audacity 3.5.0 - en to pl translation catalogue (4139 entries)

en: Stream is active ... unable to gather information.
pl: Strumień jest aktywny... nie można zebrać informacji.

en: Default recording device number: %d
pl: Domyślny numer urządzenia nagrywającego: %d

en: Default playback device number: %d
pl: Domyślny numer urządzenia odtwarzającego: %d

en: No devices found
pl: Nie znaleziono żadnych urządzeń

en: Device info unavailable for: %d
pl: Informacje o urządzeniu niedostępne dla: %d

en: Device ID: %d
pl: ID urządzenia: %d

en: Device name: %s
pl: Nazwa urządzenia: %s

en: Host name: %s
pl: Nazwa hosta: %s

en: Recording channels: %d
pl: Kanały nagrywania: %d

en: Playback channels: %d
pl: Kanały odtwarzania: %d

en: Low Recording Latency: %g
pl: Niskie opóźnienie nagrywania: %g

en: Low Playback Latency: %g
pl: Niskie opóźnienie odtwarzania: %g

en: High Recording Latency: %g
pl: Wysokie opóźnienie nagrywania: %g

en: High Playback Latency: %g
pl: Wysokie opóźnienie odtwarzania: %g

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Rates:
pl: Obsługiwane częstotliwości:

en: Selected recording device: %d - %s
pl: Wybrane urządzenie nagrywające: %d - %s

en: No recording device found for '%s'.
pl: Nie znaleziono urządzenia nagrywającego „%s”.

en: Selected playback device: %d - %s
pl: Wybrane urządzenie odtwarzające: %d - %s

en: No playback device found for '%s'.
pl: Nie znaleziono urządzenia odtwarzającego „%s”.

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
pl: Nie można sprawdzić wzajemnych częstotliwości próbkowania bez obu urządzeń.

en: Received %d while opening devices
pl: Odebrano %d podczas otwierania urządzenia

en: Unable to open Portmixer
pl: Nie można otworzyć portmiksera

en: Available mixers:
pl: Dostępne miksery:

en: Available recording sources:
pl: Dostępne źródła nagrywania:

en: Available playback volumes:
pl: Dostępne głośności odtwarzania:

en: Recording volume is emulated
pl: Głośność nagrywania jest emulowana

en: Recording volume is native
pl: Głośność nagrywania jest natywna

en: Could not find any audio devices.
pl: Nie znaleziono żadnych urządzeń dźwiękowych.

en: You will not be able to play or record audio.
pl: Nie będzie można odtwarzać/nagrywać dźwięku.

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Error Initializing Audio
pl: Błąd przy uruchamianiu dźwięku

en: Audacity Audio
pl: Dźwięk Audacity

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
pl: Błąd przy otwieraniu urządzenia nagrywającego.
    Kod błędu: %s

en: Error
pl: Błąd

en: Out of memory!
pl: Brak pamięci!

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu nagrywania. Niemożliwa była jego dalsza optymalizacja. Nadal jest on za wysoki.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
pl: Zautomatyzowane dostosowywanie poziomu nagrywania zmniejszyło głośność do %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu nagrywania. Niemożliwa była jego dalsza optymalizacja. Nadal jest on za niski.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
pl: Zautomatyzowane dostosowywanie poziomu nagrywania zwiększyło głośność do %.2f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu nagrywania. Całkowita liczba analiz została przekroczona bez znalezienia akceptowalnej głośności. Nadal jest ona za wysoka.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu nagrywania. Całkowita liczba analiz została przekroczona bez znalezienia akceptowalnej głośności. Nadal jest ona za niska.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu nagrywania. %.2f wydaje się być akceptowalną głośnością.

en: Failed to encode preset from "%s"
pl: Nie udało się zakodować preseta z „%s”

en: Unable to store preset in config file
pl: Nie można zapisać preseta w pliku konfiguracyjnym

note: i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer" i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable".
en: n/a
pl: niedostępna

en: Couldn't open "%s"
pl: Nie można otworzyć „%s”

en: Failed to write XML preset to "%s"
pl: Nie udało się zapisać preseta XML do „%s”

en: Unable to read the preset from "%s"
pl: Nie można wczytać pliku preseta z „%s”

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
pl: Jednostka dźwiękowa

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
pl: Efekty jednostki dźwiękowej

en: The Audacity Team
pl: Zespół Audacity

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
pl: Zapewnia efekty jednostki dźwiękowej w Audacity

en: Could not find component
pl: Nie można znaleźć komponentu

en: Could not initialize component
pl: Nie można zainicjować komponentu

en: Failed to decode "%s" preset
pl: Nie udało się dekodować preseta „%s”

en: Failed to convert "%s" preset to internal format
pl: Nie udało się przekonwertować preseta „%s” na format wewnętrzny

en: Failed to create property list for "%s" preset
pl: Nie udało się utworzyć listy właściwości dla preseta „%s”

en: Failed to set class info for "%s" preset
pl: Nie udało się ustawić informacji o klasie dla preseta „%s”

en: Failed to set preset name
pl: Nie udało się ustawić nazwy preseta

en: Failed to retrieve preset content
pl: Nie udało się pobrać zawartości preseta

en: Failed to convert property list to XML data
pl: Nie udało się przekonwertować listy właściwości na dane XML

en: XML data is empty after conversion
pl: Dane XML są puste po konwersji

en: Message
pl: Komunikat

en: Cannot proceed to upload.
pl: Nie można przejść do przesyłania.

note: i18n-hint: database operation has failed because the requested item was not found
en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Project was closed before snapshot was created
pl: Projekt został zamknięty przed utworzeniem migawki

en: Invalid Response: %s
pl: Nieprawidłowa odpowiedź: %s

en: Export failed
pl: Eksportowanie zakończone niepowodzeniem

en: Export error
pl: Błąd eksportu

en: Failed to attach to the Cloud project database
pl: Nie udało się dołączyć do bazy danych projektu chmury

en: Failed to decompress the Cloud project block
pl: Nie udało się zdekompresować bloku projektu chmury

en: Failed to deserialize the response
pl: Nie udało się deserializować odpowiedzi

en: Built-in
pl: Wbudowany

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
pl: %s: Nie udało się załadować poniższych ustawień. Zostaną użyte ustawienia domyślne.
    
    %s

en: Applying %s...
pl: Stosowanie %s...

en: Builtin Effects
pl: Efekty wbudowane

en: Provides builtin effects to Audacity
pl: Zapewnia efekty wbudowane w Audacity

en: Unknown built-in effect name
pl: Nieznana nazwa efektu wbudowanego

en: Mix and Render
pl: Miksuj i renderuj

en: Mixing and rendering tracks
pl: Miksowanie i renderowanie ścieżek

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
pl: Błąd wewnętrzny w %s w %s, linia %d.
    Poinformuj Zespół Audacity przez https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
pl: Błąd wewnętrzny w %s, linia %d.
    Poinformuj Zespół Audacity przez https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal Error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Rectangular
pl: Prostokątny

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=2.5)
pl: Gaussowski(a=2,5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=3.5)
pl: Gaussowski(a=3,5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=4.5)
pl: Gaussowski(a=4,5)

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
pl: Błąd (możliwe, że plik nie został zapisany): %s

en: Audacity failed to open a file in %s.
pl: Audacity nie otworzył pliku %s.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
pl: Audacity nie wczytał z pliku %s.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
pl: Audacity pomyślnie zapisał plik w %s, ale nie zmienił nazwy na %s.

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
pl: Audacity nie zapisał do pliku.
    Być może %s nie jest przeznaczony do zapisu lub dysk jest pełny.

en: File Error
pl: Błąd pliku

en: All files
pl: Wszystkie pliki

note: i18n-hint an Audacity project is the state of the program, stored as files that can be reopened to resume the session later
en: AUP3 project files
pl: Pliki projektów AUP3

en: Dynamically Linked Libraries
pl: Biblioteki połączone dynamicznie

en: Dynamic Libraries
pl: Biblioteki dynamiczne

en: Text files
pl: Pliki tekstowe

en: XML files
pl: Pliki XML

note: i18n-hint a type or types such as "txt" or "txt, xml" will be substituted for %s
en: %s files
pl: %s plików

en: 
    %s does not have write permissions.
pl: 
    %s nie ma uprawnień do zapisu.

en: Unsuitable
pl: Nieodpowiedni

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
pl: Katalog plików tymczasowych znajduje się na nośniku sformatowanym w systemie plików FAT.
    Resetowanie do lokalizacji domyślnej.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
pl: %s
    
    Aby uzyskać wskazówki dotyczące odpowiednich nośników, kliknij przycisk pomocy.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Unable to export.
    Error %s
pl: Nie można eksportować.
    Błąd %s

en: Export
pl: Eksportuj

en: Export completed with error.
pl: Eksportowanie zakończone z błędem.

en: All supported files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
pl: „%s” 
    nie jest plikiem dźwiękowym.
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
pl: Ta wersja Audacity nie była kompilowana ze wsparciem %s.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest ścieżką Audio CD.
    Audacity nie może otworzyć bezpośrednio ścieżek Audio CD. 
    Wypakuj ścieżki do formatu, który 
    Audacity może importować, takich jak WAV lub AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
pl: „%s” jest plikiem playlisty.
    Audacity nie może otworzyć tego pliku, ponieważ zawiera on tylko linki do innych plików. 
    Możesz otworzyć go w edytorze tekstowym i pobrać aktualne pliki dźwiękowe.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest plikiem Windows Media Audio.
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku z powodów patentowych. 
    Musisz przekonwertować plik do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest plikiem Advanced Audio Coding.
    Bez opcjonalnej biblioteki FFmpeg, Audacity nie może otworzyć tego typu pliku.
    W przeciwnym razie musisz przekonwertować plik do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest zakodowanym plikiem dźwiękowym.
    Pliki te pochodzą zazwyczaj z internetowych sklepów muzycznych. 
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku z powodu jego zakodowania. 
    Spróbuj zgrać plik w Audacity lub wypal go na płytę Audio CD, a następnie 
    wypakuj ścieżkę do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest plikiem RealPlayera.
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Musisz przekonwertować plik do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
pl: „%s” jest plikiem opartym o nuty, a nie plikiem dźwiękowym.
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Spróbuj przekonwertować plik do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF, 
    a następnie importuj go lub nagraj w Audacity.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest plikiem dźwiękowym Musepack.
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Jeśli myślisz, że może to być plik mp3, to zmień jego nazwę na zakończoną „.mp3” 
    i spróbuj ponownie go importować. W przeciwnym razie musisz przekonwertować plik do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest plikiem dźwiękowym Wavpack.
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Musisz przekonwertować plik do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest plikiem dźwiękowym Dolby Digital.
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Musisz przekonwertować plik do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest plikiem dźwiękowym Ogg Speex.
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Musisz przekonwertować plik do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
pl: „%s” jest plikiem zawierającym film.
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Musisz wypakować plik do obsługiwanego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

en: File "%s" not found.
pl: Nie znaleziono pliku „%s”.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
pl: Audacity nie rozpoznał typu pliku „%s”.
    
    %sDla nieskompresowanych plików spróbuj również „Plik > Importuj > Dane surowe...”.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
pl: Audacity rozpoznał typ pliku „%s”.
    Programy przypuszczalnie importujące takie pliki to:
    %s,
    ale żaden z nich nie wczytał tego formatu pliku.

en: Import Project
pl: Importuj projekt

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
pl: Efekty LADSPA

en: Provides LADSPA Effects
pl: Zapewnia efekty LADSPA

en: Audacity no longer uses vst-bridge
pl: Audacity nie używa już vst-bridge

en: Could not load the library
pl: Nie można załadować biblioteki

en: Effect Settings
pl: Ustawienia efektu

en: LV2 Effects
pl: Efekty LV2

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
pl: Zapewnia efekty LV2 w Audacity

en: None
pl: Brak

en: Rectangle
pl: Prostokątny

[ctx: dither]
en: Triangle
pl: Trójkątny

en: Shaped
pl: Ukształtowany

en: Low Quality (Fastest)
pl: Niska jakość (najszybsze)

en: Medium Quality
pl: Średnia jakość

en: High Quality
pl: Wysoka jakość

en: Best Quality (Slowest)
pl: Najlepsza jakość (najwolniejsze)

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 16-bit integers
en: 16-bit PCM
pl: 16-bitowy PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 24-bit integers
en: 24-bit PCM
pl: 24-bitowy PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
pl: 32-bitowy float

en: Unknown format
pl: Nieznany format

en: Command
pl: Polecenie

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
pl: Powtórz %s

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
pl: 
    * %s, ponieważ masz przypisany skrót %s do %s

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
pl: Wystąpił problem z Twoim ostatnim działaniem. Jeśli myślisz,
    że jest to błąd, to powiedz nam dokładnie, co się stało.

en: Disallowed
pl: Niedozwolone

en: &Undo %s
pl: C&ofnij %s

en: &Undo
pl: C&ofnij

en: &Redo %s
pl: &Ponów %s

en: &Redo
pl: &Ponów

en: Module Unsuitable
pl: Nieodpowiedni moduł

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
pl: Nie można załadować modułu „%s”.
    
    Błąd: %s

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
pl: Moduł „%s” nie zawiera ciągu wersji.
    
    Nie zostanie załadowany.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
pl: Moduł „%s” jest zgodny z wersją „%s” Audacity.
    
    Nie zostanie załadowany.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
pl: Inicjowanie modułu „%s” zakończone niepowodzeniem.
    
    Nie zostanie załadowany.

en: Module "%s" found.
pl: Moduł „%s” został znaleziony.

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
pl: 
    
    Używaj modułów tylko z zaufanych źródeł

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Audacity Module Loader
pl: Ładowarka modułów Audacity

en: Try and load this module?
pl: Spróbować załadować ten moduł?

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
pl: Moduł „%s” nie zapewnia żadnej z wymaganych funkcji.
    
    Nie zostanie załadowany.

en: Overwrite the plug-in file %s?
pl: Zastąpić plik wtyczki %s?

en: Plug-in already exists
pl: Wtyczka już istnieje

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
pl: Plik wtyczki jest w użyciu. Nie udało się zastąpić

en: Failed to register:
    %s
pl: Nie udało się zarejestrować:
    %s

[ctx: plug-ins]
note: i18n-hint A plug-in is an optional added program for a sound effect, or generator, or analyzer
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
pl[0]: Włączyć tę wtyczkę?
pl[1]: Włączyć te wtyczki?
pl[2]: Włączyć te wtyczki?
pl[3]: Włączyć te wtyczki?

en: Enable new plug-ins
pl: Włącz nowe wtyczki

en: Nyquist Prompt
pl: Podpowiedź Nyquista

en: Failed to open the file for upload: %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku do przesłania: %s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
pl: Wystąpił błąd uruchamiania warstwy wej./wyj. MIDI.

en: You will not be able to play midi.
pl: Nie będzie można odtwarzać MIDI.

en: Error Initializing Midi
pl: Błąd przy uruchamianiu MIDI

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
pl: Ścieżka nut

en: &Seconds
pl: &Sekundy

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: &Beats
pl: &Miary

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
pl: Obsługuje wyjście: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
pl: Obsługuje wejście: %d

en: Opened: %d
pl: Otwarto: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
pl: Wybrane urządzenie nagrywające MIDI: %d - %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
pl: Nie znaleziono urządzenia nagrywającego MIDI „%s”.

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
pl: Wybrane urządzenie odtwarzające MIDI: %d - %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
pl: Nie znaleziono urządzenia odtwarzającego MIDI „%s”.

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
pl: gg:mm:ss + sample

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
pl: sekundy

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes * and seconds
en: hh:mm:ss
pl: gg:mm:ss

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
pl: gg:mm:ss + milisekundy

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
pl: gg:mm:ss + setne

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in octaves
en: octaves
pl: oktaw

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: bar
pl: takt

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: beat
pl: miara

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements.
en: bar:beat
pl: takt:miara

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements. "tick" corresponds to a 16th note.
en: bar:beat:tick
pl: takt:miara:tyknięcie

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
pl: 01000,01000 sekundy

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds * and milliseconds (1/1000 second)
en: seconds + milliseconds
pl: sekundy + milisekundy

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds and milliseconds * as fractional seconds. Change the comma in the middle to the 1000s separator * for your locale, and the 'seconds' on the end to the word for seconds. * Don't change the numbers. The decimal separator is specified using '<' if
en: 01000,01000>01000 seconds
pl: 01000,01000<01000 sekundy

en: milliseconds
pl: milisekundy

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes and * seconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds. Don't * change the numbers unless there aren't 60 seconds in a minute in your * locale
en: 0100 h 060 m 060 s
pl: 0100 g 060 m 060 s

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in days, hours, * minutes and seconds
en: dd:hh:mm:ss
pl: dd:gg:mm:ss

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
pl: 0100 dni 024 g 060 m 060 s

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and hundredths of a second. Change the 'h' to the abbreviation for hours, * 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds * (the hundredths are shown as decimal seconds). Don't change the numbers 
en: 0100 h 060 m 060>0100 s
pl: 0100 g 060 m 060<0100 s

en: centiseconds
pl: setnych sekundy

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and milliseconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds (the * milliseconds are shown as decimal seconds) . Don't change the numbers * unles
en: 0100 h 060 m 060>01000 s
pl: 0100 g 060 m 060<01000 s

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
pl: 0100 g 060 m 060 s+<# sampli

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
pl: sample

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
pl: 01000,01000,01000 sample|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
pl: gg:mm:ss + klatki filmu (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
pl: 0100 g 060 m 060 s+<24 klatki

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
pl: klatki filmu (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
pl: 01000,01000 klatki|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
pl: gg:mm:ss + porzucone klatki NTSC

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
pl: 0100 g 060 m 060 s+<30 klatek|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
pl: gg:mm:ss + nieporzucone klatki NTSC

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
pl: 0100 g 060 m 060 s+<030 klatek| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
pl: klatki NTSC

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
pl: 01000,01000 klatki|29,97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
pl: gg:mm:ss + klatki PAL (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
pl: 0100 g 060 m 060 s+<25 klatek

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
pl: klatki PAL (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
pl: 01000,01000 klatek|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
pl: gg:mm:ss + klatki CDDA (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
pl: 0100 g 060 m 060 s+<75 klatek

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
pl: klatki CDDA (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
pl: 01000,01000 klatek|75

note: i18n-hint: Format string for displaying frequency in hertz. Change * the decimal point for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 010,01000>0100 Hz
pl: 010,01000<0100 Hz

en: centihertz
pl: centyherc

note: i18n-hint: Format string for displaying frequency in kilohertz. Change * the decimal point for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 01000>01000 kHz|0.001
pl: 01000<01000 kHz|0,001

en: hertz
pl: herc

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
pl: 100<01000 oktaw|1,442695041

note: i18n-hint: an octave is a doubling of frequency
en: thousandths of octaves
pl: tysięczne oktaw

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
pl: półtonów + centów

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
pl: 1000 półtonów <0100 centów|17,312340491

note: i18n-hint: a cent is a hundredth of a semitone (which is 1/12 octave)
en: hundredths of cents
pl: setne centów

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in decades
en: decades
pl: dekad

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
pl: 10<01000 dekad|0,434294482

note: i18n-hint: a decade is a tenfold increase of frequency
en: thousandths of decades
pl: tysięczne dekad

en: Audio Track
pl: Ścieżka dźwiękowa

en: Playable Track
pl: Ścieżka odtwarzana

en: Multi-track
pl: Multiścieżka

en: Simple
pl: Prosty

en: Failed to set page size for database %s
pl: Nie udało się ustawić rozmiaru strony dla bazy danych %s

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
pl: Nie udało się ustawić trybu awaryjnego na podstawowym połączeniu z %s

en: Failed to set safe mode on checkpoint connection to %s
pl: Nie udało się ustawić trybu awaryjnego na puncie kontrolnym połączenia z %s

en: Checkpointing project
pl: Punkty kontrolne projektu

en: Checkpointing %s
pl: Punkty kontrolne %s

en: This may take several seconds
pl: Może to zająć kilka sekund

en: Could not write to %s.
pl: Nie można zapisać do %s.

en: Disk is full.
    %s
pl: Dysk jest pełny.
    %s

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
pl: Nie udało się utworzyć punktu zapisu:
    
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
pl: Nie udało się zwolnić punktu zapisu:
    
    %s

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
pl: Pozostało bardzo mało wolnego miejsca na %s
    Musisz wybrać lokalizację większego katalogu tymczasowego w Ustawieniach.

en: Failed to open the project's database
pl: Nie udało się otworzyć bazy danych projektu

en: Failed to open database file:
    
    %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku bazy danych:
    
    %s

en: Failed to discard connection
pl: Nie udało się odrzucić połączenia

en: Failed to restore connection
pl: Nie udało się przywrócić połączenia

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
pl: Nie udało się wykonać polecenia pliku projektu:
    
    %s

note: i18n-hint: An error message.
en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
pl: Projekt znajduje się w katalogu tylko do odczytu
    (Nie można utworzyć wymaganych plików tymczasowych)

en: This is not an Audacity project file
pl: To nie jest plik projektu Audacity

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
pl: Ten projekt został utworzony przy użyciu nowszej wersji Audacity.
    
    Musisz zaktualizować do nowszej wersji, aby go otworzyć.

en: Unable to initialize the project file
pl: Nie można zainicjować pliku projektu

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate inset or blockids.
en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
pl: Nie można dodać funkcji „wstaw” (nie można zweryfikować bloków)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
pl: Projekt jest tylko do odczytu
    (Nie można pracować z plikami blokowymi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
pl: Projekt jest zablokowany
    (Nie można pracować z plikami blokowymi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
pl: Projekt jest zajęty
    (Nie można pracować z plikami blokowymi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
pl: Projekt jest uszkodzony
    (Nie można pracować z plikami blokowymi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
pl: Problem z niektórymi uprawnieniami
    (Nie można pracować z plikami blokowymi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
pl: Błąd wej./wyj. dysku
    (Nie można pracować z plikami blokowymi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
pl: Nieautoryzowany
    (Nie można pracować z plikami blokowymi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Unable to work with the blockfiles
pl: Nie można pracować z plikami blokowymi

en: Total orphan blocks deleted %d
pl: Usunięto wszystkie porzucone bloki %d

en: Failed to rollback transaction during import
pl: Nie udało się wycofać transakcji podczas importu

en: Unable to attach destination database
pl: Nie można dołączyć docelowej bazy danych

en: Unable to switch to fast journaling mode
pl: Nie można przełączyć się w tryb szybkiego rejestrowania

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
pl: Nie można przygotować polecenia pliku projektu:
    
    %s

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
pl: Postęp

en: Failed to bind SQL parameter
pl: Nie udało się powiązać parametru SQL

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
pl: Nie udało się zaktualizować pliku projektu.
    Następujące polecenie zakończone niepowodzeniem:
    
    %s

en: Destination project could not be detached
pl: Nie można odłączyć projektu docelowego

en: Copying Project
pl: Kopiowanie projektu

en: Error Writing to File
pl: Błąd zapisywania do pliku

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
pl: Audacity nie zapisał do pliku %s.
    Być może dysk jest pełny lub nie jest przeznaczony do zapisu.
    Aby uzyskać wskazówki dotyczące zwalniania miejsca, kliknij przycisk pomocy.

en: Compacting project
pl: Kompaktowanie projektu

note: i18n-hint: The %02i is the project number, the %s is the project name.
en: [Project %02i] Audacity "%s"
pl: [Projekt %02i] Audacity „%s”

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
pl: (Odzyskane)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
pl: Ten plik został zapisany przy użyciu Audacity %s.
    Używasz Audacity %s. Musisz zaktualizować do nowszej wersji, aby otworzyć ten plik.

en: Can't open project file
pl: Nie można otworzyć pliku projektu

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
pl: Nie udało się usunąć informacji o autozapisywaniu z pliku projektu.

en: Unable to bind to blob
pl: Nie można powiązać z obiektem blob

en: Unable to parse project information.
pl: Nie można przeanalizować informacji o projekcie.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
pl: Nie udało się otworzyć ponownie bazy danych projektu, prawdopodobnie z powodu ograniczonej ilości miejsca na urządzeniu pamięci masowej.

en: Saving project
pl: Zapisywanie projektu

en: Error Saving Project
pl: Błąd zapisywania projektu

en: Syncing
pl: Synchronizacja

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
pl: Projekt nie został otwarty, prawdopodobnie z powodu
    ograniczonej przestrzeni na urządzeniu pamięci masowej.
    
    %s

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
pl: Nie można usunąć informacji o autozapisywaniu, prawdopodobnie z powodu
    ograniczonej ilości miejsca na urządzeniu pamięci masowej.
    
    %s

en: Backing up project
pl: Tworzenie kopii zapasowej projektu

en: Automatic database backup failed.
pl: Automatyczna kopia zapasowa bazy danych zakończona niepowodzeniem.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
pl: Ten plik odzyskiwania został zapisany przez Audacity 2.3.0 lub wcześniejszą wersję.
    Musisz uruchomić tę wersję Audacity, aby odzyskać projekt.

en: Connection to project file is null
pl: Połączenie z plikiem projektu jest zerowe

en: Discarding undo/redo history
pl: Porzucanie historii cofania/ponawiania

en: Created new project
pl: Utworzono nowy projekt

en: 16-bit
pl: 16-bitowy

en: 24-bit
pl: 24-bitowy

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
pl: Grupa wtyczki %s została połączona z wcześniej zdefiniowaną grupą

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
pl: Element wtyczki %s powoduje konflikt z wcześniej zdefiniowanym elementem i został odrzucony

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
pl: Elementy wtyczki %s określają sprzeczne miejsca docelowe

en: Sample Track
pl: Przykładowa ścieżka

en: Writable Sample Track
pl: Przykładowa ścieżka do zapisu

en: &Close
pl: Zam&knij

en: Help
pl: Pomoc

en: &Preview
pl: &Podgląd

en: Dry Previe&w
pl: Suchy podg&ląd

en: &Settings
pl: U&stawienia

en: Debu&g
pl: Debu&guj

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: Beats
pl: Miary

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: Bar
pl: Takt

note: i18n-hint: The music theory "triplet"
en: Triplets
pl: Triole

en: 1/2 (triplets)
pl: 1/2 (triole)

en: 1/4 (triplets)
pl: 1/4 (triole)

en: 1/8 (triplets)
pl: 1/8 (triole)

en: 1/16 (triplets)
pl: 1/16 (triole)

en: 1/32 (triplets)
pl: 1/32 (triole)

en: 1/64 (triplets)
pl: 1/64 (triole)

en: 1/128 (triplets)
pl: 1/128 (triole)

en: Video frames
pl: Klatki wideo

en: Film frames (24 fps)
pl: klatki filmu (24 fps)

en: NTSC frames (29.97 fps)
pl: klatki NTSC (29,97 fps)

en: NTSC frames (30 fps)
pl: klatki NTSC (30 fps)

en: CD frames
pl: Klatki CD

en: Seconds && samples
pl: Sekundy &i sample

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Deciseconds
pl: Decysekundy

en: Centiseconds
pl: Centysekundy

en: Milliseconds
pl: Milisekundy

en: Samples
pl: Sample

en: SQLite3 error
pl: Błąd SQLite3

note: i18n-hint: database operation was successful
en: No error
pl: Brak błędu

note: i18n-hint: database operation has failed, but there is no specific reason
en: Generic error
pl: Błąd ogólny

note: i18n-hint: database operation has failed due to the internal error
en: Internal logic error in SQLite
pl: Wewnętrzny błąd logiczny w SQLite

note: i18n-hint: database operation has failed due to the permission error
en: Access permission denied
pl: Odmowa dostępu

note: i18n-hint: database operation was aborted by the callback
en: Callback routine requested an abort
pl: Procedura wywołania zwrotnego zażądała przerwania

note: i18n-hint: database operation has failed because database is locked
en: The database file is locked
pl: Plik bazy danych jest zablokowany

note: i18n-hint: database operation has failed because table is locked
en: A table in the database is locked
pl: Tabela w bazie danych jest zablokowana

note: i18n-hint: database operation has failed due to the lack of memory
en: A malloc() failed
pl: Malloc() zakończony niepowodzeniem

note: i18n-hint: database operation has failed because database is read-only
en: Attempt to write a read-only database
pl: Próba zapisania bazy danych tylko do odczytu

note: i18n-hint: database operation was interrupted
en: Operation terminated
pl: Operacja zakończona

note: i18n-hint: database operation has failed due to the I/O failure
en: I/O error occurred
pl: Wystąpił błąd wej./wyj.

note: i18n-hint: database operation has failed due to the database corruption
en: The database disk image is malformed
pl: Obraz dysku bazy danych jest nieprawidłowy

note: i18n-hint: database operation has failed because the drive is full
en: Insertion failed because the drive is full
pl: Wprowadzanie zakończone niepowodzeniem, ponieważ dysk jest pełny

note: i18n-hint: database operation has failed because the file cannot be opened
en: Unable to open the database file
pl: Nie można otworzyć pliku bazy danych

note: i18n-hint: database operation has failed because the lock protocol has failed
en: Database lock protocol error
pl: Błąd protokołu blokady bazy danych

note: i18n-hint: database operation has failed because the database schema has changed
en: The database schema changed
pl: Schemat bazy danych został zmieniony

note: i18n-hint: database operation has failed because the string or BLOB exceeds size limit
en: String or BLOB exceeds size limit
pl: Ciąg lub obiekt BLOB przekracza limit rozmiaru

note: i18n-hint: database operation has failed due to the constraint violation
en: Abort due to constraint violation
pl: Przerwij z powodu naruszenia ograniczenia

note: i18n-hint: database operation has failed due to the data type mismatch
en: Data type mismatch
pl: Niezgodność typu danych

note: i18n-hint: database operation has failed due to the library misuse
en: Library used incorrectly
pl: Biblioteka używana nieprawidłowo

note: i18n-hint: database operation has failed because the large file support is disabled
en: The large file support is disabled
pl: Obsługa dużych plików jest wyłączona

note: i18n-hint: database operation has failed due to the authorization error
en: Authorization denied
pl: Odmowa autoryzacji

note: i18n-hint: database operation has failed due to the format error
en: Not used
pl: Nieużywane

note: i18n-hint: database operation has failed because the parameter is out of range
en: 2nd parameter to sqlite3_bind out of range
pl: Drugi parametr sqlite3_bind poza zakresem

note: i18n-hint: database operation has failed because the file opened is not a database file
en: File opened that is not a database file
pl: Otwarto plik, który nie jest plikiem bazy danych

note: i18n-hint: database operation has failed due to the unknown error
en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Cut/Copy/Paste
pl: Wytnij/kopiuj/wklej

en: &Cut/Copy/Paste Toolbar
pl: Pase&k narzędzi wytnij/kopiuj/wklej

en: Unable to determine
pl: Nie można określić

en: %s bytes
pl: %s bajtów

en: Simplified
pl: Uproszczony

en: System
pl: Systemowy

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
pl: Klasyczny

en: Dark
pl: Ciemny

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
pl: Wysoki kontrast

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
pl: Jasny

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Themes written to:
      %s/*/%s.
pl: Motyw zapisany do:
      %s/*/%s.

en: Audacity could not write file:
      %s.
pl: Audacity nie mógł zapisać pliku:
    %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
pl: Audacity nie mógł otworzyć pliku:
    %s
    do zapisu.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
pl: Audacity nie mógł zapisać obrazów do pliku:
    %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
pl: Audacity nie mógł znaleźć pliku:
    %s.
    Motyw nie został załadowany.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
pl: Audacity nie mógł załadować pliku:
      %s.
    Być może format png jest nieprawidłowy?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
pl: Audacity nie mógł wczytać tego motywu domyślnego.
    Zgłoś problem.

en: Couldn't read from file: %s
pl: Nie można wczytać z pliku: %s

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
pl: Nie znaleziono żadnego z
    elementów motywu w:
    %s.

en: Themes written to:
      %s/*/Components/.
pl: Motyw zapisany do:
      %s/*/Komponenty/.

en: Could not create directory:
      %s
pl: Nie udało się utworzyć katalogu:
    %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
pl: Niektóre wymagane pliki w:
      %s
    były już obecne. Zastąpić?

en: Audacity could not save file:
      %s
pl: Audacity nie mógł zapisać pliku:
    %s

en: Couldn't write to file: %s
pl: Nie można zapisać pliku: %s

note: i18n-hint "Cee" means the C computer programming language
en: Themes as Cee code written to:
      %s/*%s.
pl: Motyw jako kod Cee zapisany do:
      %s/*%s.

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Enable &Looping
pl: Włącz zapęt&lanie

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
pl: Ścieżka czasowa

en: Generic Track
pl: Ścieżka ogólna

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
pl: Błąd bazy danych. Niestety, ale nie mamy więcej szczegółów.

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
pl: Wejście dźwięku: %d, Wyjście dźwięku: %d

en: VST Effects
pl: Efekty VST

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
pl: Dodaje możliwość korzystania z efektów VST w Audacity.

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
pl: Nie można przydzielić pamięci przy ładowaniu pliku presetów.

en: Error Loading VST Presets
pl: Błąd ładowania presetów VST

en: Unable to read presets file.
pl: Nie można wczytać pliku presetów.

en: Could not open file: "%s"
pl: Nie można otworzyć pliku: „%s”

en: Error Saving VST Presets
pl: Błąd zapisywania presetów VST

en: Error writing to file: "%s"
pl: Błąd zapisywania do pliku: „%s”

en: Error Saving Effect Presets
pl: Błąd zapisywania presetów efektu

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
pl: Ten plik parametryczny został zapisany z %s. Kontynuować?

en: Confirm
pl: Potwierdź

note: i18n-hint VST3 effect description string
en: SubCategories: %s
pl: Podkategorie: %s

en: VST3 Effects
pl: Efekty VST3

en: Adds the ability to use VST3 effects in Audacity.
pl: Dodaje możliwość korzystania z efektów VST3 w Audacity.

en: VST3 module error: %s
pl: Błąd modułu VST3: %s

en: Unable to apply VST3 preset file %s
pl: Nie można zastosować pliku preseta VST3 %s

en: Failed to save VST3 preset to file
pl: Nie udało się zapisać preseta VST3 do pliku

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
pl: Sekwencja zawiera plik blokowy przekraczający maksymalnie %s sampli na blok.
    Obcinanie do tej maksymalnej długości.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
pl: Ostrzeżenie - Obcinanie wydłużonego pliku blokowego

en: Resampling failed.
pl: Zmiana próbkowania zakończona niepowodzeniem.

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Wave Track
pl: Ścieżka wave

en: There is not enough room available to paste the selection
pl: Nie ma wystarczająco miejsca, aby wkleić zaznaczenie

en: A track has a corrupted sample sequence.
pl: Ścieżka ma uszkodzoną sekwencję sampli.

en: There is not enough room available to expand the cut line
pl: Nie ma wystarczająco miejsca, aby rozszerzyć linię cięcia

en: Pre-processing
pl: Przetwarzanie wstępne

en: Rendering Clip
pl: Renderowanie klipu

en: Show &Log...
pl: Pokaż &dziennik...

en: More information about this error may be available %s.
pl: Więcej informacji na temat tego błędu może być dostępnych %s.

en: here
pl: tutaj

en: Would you like to send a report to help us fix this issue?
pl: Chcesz wysłać raport, który pomoże nam rozwiązać ten problem?

en: All reports are anonymous. See %s for more info.
pl: Wszystkie raporty są anonimowe. Zobacz %s, aby uzyskać więcej informacji.

note: i18n-hint: Title of hyperlink to the privacy policy. This is an object of "See".
en: our Privacy Policy
pl: naszą Politykę prywatności

en: Problem details
pl: Szczegóły problemu

en: Comments
pl: Komentarze

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
pl: &Nie wysyłaj

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
pl: &Wyślij

en: Backwards
pl: Do tyłu

en: Forwards
pl: Do przodu

note: i18n-hint verb
en: Close
pl: Zamknij

en: Help on the Internet
pl: Pomoc w Internecie

en: Local
pl: Lokalna

en: From Internet
pl: Z Internetu

en: Welcome!
pl: Witamy!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
pl: Odtwarzanie dźwięku

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
pl: Nagrywanie dźwięku

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
pl: Nagrywanie - Wybór urządzenia

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
pl: Nagrywanie - Wybór źródła

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
pl: Nagrywanie - Ustawianie poziomu nagrywania

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
pl: Edytowanie i nieaktywne menu

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
pl: Eksportowanie pliku dźwiękowego

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
pl: Zapisywanie projektu Audacity

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
pl: Obsługa innych formatów

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
pl: Wypal na płycie

en: No Local Help
pl: Brak lokalnej pomocy

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg library]] to your computer.
pl: Audacity może importować niechronione pliki w wielu formatach (takich jak M4A i WMA, skompresowane pliki WAV z podręcznych dyktafonów i dźwięki z filmów), jeśli tylko na swoim komputerze, pobierzesz i zainstalujesz opcjonalną [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg|bibliotekę FFmpeg]].

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
pl: Możesz również przeczytać naszą pomoc na temat importowania [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|plików MIDI]] i ścieżek z [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| płyt Audio CD]].

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
pl: Podręcznik wydaje się być niezainstalowany. [[*URL*|Zobacz Podręcznik online]] lub [[https://manual.audacityteam.org/o/man/unzipping_the_manual.html|pobierz Podręcznik]].<br><br>Aby zawsze móc korzystać z Podręcznika online, zmień „Lokalizację Podręcznika” w Ustawieniach interfejsu na „Z Internetu”.

en: Audacity Log
pl: Dziennik Audacity

en: &Save...
pl: Zapi&sz...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
pl: Wy&czyść

en: log.txt
pl: dziennik.txt

en: Save log to:
pl: Zapisz dziennik w:

en: Couldn't save log to file: %s
pl: Nie można zapisać dziennika do pliku: %s

en: Show Log for Details
pl: Pokaż dziennik dla szczegółów

en: Elapsed Time:
pl: Miniony czas:

en: Remaining Time:
pl: Pozostały czas:

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Are you sure you wish to cancel?
pl: Na pewno chcesz anulować?

en: Confirm Cancel
pl: Potwierdź anulowanie

en: Are you sure you wish to stop?
pl: Na pewno chcesz zatrzymać?

en: Confirm Stop
pl: Potwierdź zatrzymanie

en: Are you sure you wish to close?
pl: Na pewno chcesz zamknąć?

en: Confirm Close
pl: Potwierdź zamknięcie

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
pl: Podana nazwa pliku nie może zostać przekształcona ze względu na użycie znaku z zestawu Unicode.

en: Specify New Filename:
pl: Podaj nową nazwę pliku:

en: Don't ask me again
pl: Nie pytaj ponownie

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
pl: Plik „%s” już istnieje. Na pewno chcesz go zastąpić?

en: Please choose an existing file.
pl: Wybierz istniejący plik.

en: File type:
pl: Typ pliku:

en: Dialog
pl: Okno dialogowe

en: Select a directory
pl: Zaznacz katalog

en: Directory Dialog
pl: Okno dialogowe katalogu

en: File Dialog
pl: Okno dialogowe pliku

en: Error: %s at line %lu
pl: Błąd: %s w wierszu %lu

en: Could not load file: "%s"
pl: Nie można załadować pliku: „%s”

en: Could not parse XML
pl: Nie można przeanalizować XML

en: AUP project files (*.aup)
pl: Pliki projektów AUP (*.aup)

en: Couldn't import the project:
    
    %s
pl: Nie można importować projektu:
    
    %s

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to import an AUP project. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    Please verify that everything works as intended before saving.
pl: %s
    Ta funkcja nie jest obsługiwana w wersjach Audacity starszych niż 3.3.3.
    Te ścieżki stereo zostały podzielone na ścieżki mono.
    Przed zapisaniem sprawdź, czy wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
pl: Ten projekt został zapisany przez wersję 1.0 Audacity lub wcześniejszą.
    Format został zmieniony i ta wersja Audacity nie może importować projektu.
    
