Audacious - en to bg translation catalogue (360 entries)

en: Show command-line help
bg: Покажи помощ за работа в команден ред

en: Show version
bg: Показване на версията

en: Start playback
bg: Възпроизвеждане

en: Pause playback
bg: Пауза

en: Pause if playing, play otherwise
bg: Временно спиране, ако се възпроизвежда, в противен случай ― изпълнение

en: Stop playback
bg: Спиране

en: Skip to previous song
bg: Прескочи до предишната песен

en: Skip to next song
bg: Прескочи до следващата песен

en: Add files to the playlist
bg: Добавяне на файлове в списъка за възпроизвеждане

en: Add files to a temporary playlist
bg: Добавяне на файлове към временен списък

en: Display the main window
bg: Показване на основния прозорец

en: Display the jump-to-song window
bg: Покажи прозореца Прескочи до песен

en: Start without a graphical interface
bg: Пускане без графичен интерфейс

en: Quit on playback stop
bg: Изход при спиране на възпроизвеждането

en: Print debugging messages (may be used twice)
bg: Печат на съобщения за грешка (може да се използва повторно)

en: Run in GTK mode
bg: Пускане в GTK режим

en: Run in Qt mode
bg: Стартирай в Qt-режим

en: Unknown option: %s
bg: Неизвестна опция: %s

en: Unknown option: -%c
bg: Неизвестна опция: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
bg: Употреба: audacious [ОПЦИЯ] ... [ФАЙЛ] ...

en: Select instance to run/control
bg: Изберете инстанция за изпълнение/управление

en: %d file found | %d files found
bg[0]: Намереният файл е %d
bg[1]: намерени са %d файла

en: Error reading %s:
    %s
bg: Грешка при прочитане %s:
    %s

en: No files found.
bg: Няма намерени файлове.

en: New Playlist
bg: Нов списък за възпроизвеждане

en: Standard input
bg: Стандартен вход

en: Audio CD, track %s
bg: Аудио CD, запис %s

en: (character encoding error)
bg: (грешка в знаците на кодировката)

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
bg: Потоковият запис трябва да бъде настроен в Звукови Настройки преди да може да се използва.

en: Error opening output stream
bg: Грешка при отварянето на изходния поток

en: Error recording output stream
bg: Грешка при запис на изходения поток

en: Error playing %s:
    %s
bg: Грешка във възпроизвеждането на %s:
    %s

en: Invalid audio format
bg: Невалиден звуков формат

en: Now Playing
bg: Възпроизвежда се

en: Error opening %s:
    %s
bg: Грешка при отваряне на %s:
    %s

en: Error loading %s.
bg: Грешка при зареждането на %s.

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
bg: %s не може да бъде зареден: неподдържано разширение.

en: Error saving %s.
bg: Грешка в записването на %s.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
bg: %s не може да бъде запазен: неподдържано разширение.

en: Error loading plugin
bg: Грешка при зареждане на разширение

en: Seek error
bg: Грешка при прескачане

en: The file format could not be determined. The format may be unsupported, or a necessary plugin may not be installed/enabled.
bg: Файловият формат не можа да бъде определен. Форматът може да не се поддържа или необходимият плъгин може да не е инсталиран/активиран.

en: The file could not be decoded. It may be invalid, corrupt, or in an unsupported format.
bg: Файлът не можа да бъде декодиран. Може да е невалиден, повреден или в неподдържан формат.

en: Mono
bg: Моно

en: Stereo
bg: Стерео

en: %d channel | %d channels
bg[0]: %d канал
bg[1]: %d канала

en: Audio CD
bg: Аудио Диск

en: Track %d
bg: Запис %d

en: (unknown title)
bg: (неизвестно заглавие)

en: Unknown URI scheme
bg: Неизвестна схема на Интернет адрес

en: Invalid file name
bg: Невалидно име на файл

en: Invalid access mode
bg: Невалиден режим на достъп

en: Credits
bg: Заслуги

en: License
bg: Лиценз

en: About Audacious
bg: Относно Audacious

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Don’t ask again
bg: _Не питай повече

en: Do you want to permanently remove “%s”?
bg: Желаете ли окончателно да премахнете „%s“?

