Audacious - en to pl translation catalogue (316 entries)

en: Show command-line help
pl: Wyświetl pomoc linii poleceń

en: Show version
pl: Pokaż informacje o wersji

en: Start playback
pl: Rozpocznij odtwarzanie

en: Pause playback
pl: Wstrzymaj odtwarzanie

en: Pause if playing, play otherwise
pl: Wstrzymaj i wznów odtwarzanie bieżącej ścieżki

en: Stop playback
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

en: Skip to previous song
pl: Przejdź do poprzedniej piosenki

en: Skip to next song
pl: Przejdź do następnej piosenki

en: Add files to the playlist
pl: Dodaj pliki do listy odtwarzania

en: Add files to a temporary playlist
pl: Dodaj pliki do tymczasowej listy odtwarzania

en: Display the main window
pl: Wyświetl główne okno programu

en: Display the jump-to-song window
pl: Wyświetla okno przejścia do piosenki

en: Start without a graphical interface
pl: Uruchom bez interfejsu graficznego

en: Quit on playback stop
pl: Zamknij program po zakończeniu odtwarzania

en: Print debugging messages (may be used twice)
pl: Pokaż komunikaty o błędach (może być dwukrotnie użyte)

en: Run in GTK mode
pl: Uruchom w trybie GTK

en: Run in Qt mode
pl: Uruchom w trybie Qt

en: Unknown option: %s
pl: Nieznana opcja: %s

en: Unknown option: -%c
pl: Nieznana opcja: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
pl: Obsługa:  audacious [OPCJE] ... [PLIK] ...

en: Select instance to run/control
pl: Wybierz instancję do włączenia/kontroli

en: %d file found | %d files found
pl[0]: Znaleziono plik %d
pl[1]: Znaleziono %d pliki
pl[2]: Znaleziono %d plików
pl[3]: Znaleziono %d plików

en: Error reading %s:
    %s
pl: Błąd odczytu %s:
    %s

en: No files found.
pl: Nie znaleziono plików.

en: New Playlist
pl: Nowa lista odtwarzania

en: Standard input
pl: Wejście standardowe

en: Audio CD, track %s
pl: Płyta Audio CD, ścieżka %s

en: (character encoding error)
pl: (błąd dekodowania znaków)

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
pl: Nagrywanie strumieniowe - przed użyciem - musi być wpierw skonfigurowane w Ustawieniach dźwięku.

en: Error opening output stream
pl: Błąd otwierania strumienia wyjściowego

en: Error recording output stream
pl: Błąd nagrywania strumienia wyjściowego

en: Error playing %s:
    %s
pl: Błąd odtwarzania %s:
    %s

en: Invalid audio format
pl: Nieprawidłowy format dźwięku

en: Now Playing
pl: Teraz odtwarzane

en: Error opening %s:
    %s
pl: Błąd otwierania %s:
    %s

en: Error loading %s.
pl: Błąd wczytywania %s.

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
pl: Nie można wczytać %s: nieobsługiwane rozszerzenie pliku.

en: Error saving %s.
pl: Błąd zapisywania %s.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
pl: Nie można zapisać %s: nieobsługiwane rozszerzenie pliku.

en: Error loading plugin
pl: Błąd wczytywania wtyczki

en: Seek error
pl: Błąd wyszukiwania

en: The file format could not be determined. The format may be unsupported, or a necessary plugin may not be installed/enabled.
pl: Nie można określić formatu pliku. Format może być nieobsługiwany lub niezbędna wtyczka może być niezainstalowana lub wyłączona.

en: The file could not be decoded. It may be invalid, corrupt, or in an unsupported format.
pl: Nie można zdekodować pliku. Może być nieprawidłowy, uszkodzony lub w nieobsługiwanym formacie.

en: %d channel | %d channels
pl[0]: %d kanał
pl[1]: %d kanały
pl[2]: %d kanałów
pl[3]: %d kanałów

en: Track %d
pl: Ścieżka %d

en: (unknown title)
pl: (nieznany tytuł)

en: Unknown URI scheme
pl: Nieznany protokół URL

en: Invalid file name
pl: Błędna nazwa pliku

en: Invalid access mode
pl: Nieprawidłowy tryb dostępu

en: Credits
pl: Zasługi

en: License
pl: Licencja

en: About Audacious
pl: Informacje o programie Audacious

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Don’t ask again
pl: _Nie pytaj więcej

en: Do you want to permanently remove “%s”?
pl: Czy chcesz trwale usunąć “%s”?

