Audacious - en to sr translation catalogue (351 entries)

en: Show command-line help
sr: Приказује помоћ линије наредби

en: Show version
sr: Приказује издање

en: Start playback
sr: Започиње пуштање

en: Pause playback
sr: Паузира пуштање

en: Pause if playing, play otherwise
sr: Паузира ако свира, иначе пушта

en: Stop playback
sr: Зауставља пуштање

en: Skip to previous song
sr: Иде на претходну песму

en: Skip to next song
sr: Иде на следећу песму

en: Add files to the playlist
sr: Додаје датотеке на списак нумера

en: Add files to a temporary playlist
sr: Додаје датотеке на привремени списак нумера

en: Display the main window
sr: Приказује главни прозор

en: Display the jump-to-song window
sr: Приказује прозор за бирање песама

en: Start without a graphical interface
sr: Покреће се без графичког сучеља

en: Quit on playback stop
sr: Излази на заустављање пуштања

en: Print debugging messages (may be used twice)
sr: Исписује поруке прочишћавања (може бити коришћено два пута)

en: Run in GTK mode
sr: Ради у Гтк режиму

en: Run in Qt mode
sr: Ради у Кут режиму

en: Unknown option: %s
sr: Непозната опција: %s

en: Unknown option: -%c
sr: Непозната опција: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
sr: Употреба: audacious [ОПЦИЈА] ... [ДАТОТЕКА] ...

en: Select instance to run/control
sr: Изаберите примерак за покретање/управљање

en: Audacious
sr: Аудацијус

en: %d file found | %d files found
sr[0]: Пронашао сам %d датотеку
sr[1]: Пронашао сам %d датотеке
sr[2]: Пронашао сам %d датотека

en: Error reading %s:
    %s
sr: Грешка читања „%s“:
    %s

en: No files found.
sr: Нисам нашао ниједну датотеку.

en: New Playlist
sr: Нови списак нумера

en: Standard input
sr: Стандардни улаз

en: Audio CD, track %s
sr: Звучни ЦД, нумера %s

en: (character encoding error)
sr: (грешка кодирања знакова)

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
sr: Снимање тока мора бити подешено у поставкама звука пре коришћења.

en: Error opening output stream
sr: Грешка отварања излазног тока

en: Error recording output stream
sr: Грешка снимања излазног тока

en: Error playing %s:
    %s
sr: Грешка пуштања „%s“:
    %s

en: Invalid audio format
sr: Неисправан запис звука

en: Now Playing
sr: Сад пуштам

en: Error opening %s:
    %s
sr: Грешка отварања „%s“:
    %s

en: Error loading %s.
sr: Грешка учитавања „%s“.

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
sr: Не могу да учитам „%s“: проширење назива датотеке није подржано.

en: Error saving %s.
sr: Грешка чувања „%s“.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
sr: Не могу да сачувам „%s“: проширење назива датотеке није подржано.

en: Error loading plugin
sr: Грешка учитавања прикључка

en: Seek error
sr: Грешка премотавања

en: The file format could not be determined. The format may be unsupported, or a necessary plugin may not be installed/enabled.
sr: Не могу да одредим формат датотеке. Можда формат није подржан или потребан прикључак није инсталиран/укључен.

en: The file could not be decoded. It may be invalid, corrupt, or in an unsupported format.
sr: Не могу да декодирам датотеку. Можда је неисправна, оштећена или је у неподржаном формату.

en: Mono
sr: Моно

en: Stereo
sr: Стерео

en: %d channel | %d channels
sr[0]: %d канал
sr[1]: %d канала
sr[2]: %d канала

en: Audio CD
sr: Звучни ЦД

en: Track %d
sr: Нумера %d

en: (unknown title)
sr: (непознат наслов)

en: Unknown URI scheme
sr: Непозната шема путање

en: Invalid file name
sr: Неисправан назив датотеке

en: Invalid access mode
sr: Неисправан режим приступа

en: Credits
sr: Заслуге

en: License
sr: Дозвола

en: About Audacious
sr: O Аудацијусу

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Don’t ask again
sr: _Не питај поново

en: Do you want to permanently remove “%s”?
sr: Да ли желите да трајно уклоните „%s“?

