Audacious - en to be translation catalogue (297 entries)

en: Show command-line help
be: Паказаць даведку па загадным радку

en: Show version
be: Паказаць версію

en: Start playback
be: Пачаць гранне

en: Pause playback
be: Прыпыніць гранне

en: Pause if playing, play otherwise
be: Прыпыніць калі грае, інакш граць

en: Stop playback
be: Спыніць гранне

en: Skip to previous song
be: Пропуск папярэдняй песні

en: Skip to next song
be: Пропуск наступнай песні

en: Add files to the playlist
be: Дадаць файлы да плэйлісту

en: Add files to a temporary playlist
be: Дадаць файлы да часовага плэйлісту

en: Display the main window
be: Паказаць галоўнае акно

en: Display the jump-to-song window
be: Паказаць акно "Перайсці да песні"

en: Start without a graphical interface
be: Запусціць без графічнага інтэрфейсу

en: Quit on playback stop
be: Выйсці па сканчэнні грання

en: Print debugging messages (may be used twice)
be: Выводзіць паведамленні наладкі (можа выкарыстоўвацца двойчы)

en: Run in GTK mode
be: Запусьціць у рэжыме GTK

en: Run in Qt mode
be: Запуск у рэжыме Qt

en: Unknown option: %s
be: Невядомы параметр: %s

en: Unknown option: -%c
be: Невядомы параметр: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
be: Выкарыстанне: audacious [ПАРАМЕТР] ... [ФАЙЛ] ...

en: Select instance to run/control
be: Выберыце асобнік для запуску/кіравання

en: %d file found | %d files found
be[0]: %d файл знойдзены
be[1]: %d файлы знойдзеныя
be[2]: %d файлаў знойдзена
be[3]: %d файлаў знойдзена

en: Error reading %s:
    %s
be: Памылка чытання %s:
    %s

en: No files found.
be: Файлы не знойдзены.

en: New Playlist
be: Новы плэйліст

en: Standard input
be: Стандартны ўвод

en: Audio CD, track %s
be: Audio CD, трэк %s

en: (character encoding error)
be: (памылка кадавання знакаў)

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
be: Запіс патоку мусіць быць наладжаны ў Наладах Гуку, перш чым яго можна будзе выкарыстоўваць.

en: Error opening output stream
be: Памылка адкрыцця выхаднога патоку

en: Error recording output stream
be: Памылка запісу выхаднога патоку

en: Error playing %s:
    %s
be: Памылка прайгравання %s:
    %s

en: Invalid audio format
be: Хібны фармат аўдыё

en: Now Playing
be: Цяпер грае

en: Error opening %s:
    %s
be: Памылка пры адкрыцці %s:
    %s

en: Error loading %s.
be: Памылка загрузкі %s.

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
be: Не выйшла запусціць %s: такое пашырэнне назвы файла не падтрымліваецца.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
be: Не выйшла захаваць %s: такое пашырэнне назвы файла не падтрымліваецца.

en: Error loading plugin
be: Памылка запуску ўбудовы

en: Seek error
be: Памылка пракручвання

en: Mono
be: Мона

en: Stereo
be: Стэрэа

en: %d channel | %d channels
be[0]: %d канал
be[1]: %d каналы
be[2]: %d каналаў
be[3]: %d каналаў

en: Audio CD
be: Аўдыё CD

en: Track %d
be: Трэк %d

en: (unknown title)
be: (невядомая назва)

en: Unknown URI scheme
be: Невядомая URI-схема

en: Invalid file name
be: Некарэктная назва файла

en: Credits
be: Аўтары

en: License
be: Ліцэнзія

en: About Audacious
be: Пра Audacious

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Don’t ask again
be: _Больш не пытацца

en: Do you want to permanently remove “%s”?
be: Сапраўды жадаеце назаўсёды выдаліць “%s”?

en: _Remove
be: _Выдаліць

en: Remove Playlist
be: Сцерці плэйліст

en: What would you like to call this playlist?
be: Як бы вы хацелі назваць гэты плэйліст?

