Audacious - en to eu translation catalogue (289 entries)

en: Show version
eu: Erakutsi bertsioa

en: Start playback
eu: Erreproduzitzen hasi

en: Pause playback
eu: Erreprodukzioa eten

en: Pause if playing, play otherwise
eu: Erreproduzitzen ari bada pausarazi, bestela erreproduzitu

en: Stop playback
eu: Erreprodukzioa gelditu

en: Skip to previous song
eu: Aurreko abestira jauzi

en: Skip to next song
eu: Hurrengo abestira jauzi

en: Add files to the playlist
eu: Gehitu fitxategiak erreprodukzio-zerrendara

en: Add files to a temporary playlist
eu: Gehitu fitxategiak aldi baterako erreprodukzio-zerrendari

en: Display the main window
eu: Bistaratu nagusia leihoa

en: Start without a graphical interface
eu: Interfaze grafikorik gabeko hasi

en: Quit on playback stop
eu: Irten erreprodukzioa amaitzean

en: Print debugging messages (may be used twice)
eu: Arazketa-mezuak inprimatu (bi aldiz erabil daitezke)

en: Run in GTK mode
eu: GTK moduan exekutatu

en: Run in Qt mode
eu: QT moduan exekutatu

en: Unknown option: %s
eu: Aukera ezezaguna: %s

en: Unknown option: -%c
eu: Aukera ezezaguna: -%c

en: Select instance to run/control
eu: Hautatu exekutatzeko/kontrolatzeko instantzia

en: %d file found | %d files found
eu[0]: %d fitxategia ez da aurkitu
eu[1]: %d fitxategiak ez dira aurkitu

en: Error reading %s:
    %s
eu: Errorea irakurtzean %s: 
    %s

en: No files found.
eu: Ez da fitxategirik aurkitu.

en: New Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda berria

en: Audio CD, track %s
eu: Audio CDa, %s pista

en: (character encoding error)
eu: (errorea karaktere-kodetzean)

en: Error playing %s:
    %s
eu: Errorea %s erreproduzitzean:
    %s

en: Invalid audio format
eu: Audio-formatuak ez du balio

en: Now Playing
eu: Orain erreproduzitzen

en: Error opening %s:
    %s
eu: Errorea %s kargatzean:
    %s

en: Error loading %s.
eu: Errorea %s kargatzean.

en: Error saving %s.
eu: Errorea %s gordetzean.

en: Error loading plugin
eu: Errorea plugina kargatzean

en: Seek error
eu: Erroreak bilatu

en: Stereo
eu: Estereo

en: %d channel | %d channels
eu[0]: %d kanala
eu[1]: %d kanalak

en: Audio CD
eu: Audio CDa

en: Track %d
eu: Pista %d

en: (unknown title)
eu: (izenburu ezezaguna)

en: Unknown URI scheme
eu: URI eskema ezezaguna

en: Invalid file name
eu: Fitxategi-izenak ez du balio

en: Invalid access mode
eu: Sartzeko modua ez da baliozkoa

en: Credits
eu: Kredituak

en: License
eu: Lizentzia

en: About Audacious
eu: Audacious-i buruz

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Don’t ask again
eu: _Ez galdetu berriro

en: Do you want to permanently remove “%s”?
eu:  "%s" betirako ezabatu nahi duzu?

en: _Remove
eu: _Ezabatu

en: Remove Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda ezabatu

en: What would you like to call this playlist?
eu: Nola deitu nahiko zenuke erreprodukzio-zerrenda hau?

en: _Rename
eu: _Izena aldatu

en: Rename Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda berrizendatu

en: EQF File ...
eu: EQF fitxategia ...