    Użyj wersji Audacity wcześniejszej niż 3.0.0, aby zaktualizować projekt,
    a następnie możesz importować go za pomocą tej wersji Audacity.

en: Internal error in importer...tag not recognized
pl: Błąd wewnętrzny w importerze... znacznik nierozpoznany

en: Invalid project 'vpos' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „vpos” projektu.

en: Invalid project 'h' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „h” projektu.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „zoom” projektu.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „sel0” projektu.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „sel1” projektu.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „selLow” projektu.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „selHigh” projektu.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
pl: Nie można odnaleźć folderu projektu: „%s”

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
pl: Ścieżki MIDI znalezione w pliku projektu, ale ta kompilacja Audacity nie obejmuje obsługi MIDI, pomijając ścieżkę.

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
pl: Aktywny projekt ma już ścieżkę czasową i napotkano ją w zaimportowanym projekcie, pomijając zaimportowaną ścieżkę czasową.

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „maxsamples” sekwencji.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „sampleformat” sekwencji.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
pl: Nieprawidłowy atrybut „numsamples” sekwencji.

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
pl: Nie można przeanalizować atrybutu waveblock „start”.

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
pl: Brakujący plik projektu %s
    
    Wstawianie ciszy.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
pl: Brakujący lub nieprawidłowy atrybut simpleblockfile „len”.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
pl: Brakujący lub nieprawidłowy atrybut silentblockfile „len”.

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
pl: Brakujący plik z aliasami %s
    
    Wstawianie ciszy.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
pl: Brakujący lub nieprawidłowy atrybut pcmaliasblockfile „aliasstart”.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
pl: Brakujący lub nieprawidłowy atrybut pcmaliasblockfile „aliaslen”.

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
pl: Błąd podczas przetwarzania %s
    
    Wstawianie ciszy.

en: Failed to open %s
pl: Nie udało się otworzyć %s

en: Failed to seek to position %lld in %s
pl: Nie udało się znaleźć pozycji %lld w %s

en: Unable to read %lld samples from %s
pl: Nie można wczytać %lld sampli z %s

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Browse...
pl: Wybierz...

en: Show output
pl: Pokaż wyjście

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
pl: Dane zostaną przekierowane do standardowego wejścia. „%f” używa nazwy pliku w oknie eksportu.

en: Program name appears to be missing.
pl: Brakuje nazwy programu.

en: "%s" couldn't be found.
pl: Nie można znaleźć „%s”.

en: Unable to locate "%s" in your path.
pl: Nie można znaleźć „%s” w Twojej ścieżce.

note: i18n-hint files that can be run as programs
en: Executables
pl: Pliki wykonywalne

en: Find path to command
pl: Znajdź ścieżkę do polecenia

en: (external program)
pl: (program zewnętrzny)

en: Cannot export audio to %s
pl: Nie można eksportować dźwięku do %s

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku przy użyciu komendy z wiersza poleceń

en: Exporting the audio using command-line encoder
pl: Eksportowanie dźwięku przy użyciu komendy z wiersza poleceń

en: Command Output
pl: Wyjście polecenia

en: Waiting for audio.com
pl: Oczekiwanie na Audio.com

en: An action on audio.com is required before you can continue. You can cancel this operation.
pl: Aby móc kontynuować, wymagane jest wykonanie działania na Audio.com. Możesz anulować tę operację.

en: Save to audio.com
pl: Zapisz na Audio.com

en: Generating audio preview...
pl: Generowanie podglądu nagrania...

en: Open from audio.com
pl: Otwórz z Audio.com

en: Synchronizing project
pl: Synchronizowanie projektu

en: Previews can be updated only for Cloud projects
pl: Podglądy można aktualizować tylko dla projektów w chmurze

en: Save &To Cloud...
pl: Zapi&sz w chmurze...

en: &Update Cloud Audio Preview
pl: Zakt&ualizuj podgląd nagrania w chmurze

en: Open Fro&m Cloud...
pl: Otwórz z ch&mury...

en: S&hare Audio...
pl: Udostępn&ij nagranie...

en: Cloud
pl: Chmura

en: Account
pl: Konto

en: Export behavior
pl: Eksportuj zachowanie

en: S&how 'How would you like to export?' dialog
pl: Pokaż okno dialogowe „Jak c&hcesz eksportować?”

en: Save behavior
pl: Zapisz zachowanie

en: Always &ask
pl: Z&awsze zapytaj

en: Always &save to cloud
pl: Zaw&sze zapisuj w chmurze

en: Always save to the co&mputer
pl: Zawsze zapisuj na ko&mputerze

en: Temporary Cloud files directory
pl: Katalog plików tymczasowych w chmurze

en: &Location:
pl: &Położenie:

en: &Browse...
pl: Wy&bierz...

en: days
pl: dniach

en: &Remove temporary files after:
pl: Usuń &pliki tymczasowe po:

en: Preferences for Cloud
pl: Ustawienia chmury

en: Choose a location to place the temporary directory
pl: Wybierz miejsce dla katalogu tymczasowego

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
pl: Katalog plików tymczasowych nie może znajdować się na nośniku z systemem plików FAT.

en: Cannot set the preference.
pl: Nie można ustawić ustawienia.

en: Failed.
pl: Niepowodzenie.

en: Syncing to audio.com... (%d%%)
pl: Synchronizacja z Audio.com... (%d%%)

en: Project is syncing with audio.com. Do you want to stop the sync process?
pl: Projekt synchronizuje się z Audio.com. Chcesz zatrzymać proces synchronizacji?

en: Waiting for space to free up
pl: Oczekiwanie na zwolnienie miejsca

en: Once you have made storage space available on audio.com, click Retry.
pl: Po zwolnieniu miejsca na Audio.com, kliknij „Ponów”.

note: i18n-hint: Share audio button text, keep as short as possible
en: Share Audio
pl: Udostępnij nagranie

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that opens Share Audio dialog
en: &Share Audio Toolbar
pl: Pa&sek narzędzi udostępniania nagrania

en: Account not linked
pl: Konto nie jest połączone

en: &Link Account
pl: &Połącz konto

en: &Unlink Account
pl: &Odłącz konto

en: Don't show this again
pl: Nie pokazuj ponownie

note: i18n-hint: A title that is shown on the first project save that allows the user to select Cloud or local save.
en: How would you like to save?
pl: Jak chcesz zapisać?

en: Save to the Cloud
pl: Zapisz w chmurze

en: Your project is backed up privately on audio.com. You can access your work from any device and collaborate on your project with others.
pl: Kopia zapasowa Twojego projektu jest przechowywana prywatnie na Audio.com. Możesz uzyskać dostęp do swojej pracy z dowolnego urządzenia i współpracować nad swoim projektem z innymi.

en: &Save to Cloud
pl: Zapi&sz w chmurze

en: On your computer
pl: Na Twoim komputerze

en: Files are saved on your device.
pl: Pliki są zapisywane na Twoim urządzeniu.

en: Save to &computer
pl: Zapisz na &komputerze

en: &Remember my choice and don't show again
pl: Zapamiętaj mój wybó&r i nie pytaj ponownie

note: i18n-hint: A title that is shown on export that allows the user to select Cloud or local export.
en: How would you like to export?
pl: Jak chcesz eksportować?

en: Share to audio.com
pl: Udostępnij na Audio.com

en: Uploads an uncompressed audio file and generates a shareable link. This link allows others to download the file in either .wav or .mp3 format.
pl: Przesyła nieskompresowany plik dźwiękowy i generuje link do udostępnienia. Ten link umożliwia innym pobranie pliku w formacie .wav lub .mp3.

en: &Share to audio.com
pl: Udo&stępnij na Audio.com

en: Export MP3s, WAVs, FLACs and other formats to your computer.
pl: Eksportuj pliki MP3, WAV, FLAC i inne formaty na swój komputer.

en: Export to &computer
pl: E&ksportuj na komputer

en: &Don't show again
pl: Nie &pokazuj ponownie

en: Cloud saving requires a free audio.com account linked to Audacity. Press "Link account" above to proceed.
pl: Zapisywanie w chmurze wymaga darmowego konta na Audio.com połączonego z Audacity. Naciśnij „Połącz konto” powyżej, aby przejść.

en: Private
pl: Prywatne

en: Unlisted
pl: Niepubliczne

en: Public
pl: Publiczne

en: Save
pl: Zapisz

en: Save to computer...
pl: Zapisz na komputerze...

en: Project Name
pl: Nazwa projektu

en: We encountered an issue syncing your file
pl: Wystąpił problem z synchronizacją Twojego pliku

en: Don't worry, your changes will be saved to a temporary location and will be synchronized to your cloud copy when your internet connection resumes.
pl: Nie martw się, Twoje zmiany zostaną zapisane w lokalizacji tymczasowej i zsynchronizowane z kopią w chmurze po wznowieniu połączenia internetowego.

en: You are not signed in
pl: Nie zalogowano się

en: Log in to audio.com to proceed.
pl: Aby kontynuować, zaloguj się na Audio.com.

en: Sign in
pl: Zaloguj się

en: Link account
pl: Połącz konto

en: We were unable to link your account. Please try again.
pl: Nie można połączyć Twojego konta. Spróbuj ponownie.

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Try again
pl: &Spróbuj ponownie

en: Account linked successfully!
pl: Konto połączone pomyślnie!

en: &Ok
pl: &OK

en: Enter token to link your account
pl: Wprowadź token, aby połączyć swoje konto

en: C&ontinue
pl: K&ontynuuj

en: L&ink audio.com account...
pl: Połącz konto Aud&io.com...

en: This project is no longer saved to the Cloud
pl: Ten projekt nie jest już zapisany w chmurze

en: This project was removed from audio.com and therefore cannot be saved at this time.
pl: Ten projekt został usunięty z Audio.com i dlatego nie można go obecnie zapisać.

en: You can either save it to the Cloud as a new project, or save it to your computer.
pl: Możesz zapisać go w chmurze jako nowy projekt lub zapisać na swoim komputerze.

en: Save to computer
pl: Zapisz na komputerze

en: Save to Cloud
pl: Zapisz w chmurze

en: Your project storage limit has been reached.
pl: Osiągnięto limit miejsca na dane projektu.

en: You may need to remove older projects to make space available. For more options, visit audio.com
pl: Aby zwolnić miejsce, może być konieczne usunięcie starszych projektów. Odwiedź Audio.com, aby uzyskać więcej opcji.

en: You can also save this project locally to avoid losing changes.
pl: Możesz również zapisać ten projekt lokalnie, aby uniknąć utraty zmian.

en: Visit audio.com
pl: Odwiedź Audio.com

en: Project version conflict detected
pl: Wykryto konflikt wersji projektu

en: There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Saving this project will replace it as the newest version instead.
pl: Na Audio.com dostępna jest nowsza wersja tego projektu Audacity. Zamiast tego zapisanie tego projektu zastąpi go najnowszą wersją.

en: Save this project
pl: Zapisz ten projekt

en: Discard and open latest version
pl: Odrzuć i otwórz najnowszą wersję

en: Project contains unsaved changes. There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Discarding changes will open the latest version instead.
pl: Projekt zawiera niezapisane zmiany. Na Audio.com dostępna jest nowsza wersja tego projektu Audacity. Odrzucenie zmian spowoduje otwarcie najnowszej wersji.

en: Open local project
pl: Otwórz projekt lokalny

en: Cloud project conflict
pl: Konflikt projektu w chmurze

en: You are attempting to open a new active version of this project when there is already one open. Please select which version you wish to remain open.
pl: Próbujesz otworzyć nową aktywną wersję tego projektu, podczas gdy jedna jest już otwarta. Wybierz wersję, która ma pozostać otwarta.

en: Keep currently open version
pl: Zachowaj aktualnie otwartą wersję

en: Open new version
pl: Otwórz nową wersję

en: Open from Cloud
pl: Otwórz z chmury

en: less than 1 minute
pl: mniej niż 1 minuta

en: one minutes ago | %d minutes ago
pl[0]: minuta temu
pl[1]: %d minuty temu
pl[2]: %d minut temu
pl[3]: %d minuty temu

en: one hour ago | %d hours ago
pl[0]: godzina temu
pl[1]: %d godziny temu
pl[2]: %d godzin temu
pl[3]: %d godziny temu

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Failed to authorize account
pl: Nie udało się autoryzować konta

en: Loading projects list...
pl: Ładowanie listy projektów...

en: Failed to get projects list
pl: Nie udało się uzyskać listy projektów

en: Cloud saved projects
pl: Projekty zapisane w chmurze

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Prev
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Następne

en: Open
pl: Otwórz

en: View in audio.com
pl: Wyświetl w Audio.com

en: Page %d of %d
pl: Strona %d z %d

en: Anyone will be able to listen to this audio.
pl: Każdy będzie mógł słuchać tego nagrania.

en: Only you and people you share a link with will be able to listen to this audio.
pl: Tylko Ty i osoby, którym udostępnisz ten link, będziecie mogli słuchać tego nagrania.

en: Are you sure you want to cancel?
pl: Na pewno chcesz anulować?

en: Cancel upload to Audio.com
pl: Anuluj przesyłanie na Audio.com

en: Uploading audio...
pl: Przesyłanie nagrania...

en: We are unable to upload this file. Please try again and make sure to link to your audio.com account before uploading.
pl: Nie możemy przesłać tego pliku. Spróbuj ponownie i przed przesłaniem upewnij się, że masz link do swojego konta Audio.com.

en: Upload error
pl: Błąd przesyłania

en: We are unable to prepare this file for uploading.
pl: Nie możemy przygotować tego pliku do przesłania.

en: Finalizing upload...
pl: Kończenie przesyłania...

en: Track Title
pl: Tytuł ścieżki

note: i18n-hint: %s substitutes for audio.com. %% creates a linebreak in this context.
en: Sharing audio requires a free %s account linked to Audacity. %%Press "Link account" above to proceed.
pl: Udostępnianie nagrania wymaga darmowego %s konta połączonego z Audacity. %%Naciśnij „Połącz konto” powyżej, aby przejść.

en: audio.com
pl: Audio.com

en: Press "Continue" to upload to audio.com
pl: Naciśnij „Kontynuuj”, aby przesłać na Audio.com

en: Preparing audio...
pl: Przygotowywanie nagrania...

en: You are not authorized to access this project.
pl: Nie masz uprawnień dostępu do tego projektu.

en: You tried to access a project that has expired.
pl: Próbowałeś/aś uzyskać dostęp do projektu, który wygasł.

en: Audacity had trouble connecting to the server.
pl: Audacity miał problem z połączeniem się z serwerem.

en: The project is too large to upload. Please save it to your computer instead.
pl: Projekt jest za duży, aby go przesłać. Zamiast tego zapisz go na swoim komputerze.

en: You don't have access to this project.
pl: Nie masz dostępu do tego projektu.

en: The project could not be found.
pl: Nie udało się znaleźć projektu.

en: The server responded with something Audacity could not understand.
pl: Serwer odpowiedział czymś, czego Audacity nie mógł zrozumieć.

en: Audacity encountered an internal error.
pl: Audacity napotkał błąd wewnętrzny.

en: Audio.com encountered an internal error.
pl: Audio.com napotkało błąd wewnętrzny.

en: Audacity encountered an unknown error.
pl: Audacity napotkał nieznany błąd.

en: Sync failed
pl: Synchronizacja zakończona niepowodzeniem

en: Error details:
    %s
pl: Szczegóły błędu:
    %s

en: Syncing your project
pl: Synchronizacja Twojego projektu

en: The project will sync in background while you work. You can check the sync status on the bottom right corner of Audacity at any time
pl: Projekt będzie synchronizowany w tle podczas Twojej pracy. Możesz sprawdzić status synchronizacji w prawym dolnym rogu Audacity

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Success!
pl: Powodzenie!

en: All saved changes will now update to the cloud. You can manage this file from your uploaded projects page on audio.com
pl: Wszystkie zapisane zmiany zostaną teraz zaktualizowane w chmurze. Możesz zarządzać tym plikiem na stronie przesyłanych projektów na Audio.com

en: View online
pl: Wyświetl online

en: Done
pl: Gotowe

en: Cloud project incomplete
pl: Projekt w chmurze jest niekompletny

en: The latest version of this project was not fully uploaded to audio.com. You can load the last complete version instead.
pl: Najnowsza wersja tego projektu nie została w całości przesłana na Audio.com. Zamiast tego możesz załadować ostatnią kompletną wersję.

en: Load latest
pl: Załaduj najnowszą

en: No version of this project has been fully uploaded to audio.com. It cannot be loaded.
pl: Żadna wersja tego projektu nie została w całości przesłana na Audio.com. Nie można załadować.

en: You have canceled this upload to audio.com
pl: Anulowano przesyłanie na Audio.com

en: Retry
pl: Ponów

en: An action on audio.com is required before you can continue. Once you are done with it, click Retry
pl: Aby móc kontynuować, wymagane jest wykonanie działania na Audio.com. Gdy już to zrobisz, kliknij „Ponów”.

en: Bit Rate
pl: Bitrate

en: Quality (kbps)
pl: Jakość (kbps)

en: Compression
pl: Kompresja

en: Frame Duration
pl: Długość ramki

en: 2.5 ms
pl: 2,5 ms

en: Vbr Mode
pl: Tryb VBR

en: Off
pl: Wyłączony

en: On
pl: Włączony

en: Constrained
pl: Ograniczony

en: Application
pl: Aplikacja

en: Low Delay
pl: Niskie opóźnienie

en: Cutoff
pl: Odcięcie

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Narrowband
pl: Wąskopasmowy

en: Mediumband
pl: Średniopasmowy

en: Wideband
pl: Szerokopasmowy

en: Super Wideband
pl: Superszerokopasmowy

en: Fullband
pl: Pełnopasmowy

en: Open custom FFmpeg format options
pl: Otwórz niestandardowe opcje formatu FFmpeg

en: Current Format:
pl: Bieżący format:

en: Current Codec:
pl: Bieżący kodek:

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie można określić opisu formatu dla pliku „%s”.

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie można przydzielić kontekstu formatu wyjściowego.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie można dodać strumienia dźwięku do pliku wyjściowego „%s”.

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie można otworzyć pliku wyjściowego „%s” do zapisu. Kod błędu %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie można zapisać nagłówków do pliku wyjściowego „%s”. Kod błędu %d.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
pl: FFmpeg nie znalazł kodeka dźwięku 0x%x.
    Prawdopodobnie brakuje wsparcia dla tego kodeka.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
pl: Kodek zgłosił błąd ogólny (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
pl: Kodek zgłosił nieprawidłowy parametr (EINVAL)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
pl: Nie można otworzyć kodeka „%s” (0x%x)
    
    %s

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie można przydzielić bufora do odczytu z dźwiękiem FIFO.

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write audio frame to output file.
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie udało się zapisać ramki dźwięku do pliku wyjściowego.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie udało się uzyskać próbki rozmiaru bufora.

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie można przydzielić bajtów dla bufora próbek.

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
pl: FFmpeg : BŁĄD - Nie można skonfigurować ramki dźwięku.

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
pl: FFmpeg : BŁĄD - Kodowanie ramki zakończone niepowodzeniem.

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
pl: FFmpeg : BŁĄD - Pozostało za dużo danych.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
pl: FFmpeg : BŁĄD - Za duży nAudioFrameSizeOut.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
pl: Aby kontynuować, niezbędny jest poprawnie skonfigurowany pakiet FFmpeg.
    Możesz go skonfigurować w „Ustawienia... > Biblioteki”.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
pl: Usiłowano eksportować %d kanałów, ale maksymalna liczba kanałów dla wybranego formatu wyjściowego wynosi %d

en: Exporting selected audio as %s
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku jako %s

en: Exporting the audio as %s
pl: Eksportowanie dźwięku jako %s

en: Invalid sample rate
pl: Nieprawidłowa częstotliwość próbkowania

en: Resample
pl: Zmień próbkowanie

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
pl: Częstotliwość próbkowania (%d) projektu nie jest obsługiwana
    przez bieżący format pliku wyjściowego.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
pl: Kombinacja częstotliwości próbkowania (%d) i bitrate’u (%d kbps)
    projektu nie są obsługiwane przez bieżący format pliku wyjściowego.

en: You may resample to one of the rates below.
pl: Możesz zmienić próbkowanie na jedno z poniższych.

en: Sample Rates
pl: Częstotliwości próbkowania

en: Main
pl: Główny

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
pl: Pliki M4A (AAC) (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
pl: Pliki AC3 (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
pl: Pliki AMR (wąskie pasmo) (FFmpeg)

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
pl: Pliki Opus (OggOpus) (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
pl: Pliki WMA (wersja 2) (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
pl: Niestandardowy eksport FFmpeg

en: Estimate
pl: Oszacuj

en: 2-level
pl: 2-poziom

en: 4-level
pl: 4-poziom

en: 8-level
pl: 8-poziom

en: Full search
pl: Pełne szukanie

en: Log search
pl: Szukanie w dzienniku

en: Configure custom FFmpeg options
pl: Skonfiguruj niestandardowe opcje FFmpeg

en: Load Preset
pl: Załaduj preset

en: Save Preset
pl: Zapisz preset

en: Delete Preset
pl: Usuń preset

en: Import Presets
pl: Importuj presety

en: Export Presets
pl: Eksportuj presety

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
pl: Kodek:

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
pl: Nie wszystkie formaty i kodeki są kompatybilne. Tak samo nie wszystkie kombinacje opcji są kompatybilne ze wszystkimi kodekami.

en: Show All Formats
pl: Pokaż wszystkie formaty

en: Show All Codecs
pl: Pokaż wszystkie kodeki

en: Formats
pl: Formaty

en: Codecs
pl: Kodeki

en: General Options
pl: Ustawienia ogólne

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
pl: ISO 639 3-literowy kod języka
    Opcjonalny
    pusty - automatyczny

en: Language:
pl: Język:

en: Bit Reservoir
pl: Rezerwuar bitów

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
pl: Znacznik kodeka (FOURCC)
    Opcjonalny
    pusty - automatyczny

en: Tag:
pl: Znacznik:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
pl: Bitrate (bity na sekundę) - wpływa na rozmiar i jakość pliku
    Niektóre kodeki akceptują tylko niektóre wartości (128k, 192k, 256k itp.)
    0 - automatyczny
    Zalecany - 192000

en: Bit Rate:
pl: Bitrate:

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
pl: Ogólna jakość używana różnie przez różne kodeki
    Wymagana dla Vorbis
    0 - automatyczna
    -1 - wyłączona (zamiast tego użyj bitrate’u)

en: Quality:
pl: Jakość:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
pl: Częstotliwość próbkowania (Hz)
    0 - nie zmieniaj częstotliwości próbkowania

en: Sample Rate:
pl: Częstotliwość próbkowania:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
pl: Pasmo odcięcia dźwięku (Hz)
    Opcjonalne
    0 - automatyczne

en: Cutoff:
pl: Odcięcie:

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
pl: Profil AAC
    Niska złożoność - domyślna
    Większość odtwarzaczy nie odtwarza nic poza LC

en: Profile:
pl: Profil:

en: FLAC options
pl: Opcje FLAC

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
pl: Poziom kompresji
    Wymagany dla FLAC
    -1 - automatyczny
    min. - 0 (szybkie kodowanie, duży plik)
    maks. - 10 (wolne kodowanie, mały plik)

en: Compression:
pl: Kompresja:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
pl: Rozmiar klatki
    Opcjonalny
    0 - domyślny
    min. - 16
    maks. - 65535

en: Frame:
pl: Klatka:

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
pl: Precyzja współczynników LPC
    Opcjonalna
    0 - domyślna
    min. - 1
    maks. - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
pl: Metoda kolejności przewidywań
    Szacunkowa - najszybsza, niska kompresja
    Szukany rejestr - najwolniejsza, najlepsza kompresja
    Pełny rejestr - domyślna

en: PdO Method:
pl: Metoda KPd:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
pl: Minimalna kolejność przewidywań
    Opcjonalna
    -1 - domyślna
    min. - 0
    maks. - 32 (z LPC) lub 4 (bez LPC)

en: Min. PdO
pl: Min. KPd

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
pl: Maksymalna kolejność przewidywań
    Opcjonalna
    -1 - domyślna
    min. - 0
    maks. - 32 (z LPC) lub 4 (bez LPC)

en: Max. PdO
pl: Maks. KPd

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
pl: Minimalna kolejność partycji
    Opcjonalna
    -1 - domyślna
    min. - 0
    maks. - 8

en: Min. PtO
pl: Min. KPt

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
pl: Maksymalna kolejność partycji
    Opcjonalna
    -1 - domyślna
    min. - 0
    maks. - 8

en: Max. PtO
pl: Maks. KPt

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
pl: Użyj LPC

en: MPEG container options
pl: Opcje kontenera MPEG

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
pl: Maksymalny bitrate multipleksowego strumienia
    Opcjonalny
    0 - domyślny

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
pl: Współczynnik MUX:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
pl: Rozmiar pakietu
    Opcjonalny
    0 - domyślny

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
pl: Rozmiar pakietu:

en: You can't delete a preset without name
pl: Nie możesz usunąć preseta bez nazwy

en: Delete preset '%s'?
pl: Usunąć preset „%s”?

en: Confirm Deletion
pl: Potwierdź usunięcie

en: You can't save a preset without a name
pl: Nie możesz zapisać preseta bez nazwy

en: Select xml file with presets to import
pl: Wybierz plik xml z presetami do importu

en: No presets to export
pl: Brak presetów do eksportu

en: Select xml file to export presets into
pl: Wybierz plik xml, do którego wyeksportować presety

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
pl: Format %s jest niekompatybilny z kodekiem %s.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
pl: Niekompatybilny format i kodek

en: Failed to guess format
pl: Nie udało się odgadnąć formatu

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
pl: Nie udało się znaleźć kodeka

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
pl: FFmpeg został wcześniej skonfigurowany w Ustawieniach i pomyślnie
    załadowany, ale tym razem nie udało się Audacity załadować go przy uruchamianiu.
    
    Możesz rozważyć powrót do „Ustawienia... > Biblioteki” i ponownie go skonfigurować.

en: FFmpeg startup failed
pl: Uruchamianie pakietu FFmpeg zakończone niepowodzeniem

en: FFmpeg library not found
pl: Nie znaleziono biblioteki FFmpeg

en: Locate FFmpeg
pl: Ustal położenie FFmpeg

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
pl: Audacity potrzebuje pliku „%s” do importu i eksportu dźwięku przez FFmpeg.

en: Location of '%s':
pl: Położenie „%s”:

en: To find '%s', click here -->
pl: Aby znaleźć „%s”, kliknij tutaj -->

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
pl: Aby uzyskać darmową kopię FFmpeg, kliknij tutaj -->

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
pl: Pobierz

en: Only avformat.dll
pl: Tylko avformat.dll

en: Only libavformat.dylib
pl: Tylko libavformat.dylib

en: Only libavformat.so
pl: Tylko libavformat.so

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
pl: Gdzie jest „%s”?

en: FFmpeg not found
pl: Nie znaleziono FFmpeg

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
pl: Audacity usiłował użyć pakietu FFmpeg do importowania
    pliku dźwiękowego, ale nie znaleziono bibliotek.
    
    Aby użyć importowania FFmpeg, idź do „Edycja > Ustawienia... > Biblioteki”,
    aby pobrać lub ustalić położenie bibliotek FFmpeg.

en: Do not show this warning again
pl: Nie pokazuj ponownie tego ostrzeżenia

en: FFmpeg Import/Export Library
pl: Biblioteka importu/eksportu FFmpeg

en: No compatible FFmpeg library was found
pl: Nie znaleziono kompatybilnej biblioteki FFmpeg

en: FFmpeg Library Version:
pl: Wersja biblioteki FFmpeg:

en: FFmpeg Library:
pl: Biblioteka FFmpeg:

en: Loca&te...
pl: Us&tal...

en: Dow&nload
pl: Po&bierz

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
pl: Audacity automatycznie wykrył prawidłowe biblioteki FFmpeg.
    Nadal chcesz ustalić ich położenie ręcznie?

en: Success
pl: Powodzenie

en: Error Saving FFmpeg Presets
pl: Błąd zapisywania presetów FFmpeg

en: Overwrite preset '%s'?
pl: Zastąpić preset „%s”?

en: Confirm Overwrite
pl: Potwierdź zastąpienie

en: Please select format before saving a profile
pl: Wybierz format zanim zapiszesz profil

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
pl: Wybierz kodek zanim zapiszesz profil

en: Preset '%s' does not exist.
pl: Preset „%s” nie istnieje.

en: Replace preset '%s'?
pl: Zastąpić preset „%s”?

en: FFmpeg-compatible files
pl: Pliki kompatybilne z FFmpeg

en: Try installing FFmpeg.
pl: Spróbuj zainstalować FFmpeg.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
pl: Indeks[%02x] Kodek[%s], Język[%s], Bitrate[%s], Kanały[%d], Długość[%d]

en: Bit Depth
pl: Głębia bitów

en: 16 bit
pl: 16-bitowa

en: 24 bit
pl: 24-bitowa

en: Level
pl: Poziom

en: 0 (fastest)
pl: 0 (najszybsze)

en: 8 (best)
pl: 8 (najlepsze)

en: FLAC Files
pl: Pliki FLAC

en: FLAC export couldn't open %s
pl: Eksportowanie do FLAC nie mogło otworzyć %s

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
pl: Inicjowanie kodera FLAC zakończone niepowodzeniem
    Stan: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku jako FLAC

en: Exporting the audio as FLAC
pl: Eksportowanie dźwięku jako FLAC

en: FLAC files
pl: Pliki FLAC

en: List of Files in basic text format
pl: Lista plików w podstawowym formacie tekstowym

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
pl: Nieprawidłowe przesunięcie okna w pliku LOF.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
pl: Nieprawidłowa długość w pliku LOF.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
pl: Ścieżki MIDI nie mogą być przesuwane indywidualnie, mogą to być jedynie pliki dźwiękowe.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
pl: Nieprawidłowe przesunięcie ścieżki w pliku LOF.

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
pl: Wyeksportowane pliki Allegro (.gro) oszczędzają czas jako:

en: Please select only one Note Track at a time.
pl: Zaznacz tylko jedną ścieżkę nut na raz.

en: Please select a Note Track.
pl: Zaznacz ścieżkę nut.

en: Export MIDI As:
pl: Eksportuj MIDI jako:

en: MIDI file
pl: Plik MIDI

en: Allegro file
pl: Plik Allegro

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
pl: Zaznaczyłeś/aś nazwę pliku z nierozpoznawalnym rozszerzeniem.
    Chcesz kontynuować?

en: Export MIDI
pl: Eksportuj MIDI

en: Export MI&DI...
pl: Eksportuj MI&DI...

en: Imported MIDI from '%s'
pl: Zaimportowano MIDI z „%s”

en: Import MIDI
pl: Importuj MIDI

en: Could not open file %s: Filename too short.
pl: Nie można otworzyć pliku %s: nazwa pliku jest za krótka.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
pl: Nie można otworzyć pliku %s: niepoprawny typ pliku.

en: Could not open file %s.
pl: Nie można otworzyć pliku %s.

en: Select a MIDI file
pl: Wybierz plik MIDI

en: MIDI and Allegro files
pl: Pliki MIDI i Allegro

en: MIDI files
pl: Pliki MIDI

en: Allegro files
pl: Pliki Allegro

en: Version
pl: Wersja

en: MP2 Files
pl: Pliki MP2

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
pl: Nie można eksportować MP2 z tą częstotliwością próbkowania i bitrate’em

en: Unable to open target file for writing
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu

en: Exporting selected audio at %ld kbps
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku z jakością %ld kbps

en: Exporting the audio at %ld kbps
pl: Eksportowanie dźwięku jako %ld kbps

en: 220-260 kbps (Best Quality)
pl: 220-260 kbps (najlepsza jakość)

en: 45-85 kbps (Smaller files)
pl: 45-85 kbps (mniejsze pliki)

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane, 320 kbps
pl: Najlepsza, 320 kbps

en: Extreme, 220-260 kbps
pl: Ekstremalna, 220-260 kbps

en: Standard, 170-210 kbps
pl: Standardowa, 170-210 kbps

en: Medium, 145-185 kbps
pl: Średnia, 145-185 kbps

note: i18n-hint: Slightly humorous - as in use an insane precision with MP3.
en: Insane
pl: Najlepsza

en: Extreme
pl: Ekstremalna

en: Standard
pl: Standardowa

en: Medium
pl: Średnia

en: Bit Rate Mode
pl: Tryb bitrate’u

en: Variable
pl: Zmienna

en: Average
pl: Średnia

en: Constant
pl: Stała

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
pl: Jakość

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
pl: Ustal położenie LAME

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
pl: Audacity potrzebuje pliku %s do utworzenia pliku MP3.

en: Location of %s:
pl: Położenie %s:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
pl: Aby znaleźć %s, kliknij tutaj -->

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
pl: Aby uzyskać darmową kopię LAME, kliknij tutaj -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
pl: Gdzie jest %s?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
pl: Łączysz do lame_enc.dll v%d.%d. Ta wersja jest niekompatybilna z Audacity %d.%d.%d.
    Pobierz najnowszą wersję „LAME dla Audacity”.

en: Only lame_enc.dll
pl: Tylko lame_enc.dll

en: Only libmp3lame64bit.dylib
pl: Tylko libmp3lame64bit.dylib

en: Only libmp3lame.dylib
pl: Tylko libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so
pl: Tylko libmp3lame.so

en: Primary shared object files
pl: Podstawowe pliki obiektów współdzielonych

en: Extended libraries
pl: Biblioteki rozszerzone

en: Only libmp3lame.so.0
pl: Tylko libmp3lame.so.0

en: MP3 Files
pl: Pliki MP3

en: Could not open MP3 encoding library!
pl: Nie można otworzyć biblioteki kodowania MP3!

en: Could not initialize MP3 encoding library!
pl: Nie można zainicjować biblioteki kodowania MP3!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
pl: Nieaktualna lub nieobsługiwana biblioteka kodowania MP3!

en: Unable to initialize MP3 stream
pl: Nie można zainicjować strumienia MP3

en: Exporting selected audio with %s preset
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku z presetem %s

en: Exporting the audio with %s preset
pl: Eksportowanie dźwięku z presetem %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku z jakością VBR %s

en: Exporting the audio with VBR quality %s
pl: Eksportowanie dźwięku z jakością VBR %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku z jakością %d Kbps

en: Exporting the audio at %d Kbps
pl: Eksportowanie dźwięku jako %d Kbps

en: Error %ld returned from MP3 encoder
pl: Błąd %ld z kodera MP3

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
pl: Częstotliwość próbkowania (%d) nie jest obsługiwana przez
    format plików MP3.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
pl: Kombinacja częstotliwości próbkowania (%d) i bitrate’u (%d kbps)
    projektu nie są obsługiwane przez format plików MP3.

en: MP3 export library not found
pl: Nie znaleziono biblioteki eksportu MP3

en: (Built-in)
pl: (Wbudowany)

en: LAME MP3 Export Library
pl: Biblioteka eksportu LAME MP3

en: MP3 Library Version:
pl: Wersja biblioteki MP3:

en: MP3 files
pl: Pliki MP3

en: 1st Experimental Command...
pl: Pierwsze polecenie eksperymentalne...

en: 2nd Experimental Command
pl: Drugie polecenie eksperymentalne

en: &Nyquist Workbench...
pl: Stół roboczy &Nyquista...

en: &Undo	Ctrl+Z
pl: C&ofnij	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
pl: &Ponów	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
pl: Wy&tnij	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
pl: &Kopiuj	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
pl: Wk&lej	Ctrl+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
pl: Wy&czyść	Ctrl+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
pl: Zazna&cz wszystko	Ctrl+A

en: &Find...	Ctrl+F
pl: &Znajdź...	Ctrl+F

en: &Matching Paren	F8
pl: Pasujące &nawiasy	F8

en: &Top S-expr	F9
pl: &Górne S-wyrażenie	F9

en: &Higher S-expr	F10
pl: &Wyższe S-wyrażenie	F10

en: &Previous S-expr	F11
pl: &Poprzednie S-wyrażenie	F11

en: &Next S-expr	F12
pl: &Następne S-wyrażenie	F12

en: &Go to
pl: &Idź do

en: Select &Font...
pl: Wybierz &czcionkę...

en: Split &Vertically
pl: Podziel piono&wo

en: Split &Horizontally
pl: Po&dziel poziomo

en: Show S&cript
pl: Po&każ skrypt

en: Show &Output
pl: P&okaż wyjście

en: &Large Icons
pl: &Duże ikony

en: &Small Icons
pl: &Małe ikony

en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: &Go	F5
pl: &Idź	F5

en: &Stop	F6
pl: &Zatrzymaj	F6

en: &About
pl: &O

en: Script
pl: Skrypt

note: i18n-hint noun
en: Output
pl: Wyjście

en: Load Nyquist script
pl: Załaduj skrypt Nyquista

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
pl: Skrypty Nyquista (*.ny)|*.ny|Skrypty Lispa (*.lsp)|*.lsp|Wszystkie pliki|*

en: Script was not saved.
pl: Skrypt nie został zapisany.

en: Save Nyquist script
pl: Zapisz skrypt Nyquista

en: Find dialog
pl: Znajdź okno dialogowe

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
pl: Galeria ikon Tango (pasek narzędzi ikon)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
pl: (C) 2009, Leland Lucius

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
pl: Zewnętrzny moduł Audacity, który zapewnia prosty IDE do pisania efektów.

en: Nyquist Effect Workbench
pl: Efekty stołu roboczego Nyquista

en: No matches found
pl: Nie znaleziono żadnych dopasowań

en: Code has been modified. Are you sure?
pl: Kod został zmodyfikowany. Jesteś pewny/a?

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: Nyquist Effect Workbench -
pl: Efekty stołu roboczego Nyquista -

en: New
pl: Nowy

en: New script
pl: Nowy skrypt

en: Open script
pl: Otwórz skrypt

en: Save script
pl: Zapisz skrypt

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save script as...
pl: Zapisz skrypt jako...

