...

en: Always
sr: Увек

en: Auto-hide
sr: Сам сакриј

en: Never
sr: Никад

en: <b>Playlist Tabs</b>
sr: <b>Језичци списка нумера</b>

en: Show playlist tabs:
sr: Прикажи језичке списка нумера:

en: Show entry counts
sr: Прикажи број уноса

en: Show close buttons
sr: Прикажи дугмад затварања

en: <b>Playlist Columns</b>
sr: <b>Ступци списка нумера</b>

en: Show column headers
sr: Прикажи заглавља колона

en: Scroll on song change
sr: Клизај при промени песме

en: GTK Interface
sr: ГТК сучеље

en: %s - Audacious
sr: %s — Аудацијус

en: Buffering ...
sr: Баферујем ...

en: Audacious
sr: Аудацијус

en: Play
sr: Пусти

en: Pause
sr: Паузирај

en: Search Library
sr: Претражи библиотеку

en: Open Files
sr: Отвори датотеке

en: Add Files
sr: Додај датотеке

en: Previous
sr: Претходна

en: Stop
sr: Заустави

en: Next
sr: Следећа

en: Record Stream
sr: Сними ток

en: Repeat
sr: Понови

en: Shuffle
sr: Насумично

en: Menu
sr: Изборник

en: mono
sr: моно

en: stereo
sr: стерео

en: %d channel | %d channels
sr[0]: %d канал
sr[1]: %d канала
sr[2]: %d канала

en: Single mode.
sr: Једноставни режим.

en: Playlist mode.
sr: Режим списка нумера.

en: Stopping after song.
sr: Зауставља након песме.

en: Previous track
sr: Претходна нумера

en: Pause/Resume
sr: Паузирај/настави

en: Next track
sr: Следећа нумера

en: Step forward
sr: Иди напред

en: Step backward
sr: Иди назад

en: Mute
sr: Искључи звук

en: Volume up
sr: Појачај

en: Volume down
sr: Утишај

en: Jump to file
sr: Скочи до датотеке

en: Toggle player window(s)
sr: Укључи/искључи главни прозор

en: Show On-Screen-Display
sr: Прикажи приказ на екрану

en: Toggle repeat
sr: Укључи/искључи понављање

en: Toggle shuffle
sr: Укључи/искључи премештање

en: Toggle stop after current
sr: Заустави после текуће песме

en: Raise player window(s)
sr: Издигни главни прозор

en: (none)
sr: (ништа)

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
sr: Није препоручљиво да свезујете главну дугмад миша без измењивача.
    
    Да ли желите да наставите?

en: Binding mouse buttons
sr: Повезујем дугмад миша

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
sr: Притисните комбинацију тастера унутар поља за текст.
    Можете такође да повежете дугмад миша.

en: Hotkeys:
sr: Пречице:

en: <b>Action:</b>
sr: <b>Радња:</b>

en: <b>Key Binding:</b>
sr: <b>Свезе тастера:</b>

en: _Add
sr: _Додај

en: Global Hotkeys
sr: Опште пречице

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
sr: Прикључак Општих пречица
    Управљајте програмом комбинацијама општих тастера или мултимедијалним тастерима.
    
    Ауторска права © 2007-2008 Саша Хлусјак <contact@saschahlusiak.de>
    
    У доприносиоце спадају:
    Ауторска права © 2006-2007 Владимир Пасков <vlado.paskov@gmail.com>
    Ауторска права © 2000-2002 Виле Сирјала <syrjala@sci.fi>,
     Брајан Дејвис <curious@ihug.com.au>,
     Џонатан А. Дејвис <davis@jdhouse.org>,
     Џереми Тан <nsx@nsx.homeip.net>

en: JACK Output
sr: ЏЕК излаз

en: Client name:
sr: Назив клијента:

en: Automatically connect to output ports
sr: Самостално повезивање на прикључнике излаза

en: Filter ports (regex, use any port if blank):
sr: Филтрирај прикључнике (регуларан израз, користи било који ако је празно)

en: Connect to physical ports only
sr: Повежи се само на физичке прикључнике

en: Upmix to
sr: Домиксуј на

en: ports if input has fewer channels
sr: прикључнике ако улаз има мање канала

en: Ignore insufficient number of ports
sr: Занемари недовољан број прикључника

en: No JACK output ports were found. Please check settings.
sr: Нисам нашао прикључнике ЏЕК излаза. Проверите поставке.

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
sr: Нашао сам само %d излазна прикључка ЏЕК-а али су потребна %d.

en: Failed to connect to JACK port %s.
sr: Нисам успео да се повежем на прикључник ЏЕК-а „%s“.

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
sr: ЏЕК подржава само звук покретног зареза.  Морате изменити дубину излазног бита на покретни зарез у подешавањима Аудацијуса.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
sr: Нисам успео да се повежем на сервер ЏЕК-а; да ли је покренут?

