Audacious - en to sq translation catalogue (288 entries)

en: Show command-line help
sq: Shfaq ndihmë rreshti urdhrash

en: Show version
sq: Shfaq versionin

en: Start playback
sq: Fillo luajtjen

en: Pause playback
sq: Pushoje luajtjen

en: Pause if playing, play otherwise
sq: Pushoje, nëse po luhet, përndryshe, luaje

en: Stop playback
sq: Ndale luajtjen

en: Skip to previous song
sq: Kalo te kënga e mëparshme

en: Skip to next song
sq: Kalo te kënga pasuese

en: Add files to the playlist
sq: Shtoni kartela te luajlista

en: Add files to a temporary playlist
sq: Shtoji kartelat te një luajlistë e përkohshme

en: Display the main window
sq: Shfaq dritaren kryesore

en: Display the jump-to-song window
sq: Shfaq dritaren kalo-te-kënga

en: Start without a graphical interface
sq: Nisu pa një ndërfaqe grafike

en: Quit on playback stop
sq: Dil, kur ndalet luajtja

en: Print debugging messages (may be used twice)
sq: Shtyp mesazhe diagnostikimi (mund të përdoret dy herë)

en: Run in GTK mode
sq: Xhiro nën mënyrën GTK

en: Run in Qt mode
sq: Xhiro në mënyrën Qt

en: Unknown option: %s
sq: Mundësi e panjohur: %s

en: Unknown option: -%c
sq: Mundësi e panjohur: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
sq: Përdorimi: audacious [MUNDËSI] … [KARTELË] …

en: Select instance to run/control
sq: Përzgjidhni instancë për t’u xhiruar/kontrolluar

en: %d file found | %d files found
sq[0]: U gjet %d kartelë
sq[1]: U gjetën %d kartela

en: Error reading %s:
    %s
sq: Gabim në leximin e %s:
    %s

en: No files found.
sq: S’u gjetën kartela.

en: New Playlist
sq: Luajlistë e Re

en: Standard input
sq: Dhënie standarde

en: Audio CD, track %s
sq: CD Audio, pjesa %s

en: (character encoding error)
sq: (gabim kodimi shkronjash)

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
sq: Përpara se të mund të përdoret, incizimi i rrjedhave duhet të formësohet te Rregullime Audioje.

en: Error opening output stream
sq: Gabim në hapjen e rrjedhës output

en: Error recording output stream
sq: Gabim në incizimin e rrjedhës output

en: Error playing %s:
    %s
sq: Gabim në luajtjen e %s:
    %s

en: Invalid audio format
sq: Format audio i pavlefshëm

en: Now Playing
sq: Po Luhet Tani

en: Error opening %s:
    %s
sq: Gabim gjatë hapjes së %s:
    %s

en: Error loading %s.
sq: Gabim në ngarkimin e %s.

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
sq: S’ngarkohet dot %s: zgjatim emri kartele i pambuluar.

en: Error saving %s.
sq: Gabim në ruajtjen e %s.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
sq: S’ruhet dot %s: zgjatim emri kartele i pambuluar.

en: Error loading plugin
sq: Gabim në ngarkimin e shtojcës

en: %d channel | %d channels
sq[0]: %d kanal
sq[1]: %d kanale

en: Audio CD
sq: CD Audio

en: Track %d
sq: Pjesa %d

en: (unknown title)
sq: (titull i panjohur)

en: Unknown URI scheme
sq: Skemë URI e panjohur

en: Invalid file name
sq: Emër i pavlefshëm kartele

en: Invalid access mode
sq: Mënyrë e pavlefshme hyrjeje

en: Credits
sq: Falënderime

en: License
sq: Licencë

en: About Audacious
sq: Mbi Audacious

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Don’t ask again
sq: _Mos më pyet sërish

en: Do you want to permanently remove “%s”?
sq: Doni të hiqet “%s” përgjithmonë?

en: _Remove
sq: _Hiqe

en: Remove Playlist
sq: Hiqe Luajlistën

en: What would you like to call this playlist?
sq: Si do të donit ta quanit këtë luajlistë?

en: _Rename
sq: _Riemërtojeni

en: Rename Playlist
sq: Riemërto Luajlistën

en: Please select one preset to export.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni një grup paracaktimesh për eksportim.