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Remove Playlist
bg: Премахни списъка за възпроизвеждане

en: What would you like to call this playlist?
bg: Как искате да именувате този списък за възпроизвеждане?

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: Rename Playlist
bg: Преименуване на списъка за възпроизвеждане

en: Please select one preset to export.
bg: Моля, изберете една предварителна настройка за експортиране.

en: Preset File ...
bg: Файл със заготовки...

en: EQF File ...
bg: EQF файл...

en: Import
bg: Внасяне

en: Export
bg: Изнасяне

en: Equalizer Presets
bg: Заготовки за тонкоректора

en: Save Preset
bg: Запазване на заготовка

en: Delete Selected
bg: Изтриване на избраното

en: Revert Changes
bg: Връщане на промените

en: _Enable
bg: _Активиране

en: 31 Hz
bg: 31 Хц

en: 63 Hz
bg: 63 Хц

en: 125 Hz
bg: 125 Хц

en: 250 Hz
bg: 250 Хц

en: 500 Hz
bg: 500 Хц

en: 1 kHz
bg: 1 кХц

en: 2 kHz
bg: 2 кХц

en: 4 kHz
bg: 4 кХц

en: 8 kHz
bg: 8 кХц

en: 16 kHz
bg: 16 кХц

en: Equalizer
bg: Тонкоректор

en: Presets ...
bg: Заготовки...

en: Reset to Zero
bg: Нулиране

en: Preamp
bg: Предусилвател

en: Open Files
bg: Отваряне на файлове

en: _Open
bg: _Отвори

en: Close _dialog on open
bg: Затва_ряне на прозореца при отваряне

en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

en: _Add
bg: _Добави

en: Close _dialog on add
bg: Затваря_не на прозореца при добавяне

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Title
bg: Заглавие

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Album
bg: Албум

en: Genre
bg: Жанр

en: Year
bg: Година

en: Track
bg: Запис

en: Length
bg: Продължителност

en: Format:
bg: Формат:

en: Quality:
bg: Качество:

en: Bitrate:
bg: Честота за бит:

en: Acid Jazz
bg: Ейсид Джаз

en: Acid Rock
bg: Ейсид Рок

en: Ambient
bg: Ембиънт

en: Bebop
bg: Бебоп

en: Bluegrass
bg: Блуграс

en: Blues
bg: Блус

en: Chamber Music
bg: Чембър Мюзик

en: Classical
bg: Класика

en: Country
bg: Кънтри

en: Death Metal
bg: Дет Метъл

en: Disco
bg: Диско

en: Easy Listening
bg: Изи Листънинг

en: Folk
bg: Фолк

en: Funk
bg: Фънк

en: Gangsta Rap
bg: Гангстерски Рап

en: Gospel
bg: Госпел

en: Grunge
bg: Грънч

en: Hard Rock
bg: Хард Рок

en: Heavy Metal
bg: Хеви Метъл

en: Hip-hop
bg: Хип-хоп

en: House
bg: Хаус

en: Jazz
bg: Джаз

en: Jungle
bg: Джангъл

en: Metal
bg: Метъл

en: New Age
bg: Ню Ейдж

en: New Wave
bg: Ню Уейв

en: Noise
bg: Нойс

en: Pop
bg: Поп

en: Punk Rock
bg: Пънк Рок

en: Rap
bg: Рап

en: Reggae
bg: Реге

en: Rock
bg: Рок

en: Rock and Roll
bg: Рокенрол

en: Rhythm and Blues
bg: Ритъм и блус

en: Ska
bg: Ска

en: Soul
bg: Соул

en: Swing
bg: Суинг

en: Techno
bg: Техно

en: Trip-hop
bg: Трип-хоп

en: Save successful
bg: Съхраняването успешно

en: Save error
bg: Грешка при съхраняването

en: Song Info
bg: Информация за песента

en: Album Artist
bg:  Изпълнител на Албум

en: Comment
bg: Коментар

en: Track Number
bg: Номер на записа

en: _Auto-fill empty fields
bg: _Автоматично попълване на празни полета

en: _Save
bg: _Запази

en: _Previous
bg: _Предишен

en: _Next
bg: _Следващ

en: %d kbit/s
bg: %dkbit/s

en: N/A
bg: Няма данни

en: _Jump
bg: _Прескочи

en: Jump to Time
bg: Прескачане до времева позиция

en: Enter time (minutes:seconds):
bg: Въвеждане на време (минути:секунди):

en: _Queue
bg: На _опашка

en: Un_queue
bg: П_ремахване от опашката

en: Jump to Song
bg: Прескачане до песен

en: Filter:
bg: Филтър:

en: _Filter:
bg: _Филтър:

en: C_lose on jump
bg: Зат_варяне при прескачане

en: _Overwrite
bg: Пре_записване

en: Confirm Overwrite
bg: Потвърждаване на презаписване

en: Overwrite %s?
bg: Да се презапише ли %s?

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
bg: Моля въведете разширението на файла или изберете формат от падащият списък.

en: Select Format by Extension
bg: Изберете формат според разширението

en: Export Playlist
bg: Изнасяне на списък за възпроизвеждане

en: _Export
bg: _Изнасяне

en: Import Playlist
bg: Внасяне на списък за възпроизвеждане

en: _Import
bg: _Внасяне

en: _Plugins ...
bg: _Приставки...

en: About %s
bg: Относно %s

en: %s Settings
bg: %s Настройки

en: _Set
bg: _Задай

en: _Settings
bg: _Настройки

en: _About
bg: _Относно

en: Choose File
bg: Избор на Файл

en: Choose Folder
bg: Избор на Папка

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Audio
bg: Аудио

en: Network
bg: Интернет мрежа

en: Playlist
bg: Списък за възпроизвеждане

en: Plugins
bg: Разширения

en: Advanced
bg: Разширени

en: General
bg: Общи

en: Effect
bg: Ефекти

en: Visualization
bg: Визуализация

en: Input
bg: Вход

en: Transport
bg: Пренасяне

en: Album artist
bg: Изпълнител на албум

en: Track number
bg: Номер на запис

en: File name
bg: Име на файла

en: File path
bg: Път до файла

en: Date
bg: Дата

en: Description
bg: Описание

en: Codec
bg: Кодировка

en: Quality
bg: Качество

en: None
bg: Без

en: Arabic
bg: Арабски

en: Baltic
bg: Балтийски

en: Chinese
bg: Китайски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: Polish
bg: Полски

en: Russian
bg: Руски

en: Taiwanese
bg: Тайвански

en: Turkish
bg: Турски

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Floating point
bg: Плаваща запетая

en: As decoded
bg: Като разкодирания

en: After applying ReplayGain
bg: След прилагане на Звуково подобрение

en: After applying effects
bg: След добавяне на ефекти

en: After applying equalization
bg: След прилагане на тонкорекция

en: Based on shuffle
bg: Базирано на разбъркване

en: Restart in Qt mode
bg: Рестартиране в Qt режим.

en: Audacious is running in GTK (legacy) mode.
bg: Audacious върви в GTK (стар) режим.

en: Qt mode is unavailable in this build.
bg: Режимът Qt не е наличен в тази версия.

