audacity 3.6.0 - en to sl translation catalogue (4245 entries)

en: This plugin could not be loaded.
    It may have been deleted.
sl: Vstavka ni mogoče naložiti.
    Morda je bil izbrisan.

en: Plugin Error
sl: Napaka vstavka

en: Applied effect: %s
sl: Dodan učinek: %s

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
sl: Ponovi %s

en: Stream is active ... unable to gather information.
sl: Tok je aktiven … ni mogoče zbrati informacij.

en: Default recording device number: %d
sl: Privzeto število snemalne naprave: %d

en: Default playback device number: %d
sl: Številka privzete naprave za predvajanje: %d

en: No devices found
sl: Ni najdenih naprav

en: Device info unavailable for: %d
sl: Podatki o napravi niso na voljo za: %d

en: Device ID: %d
sl: ID naprave: %d

en: Device name: %s
sl: Ime naprave: %s

en: Host name: %s
sl: Ime gostitelja: %s

en: Recording channels: %d
sl: Snemalni kanali: %d

en: Playback channels: %d
sl: Kanali predvajanja: %d

en: Low Recording Latency: %g
sl: Nizka latenca snemanja: %g

en: Low Playback Latency: %g
sl: Nizka latenca predvajanja: %g

en: High Recording Latency: %g
sl: Visoka latenca snemanja: %g

en: High Playback Latency: %g
sl: Visoka latenca predvajanja: %g

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Playback Rates:
sl: Podprte mere predvajanja:

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Capture Rates:
sl: Podprte mere zajema:

en: Selected recording device: %d - %s
sl: Izberana snemalna naprava: %d – %s

en: No recording device found for '%s'.
sl: Snemalne naprave za »%s« ni mogoče najti.

en: Selected playback device: %d - %s
sl: Izbrana predvajalna naprava: %d – %s

en: No playback device found for '%s'.
sl: Predvajalne naprave za »%s« ni mogoče najti.

en: Supported Rates:
sl: Podprte mere vzorčenja:

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
sl: Brez obeh naprav ni mogoče preveriti medsebojnih mer vzorčenja.

en: Received %d while opening devices
sl: Prejeto %d med odpiranjem naprav

en: Unable to open Portmixer
sl: Portmixer ni mogoče odpreti.

en: Available mixers:
sl: Mešalniki na voljo:

en: %d - %s
sl: %d – %s

en: Available recording sources:
sl: Viri snemanja na voljo:

en: Available playback volumes:
sl: Glasnosti predvajanja na voljo:

en: Recording volume is emulated
sl: Glasnost snemanja je emulirana

en: Recording volume is native
sl: Glasnost snemanja je domorodna

en: Could not find any audio devices.
sl: Nobene zvočne naprave ni mogoče najti.

en: You will not be able to play or record audio.
sl: Ne boste mogli predvajati ali snemati zvoka.

en: Error: %s
sl: Napaka:  %s

en: Error Initializing Audio
sl: Napaka pri inicializaciji zvoka

en: Audacity Audio
sl: Zvok Audacity

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
sl: Napaka pri odpiranju snemalne naprave.
    Koda napake: %s

en: Error
sl: Napaka

en: Out of memory!
sl: Pomanjkanje pomnilnika!

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
sl: Samodejno prilagajanje ravni vhoda je ustavljeno. Bolj je ni bilo mogoče optimizirati. Še vedno je previsoka.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
sl: Samodejna prilagoditev ravni vhoda je znižala jakost na %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
sl: Samodejno prilagajanje ravni vhoda je ustavljeno. Bolj je ni bilo mogoče optimizirati. Še vedno je prenizka.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
sl: Samodejna prilagoditev ravni vhoda je zvišala jakost na %.2f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
sl: Samodejno prilagajanje ravni vhoda je ustavljeno. Skupno število analiz je preseglo mejo brez določitve sprejemljive jakosti. Še vedno je previsoka.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
sl: Samodejno prilagajanje ravni vhoda je ustavljeno. Skupno število analiz je preseglo mejo brez določitve sprejemljive jakosti. Še vedno je prenizka.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
sl: Samodejno prilagajanje ravni vhoda je ustavljeno. %.2f se zdi sprejemljiva jakost.

en: Failed to encode preset from "%s"
sl: Prednastavitev iz »%s« ni mogoče kodirati.

en: Unable to store preset in config file
sl: Prednastavitve ni mogoče shraniti v datoteko prilagoditev.

note: i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer" i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable".
en: n/a
sl: ni na voljo

en: Couldn't open "%s"
sl: Težava pri odpiranju datoteke »%s«

en: Failed to write XML preset to "%s"
sl: Zapis prednastavitve XML v %s je spodletela

en: Unable to read the preset from "%s"
sl: Prednastavitev iz »%s« ni mogoče prebrati.

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
sl: Zvočna enota

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
sl: Učinki zvočne enote

en: The Audacity Team
sl: Ekipa Audacity

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
sl: Zagotavlja podporo učinkom Audio Unit Effects v Audacity.

en: Could not find component
sl: Komponente ni mogoče najti

en: Could not initialize component
sl: Napaka pri inicializaciji komponente

en: Failed to decode "%s" preset
sl: Dekodiranje prednastavitve »%s« je spodletelo

en: Failed to convert "%s" preset to internal format
sl: Prednastavitve »%s« ni bilo mogoče pretvoriti v interni zapis

en: Failed to create property list for "%s" preset
sl: Izdelava seznama lastnosti za prednastavitev »%s« je spodletela

en: Failed to set class info for "%s" preset
sl: Določanje podatkov o razredu za prednastavitev »%s« je spodletelo.

en: Failed to set preset name
sl: Poimenovanje prednastavitve je spodletelo

en: Failed to retrieve preset content
sl: Pridobivanje vsebine prednastavitve je spodletelo

en: Failed to convert property list to XML data
sl: Pretvorba seznama lastnosti v podatke XML je spodletela

en: XML data is empty after conversion
sl: Po pretvorbi so podatki XML prazni

en: Message
sl: Sporočilo

en: Amplify
sl: Ojačaj

en: Auto Duck
sl: Samodejno spusti

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
sl: Zmanjšuje glasnost ene ali več stez, kadar glasnost določene »kontrolne« steze doseže določeno raven.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
sl: Izbrali ste stezo, ki ne vsebuje zvoka. Samodejno spusti lahko procesira le zvočne steze.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
sl: Samodejno spusti potrebuje nadzorno stezo, ki se mora nahajati pod izbrano/imi slezo/ami.

en: Rendering Control-Track Time-Stretched Audio
sl: Izdelovanje časovno raztegnjenega zvoka s kontrolno stezo

en: Bass and Treble
sl: Nizki in visoki toni

en: Simple tone control effect
sl: Enostaven učinek nadzora tona

en: Change Pitch
sl: Spremeni višino tona

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
sl: Spremeni višino tona steze brez spremembe tempa

en: High Quality Pitch Change
sl: Visokokakovostna sprememba višine tona

en: Change Speed and Pitch
sl: Spremeni hitrost in višino tona

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
sl: Spremenite hitrost steze skupaj s spremembo višine tona

en: Change Tempo
sl: Spremeni tempo

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
sl: Spremeni tempo izbora brez spremembe višine tona

en: High Quality Tempo Change
sl: Visokokakovostna sprememba tempa

en: Click Removal
sl: Odstranitev presketa

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
sl: Odstranitev presketa odstranjuje presket na zvočnih stezah.

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
sl: Pri tem zvoku algoritem ni učinkovit. Do sprememb ni prišlo.

en: Selection must be larger than %d samples.
sl: Izbor mora biti večji od %d vzorcev.

en: You can only measure one track at a time.
sl: Merite lahko le eno stezo naenkrat.

en: Please select an audio track.
sl: Izberite zvočno stezo.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
sl: Neveljaven izbor zvoka.
    Zagotovite, da je zvok izbran.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
sl: Nič ni za meriti.
    Izberite odsek steze.

en: Hard Clipping
sl: Ostro rezanje

en: Soft Clipping
sl: Mehko rezanje

en: Soft Overdrive
sl: Mehki »overdrive«

en: Medium Overdrive
sl: Srednji »overdrive«

en: Hard Overdrive
sl: Trdi »overdrive«

en: Cubic Curve (odd harmonics)
sl: Kubična krivulja (liha harmonija)

en: Even Harmonics
sl: Soda harmonija

en: Expand and Compress
sl: Razširi in stisni

en: Leveller
sl: Uravnalnik

en: Rectifier Distortion
sl: Popačenje usmerjevalnika

en: Hard Limiter 1413
sl: Ostri omejevalnik 1413

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
sl: Trše rezanje -12 dB, 80 % povratna ojačitev

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
sl: Mehkejše rezanje -12 dB, 80 % povratna ojačitev

en: Fuzz Box
sl: Fuzz-škatlica

en: Walkie-talkie
sl: Voki-toki

en: Blues drive sustain
sl: Zadrževanje zvenenja »blues drive«

en: Light Crunch Overdrive
sl: »Overdrive« z lahkim »crunch«

en: Heavy Overdrive
sl: Težki »overdrive«

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
sl: Čista kvinta

en: Valve Overdrive
sl: »Overdrive« z zaklopko

en: 2nd Harmonic (Octave)
sl: Oktava

en: Gated Expansion Distortion
sl: Prek vrat razširjeno popačenje

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
sl: Uravnalnik, lahek, tla šuma -70 dB

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
sl: Uravnalnik, zmeren, tla šuma -70 dB

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
sl: Uravnalnik, težak, tla šuma -70 dB

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
sl: Uravnalnik, težji, tla šuma -70 dB

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
sl: Uravnalnik, najtežji, tla šuma -70 dB

en: Half-wave Rectifier
sl: Polvalovni usmerjevalnik

en: Full-wave Rectifier
sl: Celovalovni usmerjevalnik

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
sl: Celovalovni usmerjevalnik (blokiran enosmerni tok)

en: Percussion Limiter
sl: Omejevalnik tolkal

en: Distortion
sl: Popačenje

en: Waveshaping distortion effect
sl: Učinek popačitve oblike valov

en: DTMF Tones
sl: Toni DTMF

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
sl: Tvori dvotonske večfrekvenčne tone (DTMF), kot jih slišimo na tipkovnicah telefonov

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
sl: Sekvenca DTMF je prazna.
    Preverite VSE nastavitve za ta učinek.

en: Echo
sl: Odmev

en: Repeats the selected audio again and again
sl: Izbrani zvok ponavlja znova in znova

en: Requested value exceeds memory capacity.
sl: Zahtevana vrednost presega zmogljivost pomnilnika.

en: Equalization
sl: Izenačevanje

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
sl: Prilagodi ravni jakosti določenih frekvenc

en: 100Hz Rumble
sl: 100 Hz hrumenje

en: AM Radio
sl: AM-radio

en: Bass Boost
sl: Okrepi nizke tone

en: Bass Cut
sl: Porezava nizkih tonov

en: Low rolloff for speech
sl: Spodnji upad za govor

en: Telephone
sl: Telefon

en: Treble Boost
sl: Okrepitev visokih tonov

en: Treble Cut
sl: Porezava visokih tonov

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
sl: Če želite uveljaviti izravnavanje, morajo imeti vse izbrane steze enako frekvenco vzorčenja.

en: Track sample rate is too low for this effect.
sl: Mera vzorčenja te steze je prenizka za ta učinek.

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
sl: neimenovano

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
sl: Napaka pri nalaganju krivulj izravnalnika (EQ) iz datoteke:
    %s
    Sporočilo napake se glasi:
    %s

en: Error Saving Equalization Curves
sl: Napaka pri shranjevanju krivulj izenačevalnika

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
sl: Zahtevane krivulje ni mogoče najti, uporabljena bo 'neimenovana'

note: i18n-hint: Technical term for a kind of curve.
en: B-spline
sl: B-zlepek

en: Cosine
sl: kosinusni

en: Cubic
sl: kubični

en: Fade In
sl: Zvišuj glasnost

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
sl: Na izbranem zvoku uveljavi linearno pojemanje

en: Fade Out
sl: Znižuj glasnost

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
sl: Na izbranem zvoku uveljavi linearno pojemanje

en: Find Clipping
sl: Najdi porezano

en: Creates labels where clipping is detected
sl: Ustvari oznake, kjer zazna porezavo

en: Clipping
sl: Rezanje

[ctx: find clipping]
note: i18n-hint: Two numbers are substituted; the second is the size of a set, the first is the size of a subset, and not understood as an ordinal (i.e., not meaning "first", or "second", etc.)
en: %lld of %lld
sl: %lld od %lld

en: There is not enough room available to generate the audio
sl: Ni dovolj prostora, da bi ustvarili zvok

en: Invert
sl: Obrni

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
sl: Obrne zvočne vzorce, preobrne njihovo polarnost

en: Legacy Compressor
sl: Opuščeni kompresor

en: Compresses the dynamic range of audio
sl: Stisne dinamični obseg zvoka

en: Loudness Normalization
sl: Normalizacija glasnosti

en: Sets the loudness of one or more tracks
sl: Določi glasnost ene ali več stez

en: Normalizing Loudness...
sl: Normaliziranje glasnosti ...

en: Analyzing: %s
sl: Analiziranje: %s

en: Processing: %s
sl: Obdelovanje: %s

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "white noise" having a uniform spectrum
en: White
sl: belo

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "pink noise" having a spectrum with more power in low frequencies
en: Pink
sl: rožnato

[ctx: noise]
note: i18n-hint: a kind of noise spectrum also known as "red" or "brown"
en: Brownian
sl: Browniansko

en: Noise
sl: Šum

en: Generates one of three different types of noise
sl: Tvori enega od treh različnih vrst šuma

en: Median
sl: Sredninsko

en: Second greatest
sl: Druga največja

en: Old
sl: Stari

en: Noise Reduction
sl: Odstranjevanje šuma

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
sl: Odstrani šume iz ozadja, kot so ventilatorji, šum traku ali brnenje.

en: Steps per block are too few for the window types.
sl: Korakov na bloku je premalo za vrste oken.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
sl: Korakov na bloku je več od velikosti okna.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
sl: Metoda mediane ni implementirana za več kot štiri korake na okno.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
sl: Za koraka 1 in 2 morate navesti isto velikost okna.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
sl: Opozorilo: vrste oken niso enake kot pri profiliranju.

en: All noise profile data must have the same sample rate.
sl: Vsi podatki zvočnega profila morajo imeti enako mero vzorčenja.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
sl: Hitrost vzorčenja profila šua se mora ujemati s hitrostjo vzorčenja zvoka, ki bo obdelan.

en: Selected noise profile is too short.
sl: Izbrani profil šuma je prekratek.

en: Normalize
sl: Normaliziraj

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
sl: Določi največjo amplitudo ene ali več stez

en: Removing DC offset and Normalizing...
sl: Odstranjevanje odmika DC in normaliziranje ...

en: Removing DC offset...
sl: Odstranjevanje odmika DC ...

en: Normalizing without removing DC offset...
sl: Normaliziranje brez odstranjevanja odmika DC ...

en: Not doing anything...
sl: Nič se ne dogaja …

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
sl: Analiziranje prve steze stereo para: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
sl: Analiziranje druge steze stereo para: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
sl: Neodvisno obdelovanje stereo kanalov: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
sl: Obdelovanje prve steze stereo para: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
sl: Obdelovanje druge steze stereo para: %s

en: Paulstretch
sl: Paulovrazteg

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
sl: Uporabite Paulovrazteg samo za skrajni učinek časovnega raztega oz. za »zastoj« (»stasis«)

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
sl: Zvokovni izbor je prekratek za poslušanje.
    
    Poskusite povečati zvokovni izbor na vsaj %.1f sekund,
    ali zmanjšati »Časovno ločljivost« na manj kot %.1f sekund.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
sl: Ni mogoče predposlušati.
    
    Trenutnemu zvokovnemu izboru je največja
    »Časovna ločljivost« %.1f sekund.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
sl: »Časovna ločljivost« je prekratek za izbor.
    
    Poskusite povečati zvokovni izbor na vsaj %.1f sekund,
    ali zmanjšati »Časovno ločljivost« na manj kot %.1f sekund.

en: Phaser
sl: Faznik

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
sl: Kombinira fazno zamaknjene signale z izvirnim signalom

en: To plot the spectrum, all selected tracks must have the same sample rate.
sl: Za risanje spektra morajo imeti vse izbrane steze enako mero vzorčenja.

en: Audio could not be analyzed. This may be due to a stretched or pitch-shifted clip.
    Try resetting any stretched clips, or mixing and rendering the tracks before analyzing
sl: Zvoka ni mogoče analizirati. To je lahko posledica raztegnjenega posnetka ali posnetka z zamaknjeno višino tona.
    Poskusite ponastaviti vse raztegnjene posnetke ali zmešati in izdelati steze pred analizo.

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
sl: Izbranega je preveč zvoka. Analiziranih bo le prvih %.1f sekund zvoka.

en: Repair
sl: Popravi

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
sl: Določi največjo amplitudo ene ali več stez

en: The Repair effect cannot be applied within stretched or shrunk clips
sl: Učinka Popravi ni mogoče uporabiti v raztegnjenih ali skrčenih posnetkih

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
sl: Učinek Popravi je namenjen za uporabo na zelo kratkih odsekih okvarjenega zvoka (do 128 vzorcev).
    
    Povečajte izbor in izberite majhen delček sekunde za popravilo.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
sl: Popravljanje deluje z uporabo zvočnih podatkov zunaj izbranega območja.
    
    Prosimo, izberite območje, katerega se vsaj na enem robu dotika zvok.
    
    Več ko je okrožajočih zvokov, boljši bo rezultat.

en: Repeat
sl: Ponovi

en: Repeats the selection the specified number of times
sl: Ponovi izbor tolikokrat, kot je določeno.

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Acoustic
sl: Akustično

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Ambience
sl: Atmostfera

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Artificial
sl: Umetno

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Clean
sl: Čisto

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern
sl: Sodobno

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal I
sl: Vokalno I

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal II
sl: Vokalno II

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Dance Vocal
sl: Plesni vokal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Modern Vocal
sl: Sodoben vokal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Voice Tail
sl: Rep glasu

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Bathroom
sl: Kopalnica

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Bright
sl: Majhna soba, svetla

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Dark
sl: Majhna soba, temna

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Medium Room
sl: Srednje velika soba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Large Room
sl: Velika soba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Church Hall
sl: Cerkev

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Cathedral
sl: Katedrala

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Big Cave
sl: Velika jama

en: Reverb
sl: Odmev

en: Adds ambience or a "hall effect"
sl: Doda atmosfero ali »učinek dvorane«

en: Reverse
sl: Vzvratno

en: Reverses the selected audio
sl: Obrne izbrani zvok

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
sl: Časovno raztegovanje/sprememba višine tona SBSMS

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type I
sl: Čebišev vrste I

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type II
sl: Čebišev vrste II

en: Lowpass
sl: Nizko prepustni

en: Highpass
sl: Visoko prepustni

en: Classic Filters
sl: Klasični filtri

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
sl: Izvede filtriranje IIR, ki emulira analogne filtre.

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
sl: Če želite uveljaviti filter, morajo imeti vse izbrane steze enako frekvenco vzorčenja.

[ctx: generator]
note: i18n-hint: noun
en: Silence
sl: Tišina

en: Creates audio of zero amplitude
sl: Ustvari zvok z ničelno amplitudo

en: Stereo To Mono
sl: Stereo v mono

en: Converts stereo tracks to mono
sl: Pretvori stereo stezo v mono

en: Mixing down to mono
sl: Pri mešanju v mono

en: Sliding Stretch
sl: Raztegni z drsenjem

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
sl: Omogoča zvezne, stalne spremembe tempa in/ali višine tona

en: Linear
sl: Linearno

en: Logarithmic
sl: Logaritemsko

en: Sine
sl: Sinusni

en: Square
sl: Kvadratni

en: Sawtooth
sl: Zobati

en: Square, no alias
sl: Kvadratni, brez aliasa

[ctx: waveform]
en: Triangle
sl: Trikotnik

en: Truncate Detected Silence
sl: Poreži zaznano tišino

en: Compress Excess Silence
sl: Stisni odvečno tišino

en: Truncate Silence
sl: Poreži tišino

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
sl: Samodejno zmanjša dolžino prehodov, kjer je glasnost pod določeno ravnjo

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
sl: Ko oklesti neodvisno, je lahko le ena izbrana zvočna steza v vsaki sinhrono zaklenjeni skupini stez.

en: Wahwah
sl: Wah-wah

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
sl: Hitre variacije kakovosti tona, kot tisti kitarski zvok, tako priljubljen v 70-tih letih

en: Cannot proceed to upload.
sl: Ni možno nadaljevati z nalaganjem na strežnik.

note: i18n-hint: database operation has failed because the requested item was not found
en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Project was closed before snapshot was created
sl: Projekt je bil zaključen, preden je bil ustvarjen posnetek

en: Invalid Response: %s
sl: Neveljaven odgovor: %s

en: Export failed
sl: Izvoz je spodletel

en: Export error
sl: Napaka pri izvozu

en: Failed to attach to the Cloud project database
sl: Zbirke podatkov projekta v oblaku ni mogoče pripeti

en: Failed to decompress the Cloud project block
sl: Bloka projekta v oblaku ni možno razširiti

en: Local project data was removed before the sync has completed
sl: Krajevni podatki projekta so bili odstranjeni pred zaključenim usklajevanjem

en: Failed to deserialize the response
sl: Odziva ni mogoče deserializirati

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Glue Compressor
sl: Lepilni kompresor

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Gentle
sl: Nežno

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Beat Booster
sl: Ojačevalnik udarcev

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Deep Dive Master
sl: Globok potop - master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Beefy Master
sl: Krepak master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Make It Right Master
sl: Naredi prav master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Brick Wall Master
sl: Opečna stena - master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Lead Vocals
sl: Glavni vokali

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Fat Vocals
sl: Obogateni vokali

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Power Vocals
sl: Udarni vokali

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Vocal Control
sl: Nadzor vokala

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Vocal Touch-Up
sl: Popravek vokala

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Voice Memos Balancer
sl: Izravnalnik glasovnih beležk

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Podcast/Radio
sl: Podkast/radio

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Piano
sl: Klavir

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Acoustic Guitar
sl: Akustična kitara

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Bass Guitar
sl: Bas kitara

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. Strings is violins, etc
en: Strings
sl: Godala

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Kick Drums
sl: Basovski bobni

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Drums Control
sl: Nadzor bobnov

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Climax Impulser SFX
sl: Impulznik klimaks SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Engine Breathing SFX
sl: Dihanje motorja SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Great Impact SFX
sl: Krasen zadetek SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Great Body SFX
sl: Krasno telo SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Great Tail SFX
sl: Krasen rep SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Smack Explosion SFX
sl: Tresk eksplozije SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Master Limiter
sl: Omejevalnik glavne

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: SFX Limiter
sl: Omejevalnik SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. VO means Voiceover.
en: VO Limiter
sl: Omejevalnik VO

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern Punch
sl: Sodobna ostrina

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern Punch 2
sl: Sodobna ostrina 2

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Play it Loud
sl: Predvajaj glasno

en: Built-in
sl: Vgrajeno

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
sl: %s: spodnjih nastavitev ni mogoče naložiti. Uporabljene bodo privzete nastavitve.
    
    %s

en: Applying %s...
sl: Izvajanje %s ...

en: Builtin Effects
sl: Vgrajeni učinki

en: Provides builtin effects to Audacity
sl: Zagotavlja podporo vgrajenim učinkom v Audacity.

en: Unknown built-in effect name
sl: Neznano ime vgrajenega učinka

en: Mix and Render
sl: Zmešaj in izdelaj

en: Mixing and rendering tracks
sl: Mešanje in izdelava stez

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
sl: Notranja napaka v %s v %s vrstice %d.
    Na https://forum.audacityteam.org/ obvestite ekipo Audacity.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
sl: Notranja napaka v vrstici %s %d.
    Na https://forum.audacityteam.org/ obvestite ekipo Audacity.

en: Internal Error
sl: Notranja napaka

en: Rectangular
sl: Pravokotno

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=2.5)
sl: Po Gaussu (a=2,5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=3.5)
sl: Po Gaussu (a=3,5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=4.5)
sl: Po Gaussu (a=4,5)

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
sl: Napaka (datoteka morda ni bila zapisana): %s

en: Audacity failed to open a file in %s.
sl: Z Audacity ni mogoče odpreti datoteke v %s.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
sl: Z Audacity ni mogoče brati iz datoteke v %s.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
sl: Audacity je uspešno zapisal datoteko v %s, vendar ni uspel preimenovati v %s.

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
sl: Napaka pri pisanju v datoteko. Morda v %s 
    ni mogoče pisati ali pa je disk poln.

en: File Error
sl: Datotečna napaka

en: All files
sl: Vse datoteke

note: i18n-hint an Audacity project is the state of the program, stored as files that can be reopened to resume the session later
en: AUP3 project files
sl: Projektne datoteke AUP3

en: Dynamically Linked Libraries
sl: Dinamično povezane knjižnice

en: Dynamic Libraries
sl: Dinamične knjižnice

en: Text files
sl: Besedilne datoteke

en: XML files
sl: Datoteke XML

note: i18n-hint a type or types such as "txt" or "txt, xml" will be substituted for %s
en: %s files
sl: %s datotek

en: 
    %s does not have write permissions.
sl: 
    %s nima pravic za pisanje.

en: Unsuitable
sl: Neprimerno

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
sl: Mapa začasnih datotek je na pogonu v zapisu FAT.
    Ponastavljanje na privzeto mesto.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
sl: %s
    Za namige o primernih pogonih kliknite gumb za pomoč.

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Unable to export.
    Error %s
sl: Izvoz ni možen.
    Napaka %s

en: Export
sl: Izvozi

en: Export completed with error.
sl: Izvoz se je zaključil z napako.

en: All supported files
sl: Vse podprte datoteke

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
sl: »%s« 
    ni zvočna datoteka. 
    Audacity te vrste datotek ne more odpreti.

en: Importing files
sl: Uvažanje datotek

en: Importing %s...
sl: Uvažanje %s ...

en: Operation was canceled by user
sl: Operacijo je preklical uporabnik

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
sl: V tej različici Audacity podpora za %s ni prevedena.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je datoteka (steza) glasbenega CD.
    Te vrste datotek Audacity neposredno ne odpira.
    Poskusite jo sneti v zvočni zapis, ki ga
    Audacity lahko odpre, kot sta npr. WAV ali AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
sl: »%s« je datoteka seznama predvajanja datotek.
    Audacity te datoteke ne more odpreti, ker vsebuje le povezave na druge datoteke.
    Morda jo lahko odprete v urejevalniku besedila in nato prenesete navedene dejanske zvočne datoteke.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je zvočna datoteka Windows Media Audio. 
    Audacity te vrste datotek ne more odpreti zaradi patentnih omejitev.
    Pretvoriti jo morate v podprti zvočni zapis, kot sta WAV in AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je datoteka Advanced Audio Coding. 
    Audacity ne more odpreti te vrste datotek brez neobvezne knjižnice FFmpeg.
    Pretvoriti jo morate v podprto vrsto zvočnih datotek, kot sta WAV in AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je šifrirana zvočna datoteka. 
    Te so značilne za spletne trgovine z glasbo. 
    Audacity ne more odpreti te vrste datotek zaradi šifriranja.
    Poskusite datoteko posneti v Audacity ali jo zapeči na zvočni CD,
    stezo CD pa nato prenesti v podprto vrsto zvočnih datotek, kot sta WAV in AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je medijska datoteka RealPlayer. 
    Audacity ne more odpreti tega licenčnega zapisa.
    Najprej ga morate pretvoriti v enega od podprtih zvočnih zapisov, kot sta WAV in AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
sl: »%s« je datoteka z opombami in ne zvočna datoteka. 
    Audacity ne more odpreti te vrste datotek.
    Pretvoriti jo morate v podprto vrsto zvočnih datotek, kot sta WAV in AIFF 
    in jo nato uvozite, ali pa jo posnamite z Audacity.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je zvočna datoteka Musepack. 
    Audacity te vrste datotek ne more odpreti.
    Če menite, da je to datoteka mp3, jo preimenujte in dodajte
    končnico ».mp3« ter ponovno poskusite uvoziti. Sicer jo morate pretvoriti
    v podprti zvočni zapis, kot sta WAV in AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je zvočna datoteka Wavpack. 
    Audacity ne more odpreti te vrste datotek.
    Pretvoriti jo morate v podprto vrsto zvočnih datotek, kot sta WAV in AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je zvočna datoteka Dolby Digital. 
    Audacity ne more odpreti te vrste datotek.
    Pretvoriti jo morate v podprto vrsto zvočnih datotek, kot sta WAV in AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je zvočna datoteka Ogg Speex. 
    Audacity ne more odpreti te vrste datotek.
    Pretvoriti jo morate v podprto vrsto zvočnih datotek, kot sta WAV in AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
sl: »%s« je video datoteka. 
    Audacity trenutno ne more odpreti te vrste datotek.
    Zvok morate izvoziti v podprto vrsto zvočnih datotek, kot sta WAV in AIFF.

en: File "%s" not found.
sl: Datoteke »%s« ni mogoče najti.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
sl: Audacity ne prepozna vrste datoteke »%s«.
    
    %s Za nestisnjene datoteke, poskusite tudi Datoteka > Uvozi > Surovi podatki.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
sl: Audacity je prepoznal vrsto datoteke '%s'.
    Uvozniki, ki naj bi podpirali te vrste datotek, so:
    %s,
    vendar niti eden ni prebral tega zapisa datoteke.

en: Import Project
sl: Uvozi projekt

en: SubRip text file
sl: Besedilna datoteka SubRip

en: WebVTT file
sl: Datoteka WebVTT

en: S&tandard
sl: S&tandardno

en: E&xtended (with frequency ranges)
sl: Ra&zširjeno (s frekvenčnimi obsegi)

en: Labels
sl: Oznake

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
sl: Steza z oznakami

en: Importing WebVTT files is not currently supported.
sl: Uvoz datotek WebVTT trenutno ni podprt.

en: One or more saved labels could not be read.
sl: Ene ali več shranjenih oznak ni mogoče prebrati.

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
sl: Učinki LADSPA

en: Provides LADSPA Effects
sl: Zagotavlja učinke LADSPA

en: Audacity no longer uses vst-bridge
sl: Audacity ne uporablja več vst-bridge.

en: Could not load the library
sl: Napaka pri nalaganju knjižnice

en: Effect Settings
sl: Nastavitve učinka

en: LV2 Effects
sl: Učinki LV2

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
sl: Zagotavlja podporo učinkom LV2 v Audacity.

en: None
sl: Prazno

en: Rectangle
sl: Pravokotnik

[ctx: dither]
en: Triangle
sl: Trikotnik

en: Shaped
sl: Oblikovano

en: Low Quality (Fastest)
sl: nizka kakovost (najhitreje)

en: Medium Quality
sl: srednja kakovost

en: High Quality
sl: visoka kakovost

en: Best Quality (Slowest)
sl: najvišja kakovost (najpočasnejše)

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 16-bit integers
en: 16-bit PCM
sl: 16-bitni PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 24-bit integers
en: 24-bit PCM
sl: 24-bitni PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
sl: 32-bitno plavajoče

en: Unknown format
sl: Neznan zapis

en: Command
sl: Ukaz

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
sl: 
    * %s, ker ste tipke za bližnjico %s dodelili %s

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
sl: Z zadnjim vašim dejanjem so težave. Če mislite,
    da gre za hrošča, nam natanko poročajte, kje in kako se je zgodilo.

en: Disallowed
sl: Onemogočeno

en: &Undo %s
sl: Razveljavi %s

en: &Undo
sl: &Razveljavi

en: &Redo %s
sl: P&onovi %s

en: &Redo
sl: &Ponovi

en: Module Unsuitable
sl: Modul je neprimeren

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
sl: Modula »%s« ni mogoče naložiti.
    
    Napaka: %s

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
sl: Modul »%s« ne ponuja niza različice.
    
    Ne bo naložen.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
sl: Modul »%s« se ujema z Audacity različice %s.
    
    Ne bo naložen.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
sl: Modul »%s« se ni uspešno inicializiral.
    
    Ne bo naložen.

en: Module "%s" found.
sl: Modula »%s« ni mogoče najti.

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
sl: 
    
    Uporabi le module iz zaupanja vrednih virov

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Audacity Module Loader
sl: Nalagalnik modulov Audacity

en: Try and load this module?
sl: Želite poskusiti naložiti ta modul?

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
sl: Modul »%s« ne ponuja zahtevanih funkcij.
    
    Ne bo naložen.

en: Overwrite the plug-in file %s?
sl: Ali želite prepisati datoteke vstavka %s?

en: Plug-in already exists
sl: Vstavek že obstaja

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
sl: Datoteka vstavka je že v uporabi. Prepisovanje ni uspelo.

en: Failed to register:
    %s
sl: Registracija je spodletela:
    %s

[ctx: plug-ins]
note: i18n-hint A plug-in is an optional added program for a sound effect, or generator, or analyzer
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
sl[0]: Ali želite omogočiti ta vstavek?
sl[1]: Ali želite omogočiti ta vstavka?
sl[2]: Ali želite omogočiti te vstavke?
sl[3]: Ali želite omogočiti te vstavke?

en: Enable new plug-ins
sl: Omogoči nove vstavke

en: Nyquist Prompt
sl: Ukazna vrstica Nyquist

en: Failed to open the file for upload: %s
sl: Neuspelo odpiranje datoteke za prenos na strežnik: %s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
sl: Pri inicializaciji V/I ravni MIDI je prišlo do napake.

en: You will not be able to play midi.
sl: Ne boste mogli predvajati MIDI.

en: Error Initializing Midi
sl: Napaka pri inicializaciji za MIDI

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
sl: Notiraj stezo

en: &Seconds
sl: &sekunde

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: &Beats
sl: &udarce

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
sl: Podpira izhod: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
sl: Podpira vhod: %d

en: Opened: %d
sl: Odprto: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
sl: Izbrana snemalna naprava MIDI: %d – %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
sl: Nobene snemalne naprave MIDI ni mogoče najti za »%s«.

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
sl: Izbrana predvajalna naprava: %d – %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
sl: Nobene predvajalne naprave MIDI ni mogoče najti za »%s«.

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
sl: uu:mm:ss + vzorci

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
sl: sekund

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes * and seconds
en: hh:mm:ss
sl: uu:mm:ss

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
sl: uu:mm:ss + milisekunde

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
sl: uu:mm:ss + stotinke

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in octaves
en: octaves
sl: oktave

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: bar
sl: takt

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: beat
sl: doba

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements.
en: bar:beat
sl: takt:doba

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements. "tick" corresponds to a 16th note.
en: bar:beat:tick
sl: takt:doba:šestnajstinka

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
sl: sekunde 01000,01000

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds * and milliseconds (1/1000 second)
en: seconds + milliseconds
sl: sekunde + milisekunde

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds and milliseconds * as fractional seconds. Change the comma in the middle to the 1000s separator * for your locale, and the 'seconds' on the end to the word for seconds. * Don't change the numbers. The decimal separator is specified using '<' if
en: 01000,01000>01000 seconds
sl: sekunde 01000,01000>01000

en: milliseconds
sl: milisekund

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes and * seconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds. Don't * change the numbers unless there aren't 60 seconds in a minute in your * locale
en: 0100 h 060 m 060 s
sl: 0100 u 060 m 060 s

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in days, hours, * minutes and seconds
en: dd:hh:mm:ss
sl: dd:uu:mm:ss

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
sl: 0100 dni 024 u 060 m 060 s

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and hundredths of a second. Change the 'h' to the abbreviation for hours, * 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds * (the hundredths are shown as decimal seconds). Don't change the numbers 
en: 0100 h 060 m 060>0100 s
sl: 0100 u 060 m 060>0100 s

en: centiseconds
sl: stotink sekunde

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and milliseconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds (the * milliseconds are shown as decimal seconds) . Don't change the numbers * unles
en: 0100 h 060 m 060>01000 s
sl: 0100 u 060 m 060>01000 s

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
sl: 0100 u 060 m 060 s+># vzorcev

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
sl: vzorci

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
sl: vzorci 01000,01000,01000|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
sl: uu:mm:ss + filmske sličice (24 sl/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
sl: 0100 u 060 m 060 s+>24 sličic

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
sl: filmske sličice (24 sl/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
sl: sličice 01000,01000|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
sl: uu:mm:ss + izpuščene sličice NTSC

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
sl: 0100 u 060 m 060 s+>30 sličic|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
sl: uu:mm:ss + neizpuščene sličice NTSC

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
sl: 0100 u 060 m 060 s+>030 sličic| ,999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
sl: sličice NTSC

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
sl: sličice 01000,01000|29,97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
sl: uu:mm:ss + sličice PAL (25 sl/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
sl: 0100 u 060 m 060 s+>25 sličic

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
sl: sličice PAL (25 sl/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
sl: sličice 01000,01000|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
sl: uu:mm:ss + sličice CDDA (75 sl/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
sl: 0100 u 060 m 060 s+>75 sličic

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
sl: sličice CDDA (75 sl/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
sl: sličice 01000,01000|75

note: i18n-hint: Format string for displaying frequency in hertz. Change * the decimal point for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 010,01000>0100 Hz
sl: 010.01000>0100 Hz

en: centihertz
sl: centihertzov

note: i18n-hint: Format string for displaying frequency in kilohertz. Change * the decimal point for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 01000>01000 kHz|0.001
sl: 0100>01000 kHz|0,001

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
sl: 100>01000 oktav|1,442695041

note: i18n-hint: an octave is a doubling of frequency
en: thousandths of octaves
sl: tisočink oktave

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
sl: poltoni + centi

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
sl: 1000 poltonov >0100 centov|17,312340491

note: i18n-hint: a cent is a hundredth of a semitone (which is 1/12 octave)
en: hundredths of cents
sl: stotinke centov

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in decades
en: decades
sl: dekade

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
sl: 10>01000 dekad|0,434294482

note: i18n-hint: a decade is a tenfold increase of frequency
en: thousandths of decades
sl: tisočinke dekad

en: Nyquist Effects
sl: Učinki Nyquist

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
sl: Zagotavlja podporo vstavkov Nyquist v Audacity

en: Applying Nyquist Effect...
sl: Dodajanje učinka Nyquist ...

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist * Prompt"
en: Nyquist Worker
sl: Delovni pult Nyquist

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
sl: Nepravilno oblikovana glava vstavka Nyquist

en: Enable track spectrogram view before
    applying 'Spectral' effects.
sl: Omogoči pogled spektrograma steze
    pred uveljavljanjem učinkov »Spektralno«.

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
sl: Za uporabo »spektralnih učinkov«, omogočite »Spektralni
    izbor« v nastavitvah steze Spektrogram in izberite
    frekvenčno območje za učinek, na katerem naj deluje.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
sl: Napaka: datoteke »%s« iz glave ni v poti vstavkov.

en: Audio selection required.
sl: Zahtevan je zvokovni izbor.

en: Processing complete.
sl: Obdelovanje končano.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
sl: Učinki »;type tool« ne morejo vrniti zvoka iz Nyquista.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
sl: Učinki »;type tool« ne morejo vrniti oznak iz Nyquista.

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
sl: Vrnjena napaka nyx_error iz %s.

en: plug-in
sl: vstavek

en: Nyquist returned a list.
sl: Nyquist vrne seznam.

en: Nyquist returned the value: %f
sl: Nyquist je vrnil vrednost: %f

en: Nyquist returned the value: %d
sl: Nyquist je vrnil vrednost: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
sl: Nyquist je vrnil preveč zvočnih kanalov.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
sl: Nyquist je vrnil en zvočni kanal kot matriko.

en: Nyquist returned an empty array.
sl: Nyquist je vrnil prazno matriko.

en: Nyquist returned nil audio.
sl: Nyquist ne vrne zvoka.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
sl: [Opozorilo: Nyquist je vrnil neveljaven niz UTF-8, tukaj je pretvorjen kot Latin-1]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
sl: Ta različica Audacity ne podpira vstavke Nyquist različice %ld.

en: Could not open file
sl: Datoteke ni mogoče odpreti

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
sl: Vsa vaša koda je videti kot skladnja SAL, vendar ne vsebuje ukaza »return«.
    Bodisi uporabite ukaz »return«, kot npr.:
    	return *steza* 0.1
    za SAL, bodisi začnite z odprtim oklepajem, kot je
    	(mult *steza* 0.1)
     za LISP.