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut to clipboard
pl: Wytnij do schowka

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste from clipboard
pl: Wklej ze schowka

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear selection
pl: Wyczyść zaznaczenie

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select all text
pl: Zaznacz cały tekst

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo last change
pl: Cofnij ostatnią zmianę

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo previous change
pl: Ponów poprzednią zmianę

en: Find
pl: Znajdź

en: Find text
pl: Znajdź tekst

en: Match
pl: Dopasuj

en: Go to matching paren
pl: Idź do pasujących nawiasów

en: Top
pl: Góra

en: Go to top S-expr
pl: Idź do górnego S-wyrażenia

en: Up
pl: W górę

en: Go to higher S-expr
pl: Idź do wyższego S-wyrażenia

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Go to previous S-expr
pl: Idź do poprzedniego S-wyrażenia

en: Go to next S-expr
pl: Idź do następnego S-wyrażenia

note: i18n-hint noun
en: Start
pl: Początek

en: Start script
pl: Uruchom skrypt

en: Stop script
pl: Zatrzymaj skrypt

en: Ogg Vorbis Files
pl: Pliki Ogg Vorbis

en: Unable to export - rate or quality problem
pl: Nie można eksportować - problem z szybkością lub jakością

en: Unable to export - problem initialising
pl: Nie można eksportować - problem z inicjalizacją

en: Unable to export - problem creating stream
pl: Nie można eksportować - problem z tworzeniem strumienia

en: Unable to export - problem with packets
pl: Nie można eksportować - problem z pakietami

en: Unable to export - problem with file
pl: Nie można eksportować - problem z plikiem

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku jako Ogg Vorbis

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
pl: Eksportowanie dźwięku jako Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
pl: Pliki Ogg Vorbis

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
pl: Indeks[%02x] Wersja[%d], Kanały[%d], Częstotliwość[%ld]

en: Media read error
pl: Błąd odczytu

en: Not an Ogg Vorbis file
pl: To nie jest plik Ogg Vorbis

en: Vorbis version mismatch
pl: Niezgodność wersji Vorbis

en: Invalid Vorbis bitstream header
pl: Nieprawidłowy nagłówek strumienia Vorbis

en: Internal logic fault
pl: Wewnętrzny błąd logiczny

en: no error
pl: brak błędu

en: invalid argument
pl: nieprawidłowy argument

en: buffer too small
pl: bufor jest za mały

en: internal error
pl: błąd wewnętrzny

en: invalid packet
pl: nieprawidłowy pakiet

en: not implemented
pl: niezaimplementowane

en: invalid state
pl: nieprawidłowy stan

en: memory allocation has failed
pl: nie udało się alokować pamięci

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Maximum
pl: Maksimum

en: VBR Mode
pl: Tryb VBR

en: Optimize for
pl: Optymalizuj dla

en: Speech
pl: Mowa

en: Buffer overflow in OGG packet
pl: Przepełnienie bufora w pakiecie OGG

en: Unable to write OGG page header
pl: Nie można zapisać nagłówka strony OGG

en: Unable to write OGG page
pl: Nie można zapisać strony OGG

en: Opus Files
pl: Pliki Opus

en: Unsupported sample rate
pl: Nieobsługiwana częstotliwość próbkowania

en: Exporting selected audio as Opus
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku jako Opus

en: Exporting the audio as Opus
pl: Eksportowanie dźwięku jako Opus

en: Unable to create Opus encoder
pl: Nie można utworzyć kodera Opus

en: Unable to set bitrate
pl: Nie można ustawić bitrate’u

en: Unable to set complexity
pl: Nie można ustawić złożoności

en: Unable to set bandwidth
pl: Nie można ustawić przepustowości

en: Unable to set VBR mode
pl: Nie można ustawić trybu VBR

en: Unable to set CVBR mode
pl: Nie można ustawić trybu CVBR

en: Unable to get lookahead
pl: Nie można uzyskać spojrzenia w przód

en: Failed to calculate correct preskip
pl: Nie udało się obliczyć prawidłowego przeskoku wstępnego

en: Failed to encode input buffer
pl: Nie udało się zakodować bufora wejściowego

en: Opus files
pl: Pliki Opus

en: File has changed the number of channels in the middle.
pl: Plik ma zmienioną liczbę kanałów w środku.

en: IO error reading from file
pl: Błąd wej./wyj. odczytu z pliku

en: not an Opus file
pl: To nie jest plik Opus

en: invalid header
pl: nieprawidłowy nagłówek

en: unsupported version
pl: nieobsługiwana wersja

en: invalid stream structure
pl: nieprawidłowa struktura strumienia

en: stream is not seekable
pl: nie można przeszukać strumienia

en: invalid timestamp
pl: nieprawidłowy znak czasu

en: Failed to decode Opus file: %s
pl: Nie udało się dekodować pliku Opus: %s

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Header
pl: Nagłówek

en: Other uncompressed files
pl: Inne nieskompresowane pliki

en: GSM 6.10 requires mono
pl: GSM 6.10 wymaga mono

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
pl: Formaty WAVEX i GSM 6.10 są niekompatybilne

en: Cannot export audio in this format.
pl: Nie można eksportować danych w tym formacie.

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
pl: Próbowano wyeksportować plik WAV lub AIFF, który był większy niż 4 GB.
    Audacity nie może tego zrobić, eksport został przerwany.

en: Exporting the selected audio as %s
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku jako %s

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
pl: Błąd podczas zapisywania pliku %s (pełny dysk?).
    Libsndfile mówi „%s”

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
pl: Pliki WAV, AIFF i inne nieskompresowane typy

en: CAF (Apple Core Audio File)
pl: CAF (plik dźwiękowy Apple Core)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FLAC (FLAC Lossless Audio Codec)
pl: FLAC (bezstratny kodek dźwiękowy FLAC)

en: OGG (OGG Container format)
pl: OGG (format kontenera OGG)

en: PVF (Portable Voice Format)
pl: PVF (przenośny format głosu)

en: RAW (header-less)
pl: RAW (bez nagłówka)

en: SDS (Midi Sample Dump Standard)
pl: SDS (Standard MIDI Sample Dump)

en: Signed 8 bit PCM
pl: Signed 8-bitowe PCM

en: Signed 16 bit PCM
pl: Signed 16-bitowe PCM

en: Signed 24 bit PCM
pl: Signed 24-bitowe PCM

en: Signed 32 bit PCM
pl: Signed 32-bitowe PCM

en: Unsigned 8 bit PCM
pl: Unsigned 8-bitowe PCM

en: 32 bit float
pl: 32-bitowe float

en: 64 bit float
pl: 64-bitowe float

en: 12 bit DWVW
pl: 12-bitowe DWVW

en: 16 bit DWVW
pl: 16-bitowe DWVW

en: 24 bit DWVW
pl: 24-bitowe DWVW

en: 16 bit DPCM
pl: 16-bitowe DPCM

en: 8 bit DPCM
pl: 8-bitowe DPCM

en: Low Quality (Fast)
pl: Niska jakość (szybkie)

en: Normal Quality
pl: Normalna jakość

en: High Quality (Slow)
pl: Wysoka jakość (wolne)

en: Very High Quality (Slowest)
pl: Bardzo wysoka jakość (najwolniejsze)

en: Hybrid Mode
pl: Tryb hybrydowy

en: Create Correction(.wvc) File
pl: Utwórz plik WavPack Correction (.wvc)

en: WavPack Files
pl: Pliki WavPack

en: Unable to create target file for writing
pl: Nie można utworzyć pliku do zapisu

en: Exporting selected audio as WavPack
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku jako WavPack

en: Exporting the audio as WavPack
pl: Eksportowanie dźwięku jako WavPack

en: WavPack files
pl: Pliki WavPack

en: Encountered %d errors decoding WavPack file!
pl: Wystąpiły błędy %d dekodowania pliku WavPack!

en: No revision identifier was provided
pl: Nie podano identyfikatora wersji

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, system administration
pl: %s, administracja systemem

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, co-founder and developer
pl: %s, współzałożyciel i deweloper

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, designer
pl: %s, projektant

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer
pl: %s, deweloper

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer and support
pl: %s, deweloper i wsparcie

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support
pl: %s, dokumentacja i wsparcie

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, QA tester, documentation and support
pl: %s, tester QA, dokumentacja i wsparcie

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support, French
pl: %s, dokumentacja i wsparcie, francuski

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, quality assurance
pl: %s, gwarancja jakości

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, accessibility advisor
pl: %s, doradca dostępności

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphic artist
pl: %s, grafik

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, composer
pl: %s, kompozytor

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, Nyquist plug-ins
pl: %s, wtyczki Nyquista

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, web developer
pl: %s, twórca strony internetowej

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphics
pl: %s, grafiki

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
pl: %s (obejmuje %s, %s, %s, %s i %s)

note: i18n-hint: information about the program
en: About %s
pl: O %s

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
pl: %s jest darmowym, otwartym, wieloplatformowym programem do nagrywania i edytowania dźwięku.

en: Credits
pl: Współtwórcy

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s Team Members
pl: Członkowie Zespołu %s

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: Distinguished %s Team members, not currently active
pl: Wybitni członkowie Zespołu %s, obecnie nieaktywni

en: Contributors
pl: Współtwórcy

en: Website and Graphics
pl: Strona internetowa i grafiki

en: Translators
pl: Tłumaczenie

note: i18n-hint: refers to optional plug-in software libraries
en: Libraries
pl: Biblioteki

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s includes code from the following projects:
pl: %s zawiera kod z poniższych projektów:

en: Special thanks:
pl: Specjalne podziękowania dla:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s website:
pl: Strona internetowa %s:

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for first and third %s, and a "copyright" symbol for the second
en: %s software is copyright %s 1999-2024 %s Team.
pl: %s jest chroniony prawem autorskim %s 1999-2024 Zespół %s.

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for %s
en: The name %s is a registered trademark.
pl: Nazwa %s jest zarejestrowanym znakiem firmowym.

en: Build Information
pl: Informacje o kompilacji

en: Enabled
pl: Włączone

note: i18n-hint: Information about when audacity was compiled follows
en: The Build
pl: Kompilacja

en: Program build date:
pl: Data kompilacji programu:

en: Commit Id:
pl: Obowiązkowy Id:

en: Debug build (debug level %d)
pl: Kompilacja debugowania (poziom debugowania %d)

en: Release build (debug level %d)
pl: Kompilacja wydania (poziom debugowania %d)

en: %s, 64 bits
pl: %s, 64-bity

en: %s, 32 bits
pl: %s, 32-bity

en: Build type:
pl: Typ kompilacji:

en: Compiler:
pl: Kompilator:

note: i18n-hint: The directory audacity is installed into (on *nix systems)
en: Installation Prefix:
pl: Przedrostek instalacji:

en: Cache folder:
pl: Folder pamięci podręcznej:

en: Settings folder:
pl: Folder ustawień:

en: Data folder:
pl: Folder danych:

en: State folder:
pl: Folder stanu:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
pl: Biblioteki główne

en: Cross-platform GUI library
pl: Wieloplatformowa biblioteka GUI

en: Audio playback and recording
pl: Odtwarzanie i nagrywanie dźwięku

en: Sample rate conversion
pl: Przekształcanie częstotliwości próbkowania

en: File Format Support
pl: Obsługa formatów plików

en: MP3 Import
pl: Importowanie MP3

note: i18n-hint: LAME is the codec name. This name should not be translated
en: MP3 Export
pl: Eksportowanie MP3

note: i18n-hint: Opus is the codec name. This name should not be translated
en: Opus Import and Export
pl: Importowanie i eksportowanie Opus

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
pl: Importowanie i eksportowanie Ogg Vorbis

en: ID3 tag support
pl: Obsługa znaczników ID3

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
pl: Importowanie i eksportowanie FLAC

en: MP2 export
pl: Eksportowanie MP2

en: FFmpeg Import/Export
pl: Importowanie/eksportowanie FFmpeg

en: Features
pl: Funkcje

en: Plug-in support
pl: Obsługa wtyczki

en: Sound card mixer support
pl: Obsługa miksera karty dźwiękowej

en: Pitch and Tempo Change support
pl: Obsługa zmiany wysokości i tempa

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
pl: Ekstremalna obsługa zmiany wysokości i tempa

[ctx: about dialog]
en: Legal
pl: Informacje prawne

en: GPL License
pl: Licencja GPL

[ctx: about dialog]
note: i18n-hint: For "About Audacity...": Title for Privacy Policy section
en: PRIVACY POLICY
pl: POLITYKA PRYWATNOŚCI

en: App update checking and error reporting require network access. These features are optional.
pl: Sprawdzanie aktualizacji aplikacji i raportowanie błędów wymagają dostępu do sieci. Te funkcje są opcjonalne.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "our Privacy Policy"
en: See %s for more info.
pl: Zobacz %s, aby uzyskać więcej informacji.

en: Click and drag to define a looping region.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby zdefiniować zapętlony obszar.

en: Timeline actions disabled during recording
pl: Działania osi czasu są wyłączone podczas nagrywania

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
pl: Kliknij i przeciągnij, aby dostosować, kliknij podwójnie myszką, aby zresetować

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Playhead
pl: Nagrywaj/wskaźnik odtwarzania

en: Timeline
pl: Oś czasu

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
pl: Kliknij i przeciągnij, aby rozpocząć szukanie

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
pl: Kliknij i przeciągnij, aby rozpocząć przewijanie

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
pl: Kliknij i przesuń, aby przewinąć. Kliknij i przeciągnij, aby szukać.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
pl: Przesuń, aby szukać

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Scrub
pl: Przesuń, aby przewinąć

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
pl: Przeciągnij, aby szukać. Puść, aby zatrzymać szukanie.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
pl: Przeciągnij, aby szukać. Puść i przesuń, aby przewinąć.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
pl: Przesuń, aby przewinąć. Przeciągnij, aby szukać.

en: Quick-Play disabled
pl: Szybkie odtwarzanie wyłączone

en: Quick-Play enabled
pl: Szybkie odtwarzanie włączone

en: Timeline Options
pl: Opcje osi czasu

en: Minutes and Seconds
pl: Minuty i sekundy

en: Beats and Measures
pl: Miary i takty

en: Setting a loop region also makes an audio selection
pl: Ustawienie obszaru pętli powoduje również zaznaczenie dźwięku

note: i18n-hint Clear is a verb
en: Clear Loop
pl: Wyczyść pętlę

en: Set Loop To Selection
pl: Ustaw pętlę do zaznaczenia

en: Scroll view to playhead
pl: Przewiń widok do wskaźnika odtwarzania

en: Continuous scrolling
pl: Przewijanie ciągłe

en: Failed to remove %s
pl: Nie udało się usunąć %s

en: Failed!
pl: Niepowodzenie!

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
pl: %s nie może zostać znalezione.
    
    Zostało usunięte z listy ostatnich plików.

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
pl: Inicjowanie biblioteki SQLite zakończone niepowodzeniem. Audacity nie może kontynuować.

en: Block size must be within 256 to 100000000
pl: Rozmiar bloku musi mieścić się w przedziale od 256 do 100000000

en: Audacity is starting up...
pl: Audacity uruchamia się...

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
pl: &Nowy

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
pl: &Otwórz...

en: Open &Recent...
pl: Otwó&rz ostatnie...

en: &About Audacity...
pl: O &Audacity...

en: &Preferences...
pl: &Ustawienia...

en: &File
pl: &Plik

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
pl: Audacity nie może znaleźć miejsca na przechowywanie plików tymczasowych.
    Audacity potrzebuje miejsca, w którym programy do automatycznego czyszczenia nie usuną plików tymczasowych.
    Podaj odpowiedni katalog w oknie dialogowym Ustawienia.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
pl: Audacity nie może znaleźć miejsca na przechowywanie plików tymczasowych.
    Podaj odpowiedni katalog w oknie dialogowym Ustawienia.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
pl: Audacity zakończy teraz swoją pracę. Uruchom Audacity ponownie, aby użyć nowego katalogu tymczasowego.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
pl: Uruchamianie dwóch kopii Audacity równocześnie może spowodować
    utratę danych albo zawieszenie się systemu.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
pl: Audacity nie był w stanie zablokować katalogu z plikami tymczasowymi.
    Folder ten może być używany przez inną kopię Audacity.

en: Do you still want to start Audacity?
pl: Nadal chcesz uruchomić Audacity?

en: Error Locking Temporary Folder
pl: Błąd blokowania katalogu tymczasowego

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
pl: System wykrył, że uruchomiona jest jeszcze jedna kopia Audacity.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
pl: Użyj poleceń Nowy lub Otwórz w obecnie uruchomionym procesie
    Audacity, aby otworzyć wiele projektów naraz.

en: Audacity is already running
pl: Audacity jest już uruchomiony

en: Unable to create shared memory segment.
    
    error code=%d : "%s".
pl: Nie można utworzyć segmentu pamięci współdzielonej.
    
    Kod błędu=%d : „%s”.

en: Audacity Startup Failure
pl: Błąd uruchamiania Audacity

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
pl: Nie można pobrać semaforów.
    
    Jest to prawdopodobnie spowodowane brakiem zasobów
    i może być wymagane ponowne uruchomienie.

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
pl: Nie można utworzyć semaforów.
    
    Jest to prawdopodobnie spowodowane brakiem zasobów
    i może być wymagane ponowne uruchomienie.

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
pl: Nie można uzyskać semafora blokującego.
    
    Jest to prawdopodobnie spowodowane brakiem zasobów
    i może być wymagane ponowne uruchomienie.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
pl: Nie można uzyskać semafora serwera.
    
    Jest to prawdopodobnie spowodowane brakiem zasobów
    i może być wymagane ponowne uruchomienie.

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
pl: Inicjowanie serwera Audacity IPC zakończone niepowodzeniem.
    
    Jest to prawdopodobnie spowodowane brakiem zasobów
    i może być wymagane ponowne uruchomienie.

en: An unrecoverable error has occurred during startup
pl: Wystąpił nieodwracalny błąd podczas uruchamiania

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
pl: ustaw maks. wielkość bloku dysku w bajtach

note: i18n-hint: brief help message for Audacity's command-line options A journal contains a sequence of user interface interactions to be repeated "log," "trail," "trace" have somewhat similar meanings
en: replay a journal file
pl: odtwórz plik dziennika

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
pl: ten komunikat pomocy

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
pl: uruchom samodiagnostykę

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
pl: wyświetl wersję Audacity

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
pl: nazwa pliku dźwiękowego lub projektu

note: i18n-hint: This option is used to handle custom URLs in Audacity
en: Handle 'audacity://' url
pl: Obsługuj adres URL „audacity://”

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
pl: Pliki projektów Audacity (.aup3) nie są 
    obecnie przypisane do programu Audacity. 
    
    Przypisać je, aby móc otworzyć je programem przez podwójne kliknięcie przyciskiem myszki?

en: Audacity Project Files
pl: Pliki projektów Audacity

en: Audacity Configuration Error
pl: Błąd konfiguracji Audacity

en: The following configuration file could not be accessed:
    
    	%s
    
    This could be caused by many reasons, but the most likely are that the disk is full or you do not have write permissions to the file. 
    
    You can attempt to correct the issue and then click "Retry" to continue.
    
    If you choose to "Quit Audacity", your project may be left in an unsaved state which will be recovered the next time you open it.
pl: Nie można uzyskać dostępu do następującego pliku konfiguracyjnego:
    
    	%s
    
    Może to mieć wiele przyczyn, ale najprawdopodobniej dysk jest pełny lub nie masz uprawnień do zapisu do pliku. 
    
    Możesz spróbować rozwiązać problem, a następnie kliknąć „Ponów”, aby kontynuować.
    
    Jeśli wybierzesz opcję „Opuść Audacity”, Twój projekt może pozostać w stanie niezapisanym, który zostanie odzyskany przy następnym otwarciu.

en: &Quit Audacity
pl: &Opuść Audacity

en: &Retry
pl: &Ponów

en: Configure Project from Music File
pl: Skonfiguruj projekt z pliku muzycznego

en: Automatic Music Configuration
pl: Automatyczna konfiguracja muzyki

en: Audacity detected this file to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
pl: Audacity wykrył, że ten plik ma %s bpm.
    Chcesz włączyć widok muzyki i ustawić tempo projektu na %s?

en: Audacity detected one or more files to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
pl: Audacity wykrył jeden lub więcej plików, które mają %s bpm.
    Chcesz włączyć widok muzyki i ustawić tempo projektu na %s?

en: Music Import
pl: Importowanie muzyki

en: Smart clip.
    The entire source clip will be pasted into your project, allowing you to access
    trimmed audio data anytime.
pl: Inteligentny klip.
    Cały klip źródłowy zostanie wklejony do projektu, umożliwiając dostęp
    do przyciętych danych dźwiękowych w dowolnym momencie.

en: Selected audio only.
    Only the selected portion of the source clip will be pasted.
pl: Tylko zaznaczony dźwięk.
    Wklejony zostanie tylko zaznaczony fragment klipu źródłowego.

en: Paste audio
pl: Wklej dźwięk

en: How would you like to paste your audio?
pl: Jak chcesz wkleić swój dźwięk?

note: i18n-hint: %s substitutes for a file size, e.g. "345 MB". A "smart clip" is an audio clip containing hidden trimmed data.
en: The full smart clip is %s. Larger sizes will take longer to paste.
pl: Pełny inteligentny klip jest %s. Wklejanie większych rozmiarów będzie trwać dłużej.

en: Remember my choice and don't ask again
pl: Zapamiętaj mój wybór i nie pytaj ponownie

en: Automatic Crash Recovery
pl: Automatyczne przywracanie po awarii

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
pl: Następujące projekty nie zostały poprawnie zapisane przy ostatnim uruchomieniu Audacity i mogą być automatycznie odzyskane.
    Po odzyskaniu zapisz projekty, aby mieć pewność, że zmiany zostaną zapisane na dysku.

en: Recoverable &projects
pl: &Projekty możliwe do odzyskania

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
pl: Zaznacz

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
pl: Nazwa

en: &Discard Selected
pl: &Porzuć zaznaczone

en: &Recover Selected
pl: &Odzyskaj zaznaczone

en: &Skip
pl: &Pomiń

en: No projects selected
pl: Nie zaznaczono projektów

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
pl: Na pewno chcesz porzucić wszystkie zaznaczone projekty?
    
    Wybranie „Tak” spowoduje natychmiastowe trwałe usunięcie zaznaczonych projektów.

en: Select Command
pl: Wybierz polecenie

en: &Command
pl: Pole&cenie

en: &Edit Parameters
pl: &Edytuj parametry

en: &Use Preset
pl: &Użyj preseta

en: &Parameters
pl: &Parametry

en: &Details
pl: &Szczegóły

en: Choose command
pl: Wybierz polecenie

en: MP3 Conversion
pl: Konwersja MP3

en: Fade Ends
pl: Końce przejścia

en: Import Macro
pl: Importuj makro

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
pl: Makro %s już istnieje. Chcesz je zastąpić?

en: Export Macro
pl: Eksportuj makro

en: Effect
pl: Efekt

en: Menu Command (With Parameters)
pl: Menu poleceń (z parametrami)

en: Menu Command (No Parameters)
pl: Menu poleceń (bez parametrów)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
pl: „%s” wymaga zaznaczenia jednej lub więcej ścieżek.

en: Your batch command of %s was not recognized.
pl: Twoje polecenie wsadowe %s nie zostało rozpoznane.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
pl: Zastosowano makro

en: Apply Macro
pl: Zastosuj makro

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
pl: Zastosowano makro „%s”

en: Apply '%s'
pl: Zastosuj „%s”

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
pl: Zastosuj %s z parametrem(ami)
    
    %s

en: Test Mode
pl: Tryb testowy

en: Apply %s
pl: Zastosuj %s

en: Macros Palette
pl: Paleta makr

en: Manage Macros
pl: Zarządzaj makrami

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
pl: Zaznacz makro

note: i18n-hint: This is the heading for a column in the edit macros dialog
en: Macro
pl: Makro

en: Apply Macro to:
pl: Zastosuj makro do:

en: Apply macro to project
pl: Zastosuj makro do projektu

en: &Project
pl: &Projekt

en: Apply macro to files...
pl: Zastosuj makro do plików...

en: &Files...
pl: &Pliki...

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
pl: Rozsz&erz

en: No macro selected
pl: Nie zaznaczono makra

en: Applying '%s' to current project
pl: Stosowanie „%s” do bieżącego projektu

en: Please save and close the current project first.
pl: Najpierw musisz zapisać i zamknąć bieżący projekt.

en: Select file(s) for batch processing...
pl: Wybierz plik(i) do przetwarzania wsadowego...

en: Applying...
pl: Stosowanie...

en: File
pl: Plik

en: Remo&ve
pl: &Usuń

en: &Rename...
pl: &Zmień nazwę...

en: Re&store
pl: &Przywróć

en: I&mport...
pl: I&mportuj...

en: E&xport...
pl: E&ksportuj...

en: Edit Steps
pl: Edytuj kroki

note: i18n-hint: This is the number of the command in the list
en: Num
pl: Numer

en: Command
pl: Polecenie

en: Parameters
pl: Parametry

en: &Insert
pl: &Wstaw

en: &Edit...
pl: &Edycja...

en: De&lete
pl: &Usuń

en: Move &Up
pl: Przes&uń w górę

en: Move &Down
pl: Przesuń w &dół

en: &Save
pl: Zapi&sz

note: i18n-hint: The Shrink button makes the dialog smaller, with less in it
en: Shrin&k
pl: S&kurcz

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
pl: - KONIEC -

en: %s changed
pl: %s zmienione

en: Do you want to save the changes?
pl: Chcesz zachować zmiany?

en: Enter name of new macro
pl: Wprowadź nazwę nowego makra

en: Name of new macro
pl: Nazwa nowego makra

en: Name must not be blank
pl: Nazwa nie może być pusta

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
pl: Nazwy nie mogą zawierać „%c” i „%c”

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
pl: Na pewno chcesz usunąć %s?

en: &Repeat %s
pl: Powtó&rz %s

en: Repeat Last Tool
pl: Powtórz ostatnie narzędzie

en: &Macro Manager
pl: &Menedżer makr

en: &Apply Macro
pl: Z&astosuj makro

en: Palette...
pl: Paleta...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
pl: Skr&ypty I

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
pl: Skry&pty II

en: Disk Block Size (KB):
pl: Rozmiar bloku dysku (KB):

en: Number of Edits:
pl: Liczba edycji:

en: Test Data Size (MB):
pl: Rozmiar danych testowych (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
pl: Liczba losowa:

en: Show detailed info about each block file
pl: Pokaż szczegółowe informacje o każdym pliku bloku

en: Show detailed info about each editing operation
pl: Pokaż szczegółowe informacje o każdej operacji edytowania

en: Run
pl: Uruchom

en: Export Benchmark Data as:
pl: Eksportuj dane benchmarku jako:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
pl: Rozmiar bloku powinien mieścić się w zakresie 1 - 1024 KB.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
pl: Liczba edycji powinna mieścić się w zakresie 1 - 10000.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
pl: Rozmiar danych testowych powinien mieścić się w zakresie 1 - 2000 MB.

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
pl: Używając %lld fragmentów %lld sampli każdy, łącznie %.1f MB.

en: Preparing...
pl: Przygotowywanie...

en: Expected len %lld, track len %lld.
pl: Spodziewana dł. %lld, dł. ścieżki %lld.

en: Performing %d edits...
pl: Tworzenie %d edycji...

en: Cut: %lld - %lld
pl: Wytnij: %lld - %lld

en: Trial %d
pl: Próba %d

en: Cut (%lld, %lld) failed.
pl: Wycinanie (%lld, %lld) zakończone niepowodzeniem.

en: Paste: %lld
pl: Wklej: %lld

en: Trial %d
    Failed on Paste.
pl: Próba %d
    Nie udało się wkleić.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
pl: Czas na wykonanie %d edycji: %ld ms

en: Checking file pointer leaks:
pl: Sprawdzanie nieszczelności wskaźnika pliku:

en: Track # blocks: %ld
pl: Ścieżka # bloki: %ld

en: Disk # blocks:
pl: Dysk # bloki:

en: Doing correctness check...
pl: Sprawdzanie poprawności...

en: Bad: chunk %lld sample %lld
pl: Nieprawidłowy: fragment %lld sampel %lld

en: Passed correctness check!
pl: Poprawność sprawdzona!

en: Errors in %d/%lld chunks
pl: Błędy we %d/%lld fragmentach

en: Time to check all data: %ld ms
pl: Czas na sprawdzenie wszystkich danych: %ld ms

en: Reading data again...
pl: Ponowne wczytywanie danych...

en: Time to check all data (2): %ld ms
pl: Czas na sprawdzenie wszystkich danych (2): %ld ms

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
pl: Przy 44100 Hz, %d-bitowym próbkowaniu, szacowana liczba
    jednoczesnych ścieżek, które mogą być odtwarzane od razu: %.1f

en: TEST FAILED!!!
pl: TEST ZAKOŃCZONY NIEPOWODZENIEM!!!

en: Benchmark completed successfully.
pl: Benchmark został zakończony pomyślnie.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
pl: Zaznacz dźwięk dla %s, aby użyć (na przykład Cmd+A, aby zaznaczyć wszystko) i spróbuj ponownie.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
pl: Zaznacz dźwięk dla %s, aby użyć (na przykład Ctrl+A, aby zaznaczyć wszystko) i spróbuj ponownie.

en: No Audio Selected
pl: Nie zaznaczono dźwięku

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
pl: Zaznacz dźwięk, z którego ma korzystać %s.
    
    1. Zaznacz dźwięk reprezentujący szum i użyj %s, aby uzyskać swój „profil szumu”.
    
    2. Po uzyskaniu profilu szumu zaznacz dźwięk, który chcesz zmienić
    i użyj %s, aby zmienić ten dźwięk.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
pl: Możesz dokonać tego, gdy odtwarzanie i nagrywanie
    zostaną zatrzymane. (Wstrzymanie nie jest wystarczające.)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
pl: Najpierw musisz zaznaczyć dźwięk, aby wykonać to działanie.
    (Nie możesz użyć tego z mono.)

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
pl: Najpierw musisz zaznaczyć dźwięk, aby wykonać to działanie.
    (Zaznaczenie innych rodzajów ścieżki nie zadziała.)

en: Audacity Support Data
pl: Dane pomocy Audacity

en: Report generated to:
pl: Raport wygenerowany z:

en: Removing Dependencies
pl: Usuwanie zależności

en: Copying audio data into project...
pl: Kopiowanie danych dźwiękowych do projektu...

en: Project Depends on Other Audio Files
pl: Projekt zależy od innych plików dźwiękowych

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
pl: Skopiowanie tych plików do Twojego projektu usunie ich zależności.
    Jest to bezpieczniejsze, ale potrzebuje więcej miejsca na dysku.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
pl: 
    
    Pliki pokazane jako BRAKUJĄCE zostały przeniesione lub usunięte i nie mogą zostać skopiowane.
    Przywróć je do ich pierwotnych położeń, aby móc je skopiować do projektu.

en: Project Dependencies
pl: Zależności projektu

en: Audio File
pl: Plik dźwiękowy

en: Disk Space
pl: Miejsce na dysku

en: Copy Selected Files
pl: Kopiuj wybrane pliki

en: Cancel Save
pl: Anuluj zapis

en: Save Without Copying
pl: Zapisz bez kopiowania

en: Do Not Copy
pl: Nie kopiuj

en: Copy All Files (Safer)
pl: Kopiuj wszystkie pliki (bezpieczniejsze)

en: Whenever a project depends on other files:
pl: Gdy projekt jest zależny od innych plików:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
pl: Zapytaj mnie

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
pl: Zawsze kopiuj wszystkie pliki (najbezpieczniejsze)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
pl: Nigdy nie kopiuj żadnych plików

en: MISSING %s
pl: BRAKUJĄCY %s

en: &Copy Names to Clipboard
pl: Kopiuj nazwy do s&chowka

en: "%s", "%s", "%s"
pl: „%s”, „%s”, „%s”

en: Missing
pl: Brakuje

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
pl: Jeśli będziesz kontynuować, Twój projekt nie zostanie zapisany na dysku. Chcesz to zrobić?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
pl: Twój projekt jest obecnie samowystarczalny; nie zależy on od żadnych zewnętrznych plików dźwiękowych. 
    
    Niektóre starsze projekty Audacity mogą być niesamodzielne i należy zachować ostrożność, aby zachować ich zewnętrzne zależności we właściwym miejscu.
    Nowe projekty będą niezależne i mniej ryzykowne.

en: Dependency Check
pl: Sprawdzanie zależności

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
pl: Przerwy

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
pl: Nagrany dźwięk został utracony w oznaczonych miejscach. Możliwe przyczyny:
    
    Inne aplikacje konkurują z Audacity o czas procesora
    
    Zapisujesz bezpośrednio na wolnym zewnętrznym urządzeniu
    pamięci masowej

en: Turn off dropout detection
pl: Wyłącz wykrywanie przerw

en: Frequency Analysis
pl: Analiza częstotliwości

en: Spectrum
pl: Widmo

en: Standard Autocorrelation
pl: Autokorelacja standardowa

en: Cuberoot Autocorrelation
pl: Autokorelacja Cuberoot

en: Enhanced Autocorrelation
pl: Autokorelacja ulepszona

note: i18n-hint: This refers to a "window function", * such as Hann or Rectangular, used in the * Frequency analyze dialog box.
en: %s window
pl: Okno %s

en: Linear frequency
pl: Skala liniowa

en: Log frequency
pl: Skala logarytmiczna

en: Scroll
pl: Rolka

en: Zoom
pl: Powiększanie

en: Cursor:
pl: Kursor:

en: Peak:
pl: Szczyt:

en: &Grids
pl: &Siatka

en: &Algorithm:
pl: &Algorytm:

en: &Size:
pl: Ro&zmiar:

en: &Export...
pl: &Eksportuj...

en: &Function:
pl: &Funkcja:

en: &Axis:
pl: &Oś:

en: &Replot...
pl: P&rzerysuj...

en: To plot the spectrum, all selected tracks must have the same sample rate.
pl: Aby wykreślić widmo, wszystkie zaznaczone ścieżki muszą mieć taką samą częstotliwość próbkowania.

en: Audio could not be analyzed. This may be due to a stretched or pitch-shifted clip.
    Try resetting any stretched clips, or mixing and rendering the tracks before analyzing
pl: Nie można przeanalizować dźwięku. Może to być spowodowane rozciągniętym lub przesuniętym klipem.
    Spróbuj zresetować rozciągnięte klipy lub zmiksować i wyrenderować ścieżki przed analizowaniem

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
pl: Zaznaczono za dużą próbkę dźwięku. Tylko pierwsze %.1f sekund zostanie przeanalizowane.

en: Not enough data selected.
pl: Za mało zaznaczonych danych.

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
pl: %.4f sek. (%d Hz) (%s) = %f

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
pl: %.4f sek. (%d Hz) (%s) = %.3f

en: spectrum.txt
pl: widmo.txt

en: Export Spectral Data As:
pl: Eksportuj dane widma jako:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
pl: Częstotliwość (Hz)	Poziom (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
pl: Lag (sekundy)	Częstotliwość (Hz)	Poziom

en: Plot Spectrum...
pl: Narysuj widmo...

en: Save %s
pl: Zapisz %s

en: Unable to save %s
pl: Nie można zapisać %s

en: History
pl: Historia

en: &Manage History
pl: &Zarządzaj historią

en: Action
pl: Działanie

en: Used Space
pl: Zajęte miejsce

en: &Total space used
pl: Całkowi&te zajęte miejsce

en: &Undo levels available
pl: D&ostępna liczba cofnięć

en: &Levels to discard
pl: &Liczba cofnięć do porzucenia

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
pl: &Porzuć

en: Clip&board space used
pl: Używana przestrzeń &schowka

en: D&iscard
pl: &Porzuć

en: &Compact
pl: &Kompaktuj

en: Compacting actually freed %s of disk space.
pl: Kompaktowanie zwolniło %s miejsca na dysku.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the various editing steps that have been taken.
en: &History
pl: &Historia

en: New Plugins
pl: Nowe wtyczki

en: Incompatible plugin(s) found
pl: Znaleziono niekompatybilną(e) wtyczkę(i)

en: &Manage Plugins
pl: Zarządzaj wtyczka&mi

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes. If you would still like to attempt to use these plugins, you can enable them using "Manage Plugins". Otherwise, select "Continue".
pl: Audacity znalazł %d niekompatybilne wtyczki, których nie można załadować. Wyłączyliśmy je, aby uniknąć przestojów lub awarii. Jeśli nadal chcesz spróbować z nich skorzystać, możesz je włączyć za pomocą „Zarządzaj wtyczkami”. W przeciwnym razie wybierz „Kontynuuj”.

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes.
pl: Audacity znalazł %d niekompatybilne wtyczki, których nie można załadować. Wyłączyliśmy je, aby uniknąć przestojów lub awarii.

en: Journal recording failed
pl: Nagrywanie dziennika zakończone niepowodzeniem

en: Edit Labels
pl: Edytuj etykiety

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
pl: Ścieżka

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
pl: Etykieta

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
pl: Czas rozpoczęcia

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
pl: Czas zakończenia

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
pl: Niska częstotliwość

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
pl: Wysoka częstotliwość

en: New...
pl: Nowy...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
pl: Naciśnij F2 lub kliknij podwójnie myszką, aby edytować zawartość komórek.

en: Select a text file containing labels
pl: Wybierz plik tekstowy zawierający etykiety

en: Could not open file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku: %s

en: No labels to export.
pl: Brak etykiet do eksportu.

en: Export Labels As:
pl: Eksportuj etykiety jako:

en: New Label Track
pl: Nowa etykieta ścieżki

en: Enter track name
pl: Wprowadź nazwę ścieżki

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
pl: Etykieta ścieżki

en: SubRip text file
pl: Plik tekstowy SubRip

en: WebVTT file
pl: Plik WebVTT

en: Labels
pl: Etykiety

en: S&tandard
pl: S&tandardowy

en: E&xtended (with frequency ranges)
pl: Roz&szerzony (z zakresami częstotliwości)

en: Exported Label Style:
pl: Wyeksportowany styl etykiety:

en: Importing WebVTT files is not currently supported.
pl: Importowanie plików WebVTT nie jest obecnie obsługiwane.

en: One or more saved labels could not be read.
pl: Nie można było wczytać jednej lub więcej zapisanych etykiet.

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
pl: Pierwsze uruchomienie programu Audacity

en: Choose Language for Audacity to use:
pl: Wybierz język używany w Audacity:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
pl: Wybrany przez Ciebie język %s (%s), nie jest taki sam jak język systemowy %s (%s).

en: Error Converting Legacy Project File
pl: Błąd konwertowania starszego pliku projektu

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
pl: Przekształcono projekt w formacie 1.0 do nowego formatu.
    Stary plik został zapisany jako „%s”

en: Opening Audacity Project
pl: Otwieranie projektu Audacity

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
pl: Poniższe polecenia zostały usunięte, ponieważ ich skrót domyślny jest nowy lub zmieniony i jest tym samym skrótem, który masz przypisany do innego polecenia.

en: Shortcuts have been removed
pl: Skróty zostały usunięte

en: Audacity Mixer%s
pl: Mikser Audacity%s

note: i18n-hint: title of the Gain slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Gain slider, used to adjust the volume
en: Gain
pl: Wzmocnienie

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
pl: Prędkość

en: Musical Instrument
pl: Instrument muzyczny

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
pl: Panorama

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
pl: Cisza

en: Signal Level Meter
pl: Miernik poziomu sygnału

en: Moved gain slider
pl: Przesunięto suwak czułości

en: Moved velocity slider
pl: Przesunięto suwak prędkości

en: Moved pan slider
pl: Przesunięto suwak panoramy

en: &Mixer
pl: &Mikser

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
pl: Efektu lub polecenia w %s nie udało się zarejestrować:
    %s

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Enable
pl: Włącz

en: Type
pl: Typ

en: Path
pl: Ścieżka

en: All
pl: Wszystkie

en: Analyzer
pl: Analizator

en: Tool
pl: Narzędzie

en: Manage Plugins
pl: Zarządzaj wtyczkami

en: Native Audacity
pl: Natywny Audacity

en: &Show:
pl: &Pokaż:

en: &Type:
pl: &Typ:

en: C&ategory:
pl: K&ategoria:

en: Searc&h:
pl: &Szukaj:

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: &Rescan
pl: Skanuj &ponownie

en: Searching for plugins
pl: Wyszukiwanie wtyczek

en: Actual Rate: %d
pl: Rzeczywiste próbkowanie: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
pl: Błąd otwierania urządzenia dźwiękowego.
    Spróbuj zmienić host dźwięku, urządzenie odtwarzające dźwięk i częstotliwość próbkowania projektu.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
pl: Wszystkie zaznaczone ścieżki do nagrania muszą mieć taką samą częstotliwość próbkowania

en: Mismatched Sampling Rates
pl: Niezgodne częstotliwości próbkowania

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
pl: Zaznaczono za mało ścieżek do nagrania z tą częstotliwością próbkowania.
    (Audacity wymaga dwóch kanałów o tej samej częstotliwości
    próbkowania dla każdej ścieżki stereo)

en: Too Few Compatible Tracks Selected
pl: Zaznaczono za mało kompatybilnych ścieżek

en: Recorded Audio
pl: Nagrano dźwięk

en: Record
pl: Nagrywaj

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
pl: Sprawdzanie projektu wczytało błędne znaczniki sekwencji.

en: Close project immediately with no changes
pl: Natychmiast zamknij projekt bez zmian

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
pl: Kontynuuj z naprawami wymienionymi w dzienniku i poszukaj kolejnych błędów. Zapisze to projekt w jego obecnym stanie, chyba że „Zamkniesz projekt natychmiastowo” przy przyszłych ostrzeżeniach o błędach.

