Audacious - en to tr translation catalogue (314 entries)

en: Show command-line help
tr: Komut satırı yardımını göster

en: Show version
tr: Sürüm bilgisini göster

en: Start playback
tr: Oynatmayı başlat

en: Pause playback
tr: Oynatmayı duraklat

en: Pause if playing, play otherwise
tr: Duraklat veya devam et

en: Stop playback
tr: Oynatmayı durdur

en: Skip to previous song
tr: Önceki şarkıya geç

en: Skip to next song
tr: Sonraki şarkıya geç

en: Add files to the playlist
tr: Çalma listesine dosya ekle

en: Add files to a temporary playlist
tr: Dosyaları geçici bir listeye ekle

en: Display the main window
tr: Ana pencereyi göster

en: Display the jump-to-song window
tr: Şarkıya atla penceresini görüntüle

en: Start without a graphical interface
tr: Grafiksel arayüz olmadan başla

en: Quit on playback stop
tr: Kayıttan yürütmeyi durdur ve çık

en: Print debugging messages (may be used twice)
tr: Hata ayıklama iletilerini yazdır (iki kez kullanılabilir)

en: Run in GTK mode
tr: GTK modunda çalıştır

en: Run in Qt mode
tr: Qt kipinde çalış

en: Unknown option: %s
tr: Bilinmeyen seçenek: %s

en: Unknown option: -%c
tr: Bilinmeyen seçenek: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
tr: Kullanım: audacious [SEÇENEK] ... [DOSYA] ...

en: Select instance to run/control
tr: Çalıştırılacak/kontrol edilecek örneği seçin

en: %d file found | %d files found
tr[0]: %d dosya bulundu
tr[1]: %d dosya bulundu

en: Error reading %s:
    %s
tr: %s okunurken hata:
    %s

en: No files found.
tr: Dosya bulunamadı.

en: New Playlist
tr: Yeni Çalma Listesi

en: Standard input
tr: Standart giriş

en: Audio CD, track %s
tr: Ses CD'si, parça %s

en: (character encoding error)
tr: (karakter kodlama hatası)

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
tr: Akış kaydı, kullanılmadan önce Ses Ayarları'nda yapılandırılmalıdır.

en: Error opening output stream
tr: Çıkış akışı açılırken hata

en: Error recording output stream
tr: Çıkış akışı kaydedilirken hata oluştu

en: Error playing %s:
    %s
tr: %s açılırken hata:
    %s

en: Invalid audio format
tr: Geçersiz ses biçimi

en: Now Playing
tr: Şimdi Çalınıyor

en: Error opening %s:
    %s
tr: %s açılırken hata:
    %s

en: Error loading %s.
tr: %s yüklenirken hata.

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
tr: %s yüklenemiyor: bilinmeyen dosya uzantısı.

en: Error saving %s.
tr: %s kaydedilirken hata oluştu.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
tr: %s kaydedilemiyor: bilinmeyen dosya uzantısı.

en: Error loading plugin
tr: Eklenti yüklenirken hata

en: Seek error
tr: Arama hatası

en: The file format could not be determined. The format may be unsupported, or a necessary plugin may not be installed/enabled.
tr: Dosya biçimi belirlenemedi. Biçim desteklenmiyor ya da gerekli bir eklenti eksik olabilir.

en: The file could not be decoded. It may be invalid, corrupt, or in an unsupported format.
tr: Dosya çözülemedi; geçersiz, bozuk veya desteklenmeyen bir biçimde olabilir.

en: %d channel | %d channels
tr[0]: %d kanal
tr[1]: %d kanal

en: Audio CD
tr: Ses CD'si

en: Track %d
tr: Parça %d

en: (unknown title)
tr: (bilinmeyen başlık)

en: Unknown URI scheme
tr: Bilinmeyen URI şeması

en: Invalid file name
tr: Geçersiz dosya adı

en: Invalid access mode
tr: Geçersiz erişim kipi

en: Credits
tr: Katkıda bulunanlar

en: License
tr: Lisans

en: About Audacious
tr: Audacious Hakkında

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Don’t ask again
tr: _Bir daha sorma

en: Do you want to permanently remove “%s”?
tr: "%s" ögesini kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: Remove Playlist
tr: Çalma Listesini Kaldır

en: What would you like to call this playlist?
tr: Bu dosya adına ne ad vermek istersiniz?

en: _Rename
tr: _Yeniden Adlandır

en: Rename Playlist
tr: Listeyi Yeniden Adlandır

en: Please select one preset to export.
tr: Lütfen dışa aktarmak için bir ön ayar seçin.

en: Preset File ...
tr: Önayar Dosyası ...