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
sl: Jezika ni mogoče določiti.

note: i18n-hint: default exported file name when exporting from unsaved project
en: untitled
sl: neimenovano

en: Audio Track
sl: Zvočna steza

en: Playable Track
sl: Steza za predvajanje

en: Multi-track
sl: Večstezno

en: Simple
sl: Enostavno

note: i18n-hint: refers to optional plug-in software libraries
en: Libraries
sl: Knjižnice

en: Preferences for Library
sl: Nastavitve knjižnice

en: Library
sl: Knjižnica

en: Failed to set page size for database %s
sl: Neuspešna nastavitev velikosti strani za zbirko podatkov %s

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
sl: Nastavljanje varnostnega načina primarne povezave na %s je spodletelo.

en: Failed to set safe mode on checkpoint connection to %s
sl: Nastavljanje varnega načina na preveritveni točki povezave z %s je spodletelo.

en: Checkpointing project
sl: Preverjanje projekta

en: Checkpointing %s
sl: Preverjanje: %s

en: This may take several seconds
sl: To lahko traja nekaj sekund

en: Could not write to %s.
sl: Zapisovanje ni možno v %s.

en: Disk is full.
    %s
sl: Disk je poln.
    %s

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
sl: Ustvarjanje točke za shranjevanje je spodletelo:
    
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
sl: Sproščanje točke za shranjevanje je spodletelo:
    
    %s

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
sl: Na pogonu %s zmanjkuje prostora.
    Prosimo, da izberete drugo, večjo začasno mapo v nastavitvah map.

en: Failed to open the project's database
sl: Zbirke podatkov projekta ni mogoče odpreti

en: Failed to open database file:
    
    %s
sl: Odpiranje datoteke zbirke podatkov je spodletelo:
    
    %s

en: Failed to discard connection
sl: Povezave ni mogoče opustiti

en: Failed to restore connection
sl: Povezave ni mogoče obnoviti

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
sl: Ukaza projektne datoteke ni mogoče izvesti:
    
    %s

note: i18n-hint: An error message.
en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
sl: Projekt je v mapi zgolj za branje
    (ustvarjanje potrebnih začasnih datotek ni možno)

en: This is not an Audacity project file
sl: To ni projektna datoteka Audacity

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
sl: Projekt je ustvarjen z novejšo različico programa Audacity:
    
    Da ga lahko odprete, boste morali posodobiti program.

en: Unable to initialize the project file
sl: Projektne datoteke ni mogoče inicializirati.

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate inset or blockids.
en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
sl: Funkcije inset ni možno dodati (preverjanje blockids ni možno)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
sl: Projekt je samo za branje
    (delo z blockfiles ni možno)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
sl: Projekt je zaklenjen
    (delo z blockfiles ni možno)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
sl: Projekt je zaseden
    (delo z blockfiles ni možno)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
sl: Projekt je okvarjen
    (delo z blockfiles ni možno)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
sl: Težava z nekaterimi dovoljenji
    (delo z blockfiles ni možno)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
sl: V/I napaka diska
    (delo z blockfiles ni možno)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
sl: Neavtorizirano
    (delo z blockfiles ni možno)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Unable to work with the blockfiles
sl: Delo z blockfiles ni možno

en: Total orphan blocks deleted %d
sl: Skupaj izbrisanih osirotelih blokov: %d

en: Failed to rollback transaction during import
sl: Povrnitev transakcije med uvozom je spodletela

en: Unable to attach destination database
sl: Ciljne zbirke podatkov ni mogoče pripeti.

en: Unable to switch to fast journaling mode
sl: Preklop na hitri zapisniški način ni možen

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
sl: Ukaza projektne datoteke ni mogoče pripraviti:
    
    %s

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
sl: Potek

en: Failed to bind SQL parameter
sl: Parametra SQL ni mogoče vezati

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
sl: Posodobitev projektne datoteke je spodletela.
    Spodletel je naslednji ukaz:
    
    %s

en: Destination project could not be detached
sl: Ciljnega projekta ni mogoče odpeti.

en: Copying Project
sl: Kopiranje projekta

en: Error Writing to File
sl: Napaka pri pisanju v datoteko

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
sl: Audacity ne uspe pisati v datoteko %s.
    Morda vanjo ni mogoče pisati ali pa je disk poln.
    Za namige o sproščanju prostora kliknite gumb za pomoč.

en: Compacting project
sl: Strnjevanje projekta

note: i18n-hint: The %02i is the project number, the %s is the project name.
en: [Project %02i] Audacity "%s"
sl: [Projekt %02i] Audacity »%s«

en: <untitled>
sl: <neimenovano>

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
sl: (obnovljeno)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
sl: Datoteka je bila shranjena z Audacity %s.
    Vi uporabljate Audacity %s. Morda boste morali slednjega nadgraditi na novejšo različico, da boste lahko odprli to datoteko.

en: Can't open project file
sl: Ni mogoče odpreti datoteke projekta

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
sl: Podatkov samodejnega shranjevanja ni bilo mogoče odstraniti iz projektne datoteke.

en: Unable to bind to blob
sl: Zbirke binarnih podatkov (blob) ni mogoče najti

en: Unable to parse project information.
sl: Podatkov projekta ni mogoče razčleniti.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
sl: Zbirke podatkov projekta ni mogoče ponovno odpreti, najverjetneje zaradi omejenega prostora na napravi za hrambo.

en: Saving project
sl: Shranjevanje projekta

en: Error Saving Project
sl: Napaka pri shranjevanju projekta

en: Syncing
sl: Usklajevanje

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
sl: Projekta ni mogoče odpreti, morda zaradi omejenega prostora
    na napravi za hrambo.
    
    %s

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
sl: Podatkov samodejnega shranjevanja ni bilo mogoče odstraniti, najverjetneje
    zaradi omejenega prostora na napravi za hrambo
    
    %s

en: Backing up project
sl: Varnostno kopiranje projekta

en: Automatic database backup failed.
sl: Samodejno varnostno kopiranje zbirke podatkov je spodletelo.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
sl: Ta obnovitvena datoteka je nastala z Audacity 2.3.0 ali starejšim.
    Za obnovitev projekta morate zagnati tisto različico programa Audacity.

en: Connection to project file is null
sl: Povezava z datoteko projekta je null

en: Discarding undo/redo history
sl: Zavrzi zgodovino ponovitev/razveljavitev

en: Created new project
sl: Ustvarjen nov projekt

en: 16-bit
sl: 16-bitno

en: 24-bit
sl: 24-bitno

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
sl: Skupina vstavkov na %s je spojena s poprej določeno skupino

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
sl: Element vstavka pri %s je v sporu s poprej določenim elementom in je zato opuščen.

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
sl: Elementi vstavka pri %s določajo nasprotujoče si umestitve

en: Sample Track
sl: Steza vzorčenja

en: Writable Sample Track
sl: Zapisljiva steza vzorčenja

en: &Close
sl: &Zapri

en: Help
sl: Pomoč

en: &Preview
sl: Pre&dogled

en: Dry Previe&w
sl: Suhi pre&dogled

en: &Settings
sl: &Nastavitve

en: Debu&g
sl: &Razhrošči

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: Beats
sl: Dobe

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: Bar
sl: Takt

note: i18n-hint: The music theory "triplet"
en: Triplets
sl: Triole

en: 1/2 (triplets)
sl: 1/2 (triole)

en: 1/4 (triplets)
sl: 1/4 (triole)

en: 1/8 (triplets)
sl: 1/8 (triole)

en: 1/16 (triplets)
sl: 1/16 (triole)

en: 1/32 (triplets)
sl: 1/32 (triole)

en: 1/64 (triplets)
sl: 1/64 (triole)

en: 1/128 (triplets)
sl: 1/128 (triole)

en: Video frames
sl: Videosličice

en: Film frames (24 fps)
sl: filmske sličice (24 sl/s)

en: NTSC frames (29.97 fps)
sl: sličice NTSC (29,97 sl/s)

en: NTSC frames (30 fps)
sl: sličice NTSC (30 sl/s)

en: CD frames
sl: sličice CD

en: Seconds && samples
sl: Sekunde in vzorci

en: Seconds
sl: Sekunde

en: Deciseconds
sl: desetinke sekunde

en: Centiseconds
sl: stotinke sekunde

en: Milliseconds
sl: milisekunde

en: Samples
sl: vzorcev

en: SQLite3 error
sl: Napaka SQLite3

note: i18n-hint: database operation was successful
en: No error
sl: Brez napake

note: i18n-hint: database operation has failed, but there is no specific reason
en: Generic error
sl: Splošna napaka

note: i18n-hint: database operation has failed due to the internal error
en: Internal logic error in SQLite
sl: Napaka notranje logike v SQLite

note: i18n-hint: database operation has failed due to the permission error
en: Access permission denied
sl: Pravica do dostopa je zavrnjena

note: i18n-hint: database operation was aborted by the callback
en: Callback routine requested an abort
sl: Rutina povratnega klica je zahtevala prekinitev

note: i18n-hint: database operation has failed because database is locked
en: The database file is locked
sl: Datoteka zbirke podatkov je zaklenjena

note: i18n-hint: database operation has failed because table is locked
en: A table in the database is locked
sl: Tabela v zbirki podatkov je zaklenjena

note: i18n-hint: database operation has failed due to the lack of memory
en: A malloc() failed
sl: Malloc() ni uspel

note: i18n-hint: database operation has failed because database is read-only
en: Attempt to write a read-only database
sl: Poskus pisanja zbirke podatkov samo za branje

note: i18n-hint: database operation was interrupted
en: Operation terminated
sl: Operacija se je končala

note: i18n-hint: database operation has failed due to the I/O failure
en: I/O error occurred
sl: Prišlo je do V/I napake

note: i18n-hint: database operation has failed due to the database corruption
en: The database disk image is malformed
sl: Slika diska zbirke podatkov je nepravilno oblikovana

note: i18n-hint: database operation has failed because the drive is full
en: Insertion failed because the drive is full
sl: Vstavljanje ni uspelo, ker je pogon poln

note: i18n-hint: database operation has failed because the file cannot be opened
en: Unable to open the database file
sl: Datoteke zbirke podatkov ni mogoče odpreti

note: i18n-hint: database operation has failed because the lock protocol has failed
en: Database lock protocol error
sl: Napaka protokola zaklepa zbirke podatkov

note: i18n-hint: database operation has failed because the database schema has changed
en: The database schema changed
sl: Shema zbirke podatkov je spremenjena

note: i18n-hint: database operation has failed because the string or BLOB exceeds size limit
en: String or BLOB exceeds size limit
sl: Niz ali dvojiška zbirka dvojiških podatkov presega omejitev velikosti

note: i18n-hint: database operation has failed due to the constraint violation
en: Abort due to constraint violation
sl: Prekinitev zaradi kršitve omejitev

note: i18n-hint: database operation has failed due to the data type mismatch
en: Data type mismatch
sl: Neujemanje vrste podatkov

note: i18n-hint: database operation has failed due to the library misuse
en: Library used incorrectly
sl: Knjižnica ni uporabljena na pravilen način

note: i18n-hint: database operation has failed because the large file support is disabled
en: The large file support is disabled
sl: Podpora za velike datoteke je onemogočena

note: i18n-hint: database operation has failed due to the authorization error
en: Authorization denied
sl: Overitev je zavrnjena

note: i18n-hint: database operation has failed due to the format error
en: Not used
sl: Ni v rabi

note: i18n-hint: database operation has failed because the parameter is out of range
en: 2nd parameter to sqlite3_bind out of range
sl: Drugi parameter za sqlite3_bind je izven dosega

note: i18n-hint: database operation has failed because the file opened is not a database file
en: File opened that is not a database file
sl: Odprta datoteka, ki ni datoteka zbirke podatkov

note: i18n-hint: database operation has failed due to the unknown error
en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Cut/Copy/Paste
sl: Izreži/Kopiraj/Prilepi

en: &Cut/Copy/Paste Toolbar
sl: Orodna vrstica &Izreži/Kopiraj/Prilepi

en: Unable to determine
sl: Nemogoče določiti

en: %s bytes
sl: %s bajtov

en: Simplified
sl: Poenostavljeno

en: System
sl: Sistemski

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
sl: Klasično

en: Dark
sl: Temno

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
sl: Visoki kontrast

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
sl: Svetlo

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Themes written to:
      %s/*/%s.
sl: Teme zapisane v:
      %s/*/%s.

en: Audacity could not write file:
      %s.
sl: Z Audacity ni mogoče pisati v datoteko:
      %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
sl: Z Audacity ni mogoče odpreti datoteke
      %s
    za pisanje.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
sl: Z Audacity ni mogoče zapisati slik v datoteko:
      %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
sl: Z Audacity ni mogoče najti datoteke:
      %s.
    Tema ni bila naložena.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
sl: Z Audacity ni mogoče naložiti datoteke:
      %s.
    Morda gre za nepravilen zapis png?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
sl: Z Audacity ni bilo mogoče prebrati privzete teme.
    Prosim, sporočite težavo.

en: Couldn't read from file: %s
sl: Branje iz datoteke ni možno: %s

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
sl: Nobene od pričakovanih datotek komponent teme
     ni bilo mogoče najti v:
      %s.

en: Themes written to:
      %s/*/Components/.
sl: Teme zapisane v:
      %s/*/Components/.

en: Could not create directory:
      %s
sl: Mape ni mogoče ustvariti:
      %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
sl: Nekatere potrebne datoteke v:
      %s
    so že prisotne. Jih želite prepisati?

en: Audacity could not save file:
      %s
sl: Ni mogoče shraniti datoteke:
      %s

en: Couldn't write to file: %s
sl: Zapisovanje v datoteko ni možno: %s

note: i18n-hint "Cee" means the C computer programming language
en: Themes as Cee code written to:
      %s/*%s.
sl: Teme zapisane kot koda Cee v:
      %s/*%s.

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
sl: Po meri

en: Enable &Looping
sl: Omogoči &zankanje

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
sl: Časovna steza

en: Generic Track
sl: Splošna steza

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
sl: Napaka zbirke podatkov. Žal več podrobnosti ni na voljo.

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
sl: Zvokovni vhod: %d, zvokovni izhod: %d

en: VST Effects
sl: Učinki VST

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
sl: Doda zmožnost uporabe učinkov VST v Audacity.

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
sl: Pri nalaganju datoteke prednastavitev ni mogoče alocirati pomnilnika.

en: Error Loading VST Presets
sl: Napaka pri nalaganju prednastavitev VST

en: Unable to read presets file.
sl: Datoteke prednastavitev ni mogoče prebrati.

en: Could not open file: "%s"
sl: Napaka pri odpiranju datoteke: »%s«

en: Error Saving VST Presets
sl: Napaka pri shranjevanju prednastavitev VST

en: Error writing to file: "%s"
sl: Napaka pri pisanju v datoteko: »%s«

en: Error Saving Effect Presets
sl: Napaka pri shranjevanju prednastavitev učinka

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
sl: Ta datoteka parametrov je bila shranjena iz %s. Želite nadaljevati?

en: Confirm
sl: Potrdi

note: i18n-hint VST3 effect description string
en: SubCategories: %s
sl: Podkategorije: %s

en: VST3 Effects
sl: Učinki VST3

en: Adds the ability to use VST3 effects in Audacity.
sl: Doda zmožnost uporabe učinkov VST3 v Audacity.

en: VST3 module error: %s
sl: Napaka modula VST3: %s

en: Unable to apply VST3 preset file %s
sl: Datoteke prednastavitev VST3 %s ni mogoče uveljaviti

en: Failed to save VST3 preset to file
sl: Shranjevanje prednastavitev VST3 v datoteko je spodletelo

note: i18n-hint: The name of a frequency scale in psychoacoustics, named for Heinrich Barkhausen
en: Bark
sl: Lajež

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
sl: Perioda

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: New color scheme for spectrograms, Roseus is proper name of the color scheme
en: Color (Roseus)
sl: Barva (rožnata)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Classic color scheme(from theme) for spectrograms
en: Color (classic)
sl: Barva (klasično)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Grayscale color scheme for spectrograms
en: Grayscale
sl: Sivine

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Inverse grayscale color scheme for spectrograms
en: Inverse grayscale
sl: Sivine, inverzno

en: Frequencies
sl: Frekvence

note: i18n-hint: the Reassignment algorithm for spectrograms
en: Reassignment
sl: Prerazporeditev

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
sl: Višina tona (EAC)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
sl: Najvišja frekvenca mora znašati vsaj 100 Hz

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
sl: Najmanjša frekvenca mora biti vsaj 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
sl: Najmanjša frekvenca mora biti manjša od največje frekvence

en: The range must be at least 1 dB
sl: Obseg mora biti vsaj 1 dB

en: The frequency gain cannot be negative
sl: Frekvenca ne more biti negativna

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
sl: Ojačitev frekvence ne sme biti večja od 60 dB/dec

note: i18n-hint: abbreviates amplitude
en: Linear (amp)
sl: Linearno (amp)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Logarithmic (dB)
sl: Logaritemsko (dB)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Linear (dB)
sl: Linearno (dB)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
sl: -36 dB (plitek obseg za visoko-amplitudno urejanje)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
sl: -48 dB (obseg PCM za 8-bitno vzorčenje)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
sl: -60 dB (obseg PCM za 10-bitno vzorčenje)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
sl: -72 dB (obseg PCM za 12-bitno vzorčenje)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
sl: -84 dB (obseg PCM za 14-bitno vzorčenje)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
sl: -96 dB (obseg PCM za 16-bitno vzorčenje)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
sl: -120 dB (približna meja človeškega sluha)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
sl: -145 dB (meja PCM za 24-bitno vzorčenje)

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
sl: Zaporedje ima bločno datoteko, ki presega največje število vzorcev na blok (%s).
    Sledi okleščenje na največjo dolžino.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
sl: Opozorilo - porezovanje predolge bločne datoteke

en: Pre-processing
sl: Predobdelava

en: Rendering Clip
sl: Izdelovanje posnetka

en: &Multi-view
sl: &Več-pogled

en: Resampling failed.
sl: Prevzorčenje je spodletelo.

en: Audio
sl: Zvok

en: Wave Track
sl: Steza s signalno obliko

en: There is not enough room available to paste the selection
sl: Ni dovolj prostora, da bi prilepili izbor

en: A track has a corrupted sample sequence.
sl: Steza ima okvarjeno zaporedje vzorcev.

en: There is not enough room available to expand the cut line
sl: Ni dovolj prostora, da bi razpostrli črto reza

en: Show &Log...
sl: Pokaži &zapisnik ...

en: More information about this error may be available %s.
sl: Več podatkov o tej napaki je morda na voljo %s.

en: here
sl: tukaj

en: Would you like to send a report to help us fix this issue?
sl: Ali nam želite poslati poročilo, ki nam bo v pomoč pri odpravljanju te težave?

en: All reports are anonymous. See %s for more info.
sl: Vsa poročila so anonimna. Glejte %s za podrobnosti.

note: i18n-hint: Title of hyperlink to the privacy policy. This is an object of "See".
en: our Privacy Policy
sl: naša politika zasebnosti

en: Problem details
sl: Podrobnosti o težavi

en: Comments
sl: Komentarji

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
sl: &Ne pošlji

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
sl: &Pošlji

en: Backwards
sl: Nazaj

en: Forwards
sl: Naprej

note: i18n-hint verb
en: Close
sl: Zapri

en: Help on the Internet
sl: Pomoč na spletu

en: Local
sl: Krajevno

en: From Internet
sl: S spleta

en: Welcome!
sl: Dobrodošli!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
sl: Predvajanje zvoka

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
sl: Snemanje zvoka

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
sl: Snemanje - izbiranje snemalne naprave

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
sl: Snemanje - izbiranje vira snemanja

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
sl: Snemanje - določanje ravni snemanja

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
sl: Urejanje in osiveli meniji

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
sl: Izvažanje zvočne datoteke

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
sl: Shranjevanje projekta Audacity

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
sl: Podpora drugih zapisov

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
sl: Zapeci na CD

en: No Local Help
sl: Ni krajevne pomoči

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg library]] to your computer.
sl: Audacity lahko uvozi nezaščitene datoteke v številnih drugih zapisih (kot sta M4A in WMA, stisnjene datoteke WAV s prenosnih snemalnikov in zvok iz videodatotek), če na svoj računalnik prenesete in namestite dodatno [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| knjižnico FFmpeg]].

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
sl: Preberete si lahko tudi pomoč pri uvažanju [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#midi|datotek MIDI]] in posnetkov z [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd|zvočnih zgoščenk]].

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
sl: Priročnik ni nameščen. [[*URL*|Oglejte si priročnik na spletu (v angl.)]] ali [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| ga prenesite]].<br><br>Če želite priročnik vedno brskati prek spleta, spremenite »Mesto priročnika« nastavitvah vmesnika na »Z interneta«.

en: Audacity Log
sl: Zapisnik Audacity

en: &Save...
sl: &Shrani ...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
sl: Po&čisti

en: log.txt
sl: zapisnik.txt

en: Save log to:
sl: Shrani zapisnik v:

en: Couldn't save log to file: %s
sl: Zapisnika ni mogoče shraniti v datoteko: %s

en: Show Log for Details
sl: Pokaži dnevnik za podrobnosti

note: i18n-hint: In most languages OK is to be translated as OK.  It appears on a button.
en: OK
sl: V redu

en: Elapsed Time:
sl: Pretekli čas:

en: Remaining Time:
sl: Preostali čas:

en: Stop
sl: Ustavi

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Are you sure you wish to cancel?
sl: Ste prepričani, da želite preklicati?

en: Confirm Cancel
sl: Potrditev preklica

en: Are you sure you wish to stop?
sl: Ali ste prepričani, da želite ustaviti?

en: Confirm Stop
sl: Potrditev ustavitve

en: Are you sure you wish to close?
sl: Ali ste prepričani, da želite zapreti program?

en: Confirm Close
sl: Potrditev zaprtja

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
sl: Navedenega imena datoteke ni mogoče pretvoriti zaradi uporabljenih znakov Unicode.

en: Specify New Filename:
sl: Določite novo ime datoteke:

en: Don't ask me again
sl: Ne sprašuj več

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
sl: Datoteka »%s« že obstaja, jo resnično želite prepisati?

en: Please choose an existing file.
sl: Prosimo, izberite obstoječo datoteko.

en: File type:
sl: Vrsta datoteke:

en: Select a directory
sl: Izberite mapo

en: Panel
sl: Podokno

en: Dialog
sl: Pogovorno okno

en: Directory Dialog
sl: Pogovorno okno za mape

en: File Dialog
sl: Pogovorno okno za datoteke

en: Error: %s at line %lu
sl: Napaka: %s v %lu. vrstici

en: Could not load file: "%s"
sl: Napaka pri odpiranju datoteke: »%s«

en: Could not parse XML
sl: XML ni mogoče razčleniti

en: 1st Experimental Command...
sl: Prvi poskusni ukaz ...

en: 2nd Experimental Command
sl: Drugi poskusni ukaz ...

en: AUP project files (*.aup)
sl: Projektne datoeke AUP (*.aup)

en: Couldn't import the project:
    
    %s
sl: Projekta ni mogoče uvoziti:
    
    %s

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to import an AUP project. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    Please verify that everything works as intended before saving.
sl: %s
    Ta funkcija ni podprta v različicah, starejših od 3.3.3.
    Stereo steze so razdeljene v mono steze.
    Preverite, če vse deluje kot mora, preden shranite.

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
sl: Ta projekt je shranjen z Audacity 1.0 ali starejšim. Zapis se je spremenil
    in ta različica Audacity ne more uvoziti projekta.
    
    Uporabite različico Audacity pred v3.0.0, da nadgradite projekt in ga nato
    lahko uvozite v to različico Audacity.

en: Internal error in importer...tag not recognized
sl: Notranja napaka v uvozniku ... značka ni prepoznana.

en: Invalid project 'vpos' attribute.
sl: Neveljavni atribut projekta »vpos«.

en: Invalid project 'h' attribute.
sl: Neveljavni atribut projekta »h«.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
sl: Neveljavni atribut projekta »zoom«.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
sl: Neveljavni atribut projekta »sel0«.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
sl: Neveljavni atribut projekta »sel1«.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
sl: Neveljavni atribut projekta »selLow«.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
sl: Neveljavni atribut projekta »selHigh«.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
sl: Mape s projektnimi podatki ni mogoče najti: »%s«

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
sl: Projektna datoteka vsebuje steze MIDI, vendar ta gradnja Audacity ne vključuje podpore MIDI, zaradi tega bodo steze preskočene.

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
sl: Aktivni projekt že ima časovno stezo in na eno smo naleteli ob uvozu projekta, pri čemer smo preskočili uvoženo časovno stezo.

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
sl: Neveljavni sekvenčni atribut »maxsamples«.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
sl: Neveljavni sekvenčni atribut »sampleformat«.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
sl: Neveljavni sekvenčni atribut »numsamples«.

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
sl: Atributa waveblock »len« ni mogoče razčleniti.

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
sl: Manjka projektna datoteka %s
    
    Namesto tega bo vstavljena tišina.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
sl: Manjka ali neveljaven atribut simpleblockfile »len«.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
sl: Manjka ali neveljaven atribut silentblockfile »len«.

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
sl: Manjka nadimna datoteka %s
    
    Namesto tega bo vstavljena tišina.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
sl: Manjka ali neveljaven atribut pcmaliasblockfile »aliasstart«.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
sl: Manjka ali neveljaven atribut pcmaliasblockfile »aliaslen«.

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
sl: Napaka pri obdelovanju %s
    
    Vstavljanje tišine.

en: Failed to open %s
sl: Odpiranje datoteke %s je spodletelo

en: Failed to seek to position %lld in %s
sl: Iskanje položaja %lld v %s je spodletelo.

en: Unable to read %lld samples from %s
sl: Spodletelo branje %lld vzorcev iz %s

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

note: i18n-hint: show output on a graph
en: Show output
sl: Pokaži izhod

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
sl: Podatki bodo podani v cevovod na standardni vhod. »%f« uporablja ime datoteke v oknu izvoza.

en: Program name appears to be missing.
sl: Ime programa ni prisotno.

en: "%s" couldn't be found.
sl: »%s« ni mogoče najti.

en: Unable to locate "%s" in your path.
sl: »%s« ni mogoče locirati v vaši poti.

note: i18n-hint files that can be run as programs
en: Executables
sl: Izvršne datoteke

en: Find path to command
sl: Najdi pot do ukaza

en: (external program)
sl: (zunanji program)

en: Cannot export audio to %s
sl: Posnetka ni mogoče izvoziti v %s

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
sl: Izvažanje označenega z uporabo kodirnika ukazne vrstice

en: Exporting the audio using command-line encoder
sl: Izvažanje zvoka z uporabo kodirnika ukazne vrstice

en: Command Output
sl: Izhod ukaza

en: &OK
sl: V &redu

note: i18n-hint kbps abbreviates "thousands of bits per second" i18n-hint: kbps is the bitrate of the MP3 file, kilobits per second
en: %d kbps
sl: %d kb/s

en: %.2f kbps
sl: %.2f kb/s

en: Bit Rate
sl: Bitna hitrost

en: Quality (kbps)
sl: Kakovost (kb/s)

en: Compression
sl: Stiskanje

en: Frame Duration
sl: Trajanje sličice

en: 2.5 ms
sl: 2,5 ms

en: Vbr Mode
sl: Način VBR

en: Off
sl: Izklopljeno

en: On
sl: Vključeno

en: Constrained
sl: Omejeno

en: Application
sl: Program

en: Low Delay
sl: Nizka zakasnitev

en: Cutoff
sl: Porezava

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Narrowband
sl: Ozkopasovno

en: Mediumband
sl: Srednjepasovno

en: Wideband
sl: Širokopasovno

en: Super Wideband
sl: Super širokopasovno

en: Fullband
sl: Polnopasovno

en: Open custom FFmpeg format options
sl: Odpri nastavitve zapisa FFmpeg po meri

en: Current Format:
sl: Trenutni zapis:

en: Current Codec:
sl: Trenutni kodek:

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
sl: FFmpeg: NAPAKA – ni mogoče določiti opisa zapisa za datoteko »%s«.

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
sl: FFmpeg: NAPAKA – ni mogoče dodeliti konteksta izhodnega zapisa.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
sl: FFmpeg: NAPAKA – ni mogoče dodati zvočnega toka v odhodno datoteko »%s«.

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
sl: FFmpeg: NAPAKA – glav ni mogoče pisati v izhodno datoteko »%s«. Koda napake je %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
sl: FFmpeg: NAPAKA – glav ni mogoče pisati v izhodno datoteko »%s«. Koda napake je %d.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
sl: FFmpeg ne najde zvočnega kodeka 0x%x.
    Podpora za ta kodek najverjetneje ni prevedena.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
sl: Kodek je sporočil splošno napako (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
sl: Kodek je sporočil neveljaven parameter (EINVAL)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
sl: Zvočnega kodeka »%s« (0x%x) ni mogoče odpreti.
    
    %s

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
sl: FFmpeg : NAPAKA - Ni mogoče dodeliti medpomnilnika za branje vanj iz zvočne vrste FIFO.

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write audio frame to output file.
sl: FFmpeg: NAPAKA – ni mogoče zapisati zvočne sličice v odhodno datoteko.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
sl: FFmpeg: NAPAKA – ni mogoče pridobiti velikosti medpomnilnika vzorcev

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
sl: FFmpeg: NAPAKA – ni mogoče dodeliti bajtov za medpomnilnik vzorcev

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
sl: FFmpeg: NAPAKA – zvočne sličice ni mogoče nastaviti.

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
sl: FFmpeg: NAPAKA – kodiranje sličice je spodletelo.

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
sl: FFmpeg: NAPAKA – preveč preostalih podatkov.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
sl: FFmpeg: NAPAKA – nAudioFrameSizeOut je prevelik.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
sl: Za nadaljevanje je obvezen ustrezno nastavljen FFmpeg.
    Prilagodite ga lahko prek Nastavitve > Knjižnice.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
sl: Poskušali ste izvoziti %d kanalov, a je največje številko kanalov za izbrani izhodni zapis %d

en: Exporting selected audio as %s
sl: Izvažanje izbranega zvoka kot %s

en: Exporting the audio as %s
sl: Izvažanje zvoka kot %s

en: Invalid sample rate
sl: Neveljavna mera vzorčenja

en: Resample
sl: Prevzorči

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
sl: Mere vzorčenja projekta (%d) trenutni izhodni zapis
    ne podpira.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
sl: Kombinacije mer vzorčenja projekta (%d) in bitnega vzorčenja (%d kb/s)
    trenutni izhodni zapis ne podpira.

en: You may resample to one of the rates below.
sl: Prevzorčite lahko na eno od spodnjih vrednosti.

en: Sample Rates
sl: Mere vzorčenja

en: Main
sl: Glavno

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
sl: Datoteke M4A (AAC) (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
sl: Datoteke AC3 (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
sl: Datoteke AMR (ozkopasovne) (FFmpeg)

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
sl: Datoteke Opus (OggOpus) (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
sl: Datoteke WMA (razl. 2) (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
sl: Izvoz FFmpeg po meri

en: Estimate
sl: Oceni

en: 2-level
sl: 2-ravenski

en: 4-level
sl: 4-ravenski

en: 8-level
sl: 8-ravenski

en: Full search
sl: Polno iskanje

en: Log search
sl: Iskanje po dnevniku

en: Configure custom FFmpeg options
sl: Prilagodi nastavitve FFmpeg po meri

en: Preset:
sl: Prednastavitev:

en: Load Preset
sl: Naloži prednastavitev

en: Save Preset
sl: Shrani prednastavitev

en: Delete Preset
sl: Izbriši prednastavitev

en: Import Presets
sl: Uvozi prednastavitve

en: Export Presets
sl: Izvozi prednastavitve

en: Format:
sl: Zapis:

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
sl: Kodek:

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
sl: Vsi zapisi in kodeki med seboj niso združljivi. Tudi vse kombinacije možnosti niso združljive z vsemi kodeki.

en: Show All Formats
sl: Pokaži vse vrste datotek

en: Show All Codecs
sl: Pokaži vse kodeke

en: Formats
sl: Zapisi

en: Codecs
sl: Kodeki

en: General Options
sl: Splošne možnosti

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
sl: 3-črkovna koda jezika ISO 639
    neobvezno
    prazno - samodejno

en: Language:
sl: Jezik:

en: Bit Reservoir
sl: Bitni rezervoar

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
sl: Značka kodeka (FOURCC)
    neobvezno
    prazno - samodejno

en: Tag:
sl: Značka:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
sl: Bitno vzorčenje (bitov/sekundo) - vpliva na velikost in kakovost končne datoteke
    Nekateri kodeki uporabljajo le določene vrednosti (128k, 192k, 256k itn.).
    0 - samodejno
    Priporočeno - 192000

en: Bit Rate:
sl: Bitna hitrost:

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
sl: Splošna kakovost, ki jo različni kodeki uporabljajo različno
    Obvezno za vorbis
    0 - samodejno
    -1 - izključeno (namesto tega uporabi bitno hitrost)

en: Quality:
sl: Kakovost:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
sl: Mera vzorčenja (Hz)
    0 - ne spreminjaj mere vzorčenja

en: Sample Rate:
sl: Mera vzorčenja:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
sl: Pasovna širina zvočne porezave (Hz)
    Neobvezno
    0 - samodejna

en: Cutoff:
sl: Porezava:

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
sl: Profil AAC
    Nizka kompleksnost (LC) - privzeto
    Večina predvajalnikov ne bo predvajala ničesar drugega kot LC.

en: Profile:
sl: Profil:

en: FLAC options
sl: Možnosti za FLAC

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
sl: Raven stiskanja
    obvezno za FLAC
    -1 - samodejno
    najmanjše - 0 (hitro kodiranje, velika izhodna datoteka)
    največje - 10 (počasno kodiranje, majhna izhodna datoteka)

en: Compression:
sl: Stiskanje:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
sl: Velikost sličice
    neobvezno
    0 - privzeta
    najmanjša - 16
    največja - 65535

en: Frame:
sl: Sličica:

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
sl: Natančnost koeficientov LPC
    neobvezno
    0 - privzeto
    najmanj - 1
    največ - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
sl: Metoda zaporedja napovedi
    Ocenjeno - najhitrejše, slabše stiskanje
    Logaritemsko iskanje - najpočasnejše, najboljše stiskanje
    Polno iskanje - privzeto

en: PdO Method:
sl: Metoda zap. napovedi:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sl: Najkrajše zaporedje napovedi
    neobvezno
    -1 - privzeto
    najkrajše - 0
    najdaljše - 32 (z LPC) ali 4 (brez LPC)

en: Min. PdO
sl: Najkr. zap. napovedi

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sl: Najdaljše zaporedje napovedi
    neobvezno
    -1 - privzeto
    najkrajše - 0
    najdaljše - 32 (z LPC) ali 4 (brez LPC)

en: Max. PdO
sl: Najd. zap. napovedi

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sl: Najkrajše zaporedje razdelitve
    neobvezno
    -1 - privzeto
    najkrajše - 0
    najdaljše - 8

en: Min. PtO
sl: Najkr. zap. razdelitve

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sl: Najdaljše zaporedje razdelitve
    neobvezno
    -1 - privzeto
    najkrajše - 0
    najdaljše - 8

en: Max. PtO
sl: Najd. zap. razdelitve

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
sl: Uporabi LPC

en: MPEG container options
sl: Možnosti vsebnika MPEG

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
sl: Največje bitno vzorčenje multipleksiranega toka
    neobvezno
    0 - privzeto

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
sl: Mera multipleksiranja:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
sl: Velikost paketa
    neobvezno
    0 - privzeta

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
sl: Velikost paketa:

en: You can't delete a preset without name
sl: Prednastavitve brez imena ne morete izbrisati

en: Delete preset '%s'?
sl: Želite izbrisati prednastavitev '%s'?

en: Confirm Deletion
sl: Potrditev brisanja

en: You can't save a preset without a name
sl: Prednastavitve brez imena ne morete shraniti

en: Select xml file with presets to import
sl: Izberite datoteko XML s prednastavitvami, ki jo želite uvoziti

en: No presets to export
sl: Ni prednastavitev za izvoz.

en: Select xml file to export presets into
sl: Izberite datoteko XML za izvoz prednastavitev.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
sl: Zapis %s ni združljiv s kodekom %s.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
sl: Nezdružljiv zapis in kodek

en: Failed to guess format
sl: Zapisa ni mogoče uganiti

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
sl: Kodeka ni mogoče najti

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
sl: FFmpeg je bil nastavljen v Možnostih in že uspešno naložen, 
    vendar ga tokrat Audacity ob zagonu ne more naložiti. 
    
    Morda znova preverite Nastavitve > Knjižnice in ga ponovno nastavite.

en: FFmpeg startup failed
sl: Zagon FFmpeg ni uspel

en: FFmpeg library not found
sl: Knjižnice FFmpeg ni mogoče najti

en: Locate FFmpeg
sl: Najdi FFmpeg

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
sl: Audacity potrebuje datoteko %s za uvoz in izvoz zvoka prek FFmpeg.

en: Location of '%s':
sl: Mesto '%s':

en: To find '%s', click here -->
sl: Če želite poiskati »%s«, kliknite sem -->

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
sl: Če želite brezplačno kopijo FFmpeg, kliknite sem -->

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
sl: Prenesi

en: Only avformat.dll
sl: Samo avformat.dll

en: Only libavformat.dylib
sl: Samo libavformat.dylib

en: Only libavformat.so
sl: Samo libavformat.so

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
sl: Kje je '%s'?

en: FFmpeg not found
sl: FFmpeg ni mogoče najti

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
sl: Audacity skuša uporabiti knjižnice FFmpeg za uvoz zvočne datoteke,
    vendar knjižnic ni mogoče najti.
    
