Audacious - en to ca translation catalogue (313 entries)

en: Show command-line help
ca: Mostra l'ajuda de la línia d'ordres

en: Show version
ca: Mostra la versió

en: Start playback
ca: Inicia la reproducció

en: Pause playback
ca: Fes una pausa a la reproducció

en: Pause if playing, play otherwise
ca: Fes una pausa, o bé reprèn la reproducció

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Skip to previous song
ca: Passa a la cançó anterior

en: Skip to next song
ca: Passa a la cançó següent

en: Add files to the playlist
ca: Afegeix fitxers a la llista de reproducció

en: Add files to a temporary playlist
ca: Afegeix fitxers a una llista de reproducció temporal

en: Display the main window
ca: Mostra la finestra principal

en: Display the jump-to-song window
ca: Mostra la finestra de salta a la cançó

en: Start without a graphical interface
ca: Inicia sense una interfície gràfica

en: Quit on playback stop
ca: Surt amb l'aturada de la reproducció

en: Print debugging messages (may be used twice)
ca: Imprimeix els missatges de depuració (pot utilitzar-se dues vegades)

en: Run in GTK mode
ca: Executa en mode GTK

en: Run in Qt mode
ca: Executa en mode Qt

en: Unknown option: %s
ca: Opció desconeguda: %s

en: Unknown option: -%c
ca: Opció desconeguda: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
ca: Ús: audacious [OPCIÓ] ... [FITXER] ...

en: Select instance to run/control
ca: Selecciona la instància a executar o controlar

en: %d file found | %d files found
ca[0]: %d fitxer trobat
ca[1]: %d fitxers trobats

en: Error reading %s:
    %s
ca: Error de lectura %s:
    %s

en: No files found.
ca: No s'ha trobat cap fiter.

en: New Playlist
ca: Nova llista de reproducció

en: Standard input
ca: Entrada estàndard

en: Audio CD, track %s
ca: CD d'àudio, pista %s

en: (character encoding error)
ca: (error de codificació de caràcters)

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
ca: Abans que es pugui utilitzar l'enregistrament del flux, aquest s'ha de configurar als ajusts de l'àudio.

en: Error opening output stream
ca: Error en obrir el flux de sortida

en: Error recording output stream
ca: Error en l'enregistrament del flux de sortida

en: Error playing %s:
    %s
ca: Error en reproduir %s:
    %s

en: Invalid audio format
ca: El format d'àudio no és vàlid

en: Now Playing
ca: En reproducció ara

en: Error opening %s:
    %s
ca: Error en obrir %s:
    %s

en: Error loading %s.
ca: Error en carregar %s.

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
ca: No es pot carregar %s: extensió no admesa de nom de fitxer.

en: Error saving %s.
ca: S'ha produït un error en desar %s.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
ca: No es pot desar %s: extensió no admesa de nom de fitxer.

en: Error loading plugin
ca: Error en carregar el connector

en: Seek error
ca: Cerca error

en: The file format could not be determined. The format may be unsupported, or a necessary plugin may not be installed/enabled.
ca: No s'ha pogut determinar el format del fitxer. És possible que el format no sigui compatible o que no s'hagi instal·lat o activat un complement necessari.

en: The file could not be decoded. It may be invalid, corrupt, or in an unsupported format.
ca: No s'ha pogut descodificar el fitxer. És possible que no sigui vàlid, estigui corrupte o tingui un format no compatible.

en: Stereo
ca: Estèreo

en: %d channel | %d channels
ca[0]: %d canal
ca[1]: %d canals

en: Audio CD
ca: CD d'àudio

en: Track %d
ca: Pista %d

en: (unknown title)
ca: (títol desconegut)

en: Unknown URI scheme
ca: Esquema de l'URI no és conegut

en: Invalid file name
ca: El nom del fitxer no és vàlid

en: Invalid access mode
ca: Mode sense capçalera

en: Credits
ca: Crèdits

en: License
ca: Llicència

en: About Audacious
ca: Quant a Audacious

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Don’t ask again
ca: _No tornis a preguntar-ho

en: Do you want to permanently remove “%s”?
ca: Voleu eliminar permanentment “%s”?

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: Remove Playlist
ca: Suprimeix la llista de reproducció

en: What would you like to call this playlist?
ca: Com voleu anomenar aquesta llista de reproducció?