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
sr: ЏЕК сервер захтева проток узорка од %d Hz, али Аудацијус пушта при %d Hz.  Користите дејство претварача протока узорка да исправите несагласност.

en: %s Settings
sr: Подешавања за %s

en: Module paths:
sr: Путање модула:

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
sr: <small>Раздвојте више путања са две тачке.
    Те путање су тражене као додатне уз „ЛАДСПА ПУТАЊА“.
    Након додавања нових путања, притисните Унеси да потражите нове прикључке.</small>

en: Available plugins:
sr: Доступни прикључци:

en: Enable
sr: Укључи

en: Enabled plugins:
sr: Укључени прикључци:

en: Settings
sr: Подешавања

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
sr: ЛАДСПА домаћин за Аудацијуса
    Ауторска права 2011 Џон Линдгрин

en: LADSPA Host
sr: ЛАДСПА домаћин

en: LIRC Plugin
sr: ЛИРЦ прикључак

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
sr: Једноставан прикључак за управљање Аудацијусом коришћењем демона даљинског управљања ЛИРЦ-а
    
    За Аудацијуса су га прилагодили:
    Тони Врун <chainsaw@gentoo.org>
    Јунас Харјумаки <jharjuma@gmail.com>
    
    Заснован на ЛИРЦ прикључку ИксММЦ-а који су написали:
    Карл ван Шаик <carl@leg.uct.ac.za>
    Кристоф Бартелмус <xmms@bartelmus.de>
    Ендрју О. Шадура <bugzilla@tut.by>
    
    Да сазнате више о ЛИРЦ-у, погледајте „http://lirc.org“.

en: <b>Connection</b>
sr: <b>Веза</b>

en: Reconnect to LIRC server
sr: Поново се повежи са ЛИРЦ сервером

en: Wait before reconnecting:
sr: Сачекај пре поновног повезивања:

en: Unable to fetch %s
sr: Не могу да довучем „%s“

en: Unable to parse %s
sr: Не могу да обрадим „%s“

en: Looking for lyrics ...
sr: Тражим текст песме ...

en: Nowhere
sr: Нигде

en: <small>Artist is truncated at the start, Title -- at the end</small>
sr: <small>Извођач је скраћен на почетку, Наслов -- на крају</small>

en: Chars to truncate on:
sr: Знаци на којима скратити:

en: <small>Chars are ORed in RegExp, surrounded by whitespace</small>
sr: <small>Знаци су „ORed“ у регуларном изразу, опкољени празнинама</small>

en: Chars to split on:
sr: Знаци на којима поделити:

en: Further truncate those on chars
sr: Даље скрати то на знацима

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: Split title into artist and title on chars
sr: Подели наслов на извођача и наслова на знацима

en: Store fetched lyrics in local cache
sr: Смести довучене текстове у локалној остави

en: <b>Local Storage</b>
sr: <b>Локални смештај</b>

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
sr: Учитај датотеке текстова (.lrc) са локалног смештаја

en: Error
sr: Грешка

en: Lyrics could not be found.
sr: Не могу да пронађем текстове.

en: Missing title and/or artist.
sr: Недостаје наслов и/или извођач.

en: Lyrics
sr: Текстови

en: Save Locally
sr: Сачувај локално

en: Refresh
sr: Освежи

en: M3U Playlists
sr: М3У списак нумера

en: Tact Generator
sr: Генератор такта

en: Tact generator: %d bpm
sr: Генератор такта: %d отк/мин

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
sr: Генератор такта: %d отк/мин %d/%d

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
sr: Генератор такта је написао Мартин Штраус <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    Да га користите, додајте адресу: „tact://beats*num/den“
    нпр.: „tact://77“ да добијете 77 откуцаја у минуту
    или: „tact://60*3/4“ да добијете 60 отк./мин у 3/4 такту

en: Channel Mixer
sr: Мешач канала

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
sr: Прикључак мешача канала за Аудацијуса
    Ауторска права 2011-2012 Џон Линдгрин и Михал Липски

en: <b>Channel Mixer</b>
sr: <b>Мешач канала</b>

en: Output channels:
sr: Излазни канали:

en: MMS Plugin
sr: ММС прикључак

en: Error connecting to MMS server
sr: Грешка повезивања на ММС сервер

en: ModPlug (Module Player)
sr: Мод прикључак (Програм за модле)

en: <b>Channels</b>
sr: <b>Бр. канала</b>

en: Nearest (fastest)
sr: Најближе (најбрже)

en: Linear (fast)
sr: Линеарно (брзо)

en: Spline (good)
sr: Сп-крива (добро)

en: Polyphase (best)
sr: Полифазни (најбоље)

en: <b>Sample rate</b>
sr: <b>Проток узорка:</b>

en: Level:
sr: Ниво:

en: Cutoff:
sr: Прекид:

en: <b>Reverb</b>
sr: <b>Одјек</b>

en: <b>Bass Boost</b>
sr: <b>Прираст баса</b>

en: <b>Surround</b>
sr: <b>Окружење</b>

en: <b>Preamp</b>
sr: <b>Претпојачање</b>

en: Oversample
sr: Преклапање

en: Noise reduction
sr: Смањење буке

en: Play Amiga MODs
sr: Пуштај Амига МОД-е

en: <b>Repeat</b>
sr: <b>Понови</b>

en: Repeat count:
sr: Број понављања:

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
sr: За непрекидно понављање, поставите број понављања на -1.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
sr: Ова подешавања ће ступити у дејство након поновног покретања Аудацијуса.

en: Stop After This Song
sr: Заустави након ове песме

en: Moonstone
sr: Месечев камен

en: Reset to Defaults
sr: Поврати на подразумевано

en: Now Playing
sr: Сад пуштам

en: Entries
sr: Уноси

en: MPG123 Plugin
sr: МПГ123 прикључак

en: Use accurate length calculation (slow)
sr: Користи тачан прорачун трајања (споро)

en: Surround
sr: Окружење

en: MPRIS 2 Server
sr: МПРИС 2 сервер

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
sr: Неон ХТТП/ХХТПС прикључак

en: Error parsing redirect
sr: Грешка обраде преусмерења

en: Unknown HTTP error
sr: Непозната ХТТП грешка

en: Error parsing URL
sr: Грешка обраде адресе

en: Too many redirects
sr: Превише преусмерења

en: Stopped
sr: Заустављено

en: Audacious is not playing.
sr: Аудацијус не пушта песме.

en: Desktop Notifications
sr: Обавештења радне површи

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr: Прикључак обавештавања радне површи за Аудацијуса
    Ауторска права (C) 2010 Максимилијан Богнер
    Ауторска права (C) 2011-2013 Џон Линдгрин и Жан-Александр Англе д'Орјак
    
    Овај прикључак је слободан софтвер: можете га прослеђивати
    и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је
    објавила Задужбина слободног софтвера, било издања 3 те
    лиценце, или (по вашем избору) било којег новијег издања.
    
    Овај прикључак се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. 
    Погледајте Гнуову општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове опште јавне лиценце уз овај
    програм. Ако нисте, погледајте <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Show playback controls
sr: Прикажи дугмад за пуштање

en: Always show notification
sr: Звек прикажи обавештења

en: Include album name in notification
sr: Укључи назив албума у обавештењу

en: Custom notification duration:
sr: Трајање произвољног обавештења:

en: Show
sr: Прикажи

en: OpenMPT (Module Player)
sr: ОпенМПТ (Пуштач модула)

en: Module player based on libopenmpt
    
    Written by: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>
sr: Пуштач модула заснован на „libopenmpt“
    
    Написао је: Крис Шпигел <cspiegel@gmail.com>

en: Stereo separation:
sr: Стерео раздвајање:

en: Interpolation:
sr: Уметање:

en: Linear
sr: Линеарно

en: Cubic
sr: Кубично

en: Windowed sinc
sr: Упрозорчено усклађивање

en: OSS4 Output
sr: ОСС4 излаз

en: OSS3 Output
sr: ОСС3 излаз

en: Default device
sr: Основни уређај

en: Audio device:
sr: Звучни уређај:

en: Use alternate device:
sr: Користи алтернативни уређај:

en: Save volume between sessions.
sr: Сачувајте јачину звука између сесија.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
sr: Укључује претварање формата направљено ОСС софтвером.

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
sr: Укључује искључиви режим да спречи виртуално мешање.

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
sr: Прикључак ОСС4 излаза за Аудацијуса
    Ауторска права 2010-2012 Михал Липски
    
    Желим да се захвалим људима на „#audacious“, нарочито Тони Вруну и Џону Линдгрину и наравно ауторима претходног ОСС прикључка.

en: Playback
sr: Пуштање

en: Playlist Manager
sr: Управник списка нумера

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Ren_ame
sr: _Преименуј

en: PLS Playlists
sr: ПЛС спискови нумера

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
sr: ОпенПСФ ПСФ1/ПСФ2 декодер

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
sr: <b>ОпенПСФ подешавања</b>

en: Ignore length from file
sr: Занемари трајање из датотеке

en: PulseAudio Output
sr: Пулс‑аудио излаз

en: Context name:
sr: Назив садржаја:

en: Stream name:
sr: Назив тока:

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Аудацијусов прикључак Пулсеаудио излаза
    
    Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 2 лиценце или (по вашем избору) било којег новијег издања.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце уз овај програм. Ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“.

en: QtMultimedia Output
sr: Излаз Кут мултимедија

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
sr: Прикључак аудио излаза Кут мултимедија за Аудацијуса
    Ауторска права 2014 Вилијам Питкок
    
    Засновано на прикључку СДЛ излаза за Аудацијуса
    Ауторска права 2010 Џон Линдгрин

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    Copyright 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
sr: ОпенГЛ анализатор спектра за Аудацијуса
    Ауторска права 2013 Кристоф Буде, Џон Линдгрин, и Карло Брамини
    Ауторска права 2014, 2020 Ариадне Конил
    
    Засновано на ИКсММС прикључку:
    Ауторска права 1998-2000 Питер Алм, Мајкол Алм, Оле Халнас, Томас Нилсон, и 4Фронт Технологије
    
    Дозвола: ОЈЛв2+

en: Press a key combination inside a text field.
sr: Притисните комбинацију тастера унутар поља за текст.