en: _Rename
be: _Пераназваць

en: Rename Playlist
be: Пераназваць плэйліст

en: Preset File ...
be: Файл прэсета ...

en: EQF File ...
be: Файл EQF ...

en: Import
be: Імпартаваць

en: Export
be: Экспартаваць

en: Save Preset
be: Запісаць прэсет

en: Delete Selected
be: Сцерці прэсет

en: Revert Changes
be: Адкаціць змены

en: _Enable
be: _Уключыць

en: 31 Hz
be: 31 Гц

en: 63 Hz
be: 63 Гц

en: 125 Hz
be: 125 Гц

en: 250 Hz
be: 250 Гц

en: 500 Hz
be: 500 Гц

en: 1 kHz
be: 2 кГц

en: 2 kHz
be: 2 кГц

en: 4 kHz
be: 4 кГц

en: 8 kHz
be: 8 кГц

en: 16 kHz
be: 16 кГц

en: Equalizer
be: Эквалайзер

en: Preamp
be: Перадузмацненне

en: Open Files
be: Адкрыць файлы

en: _Open
be: _Адкрыць

en: Close _dialog on open
be: Закрыць _акенца пры адкрыцці

en: Add Files
be: Дадаць файлы

en: _Add
be: Дадаць

en: Close _dialog on add
be: Закрыць _акенца пры даданні

en: _Close
be: _Закрыць

en: Title
be: Загаловак

en: Artist
be: Выканаўца

en: Album
be: Альбом

en: Genre
be: Жанр

en: Year
be: Год

en: Track
be: Трэк

en: Length
be: Даўжыня

en: Format:
be: Фармат:

en: Quality:
be: Якасць:

en: Bitrate:
be: Бітрэйт:

en: Acid Jazz
be: Эйсід джаз

en: Acid Rock
be: Эйсід рок

en: Ambient
be: Эмбіент

en: Bebop
be: Біпоп

en: Bluegrass
be: Блюграс

en: Blues
be: Блюз

en: Chamber Music
be: Камерная музыка

en: Classical
be: Класічная музыка

en: Country
be: Кантры

en: Death Metal
be: Дэз-метал

en: Disco
be: Дыска

en: Easy Listening
be: Лёгкая Музыка

en: Folk
be: Фолк

en: Funk
be: Фанк

en: Gangsta Rap
be: Ганста рэп

en: Gospel
be: Евангелічныя спевы

en: Grunge
be: Гранж

en: Hard Rock
be: Хард-рок

en: Heavy Metal
be: Хэві-метал

en: Hip-hop
be: Хіп-хоп

en: House
be: Хаўз

en: Jazz
be: Джаз

en: Jungle
be: Джангл

en: Metal
be: Метал

en: New Age
be: Нью Эйдж

en: New Wave
be: Новая хваля

en: Noise
be: Нойз

en: Pop
be: Поп

en: Punk Rock
be: Панк-рок

en: Rap
be: Рэп

en: Reggae
be: Рэгі

en: Rock
be: Рок

en: Rock and Roll
be: Рок'н'ролл

en: Rhythm and Blues
be: Рытм'н'блюз

en: Ska
be: Ска

en: Soul
be: Соўл

en: Swing
be: Свінг

en: Techno
be: Тэхна

en: Trip-hop
be: Трып-хоп

en: Save successful
be: Паспяхова захавана

en: Save error
be: Памылка захавання

en: Song Info
be: Звесткі пра песню

en: Album Artist
be: Выканаўца альбома

en: Comment
be: Каментар

en: Track Number
be: Нумар трэка

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Next
be: _Наступны

en: N/A
be: Н/Д

en: _Jump
be: _Перайсці

en: Jump to Time
be: Перайсці да часу

en: Enter time (minutes:seconds):
be: Увядзіце час (мінут:секунд):

en: _Queue
be: У чаргу

en: Un_queue
be: З чаргі

en: Jump to Song
be: Перайсці да песні

en: Filter:
be: Фільтр:

en: _Filter:
be: _Фільтр:

en: C_lose on jump
be: З_акрыць пасля пераходу

en: _Overwrite
be: Пера_запісаць

en: Confirm Overwrite
be: Пацвердзіце перазапіс

en: Overwrite %s?
be: Перазапісаць %s?