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Remove Playlist
pl: Usuń listę odtwarzania

en: What would you like to call this playlist?
pl: Podaj nazwę listy odtwarzania

en: _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: Rename Playlist
pl: Zmień nazwę listy odtwarzania

en: Please select one preset to export.
pl: Wybierz jedno ustawienie do wyeksportowania.

en: Preset File ...
pl: Plik ustawień...

en: EQF File ...
pl: Plik EQF...

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Equalizer Presets
pl: Ustawienia korektora

en: Save Preset
pl: Zapisz ustawienia

en: Delete Selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Revert Changes
pl: Wycofaj zmiany

en: _Enable
pl: _Włącz

en: Equalizer
pl: Korektor graficzny

en: Presets ...
pl: Profile ustawień...

en: Reset to Zero
pl: Wyzeruj

en: Preamp
pl: Przedwzmacniacz

en: Open Files
pl: Otwórz pliki

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Close _dialog on open
pl: Z_amknij okno po otwarciu

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Close _dialog on add
pl: Za_mknij okno po dodaniu

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Title
pl: Tytuł

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Genre
pl: Gatunek

en: Year
pl: Rok wydania

en: Track
pl: Ścieżka

en: Disc
pl: Płyta

en: Length
pl: Długość

en: Quality:
pl: Jakość:

en: Bitrate:
pl: Przepływność bitowa:

en: Chamber Music
pl: Muzyka kameralna

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Easy Listening
pl: Lekka muzyka

en: Gangsta Rap
pl: Gangsta rap

en: Gospel
pl: Muzyka chrześcijańska

en: Hip-hop
pl: Hip hop

en: Rock and Roll
pl: Rock & Roll

en: Save successful
pl: Zapisano pomyślnie

en: Save error
pl: Błąd zapisu

en: Song Info
pl: Informacje o piosence

en: Album Artist
pl: Wykonawca albumu

en: Comment
pl: Komentarz

en: Track Number
pl: Numer ścieżki

en: _Auto-fill empty fields
pl: _Automatycznie wypełnij puste pola

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Previous
pl: _Poprzednie

en: _Next
pl: _Następne

en: N/A
pl: Nie dotyczy

en: _Jump
pl: _Przejdź

en: Jump to Time
pl: Przejdź do momentu

en: Enter time (minutes:seconds):
pl: Wprowadź czas (min:sek):

en: _Queue
pl: D_odaj do kolejki

en: Un_queue
pl: U_suń z kolejki

en: Jump to Song
pl: Przejdź do piosenki

en: Filter:
pl: Filtr:

en: _Filter:
pl: _Filtr:

en: C_lose on jump
pl: Zamknij przy zmianie _nagrania

en: _Overwrite
pl: N_adpisz

en: Confirm Overwrite
pl: Potwierdź nadpisanie

en: Overwrite %s?
pl: Nadpisać %s?

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
pl: Proszę wpisać rozszerzenie nazwy pliku lub wybrać format z rozwijanej listy.

en: Select Format by Extension
pl: Wybierz format na podstawie rozszerzenia

en: Export Playlist
pl: Eksportuj listę odtwarzania

en: _Export
pl: _Eksportuj

en: Import Playlist
pl: Importuj listę odtwarzania

en: _Import
pl: _Importuj

en: _Plugins ...
pl: _Wtyczki...

en: About %s
pl: Informacje o %s

en: %s Settings
pl: Ustawienia %s

en: _Set
pl: U_staw

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _About
pl: _Informacje

en: Choose File
pl: Wybierz plik

en: Choose Folder
pl: Wybierz katalog

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Network
pl: Sieć

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: General
pl: Ogólne

en: Effect
pl: Efekty

en: Visualization
pl: Wizualizacja

en: Input
pl: Wejście

en: Album artist
pl: Wykonawca albumu

en: Track number
pl: Numer ścieżki

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File path
pl: Położenie pliku

en: Date
pl: Data wydania

en: Description
pl: Opis

en: Codec
pl: Kodek

en: Quality
pl: Jakość

en: Disc number
pl: Numer płyty

en: None
pl: Brak

en: Arabic
pl: Arabski

en: Baltic
pl: Bałtycki

en: Chinese
pl: Chiński

en: Greek
pl: Grecki

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Polish
pl: Polski

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Taiwanese
pl: Tajwański

en: Turkish
pl: Turecki

en: Automatic
pl: Automatyczna

en: Floating point
pl: Typ zmiennopozycyjny

en: As decoded
pl: Zdekodowane jako

en: After applying ReplayGain
pl: Po zastosowaniu wyrównania głośności

en: After applying effects
pl: Po zastosowaniu efektów

en: After applying equalization
pl: Po zastosowaniu korektora

en: Based on shuffle
pl: Na podstawie losowania

en: Restart in Qt mode
pl: Uruchom ponownie w trybie Qt

en: Audacious is running in GTK mode.
pl: Audacious działa w trybie GTK.