en: EQF File ...
tr: EQF Dosyası ...

en: Import
tr: İçe aktar

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Equalizer Presets
tr: Dengeleyici Önayarları

en: Save Preset
tr: Önayarı Kaydet

en: Delete Selected
tr: Seçileni Sil

en: Revert Changes
tr: Değişiklikleri Geri al

en: _Enable
tr: _Etkinleştir

en: Equalizer
tr: Dengeleyici

en: Presets ...
tr: Önayarlar ...

en: Reset to Zero
tr: Sıfırla

en: Preamp
tr: Ön güçlendirme

en: Open Files
tr: Dosyaları Aç

en: _Open
tr: _Aç

en: Close _dialog on open
tr: Açtıktan sonra _pencereyi kapat

en: Add Files
tr: Dosyaları Ekle

en: _Add
tr: _Ekle

en: Close _dialog on add
tr: Ekledikten sonra _pencereyi kapat

en: _Close
tr: _Kapat

en: Title
tr: Başlık

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Album
tr: Albüm

en: Genre
tr: Tür

en: Year
tr: Yıl

en: Track
tr: Parça

en: Length
tr: uzunluk

en: Format:
tr: Biçim:

en: Quality:
tr: Nitelik:

en: Bitrate:
tr: Bit oranı:

en: Ambient
tr: Çevre

en: Chamber Music
tr: Oda müziği

en: Classical
tr: Klasik

en: Disco
tr: Disko

en: Easy Listening
tr: Kolay Dinleme

en: Jazz
tr: Caz

en: Techno
tr: Tekno

en: Save successful
tr: Kayıt başarılı

en: Save error
tr: Kayıt hatası

en: Song Info
tr: Şarkı Bilgisi

en: Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı

en: Comment
tr: Yorum

en: Track Number
tr: Parça Numarası

en: _Auto-fill empty fields
tr: _Boş alanları otomatik doldur

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Previous
tr: _Önceki

en: _Next
tr: _Sonraki

en: N/A
tr: Bilinmiyor

en: _Jump
tr: _Atla

en: Jump to Time
tr: Zamana Atla

en: Enter time (minutes:seconds):
tr: Giriş zamanı (dakika:saniye):

en: _Queue
tr: _Kuyruğa al

en: Un_queue
tr: Kuyruktan _çıkar

en: Jump to Song
tr: Şarkıya Atla

en: Filter:
tr: Süzgeç:

en: _Filter:
tr: _Süzgeç:

en: C_lose on jump
tr: Geçişten sonra _kapat

en: _Overwrite
tr: _Üzerine Yaz

en: Confirm Overwrite
tr: Üzerine Yazmayı Onayla

en: Overwrite %s?
tr: %s üzerine yazılsın mı?

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
tr: Lütfen bir dosya adı uzantısı yazın ya da açılır listeden bir biçim seçin.

en: Select Format by Extension
tr: Eklentiye Göre Biçim Seç

en: Export Playlist
tr: Çalma Listesini Dışa Aktar

en: _Export
tr: _Dışa Aktar

en: Import Playlist
tr: Çalma Listesini İçe Aktar

en: _Import
tr: _İçe Aktar

en: _Plugins ...
tr: _Eklentiler ...

en: About %s
tr: %s Hakkında

en: %s Settings
tr: %s Ayarları

en: _Set
tr: _Ayarla

en: _Settings
tr: A_yarlar

en: _About
tr: _Hakkında

en: Choose File
tr: Dosya Seç

en: Choose Folder
tr: Klasör Seç

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Audio
tr: Ses

en: Network
tr: Ağ

en: Playlist
tr: Çalma Listesi

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: General
tr: Genel

en: Effect
tr: Efekt

en: Visualization
tr: Görselleştirme

en: Input
tr: Giriş

en: Transport
tr: Aktarım

en: Album artist
tr: Albüm sanatçısı

en: Track number
tr: Parça numarası

en: File name
tr: Dosya adı

en: File path
tr: Dosya yolu

en: Date
tr: Tarih

en: Description
tr: Açıklama

en: Codec
tr: Çözücü

en: Quality
tr: Nitelik

en: None
tr: Hiçbiri

en: Arabic
tr: Arapça

en: Baltic
tr: Baltık Dili

en: Chinese
tr: Çince

en: Greek
tr: Yunanca

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Japanese
tr: Japonca

en: Korean
tr: Korece

en: Polish
tr: Lehçe

en: Russian
tr: Rusça

en: Taiwanese
tr: Tayvanca

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Automatic
tr: Kendiliğinden

en: Floating point
tr: Kayan noktalı

en: As decoded
tr: Çözüldüğü gibi

en: After applying ReplayGain
tr: ReplayGain'i uyguladıktan sonra

en: After applying effects
tr: Efekler uygulandıktan sonra

en: After applying equalization
tr: Dengeleme uygulandıktan sonra

en: Based on shuffle
tr: Karıştırmaya dayalı

en: Restart in Qt mode
tr: Qt kipinde yeniden başlat

en: Audacious is running in GTK (legacy) mode.
tr: Audacious GTK (eski) kipinde çalışıyor.