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Remove Playlist
sr: Уклони списак нумера

en: What would you like to call this playlist?
sr: Како желите да назовете овај списак нумера?

en: _Rename
sr: _Преименуј

en: Rename Playlist
sr: Преименуј списак нумера

en: Please select one preset to export.
sr: Изаберите једно претподешавање за извоз.

en: Preset File ...
sr: Датотека претподешавања ...

en: EQF File ...
sr: ЕКуФ датотека ...

en: Import
sr: Увези

en: Export
sr: Извези

en: Equalizer Presets
sr: Претподешавања уједначавача

en: Save Preset
sr: Сачувај претподешавање

en: Delete Selected
sr: Обриши изабрано

en: Revert Changes
sr: Поврати измене

en: _Enable
sr: _Укључи

en: Equalizer
sr: Уједначавач

en: Presets ...
sr: Претподешавања ...

en: Reset to Zero
sr: Врати на нулу

en: Preamp
sr: Претпојачање

en: Open Files
sr: Отвори датотеке

en: _Open
sr: _Отвори

en: Close _dialog on open
sr: Затвори _прозорче на „Отвори“

en: Add Files
sr: Додај датотеке

en: _Add
sr: _Додај

en: Close _dialog on add
sr: Затвори _прозорче на „Додај“

en: _Close
sr: _Затвори

en: Title
sr: Наслов

en: Artist
sr: Извођач

en: Album
sr: Албум

en: Genre
sr: Жанр

en: Year
sr: Година

en: Track
sr: Нумера

en: Length
sr: Дужина

en: Format:
sr: Запис:

en: Quality:
sr: Квалитет:

en: Bitrate:
sr: Проток бита:

en: Acid Jazz
sr: Кисели џез

en: Acid Rock
sr: Кисели рок

en: Ambient
sr: Амбијентална

en: Bebop
sr: Бебоп

en: Bluegrass
sr: Блуграс

en: Blues
sr: Блуз

en: Chamber Music
sr: Камерна музика

en: Classical
sr: Класична

en: Country
sr: Кантри

en: Death Metal
sr: Мртви метал

en: Disco
sr: Диско

en: Easy Listening
sr: Лако слушање

en: Folk
sr: Народна

en: Funk
sr: Фанки

en: Gangsta Rap
sr: Гангста реп

en: Gospel
sr: Верска

en: Grunge
sr: Гранџ

en: Hard Rock
sr: Хард рок

en: Heavy Metal
sr: Хеви метал

en: Hip-hop
sr: Хип-Хоп

en: House
sr: Хауз

en: Jazz
sr: Џез

en: Jungle
sr: Џунгла

en: Metal
sr: Метал

en: New Age
sr: Ново доба

en: New Wave
sr: Нови талас

en: Noise
sr: Бука

en: Pop
sr: Поп

en: Punk Rock
sr: Панк Рок

en: Rap
sr: Реп

en: Reggae
sr: Реге

en: Rock
sr: Рок

en: Rock and Roll
sr: Рокенрол

en: Rhythm and Blues
sr: Ритам и Блуз

en: Ska
sr: Ска

en: Soul
sr: Соул

en: Swing
sr: Свинг

en: Techno
sr: Техно

en: Trip-hop
sr: Трип-Хоп

en: Save successful
sr: Чување је успело

en: Save error
sr: Чување није успело

en: Song Info
sr: Подаци песме

en: Album Artist
sr: Извођач албума

en: Comment
sr: Напомена

en: Track Number
sr: Број нумере

en: _Auto-fill empty fields
sr: Сам _попуни празна поља

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Previous
sr: _Претходно

en: _Next
sr: _Следеће

en: N/A
sr: Н/Д

en: _Jump
sr: _Скочи

en: Jump to Time
sr: Пређи на време

en: Enter time (minutes:seconds):
sr: Унесите време (минути:секунде):

en: _Queue
sr: _Стави у ред

en: Un_queue
sr: _Избаци из реда

en: Jump to Song
sr: Пређи на песму

en: Filter:
sr: Филтер:

en: _Filter:
sr: _Издвој:

en: C_lose on jump
sr: Затвори после _скока

en: _Overwrite
sr: _Препиши

en: Confirm Overwrite
sr: Потврди преписивање

en: Overwrite %s?
sr: Да препишем „%s“?

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
sr: Упишите проширење назива датотеке или изаберите запис са падајућег списка.

en: Select Format by Extension
sr: Изаберите запис према проширењу

en: Export Playlist
sr: Извези списак нумера

en: _Export
sr: _Извези

en: Import Playlist
sr: Увези списак нумера

en: _Import
sr: _Увези

en: _Plugins ...
sr: _Прикључци ...

en: About %s
sr: О програму „%s“

en: %s Settings
sr: Подешавања %sа

en: _Set
sr: _Подеси

en: _Settings
sr: _Подешавања

en: _About
sr: _О програму

en: Choose File
sr: Изаберите датотеку

en: Choose Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Appearance
sr: Изглед