en: Qt mode is unavailable in this build.
pl: Tryb Qt jest niedostępny w tej kompilacji.

en: Interface:
pl: Interfejs:

en: Output plugin:
pl: System dźwięku:

en: Amplify all files:
pl: Wzmocnij wszystkie pliki:

en: Amplify untagged files:
pl: Wzmacniaj pliki bez tagów:

en: <b>Output Settings</b>
pl: <b>Wyjście dźwięku</b>

en: Bit depth:
pl: Rozdzielczość bitowa:

en: Buffer size:
pl: Rozmiar bufora:

en: Soft clipping
pl: Usuń przesterowania w nagraniach

en: Use software volume control (not recommended)
pl: Użyj programowej regulacji głośności (niezalecane)

en: <b>Recording Settings</b>
pl: Ustawienia nagrywania

en: Record stream:
pl: Strumień nagrania:

en: <b>ReplayGain</b>
pl: <b>Wyrównywanie głośności</b>

en: Enable ReplayGain
pl: Włącz wyrównywanie głośności

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Prevent clipping (recommended)
pl: Zapobiegaj przesterowaniu (zalecane)

en: Proxy hostname:
pl: Nazwa serwera:

en: Proxy port:
pl: Port serwera:

en: Proxy username:
pl: Użytkownik:

en: Proxy password:
pl: Hasło:

en: <b>Network Settings</b>
pl: <b>Ustawienia sieciowe</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
pl: <b>Konfiguracja serwera pośredniczącego</b>

en: Enable proxy usage
pl: Użyj serwera pośredniczącego

en: Use authentication with proxy
pl: Uwierzytelnianie

en: Use SOCKS proxy
pl: Użyj proxy SOCKS

en: Auto character encoding detector for:
pl: Automatycznie wykryj kodowania dla:

en: Fallback character encodings:
pl: Zapasowe kodowanie znaków:

en: <b>Behavior</b>
pl: <b>Zachowanie</b>

en: Resume playback on startup
pl: Wznów odtwarzanie przy starcie

en: Pause instead of resuming immediately
pl: Wstrzymaj zamiast natychmiastowego wznowienia

en: Advance when the current song is deleted
pl: Przejdź do następnej, gdy usunę odtwarzaną piosenkę

en: Clear the playlist when opening files
pl: Czyść listę odtwarzania podczas otwierania nowych plików

en: Open files in a temporary playlist
pl: Dodaj pliki do tymczasowej listy odtwarzania

en: <b>Song Display</b>
pl: <b>Wyświetlanie piosenki</b>

en: Show song numbers
pl: Pokaż numery piosenek

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
pl: Pokaż zero początkowe (02:00 vs. 2:00)

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
pl: Wydziel godziny (1:30:00 vs. 90:00)

en: <b>Export</b>
pl: <b>Eksport</b>

en: Use relative paths when possible
pl: Używaj ścieżek względnych, jeśli to możliwe

en: <b>Album Art</b>
pl: <b>Okładka albumu</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
pl: Wyszukaj obrazy pasujące do tych słów (oddzielone przecinkiem):

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
pl: Wyklucz obrazy pasujące do tych słów (oddzielone przecinkiem):

en: Search for images matching song file name
pl: Wyszukaj obrazy pasujące do nazwy pliku piosenki

en: Search recursively
pl: Wyszukaj rekurencyjnie

en: Search depth:
pl: Głębokość wyszukiwania:

en: <b>Popup Information</b>
pl: <b>Wyskakujące komunikaty</b>

en: Show popup information
pl: Pokaż wyskakujące informacje

en: Popup delay (tenths of a second):
pl: Opóźnij wyskakujące komunikaty (dziesiąte sekundy):

en: Show time scale for current song
pl: Pokaż skalę czasową dla bieżącej piosenki

en: <b>Compatibility</b>
pl: <b>Zgodność</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
pl: Interpretuj \ (ukośnik wsteczny) jako separator folderów

en: <b>Playlist</b>
pl: <b>Lista odtwarzania</b>

en: Add folders recursively
pl: Dodaj foldery rekursywnie

en: Add folders nested within playlist files
pl: Dodaj foldery zagnieżdżone w plikach listy odtwarzania

en: <b>Metadata</b>
pl: <b>Metadane</b>

en: Guess missing metadata from file path
pl: Odgadnij brakujące metadane ze ścieżki pliku

en: Do not load metadata for songs until played
pl: Opóźnij wczytywanie metadanych piosenek do czasu odtworzenia