en: Qt mode is unavailable in this build.
tr: Qt kipi bu sürüm için mevcut değil.

en: Interface:
tr: Arayüz:

en: Output plugin:
tr: Çıkış eklentisi:

en: Amplify all files:
tr: Tüm dosyaları yükselt:

en: Amplify untagged files:
tr: Etiketsiz dosyaları yükselt:

en: <b>Output Settings</b>
tr: <b>Çıkış Ayarları</b>

en: Bit depth:
tr: Bit derinliği:

en: Buffer size:
tr: Arabellek boyutu:

en: Soft clipping
tr: Yumuşak kesim

en: Use software volume control (not recommended)
tr: Yazılımsal ses denetimi kullan (önerilmez)

en: <b>Recording Settings</b>
tr: <b>Ses Kaydı Ayarları</b>

en: Record stream:
tr: Akışı kaydet:

en: Enable ReplayGain
tr: ReplayGain'i etkinleştir

en: Mode:
tr: Mod:

en: Prevent clipping (recommended)
tr: Tıraşlamayı önle (önerilir)

en: Proxy hostname:
tr: Vekil sunucu makine adı:

en: Proxy port:
tr: Vekil sunucu bağlantı noktası:

en: Proxy username:
tr: Vekil sunucu kullanıcı adı:

en: Proxy password:
tr: Vekil sunucu şifresi:

en: <b>Network Settings</b>
tr: <b>Ağ Ayarları</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
tr: <b>Vekil Sunucu Yapılandırması</b>

en: Enable proxy usage
tr: Vekil sunucu kullanımını etkinleştir

en: Use authentication with proxy
tr: Vekil sunucu doğrulaması kullan

en: Use SOCKS proxy
tr: SOCKS vekil kullan

en: Auto character encoding detector for:
tr: Şu dil için kendiliğinden karakter tanımlamayı aç:

en: Fallback character encodings:
tr: Alternatif karakter kodlamaları:

en: <b>Behavior</b>
tr: <b>Davranış</b>

en: Resume playback on startup
tr: Başlangıçta oynatmaya devam et

en: Pause instead of resuming immediately
tr: Hemen devam etmek yerine duraklat

en: Advance when the current song is deleted
tr: Çalan şarkı silindiğinde sonrakine atla

en: Clear the playlist when opening files
tr: Dosya açarken listeyi temizle

en: Open files in a temporary playlist
tr: Dosyaları geçici bir listede aç

en: <b>Song Display</b>
tr: <b>Şarkı Göstergesi</b>

en: Show song numbers
tr: Şarkı numaralarını göster

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
tr: Öndeki sıfırları göster (02:00'a karşı 2:00)

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
tr: Saatleri ayrı ayrı göster (1:30:00'a karşı 90:00)

en: <b>Export</b>
tr: <b>Dışa1Dışa aktar</b>

en: Use relative paths when possible
tr: Mümkün olduğunda göreli yollar kullanın

en: <b>Album Art</b>
tr: <b>Albüm Resmi</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
tr: Bu sözcüklerle eşleşen resimleri ara (virgülle ayır)

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
tr: Bu sözcükleri içeren resimleri çıkar (virgülle ayır):

en: Search for images matching song file name
tr: Şarkı dosya adıyla eşleşen resimleri ara

en: Search recursively
tr: Yinelemeli ara

en: Search depth:
tr: Arama derinliği:

en: <b>Popup Information</b>
tr: <b>Açılır Bilgi</b>

en: Show popup information
tr: Açılır pencere bilgisi göster

en: Popup delay (tenths of a second):
tr: Açılır pencere erteleme (saniyenin onda biri):

en: Show time scale for current song
tr: Geçerli şarkı için zaman ölçeğini göster

en: <b>Compatibility</b>
tr: <b>Uyumluluk</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
tr: Geriye yatık taksimi ( \ ) klasör sınırlayıcı olarak yorumla

en: <b>Playlist</b>
tr: <b>Oynatma Liistesi</b>

en: Add folders recursively
tr: Dizinleri tekrarlı olarak ekle

en: Add folders nested within playlist files
tr: Oynatma listesi dosyalarında yuvalanmış dizinler ekle

