audacity 3.7.2 - en to et translation catalogue (4138 entries)

en: This plugin could not be loaded.
    It may have been deleted.
et: Seda pluginat ei õnnestunud laadida.
    See võib olla kustutatud.

en: Plugin Error
et: Plugini viga

en: Applied effect: %s
et: Rakendatud efekt: %s

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
et: Korda %s

en: Stream is active ... unable to gather information.
et: Voog on aktiivne ... ei saa teavet koguda.

en: Default recording device number: %d
et: Salvestusseadme vaikenumber: %d

en: Default playback device number: %d
et: Vaikimisi taasesitusseadme number: %d

en: No devices found
et: Ühtegi seadet ei leitud

en: Device info unavailable for: %d
et: Seadme teave pole saadaval:%d

en: Device ID: %d
et: Seadme ID: %d

en: Device name: %s
et: Seadme nimi: %s

en: Host name: %s
et: Hosti nimi: %s

en: Recording channels: %d
et: Salvestuskanalid: %d

en: Playback channels: %d
et: Taasesituskanalid: %d

en: Low Recording Latency: %g
et: Madal salvestamise latentsusaeg: %g

en: Low Playback Latency: %g
et: Madal taasesituse latentsusaeg: %g

en: High Recording Latency: %g
et: Kõrge salvestamise latentsusaeg: %g

en: High Playback Latency: %g
et: Kõrge taasesituse latentsusaeg: %g

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Playback Rates:
et: Toetatud taasesituskiirused:

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Capture Rates:
et: Toetatud salvestusmäärad:

en: Selected recording device: %d - %s
et: Valitud salvestusseade: %d - %s

en: No recording device found for '%s'.
et: Ühtegi salvestusseadet ei leitud '%s'.

en: Selected playback device: %d - %s
et: Valitud taasesitusseade: %d - %s

en: No playback device found for '%s'.
et: Ühtegi salvestusseadet ei leitud '%s'.

en: Supported Rates:
et: Toetatud määrad:

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
et: Ilma mõlema seadmeta ei saa kontrollida vastastikuseid diskreetimissagedusi.

en: Received %d while opening devices
et: Seadmete avamisel saadi %d

en: Unable to open Portmixer
et: Portmixeri avamine ebaõnnestus

en: Available mixers:
et: Saadaval mikserid:

en: Available recording sources:
et: Saadaolevad salvestusallikad:

en: Available playback volumes:
et: Saadaolevad taasesituse helitugevused:

en: Recording volume is emulated
et: Salvestustugevust emuleeritakse

en: Recording volume is native
et: Salvestuse helitugevus on algne

en: Could not find any audio devices.
et: Ühtegi heliseadet ei leitud.

en: You will not be able to play or record audio.
et: Te ei saa heli esitada ega salvestada.

en: Error: %s
et: Viga: %s

en: Error Initializing Audio
et: Viga heli lähtestamisel

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
et: Viga salvestusseadme avamisel.
    Vea kood: %s

en: Error
et: Viga

en: Out of memory!
et: Mälu lõppes!

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
et: Salvestustaseme automaatne reguleerimine on peatatud. Rohkem optimeerida ei saanud. Ikka liiga kõrge.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
et: Salvestustaseme automaatne reguleerimine vähendas helitugevust väärtuseni %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
et: Salvestustaseme automaatne reguleerimine on peatatud. Rohkem optimeerida ei saanud. Ikka liiga madal.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
et: Automaatne salvestustaseme reguleerimine suurendas helitugevust kuni %.2f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
et: Salvestustaseme automaatne reguleerimine on peatatud. Analüüside koguarv on ületatud, leidmata vastuvõetavat mahtu. Ikka liiga kõrge.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
et: Salvestustaseme automaatne reguleerimine on peatatud. Analüüside koguarv on ületatud, leidmata vastuvõetavat mahtu. Ikka liiga madal.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
et: Salvestustaseme automaatne reguleerimine on peatatud. %.2f tundub vastuvõetav maht.