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
sr: Прикључак Општих пречица
    Управљајте програмом комбинацијама општих тастера или мултимедијалним тастерима.
    
    Ауторска права © 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Ауторска права © 2007-2008 Саша Хлусјак <contact@saschahlusiak.de>
    
    У доприносиоце спадају:
    Ауторска права © 2006-2007 Владимир Пасков <vlado.paskov@gmail.com>
    Ауторска права © 2000-2002 Виле Сирјала <syrjala@sci.fi>,
     Брајан Дејвис <curious@ihug.com.au>,
     Џонатан А. Дејвис <davis@jdhouse.org>,
     Џереми Тан <nsx@nsx.homeip.net>

en: _Open Folder ...
sr: Отвори _фасциклу ...

en: _Add Folder ...
sr: _Додај фасциклу ...

en: _Log Inspector ...
sr: Надзорник _дневника ...

en: _Find ...
sr: _Нађи...

en: Audio Settings ...
sr: Подешавања звука ...

en: Qt Interface
sr: Кут сучеље

en: Search playlist
sr: Претражи списак нумера

en: Use bold font for column headers
sr: Користи подебљање слова за заглавља колона

en: Sample Rate Converter
sr: Претварач протока узорка

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
sr: Прикључак Претварача протока узорка за Аудацијуса
    Ауторска права 2010-2012 Џон Линдгрин

en: Skip/repeat samples
sr: Прескочи/понови узорке

en: Linear interpolation
sr: Линијско уметање

en: Fast sinc interpolation
sr: Брзо уметање усклађења

en: Medium sinc interpolation
sr: Средње уметање усклађења

en: Best sinc interpolation
sr: Најбоље уметање усклађења

en: <b>Conversion</b>
sr: <b>Претварање</b>

en: Method:
sr: Метод:

en: Rate:
sr: Проток:

en: <b>Rate Mappings</b>
sr: <b>Мапирање протока</b>

en: Use rate mappings
sr: Користи мапирање протока

en: Checking Last.fm access ...
sr: Проверавам приступ Ласт.фм-у ...

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
sr: Ваша скробловања су привремено сачувана на вашем рачунару.  Биће предата чим Аудацијусу буде био дозвољен приступ.

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
sr: Овлашћење је дато.  Скроблујем за корисника %s.

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
sr: Овлашћење је одбијено.  Отворите следећу адресу у прегледнику, дозволите Аудацијусу приступ вашем налогу, и затим поново кликните „Овери овлашћење“:

en: There was a problem contacting Last.fm.
sr: Дошло је до проблема приликом ступања у везу са Ласт.фм-ом.

en: Check Permission
sr: Овери овлашћење

en: Revoke Permission
sr: Опозови овлашћење

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
sr: Треба да дозволите Аудацијусу да скроблује нумере на ваш налог Ласт.фм-а.

en: Scrobbler 2.0
sr: Скроблер 2.0

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
sr: Прикључак Скроблера не може бити покренут.
    Можда је проблем са вашом инсталацијом.

en: SDL Output
sr: СДЛ излаз

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
sr: Прикључак СДЛ излаза за Аудацијуса
    Ауторска права 2010 Џон Линдгрин

en: Library
sr: Библиотека

en: %d song | %d songs
sr[0]: %d песма
sr[1]: %d песме
sr[2]: %d песама

en: of this genre
sr: овог жанра

en: by
sr: изводи

en: Number of results to show:
sr: Број резултата за приказивање:

en: Rescan library at startup
sr: Поново прегледај збирку приликом покретања

en: Monitor library for changes
sr: Надгледај збирку за изменама

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
sr: Да увезете вашу музичку библиотеку у Аудацијусу, изаберите фасциклу и затим кликните на иконицу „освежи“.

en: Please wait ...
sr: Молим сачекајте ...

en: Choose Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Search library
sr: Претражите библиотеку

