Audacious - en to sk translation catalogue (266 entries)

en: Show command-line help
sk: Zobraziť pomocníka k príkazovému riadku

en: Show version
sk: Zobrazí verziu

en: Start playback
sk: Prehrať

en: Pause playback
sk: Pozastaviť

en: Pause if playing, play otherwise
sk: Pri prehrávaní pozastaví, inak začne prehrávať

en: Stop playback
sk: Zastaviť

en: Skip to previous song
sk: Predchádzajúca pieseň

en: Skip to next song
sk: Nasledujúca skladba

en: Add files to the playlist
sk: Pridá súbory do zoznamu skladieb

en: Add files to a temporary playlist
sk: Pridať súbory do dočasného zoznamu skladieb

en: Display the main window
sk: Zobrazí hlavné okno

en: Display the jump-to-song window
sk: Zobraziť zoznam skladieb

en: Start without a graphical interface
sk: Spustiť bez grafického prostredia

en: Quit on playback stop
sk: Ukončiť program po zastavení prehrávania

en: Print debugging messages (may be used twice)
sk: Zobraziť ladiace hlásenia

en: Run in Qt mode
sk: Spustiť v režime Qt

en: Unknown option: %s
sk: Neznáma možnosť: %s

en: Unknown option: -%c
sk: Neznáma možnosť: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
sk: Použitie: audacious [OPTION] ... [FILE] ...

en: Select instance to run/control
sk: Zvoľte miesto pre spustenie/ovládanie

en: %d file found | %d files found
sk[0]: Nájdených %d súborov
sk[1]: Nájdený %d súbor
sk[2]: Nájdené %d súborov
sk[3]: Nájdené %d súborov

en: Error reading %s:
    %s
sk: Nastala chyba pri čítaní%s:
    %s

en: No files found.
sk: Žiadne súbory neboli nájdené.

en: New Playlist
sk: Nový zoznam skladieb

en: Standard input
sk: štandardný vstup

en: Audio CD, track %s
sk: Zvukové CD, stopa %s

en: (character encoding error)
sk: (chyba kódovania znakov)

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
sk: Nahrávanie streamu musí byť najprv nakonfigurované v Nastaveniach Zvuku, až potom bude možné nahrávať.

en: Error opening output stream
sk: Chyba počas otvárania výstupného streamu

en: Error recording output stream
sk: Nastala chyba počas nahrávania výstupného streamu

en: Error playing %s:
    %s
sk: Nastala chyba počas prehrávania %s:
    %s

en: Invalid audio format
sk: Neplatný zvukový formát

en: Now Playing
sk: Práve hrá

en: Error opening %s:
    %s
sk: Nastala chyba počas otvárania %s:
    %s

en: Error loading %s.
sk: Nastala chyba počas nahrávania %s.

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
sk: Nie je možné načítať %s: nepodporovaná prípona názvu súboru.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
sk: Nie je možné uložiť %s: nepodporovaná prípona súboru.

en: Error loading plugin
sk: Nastala chyba pri nahraní zásuvného modulu

en: Seek error
sk: Nastala chyba pri vyhľadávaní

en: %d channel | %d channels
sk[0]: %d kanálov
sk[1]: %d kanál
sk[2]: %d kanály
sk[3]: %d kanály

en: Audio CD
sk: Zvukové CD

en: Track %d
sk: Stopa %d

en: (unknown title)
sk: (neznámy názov)

en: Unknown URI scheme
sk: Neznáma URI schéma

en: Invalid file name
sk: Neplatný názov súboru

en: Invalid access mode
sk: Neplatný režim prístupu

en: Credits
sk: Zásluhy

en: License
sk: Licencia

en: About Audacious
sk: O Audacious

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Don’t ask again
sk: _Už sa znovu nepýtať

en: Do you want to permanently remove “%s”?
sk: Naozaj chcete nenávratne odstrániť "%s"?

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: Remove Playlist
sk: Odstrániť zoznam skladieb

en: What would you like to call this playlist?
sk: Ako chcete pomenovať tento zoznam skladieb?

en: _Rename
sk: _Premenovať

en: Rename Playlist
sk: Premenovať zoznam skladieb

en: Preset File ...
sk: Súbor s predvoľbami ...

en: EQF File ...
sk: Súbor EQF ...

en: Import
sk: Importovať

en: Export
sk: Exportovať

en: Equalizer Presets
sk: Predvoľby ekvalizéru

en: Save Preset
sk: Uložiť predvoľbu

en: Delete Selected
sk: Odstrániť zvolené

en: Revert Changes
sk: Vrátiť zmeny

en: _Enable
sk: _Povoliť

en: Equalizer
sk: Ekvalizér

en: Presets ...
sk: Predvoľby

en: Reset to Zero
sk: Zresetovať na nulu

en: Preamp
sk: Predzosilnenie

en: Open Files
sk: Otvoriť súbory

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Close _dialog on open
sk: Zatvoriť okno po otvorení

en: Add Files
sk: Pridať súbory

en: _Add
sk: Pridať

en: Close _dialog on add
sk: Zatvoriť okno po pri_daní

en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: Title
sk: Názov

en: Artist
sk: Umelec

en: Genre
sk: Žáner

en: Year
sk: Rok

en: Track
sk: Stopa

en: Length
sk: Dĺžka

en: Format:
sk: Formát:

en: Quality:
sk: Kvalita:

en: Bitrate:
sk: Dátový tok:

en: Chamber Music
sk: Komorná hudba

en: Classical
sk: Klasika

en: Easy Listening
sk: Príjemné počúvanie

en: New Wave
sk: Nová vlna

en: Noise
sk: Ruch

en: Save successful
sk: Úspešne uložené.