en: Import
eu: Inportatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Delete Selected
eu: Hautatutakoa ezabatu

en: Revert Changes
eu: Aldaketak desegin

en: _Enable
eu: Gaitu

en: Equalizer
eu: Erakutsi ekualizadorea

en: Reset to Zero
eu: Zerora berrasieratu

en: Preamp
eu: Aurreanplifikazioa

en: Open Files
eu: Ireki fitxategiak

en: _Open
eu: _Ireki

en: Close _dialog on open
eu: Itxi elkarrizketa-koadroa fitxategia ireki ondoren

en: Add Files
eu: Gehitu fitxategiak

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Close _dialog on add
eu: Itxi elkarrizketa-koadroa fitxategia gehitu ondoren

en: _Close
eu: _Itxi

en: Title
eu: Titulua

en: Artist
eu: Artista

en: Album
eu: Diskoa

en: Genre
eu: Generoa

en: Year
eu: Urtea

en: Track
eu: Pista

en: Length
eu: Iraupena

en: Format:
eu: Formatua:

en: Quality:
eu: Kalitatea:

en: Bitrate:
eu: Bit-tasa:

en: Acid Jazz
eu: Jazz azidoa

en: Ambient
eu: Giroko musika

en: Blues
eu: Blues-a

en: Chamber Music
eu: Ganbera-musika

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Disco
eu: Disko

en: Easy Listening
eu: Entzuteko erraza

en: Folk
eu: Folka

en: Funk
eu: Funk-a

en: Gospel
eu: Gospel-a

en: Grunge
eu: Grunge-a

en: Hard Rock
eu: Rock gogorra

en: Heavy Metal
eu: Heavy Metal-a

en: Hip-hop
eu: Hip-Hop-a

en: Jazz
eu: Jazza

en: Jungle
eu: Jungle-a

en: Metal
eu: Metala

en: Noise
eu: Zarata

en: Pop
eu: Pop-a

en: Punk Rock
eu: Punk Rock-a

en: Rap
eu: Rap-a

en: Rock
eu: Rocka

en: Rock and Roll
eu: Rock & Roll-a

en: Soul
eu: Soul-a

en: Swing
eu: Swing-a

en: Techno
eu: Teknoa

en: Trip-hop
eu: Trip-Hop-a

en: Save successful
eu: Arrakastaz gordea

en: Save error
eu: Errorea gordetzean

en: Song Info
eu: Kantu informazioa

en: Album Artist
eu: Albumeko artista

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Track Number
eu: Pista-zenbakia

en: _Auto-fill empty fields
eu: _Automatikoki bete eremu hutsak

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: N/A
eu: Hutsik

en: _Jump
eu: _Jauzi

en: Jump to Time
eu: Saltatu denborara

en: Enter time (minutes:seconds):
eu: Sartu denbora (minutuak:segunduak):

en: _Queue
eu: _Ilara

en: Un_queue
eu: _Kendu ilara

en: Jump to Song
eu: Abesti honetara saltatu

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: _Filter:
eu: _Iragazkia:

en: C_lose on jump
eu: Itxi saltatzean

en: _Overwrite
eu: _Gainidatzi

en: Confirm Overwrite
eu: Gainidaztea baieztatu

en: Overwrite %s?
eu: %s gainidatzi?

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
eu: Mesedez, idatzi fitxategi-izenaren luzapen bat edo hautatu formatu bat goitibeherako zerrendan.

en: Select Format by Extension
eu: Hautatu Formatua Luzapenaren arabera

en: Export Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda esportatu

en: _Export
eu: _Esportatu

en: Import Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda inportatu

en: _Import
eu: _Inportatu

en: _Plugins ...
eu: _Pluginak ...

en: About %s
eu: %s(r)i buruz

en: %s Settings
eu: %s Ezarpenak

en: _Settings
eu: _Ezarpenak

en: Choose File
eu: Aukeratu fitxategia

en: Choose Folder
eu: Aukeratu karpeta

en: Appearance
eu: Itxura

en: Audio
eu: Audioa

en: Network
eu: Sarea

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: General
eu: Orokorra

en: Effect
eu: Efektuak

en: Visualization
eu: Bistaratzea

en: Input
eu: Sarrera

en: Transport
eu: Transportea

en: Album artist
eu: Albumeko artista

en: Track number
eu: Pista-zenbakia

en: File name
eu: Fitxategi izena

en: File path
eu: Fitxategi bidea

en: Date
eu: Data

en: Description
eu: Deskribapen

en: Codec
eu: Kodeka

en: Quality
eu: Kalitatea

en: None
eu: Bat ere ez

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Baltic
eu: Baltikoa

en: Chinese
eu: Txinatarra

en: Greek
eu: Grekoa

en: Hebrew
eu: Hebrearra

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Korean
eu: Korearra

en: Polish
eu: Poloniera

en: Russian
eu: Errusiarra

en: Taiwanese
eu: Taiwanera

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Floating point
eu: Koma mugikorra