    Če želite uporabljati uvoz FFmpeg, odprite Uredi > Nastavitve > Knjižnice,
    da prenesete ali poiščete knjižnice FFmpeg.

en: Do not show this warning again
sl: Tega opozorila ne prikaži več

en: FFmpeg Import/Export Library
sl: Knjižnica za uvoz/izvoz FFmpeg

en: No compatible FFmpeg library was found
sl: Združljive knjižnice FFmpeg ni mogoče najti

en: FFmpeg Library Version:
sl: Različica knjižnice FFmpeg:

en: FFmpeg Library:
sl: Knjižnica FFmpeg:

en: Loca&te...
sl: Po&išči ...

en: Dow&nload
sl: Pre&nesi

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
sl: Audacity je samodejno zaznal veljavne knjižnice FFmpeg.
    Jih še vedno želite poiskati ročno?

en: Success
sl: Uspešno

en: Error Saving FFmpeg Presets
sl: Napaka pri shranjevanju prednastavitev FFmpeg

en: Overwrite preset '%s'?
sl: Želite prepisati prednastavitev »%s«?

en: Confirm Overwrite
sl: Potrditev prepisa

en: Please select format before saving a profile
sl: Pred shranjevanjem profila izberite zapis

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
sl: Pred shranjevanjem profila izberite kodek

en: Preset '%s' does not exist.
sl: Prednastavitev »%s« ne obstaja.

en: Replace preset '%s'?
sl: Želite zamenjati prednastavitev »%s«?

en: FFmpeg-compatible files
sl: Z FFmpeg kompatibilne datoteke

en: Try installing FFmpeg.
sl: Poskusite namestiti FFmpeg.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
sl: Kazalo[%02x] kodek[%s], jezik[%s], bitnovzorčenje[%s], kanali[%d], trajanje[%d]

en: Bit Depth
sl: Bitna globina

en: 16 bit
sl: 16-bitno

en: 24 bit
sl: 24-bitno

en: Level
sl: Jakost

en: 0 (fastest)
sl: 0 (najhitrejše)

en: 8 (best)
sl: 8 (najboljše)

en: FLAC Files
sl: Datoteke FLAC

en: FLAC export couldn't open %s
sl: Izvoz FLAC ne more odpreti %s

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
sl: Kodirniku FLAC ni uspela inicializacija
    Stanje: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
sl: Izvažanje izbranega zvoka kot FLAC

en: Exporting the audio as FLAC
sl: Izvažanje zvoka kot FLAC

en: FLAC files
sl: Datoteke FLAC

en: List of Files in basic text format
sl: Seznam datotek v osnovnem zapisu besedila

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
sl: Neveljaven odmik okna v datoteki LOF.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
sl: Nepravilna dolžina v datoteki LOF.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
sl: MIDI stez ne morete zamakniti posamično, le zvočne datoteke.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
sl: Neveljaven zamik steze v datoteki LOF.

en: Version
sl: Različica

en: MP2 Files
sl: Datoteke MP2

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
sl: Izvoz v MP2 ni mogoče pri tej frekvenci vzorčenja in bitni hitrosti

en: Unable to open target file for writing
sl: Datoteke za zapisovanje ni mogoče odpreti

en: Exporting selected audio at %ld kbps
sl: Izvažanje izbranega zvoka pri %ld kb/s

en: Exporting the audio at %ld kbps
sl: Izvažanje zvoka pri %ld kb/s

en: 220-260 kbps (Best Quality)
sl: 220-260 kb/s (najvišja kakovost)

en: 200-250 kbps
sl: 200-250 kb/s

en: 170-210 kbps
sl: 170-210 kb/s

en: 155-195 kbps
sl: 145-185 kb/s

en: 145-185 kbps
sl: 145-185 kb/s

en: 80-120 kbps
sl: 80-120 kb/s

en: 45-85 kbps (Smaller files)
sl: 45-85 kb/s (manjše datoteke)

en: Excessive, 320 kbps
sl: Prekomerno, 320 kb/s

en: Extreme, 220-260 kbps
sl: Ekstremno, 220-260 kb/s

en: Standard, 170-210 kbps
sl: Standardno, 170-210 kb/s

en: Medium, 145-185 kbps
sl: Srednje, 145-185 kb/s

en: Excessive
sl: Prekomerno

en: Extreme
sl: Ekstremno

en: Standard
sl: Navadno

en: Medium
sl: Srednje

en: Bit Rate Mode
sl: Način bitne hitrosti

en: Preset
sl: prednastavljeni

en: Variable
sl: spremenljivi

en: Average
sl: Povprečno

en: Constant
sl: konstantni

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
sl: Kakovost

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
sl: Najdi LAME

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
sl: Audacity potrebuje datoteko %s za ustvarjanje datotek MP3.

en: Location of %s:
sl: Mesto %s:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
sl: Če želite poiskati %s, kliknite sem -->

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
sl: Če želite brezplačno kopijo LAME, kliknite sem -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
sl: Kje je %s?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
sl: Povezava kaže na lame_enc.dll razl%d.%d. Ta različica ni kompatibilna z Audacity %d.%d.%d.
    Prenesite najnovejšo različico knjižnice LAME za Audacity.

en: Only lame_enc.dll
sl: Samo lame_enc.dll

en: Only libmp3lame64bit.dylib
sl: Samo libmp3lame64bit.dylib

en: Only libmp3lame.dylib
sl: Samo libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so
sl: Samo libmp3lame.so

en: Primary shared object files
sl: Primarne predmetne datoteke v skupni rabi

en: Extended libraries
sl: Razširjene knjižnice

en: Only libmp3lame.so.0
sl: Samo libmp3lame.so.0

en: MP3 Files
sl: Datoteke MP3

en: Could not open MP3 encoding library!
sl: Napaka pri odpiranju knjižnice za MP3 kodiranje!

en: Could not initialize MP3 encoding library!
sl: Napaka pri inicializaciji knjižnice za MP3 kodiranje!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
sl: Neveljavna ali nepodprta knjižnica za MP3 kodiranje!

en: Unable to initialize MP3 stream
sl: Toka MP3 ni mogoče inicializirati

en: Exporting selected audio with %s preset
sl: Izvažanje izbranega zvoka s prednastavitvijo %s

en: Exporting the audio with %s preset
sl: Izvažanje zvoka s prednastavitvijo %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
sl: Izvažanje izbranega zvoka pri kakovosti VBR %s

en: Exporting the audio with VBR quality %s
sl: Izvažanje zvoka pri kakovosti VBR %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
sl: Izvažanje izbranega zvoka pri %d Kb/s

en: Exporting the audio at %d Kbps
sl: Izvažanje zvoka pri %d Kb/s

en: Error %ld returned from MP3 encoder
sl: Kodirnik MP3 je vrnil napako %ld

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
sl: Mere vzorčenja projekta (%d) zapis MP3 ne podpira.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
sl: Kombinacije mer vzorčenja projekta (%d) in bitnega vzorčenja (%d kb/s)
    zapis MP3 ne podpira.

en: MP3 export library not found
sl: Izvozne knjižnice MP3 ni mogoče najti

en: (Built-in)
sl: (vgrajeno)

en: LAME MP3 Export Library
sl: Knjižnica za izvoz LAME MP3

en: MP3 Library Version:
sl: Različica knjižnice MP3:

en: MP3 files
sl: Datoteke MP3

en: Ogg Vorbis Files
sl: Datoteke Ogg Vorbis

en: Unable to export - rate or quality problem
sl: Ni mogoče izvoziti, težava s hitrostjo ali kakovostjo.

en: Unable to export - problem initialising
sl: Ni mogoče izvoziti - težava z inicializacijo.

en: Unable to export - problem creating stream
sl: Ni mogoče izvoziti - težava z ustvarjanjem toka.

en: Unable to export - problem with packets
sl: Ni mogoče izvoziti, težava s paketi.

en: Unable to export - problem with file
sl: Ni mogoče izvoziti, težava z datoteko.

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
sl: Izvažanje izbora v Ogg Vorbis

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
sl: Izvažanje zvoka kot Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
sl: Datoteke Ogg Vorbis

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
sl: Kazalo[%02x] različica[%d], kanali[%d], mera[%ld]

en: Media read error
sl: Napaka pri branju

en: Not an Ogg Vorbis file
sl: Neveljavna datoteka Ogg Vorbis

en: Vorbis version mismatch
sl: Neskladnost različice Vorbis

en: Invalid Vorbis bitstream header
sl: Nepravilna glava bitnega toka Vorbis

en: Internal logic fault
sl: Notranja logična napaka

en: no error
sl: brez napake

en: invalid argument
sl: neveljaven argument

en: buffer too small
sl: medpomnilnik je premajhen

en: internal error
sl: notranja napaka

en: invalid packet
sl: neveljaven paket

en: not implemented
sl: ni implementirano

en: invalid state
sl: neveljavno stanje

en: memory allocation has failed
sl: dodeljevanje pomnilnika je spodletelo

en: Auto
sl: Samodejno

en: Maximum
sl: Največ

en: VBR Mode
sl: Način VBR

en: Optimize for
sl: Optimiziraj za

en: Speech
sl: Govor

en: Buffer overflow in OGG packet
sl: V paketu OGG medpomnilnik prekoračen

en: Unable to write OGG page header
sl: Glave strani OGG ni mogoče zapisati

en: Unable to write OGG page
sl: Strani OGG ni mogoče pisati

en: Opus Files
sl: Datoteke Opus

en: Unsupported sample rate
sl: Nepodprta mera vzorčenja

en: Exporting selected audio as Opus
sl: Izvažanje izbranega zvoka kot Opus

en: Exporting the audio as Opus
sl: Izvažanje zvoka kot Opus

en: Unable to create Opus encoder
sl: Kodirnika Opus ni možno ustvariti

en: Unable to set bitrate
sl: Bitne hitrosti ni možno nastaviti

en: Unable to set complexity
sl: Kompleksnosti ni možno nastaviti

en: Unable to set bandwidth
sl: Pasovne širine ni možno nastaviti

en: Unable to set VBR mode
sl: Načina VBR ni mogoče nastaviti

en: Unable to set CVBR mode
sl: Načina CVBR ni mogoče nastaviti

en: Unable to get lookahead
sl: Pogleda naprej ni mogoče pridobiti

en: Failed to calculate correct preskip
sl: Pravilnega predpreskoka ni bilo mogoče izračunati

en: Failed to encode input buffer
sl: Kodiranje vhodnega medpomnilnika je spodletelo

en: Opus files
sl: Datoteke Opus

en: File has changed the number of channels in the middle.
sl: Datoteka ima na sredi spremenjeno število kanalov.

en: IO error reading from file
sl: V/I napaka pri branju datoteke

en: not an Opus file
sl: ni datoteka Opus

en: invalid header
sl: Neveljavna glava

en: unsupported version
sl: nepodprta različica

en: invalid stream structure
sl: neveljavna struktura toka

en: stream is not seekable
sl: po toku ni mogoče iskati

en: invalid timestamp
sl: neveljaven časovni žig

en: Failed to decode Opus file: %s
sl: Dekodiranje datoteke Opus je spodletelo: %s

en: Encoding
sl: Kodiranje

en: Header
sl: Glava

en: Other uncompressed files
sl: Druge nestisnjene datoteke

en: GSM 6.10 requires mono
sl: GSM 6.10 zahteva mono

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
sl: Zapisa WAVEX in GSM 6.10 nista združljiva

en: Cannot export audio in this format.
sl: Posnetka v tem zapisu ni mogoče izvoziti.

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
sl: Poskusili ste izvoziti datoteko WAV oz. AIFF, večjo od 4 GB.
    Audacity tega ne zmore, zato je izvoz ustavljen.

en: Exporting the selected audio as %s
sl: Izvažanje izbranega zvoka kot %s

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
sl: Napaka pri pisanju datoteke %s (poln disk?).
    Libsndfile pravi: »%s«

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
sl: WAV, AIFF in druge nestisnjene vrste

en: RAW (header-less)
sl: RAW (brez glave)

en: Signed 8 bit PCM
sl: 8-bitni PCM s predznakom

en: Signed 16 bit PCM
sl: 16-bitni PCM s predznakom

en: Signed 24 bit PCM
sl: 24-bitni PCM s predznakom

en: Signed 32 bit PCM
sl: 32-bitni PCM s predznakom

en: Unsigned 8 bit PCM
sl: 8-bitni PCM brez predznaka

en: 32 bit float
sl: 32-bitno plavajoče

en: 64 bit float
sl: 64-bitno plavajoče

en: U-Law
sl: U-zakon

en: A-Law
sl: A-zakon

en: 12 bit DWVW
sl: 12-bitni DWVW

en: 16 bit DWVW
sl: 16-bitnI DWVW

en: 24 bit DWVW
sl: 24-bitni DWVW

en: 16 bit DPCM
sl: 16-bitni DPCM

en: 8 bit DPCM
sl: 8-bitni DPCM

en: Low Quality (Fast)
sl: nizka kakovost (hitro)

en: Normal Quality
sl: Navadna kakovost

en: High Quality (Slow)
sl: visoka kakovost (počasno)

en: Very High Quality (Slowest)
sl: zelo visoka kakovost (najpočasneje)

note: i18n-hint bps abbreviates "bits per sample"
en: %.1f bps
sl: %.1f bit/vzorec

en: Hybrid Mode
sl: Hibridni način

en: Create Correction(.wvc) File
sl: Ustvari datoteko popravkov (.wvc)

en: WavPack Files
sl: Datoteke WavPack

en: Unable to create target file for writing
sl: Ciljne datoteke za pisanje ni mogoče ustvariti

en: Exporting selected audio as WavPack
sl: Izvažanje izbranega zvoka kot WavPack

en: Exporting the audio as WavPack
sl: Izvažanje zvoka kot WavPack

en: WavPack files
sl: Datoteke WavPack

en: Encountered %d errors decoding WavPack file!
sl: Najdenih %d napak ob dekodiranju datoteke WavPack!

en: &Nyquist Workbench...
sl: Delovni pult &Nyquist ...

en: &Undo	Ctrl+Z
sl: &Razveljavi	krmilka+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
sl: &Uveljavi	krmilka+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
sl: I&zreži	krmilka+X

en: &Copy	Ctrl+C
sl: &Kopiraj	krmilka+C

en: &Paste	Ctrl+V
sl: &Prilepi	krmilka+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
sl: Po&čisti	krmilka+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
sl: Izberi &vse\krmilka+A

en: &Find...	Ctrl+F
sl: &Najdi …	krmilka+F

en: &Matching Paren	F8
sl: &Ujemajoči oklepaj	F8

en: &Top S-expr	F9
sl: V&rhnji S-izraz	F9

en: &Higher S-expr	F10
sl: &Višji S-izraz	F10

en: &Previous S-expr	F11
sl: &Prejšnji S-izraz	F11

en: &Next S-expr	F12
sl: &Naslednji S-izraz	F12

en: &Go to
sl: Poj&di na

en: Select &Font...
sl: Izberi &pisavo ...

en: Split &Vertically
sl: Razdeli &navpično

en: Split &Horizontally
sl: Razdeli &vodoravno

en: Show S&cript
sl: Pokaži s&kript

en: Show &Output
sl: Pokaži iz&hod

en: &Large Icons
sl: Velike i&kone

en: &Small Icons
sl: &Majhne ikone

en: Toolbar
sl: Orodna vrstica

en: &Go	F5
sl: Po&jdi	F5

en: &Stop	F6
sl: U&stavi	F6

en: &About
sl: &O programu

en: Script
sl: Skript

note: i18n-hint noun
en: Output
sl: Izhod

en: Load Nyquist script
sl: Naloži skript Nyquist

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
sl: Skripti Nyquist (*.ny)|*.ny|Skripti Lisp (*.lsp)|*.lsp|Vse datoteke|*

en: Script was not saved.
sl: Skript ni bil shranjen.

en: Save Nyquist script
sl: Shrani skript Nyquist

en: Find dialog
sl: Pogovorno okno za iskanje

en: Harvey Lubin (logo)
sl: Harvey Lubin (logotip)

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
sl: Galerija ikon Tango (ikone orodne vrstice)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
sl: (c) 2009 Leland Lucius

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
sl: Zunanji modul Audacity, ki ponuja enostavni IDE za pisanje učinkov.

en: Nyquist Effect Workbench
sl: Delovni pult učinkov Nyquist

en: No matches found
sl: Ni zadetkov

en: Code has been modified. Are you sure?
sl: Koda je spremenjena. Ali ste prepričani?

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Nyquist Effect Workbench -
sl: Delovni pult učinkov Nyquist -

en: New
sl: Nov

en: New script
sl: Nov skript

en: Open
sl: Odpri

en: Open script
sl: Odpri skript

en: Save
sl: Shrani

en: Save script
sl: Shrani skript

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Save script as...
sl: Shrani skript kot ...

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut to clipboard
sl: Izreži v odložišče

en: Paste
sl: Prilepi

en: Paste from clipboard
sl: Prilepi iz odložišča

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
sl: Počisti

en: Clear selection
sl: Počisti izbor

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select all text
sl: Izberi vse besedilo

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo last change
sl: Razveljavi zadnjo spremembo

en: Redo
sl: Ponovi

en: Redo previous change
sl: Ponovi prejšnjo spremembo

en: Find
sl: Najdi

en: Find text
sl: Najdi besedilo

en: Match
sl: Ujemajoči

en: Go to matching paren
sl: Pojdi na ujemajoči oklepaj

en: Top
sl: Vrh

en: Go to top S-expr
sl: Pojdi na vrhnji S-izraz

en: Up
sl: Navzgor

en: Go to higher S-expr
sl: Pojdi na višji S-izraz

en: Previous
sl: Prejšnji

en: Go to previous S-expr
sl: Pojdi na prejšnji S-izraz

en: Next
sl: Naprej

en: Go to next S-expr
sl: Pojdi na naslednji S-izraz

note: i18n-hint noun
en: Start
sl: Začetek

en: Start script
sl: Zaženi skript

en: Stop script
sl: Ustavi skript

en: Waiting for audio.com
sl: Čakanje na audio.com

en: An action on audio.com is required before you can continue. You can cancel this operation.
sl: Preden lahko nadaljujete, morate ukrepati na audio.com. To operacijo lahko prekličete.

en: Save to audio.com
sl: Shrani na audio.com

en: Generating audio preview...
sl: Ustvarjanje predogleda zvoka ...

en: Open trace audio.com
sl: Odpri sledenje audio.com

en: Synchronizing project
sl: Usklajevanje projekta

en: Previews can be updated only for Cloud projects
sl: Predogled je mogoče posodobiti le za projekte v oblaku

en: Save &To Cloud...
sl: Shrani v o&blak ...

en: &Update Cloud Audio Preview
sl: Po&sodobi predogled zvoka v oblaku

en: Open Fro&m Cloud...
sl: Odpri iz obla&ka ...

en: S&hare Audio...
sl: &Zvok v skupno rabo ...

en: Cloud
sl: Oblak

en: Account
sl: Račun

en: Export behavior
sl: Vedenje ob izvozu

en: S&how 'How would you like to export?' dialog
sl: Pokaži pogovorno okno »Na kakšen način želite izvoziti?«

en: Save behavior
sl: Vedenje ob shranjevanju

en: Always &ask
sl: Vedno &vprašaj

en: Always &save to cloud
sl: Vedno shrani v &oblaku

en: Always save to the co&mputer
sl: Vedno shrani na ra&čunalniku

en: Temporary Cloud files directory
sl: Mapa začasnih datotek v oblaku

en: &Location:
sl: &Kraj:

en: &Browse...
sl: Pre&brskaj ...

en: days
sl: dneh

en: &Remove temporary files after:
sl: &Odstrani začasne datoteke po:

en: Preferences for Cloud
sl: Nastavitve oblaka

en: Choose a location to place the temporary directory
sl: Izberite lokacijo, kjer bo začasna mapa

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
sl: Mapa začasnih datotek ne sme biti na pogonu FAT.

en: Cannot set the preference.
sl: Nastavitve ni mogoče določiti.

en: Failed.
sl: Spodletelo.

en: Syncing to audio.com... (%d%%)
sl: Sinhronizacija z audio.com... (%d %%)

en: Project is syncing with audio.com. Do you want to stop the sync process?
sl: Projekt se sinhronizira z audio.com. Ali želite ustaviti postopek sinhronizacije?

en: Waiting for space to free up
sl: Čakanje na sprostitev prostora

en: Once you have made storage space available on audio.com, click Retry.
sl: Ko audio.com omogočite sprostitev prostora za shranjevanje, kliknite Poskusi znova.

note: i18n-hint: Share audio button text, keep as short as possible
en: Share Audio
sl: Zvok v skupno rabo

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that opens Share Audio dialog
en: &Share Audio Toolbar
sl: Vrstica skupne ra&be zvoka

en: Account not linked
sl: Račun ni povezan

en: Anonymous
sl: Anonimno

en: &Link Account
sl: Poveži &račun

en: &Unlink Account
sl: &Odveži račun

en: &Sign Out
sl: &Odjavi se

en: Open from audio.com
sl: Odpri z audio.com

en: Don't show this again
sl: Tega ne kaži več

note: i18n-hint: A title that is shown on the first project save that allows the user to select Cloud or local save.
en: How would you like to save?
sl: Na kakšen način želite shraniti?

en: Save to the Cloud (free)
sl: Shrani v oblak (brezplačno)

en: Your project is backed up privately on audio.com. You can access your work from any device and collaborate on your project with others. Cloud saving is free for a limited number of projects.
sl: Vaš projekt je varnostno kopiran zasebno na audio.com. Do svojega dela lahko dostopate iz katere koli naprave in sodelujete pri projektu z drugimi. Shranjevanje v oblaku je brezplačno za omejeno število projektov.

en: &Save to Cloud
sl: %Shrani v oblak

en: On your computer
sl: Na vaši napravi

en: Files are saved on your device.
    Note: To export MP3 and WAV files, use File > Export Audio instead.
sl: Datoteke se shranijo na vaši napravi.
    Opomba: za izvoz datotek MP3 in WAV uporabite raje Datoteka > Izvozi zvok.

en: Save to &computer
sl: Shrani &na računalniku

en: &Remember my choice and don't show again
sl: &Zapomni si mojo izbiro in ne prikaži več

note: i18n-hint: A title that is shown on export that allows the user to select Cloud or local export.
en: How would you like to export?
sl: Na kakšen način želite izvoziti?

en: Share to audio.com
sl: Daj v skupno rabo na audio.com

en: Uploads an uncompressed audio file and generates a shareable link. This link allows others to download the file in either .wav or .mp3 format.
sl: Naloži nestisnjeno zvočno datoteko in ustvari povezavo za skupno rabo. Ta povezava omogoča drugim, da prenesejo datoteko v obliki zapisa .wav ali .mp3.

en: &Share to audio.com
sl: &V skupno rabo na audio.com

en: Export MP3s, WAVs, FLACs and other formats to your computer.
sl: Izvozite datoteke MP3, WAV, FLAC in druge oblike zapisa v računalnik.

en: Export to &computer
sl: Izvozi na &računalnik

en: &Don't show again
sl: &Ne kaži več

en: Project Name
sl: Ime projekta

en: Private
sl: Zasebno

en: Unlisted
sl: Neizpostavljeno

en: Public
sl: Javno

en: Save to computer...
sl: Shrani na računalniku ...

en: We encountered an issue syncing your file
sl: Pri sinhronizaciji datoteke je prišlo do težave

en: Don't worry, your changes will be saved to a temporary location and will be synchronized to your cloud copy when your internet connection resumes.
sl: Ne skrbite, spremembe bodo shranjene na začasno mesto in sinhronizirane s kopijo v oblaku, ko se internetna povezava ponovno vzpostavi.

en: You are not signed in
sl: Niste prijavljeni.

en: Log in to audio.com to proceed.
sl: Za nadaljevanje se prijavite v audio.com.

en: Sign in
sl: Prijava

en: Link account
sl: Poveži račun

en: We were unable to link your account. Please try again.
sl: Vašega računa nismo mogli povezati. Prosimo, poskusite znova.

en: &Cancel
sl: Pre&kliči

en: &Try again
sl: Poskusi &znova

en: Account linked successfully!
sl: Račun je uspešno povezan!

en: Enter token to link your account
sl: Vnesite žeton za povezavo s svojim računom

en: Token
sl: Žeton

en: C&ontinue
sl: N&adaljuj

en: L&ink audio.com account...
sl: Povež&i račun audio.com ...

en: Create cloud account
sl: Ustvari račun v oblaku

en: Sign in to cloud
sl: Prijavi se v oblak

en: Oops! It looks like there was an issue with your input.
    Please ensure your email is correct and that your password is at least 8 characters long
sl: Ojoj! Zdi se, da je prišlo do težav z vašim vhodom.
    Zagotovite, da je vaš e-naslov pravilen in da ima vaše geslo vsaj 8 znakov

en: Sorry, but it seems the email or password you entered is incorrect.
    Please double-check your credentials and try again!
sl: Žal se zdi, da vneseni e-naslov ali geslo ni pravilno.
    Ponovno preverite svoje poverilnice in poskusite znonva!

en: Create an account to save to the cloud
sl: Ustvarite račun za shranjevanje v oblak

en: Sign in to save to the cloud
sl: Prijavite se za shranjevanje v oblak

en: Continue with Google
sl: Nadaljuj z Googlom

en: Continue with Facebook
sl: Nadaljuj s Facebookom

en: Email
sl: E-naslov

en: Password
sl: Geslo

en: Forgot your password?
sl: Ste pozabili svoje geslo?

en: Already have an account?
sl: Ali že imate račun?

en: Sign in here
sl: Prijavi se tukaj

en: Need an account?
sl: Ali potrebujete račun?

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: This project is no longer saved to the Cloud
sl: Ta projekt se ne shranjuje več v oblaku

en: This project was removed from audio.com and therefore cannot be saved at this time.
sl: Ta projekt je odstranjen z audio.com in ga zato zdaj ni možno shraniti.

en: You can either save it to the Cloud as a new project, or save it to your computer.
sl: Lahko ga shranite v oblak kot nov projekt ali pa ga shranite v računalnik.

en: Save to computer
sl: Shrani na računalniku

en: Save to Cloud
sl: Shrani v oblaku

en: Your project storage limit has been reached.
sl: Dosegli ste omejitev hrambe svojega projekta.

en: You may need to remove older projects to make space available. For more options, visit audio.com
sl: Morda boste morali odstraniti starejše projekte, da bo prostor na voljo. Če želite več možnosti, obiščite audio.com

en: You can also save this project locally to avoid losing changes.
sl: Ta projekt lahko shranite tudi krajevno, da se izognete izgubi sprememb.

en: Visit audio.com
sl: Obišči audio.com

en: Project version conflict detected
sl: Zaznan je spor različice projekta

en: There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Saving this project will replace it as the newest version instead.
sl: Obstaja novejša različica tega projekta Audacity na Audio.com. Če shranite ta projekt, ga boste nadomestili kot najnovejšo različico.

en: Save this project
sl: Shrani ta projekt

en: Discard and open latest version
sl: Zavrzi in odpri zadnjo različico

en: Project contains unsaved changes. There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Discarding changes will open the latest version instead.
sl: Project vsebuje neshranjene spremembe. Obstaja novejša različica tega projekta Audacity na Audio.com. Če zavržete spremembe, se namesto tega odpre najnovejša različica.

en: Open local project
sl: Odpri krajevni projekt

en: Cloud project conflict
sl: Spor projekta v oblaku

en: You are attempting to open a new active version of this project when there is already one open. Please select which version you wish to remain open.
sl: Novo aktivno različico tega projekta poskušate odpreti, ko je že odprta. Izberite različico, ki jo želite ohraniti odprto.

en: Keep currently open version
sl: Obdrži trenutno odprto različico

en: Open new version
sl: Odpri novo različico

en: Open from Cloud
sl: Odpri z oblaka

en: less than 1 minute
sl: manj kot 1 minuto

en: one minutes ago | %d minutes ago
sl[0]: pred %d minutami
sl[1]: pred %d minuto
sl[2]: pred %d minutama
sl[3]: pred %d minutami

en: one hour ago | %d hours ago
sl[0]: pred %d urami
sl[1]: pred %d uro
sl[2]: pred %d urama
sl[3]: pred %d urami

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Failed to authorize account
sl: Overjanje računa je spodletelo

en: Loading projects list...
sl: Nalaganje seznama projektov ...

en: Failed to get projects list
sl: Seznama projektov ni možno pridobiti

en: Cloud saved projects
sl: V oblaku shranjeni projekti

en: Search:
sl: Išči:

en: Prev
sl: Prejšnji

en: View in audio.com
sl: Pokaži na audio.com

en: Page %d of %d
sl: Stran %d od %d

en: Anyone will be able to listen to this audio.
sl: Vsak bo lahko prisluhnil temu posnetku.

en: Only you and people you share a link with will be able to listen to this audio.
sl: Samo vi in osebe, s katerimi delite povezavo, bodo lahko prisluhnili temu posnetku.

en: Are you sure you want to cancel?
sl: Ali ste prepričani, da želite preklicati?

en: Cancel upload to Audio.com
sl: Prekliči prenos na Audio.com

en: Uploading audio...
sl: Nalaganje zvoka ...

en: We are unable to upload this file. Please try again and make sure to link to your audio.com account before uploading.
sl: Te datoteke ni mogoče naložiti na strežnik. Poskusite znova in preverite povezavo na svoj račun audio.com pred nalaganjem.

en: Upload error
sl: Napaka pri nalaganju

en: We are unable to prepare this file for uploading.
sl: Te datoteke ni moč pripraviti za prenos na strežnik.

en: Finalizing upload...
sl: Dokončevanje nalaganja na strežnik ...

en: Track Title
sl: Naslov steze

note: i18n-hint: %s substitutes for audio.com. %% creates a linebreak in this context.
en: Sharing audio requires a free %s account linked to Audacity. %%Press "Link account" above to proceed.
sl: Skupna raba zvoka zahteva brezplačen račun %s,  povezan z Audacity. %%Pritisnite "Poveži račun" zgoraj za nadaljevanje.

en: Press "Continue" to upload to audio.com
sl: Pritisnite "Nadaljuj", da jo naložite na audio.com

en: Preparing audio...
sl: Pripravljanje zvoka ...

en: You are not authorized to access this project.
sl: Za dostop do tega projekta niste pooblaščeni.

en: You tried to access a project that has expired.
sl: Skušali ste dostopati do projekta, ki je potekel.

en: Audacity had trouble connecting to the server.
sl: Audacity ima težave pri povezovanju s strežnikom.

en: The project is too large to upload. Please save it to your computer instead.
sl: Projekt je prevelik za nalaganje. Shranite ga na svojem računalniku.

en: You don't have access to this project.
sl: Do tega projekta nimate dostopa.

en: The project could not be found.
sl: Projekta ni možno najti.

en: The server responded with something Audacity could not understand.
sl: Odgovora strežnika Audacity ne razume.

en: Audacity encountered an internal error.
sl: Audacity je naletel na notranjo napako.

en: Audio.com encountered an internal error.
sl: Audio.com je naletel na notranjo napako.

en: Audacity encountered an unknown error.
sl: Audacity je naletel na neznano napako.

en: Sync failed
sl: Usklajevanje je spodletelo

en: Error details:
    %s
sl: Podrobnosti o napaki:
    %s

en: Syncing your project
sl: Usklajevanje vašega projekta

en: The project will sync in background while you work. You can check the sync status on the bottom right corner of Audacity at any time
sl: Projekt se bo med delom sinhroniziral v ozadju. Stanje sinhronizacije lahko kadar koli preverite v spodnjem desnem kotu Audacity

en: Success!
sl: Uspelo je!

en: All saved changes will now update to the cloud. You can manage this file from your uploaded projects page on audio.com
sl: Vse shranjene spremembe bodo zdaj posodobljene v oblaku. To datoteko lahko upravljate na strani naloženih projektov na audio.com

en: Done
sl: Opravljeno

en: Cloud project incomplete
sl: Projekt v oblaku ni celovit

en: The latest version of this project was not fully uploaded to audio.com. You can load the last complete version instead.
sl: Najnovejša različica tega projekta ni bila v celoti naložena v audio.com. Namesto tega lahko naložite zadnjo celovito različico.

en: Load latest
sl: Naloži najnovejše

en: No version of this project has been fully uploaded to audio.com. It cannot be loaded.
sl: Nobena različica tega projekta ni bila v celoti naložena v audio.com. Ni ga mogoče naložiti.

en: You have canceled this upload to audio.com
sl: To nalaganje na audio.com ste preklicali

en: Retry
sl: Poskusi znova

en: An action on audio.com is required before you can continue. Once you are done with it, click Retry
sl: Preden lahko nadaljujete, morate ukrepati na audio.com. Ko končate, kliknite Poskusi znova

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
sl: Pri izvozu v datoteke Allegro (.gro) shrani čas kot:

en: Please select only one Note Track at a time.
sl: Merite lahko le eno notno stezo naenkrat.

en: Please select a Note Track.
sl: Izberite notno stezo.

en: Export MIDI As:
sl: Izvozi MIDI kot:

en: MIDI file
sl: Datoteka MIDI

en: Allegro file
sl: Datoteka Allegro

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
sl: Izbrali ste ime datoteke z nerazpoznano končnico datoteke.
    Želite nadaljevati?

en: Export MIDI
sl: Izvozi MIDI

en: Export MI&DI...
sl: Izvozi MI&DI ...

en: Imported MIDI from '%s'
sl: Uvožen MIDI iz '%s'

en: Import MIDI
sl: Uvozi MIDI

en: Could not open file %s: Filename too short.
sl: Datoteke %s ni mogoče odpreti: ime datoteke je prekratko.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
sl: Datoteke %s ni mogoče odpreti: nepravilna vrsta datoteke.

en: Could not open file %s.
sl: Napaka pri odpiranju datoteke %s.

en: Select a MIDI file
sl: Izberite datoteko MIDI

en: MIDI and Allegro files
sl: Datoteke MIDI in Allegro

en: MIDI files
sl: Datoteke MIDI

en: Allegro files
sl: Datoteke Allegro

en: &MIDI...
sl: &MIDI ...

en: No revision identifier was provided
sl: Identifikator različice ni podan

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, system administration
sl: %s, sistemska administracija

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, co-founder and developer
sl: %s, razvijalec in soustanovitelj

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, designer
sl: %s, oblikovalec

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer
sl: %s, razvijalec

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer and support
sl: %s, razvijalec in podpora

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support
sl: %s, dokumentacija in podpora

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, QA tester, documentation and support
sl: %s, preizkuševalec, dokumentacija in podpora

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support, French
sl: %s, dokumentacija in podpora, francosko

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, quality assurance
sl: %s, jamstvo kakovosti

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, accessibility advisor
sl: %s, svetovalec za dostopnost

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphic artist
sl: %s, ilustrator

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, composer
sl: %s, skladatelj

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, tester
sl: %s, preizkuševalec

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, Nyquist plug-ins
sl: %s, vstavki Nyquist

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, web developer
sl: %s, spletni razvijalec

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphics
sl: %s, grafično oblikovanje

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, effects presets
sl: %s, prednastavitve učinkov

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
sl: %s (vključuje %s, %s, %s, %s in %s)

note: i18n-hint: information about the program
en: About %s
sl: O programu %s

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
sl: %s je brezplačno, odprto-kodno, več platformno programje za snemanje in montažo zvoka.

en: Credits
sl: Zasluge

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s Team Members
sl: Člani ekipe %s

en: Emeritus:
sl: Zaslužni člani ekipe:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: Distinguished %s Team members, not currently active
sl: Cenjeni člani ekipe %s, ki niso trenutno aktivni

en: Contributors
sl: Avtorji prispevkov

en: Website and Graphics
sl: Spletišče in grafika

en: Translators
sl: Prevajalci

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s includes code from the following projects:
sl: %s vsebuje kodo naslednjih projektov:

en: Special thanks:
sl: Posebna zahvala:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s website:
sl: Spletišče %s:

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for first and third %s, and a "copyright" symbol for the second
en: %s software is copyright %s 1999-2024 %s Team.
sl: Programje %s je avtorsko zaščitilo %s 1999-2024 ekipa %s.

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for %s
en: The name %s is a registered trademark.
sl: Ime %s je registrirana blagovna znamka Dominca Mazzonija.

en: Build Information
sl: Informacije o gradnji

en: Enabled
sl: Omogočeno

note: i18n-hint: Information about when audacity was compiled follows
en: The Build
sl: Gradnja

en: Program build date:
sl: Datum izdelave programa:

en: Commit Id:
sl: Id objave:

en: Debug build (debug level %d)
sl: Gradnja za razhroščevanje (raven razhroščevanja %d)

en: Release build (debug level %d)
sl: Uradna izdaja (raven razhroščevanja %d)

en: %s, 64 bits
sl: %s, 64-bitno

en: %s, 32 bits
sl: %s, 32-bitno

en: Build type:
sl: Vrsta gradnje:

en: Compiler:
sl: Prevajalnik:

note: i18n-hint: The directory audacity is installed into (on *nix systems)
en: Installation Prefix:
sl: Namestitvena predpona poti:

en: Cache folder:
sl: Mapa s predpomnilnikom:

en: Settings folder:
sl: Mapa z nastavitvami:

en: Data folder:
sl: Mapa s podatki:

en: State folder:
sl: Mapa s stanji:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
sl: Temeljne knjižnice

en: Cross-platform GUI library
sl: Čezplatformna knjižnica GUI

en: Audio playback and recording
sl: Predvajanje in snemanje zvoka

en: Sample rate conversion
sl: Pretvorba frekvence vzorčenja

en: File Format Support
sl: Podpora vrstam datotek

en: MP3 Import
sl: Uvoz MP3

note: i18n-hint: LAME is the codec name. This name should not be translated
en: MP3 Export
sl: Izvoz MP3

note: i18n-hint: Opus is the codec name. This name should not be translated
en: Opus Import and Export
sl: Uvoz in izvoz Opus

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
sl: Uvoz in izvoz Ogg Vorbis

en: ID3 tag support
sl: Podpora značkam ID3

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
sl: Uvoz in izvoz FLAC

en: MP2 export
sl: Izvoz MP2

en: FFmpeg Import/Export
sl: Uvoz/izvoz FFmpeg

en: Features
sl: Odlike

en: Plug-in support
sl: Podpora za vstavke

en: Sound card mixer support
sl: Podpora za mešalne zvočne vmesnike

en: Pitch and Tempo Change support
sl: Podpora spremembi višine tona in tempa

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
sl: Podpora izjemni spremembi višine tona in tempa

[ctx: about dialog]
en: Legal
sl: Pravna vprašanja

en: GPL License
sl: Licenca GPL

[ctx: about dialog]
note: i18n-hint: For "About Audacity...": Title for Privacy Policy section
en: PRIVACY POLICY
sl: POLITIKA ZASEBNOSTI

en: App update checking and error reporting require network access. These features are optional.
sl: Iskanje posodobitev in poročanje o napakah zahtevata dostop do omrežja. Ti funkcionalnosti nista obvezni.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "our Privacy Policy"
en: See %s for more info.
sl: Za podrobnosti glejte %s.

en: Click and drag to define a looping region.
sl: Kliknite in povlecite, da določite zankano področje.

en: Timeline actions disabled during recording
sl: Dejanja časovnice so med snemanjem onemogočena

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
sl: Kliknite in povlecite za prilagajanje, dvokliknite za ponastavitev.

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Playhead
sl: Glava snemanja/predvajanja

en: Timeline
sl: Časovnica

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
sl: S klikom ali povlekom začnite iskati

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
sl: S klikom ali povlekom začnite drseti

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
sl: Kliknite in premaknite za drsenje. Kliknite in povlecite za iskanje.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
sl: Premaknite za iskanje

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Scrub
sl: Premaknite za drsenje

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
sl: Povlecite za iskanje. Spustite za konec iskanja.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
sl: Povlecite za iskanje. Spustite in premaknite za drsenje.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
sl: Premaknite za drsenje, povlecite za iskanje.

en: Quick-Play disabled
sl: Hitro predvajanje onemogočeno

en: Quick-Play enabled
sl: Hitro predvajanje omogočeno

en: Timeline Options
sl: Možnosti časovnice

en: Minutes and Seconds
sl: minute in sekunde

en: Beats and Measures
sl: Dobe in mere

en: Setting a loop region also makes an audio selection
sl: Določanje območja zankanja prav tako naredi izbor zvoka

note: i18n-hint Clear is a verb
en: Clear Loop
sl: Počisti zanko

en: Set Loop To Selection
sl: Določi zankanje izbora

en: Scroll view to playhead
sl: Drsenje pogleda na predvajalno glavo

en: Continuous scrolling
sl: Zvezno drsenje

en: Failed to remove %s
sl: Odstranjevanje datoteke %s je spodletelo

en: Failed!
sl: Spodletelo!

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
sl: %s ne obstaja in je ni mogoče odpreti.
    