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
pl: Ostrzeżenie - Problemy wczytywania znaczników sekwencji

en: Inspecting project file data
pl: Inspekcja danych pliku projektu

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
pl: Sprawdzanie projektu folderu „%s” wykryło %lld 
    brakujący(ch) zewnętrzny(ch) plik(ów) dźwiękowy(ch) 
    („pliki z aliasami”). Audacity nie ma możliwości 
    odzyskania tych plików automatycznie. 
    
    Jeśli wybierzesz pierwszą lub drugą opcję poniżej, 
    to możesz spróbować znaleźć i przywrócić 
    brakujące pliki na ich poprzednie położenia. 
    
    Zauważ, że dla drugiej opcji, kształt fali może nie 
    pokazywać ciszy. 
    
    Jeśli wybierzesz trzecią opcję, to zapiszesz projekt 
    w jego obecnym stanie, chyba że „Zamkniesz projekt 
    natychmiastowo” przy przyszłych ostrzeżeniach o błędach.

en: Treat missing audio as silence (this session only)
pl: Traktuj brakujący dźwięk jako ciszę (tylko w tej sesji)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
pl: Zastąp brakujący dźwięk ciszą (natychmiastowe i trwałe).

en: Warning - Missing Aliased File(s)
pl: Ostrzeżenie - Brakuje pliku(ów) z aliasami

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
pl: Sprawdzanie projektu folderu „%s” wykryło %lld 
    brakujący(ch) alias(ów) (.auf) pliku(ów) blokowego(ych). 
    Audacity może w pełni zregenerować te pliki 
    z bieżącego dźwięku w projekcie.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
pl: Regeneruj pliki podsumowania z aliasami (bezpieczne i zalecane)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
pl: Wypełnij ciszą brakujące wyświetlane dane (tylko w tej sesji)

en: Close project immediately with no further changes
pl: Natychmiast zamknij projekt bez dalszych zmian

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
pl: Ostrzeżenie - Brakuje pliku(ów) podsumowania z aliasami

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
pl: Sprawdzanie projektu folderu „%s” wykryło %lld 
    brakujące(ych) dane(ych) dźwiękowe(ych) (.au) pliku(ów) 
    blokowego(ych), prawdopodobnie ze względu na błąd, 
    awarię systemu lub przypadkowe usunięcie. Audacity 
    nie może przywrócić tych plików automatycznie. 
    
    Jeśli wybierzesz pierwszą lub drugą opcję poniżej, 
    to możesz spróbować znaleźć i przywrócić brakujące 
    pliki na ich poprzednie położenia. 
    
    Zauważ, że dla drugiej opcji, kształt fali może nie 
    pokazywać ciszy.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
pl: Zastąp brakujący dźwięk ciszą (natychmiastowe i trwałe)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
pl: Ostrzeżenie - Brakuje pliku(ów) blokowego(ych) danych dźwiękowych

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
pl: Sprawdzanie projektu folderu „%s” znalazło %d 
    porzucony(ch) plik(ów) blokowy(ch). Pliki te są nieużywane 
    przez ten projekt, ale mogą należeć do innych projektów. 
    Nie wadzą one nikomu i są małe.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
pl: Kontynuuj bez usuwania; zignoruj dodatkowe pliki w tej sesji

en: Delete orphan files (permanent immediately)
pl: Usuń porzucone pliki (trwale i natychmiastowo)

en: Warning - Orphan Block File(s)
pl: Ostrzeżenie - Porzucony(e) plik(i) blokowy(e)

en: Cleaning up unused directories in project data
pl: Usuwanie nieużywanych katalogów w danych projektu

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
pl: Sprawdzanie projektu znalazło nieciągłości w plikach podczas automatycznego odzyskiwania.
    
    Wybierz „Pomoc > Diagnostyka > Pokaż dziennik...”, aby zobaczyć szczegóły.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
pl: Ostrzeżenie - Problemy z automatycznym odzyskiwaniem

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to open a project created by Audacity version prior to 3.4. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    As a result, some realtime effects may be missing.
    Please verify that everything works as intended before saving.
pl: %s
    Ta funkcja nie jest obsługiwana w wersjach Audacity starszych niż 3.3.3.
    Te ścieżki stereo zostały podzielone na ścieżki mono.
    W rezultacie może brakować niektórych efektów czasu rzeczywistego.
    Przed zapisaniem sprawdź, czy wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
pl: Ten projekt nie został poprawnie zapisany przy ostatnim uruchomieniu Audacity.
    
    Został odzyskany do ostatniej migawki.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
pl: Ten projekt nie został poprawnie zapisany przy ostatnim uruchomieniu Audacity.
    
    Został odzyskany do ostatniej migawki, ale musisz go zapisać, aby zachować jego zawartość.

en: Project Recovered
pl: Projekt odzyskany

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
pl: Projekty nie mogą być zapisywane na nośnikach z system plików FAT.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
pl: Twój projekt jest pusty.
    Jeśli go zapiszesz, nie będzie miał żadnych ścieżek.
    
    Aby zapisać poprzednio otwarte ścieżki:
    Kliknij „Nie”, „Edycja > Cofnij”, aż wszystkie ścieżki
    będą otwarte, następnie „Plik > Zapisz projekt”.
    
    Zapisać mimo wszystko?

en: Warning - Empty Project
pl: Ostrzeżenie - Pusty projekt

en: Insufficient Disk Space
pl: Za mało miejsca na dysku

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
pl: Rozmiar projektu przekracza dostępne wolne miejsce na dysku docelowym.
    
    Wybierz inny dysk z większą ilością wolnego miejsca.

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
pl: Projekt przekracza maksymalny rozmiar 4 GB przy zapisywaniu do systemu plików FAT32.

en: Saved %s
pl: Zapisano %s

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
pl: Projekt nie został zapisany, ponieważ przy podanej nazwie pliku zastąpiłby on inny projekt.
    Spróbuj ponownie i wybierz niepowtarzalną nazwę.

en: %sSave Project "%s" As...
pl: %sZapisz projekt „%s” jako...

en: 'Save Project' is for an Audacity project, not an audio file.
    For an audio file that will open in other apps, use 'Export'.
pl: „Zapisz projekt” jest dla projektu Audacity, nie dla pliku dźwiękowego.
    Do pliku dźwiękowego, który zostanie otwarty w innych aplikacjach, użyj „Eksportuj”.

note: i18n-hint: In each case, %s is the name of the file being overwritten.
en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
pl:    Chcesz zastąpić projekt:
    „%s”?
    
       Jeśli wybierzesz „Tak”, projekt
    „%s”
       zostanie nieodwracalnie zastąpiony.

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
pl: Ostrzeżenie zastąpienia projektu

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
pl: Projekt nie został zapisany, ponieważ zaznaczony projekt jest otwarty w innym oknie.
    Spróbuj ponownie i wybierz niepowtarzalną nazwę.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
pl: %sZapisz kopię projektu „%s” jako...

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
pl: Zapisanie kopii nie może zastąpić istniejącego zapisanego projektu.
    Spróbuj ponownie i wybierz niepowtarzalną nazwę.

en: Error Saving Copy of Project
pl: Błąd zapisywania kopii projektu

en: Select one or more files
pl: Wybierz jeden lub więcej plików

en: %s is already open in another window.
pl: Projekt %s jest już otwarty w innym oknie.

en: Error Opening Project
pl: Błąd otwierania projektu

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
pl: Próbujesz otworzyć utworzony automatycznie plik kopii zapasowej.
    Zrobienie tego może skutkować poważną utratą danych.
    
    Zamiast tego musisz otworzyć aktualny projekt Audacity.

en: Warning - Backup File Detected
pl: Ostrzeżenie - Wykryto plik kopii zapasowej

en: Error Opening File
pl: Błąd otwierania pliku

en: Error opening file
pl: Błąd otwierania pliku

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
pl: Plik może być nieprawidłowy lub uszkodzony: 
    %s

en: Error Opening File or Project
pl: Błąd otwierania pliku lub projektu

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
pl: Projekt znajduje się na nośniku sformatowanym w systemie plików FAT.
    Skopiuj go na inny nośnik, aby go otworzyć.

en: A channel of a stereo track was missing.
pl: Brak kanału ścieżki stereo.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample rates per channel.
pl: Ten projekt zawierał ścieżki stereo z różnymi częstotliwościami próbkowania na kanał.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample formats in channels.
pl: Ten projekt zawierał ścieżki stereo z różnymi formatami sampli w kanałach.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with non-aligned content.
pl: Ten projekt zawierał ścieżki stereo z niewyrównaną zawartością.

en: Project was recovered
pl: Projekt został odzyskany

en: Recover
pl: Odzyskaj

en: Imported '%s'
pl: Zaimportowano „%s”

en: Import
pl: Importuj

en: Select stream(s) to import
pl: Zaznacz źródło(a) do importu

en: Importing %s
pl: Importowanie %s

en: Music Information Retrieval
pl: Pobieranie informacji o muzyce

en: Analyzing imported audio
pl: Analizowanie zaimportowanego dźwięku

en: Failed to import project
pl: Nie udało się importować projektu

en: Error Importing
pl: Błąd importowania

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
pl: Nie można importować formatu AUP3. Użyj „Plik > Otwórz...”.

en: Compact Project
pl: Kompaktuj projekt

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
pl: Skompaktowanie tego projektu zwolni miejsce na dysku, usuwając nieużywane bajty z pliku.
    
    Pozostało %s wolnego miejsca na dysku i ten projekt jest obecnie używany %s.
    
    Jeśli będziesz kontynuować, bieżąca historia cofania/ponawiania i zawartość schowka zostanie porzucona i odzyskasz około %s miejsca na dysku.
    
    Chcesz kontynuować?

en: Compacted project file
pl: Skompaktowany plik projektu

en: Compact
pl: Kompaktuj

en: [Project %02i]
pl: [Projekt %02i]

en: Welcome to Audacity version %s
pl: Witamy w wersji %s Audacity

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
pl: %sZapisać zmiany do %s?

en: Save project before closing?
pl: Zapisać projekt przed zamknięciem?

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
pl: 
    Jeśli teraz zapiszesz, to projekt nie będzie miał ścieżek.
    
    Aby zapisać ścieżki, które były poprzednio otwarte,
    kliknij „Anuluj”, „Edycja > Cofnij”, aż wszystkie ścieżki
    będą otwarte i wybierz „Plik > Zapisz projekt”.

en: Disk space remaining for recording: %s
pl: Pozostałe miejsce na dysku: %s

en: Less than 1 minute
pl: Mniej niż 1 minuta

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin
pl[3]: %d godziny

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut
pl[3]: %d minuty

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
pl: %s i %s.

en: Horizontal Scrollbar
pl: Poziomy pasek przewijania

en: Vertical Scrollbar
pl: Pionowy pasek przewijania

note: i18n-hint: argument - position of the effect in the effect stack
en: Effect %d
pl: Efekt %d

en: Power
pl: Moc

en: Replace effect
pl: Zastąp efekt

en: %s (missing)
pl: %s (brakuje)

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Removed %s from %s
pl: Usunięto %s z %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Remove %s
pl: Usuń %s

note: i18n-hint: undo history, first and second parameters - realtime effect names
en: Replaced %s with %s
pl: Zastąpiono %s z %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Replace %s
pl: Zastąp %s

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Add effect
pl: Dodaj efekt

note: i18n-hint: Hyperlink to the effects stack panel tutorial video
en: Watch video
pl: Obejrzyj wideo

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s up in %s
pl: Przesunięto %s w górę w %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s down in %s
pl: Przesunięto %s w dół w %s

en: Change effect order
pl: Zmień kolejność efektów

en: No Effect
pl: Brak efektu

en: Get more effects...
pl: Uzyskaj więcej efektów...

en: Analyze
pl: Analizuj

en: Realtime effects are non-destructive and can be changed at any time.
pl: Efekty w czasie rzeczywistym są niedestruktywne i można je zmienić w dowolnym momencie.

en: This plugin could not be loaded.
    It may have been deleted.
pl: Nie można załadować tej wtyczki.
    Być może została usunięta.

en: Plugin Error
pl: Błąd wtyczki

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Added %s to %s
pl: Dodano %s do %s

note: i18n-hint: undo history record
en: Add %s
pl: Dodaj %s

en: Realtime effects
pl: Efekty w czasie rzeczywistym

en: Realtime Effects
pl: Efekty w czasie rzeczywistym

note: i18n-hint: argument - track name
en: Realtime effects for %s
pl: Efekty w czasie rzeczywistym dla %s

en: Position
pl: Pozycja

en: Sound Activated Record
pl: Nagrywanie aktywowane dźwiękiem

en: Activation level (dB):
pl: Poziom aktywacji (dB):

en: Spectral Data Control Panel
pl: Panel sterowania danymi widma

en: Brush Tool
pl: Narzędzie pędzel

en: Spectral Brush
pl: Pędzel widma

en: Brush radius
pl: Promień pędzla

en: Custom brush size
pl: Niestandardowy rozmiar pędzla

en: Auto-select overtones (beta)
pl: Autozaznaczanie alikwotów (beta)

en: Enable smart selection
pl: Włącz inteligentne zaznaczanie

en: Select the fundamental frequency
    and release the mouse
pl: Zaznacz podstawową częstotliwość
    i puść myszkę

en: Spectra&l Selection Panel
pl: Pane&l zaznaczenia widma

en: Applied effect to selection
pl: Zastosowano efekt do zaznaczenia

en: <br><br>The version of Audacity you are using is an <b>Alpha test version</b>.
pl: <br><br>Wersja programu Audacity, którą używasz, to <b>wersja testowa alpha</b>.

en: <br><br>The version of Audacity you are using is a <b>Beta test version</b>.
pl: <br><br>Wersja programu Audacity, którą używasz, to <b>wersja testowa beta</b>.

en: Get the Official Released Version of Audacity
pl: Pobierz oficjalną wersję Audacity

en: Check Online
pl: Sprawdź online

en: We strongly recommend that you use our latest stable released version, which has full documentation and support.<br/><br/>
pl: Zdecydowanie zalecamy korzystać z naszej najnowszej stabilnej wersji, która zawiera pełną dokumentację i wsparcie.<br/><br/>

en: You can help us get Audacity ready for release by joining our [[https://www.audacityteam.org/community/|community]].<hr/><br/><br/>
pl: Możesz pomóc nam przygotować Audacity do wydania, dołączając do naszej [[https://www.audacityteam.org/community/|społeczności]].<hr/><br/><br/>

note: i18n-hint: %s is replaced with Audacity version
en: What's new in Audacity %s
pl: Co nowego w Audacity %s

en: <p>In this release we added Beats & Measures, Time Stretching and more.<br/>
pl: <p>W tym wydaniu dodaliśmy Miary i takty, Rozciąganie w czasie i inne.<br/>

en: Watch the [[%s|release video]] or read the [[https://support.audacityteam.org/additional-resources/changelog|changelog]] to learn more!</p>
pl: Obejrzyj [[%s|wideo o wydaniu]] lub przeczytaj [[https://support.audacityteam.org/additional-resources/changelog|dziennik zmian]], aby dowiedzieć się więcej!</p>

en: How to get help
pl: Jak uzyskać pomoc

en: These are our support methods:
pl: To są nasze metody wsparcia:

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Quick_Help|' as it's the name of a link.
en: [[help:Quick_Help|Quick Help]]
pl: [[help:Quick_Help|Szybka pomoc]]

note: i18n-hint: Preserve '[[help:Main_Page|' as it's the name of a link.
en:  [[help:Main_Page|Manual]]
pl: [[help:Main_Page|Podręcznik]]

en: [[https://support.audacityteam.org/|Tutorials & How-tos]]
pl: [[https://support.audacityteam.org/|Samouczki i porady]]

en:  [[https://forum.audacityteam.org/|Forum]] - ask your question directly, online.
pl: [[https://forum.audacityteam.org/|Forum]] - zadaj swoje pytanie bezpośrednio w Internecie

en: Welcome to Audacity!
pl: Witamy w Audacity!

en: Don't show this again at start up
pl: Nie pokazuj ponownie tego przy starcie

en: Artist Name
pl: Nazwisko artysty

en: Album Title
pl: Tytuł albumu

en: Track Number
pl: Numer ścieżki

en: Year
pl: Rok

en: Genre
pl: Gatunek

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
pl: Użyj klawiszy strzałek (lub klawisza ENTER po edytowaniu), aby nawigować polami.

en: Tag
pl: Znacznik

en: Value
pl: Wartość

en: &Add
pl: Dod&aj

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Genres
pl: Gatunki

en: E&dit...
pl: E&dytuj...

en: Rese&t...
pl: Wy&zeruj...

en: Template
pl: Szablon

en: &Load...
pl: &Załaduj...

en: Set De&fault
pl: Ustaw do&myślny

en: Edit Genres
pl: Edytuj gatunki

en: Unable to save genre file.
pl: Nie można zapisać pliku z gatunkami.

en: Reset Genres
pl: Resetuj gatunki

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
pl: Na pewno chcesz zresetować listę gatunków do wartości domyślnych?

en: Unable to open genre file.
pl: Nie można otworzyć pliku z gatunkami.

en: Load Metadata As:
pl: Załaduj metadane jako:

en: Error Loading Metadata
pl: Błąd ładowania metadanych

en: Save Metadata As:
pl: Zapisz metadane jako:

en: Error Saving Tags File
pl: Błąd zapisywania pliku znaczników

en: Edit Metadata Tags
pl: Edytuj znaczniki metadanych

en: Metadata Tags
pl: Znaczniki metadanych

en: &Metadata Editor
pl: Edytor &metadanych

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
pl: Długość

en: Audacity Timer Record
pl: Nagrywanie czasowe Audacity

note: i18n-hint: default exported file name when exporting from unsaved project
en: untitled
pl: bez nazwy

en: Save Timer Recording As
pl: Zapisz nagrywanie czasowe jako

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
pl: Wybrana nazwa pliku nie może być użyta
    dla nagrywania czasowego, ponieważ zastąpiłaby ona inny projekt.
    Spróbuj ponownie i wybierz niepowtarzalną nazwę.

en: Error Saving Timer Recording Project
pl: Błąd zapisywania projektu nagrywania czasowego

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
pl: Długość wynosi zero. Nic nie zostanie zapisane.

en: Error in Duration
pl: Błąd w długości

en: Automatic Save path is invalid.
pl: Ścieżka automatycznego zapisu jest nieprawidłowa.

en: Error in Automatic Save
pl: Błąd w automatycznym zapisie

en: Automatic Export path is invalid.
pl: Ścieżka automatycznego eksportu jest nieprawidłowa.

en: Error in Automatic Export
pl: Błąd w automatycznym eksporcie

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
pl: Biorąc pod uwagę bieżące ustawienia, nie masz wystarczająco wolnego miejsca na dysku na zakończenie tego nagrywania.
    
    Chcesz kontynuować?
    
    Planowana długość nagrywania:   %s
    Pozostała długość nagrywania na dysku:   %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
pl: Ostrzeżenie o miejscu na dysku podczas nagrywania czasowego

en: Current Project
pl: Bieżący projekt

en: Recording start:
pl: Początek nagrywania:

en: Duration:
pl: Długość:

en: Recording end:
pl: Koniec nagrywania:

en: Automatic Save enabled:
pl: Automatyczny zapis włączony:

en: Automatic Export enabled:
pl: Automatyczny eksport włączony:

en: Action after Timer Recording:
pl: Działanie po nagrywaniu czasowym:

en: Audacity Timer Record Progress
pl: Postęp nagrywania czasowego Audacity

en: All audio is muted.
pl: Cały dźwięk jest wyciszony.

en: Timer Recording stopped.
pl: Nagrywanie czasowe zatrzymane.

en: Timer Recording completed.
pl: Nagrywanie czasowe zakończone.

en: %s
    
    Recording saved: %s
pl: %s
    
    Nagrywanie zapisane: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
pl: %s
    
    Błąd zapisywania nagrywania.

en: %s
    
    Recording exported: %s
pl: %s
    
    Nagranie zostało wyeksportowane: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
pl: %s
    
    Błąd eksportowania nagrywania.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
pl: %s
    
    „%s” został anulowany z powodu błędu(ów) wymienionego(ych) powyżej.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
pl: %s
    
    „%s” został anulowany, gdy nagranie zostało zatrzymane.

en: Timer Recording
pl: Nagrywanie czasowe

note: i18n-hint a format string for hours, minutes, and seconds
en: 099 h 060 m 060 s
pl: 099 g 060 m 060 s

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
pl: 099 dni 024 g 060 m 060 s

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
pl: Data i godzina rozpoczęcia

en: Start Date
pl: Data rozpoczęcia

en: End Date and Time
pl: Data i godzina zakończenia

en: End Date
pl: Data zakończenia

en: Automatic Save
pl: Automatyczny zapis

en: Enable &Automatic Save?
pl: Włączyć &automatyczny zapis?

en: Save Project As:
pl: Zapisz projekt jako:

en: Select...
pl: Zaznacz...

en: Automatic Export
pl: Automatyczny eksport

en: Enable Automatic &Export?
pl: Włączyć automatyczny &eksport?

en: Export Project As:
pl: Eksportuj projekt jako:

en: Options
pl: Opcje

en: After Recording completes:
pl: Po zakończeniu nagrywania:

en: Do nothing
pl: Nic nie rób

en: Exit Audacity
pl: Zakończ Audacity

en: Restart system
pl: Restartuj system

en: Shutdown system
pl: Zamknij system

en: Waiting to start recording at:
pl: Oczekiwanie na rozpoczęcie nagrywania o:

en: Recording duration:
pl: Długość nagrywania:

en: Scheduled to stop at:
pl: Zaplanowane, aby zatrzymać się na:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
pl: Nagrywanie czasowe Audacity - Oczekiwanie na rozpoczęcie

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
pl: Nagrywanie rozpocznie się w:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
pl: %s w:

en: Recording Saved:
pl: Nagrywanie zapisane:

en: Recording Exported:
pl: Nagrywanie wyeksportowane:

en: Audacity Timer Record - Waiting
pl: Nagrywanie czasowe Audacity - Oczekiwanie

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
pl: Nagrywanie czasowe nie może być użyte z więcej niż jednym otwartym projektem.
    
    Zamknij wszystkie dodatkowe projekty i spróbuj ponownie.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
pl: Nagrywanie czasowe nie może być użyte, gdy masz niezapisane zmiany.
    
    Zapisz lub zamknij ten projekt i spróbuj ponownie.

en: &Timer Record...
pl: Nagrywaj cza&sowo...

en: Export Audio
pl: Eksportuj dźwięk

en: Edit &Metadata...
pl: Edytuj &metadane...

en: Exported Tags
pl: Wyeksportowano znaczniki

en: Stereo, 999999Hz
pl: Stereo, 999999 Hz

en: Track Panel
pl: Panel ścieżki

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
pl: (Esc, aby anulować)

en: TrackView
pl: WidokŚcieżki

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
pl:  Wyciszona

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
pl:  Solowa

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
pl:  Zaznaczona

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
pl:  Blokada synchronizacji

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
pl: Ścieżka %d

en:  Mute On
pl:  Cisza wł.

en:  Solo On
pl:  Solo wł.

en:  Select On
pl:  Zaznacz wł.

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
pl: Kliknij i przeciągnij, aby dostosować relatywny rozmiar ścieżek stereo, kliknij podwójnie myszką, aby wyrównać wysokości

en: Click and drag to resize the track.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby zmienić rozmiar ścieżki.

en: Removed audio track(s)
pl: Usunięto ścieżkę(i) dźwiękową(e)

en: Remove Track
pl: Usuń ścieżkę

en: Removed track '%s'.
pl: Usunięto ścieżkę „%s”.

en: Track Remove
pl: Usunięcie ścieżki

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
pl: Przesunięto „%s” na samą górę

en: Move Track to Top
pl: Przesuń ścieżkę dźwiękową na samą górę

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
pl: Przesunięto „%s” na sam dół

en: Move Track to Bottom
pl: Przesuń ścieżkę dźwiękową na sam dół

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
pl: Przesunięto „%s” wyżej

en: Moved '%s' Down
pl: Przesunięto „%s” niżej

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
pl: Przesuń ścieżkę dźwiękową wyżej

en: Move Track Down
pl: Przesuń ścieżkę dźwiękową niżej

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
pl: Odtwarzanie

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
pl: Nagrywanie

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
pl: Zaznaczenie jest za małe, aby użyć klucza głosowego.

en: Calibration Results
pl: Wyniki kalibracji

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
pl: Energia -- znaczy: %1.4f sd: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
pl: Zmiany znaku -- znaczy: %1.4f sd: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
pl: Zmiany kierunku -- znaczy: %1.4f sd: (%1.4f)

en: Calibration Complete
pl: Kalibracja zakończona

en: FAIL
pl: NIEPOWODZENIE

en: Batch Command
pl: Polecenie wsadowe

en: %s is not a parameter accepted by %s
pl: %s nie jest parametrem zaakceptowanym przez %s

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
pl: Nieprawidłowa wartość parametru „%s”: powinna być %s

en: Compare Audio
pl: Porównaj dźwięk

en: Threshold:
pl: Próg:

en: Compare Audio...
pl: Porównaj dźwięk...

en: Compares a range on two tracks.
pl: Porównuje zakres na dwóch ścieżkach.

en: Delay time (seconds):
pl: Czas opóźnienia (sekundy):

en: Decay factor:
pl: Współczynnik zaniku:

en: Does the demo action.
pl: Robi działanie demo.

en: Drag
pl: Przeciągnięcie

en: Track 0
pl: Ścieżka 0

en: Track 1
pl: Ścieżka 1

note: i18n-hint abbreviates "Identity" or "Identifier"
en: Id:
pl: Numer:

en: Window Name:
pl: Nazwa okna:

en: From X:
pl: Od X:

en: From Y:
pl: Od Y:

en: To X:
pl: Do X:

en: To Y:
pl: Do Y:

en: Relative To:
pl: Względem:

en: Move Mouse...
pl: Przesuń kursor...

en: Drags mouse from one place to another.
pl: Przeciąga myszką z jednego miejsca do drugiego.

en: Get Info
pl: Uzyskaj informacje

en: Commands
pl: Polecenia

en: Menus
pl: Menu

en: Preferences
pl: Ustawienia

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
pl: Ścieżki

en: Clips
pl: Przycięcia

en: Envelopes
pl: Obwiednie

en: Boxes
pl: Ramki

en: Brief
pl: Streszczenie

en: Type:
pl: Typ:

en: Get Info...
pl: Uzyskaj informacje...

en: Gets information in JSON format.
pl: Pobiera informacje w formacie JSON.

en: Get Track Info
pl: Uzyskaj informacje o ścieżce

en: Types:
pl: Typy:

en: Gets track values as JSON.
pl: Pobiera wartości ścieżek jako JSON.

en: Comment
pl: Komentarz

en: Help...
pl: Pomoc...

en: Gives help on a command.
pl: Daje pomoc na polecenie.

en: For comments in a macro.
pl: Komentarze w makrze.

en: File Name:
pl: Nazwa pliku:

en: Export2
pl: Eksport2

en: Number of Channels:
pl: Liczba kanałów:

en: Import...
pl: Importuj...

en: Export...
pl: Eksportuj...

en: Imports from a file.
pl: Importy z pliku.

en: Exports to a file.
pl: Eksporty do pliku.

en: Builtin Commands
pl: Polecenia wbudowane

en: Provides builtin commands to Audacity
pl: Zapewnia polecenia wbudowane w Audacity

en: Unknown built-in command name
pl: Nieznana nazwa polecenia wbudowanego

en: Text:
pl: Tekst:

en: Message...
pl: Komunikat...

en: Echos a message.
pl: Komunikat ech.

en: Open Project2
pl: Otwórz projekt2

en: Add to History
pl: Dodaj do historii

en: Save Project2
pl: Zapisz projekt2

en: Save Copy
pl: Zapisz kopię

en: Save Log
pl: Zapisz dziennik

en: Clear Log
pl: Wyczyść dziennik

en: Open Project...
pl: Otwórz projekt...

en: Save Project...
pl: Zapisz projekt...

en: Opens a project.
pl: Otwiera projekt.

en: Saves a project.
pl: Zapisuje projekt.

en: Saves a copy of current project.
pl: Zapisuje kopię bieżącego projektu.

en: Saves the log contents.
pl: Zapisuje zawartość dziennika.

en: Clears the log contents.
pl: Czyści zawartość dziennika.

en: Get Preference
pl: Uzyskaj ustawienia

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Set Preference
pl: Ustaw ustawienia

en: Value:
pl: Wartość:

en: Reload
pl: Przeładuj

en: Get Preference...
pl: Uzyskaj ustawienia...

en: Set Preference...
pl: Ustaw ustawienia...

en: Gets the value of a single preference.
pl: Pobiera wartość pojedynczego ustawienia.

en: Sets the value of a single preference.
pl: Ustawia wartość pojedynczego ustawienia.

en: Select Time
pl: Zaznacz czas

en: Project Start
pl: Początek projektu

en: Project
pl: Projekt

en: Project End
pl: Koniec projektu

en: Selection Start
pl: Początek zaznaczenia

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Selection End
pl: Koniec zaznaczenia

en: Start Time:
pl: Czas rozpoczęcia:

en: End Time:
pl: Czas zakończenia:

en: Select Frequencies
pl: Zaznacz częstotliwości

en: High:
pl: Wysokie:

en: Low:
pl: Niskie:

en: Select Tracks
pl: Zaznacz ścieżki

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
pl: Ustaw

en: Add
pl: Dodaj

en: Remove
pl: Usuń

en: First Track:
pl: Pierwsza ścieżka:

en: Track Count:
pl: Liczba ścieżek:

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Select Time...
pl: Zaznacz czas...

en: Select Frequencies...
pl: Zaznacz częstotliwości...

en: Select Tracks...
pl: Zaznacz ścieżki...

en: Selects a time range.
pl: Zaznacza zakres czasu.

en: Selects a frequency range.
pl: Zaznacza zakres częstotliwości.

en: Selects a range of tracks.
pl: Zaznacza zakres ścieżek.

en: Selects Audio.
pl: Zaznacza dźwięk.

en: Set Clip
pl: Ustaw klip

en: Color 0
pl: Kolor 0

en: Color 1
pl: Kolor 1

en: Color 2
pl: Kolor 2

en: Color 3
pl: Kolor 3

en: At:
pl: W:

en: Color:
pl: Kolor:

en: Start:
pl: Początek:

en: Set Clip...
pl: Ustaw klip...

en: Sets various values for a clip.
pl: Ustawia różne wartości dla klipu.

en: Set Envelope
pl: Ustaw obwiednię

en: Time:
pl: Czas:

en: Delete
pl: Kasuj

en: Edited Envelope
pl: Edytowana obwiednia

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
pl: Obwiednia

en: Set Envelope...
pl: Ustaw obwiednię...

en: Sets an envelope point position.
pl: Ustawia pozycję punktu obwiedni.

en: Set Label
pl: Ustaw etykietę

en: Label Index
pl: Indeks etykiety

en: End:
pl: Koniec:

en: Selected
pl: Zaznaczona

en: Edited Label
pl: Edytowana etykieta

en: Set Label...
pl: Ustaw etykietę...

en: Sets various values for a label.
pl: Ustawia różne wartości dla etykiety.

en: Set Project
pl: Ustaw projekt

en: Rate:
pl: Częstotliwość:

en: Resize:
pl: Zmień rozmiar:

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Set Project...
pl: Ustaw projekt...

en: Sets various values for a project.
pl: Ustawia różne wartości dla projektu.

en: Set Track Status
pl: Ustaw status ścieżki

en: Unnamed
pl: Nienazwana

en: Focused
pl: Skupiona

en: Set Track Audio
pl: Ustaw ścieżkę dźwiękową

en: Gain:
pl: Wzmocnienie:

en: Pan:
pl: Panorama:

en: Set Track Visuals
pl: Ustaw ślady ścieżki

note: i18n-hint: abbreviates amplitude
en: Linear (amp)
pl: Liniowa (amp)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Logarithmic (dB)
pl: Logarytmiczna (dB)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Linear (dB)
pl: Liniowa (dB)

en: Reset
pl: Resetuj

en: Times 2
pl: Czasy 2

en: HalfWave
pl: Pół fali

en: Display:
pl: Wyświetlacz:

en: Scale:
pl: Skala:

en: VZoom:
pl: PionPowiększenie:

en: VZoom Top:
pl: PionPowiększenie góra:

en: VZoom Bottom:
pl: PionPowiększenie dół:

en: Use Spectral Prefs
pl: Użyj ustawień widma

en: Spectral Select
pl: Zaznaczenie widma

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint Scheme refers to a color scheme for spectrogram colors
en: Sche&me:
pl: Sche&mat:

en: Set Track
pl: Ustaw ścieżkę

en: Set Track Status...
pl: Ustaw status ścieżki...

en: Set Track Audio...
pl: Ustaw ścieżkę dźwiękową...

en: Set Track Visuals...
pl: Ustaw ślady ścieżki...

en: Set Track...
pl: Ustaw ścieżkę...

en: Sets various values for a track.
pl: Ustawia różne wartości dla ścieżki.

en: Long Message
pl: Długi komunikat

en: Amplify
pl: Wzmocnij

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
pl: Zwiększa lub zmniejsza głośność dźwięku, który został zaznaczony

en: &Amplification (dB):
pl: Wzm&ocnienie (dB):

en: Amplification dB
pl: Wzmocnienie dB

en: &New Peak Amplitude (dB):
pl: &Nowa amplituda szczytowa (dB):

en: Allo&w clipping
pl: Zez&walaj na obcinanie

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
pl: Redukuje (ducks) liczbę jednej lub większej liczby ścieżek, gdy objętość określona jako „kontrola” ścieżki osiągnie określony poziom

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
pl: Zaznaczyłeś/aś ścieżkę, która nie zawiera dźwięku. Auto Duck może tylko przetwarzać ścieżki dźwiękowe.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
pl: Auto Duck potrzebuje ścieżki kontrolnej, która ma być umieszczona poniżej zaznaczonej(ych) ścieżki(ek).

en: Rendering Control-Track Time-Stretched Audio
pl: Renderowanie ścieżki kontrolnej dźwięku rozciągniętego w czasie

en: db
pl: dB

en: Duck &amount:
pl: W&artość duck:

en: Ma&ximum pause:
pl: Ma&ksymalna pauza:

en: Outer fade &down length:
pl: &Długość zewnętrznego ściszenia:

en: Outer fade &up length:
pl: Dł&ugość zewnętrznego zgłośnienia:

en: Inner fade d&own length:
pl: Dług&ość wewnętrznego ściszenia:

en: Inner &fade up length:
pl: Dłu&gość wewnętrznego zgłośnienia:

en: &Threshold:
pl: &Próg:

en: Preview not available
pl: Podgląd niedostępny

en: Presets
pl: Presety

en: Export Effect Parameters
pl: Eksportuj parametry efektu

en: Import Effect Parameters
pl: Importuj parametry efektu

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is not a valid presets file.
pl: %s: nie jest prawidłowym plikiem presetów.

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
pl: %s: dotyczy innego efektu, generatora lub analizatora.

en: Bass and Treble
pl: Bas i sopran

en: Simple tone control effect
pl: Efekt prostej kontroli dźwięku

en: Tone controls
pl: Kontrola dźwięku

en: Bass (dB):
pl: Bas (dB):

en: Ba&ss (dB):
pl: Ba&s (dB):

en: Bass
pl: Bas

en: &Treble (dB):
pl: &Sopran (dB):

en: Treble
pl: Sopran

en: &Volume (dB):
pl: &Głośność (dB):

en: &Link Volume control to Tone controls
pl: &Link regulacji głośności do kontroli dźwięku

en: Change Pitch
pl: Zmień wysokość

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
pl: Zmienia tempo ścieżki bez zmiany jej wysokości

en: High Quality Pitch Change
pl: Zmiana wysokości wysokiej jakości

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
pl: Szacowana wysokość początkowa: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
pl: Wysokość

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: from
pl: od

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &from
pl: &od

en: from Octave
pl: od oktawy

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: to
pl: do

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &to
pl: &do

en: to Octave
pl: do oktawy

en: Semitones (half-steps)
pl: Półtony (pół-kroki)

en: &Semitones (half-steps):
pl: Pół&tony (pół-kroki):

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: from (Hz)
pl: od (Hz)

en: f&rom
pl: o&d

en: to (Hz)
pl: do (Hz)

en: t&o
pl: d&o

en: Percent C&hange:
pl: Zmiana &procentowa:

en: Percent Change
pl: Zmiana procentowa

en: &Use high quality stretching (slow)
pl: &Użyj rozciągania wysokiej jakości (wolne)

en: Change Speed and Pitch
pl: Zmień prędkość i wysokość

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
pl: Zmienia prędkość ścieżki, zmieniając również jej wysokość

en: &Speed Multiplier:
pl: Mnożnik &prędkości:

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
pl: Pr. obrotowa standardowego winyla:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
pl: Od RPM

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &from
pl: &od

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
pl: Do RPM

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &to
pl: &do

en: Selection Length
pl: Długość zaznaczenia

en: C&urrent Length:
pl: Bieżąca dł&ugość:

en: Current length of selection.
pl: Bieżąca długość zaznaczenia.

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: from
pl: od

en: &New Length:
pl: &Nowa długość:

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: to
pl: do

en: Change Tempo
pl: Zmień tempo

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
pl: Zmienia tempo zaznaczenia bez zmiany jego wysokości

en: High Quality Tempo Change
pl: Zmiana tempa wysokiej jakości

en: Beats per minute
pl: Uderzeń na minutę

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
pl: Uderzeń na minutę, od

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &from
pl: &od

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
pl: Uderzeń na minutę, do

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &to
pl: &do

en: Length (seconds)
pl: Długość (sekundy)

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: from
pl: od

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: t&o
pl: d&o

en: Length in seconds from %s, to
pl: Długość w sekundach od %s do

en: Click Removal
pl: Usuwanie stukotu

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
pl: Usuwanie stukotu jest przeznaczone do usuwania kliknięć na ścieżkach dźwiękowych

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
pl: Algorytm nie działa na tym dźwięku. Nic nie zostało zmienione.

en: Selection must be larger than %d samples.
pl: Zaznaczenie musi być większe niż %d sampli.

en: &Threshold (lower is more sensitive):
pl: &Próg (niższy zwiększa czułość):

en: Threshold
pl: Próg

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
pl: Mak&symalna szerokość szczytu (wyższa zwiększa czułość):

en: Max Spike Width
pl: Maksymalna szerokość szczytu

en: Compressor
pl: Kompresor

en: Compresses the dynamic range of audio
pl: Kompresuje zakres dynamiki dźwięku

en: %.2f secs
pl: %.2f sek.

en: %.1f secs
pl: %.1f sek.

en: Ratio %.0f to 1
pl: Stosunek %.0f do 1

en: Ratio %.1f to 1
pl: Stosunek %.1f do 1

en: &Noise Floor:
pl: Pozio&m szumu:

en: Noise Floor
pl: Poziom szumu

en: &Ratio:
pl: &Stosunek:

en: Ratio
pl: Stosunek

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: &Attack Time:
pl: Cz&as narastania:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
pl: Czas narastania

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: R&elease Time:
pl: &Czas zanikania:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
pl: Czas zanikania

note: i18n-hint: Make-up, i.e. correct for any reduction, rather than fabricate it.
en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
pl: Upię&kszanie wzmocnienia dla 0 dB po skompresowaniu

note: i18n-hint: "Compress" here means reduce variations of sound volume, NOT related to file-size compression; Peaks means extremes in volume
en: C&ompress based on Peaks
pl: K&ompresja oparta na szczytach

en: Threshold %d dB
pl: Próg %d dB

en: Noise Floor %d dB
pl: Poziom szumu %d dB

en: Attack Time %.2f secs
pl: Czas narastania: %.2f sek.

en: Release Time %.1f secs
pl: Czas zanikania: %.1f sek.

en: You can only measure one track at a time.
pl: Możesz pomierzyć tylko jedną ścieżkę na raz.

en: Please select an audio track.
pl: Zaznacz ścieżkę dźwiękową.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
pl: Nieprawidłowo zaznaczony dźwięk.
    Upewnij się, że dźwięk jest zaznaczony.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
pl: Nie ma nic do zmierzenia.
    Zaznacz odcinek ścieżki.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
pl: Analizator kontrastu do pomiaru różnic głośności RMS między dwoma odcinkami dźwięku.

note: i18n-hint noun
en: End
pl: Koniec

en: Volume
pl: Głośność

en: &Foreground:
pl: &Pierwszy plan:

en: Foreground start time
pl: Czas rozpoczęcia pierwszego planu

en: Foreground end time
pl: Czas zakończenia pierwszego planu

en: &Measure selection
pl: Z&mierz zaznaczenie

en: &Background:
pl: &Tło:

en: Background start time
pl: Czas rozpoczęcia tła

en: Background end time
pl: Czas zakończenia tła

en: Mea&sure selection
pl: &Zmierz zaznaczenie

en: Result
pl: Wynik

en: Co&ntrast Result:
pl: Wy&nik kontrastu:

en: R&eset
pl: R&esetuj

en: &Difference:
pl: Różni&ca:

en: &Help
pl: &Pomoc

en: indeterminate
pl: nieoznaczona

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
pl: Nieskończona różnica dB

en: Difference is indeterminate.
pl: Różnica jest nieoznaczona.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
pl: Różnica = %.2f RMS dB.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
pl: Różnica = nieskończona RMS dB.

en: Foreground level too high
pl: Poziom pierwszego planu za wysoki

en: Background level too high
pl: Poziom tła za wysoki

en: Background higher than foreground
pl: Tło wyższe niż pierwszy plan

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
pl: Powodzenie WCAG 2

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
pl: Niepowodzenie WCAG 2

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
pl: Bieżąca różnica

en: Measured foreground level
pl: Poziom zmierzonego pierwszego planu

en: No foreground measured
pl: Pierwszy plan niezmierzony

en: Foreground not yet measured
pl: Pierwszy plan jeszcze niezmierzony

en: Measured background level
pl: Poziom zmierzonego tła

en: No background measured
pl: Tło niezmierzone

en: Background not yet measured
pl: Tło jeszcze niezmierzone

en: Export Contrast Result As:
pl: Wyeksportuj rezultaty kontrastu jako:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
pl: Kryteria sukcesu WCAG 2.0 Rezultaty kontrastu 1.4.7

en: Filename = %s.
pl: Nazwa pliku = %s.

en: Foreground
pl: Pierwszy plan

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
pl: Początek czasu = %2d godzina(y), %2d minuta(y), %.2f sekundy.