en: Interface:
bg: Интерфейс:

en: Output plugin:
bg: Приставка за изходящия поток:

en: Amplify all files:
bg: Усилване на звука за всички файлове:

en: dB
bg: дБ

en: Amplify untagged files:
bg: Усилване на звука на немаркираните файлове:

en: <b>Output Settings</b>
bg: <b>Настройки на изходящия поток</b>

en: Bit depth:
bg: Дълбочина в битове:

en: Buffer size:
bg: Размер на буфера:

en: ms
bg: мс

en: Soft clipping
bg: Намаляване на пращене

en: Use software volume control (not recommended)
bg: Използване на програмно регулиране на силата на звука (не е препоръчително)

en: <b>Recording Settings</b>
bg: <b>Настройки Запис</b>

en: Record stream:
bg: Поток на запис:

en: <b>ReplayGain</b>
bg: <b>Звуково подобрение</b>

en: Enable ReplayGain
bg: Активиране на Звуково подобрение

en: Mode:
bg: Режим:

en: Prevent clipping (recommended)
bg: Предотвратяване на пращене (препоръчително)

en: Proxy hostname:
bg: Прокси:

en: Proxy port:
bg: Порт на прокси:

en: Proxy username:
bg: Потребителско име:

en: Proxy password:
bg: Парола:

en: <b>Network Settings</b>
bg: <b>Мрежови настройки</b>

en: KiB
bg: КиБ

en: <b>Proxy Configuration</b>
bg: <b>Настройка на прокси</b>

en: Enable proxy usage
bg: Включване на прокси

en: Use authentication with proxy
bg: Използване на идентифициране с прокси

en: Use SOCKS proxy
bg: Използване на SOCKS проски

en: Auto character encoding detector for:
bg: Автоматично определяне на кодировка за:

en: Fallback character encodings:
bg: Алтернативна кодировка:

en: <b>Behavior</b>
bg: <b>Поведение</b>

en: Resume playback on startup
bg: Продължи възпроизвеждането при стартиране

en: Pause instead of resuming immediately
bg: Пауза, вместо незабавно възпроизвеждане

en: Advance when the current song is deleted
bg: Продължаване напред, ако текущата песен е премахната

en: Clear the playlist when opening files
bg: Изчистване на списъка, когато се отвори нов файл

en: Open files in a temporary playlist
bg: Отваряне на файлове във временен списък

en: <b>Song Display</b>
bg: <b>Показване на песен</b>

en: Show song numbers
bg: Показване на номера на песента

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
bg: Показване на нулите в началото (02:00 с/у 2:00)

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
bg: Показване на часовете отделно (1:30:00 с/у 90:00)

en: <b>Export</b>
bg: <b>Изнасяне</b>

en: Use relative paths when possible
bg: Използване на алтернативни пътища, когато е възможно

en: <b>Album Art</b>
bg: <b>Обложка на албум</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
bg: Търсене на изображения, съдържащи тези думи (разделени със запетая):

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
bg: Изключване на изображения, съдържащи тези думи (разделени със запетая):

en: Search for images matching song file name
bg: Търсене на изображения, съдържащи името на файла

en: Search recursively
bg: Прогресивно търсене

en: Search depth:
bg: Обхват на търсенето:

en: <b>Popup Information</b>
bg: <b>Изскачаща информация</b>

en: Show popup information
bg: Показване на подсказки

en: Popup delay (tenths of a second):
bg: Забавяне на подсказките (десети от секундата):

en: Show time scale for current song
bg: Покажи времетраене за текущата песен

en: <b>Compatibility</b>
bg: <b>Съвместимост</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
bg: Знакът „\“ да се тълкува като разделител на папките в пътя до файла

en: <b>Playlist</b>
bg: <b>Списък</b>

en: Add folders recursively
bg: Рекурсивно добавяне на папки

en: Add folders nested within playlist files
bg: Добавяне на папки, включени в списъци за изпълнение

en: <b>Metadata</b>
bg: <b>Метаданни</b>

en: Guess missing metadata from file path
bg: Познаване на липсващите метаданни от файловото положение

en: Do not load metadata for songs until played
bg: Да не се зареждат метаданни за песните, докато се възпроизвеждат

en: Probe content of files with no recognized file name extension
bg: Проверка съдържанието на файловете с непознато разширение

en: <b>Miscellaneous</b>
bg: <b>Разни</b>

en: Step forward/backward by:
bg: Превъртане напред/назад от:

en: seconds
bg: секунди

en: Adjust volume by:
bg: Регулирайте силата на звука с:

en: percent
bg: процент

en: TITLE
bg: ЗАГЛАВИЕ

en: TITLE - ARTIST
bg: Заглавие - Изпълнител

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
bg: Заглавие - Изпълнител - Албум

en: ARTIST - TITLE
bg: ИЗПЪЛНИТЕЛ - ЗАГЛАВИЕ

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
bg: ИЗПЪЛНИТЕЛ - АЛБУМ - ЗАГЛАВИЕ