en: After applying effects
eu: Efektuak aplikatu ondoren

en: Restart in Qt mode
eu: Berrabiarazi Qt moduan

en: Audacious is running in GTK (legacy) mode.
eu: Audacious GTK moduan ari da

en: Interface:
eu: Interfazea:

en: Output plugin:
eu: Irteera plugin-a:

en: Amplify all files:
eu: Anplifikatu fitxategi guztiak:

en: Amplify untagged files:
eu: Anplifikatu etiketa gabeko fitxategiak:

en: <b>Output Settings</b>
eu: <b>Irteera ezarpenak</b>

en: Bit depth:
eu: Bit sakonera:

en: Buffer size:
eu: Bufferraren tamaina:

en: Soft clipping
eu: Muxarrakin xuabea

en: Use software volume control (not recommended)
eu: Softwarearen bolumen kontrola erabili (ez gomendagarria)

en: <b>Recording Settings</b>
eu: <b>Grabazioaren ezarpenak</b>

en: Mode:
eu: Modua:

en: Prevent clipping (recommended)
eu: Ekidin muxarrakina (gomendatua)

en: Proxy hostname:
eu: Proxy-aren ostalari-izena:

en: Proxy port:
eu: Proxy-aren ataka:

en: Proxy username:
eu: Proxy-aren erabiltzaile-izena:

en: Proxy password:
eu: Proxy-aren pasahitza:

en: <b>Network Settings</b>
eu: <b>Sare Ezarpenak</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
eu: <b>Proxy-aren konfigurazioa</b>

en: Enable proxy usage
eu: Gaitu proxy-a erabiltzea

en: Use authentication with proxy
eu: Erabili autentifikazioa proxy-arekin

en: Auto character encoding detector for:
eu: Karaktere-kodeketaren detekzio automatikoa:

en: Fallback character encodings:
eu: Karaktere-kodeketa:

en: <b>Behavior</b>
eu: <b>Portaera</b>

en: Resume playback on startup
eu: Berrabiarazi erreprodukzioa abiaraztean

en: Pause instead of resuming immediately
eu: Eten berehala hasi beharrean

en: Advance when the current song is deleted
eu: Aurreratu uneko abestia ezabatzen denean

en: Clear the playlist when opening files
eu: Garbitu erreprodukzio-zerrenda fitxategiak irekitzerakoan

en: Open files in a temporary playlist
eu: Gehitu fitxategi berriak aldi baterako erreprodukzio-zerrendari

en: <b>Song Display</b>
eu: <b>Kanten ikuspegia</b>

en: Show song numbers
eu: Abesti zenbakiak erakutsi

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
eu: Erakutsi zeroak aurretik (02:00 vs. 2:00)

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
eu: Orduak banaka erakutsi (1:30:00 vs. 90:00)

en: <b>Export</b>
eu: <b>Esportatu</b>

en: Use relative paths when possible
eu: Bide erlatiboak erabili posible denean

en: <b>Album Art</b>
eu: <b>Disko Azala</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
eu: Bilatu hitz hauekin bat datozen irudiak (koma bidez banatu):