en: Preset File ...
sq: Kartelë Paracaktimesh …

en: EQF File ...
sq: Kartelë EQF …

en: Import
sq: Importo

en: Export
sq: Eksporto

en: Equalizer Presets
sq: Paracaktime Balancuesin

en: Save Preset
sq: Ruaje Paracaktimin

en: Delete Selected
sq: Fshi të Përzgjedhurin

en: Revert Changes
sq: Prapëso Ndryshimet

en: _Enable
sq: _Aktivizoje

en: Equalizer
sq: Balancues

en: Presets ...
sq: Paracaktime …

en: Reset to Zero
sq: Riktheje te Zero

en: Preamp
sq: Paraamplifikator

en: Open Files
sq: Hapni Kartela

en: _Open
sq: _Hape

en: Close _dialog on open
sq: Mbylle _dialogun gjatë hapjesh

en: Add Files
sq: Shtoni Kartela

en: _Add
sq: _Shtoje

en: Close _dialog on add
sq: Mbylle _dialogun gjatë shtimesh

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Title
sq: Titull

en: Genre
sq: Zhanër

en: Year
sq: Vit

en: Track
sq: Pjesë

en: Length
sq: Gjatësi

en: Quality:
sq: Cilësi:

en: Chamber Music
sq: Muzikë Dhome

en: Classical
sq: Klasike

en: Disco
sq: Disko

en: Save successful
sq: Ruajtje e suksesshme

en: Save error
sq: Ruajtje me gabim

en: Song Info
sq: Të dhëna Kënge

en: Album Artist
sq: Artist Albumi

en: Comment
sq: Koment

en: Track Number
sq: Numër Pjese

en: _Auto-fill empty fields
sq: _Vetëplotëso fusha të zbrazëta

en: _Save
sq: _Ruaje

en: _Previous
sq: Të _mëparshmen

en: _Next
sq: _Pasuesen

en: _Jump
sq: _Kalo

en: Jump to Time
sq: Kalo te Kohë

en: Enter time (minutes:seconds):
sq: Jepni kohë (minuta:sekonda):

en: _Queue
sq: _Radhë

en: Un_queue
sq: _Hiqe Nga Radha

en: Jump to Song
sq: Kalo te Këngë

en: Filter:
sq: Filtër:

en: _Filter:
sq: _Filtroji:

en: _Overwrite
sq: _Mbishkruaje

en: Confirm Overwrite
sq: Ripohoni Mbishkrimin

en: Overwrite %s?
sq: Të mbishkruhet %s?

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni një zgjatim emri kartele ose përzgjidhni një format që nga lista hapmbyll.

en: Select Format by Extension
sq: Përzgjidhni Format sipas Zgjatimi

en: Export Playlist
sq: Eksporto Luajlistë

en: _Export
sq: _Eksportoje

en: Import Playlist
sq: Importo Luajlistë

en: _Import
sq: _Importo

en: _Plugins ...
sq: _Shtojca …

en: About %s
sq: Mbi %s

en: %s Settings
sq: Rregullime për %s

en: _Settings
sq: _Rregullime

en: _About
sq: _Mbi

en: Choose File
sq: Zgjidhni Kartelë

en: Choose Folder
sq: Zgjidhni Dosje

en: Appearance
sq: Dukje

en: Network
sq: Rrjet

en: Playlist
sq: Luajlistë

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Effect
sq: Efekt

en: Visualization
sq: Vizualizim

en: Input
sq: Hyrje

en: Album artist
sq: Artist albumi

en: Track number
sq: Numër pjese

en: File name
sq: Emër kartele

en: File path
sq: Shteg kartele

en: Date
sq: Datë

en: Description
sq: Përshkrim

en: Codec
sq: Kodek

en: Quality
sq: Cilësi

en: None
sq: Asnjë

en: Arabic
sq: Arabe

en: Baltic
sq: Baltike

en: Chinese
sq: Kineze

en: Greek
sq: Greke

en: Hebrew
sq: Hebraishte

en: Japanese
sq: Japoneze

en: Korean
sq: Koreane

en: Polish
sq: Polake

en: Russian
sq: Ruse

en: Taiwanese
sq: Tajvaneze

en: Turkish
sq: Turke

en: Automatic
sq: Automatike

en: Floating point
sq: Pika lundrues

en: As decoded
sq: Siç u shkodua

en: After applying ReplayGain
sq: Pas aplikimi të ReplayGain-it

en: After applying effects
sq: Pas aplikimi efektesh

en: After applying equalization
sq: Pas aplikimi balancimi

en: Based on shuffle
sq: Bazuar në përzierje

en: Restart in Qt mode
sq: Rinise nën mënyrën Qt

en: Audacious is running in GTK (legacy) mode.
sq: Audacious po xhiron nën mënyrën GTK (e dikurshme).