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: Rename Playlist
ca: Reanomena la llista de reproducció

en: Please select one preset to export.
ca: Seleccioneu un perfil per exportar.

en: Preset File ...
ca: Fitxer dels valors preestablerts...

en: EQF File ...
ca: Fitxer EQF...

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: Equalizer Presets
ca: Valors preestablerts de l'equalitzador

en: Save Preset
ca: Desa els valors preestablerts

en: Delete Selected
ca: Suprimeix els seleccionats

en: Revert Changes
ca: Reverteix canvis

en: _Enable
ca: _Habilita

en: Equalizer
ca: Equalitzador

en: Presets ...
ca: Valors preestablerts...

en: Reset to Zero
ca: Restableix a zero

en: Preamp
ca: Preamplificador

en: Open Files
ca: Obre els fitxers

en: _Open
ca: _Obre

en: Close _dialog on open
ca: Tanca el _diàleg en obrir

en: Add Files
ca: Afegeix fitxers

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Close _dialog on add
ca: Tanca el _diàleg en afegir

en: _Close
ca: _Tanca

en: Title
ca: Títol

en: Artist
ca: Artista

en: Album
ca: Àlbum

en: Genre
ca: Gènere

en: Year
ca: Any

en: Track
ca: Pista

en: Length
ca: Durada

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

en: Ambient
ca: Ambiental

en: Chamber Music
ca: Música de cambra

en: Classical
ca: Clàssica

en: Easy Listening
ca: Música lleugera

en: Hard Rock
ca: Rock dur

en: Heavy Metal
ca: Heavy metal

en: Noise
ca: Soroll

en: Rock and Roll
ca: Rock & Roll

en: Rhythm and Blues
ca: Rhythm & Blues

en: Techno
ca: Tecno

en: Save successful
ca: Desat amb èxit

en: Save error
ca: Desa l'error

en: Song Info
ca: Informació de la cançó

en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Comment
ca: Comentari

en: Track Number
ca: Número de pista

en: _Auto-fill empty fields
ca: Emplena _automàticament els camps buits

en: _Save
ca: _Desa

en: _Previous
ca: _Anterior

en: _Next
ca: _Següent

en: N/A
ca: N/D

en: _Jump
ca: _Salta

en: Jump to Time
ca: Salta a l'instant

en: Enter time (minutes:seconds):
ca: Introduïu l'instant (minuts:segons):

en: _Queue
ca: _Posa a la cua

en: Un_queue
ca: Treu de la _cua

en: Jump to Song
ca: Salta a la cançó

en: Filter:
ca: Filtre:

en: _Filter:
ca: _Filtre:

en: C_lose on jump
ca: Tanca en sa_ltar

en: _Overwrite
ca: _Sobreescriu

en: Confirm Overwrite
ca: Confirmació de sobreescriptura

en: Overwrite %s?
ca: Sobreescriure %s?

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
ca: Si us plau, introduïu un tipus d'extensió de nom de fitxer o seleccioneu un format de la llista desplegable.

en: Select Format by Extension
ca: Selecciona Format per Extensió

en: Export Playlist
ca: Exporta la llista de reproducció

en: _Export
ca: _Exporta

en: Import Playlist
ca: Importa la llista de reproducció

en: _Import
ca: _Importa

en: _Plugins ...
ca: _Connectors...

en: About %s
ca: Quant a %s

en: %s Settings
ca: Ajusts %s

en: _Set
ca: _Configura

en: _Settings
ca: Ajust_s

en: _About
ca: Qu_ant a

en: Choose File
ca: Triar Fitxer

en: Choose Folder
ca: Triar Directori

en: Appearance
ca: Aparença

en: Audio
ca: Àudio

en: Network
ca: Xarxa

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Plugins
ca: Connectors

en: Advanced
ca: Avançat

en: Effect
ca: Efectes

en: Visualization
ca: Visualització

en: Input
ca: Entrada

en: Album artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Track number
ca: Número de pista

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File path
ca: Camí del fitxer

en: Date
ca: Data

en: Description
ca: Descripció

en: Codec
ca: Còdec

en: Quality
ca: Qualitat

en: None
ca: Cap

en: Arabic
ca: Àrab

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Chinese
ca: Xinès

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Polish
ca: Polonès

en: Russian
ca: Rus

en: Taiwanese
ca: Taiwanès

en: Turkish
ca: Turc

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Floating point
ca: Punt flotant

en: As decoded
ca: Com a descodificat

en: After applying ReplayGain
ca: Després d'aplicar ReplayGain

en: After applying effects
ca: Després d'aplicar els efectes

en: After applying equalization
ca: Després d'aplicar l'equalització

en: Based on shuffle
ca: Basat en la mescla

en: Restart in Qt mode
ca: Reinicia en mode Qt

en: Audacious is running in GTK (legacy) mode.
ca: Audacious s'està executant en mode GTK (obsolet).