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
pl: Koniec czasu = %2d godzina(y), %2d minuta(y), %.2f sekundy.

en: Background
pl: Tło

en: Results
pl: Wyniki

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
pl: Kryteria sukcesu 1.4.7 WCAG 2.0: Powodzenie

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
pl: Kryteria sukcesu 1.4.7 WCAG 2.0: Niepowodzenie

en: Data gathered
pl: Zebrane dane

note: i18n-hint: day of month, month, year, hour, minute, second
en: %d %s %02d %02dh %02dm %02ds
pl: %d %s %02d %02dg %02dm %02ds

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
pl: Analiza kontrastu (zgodność WCAG 2)

en: Contrast...
pl: Kontrast...

en: Hard Clipping
pl: Twarde obcinanie

en: Soft Clipping
pl: Miękkie obcinanie

en: Soft Overdrive
pl: Miękkie przesterowanie

en: Medium Overdrive
pl: Średnie przesterowanie

en: Hard Overdrive
pl: Twarde przesterowanie

en: Cubic Curve (odd harmonics)
pl: Sześcienna krzywa (harmoniczne nieparzyste)

en: Even Harmonics
pl: Harmoniczne parzyste

en: Expand and Compress
pl: Rozszerz i kompresuj

en: Leveller
pl: Niwelator

en: Rectifier Distortion
pl: Zniekształcenie rektyfikatora

en: Hard Limiter 1413
pl: Twardy limiter 1413

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
pl: Twarde obcięcie -12 dB, 80% upiększania wzmocnienia

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
pl: Miękkie obcięcie -12 dB, 80% upiększania wzmocnienia

en: Walkie-talkie
pl: Krótkofalówka

en: Blues drive sustain
pl: Pedał bluesowy sustain

en: Light Crunch Overdrive
pl: Lekkie przesterowanie Crunch

en: Heavy Overdrive
pl: Ciężkie przesterowanie

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
pl: 3. harmoniczna (kwinta czysta)

en: Valve Overdrive
pl: Przesterowanie lampowe

en: 2nd Harmonic (Octave)
pl: 2. harmoniczna (oktawa)

en: Gated Expansion Distortion
pl: Zniekształcenie ekspansji

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
pl: Niwelator, Lekki, -70 dB szumu

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
pl: Niwelator, Umiarkowany, -70 dB szumu

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
pl: Niwelator, Ciężki, -70 dB szumu

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
pl: Niwelator, Cięższy, -70 dB szumu

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
pl: Niwelator, Najcięższy, -70 dB szumu

en: Half-wave Rectifier
pl: Rektyfikator półfalowy

en: Full-wave Rectifier
pl: Rektyfikator pełnofalowy

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
pl: Rektyfikator pełnofalowy (DC zablokowane)

en: Percussion Limiter
pl: Limiter perkusji

en: Upper Threshold
pl: Próg górny

en: Parameter 1
pl: Parametr 1

en: Parameter 2
pl: Parametr 2

en: Number of repeats
pl: Liczba powtórek

en: Distortion
pl: Zniekształcenie

en: Waveshaping distortion effect
pl: Efekt zniekształcenia kształtowania fali

en: Distortion type:
pl: Typ zniekształcenia:

en: DC blocking filter
pl: Filtr blokujący DC

en: Threshold controls
pl: Kontrola progu

en: Parameter controls
pl: Kontrola parametrów

en: Clipping level
pl: Poziom obcinania

en: Drive
pl: Napęd

en: Make-up Gain
pl: Upiększanie wzmocnienia

en: Clipping threshold
pl: Próg obcinania

en: Hardness
pl: Twardość

en: Distortion amount
pl: Wartość zniekształcenia

en: Output level
pl: Poziom wyjściowy

en: Repeat processing
pl: Przetwarzanie powtórki

en: Harmonic brightness
pl: Jasność harmoniczna

en: Levelling fine adjustment
pl: Precyzyjna regulacja wyrównywania

en: Degree of Levelling
pl: Poziom wyrównywania

en: dB Limit
pl: Limit dB

en: Wet level
pl: Poziom mokry

en: Residual level
pl: Poziom rezydualny

en: (Not Used):
pl: (nieużywane):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-100 to 0 dB):
pl: (-100 do 0 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-80 to -20 dB):
pl: (-80 do -20 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 100):
pl: (0 do 100):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 5):
pl: (0 do 5):

en: DTMF Tones
pl: Dźwięki DTMF

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
pl: Generuje sygnalizację tonową (DTMF), jak klawiatura w telefonach

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
pl: Sekwencja DTMF jest pusta.
    Sprawdź WSZYSTKIE ustawienia dla tego efektu.

en: DTMF &sequence:
pl: &Sekwencja DTMF:

en: &Amplitude (0-1):
pl: &Amplituda (0-1):

en: &Duration:
pl: &Długość:

en: &Tone/silence ratio:
pl: W&spółczynnik dźwięk/cisza:

en: Duty cycle:
pl: Cykl:

en: Tone duration:
pl: Długość dźwięku:

en: Silence duration:
pl: Długość ciszy:

en: Repeats the selected audio again and again
pl: Powtarza wielokrotnie zaznaczony dźwięk

en: Requested value exceeds memory capacity.
pl: Żądana wartość przekracza pojemność pamięci.

en: &Delay time (seconds):
pl: Czas opóźnienia (sekun&dy):

en: D&ecay factor:
pl: Współ&czynnik zaniku:

en: Applied effect: %s
pl: Zastosowano efekt: %s

en: Applied command: %s
pl: Zastosowano polecenie: %s

en: Select Preset
pl: Zaznacz preset

en: User Presets
pl: Presety użytkownika

en: Factory Presets
pl: Presety wbudowane

en: Current Settings
pl: Bieżące ustawienia

en: Factory Defaults
pl: Ustawienia domyślne

en: Attempting to initialize the following effect failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
pl: Próba zainicjowania następującego efektu zakończona niepowodzeniem:
    
    %s
    
    Więcej informacji może być dostępne w „Pomoc > Diagnostyka > Pokaż dziennik...”.

en: Effect failed to initialize
pl: Inicjowanie efektu zakończone niepowodzeniem

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
pl: Próba zainicjowania następującego polecenia zakończona niepowodzeniem:
    
    %s
    
    Więcej informacji może być dostępne w „Pomoc > Diagnostyka > Pokaż dziennik...”.

en: Command failed to initialize
pl: Inicjowanie polecenia zakończone niepowodzeniem

en: Preparing preview
pl: Przygotowywanie podglądu

en: Previewing
pl: Podglądanie

en: &Generate
pl: &Generuj

en: Manage presets and options
pl: Zarządzaj presetami i opcjami

en: Presets && settings
pl: Presety &i ustawienia

en: Preview effect
pl: Podgląd efektu

en: &Apply
pl: Z&astosuj

en: Save Preset...
pl: Zapisz preset...

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Options...
pl: Opcje...

en: Type: %s
pl: Typ: %s

en: Name: %s
pl: Nazwa: %s

en: Version: %s
pl: Wersja: %s

en: Vendor: %s
pl: Dostawca: %s

en: Description: %s
pl: Opis: %s

en: About
pl: O

en: Are you sure you want to delete "%s"?
pl: Na pewno chcesz usunąć „%s”?

en: Preset name:
pl: Nazwa preseta:

en: You must specify a name
pl: Musisz podać nazwę

en: Preset already exists.
    
    Replace?
pl: Preset już istnieje.
    
    Zastąpić?

en: Equalization
pl: Korekcja graficzna

en: Filter Curve EQ
pl: Krzywa filtra EQ

en: Graphic EQ
pl: Korektor graficzny

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
pl: Reguluje poziom głośności poszczególnych częstotliwości

en: 100Hz Rumble
pl: Rumble 100 Hz

en: AM Radio
pl: Radio AM

en: Bass Boost
pl: Podbicie basów

en: Bass Cut
pl: Obcięcie basów

en: Low rolloff for speech
pl: Niski poziom wycofania dla mowy

en: Telephone
pl: Telefon

en: Treble Boost
pl: Podbicie sopranów

en: Treble Cut
pl: Obcięcie sopranów

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
pl: Aby zastosować korekcję, wszystkie zaznaczone ścieżki muszą mieć taką samą częstotliwość próbkowania.

en: Track sample rate is too low for this effect.
pl: Częstotliwość próbkowania ścieżki jest za niska dla tego efektu.

en: Effect Unavailable
pl: Efekt niedostępny

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
pl: Benchmark razy:
    Oryginalny: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
pl: nienazwana

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
pl: Błąd ładowania krzywych korektora graficznego z pliku:
    %s
    Komunikat o błędzie:
    %s

en: Error Loading EQ Curves
pl: Błąd ładowania krzywych korektora graficznego

en: Error Saving Equalization Curves
pl: Błąd zapisywania krzywych korektora graficznego

en: Manage Curves List
pl: Zarządzaj listą krzywych

en: Manage Curves
pl: Zarządzaj krzywymi

en: &Curves
pl: &Krzywe

en: Curve Name
pl: Nazwa krzywej

en: D&elete...
pl: &Usuń...

en: &Get More...
pl: &Uzyskaj więcej...

en: De&faults
pl: Do&myślnie

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
pl: Zmień nazwę „nienazwanej”, aby zapisać nowy wpis.
    „OK” zapisuje wszystkie zmiany, „Anuluj” nie zapisuje zmian.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
pl: „nienazwana” zawsze pozostaje na dole listy

en: 'unnamed' is special
pl: „nienazwana” jest specjalną

en: Rename '%s' to...
pl: Zmień nazwę z „%s” na...

en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

en: Rename '%s'
pl: Zmień nazwę „%s”

en: Name is the same as the original one
pl: Nazwa jest taka sama jak ta oryginalna

en: Same name
pl: Ta sama nazwa

en: Overwrite existing curve '%s'?
pl: Zastąpić istniejącą krzywą „%s”?

en: Curve exists
pl: Krzywa istnieje

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
pl: Nie możesz usunąć „nienazwanej” krzywej.

en: Can't delete 'unnamed'
pl: Nie można usunąć „nienazwanej”

en: Delete '%s'?
pl: Usunąć „%s”?

en: Delete %d items?
pl: Usunąć %d?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
pl: Nie możesz usunąć „nienazwanej” krzywej, jest ona specjalną.

en: Choose an EQ curve file
pl: Wybierz plik krzywej korektora graficznego

en: Export EQ curves as...
pl: Eksportuj krzywą korektora graficznego jako...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
pl: Nie możesz eksportować „nienazwanej” krzywej, jest ona specjalną.

en: Cannot Export 'unnamed'
pl: Nie można eksportować „nienazwanej”

en: %d curves exported to %s
pl: Wyeksportowano %d krzywych do %s

en: Curves exported
pl: Wyeksportowano krzywe

en: No curves exported
pl: Nie wyeksportowano krzywych

note: i18n-hint: Technical term for a kind of curve.
en: B-spline
pl: B-klin

en: Cosine
pl: Cosinusoidalny

en: Cubic
pl: Sześcienny

en: To use this filter curve in a macro, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
pl: Aby użyć krzywej filtra w makrze, wybierz dla niej nową nazwę.
    Naciśnij przycisk „Zapisz/zarządzaj krzywymi...” i zmień „nienazwaną” krzywą, a następnie użyj jej.

en: Filter Curve EQ needs a different name
pl: Krzywa filtra EQ musi mieć inną nazwę

en: Max dB
pl: Maks. dB

en: Min dB
pl: Min. dB

en: &EQ Type:
pl: Typ &EQ:

en: Draw Curves
pl: Rysuj krzywe

en: &Draw
pl: &Rysuj

en: &Graphic
pl: &Graficzny

en: Interpolation type
pl: Typ interpolacji

en: Linear Frequency Scale
pl: Liniowa skala częstotliwości

en: Li&near Frequency Scale
pl: Li&niowa skala częstotliwości

en: Length of &Filter:
pl: Długość &filtra:

en: Length of Filter
pl: Długość filtra

en: &Select Curve:
pl: Wybier&z krzywą:

en: Select Curve
pl: Wybierz krzywą

en: S&ave/Manage Curves...
pl: Z&apisz/zarządzaj krzywymi...

en: Fla&tten
pl: &Spłaszcz

en: &Invert
pl: &Odwróć

en: Show grid lines
pl: Pokaż linie siatki

en: Show g&rid lines
pl: &Pokaż linie siatki

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
pl: Nie znaleziono oczekiwanej krzywej, użyto „nienazwanej”

en: Curve not found
pl: Nie znaleziono krzywej

en: Fade In
pl: Zgłośnienie

en: Fade Out
pl: Ściszenie

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
pl: Stosuje zgłośnienie liniowe do zaznaczonego dźwięku

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
pl: Stosuje ściszenie liniowe do zaznaczonego dźwięku

en: Find Clipping
pl: Znajdź obcinanie

en: Creates labels where clipping is detected
pl: Tworzy etykiety w miejscach wykrycia obcinania

en: Clipping
pl: Obcinanie

[ctx: find clipping]
note: i18n-hint: Two numbers are substituted; the second is the size of a set, the first is the size of a subset, and not understood as an ordinal (i.e., not meaning "first", or "second", etc.)
en: %lld of %lld
pl: %lld z %lld

en: &Start threshold (samples):
pl: Próg początkowy (&sample):

en: St&op threshold (samples):
pl: Próg k&ońcowy (sample):

en: There is not enough room available to generate the audio
pl: Nie ma wystarczająco miejsca na wygenerowanie dźwięku

en: Invert
pl: Odwróć

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
pl: Odwraca sample do góry nogami, odwracając ich biegunowość

en: perceived loudness
pl: postrzegana głośność

en: Loudness Normalization
pl: Normalizacja głośności

en: Sets the loudness of one or more tracks
pl: Ustawia głośność jednej lub więcej ścieżek

en: Normalizing Loudness...
pl: Normalizowanie głośności...

en: Analyzing: %s
pl: Analizowanie: %s

en: Processing: %s
pl: Przetwarzanie: %s

en: &Normalize
pl: &Normalizuj

note: i18n-hint: LUFS is a particular method for measuring loudnesss
en: Loudness LUFS
pl: Głośność LUFS

en: Normalize &stereo channels independently
pl: Normalizuj kanały &stereo niezależnie

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
pl: &Traktuj mono jako dual-mono (rekomendowane)

en: (Maximum 0dB)
pl: (Maksimum 0 dB)

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "white noise" having a uniform spectrum
en: White
pl: Biały

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "pink noise" having a spectrum with more power in low frequencies
en: Pink
pl: Różowy

[ctx: noise]
note: i18n-hint: a kind of noise spectrum also known as "red" or "brown"
en: Brownian
pl: Browna

en: Noise
pl: Szum

en: Generates one of three different types of noise
pl: Generuje jeden z trzech różnych typów szumu

en: &Noise type:
pl: Typ szu&mu:

en: Median
pl: Mediana

en: Second greatest
pl: Drugi największy

en: Old
pl: Stary

en: Noise Reduction
pl: Redukcja szumu

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
pl: Usuwa szumy tła, takie jak wentylatory, szumy taśmy lub buczenie

en: Steps per block are too few for the window types.
pl: Kroków na bloku jest za mało dla typów okien.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
pl: Kroki na bloku nie mogą przekraczać rozmiaru okna.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
pl: Metoda mediany jest niezaimplementowana dla więcej niż czterech kroków na okno.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
pl: Musisz podać ten sam rozmiar okna dla kroków 1 i 2.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
pl: Ostrzeżenie - Typy okien nie są takie same jak w przypadku profilowania

en: All noise profile data must have the same sample rate.
pl: Wszystkie dane profilu szumu muszą mieć taką samą częstotliwość próbkowania.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
pl: Częstotliwość próbkowania profilu szumu musi być zgodna z dźwiękiem do przetwarzania.

en: Selected noise profile is too short.
pl: Zaznaczony szum jest za krótki.

en: &Noise reduction (dB):
pl: Redukcja szu&mu (dB):

en: Noise reduction
pl: Redukcja szumu

en: &Sensitivity:
pl: C&zułość:

en: Sensitivity
pl: Czułość

en: Attac&k time (secs):
pl: Czas narastania (se&kundy):

en: Attack time
pl: Czas narastania

en: R&elease time (secs):
pl: Czas zanikania (s&ekundy):

en: Release time
pl: Czas zanikania

en: &Frequency smoothing (bands):
pl: Wy&gładzanie częstotliwości (zespoły):

en: Frequency smoothing
pl: Wygładzanie częstotliwości

en: Sensiti&vity (dB):
pl: Cz&ułość (dB):

en: Old Sensitivity
pl: Stara czułość

en: Step 1
pl: Krok 1

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
pl: Zaznacz kilka sekund szumu, aby Audacity wiedział, co odfiltrować,
    następnie kliknij na „Uzyskaj profil szumu”:

en: &Get Noise Profile
pl: &Uzyskaj profil szumu

en: Step 2
pl: Krok 2

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
pl: Zaznacz cały dźwięk, który chcesz przefiltrować, wybierz ilość szumów do
    przefiltrowania i kliknij na przycisk „OK”, aby zredukować szumy.

en: Noise:
pl: Szum:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
pl: Re&dukuj

en: &Isolate
pl: &Izoluj

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound. Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
pl: P&ozostaw

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: &Window types:
pl: Typy &okna:

en: Window si&ze:
pl: Ro&zmiar okna:

en: 2048 (default)
pl: 2048 (domyślny)

en: S&teps per window:
pl: &Kroki na okno:

en: 4 (default)
pl: 4 (domyślny)

en: Discrimination &method:
pl: &Metoda dyskryminacji:

en: Noise Removal
pl: Usuwanie szumu

en: Removes constant background noise such as fans, tape noise, or hums
pl: Usuwa stałe szumy tła, takie jak wentylatory, szumy taśmy lub buczenie

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
pl: Zaznacz cały dźwięk, który chcesz przefiltrować, wybierz ilość szumów do
    przefiltrowania i kliknij na przycisk „OK”, aby usunąć szumy.

en: Noise re&duction (dB):
pl: Re&dukcja szumu (dB):

en: &Sensitivity (dB):
pl: C&zułość (dB):

en: Fr&equency smoothing (Hz):
pl: Wygładzani&e częstotliwości (Hz):

en: Attac&k/decay time (secs):
pl: Czas narastania/zani&kania (sekundy):

en: Attack/decay time
pl: Czas narastania/zanikania

en: Re&move
pl: U&suń

en: Normalize
pl: Normalizuj

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
pl: Ustawia amplitudę szczytową jednej lub więcej ścieżek

en: Removing DC offset and Normalizing...
pl: Usuwanie offsetu DC i normalizowanie...

en: Removing DC offset...
pl: Usuwanie offsetu DC...

en: Normalizing without removing DC offset...
pl: Normalizowanie bez usuwania offsetu DC...

en: Not doing anything...
pl: Nicnierobienie...

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
pl: Analizowanie pierwszej ścieżki z pary stereo: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
pl: Analizowanie drugiej ścieżki z pary stereo: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
pl: Przetwarzanie ścieżki stereo niezależnie: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
pl: Przetwarzanie pierwszej ścieżki z pary stereo: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
pl: Przetwarzanie drugiej ścieżki z pary stereo: %s

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
pl: Usuń offset DC (wyś&rodkuj w pionie na 0,0)

en: &Normalize peak amplitude to
pl: &Normalizuj amplitudę szczytową do

en: Peak amplitude dB
pl: Amplituda szczytowa dB

en: N&ormalize stereo channels independently
pl: N&ormalizuj kanały stereo niezależnie

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
pl: Paulstretch jest tylko dla ekstremalnego odcinku czasu lub efektu „zastój”

note: i18n-hint: This is how many times longer the sound will be, e.g. applying * the effect to a 1-second sample, with the default Stretch Factor of 10.0 * will give an (approximately) 10 second sound
en: &Stretch Factor:
pl: W&spółczynnik rozciągania:

en: &Time Resolution (seconds):
pl: Rozdzielczość cza&su (sekundy):

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
pl: Zaznaczony dźwięk jest za krótki, aby wyświetlić podgląd.
    
    Spróbuj zwiększyć zaznaczony dźwięk do przynajmniej %.1f sekund
    lub zredukować „Rozdzielczość czasu” do mniej niż %.1f sekund.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
pl: Nie można wyświetlić podglądu.
    
    Dla obecnie zaznaczonego dźwięku maksymalna
    „Rozdzielczość czasu” wynosi %.1f sekund.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
pl: „Rozdzielczość czasu” jest za długa dla zaznaczenia.
    
    Spróbuj zwiększyć zaznaczony dźwięk do przynajmniej %.1f sekund
    lub zredukować „Rozdzielczość czasu” do mniej niż %.1f sekund.

en: Phaser
pl: Fazer

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
pl: Łączy sygnały przesunięte w fazie z sygnałem pierwotnym

en: &Stages:
pl: E&tapy:

en: Stages
pl: Etapy

en: &Dry/Wet:
pl: Su&chy/mokry:

en: Dry Wet
pl: Suchy Mokry

en: LFO Freq&uency (Hz):
pl: Częst&otliwość LFO (Hz):

en: LFO frequency in hertz
pl: Częstotliwość LFO w hercach

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
pl: Faza &początkowa LFO (st.):

en: LFO start phase in degrees
pl: Faza początkowa LFO w stopniach

en: Dept&h:
pl: &Głębokość:

en: Depth in percent
pl: Głębokość w procentach

en: Feedbac&k (%):
pl: Sprzężenie &zwrotne (%):

en: Feedback in percent
pl: Sprzężenie zwrotne w procentach

en: &Output gain (dB):
pl: Wzm&ocnienie wyjściowe (dB):

en: Output gain (dB)
pl: Wzmocnienie wyjściowe (dB)

en: Repair
pl: Napraw

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
pl: Ustawia amplitudę szczytową jednej lub więcej ścieżek

en: The Repair effect cannot be applied within stretched or shrunk clips
pl: Efektu naprawy nie można zastosować w przypadku rozciągniętych lub skurczonych klipów

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
pl: Efekt naprawy jest przeznaczony do użytku na bardzo krótkich odcinkach uszkodzonego dźwięku (do 128 sampli).
    
    Powiększ i zaznacz ułamek sekundy do naprawy.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
pl: Napraw dźwięk, używając danych dźwiękowych spoza zaznaczonego obszaru.
    
    Zaznacz obszar dotykający dźwięk przynajmniej z jednej strony.
    
    Im więcej otaczającego dźwięku, tym lepiej.

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Repeats the selection the specified number of times
pl: Powtarza zaznaczenie określoną liczbę razy

en: &Number of repeats to add:
pl: Liczba powtórek do doda&nia:

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
pl: Bieżąca długość zaznaczenia: dd:gg:mm:ss

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
pl: Nowa długość zaznaczenia: dd:gg:mm:ss

en: Current selection length: %s
pl: Bieżąca długość zaznaczenia: %s

en: New selection length: %s
pl: Nowa długość zaznaczenia: %s

en: Warning: No repeats.
pl: Ostrzeżenie - Brak powtórek.

en: Vocal I
pl: Wokal I

en: Vocal II
pl: Wokal II

en: Bathroom
pl: Łazienka

en: Small Room Bright
pl: Mały jasny pokój

en: Small Room Dark
pl: Mały ciemny pokój

en: Medium Room
pl: Średni pokój

en: Large Room
pl: Duży pokój

en: Church Hall
pl: Kościół

en: Cathedral
pl: Katedra

en: Reverb
pl: Pogłos

en: Adds ambience or a "hall effect"
pl: Dodaje otoczenie lub „efekt hali”

en: &Room Size (%):
pl: Wielkość &pokoju (%):

en: &Pre-delay (ms):
pl: O&późnienie (ms):

en: Rever&berance (%):
pl: &Brzmienie (%):

en: Da&mping (%):
pl: Tłu&mienie (%):

en: Tone &Low (%):
pl: Ton &niski (%):

en: Tone &High (%):
pl: Ton &wysoki (%):

en: Wet &Gain (dB):
pl: &Mokre wzmocnienie (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
pl: S&uche wzmocnienie (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
pl: Szerokość s&tereo (%):

en: Wet O&nly
pl: Tylko &mokre

en: Reverse
pl: Cofnij w czasie

en: Reverses the selected audio
pl: Odwraca zaznaczony dźwięk

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
pl: Czas SBSMS/rozciąganie wysokości

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type I
pl: Typ Czebyszewa I

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type II
pl: Typ Czebyszewa II

en: Lowpass
pl: Dolnoprzepustowy

en: Highpass
pl: Górnoprzepustowy

en: Classic Filters
pl: Filtry klasyczne

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
pl: Wykonuje filtrowanie IIR, które emuluje filtry analogowe

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
pl: Aby zastosować filtr, wszystkie zaznaczone ścieżki muszą mieć taką samą częstotliwość próbkowania.

en: &Filter Type:
pl: Typ &filtra:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
pl: Ko&lejność:

en: &Passband Ripple:
pl: &Pasmo przenoszenia:

en: Passband Ripple (dB)
pl: Pasmo przenoszenia (dB)

en: &Subtype:
pl: Pod&typ:

en: Cutoff (Hz)
pl: Odcięcie (Hz)

en: C&utoff:
pl: &Odcięcie:

en: Minimum S&topband Attenuation:
pl: &Tłumione minimalne pasmo zaporowe:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
pl: &Tłumione minimalne pasmo zaporowe (dB)

en: Align MIDI to Audio
pl: Wyrównaj MIDI do dźwięku

en: Frame Period:
pl: Okres ramki:

en: Frame Period
pl: Okres ramki

en: Window Size:
pl: Rozmiar okna:

en: Window Size
pl: Rozmiar okna

en: Force Final Alignment
pl: Wymuś wyrównanie końcowe

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
pl: Ignoruj ciszę na początkach i końcach

en: Silence Threshold:
pl: Próg ciszy:

en: Silence Threshold
pl: Próg ciszy

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time:
pl: Wstępnie gładki czas:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time
pl: Wstępnie gładki czas

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time:
pl: Czas jako linia:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time
pl: Czas jako linia

en: Smooth Time:
pl: Gładki czas:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Smooth Time
pl: Gładki czas

en: Use Defaults
pl: Użyj domyślnych

en: Restore Defaults
pl: Przywróć domyślne

[ctx: generator]
note: i18n-hint: noun
en: Silence
pl: Cisza

en: Creates audio of zero amplitude
pl: Tworzy dźwięk o zerowej amplitudzie

en: Stereo To Mono
pl: Stereo do mono

en: Converts stereo tracks to mono
pl: Konwertuje ścieżki stereo do mono

en: Mixing down to mono
pl: Miksowanie do mono

en: Sliding Stretch
pl: Rozciągnij

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
pl: Zezwala na ciągłe zmiany tempa i/lub wysokości

en: Initial Tempo Change (%)
pl: Początkowa zmiana tempa (%)

en: Final Tempo Change (%)
pl: Końcowa zmiana tempa (%)

en: Initial Pitch Shift
pl: Początkowe przesunięcie wysokości

en: (&semitones) [-12 to 12]:
pl: (pół&tony) [-12 do 12]:

en: (%) [-50 to 100]:
pl: (%) [-50 do 100]:

en: Final Pitch Shift
pl: Końcowe przesunięcie wysokości

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
pl: (półt&ony) [-12 do 12]:

en: Linear
pl: Liniowa

en: Logarithmic
pl: Logarytmiczna

en: Sine
pl: Sinusoidalny

en: Square
pl: Kwadratowy

en: Sawtooth
pl: Piłokształtny

en: Square, no alias
pl: Kwadratowy, bez aliasów

[ctx: waveform]
en: Triangle
pl: Trójkątny

en: Chirp
pl: Świergot

en: Tone
pl: Ton

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
pl: Generuje rosnący lub malejący dźwięk jednego z czterech typów

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
pl: Generuje dźwięk o stałej częstotliwości jednego z czterech typów

en: &Waveform:
pl: Kształt &fali:

en: &Frequency (Hz):
pl: &Częstotliwość (Hz):

en: Frequency Hertz Start
pl: Początek częstotliwości w hercach

en: Frequency Hertz End
pl: Koniec częstotliwości w hercach

en: Amplitude Start
pl: Początek amplitudy

en: Amplitude End
pl: Koniec amplitudy

en: I&nterpolation:
pl: I&nterpolacja:

en: Truncate Detected Silence
pl: Obetnij wykrytą ciszę

en: Compress Excess Silence
pl: Kompresuj nadmiar ciszy

en: Truncate Silence
pl: Obetnij ciszę

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
pl: Automatycznie redukuje długość fragmentów, w których wielkość jest poniżej określonego poziomu

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
pl: Przy obcinaniu niezależnym może być zaznaczona tylko jedna ścieżka dźwiękowa w każdej grupie ścieżek z blokadą synchronizacji.

en: Detect Silence
pl: Wykryj ciszę

en: Tr&uncate to:
pl: &Obetnij do:

en: C&ompress to:
pl: K&ompresuj do:

en: Trunc&ate tracks independently
pl: Obetnij ścieżki niez&ależnie

en: Save VST Preset As:
pl: Zapisz preset VST jako:

en: Standard VST bank file
pl: Standardowy plik banku VST

en: Standard VST program file
pl: Standardowy plik programu VST

en: Audacity VST preset file
pl: Pliki presetów VST Audacity

en: Unrecognized file extension.
pl: Nierozpoznane rozszerzenie pliku.

en: Load VST Preset:
pl: Załaduj preset VST:

en: VST preset files
pl: Pliki presetów VST

en: Unable to load presets file.
pl: Nie można załadować pliku presetów.

en: VST Effect Options
pl: Opcje efektu VST

en: Buffer Size
pl: Rozmiar bufora

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
pl: Rozmiar bufora kontroluje liczbę sampli wysyłanych do efektu przy każdej iteracji. Mniejsze wartości spowodują wolniejsze przetwarzanie, a niektóre efekty wymagają 8192 sampli lub mniej, aby działać poprawnie. Jednak większość efektów akceptuje duże bufory, a ich użycie znacznie skraca czas przetwarzania.

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
pl: Rozmiar &bufora (od 8 do 1048576 sampli):

en: Latency Compensation
pl: Kompensata opóźnienia

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
pl: W ramach przetwarzania niektóre efekty VST muszą opóźniać powrót dźwięku do Audacity. Gdy nie kompensujesz tego opóźnienia, zauważysz, że do dźwięku została wprowadzona mała cisza. Włączenie tej opcji zapewni tę kompensację, ale może nie działać dla wszystkich efektów VST.

en: Enable &compensation
pl: Włą&cz kompensatę

en: Graphical Mode
pl: Tryb graficzny

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
pl: Większość efektów VST ma interfejs graficzny do ustawiania wartości parametrów. Dostępna jest również podstawowa metoda tekstowa. Otwórz ponownie efekt, aby zadziałał.

en: Enable &graphical interface
pl: Włącz interfejs &graficzny

en: Save VST3 Preset As:
pl: Zapisz preset VST3 jako:

en: VST3 preset file
pl: Plik preseta VST3

en: Load VST3 preset:
pl: Załaduj preset VST3:

en: As part of their processing, some VST3 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST3 effects.
pl: W ramach przetwarzania niektóre efekty VST3 muszą opóźniać powrót dźwięku do Audacity. Gdy nie kompensujesz tego opóźnienia, zauważysz, że do dźwięku została wprowadzona mała cisza. Włączenie tej opcji zapewni tę kompensację, ale może nie działać dla wszystkich efektów VST3.

en: Most VST3 effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
pl: Większość efektów VST3 ma interfejs graficzny do ustawiania wartości parametrów. Dostępna jest również podstawowa metoda tekstowa. Otwórz ponownie efekt, aby zadziałał.

en: Wahwah
pl: Wah-wah

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
pl: Gwałtowne zmiany jakości dźwięku, jak dźwięk gitary bardzo popularny w latach 70.

en: Dept&h (%):
pl: &Głębokość (%):

en: Reso&nance:
pl: Rezo&nans:

en: Resonance
pl: Rezonans

en: Wah Frequency Offse&t (%):
pl: Przesunięcie częs&totliwości Wah (%):

en: Wah frequency offset in percent
pl: Przesunięcie częstotliwości Wah w procentach

en: Export Audio Unit Preset As %s:
pl: Eksportuj preset jednostki dźwiękowej jako %s:

en: Standard Audio Unit preset file
pl: Standardowy plik preseta jednostki dźwiękowej

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
pl: Nie można eksportować preseta „%s”
    
    %s

en: Export Audio Unit Presets
pl: Eksportuj presety jednostki dźwiękowej

en: Import Audio Unit Preset As %s:
pl: Importuj preset jednostki dźwiękowej jako %s:

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
pl: Nie można importować preseta „%s”
    
    %s

en: Import Audio Unit Presets
pl: Importuj presety jednostki dźwiękowej

en: Audio Unit Effect Options
pl: Opcje efektu jednostki dźwiękowej

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
pl: W ramach przetwarzania niektóre efekty Audio Unit muszą opóźnić powrót dźwięku do Audacity. Gdy nie kompensujesz tego opóźnienia, zauważysz, że do dźwięku została wprowadzona mała cisza. Włączenie tej opcji zapewni kompensację, ale może nie działać dla wszystkich efektów Audio Unit.

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
pl: Wybierz „Pełny”, aby użyć interfejsu graficznego, jeśli jest dostarczany przez Audio Unit. Wybierz „Ogólny”, aby użyć interfejsu ogólnego dostarczonego przez system. Wybierz „Podstawowy” dla podstawowego interfejsu tekstowego. Otwórz ponownie efekt, aby zadziałał.

en: Select &interface
pl: Wyb&ierz interfejs

en: Full
pl: Pełny

en: Generic
pl: Ogólny

en: Basic
pl: Podstawowy

en: Effect Output
pl: Wyjście efektu

en: LADSPA Effect Options
pl: Opcje efektów LADSPA

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
pl: W ramach przetwarzania niektóre efekty LADSPA muszą opóźniać powrót dźwięku do Audacity. Gdy nie kompensujesz tego opóźnienia, zauważysz, że do dźwięku została wprowadzona mała cisza. Włączenie tej opcji zapewni tę kompensację, ale może nie działać dla wszystkich efektów LADSPA.

en: Couldn't instantiate effect
pl: Nie można wywołać efektu

en: LV2 Effect Settings
pl: Ustawienia efektu LV2

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
pl: Rozmiar &bufora (8 do %d) sampli:

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
pl: W ramach przetwarzania niektóre efekty LV2 muszą opóźniać powrót dźwięku do Audacity. Gdy nie kompensujesz tego opóźnienia, zauważysz, że do dźwięku została wprowadzona mała cisza. Włączenie tego ustawienia zapewni kompensację, ale może nie działać dla wszystkich efektów LV2.

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
pl: Efekty LV2 mogą mieć interfejs graficzny do ustawiania wartości parametrów. Dostępna jest również podstawowa metoda tekstowa. Otwórz ponownie efekt, aby zadziałał.

en: Nyquist Effects
pl: Efekty Nyquista

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
pl: Zapewnia efekty Nyquista w Audacity

en: Applying Nyquist Effect...
pl: Stosowanie efektu Nyquista...

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist Prompt"
en: Nyquist Worker
pl: Monit Nyquista

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
pl: Zepsuty nagłówek wtyczki Nyquista

en: Enable track spectrogram view before
    applying 'Spectral' effects.
pl: Włącz widok spektrogramu ścieżek przed
    zastosowaniem efektów „Widma”.

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
pl: Aby użyć „Efektów widma”, włącz „Zaznaczenie widma”
    w ustawieniach toru spektrogramu i wybierz
    zakres częstotliwości efektu.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
pl: Błąd: Plik „%s” jest określony w nagłówku, ale nie można go znaleźć w ścieżce wtyczki.

en: Audio selection required.
pl: Wymagane zaznaczenie dźwięku.

en: Nyquist Error
pl: Błąd Nyquista

en: Debug Output:
pl: Wyjście diagnostyczne:

en: Processing complete.
pl: Przetwarzanie zakończone.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
pl: „;type tool” efekty nie mogą zwracać dźwięku od Nyquista.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
pl: „;type tool” efekty nie mogą zwracać etykiet od Nyquista.