en: Failed to encode preset from "%s"
et: Eelseade kodeerimine ebaõnnestus "%s"

en: Unable to store preset in config file
et: Eelseadet ei saa konfiguratsioonifaili salvestada

en: Couldn't open "%s"
et: Ei saanud avada "%s"

en: Failed to write XML preset to "%s"
et: XML-i eelseadistuse kirjutamine nurjus "%s"

en: Unable to read the preset from "%s"
et: Eelseadet ei saa lugeda "%s"

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
et: Heliüksus

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
et: Heliüksuse efektid

en: The Audacity Team
et: Audacity meeskond

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
et: Pakub Audacityle heliüksuse efektide tuge

en: Could not find component
et: Komponenti ei leitud

en: Could not initialize component
et: Komponenti ei saanud lähtestada

en: Failed to decode "%s" preset
et: Eelseadistuse "%s" dekodeerimine ebaõnnestus

en: Failed to convert "%s" preset to internal format
et: Eelseadistuse "%s" teisendamine sisevormingusse nurjus

en: Failed to create property list for "%s" preset
et: Eelseadistuse "%s" atribuutide loendi loomine ebaõnnestus

en: Failed to set class info for "%s" preset
et: Eelseade "%s" klassi teabe määramine ebaõnnestus

en: Failed to set preset name
et: Eelseadistatud nime määramine ebaõnnestus

en: Failed to retrieve preset content
et: Eelseadistatud sisu toomine ebaõnnestus

en: Failed to convert property list to XML data
et: Atribuutide loendi teisendamine XML-andmeteks ebaõnnestus

en: XML data is empty after conversion
et: XML-andmed on pärast teisendamist tühjad

en: Message
et: Teade

en: Amplify
et: Avardada

en: Auto Duck
et: Auto võimekus

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
et: Vähendab ühe või mitme loo helitugevust alati, kui konkreetse "kontrollraja" helitugevus jõuab teatud tasemeni

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
et: Valisite pala, mis ei sisalda heli. AutoDuck saab töödelda ainult heliribasid.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
et: Auto Duck vajab kontrollrada, mis peab asuma valitud raja(de) all.

en: Rendering Control-Track Time-Stretched Audio
et: Renderdamine Control-Track Time-Stretched Audio

en: Bass and Treble
et: Bass ja Kõrged

en: Simple tone control effect
et: Lihtne toonikontrolli efekt

en: Change Pitch
et: Muuda helikõrgust

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
et: Muudab raja kõrgust ilma selle tempot muutmata

en: High Quality Pitch Change
et: Kvaliteetne helikõrguse muutus

en: Change Speed and Pitch
et: Muuda kiirust ja sammu

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
et: Muudab raja kiirust, muutes ka selle kõrgust

en: Change Tempo
et: Muuda tempot

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
et: Muudab valiku tempot ilma selle helikõrgust muutmata

en: High Quality Tempo Change
et: Kvaliteetne tempo muutus

en: Click Removal
et: Klõpsake nuppu Eemaldamine

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
et: Click Removal on mõeldud heliradade klõpsude eemaldamiseks

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
et: Algoritm ei kehti sellel helil. Midagi ei muutunud.

en: Selection must be larger than %d samples.
et: Valik peab olema suurem kui %d valimit.

en: You can only measure one track at a time.
et: Korraga saab mõõta ainult ühte rada.

en: Please select an audio track.
et: Palun valige heliriba.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
et: Sobimatu helivalik.
    Veenduge, et heli oleks valitud.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
et: Midagi pole mõõta.
    Palun valige raja osa.