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
sr[0]: Приказан је %d од %d резултата
sr[1]: Приказана су %d од %d резултата
sr[2]: Приказано је %d од %d резултата

en: %d result | %d results
sr[0]: %d резултат
sr[1]: %d резултата
sr[2]: %d резултата

en: _Create Playlist
sr: _Направи списак нумера

en: _Add to Playlist
sr: _Додај у списак нумера

en: SID Player
sr: СИД пуштач

en: Channels:
sr: Бр. канала:

en: <b>Emulation</b>
sr: <b>Опонашање</b>

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
sr: Опонашај МОС 8580 (основно: МОС 6581)

en: Do not automatically select chip model
sr: Не бирај сам модел чипа

en: Emulate filter
sr: Опонашај пропусник

en: Clock speed:
sr: Брзина сата:

en: Do not automatically select clock speed
sr: Не бирај сам брзину сата

en: <b>Playback time</b>
sr: <b>Време пуштања</b>

en: Set maximum playback time:
sr: Подеси највеће време пуштања:

en: Use only when song length is unknown
sr: Користи само када је трајање песме непознато

en: Set minimum playback time:
sr: Подеси најмање време пуштања:

en: <b>Subtunes</b>
sr: <b>Субтјунс</b>

en: Enable subtunes
sr: Укључите субтјунсе

en: Ignore subtunes shorter than:
sr: Занемари субтјунсе краће од:

en: <b>Note</b>
sr: <b>Напомена</b>

en: Silence Removal
sr: Уклањање тишине

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
sr: Прикључак уклањања тишине за Аудацијуса
    Ауторска права 2014 Џон Линдгрин

en: <b>Silence Removal</b>
sr: <b>Уклањање тишине</b>

en: Threshold:
sr: Осетљивост:

en: Repeat points cleared.
sr: Понови очишћене тачке.

en: Repeat point A set.
sr: Понови скуп тачке А.

en: Repeat point B set.
sr: Понови скуп тачке Б.

en: Preamp
sr: Претпојачање

en: Audacious Equalizer
sr: Уједначавач Аудацијуса

en: Recording on
sr: Снимање је укључено

en: Recording off
sr: Снимање је искључено

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
sr: Тражи до: %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Volume: %d%%
sr: Јачина звука: %d%%

en: Balance: %d%% left
sr: Уравнотеженост: %d%% леви

en: Balance: center
sr: Уравнотеженост: центрирано

en: Balance: %d%% right
sr: Уравнотеженост: %d%% десни

en: Options Menu
sr: Изборник опција

en: Disable 'Always On Top'
sr: Искључи „Увек у првом плану“

en: Enable 'Always On Top'
sr: Укључи „Увек у првом плану“

en: File Info Box
sr: Поље података датотеке

en: Double Size
sr: Двострука величина

en: Visualizations
sr: Визуализације

en: Volume Up
sr: Појачај

en: Volume Down
sr: Утишај

en: Effects ...
sr: Дејства ...

en: Open Files ...
sr: Отвори датотеке ...

en: Open URL ...
sr: Отвори адресу ...

en: Playlist
sr: Списак нумера

en: Output
sr: Излаз

en: View
sr: Поглед

en: Services
sr: Услуге

en: About ...
sr: О програму ...

en: Settings ...
sr: Подешавања ...

en: Quit
sr: Изађи

en: Song Info ...
sr: Подаци о песми ...

en: Shuffle by Album
sr: Насумично према албуму

en: No Playlist Advance
sr: Не напредуј у списку нумера

en: Set A-B Repeat
sr: Постави А—Б понављања

en: Clear A-B Repeat
sr: Очисти А—Б понављања

en: Jump to Song ...
sr: Пређи на песму ...

en: Jump to Time ...
sr: Пређи на време ...

en: Play/Resume
sr: Пусти/Настави

en: New Playlist
sr: Нови списак нумера

en: Rename Playlist ...
sr: Преименуј списак нумера ...

en: Remove Playlist
sr: Нови списак нумера

en: Previous Playlist
sr: Претходни списак нумера

en: Next Playlist
sr: Следећи списак нумера

en: Import Playlist ...
sr: Увези списак нумера ...

en: Export Playlist ...
sr: Извези списак нумера ...

en: Playlist Manager ...
sr: Управник списка нумера ...

en: Queue Manager ...
sr: Управник редоследа ...

en: Refresh Playlist
sr: Освежи списак нумера

en: Show Playlist Editor
sr: Прикажи уређивач списка нумера

en: Show Equalizer
sr: Прикажи уједначавач

en: Show Remaining Time
sr: Прикажи преостало време

en: Always on Top
sr: Увек у првом плану

en: On All Workspaces
sr: Све на радне просторе

en: Roll Up Player
sr: Замотај плејер

en: Roll Up Playlist Editor
sr: Замотај уређивач списка нумера

en: Roll Up Equalizer
sr: Замотај уједначавач

en: Add URL ...
sr: Додај адресу ...

en: Add Files ...
sr: Додај датотеке ...