en: Probe content of files with no recognized file name extension
pl: Wykryj zawartość plików bez rozpoznanego rozszerzenia nazwy pliku

en: <b>Miscellaneous</b>
pl: <b>Różne</b>

en: Step forward/backward by:
pl: Krok do przodu/do tyłu o:

en: seconds
pl: sekundy

en: Adjust volume by:
pl: Dostosuj głośność o:

en: percent
pl: procent

en: TITLE
pl: TYTUŁ

en: TITLE - ARTIST
pl: TYTUŁ - WYKONAWCA

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
pl: TYTUŁ - WYKONAWCA - ALBUM

en: ARTIST - TITLE
pl: WYKONAWCA - TYTUŁ

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
pl: WYKONAWCA - ALBUM - TYTUŁ

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
pl: WYKONAWCA - ALBUM - ŚCIEŻKA. TYTUŁ

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
pl: WYKONAWCA [ ALBUM ] - ŚCIEŻKA. TYTUŁ

en: ARTIST - ALBUM - DISC.TRACK. TITLE
pl: WYKONAWCA - ALBUM - ŚCIEŻKA.PŁYTY. TYTUŁ

en: ARTIST [ ALBUM ] - DISC.TRACK. TITLE
pl: WYKONAWCA [ALBUM] - ŚCIEŻKA.PŁYTY. TYTUŁ

en: ALBUM - TITLE
pl: ALBUM - TYTUŁ

en: Category
pl: Kategoria

en: Custom
pl: Własny

en: Title format:
pl: Format tytułu:

en: Custom string:
pl: Własny tekst:

en: Enable audio stream recording with %s
pl: Włącz nagrywanie strumienia dźwięku poprzez %s

en: No audio recording plugin available
pl: Brak dostępnej wtyczki nagrywania dźwięku

en: Audacious Settings
pl: Ustawienia Audaciousa

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Save
pl: Zapisz

en: Load
pl: Wczytaj

en: Load Preset File
pl: Wczytaj plik ustawień

en: Load EQF File
pl: Wczytaj plik EQF

en: Save Preset File
pl: Zapisz plik ustawień

en: Save EQF File
pl: Zapisz plik EQF

en: Queue Manager
pl: Menedżer kolejki

en: _Unqueue
pl: _Usuń z kolejki

en: Working ...
pl: Działanie...

en: Error
pl: Błąd

en: Information
pl: Informacje

en: _Save to history
pl: _Zapisz w historii

en: Open URL
pl: Otwórz adres URL

en: Add URL
pl: Dodaj adres URL

en: C_lear history
pl: W_yczyść historię

en: Enter URL:
pl: Wprowadź URL:

en: Open
pl: Otwórz

en: 
    (Further messages have been hidden.)
pl: 
    (Dalsze komunikaty zostały ukryte.)

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
pl: Pliki ustawień (*.preset *.eqf *.q1)

en: Revert
pl: Przywróć

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Open Folder
pl: Otwórz katalog

en: Add Folder
pl: Dodaj katalog

en: Add
pl: Dodaj

en: Set Font
pl: Ustaw czcionkę

en: Metadata
pl: Metadane

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Performer
pl: Wykonawca

en: Recording Year
pl: Rok nagrania

en: Recording Date
pl: Data nagrania

en: Publisher
pl: Wydawca

en: Catalog Number
pl: Numer katalogowy

en: Disc Number
pl: Numer płyty

en: Technical
pl: Techniczne

en: Bitrate
pl: Tempo bitowe

en: Channels
pl: Kanały

en: MusicBrainz ID
pl: Identyfikator MusicBrainz

en: _Revert
pl: _Odwróć

en: Error writing tag(s).
pl: Błąd zapisywania tagów.

en: %1 files selected
pl: %1 zaznaczonych plików

en: _Save %1 files
pl: _Zapisz %1 plików

en: Level
pl: Poziom

en: Function
pl: Funkcja

en: Message
pl: Wiadomość

en: Log Inspector
pl: Dziennik programu

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Info
pl: Informacje

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Cl_ear
pl: W_yczyść

en: Log Level:
pl: Poziom dziennika:

en: Services
pl: Usługi

en: Restart in GTK mode
pl: Uruchom ponownie w trybie GTK

en: Native
pl: Natywny

en: Dark
pl: Ciemny

en: Flat
pl: Płaski

en: Flat (dark)
pl: Płaski (ciemny)

en: Audacious is running in Qt mode.
pl: Audacious działa w trybie Qt.

en: GTK mode is unavailable in this build.
pl: Tryb GTK jest niedostępny w tej kompilacji.

en: Theme:
pl: Motyw:

en: Icon theme:
pl: Motyw ikon:

en: Copy
pl: Kopiuj