en: Hard Clipping
et: Kõva lõikamine

en: Soft Clipping
et: Pehme lõikamine

en: Soft Overdrive
et: Pehme Overdrive

en: Medium Overdrive
et: Keskmine Overdrive

en: Hard Overdrive
et: Kõva Overdrive

en: Cubic Curve (odd harmonics)
et: Kuupkõver (paaritud harmoonilised)

en: Even Harmonics
et: Isegi harmoonilised

en: Expand and Compress
et: Laiendamine ja tihendamine

en: Leveller
et: Võimsuse reguleerija

en: Rectifier Distortion
et: Parandusmoonutus

en: Hard Limiter 1413
et: Kõva piiraja 1413

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
et: Kõva klipp -12dB, 80% meigi juurdekasv

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
et: Pehme klipp -12dB, 80% võimendus

en: Walkie-talkie
et: Raadioside

en: Blues drive sustain
et: Bluusi ajam toetab

en: Light Crunch Overdrive
et: Kerge särisemise ülekäik

en: Heavy Overdrive
et: Raske Overdrive

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
et: 3. Harmooniline (täiuslik viies)

en: 2nd Harmonic (Octave)
et: 2. Harmooniline (oktaav)

en: Gated Expansion Distortion
et: Pordi laienduse moonutus

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
et: Ekvalaiser, kerge, -70dB müratase

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
et: Ekvalaiser, mõõdukas, -70dB müratase

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
et: Ekvalaiser, raske, -70dB müratase

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
et: Ekvalaiser, raskem, -70dB müratase

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
et: Ekvalaiser, raskeim, -70dB müratase

en: Half-wave Rectifier
et: Poollaine alaldi

en: Full-wave Rectifier
et: Täislaine alaldi

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
et: Täislainekorrigeerija (alalisvoolu blokeeritud)

en: Percussion Limiter
et: Löökpillide piiraja

en: Distortion
et: Moonutused

en: Waveshaping distortion effect
et: Lainevaheldusliku moonutuse efekt

en: DTMF Tones
et: DTMF toonid

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
et: Genereerib kahetoonilisi mitmesageduslikke (DTMF) toone, nagu need, mida toodab telefonide klahvistik

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
et: DTMF-i jada tühi.
    Selle efekti saamiseks kontrollige KÕIKI seadeid.

en: Echo
et: Kaja

en: Repeats the selected audio again and again
et: Kordab valitud heli ikka ja jälle

en: Requested value exceeds memory capacity.
et: Taotletud väärtus ületab mälumahtu.

en: Equalization
et: Võrdsustamine

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
et: Reguleerib teatud sageduste helitugevust

en: 100Hz Rumble
et: 100Hz Kohin

en: AM Radio
et: AM Raadio

en: Bass Boost
et: Bassi võimendus

en: Bass Cut
et: Bassi lõikamine

en: Low rolloff for speech
et: Madal rullfoor kõne jaoks

en: Telephone
et: Telefon

en: Treble Boost
et: Diskandi võimendus

en: Treble Cut
et: Diskandi lõikamine

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
et: Võrdsustamise rakendamiseks peab kõigil valitud radadel olema sama valimimäär.

en: Track sample rate is too low for this effect.
et: Raja proovikiirus on selle efekti jaoks liiga madal.

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
et: nimetu

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
et: Viga EQ kõverate laadimisel failist:
    %s
    Veateade ütleb:
    %s

en: Error Saving Equalization Curves
et: Viga tasanduskõverate salvestamisel

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
et: Taotletud kõverat ei leitud, kasutades sõna "nimetamata"

en: Cosine
et: Koosinus

en: Cubic
et: Kuubik

en: Fade In
et: Sulata sisse

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
et: Valitud helile lineaarse hääbumise rakendamine

en: Fade Out
et: Sulata välja

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
et: Rakendab valitud helile lineaarse hajumise

en: Find Clipping
et: Lõike otsimine

en: Creates labels where clipping is detected
et: Loob sildid, kus tuvastatakse lõiked

en: Clipping
et: Lõikamine

en: There is not enough room available to generate the audio
et: Heli genereerimiseks pole piisavalt ruumi

en: Invert
et: Teistpidi

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
et: Pöörab helinäidised tagurpidi, pöörates nende polaarsuse ümber

en: Legacy Compressor
et: Legacy kompressor

en: Compresses the dynamic range of audio
et: Tihendab dünaamilise heliulatuse

en: Loudness Normalization
et: Valjuse normaliseerimine

en: Sets the loudness of one or more tracks
et: Määrab ühe või mitme pala valjuse

en: Normalizing Loudness...
et: Valjuse normaliseerimine ...

