Audacious - en to si translation catalogue (179 entries)

en: Show version
si: අනුවාදය පෙන්නන්න

en: Pause if playing, play otherwise
si: අනුවාදය​ පෙන්නන්න​

en: Add files to the playlist
si: ගොනු ධාවන ලැයිස්තුවට එකතු කරන්න

en: Display the main window
si: ප්‍රධාන කවුළුව සංදර්ශනය කරන්න​

en: Quit on playback stop
si:  	 	පසුබිම් ගායනයෙන් නික්මෙන්න

en: Audacious
si: ඔඩේෂස්

en: %d file found | %d files found
si[0]: %d ගොනුව හමුවිය
si[1]: %d ගොනු හමුවිය

en: New Playlist
si: නව ධාවන ලැයිස්තුව

en: Audio CD, track %s
si: 	ශ්‍රව්‍ය CD, පථ %s

en: Now Playing
si: දැන් ධාවනයවේ

en: Mono
si: තනි

en: Stereo
si: ත‍්‍ර‍්‍රිමාණ

en: %d channel | %d channels
si[0]: %d නාලිකාව
si[1]: %d නාලිකා

en: Audio CD
si: ශ්‍රව්‍ය CD

en: Credits
si: 	සම්මානය

en: License
si: වරපත

en: About Audacious
si: ඔඩේෂස් පිළිබඳ

en: _Cancel
si: _අවලංගු කරන්න​

en: _Rename
si: _නැවත නම්කිරීම

en: Rename Playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුව නැවත නම්කරනවා

en: Import
si: ආයාත කරන්න

en: _Enable
si: 	_සබල කරනවා

en: Equalizer
si: සමානකරණය

en: Preamp
si: පූර්ව වර්ධකය

en: Open Files
si: ගොනු විවෘත කරන්න

en: Add Files
si: ගොනු එකතු කරන්න

en: _Close
si: _වසන්න​

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Artist
si: ශිල්පියා

en: Album
si: ඇල්බමය

en: Genre
si: ප්‍රභේදය

en: Year
si: වර්ෂය

en: Track
si: ඛණ්ඩය

en: Length
si: දිග

en: Format:
si: හැඩතලය​:

en: Quality:
si: ප්‍රශස්තතාව:

en: Acid Jazz
si: කටුක ඝෝෂාකර සංගීතය

en: Acid Rock
si: ඇසිඩ් රොක්

en: Ambient
si: හාත්පස පැතිරුණු

en: Bebop
si: ජෑස් සංගීතය

en: Bluegrass
si: බ්ලුග්‍රාස්

en: Blues
si: බ්ලූස්

en: Chamber Music
si: ශාලිකා සංගීතය

en: Classical
si: සම්භාව්‍ය

en: Country
si: දේශය

en: Death Metal
si:  ඩෙත් මෙට්ල්

en: Disco
si: ඩිස්කෝ නැටුම

en: Easy Listening
si: පහසු ඇහුන්කන් දීම

en: Folk
si: ජන සමූහය

en: Funk
si: බියගුල්ලා

en: Gangsta Rap
si: ගැනස්ටර් රැප්

en: Gospel
si: අනුශාසනය

en: Hard Rock
si: හාඩ් රොක්

en: Heavy Metal
si: හෙවි මෙට්ල්

en: Hip-hop
si: හිප්-පොප්

en: House
si: නිවස

en: Jazz
si: ජෑස්

en: Jungle
si: කැලෑව

en: Metal
si: ලෝහය

en: New Age
si: නව යුගය

en: New Wave
si: 	නව තරංගය

en: Noise
si: ඝෝෂාව

en: Pop
si: ජනප‍්‍රිය

en: Punk Rock
si: පන්ක් රොක්

en: Rap
si: තට්ටු කරනවා

en: Reggae
si: රෙගේයී සංගීතය

en: Rock
si: පැද්දෙනවා

en: Rock and Roll
si: රොක් ඇන්ඩ් රෝල්

en: Rhythm and Blues
si:  	රිද්මය සහ බ්ලු සංගීතය

en: Ska
si: ස්කා

en: Soul
si: ආත්මය

en: Swing
si: පැද්දීම

en: Techno
si: තාක්ෂණික

en: Trip-hop
si: ට්‍රිප්-හොප්

en: Song Info
si: ගීත තොරතුරු

en: Comment
si: විවරණය

en: _Next
si: _ඊළඟ​

en: Jump to Time
si: මගහැර වේලාවට පිවිසෙන්න

en: Enter time (minutes:seconds):
si: ඇතුලත් කරන කාළය (මිනිත්තු:තත්පර):

en: _Queue
si: 	_පේළිය

en: Un_queue
si: Un_පේළිය

en: Jump to Song
si: මගහැර ගීතයට පිවිසෙන්න

en: _Filter:
si: _පෙරහන:

en: Overwrite %s?
si: 	උඩින් ලිවීම %s?

en: Export Playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුව නිර්යාත කරන්න

en: Import Playlist
si:  ධාවන ලැයිස්තුව ආයාත කරන්න

en: About %s
si: %s පිළිබඳ

en: %s Settings
si: %s හි සිටුවම්

en: Choose Folder
si: ෆෝල්ඩරය තෝරන්න

en: Audio
si: ශ්‍රව්‍ය​

en: Network
si: ජාලය

en: Playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුව​

en: Plugins
si: පේනු මෘදුකාංගය

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Effect
si: ප‍්‍රතිඑලය

en: Visualization
si: දෘෂ්‍යකරණය

en: Input
si: ආදානය

en: Transport
si: 	ප‍්‍රවාහණය

en: File name
si: ගොනු නම​

en: File path
si: ගොනු පථය

en: Date
si: දිනය

en: Codec
si: කොඩෙක්

en: Quality
si: 	ප්‍රශස්තතාව

en: None
si: කිසිසේත් නැති

en: Arabic
si: අරාබි භාෂාව

en: Baltic
si: බෝල්ටික්

en: Chinese
si: චීන

en: Greek
si: ග්‍රීක

en: Hebrew
si: 	හීබෲ

en: Japanese
si: ජපන්

en: Korean
si: කොරියානු

en: Polish
si: ඔපකරය

en: Russian
si: රුසියානු

en: Taiwanese
si: තායිවානීය

en: Turkish
si: තුර්කීය

en: Floating point
si: ඉපිලෙන ලක්ෂ්‍යය

en: Output plugin:
si:   	ප්‍රතිදාන පේනු මෘදුකාංගය

en: Amplify all files:
si: සියලු ගොනු විස්තාරණය කිරීම

en: Amplify untagged files:
si:  නොඇමුණු ගොනු විස්තාරණය කිරීම

en: <b>Output Settings</b>
si: 	<b>ප්‍රතිදාන සිටුවම්<b>

en: Bit depth:
si:  බිටු ගැඹුර

en: Buffer size:
si: බෆරයේ ප්‍රමාණය

en: ms
si: 	මෘදුකාංග පරිමා පාලකය භාවිතා කරන්න නිර්දේශ කරනොමැත

en: Soft clipping
si: මෘදු ඇමිණීම

en: Use software volume control (not recommended)
si: මෘදුකාංග පරිමා පාලකය භාවිතා කරන්න (නිර්දේශ කරනොමැත)

en: Prevent clipping (recommended)
si: ඇමුණුම වළක්වන්න (නිර්දේශිතයි)

en: Proxy hostname:
si: නියුතු සත්කාරක නාමය:

en: Proxy port:
si: නියුතු තොට:

en: Proxy username:
si: නියුතු පරිශීලක නාමය:

en: Proxy password:
si: 	නියුතු මුරපදය:

en: <b>Proxy Configuration</b>
si: <b>නියුතු වින්‍යාසය<b>

en: Enable proxy usage
si: නියුතු භාවිතය සබල කිරිම

en: Use authentication with proxy
si: නියුතු සමඟ සත්‍යාපනය භාවිතා කරන්න

en: Auto character encoding detector for:
si: ස්වයංක්‍රීය අනුලකුණු කේතන අනාවරකය:

en: Fallback character encodings:
si: පිහිටාධාර අනුලකුණු කේතන:

en: <b>Behavior</b>
si: 	<b>චර්යාව</b>

en: Advance when the current song is deleted
si: 	ප්‍රවර්තන ගීතය මැකුනු පසු ප්‍රගමනයවේ

en: Clear the playlist when opening files
si: ගොනු විවෘත වන විට ධාවන ලැයිස්තුව හිස් කරන්න

en: Open files in a temporary playlist
si: ගොනු තාවකාලික ධාවන ලැයිස්තුවක විවෘත කරන්න

en: <b>Song Display</b>
si: <b>ගීත සංදර්ශකය</b>

en: Show song numbers
si: ගීත අංක පෙන්නන්න

en: <b>Album Art</b>
si: <b>ඇල්බම් කලාව</b>

en: Search for images matching these words (comma-separated):
si: මෙම වචන වලට ගැලපෙන අනුරූ සීහුම් කිරීම (විරාම වෙන්කරන ලද):

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
si: මෙම වචන වලට ගැලපෙන අනුරූ ඉවත් කිරීම (comma-separated):

en: Search for images matching song file name
si: ගීත ගොනුවේ නාමයට ගැලපෙන අනුරූ සෙවීම

en: Search recursively
si: සමාවර්තව සෙවීම

en: Search depth:
si: 	ගැඹුරට සෙවීම:

en: <b>Popup Information</b>
si: <b>උත්පතන තොරතුරු</b>

en: Show popup information
si: උත්පතන තොරතුරු පෙන්නන්න

en: Popup delay (tenths of a second):
si: උත්පතන ප්‍රමාදය (තත්පරයෙන් දහයෙන් පංගුවකි):

en: Show time scale for current song
si: දැන් පවත්නා ගීතයේ කාල පරිමාව පෙන්නන්න

en: <b>Compatibility</b>
si: <b>ගැළපුම</b>

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
si: අර්ථනිරූපණය කරන්න \ (පසු ඇල ඉර)  ෆෝල්ඩර පරිසීමකයක් ලෙස

en: <b>Metadata</b>
si: <b>පාරදත්ත</b>

en: Do not load metadata for songs until played
si: ධාවනය වනතුරු ගීත සඳහා පාර-දත්ත  ප්‍රවේශනය නොකරන්න

en: <b>Miscellaneous</b>
si: <b>විවිධ</b>

en: seconds
si: තප්පර​

en: TITLE
si: මාතෘකාව

en: ARTIST - TITLE
si: 	කලාකරු - මාතෘකාව

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
si: කලාකරු - ඇල්බමය - මාතෘකාව

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
si: කලාකරු - ඇල්බමය - ඛණ්ඩය. මාතෘකාව

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
si: කලාකරු [ ඇල්බමය ] - ඛණ්ඩය. මාතෘකාව

en: ALBUM - TITLE
si: ඇල්බමය - මාතෘකාව

en: Category
si: 	ප්‍රවර්ගය

en: Custom
si: අභිරුචිය

en: Title format:
si: මාතෘකා ආකෘතිය:

en: Custom string:
si: අභිරුචි අනුලකුණු වැල:

en: Cancel
si: අවලංගු කිරීම​

en: Save
si: සුරකින්න

en: Load
si: ප්‍රවේශනය

en: Queue Manager
si: 	පේළි කළමනාකරණය

en: Error
si: දෝෂය

en: Open URL
si: URL විවෘත කරන්න

en: Add URL
si: URL එකතු කරන්න

en: Enter URL:
si: 	URL ඇතුල් කරන්න:

en: 
    (Further messages have been hidden.)
si: 
    (අතිරේක පණිවිඩ සඟවන ලඳි.)

en: Browse
si: පිරික්සන්න​

en: Bitrate
si: බිට් රේටය​

en: Copy
si: පිටපත් කරන්න