en: Select Format by Extension
be: Выбіраць фармат па канчатку назвы

en: Export Playlist
be: Экспартаваць плэйліст

en: _Export
be: _Экспарт

en: Import Playlist
be: Імпартаваць плэйліст

en: _Import
be: _Імпарт

en: _Plugins ...
be: _Убудовы...

en: About %s
be: Пра %s

en: %s Settings
be: %s Настáўленні

en: _Set
be: _Усталяваць

en: _Settings
be: _Настáўленні

en: _About
be: _Пра праграму

en: Choose File
be: Выбраць файл

en: Choose Folder
be: Выбраць каталог

en: Appearance
be: Выгляд

en: Audio
be: Аўдыё

en: Network
be: Сеціва

en: Playlist
be: Плэйліст

en: Plugins
be: Убудовы

en: General
be: Агульныя

en: Effect
be: Эфекты

en: Visualization
be: Візуалізацыя

en: Input
be: Увод

en: Transport
be: Транспарт

en: Track number
be: Нумар трэка

en: File name
be: Назва файла

en: File path
be: Шлях да файла

en: Date
be: Дата

en: Codec
be: Кодэк

en: Quality
be: Якасць

en: None
be: Нічога

en: Arabic
be: Арабская

en: Baltic
be: Балцкая

en: Chinese
be: Кітайская (спрошчаная)

en: Greek
be: Грэцкая

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Japanese
be: Японская

en: Korean
be: Карэйская

en: Polish
be: Польская

en: Russian
be: Расейская

en: Taiwanese
be: Тайваньская

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Floating point
be: З плыўной коскай

en: As decoded
be: Па дэкадаванні

en: Output plugin:
be: Убудова вываду:

en: Amplify all files:
be: Узмацняць усе файлы:

en: dB
be: дБ

en: Amplify untagged files:
be: Узмацняць файлы без тэгаў:

en: <b>Output Settings</b>
be: <b>Настáўленні вываду</b>

en: Bit depth:
be: Бітавая глыбіня:

en: Buffer size:
be: Памер буферу:

en: ms
be: мс

en: Soft clipping
be: Мяккая адсечка

en: Use software volume control (not recommended)
be: Ужываць праграмны рэгулятар гучнасці (не рэкамендуецца)

en: <b>Recording Settings</b>
be: <b>Настаўленні запісу</b>

en: Record stream:
be: Струмень запісу:

en: Prevent clipping (recommended)
be: Прадухіляць адсечку (рэкамендавана)

en: Proxy hostname:
be: Назва хоста проксі:

en: Proxy port:
be: Порт проксі:

en: Proxy username:
be: Карыстальнік проксі:

en: Proxy password:
be: Пароль проксі:

en: <b>Network Settings</b>
be: <b>Настáўленні сеткі</b>

en: KiB
be: КіБ

en: <b>Proxy Configuration</b>
be: <b>Канфігурацыя проксі</b>

en: Enable proxy usage
be: Ужываць проксі

en: Use authentication with proxy
be: Ужываць аўтэнтыфікацыю на проксі

en: Auto character encoding detector for:
be: Аўтавызначаць кадаванне знакаў для:

en: Fallback character encodings:
be: Калі кадаванне не распазнана, ужыць:

en: <b>Behavior</b>
be: <b>Паводзіны</b>

en: Resume playback on startup
be: Працягваць граць пры запуску

en: Pause instead of resuming immediately
be: Прыпыняць замест таго, каб адразу граць

en: Advance when the current song is deleted
be: Пераходзіць да наступнай, калі песня выдалена

en: Clear the playlist when opening files
be: Спустошыць плэйліст пры адкрыванні файла

en: Open files in a temporary playlist
be: Адкрываць файлы ў часовым плэйлісце

en: <b>Song Display</b>
be: <b>Паказ песні</b>

en: Show song numbers
be: Паказваць нумары песень

en: <b>Album Art</b>
be: <b>Вокладка альбома</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
be: Шукаць выявы, у якіх ёсць словы (пералік праз коску):