en: Qt mode is unavailable in this build.
ca: En aquesta compilació no està disponible el mode Qt

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Output plugin:
ca: Connector de sortida:

en: Amplify all files:
ca: Amplifica tots els fitxers:

en: Amplify untagged files:
ca: Amplifica els fitxers sense etiquetar:

en: <b>Output Settings</b>
ca: <b>Ajusts de la sortida</b>

en: Bit depth:
ca: Profunditat de mostreig:

en: Buffer size:
ca: Mida del buffer:

en: Soft clipping
ca: Retall tou

en: Use software volume control (not recommended)
ca: Utilitza el control de volum de programari (no recomanat)

en: <b>Recording Settings</b>
ca: <b>Ajusts de l'enregistrament</b>

en: Record stream:
ca: Enregistra el flux:

en: Enable ReplayGain
ca: Habilita ReplayGain

en: Prevent clipping (recommended)
ca: Evita el retall per saturació (recomanat)

en: Proxy hostname:
ca: Nom d'amfitrió del servidor intermediari:

en: Proxy port:
ca: Port del servidor intermediari:

en: Proxy username:
ca: Nom d'usuari:

en: Proxy password:
ca: Contrasenya:

en: <b>Network Settings</b>
ca: <b>Ajusts de la xarxa</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
ca: <b>Configuració del servidor intermediari</b>

en: Enable proxy usage
ca: Habilita l'ús del servidor intermediari

en: Use authentication with proxy
ca: Autenticació al servidor intermediari

en: Use SOCKS proxy
ca: Utilitza el servidor intermediari SOCKS

en: Auto character encoding detector for:
ca: Detecció automàtica del joc de caràcters per a:

en: Fallback character encodings:
ca: Jocs de caràcters de reserva:

en: <b>Behavior</b>
ca: <b>Comportament</b>

en: Resume playback on startup
ca: Reprèn la reproducció amb l'inici

en: Pause instead of resuming immediately
ca: Pausa en comptes de reprendre immediatament

en: Advance when the current song is deleted
ca: Avança quan s'elimina la cançó actual

en: Clear the playlist when opening files
ca: Neteja la llista de reproducció quan s'obrin fitxers

en: Open files in a temporary playlist
ca: Obre els fitxers en una llista de reproducció temporal

en: <b>Song Display</b>
ca: <b>Visualització de les cançons</b>

en: Show song numbers
ca: Mostra els números de les cançons

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
ca: Mostra els zeros a l'esquerra (02:00 vs. 2:00)

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
ca: Mostra les hores per separat (1:30:00 vs. 90:00)

en: <b>Export</b>
ca: <b>Exportació</b>

en: Use relative paths when possible
ca: Utilitza camins relatius quan sigui possible

en: <b>Album Art</b>
ca: <b>Caràtula d'àlbum</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
ca: Cerca les imatges que corresponguin amb aquestes paraules (separades per comes):

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
ca: Exclou les imatges que corresponguin amb aquestes paraules (separades per comes):

en: Search for images matching song file name
ca: Cerca les imatges que corresponguin amb el nom del fitxer de la cançó

en: Search recursively
ca: Cerca recursiva

en: Search depth:
ca: Profunditat de la cerca:

en: <b>Popup Information</b>
ca: <b>Informació emergent</b>

en: Show popup information
ca: Mostra la informació emergent

en: Popup delay (tenths of a second):
ca: Retard del menú emergent (desenes de segon):

en: Show time scale for current song
ca: Mostra l'escala de temps per a la cançó actual

en: <b>Compatibility</b>
ca: <b>Compatibilitat</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
ca: Interpretar \ (barra invertida) com a delimitador de directori

en: <b>Playlist</b>
ca: <b>Llista de reproducció</b>

en: Add folders recursively
ca: Afegeix carpetes de forma recursiva

en: Add folders nested within playlist files
ca: Afegeix les carpetes niades als fitxers de llista de reproducció

en: <b>Metadata</b>
ca: <b>Metadades</b>

en: Guess missing metadata from file path
ca: Endevina les metadades que falten a partir del camí al fitxer