en: Analyzing: %s
et: Analüüsimine: %s

en: Processing: %s
et: Töötlemine: %s

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "white noise" having a uniform spectrum
en: White
et: Valge müra

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "pink noise" having a spectrum with more power in low frequencies
en: Pink
et: Roosa

en: Noise
et: Müra

en: Generates one of three different types of noise
et: Tekitab ühe kolmest erinevast müratüübist

en: Median
et: Keskmine

en: Second greatest
et: Suuruselt teine

en: Old
et: Vana

en: Noise Reduction
et: Müra vähendamine

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
et: Eemaldab taustamüra, nagu ventilaatorid, lindimüra või sumin

en: Steps per block are too few for the window types.
et: Samme ploki kohta on aknatüüpide jaoks liiga vähe.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
et: Sammud ploki kohta ei tohi ületada akna suurust.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
et: Mediaanmeetodit ei rakendata rohkem kui nelja sammu puhul akna kohta.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
et: 1. ja 2. sammu jaoks peate määrama sama akna suuruse.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
et: Hoiatus: aknatüübid ei ole samad, mis profiilide koostamisel.

en: All noise profile data must have the same sample rate.
et: Kõigil müraprofiili andmetel peab valimi kiirus olema sama.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
et: Müraprofiili proovikiirus peab vastama töödeldava heli kiirusele.

en: Selected noise profile is too short.
et: Valitud müraprofiil on liiga lühike.

en: Normalize
et: Normaliseerida

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
et: Määrab ühe või mitme raja maksimaalse amplituudi

en: Removing DC offset and Normalizing...
et: Eemaldame DC nihke ja normaliseerime ...

en: Removing DC offset...
et: Eemaldame DC nihke

en: Normalizing without removing DC offset...
et: Normaliseerimine ilma DC-väljaandmist eemaldamata...

en: Not doing anything...
et: Ei tee midagi...

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
et: Stereopaari esimese raja analüüsimine: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
et: Stereopaari teise raja analüüsimine: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
et: Stereokanalite iseseisev töötlemine: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
et: Stereopaari esimese raja töötlemine: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
et: Stereopaari teise raja töötlemine: %s

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
et: Paulstretch on mõeldud ainult äärmusliku ajavenituse või "staasi" efekti jaoks

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
et: Helivalik on eelvaate jaoks liiga lühike.
    
    Proovige helivalikut suurendada vähemalt %.1f sekundini,
    või vähendades "ajaresolutsiooni" vähem kui %.1f sekundini.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
et: Eelvaadet ei saa teha.
    
    Praeguse helivaliku puhul maksimaalne
    "Aja eraldusvõime" on %.1f sekundit.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
et: "Aja resolutsioon" on valiku tegemiseks liiga pikk.
    
    Proovige helivalikut suurendada vähemalt %.1f sekundini,
    või vähendades "ajaresolutsiooni" vähem kui %.1f sekundini.

en: Phaser
et: Etapistamine

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
et: Ühendab faasinihkega signaalid algse signaaliga

en: To plot the spectrum, all selected tracks must have the same sample rate.
et: Spektri joonistamiseks peavad kõik valitud lood olema sama proovivõtusagedusega.