en: By Title
sr: Према наслову

en: By File Name
sr: Према називу датотеке

en: By File Path
sr: Према путањи датотеке

en: Remove All
sr: Уклони све

en: Clear Queue
sr: Обриши заказано

en: Remove Unavailable Files
sr: Уклони недоступне датотеке

en: Remove Duplicates
sr: Уклони дупликате

en: Remove Unselected
sr: Уклони неозначене

en: Remove Selected
sr: Уклони означене

en: Search and Select
sr: Претражи и означи

en: Invert Selection
sr: Обрни избор

en: Select None
sr: Означи ништа

en: Select All
sr: Означи све

en: By Track Number
sr: Према броју нумере

en: By Artist
sr: Према извођачу

en: By Album
sr: Према албуму

en: By Album Artist
sr: Према извођачу албума

en: By Release Date
sr: Према датуму издавања

en: By Genre
sr: Према жанру

en: By Length
sr: Према трајању

en: By Custom Title
sr: Према произвољном наслову

en: By Comment
sr: Према коментару

en: Randomize List
sr: Насумице испремештај списак

en: Reverse List
sr: Преокрени списак

en: Sort Selected
sr: Поређај означене

en: Sort List
sr: Поређај списак

en: Open Containing Folder
sr: Отвори садржавајућу фасциклу

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste at End
sr: Убаци на крај

en: Queue/Unqueue
sr: Стави у ред/Избаци из реда

en: %s (%d of %d)
sr: %s (%d од %d)

en: Audacious Playlist Editor
sr: Уређивач списка нумера

en: Winamp Classic Interface
sr: Винампово уобичајено сучеље

en: Open Folder ...
sr: Отвори фасциклу ...

en: Add Folder ...
sr: Додај фасциклу ...

en: Search entries in active playlist
sr: Претражи ставке у активном списку нумера

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
sr: Обележите ставке у списку нумера попуњавајући једно или више поља. Поља користе синтаксу обичних израза, не разликују величину слова. Ако не знате како обични изрази функционишу, једноставно дословно унесите део онога што тражите.

en: Title:
sr: Наслов:

en: Album:
sr: Албум:

en: Artist:
sr: Извођач:

en: File Name:
sr: Назив датотеке:

en: Clear previous selection before searching
sr: Обриши претходни избор пре претраге

en: Automatically toggle queue for matching entries
sr: Подударајуће ставке самостално пребаци у ред

en: Create a new playlist with matching entries
sr: Направи нови списак нумера са подударајућим ставкама

en: Search
sr: Потражи

en: Player:
sr: Пуштач:

en: Select main player window font:
sr: Изаберите словни лик главног прозора програма:

en: Playlist:
sr: Списак нумера:

en: Select playlist font:
sr: Изабери словни лик списка нумера:

en: <b>Skin</b>
sr: <b>Маска</b>

en: Display active titlebar when any window is focused
sr: Приказује активну траку наслова када је било који прозор у фокусу

en: <b>Fonts</b>
sr: <b>Слова</b>

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
sr: Користи битмап словне ликове (подржава само АСКРИ)

en: Scroll song title
sr: Померај наслов песме

en: Scroll song title in both directions
sr: Померај наслов песме у оба смера

en: Analyzer
sr: Анализатор

en: Scope
sr: Досег

en: Voiceprint / VU meter
sr: Режим отиска гласа / ВУ мерач

en: Off
sr: Искључено

en: Normal
sr: Нормалан

en: Fire
sr: Ватра

en: Vertical lines
sr: Усправне линије

en: Lines
sr: Линије

en: Bars
sr: Траке

en: Slowest
sr: Најспорије

en: Slow
sr: Споро

en: Medium
sr: Средње

en: Fast
sr: Брзо

en: Fastest
sr: Најбрже

en: Dots
sr: Тачке

en: Line
sr: Линија

en: Solid
sr: Испуњено

en: Ice
sr: Лед

en: Smooth
sr: Глатко

en: Coloring:
sr: Боја:

en: Style:
sr: Изглед:

en: Falloff:
sr: Опадање:

en: Peak falloff:
sr: Опадање врхова:

en: Scope Style:
sr: Режим досега:

en: Voiceprint Coloring:
sr: Обојавање отиска гласа:

en: VU Meter Style:
sr: Стил ВУ мерача:

en: <b>Type</b>
sr: <b>Врста</b>

en: Visualization type:
sr: Врста приказивања:

en: <b>Analyzer</b>
sr: <b>Анализатор</b>

en: Show peaks
sr: Прикажи врхунце

en: Visualization
sr: Приказивање

en: Archived Winamp 2.x skin
sr: Архивирана Винамп 2.x маска

en: Unarchived Winamp 2.x skin
sr: Неархивирана Винамп 2.x маска

en: Sndfile Plugin
sr: Прикључак звучне датотеке

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Заснован на прикључку иксммс_звучнедатотеке:
    Ауторска права (C) 2000, 2002 Ерик де Кастро Лопо
    