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
be: За выключэннем выяў, у якіх ёсць словы (пералік праз коску):

en: Search for images matching song file name
be: Шукаць выявы, адпаведныя назве файла з песняй

en: Search recursively
be: Рэкурсіўны пошук

en: Search depth:
be: Глыбіня пошуку:

en: <b>Popup Information</b>
be: <b>Выплыўныя звесткі</b>

en: Show popup information
be: Паказваць выплыўныя паведамленні

en: Popup delay (tenths of a second):
be: Затрымка паведамлення (дзясятыя долі секунды):

en: Show time scale for current song
be: Паказваць часавую шкалу для дзейнай песні

en: <b>Compatibility</b>
be: <b>Сумяшчальнасць</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
be: Чытаць \ (адваротны скос) як межнік каталогу

en: <b>Metadata</b>
be: <b>Метазвесткі</b>

en: Guess missing metadata from file path
be: Дадумваць метазвесткі з шляху файла

en: Do not load metadata for songs until played
be: Не чытаць метазвесткі, пакуль песня не зайграе

en: Probe content of files with no recognized file name extension
be: Граць файлы з нераспазнаным пашырэннем

en: seconds
be: секунд

en: TITLE
be: НАЗВА

en: TITLE - ARTIST
be: НАЗВА - ВЫКАНАЎЦА

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
be: НАЗВА - ВЫКАНАЎЦА - АЛЬБОМ

en: ARTIST - TITLE
be: ВЫКАНАЎЦА - НАЗВА

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
be: ВЫКАНАЎЦА - АЛЬБОМ - НАЗВА

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
be: ВЫКАНАЎЦА - АЛЬБОМ - НУМАР. НАЗВА

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
be: ВЫКАНАЎЦА [ АЛЬБОМ ] - НУМАР. НАЗВА

en: ALBUM - TITLE
be: АЛЬБОМ - НАЗВА

en: Category
be: Катэгорыя

en: Custom
be: Адмысловыя настáўленні

en: Title format:
be: Фармат загалоўка:

en: Custom string:
be: Адмысловы радок:

en: No audio recording plugin available
be: Плагіны для запісу гуку недаступны

en: Audacious Settings
be: Настáўленні Audacious

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Save
be: Запісаць

en: Load
be: Загрузіць

en: Queue Manager
be: Кіраўнік чаргі

en: _Unqueue
be: _З чаргi

en: Working ...
be: Выконваецца...

en: Error
be: Памылка

en: Information
be: Інфармацыя

en: Open URL
be: Адкрыць URL

en: Add URL
be: Дадаць URL

en: Enter URL:
be: Увядзіце URL:

en: Open
be: Адкрыць

en: 
    (Further messages have been hidden.)
be: 
    (Далейшыя паведамленні былі прыхаваныя.)

en: Browse
be: Аглядаць

en: Open Folder
be: Адкрыць каталог

en: Add Folder
be: Дадаць каталог

en: Add
be: Дадаць

en: Metadata
be: Метазвесткі

en: Composer
be: Кампазітар

en: Performer
be: Выканаўца

en: Recording Year
be: Год запісу

en: Recording Date
be: Дата запісу

en: Technical
be: Тэхнічныя

en: Bitrate
be: Бітрэйт

en: Level
be: Узровень

en: Function
be: Функцыя

en: Message
be: Паведамленне

en: Log Inspector
be: Інспектар логу

en: Debug
be: Наладка

en: Info
be: Інфармацыя

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Log Level:
be: Узровень вядзення логу:

en: Services
be: Сэрвісы

en: Copy
be: Капіраваць