en: Qt mode is unavailable in this build.
sq: Mënyra Qt s’mund të kihet në këtë montim.

en: Interface:
sq: Ndërfaqe:

en: Output plugin:
sq: Shtojcë për në dalje:

en: Amplify all files:
sq: Amplifiko krejt kartelat:

en: Amplify untagged files:
sq: Amplifiko kartela të paetiketuara:

en: <b>Output Settings</b>
sq: <b>Rregullime Për Ç’jepet Në Dalje</b>

en: Bit depth:
sq: Thellësia e Bitit

en: Buffer size:
sq: Madhësi shtytëze:

en: Soft clipping
sq: Cungim i butë

en: Use software volume control (not recommended)
sq: Përdor kontroll volumi nga software-i (nuk rekomandohet)

en: <b>Recording Settings</b>
sq: <b>Rregullime Incizimi</b>

en: Record stream:
sq: Incizo rrjedhë:

en: Enable ReplayGain
sq: Aktivizo ReplayGain

en: Mode:
sq: Mënyrë:

en: Prevent clipping (recommended)
sq: Parandalo cungim (e rekomanduar)

en: Proxy hostname:
sq: Strehëemër ndërmjetësi:

en: Proxy port:
sq: Portë ndërmjetësi:

en: Proxy username:
sq: Emër përdoruesi ndërmjetësi:

en: Proxy password:
sq: Fjalëkalim ndërmjetësi:

en: <b>Network Settings</b>
sq: <b>Rregullime Rrjeti</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
sq: <b>Formësim Ndërmjetësi</b>

en: Enable proxy usage
sq: Aktivizo përdorim ndërmjetësi

en: Use authentication with proxy
sq: Përdor mirëfilltësim me ndërmjetës

en: Use SOCKS proxy
sq: Përdor ndërmjetës SOCKS

en: Auto character encoding detector for:
sq: Pikasës i automatizuar kodimi shkronjash për:

en: Fallback character encodings:
sq: Kodime shkronjash rrugëdalje:

en: <b>Behavior</b>
sq: <b>Sjellje</b>

en: Resume playback on startup
sq: Rimerre luajtjen gjatë nisjes

en: Pause instead of resuming immediately
sq: Pauzë, në vend se të rimerret menjëherë

en: Advance when the current song is deleted
sq: Shko përpara, kur fshihet kënga e atëçastshme

en: Clear the playlist when opening files
sq: Spastroje luajlistën, kur hapen kartela

en: Open files in a temporary playlist
sq: Hapi kartelat në një luajlistë të përkohshme

en: <b>Song Display</b>
sq: <b>Shfaqje Kënge</b>

en: Show song numbers
sq: Shfaq numra këngësh

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
sq: Shfaq zero paraprijëse (02:00 vs. 2:00)

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
sq: Orët shfaqni ndarazi (1:30:00 vs. 90:00)

en: <b>Export</b>
sq: <b>Eksporto</b>

en: Use relative paths when possible
sq: Përdor shtigje relativë, kur mundet

en: <b>Album Art</b>
sq: <b>Figurë Albumi</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
sq: Kërko për figura me përputhje me këto fjalë (ndarë me presje):

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
sq: Përjashto figura me përputhje me këto fjalë (ndarë me presje):

en: Search for images matching song file name
sq: Kërko për figura që përputhen me emrin e kartelës së këngës

en: Search recursively
sq: Kërko në mënyrë rekursive

en: Search depth:
sq: Thellësi kërkimi:

en: <b>Popup Information</b>
sq: <b>Të dhëna Flluske</b>

en: Show popup information
sq: Shfaq të dhëna flluske

en: Popup delay (tenths of a second):
sq: Vonesë flluske (të dhjeta të sekondës):

en: Show time scale for current song
sq: Shfaq ecuri kohore për këngën e tanishme

en: <b>Compatibility</b>
sq: <b>Përputhshmëri</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
sq: Interpretoje \ (pjerrake për prapa) si kufizues dosjesh

en: <b>Playlist</b>
sq: <b>Luajlistë</b>

en: Add folders recursively
sq: Shto dosje në mënyrë rekursive

en: Add folders nested within playlist files
sq: Shtoji dosje të gjendura brenda kartelash luajlistash