en: Audio
sr: Звук

en: Network
sr: Мрежа

en: Playlist
sr: Списак нумера

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Advanced
sr: Напредно

en: General
sr: Опште

en: Effect
sr: Дејство

en: Visualization
sr: Приказивање

en: Input
sr: Унос

en: Transport
sr: Пренос

en: Album artist
sr: Извођач албума

en: Track number
sr: Број нумере

en: File name
sr: Назив датотеке

en: File path
sr: Путања датотеке

en: Date
sr: Датум

en: Description
sr: Опис

en: Codec
sr: Кодек

en: Quality
sr: Квалитет

en: None
sr: Ништа

en: Arabic
sr: арапски

en: Baltic
sr: балтички

en: Chinese
sr: кинески

en: Greek
sr: грчки

en: Hebrew
sr: јеврејски

en: Japanese
sr: јапански

en: Korean
sr: корејски

en: Polish
sr: пољски

en: Russian
sr: руски

en: Taiwanese
sr: тајвански

en: Turkish
sr: турски

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Floating point
sr: Покретни зарез

en: As decoded
sr: Као декодер

en: After applying ReplayGain
sr: Након примене појачања понављања

en: After applying effects
sr: Након примене дејстава

en: After applying equalization
sr: Након примене изједначавања

en: Based on shuffle
sr: Засновано на мешању

en: Restart in Qt mode
sr: Поново покрени у Кут режиму

en: Audacious is running in GTK (legacy) mode.
sr: Аудациус је покренут у Гтк (старом) режиму.

en: Qt mode is unavailable in this build.
sr: Кут режим није доступан у овој изградњи.

en: Interface:
sr: Сучеље:

en: Output plugin:
sr: Прикључак излаза:

en: Amplify all files:
sr: Појачај све датотеке:

en: Amplify untagged files:
sr: Појачај датотеке без ознака:

en: <b>Output Settings</b>
sr: <b>Подешавања излаза</b>

en: Bit depth:
sr: Дубина бита:

en: Buffer size:
sr: Величина међумеморије:

en: Soft clipping
sr: Меко исецање

en: Use software volume control (not recommended)
sr: Користи софтверско управљање јачином звука (није препоручљиво)

en: <b>Recording Settings</b>
sr: <b>Подешавања снимања</b>

en: Record stream:
sr: Сними ток:

en: <b>ReplayGain</b>
sr: <b>Појачање понављања</b>

en: Enable ReplayGain
sr: Укључује појачање понављања

en: Mode:
sr: Режим:

en: Prevent clipping (recommended)
sr: Спречи одсецање (препоручљиво)

en: Proxy hostname:
sr: Назив домаћина посредника:

en: Proxy port:
sr: Прикључник посредника:

en: Proxy username:
sr: Корисничко име посредника:

en: Proxy password:
sr: Лозинка посредника:

en: <b>Network Settings</b>
sr: <b>Подешавања мреже</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
sr: <b>Подешавања посредника</b>

en: Enable proxy usage
sr: Укључи коришћење посредника

en: Use authentication with proxy
sr: Користи потврђивање идентитета са посредником

en: Use SOCKS proxy
sr: Користи посредника ПРИКЉУЧНИЦЕ

en: SOCKS v4a
sr: ПРИКЉУЧНИЦА v4a

en: SOCKS v5
sr: ПРИКЉУЧНИЦА v5

en: Auto character encoding detector for:
sr: Самостални откривач кодирања знакова за:

en: Fallback character encodings:
sr: Резервна кодирања знакова:

en: <b>Behavior</b>
sr: <b>Понашање</b>

en: Resume playback on startup
sr: Настави пуштање при покретању

en: Pause instead of resuming immediately
sr: Застани уместо да наставиш одмах

en: Advance when the current song is deleted
sr: Напредуј када је обрисана текућа песма

en: Clear the playlist when opening files
sr: Очисти списак нумера приликом отварања датотека

en: Open files in a temporary playlist
sr: Отвори датотеке у привременом списку нумера

en: <b>Song Display</b>
sr: <b>Приказ песме</b>

en: Show song numbers
sr: Прикажи бројеве песама

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
sr: Прикажи почетне нуле (02:00 уместо 2:00)

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
sr: Прикажи часове издвојено (1:30:00 уместо 90:00)

en: <b>Export</b>
sr: <b>Извези</b>

en: Use relative paths when possible
sr: Користи релативне путање када је могуће

en: <b>Album Art</b>
sr: <b>Омот албума</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
sr: Потражи слике које одговарају овим речима (раздвојене зарезом):