    Odstranjeno s seznama nedavnih datotek.

en: Audacity is starting up...
sl: Audacity se zaganja …

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
sl: Knjižnica SQLite se ni uspela inicializirati. Audacity ne more nadaljevati z delom.

en: Block size must be within 256 to 100000000
sl: Velikost bloka mora biti med 256 in 100000000

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
sl: &Nov

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
sl: &Odpri ...

en: Open &Recent...
sl: Odpri ne&davne ...

en: &About Audacity...
sl: &O programu Audacity ...

en: &Preferences...
sl: &Nastavitve ...

en: &File
sl: &Datoteka

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
sl: Audacity ni našel prostora za začasne datoteke.
    Audacity potrebuje prostor, kjer programi za samodejno čiščenje ne bodo izbrisali začasnih datotek.
    Prosimo, da vnesete primerno pot do mape v dialogu nastavitev.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
sl: Audacity ni našel prostora za začasne datoteke.
    Prosimo, da vnesete primerno pot do mape v dialogu nastavitev.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
sl: Audacity se zapira. Prosimo, znova zaženite Audacity, da boste lahko uporabljali novo začasno mapo.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
sl: Poganjanje dveh kopij Audacity hkrati lahko povzroči
    izgubo podatkov ali sesuje vaš sistem.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
sl: Audacity ne more zakleniti mape začasnih datotek.
    To mapo morda uporablja drugi Audacity.

en: Do you still want to start Audacity?
sl: Želite vseeno zagnati Audacity?

en: Error Locking Temporary Folder
sl: Napaka pri zaklepu začasne mape

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
sl: Sistem je zaznal, da Audacity že teče.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
sl: Uporabite ukaza Nov ali Odpri v trenutno zagnanem procesu Audacity,
    da odprete več projektov hkrati.

en: Audacity is already running
sl: Audacity je že zagnan.

en: Unable to create shared memory segment.
    
    error code=%d : "%s".
sl: Ustvarjanje segmenta pomnilnika v skupni rabi je spodletelo.
    
    koda napake= %d : "%s".

en: Audacity Startup Failure
sl: Spodletel zagon Audacity

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sl: Semaforjev ni mogoče pridobiti.
    
    Razlog je verjetno pomanjkanje virov
    in morda je potreben ponovne zagon.

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sl: Semaforjev ni mogoče ustvariti.
    
    Razlog je verjetno pomanjkanje virov
    in morda je potreben ponovne zagon.

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sl: Semaforja zaklepa ni mogoče pridobiti.
    
    Razlog je verjetno pomanjkanje virov
    in morda je potreben ponovne zagon.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sl: Semaforja strežnika ni mogoče pridobiti.
    
    Razlog je verjetno pomanjkanje virov
    in morda je potreben ponovne zagon.

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sl: Inicializacija strežnika Audacity IPC je spodletela.
    
    Gre najverjetneje za pomanjkanje virov
    in morda je potreben ponoven zagon.

en: An unrecoverable error has occurred during startup
sl: Pri zagonu je prišlo do nepopravljive napake

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
sl: nastavite največjo velikost diskovnega bloka v bajtih

note: i18n-hint: brief help message for Audacity's command-line options A journal contains a sequence of user interface interactions to be repeated "log," "trail," "trace" have somewhat similar meanings
en: replay a journal file
sl: predvajaj zapisniško datoteko

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
sl: to sporočilo pomoči

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
sl: izvedi samodiagnostiko

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
sl: pokaži različico Audacity

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
sl: ime datoteke zvoka ali projekta

note: i18n-hint: This option is used to handle custom URLs in Audacity
en: Handle 'audacity://' url
sl: Ravnaj z URL-jem 'audacity://'

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
sl: Projektne datoteke Audacity (.aup3) trenutno 
    niso povezane z Audacity.
    
    Jih želite povezati, tako da jih boste odpirali z dvojnim klikom?

en: Audacity Project Files
sl: Projektne datoteke Audacity

en: Audacity Configuration Error
sl: Prilagoditvena napaka Audacity

en: The following configuration file could not be accessed:
    
    	%s
    
    This could be caused by many reasons, but the most likely are that the disk is full or you do not have write permissions to the file. 
    
    You can attempt to correct the issue and then click "Retry" to continue.
    
    If you choose to "Quit Audacity", your project may be left in an unsaved state which will be recovered the next time you open it.
sl: Do naslednje prilagoditvene datoteke ni mogoče dostopati:
    
    	%s
    
    Vzrokov je lahko več, najverjetneje pa je disk poln ali pa nimate pravic pisanja v datoteko.
    
    Težavo lahko poskusite odpraviti, nato kliknite »Poskusi znova« za nadaljevanje.
    
    Če izberete »Izhod iz Audacity«, lahko vaš projekt ostane v neshranjenem stanju, ki bo obnovljeno ob naslednjem odpiranju programa.

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Quit Audacity
sl: &Zapri Audacity

en: &Retry
sl: Poskusi &znova

en: Configure Project from Music File
sl: Prilagodi projekt iz glasbene datoteke

en: Automatic Music Configuration
sl: Samodejna prilagoditev glasbe

en: Audacity detected this file to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
sl: Audacity je zaznal, da ima ta datoteka %s bpm.
    Ali želite omogočiti glasbeni pogled in nastaviti tempo projekta na %s?

en: Audacity detected one or more files to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
sl: Audacity je zaznal, da ima ena ali več datotek %s bpm.
    Ali želite omogočiti glasbeni pogled in nastaviti tempo projekta na %s?

en: Music Import
sl: Uvoz glasbe

en: Smart clip.
    The entire source clip will be pasted into your project, allowing you to access
    trimmed audio data anytime.
sl: Pameten posnetek.
    Celoten izvorni posnetek bo prilepljen v vaš projekt, kar vam bo omogočilo
    dostop do obrezanih zvokovnih podatkov v vsakem trenutku.

en: Selected audio only.
    Only the selected portion of the source clip will be pasted.
sl: Samo izbrani zvok.
    Samo izbrani del izvornega posnetka bo prilepljen.

en: Paste audio
sl: Prilepi zvok

en: How would you like to paste your audio?
sl: Kako želite prilepiti zvok?

note: i18n-hint: %s substitutes for a file size, e.g. "345 MB". A "smart clip" is an audio clip containing hidden trimmed data.
en: The full smart clip is %s. Larger sizes will take longer to paste.
sl: Celoten pametni posnetek obsega %s. Več podatkov potrebuje več časa za lepljenje.

en: Remember my choice and don't ask again
sl: Pomni moj izbor in ne vprašaj več

en: Automatic Crash Recovery
sl: Samodejna obnovitev po sesutju

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
sl: Zadnjič, ko ste uporabljali Audacity, ti projekti niso bili pravilno shranjeni in jih lahko samodejno obnovite.
    
    Po obnovitvi projekte shranite, da zagotovite, da so spremembe shranjene na disku.

en: Recoverable &projects
sl: O&bnovljivi projekti

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
sl: Izberi

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
sl: Ime

en: &Discard Selected
sl: &Opusti izbrano

en: &Recover Selected
sl: &Obnovi izbrane

en: &Skip
sl: &Preskoči

en: No projects selected
sl: Izbran ni noben projekt

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
sl: Ste prepričani, da želite opustiti izbrane projekte?
    
    Če izberete »Da«, takoj trajno izbrišete vse izbrane projekte.

en: Select Command
sl: Izberite ukaz

en: &Command
sl: &Ukaz

en: &Edit Parameters
sl: &Uredi parametre

en: &Use Preset
sl: &Uporabi prednastavitev

en: &Parameters
sl: &Parametri

en: &Details
sl: &Podrobnosti

en: Choose command
sl: Izberite ukaz

en: MP3 Conversion
sl: Pretvorba MP3

en: Fade Ends
sl: Konec pojemanja

en: Import Macro
sl: Uvozi makro

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
sl: Makro %s že obstaja. Ali ga želite zamenjati?

en: Export Macro
sl: Izvozi makro

en: Effect
sl: Učinek

en: Menu Command (With Parameters)
sl: Menijski ukaz (s parametri)

en: Menu Command (No Parameters)
sl: Menijski ukaz (brez parametrov)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
sl: %s zahteva izbor ene ali več stez.

en: Your batch command of %s was not recognized.
sl: Vaš paketni ukaz za %s ni bil prepoznan.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
sl: Uporabljeni makro

en: Apply Macro
sl: Uporabi makro

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
sl: Uporabljen makro »%s«

en: Apply '%s'
sl: Uporabi »%s«

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
sl: Uporabi %s s parametri
    
    %s

en: Test Mode
sl: Preizkusni način

en: Apply %s
sl: Uporabi %s

en: Macros Palette
sl: Paleta makrov

en: Manage Macros
sl: Upravljaj makre

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
sl: Izberite makro

note: i18n-hint: This is the heading for a column in the edit macros dialog
en: Macro
sl: Makro

en: Apply Macro to:
sl: Uporabi makro na:

en: Apply macro to project
sl: Uporabi makro na projektu

en: &Project
sl: &Projekt

en: Apply macro to files...
sl: Uporabi makro na datotekah ...

en: &Files...
sl: &Datoteke …

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
sl: &Razpostri

en: No macro selected
sl: Izbran ni noben makro

en: Applying '%s' to current project
sl: Uporaba »%s« na trenutnem projektu

en: Please save and close the current project first.
sl: Prosimo, najprej shranite in zaprite trenutni projekt.

en: Select file(s) for batch processing...
sl: Izberite datoteke za paketno obdelavo ...

en: Applying...
sl: Izvajanje ...

en: File
sl: Datoteka

en: Remo&ve
sl: O&dstrani

en: &Rename...
sl: P&reimenuj ...

en: Re&store
sl: O&bnovi

en: I&mport...
sl: U&vozi ...

en: E&xport...
sl: I&zvozi ...

en: Edit Steps
sl: Uredi korake

note: i18n-hint: This is the number of the command in the list
en: Num
sl: Št

en: Command
sl: Ukaz

en: Parameters
sl: Parametri

en: &Insert
sl: &Vstavi

en: &Edit...
sl: &Uredi …

en: De&lete
sl: &Izbriši

en: Move &Up
sl: Premakni &gor

en: Move &Down
sl: Premakni &dol

en: &Save
sl: &Shrani

note: i18n-hint: The Shrink button makes the dialog smaller, with less in it
en: Shrin&k
sl: S&kči

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
sl: - KONEC -

en: %s changed
sl: %s je spremenjena

en: Do you want to save the changes?
sl: Želite shraniti spremembe?

en: Enter name of new macro
sl: Vnesite ime novega makra

en: Name of new macro
sl: Ime novega makra

en: Name must not be blank
sl: Ime ne sme biti prazno

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
sl: Imena ne smejo vsebovati »%c« in »%c«

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati %s?

en: &Repeat %s
sl: &Ponovi %s

en: Repeat Last Tool
sl: Ponovi zadnje orodje

en: &Macro Manager
sl: Upravitelj &makrov

en: &Apply Macro
sl: &Uporabi makro

en: Palette...
sl: Paleta ...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
sl: Skript&ajoči I

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
sl: Skriptaj&oči II

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test
en: Benchmark
sl: Preizkus hitrosti

en: Disk Block Size (KB):
sl: Velikost bloka diska (KB):

en: Number of Edits:
sl: Število urejanj:

en: Test Data Size (MB):
sl: Velikost preskusnih podatkov (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
sl: Zrno naključja:

en: Show detailed info about each block file
sl: Prikaži podrobne informacije o vsaki bločni datoteki

en: Show detailed info about each editing operation
sl: Prikaži podrobne informacije o vsakem dejanju urejanja

en: Run
sl: Zaženi

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test; leave untranslated file extension .txt
en: benchmark.txt
sl: preizkus_hitrosti.txt

en: Export Benchmark Data as:
sl: Izvozi podatke preizkusa hitrosti kot:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
sl: Velikost bloka mora biti v razponu od 1 do 1024 KB.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
sl: Največje število urejanj mora biti v obsegu od 1 do 10000.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
sl: Velikost testnih podatkov naj bo v obsegu od 1 do 2000 MB.

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
sl: Uporaba %lld kosov %lld vzorcev za vsakega, skupno %.1f MB.

en: Preparing...
sl: Priprava …

en: Expected len %lld, track len %lld.
sl: Pričakovan len %lld, len steze je %lld.

en: Performing %d edits...
sl: Izvajanje %d urejanj …

en: Cut: %lld - %lld
sl: Izreži: %lld - %lld

en: Trial %d
sl: Preskus %d

en: Cut (%lld, %lld) failed.
sl: Izrezovanje (%lld, %lld) je spodletelo.

en: Paste: %lld
sl: Prilepi: %lld

en: Trial %d
    Failed on Paste.
sl: Preskus %d
    Napaka pri lepljenju.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
sl: Čas za izvedbo %d urejanj: %ld ms

en: Checking file pointer leaks:
sl: Preverjanje praznih kazalcev datoteke:

en: Track # blocks: %ld
sl: Sledi blokom #: %ld

en: Disk # blocks:
sl: Disk # blokov:

en: Doing correctness check...
sl: Izvajanje preverjanja pravilnosti …

en: Bad: chunk %lld sample %lld
sl: Slabo: kos %lld vzorec %lld

en: Passed correctness check!
sl: Preverjanje pravilnosti uspešno opravljeno!

en: Errors in %d/%lld chunks
sl: Napake v %d/%lld koščkov

en: Time to check all data: %ld ms
sl: Čas za preverjanje vseh podatkov: %ld ms

en: Reading data again...
sl: Ponovno branje podatkov …

en: Time to check all data (2): %ld ms
sl: Čas za preverjanje vseh podatkov (2): %ld ms

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
sl: Pri 44100 Hz in %d bitih na vzorec je ocenjeno število hkratnih
     stez, ki jih je mogoče hkrati predvajati: %.1f

en: TEST FAILED!!!
sl: PRESKUS JE SPODLETEL!!!

en: Benchmark completed successfully.
sl: Preizkus hitrosti uspešno zaključen.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
sl: Izberite zvok za uporabo z %s (npr. Cmd+A za izbor vseh) in poskusite znova.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
sl: Izberite zvok za uporabo z %s (npr. krmilka+A za izbor vseh) in poskusite znova.

en: No Audio Selected
sl: Izbran ni noben zvok

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
sl: Izberite zvok, ki ga naj uporablja %s.
    
    1. Izberite zvok, ki predstavlja šum, in uporabite %s, da izdelate svoj 'profil šuma'.
    
    2. Ko imate svoj profil šuma, izberite zvok, ki ga želite spremeniti
    in uporabite %s, da spremenite za zvočni posnetek.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
sl: To lahko izvedete le, ko sta predvajanje in snemanje
     ustavljena (premor oz. prekinitev ne zadostuje).

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
sl: Najprej morate izbrati stereo zvok za izvedbo
     (tega ne morete izvesti na mono posnetku).

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
sl: Za to morate najprej izbrati kak zvok
     (izbiranje drugih vrst stez ne bo delovalo).

en: Audacity Support Data
sl: Podatki Audacity za podporo

en: Report generated to:
sl: Poročilo tvorjeno v:

en: Removing Dependencies
sl: Odstranjevanje odvisnosti

en: Copying audio data into project...
sl: Kopiranje zvočnih podatkov v projekt ...

en: Project Depends on Other Audio Files
sl: Projekt je odvisen od drugih zvočnih datotek

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
sl: S kopiranjem teh datotek v vaš projekt boste odstranili to odvisnost.
    To je varneje, a zavzame več prostora.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
sl: 
    
    Datoteke, prikazane kot MANJKAJOČE, so bile premaknjene ali izbrisane, zato jih ni mogoče kopirati.
    Obnovite jih na njihovo izvorno mesto, da jih boste lahko kopirali v projekt.

en: Project Dependencies
sl: Odvisnosti projekta

en: Audio File
sl: Zvočna datoteka

en: Disk Space
sl: Prostor na disku

en: Copy Selected Files
sl: Kopiraj izbrane datoteke

en: Cancel Save
sl: Prekliči shranjevanje

en: Save Without Copying
sl: Shrani brez kopiranja

en: Do Not Copy
sl: Ne kopiraj

en: Copy All Files (Safer)
sl: Kopiraj vse datoteke (varneje)

en: Whenever a project depends on other files:
sl: Vsakokrat, ko je projekt odvisen od drugih datotek:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
sl: Vprašaj me

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
sl: Vedno kopiraj vse datoteke (najvarneje)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
sl: Nikoli ne kopiraj datotek

en: MISSING %s
sl: MANJKA %s

en: &Copy Names to Clipboard
sl: &Kopiraj imena na odložišče

en: "%s", "%s", "%s"
sl: »%s«, »%s«, »%s«

en: Missing
sl: Manjka

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
sl: Če nadaljujete, vaš projekt ne bo shranjen na disk. Res to želite storiti?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
sl: Vaš projekt je trenutno samozadosten; odvisen ni od nobenih drugih zunanjih zvočnih datotek.
    
    Nekateri starejši projekti Audacity morda niso samozadostni, zato je potrebno hraniti zunanje odvisne datoteke na pravih mestih.
    Nov projekti bodo samozadostni in veliko manj nestabilni.

en: Dependency Check
sl: Preverjanje odvisnosti

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
sl: Izpuščeni deli

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
sl: Posneti zvok je izgubljen na označenih mestih. Možni vzroki:
    
    - drugi programi tekmujejo z Audacity za pozornost procesorja;
    
    - neposredno shranjujete na počasno zunanjo napravo za hrambo.

en: Turn off dropout detection
sl: Izključi zaznavo izpuščenih delov

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
sl: Poskus inicializacije naslednjega učinka je spodletel:
    
    %s
    
    Več informacij je morda na voljo v Pomoč > Diagnostika > Pokaži zapisnik.

en: Command failed to initialize
sl: Ukaz se ni uspešno inicializiral

en: Exported Label Style:
sl: Slog izvoženih oznak:

en: Frequency Analysis
sl: Analiza frekvence

en: Spectrum
sl: Spekter

en: Standard Autocorrelation
sl: Standardna samodejna korelacija

en: Cuberoot Autocorrelation
sl: Samodejna korelacija Cuberoot

en: Enhanced Autocorrelation
sl: Razširjena samodejna korelacija

note: i18n-hint: This refers to a "window function", * such as Hann or Rectangular, used in the * Frequency analyze dialog box.
en: %s window
sl: Okno %s

en: Linear frequency
sl: Linearna frekvenca

en: Log frequency
sl: Logaritemska frekvenca

en: Scroll
sl: Drsi

en: Zoom
sl: Povečava

en: Cursor:
sl: Kazalka:

en: Peak:
sl: Vrh:

en: &Grids
sl: &Mreže

en: &Algorithm:
sl: &Algoritem:

en: &Size:
sl: &Velikost:

en: &Export...
sl: &Izvozi ...

en: &Function:
sl: &Funkcija:

en: &Axis:
sl: &Os:

en: &Replot...
sl: &Ponovno izriši …

en: Not enough data selected.
sl: Oznaka je premajhna.

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
sl: %.4f s (%d Hz) (%s) = %f

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
sl: %.4f s (%d Hz) (%s) = %.3f

en: spectrum.txt
sl: spekter.txt

en: Export Spectral Data As:
sl: Izvozi grafične podatke kot:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
sl: Frekvenca (Hz)	Nivo (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
sl: Zaostajanje (sekund)	Frekvenca (Hz)	Stopnja

en: Plot Spectrum...
sl: Izriši spekter ...

en: Save %s
sl: Shrani %s

en: Unable to save %s
sl: »%s« ni mogoče shraniti.

en: History
sl: Zgodovina

en: &Manage History
sl: &Upravljaj z zgodovino

en: Action
sl: Dejanje

en: Used Space
sl: Zaseden prostor

en: &Total space used
sl: &Skupaj uporabljeni prostor

en: &Undo levels available
sl: &Ravni razveljavitve na voljo

en: &Levels to discard
sl: &Ravni za opustitev

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
sl: &Opusti

en: Clip&board space used
sl: Zase&den prostor na odložišču

en: D&iscard
sl: Opust&i

en: &Compact
sl: &Strni

en: Compacting actually freed %s of disk space.
sl: S strnjevanjem se je sprostilo %s prostora na disku.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the various editing steps that have been taken.
en: &History
sl: &Zgodovina

en: New Plugins
sl: Novi vstavki

en: Incompatible plugin(s) found
sl: najdenih nezdružljivih vstavkov

en: &Manage Plugins
sl: &Upravljaj vstavke

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes. If you would still like to attempt to use these plugins, you can enable them using "Manage Plugins". Otherwise, select "Continue".
sl: Audacity je zaznal %d nezdružljivih vstavkov, ki jih ni mogoče naložiti. Te vstavke so onemogočili, da preprečimo upočasnitve in sesutja. Če bi vseeno radi poskusili uporabiti te vstavke, jih lahko omogočite z "Upravljaj vstavke". Sicer izberite "Nadaljuj".

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes.
sl: Audacity je zaznal %d nezdružljivih vstavkov, ki jih ni mogoče naložiti. Te vstavke smo onemogočili, da bi se izognili zavlačevanju ali sesutjem.

en: Journal recording failed
sl: Beleženje zapisnika je spodletelo

en: Edit Labels
sl: Uredi oznake

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
sl: Steza

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
sl: Oznaka

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
sl: Začetni čas

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
sl: Končni čas

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
sl: Nizka frekvenca

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
sl: Visoka frekvenca

en: New...
sl: Nov ...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
sl: Pritisnite F2 ali dvokliknite za urejanje vsebine celic.

en: Select a text file containing labels
sl: Izberite besedilno datoteko z oznakami

en: Could not open file: %s
sl: Datoteke ni mogoče odpreti: %s

en: No labels to export.
sl: Ni oznak za izvoz.

en: Export Labels As:
sl: Izvozi oznake kot:

en: New Label Track
sl: Nova steza z oznakami

en: Enter track name
sl: Vnesite ime steze

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
sl: Prvi zagon Audacity

en: Choose Language for Audacity to use:
sl: Izberite jezik programa Audacity:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
sl: Jezik, ki ste ga izbrali, %s (%s), ni enak sistemskemu jeziku, %s (%s).

en: Error Converting Legacy Project File
sl: Napaka pri pretvorbi opuščene vrste projektne datoteke

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
sl: Datoteka projekta 1.0 je shranjena v novem zapisu.
    Stara datoteka je shranjena pod imenom '%s'

en: Opening Audacity Project
sl: Odpiranje projekta Audacity

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
sl: Naslednjim ukazom so odstranjene tipke za bližnjice, ker je njihova privzeta kombinacija tipk nova ali spremenjena ter je enaka kombinaciji tipk, ki je že dodeljena drugemu ukazu.

en: Shortcuts have been removed
sl: Tipke za bližnjico so odstranjene

en: Audacity Mixer%s
sl: Mešalnik Audacity%s

note: i18n-hint: title of the Volume slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Volume slider, used to adjust the volume
en: Volume
sl: Glasnost

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
sl: Hitrost

en: Musical Instrument
sl: Glasbilo

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
sl: Zasuk

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
sl: Utišaj

en: Signal Level Meter
sl: Merilnik ravni signala

en: Moved volume slider
sl: Premaknjeni drsnik glasnosti

en: Moved velocity slider
sl: Premaknjeni drsnik hitrosti

en: Moved pan slider
sl: Premaknjeni drsnik zasuka

en: &Mixer
sl: &Mešalnik

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
sl: Učinek ali ukaz pri %s se ni uspešno registriral:
    %s

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Enable
sl: Omogoči

en: Type
sl: Vrsta

en: Path
sl: Pot

en: All
sl: Vse

en: Analyzer
sl: Analizator

en: Tool
sl: Orodje

en: Manage Plugins
sl: Upravljaj vstavke

en: Native Audacity
sl: Domorodni Audacity

en: &Show:
sl: &Pokaži:

en: &Type:
sl: &Vrsta:

en: C&ategory:
sl: K&ategorija:

en: Searc&h:
sl: I&šči:

en: Plugin
sl: Vstavek

en: &Rescan
sl: Ponovno p&reišči

en: &Get more effects...
sl: &Dobi dodatne učinke ...

en: Searching for plugins
sl: Iskanje vstavkov

en: Actual Rate: %d
sl: Dejanska frekvenca: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
sl: Napaka pri odpiranju zvočne naprave.
    Poskusite spremeniti zvočnega gostitelja, snemalno napravo in mero vzorčenja projekta.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
sl: Vse za snemanje izbrane steze morajo imeti enako mero vzorčenja.

en: Mismatched Sampling Rates
sl: Neujemajoče mere vzorčenja

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
sl: Za snemanje pri tej meri vzorčenja je izbranih premalo stez
    (Audacity zahteva dva kanala pri isti meri vzorčenja
    za vsako stereo stezo).

en: Too Few Compatible Tracks Selected
sl: Izbranih je premalo združljivih stez

en: Recorded Audio
sl: Posneti zvok

en: Record
sl: Posnemi

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
sl: Ob preverjanju projekta so bile prebrane nepravilne oznake zaporedja.

en: Close project immediately with no changes
sl: Nemudoma zapri projekt brez sprememb

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
sl: Nadaljuje s popravili, zabeleženimi v zapisniku, ter preveri še obstoj drugih napak. S tem se projekt shrani v svojem trenutnem stanju, razen če ob nadaljnjih opozorilih o napaki ne »Zaprete projekta takoj«.

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
sl: Opozorilo - težave pri branju oznak zaporedja

en: Inspecting project file data
sl: Proučevanje podatkov projektne datoteke

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
sl: Preverjanje projekta v mapi »%s« 
    je zaznalo %lld manjkajočih zunanjih zvočnih datotek 
    (»vzdevne datoteke«). Teh datotek Audacity na noben 
    način ne more obnoviti samodejno. 
    
    Če izberete prvo ali drugo možnost spodaj, 
    lahko poskusite poiskati in obnoviti manjkajoče 
    datoteke na njihovo prvotno mesto. 
    
    Upoštevajte, da pri drugi možnosti signalne 
    oblike morda ne bodo prikazale tišine.
    
    Če izberete tretjo možnost, boste tako shranili 
    projekt v njegovem trenutnem stanju, razen če »zaprete 
    projekt takoj« ob nadaljnjih opozorilih o napaki.

en: Treat missing audio as silence (this session only)
sl: Obravnavaj manjkajoči zvok kot tišino (samo v tej seji)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
sl: Nadomesti manjkajoči zvok s tišino (velja takoj in nepovratno).

en: Warning - Missing Aliased File(s)
sl: Opozorilo - manjkajo nadimne datoteke

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
sl: Preverjanje projekta v mapi »%s« 
    je zaznalo %lld manjkajočih vzdevnih bločnih 
    datotek (.auf). Teh datotek Audacity na noben 
    način ne more obnoviti samodejno.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
sl: Ponovno tvori nadimne datoteke (varno in priporočeno)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
sl: Zapolni s tišino manjkajoče podatke za prikaz (samo za to sejo)

en: Close project immediately with no further changes
sl: Takoj zapri projekt brez nadaljnjih sprememb

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
sl: Opozorilo - manjkajo nadimne datoteke

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
sl: Preverjanje projekta v mapi »%s« 
    je zaznalo %lld manjkajočih vzdevnih bločnih 
    podatkovnih datotek (.au), najbrž zaradi hrošča,\ n
    sesutja sistema ali naključnega izbrisa. 
    Teh datotek Audacity  na noben način 
    ne more obnoviti samodejno. 
    
    Če izberete prvo ali drugo možnost spodaj, 
    lahko poskusite poiskati in obnoviti manjkajoče 
    datoteke na njihovo prvotno mesto. 
    
    Upoštevajte, da pri drugi možnosti signalne 
    oblike morda ne bodo prikazale tišine.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
sl: Nadomesti manjkajoči zvok s tišino (velja takoj in nepovratno)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
sl: Opozorilo - manjkajo podatkovne bločne datoteke

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
sl: Preverjanje projekta v mapi »%s« 
    je zaznalo %d osirotelih bločnih datotek. Teh datotek 
    projekt ne uporablja,lahko pa sodijo k drugim projektom. 
    Nikakor ne škodijo in ne zavzemajo prostor.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
sl: Nadaljuj brez brisanja; prezri odvečne datoteke v tej seji

en: Delete orphan files (permanent immediately)
sl: Izbriši osirotele datoteke (velja takoj in je nepovratno)

en: Warning - Orphan Block File(s)
sl: Opozorilo - osirotele bločne datoteke

en: Cleaning up unused directories in project data
sl: Čiščenje neuporabljenih map v podatkih projekta

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
sl: Preverjanje projekta je zaznalo nedoslednosti datotek pri samodejni obnovi.
    
    Izberite »Pomoč > Diagnostika > Pokaži zapisnik«, da si ogledate podrobnosti.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
sl: Opozorilo: težave s samodejnim obnavljanjem

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to open a project created by Audacity version prior to 3.4. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    As a result, some realtime effects may be missing.
    Please verify that everything works as intended before saving.
sl: %s
    Ta funkcija ni podprta v različicah, starejših od 3.3.3.
    Stereo steze so razdeljene v mono steze.
    Posledično lahko manjkajo nekateri učinki v realnem času.
    Preverite, če vse deluje kot mora, preden shranite.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
sl: Zadnjič, ko ste uporabljali Audacity, ta projekt ni bil pravilno shranjen.
    Na srečo je bil obnovljen na zadnji posnetek stanja.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
sl: Zadnjič, ko ste uporabljali Audacity, ta projekt ni bil pravilno shranjen.
    Na srečo je bil obnovljen na zadnji posnetek stanja, vendar pa ga morate shraniti, da ohranite njegovo vsebino.

en: Project Recovered
sl: Projekt obnovljen

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
sl: Projektov ni mogoče shranjevati na pogone FAT.

en: Insufficient Disk Space
sl: Nezadosten prostor na disku

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
sl: Velikost projekta presega prostor na voljo na ciljnem pogonu.
    
    Izberite drug pogon z več prostora.

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
sl: Projekt presega največjo velikost 4GB za pisanje na datotečni sistem v zapisu FAT32.

en: Saved %s
sl: Shranjeno %s

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
sl: Projekt ni shranjen, ker bi z imenom datoteke, ki ste ga podali, prepisali drug projekt.
    Poskusite znova in izberite izvirno ime.

en: %sSave Project "%s" As...
sl: %sShrani projekt »%s« kot ...

note: i18n-hint: In each case, %s is the name of the file being overwritten.
en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
sl:    Ali želite prepisati projekt
    »%s«?
    
      Če izberete »Da«, bo projekt
    »%s«
       nepovratno izbrisan.

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
sl: Opozorilo prepisa projekta

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
sl: Projekt ni shranjen, ker je izbrani projekt odprt v drugem oknu.
    Poskusite znova in izberite izvirno ime.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
sl: %sShrani kopijo projekta »%s« kot ...

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
sl: Shranjevanje kopije ne rabi prepisati obstoječega shranjenega projekta.
    Poskusite znova in izberite izvirno ime.

en: Error Saving Copy of Project
sl: Napaka pri shranjevanju kopije projekta

en: Select one or more files
sl: Izberite eno ali več datotek

en: %s is already open in another window.
sl: Projekt %s je že odprt v drugem oknu.

en: Error Opening Project
sl: Napaka pri odpiranju datoteke

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
sl: Odpreti želite samodejno ustvarjeno datoteko varnostne kopije.
    To lahko pripelje do resne izgube podatkov.
    
    Namesto tega raje odprite aktualni projekt Audacity.

en: Warning - Backup File Detected
sl: Opozorilo - zaznana datoteka varnostne kopije

en: Error Opening File
sl: Napaka pri odpiranju datoteke

en: Error opening file
sl: Napaka pri odpiranju datoteke.

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
sl: Datoteka je morda neveljavna ali okvarjena: 
    %s

en: Error Opening File or Project
sl: Napaka pri odpiranju datoteke ali projekta

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
sl: Projekt se nahaja na pogonu v formatu FAT.
    Kopirajte ga na drug pogon, da ga lahko odprete.

en: A channel of a stereo track was missing.
sl: Kanal stereo steze manjka.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample rates per channel.
sl: Ta projekt je vseboval stereo steze z različnimi merami vzorčenja po kanalih.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample formats in channels.
sl: Ta projekt je vseboval stereo steze z različnimi merami vzorčenja v kanalih.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with non-aligned content.
sl: Ta projekt je vseboval stereo steze z neporavnano vsebino.

en: Project was recovered
sl: Projekt je bil obnovljen

en: Recover
sl: Obnovi

en: Imported '%s'
sl: Uvoženo '%s'

en: Import
sl: Uvozi

en: Select stream(s) to import
sl: Izberite toke za uvoz

en: Importing %s
sl: Uvažanje datoteke %s

en: Music Information Retrieval
sl: Pridobivanje podatkov o glasbi

en: Analyzing imported audio
sl: Analiziranje uvoženega zvoka

en: Failed to import project
sl: Projekta ni mogoče uvoziti

en: Error Importing
sl: Napaka pri uvozu

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
sl: Zapisa AUP3 ni mogoče uvoziti.  Namesto tega uporabite Datoteka > Odpri

en: Compact Project
sl: Strni projekt

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
sl: S strnjevanjem tega projekta boste sprostili prostor na disku, tako da boste odstranili neuporabljene bajte v datoteki.
    
    Trenutno je %s prostora na disku in ta projekt trenutno zaseda %s.
    
    Če nadaljujete, bosta trenutna zgodovina razveljavi/ponovi in vsebine odložišča opuščena in pridobili boste približno %s prostora na disku.
    
    Ali želite nadaljevati?

en: Compacted project file
sl: Strnjena projektna datoteka

en: Compact
sl: Strni

en: [Project %02i]
sl: [Projekt %02i]

en: Welcome to Audacity version %s
sl: Dobrodošli v Audacity različice %s

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
sl: %sŽelite shraniti spremembe v %s?

en: Save project before closing?
sl: Želite shraniti projekt pred zapiranjem?

en: Disk space remaining for recording: %s
sl: Preostali prostor na disku zadostuje za snemanje: %s

en: Less than 1 minute
sl: Manj kot 1 minuta

en: %d hour | %d hours
sl[0]: %d ura
sl[1]: %d uri
sl[2]: %d ure
sl[3]: %d ur

en: %d minute | %d minutes
sl[0]: %d minuta
sl[1]: %d minuti
sl[2]: %d minute
sl[3]: %d minut

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
sl: %s in %s.

en: Horizontal Scrollbar
sl: Vodoravni drsni trak

en: Vertical Scrollbar
sl: Navpični drsni trak

en: No Effect
sl: Brez učinkov

en: Get more effects...
sl: Dobi dodatne učinke ...

en: Analyze
sl: Analiziraj

en: %s (missing)
sl: %s (manjka)

note: i18n-hint: argument - position of the effect in the effect stack
en: Effect %d
sl: Učinek %d

en: Power
sl: Jakost

en: Replace effect
sl: Zamenjaj učinek

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Removed %s from %s
sl: Odstranjeno: %s iz %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Remove %s
sl: Odstrani %s

note: i18n-hint: undo history, first and second parameters - realtime effect names
en: Replaced %s with %s
sl: Zamenjano: %s z %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Replace %s
sl: Zamenjaj %s

en: Unknown
sl: Neznano

note: i18n-hint: master channel display name
en: Master
sl: Glavni

en: Add effect
sl: Dodaj učinek

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s up in %s
sl: Premaknjeno: %s navzgor v %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s down in %s
sl: Premaknjeno: %s navzdol v %s

en: Change effect order
sl: Spremeni zaporedje učinkov

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Added %s to %s
sl: Dodano: %s v %s

note: i18n-hint: undo history record
en: Add %s
sl: Dodaj %s

en: Realtime effects
sl: Učinki v realnem času

note: i18n-hint: argument - track name
en: Realtime effects for %s
sl: Učinki v realnem času za %s

en: Realtime Effects
sl: Učinki v realnem času

en: Watch video
sl: Pokaži videoposnetek

en: Realtime effects are non-destructive and can be changed at any time.
sl: Učinki v realnem času niso destruktivni (ne spreminjajo izvornih datotek) in jih lahko spremenite kadar koli.

en: Master Effects
sl: Glavni učinki

en: Applies to all tracks
sl: Velja za vse steze

en: Position
sl: Položaj

en: Sound Activated Record
sl: Z zvokom aktivirano snemanje Audacity

en: Activation level (dB):
sl: Raven aktivacije (dB):

en: Spectral Data Control Panel
sl: Nadzorna plošča podatkov spektra

en: Brush Tool
sl: Čopič za izbor

en: Spectral Brush
sl: Spektralni čopič

en: Brush radius
sl: Polmer čopiča

en: Custom brush size
sl: Velikost čopiča po meri

en: Auto-select overtones (beta)
sl: Samodejno izberi alikvotne tone (beta)

en: Enable smart selection
sl: Omogoči pametni izbor

en: Select the fundamental frequency
    and release the mouse
sl: Izberite temeljno frekvenco
    in sprostite miško

en: Spectra&l Selection Panel
sl: Podokno Spektra&lni izbor

en: Applied effect to selection
sl: Učinek uporabljen na izboru

en: Artist Name
sl: Ime izvajalca

en: Album Title
sl: Naslov albuma

en: Track Number
sl: Številka stez

en: Year
sl: Leto

en: Genre
sl: Zvrst

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
sl: Za krmarjenje po poljih uporabite puščične tipke (ali vnašalko po končanem urejanju).

en: Tag
sl: Značka

en: Value
sl: Vrednost

en: &Add
sl: &Dodaj

en: &Remove
sl: &Odstrani

en: Genres
sl: Zvrsti

en: E&dit...
sl: &Uredi ...

en: Rese&t...
sl: Ponas&tavi ...

en: Template
sl: Predloga

en: &Load...
sl: &Naloži ...

en: Set De&fault
sl: &Nastavi privzeto

en: Edit Genres
sl: Uredi zvrsti

en: Unable to save genre file.
sl: Datoteke zvrsti ni mogoče shraniti.

en: Reset Genres
sl: Ponastavi zvrsti

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
sl: Ste prepričani, da želite datoteko zvrsti ponastaviti na privzeto?

en: Unable to open genre file.
sl: Datoteke zvrsti ni mogoče odpreti.

en: Load Metadata As:
sl: Naloži metapodatke kot:

en: Error Loading Metadata
sl: Napaka pri nalaganju metapodatkov

en: Save Metadata As:
sl: Shrani metapodatke kot:

en: Error Saving Tags File
sl: Napaka pri shranjevanju datoteke značk

en: Edit Metadata Tags
sl: Uredi značke metapodatkov

en: Metadata Tags
sl: Značke metapodatkov

en: &Metadata Editor
sl: Urejevalnik &metapodatkov

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
sl: Trajanje

en: Audacity Timer Record
sl: Časovno snemanje Audacity

en: Save Timer Recording As
sl: Shrani časovno omejeno snemanje kot

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
sl: Izbranega imena datoteke ni mogoče uporabiti 
    za časovno omejeno snemanje, ker bi prepisali drug projekt.
    Poskusite znova in določite izvirno ime.

en: Error Saving Timer Recording Project
sl: Napaka pri shranjevanju časovno omejenega projekta

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
sl: Dolžina je nič. Nič ne bo posneto.

en: Error in Duration
sl: Napaka v trajanju

en: Automatic Save path is invalid.
sl: Pot za samodejno shranjevanje ni veljavna.

en: Error in Automatic Save
sl: Napaka pri samodejnem shranjevanju

en: Automatic Export path is invalid.
sl: Pot za samodejni izvoz ni veljavna.

en: Error in Automatic Export
sl: Napaka pri samodejnem izvozu

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
sl: Glede na nastavitve morda nimate dovolj prostora za dokončanje tega časovno nastavljenega snemanja.
    
    Ali želite nadaljevati?
    