en: Save error
sk: Nastala chyba pri ukladaní

en: Song Info
sk: Info. o skladbe

en: Album Artist
sk: Umelec albumu

en: Comment
sk: Komentár

en: Track Number
sk: Číslo stopy

en: _Save
sk: Uložiť

en: _Next
sk: _Nasledujúca

en: N/A
sk: Nedostupné

en: _Jump
sk: _Preskočiť

en: Jump to Time
sk: Prejsť na čas

en: Enter time (minutes:seconds):
sk: Zadajte čas (minúty:sekundy):

en: _Queue
sk: Pridať do _fronty

en: Un_queue
sk: Odo_brať z fronty

en: Jump to Song
sk: Prejsť na skladbu

en: C_lose on jump
sk: Zatvoriť po skoku

en: _Overwrite
sk: _Prepísať

en: Confirm Overwrite
sk: Prepísať

en: Overwrite %s?
sk: Prepísať %s?

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
sk: Prosím  zadajte príponu súboru alebo vyberte formát zo zoznamu.

en: Select Format by Extension
sk: Zvoľte formát podľa prípony

en: Export Playlist
sk: Exportovať zoznam skladieb

en: _Export
sk: _Exportovať

en: Import Playlist
sk: Importovať zoznam skladieb

en: _Import
sk: _Importovať

en: _Plugins ...
sk: Zásuvné mo_duly ...

en: About %s
sk: O %s

en: %s Settings
sk: %s Nastavenia

en: _Set
sk: _Nastaviť

en: _Settings
sk: _Nastavenia

en: _About
sk: O _programe

en: Choose File
sk: Zvoliť súbor

en: Choose Folder
sk: Vybrať priečinok

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Audio
sk: Zvuk

en: Network
sk: Sieť

en: Playlist
sk: Zoznam skladieb

en: Plugins
sk: Zásuvné Moduly

en: General
sk: Všeobecné

en: Effect
sk: Efekt

en: Visualization
sk: Vizualizácia

en: Input
sk: Vstup

en: Transport
sk: Prenos

en: Album artist
sk: Umelec albumu

en: Track number
sk: Číslo stopy

en: File name
sk: Názov súboru

en: File path
sk: Cesta k súboru

en: Date
sk: Dátum

en: Codec
sk: Kodér

en: Quality
sk: Kvalita

en: None
sk: Žiadne

en: Arabic
sk: Arabčina

en: Baltic
sk: Baltské jazyky

en: Chinese
sk: Čínština

en: Greek
sk: Gréčtina

en: Hebrew
sk: Hebrejčina

en: Japanese
sk: Japončina

en: Korean
sk: Kórejčina

en: Polish
sk: Poľština

en: Russian
sk: Ruština

en: Taiwanese
sk: Taiwančina

en: Turkish
sk: Turečtina

en: Automatic
sk: Automatický

en: Floating point
sk: Plávajúca desatinná čiarka

en: As decoded
sk: Dekódované

en: After applying ReplayGain
sk: Po aplikovaní ReplayGain

en: After applying effects
sk: Po aplikovaní efektov

en: After applying equalization
sk: Po aplikovaní ekvalizácie

en: Based on shuffle
sk: Na základe náhodnosti

en: Interface:
sk: Prostredie:

en: Output plugin:
sk: Výstupný modul:

en: Amplify all files:
sk: Zosilniť všetky súbory:

en: Amplify untagged files:
sk: Zosilniť súbory bez popisov:

en: <b>Output Settings</b>
sk: <b>Nastavenia výstupu</b>

en: Bit depth:
sk: Bitová hĺbka:

en: Buffer size:
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte:

en: Soft clipping
sk: Jemné orezanie

en: Use software volume control (not recommended)
sk: Použiť softvérové ovládanie hlasitosti (neodporúča sa)

en: <b>Recording Settings</b>
sk: <b>Nastavenie nahrávania</b>

en: Record stream:
sk: Nahrať stream:

en: Enable ReplayGain
sk: Povoliť ReplayGain

en: Mode:
sk: Režim:

en: Prevent clipping (recommended)
sk: Predchádzať orezávaniu (odporúča sa)

en: Proxy hostname:
sk: Meno počítača:

en: Proxy port:
sk: Port:

en: Proxy username:
sk: Používateľ:

en: Proxy password:
sk: Heslo:

en: <b>Network Settings</b>
sk: <b>Nastavenia pripojenia</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
sk: <b>Nastavenie proxy</b>