en: Audio could not be analyzed. This may be due to a stretched or pitch-shifted clip.
    Try resetting any stretched clips, or mixing and rendering the tracks before analyzing
et: Heli ei olnud võimalik analüüsida. Selle põhjuseks võib olla venitatud või kõrguse suhtes nihkunud klipp.
    Proovige nullida venitatud klippe või miksida ja renderdada lugusid enne analüüsimist

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
et: Valiti liiga palju heli. Analüüsitakse ainult heli esimest %.1f sekundit.

en: Repair
et: Paranda

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
et: Määrab ühe või mitme raja maksimaalse amplituudi

en: The Repair effect cannot be applied within stretched or shrunk clips
et: Remondi efekti ei saa rakendada venitatud või kahandatud klippide sees

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
et: Remondiefekt on mõeldud kasutamiseks kahjustatud heli väga lühikestel lõikudel (kuni 128 näidist).
    
    Suumige sisse ja valige parandamiseks väike sekundi murdosa.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
et: Remont töötab, kasutades audioandmeid väljaspool valikupiirkonda.
    
    Palun valige piirkond, mille vähemalt ühte külge puutub heli.
    
    Mida rohkem ümbritsevat heli, seda paremini toimib see.

en: Repeat
et: Korda

en: Repeats the selection the specified number of times
et: Kordab valikut määratud arv kordi

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Acoustic
et: Akustiline

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Artificial
et: Kunstlik

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Clean
et: Puhasta

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern
et: Kaasaegne

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal I
et: Vokaal I

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal II
et: Vokaal II

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Dance Vocal
et: Tantsu vokaal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Modern Vocal
et: Kaasaegne vokaal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Voice Tail
et: Häälesaba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Bathroom
et: Vannituba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Bright
et: Väike tuba hele

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Dark
et: Väike tuba tume

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Medium Room
et: Keskmine olek

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Large Room
et: Suur ruum

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Church Hall
et: Kiriku saal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Cathedral
et: Katedraal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Big Cave
et: Suur koobas

en: Reverb
et: Järelkaja

en: Adds ambience or a "hall effect"
et: Lisage meeleolu või "saali efekt"

en: Reverse
et: Tagurpidi

en: Reverses the selected audio
et: Pöörab valitud heli ümber

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
et: SBSMS-i aja / noodi sageduse venitamine

en: Lowpass
et: Madalpääs

en: Highpass
et: Kõrgpääsfilter

en: Classic Filters
et: Klassikalised filtrid

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
et: Teostab IIR-filtreerimist, mis jäljendab analoogfiltreid

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
et: Filtri rakendamiseks peab kõigil valitud radadel olema sama proovikiirus.

[ctx: generator]
note: i18n-hint: noun
en: Silence
et: Vaikus

en: Creates audio of zero amplitude
et: Loob nullamplituudiga heli

en: Stereo To Mono
et: Stereo monoks

en: Converts stereo tracks to mono
et: Teisendab stereorajad monoks

en: Mixing down to mono
et: Segamine tagasi mono-ks

en: Sliding Stretch
et: Libisev venitus

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
et: Võimaldab tempot ja/või helikõrgust pidevalt muuta

en: Linear
et: Lineaarne

en: Logarithmic
et: Logaritmiline

en: Square
et: Ruut

en: Sawtooth
et: Saehammas

en: Square, no alias
et: Ruut, pseudonüümi pole

[ctx: waveform]
en: Triangle
et: Kolmnurk

en: Truncate Detected Silence
et: Kärbi tuvastatud vaikus

en: Compress Excess Silence
et: Tihendage liigne vaikus

en: Truncate Silence
et: Kärpige vaikust

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
et: Vähendab automaatselt lõikude pikkust, mille maht on alla määratud taseme

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
et: Iseseisva kärpimise korral võib igas sünkroonimislukustusriba rühmas olla ainult üks valitud heliriba.