    Predvideno trajanje snemanja:   %s
    Na disku je prostor za snemanje v trajanju:   %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
sl: Opozorilo časovno omejenega snemanja o prostoru na disku

en: Current Project
sl: Trenutni projekt

en: Recording start:
sl: Začetek snemanja:

en: Duration:
sl: Trajanje:

en: Recording end:
sl: Konec snemanja:

en: Automatic Save enabled:
sl: Samodejno shranjevanje omogočeno:

en: Automatic Export enabled:
sl: Samodejni izvoz omogočen:

en: Action after Timer Recording:
sl: Dejanje po časovno omejenem snemanju:

en: Audacity Timer Record Progress
sl: Napredek Časovnega snemanja Audacity

en: All audio is muted.
sl: Ves zvok je nastavljen na nemo.

en: Timer Recording stopped.
sl: Časovno omejeno snemanje ustavljeno.

en: Timer Recording completed.
sl: Časovno omejeno snemanje zaključeno.

en: %s
    
    Recording saved: %s
sl: %s
    
    Posnetek shranjen: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
sl: %s
    
    Napaka pri shranjevanju posnetka.

en: %s
    
    Recording exported: %s
sl: %s
    
    Posnetek izvožen: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
sl: %s
    
    Napaka pri izvozu posnetka.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
sl: %s
    
    »%s« je bila preklicana zaradi napak(e), kot je navedeno zgoraj.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
sl: %s
    
    »%s« je bil preklican, saj je bilo snemanje ustavljeno.

en: Timer Recording
sl: Časovno omejeno snemanje

note: i18n-hint a format string for hours, minutes, and seconds
en: 099 h 060 m 060 s
sl: 099 u 060 m 060 s

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
sl: 099 dni 024 u 060 m 060 s

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
sl: Datum in čas pričetka

en: Start Date
sl: Začetni datum

en: End Date and Time
sl: Datum in čas zaključka

en: End Date
sl: Končni datum

en: Automatic Save
sl: Samodejno shranjevanje

en: Enable &Automatic Save?
sl: Želite omogočiti &samodejno shranjevanje?

en: Save Project As:
sl: Shrani projekt kot:

en: Select...
sl: Izberi ...

en: Automatic Export
sl: Samodejni izvoz

en: Enable Automatic &Export?
sl: Želite omogočiti &samodejni izvoz?

en: Export Project As:
sl: Izvozi projekt kot:

en: Options
sl: Možnosti

en: After Recording completes:
sl: Ko se snemanje zaključi:

en: Do nothing
sl: Ne naredi ničesar

en: Exit Audacity
sl: Zapri Audacity

en: Restart system
sl: Ponovno zaženi računalnik

en: Shutdown system
sl: Izključi računalnik

en: Waiting to start recording at:
sl: Čakajoč na začetek snemanja ob:

en: Recording duration:
sl: Trajanje snemanja:

en: Scheduled to stop at:
sl: Načrtovan zaključek ob:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
sl: Časovno snemanje Audacity - Čakanje na začetek

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
sl: Snemanje se bo pričelo čez:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
sl: %s v:

en: Recording Saved:
sl: Posnetek shranjen:

en: Recording Exported:
sl: Posnetek izvožen:

en: Audacity Timer Record - Waiting
sl: Časovno snemanje Audacity - Čakanje

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
sl: Časovno omejenega snemanja ne morete uporabiti, če imate odprt več kot en projekt.
    
    Najprej zaprite vse druge projekte in nato poskusite znova.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
sl: Časovno omejenega snemanja ne morete uporabiti, če imate neshranjene spremembe.
    
    Najprej shranite ali zaprite ta projekt in nato poskusite znova.

en: &Timer Record...
sl: &Časovno snemanje ...

en: Export Audio
sl: Izvozi zvok

en: Edit &Metadata...
sl: Uredi &metapodatke ...

en: O&K
sl: V &redu

en: Exported Tags
sl: Izvožene značke

en: Track Panel
sl: Podokno stez

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
sl: (ubežnica za preklic)

en: TrackView
sl: Pogled steze

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
sl: Utišano

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
sl: Solo

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
sl: Izbrano

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
sl: Sinhronost zaklenjena

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
sl: Steza %d

en:  Mute On
sl:  Utišanje vključeno

en:  Solo On
sl:  Solo vključeno

en:  Select On
sl:  Izbrano

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
sl: Kliknite in povlecite, da prilagodite relativno velikost stereo stez, dvokliknite za izenačitev višine.

en: Click and drag to resize the track.
sl: Kliknite in povlecite, da bi spremenili velikost posnetka.

en: Removed audio track(s)
sl: Odstrani zvočni(e) posnetek(e)

en: Remove Track
sl: Odstrani stezo

en: Removed track '%s'.
sl: Odstranjena steza '%s.'

en: Track Remove
sl: Odstrani stezo

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
sl: Premaknjeno na vrh: »%s«

en: Move Track to Top
sl: Pomakni stezo na vrh

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
sl: Premaknjeno na dno: »%s«

en: Move Track to Bottom
sl: Pomakni stezo na dno

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
sl: Premaknjeno navzgor: »%s«

en: Moved '%s' Down
sl: Premaknjeno navzdol: »%s«

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
sl: Pomakni stezo navzgor

en: Move Track Down
sl: Premakni stezo navzdol

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
sl: Predvajanje

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
sl: Snemanje

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
sl: Izbor je premajhen za uporabo ključnega glasu.

en: Calibration Results
sl: Rezultati kalibracije

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sl: Energija              -- sr.vred.: %1.4f  st.dev.: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sl: Spremembe predznaka    -- sr.vred: %1.4f  st.dev.: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sl: Spremembe smeri    -- sr.vred.: %1.4f  st.dev.: (%1.4f)

en: Calibration Complete
sl: Kalibracija zaključena

en: What's new in Audacity %s
sl: Novosti v Audacity %s

en: Watch the [[%s|release video]] or read the [[%s|changelog]] to learn more about what we have included in the latest release!</p>
sl: Oglejte si [[%s video ob izdaji]] ali preberite [[%s|zapisnik sprememb]], da izveste več o tem, kar smo vključili v najnovejšo izdajo!</p>

en: Get free plugins & sounds
sl: Prosti vstavki in zvoki

en: <p>Check out our [[%s|Muse Hub app]] for a wide range of audio plugins for Audacity users</p>
sl: <p>Preizkusite [[%s|aplikacijo Muse Hub]], ki ponuja široko paleto zvokovnih vstavkov za uporabnike Audacity</p>

en: A vocal processing effect that enhances vocal clarity and depth.
sl: Učinek obdelave vokala, ki poudari jasnost in globino glasu.

en: A multipurpose reverb plugin for spacious, natural-sounding effects.
sl: Večnamenski vstavek odmeva za prostorne, naravno zveneče učinke.

en: A guitar amp and effects modelling plugin for realistic tones and customizable sounds.
sl: Vstavek ojačitve kitare in modeliranja učinkov za realistične tone in prilagodljive zvoke.

en: A responsive reverb plugin that adapts to track dynamics for immersive soundscapes.
sl: Odziven vstavek odmeva, ki se prilagaja dinamiki steze, tako da ponuja poglobljeno zvočno izkušnjo.

en: A vocal multi-effect plugin that enhances vocal tracks for professional results.
sl: Vstavek za večvrstne učinke vokalov, ki poudari vokalne steze s profesionalnimi rezultati.

en: A bass effect plugin designed to deliver punchy, clear low-end sound.
sl: Vstavek učinka nizkih tonov, ki prinaša udaren, čist zvok na spodnjem koncu.

en: A plugin for acoustic sound perfection, enhancing warmth and clarity.
sl: Vstavek za popolnost akustičnega zvoka, ki poudarja toplino in jasnost.

en: An amazing voice enhancement plugin for crystal-clear, professional vocal effects.
sl: Izjemen vstavek za poudarjanje glasu za kristalno čiste, profesionalne vokalne učinke.

en: A real-time stem separation tool to isolate vocals, drums, and instruments.
sl: Orodje za ločevanje delov v realnem času, s katerim lahko izolirate vokale, bobne in inštrumente.

en: Check out a variety of plugins by well known developers available on [[%s|MuseHub]].
sl: Preverite raznolike vstavke dobro znanih razvijalcev, ki so na voljo v [[%s|MuseHub]].

en: A multiband compressor offering precise control over frequencies.
sl: Več pasovni kompresor, ki ponuja natančen nadzor nad frekvencami.

en: Welcome to Audacity!
sl: Dobrodošli v Audacity!

en: View tutorials
sl: Pokaži vadnice

en: Visit our forum
sl: Obiščite naš forum

en: Don't show this again at start up
sl: Tega ob zagonu ne prikaži več

en: FAIL
sl: NEUSPEH

en: Batch Command
sl: Paketni ukaz

en: %s is not a parameter accepted by %s
sl: %s ni parameter, ki ga sprejema %s

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
sl: Neveljavna vrednost parametra %s: biti mora %s

en: Compare Audio
sl: Primerjaj zvok

en: Threshold:
sl: Prag:

en: Compare Audio...
sl: Primerjaj zvok ...

en: Compares a range on two tracks.
sl: Primerja obseg na dveh stezah.

en: Delay time (seconds):
sl: Zakasnitev (sekund):

en: Decay factor:
sl: Faktor krnitve:

en: Does the demo action.
sl: Opravi demonstracijo.

en: Drag
sl: Povleci

en: Track 0
sl: Steza 0

en: Track 1
sl: Steza 1

en: Window Name:
sl: Ime okna:

en: From X:
sl: Od X:

en: From Y:
sl: Od Y:

en: To X:
sl: V X:

en: To Y:
sl: V Y:

en: Relative To:
sl: Relativno na:

en: Move Mouse...
sl: Premakni miško ...

en: Drags mouse from one place to another.
sl: Povleče miško z enega mesta na drugo.

en: Get Info
sl: Pridobi podatke

en: Commands
sl: Ukazi

en: Menus
sl: Meniji

en: Preferences
sl: Nastavitve

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
sl: Steze

en: Clips
sl: Posnetki

en: Envelopes
sl: Ovojnice

en: Boxes
sl: Polja

en: Selection
sl: Izbor

en: Brief
sl: Jedrnato

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Get Info...
sl: Pridobi podatke ...

en: Gets information in JSON format.
sl: Pridobi podatke v obliki JSON.

en: Get Track Info
sl: Pridobi podatke o stezi

en: Types:
sl: Vrste:

en: Gets track values as JSON.
sl: Pridobi vrednosti stez kot JSON.

en: Comment
sl: Komentar

en: Help...
sl: Pomoč …

en: Gives help on a command.
sl: Ponuja pomoč o ukazu.

en: For comments in a macro.
sl: Za komentarje v makru.

en: Import2
sl: Uvozi2

en: File Name:
sl: Ime datoteke:

en: Export2
sl: Izvozi2

en: Number of Channels:
sl: Število kanalov:

en: Import...
sl: Uvozi …

en: Export...
sl: Izvozi ...

en: Imports from a file.
sl: Uvozi iz datoteke.

en: Exports to a file.
sl: Izvoz v datoteko.

en: Builtin Commands
sl: Vgrajeni ukazi

en: Provides builtin commands to Audacity
sl: V Audacity zagotavlja podporo vgrajenih ukazov.

en: Unknown built-in command name
sl: Neznano ime vgrajenega ukaza

en: Text:
sl: Besedilo:

en: Message...
sl: Sporočilo …

en: Echos a message.
sl: Izpiše sporočilo.

en: Open Project2
sl: Odpri projekt2

en: Add to History
sl: Dodaj v zgodovino

en: Save Project2
sl: Shrani projekt2

en: Save Copy
sl: Shrani kopijo

en: Save Log
sl: Shrani zapisnik

en: Clear Log
sl: Počisti zapisnik

en: Open Project...
sl: Odpri projekt ...

en: Save Project...
sl: Shrani projekt ...

en: Opens a project.
sl: Odpre projekt.

en: Saves a project.
sl: Shrani projekt.

en: Saves a copy of current project.
sl: Shrani kopijo trenutnega projekta.

en: Saves the log contents.
sl: Shrani vsebino zapisnika.

en: Clears the log contents.
sl: Počisti vsebino zapisnika.

en: Get Preference
sl: Pridobi nastavitev

en: Name:
sl: Ime:

en: Set Preference
sl: Določi nastavitev

en: Value:
sl: Vrednost:

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Get Preference...
sl: Pridobi nastavitev ...

en: Set Preference...
sl: Določi nastavitev ...

en: Gets the value of a single preference.
sl: Pridobi vrednost posamezne nastavitve.

en: Sets the value of a single preference.
sl: Določi vrednost posamezne nastavitve.

en: Select Time
sl: Izberite čas

en: Project Start
sl: Začetek projekta

en: Project
sl: Projekt

en: Project End
sl: Konec projekta

en: Selection Start
sl: Začetek izbora

en: Selection End
sl: Konec izbora

en: Start Time:
sl: Začetni čas:

en: End Time:
sl: Končni čas:

en: Select Frequencies
sl: Izberite frekvence

en: High:
sl: Visoko:

en: Low:
sl: Nizko:

en: Select Tracks
sl: Izberite steze

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
sl: Določi

en: Add
sl: Dodaj

en: Remove
sl: Odstrani

en: First Track:
sl: Prva steza:

en: Track Count:
sl: Število stez:

en: Mode:
sl: Način:

en: Select Time...
sl: Izberi čas ...

en: Select Frequencies...
sl: Izberi frekvence ...

en: Select Tracks...
sl: Izberi steze ...

en: Selects a time range.
sl: Izbere časovni obseg.

en: Selects a frequency range.
sl: Izbere frekvenčni obseg.

en: Selects a range of tracks.
sl: Izberite obseg zvočnih stez.

en: Selects Audio.
sl: Izbere zvok.

en: Set Clip
sl: Določite posnetek

en: Color 0
sl: Barva 0

en: Color 1
sl: Barva 1

en: Color 2
sl: Barva 2

en: Color 3
sl: Barva 3

en: At:
sl: Pri:

en: Color:
sl: Barva:

en: Start:
sl: Začetek:

en: Set Clip...
sl: Določi posnetek ...

en: Sets various values for a clip.
sl: Določa različne vrednosti za posnetek.

en: Set Envelope
sl: Določite ovojnico

en: Time:
sl: Čas:

en: Delete
sl: Izbriši

en: Edited Envelope
sl: Urejena ovojnica

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
sl: Ovojnica

en: Set Envelope...
sl: Določi ovojnico ...

en: Sets an envelope point position.
sl: Določa položaj točke ovojnice.

en: Set Label
sl: Določite oznako

en: Label Index
sl: Indeks oznake

en: End:
sl: Konec:

en: Selected
sl: Izbrano

en: Edited Label
sl: Urejena oznaka

en: Set Label...
sl: Določi oznako ...

en: Sets various values for a label.
sl: Določa različne vrednosti oznake.

en: Set Project
sl: Določi projekt

en: Rate:
sl: Bitna hitrost:

en: Resize:
sl: Spremeni velikost:

en: Width:
sl: Širina:

en: Height:
sl: Višina:

en: Set Project...
sl: Določi projekt ...

en: Sets various values for a project.
sl: Določa različne vrednosti projekta.

en: Set Track Status
sl: Določite stanje steze

en: Unnamed
sl: Neimenovano

en: Focused
sl: S pozornostjo

en: Set Track Audio
sl: Določite zvok steze

en: Volume:
sl: Glasnost:

en: Pan:
sl: Zasuk:

en: Set Track Visuals
sl: Določite vizualije steze

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Times 2
sl: Krat dva

en: HalfWave
sl: Polval

en: Display:
sl: Prikaz:

en: Scale:
sl: Spremeni velikost:

en: VZoom:
sl: N-povečava:

en: VZoom Top:
sl: N-povečava zgoraj:

en: VZoom Bottom:
sl: N-povečava spodaj:

en: Use Spectral Prefs
sl: Uporabi spektralne nastavitve

en: Spectral Select
sl: Spektralni izbor

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint Scheme refers to a color scheme for spectrogram colors
en: Sche&me:
sl: She&ma:

en: Set Track
sl: Določi stezo

en: Set Track Status...
sl: Določi stanje steze ...

en: Set Track Audio...
sl: Določi zvokovno stezo …

en: Set Track Visuals...
sl: Določite vizualije steze …

en: Set Track...
sl: Določi stezo ...

en: Sets various values for a track.
sl: Določa različne vrednosti za stezo.

en: Long Message
sl: Dolgo sporočilo

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
sl: Poviša ali zmanjša jakost zvoka, ki ste ga izbrali

en: &Amplification (dB):
sl: &Ojačitev (dB):

en: Amplification dB
sl: Ojačitev (dB)

en: &New Peak Amplitude (dB):
sl: &Nova vrhnja amplituda (dB):

en: Allo&w clipping
sl: Dovo&li rezanje

en: Duck &amount:
sl: Količina &spusta:

en: Ma&ximum pause:
sl: Najve&čji premor:

en: Outer fade &down length:
sl: Dolžina &zunanjega pojemanja:

en: Outer fade &up length:
sl: Dolžina zunanjega &naraščanja:

en: Inner fade d&own length:
sl: Dolžina n&otranjega pojemanja:

en: Inner &fade up length:
sl: Dolžina notranjega n&araščanja:

en: &Threshold:
sl: &Prag:

en: Preview not available
sl: Predposlušanje ni na voljo

en: Presets
sl: Prednastavitve

en: Export Effect Parameters
sl: Izvozi parametre učinka

en: Import Effect Parameters
sl: Uvozi parametre učinka

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is not a valid presets file.
sl: »%s« ni veljavna datoteka prednastavitev.

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
sl: %s je narejen za drug učinek, generator ali analizator.

en: Tone controls
sl: Kontrolniki tona

en: Bass (dB):
sl: Nizki toni (dB):

en: Ba&ss (dB):
sl: Ni&zki toni (dB):

en: Bass
sl: Nizki toni

en: &Treble (dB):
sl: &Visoki toni (dB):

en: Treble
sl: Visoki toni

en: &Volume (dB):
sl: &Glasnost (dB):

en: &Link Volume control to Tone controls
sl: &Poveži nadzor jakosti z nadzorom tona

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
sl: Ocenjena začetna višina tona: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
sl: Višina tona

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: from
sl: od

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &from
sl: o&d

en: from Octave
sl: z oktave

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: to
sl: do

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &to
sl: d&o

en: to Octave
sl: na oktavo

en: Semitones (half-steps)
sl: Poltoni

en: &Semitones (half-steps):
sl: &Poltoni (polkoraki):

en: Frequency
sl: Frekvenca

en: from (Hz)
sl: od (Hz)

en: f&rom
sl: o&d

en: to (Hz)
sl: do (Hz)

en: t&o
sl: d&o

en: Percent C&hange:
sl: Spremem&ba v odstotkih:

en: Percent Change
sl: Sprememba v odstotkih

en: &Use high quality stretching (slow)
sl: &Uporabi visokokakovostno raztegovanje (počasno)

en: &Speed Multiplier:
sl: &Množilnik hitrosti:

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
sl: Standardno št. obratov na minuto:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
sl: Iz obratov na minuto

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &from
sl: o&d

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
sl: Na obrate na minuto

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &to
sl: d&o

en: Selection Length
sl: Dolžina izbora

en: C&urrent Length:
sl: Tren&utna dolžina:

en: Current length of selection.
sl: Trenutna dolžina izbora.

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: from
sl: od

en: &New Length:
sl: &Nova dolžina:

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: to
sl: do

en: Beats per minute
sl: Udarcev na minuto

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
sl: Udarcev na minuto, od

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &from
sl: o&d

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
sl: Udarcev na minuto, do

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &to
sl: d&o

en: Length (seconds)
sl: Dolžina (v sekundah)

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: from
sl: od

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: t&o
sl: d&o

en: Length in seconds from %s, to
sl: Dolžina (v sekundah) od %s, do

en: &Threshold (lower is more sensitive):
sl: &Prag (nižji pomeni večjo občutljivost):

en: Threshold
sl: Prag

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
sl: Največja širina &konice (večja pomeni večjo občutljivost):

en: Max Spike Width
sl: Največja širina konice

en: Compressor
sl: Stiskalnik

en: Reduces "dynamic range", or differences between loud and quiet parts.
sl: Zmanjša »dinamični razpon« oz. razlike med glasnimi in tihimi deli.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
sl: Analizator kontrasta za merjenje razlik jakosti korena srednje vrednosti kvadratov (RMS - ang. root mean square) med dvema zvočnima izboroma.

note: i18n-hint noun
en: End
sl: Konec

en: Volume
sl: Glasnost

en: &Foreground:
sl: &Ospredje:

en: Foreground start time
sl: Začetni čas ospredja

en: Foreground end time
sl: Končni čas ospredja

en: &Measure selection
sl: Iz&bor takta

en: &Background:
sl: Oza&dje:

en: Background start time
sl: Začetni čas ozadja

en: Background end time
sl: Končni čas ozadja

en: Mea&sure selection
sl: Izbor &takta

en: Result
sl: Rezultat

en: Co&ntrast Result:
sl: Rezultat ko&ntrasta:

en: R&eset
sl: Po&nastavi

en: &Difference:
sl: &Razlika:

en: &Help
sl: &Pomoč

en: zero
sl: nič

en: indeterminate
sl: nedoločljivo

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
sl: Neskončna razlika dB

en: Difference is indeterminate.
sl: Razlika ni določljiva.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
sl: Razlika = %.2f dB RMS.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
sl: Razlika = neskončni dB RMS.

en: Foreground level too high
sl: Raven ospredja je previsoka

en: Background level too high
sl: Raven ozadja je previsoka

en: Background higher than foreground
sl: Ozadje višje kot ospredje

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
sl: WCAG2 je prešel

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
sl: WCAG2 ni uspel

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
sl: Trenutna razlika

en: Measured foreground level
sl: Izmerjena glasnost ospredja

en: No foreground measured
sl: Ni ospredja za merjenje

en: Foreground not yet measured
sl: Ospredje še ni izmerjeno

en: Measured background level
sl: Izmerjena glasnost ozadja

en: No background measured
sl: Ni ozadja za merjenje

en: Background not yet measured
sl: Ozadje še ni izmerjeno

en: Export Contrast Result As:
sl: Izvozi rezultat kontrasta kot:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
sl: Rezultati pogoja uspešnosti 1.4.7 za kontrasta WCAG 2.0

en: Filename = %s.
sl: Ime datoteke = %s.

en: Foreground
sl: Ospredje

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sl: Čas začetka = %2d ur, %2d minut, %.2f sekund.

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sl: Čas zaključka = %2d ur, %2d minut, %.2f sekund.

en: Background
sl: Ozadje

en: Results
sl: Rezultati

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
sl: Pogoj uspešnosti 1.4.7 za WCAG 2.0: ustreza

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
sl: Pogoj uspešnosti 1.4.7 za WCAG 2.0: ne ustreza

en: Data gathered
sl: Zbrani podatki

note: i18n-hint: day of month, month, year, hour, minute, second
en: %d %s %02d %02dh %02dm %02ds
sl: %d %s %02d %02du %02dm %02ds

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
sl: Analiza kontrasta (skladna z WCAG 2)

en: Contrast...
sl: Kontrast ...

en: Upper Threshold
sl: Zgornji prag

en: Noise Floor
sl: Tla šuma

en: Number of repeats
sl: Število ponovitev

en: Distortion type:
sl: Vrsta popačenja:

en: DC blocking filter
sl: Filter blokiranja enosmernega toka

en: Threshold controls
sl: Kontrolniki praga

en: Parameter controls
sl: Kontrolniki parametrov

en: Clipping level
sl: Raven rezanja

en: Drive
sl: Vodilo

en: Make-up Gain
sl: Povračilna ojačitev

en: Clipping threshold
sl: Prag porezave

en: Hardness
sl: Trdota

en: Distortion amount
sl: Količina popačenja

en: Output level
sl: Izhodna raven

en: Repeat processing
sl: Ponovi obdelavo

en: Harmonic brightness
sl: Harmonična svetlost

en: Levelling fine adjustment
sl: Natančna prilagoditev izravnavanja

en: Degree of Levelling
sl: Stopnja izravnavanja

en: dB Limit
sl: Meja v dB

en: Wet level
sl: Raven vlažnega

en: Residual level
sl: Raven preostanka

en: (Not Used):
sl: (ni v rabi):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-100 to 0 dB):
sl: (-100 do 0 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-80 to -20 dB):
sl: (-80 do -20 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 100):
sl: (0 do 100):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 5):
sl: (0 do 5):

en: DTMF &sequence:
sl: Zaporedje &DTMF:

en: &Amplitude (0-1):
sl: &Amplituda (0-1):

en: &Duration:
sl: &Trajanje:

en: &Tone/silence ratio:
sl: Razmerje &ton/tišina:

en: Duty cycle:
sl: Cikel delovanja:

en: Tone duration:
sl: Trajanje tona:

en: Silence duration:
sl: Trajanje tišine:

en: I&nput
sl: V&hod

note: i18n-hint: show input on a graph
en: Show input
sl: Pokaži vhod

en: O&utput
sl: I&zhod

en: A&ctual compression
sl: _Dejansko stiskanje

note: i18n-hint: show actual compression on a graph
en: Show actual compression
sl: Pokaži dejansko stiskanje

en: Tar&get compression
sl: _Ciljno stiskanje

note: i18n-hint: show target compression on a graph
en: Show target compression
sl: Pokaži ciljno stiskanje

en: Compression curve
sl: Krivulja kompresije

en: Smoothing
sl: Glajenje

en: &Threshold (dB)
sl: Pra&g (dB)

en: &Make-up gain (dB)
sl: &Dodelaj ojačitev (dB)

en: &Make-up target (dB)
sl: &Dodelaj cilj (dB)

en: Knee &width (dB)
sl: &Širina kolena (dB)

en: Rati&o:
sl: Raz&merje:

en: &Lookahead (ms)
sl: &Glej naprej (ms)

en: Attac&k (ms)
sl: Napa&d (ms)

en: &Release (ms)
sl: &Upad (ms)

en: Input
sl: Vhod

en: Actual Compression
sl: Dejansko stiskanje

en: Target Compression
sl: Ciljno stiskanje

en: awaiting playback
sl: čakanje na predvajanje

en: &Delay time (seconds):
sl: &Zakasnitev (sekund):

en: D&ecay factor:
sl: Faktor &krnitve:

en: Select Preset
sl: Izberite prednastavitev

en: &Preset:
sl: &Prednastavitev:

en: User Presets
sl: Uporabniške nastavitve

en: Factory Presets
sl: Tovarniške nastavitve

en: Current Settings
sl: Trenutne nastavitve

en: Factory Defaults
sl: Tovarniško privzete vrednosti

en: Preparing preview
sl: Priprava predposlušanja

en: Previewing
sl: Predposlušanje

en: &Generate
sl: &Tvori

en: Manage presets and options
sl: Upravljaj prednastavitve in možnosti

en: Presets && settings
sl: Prednastavitve in nastavitve

en: Preview effect
sl: Predogled učinka

en: &Apply
sl: &Uporabi

en: Save Preset...
sl: Shrani prednastavitev …

en: Defaults
sl: Privzete vrednosti

en: Options...
sl: Možnosti ...

en: Type: %s
sl: Vrsta: %s

en: Name: %s
sl: Ime: %s

en: Version: %s
sl: Različica: %s

en: Vendor: %s
sl: Prodajalec: %s

en: Description: %s
sl: Opis: %s

en: About
sl: O programu

en: Are you sure you want to delete "%s"?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati »%s«?

en: Preset name:
sl: Ime prednastavitve:

en: You must specify a name
sl: Navesti morate ime

en: Preset already exists.
    
    Replace?
sl: Prednastavitev že obstaja.
    
    Jo želite zamenjati?

en: Filter Curve EQ
sl: Krivulja filtra EQ

en: Graphic EQ
sl: Grafični izenačevalnik

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
sl: Časi preizkusa hitrosti:
    Izvirno: %s
    Privzeto segmentirano: %s
    Privzeto niteno: %s
    SSE: %s
    SSE, niteno: %s

en: Manage Curves List
sl: Upravljaj seznam krivulj

en: Manage Curves
sl: Upravljaj s krivuljami

en: &Curves
sl: &Krivulje

en: Curve Name
sl: Ime krivulje

en: D&elete...
sl: &Izbriši ...

en: &Get More...
sl: &Več razširitev s spleta ...

en: De&faults
sl: P&rivzeto

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
sl: Preimenujte 'neimenovano', da shranite nov vnos.
    'V redu' shrani vse spremembe, 'Prekliči' pač ne.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
sl: 'neimenovano' vedno ostane na dnu seznama

en: 'unnamed' is special
sl: 'neimenovano' je nekaj posebnega

en: Rename '%s' to...
sl: Preimenuj »%s« v …

en: Rename...
sl: Preimenuj ...

en: Rename '%s'
sl: Preimenuj »%s«

en: Name is the same as the original one
sl: Ime je enako kot v izvirniku

en: Same name
sl: Isto ime

en: Overwrite existing curve '%s'?
sl: Ali želite prepisati obstoječo krivuljo %s?

en: Curve exists
sl: Krivulja obstaja

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
sl: Krivulje 'neimenovano' ne morete izbrisati.

en: Can't delete 'unnamed'
sl: Ni mogoče izbrisati 'neimenovano'

en: Delete '%s'?
sl: Želite izbrisati »%s«?

en: Delete %d items?
sl: Ali želite izbrisati %d elementov?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
sl: Krivulje 'neimenovano' ne morete izbrisati, je nekaj posebnega.

en: Choose an EQ curve file
sl: Izberite datoteko krivulje izravnalnika (EQ)

en: Export EQ curves as...
sl: Izvozi krivulje izravnalnika (EQ) kot ...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
sl: Krivulje 'neimenovano' ne morete izbrisati, je nekaj posebnega.

en: Cannot Export 'unnamed'
sl: Ni mogoče izvoziti »neimenovano«

en: %d curves exported to %s
sl: %d krivulj izvoženih v %s

en: Curves exported
sl: Krivulje izvožene

en: No curves exported
sl: Nobena krivulja ni bila izvožena

en: Max dB
sl: Največji dB

en: Min dB
sl: Najmanjši dB

en: &EQ Type:
sl: Vrsta izena&čevalnika:

en: Draw Curves
sl: Nariši krivulje

en: &Draw
sl: &Nariši

en: &Graphic
sl: &Grafični

en: Interpolation type
sl: Vrsta interpolacije

en: Linear Frequency Scale
sl: Linearno merilo frekvence

en: Li&near Frequency Scale
sl: Li&nearno merilo frekvence

en: Length of &Filter:
sl: Dolžina &filtra:

en: Length of Filter
sl: Dolžina filtra

en: &Select Curve:
sl: I&zberite krivuljo:

en: Select Curve
sl: Izberite krivuljo

en: S&ave/Manage Curves...
sl: S&hrani/upravljaj krivulje ...

en: Fla&tten
sl: Splo&šči

en: &Invert
sl: Preo&brni

en: Show grid lines
sl: Pokaži mrežne črte

en: Show g&rid lines
sl: Pokaži mre&žne črte

en: &Start threshold (samples):
sl: &Začetni prag (vzorci):

en: St&op threshold (samples):
sl: Za&ključni prag (vzorci):

en: %.2f secs
sl: %.2f s

en: %.1f secs
sl: %.1f s

en: Ratio %.0f to 1
sl: Razmerje %.0f proti 1

en: Ratio %.1f to 1
sl: Razmerje %.1f proti 1

en: &Noise Floor:
sl: &Tla šuma:

en: &Ratio:
sl: &Razmerje:

en: Ratio
sl: Razmerje

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: &Attack Time:
sl: &Napadalni čas:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
sl: Napadalni čas

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: R&elease Time:
sl: Čas &upada:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
sl: Čas upada

note: i18n-hint: Make-up, i.e. correct for any reduction, rather than fabricate it.
en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
sl: Po stis&kanju popravi ojačitev na 0dB

note: i18n-hint: "Compress" here means reduce variations of sound volume, NOT related to file-size compression; Peaks means extremes in volume
en: C&ompress based on Peaks
sl: &Stisni na osnovi vrhov

en: Threshold %d dB
sl: Prag %d dB

en: Noise Floor %d dB
sl: Tla šuma %d dB

en: Attack Time %.2f secs
sl: Čas napada %.2f s

en: Release Time %.1f secs
sl: Čas upada %.1f s

en: Limiter
sl: Omejevalnik

en: Augments loudness while minimizing distortion.
sl: Poveča glasnost in hkrati zmanjša popačenje.

en: perceived loudness
sl: zaznana glasnost

en: &Normalize
sl: &Normaliziraj

note: i18n-hint: LUFS is a particular method for measuring loudnesss
en: Loudness LUFS
sl: Glasnost LUFS

en: Normalize &stereo channels independently
sl: &Stereo kanala normaliziraj neodvisno

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
sl: &Obravnavaj mono kot dvojni mono (priporočeno)

en: (Maximum 0dB)
sl: (največja vrednost je 0 dB)

en: &Noise type:
sl: Vrsta &šuma:

en: &Noise reduction (dB):
sl: &Odstranjevanje šuma (dB):

en: Noise reduction
sl: Odstranjevanje šuma

en: &Sensitivity:
sl: O&bčutljivost:

en: Sensitivity
sl: Občutljivost

en: Attac&k time (secs):
sl: Čas napa&da (v sekundah):

en: Attack time
sl: Čas napada

en: R&elease time (secs):
sl: Čas &upada (v sekundah):

en: Release time
sl: Čas upada

en: &Frequency smoothing (bands):
sl: Glajenje &frekvenc (pasovno):

en: Frequency smoothing
sl: Glajenje frekvenc

en: Sensiti&vity (dB):
sl: O&bčutljivost (dB):

en: Old Sensitivity
sl: Stara občutljivost

en: Step 1
sl: 1. korak

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
sl: Izberite nekaj sekund zgolj šuma, da Audacity ve, kaj naj odstrani,
    nato kliknite Dobi profil šuma:

en: &Get Noise Profile
sl: Do&bi profil šuma

en: Step 2
sl: 2. korak

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
sl: Izberite ves zvok, ki ga želite prefiltrirati, izberite, koliko šuma želite
    odstraniti, in nato kliknite »V redu«, da odstranite šum.

en: Noise:
sl: Šum:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
sl: Z&manjšaj

en: &Isolate
sl: &Izoliraj

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound.  Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
sl: Ostane&k

en: Advanced Settings
sl: Napredne nastavitve

en: &Window types:
sl: Vrste &oken:

en: Window si&ze:
sl: Ve&likost okna:

en: 2048 (default)
sl: 2048 (privzeto)

en: S&teps per window:
sl: &Korakov na okno:

en: 4 (default)
sl: 4 (privzeto)

en: Discrimination &method:
sl: &Metoda diskriminacije:

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
sl: Odst&rani odmik DC (sredina na 0,0 navpično)

en: &Normalize peak amplitude to
sl: &Normaliziraj največjo amplitudo na

en: Peak amplitude dB
sl: Vrhnja amplituda (dB)

en: N&ormalize stereo channels independently
sl: Stereo kanala n&ormaliziraj neodvisno

note: i18n-hint: This is how many times longer the sound will be, e.g. applying * the effect to a 1-second sample, with the default Stretch Factor of 10.0 * will give an (approximately) 10 second sound
en: &Stretch Factor:
sl: Faktor ra&ztega:

en: &Time Resolution (seconds):
sl: &Časovna ločljivost (sekunde):

en: &Stages:
sl: &Stopnje:

en: Stages
sl: Stopnje

en: &Dry/Wet:
sl: Su&ho/vlažno:

en: Dry Wet
sl: Suho vlažno

en: LFO Freq&uency (Hz):
sl: Fre&kvenca LFO (Hz):

en: LFO frequency in hertz
sl: Frekvenca LFO v Hz

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
sl: Za&četna faza LFO (stop.):

en: LFO start phase in degrees
sl: Začetna faza LFO v stopinjah

en: Dept&h:
sl: &Globina:

en: Depth in percent
sl: Globina v odstotkih

en: Feedbac&k (%):
sl: Odbo&j (%):

en: Feedback in percent
sl: Odboj v odstotkih

en: &Output gain (dB):
sl: &Izhodna ojačitev (dB):

en: Output gain (dB)
sl: Izhodna ojačitev (dB)

note: i18n-hint: First %s is an effect name, second is a track name
en: %s - %s
sl: %s – %s

en: &Number of repeats to add:
sl: &Število dodanih ponovitev:

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
sl: Trenutna dolžina izbora: dd:uu:mm:ss

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
sl: Nova dolžina izbora: dd:uu:mm:ss

en: Current selection length: %s
sl: Trenutna dolžina izbora: %s

en: New selection length: %s
sl: Nova dolžina izbora: %s

en: Warning: No repeats.
sl: Opozorilo: brez ponovitev.

en: &Room Size (%):
sl: Ve&likost sobe (%):

en: &Pre-delay (ms):
sl: &Predzakasnitev (ms):

en: Rever&berance (%):
sl: O&dmev (%):

en: Da&mping (%):
sl: Du&šenje (%):

en: Tone &Low (%):
sl: &Nizki toni (%):

en: Tone &High (%):
sl: &Visoki toni (%):

en: Wet &Gain (dB):
sl: Vlažna o&jačitev (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
sl: Su&ha ojačitev (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
sl: &Širina sterea (%):

en: Wet O&nly
sl: Sa&mo vlažno

en: &Filter Type:
sl: Vrsta &filtra:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
sl: Zapo&redje:

en: &Passband Ripple:
sl: &Pasovnoprepustni prenihaj:

en: Passband Ripple (dB)
sl: Pasovnoprepustni prenihaj (dB)

en: &Subtype:
sl: &Podvrsta:

en: Cutoff (Hz)
sl: Porezava (Hz)

en: C&utoff:
sl: Po&rezava:

en: Minimum S&topband Attenuation:
sl: Najmanjše dušenje zvoka pasovno&zapornega filtra:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
sl: Najmanjše dušenje zvoka pasovno&zapornega filtra (dB)

en: Align MIDI to Audio
sl: Poravnaj MIDI na zvok

en: Frame Period:
sl: Perioda sličice:

en: Frame Period
sl: Perioda sličice

en: Window Size:
sl: Velikost okna:

en: Window Size
sl: Velikost okna

en: Force Final Alignment
sl: Vsili končno poravnavo

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
sl: Prezri tišino na začetku in koncu

en: Silence Threshold:
sl: Prag tišine:

en: Silence Threshold
sl: Prag tišine

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time:
sl: Trajanje predglajenja:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time
sl: Trajanje predglajenja

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time:
sl: Trajanje črte:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time
sl: Trajanje črte

en: Smooth Time:
sl: Trajanje glajenja:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Smooth Time
sl: Trajanje glajenja

en: Use Defaults
sl: Uporabi privzete vrednosti

en: Restore Defaults
sl: Obnovi privzete vrednosti

en: Initial Tempo Change (%)
sl: Začetna sprememba tempa (%)

en: Final Tempo Change (%)
sl: Končna sprememba tempa (%)

en: Initial Pitch Shift
sl: Začetni zamik višine tona

en: (&semitones) [-12 to 12]:
sl: (&poltoni) [-12 do 12]:

en: (%) [-50 to 100]:
sl: (%) [-50 do 100]:

en: Final Pitch Shift
sl: Končni zamik višine tona

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
sl: (p&oltoni) [-12 do 12]:

en: Chirp
sl: Pisk

en: Tone
sl: Ton

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
sl: Tvori naraščajoči ali padajoči ton ene od štirih vrst

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
sl: Tvori stalen frekvenčni signal ene od štirih vrst

en: &Waveform:
sl: Si&gnalna oblika:

en: &Frequency (Hz):
sl: &Frekvenca (Hz):

en: Frequency Hertz Start
sl: Začetek frekvence (Hz)

en: Frequency Hertz End
sl: Konec frekvence (Hz)

en: Amplitude Start
sl: Začetek amplitude

en: Amplitude End
sl: Konec amplitude

en: I&nterpolation:
sl: I&nterpolacija:

en: Detect Silence
sl: Zaznaj tišino

en: Tr&uncate to:
sl: Pore&ži na:

en: C&ompress to:
sl: S&tisni na:

en: Trunc&ate tracks independently
sl: Porež&i steze neodvisno

en: Save VST Preset As:
sl: Shrani prednastavitev VST kot:

en: Standard VST bank file
sl: Standardna datoteka banke VST

en: Standard VST program file
sl: Standardna programska datoteka VST

en: Audacity VST preset file
sl: Datoteka prednastavitev Audacity VST

en: Unrecognized file extension.
sl: Neprepoznana končnica datoteke.

en: Load VST Preset:
sl: Naloži prednastavitev VST:

en: VST preset files
sl: Datoteke prednastavitev VST

en: Unable to load presets file.
sl: Datoteke prednastavitev ni mogoče naložiti.

en: VST Effect Options
sl: Možnosti učinkov VST

en: Buffer Size
sl: Velikost medpomnilnika

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
sl: Velikost medpomnilnika nadzira število vzorcev, poslanih učinku ob vsaki iteraciji. Manjše vrednosti povzročajo počasnejšo obdelavo; nekateri učinki zahtevajo 8192 vzorcev ali manj, da delujejo pravilno. Vendar pa večina učinkov lahko deluje z velikimi medpomnilniki in jih izkoristi za močno skrajšan čas obdelave.