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
pl: nyx_error z %s.

en: plug-in
pl: wtyczka

en: Nyquist returned a list.
pl: Nyquist zwrócił listę.

en: Nyquist returned the value: %f
pl: Nyquist zwrócił wartość: %f

en: Nyquist returned the value: %d
pl: Nyquist zwrócił wartość: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
pl: Nyquist zwrócił za dużo kanałów dźwiękowych.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
pl: Nyquist zwrócił jedną ścieżkę dźwiękową jako szereg.

en: Nyquist returned an empty array.
pl: Nyquist zwrócił pusty szereg.

en: Nyquist returned nil audio.
pl: Nyquist zwrócił dźwięk nil.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
pl: [Ostrzeżenie - Nyquist zwrócił nieprawidłowy ciąg znaków UTF-8, przekształcony tutaj na Łaciński-1]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
pl: Ta wersja Audacity nie obsługuje wersji wtyczki Nyquista %ld

en: Could not open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
pl: Twój kod wygląda na składnię SAL, ale brakuje w nim instrukcji „return”.
    Dla SALa użyj instrukcji „return”:
    	return *track* * 0.1
    lub dla LISPa rozpocznij z otwartymi nawiasami:
    	(mult *track* 0.1)
    .

en: Error in Nyquist code
pl: Błąd w kodzie Nyquista

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
pl: Nie można ustalić języka

en: "%s" is not a valid file path.
pl: „%s” nie jest prawidłową ścieżką do pliku.

note: i18n-hint: Warning that there is one quotation mark rather than a pair.
en: Mismatched quotes in
    %s
pl: Niezgodne kwestie w
    %s

en: Enter Nyquist Command:
pl: Podaj polecenie Nyquista:

en: &Load
pl: &Załaduj

note: i18n-hint: Nyquist is the name of a programming language
en: Nyquist scripts
pl: Skrypty Nyquista

note: i18n-hint: Lisp is the name of a programming language
en: Lisp scripts
pl: Skrypty Lispa

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
pl: Bieżący program został zmodyfikowany.
    Porzucić zmiany?

en: File could not be loaded
pl: Plik nie może zostać załadowany

en: File could not be saved
pl: Plik nie może zostać zapisany

en: Value range:
    %s to %s
pl: Zakres wartości:
    %s do %s

en: Value Error
pl: Błąd wartości

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Save file as
pl: Zapisz plik jako

en: Vamp Effects
pl: Efekty Vamp

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
pl: Zapewnia efekty Vamp w Audacity

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
pl: Niestety, ładowanie wtyczki Vamp zakończone niepowodzeniem.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
pl: Niestety, inicjowanie wtyczki Vamp zakończone niepowodzeniem.

en: Plugin Settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Entire &Project
pl: Cały &projekt

en: M&ultiple Files
pl: Wi&ele plików

en: Curren&t Selection
pl: Bieżące &zaznaczenie

en: Using Label/Track Name
pl: Wykorzystując etykiety/nazwy ścieżki

en: Numbering before Label/Track Name
pl: Numerowanie przed nazwą etykiety/ścieżki

en: Numbering after File name prefix
pl: Numerowanie po przedrostku nazwy pliku

en: Export Range:
pl: Eksportuj zakres:

en: Export entire project
pl: Eksportuj cały projekt

en: Export multiple files
pl: Eksportuj wiele plików

en: Export current selection
pl: Eksportuj bieżące zaznaczenie

en: Trim blank space before first clip
pl: Przytnij puste miejsce przed pierwszym klipem

en: Split files based on:
pl: Podziel pliki na podstawie:

en: Include audio before first label
pl: Dołącz dźwięk przed pierwszą etykietą

en: Name files:
pl: Nazwij pliki:

en: File name prefix:
pl: Przedrostek nazwy pliku:

en: Overwrite existing files
pl: Zastąp istniejące pliki

en: &Export
pl: &Eksportuj

en: Unable to create destination folder
pl: Nie można utworzyć folderu docelowego

en: Successfully exported the following %lld file(s).
pl: Pomyślnie wyeksportowano następujący(e) plik(i) %lld.

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
pl: Coś poszło źle po wyeksportowaniu następującego(ych) pliku(ów) %lld.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
pl: Anulowano eksportowanie po wyeksportowaniu następującego(ych) pliku(ów) %lld.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
pl: Zatrzymano eksportowanie po wyeksportowaniu następującego(ych) pliku(ów) %lld.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
pl: Coś poszło na pewno źle po wyeksportowaniu następującego(ych) pliku(ów) %lld.

en: A file named "%s" already exists. Replace?
pl: Plik o nazwie „%s” już istnieje. Zastąpić?

en: All selected audio is muted.
pl: Cały zaznaczony dźwięk jest wyciszony.

en: Continue to export remaining files?
pl: Kontynuować eksportowanie pozostałych plików?

en: Custom Sample Rate
pl: Niestandardowa częstotliwość próbkowania

en: New sample rate (Hz):
pl: Nowa częstotliwość próbkowania (Hz):

en: File &Name:
pl: &Nazwa pliku:

en: Audio options
pl: Opcje dźwięku

en: Channels
pl: Kanały

note: i18n-hint refers to custom channel mapping configuration
en: Custom mappin&g
pl: &Mapowanie niestandardowe

note: i18n-hint accessibility hint, refers to export channel configuration
en: Configure custom mapping
pl: Skonfiguruj mapowanie niestandardowe

en: Configure
pl: Skonfiguruj

en: Sample &Rate
pl: Częstotliwość p&róbkowania

en: Choose a location to save the exported files
pl: Wybierz miejsce do zapisania wyeksportowanych plików

en: Advanced Mixing Options
pl: Zaawansowane opcje miksowania

en: %d Hz (custom)
pl: %d Hz (niestandardowy)

en: Other...
pl: Inna...

note: i18n-hint: track name and R abbreviating Right channel
en: %s - R
pl: %s - P

en: Output Channels: %2d
pl: Kanały wyjściowe: %2d

en: Mixer Panel
pl: Panel miksera

en: Channel: %2d
pl: Kanał: %2d

en: No format specific options
pl: Brak konkretnych opcji formatowania

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
pl: Importuj dane surowe

en: Import Raw Data
pl: Importuj dane surowe

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
pl: Bez endianness

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
pl: Standardowy endianness

en: 1 Channel (Mono)
pl: 1 kanał (mono)

en: 2 Channels (Stereo)
pl: 2 kanały (stereo)

en: %d Channels
pl: %d kanałów

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Byte order:
pl: Kolejność bajtów:

en: Channels:
pl: Kanały:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
pl: Przesunięcie początkowe:

en: bytes
pl: bajtów

en: Amount to import:
pl: Wartość do importu:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
pl: Częstotliwość próbkowania:

note: i18n-hint: Guess format of raw file
en: Detect
pl: Wykryj

en: &Import
pl: &Importuj

en: Bad data size. Could not import audio
pl: Nieprawidłowy rozmiar danych. Nie można importować dźwięku

note: i18n-hint: First %s is replaced with the noun "start" or "end" identifying one end of a clip, second string is the name of that clip, first number gives the position of that clip in a sequence of clips, last number counts all clips, and the last string is the name of the track containing the clips.
en: %s %s, %d of %d clip %s | %s %s, %d of %d clips %s
pl[0]: %s %s, %d z %d klip %s
pl[1]: %s %s, %d z %d klipy %s
pl[2]: %s %s, %d z %d klipów %s
pl[3]: %s %s, %d z %d klipy %s

en: start
pl: początek

en: end
pl: koniec

note: i18n-hint: First and third %s are each replaced with the noun "start" or with "end", identifying and end of a clip, second and fourth strings are the names of those clips, first and second numbers give the position of those clips in a sequence of clips, last number counts all clips, and the last str
en: %s %s and %s %s, %d and %d of %d clip %s | %s %s and %s %s, %d and %d of %d clips %s
pl[0]: %s %s i %s %s, %d i %d z %d klip %s
pl[1]: %s %s i %s %s, %d i %d z %d klipy %s
pl[2]: %s %s i %s %s, %d i %d z %d klipów %s
pl[3]: %s %s i %s %s, %d i %d z %d klipy %s

note: i18n-hint: first string is the name of a clip, first number gives the position of that clip in a sequence of clips, last number counts all clips, last string names a track
en: %s, %d of %d clip %s | %s, %d of %d clips %s
pl[0]: %s, %d z %d klip %s
pl[1]: %s, %d z %d klipy %s
pl[2]: %s, %d z %d klipów %s
pl[3]: %s, %d z %d klipy %s

en: Moved clips to the right
pl: Przesunięto klipy w prawo

en: Moved clips to the left
pl: Przesunięto klipy w lewo

en: Move audio clips
pl: Przesuń klipy dźwiękowe

en: clip not moved
pl: klip nie został przesunięty

en: Audi&o Clips
pl: Klipy dźwięk&owe

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
pl: Poprzednia granica przycięcia do k&ursora

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
pl: &Kursor do następnej granicy przycięcia

en: Previo&us Clip
pl: P&oprzednie przycięcie

en: Select Previous Clip
pl: Zaznacz poprzedni klip

en: N&ext Clip
pl: Następn&e przycięcie

en: Select Next Clip
pl: Zaznacz następny klip

en: Pre&vious Clip Boundary
pl: &Poprzednia granica przycięcia

en: Cursor to Prev Clip Boundary
pl: Kursor do poprzedniej granicy przycięcia

en: Ne&xt Clip Boundary
pl: Na&stępna granica przycięcia

en: Cursor to Next Clip Boundary
pl: Kursor do następnej granicy przycięcia

en: Time Shift &Left
pl: Przesuwanie w czasie w &lewo

en: Time Shift &Right
pl: P&rzesuwanie w czasie w prawo

en: Pasted text from the clipboard
pl: Wklejony tekst ze schowka

en: Pasted from the clipboard
pl: Wklejone ze schowka

en: Nothing to undo
pl: Nic do cofnięcia

en: Nothing to redo
pl: Nic do ponowienia

en: Cut to the clipboard
pl: Wytnij do schowka

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
pl: Usunięto %.2f sekund w t=%.2f

en: Paste clip
pl: Wklej klip

en: Pasting clip contents, please wait
pl: Wklejanie zawartości klipu. Czekaj

en: The content you are trying to paste will span across more tracks than you currently have available. Add more tracks and try again.
pl: Zawartość, którą próbujesz wkleić, będzie obejmowała więcej ścieżek niż masz obecnie dostępnych. Dodaj więcej ścieżek i spróbuj ponownie.

en: There are not enough tracks selected to accommodate your copied content. Select additional tracks and try again.
pl: Nie zaznaczono wystarczającej liczby ścieżek, aby pomieścić skopiowaną zawartość. Zaznacz dodatkowe ścieżki i spróbuj ponownie.

en: Duplicated
pl: Powielone

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Split-cut to the clipboard
pl: Podziel wytnij do schowka

en: Split Cut
pl: Podziel wytnij

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
pl: Podziel usunięto %.2f sekund w t=%.2f

en: Split Delete
pl: Podziel usuń

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
pl: Wyciszono zaznaczone ścieżki o długości %.2f sekund w %.2f

[ctx: command]
note: i18n-hint: verb
en: Silence
pl: Cisza

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
pl: Przytnij zaznaczone ścieżki od %.2f sekund do %.2f sekund

en: Trim Audio
pl: Przytnij dźwięk

en: Split
pl: Podziel

en: Split to new track
pl: Podziel do nowej ścieżki

en: Split New
pl: Podziel nowy

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
pl: Połączono %.2f sekund w t=%.2f

en: Join
pl: Połącz

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
pl: Odłączono %.2f sekund w t=%.2f

en: Detach
pl: Odłącz

en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
pl: Wy&tnij

en: &Delete
pl: &Kasuj

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
pl: &Kopiuj

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
pl: Wk&lej

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
pl: P&owiel

en: R&emove Special
pl: &Usuń dźwięk

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut
en: Spl&it Cut
pl: Podz&iel wytnij

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE
en: Split D&elete
pl: Podzi&el usuń

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
pl: W&ycisz dźwięk

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
pl: Przyt&nij dźwięk

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
pl: Podzie&l

en: Split Ne&w
pl: Podziel no&wy

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
pl: &Połącz

en: Detac&h at Silences
pl: Odłącz przy ciszac&h

en: Pre&ferences
pl: Usta&wienia

en: &Delete Key
pl: &Klawisz kasowania­

en: Delete Key&2
pl: Klawisz kasowania&2

en: Ext&ra
pl: Ekst&ra

en: Enable &Full Screen
pl: Włącz &pełny ekran

en: Cannot proceed to export.
pl: Nie można przejść do eksportu.

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
pl: Nie można utworzyć katalogu „%s”. 
    Istnieje już plik, który nie jest katalogiem

note: i18n-hint: filename containing exported text from label tracks
en: labels.txt
pl: etykiety.txt

en: There are no label tracks to export.
pl: Nie ma ścieżek z etykietą do eksportu.

en: Imported labels from '%s'
pl: Zaimportowano etykiety z „%s”

en: Import Labels
pl: Importuj etykiety

en: &Dangerous Reset...
pl: Nie&bezpieczny reset...

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
pl: Otwórz ostatnie

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
pl: Ostatnie &pliki

en: &Save Project
pl: Zapi&sz projekt

en: Save Project &As...
pl: Z&apisz projekt jako...

en: &Backup Project...
pl: &Projekt kopii zapasowej...

en: &Export Audio...
pl: &Eksportuj dźwięk...

en: Expo&rt Other
pl: Ekspo&rtuj inne

en: Export &Labels...
pl: E&ksportuj etykiety...

en: &Audio...
pl: &Dźwięk...

en: &Labels...
pl: &Etykiety...

en: &Raw Data...
pl: Dane su&rowe...

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: E&xit
pl: Za&kończ

en: Export as MP&3
pl: Eksportuj jako MP&3

en: Export as &WAV
pl: Eksportuj jako &WAV

en: Export as &OGG
pl: Eksportuj jako &OGG

en: Export as FLAC
pl: Eksportuj jako FLAC

en: Do you have these problems?
pl: Masz problemy?

en: Fix
pl: Napraw

en: Quick Fixes
pl: Szybkie poprawki

en: Nothing to do
pl: Nic do zrobienia

en: No quick, easily fixed problems were found
pl: Nie znaleziono szybkich, łatwych do naprawienia problemów

en: Clocks on the Tracks
pl: Zegary na ścieżkach

en: Can't select precisely
pl: Nie można zaznaczyć dokładnie

en: Recording stops and starts
pl: Początki i końce nagrywania

en: Fixed
pl: Naprawiony

en: Audio Device Info
pl: Informacje o urządzeniu dźwiękowym

en: &Quick Help...
pl: &Szybka pomoc...

en: &Manual...
pl: Podręcz&nik...

en: &Diagnostics
pl: &Diagnostyka

en: Au&dio Device Info...
pl: Informacje o urzą&dzeniu dźwiękowym...

en: &Generate Support Data...
pl: &Generuj dane pomocy...

en: &Check for Updates...
pl: Sprawdź aktualiza&cje...

en: &About Audacity
pl: O &Audacity

en: Added label
pl: Dodano etykietę

en: Paste Text to New Label
pl: Wklej tekst do nowej etykiety

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
pl: Wytnij oznaczone obszary dźwięku do schowka

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
pl: Wytnij oznaczony dźwięk

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
pl: Usunięto oznaczone obszary dźwięku

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
pl: Usuń oznaczony dźwięk

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just split cut the labeled audio regions
en: Split Cut labeled audio regions to clipboard
pl: Podziel wytnij oznaczone obszary dźwięku do schowka

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut on the labels
en: Split Cut Labeled Audio
pl: Podziel wytnij oznaczony dźwięk

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
pl: Podziel usunięto oznaczone obszary dźwięku

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
pl: Podziel usuń oznaczony dźwięk

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
pl: Wyciszono oznaczone obszary dźwięku

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
pl: Wycisz oznaczony dźwięk

en: Copied labeled audio regions to clipboard
pl: Skopiowano oznaczone obszary dźwięku do schowka

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
pl: Kopiuj oznaczony dźwięk

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
pl: Podziel oznaczony dźwięk (punkty lub obszary)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
pl: Podziel oznaczony dźwięk

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
pl: Połączono oznaczony dźwięk (punkty lub obszary)

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
pl: Połącz oznaczony dźwięk

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
pl: Odłączono oznaczone obszary dźwięku

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
pl: Odłącz oznaczony dźwięk

en: Created new label track
pl: Utworzono nową etykietę ścieżki

en: New Track
pl: Nowa ścieżka

en: &Labels
pl: &Etykiety

en: Label &Editor
pl: &Edytor etykiet

en: Add Label at &Selection
pl: Dodaj etykietę w miej&scu zaznaczenia

en: Add Label at &Playback Position
pl: Dodaj etykietę w &pozycji odtwarzania

en: Paste Te&xt to New Label
pl: Wklej te&kst do nowej etykiety

en: &Typing Creates New Labels
pl: Wpisywanie &tworzy nowe etykiety

en: La&beled Audio
pl: Etykieta &dźwięku

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
pl: &Wytnij

en: Label Cut
pl: Etykieta wytnij

en: Label Delete
pl: Etykieta usuń

note: i18n-hint: (verb) A special way to cut out a piece of audio
en: &Split Cut
pl: Pod&ziel wytnij

en: Label Split Cut
pl: Etykieta podziel wytnij

en: Sp&lit Delete
pl: Podzie&l usuń

en: Label Split Delete
pl: Etykieta podziel usuń

en: Silence &Audio
pl: Wycisz &dźwięk

en: Label Silence
pl: Etykieta wycisz

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
pl: Ko&piuj

en: Label Copy
pl: Etykieta kopiuj

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
pl: Pod&ziel

en: Label Split
pl: Etykieta podziel

en: Label Join
pl: Etykieta połącz

en: &Label Track
pl: &Etykieta ścieżki

en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

en: Move Backward Through Active Windows
pl: Przejdź do tyłu przez aktywne okna

en: Move Forward Through Active Windows
pl: Przejdź do przodu przez aktywne okna

en: Foc&us
pl: Sk&up

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
pl: Przej&dź do tyłu z pasków narzędzi do ścieżek

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
pl: Przejdź d&o przodu z pasków narzędzi do ścieżek

en: Move Focus to &Previous Track
pl: &Przenieś skupienie do poprzedniej ścieżki

en: Move Focus to &Next Track
pl: Prze&nieś skupienie do następnej ścieżki

en: Move Focus to &First Track
pl: Przenieś skupienie do pier&wszej ścieżki

en: Move Focus to &Last Track
pl: &Przenieś skupienie do ostatniej ścieżki

en: Move Focus to P&revious and Select
pl: P&rzenieś skupienie do poprzedniej i zaznacz

en: Move Focus to N&ext and Select
pl: Prz&enieś skupienie do następnej i zaznacz

en: &Toggle Focused Track
pl: Pr&zełącz się między skupionymi ścieżkami

en: Toggle Focuse&d Track
pl: Przełącz się mię&dzy skupionymi ścieżkami

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: A journal will be recorded after Audacity restarts.
pl: Dziennik zostanie nagrany po ponownym uruchomieniu Audacity.

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: No journal will be recorded after Audacity restarts.
pl: Żaden dziennik nie zostanie nagrany po ponownym uruchomieniu Audacity.

en: Plugin Manager
pl: Menedżer wtyczek

en: Repeat Last Generator
pl: Powtórz ostatni generator

en: Effe&ct
pl: Efe&kt

en: Add Realtime Effects
pl: Dodaj efekty w czasie rzeczywistym

en: Repeat Last Effect
pl: Powtórz ostatni efekt

en: &Analyze
pl: &Analizuj

en: Repeat Last Analyzer
pl: Powtórz ostatni analizator

en: T&ools
pl: N&arzędzia

en: Reset &Configuration
pl: Resetuj konfigura&cję

en: &Run Benchmark...
pl: U&ruchom benchmark...

en: Simulate Recording Errors
pl: Symuluj błędy nagrywania

en: Detect Upstream Dropouts
pl: Wykryj przerwy pod prąd

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: Write Journal
pl: Napisz dziennik

en: Set Left Selection Boundary
pl: Ustaw lewą granicę zaznaczenia

en: Set Right Selection Boundary
pl: Ustaw prawą granicę zaznaczenia

en: Zero-crossing search regions intersect stretched clip(s).
pl: Obszary wyszukiwania miejsc przejść przez zero przecinają rozciągnięty(e) klip(y).

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
pl: &Zaznacz

en: &All
pl: Wszystk&o

en: &None
pl: &Nic

en: Select None
pl: Nic nie zaznaczaj

en: &Tracks
pl: Ścież&ki

en: In All &Tracks
pl: We wszys&tkich ścieżkach

en: In All &Sync-Locked Tracks
pl: We w&szystkich ścieżkach z blokadą synchronizacji

en: Select Sync-Locked
pl: Zaznacz z blokadą synchronizacji

en: R&egion
pl: Obsz&ar

en: &Left at Playback Position
pl: Na &lewo od miejsca odtwarzania

en: Set Selection Left at Play Position
pl: Ustaw lewe zaznaczenie w miejscu odtwarzania

en: &Right at Playback Position
pl: Na p&rawo od miejsca odtwarzania

en: Set Selection Right at Play Position
pl: Ustaw prawe zaznaczenie w miejscu odtwarzania

en: Track &Start to Cursor
pl: Od początku ścieżki do kur&sora

en: Select Track Start to Cursor
pl: Zaznacz początek ścieżki do kursora

en: Cursor to Track &End
pl: Od kursora do końca ści&eżki

en: Select Cursor to Track End
pl: Zaznacz kursor do końca ścieżki

en: Track Start to En&d
pl: O&d początku ścieżki do końca

en: Select Track Start to End
pl: Zaznacz początek ścieżki do końca

en: S&tore Selection
pl: Wybier&z zaznaczenie

en: Retrieve Selectio&n
pl: Pobierz zaz&naczenie

en: Cursor to Stored &Cursor Position
pl: Kursor do prze&chwyconej pozycji

en: Select Cursor to Stored
pl: Zaznacz kursor do przechowania

en: Store Cursor Pos&ition
pl: Uchwyć poz&ycję kursora

en: At &Zero Crossings
pl: Na miejscach pr&zejść przez zero

en: Select Zero Crossing
pl: Zaznacz miejsca przejść przez zero

en: &Selection
pl: &Zaznaczenie

en: Snap-To &Off
pl: W&yłącz

en: Snap-To &Nearest
pl: Przyczep do &najbliższego

en: Snap-To &Prior
pl: &Przyczep do wcześniejszego

en: Selection to &Start
pl: &Zaznaczenie do początku

en: Selection to En&d
pl: Zaznaczenie &do końca

en: Selection Extend &Left
pl: Powiększ zaznaczenie z &lewej strony

en: Selection Extend &Right
pl: Powiększ zaznaczenie z p&rawej strony

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
pl: Usta&w (lub rozszerz) lewe zaznaczenie

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
pl: Ustaw (lub rozszerz) pr&awe zaznaczenie

en: Selection Contract L&eft
pl: Pomniejsz zaznaczenie z l&ewej strony

en: Selection Contract R&ight
pl: Pomn&iejsz zaznaczenie z prawej strony

en: &Cursor to
pl: &Kursor do

en: Selection Star&t
pl: Począ&tek zaznaczenia

en: Cursor to Selection Start
pl: Kursor do początku zaznaczenia

en: Selection En&d
pl: &Koniec zaznaczenia

en: Cursor to Selection End
pl: Kursor do końca zaznaczenia

en: Track &Start
pl: Poc&zątek ścieżki

en: Cursor to Track Start
pl: Kursor do początku ścieżki

en: Track &End
pl: Koni&ec ścieżki

en: Cursor to Track End
pl: Kursor do końca ścieżki

en: &Project Start
pl: &Początek projektu

en: Cursor to Project Start
pl: Kursor do początku projektu

en: Project E&nd
pl: Ko&niec projektu

en: Cursor to Project End
pl: Kursor do końca projektu

en: &Cursor
pl: &Kursor

en: Cursor &Left
pl: Kursor w &lewo

en: Cursor &Right
pl: Kursor w p&rawo

en: Cursor Sh&ort Jump Left
pl: Kursor lekk&o w lewo

en: Cursor Shor&t Jump Right
pl: Kur&sor lekko w prawo

en: Cursor Long J&ump Left
pl: K&ursor mocno w lewo

en: Cursor Long Ju&mp Right
pl: Kursor &mocno w prawo

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: See&k
pl: Szu&kaj

en: Short Seek &Left During Playback
pl: Krótkie przesunięcie w &lewo podczas odtwarzania

en: Short Seek &Right During Playback
pl: Krótkie przesunięcie w p&rawo podczas odtwarzania

en: Long Seek Le&ft During Playback
pl: Długie przesunięcie w le&wo podczas odtwarzania

en: Long Seek Rig&ht During Playback
pl: Długie przesunięcie w pr&awo podczas odtwarzania

en: Tim&eline
pl: Oś &czasu

en: &Toolbars
pl: Pa&ski narzędzi

note: i18n-hint: (verb)
en: Reset Toolb&ars
pl: Resetuj p&aski narzędzi

en: Mix
pl: Miksuj

en: Rendered all audio in track '%s'
pl: Wyrenderowano cały dźwięk w ścieżce „%s”

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
pl: Renderuj

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
pl: Zmiksowano i wyrenderowano %d ścieżki w jedną nową ścieżkę stereo

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
pl: Zmiksowano i wyrenderowano %d ścieżki w jedną nową ścieżkę mono

note: i18n-hint: One or more audio tracks have been panned
en: Panned audio track(s)
pl: Wyśrodkowano ścieżkę(i) dźwiękową(e)

en: Pan Track
pl: Panorama ścieżki

en: Start to &Zero
pl: Ro&zpocznij od zera

en: Start to &Cursor/Selection Start
pl: Po&czątku do kursora/początku zaznaczenia

en: Start to Selection &End
pl: Początku do końca zaznacz&enia

en: End to Cu&rsor/Selection Start
pl: Końca do ku&rsora/początku zaznaczenia

en: End to Selection En&d
pl: Końca &do końca zaznaczenia

note: i18n-hint: In this and similar messages describing editing actions, the starting or ending points of tracks are re-"aligned" to other times, and the time selection may be "moved" too.  The first noun -- "start" in this example -- is the object of a verb (not of an implied preposition "from").
en: Aligned/Moved start to zero
pl: Wyrównano/ustawiono początek do zera

en: Aligned start to zero
pl: Wyrównano początek do zera

note: i18n-hint: This and similar messages give shorter descriptions of the aligning and moving editing actions
en: Align/Move Start
pl: Wyrównaj/ustaw początek

en: Align Start
pl: Wyrównaj początek

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
pl: Wyrównano/ustawiono początek do kursora/początku zaznaczenia

en: Aligned start to cursor/selection start
pl: Wyrównano początek do kursora/początku zaznaczenia

en: Aligned/Moved start to selection end
pl: Wyrównano/ustawiono początek do końca zaznaczenia

en: Aligned start to selection end
pl: Wyrównano początek do końca zaznaczenia

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
pl: Wyrównano/ustawiono koniec do kursora/początku zaznaczenia

en: Aligned end to cursor/selection start
pl: Wyrównano koniec do kursora/początku zaznaczenia

en: Align/Move End
pl: Wyrównaj/ustaw koniec

en: Align End
pl: Wyrównaj koniec

en: Aligned/Moved end to selection end
pl: Wyrównano/ustawiono koniec do końca zaznaczenia

en: Aligned end to selection end
pl: Wyrównano koniec do końca zaznaczenia

en: Aligned/Moved end to end
pl: Wyrównano/ustawiono koniec do końca

en: Aligned end to end
pl: Wyrównano koniec do końca

en: Align/Move End to End
pl: Wyrównaj/ustaw koniec do końca

en: Align End to End
pl: Wyrównaj koniec do końca

en: Aligned/Moved together
pl: Wyrównano/ustawiono razem

en: Aligned together
pl: Wyrównano razem

en: Align/Move Together
pl: Wyrównaj/ustaw razem

en: Align Together
pl: Wyrównaj razem

en: Synchronize MIDI with Audio
pl: Zsynchronizuj MIDI z dźwiękiem

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
pl: Synchronizowanie MIDI i ścieżek dźwiękowych

en: Adjusted gain
pl: Skorygowano wzmocnienie

en: Adjusted Pan
pl: Skorygowano panoramę

en: The entered value is invalid
pl: Wprowadzona wartość jest nieprawidłowa

en: Resampling track %d
pl: Zmiana próbkowania ścieżki %d

en: Resampled audio track(s)
pl: Ścieżka(i) dźwiękowa(e) o zmienionym próbkowaniu

en: Resample Track
pl: Zmień próbkowanie ścieżki

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
pl: Zaznacz przynajmniej jedną ścieżkę dźwiękową i jedną ścieżkę MIDI.

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
pl: Wyrównanie zakończone: MIDI od %.2f do %.2f sek., dźwięk od %.2f do %.2f sek.

en: Sync MIDI with Audio
pl: Zsynchronizuj MIDI z dźwiękiem

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
pl: Błąd wyrównania: wejście za krótkie: MIDI od %.2f do %.2f sek., dźwięk od %.2f do %.2f sek.

en: Internal error reported by alignment process.
pl: Zgłoszono wewnętrzny błąd przez proces wyrównywania.

en: Tracks sorted by time
pl: Ścieżki posortowane według czasu

en: Sort by Time
pl: Sortuj według czasu

en: Tracks sorted by name
pl: Ścieżki posortowane według nazwy

en: Sort by Name
pl: Sortuj według nazwy

en: Can't delete track with active audio
pl: Nie można usunąć ścieżki z aktywnym dźwiękiem

en: Add &New
pl: Dodaj &nową

en: Mi&x
pl: Mi&ksuj

en: Mix Stereo Down to &Mono
pl: Miksuj stereo do &mono

en: Mi&x and Render
pl: Mi&ksuj i renderuj

en: Mix and Render to Ne&w Track
pl: Miksuj i renderuj do no&wej ścieżki

en: &Resample...
pl: Zmień p&róbkowanie...

en: Remo&ve Tracks
pl: &Usuń ścieżki

en: M&ute/Unmute
pl: Wycisz/zgł&ośnij

en: &Mute All Tracks
pl: &Wycisz wszystkie ścieżki

en: &Unmute All Tracks
pl: Zgł&ośnij wszystkie ścieżki

en: Mut&e Tracks
pl: Wycisz ści&eżki

en: U&nmute Tracks
pl: Zgłoś&nij ścieżki

en: &Pan
pl: &Panorama

en: &Left
pl: W &lewo

en: Pan Left
pl: Lewa panorama

en: &Right
pl: W p&rawo

en: Pan Right
pl: Prawa panorama

en: &Center
pl: Środe&k

en: Pan Center
pl: Środkowa panorama

en: &Align Tracks
pl: Wyrówn&aj ścieżki

en: &Align End to End
pl: Wyrówn&aj koniec do końca

en: Align &Together
pl: Wy&równaj razem

en: &Move Selection with Tracks
pl: Przesuń zaznaczenie ze ścieżka&mi

en: Move Sele&ction and Tracks
pl: Przesuń zazna&czenie i ścieżki

en: S&ort Tracks
pl: S&ortuj ścieżki

en: By &Start Time
pl: Według cza&su rozpoczęcia

en: By &Name
pl: Według &nazwy

en: Keep tracks synchronized (Sync-&Lock)
pl: Zachowaj ścieżki zsynchronizowane (b&lokada synchronizacji)

en: &Track
pl: Ścież&ka

en: Change P&an on Focused Track...
pl: Zmień p&anoramę na skupionej ścieżce...

en: Pan &Left on Focused Track
pl: Panorama w &lewo na skupionej ścieżce

en: Pan &Right on Focused Track
pl: Pano&rama w prawo na skupionej ścieżce

en: Change Gai&n on Focused Track...
pl: Zmień moc syg&nału na skupionej ścieżce...

en: &Increase Gain on Focused Track
pl: Zw&iększ moc sygnału na skupionej ścieżce

en: &Decrease Gain on Focused Track
pl: Zmniejsz mo&c sygnału na skupionej ścieżce

en: Op&en Menu on Focused Track...
pl: Otwórz m&enu na skupionej ścieżce...

en: M&ute/Unmute Focused Track
pl: Wycisz/zgłośnij sk&upioną ścieżkę

en: &Solo/Unsolo Focused Track
pl: &Soluj/niesoluj skupioną ścieżkę

en: &Close Focused Track
pl: Zamknij skupioną ś&cieżkę

en: Move Focused Track U&p
pl: &Przesuń skupioną ścieżkę w górę

en: Move Focused Track Do&wn
pl: Przesuń skupioną ścieżkę &w dół

en: Move Focused Track to T&op
pl: Przesuń skupi&oną ścieżkę na samą górę

en: Move Focused Track to &Bottom
pl: Przesuń skupioną ścieżkę na sam &dół

en: no label track
pl: brak etykiety ścieżki

en: no label track at or below focused track
pl: brak etykiety powyżej lub poniżej skupionej ścieżki

note: i18n-hint: String is replaced by the name of a label, first number gives the position of that label in a sequence of labels, and the last number is the total number of labels in the sequence.
en: %s %d of %d
pl: %s %d z %d

en: no labels in label track
pl: brak etykiet w etykiecie ścieżki

note: i18n-hint Sets a starting point for looping play
en: Set Loop &In
pl: Ustaw początek pętl&i

note: i18n-hint Sets an ending point for looping play
en: Set Loop &Out
pl: Ustaw k&oniec pętli

en: Please select in a mono track.
pl: Zaznacz ścieżkę mono.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
pl: Zaznacz ścieżkę stereo lub dwie ścieżki mono.

en: Please select at least %d channels.
pl: Zaznacz przynajmniej %d kanały.

en: Please select a time within a clip.
pl: Zaznacz czas wewnątrz klipu.

note: i18n-hint: 'Transport' is the name given to the set of controls that play, record, pause etc.
en: Tra&nsport
pl: Tra&nsportuj

en: Pl&aying
pl: Odtw&arzanie

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
pl: Odtw&arzaj/zatrzymaj

en: Play/Stop and &Set Cursor
pl: Odtwarzaj/zatrzymaj i u&staw kursor

en: Play &Once/Stop
pl: &Odtwarzaj raz/zatrzymaj

en: &Pause
pl: Wstrzy&maj

en: &Recording
pl: Nag&rywanie

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
pl: Nag&rywaj

en: &Append Record
pl: Dołącz n&agranie

en: Record &New Track
pl: &Nagrywaj nową ścieżkę

en: Punch and Rol&l Record
pl: Nagrywaj Punch and Rol&l

en: &Looping
pl: Zapęt&laj

en: &Clear Loop
pl: Wy&czyść pętlę

en: &Set Loop to Selection
pl: U&staw pętlę do zaznaczenia

en: R&escan Audio Devices
pl: Skanuj ponowni&e urządzenia dźwiękowe

en: Transport &Options
pl: &Opcje transportu

en: Set sound activation le&vel...
pl: Ustaw poziom akty&wacji dźwięku...

en: Enable sound a&ctivated recording
pl: Włą&cz nagrywanie aktywowane dźwiękiem

en: Hear &other tracks during recording
pl: Słysz inne ścieżki p&odczas nagrywania

en: Enable audible input &monitoring
pl: Włącz &monitorowanie wejścia dźwiękowego

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
pl: A&utomatyczna regulacja poziomu nagrywania (włącz/wyłącz)

en: T&ransport
pl: T&ransportuj

note: i18n-hint: (verb) Start playing audio
en: Pl&ay Once
pl: Odtw&arzaj raz

note: i18n-hint: (verb) Stop playing audio
en: Sto&p
pl: Zatrzy&maj

en: Play &One Second
pl: &Odtwarzaj 1 sekundę

en: Play to &Selection
pl: Odtwar&zaj do zaznaczenia

en: Play &Before Selection Start
pl: O&dtwarzaj przed początkiem zaznaczenia

en: Play Af&ter Selection Start
pl: Od&twarzaj po początku zaznaczenia

en: Play Be&fore Selection End
pl: Odt&warzaj przed końcem zaznaczenia

en: Play Aft&er Selection End
pl: Odtwarzaj po końcu zaznacz&enia

en: Play Before a&nd After Selection Start
pl: Odtwarzaj przed i po początku zaz&naczenia

en: Play Before an&d After Selection End
pl: O&dtwarzaj przed i po końcu zaznaczenia

en: Play C&ut Preview
pl: &Odtwarzaj podgląd cięcia

en: Move to Pre&vious Label
pl: Przes&uń do poprzedniej etykiety

en: Move to Ne&xt Label
pl: Prze&suń do następnej etykiety

en: &View
pl: &Widok

en: &Zoom
pl: Powięks&zenie

en: Zoom &In
pl: Pow&iększ

en: Zoom &Normal
pl: &Normalny rozmiar

en: Zoom &Out
pl: P&omniejsz

en: &Zoom to Selection
pl: Powięks&z do zaznaczenia

en: Zoom &Toggle
pl: Pr&zełącz powiększenie

en: T&rack Size
pl: &Rozmiar ścieżki

en: &Fit to Width
pl: &Dopasuj do szerokości

en: Fit to &Height
pl: Dopasuj do &wysokości

en: &Collapse All Tracks
pl: Zwiń wszystkie ś&cieżki

en: E&xpand Collapsed Tracks
pl: Rozwiń zwinięte ścież&ki

en: Sk&ip to
pl: &Przejdź do

en: Selection Sta&rt
pl: &Początek zaznaczenia

en: Skip to Selection Start
pl: Skocz do początku zaznaczenia

en: Skip to Selection End
pl: Skocz do końca zaznaczenia

en: Enable E&xtra Menus
pl: Włącz menu E&kstra

en: Show Track &Name as overlay
pl: Pokaż &nazwę ścieżki jako nakładki

en: &Show Clipping in Waveform
pl: Pokaż obcinanie w k&ształcie fali

en: Preferences for Application
pl: Ustawienia aplikacji

note: i18n-hint: Title for the update notifications panel in the preferences dialog.
en: Update notifications
pl: Powiadomienia o aktualizacjach

[ctx: application preferences]
note: i18n-hint: Check-box title that configures periodic updates checking.
en: &Check for updates
pl: Sprawdź aktualiza&cje

en: App update checking requires network access. In order to protect your privacy, Audacity does not store any personal information.
pl: Sprawdzanie aktualizacji aplikacji wymaga dostępu do sieci. Aby chronić Twoją prywatność, Audacity nie przechowuje żadnych danych osobowych.

en: Batch
pl: Wsad

en: Preferences for Batch
pl: Ustawienia wsadu

en: Behaviors
pl: Zachowania

en: &Don't apply effects in batch mode
pl: Nie stosuje efektów w trybie wsa&dowym

en: Audio Settings
pl: Ustawienia dźwięku

[ctx: device]
note: i18n-hint Software interface to audio devices
en: Interface
pl: Interfejs

en: Using:
pl: Wykorzystując:

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: &Device:
pl: Urzą&dzenie:

[ctx: preference]
note: i18n-hint: modifier as in "Recording preferences", not progressive verb
en: Recording
pl: Nagrywanie

en: De&vice:
pl: &Urządzenie:

en: Cha&nnels:
pl: Ka&nały:

en: &Project Sample Rate:
pl: Częstotliwość &próbkowania projektu:

en: Sample Rate used when recording new tracks, mixing down tracks and for playback in this project.
pl: Częstotliwość próbkowania używana przy nagrywaniu nowych ścieżek, miksowaniu ścieżek i do odtwarzania w tym projekcie.

en: D&efault Sample Rate:
pl: D&omyślna częstotliwość próbkowania:

en: Default Sample &Format:
pl: Domyślny &format sampla:

en: Latency
pl: Opóźnienie

en: &Buffer length:
pl: Rozmiar &bufora:

en: &Latency compensation:
pl: Kompensata &opóźnienia:

en: No audio interfaces
pl: Brak interfejsów dźwiękowych

en: No devices found
pl: Nie znaleziono żadnych urządzeń

en: 1 (Mono)
pl: 1 (mono)

en: 2 (Stereo)
pl: 2 (stereo)

en: Device
pl: Urządzenie

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
pl: Katalogi

en: Preferences for Directories
pl: Ustawienia katalogów

en: Default directories
pl: Katalogi domyślne

en: Leave a field empty to go to the last directory used for that operation.
    Fill in a field to always go to that directory for that operation.
pl: Pozostaw pole puste, aby przejść do ostatniego katalogu używanego do tej operacji.
    Wypełnij pole, aby zawsze przejść do tego katalogu przy tej operacji.

en: O&pen:
pl: Otwó&rz:

en: S&ave:
pl: Z&apisz:

en: B&rowse...
pl: Wybie&rz...

en: &Import:
pl: &Importuj:

en: Br&owse...
pl: W&ybierz...

en: &Export:
pl: &Eksportuj:

en: Bro&wse...
pl: &Wybierz...

en: &Macro output:
pl: Wyjście &makra:

en: Temporary files directory
pl: Katalog plików tymczasowych

en: Brow&se...
pl: Wybier&z...

en: &Free Space:
pl: &Wolne miejsce:

en: unavailable - above location doesn't exist
pl: niedostępne - powyższe położenie nie istnieje

en: Choose a location
pl: Wybierz miejsce

en: 
    Directory %s does not exist. Create it?
pl: 
    Katalog %s nie istnieje. Utworzyć go?

en: Directory creation failed.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu.