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
sr: Искључи слике које одговарају овим речима (раздвојене зарезом):

en: Search for images matching song file name
sr: Потражи слике које одговарају називу песме

en: Search recursively
sr: Потражи дубински

en: Search depth:
sr: Дубина претраге:

en: <b>Popup Information</b>
sr: <b>Облачић података</b>

en: Show popup information
sr: Прикажи облачиће података

en: Popup delay (tenths of a second):
sr: Застој искакања (десетинке секунде):

en: Show time scale for current song
sr: Прикажи временску лествицу за текућу песму

en: <b>Compatibility</b>
sr: <b>Сагласност</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
sr: Протумачи \ (контра косу црту) као граничник фасцикле

en: <b>Playlist</b>
sr: <b>Списак песама</b>

en: Add folders recursively
sr: Додај фасцикле дубински

en: Add folders nested within playlist files
sr: Додај фасцикле угнеждене у датотекама списка песама

en: <b>Metadata</b>
sr: <b>Метаподаци</b>

en: Guess missing metadata from file path
sr: Погоди недостајуће метаподатке из путање датотеке

en: Do not load metadata for songs until played
sr: Не учитавај метаподатке за песме док се не пусте

en: Probe content of files with no recognized file name extension
sr: Испробај садржај датотека са непознатим проширењем назива датотеке

en: <b>Miscellaneous</b>
sr: <b>Разно</b>

en: Step forward/backward by:
sr: Помери напред/назад за:

en: seconds
sr: секунде

en: Adjust volume by:
sr: Подеси јачину звука за:

en: percent
sr: процента

en: TITLE
sr: НАСЛОВ

en: TITLE - ARTIST
sr: НАСЛОВ — ИЗВОЂАЧ

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
sr: НАСЛОВ — ИЗВОЂАЧ — АЛБУМ

en: ARTIST - TITLE
sr: ИЗВОЂАЧ — НАСЛОВ

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
sr: ИЗВОЂАЧ — АЛБУМ — НАСЛОВ

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
sr: ИЗВОЂАЧ — АЛБУМ — БРОЈ. НАСЛОВ

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
sr: ИЗВОЂАЧ [ АЛБУМ ] — БРОЈ. НАСЛОВ

en: ALBUM - TITLE
sr: АЛБУМ — НАСЛОВ

en: Category
sr: Категорија

en: Custom
sr: Произвољно

en: Title format:
sr: Запис наслова:

en: Custom string:
sr: Произвољна ниска:

en: Enable audio stream recording with %s
sr: Омогући снимање тока звука са „%s“

en: No audio recording plugin available
sr: Није доступан прикључак за снимање звука

en: Audacious Settings
sr: Подешавања Аудацијуса

en: Cancel
sr: Откажи

en: Save
sr: Сачувај

en: Load
sr: Учитај

en: Load Preset File
sr: Учитај датотеку претподешавања

en: Load EQF File
sr: Учитај ЕКуФ датотеку

en: Save Preset File
sr: Сачувај датотеку претподешавања

en: Save EQF File
sr: Сачувај ЕКуФ датотеку

en: Queue Manager
sr: Управник реда

en: _Unqueue
sr: _Избаци из реда

en: Working ...
sr: Радим ...

en: Error
sr: Грeшкa

en: Information
sr: Информације

en: _Save to history
sr: _Сачувај у историјат

en: Open URL
sr: Отворите адресу

en: Add URL
sr: Додајте адресу

en: C_lear history
sr: Очисти _историјат

en: Enter URL:
sr: Унеси адресу:

en: Open
sr: Отвори

en: 
    (Further messages have been hidden.)
sr: 
    (Додатне поруке су скривене.)

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
sr: Датотеке претподешавања (*.preset *.eqf *.q1)

en: Revert
sr: Поврати

en: Browse
sr: Разгледај

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: Add Folder
sr: Додајте фасциклу

en: Add
sr: Додај

en: Set Font
sr: Постави слова

en: <various>
sr: <разно>

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: Composer
sr: Композитор

en: Performer
sr: Извођач

en: Recording Year
sr: Година снимања

en: Recording Date
sr: Датум снимања

en: Technical
sr: Технички

en: Bitrate
sr: Проток бита

en: Channels
sr: Канали

en: MusicBrainz ID
sr: ИБ Мозгића музике

en: _Revert
sr: _Поврати

en: Error writing tag(s).
sr: Грешка писања ознаке(а).

en: %1 files selected
sr: Изабраних датотека – %1

en: _Save %1 files
sr: _Сачувај датотеке (%1)

en: Level
sr: Ниво

en: Function
sr: Функција

en: Message
sr: Порука

en: Log Inspector
sr: Надзорник дневника

en: Debug
sr: Прочишћавање

en: Info
sr: Подаци

en: Warning
sr: Упозорење

en: Cl_ear
sr: _Очисти

en: Log Level:
sr: Ниво дневника:

en: Services
sr: Услуге

en: Restart in GTK (legacy) mode
sr: Поново покрени у Гтк (старом) режиму

en: Native
sr: Изворно

en: Dark
sr: Тамно

en: Flat
sr: Обично

en: Flat (dark)
sr: Обично (тамно)

en: Audacious is running in Qt mode.
sr: Аудациус је покренут у Кут режиму.

en: GTK (legacy) mode is unavailable in this build.
sr: Гтк (стари) режим није доступан у овој изградњи.

en: Theme:
sr: Тема:

en: Icon theme:
sr: Тема иконица:

en: Copy
sr: Умножи