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
bg: ИЗПЪЛНИТЕЛ - АЛБУМ - ЗАПИС. ЗАГЛАВИЕ

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
bg: ИЗПЪЛНИТЕЛ [ АЛБУМ ] - ЗАПИС. ЗАГЛАВИЕ

en: ALBUM - TITLE
bg: АЛБУМ - ЗАГЛАВИЕ

en: Category
bg: Категория

en: Custom
bg: Потребителски

en: Title format:
bg: Формат на заглавие:

en: Custom string:
bg: Потребителски низ:

en: Enable audio stream recording with %s
bg: Активиране на запис на звуков поток чрез %s

en: No audio recording plugin available
bg: Не е налична записваща звука приставка

en: Audacious Settings
bg: Audacious настройки

en: Cancel
bg: Отказ

en: Save
bg: Запис

en: Load
bg: Зареждане

en: Load Preset File
bg: Зареждане на файл-заготовка

en: Load EQF File
bg: Зареждане на EQF файл

en: Save Preset File
bg: Запис на файл-заготовка

en: Save EQF File
bg: Запис на EQF файл

en: Queue Manager
bg: Мениджър на опашката

en: _Unqueue
bg: _Без изчакване

en: Working ...
bg: Работи ...

en: Error
bg: Грешка

en: Information
bg: Информация

en: _Save to history
bg: _Запазване в историята

en: Open URL
bg: Отваряне на интернет адрес

en: Add URL
bg: Добавяне на интернет адрес

en: C_lear history
bg: _Изчистване на историята

en: Enter URL:
bg: Въвеждане на интернет адрес:

en: Open
bg: Отваряне

en: 
    (Further messages have been hidden.)
bg: 
    (Допълнителните съобщения са били скрити.)

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
bg: Предварително зададени файлове (*.preset *.eqf *.q1)

en: Revert
bg: Връщане

en: Browse
bg: Намиране

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Add Folder
bg: Добавяне на папка

en: Add
bg: Добави

en: Set Font
bg: Задаване на шрифт

en: Metadata
bg: Мета-данни

en: Composer
bg: Композитор

en: Performer
bg: Изпълнител

en: Recording Year
bg: Година на запис

en: Recording Date
bg: Дата на запис

en: Technical
bg: Технически

en: Bitrate
bg: Честота за бит

en: Channels
bg: Канали

en: _Revert
bg: _Връщане

en: Error writing tag(s).
bg: Грешка в записването на таг(ове)

en: %1 files selected
bg: %1 файлове избрани

en: _Save %1 files
bg: _Записване на %1 файлове

en: Level
bg: Ниво

en: Function
bg: Функция

en: Message
bg: Съобщение

en: Log Inspector
bg: Проверка на логовете

en: Debug
bg: Отстраняване на грешки

en: Info
bg: Информация

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Cl_ear
bg: Из_чистване

en: Log Level:
bg: Ниво на лог:

en: Services
bg: Услуги

en: Restart in GTK (legacy) mode
bg: Рестартиране в GTK (стар) режим

en: Native
bg: Нормална

en: Dark
bg: Тъмна

en: Flat
bg: Плосъкa

en: Flat (dark)
bg: Плосъкa (тъмна)

en: Audacious is running in Qt mode.
bg: Audacious върви в Qt режим.

en: GTK (legacy) mode is unavailable in this build.
bg: Режимът GTK (стар) не е наличен в тази версия.

en: Theme:
bg: Тема:

en: Icon theme:
bg: Tема за икони:

en: Copy
bg: Копиране