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
eu: Ezikusi hitz hauekin bat datozen irudiak (koma bidez banatu):

en: Search for images matching song file name
eu: Bilatu kantuaren fitxategi izenarekin bat datozen irudiak

en: Search recursively
eu: Bilatu errekurtsiboki

en: Search depth:
eu: Bilaketa sakonera:

en: <b>Popup Information</b>
eu: <b>Laster-leihoa</b>

en: Show popup information
eu: Bistaratu popup informazioa

en: Popup delay (tenths of a second):
eu: Popup atzeratzea (segundu hamarrenak)

en: Show time scale for current song
eu: Bistaratu oraingo kantuaren denbora eskala

en: <b>Compatibility</b>
eu: <b>Bateragarritasuna</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
eu: \ (aderantzizkatutako diagonala) karpeta mugatzaile bezala interpretatu

en: <b>Playlist</b>
eu: <b>Erreprodukzio-zerrenda</b>

en: Add folders recursively
eu: Gehitu karpetak errekurtsiboki

en: Add folders nested within playlist files
eu: Gehitu habiaratutako karpetak playlist fitxategietan

en: <b>Metadata</b>
eu: <b>Metadatuak</b>

en: Guess missing metadata from file path
eu: Asmatu fitxategiaren bideko metadatu galduak

en: Do not load metadata for songs until played
eu: Ez kargatu kantuen metadatuak jo arte

en: <b>Miscellaneous</b>
eu: <b>Hainbat</b>

en: seconds
eu: segundo

en: Adjust volume by:
eu: Bolumena honen arabera doitu:

en: percent
eu: ehuneko

en: TITLE
eu: TITULUA

en: TITLE - ARTIST
eu: IZENBURU - ARTISTA

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
eu: IZENBURU - ARTISTA - DISKOA

en: ARTIST - TITLE
eu: ARTISTA - TITULUA

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
eu: ARTISTA - DISKOA - TITULUA

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
eu: ARTISTA - DISKOA - PISTA. TITULUA

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
eu: ARTISTA - [DISKOA] - PISTA. TITULUA

en: ALBUM - TITLE
eu: ALBUMA - TITULUA

en: Category
eu: Kategoria

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Title format:
eu: Tituluaren formatua:

en: Custom string:
eu: Kate pertsonalizatua:

en: Enable audio stream recording with %s
eu: Gaitu %s audio-fluxuaren grabazioa

en: No audio recording plugin available
eu: Ez dago audio-grabazioko pluginik erabilgarri

en: Audacious Settings
eu: Audacious-en Ezarpenak

en: Cancel
eu: Utzi

en: Save
eu: Gorde

en: Load
eu: Kargatu

en: Load EQF File
eu: EQF fitxategia kargatu

en: Save EQF File
eu: Gorde EQF fitxategia

en: Queue Manager
eu: Ilara kudeatzailea

en: Working ...
eu: Lanean ...

en: Error
eu: Errorea

en: Information
eu: Informazio

en: Open URL
eu: Ireki URL

en: Add URL
eu: Gehitu URL

en: Enter URL:
eu: Sartu URLa:

en: Open
eu: Ireki

en: 
    (Further messages have been hidden.)
eu: 
    (Mezuak ezkutatu dira.)

en: Revert
eu: Itzuli

en: Browse
eu: Arakatu

en: Open Folder
eu: Karpeta ireki

en: Add Folder
eu: Karpeta gehitu

en: Add
eu: Gehitu

en: Set Font
eu: Iturria ezarri

en: Metadata
eu: Metadatu

en: Composer
eu: Konpositore

en: Performer
eu: Interpretatzaile

en: Recording Year
eu: Grabazio-urtea

en: Recording Date
eu: Grabazio-data

en: Technical
eu: Tekniko

en: Bitrate
eu: Bit-tasa:

en: Channels
eu: Kanalak

en: _Revert
eu: _Itzuli

en: Error writing tag(s).
eu: Errorea etiketa(k) idaztean.

en: %1 files selected
eu: %1 fitxategi hautatuak

en: _Save %1 files
eu: %1 fitxategiak _Gorde

en: Level
eu: Maila

en: Function
eu: Funtzio

en: Message
eu: Mezu

en: Log Inspector
eu: Erregistro-ikuskatzailea

en: Debug
eu: Arakatu

en: Info
eu: Informazioa

en: Warning
eu: Abisua

en: Log Level:
eu: Erregistro maila:

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Audacious is running in Qt mode.
eu: Audacious QT moduan ari da.

en: Copy
eu: Kopiatu