en: Enable proxy usage
sk: Používať proxy

en: Use authentication with proxy
sk: Používať autentifikáciu

en: Auto character encoding detector for:
sk: Automatické rozoznávanie kódovania znakov:

en: Fallback character encodings:
sk: Záložné kódovanie znakov:

en: <b>Behavior</b>
sk: <b>Správanie</b>

en: Resume playback on startup
sk: Po spustení pokračovať v prehrávaní

en: Pause instead of resuming immediately
sk: Ihneď pozastaviť namiesto pokračovania

en: Advance when the current song is deleted
sk: Prejsť na nasledujúcu skladbu, ak je aktuálna skladba odstránená

en: Clear the playlist when opening files
sk: Pri otvorení súborov vyprázdniť zoznam skladieb

en: Open files in a temporary playlist
sk: Otvoriť súbory do dočasného zoznamu skladieb

en: <b>Song Display</b>
sk: <b>Zobrazenie skladby</b>

en: Show song numbers
sk: Zobraziť čísla skladieb

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
sk: Zobraziť úvodnú nulu (02:00 vs. 2:00)

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
sk: Zobraziť hodiny oddelene (1:30:00 vs. 90:00)

en: <b>Album Art</b>
sk: <b>Album</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
sk: Vyhľadať obrázky odpovedajúce týmto slovám (oddelené čiarkou):

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
sk: Vylúčiť obrázky odpovedajúce týmto slovám (oddelené čiarkou):

en: Search for images matching song file name
sk: Hľadať obrázky odpovedajúce názvu súboru

en: Search recursively
sk: Hľadať rekurzivne

en: Search depth:
sk: Hĺbka hľadania:

en: <b>Popup Information</b>
sk: <b>Vyskakovacie okno s podrobnosťami</b>

en: Show popup information
sk: Zobraziť okno s  informáciami

en: Popup delay (tenths of a second):
sk: Oneskorenie vyskakovania (desatiny sekundy):

en: Show time scale for current song
sk: Zobraziť časový merač pre aktuálnu skladbu

en: <b>Compatibility</b>
sk: <b>Kompatibilita</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
sk: Interpret \ (spätné lomítko) ako oddeľovač priečinku

en: <b>Metadata</b>
sk: <b>Metadáta</b>

en: Guess missing metadata from file path
sk: Uhádnuť chýbajúce metadáta z cesty súboru

en: Do not load metadata for songs until played
sk: Nenačítať metadáta skladieb pred prehraním

en: Probe content of files with no recognized file name extension
sk: Preskúmať obsah súborov, pri ktorých nieje známa prípona

en: <b>Miscellaneous</b>
sk: <b>Rôzne</b>

en: seconds
sk: sekúnd

en: TITLE
sk: NÁZOV

en: TITLE - ARTIST
sk: NÁZOV - UMELEC

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
sk: NÁZOV - UMELEC - ALBUM

en: ARTIST - TITLE
sk: UMELEC - NÁZOV

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
sk: UMELEC - ALBUM - NÁZOV

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
sk: UMELEC - ALBUM - STOPA. NÁZOV

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
sk: UMELEC [ALBUM] - STOPA. NÁZOV

en: ALBUM - TITLE
sk: ALBUM - NÁZOV

en: Category
sk: Kategória

en: Custom
sk: Vlastné

en: Title format:
sk: Formát názvu:

en: Custom string:
sk: Vlastný reťazec:

en: Enable audio stream recording with %s
sk: Povoliť nahrávanie audio streamu s pomocou %s

en: No audio recording plugin available
sk: Nieje dostupný žiadny zásuvný modul pre nahrávanie audia

en: Audacious Settings
sk: Nastavenia programu

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Save
sk: Uložiť

en: Load
sk: Nahrať

en: Load Preset File
sk: Načítať predvoľby

en: Load EQF File
sk: Načítať EQF súbor

en: Save Preset File
sk: Uložiť súbor s predvoľbami

en: Save EQF File
sk: Uložiť EQF súbor

en: Queue Manager
sk: Správca fronty

en: _Unqueue
sk: _Vyradiť z fronty

en: Working ...
sk: Pracujem...

en: Error
sk: Chyba

en: Information
sk: Informácie

en: Open URL
sk: Otvoriť URL

en: Add URL
sk: Pridať URL

en: Enter URL:
sk: Zadajte URL:

en: Open
sk: Otvoriť

en: 
    (Further messages have been hidden.)
sk: 
    (Ďalšie správy boli skryté.)

en: Browse
sk: Prechádzať

en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Add Folder
sk: Pridať priečinok

en: Add
sk: Pridať

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Performer
sk: Účinkujúci

en: Recording Year
sk: Rok nahrávania

en: Recording Date
sk: Dátum nahrávania

en: Technical
sk: Technický

en: Bitrate
sk: Dátový tok

en: Level
sk: Úroveň

en: Function
sk: Funkcia

en: Message
sk: Správa

en: Log Inspector
sk: Inšpektor logov

en: Debug
sk: Ladenie

en: Info
sk: Informácie

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Cl_ear
sk: Vy_mazať

en: Log Level:
sk: Úroveň logu:

en: Services
sk: Služby

en: Copy
sk: Kopírovať