en: <b>Metadata</b>
sq: <b>Tejtëdhëna</b>

en: Guess missing metadata from file path
sq: Hamendëso prej shteg kartele tejtëdhëna që mungojnë

en: Do not load metadata for songs until played
sq: Mos ngarko tejtëdhëna për këngë, para se të luhen

en: Probe content of files with no recognized file name extension
sq: Sondo lëndë kartelash me zgjatim të panjohur emri kartelash

en: <b>Miscellaneous</b>
sq: <b>Të ndryshme</b>

en: Step forward/backward by:
sq: Hap përpara/prap me:

en: seconds
sq: sekonda

en: Adjust volume by:
sq: Ndryshoje volumin me:

en: percent
sq: përqind

en: TITLE
sq: TITULL

en: TITLE - ARTIST
sq: TITULL - ARTIST

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
sq: TITULL - ARTIST - ALBUM

en: ARTIST - TITLE
sq: ARTIST - TITULL

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
sq: ARTIST - ALBUM - TITULL

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
sq: ARTIST - ALBUM - TITULL PJESE

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
sq: ARTIST [ ALBUM ] - TITULL PJESE

en: ALBUM - TITLE
sq: ALBUM - TITULL

en: Category
sq: Kategori

en: Custom
sq: Vetjake

en: Title format:
sq: Format titulli:

en: Custom string:
sq: Varg vetjak:

en: Enable audio stream recording with %s
sq: Aktivizo incizim rrjedhe audio me %s

en: No audio recording plugin available
sq: S’ka gati shtojcë incizimi tingujsh

en: Audacious Settings
sq: Rregullime për Audacious

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Save
sq: Ruaje

en: Load
sq: Ngarkoje

en: Load Preset File
sq: Ngarko Kartelë Paracaktimesh

en: Load EQF File
sq: Ngarko Kartelë EFQ

en: Save Preset File
sq: Ruaj Kartelë Paracaktimesh

en: Save EQF File
sq: Ruaj Kartelë EQF

en: Queue Manager
sq: Përgjegjës Radhe

en: _Unqueue
sq: _Hiqe nga radha

en: Working ...
sq: Po punohet …

en: Error
sq: Gabim

en: Information
sq: Informacion

en: _Save to history
sq: _Ruaje te historiku

en: Open URL
sq: Hap URL

en: Add URL
sq: Shtoni URL

en: C_lear history
sq: _Spastroje historikun

en: Enter URL:
sq: Jepni URL:

en: Open
sq: Hape

en: 
    (Further messages have been hidden.)
sq: 
    (Mesazhet e mëtejshëm janë fshehur.)

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
sq: Kartela paracaktimesh (*.preset *.eqf *.q1)

en: Revert
sq: Riktheje

en: Browse
sq: Shfletoni

en: Open Folder
sq: Hap Dosje

en: Add Folder
sq: Shtoni Dosje

en: Add
sq: Shtoni

en: Set Font
sq: Caktoni Shkronja

en: <various>
sq: <të ndryshme>

en: Metadata
sq: Tejtëdhëna

en: Composer
sq: Kompozitor

en: Performer
sq: Ekzekutues

en: Recording Year
sq: Vit Incizimi

en: Recording Date
sq: Datë Incizimi

en: Technical
sq: Teknike

en: Channels
sq: Kanale

en: MusicBrainz ID
sq: ID MusicBrainz

en: Error writing tag(s).
sq: Gabim gjatë shkrimi etikete(ash).

en: %1 files selected
sq: %1 kartela të përzgjedhura

en: _Save %1 files
sq: _Ruaj %1 kartela

en: Level
sq: Shkallë

en: Function
sq: Funksion

en: Message
sq: Mesazh

en: Log Inspector
sq: Mbikëqyrës Regjistrash

en: Debug
sq: Diagnostikoje

en: Warning
sq: Kujdes

en: Cl_ear
sq: _Spastroje

en: Log Level:
sq: Shkallë Regjistri:

en: Services
sq: Shërbime

en: Restart in GTK (legacy) mode
sq: Rinisu nën mënyrën GTK (e dikurshme)

en: Audacious is running in Qt mode.
sq: Audacious po xhiron nën mënyrën Qt.

en: GTK (legacy) mode is unavailable in this build.
sq: Mënyra GTK (e dikurshme) s’mund të kihet në këtë montim.

en: Copy
sq: Kopjoje