    За Аудацијуса га је прилагодио Тони Врун <chainsaw@gentoo.org>
    
    Овај програм је слободан софтвер; можете га прослеђивати
    и/или мењати под условима Гнуове Опште јавне лиценце коју је
    објавила Задужбина слободног софтвера; верзије 2 лиценце
    или (по вашем избору) било које новије верзије.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте ГНУ Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце
    уз овај програм; ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтва на адресу: Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Sndio Output
sr: Излаз звкуи

en: Device (blank for default):
sr: Уређај (празно за основно):

en: Save and restore volume:
sr: Сачувај и врати јачину звка:

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
sr: Звкуи грешка: Неподржан запис звука (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
sr: Звкуи грешка: није успело „sio_open()“

en: Sndio error: sio_setpar() failed
sr: Звкуи грешка: није успело „sio_setpar()“

en: Sndio error: sio_start() failed
sr: Звкуи грешка: није успело „sio_start()“

en: Song Change
sr: Промена песме

en: <b>Commands</b>
sr: <b>Наредбе</b>

en: Command to run when starting a new song:
sr: Наредба за покретање приликом почетка нове песме:

en: Command to run at the end of a song:
sr: Наредба за покретање при крају песме:

en: Command to run at the end of the playlist:
sr: Наредба за покретање при крају списка нумера:

en: Command to run when song title changes (for network streams):
sr: Наредба за покретање када се промени наслов песме (за мрежне токове):

en: %a: Artist
    %b: Album
    %c: Number of channels
    %f: File name (full path)
    %F: Frequency (Hertz)
    %l: Length (milliseconds)
    %n or %s: Formatted title (see playlist settings)
    %p: Currently playing (1 or 0)
    %r: Rate (bits per second)
    %t: Playlist position
    %T: Title (unformatted)
sr: %a: Извођач
    %b: Албум
    %c: Број канала
    %f: Назив датотеке (пуна путања)
    %F: Учестаност (Херца)
    %l: Трајање (у милисекундама)
    %n или %s: Обликовани наслов (видите подешавања списка нумера)
    %p: Тренутно пуштена (1 или 0)
    %r: Проток (у битима у секунди)
    %t: Место на списку нумера
    %T: Наслов (необликовано)

en: Song Info
sr: Подаци о песми

en: SoX Resampler
sr: СоКС поновни узорковач

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
sr: Прикључак СоКС поновног узорковања за Аудацијуса
    Ауторска права 2013 Михаљ Липски
    
    Засновано на прикључку претварача протока узорка:
    Ауторска права 2010-2012 Џон Линдгрин

en: Quick
sr: Брзо

en: Low
sr: Ниско

en: High
sr: Високо

en: Very High
sr: Врло високо

en: Ultra High
sr: Ултра високо

en: Minimum
sr: Најмање

en: Intermediate
sr: Осредње

en: Quality:
sr: Квалитет:

en: Phase:
sr: Фаза:

en: Allow aliasing
sr: Допусти преклапање

en: Use steep filter
sr: Користи филтер стрмине

en: Speed and Pitch
sr: Брзина и врхунац

en: <b>Speed</b>
sr: <b>Брзина</b>

en: Decouple from pitch
sr: Одвој од врхунца

en: Multiplier:
sr: Множилац:

en: <b>Pitch</b>
sr: <b>Врхунац</b>

en: Status Icon
sr: Иконица стања

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
sr: Прикључак иконице стања (делимични прикључник за Кут сучеље)
    
    Ауторска права 2005-2007 Ђакомо Лоцито <james@develia.org>
    Ауторска права 2010 Михал Липски <tallica@o2.pl>
    Ауторска права 2015 Јуџин Пашкевич <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Овај додатак обезбеђује иконицу стања, смештену
    у области фиоке система управника прозора.

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
sr: <b>Радња клизања мишем</b>

en: Change volume
sr: Промени јачину звука

en: Change playing song
sr: Промени песму

en: <b>Other Settings</b>
sr: <b>Остала подешавања</b>

en: Disable the popup window
sr: Искључи прозор облачића

en: Close to the system tray
sr: Затвори у системску касету

en: Advance in playlist when scrolling upward
sr: Напредује у списку нумера када клиза унапред

en: Se_ttings ...
sr: _Подешавања ...