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
sl: Velikost &medpomnilnika (8-1048576 vzorcev):

en: Latency Compensation
sl: Kompenzacija latence

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
sl: Kot del svoje obdelave so nekateri učinki VST z vračanjem zvoka Audacity v časovnem zamiku. Če ne kompenzirajo za to zamudo, boste opazili krajša obdobja tišine, vstavljena v zvok. Če to možnost omogočite, boste dovolili to kompenzacijo, vendar morda ne bo delovala za vse učinke VST.

en: Enable &compensation
sl: Omogoči &kompenzacijo

en: Graphical Mode
sl: Grafični način

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
sl: Večina učinkov VST ima grafični vmesnik za nastavljanje vrednosti parametrov. Na voljo je tudi osnovna besedilna metoda. Ponovno odprite učinek, da to učinkuje.

en: Enable &graphical interface
sl: Omogoči &grafični vmesnik

en: VST3 preset file
sl: Datoteka prednastavitev VST3

en: Load VST3 preset:
sl: Naloži prednastavitev VST3:

en: As part of their processing, some VST3 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST3 effects.
sl: Kot del svoje obdelave so nekateri učinki VST3 z vračanjem zvoka Audacity v časovnem zamiku. Če ne kompenzirajo za to zamudo, boste opazili krajša obdobja tišine, vstavljena v zvok. Če to možnost omogočite, boste dovolili to kompenzacijo, vendar morda ne bo delovala za vse učinke VST3.

en: Most VST3 effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
sl: Večina učinkov VST3 ima grafični vmesnik za nastavljanje vrednosti parametrov. Na voljo je tudi osnovna besedilna metoda. Ponovno odprite učinek, da to učinkuje.

en: Dept&h (%):
sl: &Globina (%):

en: Reso&nance:
sl: Rezo&nanca:

en: Resonance
sl: Resonanca

en: Wah Frequency Offse&t (%):
sl: Razli&ka v frekvenci wah (%):

en: Wah frequency offset in percent
sl: Razlika v frekvenci wah v odstotkih

en: Export Audio Unit Preset As %s:
sl: Izvozi prednastavitve Audio Unit kot %s:

en: Standard Audio Unit preset file
sl: Standardna datoteka prednastavitev Audio Unit

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
sl: Prednastavitve »%s« ni mogoče izvoziti.
    
    %s

en: Export Audio Unit Presets
sl: Izvozi prednastavitve Audio Unit

en: Import Audio Unit Preset As %s:
sl: Uvozi prednastavitve Audio Unit kot %s:

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
sl: Prednastavitve »%s« ni mogoče uvoziti.
    
    %s

en: Import Audio Unit Presets
sl: Uvozi prednastavitve Audio Unit

en: Audio Unit Effect Options
sl: Možnosti učinkov Audio Unit

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
sl: Kot del svoje obdelave so nekateri učinki Audio Unit z vračanjem zvoka Audacity v časovnem zamiku. Če ne kompenzirajo za to zamudo, boste opazili krajša obdobja tišine, vstavljena v zvok. Če to možnost omogočite, boste dovolili to kompenzacijo, vendar morda ne bo delovala za vse učinke Audio Unit.

en: User Interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
sl: Izberite »Polno«, da uporabite grafični vmesnik, če ga zagotavlja Audio Unit. Izberite »Splošno«, da uporabite splošni vmesnik, ki ga zagotavlja sistem. Izberite »Osnovno« za osnoven, zgolj besedilen vmesnik. Ponovno odprite učinek, da bo sprememba upoštevana.

en: Select &interface
sl: Izberite &vmesnik

en: Full
sl: Polno

en: Generic
sl: Splošno

en: Basic
sl: Osnovno

en: Effect Output
sl: Izhod učinka

en: LADSPA Effect Options
sl: Nastavitve učinka LADSPA

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
sl: Kot del svoje obdelave so nekateri učinki LADSPA z vračanjem zvoka Audacity v časovnem zamiku. Če ne kompenzirajo za to zamudo, boste opazili krajša obdobja tišine, vstavljena v zvok. Če to možnost omogočite, boste dovolili to kompenzacijo, vendar morda ne bo delovala za vse učinke LADSPA.

en: Couldn't instantiate effect
sl: Učinka ni mogoče vzpostaviti

en: LV2 Effect Settings
sl: Nastavitve učinka LV2

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
sl: Velikost &medpomnilnika (8-%d vzorcev):

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
sl: Kot del svoje obdelave so nekateri učinki LV2 z vračanjem zvoka Audacity v časovnem zamiku. Če ne kompenzirajo za to zamudo, boste opazili krajša obdobja tišine, vstavljena v zvok. Če to možnost omogočite, boste dovolili to kompenzacijo, vendar morda ne bo delovala za vse učinke LV2.

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
sl: Učinki LV2 imajo lahko grafični vmesnik za nastavljanje vrednosti parametrov. Na voljo je tudi osnovna besedilna metoda. Ponovno odprite učinek, da to učinkuje.

en: "%s" is not a valid file path.
sl: »%s« ni veljavna pot datoteke.

note: i18n-hint: Warning that there is one quotation mark rather than a pair.
en: Mismatched quotes in
    %s
sl: Neujemajoči narekovaji v
    %s

en: Enter Nyquist Command:
sl: Vnesi ukaz Nyquist:

en: &Load
sl: Na&loži

note: i18n-hint: Nyquist is the name of a programming language
en: Nyquist scripts
sl: Skripti Nyquist

note: i18n-hint: Lisp is the name of a programming language
en: Lisp scripts
sl: Skripti Lisp

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
sl: Trenutni program je bil spremenjen.
    Želite opustiti spremembe?

en: File could not be loaded
sl: Datoteke ni mogoče naložiti

en: File could not be saved
sl: Datoteke ni mogoče shraniti

en: Value range:
    %s to %s
sl: Obseg vrednosti:
    %s do %s

en: Value Error
sl: Napaka vrednosti

en: Select a file
sl: Izberite datoteko

en: Save file as
sl: Shrani datoteko kot

en: Debug Output:
sl: Izhod razhroščevanja:

en: Vamp Effects
sl: Učinki Vamp

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
sl: Zagotavlja podporo za učinke Vamp v Audacity

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
sl: Oprostite, vstavka Vamp ni bilo mogoče naložiti.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
sl: Oprostite, vstavek Vamp se ni uspel inicializirati.

en: Plugin Settings
sl: Nastavitve vstavka

en: Entire &Project
sl: &Cel projekt

en: M&ultiple Files
sl: &Več datotek

en: Curren&t Selection
sl: Trenutn&i izbor

en: Using Label/Track Name
sl: Z uporabo oznake/imena steze

en: Numbering before Label/Track Name
sl: Oštevilčevanje pred oznako/imenom posnetka

en: Numbering after File name prefix
sl: Oštevilčevanje po predponi imena datoteke

en: Export Range:
sl: Obseg izvoza:

en: Export entire project
sl: Izvozi cel projekt

en: Export multiple files
sl: Izvozi več datotek

en: Export current selection
sl: Izvozi trenutni izbor

en: Trim blank space before first clip
sl: Obreži praznino pred prvim posnetkom

en: Split files based on:
sl: Razdeli datoteke glede na:

en: Include audio before first label
sl: Vključi zvok pred prvo oznako

en: Name files:
sl: Poimenuj datoteke:

en: File name prefix:
sl: Predpona imena datoteke:

en: Overwrite existing files
sl: Prepiši obstoječe datoteke

en: &Export
sl: &Izvozi

en: Unable to create destination folder
sl: Ciljne mape ni možno ustvariti

en: Successfully exported the following %lld file(s).
sl: Uspešno izvoženih naslednjih %lld datotek.

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
sl: Po izvozu naslednjih %lld datotek je šlo nekaj narobe.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
sl: Po izvozu %lld datotek(e) je bil izvoz preklican.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
sl: Po izvozu %lld datotek(e) se je izvoz ustavil.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
sl: Po izvozu %lld datotek(e) je šlo nekaj res narobe.

en: A file named "%s" already exists. Replace?
sl: Datoteka »%s« že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: All selected audio is muted.
sl: Ves izbrani zvok je nastavljen na nemo.

en: Continue to export remaining files?
sl: Ali želite nadaljevati z izvažanjem preostalih datotek?

en: Custom Sample Rate
sl: Mera vzorčenja po meri

en: New sample rate (Hz):
sl: Nova frekvenco vzorčenja (Hz):

en: File &Name:
sl: &Ime datoteke:

en: Fo&lder:
sl: &Mapa:

en: &Format:
sl: &Oblika:

en: Audio options
sl: Možnosti zvoka

en: Channels
sl: Kanali

note: i18n-hint refers to custom channel mapping configuration
en: Custom mappin&g
sl: Presli&kava po meri

note: i18n-hint accessibility hint, refers to export channel configuration
en: Configure custom mapping
sl: Prilagodi preslikavo po meri

en: Configure
sl: Prilagodi

en: Sample &Rate
sl: &Mera vzorčenja

en: Choose a location to save the exported files
sl: Izberite lokacijo, kjer bodo shranjene izvožene datoteke.

en: Advanced Mixing Options
sl: Napredne možnosti mešanja

en: %d Hz (custom)
sl: %d Hz (po meri)

en: Other...
sl: Drugo ...

note: i18n-hint: track name and L abbreviating Left channel
en: %s - L
sl: %s – L

note: i18n-hint: track name and R abbreviating Right channel
en: %s - R
sl: %s – D

en: Output Channels: %2d
sl: Izhodna kanala: %2d

en: Mixer Panel
sl: Podokno mešalca

en: Channel: %2d
sl: Kanal: %2d

en: No format specific options
sl: Ni posebnih možnosti za to vrsto zapisa

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
sl: Uvozi surove podatke

en: Import Raw Data
sl: Uvozi surove podatke

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
sl: Brez endianstva

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Little-endian
sl: little-endian

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Big-endian
sl: veliki-endian

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
sl: Privzeto endianstvo

en: 1 Channel (Mono)
sl: 1 kanal (Mono)

en: 2 Channels (Stereo)
sl: 2 kanala (Stereo)

en: %d Channels
sl: %d kanalov

en: Encoding:
sl: Kodiranje:

en: Byte order:
sl: Zaporedje bajtov:

en: Channels:
sl: Kanali:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
sl: Začetni odmik:

en: bytes
sl: bajtov

en: Amount to import:
sl: Količina za uvoz:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
sl: Mera vzorčenja:

note: i18n-hint: Guess format of raw file
en: Detect
sl: Zaznaj

en: &Import
sl: &Uvozi

en: Bad data size. Could not import audio
sl: Neustrezna velikost podatkov. Zvoka ni možno uvoziti

note: i18n-hint: First %s is replaced with the noun "start" or "end" identifying one end of a clip, second string is the name of that clip, first number gives the position of that clip in a sequence of clips, last number counts all clips, and the last string is the name of the track containing the clips.
en: %s %s, %d of %d clip %s | %s %s, %d of %d clips %s
sl[0]: %s %s, %d od %d posnetka na stezi %s
sl[1]: %s %s, %d od %d posnetkov na stezi %s
sl[2]: %s %s, %d od %d posnetkov na stezi %s
sl[3]: %s %s, %d od %d posnetkov na stezi %s

en: start
sl: začetek

en: end
sl: konec

note: i18n-hint: First and third %s are each replaced with the noun "start" or with "end", identifying and end of a clip, second and fourth strings are the names of those clips, first and second numbers give the position of those clips in a sequence of clips, last number counts all clips, and the last str
en: %s %s and %s %s, %d and %d of %d clip %s | %s %s and %s %s, %d and %d of %d clips %s
sl[0]: %s posnetka %s in %s posnetka %s, %d. in %d. od %d posnetka steze %s
sl[1]: %s posnetka %s in %s posnetka %s, %d. in %d. od %d posnetkov steze %s
sl[2]: %s posnetka %s in %s posnetka %s, %d. in %d. od %d posnetkov steze %s
sl[3]: %s posnetka %s in %s posnetka %s, %d. in %d. od %d posnetkov steze %s

note: i18n-hint: first string is the name of a clip, first number gives the position of that clip in a sequence of clips, last number counts all clips, last string names a track
en: %s, %d of %d clip %s | %s, %d of %d clips %s
sl[0]: %s, %d. od %d posnetka steze %s
sl[1]: %s, %d. od %d posnetkov steze %s
sl[2]: %s, %d. od %d posnetkov steze %s
sl[3]: %s, %d. od %d posnetkov steze %s

en: Moved clips to the right
sl: Posnetki premaknjeni desno

en: Moved clips to the left
sl: Posnetki premaknjeni levo

en: Move audio clips
sl: Premakni zvočne posnetke

en: clip not moved
sl: posnetek ni premaknjen

en: Audi&o Clips
sl: &Zvočni posnetki

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
sl: Meja pre&dhodnega posnetka do kazalke

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
sl: Kazalka do meje nas&lednjega posnetka

en: Previo&us Clip
sl: Pred&hodni posnetek

en: Select Previous Clip
sl: Izberi predhodni posnetek

en: N&ext Clip
sl: Nas&lednji posnetek

en: Select Next Clip
sl: Izberi naslednji posnetek

en: Pre&vious Clip Boundary
sl: Prejšnja &meja posnetka

en: Cursor to Prev Clip Boundary
sl: Kazalka do meje prejšnjega posnetka

en: Ne&xt Clip Boundary
sl: Na&slednja meja posnetka

en: Cursor to Next Clip Boundary
sl: Kazalka do meje naslednjega posnetka

en: Time Shift &Left
sl: Časovni zamik &levo

en: Time Shift &Right
sl: Časovni zamik &desno

en: Pasted text from the clipboard
sl: Prilepljeno besedilo z odložišča

en: Pasted from the clipboard
sl: Prilepljeno iz odložišča

en: Nothing to undo
sl: Razveljavitev ni izvedljiva

en: Nothing to redo
sl: Ponovitev ni izvedljiva

en: Cut to the clipboard
sl: Izreži v odložišce

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
sl: Izbrisanih %.2f sekund v t=%.2f

en: Paste clip
sl: Prilepi posnetek

en: Pasting clip contents, please wait
sl: Lepljenje vsebine posnetka, počakajte trenutek

en: The content you are trying to paste will span across more tracks than you currently have available. Add more tracks and try again.
sl: Vsebina, ki jo želite prilepiti, se bo raztezala čez več stez, kot jih je trenutno na voljo. Dodajte steze in poskusite znova.

en: There are not enough tracks selected to accommodate your copied content. Select additional tracks and try again.
sl: Za umestitev vaše kopirane vsebine je izbranih premalo stez. Izberite dodatne steze in poskusite znova.

en: Duplicated
sl: Podvojeno

en: Duplicate
sl: Podvoji

en: Cut to clipboard and leave gap
sl: Izreži v odložišče in pusti vrzel

en: Cut and leave gap
sl: Izreži in pusti vrzel

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
sl: Razdvojeno z brisanjem %.2f sekund pri t=%.2f

en: Split Delete
sl: Razdvoji z brisanjem

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
sl: Stišani izbrani posnetki za %.2f sekund pri %.2f

[ctx: command]
note: i18n-hint: verb
en: Silence
sl: Tišina

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
sl: Poreži izbrane zvočne posnetke z %.2f sekund na %.2f sekund

en: Trim Audio
sl: Poreži zvok

en: Split
sl: Razdvoji

en: Split to new track
sl: Razdvoji v novo stezo

en: Split New
sl: Razdvoji v novo

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
sl: Združenih %.2f sekund pri t=%.2f

en: Join
sl: Združi

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
sl: Ločenih %.2f sekund pri t=%.2f

en: Detach
sl: Loči

en: &Edit
sl: &Uredi

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
sl: I&zreži

en: &Delete
sl: &Izbriši

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
sl: &Kopiraj

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
sl: &Prilepi

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
sl: &Podvoji

en: R&emove Special
sl: Odstran&i posebno

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut
en: &Cut and leave gap
sl: &Izreži in pusti vrzel

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE
en: &Delete and leave gap
sl: I&zbriši in pusti vrzel

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
sl: &Utišaj zvok

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
sl: Pore&ži zvok

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
sl: Razdvo&ji

en: Split Ne&w
sl: Razdv&oji v novo

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
sl: Zdru&ži

en: Detac&h at Silences
sl: Razdr&uži pri tišinah

en: Pre&ferences
sl: Nas&tavitve

en: &Delete Key
sl: Tipka &brisanja

en: Delete Key&2
sl: &Tipka brisanja 2

en: Ext&ra
sl: &Dodatno

en: Enable &Full Screen
sl: Omogoči &cel zaslon

en: Cannot proceed to export.
sl: Ni možno nadaljevati z izvozom.

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
sl: Mape »%s« ni mogoče ustvariti.
    Obstaja že istoimenska datoteka, ki ni mapa.

note: i18n-hint: filename containing exported text from label tracks
en: labels.txt
sl: oznake.txt

en: There are no label tracks to export.
sl: Steze z oznakami za izvoz ne obstajajo.

en: Imported labels from '%s'
sl: Uvožene oznake iz '%s'

en: Import Labels
sl: Uvozi oznake

en: &Dangerous Reset...
sl: &Nevarna ponastavitev …

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
sl: Odpri nedavne

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
sl: Zadnje &datoteke

en: &Save Project
sl: &Shrani projekt

en: Save Project &As...
sl: Shrani projekt &kot ...

en: &Backup Project...
sl: &Varnostno kopiraj projekt ...

en: &Export Audio...
sl: &Izvozi zvok …

en: Expo&rt Other
sl: Izvozi dru&go

en: Export &Labels...
sl: Izvozi &oznake ...

en: &Audio...
sl: &Zvok ...

en: &Labels...
sl: &Oznake ...

en: &Raw Data...
sl: &Surovi podatki ...

en: &Close Project
sl: &Zapri projekt

en: Export as MP&3
sl: Izvozi kot MP&3

en: Export as &WAV
sl: Izvozi kot &WAV

en: Export as &OGG
sl: Izvozi kot &OGG

en: Export as FLAC
sl: Izvozi kot FLAC

en: Expo&rt Selected Audio...
sl: I&zvozi izbrani zvok ...

en: Do you have these problems?
sl: Ali imate te težave?

en: Fix
sl: Popravi

en: Quick Fixes
sl: Hitri popravki

en: Nothing to do
sl: Nič ni za storiti

en: No quick, easily fixed problems were found
sl: Težav, ki bi bile odpravljene hitro in enostavno, ni mogoče najti.

en: Clocks on the Tracks
sl: Ure na stezah

en: Can't select precisely
sl: Ni mogoče natančno izbrati

en: Recording stops and starts
sl: Snemanje se ustavi in prične

en: Fixed
sl: Nespremenljivo

en: Audio Device Info
sl: Podatki o zvočni napravi

en: &Quick Help...
sl: &Hitra pomoč …

en: &Manual...
sl: Priro&čnik …

en: &Diagnostics
sl: &Diagnostika

en: Au&dio Device Info...
sl: Po&datki o zvočni napravi ...

en: &Generate Support Data...
sl: &Tvori podatke za podporo …

en: &Check for Updates...
sl: Poi&šči posodobitve …

en: &About Audacity
sl: &O programu Audacity

en: Added label
sl: Oznaka dodana

en: Paste Text to New Label
sl: Prilepi besedilo v novo nalepko

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
sl: Izreži označena zvočna območja v odložišče

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
sl: Izreži označen zvok

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
sl: Izbrisana označena zvočna območja

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
sl: Izbriši označen zvok

en: Cut labeled audio regions to clipboard and leave gap
sl: Izreži označena zvočna območja v odložišče in pusti vrzeli

en: Cut labeled audio and leave gap
sl: Izreži označeni zvok in pusti vrzel

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
sl: Označen zvok razdvojen z brisanjem

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
sl: Razdvoji z brisanjem označen zvok

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
sl: Utišana označena zvočna območja

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
sl: Utišaj označen zvok

en: Copied labeled audio regions to clipboard
sl: Označena zvočna območja kopirana na odložišče

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
sl: Kopiraj označen zvok

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
sl: Razdvoji označen zvok (točke ali območja)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
sl: Razdvoji označen zvok

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
sl: Označen zvok (točke ali območja) spojen

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
sl: Spoji označen zvok

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
sl: Označena zvočna območja ločena

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
sl: Loči označen zvok

en: Created new label track
sl: Ustvarjena nova datoteka z oznakami

en: New Track
sl: Nova steza

en: &Labels
sl: Ozna&ke

en: Label &Editor
sl: &Urejevalnik oznak

en: Add Label at &Selection
sl: Dodaj oznako pri i&zboru

en: Add Label at &Playback Position
sl: Dodaj oznako na mestu &predvajanja

en: Paste Te&xt to New Label
sl: Prilepi &besedilo v novo nalepko

en: &Typing Creates New Labels
sl: &Tipkanje ustvari nove oznake

en: La&beled Audio
sl: &Označen zvok

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
sl: I&zreži

en: Cut by label
sl: Izreži po oznakah

en: Delete by label
sl: Izbriši po oznakah

note: i18n-hint: (verb) A special way to cut out a piece of audio
en: C&ut and leave gap
sl: Izr&eži in pusti vrzel

en: Cut by labels and leave gap
sl: Izreži po oznakah in pusti vrzel

en: De&lete and leave gap
sl: Iz&briši in pusti vrzel

en: Delete by labels and leave gap
sl: Izbriši po oznakah in pusti vrzel

en: Silence &Audio
sl: &Utišaj zvok

en: Label Silence
sl: Oznaka Tišina

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
sl: Ko&piraj

en: Label Copy
sl: Oznaka Kopiraj

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
sl: Raz&dvoji

en: Label Split
sl: Oznaka Razdvoji

en: Label Join
sl: Oznaka Spoji

en: &Label Track
sl: &Steza z oznakami

en: Uncategorized
sl: Nekategorizirano

en: Move Backward Through Active Windows
sl: Pomikaj nazaj po aktivnih oknih

en: Move Forward Through Active Windows
sl: Pomikaj naprej po aktivnih oknih

en: Foc&us
sl: Po&zornost

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
sl: Pomakni &nazaj prek orodnih vrstic na steze

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
sl: Pomakni na&prej prek orodnih vrstic na steze

en: Move Focus to &Previous Track
sl: Premakni pozornost na pre&jšnjo stezo

en: Move Focus to &Next Track
sl: Premakni pozornost na &naslednjo stezo

en: Move Focus to &First Track
sl: Premakni pozornost na &prvo stezo

en: Move Focus to &Last Track
sl: Premakni pozornost na &zadnjo stezo

en: Move Focus to P&revious and Select
sl: Premakni pozornost na p&rejšnjo in izberi

en: Move Focus to N&ext and Select
sl: Premakni pozornost na n&aslednjo in izberi

en: &Toggle Focused Track
sl: V&ključi/izključi pozornost stez

en: Toggle Focuse&d Track
sl: Vključi/izključi po&zornost stez

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: A journal will be recorded after Audacity restarts.
sl: Zapisnik bo shranjen po ponovnem zagonu Audacity.

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: No journal will be recorded after Audacity restarts.
sl: Zapisnik ne bo shranjen po ponovnem zagonu Audacity.

en: Plugin Manager
sl: Upravitelj vstavkov

en: Repeat Last Generator
sl: Ponovi zadnji generator

en: Effe&ct
sl: U&činek

en: Add Realtime Effects
sl: Dodaj učinke v realnem času

en: Get AI effects...
sl: Pridobi učinke UI ...

en: Repeat Last Effect
sl: Ponovi zadnji učinek

en: &Analyze
sl: &Analiziraj

en: Repeat Last Analyzer
sl: Ponovi zadnji analizator

en: T&ools
sl: &Orodja

en: Reset &Configuration
sl: Ponastavi prila&goditev

en: &Run Benchmark...
sl: &Poženi preizkus hitrosti ...

en: Simulate Recording Errors
sl: Simuliraj napake pri snemanju

en: Detect Upstream Dropouts
sl: Zaznaj izpuščene dele proti začetku

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: Write Journal
sl: Piši zapisnik

en: Set Left Selection Boundary
sl: Nastavi levo mejo izbora

en: Set Right Selection Boundary
sl: Nastavi desno mejo izbora

en: Zero-crossing search regions intersect stretched clip(s).
sl: Območja iskanja, ki prečkajo ničlo, sekajo raztegnjene posnetke.

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
sl: Iz&beri

en: &All
sl: &Vse

en: &None
sl: Praz&no

en: Select None
sl: Ne izberi ničesar

en: &Tracks
sl: &Steze

en: In All &Tracks
sl: Na vseh &stezah

en: In All &Sync-Locked Tracks
sl: Na vseh sinhrono &zaklenjenih stezah

en: Select Sync-Locked
sl: Izberi sinhrono zaklenjeno

en: R&egion
sl: &Območje

en: &Left at Playback Position
sl: &Levo od mesta predvajanja

en: Set Selection Left at Play Position
sl: Določi izbor levo od mesta predvajanja

en: &Right at Playback Position
sl: &Desno od mesta predvajanja

en: Set Selection Right at Play Position
sl: Določi izbor desno od mesta predvajanja

en: Track &Start to Cursor
sl: Od &začetka steze do kazalke

en: Select Track Start to Cursor
sl: Izberi od začetka steze do kazalke

en: Cursor to Track &End
sl: Od &kazalke do konca steze

en: Select Cursor to Track End
sl: Izberi od kazalke do konca steze

en: Track Start to En&d
sl: Od začetka do kon&ca steze

en: Select Track Start to End
sl: Izberi od začetka do konca steze

en: S&tore Selection
sl: S&hrani izbor

en: Retrieve Selectio&n
sl: Pridobi iz&bor nazaj

en: Cursor to Stored &Cursor Position
sl: Kazalka na shranjen položaj &kazalke

en: Select Cursor to Stored
sl: Izberi od kazalke do shranjenega položaja kazalke

en: Store Cursor Pos&ition
sl: Shrani po&ložaj kazalke

en: At &Zero Crossings
sl: Na &ničelnih prehodih

en: Select Zero Crossing
sl: Izberi ničelni prehod

en: &Selection
sl: &Izbor

en: Snap-To &Off
sl: &Izključi skoči-na

en: Snap-To &Nearest
sl: Skoči na naj&bližje

en: Snap-To &Prior
sl: Skoči na pred&hodnje

en: Selection to &Start
sl: Izbor do &začetka

en: Selection to En&d
sl: Izbor do kon&ca

en: Selection Extend &Left
sl: Razširi izbor na &levo

en: Selection Extend &Right
sl: Razširi izbor na &desno

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
sl: Nastavi (ali razširi) le&vo mejo izbora

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
sl: Nastavi (ali razširi) desn&o mejo izbora

en: Selection Contract L&eft
sl: Pomanjšaj izbor z l&eve

en: Selection Contract R&ight
sl: Pomanjšaj izbor z &desne

en: &Cursor to
sl: &Kazalka na

en: Selection Star&t
sl: Za&četek izbora

en: Cursor to Selection Start
sl: Od kazalke do začetka izbora

en: Selection En&d
sl: Kone&c izbora

en: Cursor to Selection End
sl: Od kazalke do konca izbora

en: Track &Start
sl: &Začetek steze

en: Cursor to Track Start
sl: Od kazalke do konca steze

en: Track &End
sl: &Konec steze

en: Cursor to Track End
sl: Od kazalke do konca steze

en: &Project Start
sl: &Začetek projekta

en: Cursor to Project Start
sl: Kazalka na začetek projekta

en: Project E&nd
sl: &Konec projekta

en: Cursor to Project End
sl: Od kazalke do konca projekta

en: &Cursor
sl: &Kazalka

en: Cursor &Left
sl: Kazalka &levo

en: Cursor &Right
sl: Kazalka &desno

en: Cursor Sh&ort Jump Left
sl: Kratek skok kazalke l&evo

en: Cursor Shor&t Jump Right
sl: K&ratek skok kazalke desno

en: Cursor Long J&ump Left
sl: Dolg skok &kazalke levo

en: Cursor Long Ju&mp Right
sl: &Dolg skok kazalke desno

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: See&k
sl: Iš&či

en: Short Seek &Left During Playback
sl: Poišči &levo kratko periodo med predvajanjem

en: Short Seek &Right During Playback
sl: Poišči &desno kratko periodo med predvajanjem

en: Long Seek Le&ft During Playback
sl: Poišči levo dol&go periodo med predvajanjem

en: Long Seek Rig&ht During Playback
sl: Poišči desno dolg&o periodo med predvajanjem

en: Tim&eline
sl: &Časovnica

en: &Toolbars
sl: &Orodne vrstice

note: i18n-hint: (verb)
en: Reset Toolb&ars
sl: Ponastavi &orodne vrstice

en: Mix
sl: Zmešaj

en: Rendered all audio in track '%s'
sl: Ves zvok je bil izdelan v stezi »%s«

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
sl: Izdelaj

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
sl: V novo stereo stezo je bilo zmešanih in izdelanih %d stez

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
sl: V novo mono stezo je bilo zmešanih in izdelanih %d stez

note: i18n-hint: One or more audio tracks have been panned
en: Panned audio track(s)
sl: Zasukane zvočne steze

en: Pan Track
sl: Zasukaj stezo

en: Start to &Zero
sl: začetek na &nič

en: Start to &Cursor/Selection Start
sl: začetek na &kazalko/začetek izbora

en: Start to Selection &End
sl: začetek na kone&c izbora

en: End to Cu&rsor/Selection Start
sl: konec na kaza&lko/začetek izbora

en: End to Selection En&d
sl: konec na konec iz&bora

note: i18n-hint: In this and similar messages describing editing actions, the starting or ending points of tracks are re-"aligned" to other times, and the time selection may be "moved" too.  The first noun -- "start" in this example -- is the object of a verb (not of an implied preposition "from").
en: Aligned/Moved start to zero
sl: Poravnan/premaknjen začetek na nič

en: Aligned start to zero
sl: Poravnan začetek na nič

note: i18n-hint: This and similar messages give shorter descriptions of the aligning and moving editing actions
en: Align/Move Start
sl: Poravnaj/premakni začetek

en: Align Start
sl: Poravnaj začetek

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
sl: Poravnan/premaknjen začetek na kazalko/začetek izbora

en: Aligned start to cursor/selection start
sl: Poravnan začetek na kazalko/začetek izbora

en: Aligned/Moved start to selection end
sl: Poravnan/premaknjen začetek na konec izbora

en: Aligned start to selection end
sl: Poravnan začetek na konec izbora

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
sl: Poravnan/premaknjen konec na kazalko/začetek izbora

en: Aligned end to cursor/selection start
sl: Poravnan konec na kazalko/začetek izbora

en: Align/Move End
sl: Poravnaj/premakni konec

en: Align End
sl: Poravnaj konec

en: Aligned/Moved end to selection end
sl: Poravnan/premaknjen konec na konec izbora

en: Aligned end to selection end
sl: Poravnan konec na konec izbora

en: Aligned/Moved end to end
sl: Poravnan/premaknjen konec s koncem

en: Aligned end to end
sl: Poravnan konec s koncem

en: Align/Move End to End
sl: Poravnaj/premakni konec s koncem

en: Align End to End
sl: Poravnaj konec s koncem

en: Aligned/Moved together
sl: Poravnano/premaknjeno skupaj

en: Aligned together
sl: Poravnano skupaj

en: Align/Move Together
sl: Poravnaj/premakni skupaj

en: Align Together
sl: Poravnaj skupaj

en: Synchronize MIDI with Audio
sl: Sinhroniziraj MIDI z zvokom

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
sl: Usklajevanje zvočnih in MIDI- stez

en: Adjusted gain
sl: Prilagojena ojačitev

en: Gain
sl: Okrepitev

en: Adjusted Pan
sl: Prilagojeni zasuk

en: The entered value is invalid
sl: Vnesena vrednost ni veljavna

en: Resampling track %d
sl: Prevzorčenje steze %d

en: Resampled audio track(s)
sl: Prevzorčene zvočne steze

en: Resample Track
sl: Prevzorči stezo

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
sl: Izberite najmanj eno zvočno stezo in eno stezo MIDI.

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sl: Poravnava dokončana: MIDI od %.2f do %.2f s, zvok od %.2f do %.2f s.

en: Sync MIDI with Audio
sl: Sinhroniziraj MIDI z zvokom

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sl: Napaka poravnave: vhod je prekratek: MIDI od %.2f do %.2f s, zvok od %.2f do %.2f s.

en: Internal error reported by alignment process.
sl: Postopek poravnave je javil notranjo napako.

en: Tracks sorted by time
sl: Steze, razvrščene po času

en: Sort by Time
sl: Razvrsti po času

en: Tracks sorted by name
sl: Steze, razvrščene po imenu

en: Sort by Name
sl: Razvrsti po imenu

en: Can't delete track with active audio
sl: Steze z aktivnim zvokom ni mogoče izbrisati

en: Add &New
sl: Dodaj &novo

en: Mi&x
sl: Me&šaj

en: Mix Stereo Down to &Mono
sl: Mešaj stereo v &mono

en: Mi&x and Render
sl: Z&mešaj in izdelaj

en: Mix and Render to Ne&w Track
sl: Mešaj in zapiši v novo s&tezo

en: &Resample...
sl: &Prevzorči ...

en: Remo&ve Tracks
sl: O&dstrani stezo

en: M&ute/Unmute
sl: &Utišaj/odtišaj

en: &Mute All Tracks
sl: &Utišaj vse steze

en: &Unmute All Tracks
sl: &Odtišaj vse steze

en: Mut&e Tracks
sl: &Utišaj steze

en: U&nmute Tracks
sl: &Odtišaj steze

en: &Pan
sl: &Zasukaj

en: &Left
sl: &Levo

en: Pan Left
sl: Pomakni levo

en: &Right
sl: &Desno

en: Pan Right
sl: Pomakni desno

en: &Center
sl: &Sredina

en: Pan Center
sl: Pomakni na sredino

en: &Align Tracks
sl: &Poravnaj steze

en: &Align End to End
sl: Poravnaj konec s ko&ncem

en: Align &Together
sl: Poravnaj &skupaj

en: &Move Selection with Tracks
sl: Pre&makni izbor s stezami

en: Move Sele&ction and Tracks
sl: Premakni iz&bor in steze

en: S&ort Tracks
sl: &Razvrsti steze

en: By &Start Time
sl: po &začetnem času

en: By &Name
sl: po &imenu

en: Keep tracks synchronized (Sync-&Lock)
sl: Ohrani steze sinhrone (zak&lep sinhronosti)

en: &Track
sl: &Steza

en: Change P&an on Focused Track...
sl: Spremeni z&asuk na stezi s pozornostjo ...

en: Pan &Left on Focused Track
sl: Zasukaj &levo na stezi s pozornostjo

en: Pan &Right on Focused Track
sl: Zasukaj &desno na stezi s pozornostjo

en: Change Gai&n on Focused Track...
sl: Spremeni o&jačitev na stezi s pozornostjo ...

en: &Increase Gain on Focused Track
sl: Po&večaj ojačitev na stezi s pozornostjo

en: &Decrease Gain on Focused Track
sl: Z&manjšaj ojačitev na stezi s pozornostjo

en: Op&en Menu on Focused Track...
sl: O&dpri meni na stezi s pozornostjo ...

en: M&ute/Unmute Focused Track
sl: &Utišaj/odtišaj stezo s pozornostjo

en: &Solo/Unsolo Focused Track
sl: &Soliraj/odsoliraj stezo s pozornostjo

en: Delete Fo&cused Track
sl: Iz&briši stezo s pozornostjo

en: Move Focused Track U&p
sl: Premakni stezo s pozornostjo navz&gor

en: Move Focused Track Do&wn
sl: Premakni stezo s pozornostjo navzdo&l

en: Move Focused Track to T&op
sl: Premakni stezo s pozornostjo na &vrh

en: Move Focused Track to &Bottom
sl: Premakni stezo s pozornostjo na &dno

en: no label track
sl: ni steze oznak

en: no label track at or below focused track
sl: na ali pod stezo v ospredju ni oznake steze

note: i18n-hint: String is replaced by the name of a label, first number gives the position of that label in a sequence of labels, and the last number is the total number of labels in the sequence.
en: %s %d of %d
sl: %s %d od %d

en: no labels in label track
sl: v stezi oznak ni oznak

note: i18n-hint Sets a starting point for looping play
en: Set Loop &In
sl: Določi &začetek zanke

note: i18n-hint Sets an ending point for looping play
en: Set Loop &Out
sl: Določi &konec zanke

en: Please select in a mono track.
sl: Izberite mono zvočno stezo.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
sl: Izberite stereo zvočno stezo ali dve mono zvočni stezi.

en: Please select at least %d channels.
sl: Izberite vsaj %d kanalov.

en: Please select a time within a clip.
sl: Izberite čas v okviru posnetka.

en: Pl&aying
sl: Pr&edvajanje

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
sl: Pre&dvajaj/ustavi

en: Play/Stop and &Set Cursor
sl: Predvajaj/ustavi in &nastavi kazalko

en: Play &Once/Stop
sl: Predvajaj en&krat / ustavi

en: &Pause
sl: &Prekini

en: &Recording
sl: &Snemanje

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
sl: Po&snemi

en: &Append Record
sl: S&nemaj z dodajanjem

en: Record &New Track
sl: Posnemi &novo stezo

en: Punch and Rol&l Record
sl: Z zvokom aktivirano &snemaj

en: &Looping
sl: &Zankanje

en: &Clear Loop
sl: Po&čisti zanko

en: &Set Loop to Selection
sl: &Določi zankanje izbora

en: R&escan Audio Devices
sl: Po&novno poišči zvočne naprave

en: Transport &Options
sl: M&ožnosti transporta

en: Set sound activation le&vel...
sl: Določi ra&ven aktivacije zvoka ...

en: Enable sound a&ctivated recording
sl: Omogoči z zvokom a&ktivirano snemanje

en: Hear &other tracks during recording
sl: Sliši &druge steze med snemanjem

en: Enable audible input &monitoring
sl: O&mogoči slišno preverjanje vhoda

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
sl: Sa&modejna prilagoditev ravni snemanja (vključeno/izključeno)

en: T&ransport
sl: &Upravljanje

note: i18n-hint: (verb) Start playing audio
en: Pl&ay Once
sl: Predvajaj &enkrat

note: i18n-hint: (verb) Stop playing audio
en: Sto&p
sl: Us&tavi

en: Play &One Second
sl: Predvajaj en&o sekundo

en: Play to &Selection
sl: Predvajaj do i&zbora

en: Play &Before Selection Start
sl: Predvajaj &pred začetkom izbora

en: Play Af&ter Selection Start
sl: Predvajaj po za&četku izbora

en: Play Be&fore Selection End
sl: Predvajaj &do konca izbora

en: Play Aft&er Selection End
sl: Predvajaj po &koncu izbora

en: Play Before a&nd After Selection Start
sl: Predvajaj pred &in po začetku izbora

en: Play Before an&d After Selection End
sl: Predvajaj pred i&n po koncu izbora

en: Play C&ut Preview
sl: Predvajaj ogled &izreza

en: Move to Pre&vious Label
sl: Premakni na prej&šnjo oznako

en: Move to Ne&xt Label
sl: Premakni na nasle&dnjo oznako

en: &View
sl: &Pogled

en: &Zoom
sl: &Povečava

en: Zoom &In
sl: Pove&čaj

en: Zoom &Normal
sl: &Navadna velikost

en: Zoom &Out
sl: Pomanj&šaj

en: &Zoom to Selection
sl: &Povečaj na izbor

en: Zoom &Toggle
sl: Preklopi pove&čavo

en: T&rack Size
sl: Velik&ost steze

en: &Fit to Width
sl: Prilag&odi širini

en: Fit to &Height
sl: Umeri na &višino

en: &Collapse All Tracks
sl: &Zloži vse steze

en: E&xpand Collapsed Tracks
sl: Ra&zpostri strnjene steze

en: Sk&ip to
sl: Pres&koči na

en: Selection Sta&rt
sl: Zače&tek izbora

en: Skip to Selection Start
sl: Preskoči na začetek izbora

en: Skip to Selection End
sl: Preskoči na konec izbora

en: E&xtra Menus
sl: &Dodatni meniji

en: &Show Clipping in Waveform
sl: &Pokaži rezanje v signalni obliki

en: Sho&w RMS in Waveform
sl: Poka&ži RMS v obliki signala

en: Preferences for Application
sl: Nastavitve programa

note: i18n-hint: Title for the update notifications panel in the preferences dialog.
en: Update notifications
sl: Obveščanje o posodobitvah

[ctx: application preferences]
note: i18n-hint: Check-box title that configures periodic updates checking.
en: &Check for updates
sl: Poi&šči posodobitve

en: App update checking requires network access. In order to protect your privacy, Audacity does not store any personal information.
sl: Preverjanje obstoja posodobitev zahteva dostop do omrežja. Da bi zaščitili vašo zasebnost, Audacity ne hrani vaših osebnih podatkov.

en: Batch
sl: Paketni način

en: Preferences for Batch
sl: Nastavitve paketnega dela

en: Behaviors
sl: Vedenja

en: &Don't apply effects in batch mode
sl: &Ne uporabi učinkov v paketnem načinu

en: Audio Settings
sl: Nastavitve zvoka

[ctx: device]
note: i18n-hint Software interface to audio devices
en: Interface
sl: Vmesnik

note: i18n-hint: (noun)
en: &Host:
sl: &Gostitelj:

en: Using:
sl: Uporablja:

en: Playback
sl: Predvajanje

en: &Device:
sl: &Naprava:

[ctx: preference]
note: i18n-hint: modifier as in "Recording preferences", not progressive verb
en: Recording
sl: Snemanje

en: De&vice:
sl: Napra&va:

en: Cha&nnels:
sl: Ka&nali:

en: &Project Sample Rate:
sl: Mera vzorčenja &projekta:

en: Sample Rate used when recording new tracks, mixing down tracks and for playback in this project.
sl: Mera vzorčenja projekta v rabi ob snemanju novih stez, mešanju in pri predvajanju v tem projektu.

en: D&efault Sample Rate:
sl: Privzeta &mera vzorčenja:

en: Default Sample &Format:
sl: Privzeta &oblika vzorca:

en: Latency
sl: Latenca

en: &Buffer length:
sl: Velikost &medpomnilnika:

en: &Latency compensation:
sl: Kompenzacija &latence:

en: No audio interfaces
sl: Ni zvočnih vmesnikov

en: No devices found
sl: Ni naprav

en: 1 (Mono)
sl: 1 (mono)

en: 2 (Stereo)
sl: 2 (stereo)

en: Device
sl: Naprava

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
sl: Mape

en: Preferences for Directories
sl: Nastavitve map

en: Default directories
sl: Privzete mape

en: Leave a field empty to go to the last directory used for that operation.
    Fill in a field to always go to that directory for that operation.
sl: Polje pustite prazno, da se pomaknete na nazadnje uporabljeno mapo za to operacijo.
    Izpolnite polje, da se vedno postavite v taisto polje za to operacijo.

en: O&pen:
sl: Od&pri:

en: S&ave:
sl: Shr&ani:

en: B&rowse...
sl: P&rebrskaj ...

en: &Import:
sl: &Uvozi:

en: Br&owse...
sl: Prebrska&j ...

en: &Export:
sl: &Izvozi:

en: Bro&wse...
sl: &Prebrskaj ...

en: &Macro output:
sl: Izhod &makra:

en: Temporary files directory
sl: Mapa začasnih datotek

en: Brow&se...
sl: Prebr&skaj ...

en: &Free Space:
sl: &Prostor na voljo:

en: unavailable - above location doesn't exist
sl: ni na voljo - zgornje mesto ne obstaja

en: Choose a location
sl: Izberite mesto

en: 
    Directory %s does not exist. Create it?
sl: 
    Mapa %s ne obstaja. Ali jo želite ustvariti?

en: Directory creation failed.
sl: Ustvarjanje mape je spodletelo.