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
pl: Katalog %s jest nieodpowiedni (zagrożone są czyszczone)

en: 'Temporary Directory' cannot be set.
pl: Nie można ustawić „Katalog tymczasowy”.

en: 'Temporary files' directory cannot be set.
pl: Nie można ustawić katalogu „Pliki tymczasowe”.

en: Directory %s is not writable
pl: Katalog %s nie jest przeznaczony do zapisu

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
pl: Zmiana katalogu tymczasowego będzie nieaktywna aż do zrestartowania programu Audacity

en: Temp Directory Update
pl: Aktualizacja katalogu tymczasowego

en: 'Open' directory cannot be set.
pl: Nie można ustawić katalogu „Otwórz”.

en: 'Save' directory cannot be set.
pl: Nie można ustawić katalogu „Zapisz”.

en: 'Import' directory cannot be set.
pl: Nie można ustawić katalogu „Importuj”.

en: 'Export' directory cannot be set.
pl: Nie można ustawić katalogu „Eksportuj”.

en: 'Macro Output' directory cannot be set.
pl: Nie można ustawić katalogu „Wyjście makra”.

en: Effects
pl: Efekty

en: Preferences for Effects
pl: Ustawienia efektów

en: Sort by effect name
pl: Sortuj według nazwy efektu

en: Sort by publisher and effect name
pl: Sortuj według wydawcy i nazwy efektu

en: Sort by type and effect name
pl: Sortuj według typu i nazwy efektu

en: Group by publisher
pl: Grupuj według wydawcy

en: Group by type
pl: Grupuj według typu

en: Group by category
pl: Grupuj według kategorii

en: Group by type and publisher
pl: Grupuj według typu i wydawcy

en: Effect Options
pl: Opcje efektu

en: Effect menu &organization:
pl: &Organizacja menu efektów:

en: Realtime effect o&rganization:
pl: O&rganizacja efektów w czasie rzeczywistym:

en: &Skip effects scanning at startup
pl: Pomiń &skanowanie efektów przy uruchamianiu

en: Instruction Set
pl: Zbiór instrukcji

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
pl: &Użyj SSE/SSE2/.../AVX

en: Open Plugin &Manager
pl: Otwórz &Menedżera wtyczek

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
pl: Rozszerzony import

en: Preferences for ExtImport
pl: Ustawienia rozsz. importu

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
pl: Ws&tępna próba użycia filtra w oknie dialogowym otwarcia pliku

en: Rules to choose import filters
pl: Zasady wyboru filtrów importu

en: File extensions
pl: Rozszerzenia plików

en: Mime-types
pl: Typy mime

en: Importer order
pl: Kolejność importowania

en: Move rule &up
pl: Przes&uń zasadę w górę

en: Move rule &down
pl: Przesuń zasa&dę w dół

en: Move f&ilter up
pl: Przesuń f&iltr w górę

en: Move &filter down
pl: Przesuń &filtr w dół

en: &Add new rule
pl: Dod&aj nową zasadę

en: De&lete selected rule
pl: &Usuń wybraną zasadę

en: Unused filters:
pl: Nieużywane filtry:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
pl: W jednym z elementów istnieją znaki niedrukowalne (spacje, znaki nowej linii, tabulatory lub znaki końca linii). Na pewno popsują one dopasowywanie do wzorca. Zalecane jest obcięcie spacji, chyba że wiesz, co robisz. Chcesz, aby Audacity obciął spacje za Ciebie?

en: Spaces detected
pl: Wykryto spacje

en: Do you really want to delete selected rule?
pl: Na pewno chcesz usunąć wybraną zasadę?

en: Rule deletion confirmation
pl: Zasada potwierdzania przy usuwaniu

en: Ext Import
pl: Rozsz. import

[ctx: GUI]
note: i18n-hint: refers to Audacity's user interface settings
en: Interface
pl: Interfejs

en: Preferences for GUI
pl: Ustawienia GUI

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
pl: -36 dB („płytki” zakres do edytowania przy dużych amplitudach)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
pl: -48 dB (PCM zakres 8-bitowych sampli)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
pl: -60 dB (PCM zakres 10-bitowych sampli)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
pl: -72 dB (PCM zakres 12-bitowych sampli)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
pl: -84 dB (PCM zakres 14-bitowych sampli)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
pl: -96 dB (PCM zakres 16-bitowych sampli)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
pl: -120 dB (przybliżony zakres słyszenia człowieka)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
pl: -145 dB (PCM zakres 24-bitowych sampli)

en: Display
pl: Wyświetlacz

en: &Language:
pl: &Język:

en: Th&eme:
pl: M&otyw:

en: Meter dB &range:
pl: Zak&res dB miernika:

en: Show 'How to Get &Help' at launch
pl: &Pokaż „Jak uzyskać pomoc” przy starcie

en: Show e&xtra menus
pl: Po&każ menu Ekstra

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
pl: Pokaż alternatywną &stylistykę (Mac a PC)

en: &Beep on completion of longer activities
pl: &Daj sygnał dźwiękowy po zakończeniu dłuższych czynności

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
pl: Zachowaj e&tykiety, jeśli zaznaczenie jest przyczepiane do etykiety

en: B&lend system and Audacity theme
pl: B&lend systemu i motyw Audacity

note: i18n-hint: RTL stands for 'Right to Left'
en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
pl: W językach „od prawej do lewej” użyj układów „od lewej do prawej”

en: Never use comma as decimal point
pl: Nigdy nie używaj przecinka jako przecinka dziesiętnego

en: Language "%s" is unknown
pl: Język „%s” jest nieznany

en: Import / Export
pl: Import/eksport

en: Preferences for ImportExport
pl: Ustawienia importu/eksportu

en: S&witch view to Beats and Measures and align with musical grid
pl: Przełącz &widok na Miary i takty i dopasuj do siatki muzycznej

en: &Ask me each time
pl: Z&apytaj mnie za każdym razem

en: Do &nothing
pl: &Nic nie rób

en: Music Imports
pl: Importowania muzyki

en: When Audacity detects music in file imported on empty project
pl: Gdy Audacity wykryje muzykę w pliku zaimportowanym do pustego projektu

en: IMPORT EXPORT
pl: IMPORT EKSPORT

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Preferences for KeyConfig
pl: Ustawienia KeyConfig

en: Keyboard preferences currently unavailable.
pl: Ustawienia klawiatury chwilowo niedostępne.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
pl: Otwórz nowy projekt, aby zmodyfikować skróty klawiaturowe.

en: &Hotkey:
pl: &Skrót:

en: &Tree
pl: Dr&zewo

en: &Name
pl: &Nazwa

en: &Key
pl: &Klucz

en: Key Bindings
pl: Powiązania klawiaturowe

en: View by:
pl: Wyświetl według:

en: View by tree
pl: Wyświetl według drzewa

en: View by name
pl: Wyświetl według nazwy

en: View by key
pl: Wyświetl według klucza

en: Bindings
pl: Powiązania

en: Short cut
pl: Krótkie cięcie

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
pl: U&staw

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
pl: Uwaga: Naciśnięcie Cmd+Q spowoduje wyjście. Pozostałe klawisze są prawidłowe.

en: &Import...
pl: &Importuj...

en: &Defaults
pl: &Domyślne

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
pl: 
       *   „%s”  (ponieważ skrót „%s” jest używany przez „%s”)

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
pl: Wybierz plik XML zawierający skróty klawiaturowe programu Audacity...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
pl: Błąd importowania skrótów klawiaturowych

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
pl: Plik ze skrótami zawiera niedozwolone duplikaty skrótów dla „%s” i „%s”.
    Nic nie zostało zaimportowane.

en: Loaded %d keyboard shortcuts
pl: Załadowano %d skróty klawiaturowe

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
pl: 
    Następujące polecenia nie są wymienione w zaimportowanym pliku, ale ich skróty zostały usunięte z powodu konfliktu z innymi nowymi skrótami:

en: Loading Keyboard Shortcuts
pl: Ładowanie skrótów klawiaturowych

en: Export Keyboard Shortcuts As:
pl: Eksportuj skróty klawiaturowe jako:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
pl: Błąd eksportowania skrótów klawiaturowych

en: You may not assign a key to this entry
pl: Nie można przypisać klawisza do tego wpisu

en: You must select a binding before assigning a shortcut
pl: Musisz wybrać powiązania przed przypisaniem skrótu

en: 
    
    	 and
pl: 
    
    	 i

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
pl: Skrót klawiaturowy „%s” jest już przypisany do:
    
    	%s
    
    
    Kliknij na przycisk „OK”, aby zamiast tego przypisać skrót do
    
    	%s
    
    W przeciwnym razie kliknij „Anuluj”.

en: Preferences for Library
pl: Ustawienia biblioteki

en: Library
pl: Biblioteka

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
pl: Urządzenia MIDI

en: Preferences for MidiIO
pl: Ustawienia WEJ./WYJ. MIDI

en: No MIDI interfaces
pl: Brak interfejsu MIDI

[ctx: MIDI]
note: i18n-hint Software interface to MIDI
en: Interface
pl: Interfejs

en: Using: PortMidi
pl: Wykorzystując: PortMidi

en: MIDI Synth L&atency (ms):
pl: Opóźnienie syntetyz&atora MIDI (ms):

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
pl: Opóźnienie syntetyzatora MIDI musi być liczbą całkowitą

en: Midi IO
pl: WEJ./WYJ. MIDI

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
pl: Moduły

en: Preferences for Module
pl: Ustawienia modułu

en: Modules are optional components of Audacity that enable some functionality, such as importing and exporting. 
    It is generally not necessary to change these settings.
pl: Moduły to opcjonalne komponenty Audacity, które umożliwiają pewne funkcje, takie jak importowanie i eksportowanie.
    Generalnie zmiana tych ustawień nie jest konieczna.

en: Changes to these settings only take effect when restarting Audacity.
pl: Zmiany w tych ustawieniach zaczną obowiązywać dopiero po ponownym uruchomieniu Audacity.

en: Always ask
pl: Zawsze zapytaj

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: No choice made
pl: Nie dokonano żadnego wyboru

en: Error: No modules were found. This may indicate a faulty installation.
pl: Błąd: Nie znaleziono żadnych modułów. Może to wskazywać na wadliwą instalację.

en: Module
pl: Moduł

en: Preferences for Playback
pl: Ustawienia odtwarzania

en: Effects Preview
pl: Podgląd efektów

en: &Length:
pl: &Długość:

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
pl: Podgląd cięcia

en: &Before cut region:
pl: Przed wyciętym o&bszarem:

en: &After cut region:
pl: Po wyciętym obsz&arze:

en: Seek Time when playing
pl: Czas przewijania przy odtwarzaniu

en: &Short period:
pl: &Krótki odcinek:

en: Lo&ng period:
pl: Długi odci&nek:

en: &Micro-fades
pl: &Mikro-przejścia

en: Always scrub un&pinned
pl: Zawsze &przewijaj odpiętą

en: Audacity Preferences
pl: Ustawienia Audacity

en: Category
pl: Kategoria

en: Preferences:
pl: Ustawienia:

en: Preferences for Quality
pl: Ustawienia jakości

en: Real-time Conversion
pl: Przekształcanie w czasie rzeczywistym

en: Sample Rate Con&verter:
pl: Przekształcanie częstotli&wości próbkowania:

en: High-quality Conversion
pl: Przekształcanie wysokiej jakości

en: Sample Rate Conver&ter:
pl: Przeksz&tałcanie częstotliwości próbkowania:

en: Preferences for Recording
pl: Ustawienia nagrywania

en: Hear &other tracks while recording (overdub)
pl: Słysz inne ścieżki p&odczas nagrywania (overdub)

en: Use &hardware to play other tracks
pl: Użyj &sprzętu, aby odtwarzać inne ścieżki

en: Audible input &monitoring
pl: &Monitorowanie wejścia dźwiękowego

en: Record on a new track
pl: Nagrywaj na nowej ścieżce

note: i18n-hint: Dropout is a loss of a short sequence audio sample data from the recording
en: Detect dropouts
pl: Wykryj przerwy

en: Sound Activated Recording
pl: Nagrywanie aktywowane dźwiękiem

en: &Enable
pl: Włą&cz

en: Le&vel (dB):
pl: &Poziom (dB):

note: i18n-hint: start of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: Name newly recorded tracks
pl: Nazwa nowo nagranych ścieżek

note: i18n-hint: end of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: With:
pl: Z:

en: Custom Track &Name
pl: &Niestandardowa nazwa ścieżki

en: Custom name text
pl: Niestandardowa nazwa tekstu

en: Recorded_Audio
pl: Nagrany_dźwięk

en: &Track Number
pl: Nu&mer ścieżki

en: System &Date
pl: &Data systemowa

en: System T&ime
pl: Czas s&ystemowy

en: Automated Recording Level Adjustment
pl: Automatyczna regulacja poziomu nagrywania

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
pl: Włącz automatyczną regulację poziomu nagrywania.

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
pl: Szczyt docelowy:

en: Within:
pl: Wewnątrz:

en: Analysis Time:
pl: Czas analizy:

en: milliseconds (time of one analysis)
pl: milisekundy (czas jednej analizy)

en: Number of consecutive analysis:
pl: Liczba kolejnych analiz:

en: 0 means endless
pl: 0 oznacza bez końca

en: Punch and Roll Recording
pl: Nagrywanie Punch and Roll

en: Pre-ro&ll:
pl: Pre-ro&lka:

en: Cross&fade:
pl: &Przenikanie:

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
pl: Okres

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: New color scheme for spectrograms, Roseus is proper name of the color scheme
en: Color (Roseus)
pl: Kolor (Roseus)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Classic color scheme(from theme) for spectrograms
en: Color (classic)
pl: Kolor (klasyczny)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Grayscale color scheme for spectrograms
en: Grayscale
pl: Skala szarości

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Inverse grayscale color scheme for spectrograms
en: Inverse grayscale
pl: Odwrócona skala szarości

en: Frequencies
pl: Częstotliwości

note: i18n-hint: the Reassignment algorithm for spectrograms
en: Reassignment
pl: Przeniesienie

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
pl: Wysokość (EAC)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
pl: Maksymalna częstotliwość musi wynosić 100 Hz lub więcej

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
pl: Minimalna częstotliwość musi wynosić przynajmniej 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
pl: Minimalna częstotliwość musi być mniejsza niż maksymalna częstotliwość

en: The range must be at least 1 dB
pl: Zakres musi wynosić przynajmniej 1 dB

en: The frequency gain cannot be negative
pl: Wzmocnienie częstotliwości nie może być ujemne

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
pl: Wzmocnienie częstotliwości nie może być większe niż 60 dB/dec

en: Spectrogram Settings
pl: Ustawienia spektrogramu

en: Spectrograms
pl: Spektrogramy

en: Preferences for Spectrum
pl: Ustawienia widma

note: i18n-hint: use is a verb
en: &Use Preferences
pl: &Użyj ustawień

en: Scale
pl: Skala

en: S&cale:
pl: S&kala:

en: Mi&n Frequency (Hz):
pl: Mi&n. częstotliwość (Hz):

en: Ma&x Frequency (Hz):
pl: Ma&ks. częstotliwość (Hz):

en: Colors
pl: Kolory

en: &Gain (dB):
pl: &Wzmocnienie (dB):

en: &Range (dB):
pl: Zak&res (dB):

en: High &boost (dB/dec):
pl: Mocne pod&bicie (dB/dec):

en: Algorithm
pl: Algorytm

en: A&lgorithm:
pl: A&lgorytm:

en: Window &size:
pl: Ro&zmiar okna:

en: 8 - most wideband
pl: 8 - najszersze pasmo

en: 32768 - most narrowband
pl: 32768 - najwęższe pasmo

en: Window &type:
pl: &Typ okna:

en: &Zero padding factor:
pl: Współc&zynnik uzupełnienia zerami:

en: Ena&ble Spectral Selection
pl: Włącz zaznaczenie wi&dma

en: Show a grid along the &Y-axis
pl: Pokaż siatkę wzdłuż osi &Y

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
pl: Znajdź nuty FFT

en: Minimum Amplitude (dB):
pl: Minimalna amplituda (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
pl: Maks. liczba nut (1..128):

en: &Find Notes
pl: &Znajdź nuty

en: &Quantize Notes
pl: &Kwantyzacja nut

en: Global settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Ena&ble spectral selection
pl: Włącz zaznaczenie wi&dma

en: The maximum frequency must be an integer
pl: Maksymalna częstotliwość musi być liczbą całkowitą

en: The minimum frequency must be an integer
pl: Minimalna częstotliwość musi być liczbą całkowitą

en: The gain must be an integer
pl: Wzmocnienie musi być liczbą całkowitą

en: The range must be a positive integer
pl: Zakres musi być dodatnią liczbą całkowitą

en: The frequency gain must be an integer
pl: Wzmocnienie częstotliwości musi być liczbą całkowitą

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
pl: Minimalna amplituda (dB) musi być liczbą całkowitą

en: The maximum number of notes must be an integer
pl: Maksymalna liczba nut musi być liczbą całkowitą

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
pl: Maksymalna liczba nut musi zawierać się w zakresie 1..128

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
pl: Motyw

en: Preferences for Theme
pl: Ustawienia motywu

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
pl: Ubieranie w motywy jest funkcją eksperymentalną.
    
    Aby ją wypróbować, kliknij „Zapisz pamięć podręczną motywu”, a następnie znajdź i zmodyfikuj obrazy i kolory w
    ImageCacheVxx.png, wykorzystując edytor obrazów, np. Gimpa.
    
    Kliknij „Załaduj pamięć podręczną motywu”, aby załadować zmienione obrazy i kolory z powrotem do Audacity.

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
pl: Zapisywanie i ładowanie indywidualnych plików motywów używa oddzielnego pliku
    dla każdego obrazu, ale jest pod każdym względem tym samym pomysłem.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
pl: Pamięć podręczna motywu - Obrazy &i kolor

en: Save Theme Cache
pl: Zapisz pamięć podręczną motywu

en: Load Theme Cache
pl: Załaduj pamięć podręczną motywu

en: Individual Theme Files
pl: Indywidualne pliki motywów

en: Save Files
pl: Zapisz pliki

en: Load Files
pl: Załaduj pliki

note: i18n-hint: i.e. the behaviors of tracks
en: Tracks Behaviors
pl: Zachowania ścieżek

en: Preferences for TracksBehaviors
pl: Ustawienia zachowania ścieżek

en: Ask me each time.
    Show dialog each time audio is pasted.
pl: Zapytaj mnie za każdym razem.
    Pokaż okno dialogowe za każdym razem, gdy dźwięk jest wklejany.

en: &Select all audio, if selection required
pl: &Zaznacz cały dźwięk, jeśli wymagane jest zaznaczenie

note: i18n-hint: Cut-lines are lines that can expand to show the cut audio.
en: Enable cut &lines
pl: Włącz &linie tnące

en: Editing a clip can &move other clips
pl: Edytowanie klipu &może przesunąć inne klipy

en: &Always paste audio as new clips
pl: Z&awsze wklejaj dźwięk jako nowe klipy

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
pl: „Przesuń skupienie ścieżki” przesuwa się c&yklicznie przez ścieżki

en: &Type to create a label
pl: Wpisz, aby u&tworzyć etykietę

en: Use dialog for the &name of a new label
pl: Użyj ok&na dialogowego dla nazwy nowej etykiety

en: Solo &Button:
pl: &Przycisk Solo:

en: Pasted audio
pl: Wklejony dźwięk

en: Paste audio from other Audacity project as
pl: Wklej dźwięk z innego projektu Audacity jako

en: Waveform
pl: Kształt fali

en: Spectrogram
pl: Spektrogram

en: Connect dots
pl: Podłącz punkty

en: Stem plot
pl: Działka macierzysta

en: Fit to Width
pl: Dopasuj do szerokości

en: Zoom to Selection
pl: Powiększ do zaznaczenia

en: Zoom Default
pl: Ustaw powiększenie domyślne

en: Minutes
pl: Minuty

en: 5ths of Seconds
pl: Piąte sekundy

en: 10ths of Seconds
pl: Dziesiąte sekundy

en: 20ths of Seconds
pl: Dwudzieste sekundy

en: 50ths of Seconds
pl: Pięćdziesiąte sekundy

en: 100ths of Seconds
pl: Setne sekundy

en: 500ths of Seconds
pl: Pięćsetne sekundy

en: MilliSeconds
pl: Milisekundy

en: 4 Pixels per Sample
pl: 4 piksele na sampel

en: Max Zoom
pl: Maksymalne powiększenie

en: Preferences for Tracks
pl: Ustawienia ścieżek

en: Auto-&fit track height
pl: Autodo&pasowanie wysokości ścieżki

en: Sho&w track name as overlay
pl: Pokaż naz&wę ścieżki jako nakładki

en: Use &half-wave display when collapsed
pl: Użyj wyświetlacza &półfalowego, gdy jest zwinięty

en: &Pinned Recording/Playback head
pl: &Podpięty do głowicy nagrywania/odtwarzania

en: A&uto-scroll if head unpinned
pl: A&utoprzewijanie, jeśli głowica jest odpięta

en: Pinned &head position
pl: Pozycja podpiętej &głowicy

en: Default &view mode:
pl: Domyślny tryb &widoku:

en: Default Waveform scale:
pl: Domyślna skala kształtu fali:

en: Display &samples:
pl: Wyświetl &sample:

en: Default audio track &name:
pl: Domyśl&na nazwa ścieżki dźwiękowej:

en: Zoom Toggle
pl: Przełącz powiększenie

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Preferences for Warnings
pl: Ustawienia ostrzeżeń

en: Show Warnings/Prompts for
pl: Pokaż ostrzeżenia/podpowiedzi w następujących przypadkach

en: Saving &projects versus exporting audio
pl: Za&pisywanie projektów a eksportowanie dźwięku

en: Saving &empty project
pl: Zapisywani&e pustego projektu

note: i18n-hint: A waveform is a visual representation of vibration
en: Waveforms
pl: Kształty fali

en: Preferences for Waveforms
pl: Ustawienia kształtów fali

en: Waveform dB &range:
pl: Zak&res dB kształtu fali:

note: i18n-hint: Audio setup button text, keep as short as possible
en: Audio Setup
pl: Ustawienia dźwięku

en: &Playback Device
pl: Urządzenie &odtwarzające

en: &Recording Device
pl: U&rządzenie nagrywające

en: Recording &Channels
pl: &Kanały nagrywania

en: &Audio Settings...
pl: Ust&awienia dźwięku...

en: 1 (Mono) Recording Channel
pl: 1 (mono) kanał nagrywania

en: 2 (Stereo) Recording Channels
pl: 2 (stereo) kanały nagrywania

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages the audio devices
en: &Audio Setup Toolbar
pl: P&asek narzędzi ustawień dźwięku

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Stopped
pl: Zatrzymanie

en: Pause
pl: Pauza

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Skip to Start
pl: Skocz do początku

en: Skip to End
pl: Skocz do końca

en: Play Once
pl: Odtwarzaj raz

en: Record New Track
pl: Nagrywaj nową ścieżkę

en: Append Record
pl: Dołącz nagranie

en: Select to End
pl: Zaznacz do końca

en: Select to Start
pl: Zaznacz do początku

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused.
en: %s Paused.
pl: %s zapauzowane.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
pl: Pasek narzędzi &transportu

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
pl: Urządzenie odtwarzające

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
pl: Urządzenie nagrywające

en: Audio Host
pl: Host dźwięku

en: Recording Channels
pl: Kanały nagrywania

en: Select Recording Device
pl: Wybierz urządzenie nagrywające

en: Select Playback Device
pl: Wybierz urządzenie odtwarzające

en: Select Audio Host
pl: Wybierz host dźwięku

en: Select Recording Channels
pl: Wybierz kanały nagrywania

en: Device information is not available.
pl: Brak informacji o urządzeniu.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
pl: Pasek narzę&dzi urządzenia

en: De&vice
pl: &Urządzenie

en: Change &Recording Device...
pl: Zmień u&rządzenie nagrywające...

en: Change &Playback Device...
pl: Zmień urządzenie &odtwarzające...

en: Change Audio &Host...
pl: Zmień &host dźwięku...

en: Change Recording Cha&nnels...
pl: Zmień ka&nały nagrywania...

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Fit selection to width
pl: Dopasuj zaznaczenie do szerokości

en: Fit project to width
pl: Dopasuj projekt do szerokości

en: Trim audio outside selection
pl: Przytnij dźwięk poza zaznaczeniem

en: Silence audio selection
pl: Wycisz zaznaczony dźwięk

en: Sync-Lock Tracks
pl: Ścieżki z blokadą synchronizacji

en: Edit
pl: Edycja

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
pl: Pas&ek narzędzi edycji

en:  Monitoring
pl:  Monitorowanie

en:  Active
pl:  Aktywne

en:  Peak %2.f dB
pl:  Szczyt %2.f dB

en:  Peak %.2f
pl:  Szczyt %.2f

en:  Clipped
pl:  Obcięte

en: Record Meter
pl: Miernik nagrywania

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded.
en: Recording Level
pl: Poziom nagrywania

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
pl: Miernik-nagrywanie

en: Playback Meter
pl: Miernik odtwarzania

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Playback Level
pl: Poziom odtwarzania

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
pl: Miernik-odtwarzanie

en: Recording Meter
pl: Miernik nagrywania

en: Combined Meter
pl: Połączony miernik

en: &Recording Meter Toolbar
pl: Pasek na&rzędzi miernika nagrywania

en: &Playback Meter Toolbar
pl: &Pasek narzędzi miernika odtwarzania

en: Mi&xer
pl: Mi&kser

en: Ad&just Playback Volume...
pl: Dostosu&j głośność odtwarzania...

en: &Increase Playback Volume
pl: Zw&iększ głośność odtwarzania

en: &Decrease Playback Volume
pl: Zmniejsz głośność o&dtwarzania

en: Adj&ust Recording Volume...
pl: Dostos&uj głośność nagrywania...

en: I&ncrease Recording Volume
pl: Zwiększ głoś&ność nagrywania

en: D&ecrease Recording Volume
pl: Zmni&ejsz głośność nagrywania

note: i18n-hint noun
en: Length
pl: Długość

note: i18n-hint noun
en: Center
pl: Środek

en: Selection Toolbar Setup
pl: Ustawienia paska narzędzi zaznaczenia

en: Start and End of Selection
pl: Początek i koniec zaznaczenia

en: Start and Length of Selection
pl: Początek i długość zaznaczenia

en: Length and End of Selection
pl: Długość i koniec zaznaczenia

en: Length and Center of Selection
pl: Długość i środek zaznaczenia

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
pl: Pa&sek narzędzi zaznaczenia

en: Snap
pl: Przyczep

en: Snapping
pl: Przyczepianie

note: i18n-hint: combo box is the type of the control/widget
en: Snap to combo box
pl: Przyczep do pola kombi

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Snapping Toolbar
pl: Pa&sek narzędzi przyczepiania

en: Spectral Selection
pl: Zaznaczenie widma

en: Center frequency and Width
pl: Częstotliwość środkowa i szerokość

en: Low and High Frequencies
pl: Niskie i wysokie częstotliwości

en: Show
pl: Pokaż

en: Center Frequency
pl: Częstotliwość środkowa

en: Bandwidth
pl: Przepustowość

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a frequency range of audio
en: Spe&ctral Selection Toolbar
pl: Pasek narzędzi zazna&czenia widma

en: Time Signature
pl: Oznaczenie metryczne

en: Upper Time Signature
pl: Górne oznaczenie metryczne

en: Lower Time Signature
pl: Dolne oznaczenie metryczne

en: Tempo Changed
pl: Tempo zmienione

en: Upper Time Signature Changed
pl: Górne oznaczenie metryczne zmienione

en: Lower Time Signature Changed
pl: Dolne oznaczenie metryczne zmienione

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: Time Signature Toolbar
pl: Pasek narzędzi oznaczenia metrycznego

en: Time
pl: Czas

en: Audio Position
pl: Pozycja dźwięku

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for viewing actual time of the cursor
en: &Time Toolbar
pl: Pa&sek narzędzi czasu

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of the kind of toolbar.
en: Audacity %s Toolbar
pl: Pasek narzędzi %s Audacity

en: Click and drag to resize toolbar
pl: Kliknij i przeciągnij, aby zmienić rozmiar paska narzędzi

en: ToolDock
pl: Dok z narzędziami

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Selection Tool
pl: Narzędzie zaznaczania

en: Envelope Tool
pl: Narzędzie obwiedni

en: Draw Tool
pl: Narzędzie rysowania

en: Multi-Tool
pl: Multinarzędzie

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
pl: P&asek narzędzi narzędzi

en: &Selection Tool
pl: Nar&zędzie zaznaczania

en: &Envelope Tool
pl: Narzędzi&e obwiedni

en: &Draw Tool
pl: Narzę&dzie rysowania

en: &Multi Tool
pl: &Multinarzędzie

en: &Previous Tool
pl: &Poprzednie narzędzie

en: &Next Tool
pl: &Następne narzędzie

en: Play-at-Speed
pl: Odtwarzaj z prędkością

en: Play at selected speed
pl: Odtwarzaj z podaną prędkością

en: Playback Speed
pl: Prędkość odtwarzania

en: Play-at-Speed Once
pl: Odtwarzaj z prędkością raz

en: Pla&y-at-Speed Toolbar
pl: Pasek narzędzi &odtwarzania z prędkością

note: i18n-hint: 'Normal Play-at-Speed' doesn't loop or cut preview.
en: &Play-at-Speed
pl: Odtwarzaj z &prędkością

en: Play-at-Speed &Once
pl: &Odtwarzaj z prędkością raz

en: Play C&ut Preview-at-Speed
pl: &Odtwarzaj podgląd cięcia z prędkością

en: Ad&just Playback Speed...
pl: Dostosu&j prędkość odtwarzania...

en: &Increase Playback Speed
pl: Zw&iększ prędkość odtwarzania

en: &Decrease Playback Speed
pl: Zmniejsz prę&dkość odtwarzania

en: Drag label. Hold shift and drag to move all labels on the same track.
pl: Przeciągnij etykietę. Przytrzymaj Shift i przeciągnij, aby przenieść wszystkie etykiety na tej samej ścieżce.

en: Drag one or more label boundaries.
pl: Pociągnij za jedną lub więcej granic etykiety.

en: Drag label boundary.
pl: Pociągnij za granicę etykiety.

en: Modified Label
pl: Zmodyfikowana etykieta

en: Label Edit
pl: Etykieta edycji

en: Click to edit label text
pl: Kliknij, aby edytować tekst etykiety

en: &Font...
pl: &Czcionka...

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
pl: Czcionka etykiety ścieżki

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
pl: Nazwa kroju

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
pl: Rozmiar kroju

en: Cu&t Label text
pl: Wy&tnij tekst etykiety

en: &Copy Label text
pl: &Kopiuj tekst etykiety

en: &Delete Label
pl: &Usuń etykietę

en: &Edit Label...
pl: &Edytuj etykietę...

en: Deleted Label
pl: Usunięta etykieta

en: Edited labels
pl: Edytowane etykiety

en: New label
pl: Nowa etykieta

en: Up &Octave
pl: &Oktawa w górę

en: Down Octa&ve
pl: Okta&wa w dół

en: MIDI Device Info
pl: Informacje o urządzeniu MIDI

en: &MIDI Device Info...
pl: Informacje o urządzeniu &MIDI...

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
pl: Kliknij, aby powiększyć w pionie. Kliknij z Shift, aby pomniejszyć. Przeciągnij, aby określić obszar powiększenia.

en: Zoom Reset
pl: Resetuj powiększenie

en: Shift-Right-Click
pl: Shift i kliknięcie prawym przyciskiem myszki

en: Left-Click/Left-Drag
pl: Kliknij lewym przyciskiem myszki/przeciągnij lewym przyciskiem myszki

en: Shift-Left-Click
pl: Shift i kliknięcie lewym przyciskiem myszki

en: Click and drag to stretch selected region.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby rozciągnąć zaznaczony obszar.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
pl: Rozciągnij ścieżkę nut

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
pl: Rozciągnij

en: Click to open clip context menu.
pl: Kliknij, aby otworzyć menu kontekstowe klipu.

en: Reset Clip Pitch
pl: Resetuj wysokość klipu

en: Not enough space
pl: Za mało miejsca

en: There is not enough space to expand the clip to its original speed.
pl: Za mało miejsca, aby rozszerzyć klip do jego pierwotnej prędkości.

en: Reset Clip Speed
pl: Resetuj prędkość klipu

en: Click to reset clip pitch.
pl: Kliknij, aby zresetować wysokość klipu.

en: Click to change clip pitch, Cmd + click to reset.
pl: Kliknij, aby zmienić wysokość klipu, Cmd+kliknij, aby zresetować.

en: Click to change clip pitch, Ctrl + click to reset.
pl: Kliknij, aby zmienić wysokość klipu, Ctrl+kliknij, aby zresetować.

en: Click to reset clip speed.
pl: Kliknij, aby zresetować prędkość klipu.

en: Click to change clip speed, Cmd + click to reset.
pl: Kliknij, aby zmienić prędkość klipu, Cmd+kliknij, aby zresetować.

en: Click to change clip speed, Ctrl + click to reset.
pl: Kliknij, aby zmienić prędkość klipu, Ctrl+kliknij, aby zresetować.

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
pl: Kliknij lewym przyciskiem myszki, aby rozszerzyć, prawym, aby usunąć

en: Expanded Cut Line
pl: Rozszerzono linię cięcia

en: Expand
pl: Rozszerz

en: Removed Cut Line
pl: Usunięto linię cięcia

en: Pitch and Speed
pl: Wysokość i prędkość

en: Clip Pitch
pl: Wysokość klipu

en: se&mitones:
pl: półto&ny:

en: &cents:
pl: &centy:

en: Clip Speed
pl: Prędkość klipu

en: &speed %:
pl: p&rędkość %:

en: General
pl: Ogólne

en: &Optimize for Voice
pl: &Optymalizuj dla głosu

en: Changed Speed
pl: Zmieniono prędkość

en: Changed Pitch
pl: Zmieniono wysokość

en: Click and drag to edit the samples
pl: Kliknij i przeciągnij, aby edytować sampel

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
pl: Aby użyć rysowania, powiększaj do momentu zobaczenia pojedynczych sampli.

en: Moved Samples
pl: Przesunięto sample

en: Sample Edit
pl: Edycja sampla

en: Zoom to Fit
pl: Dopasuj do rozmiaru

en: Reset Zoom
pl: Resetuj powiększenie

en: &Spectrogram
pl: &Spektrogram

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
pl: Aby zmienić Ustawienia spektrogramu, najpierw
    zatrzymaj odtwarzanie lub nagrywanie.

en: Stop the Audio First
pl: Najpierw zatrzymaj dźwięk

en: S&pectrogram Settings...
pl: Ustawienia s&pektrogramu...

en: S&pectral
pl: Wid&mo

en: To&ggle Spectral Selection
pl: &Przełącz zaznaczenie widma

en: Next &Higher Peak Frequency
pl: Następny &wysoki szczyt częstotliwości

en: Next &Lower Peak Frequency
pl: Następny niski szczyt częstot&liwości

en: Drag to specify a zoom region. Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
pl: Przeciągnij, aby określić obszar powiększenia. Kliknij prawym przyciskiem myszki, aby wyświetlić menu. Ctrl+rolka, aby powiększyć.

en: Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
pl: Kliknij prawym przyciskiem myszki, aby wyświetlić menu. Ctrl+rolka, aby powiększyć.

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
pl: Kliknij i przeciągnij, aby dostosować rozmiary widoków podrzędnych, kliknij podwójnie myszką, aby podzielić równomiernie

en: Click and drag to rearrange sub-views
pl: Kliknij i przeciągnij, aby zmienić rozmieszczenie widoków podrzędnych

en: Rearrange sub-views
pl: Zmień rozmieszczenie widoków podrzędnych

en: Close sub-view
pl: Zamknij widoki podrzędne

en: Mute/Unmute Track
pl: Wycisz/zgłośnij ścieżkę

note: i18n-hint: string is the name of a clip first number is the position of that clip in a sequence of clips, second number counts the clips
en: %s, %d of %d clip | %s, %d of %d clips
pl[0]: %s, %d z %d klip
pl[1]: %s, %d z %d klipy
pl[2]: %s, %d z %d klipów
pl[3]: %s, %d z %d klipy

en: &Multi-view
pl: &Multiwidok

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust left trim by %.02f seconds
pl: Dostosuj lewe przycinanie przez %.02f sekund

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4s" is shown
en: Trim by %.02fs
pl: Przytnij przez %.02f s

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust right trim by %.02f seconds
pl: Dostosuj prawe przycinanie przez %.02f sekund

en: Click and drag to move clip boundary in time
pl: Kliknij i przeciągnij, aby przesunąć granicę przycięcia w czasie

en: Click and drag to stretch clip
pl: Kliknij i przeciągnij, aby rozciągnąć klip

en: Split Clip
pl: Podziel klip

en: Join Clips
pl: Połącz klipy

en: Rename Clip...
pl: Zmień nazwę klipu...

en: Pitch and Speed...
pl: Wysokość i prędkość...

en: Render Pitch and Speed
pl: Renderuj wysokość i prędkość

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Clip Speed to %.01f%%
pl: Zmieniono prędkość klipu do %.01f%%

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Speed to %.01f%%
pl: Zmieniono prędkość do %.01f%%

en: Set Wave Clip Name
pl: Ustaw nazwę klipu fali

en: Click and drag to select text
pl: Kliknij i przyciągnij, aby zaznaczyć tekst

en: Modified Clip Name
pl: Zmodyfikowana nazwa klipu

en: Clip Name Edit
pl: Edycja nazwy klipu

en: Rendered time-stretched audio
pl: Wyrenderowano dźwięk rozciągnięty w czasie

en: Pitch Shift
pl: Przesunięcie wysokości

en: Changed Pitch Shift
pl: Zmieniono przesunięcie wysokości

en: &Rename Clip...
pl: Zmień nazwę kli&pu...

en: &Pitch and Speed...
pl: Wysokość i &prędkość...

en: Render Pitch and &Speed
pl: Renderuj wy&sokość i prędkość

en: Pitch &Up
pl: Wys&okość w górę

en: Pitch &Down
pl: Wysokość w &dół

en: Changing sample format
pl: Zmienianie formatu sampla

en: Processing...   0%%
pl: Przetwarzanie...   0%%

en: Processing...   %i%%
pl: Przetwarzanie...   %i%%

note: i18n-hint: The strings name a track and a format
en: Changed '%s' to %s
pl: Zmieniono „%s” na %s

en: Format Change
pl: Zmień format

en: Rat&e
pl: Częst&otliwość

en: &Other...
pl: &Inna...

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
pl: Zmieniono „%s” na %s Hz

en: Rate Change
pl: Zmień stosunek

en: Set Rate
pl: Ustaw częstotliwość

en: Ma&ke Stereo Track
pl: Utwórz ścież&kę stereo

en: Swap Stereo &Channels
pl: Zamień &kanały stereo

en: Spl&it Stereo Track
pl: Podz&iel ścieżkę stereo

en: Split Stereo to Mo&no
pl: Podziel stereo do mo&no

en: The tracks you are attempting to merge to stereo contain clips at
    different positions, or otherwise mismatching clips. Merging them
    will render the tracks.
    
    This causes any realtime effects to be applied to the waveform and
    hidden data to be removed. Additionally, the entire track will
    become one large clip.
    
    Do you wish to continue?
pl: Ścieżki, które próbujesz połączyć w stereo, zawierają klipy w różnych
    pozycjach lub w inny sposób niezgodne klipy. Połączenie ich
    spowoduje wyrenderowanie ścieżek.
    
    Powoduje to zastosowanie wszystkich efektów czasu rzeczywistego
    do kształtu fali i usunięcie ukrytych danych. Dodatkowo cała ścieżka
    stanie się jednym dużym klipem.
    