en: <b>Metadata</b>
tr: <b>Parça Bilgisi</b>

en: Guess missing metadata from file path
tr: Eksik üst veriyi dosya yolundan sez

en: Do not load metadata for songs until played
tr: Çalınana kadar şarkı üst verilerini yükleme

en: Probe content of files with no recognized file name extension
tr: Tanımlanamayan dosya uzantısı bulunan dosya içeriklerini tara

en: <b>Miscellaneous</b>
tr: <b>Karışık</b>

en: Step forward/backward by:
tr: İleri/geri adım:

en: seconds
tr: saniye

en: Adjust volume by:
tr: Ses düzeyini şuna göre ayarlayın:

en: percent
tr: yüzde

en: TITLE
tr: BAŞLIK

en: TITLE - ARTIST
tr: BAŞLIK - SANATÇI

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
tr: BAŞLIK - SANATÇI - ALBÜM

en: ARTIST - TITLE
tr: SANATÇI - BAŞLIK

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
tr: SANATÇI - ALBÜM - BAŞLIK

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
tr: SANATÇI - ALBÜM - PARÇA. BAŞLIK

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
tr: SANATÇI  [ ALBÜM ] - PARÇA. BAŞLIK

en: ALBUM - TITLE
tr: ALBÜM - BAŞLIK

en: Category
tr: Kategori

en: Custom
tr: Özel

en: Title format:
tr: Başlık biçimi:

en: Custom string:
tr: Özel metin:

en: Enable audio stream recording with %s
tr: %s ile ses akışı kaydını etkinleştir

en: No audio recording plugin available
tr: Ses kaydı eklentisi yok

en: Audacious Settings
tr: Audacious Ayarları

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Save
tr: Kaydet

en: Load
tr: Yükle

en: Load Preset File
tr: Önayar Dosyası Yükle

en: Load EQF File
tr: EQF Dosyası Yükle

en: Save Preset File
tr: Önayar Dosyasını Kaydet

en: Save EQF File
tr: EQF Dosyasını Kaydet

en: Queue Manager
tr: Kuyruk Yöneticisi

en: _Unqueue
tr: _Sıradan Kaldır

en: Working ...
tr: Çalışıyor...

en: Error
tr: Hata

en: Information
tr: Bilgi

en: _Save to history
tr: _Geçmişe kaydet

en: Open URL
tr: URL Aç

en: Add URL
tr: URL Ekle

en: C_lear history
tr: Geçmişi temiz_le

en: Enter URL:
tr: URL gir:

en: Open
tr: Aç

en: 
    (Further messages have been hidden.)
tr: 
    (Devam eden iletiler gizlendi.)

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
tr: Ön ayarlı dosyalar (* .preset * .eqf * .q1)

en: Revert
tr: Geri al

en: Browse
tr: Gözat

en: Open Folder
tr: Klasörü Aç

en: Add Folder
tr: Klasör Ekle

en: Add
tr: Ekle

en: Set Font
tr: Yazı Tipini Ayarla

en: Metadata
tr: Üst veri

en: Composer
tr: Besteci

en: Performer
tr: Söyleyen

en: Recording Year
tr: Kayıt Yılı

en: Recording Date
tr: Kayıt Tarihi

en: Publisher
tr: Yayıncı

en: Catalog Number
tr: Kalatog Numarası

en: Technical
tr: Teknik

en: Bitrate
tr: Bit oranı

en: Channels
tr: Kanallar

en: MusicBrainz ID
tr: MusicBrainz Kimliği

en: _Revert
tr: _Geri Al

en: Error writing tag(s).
tr: Etiket(leri) yazma hatası.

en: %1 files selected
tr: %1 dosya seçildi

en: _Save %1 files
tr: %1 dosyayı _kaydet

en: Level
tr: Düzey

en: Function
tr: İşlev

en: Message
tr: İleti

en: Log Inspector
tr: Günlük Denetleyici

en: Debug
tr: Hata giderme

en: Info
tr: Bilgi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Cl_ear
tr: Temizl_e

en: Log Level:
tr: Günlük Düzeyi:

en: Services
tr: Hizmetler

en: Restart in GTK (legacy) mode
tr: GTK (eski) kipte yeniden başlat

en: Native
tr: Yerel

en: Dark
tr: Koyu

en: Flat
tr: Düz

en: Flat (dark)
tr: Düz (koyu)

en: Audacious is running in Qt mode.
tr: Audacious Qt kipinde çalışıyor.

en: GTK (legacy) mode is unavailable in this build.
tr: GTK (eski) kipi bu sürüm için mevcut değil.

en: Theme:
tr: Tema:

en: Icon theme:
tr: Simge teması:

en: Copy
tr: Kopyala