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
sl: Mapa %s ni primerna (zaradi nevarnosti, da bo izpraznjena)

en: 'Temporary Directory' cannot be set.
sl: »Začasne mape« ni mogoče nastaviti.

en: 'Temporary files' directory cannot be set.
sl: Mape »Začasne datoteke« ni mogoče nastaviti.

en: Directory %s is not writable
sl: V mapi %s zapisovanje ni dovoljeno

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
sl: Spremembe v začasni mapi ne bodo delovale do naslednjega zagona Audacityja.

en: Temp Directory Update
sl: Posodobitev začasne mape

en: 'Open' directory cannot be set.
sl: Mape »Odpri« ni mogoče nastaviti.

en: 'Save' directory cannot be set.
sl: Mape »Shrani« ni mogoče nastaviti.

en: 'Import' directory cannot be set.
sl: Mape »Uvozi« ni mogoče nastaviti.

en: 'Export' directory cannot be set.
sl: Mape »Izvozi« ni mogoče nastaviti.

en: 'Macro Output' directory cannot be set.
sl: Mape »Izhod makra« ni mogoče nastaviti.

en: Add new location
sl: Dodaj novo mesto

en: Effects
sl: Učinki

en: Preferences for Effects
sl: Nastavitve učinkov

en: Sort by effect name
sl: Razvrsti po imenu učinka

en: Sort by publisher and effect name
sl: Razvrsti po založniku in imenu učinka

en: Sort by type and effect name
sl: Razvrsti po vrsti in imenu učinka

en: Group by publisher
sl: Združi po založnikih

en: Group by type
sl: Združi po vrsti

en: Group by category
sl: Združi po kategorijah

en: Group by type and publisher
sl: Združi po vrsti in založnikih

en: Effect Options
sl: Možnosti učinka

en: Effect menu &organization:
sl: &Organizacija menija učinkov:

en: Realtime effect o&rganization:
sl: Or&ganizacija učinkov v realnem času:

en: Instruction Set
sl: Nabor ukazov

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
sl: &Uporabi SSE/SSE2/…/AVX

note: i18n-hint: Title of the panel containing user-defined paths where plugins could be found * First argument is replaced with plugin type (e.g. "LV2 plugin locations")
en: %s plugin locations
sl: %s mest za vstavke

en: &Skip effects scanning at startup
sl: Pres&koči pregledovanje učinkov ob zagonu

en: Open Plugin &Manager
sl: Odpri &Upravitelja vstavkov

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
sl: Razširjen uvoz

en: Preferences for ExtImport
sl: Nastavitve za razširjen uvoz

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
sl: Sku&šaj najprej uporabiti filter v pogovornem oknu odpiranja datotek

en: Rules to choose import filters
sl: Pravila za izbor uvoznih filtrov

en: File extensions
sl: Končnice datotek

en: Mime-types
sl: Vrste MIME

en: Importer order
sl: Zaporedje uvoza

en: Move rule &up
sl: Pomakni pravilo navz&gor

en: Move rule &down
sl: Pomakni pravilo navz&dol

en: Move f&ilter up
sl: Pomakni f&ilter navzgor

en: Move &filter down
sl: Pomakni &filter navzdol

en: &Add new rule
sl: &Dodaj novo pravilo

en: De&lete selected rule
sl: I&zbriši izbrano pravilo

en: Unused filters:
sl: Neuporabljeni filtri:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
sl: V enem od elementov so znaki za presledke (presledki, nove vrstice, tabulatorji ali LF). Najverjetneje bodo preprečili ujemanje z vzorcem. Če ne veste, kaj počnete, vam priporočamo, da se znebite presledkov. Želite, da se Audacity v vašem imenu znebi presledkov?

en: Spaces detected
sl: Zaznani presledki

en: Do you really want to delete selected rule?
sl: Resnično želite izbrisati izbrano pravilo?

en: Rule deletion confirmation
sl: Potrditev brisanja pravila

en: Ext Import
sl: Razširjen uvoz

[ctx: GUI]
note: i18n-hint: refers to Audacity's user interface settings
en: Interface
sl: Vmesnik

en: Preferences for GUI
sl: Nastavitve uporabniškega vmesnika

en: Display
sl: Prikaz

en: &Language:
sl: &Jezik:

en: Th&eme:
sl: T&ema:

en: Meter dB &range:
sl: Obseg dB me&rilnika:

en: Show 'How to Get &Help' at launch
sl: Pokaži »Kako do pomoči« ob zagonu

en: Show e&xtra menus
sl: Pokaži &dodatne menije

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
sl: Pokaži nadomestni &slog vmesnika (Mac oz. PC)

en: &Beep on completion of longer activities
sl: &Zapiskaj ob zaključku daljših operacij

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
sl: O&bdrži oznake, če se izbor pripne na oznako

note: i18n-hint: RTL stands for 'Right to Left'
en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
sl: V jezikih RTL uporabljaj večinoma postavitve od leve proti desni

en: Never use comma as decimal point
sl: Nikoli ne uporabi vejice kot ločila decimalk

en: GUI
sl: Uporabniški vmesnik

en: Language "%s" is unknown
sl: Jezik »%s« ni znan

en: Import / Export
sl: Uvozi / izvozi

en: Preferences for ImportExport
sl: Nastavitve za uvoz/izvoz

en: S&witch view to Beats and Measures and align with musical grid
sl: P&reklopi pogled na Dobe in takti in poravnaj s taktnicami

en: &Ask me each time
sl: &Venomer vprašaj

en: Do &nothing
sl: Ne stori &ničesar

en: Music Imports
sl: Uvozi glasbe

en: When Audacity detects music in file imported on empty project
sl: Ko Audacity zazna glasbo v datoteki, uvoženi v prazen projekt

en: IMPORT EXPORT
sl: UVOZ IZVOZ

en: Shortcuts
sl: Bližnjice

en: Preferences for KeyConfig
sl: Nastavitve za KeyConfig

en: Keyboard preferences currently unavailable.
sl: Osebne nastavitve tipkovnice trenutno niso na voljo.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
sl: Če želite spremeniti tipke za bližnjice, odprite nov projekt.

en: &Hotkey:
sl: &Vroča tipka:

en: &Tree
sl: &Drevo

en: &Name
sl: I&me

en: &Key
sl: &Tipka

en: Key Bindings
sl: Tipke za bližnjice

en: View by:
sl: Pogled:

en: View by tree
sl: Pokaži po drevesu

en: View by name
sl: Pokaži po imenu

en: View by key
sl: Pokaži po tipkah

en: Bindings
sl: Bližnjice

en: Short cut
sl: Tipke za bližnjico

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
sl: &Določi

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
sl: Opomba: s pritiskom na Cmd+Q končate delo s programom. Vse druge tipke so veljavne.

en: &Import...
sl: &Uvozi ...

en: &Defaults
sl: &Privzeto

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
sl: 
       *   "%s"  (ker so tipke za bližnjico '%s' že zasedene za "%s")

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
sl: Izberite datoteko XML z bližnjicami Audacity ...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
sl: Napaka pri uvažanju tipk za bližnjice

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
sl: Datoteka s tipkami za bližnjice vsebuje neveljavne dvojnike tipk za bližnjice za »%s« in »%s«.
    Nič ni uvoženo.

en: Loaded %d keyboard shortcuts
sl: Naloženih %d bližnjic

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
sl: 
    Naslednji ukazi niso omenjeni v uvoženi datoteki, so pa njihove tipke za bližnjice odstranjene zaradi spora z drugimi novimi tipkami za bližnjico:

en: Loading Keyboard Shortcuts
sl: Nalaganje tipk za bližnjice

en: Export Keyboard Shortcuts As:
sl: Izvozi bližnjice kot:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
sl: Napaka pri izvažanju tipk za bližnjice

en: You may not assign a key to this entry
sl: Temu vnosu ne morete dodeliti tipk

en: You must select a binding before assigning a shortcut
sl: Preden dodelite tipke za bližnjico, morate izbrati bližnjico

en: 
    
    	 and
sl: 
    
    	 in

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
sl: Tipke za bližnjico »%s« so že dodeljene:
    
    	%s
    
    
    Kliknite V redu, da tipke za bližnjico dodelite
    
    	%s.
    
    Sicer kliknite Prekliči.

en: Key Config
sl: Tipke za bližnjice

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
sl: Naprave MIDI

en: Preferences for MidiIO
sl: Nastavitve Midi V/I

en: No MIDI interfaces
sl: Ni vmesnikov MIDI

[ctx: MIDI]
note: i18n-hint Software interface to MIDI
en: Interface
sl: Vmesnik

en: Using: PortMidi
sl: V uporabi: PortMidi

en: MIDI Synth L&atency (ms):
sl: Z&akasnitev sintetizatorja MIDI (ms):

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
sl: Zakasnitev sintetizatorja MIDI mora biti celo število

en: Midi IO
sl: Midi V/I

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
sl: Moduli

en: Preferences for Module
sl: Nastavitve modula

en: Modules are optional components of Audacity that enable some functionality, such as importing and exporting. 
    It is generally not necessary to change these settings.
sl: Moduli so neobvezne komponente Audacity, ki omogočajo nekatere funkcije, kot sta uvoz in izvoz.
    Na splošno teh nastavitev ni potrebno spreminjati.

en: Changes to these settings only take effect when restarting Audacity.
sl: Spremembe teh nastavitev se uveljavijo šele po vnovičnem zagonu Audacity.

en: Always ask
sl: Vedno vprašaj

en: Failed
sl: Neuspešno

en: No choice made
sl: Ni izbir

en: Error: No modules were found. This may indicate a faulty installation.
sl: Napaka: Noben modul ni bil najden. To lahko pomeni napake pri namestitvi.

en: Module
sl: Modul

en: Preferences for Playback
sl: Nastavitve predvajanja

en: Effects Preview
sl: Predposlušanje učinkov

en: &Length:
sl: &Dolžina:

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
sl: Predposlušanje izrezanega

en: &Before cut region:
sl: Pre&d izrezanim območjem:

en: &After cut region:
sl: P&o izrezanem območju:

en: Seek Time when playing
sl: Poišči čas med predvajanjem

en: &Short period:
sl: &Krajše obdobje:

en: Lo&ng period:
sl: &Daljše obdobje:

en: &Micro-fades
sl: &Mikro pojemanja

en: Always scrub un&pinned
sl: Vedno drsaj ne&pripeto

en: Audacity Preferences
sl: Nastavitve Audacity

en: Category
sl: Kategorija

en: Preferences:
sl: Nastavitve:

en: Preferences for Quality
sl: Nastavitve kakovosti

en: Real-time Conversion
sl: Pretvorba v resničnem času

en: Sample Rate Con&verter:
sl: Pret&vornik frekvence vzorčenja:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: &Dither:
sl: &Trepet:

en: High-quality Conversion
sl: Viskokakovostna pretvorba

en: Sample Rate Conver&ter:
sl: Pretvornik &frekvence vzorčenja:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
sl: T&repet:

en: Preferences for Recording
sl: Nastavitve snemanja

en: Hear &other tracks while recording (overdub)
sl: Sliši &druge steze med snemanjem (overdub)

en: Use &hardware to play other tracks
sl: Uporabi &strojno opremo za predvajanje drugih stez

en: Audible input &monitoring
sl: Slišno spre&mljanje vhoda

en: Record on a new track
sl: Snemaj na novo stezo

note: i18n-hint: Dropout is a loss of a short sequence audio sample data from the recording
en: Detect dropouts
sl: Zaznaj izpuščene dele

en: Sound Activated Recording
sl: Z zvokom aktivirano snemanje

en: &Enable
sl: &Omogoči

en: Le&vel (dB):
sl: Ra&ven/glasnost (dB):

note: i18n-hint: start of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: Name newly recorded tracks
sl: Poimenuj novo posnete steze

note: i18n-hint: end of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: With:
sl: Z:

en: Custom Track &Name
sl: Ime steze po &meri

en: Custom name text
sl: Besedilo imena po meri

en: Recorded_Audio
sl: Posneti_zvok

en: &Track Number
sl: &Številka steze

en: System &Date
sl: Sistemski &datum

en: System T&ime
sl: Sistemski &čas

en: Automated Recording Level Adjustment
sl: Samodejno prilagajanje ravni snemanja

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
sl: Omogoči samodejno prilagoditev ravni snemanja.

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
sl: Ciljni vrh:

en: Within:
sl: V okviru:

en: Analysis Time:
sl: Čas analize:

en: milliseconds (time of one analysis)
sl: milisekund (čas ene analize)

en: Number of consecutive analysis:
sl: Število zaporednih analiz:

en: 0 means endless
sl: 0 pomeni neskončno

en: Punch and Roll Recording
sl: Z zvokom aktivirano snemanje

en: Pre-ro&ll:
sl: Pred-pre&dvajanje:

en: Cross&fade:
sl: Navzkri&žno pojemanje:

en: Spectrogram Settings
sl: Nastavitve spektrograma

en: Spectrograms
sl: Spektrogrami

en: Preferences for Spectrum
sl: Nastavitve za Spekter

note: i18n-hint: use is a verb
en: &Use Preferences
sl: &Uporabi nastavitve

en: Scale
sl: Raztegovanje

en: S&cale:
sl: Meri&lo:

en: Mi&n Frequency (Hz):
sl: Naj&nižja frekvenca (Hz):

en: Ma&x Frequency (Hz):
sl: Naj&višja frekvenca (Hz):

en: Colors
sl: Barve

en: &Gain (dB):
sl: &Ojačitev (dB):

en: &Range (dB):
sl: &Obseg (dB):

en: High &boost (dB/dec):
sl: Močna &ojačitev (dB/dec):

en: Algorithm
sl: Algoritem

en: A&lgorithm:
sl: A&lgoritem:

en: Window &size:
sl: Veli&kost okna:

en: 8 - most wideband
sl: 8 - najširše

en: 32768 - most narrowband
sl: 32768 - najožje

en: Window &type:
sl: V&rsta okna:

en: &Zero padding factor:
sl: &Ničelni faktor zapolnjevanja:

en: Ena&ble Spectral Selection
sl: Omogo&či spektralni izbor

en: Show a grid along the &Y-axis
sl: Pokaži mrežo vzdolž osi &Y

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
sl: Najdi note FFT

en: Minimum Amplitude (dB):
sl: Najmanjša amplituda (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
sl: Najv. število not (1..128):

en: &Find Notes
sl: &Najdi note

en: &Quantize Notes
sl: &Kvantiziraj note

en: Global settings
sl: Splošne nastavitve

en: Ena&ble spectral selection
sl: Omogo&či spektralni izbor

en: The maximum frequency must be an integer
sl: Maksimalna frekvenca mora biti število

en: The minimum frequency must be an integer
sl: Najmanjša frekvenca mora biti pozitivno celo število

en: The gain must be an integer
sl: Ojačitev mora biti celo število

en: The range must be a positive integer
sl: Obseg mora biti celo število

en: The frequency gain must be an integer
sl: Ojačitev frekvence mora biti celo število

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
sl: Najmanjša amplituda (dB) mora biti celo število

en: The maximum number of notes must be an integer
sl: Največje število not mora biti celo število

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
sl: Največje število not mora biti celo število v obsegu 1..128

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
sl: Tema

en: Preferences for Theme
sl: Nastavitve tem

en: Info
sl: Podatki

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
sl: Teme so v eksperimentalni fazi.
    
    Da jih preizkusite, kliknite »Shrani medpomnilnik tem«, nato poiščite in spremenite slike
    in barve v ImageCacheVxx.png z uporabo urejevalnika slik, kot je Gimp.
    
    Kliknite »Naloži medpomnilnik tem«, da naložite spremenjene slike in barve nazaj v Audacity.

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
sl: Shranjevanje in nalaganje posamezne datoteke teme uporablja ločeno datoteko za vsako sliko,
    a je sicer zamišljeno na enak način.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
sl: Medpomnilnik tem - Slike in barve

en: Save Theme Cache
sl: Shrani medpomnilnik tem

en: Load Theme Cache
sl: Naloži medpomnilnik tem

en: Individual Theme Files
sl: Posamične datoteke tem

en: Save Files
sl: Shrani datoteke

en: Load Files
sl: Naloži datoteke

note: i18n-hint: i.e. the behaviors of tracks
en: Tracks Behaviors
sl: Vedenja stez

en: Preferences for TracksBehaviors
sl: Nastavitve vedenja stez

en: Ask me each time.
    Show dialog each time audio is pasted.
sl: Vedno vprašaj.
    Pokaži pogovorno okno vsakič, ko je zvok prilepljen.

en: &Select all audio, if selection required
sl: Izberi ves &zvok, če je zahtevan izbor

note: i18n-hint: Cut-lines are lines that can expand to show the cut audio.
en: Enable cut &lines
sl: Omogoči &črte rezov

en: Editing a clip can &move other clips
sl: Urejanje &posnetka lahko premakne druge posnetke

en: &Always paste audio as new clips
sl: &Zvok vedno prilepi kot nove posnetke

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
sl: »Premakni pozornost po stezah« &ciklično kroži po stezah

en: &Type to create a label
sl: S &tipkanjem ustvari oznako

en: Use dialog for the &name of a new label
sl: Uporabi pogovorno okno za &ime nove oznake

en: Solo &Button:
sl: Gum&b Solo:

en: Pasted audio
sl: Prilepljen zvok

en: Paste audio from other Audacity project as
sl: Prilepi zvok iz drugega projekta Audacity kot

en: Waveform
sl: Signalna oblika

en: Spectrogram
sl: Spektrogram

en: Connect dots
sl: Poveži točke

en: Stem plot
sl: Debelna skica

en: Fit to Width
sl: Prilagodi širini

en: Zoom to Selection
sl: Povečaj izbrano

en: Zoom Default
sl: Privzeta povečava

en: Minutes
sl: minut

en: 5ths of Seconds
sl: 5-tinke sekunde

en: 10ths of Seconds
sl: 10-tinke sekunde

en: 20ths of Seconds
sl: 20-tinke sekunde

en: 50ths of Seconds
sl: 50-tinke sekunde

en: 100ths of Seconds
sl: 100-tinke sekunde

en: 500ths of Seconds
sl: 500-tinke sekunde

en: MilliSeconds
sl: milisekund

en: 4 Pixels per Sample
sl: 4 slikovne točke na vzorec

en: Max Zoom
sl: Največja povečava

en: Preferences for Tracks
sl: Nastavitve stez

en: Auto-&fit track height
sl: Samodejno &umeri višino stez

en: Use &half-wave display when collapsed
sl: Uporaib &pol-valovni prikaz pri strnjeni stezi

en: &Pinned Recording/Playback head
sl: &Pripeta glava snemanja/predvajanja

en: A&uto-scroll if head unpinned
sl: Sam&odejno drsaj, če glava ni pripeta

en: Pinned &head position
sl: Pripet položaj &glave

en: Default &view mode:
sl: Privzeti način po&gleda:

en: Default Waveform scale:
sl: Privzeto merilo signalne oblike:

en: Display &samples:
sl: Prikaži &vzorce:

en: Default audio track &name:
sl: Privzeto ime zvo&čne steze:

en: Zoom Toggle
sl: Preklopi povečavo

en: Preset 1:
sl: Prednastavitev 1:

en: Preset 2:
sl: Prednastavitev 2:

note: i18n-hint: A waveform is a visual representation of vibration
en: Waveforms
sl: Signalne oblike

en: Preferences for Waveforms
sl: Nastavitve signalnih oblik

en: Waveform dB &range:
sl: O&bseg dB signalnih oblik:

note: i18n-hint: Audio setup button text, keep as short as possible
en: Audio Setup
sl: Nastavitev zvoka

note: i18n-hint: Audio setup menu
en: &Host
sl: &Gostitelj

en: &Playback Device
sl: &Predvajalna naprava

en: &Recording Device
sl: &Snemalna naprava

en: Recording &Channels
sl: Snemalni &kanali

en: &Audio Settings...
sl: Nastavitve &zvoka ...

en: 1 (Mono) Recording Channel
sl: 1 snemalni kanal (mono)

en: 2 (Stereo) Recording Channels
sl: 2 snemalna kanala (stereo)

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages the audio devices
en: &Audio Setup Toolbar
sl: Vrstica nastavitev &zvoka

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Stopped
sl: Zaustavljeno

en: Pause
sl: Prekinitev

en: Play
sl: Predvajaj

en: Skip to Start
sl: Skoči na začetek

en: Skip to End
sl: Skoči na konec

en: Play Once
sl: Predvajaj enkrat

en: Record New Track
sl: Posnemi novo stezo

en: Append Record
sl: Snemaj z dodajanjem

en: Select to End
sl: Izberi do konca

en: Select to Start
sl: Izberi do začetka

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused.
en: %s Paused.
sl: %s je začasno ustavljen.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
sl: Vrstica &transporta

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
sl: Predvajalna naprava

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
sl: Snemalna naprava

en: Audio Host
sl: Zvočni gostitelj

en: Recording Channels
sl: Snemalni kanali

en: Select Recording Device
sl: Izberite snemalno napravo

en: Select Playback Device
sl: Izberite predvajalno napravo

en: Select Audio Host
sl: Izberite zvočnega gostitelja

en: Select Recording Channels
sl: Izberite kanale za snemanje

en: Device information is not available.
sl: Podatki o napravi niso na voljo.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
sl: Vrstica &naprave

en: De&vice
sl: Napra&va

en: Change &Recording Device...
sl: Spremeni &snemalno napravo ...

en: Change &Playback Device...
sl: Spremeni &predvajalno napravo ...

en: Change Audio &Host...
sl: Spremeni &zvočnega gostitelja ...

en: Change Recording Cha&nnels...
sl: Spremeni snemalne &kanale ...

en: Zoom In
sl: Povečaj

en: Zoom Out
sl: Pomanjšaj

en: Fit selection to width
sl: Prilagodi izbor širini

en: Fit project to width
sl: Prilagodi projekt širini

en: Trim audio outside selection
sl: Poreži zvok zunaj izbora

en: Silence audio selection
sl: Utišaj zvočni izbor

en: Sync-Lock Tracks
sl: Zakleni steze kot sinhrone

en: Edit
sl: Uredi

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
sl: Vrstica &urejanja

en:  Monitoring
sl:  Spremljanje

en:  Active
sl:  Aktivno

en:  Peak %2.f dB
sl:  Vrh %2.f dB

en:  Peak %.2f
sl:  Vrh %.2f

en:  Clipped
sl:  Porezano

en: Record Meter
sl: Merilnik posnetega

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded.
en: Recording Level
sl: Raven snemanja

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
sl: Merilnik-snemanje

en: Playback Meter
sl: Merilnik predvajanja

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Playback Level
sl: Raven predvajanja

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
sl: Merilnik-predvajanje

en: Recording Meter
sl: Merilnik snemanja

en: Combined Meter
sl: Kombinirani merilnik

en: &Recording Meter Toolbar
sl: Vrstica snemalne&ga merilnika

en: &Playback Meter Toolbar
sl: Vrstica &predvajalnega merilnika

en: Mi&xer
sl: Me&šalnik

en: Ad&just Playback Volume...
sl: Prila&godi glasnost predvajanja ...

en: &Increase Playback Volume
sl: Z&višaj glasnost predvajanja

en: &Decrease Playback Volume
sl: Z&nižaj glasnost predvajanja

en: Adj&ust Recording Volume...
sl: Prilago&di glasnost snemanja ...

en: I&ncrease Recording Volume
sl: Zvi&šaj glasnost snemanja

en: D&ecrease Recording Volume
sl: Zniža&j glasnost snemanja

note: i18n-hint noun
en: Length
sl: Dolžina

note: i18n-hint noun
en: Center
sl: Sredinski

en: Selection Toolbar Setup
sl: Nastavitev vrstice za izbor

en: Start and End of Selection
sl: Začetek in konec izbora

en: Start and Length of Selection
sl: Začetek in dolžina izbora

en: Length and End of Selection
sl: Dolžina in konec izbora

en: Length and Center of Selection
sl: Dolžina in sredina izbora

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
sl: Vrstica &izbire

en: Snap
sl: Pripni

en: Snapping
sl: Pripenjanje

note: i18n-hint: combo box is the type of the control/widget
en: Snap to combo box
sl: Pripni na kombinirano polje

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Snapping Toolbar
sl: Vrstica &pripenjanja

en: Spectral Selection
sl: Spektralni izbor

en: Center frequency and Width
sl: Osrednja frekvenca in širina

en: Low and High Frequencies
sl: Nizke in visoke frekvence

en: Show
sl: Pokaži

en: Center Frequency
sl: Osrednja frekvenca

en: Bandwidth
sl: Pasovna širina

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a frequency range of audio
en: Spe&ctral Selection Toolbar
sl: Vrstica &spektralnega izbora

en: Time Signature
sl: Taktovski način

en: Upper Time Signature
sl: Zgornji taktovski način

en: Lower Time Signature
sl: Spodnji taktovski način

en: Tempo Changed
sl: Sprememba tempa

en: Upper Time Signature Changed
sl: Zgornji taktovski način spremenjen

en: Lower Time Signature Changed
sl: Spodnji taktovski način spremenjen

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: Time Signature Toolbar
sl: Vrstica taktovskega načina

en: Time
sl: Čas

en: Audio Position
sl: Položaj zvoka

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for viewing actual time of the cursor
en: &Time Toolbar
sl: &Časovna vrstica

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of the kind of toolbar.
en: Audacity %s Toolbar
sl: Vrstica Audacity %s

en: Click and drag to resize toolbar
sl: Kliknite in povlecite za spremembo velikosti orodne vrstice

en: ToolDock
sl: Sidrišče orodij

en: Tools
sl: Orodja

en: Selection Tool
sl: Orodje za izbiranje

en: Envelope Tool
sl: Orodje za ovojnico

en: Draw Tool
sl: Risanje

en: Multi-Tool
sl: Večstransko orodje

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
sl: Vrstica z &orodji

en: &Selection Tool
sl: Orodje za &izbiranje

en: &Envelope Tool
sl: Orodje za &ovojnico

en: &Draw Tool
sl: Orodje za &risanje

en: &Multi Tool
sl: &Večstransko orodje

en: &Previous Tool
sl: &Predhodno orodje

en: &Next Tool
sl: &Naslednje orodje

en: Play-at-Speed
sl: Predvajaj pri hitrosti

en: Play at selected speed
sl: Predvajaj pri izbrani hitrosti

en: Playback Speed
sl: Hitrost predvajanja

en: Play-at-Speed Once
sl: Enkrat predvajaj pri hitrosti

en: Pla&y-at-Speed Toolbar
sl: Orodna vrstica Predvajaj pri &hitrosti

note: i18n-hint: 'Normal Play-at-Speed' doesn't loop or cut preview.
en: &Play-at-Speed
sl: &Predvajaj pri hitrosti

en: Play-at-Speed &Once
sl: En&krat predvajaj pri hitrosti

en: Play C&ut Preview-at-Speed
sl: Predvajaj-pri-hitrosti ogled &izreza

en: Ad&just Playback Speed...
sl: Prilagodi &hitrost predvajanja ...

en: &Increase Playback Speed
sl: P&ohitri predvajanje

en: &Decrease Playback Speed
sl: &Upočasni predvajanje

en: Drag label. Hold shift and drag to move all labels on the same track.
sl: Povlecite oznako. Držite pritisnjeno dvigalko in povlecite, da premaknete vse oznake na isti stezi.

en: Drag one or more label boundaries.
sl: Povlecite eno ali več mej oznak.

en: Drag label boundary.
sl: Povlecite ročice robu naslova.

en: Modified Label
sl: Spremenjena oznaka

en: Label Edit
sl: Uredi oznako

en: Click to edit label text
sl: Kliknite za urejanje besedila oznake

en: &Font...
sl: &Pisava ...

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
sl: Pisava oznake steze

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
sl: Ime pisave

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
sl: Velikost pisave

en: Cu&t Label text
sl: I&zreži besedilo oznake

en: &Copy Label text
sl: &Kopiraj besedilo oznake

en: &Delete Label
sl: &Izbriši oznako

en: &Edit Label...
sl: &Uredi oznako ...

en: Deleted Label
sl: Izbrisana oznaka

en: Edited labels
sl: Urejene oznake

en: New label
sl: Nova oznaka

en: Up &Octave
sl: Zvišaj za &oktavo

en: Down Octa&ve
sl: Znižaj za o&ktavo

en: MIDI Device Info
sl: Podatki o napravi MIDI

en: &MIDI Device Info...
sl: Podatki o napravi &MIDI ...

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
sl: Kliknite za navpično približanje, kliknite z dvigalko za odmik, povlecite za ustvarjanje določenega področja za povečavo.

en: Zoom Reset
sl: Ponastavi povečavo

en: Shift-Right-Click
sl: Dvigalka+desni klik

en: Left-Click/Left-Drag
sl: Levi klik/levi povlek

en: Shift-Left-Click
sl: Dvigalka-levi-klik

en: Click and drag to stretch selected region.
sl: Kliknite in povlecite, da raztegnete izbrano območje.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
sl: Raztegni notno stezo (MIDI)

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
sl: Raztegni

en: Click to open clip context menu.
sl: Kliknite za odpiranje kontekstnega menija posnetka.

en: Reset Clip Pitch
sl: Ponastavi višino tona posnetka

en: Not enough space
sl: Ni dovolj prostora

en: There is not enough space to expand the clip to its original speed.
sl: Ni dovolj prostora za razteg posnetka na njegovo prvotno hitrost.

en: Reset Clip Speed
sl: Ponastavi hitrost posnetka

en: Click to reset clip pitch.
sl: Kliknite za ponastavitev višine tona posnetka.

en: Click to change clip pitch, Cmd + click to reset.
sl: Kliknite za spremembo višine tona posnetka. S tipko Cmd+klikom slednje ponastavite.

en: Click to change clip pitch, Ctrl + click to reset.
sl: Kliknite za spremembo višine tona posnetka. S krmilko+klikom slednje ponastavite.

en: Click to reset clip speed.
sl: Kliknite za ponastavitev hitrosti posnetka.

en: Click to change clip speed, Cmd + click to reset.
sl: Kliknite za spremembo hitrosti posnetka. S tipko Cmd+klikom slednje ponastavite.

en: Click to change clip speed, Ctrl + click to reset.
sl: Kliknite za spremembo hitrosti posnetka. S krmilko+klikom slednje ponastavite.

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
sl: Levi klik za razširitev, desni klik za odstranitev

en: Expanded Cut Line
sl: Črta reza razširjena

en: Expand
sl: Razpostri

en: Removed Cut Line
sl: Črta reza odstranjena

en: Pitch and Speed
sl: Višina tona in hitrost

en: Clip Pitch
sl: Višina tona posnetka

en: se&mitones:
sl: po&ltoni:

en: &cents:
sl: &stotine:

en: Clip Speed
sl: Hitrost posnetka

en: &speed %:
sl: &hitrost v %:

en: General
sl: Splošno

en: &Optimize for Voice
sl: &Optimiziraj za glas

en: Changed Speed
sl: Spremenjena hitrost

en: Changed Pitch
sl: Spremenjena višina tona

en: Click and drag to edit the samples
sl: Kliknite in povlecite, da bi spremenili primerke

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
sl: Za uporabo risanja povečajte pogled, dokler ne vidite posameznih vzorcev.

en: Moved Samples
sl: Premaknjeni vzorci

en: Sample Edit
sl: Urejanje vzorcev

en: Zoom to Fit
sl: Povečaj na prostor

en: Reset Zoom
sl: Ponastavi povečavo

en: &Spectrogram
sl: &Spektrogram

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
sl: Če želite spremeniti nastavitve spektrograma, najprej
     ustavite predvajanje ali snemanje.

en: Stop the Audio First
sl: Najprej ustavi zvok

en: S&pectrogram Settings...
sl: Nastavitve s&pektrograma …

en: S&pectral
sl: S&pektralno

en: To&ggle Spectral Selection
sl: Vklju&či/izključi spektralni izbor

en: Next &Higher Peak Frequency
sl: Naslednja &višja frekvenca vrha

en: Next &Lower Peak Frequency
sl: Naslednja &nižja frekvenca vrha

en: Drag to specify a zoom region. Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
sl: Povlecite, da določite območje povečave. Desno kliknite za meni. Krmilka+drsenje za povečavo.

en: Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
sl: Desno-kliknite za meni. Krmilka+drsenje za povečavo.

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
sl: Kliknite in povlecite, da prilagodite velikosti podpogledov, dvokliknite za enakomerno razdelitev

en: Click and drag to rearrange sub-views
sl: Kliknite in povlecite, da preuredite podpoglede.

en: Rearrange sub-views
sl: Prerazporedi podpoglede

en: Close sub-view
sl: Zapri podpogled

en: Mute/Unmute Track
sl: Utišaj/odtišaj stezo

note: i18n-hint: string is the name of a clip first number is the position of that clip in a sequence of clips, second number counts the clips
en: %s, %d of %d clip | %s, %d of %d clips
sl[0]: %s, %d. od %d posnetka
sl[1]: %s, %d. od %d posnetkov
sl[2]: %s, %d. od %d posnetkov
sl[3]: %s, %d. od %d posnetkov

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust left trim by %.02f seconds
sl: Prilagodi levo obrezovanje za %.02f s

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4s" is shown
en: Trim by %.02fs
sl: Obreži za %.02f s

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust right trim by %.02f seconds
sl: Prilagodi desno obrezovanje za %.02f s

en: Click and drag to move clip boundary in time
sl: Kliknite in povlecite, da premaknete zamejitev posnetka v času

en: Click and drag to stretch clip
sl: Kliknite in povlecite, da raztegnete posnetek

en: Split Clip
sl: Razdvoji posnetek

en: Join Clips
sl: Združi posnetke

en: Rename Clip...
sl: Preimenuj posnetek ...

en: Pitch and Speed...
sl: Višina tona in hitrost ...

en: Render Pitch and Speed
sl: Izdelaj višino tona in hitrost

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Clip Speed to %.01f%%
sl: Spremenjena hitrost v %.01f %%

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Speed to %.01f%%
sl: Hitrost spremenjena v %.01f %%

en: Set Wave Clip Name
sl: Določite ime posnetka wave

en: Click and drag to select text
sl: Kliknite in povlecite, da izberete besedilo

en: Modified Clip Name
sl: Spremenjeno ime posnetka

en: Clip Name Edit
sl: Uredi ime posnetka

en: Rendered time-stretched audio
sl: Izdelan zvok z raztegom časa

en: Pitch Shift
sl: Zamik višine tona

en: Changed Pitch Shift
sl: Spremenjen zamik višine tona

en: &Rename Clip...
sl: P&reimenuj posnetek ...

en: &Pitch and Speed...
sl: Vi&šina tona in hitrost ...

en: Render Pitch and &Speed
sl: Izdelaj višino tona in &hitrost

en: Pitch &Up
sl: Višina tona navz&gor

en: Pitch &Down
sl: Višina tona navz&dol

en: &Format
sl: &Oblika

en: Changing sample format
sl: Spreminjanje oblike vzorčenja

en: Processing...   0%%
sl: Obdelovanje ... 0%%

en: Processing...   %i%%
sl: Obdelovanje ...   %i%%

note: i18n-hint: The strings name a track and a format
en: Changed '%s' to %s
sl: Spremenjeno: »%s« v %s

en: Format Change
sl: Sprememba formata

en: Rat&e
sl: &Hitrost

en: &Other...
sl: &Drugo ...