    Chcesz kontynuować?

en: Combine mono to stereo
pl: Połącz mono do stereo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
pl: Utwórz „%s” ścieżkę stereo

en: Make Stereo
pl: Utwórz stereo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
pl: Zamieniono kanały w „%s”

en: Swap Channels
pl: Zamień kanały

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
pl: Podziel ścieżkę stereo „%s”

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
pl: Podziel stereo do mono „%s”

en: Split to Mono
pl: Podziel do mono

en: Stereo, %dHz
pl: Stereo, %d Hz

en: Mono, %dHz
pl: Mono, %d Hz

en: Created new audio track
pl: Utworzono nową ścieżkę dźwiękową

en: Created new stereo audio track
pl: Utworzono nową stereofoniczną ścieżkę dźwiękową

en: &Mono Track
pl: Ścieżka &mono

en: &Stereo Track
pl: Ścieżka &stereo

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Left
pl: %.0f%% w lewo

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Right
pl: %.0f%% w prawo

en: Half Wave
pl: Pół fali

en: Wa&veform
pl: Kształt &fali

en: &Wave Color
pl: Kolor &fali

en: WaveColor Change
pl: Zmień kolor fali

en: Change lower speed limit (%) to:
pl: Zmień dolną granicę prędkości (%) na:

en: Lower speed limit
pl: Dolna granica prędkości

en: Change upper speed limit (%) to:
pl: Zmień górną granicę prędkości (%) na:

en: Upper speed limit
pl: Górna granica prędkości

en: Set range to '%ld' - '%ld'
pl: Ustaw zakres na „%ld” - „%ld”

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
pl: Ustaw zakres

en: Set time track display to linear
pl: Ustaw wyświetlanie ścieżki czasowej na liniową

en: Set Display
pl: Ustaw wyświetlanie

en: Set time track display to logarithmic
pl: Ustaw wyświetlanie ścieżki czasowej na logarytmiczną

en: Set time track interpolation to linear
pl: Ustaw interpolację ścieżki czasowej na liniową

en: Set Interpolation
pl: Ustaw interpolację

en: Set time track interpolation to logarithmic
pl: Ustaw interpolację ścieżki czasowej na logarytmiczną

en: &Linear scale
pl: Skala &liniowa

en: L&ogarithmic scale
pl: Skala l&ogarytmiczna

en: &Range...
pl: Zak&res...

en: Logarithmic &Interpolation
pl: &Interpolacja logarytmiczna

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
pl: Ta wersja Audacity pozwala tylko na jedną ścieżkę czasową dla każdego okna projektu.

en: Created new time track
pl: Utworzono nową ścieżkę czasową

en: &Time Track
pl: Ścieżka c&zasowa

en: Right-click for menu.
pl: Kliknij prawym przyciskiem myszki, aby wyświetlić menu.

note: i18n-hint Appears on hovering mouse over clip affordance
en: Drag clips to reposition them. Hold Shift and drag to move all clips on the same track.
pl: Przeciągnij klipy, aby zmienić ich położenie. Przytrzymaj Shift i przeciągnij, aby przenieść wszystkie klipy na tej samej ścieżce.

en: Add Mono Track
pl: Dodaj ścieżkę mono

en: Add Stereo Track
pl: Dodaj ścieżkę stereo

en: Add Label Track
pl: Dodaj etykietę ścieżki

en: Export Audio...
pl: Eksportuj dźwięk...

en: Erased selected area
pl: Usunięto zaznaczony obszar

en: Selected area using Brush Tool
pl: Zaznaczono obszar przy użyciu narzędzia pędzel

en: Brush tool selection
pl: Zaznaczanie narzędziem pędzel

en: Re&name Track...
pl: Zmień &nazwę ścieżki...

en: Move Track &Up
pl: Przes&uń ścieżkę dźwiękową wyżej

en: Move Track &Down
pl: Przesuń ścieżkę &dźwiękową niżej

en: Move Track to &Top
pl: Pr&zesuń ścieżkę dźwiękową na samą górę

en: Move Track to &Bottom
pl: Przesuń ścieżkę &dźwiękową na sam dół

en: Set Track Name
pl: Ustaw nazwę ścieżki

en: Renamed '%s' to '%s'
pl: Zmiana nazwy z „%s” na „%s”

en: Name Change
pl: Zmiana nazwy

en: Click and drag to warp playback time
pl: Kliknij i przeciągnij, aby wykrzywić czas odtwarzania

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
pl: Kliknij i przeciągnij, aby edytować obwiednię wzmocnienia

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
pl: Skorygowano obwiednię.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: &Scrub
pl: Pr&zewijaj

en: Scrubbing
pl: Przewijanie

en: Seeking
pl: Szukanie

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: Scrub &Ruler
pl: Linijka p&rzewijania

en: Playing at Speed
pl: Odtwarzanie z prędkością

en: Move mouse pointer to Seek
pl: Przesuń kursor, aby szukać

en: Move mouse pointer to Scrub
pl: Przesuń kursor, aby przewinąć

en: Scru&bbing
pl: &Przewijaj

en: Scrub Bac&kwards
pl: Przewiń do &tyłu

en: Scrub For&wards
pl: Prze&wiń do przodu

en: Click and drag to move left selection boundary.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby przesunąć lewą granicę zaznaczenia.

en: Click and drag to move right selection boundary.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby przesunąć prawą granicę zaznaczenia.

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby przesunąć dół zaznaczonej częstotliwości.

en: Click and drag to move top selection frequency.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby przesunąć górę zaznaczonej częstotliwości.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby przesunąć środek zaznaczonej częstotliwości do szczytu widma.

en: Click and drag to move center selection frequency.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby przesunąć środek zaznaczonej częstotliwości.

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby dostosować przepustowość pasma częstotliwości.

note: i18n-hint: These are the names of a menu and a command in that menu
en: Edit, Preferences...
pl: Edycja, Ustawienia...

note: i18n-hint: %s is usually replaced by "Ctrl+P" for Windows/Linux, "Command+," for Mac
en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
pl: Tryb multinarzędzia: %s dla ustawień myszki i klawiatury.

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby ustawić przepustowość pasma częstotliwości.

en: Click and drag to select audio
pl: Kliknij i przeciągnij, aby zaznaczyć dźwięk.

note: i18n-hint: "Snapping" means automatic alignment of selection edges to any nearby label or clip boundaries
en: (snapping)
pl: (przyczepianie)

en: Click and drag to move a track in time
pl: Kliknij i przeciągnij, aby przesunąć ścieżkę w odniesieniu do czasu

en: Could not shift between tracks
pl: Nie można przełączać się między ścieżkami

en: Moved clips to another track
pl: Przesunięto klipy do innej ścieżki

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
pl: Ścieżki/klipy z przesunięciem czasu w prawo %.02f sekund

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
pl: Ścieżki/klipy z przesunięciem czasu w lewo %.02f sekund

en: Move Clip
pl: Przesuń klip

en: Collapse
pl: Zwiń

en: Command+Click to deselect
pl: Polecenie+kliknij, aby odznaczyć

en: Select track
pl: Zaznacz ścieżkę

en: Ctrl+Click to deselect
pl: Ctrl+kliknij, aby odznaczyć

en: Delete Track
pl: Usuń ścieżkę

en: Open menu...
pl: Otwórz menu...

note: i18n-hint: Command names a modifier key on Macintosh keyboards
en: Command+Click
pl: Polecenie+kliknij

note: i18n-hint: Ctrl names a modifier key on Windows or Linux keyboards
en: Ctrl+Click
pl: Ctrl+kliknij

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
pl: %s, aby zaznaczyć lub odznaczyć ścieżki. Przeciągnij w górę lub w dół, aby zmienić kolejność ścieżek.

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track.
pl: %s, aby zaznaczyć lub odznaczyć ścieżki.

note: i18n-hint: will substitute name of track for %s
en: Moved '%s' up
pl: Przesunięto „%s” w górę

en: Moved '%s' down
pl: Przesunięto „%s” w dół

en: Move Track
pl: Przesuń ścieżkę

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
pl: Kliknij, aby powiększyć podgląd; kliknij z Shift, aby pomniejszyć

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
pl: Przeciągnij lewym przyciskiem myszki, aby powiększyć; kliknij z prawym przyciskiem myszki, aby pomniejszyć

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
pl: Lewy=Powiększ, Prawy=Pomniejsz, Środkowy=Normalny

note: i18n-hint: Title of the dialog no updates available.
en: No Updates Available
pl: Brak dostępnych aktualizacji

en: Check for Updates
pl: Sprawdź aktualizacje

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Application'.
en: If you want to change your preference for automatic updates checking, you can find it in %s.
pl: Jeśli chcesz zmienić swoje preferencje dotyczące automatycznego sprawdzania aktualizacji, możesz je znaleźć w %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Application page and is substituted into "... you can find it in %s." string. i18n-hint: a page in the Preferences dialog; use same name
en: Preferences > Application
pl: Ustawienia > Aplikacja

[ctx: update dialog]
en: Error checking for update
pl: Błąd sprawdzania aktualizacji

[ctx: update dialog]
en: Unable to connect to Audacity update server.
pl: Nie można połączyć się z serwerem aktualizacji Audacity.

[ctx: update dialog]
en: Update data was corrupted.
pl: Dane aktualizacji zostały uszkodzone.

[ctx: update dialog]
en: Error downloading update
pl: Błąd pobierania aktualizacji

[ctx: update dialog]
en: Can't open the Audacity download link.
pl: Nie można otworzyć linku pobierania Audacity.

en: Audacity update
pl: Aktualizacja Audacity

en: Downloading %s
pl: Pobieranie %s

note: i18n-hint: Title of the app update notice dialog.
en: App update checking
pl: Sprawdzanie aktualizacji aplikacji

note: i18n-hint: The first paragraph of app update notice dialog.
en: To stay up to date, you will receive an in-app notification whenever there is a new version of Audacity available to download.
pl: Aby być na bieżąco, otrzymasz powiadomienie w aplikacji za każdym razem, gdy będzie dostępna do pobrania nowa wersja Audacity.

note: i18n-hint: The second paragraph of app update notice dialog
en: In order to protect your privacy, Audacity does not collect any personal information. However, app update checking does require network access.
pl: Aby chronić Twoją prywatność, Audacity nie gromadzi żadnych danych osobowych. Jednak sprawdzanie aktualizacji aplikacji wymaga dostępu do sieci.

note: i18n-hint: Hint to the user about how to turn the app update off. %s is replaced with "Preferences > Application" link
en: You can turn off app update checking at any time in %s.
pl: Sprawdzanie aktualizacji aplikacji możesz wyłączyć w dowolnym momencie w %s.

note: i18n-hint: Title of the app update notice dialog.
en: App updates
pl: Aktualizacje aplikacji

[ctx: update dialog]
en: Update Audacity
pl: Zaktualizuj Audacity

[ctx: update dialog]
en: &Skip
pl: &Pomiń

[ctx: update dialog]
en: &Install update
pl: Za&instaluj aktualizację

[ctx: update dialog]
note: i18n-hint Substitution of version number for %s.
en: Audacity %s is available!
pl: Audacity %s jest dostępny!

[ctx: update dialog]
en: Changelog
pl: Dziennik zmian

[ctx: update dialog]
en: Read more on GitHub
pl: Przeczytaj więcej na GitHubie

en: (disabled)
pl: (wyłączony)

en: Press
pl: Naciśnij

en: Button
pl: Przycisk

note: i18n-hint: whether a button is pressed or not pressed
en: pressed
pl: wciśnięty

en: not pressed
pl: niewciśnięty

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in VU Meter
en: R
pl: P

en: &Clear
pl: Wy&czyść

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
pl: Uchwyt

en: Empty
pl: Pusty

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
pl: Miernik

en: Disable Silent Monitoring
pl: Wyłącz ciche monitorowanie

en: Enable Silent Monitoring
pl: Włącz ciche monitorowanie

en: Recording Meter Options
pl: Opcje miernika nagrywania

en: Playback Meter Options
pl: Opcje miernika odtwarzania

en: Refresh Rate
pl: Częstotliwość odświeżania

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
pl: Wyższe częstotliwości odświeżania sprawiają, że miernik pokazuje częstsze
    zmiany. Częstotliwość 30 na sekundę lub mniejsza powinna zapobiec
    wpływowi miernika na jakość dźwięku na słabszych komputerach.

en: Meter refresh rate per second [1-100]
pl: Częstotliwość odświeżania miernika na sekundę [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
pl: Częstotliwość odświeżania miernika na sekundę [1-100]:

en: Meter Style
pl: Styl miernika

en: Meter Type
pl: Typ miernika

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Horizontal
pl: Pozioma

en: Vertical
pl: Pionowa

en: Missing Plugins
pl: Brakujące wtyczki

en: This project contains some realtime effect plugins that cannot be found on this system.
pl: Ten projekt zawiera kilka wtyczek efektów w czasie rzeczywistym, których nie można znaleźć w tym systemie.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "Learn more"
en: The project may sound different than intended. %s
pl: Projekt może brzmieć inaczej niż zamierzono. %s

en: Learn more
pl: Dowiedz się więcej

en: (Use context menu to change format.)
pl: (Użyj menu kontekstowego, aby zmienić format.)

note: i18n-hint: %s is replaced with a directory path.
en: Unable to write files to directory: %s.
pl: Nie można zapisać plików do katalogu: %s.

note: i18n-hint: This message describes the error in the Error dialog.
en: Please check that the directory exists, has the necessary permissions, and the drive isn't full.
pl: Sprawdź, czy katalog istnieje, ma niezbędne uprawnienia, a dysk nie jest pełny.

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Directories'.
en: You can change the directory in %s.
pl: Możesz zmienić katalog w %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Directories page.
en: Preferences > Directories
pl: Ustawienia > Katalogi

en: Don't show this warning again
pl: Nie pokazuj ponownie tego ostrzeżenia

en: Infinity
pl: Nieskończoność

en: -Infinity
pl: -Nieskończoność

en: Validation error
pl: Błąd weryfikacji

en: Empty value
pl: Pusta wartość

en: Malformed number
pl: Nieprawidłowa liczba

en: Not in range %d to %d
pl: Nie w zakresie %d do %d

en: Value overflow
pl: Wartość przepełnienia

en: Too many decimal digits
pl: Za dużo cyfr po przecinku

en: Value not in range: %s to %s
pl: Wartość nie w zakresie: %s do %s

en: Value must not be less than %s
pl: Wartość nie może być mniejsza niż %s

en: Value must not be greater than %s
pl: Wartość nie może być większa niż %s

en: Shelf Filter
pl: Filtr półkowy

en: GNU General Public License v2.0
pl: Licencja GNU General Public License wersja 2.0

en: Filter type
pl: Typ filtra

en: Low-shelf
pl: Dolnopółkowy

en: High-shelf
pl: Górnopółkowy

en: Frequency (Hz)
pl: Częstotliwość (Hz)

en: Amount (dB)
pl: Wartość (dB)

en: Error.~%Frequency set too high for selected track.
pl: Błąd.~%FCzęstotliwość jest za wysoka dla zaznaczonej ścieżki.

en: Spectral Edit Multi Tool
pl: Multinarzędzie edycji widma

en: ~aPlease select frequencies.
pl: ~aZaznacz częstotliwości.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
pl: ~aSzerokość pasma wynosi zero (górna i dolna~%~
                           częstotliwość wynoszą obie ~a Hz).~%~
                           Wybierz zakres częstotliwości.

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
pl: ~aParametry filtra Notch nie mogą być zastosowane.~%~
                          Spróbuj zwiększyć granicę niskiej częstotliwości~%~
                          lub zredukuj filtr „Szerokość”.

en: Error.~%
pl: Błąd.~%

en: Spectral Edit Parametric EQ
pl: Parametryczna edycja EQ widma

en: Gain (dB)
pl: Wzmocnienie (dB)

en: ~aLow frequency is undefined.
pl: ~aNiska częstotliwość jest niezdefiniowana.

en: ~aHigh frequency is undefined.
pl: ~aWysoka częstotliwość jest niezdefiniowana.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
pl: ~aCzęstotliwość środkowa musi być powyżej 0 Hz.

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
pl: ~aCzęstotliwość zaznaczenia jest za wysoka dla próbkowania ścieżki.~%~
                            W przypadku bieżącej ścieżki ustawienie wysokiej częstotliwości nie może~%~
                            być większe niż ~a Hz

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
pl: ~aSzerokość pasma wynosi zero (górna i dolna~%~
                             częstotliwość wynoszą obie ~a Hz).~%~
                             Wybierz zakres częstotliwości.

en: Spectral Edit Shelves
pl: Półki edycji widma

en: GNU General Public License v2.0 or later
pl: Licencja GNU General Public License wersja 2.0 lub nowsza

en: Studio Fade Out
pl: Studio ściszania

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
pl: Zaznaczenie jest za krótkie.~%Musi być większe niż 2 sample.

en: Adjustable Fade
pl: Regulowane przejście

en: Fade Type
pl: Typ przejścia

en: Fade Up
pl: Zgłośnienie

en: Fade Down
pl: Ściszenie

en: S-Curve Up
pl: S-krzywa w górę

en: S-Curve Down
pl: S-krzywa w dół

en: Mid-fade Adjust (%)
pl: Dostosuj średnie przejście (%)

en: Start/End as
pl: Początek/koniec jako

en: % of Original
pl: % oryginału

en: dB Gain
pl: dB wzmocnienie

en: Start (or end)
pl: Początek (lub koniec)

en: End (or start)
pl: Koniec (lub początek)

en: Handy Presets (override controls)
pl: Poręczne presety (zastąp kontrole)

en: None Selected
pl: Brak zaznaczenia

en: Linear In
pl: Liniowe zgłośnienie

en: Linear Out
pl: Liniowe ściszenie

en: Exponential In
pl: Wykładnicze zgłośnienie

en: Exponential Out
pl: Wykładnicze ściszenie

en: Logarithmic In
pl: Logarytmiczne zgłośnienie

en: Logarithmic Out
pl: Logarytmiczne ściszenie

en: Rounded In
pl: Zaokrąglone zgłośnienie

en: Rounded Out
pl: Zaokrąglone ściszenie

en: Cosine In
pl: Cosinusoidalne zgłośnienie

en: Cosine Out
pl: Cosinusoidalne ściszenie

en: S-Curve In
pl: S-krzywa zgłośnienie

en: S-Curve Out
pl: S-krzywa ściszenie

en: Error~%~%
pl: Błąd~%~%

en: ~aPercentage values cannot be negative.
pl: ~aWartości procentowe nie mogą być ujemne.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
pl: ~aWartości procentowe nie mogą być większe niż 1000%.

en: ~adB values cannot be more than +100 dB.~%~%~
                                          Hint: 6 dB doubles the amplitude~%~
                                          -6 dB halves the amplitude.
pl: ~adB wartości nie mogą być większe niż +100 dB.~%~%~
                                          Wskazówka: 6 dB zwiększa amplitudę dwukrotnie~%~
                                          -6 dB zmniejsza amplitudę o połowę.

en: Beat Finder
pl: Szukaj miary

en: Threshold Percentage
pl: Próg procentowy

en: Clip Fix
pl: Napraw klip

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
pl: Benjamin Schwartz i Steve Daulton

en: Threshold of Clipping (%)
pl: Próg obcinania (%)

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
pl: Redukuj amplitudę, aby umożliwić przywrócenie szczytów (dB)

en: Crossfade Clips
pl: Przenikanie klipów

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
pl: Błąd.~%Nieprawidłowe zaznaczenie.~%Zaznaczono więcej niż 2 klipy dźwiękowe.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
pl: Błąd.~%Nieprawidłowe zaznaczenie.~%EPuste miejsce na początku/końcu zaznaczenia.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
pl: Błąd.~%Przenikanie klipów można zastosować tylko na jednej ścieżce.

en: Crossfade Tracks
pl: Przenikanie ścieżek

en: Fade TYPE
pl: TYP przejścia

en: Constant Gain
pl: Stałe wzmocnienie

en: Constant Power 1
pl: Stała moc 1

en: Constant Power 2
pl: Stała moc 2

en: Custom Curve
pl: Niestandardowa krzywa

en: Custom curve
pl: Niestandardowa krzywa

en: Fade direction
pl: Kierunek przejścia

en: Alternating Out / In
pl: Alternatywne wyjście/wejście

en: Alternating In / Out
pl: Alternatywne wejście/wyjście

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
pl: Błąd.~%Wybierz 2 (lub więcej) ścieżek do przenikania.

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Delay type
pl: Typ opóźnienia

en: Regular
pl: Regularne

en: Bouncing Ball
pl: Odbijająca się piłka

en: Reverse Bouncing Ball
pl: Odwrócona odbijająca się piłka

en: Delay level per echo (dB)
pl: Poziom opóźnienia na echo (dB)

en: Delay time (seconds)
pl: Czas opóźnienia (sekundy)

en: Pitch change effect
pl: Efekt zmiany wysokości

en: Pitch/Tempo
pl: Wysokość/tempo

en: Low-quality Pitch Shift
pl: Przesunięcie wysokości niskiej jakości

en: High-quality Pitch Shift
pl: Przesunięcie wysokości wysokiej jakości

en: Pitch change per echo (semitones)
pl: Zmiana wysokości na echo (półtony)

en: Number of echoes
pl: Liczba ech

en: Allow duration to change
pl: Zezwalaj na zmianę długości

en: Regular Interval Labels
pl: Regularny interwał etykiet

note: i18n-hint: Refers to the controls 'Number of labels' and 'Label interval'.
en: Create labels based on
pl: Utwórz nową etykietę na podstawie

en: Number and Interval
pl: Liczba i interwał

en: Number of Labels
pl: Liczba etykiet

en: Label Interval
pl: Interwał etykiety

en: Number of labels
pl: Liczba etykiet

en: Label interval (seconds)
pl: Interwał etykiety (sekundy)

en: Length of label region (seconds)
pl: Długość obszaru etykiety (sekundy)

en: Adjust label interval to fit length
pl: Dostosuj interwał etykiety, aby dopasować długość

note: i18n-hint: Do not translate '##1'
en: Label text
pl: Tekst etykiety

en: Minimum number of digits in label
pl: Minimalna liczba cyfr na etykiecie

en: None - Text Only
pl: Brak - tylko tekst

en: 1 (Before Label)
pl: 1 (przed etykietą)

en: 2 (Before Label)
pl: 2 (przed etykietą)

en: 3 (Before Label)
pl: 3 (przed etykietą)

en: 1 (After Label)
pl: 1 (po etykiecie)

en: 2 (After Label)
pl: 2 (po etykiecie)

en: 3 (After Label)
pl: 3 (po etykiecie)

en: Begin numbering from
pl: Rozpocznij numerowanie od

en: Message on completion
pl: Komunikat po zakończeniu

en: Details
pl: Szczegóły

en: Warnings only
pl: Tylko ostrzeżenia

en: Error: There is insufficient space to create labels.~%
pl: Błąd: Za mało miejsca do tworzenia etykiet.~%

en: Warning: Overlapping region labels.~%
pl: Ostrzeżenie - Nakładające się etykiety obszaru.~%

note: i18n-hint:  Type of label
en: region labels
pl: etykiety obszaru

en: point labels
pl: etykiety punktu

note: i18n-hint:  Number of labels produced at specified intervals.
en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
pl: ~a~a ~a w interwałach ~a sekundowych.~%

en: ~aRegion length = ~a seconds.
pl: ~aDługość obszaru = ~a sekundy.

en: High-Pass Filter
pl: Filtr górnoprzepustowy

en: Roll-off (dB per octave)
pl: Rolloff (dB na oktawę)

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
pl: Częstotliwość musi wynosić przynajmniej 0,1 Hz.

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
pl: Błąd:~%~%FCzęstotliwość (~a Hz) jest za wysoka dla próbkowania ścieżki.~%~%~
                     Próbkowanie ścieżki wynosi ~a Hz.~%~
                     Częstotliwość musi być mniejsza niż ~a Hz.

note: i18n-hint: Name of effect that labels sounds
en: Label Sounds
pl: Etykieta dźwięków

en: Threshold level (dB)
pl: Poziom progowy (dB)

en: Threshold measurement
pl: Pomiar progowy

en: Peak level
pl: Poziom szczytowy

en: Average level
pl: Poziom średni

en: RMS level
pl: Poziom RMS

en: Minimum silence duration
pl: Minimalna długość ciszy

en: Minimum label interval
pl: Minimalny interwał etykiety

en: Label type
pl: Typ etykiety

en: Point before sound
pl: Punkt przed dźwiękiem

en: Point after sound
pl: Punkt po dźwięku

en: Region around sounds
pl: Obszar wokół dźwięków

en: Region between sounds
pl: Obszar między dźwiękami

en: Maximum leading silence
pl: Maksymalna cisza początkowa

en: Maximum trailing silence
pl: Maksymalna cisza końcowa

en: Sound ##1
pl: Dźwięk ##1

note: i18n-hint: hours minutes and seconds. Do not translate "~a".
en: ~ah ~am ~as
pl: ~ag ~am ~as

en: Too many silences detected.~%Only the first 10000 labels added.
pl: Wykryto za dużo ciszy.~%Dodano tylko pierwsze 10000 etykiet.

en: No sounds found.~%~
                     Try lowering 'Threshold level (dB)'.
pl: Nie znaleziono dźwięków.~%~
                     Spróbuj zmniejszyć „Poziom progowy (dB)”.

en: Labelling regions between sounds requires~%~
                     at least two sounds.~%~
                     Only one sound detected.
pl: Oznaczanie obszarów między dźwiękami wymaga~%~
                     przynajmniej dwóch dźwięków.~%~
                     Wykryto tylko jeden dźwięk.

en: Soft Limit
pl: Miękki limit

en: Hard Limit
pl: Twardy limit

note: i18n-hint: clipping of wave peaks and troughs, not division of a track into clips
en: Soft Clip
pl: Miękkie obcięcie

en: Hard Clip
pl: Twarde obcięcie

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
pl: Wzmocnienie wejściowe (dB)
    mono/lewy

en: Input Gain (dB)
    Right channel
pl: Wzmocnienie wejściowe (dB)
    prawy kanał

en: Limit to (dB)
pl: Ogranicz do (dB)

en: Hold (ms)
pl: Przytrzymanie (ms)

en: Apply Make-up Gain
pl: Zastosuj Upiększanie wzmocnienia

en: Low-Pass Filter
pl: Filtr dolnoprzepustowy

en: Noise Gate
pl: Bramka szumów

en: Select Function
pl: Zaznacz funkcję

en: Gate
pl: Bramka

en: Analyze Noise Level
pl: Analizuj poziom szumu

en: Stereo Linking
pl: Łączenie stereo

en: Link Stereo Tracks
pl: Łącz ścieżki stereo

en: Don't Link Stereo
pl: Nie łącz stereo

en: Gate threshold (dB)
pl: Próg bramki (dB)

en: Gate frequencies above (kHz)
pl: Częstotliwości bramki powyżej (kHz)

en: Level reduction (dB)
pl: Redukcja poziomu (dB)

en: Attack (ms)
pl: Narastanie (ms)

en: Decay (ms)
pl: Zanikanie (ms)

en: Error.~%~
                                 Gate frequencies above: ~s kHz~%~
                                 is too high for selected track.~%~
                                 Set the control below ~a kHz.
pl: Błąd.~%~
                                 Częstotliwości bramki powyżej: ~s kHz~%~
                                 jest za wysoka dla zaznaczonej ścieżki.~%~
                                 Ustaw kontrolę poniżej ~a kHz.

en: Error.~%~
                                Insufficient audio selected.~%~
                                Make the selection longer than ~a ms.
pl: Błąd.~%~
                                Zaznaczono za małą ilość dźwięku.~%~
                                Zaznacz więcej niż ~a ms.

en: Peak based on first ~a seconds ~a dB~%~
                   Suggested Threshold Setting ~a dB.
pl: Szczyt oparty na pierwszych ~a sekundach ~a dB~%~
                   Sugerowane ustawienie progu ~a dB.

note: i18n-hint: hours and minutes. Do not translate "~a".
en: ~ah ~am
pl: ~ag ~am

en: Notch Filter
pl: Filtr Notch

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
pl: Steve Daulton i Bill Wharrie

en: Q (higher value reduces width)
pl: Q (wyższa wartość redukuje szerokość)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                   Track sample rate is ~a Hz.~%~
                   Frequency must be less than ~a Hz.
pl: Błąd:~%~%FCzęstotliwość (~a Hz) jest za wysoka dla próbkowania ścieżki.~%~%~
                   Próbkowanie ścieżki wynosi ~a Hz.~%~
                   Częstotliwość musi być mniejsza niż ~a Hz.

en: Nyquist Plugin Installer
pl: Instalator wtyczek Nyquista

note: i18n-hint: "Browse..." is text on a button that launches a file browser.
en: Select file(s) to install
pl: Wybierz plik(i) do instalacji

en: Plug-in
pl: Wtyczka

en: Lisp file
pl: Plik Lispa

en: HTML file
pl: Plik HTML

en: Text file
pl: Plik tekstowy

en: All supported
pl: Wszystkie obsługiwane

en: Allow overwriting
pl: Zezwalaj na zastępowanie

en: Disallow
pl: Nie zezwalaj

en: Allow
pl: Zezwalaj

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
pl: Powodzenie.~%FPliki zapisane do:~%~s~%

en: Warning.~%Failed to copy some files:~%
pl: Ostrzeżenie.~%FNie udało się skopiować niektórych plików:~%

en: Plug-ins installed.~%(Use the Plug-in Manager to enable effects):
pl: Zainstalowano wtyczki.~%(Użyj Menedżera wtyczek, aby włączyć efekty):

en: Plug-ins updated:
pl: Zaktualizowano wtyczki:

en: Files copied to plug-ins folder:
pl: Pliki skopiowane do folderu wtyczek:

en: Not found or cannot be read:
pl: Nie znaleziono lub nie można wczytać:

en: Unsupported file type:
pl: Nieobsługiwany typ pliku:

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
pl: Pliki już zainstalowane („Zezwalaj na zastępowanie” wyłączone):

en: Cannot be written to plug-ins folder:
pl: Nie można zapisać w folderze wtyczek:

en: Error.~%No file selected.
pl: Błąd.~%Nie wybrano pliku.

en: David R.Sky
pl: David R. Sky

en: Pluck MIDI pitch
pl: Wysokość pluck MIDI

en: Fade-out type
pl: Typ ściszenia

en: Abrupt
pl: Nagły

en: Gradual
pl: Stopniowy

en: Duration (60s max)
pl: Długość (maksymalnie 60)

en: Rhythm Track
pl: Ścieżka rytmu

en: Dominic Mazzoni, David R. Sky and Steve Daulton
pl: Dominic Mazzoni, David R. Sky i Steve Daulton

en: 30 - 300 beats/minute
pl: 30 - 300 uderzeń/minutę

en: Beats per bar
pl: Uderzenia na takt

en: 1 - 20 beats/measure
pl: 1 - 20 uderzeń/takt

en: Swing amount
pl: Wartość swingu

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
pl: Ustaw „Liczbę taktów” na zero, aby włączyć „Długość ścieżki rytmu”.

en: Number of bars
pl: Liczba taktów

en: 1 - 1000 bars
pl: 1 - 1000 taktów

en: Rhythm track duration
pl: Długość ścieżki rytmu

en: Used if 'Number of bars' = 0
pl: Używany, jeśli „Liczba taktów” = 0

en: Start time offset
pl: Przesunięcie czasu rozpoczęcia

en: Silence before first beat
pl: Cisza przed pierwszym uderzeniem

en: Beat sound
pl: Dźwięk uderzenia

en: Metronome Tick
pl: Tykanie metronomu

en: Ping (short)
pl: Gwizd (krótki)

en: Ping (long)
pl: Gwizd (długi)

en: Cowbell
pl: Dzwonek

en: Resonant Noise
pl: Szum rezonansowy

en: Noise Click
pl: Stukot

en: Drip (short)
pl: Kapanie (krótkie)

en: Drip (long)
pl: Kapanie (długie)

en: MIDI pitch of strong beat
pl: Wysokość MIDI mocnego uderzenia

en: MIDI pitch of weak beat
pl: Wysokość MIDI słabego uderzenia

en: Set either 'Number of bars' or~%~
                        'Rhythm track duration' to greater than zero.
pl: Ustaw „Liczbę taktów” lub~%~
                        „Długość ścieżki rytmu” na więcej niż zero.

en: Decay (seconds)
pl: Zanik (sekundy)

en: Center frequency of noise (Hz)
pl: Częstotliwość środkowa szumów (Hz)

en: Width of noise band (Hz)
pl: Szerokość pasma szumów (Hz)

en: Amount of noise in mix (percent)
pl: Wartość szumu w miksie (procent)

en: Amplitude (0 - 1)
pl: Amplituda (0-1)

en: Sample Data Export
pl: Eksportuj przykładowe dane

en: Limit output to first
pl: Najpierw ogranicz wyjście

en: Measurement scale
pl: Skala pomiaru

en: Export data to
pl: Eksportuj dane do

en: CSV files
pl: Pliki CSV

en: HTML files
pl: Pliki HTML

en: Index (text files only)
pl: Indeksuj (tylko pliki tekstowe)

en: Sample Count
pl: Liczba sampli

en: Time Indexed
pl: Indeksowany czas

en: Include header information
pl: Dołącz informacje o nagłówku

en: Minimal
pl: Minimalne

en: Optional header text
pl: Opcjonalny tekst nagłówka

en: Channel layout for stereo
pl: Układ kanału dla stereo

note: i18n-hint: Left and Right
en: L-R on Same Line
pl: Lewy i prawy na tej samej linii

en: Alternate Lines
pl: Alternatywne linie

note: i18n-hint: L for Left
en: L Channel First
pl: Najpierw lewy kanał

en: Show messages
pl: Pokaż komunikaty

en: Errors Only
pl: Tylko błędy

en: Left Channel.~%~%
pl: Lewy kanał.~%~%

en: ~%~%Right Channel.~%~%
pl: ~%~%Prawy kanał.~%~%

en: ~aData written to:~%~a
pl: ~aDane zapisane w:~%~a

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
pl: Częstotliwość próbkowania: ~a Hz. Przykładowe wartości na ~a skali.~%~a~%~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
pl: ~a   ~a~%~aCzęstotliwość próbkowania: ~a Hz.~%LePrzetworzona długość: ~a sampli ~a sekund.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
pl: ~a   ~a~%~aCzęstotliwość próbkowania: ~a Hz. Przykładowe wartości na ~a skali.~%~
                         Przetworzona długość: ~a sampli ~a sekund.~a

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
pl: ~a~%Częstotliwość próbkowania: ~a Hz. Przykładowe wartości na ~a skali. ~a.~%~aPrzetworzona długość: ~a ~
                      sampli, ~a sekund.~% Amplituda szczytowa: ~a (liniowa) ~a dB.  Nieważona RMS: ~a dB.~%~
                      Offset DC: ~a~a

en: ~a linear, ~a dB.
pl: ~a liniowy, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
pl: Lewy: ~a lin, ~a dB | Prawy: ~a lin, ~a dB.

en: ~a samples.
pl: ~a sampli.

en: ~a seconds.
pl: ~a sekund.

en: Audio data analysis:
pl: Analiza danych dźwiękowych:

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
pl: <b>Częstotliwość próbkowania:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

note: i18n-hint: abbreviates "decibels"
en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
pl: <b>Amplituda szczytowa:</b> &nbsp;&nbsp;~a (liniowa) &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root-mean-square, a method of averaging a signal; there also "weighted" versions of it but this isn't that
en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
pl: <b>RMS</b> (nieważona): &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: DC derives from "direct current" in electronics, really means the zero frequency component of a signal
en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
pl: <b>Offset DC:</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
pl: ~a liniowy, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
pl: Lewy: ~a lin, ~a dB | Prawy: ~a liniowy, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: sample data
pl: przykładowe dane

en: Sample #
pl: Sampel #

en: Value (linear)
pl: Wartość (liniowa)

en: Value (dB)
pl: Wartość (dB)

en: audio sample value analysis
pl: analiza przykładowej wartości dźwięku

en: Left (linear)
pl: Lewy (liniowy)

en: Right (linear)
pl: Prawy (liniowy)

en: Left (dB)
pl: Lewy (dB)

en: Right (dB)
pl: Prawy (dB)

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
pl: Stworzone przez Steve’a Daultona
    z <span>Eksportu przykładowych danych</span> dla
    <a href="~a">Audacity</a>

en: linear
pl: liniowa

en: 2 channels (stereo)
pl: 2 kanały (stereo)

en: 1 channel (mono)
pl: 1 kanał (mono)

en: One column per channel.~%
pl: Jedna kolumna na kanał.~%

en: One row per channel.~%
pl: Jeden wiersz na kanał.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
pl: Lewy kanał, potem prawy kanał na tej samej linii.~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
pl: Lewy i prawy kanał na alternatywnych liniach.~%

en: Left channel first then right channel.~%
pl: Najpierw lewy kanał, a potem prawy kanał.~%

en: Unspecified channel order
pl: Nieokreślona kolejność kanałów

en: Error.~%"~a" cannot be written.
pl: Błąd.~%"~a" nie może zostać zapisany.

en: Sample Data Import
pl: Importuj przykładowe dane

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: Invalid data handling
pl: Nieprawidłowa obsługa danych

en: Throw Error
pl: Odrzuć błąd

en: Read as Zero
pl: Wczytaj jako zero

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
pl: Błąd~%~
                            '~a' nie mógł zostać otwarty.~%~
                            Sprawdź, czy plik istnieje.

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
pl: Błąd:~%~
                  Plik musi zawierać tylko zwykły tekst ASCII.~%~
                  (Błędny bajt '~a' pod numerem bajtu: ~a)

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
pl: Błąd~%~
                  Dane muszą być liczbami w zwykłym tekście ASCII.~%~
                  '~a' nie jest wartością liczbową.

en: Error.~%Unable to open file
pl: Błąd.~%Nie można otworzyć pliku

en: Spectral Delete
pl: Usuwanie widma

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
pl: Błąd.~%Częstotliwość próbkowania poniżej 100 Hz nie jest obsługiwana.

en: Waveform type
pl: Typ kształtu fali

en: Triangle
pl: Trójkątny

en: Inverse Sawtooth
pl: Odwrócony piłokształtny

en: Starting phase (degrees)
pl: Faza początkowa (stopnie)

en: Wet level (percent)
pl: Poziom mokry (procent)

en: Vocoder
pl: Wokoder

en: Edgar-RFT and Steve Daulton
pl: Edgar-RFT i Steve Daulton

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
pl: Odległość: (1 do 120, domyślna = 20)

en: Output choice
pl: Wybór wyjścia

en: Both Channels
pl: Oba kanały

en: Right Only
pl: Tylko prawy

en: Number of vocoder bands
pl: Liczba pasm wokodera

en: Amplitude of carrier wave (percent)
pl: Amplituda fali nośnej (procent)

en: Amplitude of white noise (percent)
pl: Amplituda szumu białego (procent)

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
pl: Amplituda igieł radaru (procent)

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
pl: Częstotliwość igieł radaru (Hz)

en: Error.~%No modulation carrier.
pl: Błąd.~%Brak nośnika modulacji.

note: Effects menu group name; audio dynamics compression, not data compression
en: Volume and Compression
pl: Głośność i kompresja

note: Effects menu group name
en: Fading
pl: Przechodzenie

en: Pitch and Tempo
pl: Wysokość i tempo

en: EQ and Filters
pl: EQ i filtry

en: Noise Removal and Repair
pl: Usuwanie szumu i naprawa

en: Delay and Reverb
pl: Opóźnienie i pogłos

en: Distortion and Modulation
pl: Zniekształcenie i modulacja

note: Effects menu group name
en: Special
pl: Specjalne

en: Vocal Reduction and Isolation
pl: Redukcja i izolacja wokalu

en: Vocal Remover
pl: Narzędzie do usuwania wokalu

en: Spectral Tools
pl: Narzędzia widma