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
sr: Прикључак иконице стања
    
    Ауторска права 2005-2007 Ђакомо Лоцито < james@develia.org >
    Ауторска права 2010 Михал Липски <tallica@o2.pl>
    
    Овај додатак обезбеђује иконицу стања, смештену
    у области фиоке система управника прозора.

en: Extra Stereo
sr: Додатни стерео

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
sr: Прикључак додатног стереа
    
    Написао га је Џон Левин, 1999

en: <b>Extra Stereo</b>
sr: <b>Додатни стерео</b>

en: Type
sr: Врста

en: Current Song
sr: Текућа песма

en: Other
sr: Друго

en: Market
sr: Тржница

en: Call Letters
sr: Слова позива

en: Description
sr: Опис

en: Listeners
sr: Слушаоци

en: Top 500 Stations
sr: Топ 500 станица

en: Alternative
sr: Алтернативна

en: Blues
sr: Блуз

en: Classical
sr: Класична

en: Country
sr: Кантри

en: Decades
sr: Декадна

en: Easy Listening
sr: Лако слушање

en: Electronic
sr: Електронска

en: Folk
sr: Народна

en: Inspirational
sr: Надахњујућа

en: International
sr: Међународна

en: Jazz
sr: Џез

en: Latin
sr: Латинска

en: Metal
sr: Метал

en: New Age
sr: Ново доба

en: Pop
sr: Поп

en: Public Radio
sr: Јавни радио

en: R&B and Urban
sr: Р&Б и урбана

en: Rap
sr: Реп

en: Reggae
sr: Реге

en: Rock
sr: Рок

en: Seasonal and Holiday
sr: Сезонска и празнична

en: Soundtracks
sr: Филмска

en: Talk
sr: Разговор

en: Themes
sr: Теме

en: Shoutcast
sr: Шоуткаст

en: Icecast
sr: Ајскаст

en: Stream Tuner
sr: Тјунер тока

en: Tone Generator
sr: Тонски генератор

en: Tone Generator:
sr: Тонски генератор:

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
sr: Синусни тонски генератор је написао Хавард Квален <havardk@xmms.org>
    Прерадио га је Данијел Ј. Пенг <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Да га користите, додајте адресу: tone://учесталост1;учесталост2;учесталост3;...
    нпр.: tone://2000;2005 да пустите тонове 2000 Hz и 2005 Hz

en: 
    (Further messages have been hidden.)
sr: 
    (Додатне поруке су скривене.)

en: Working ...
sr: Радим ...

en: Information
sr: Информације

en: Voice Removal
sr: Уклањање гласа

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
sr: Аудацијусов Огг Ворбис декодер
    
    Заснован на Огг Ворбис прикључку Иксиф.орг удружења:
    http://www.xiph.org/
    
    Првобитни код је написао:
    Тони Арћери <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Доприносиоци:
    Крис Монтгомери <monty@xiph.org>
    Питер Алм <peter@xmms.org>
    Мајкл Смит <msmith@labyrinth.edu.au>
    Џек Мофит <jack@icecast.org>
    Јорн Бајен <jorn@nl.linux.org>
    Хавард Квален <havardk@xmms.org>
    Ђанкарло Паскуто <gcp@sjeng.org>
    Јуџон Загидулин <e.asphyx@gmail.com>

en: Ogg Vorbis Decoder
sr: Огг Ворбис декодер

en: Details about %s
sr: Појединости о „%s“

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
sr: Наслов: %t
    Извођач: %a
    Од: %f
    Пратилац: %T
    Напомена: %C
    Врста чипа: %c
    Стерео: %s
    Понављање: %l
    Учестаност чипа: %F
    Учестаност пуштача: %P
    Година: %y

en: VTX Decoder
sr: ВТКС декодер

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
sr: Програм за пуштање Вортекс датотека је написао Сашнов Александер <sashnov@ngs.ru>
    Заснован је на „in_vtx.dll“ који је написао Роман Шербаков <v_soft@microfor.ru>
    Прикључак за Аудацијуса је написао Павел Виметалек <pvymetalek@seznam.cz>

en: VU Meter Plugin for Audacious
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste
sr: Прикључак мерача јачине звука за Аудацијуса
    Ауторска права 2017-2019 Марк Санчез Фаусте

en: <b>VU Meter Settings</b>
sr: <b>Подешавања мерача јачине звука</b>

en: Peak hold time:
sr: Време застоја врхунца:

en: Fall-off time:
sr: Време падања:

en: dB/second
sr: dB/секунди

en: Display legend
sr: Прикажи легенду

en: VU Meter
sr: Мерач јачине звука

en: Win32 waveOut
sr: Вин32 вејвАут

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
sr: Прикључак Вин32 вејваут за Аудацијус
    Ауторска права 2016 Џон Линдгрин

en: WavPack Decoder
sr: Вејвпак декодер

en: lossy (hybrid)
sr: ослабљено (хибридно)

en: lossy
sr: ослабљено

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
sr: Ауторска права 2006 Вилијам Питкок <nenolod@nenolod.net>
    
    Нешто кода прикључка је написао Мајлс Иган.

en: 2SF Decoder
sr: 2СФ декодер

en: Cosine
sr: Косинусно

en: Sharp
sr: Оштро

en: <b>XSF Configuration</b>
sr: <b>ИксСФ подешавања</b>

en: Default fade time:
sr: Основно време ишчезавања:

en: Interpolation mode:
sr: Режим уметања:

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
sr: ИксМЛ дељиви спискови пуштања (XSPF)