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
sl: Spremenjeno: »%s« v %s Hz

en: Rate Change
sl: Sprememba mere

en: Set Rate
sl: Nastavi frekvenco

en: Ma&ke Stereo Track
sl: Naredi stereo zvo&čno stezo

en: Swap Stereo &Channels
sl: Zamenjaj stereo &kanala

en: Spl&it Stereo Track
sl: Razdvo&ji stereo stezo

en: Split Stereo to Mo&no
sl: Razdvoji stereo v mo&no

en: The tracks you are attempting to merge to stereo contain clips at
    different positions, or otherwise mismatching clips. Merging them
    will render the tracks.
    
    This causes any realtime effects to be applied to the waveform and
    hidden data to be removed. Additionally, the entire track will
    become one large clip.
    
    Do you wish to continue?
sl: Steze, ki jih poskušate združiti v stereo, vsebujejo posnetke
    na različnih položajih ali drugače neujemajočih se posnetkih. S spajanjem
    boste upodobili steze.
    
    To povzroči, da se kakršni koli učinki v realnem času uporabijo za signalno obliko in
    se skriti podatki odstranijo. Poleg tega bo celotna steza
    postala en dolg posnetek.
    
    Ali želite nadaljevati?

en: Combine mono to stereo
sl: Kombiniraj mono v stereo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
sl: Stereo posnetek »%s« narejen.

en: Make Stereo
sl: Naredi stereo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
sl: Zamenjana kanala v »%s«

en: Swap Channels
sl: Zamenjaj kanala

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
sl: Razdvoji stereo stezo »%s«

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
sl: Razdvoji stereo stezo v mono »%s«

en: Split to Mono
sl: Razdvoji v mono

en: Created new audio track
sl: Ustvarjen nov posnetek

en: Created new stereo audio track
sl: Ustvarjena nova stereo zvočna steza

en: &Mono Track
sl: &Mono steza

en: &Stereo Track
sl: &Stereo steza

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Left
sl: %.0f%% Levo

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Right
sl: %.0f%% Desno

en: Half Wave
sl: Polvalovno

en: Wa&veform
sl: Si&gnalna oblika

en: &Wave Color
sl: &Barva signalne oblike

en: Instrument %i
sl: Glasbilo %i

en: WaveColor Change
sl: Sprememba barve signalne oblike

en: Change Speed Limits
sl: Spremeni omejitve hitrosti

en: Change speed limit (%) to:
sl: Spremeni omejitev hitrosti (%) na:

en: Lower Speed Limit
sl: Spodnja omejitev hitrosti

en: Upper Speed Limit
sl: Zgornja omejitev hitrosti

en: Upper Speed Limit must be greater than the Lower Speed Limit
sl: Zgornja omejitev hitrosti mora biti večja od spodnje omejitve hitrosti

en: Invalid Limits
sl: Neveljavne omejitve

en: Set range to '%ld' - '%ld'
sl: Nastavi območje na »%ld« – »%ld«

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
sl: Nastavi področje

en: Set time track display to linear
sl: Določite prikaz časovne steze na linearnega

en: Set Display
sl: Določite prikaz

en: Set time track display to logarithmic
sl: Določite prikaz časovne steze na logaritemskega

en: Set time track interpolation to linear
sl: Določite interpolacijo časovne steze na linearno

en: Set Interpolation
sl: Določite interpolacijo

en: Set time track interpolation to logarithmic
sl: Določite interpolacijo časovne steze na logaritemsko

en: &Linear scale
sl: &Linearno merilo

en: L&ogarithmic scale
sl: L&ogaritemsko merilo

en: &Range...
sl: &Obseg ...

en: Logarithmic &Interpolation
sl: Logaritemska &interpolacija

en: Created new time track
sl: Ustvarjena nova časovna steza

en: &Time Track
sl: &Časovna steza

en: Right-click for menu.
sl: Desno kliknite za meni.

note: i18n-hint Appears on hovering mouse over clip affordance
en: Drag clips to reposition them. Hold Shift and drag to move all clips on the same track.
sl: Povlecite posnetke, da jih prestavite. Držite pritisnjeno dvigalko in jih povlecite, da premaknete vse posnetke na isti stezi.

en: Add Mono Track
sl: Dodaj mono stezo

en: Add Stereo Track
sl: Dodaj stereo stezo

en: Add Label Track
sl: Dodaj stezo z oznakami

en: Export Audio...
sl: Izvozi zvok ...

en: Erased selected area
sl: Izbrisano izbrano področje

en: Selected area using Brush Tool
sl: Izbrano področje s čopičem

en: Brush tool selection
sl: Izbor z orodjem čopiča

en: Re&name Track...
sl: Pre&imenuj stezo ...

en: Move Track &Up
sl: Pomakni stezo navz&gor

en: Move Track &Down
sl: Premakni stezo navz&dol

en: Move Track to &Top
sl: Pomakni stezo na vr&h

en: Move Track to &Bottom
sl: Pomakni stezo na &dno

en: Set Track Name
sl: Določi ime steze

en: Renamed '%s' to '%s'
sl: Preimenovano »%s« v »%s«

en: Name Change
sl: Sprememba imena

en: Click and drag to warp playback time
sl: Kliknite in povlecite, da bi časovno popačili predvajanje

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
sl: Kliknite in povlecite, da bi spremenili okvir amplitude

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
sl: Optimirana kuverta.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: &Scrub
sl: &Drsaj

en: Scrubbing
sl: Drsenje

en: Seeking
sl: Iskanje

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: Scrub &Ruler
sl: Me&rilo drsenja

en: Playing at Speed
sl: Predvajanje pri hitrosti

en: Move mouse pointer to Seek
sl: Premakni kazalec miške za iskanje

en: Move mouse pointer to Scrub
sl: Premakni kazalec miške za drsenje

en: Scru&bbing
sl: &Drsenje

en: Scrub Bac&kwards
sl: Drsaj na&zaj

en: Scrub For&wards
sl: Drsaj na&prej

en: Click and drag to move left selection boundary.
sl: Kliknite in povlecite, da bi premaknili levi okvir izbora.

en: Click and drag to move right selection boundary.
sl: Kliknite in povlecite, da bi premaknili desni okvir izbora.

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
sl: Kliknite in povlecite, da bi premaknili spodnjo frekvenco izbora.

en: Click and drag to move top selection frequency.
sl: Kliknite in povlecite, da bi premaknili vrhnjo frekvenco izbora.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
sl: Kliknite in povlecite, da premaknete sredinsko frekvenco izbora v spektralni vrh.

en: Click and drag to move center selection frequency.
sl: Kliknite in povlecite, da premaknete sredinsko frekvenco izbora.

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
sl: Kliknite in povlecite, da prilagodite pasovno širino frekvence.

note: i18n-hint: These are the names of a menu and a command in that menu
en: Edit, Preferences...
sl: Uredi nastavitve …

note: i18n-hint: %s is usually replaced by "Ctrl+P" for Windows/Linux, "Command+," for Mac
en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
sl: Večorodni način: %s za nastavitve miške in tipkovnice.

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
sl: Kliknite in povlecite, da določite pasovno širino frekvence.

en: Click and drag to select audio
sl: Kliknite in povlecite, da izberete posnetek

note: i18n-hint: "Snapping" means automatic alignment of selection edges to any nearby label or clip boundaries
en: (snapping)
sl: (pripenjanje)

en: Click and drag to move a track in time
sl: Kliknite in povlecite, da bi premaknili posnetek vzdolž časovne linije

en: Could not shift between tracks
sl: Zamik med stezami ni možen

en: Moved clips to another track
sl: Posnetki premaknjeni na drugo stezo

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
sl: Časovno zamaknjene steze/posnetki %.02f sekund

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
sl: Časovno zamaknjene steze/posnetki %.02f sekund

en: Move Clip
sl: Premakni posnetek

en: Collapse
sl: Strni

en: Delete Track
sl: Izbriši stezo

en: Open menu...
sl: Odpri meni ...

note: i18n-hint: Command names a modifier key on Macintosh keyboards
en: Command+Click
sl: Cmd+klik

note: i18n-hint: Ctrl names a modifier key on Windows or Linux keyboards
en: Ctrl+Click
sl: Krmilka+klik

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
sl: %s za izbor/preklic izbora stez. Povlecite navzgor ali navzdol za spremembo zaporedja stez.

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track.
sl: %s za izbor/preklic izbora stez.

note: i18n-hint: will substitute name of track for %s
en: Moved '%s' up
sl: Premaknjeno »%s« navzgor

en: Moved '%s' down
sl: Premaknjeno »%s« navzdol

en: Move Track
sl: Premakni stezo

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
sl: Kliknite za povečavo, dvigalka-klik za pomanjšanje

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
sl: Povlecite za povečanje področja, desno-kliknite za pomanjšanje

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
sl: Levo=Povečava, Desno=Pomanjšanje, Sredina=Normalno

note: i18n-hint: Title of the dialog no updates available.
en: No Updates Available
sl: Posodobitve niso na voljo

en: Check for Updates
sl: Poišči posodobitve

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Application'.
en: If you want to change your preference for automatic updates checking, you can find it in %s.
sl: Če želite spremeniti nastavitev za samodejno preverjanje obstoja posodobitev, jo lahko najdete pod %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Application page and is substituted into "... you can find it in %s." string. i18n-hint: a page in the Preferences dialog; use same name
en: Preferences > Application
sl: Nastavitve > Program

[ctx: update dialog]
en: Error checking for update
sl: Napaka pri preverjanju obstoja posodobitev

[ctx: update dialog]
en: Unable to connect to Audacity update server.
sl: Povezovanje s strežnikom posodobitev Audacity ni uspelo.

[ctx: update dialog]
en: Update data was corrupted.
sl: Podatki posodobitve so okvarjeni.

[ctx: update dialog]
en: Error downloading update
sl: Napaka pri prenašanju posodobitve

[ctx: update dialog]
en: Can't open the Audacity download link.
sl: Povezave za prenos Audacity ni moč odpreti.

en: Audacity update
sl: Posodobitev Audacity

en: Downloading %s
sl: Prenašanje %s

note: i18n-hint: Title of the app update notice dialog.
en: App update checking
sl: Preverjanje obstoja posodobitev programa

note: i18n-hint: The first paragraph of app update notice dialog.
en: To stay up to date, you will receive an in-app notification whenever there is a new version of Audacity available to download.
sl: Da bo vaš program vedno posodobljen, boste prejeli v okviru programa obvestilo, ko bo za prenos na voljo nova različica Audacity.

note: i18n-hint: The second paragraph of app update notice dialog
en: In order to protect your privacy, Audacity does not collect any personal information. However, app update checking does require network access.
sl: Da bi zaščitili vašo zasebnost, Audacity ne zbira vaših osebnih podatkov. Vendar pa preverjanje in iskanje posodobitev zahteva dostop do omrežja.

note: i18n-hint: Hint to the user about how to turn the app update off. %s is replaced with "Preferences > Application" link
en: You can turn off app update checking at any time in %s.
sl: Iskanje posodobitev lahko kadar koli izključite v %s.

note: i18n-hint: Title of the app update notice dialog.
en: App updates
sl: Posododitve programa

[ctx: update dialog]
en: Update Audacity
sl: Posodobi Audacity

[ctx: update dialog]
en: &Skip
sl: &Preskoči

[ctx: update dialog]
en: &Install update
sl: &Namesti posodobitev

[ctx: update dialog]
note: i18n-hint Substitution of version number for %s.
en: Audacity %s is available!
sl: Na voljo je Audacity %s!

[ctx: update dialog]
en: Changelog
sl: Zapisnik sprememb

[ctx: update dialog]
en: Read more on GitHub
sl: Preberi več na GitHubu

en: (disabled)
sl:  (onemogočeno)

en: Press
sl: Pritisnite

en: Button
sl: Gumb

note: i18n-hint: whether a button is pressed or not pressed
en: pressed
sl: pritisnjeno

en: not pressed
sl: ni pritisnjeno

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in VU Meter
en: R
sl: D

en: &Clear
sl: Po&čisti

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
sl: Zajemalnik

en: Empty
sl: Prazno

en: Menu
sl: – meni

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
sl: Merilnik

en: Disable Silent Monitoring
sl: Onemogoči tiho spremljanje

en: Enable Silent Monitoring
sl: Omogoči tiho spremljanje

en: Recording Meter Options
sl: Možnosti snemalnega merilnika

en: Playback Meter Options
sl: Možnosti predvajalnega merilnika

en: Refresh Rate
sl: Hitrost osveževanja

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
sl: Višja frekvenca osveževanja prikazuje spremembe merilca
    pogosteje. Frekvenca 30 Hz ali manj bi morala preprečiti
    vpliv na kakovost zvoka na počasnejših računalnikih.

en: Meter refresh rate per second [1-100]
sl: Hitrost osveževanja merilnika na sekundo [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
sl: Hitrost osveževanja merilnika na sekundo [1-100]:

en: Meter Style
sl: Slog merilnika

en: Gradient
sl: Preliv

en: Meter Type
sl: Vrsta merilnika

en: Orientation
sl: Usmeritev

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Vertical
sl: Navpično

en: Missing Plugins
sl: Manjkajoči vstavki

en: This project contains some realtime effect plugins that cannot be found on this system.
sl: Ta projekt vsebuje nekaj vstavkov za učinke v resničnem času, ki jih ni mogoče najti na sistemu.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "Learn more"
en: The project may sound different than intended. %s
sl: Projekt bo imel morda drugačen zven od načrtovanega. %s

en: Learn more
sl: Več o tem

en: (Use context menu to change format.)
sl: (Za spremembo zapisa uporabite kontekstni meni.)

note: i18n-hint: %s is replaced with a directory path.
en: Unable to write files to directory: %s.
sl: Datotek ni mogoče zapisati v mapo: %s.

note: i18n-hint: This message describes the error in the Error dialog.
en: Please check that the directory exists, has the necessary permissions, and the drive isn't full.
sl: Preverite, da mapa obstaja, da imate zanjo ustrezne pravice in da pogon ni poln.

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Directories'.
en: You can change the directory in %s.
sl: Mapo lahko spremenite pod %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Directories page.
en: Preferences > Directories
sl: Nastavitve > Mape

en: Don't show this warning again
sl: Tega opozorila ne prikaži več

en: NaN
sl: Ni število

en: Infinity
sl: Neskončno

en: -Infinity
sl: -neskončnost

en: Validation error
sl: Napaka potrjevanja

en: Empty value
sl: Prazna vrednost

en: Malformed number
sl: Nepravilno oblikovana številka

en: Not in range %d to %d
sl: Ni v obsegu %d od %d

en: Value overflow
sl: Prekoračena vrednost

en: Too many decimal digits
sl: Preveč decimalnih mest

en: Value not in range: %s to %s
sl: Vrednost ni v obsegu: %s do %s

en: Value must not be less than %s
sl: Vrednost ne sme biti manjša od %s

en: Value must not be greater than %s
sl: Vrednost ne sme biti večja od %s

en: Shelf Filter
sl: Polični filter

en: GNU General Public License v2.0
sl: Splošno javno dovoljenje GNU GPL v2.0

en: Filter type
sl: Vrsta filtra

en: Low-shelf
sl: Nizko polični

en: High-shelf
sl: Visoko polični

en: Frequency (Hz)
sl: Frekvenca (Hz)

en: Amount (dB)
sl: Količina (dB)

en: Error.~%Frequency set too high for selected track.
sl: Napaka.~%Frekvenca je nastavljena previsoko za izbrano stezo.

en: Spectral Edit Multi Tool
sl: Večstransko orodje urejanja spektra

en: ~aPlease select frequencies.
sl: ~aIzberite frekvence.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
sl: ~aPasovna širina je nič (zgornja in spodnja~%~
                           frekvenca sta obe enaki ~a Hz).~%~
                           Izberite frekvenčni obseg.

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
sl: ~aParametrov filtra ozkega pasu ni mogoče uveljaviti.~%~
                          Poskusite povečati omejitev spodnje frekvence~%~
                          ali zmanjšati »širino« filtra.

en: Error.~%
sl: Napaka.~%

en: Spectral Edit Parametric EQ
sl: Parametrični izravnalnik za urejanje spektra

en: Gain (dB)
sl: &Ojačitev (dB)

en: ~aLow frequency is undefined.
sl: Frekvenca ~aLow ni določena.

en: ~aHigh frequency is undefined.
sl: ~aVisoka frekvenca ni določena.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
sl: ~aOsrednja frekvenca mora biti nad 0 Hz.

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
sl: ~aFrekvenčni izbor je previsok za mero vzorčenja steze.~%~
                            Za trenutno stezo nastavitev visoke frekvence ne sme~%~
                            preseči ~a Hz.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
sl: ~aPasovna širina je nič (zgornja in spodnja~%~
                             frekvenca sta obe enaki ~a Hz).~%~
                             Izberite frekvenčni obseg.

en: Spectral Edit Shelves
sl: Police za urejanje spektra

en: GNU General Public License v2.0 or later
sl: Splošno javno dovoljenje GNU GPL v2.0 ali novejše

en: Studio Fade Out
sl: Studijsko utišanje

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
sl: Izbor je prekratek.~%Biti mora večji od dveh vzorcev.

en: Adjustable Fade
sl: Prilagojeno pojemanje/krepitev

en: Fade Type
sl: Vrsta pojemanja

en: Fade Up
sl: Pojemanje navzgor

en: Fade Down
sl: Pojemanje navzdol

en: S-Curve Up
sl: S-krivulja navzgor

en: S-Curve Down
sl: S-krivulja navzdol

en: Mid-fade Adjust (%)
sl: Prilagoditev sredi pojemanja (%)

en: Start/End as
sl: Začetek/konec kot

en: % of Original
sl: % izvirnika

en: dB Gain
sl: dB ojačitve

en: Start (or end)
sl: Začetek (ali konec)

en: End (or start)
sl: Konec (ali začetek)

en: Handy Presets (override controls)
sl: Priročne prednastavitve (preglasijo kontrolnike)

en: None Selected
sl: Ni izbrano

en: Linear In
sl: Linearni vhod

en: Linear Out
sl: Linearni izhod

en: Exponential In
sl: Eksponentni vhod

en: Exponential Out
sl: Eksponentni izhod

en: Logarithmic In
sl: Logaritemski vhod

en: Logarithmic Out
sl: Logaritemski izhod

en: Rounded In
sl: Zaokroženo navznoter

en: Rounded Out
sl: Zaokroženo navzven

en: Cosine In
sl: Kosinusni vhod

en: Cosine Out
sl: Kosinusni izhod

en: S-Curve In
sl: S-krivulja navznoter

en: S-Curve Out
sl: S-krivulja navzven

en: Error~%~%
sl: Napaka~%~%

en: ~aPercentage values cannot be negative.
sl: ~aOdstotkovna vrednost ne more biti negativna.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
sl: ~aOdstotkovna vrednost ne more biti večja od 1000 %.

en: ~adB values cannot be more than +100 dB.~%~%~
                                          Hint: 6 dB doubles the amplitude~%~
                                          -6 dB halves the amplitude.
sl: ~aVrednosti dB ne smejo biti višje od +100 dB.~%~%~
                                     Namig: 6 dB podvoji amplitudo,~%~
                                     -6 dB razpolovi amplitudo.

en: Beat Finder
sl: Iskalnik udarcev

en: Threshold Percentage
sl: Odstotek praga

en: Clip Fix
sl: Popravek porezave

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
sl: Benjamin Schwartz in Steve Daulton

en: Threshold of Clipping (%)
sl: Prag porezave (%)

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
sl: Zmanjšaj amplitudo, kar omogoča obnovo vrhov (dB)

en: Crossfade Clips
sl: Križno utišaj/ojačaj posnetke

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
sl: Napaka.~%Neveljaven izbor.~%Izbrana sta več kot 2 zvočna posnetka.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
sl: Napaka.~%Neveljaven izbor.~%Prazen prostor na začetku/koncu izbora.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
sl: Napaka.~%Posnetki navzkrižnega preliva se lahko uporabijo le na eni stezi.

en: Crossfade Tracks
sl: Križno utišaj/ojačaj steze

en: Fade TYPE
sl: VRSTA pojemanja

en: Constant Gain
sl: Konstantna ojačitev

en: Constant Power 1
sl: Konstantna moč 1

en: Constant Power 2
sl: Konstantna moč 2

en: Custom Curve
sl: Krivulja po meri

en: Custom curve
sl: Krivulja po meri

en: Fade direction
sl: Smer pojemanja

en: Alternating Out / In
sl: Izmenjujoči izhod/vhod

en: Alternating In / Out
sl: Izmenjujoči izhod/vhod

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
sl: Napaka.~%Izberite 2 (ali več) stez za navzkrižni preliv.

en: Delay
sl: Zakasnitev

en: Delay type
sl: Vrsta zakasnitve

en: Regular
sl: Običajno

en: Bouncing Ball
sl: Odbijajoča žoga

en: Reverse Bouncing Ball
sl: Obratna odbijajoča žoga

en: Delay level per echo (dB)
sl: Raven zamude na odmev (dB)

en: Delay time (seconds)
sl: Zakasnitev (sekund)

en: Pitch change effect
sl: Učinek zamika višine tona

en: Pitch/Tempo
sl: Višina tona / tempo

en: Low-quality Pitch Shift
sl: Nizkokakovostni zamik višine tona

en: High-quality Pitch Shift
sl: Visokokakovostni zamik višine tona

en: Pitch change per echo (semitones)
sl: Sprememba višine tona na odmev (poltoni)

en: Number of echoes
sl: Število odmevov

en: Allow duration to change
sl: Dovoli spremembo trajanja

en: Regular Interval Labels
sl: Oznake v rednih intervalih

note: i18n-hint: Refers to the controls 'Number of labels' and 'Label interval'.
en: Create labels based on
sl: Ustvari oznake glede na

en: Number and Interval
sl: Številke in interval

en: Number of Labels
sl: Število oznak

en: Label Interval
sl: Interval oznak

en: Number of labels
sl: Število oznak

en: Label interval (seconds)
sl: Interval oznak (v sekundah)

en: Length of label region (seconds)
sl: Dolžina območja za oznake (v sekundah)

en: Adjust label interval to fit length
sl: Prilagodi interval oznak, da ustreza dolžini

note: i18n-hint: Do not translate '##1'
en: Label text
sl: Besedilo oznake

en: Minimum number of digits in label
sl: Najmanjše število števk v oznaki

en: None - Text Only
sl: Brez - samo besedilo

en: 1 (Before Label)
sl: 1 (pred oznako)

en: 2 (Before Label)
sl: 2 (pred oznako)

en: 3 (Before Label)
sl: 3 (pred oznako)

en: 1 (After Label)
sl: 1 (za oznako)

en: 2 (After Label)
sl: 2 (za oznako)

en: 3 (After Label)
sl: 3 (za oznako)

en: Begin numbering from
sl: Začni oštevilčevati z

en: Message on completion
sl: Sporočilo ob zaključku

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Warnings only
sl: Samo opozorila

en: Error: There is insufficient space to create labels.~%
sl: Napaka: nezadosten prostor za ustvarjanje oznak.~%

en: Warning: Overlapping region labels.~%
sl: Opozorilo: prekrivajoče oznake območij.~%

note: i18n-hint:  Type of label
en: region labels
sl: oznake območij

en: point labels
sl: oznake točk

note: i18n-hint:  Number of labels produced at specified intervals.
en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
sl: ~a~a ~a v intervalih of ~a s.~%

en: ~aRegion length = ~a seconds.
sl: ~aDolžina območja = ~a s.

en: High-Pass Filter
sl: Visoko prepustni filter

en: Roll-off (dB per octave)
sl: Upad (dB na oktavo)

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
sl: Najmanjša frekvenca mora biti vsaj 0,1 Hz.

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
sl: Napaka:~%~%Frekvenca (~a Hz) je previsoka za mero vzorčenja steze.~%~%~
                     Mera vzorčenja steze je ~a Hz.~%~
                     Frekvenca mora biti manjša od ~a Hz.

note: i18n-hint: Name of effect that labels sounds
en: Label Sounds
sl: Označi zvoke

en: Threshold level (dB)
sl: Raven praga (dB)

en: Threshold measurement
sl: Merjenje praga

en: Peak level
sl: Raven vrha

en: Average level
sl: Povprečna raven

en: RMS level
sl: Raven RMS

en: Minimum silence duration
sl: Najkrajše trajanje tišine

en: Minimum label interval
sl: Najmanjši interval oznak

en: Label type
sl: Vrsta oznak

en: Point before sound
sl: Točka pred zvokom

en: Point after sound
sl: Točka po zvoku

en: Region around sounds
sl: Podočje okoli zvokov

en: Region between sounds
sl: Področje med zvoki

en: Maximum leading silence
sl: Najdaljša vodilna tišina

en: Maximum trailing silence
sl: Najdaljša sledilna tišina

en: Sound ##1
sl: Zvok ##1

note: i18n-hint: hours minutes and seconds. Do not translate "~a".
en: ~ah ~am ~as
sl: ~au ~am ~as

en: Too many silences detected.~%Only the first 10000 labels added.
sl: Zaznanih preveč tišin.~%Dodanih zgolj prvih 10000 oznak.

en: No sounds found.~%~
                     Try lowering 'Threshold level (dB)'.
sl: Zvokov ni mogoče najti.~%~
                      Poskusite znižati "Raven praga (dB)".

en: Labelling regions between sounds requires~%~
                     at least two sounds.~%~
                     Only one sound detected.
sl: Označevanje regij med zvoki zahteva~%~
     vsaj dva zvoka.~%Zaznan je le eden.

en: Legacy Limiter
sl: Opuščeni omejevalnik

en: Soft Limit
sl: Mehka omejitev

en: Hard Limit
sl: Ostra omejitev

note: i18n-hint: clipping of wave peaks and troughs, not division of a track into clips
en: Soft Clip
sl: Mehka porezava

en: Hard Clip
sl: Ostra porezava

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
sl: Ojačitev vhoda (dB)
    mono/Levo

en: Input Gain (dB)
    Right channel
sl: Ojačitev vhoda (dB)
    Desni kanal

en: Limit to (dB)
sl: Omeji na (dB)

en: Hold (ms)
sl: Zadrži (ms)

en: Apply Make-up Gain
sl: Dodaj povračilno ojačitev

en: Low-Pass Filter
sl: Nizko prepustni filter

en: Noise Gate
sl: Prag šuma

en: Select Function
sl: Izbor funkcije

en: Gate
sl: Prag

en: Analyze Noise Level
sl: Analiziraj raven šuma

en: Stereo Linking
sl: Stereo povezovanje

en: Link Stereo Tracks
sl: Poveži stereo zvočne steze

en: Don't Link Stereo
sl: Ne poveži stereo stez

en: Gate threshold (dB)
sl: Prag vrat (dB):

en: Gate frequencies above (kHz)
sl: Omeji frekvence nad (kHz)

en: Level reduction (dB)
sl: Zmanjšanje ravni (dB)

en: Attack (ms)
sl: Napad (ms)

en: Decay (ms)
sl: Upad (ms)

en: Error.~%~
                                 Gate frequencies above: ~s kHz~%~
                                 is too high for selected track.~%~
                                 Set the control below ~a kHz.
sl: Napaka.~%~
                                 Frekvence vrat nad ~s kHz~%~
                                 so previsoke za izbrano stezo.~%~
                                 Nastavite kontrolnik pod ~a kHz.

en: Error.~%~
                                Insufficient audio selected.~%~
                                Make the selection longer than ~a ms.
sl: Napaka.~%~
                                Izbran je nezadostni zvok.~%~
                                Izbor naj bo daljši od ~a ms.

en: Peak based on first ~a seconds ~a dB~%~
                   Suggested Threshold Setting ~a dB.
sl: Vrh glede na prvih ~a sekund ~a dB~%
      Predlagana nastavitev praga ~a dB.

note: i18n-hint: hours and minutes. Do not translate "~a".
en: ~ah ~am
sl: ~au ~am

en: Notch Filter
sl: Filter ozkega pasu

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
sl: Steve Daulton in Bill Wharrie

en: Q (higher value reduces width)
sl: Q (višja vrednost zmanjša širino)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                   Track sample rate is ~a Hz.~%~
                   Frequency must be less than ~a Hz.
sl: Napaka:~%~%Frekvenca (~a Hz) je previsoka za mero vzorčenja steze.~%~%~
                     Mera vzorčenja steze je ~a Hz.~%~
                     Frekvenca mora biti manjša od ~a Hz.

en: Nyquist Plugin Installer
sl: Namestitvenik vstavkov Nyquist

note: i18n-hint: "Browse..." is text on a button that launches a file browser.
en: Select file(s) to install
sl: Izberite datoteke za nameščanje

en: Plug-in
sl: Vstavek

en: Lisp file
sl: Datoteke Lisp

en: HTML file
sl: Datoteka HTML

en: Text file
sl: Besedilna datoteka

en: All supported
sl: Vse podprte datoteke

en: Allow overwriting
sl: Dovoli prepisovanje

en: Disallow
sl: Onemogoči

en: Allow
sl: Dovoli

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
sl: Uspelo je.~%F datotek zapisanih v ~%~s~%

en: Warning.~%Failed to copy some files:~%
sl: Opozorilo.~%F ni uspel kopirati nekaterih datotek:~%

en: Plug-ins installed.~%(Use the Plug-in Manager to enable effects):
sl: Vstavki so nameščeni.~%Uporabite upravitelja vstavkov za omogočanje učinkov:

en: Plug-ins updated:
sl: Posodobljeni vstavki:

en: Files copied to plug-ins folder:
sl: Datoteke, kopirane v mapo vstavkov:

en: Not found or cannot be read:
sl: Ni mogoče najti ali prebrati:

en: Unsupported file type:
sl: Nepodprta vrsta datotek:

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
sl: Datoteke so že nameščene ('Dovoli prepisovanje' je onemogočeno):

en: Cannot be written to plug-ins folder:
sl: Pisanje v mapo vstavkov ni možno:

en: Error.~%No file selected.
sl: Napaka.~%Izbrana ni nobena datoteka.

en: Pluck
sl: Brenk

en: Pluck MIDI pitch
sl: Višina tona MIDI za brenk

en: Fade-out type
sl: Vrsta utišanja

en: Abrupt
sl: Nenadno

en: Gradual
sl: Postopno

en: Duration (60s max)
sl: Trajanje (največ 60 s)

en: Rhythm Track
sl: Ritmična steza

en: Dominic Mazzoni, David R. Sky and Steve Daulton
sl: Dominic Mazzoni, David R. Sky in Steve Daulton

en: 30 - 300 beats/minute
sl: 30 - 300 udarcev/minuto

en: Beats per bar
sl: Udarcev na takt

en: 1 - 20 beats/measure
sl: 1 - 20 udarcev/takt

en: Swing amount
sl: Količina zamaha

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
sl: Nastavite število taktov na nič, da omogočite trajanje ritmske steze.

en: Number of bars
sl: Število taktov

en: 1 - 1000 bars
sl: 1 - 1000 taktov

en: Rhythm track duration
sl: Trajanje ritmične steze

en: Used if 'Number of bars' = 0
sl: Uporabljeno, če je število taktov enako 0

en: Start time offset
sl: Začetni časovni odmik

en: Silence before first beat
sl: Tišina pred prvim udarcem

en: Beat sound
sl: Zvok udarca

en: Metronome Tick
sl: Udarci metronoma

en: Ping (short)
sl: Klenk (kratek)

en: Ping (long)
sl: Klenk (dolg)

en: Cowbell
sl: Kravji zvonec

en: Resonant Noise
sl: Resonančni šum

en: Noise Click
sl: Prasket šuma

en: Drip (short)
sl: Kapljanje/škrebljanje (kratko)

en: Drip (long)
sl: Kapljanje/škrebljanje (dolgo)

en: MIDI pitch of strong beat
sl: Višina tona MIDI močnega udarca

en: MIDI pitch of weak beat
sl: Višina tona MIDI šibkega udarca

en: Set either 'Number of bars' or~%~
                        'Rhythm track duration' to greater than zero.
sl: Določite »Število taktov« ali~%~
                        »Trajanje steze ritma« na več kot nič.

en: Risset Drum
sl: Rissetov boben

en: Decay (seconds)
sl: Upad (sekund)

en: Center frequency of noise (Hz)
sl: Osrednja frekvenca šuma (Hz)

en: Width of noise band (Hz)
sl: Širina pasu šuma (Hz)

en: Amount of noise in mix (percent)
sl: Količina šuma v miksu (odstotek)

en: Amplitude (0 - 1)
sl: Amplituda (0-1)

en: Sample Data Export
sl: Izvoz vzorčnih podatkov

en: Limit output to first
sl: Omeji izhod na prvega

en: Measurement scale
sl: Merska lestvica

en: Export data to
sl: Izvozi podatke v

en: CSV files
sl: Datoteke CSV

en: HTML files
sl: Datoteke HTML

en: Index (text files only)
sl: Indeksiraj (samo besedilne datoteke)

en: Sample Count
sl: Število vzorcev

en: Time Indexed
sl: Časovno indeksirano

en: Include header information
sl: Vključi informacije glave

en: Minimal
sl: Najmanjše

en: Optional header text
sl: Neobvezno besedilo glave

en: Channel layout for stereo
sl: Postavitev kanalov za stereo

note: i18n-hint: Left and Right
en: L-R on Same Line
sl: L-D na isti črti

en: Alternate Lines
sl: Izmenjujoče

note: i18n-hint: L for Left
en: L Channel First
sl: Najprej L-kanal

en: Show messages
sl: Pokaži sporočila

en: Errors Only
sl: Samo napake

en: Left Channel.~%~%
sl: Levi kanal.~%~%

en: ~%~%Right Channel.~%~%
sl: ~%~%Desni kanal.~%~%

en: ~aData written to:~%~a
sl: ~aPodatki zapisani v:~%~a

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
sl: Mera vzorčenja: ~a Hz.  Vzorči vrednosti na lestvici ~a.~%~a~%~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
sl: ~a   ~a~%~aMera vzorčenja: ~a Hz.~%LeObdelana dolžina: ~a vzorcev ~a s.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
sl: ~a   ~a~%~aMera vzorčenja: ~a Hz. Vzorči vrednosti na lestvici ~a.~%~
                         Obdelana dolžina: ~a vzorce ~a s.~a

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
sl: ~a~%Mera vzorčenja: ~a Hz. Vzorči vrednosti na lestvici ~a. ~a.~%~aObdelana dolžina: ~a ~
                      vzorcev, ~a s.~%Vrh amplitude: ~a (linearno) ~a dB.  Neuteženi RMS: ~a dB.~%~
                      Odmik DC: ~a~a

en: ~a linear, ~a dB.
sl: ~a linearno, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
sl: Levo: ~a lin, ~a dB | Desno: ~a lin, ~a dB.

en: ~a samples.
sl: ~a vzorcev.

en: ~a seconds.
sl: ~a sekund.

en: Audio data analysis:
sl: Analiza zvokovnih podatkov:

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
sl: <b>Mera vzorčenja:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

note: i18n-hint: abbreviates "decibels"
en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
sl: <b>Konica amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root-mean-square, a method of averaging a signal; there also "weighted" versions of it but this isn't that
en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
sl: <b>RMS</b> (neuteženo): &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: DC derives from "direct current" in electronics, really means the zero frequency component of a signal
en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
sl: <b>Zamik DC:</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
sl: ~a linearno, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
sl: Levo: ~a lin, ~a dB | Desno: ~a linearno, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: sample data
sl: vzorčni podatki

en: Sample #
sl: Št. vzorca

en: Value (linear)
sl: Vrednost (linearno)

en: Value (dB)
sl: Vrednost (dB)

en: audio sample value analysis
sl: Analiza vrednosti zvokovnih vzorcev

en: Left (linear)
sl: Levo (linearno)

en: Right (linear)
sl: Desno (linearno)

en: Left (dB)
sl: Levo (dB)

en: Right (dB)
sl: Desno (dB)

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
sl: Z orodjem <span>Sample Data Export</span> za
    <a href="~a">Audacity</a> izdelal Steve
    Daulton

en: linear
sl: Linearno

en: 2 channels (stereo)
sl: 2 kanala (stereo)

en: 1 channel (mono)
sl: 1 kanal (mono)

en: One column per channel.~%
sl: En stolpec na kanal.~%

en: One row per channel.~%
sl: Ena vrstica na kanal.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
sl: Levi, nato desni kanal na isti črti.~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
sl: Levi in desni kanali v zaporedju izmenjevanja.~%

en: Left channel first then right channel.~%
sl: Najprej levi kanal, nato desni kanal.~%

en: Unspecified channel order
sl: Nenavedeno zaporedje kanalov

en: Error.~%"~a" cannot be written.
sl: Napka.~%"~a" ni mogoče zapisati.

en: Sample Data Import
sl: Uvoz vzorčnih podatkov

en: Select file
sl: Izberite datoteko

en: Invalid data handling
sl: Neveljavna obravnava podatkov

en: Throw Error
sl: Vrzi napako

en: Read as Zero
sl: Preberi kot nič

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
sl: Napaka~%~
                            '~a' ni mogoče odpreti.~%~
                            Preverite, da datoteka obstaja.

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
sl: Napaka:~%~
                  Datoteka mora vsebovati zgolj navadno besedilo ASCII~%~
                  (neveljaven bajt '~a' pri bajtu št.: ~a).

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
sl: Napaka~%~
                  Podatki morajo biti števila v običajnem besedilu ASCII.~%~
                  '~a' ni številska vrednost.

en: Error.~%Unable to open file
sl: Napaka.~%Datoteke ni mogoče odpreti.

en: Spectral Delete
sl: Spektralno brisanje

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
sl: Napaka.~%Mera vzorčenja steze pod 100 Hz ni podprta.

en: Waveform type
sl: Vrsta signalne oblike

en: Triangle
sl: Trikotnik

en: Inverse Sawtooth
sl: Obratni zobati

en: Starting phase (degrees)
sl: Začetna faza (stopinje)

en: Wet level (percent)
sl: Raven vlažnega (odstotek)

en: Edgar-RFT and Steve Daulton
sl: Edgar-RFT in Steve Daulton

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
sl: Oddaljenost: (1 - 120, privzeto 20)

en: Output choice
sl: Izbor izhoda

en: Both Channels
sl: Oba kanala

en: Right Only
sl: Samo desna

en: Number of vocoder bands
sl: Število pasov vocoderja

en: Amplitude of carrier wave (percent)
sl: Amplituda nosilnega vala (odstotek)

en: Amplitude of white noise (percent)
sl: Amplituda belega šuma (odstotek)

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
sl: Amplituda radarskih igel (odstotek)

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
sl: Frekvenca radarskih igel (Hz)

en: Error.~%No modulation carrier.
sl: Napaka.~%Brez nosilca modulacije.

note: Effects menu group name; audio dynamics compression, not data compression
en: Volume and Compression
sl: Glasnost in stiskanje

note: Effects menu group name
en: Fading
sl: Pojemanje

en: Pitch and Tempo
sl: Višina tona in tempo

en: EQ and Filters
sl: Izenačevanje in filtri

en: Noise Removal and Repair
sl: Odstranjevanje šuma in popravki

en: Delay and Reverb
sl: Zamik in odmev

en: Distortion and Modulation
sl: Popačenje in modulacija

note: Effects menu group name
en: Special
sl: Posebno

en: Vocal Reduction and Isolation
sl: Redukcija in izolacija vokalov

en: Vocal Remover
sl: Odstranjevalec glasu

en: Spectral Tools
sl: Spektralna orodja

en: Legacy
sl: Opuščeno