en: Do not load metadata for songs until played
ca: No carreguis les metadades per a les cançons fins que es reprodueixin

en: Probe content of files with no recognized file name extension
ca: Comprova el contingut dels fitxers amb l'extensió del nom del fitxer no reconeguda

en: <b>Miscellaneous</b>
ca: <b>Altres</b>

en: Step forward/backward by:
ca: Pas endavant/enrere:

en: seconds
ca: segons

en: Adjust volume by:
ca: Ajusta el volum:

en: percent
ca: per cent

en: TITLE
ca: TÍTOL

en: TITLE - ARTIST
ca: TÍTOL - ARTISTA

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
ca: TÍTOL - ARTISTA - ÀLBUM

en: ARTIST - TITLE
ca: ARTISTA - TÍTOL

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
ca: ARTISTA - ÀLBUM - TÍTOL

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
ca: ARTISTA - ÀLBUM - PISTA. TÍTOL

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
ca: ARTISTA [ ÀLBUM ] - PISTA. TÍTOL

en: ALBUM - TITLE
ca: ÀLBUM - TÍTOL

en: Category
ca: Categoria

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Title format:
ca: Format del títol:

en: Custom string:
ca: Cadena personalitzada:

en: Enable audio stream recording with %s
ca: Habilita l'enregistrament del flux d'àudio amb %s

en: No audio recording plugin available
ca: No hi ha disponible cap connector d'enregistrament d'àudio

en: Audacious Settings
ca: Ajusts d'Audacious

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Save
ca: Desa

en: Load
ca: Carrega

en: Load Preset File
ca: Carrega el fitxer dels valors preestablerts

en: Load EQF File
ca: Carrega el fitxer EQF

en: Save Preset File
ca: Desa el fitxer dels valors preestablerts

en: Save EQF File
ca: Desa el fitxer EQF

en: Queue Manager
ca: Gestor de cues

en: _Unqueue
ca: _Desfés la cua

en: Working ...
ca: S'està treballant...

en: Information
ca: Informació

en: _Save to history
ca: De_sa a l'historial

en: Open URL
ca: Obre l'URL

en: Add URL
ca: Afegeix l'URL

en: C_lear history
ca: Neteja l'historia_l

en: Enter URL:
ca: Introduïu l'URL:

en: Open
ca: Obre

en: 
    (Further messages have been hidden.)
ca: 
    (Els missatges següents han estat amagats)

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
ca: Fitxers de preseleccions (*.preset *.eqf *.q1)

en: Revert
ca: Reverteix

en: Browse
ca: Explora

en: Open Folder
ca: Obre la carpeta

en: Add Folder
ca: Afegeix la carpeta

en: Add
ca: Afegeix

en: Set Font
ca: Selecciona la lletra

en: <various>
ca: <diversos>

en: Metadata
ca: Metadades

en: Composer
ca: Compositor

en: Performer
ca: Artista

en: Recording Year
ca: Any de l'enregistrament

en: Recording Date
ca: Data de l'enregistrament

en: Publisher
ca: Editorial

en: Catalog Number
ca: Número del catàleg

en: Technical
ca: Tècnic

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Channels
ca: Canals

en: MusicBrainz ID
ca: ID del MusicBrainz

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: Error writing tag(s).
ca: S'ha produït un error en escriure les etiquetes.

en: %1 files selected
ca: %1 fitxers seleccionats

en: _Save %1 files
ca: _Desa %1 fitxers

en: Level
ca: Nivell

en: Function
ca: Funció

en: Message
ca: Missatge

en: Log Inspector
ca: Inspector del registre

en: Debug
ca: Depuració

en: Warning
ca: Advertència

en: Cl_ear
ca: N_eteja

en: Log Level:
ca: Nivell de registre:

en: Services
ca: Serveis

en: Restart in GTK (legacy) mode
ca: Reinicia en mode GTK (obsolet)

en: Native
ca: Nadiu

en: Dark
ca: Fosc

en: Flat
ca: Pla

en: Flat (dark)
ca: Pla (fosc)

en: Audacious is running in Qt mode.
ca: Audacious s'està executant en mode Qt.

en: GTK (legacy) mode is unavailable in this build.
ca: El mode GTK (obsolet) no està disponible en aquesta compilació.

en: Theme:
ca: Tema:

en: Icon theme:
ca: Tema d'icones:

en: Copy
ca: Copia