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
et: Kiired toonikvaliteedi variatsioonid, nagu see kitarriheli, mis oli nii populaarne 1970ndatel

en: Cannot proceed to upload.
et: Üleslaadimist ei saa jätkata.

note: i18n-hint: database operation has failed because the requested item was not found
en: File not found
et: Faili ei leitud

en: Project was closed before snapshot was created
et: Projekt suleti enne hetktõmmise loomist

en: Invalid Response: %s
et: Vigane vastus: %s

en: Export failed
et: Eksport ebaõnnestus

en: Export error
et: Ekspordi viga

en: Failed to attach to the Cloud project database
et: Pilveprojektide andmebaasiga ühendamine ebaõnnestus

en: Failed to decompress the Cloud project block
et: Pilveprojekti ploki lahtipakkimine ebaõnnestus

en: Local project data was removed before the sync has completed
et: Kohalikud projektiandmed eemaldati enne sünkroonimise lõppemist

en: Failed to deserialize the response
et: Vastuse deserialiseerimine ebaõnnestus

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Glue Compressor
et: Liitmise kompressor

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Gentle
et: Õrn

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Make It Right Master
et: Tee õigeks Master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Brick Wall Master
et: Telliskiviseina Master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Lead Vocals
et: Juhtvokaal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Power Vocals
et: Jõuline vokaal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Vocal Control
et: Vokaali juhtimine

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Vocal Touch-Up
et: Hääleparandus

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Voice Memos Balancer
et: Häälmemode tasakaalustaja

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Podcast/Radio
et: Podcast/Raadio

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Piano
et: Klaver

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Acoustic Guitar
et: Akustiline gitarr

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Bass Guitar
et: Basskitarr

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. Strings is violins, etc
en: Strings
et: Stringid

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Kick Drums
et: Löögitrummid

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Drums Control
et: Trummide juhtimine

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Master Limiter
et: Peapiiraja

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: SFX Limiter
et: SFX piiraja

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. VO means Voiceover.
en: VO Limiter
et: VO piiraja

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern Punch
et: Moodne Punch

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern Punch 2
et: Moodne Punch 2

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Play it Loud
et: Esitage seda valjult

en: Built-in
et: Sisseehitatud

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
et: %s:Allolevaid seadeid ei saanud laadida. Kasutatakse vaikesätteid.
    
    %s

en: Applying %s...
et: Rakendades %s...

en: Builtin Effects
et: Sisseehitatud efektid

en: Provides builtin effects to Audacity
et: Pakub Audacityle sisseehitatud efekte

en: Unknown built-in effect name
et: Tundmatu sissemise efekti nimi

en: Mix and Render
et: Miksi ja renderda

en: Mixing and rendering tracks
et: Radade miksimine ja renderdamine

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
et: Sisemine viga asukohas %s %s reas %d.
    Palun teavitage Audacity meeskonda aadressil https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
et: Sisemine viga %s reas %d.
    Palun teavitage Audacity meeskonda aadressil https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal Error
et: Sisemine viga

en: Rectangular
et: Nelinurkne

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=2.5)
et: Gaussi (a=2,5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=3.5)
et: Gaussi (a=3,5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=4.5)
et: Gaussi (a=4,5)

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
et: Viga (fail ei pruugi olla kirjutatud): %s

en: Audacity failed to open a file in %s.
et: Audacityl ei õnnestunud faili avada %s.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
et: Audacityl ei õnnestunud failist sisse lugeda %s.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
et: Audacity kirjutas edukalt faili %s kuid ei suutnud seda ümber nimetada %s.

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
et: Audacityl ei õnnestunud faili kirjutada.
    Võib-olla %s ei ole kirjutatav või ketas on täis.

en: File Error
et: Faili viga

en: All files
et: Kõik failid

note: i18n-hint an Audacity project is the state of the program, stored as files that can be reopened to resume the session later
en: AUP3 project files
et: AUP3 projekti failid

en: Dynamically Linked Libraries
et: Dünaamiliselt lingitud teegid

en: Dynamic Libraries
et: Dünaamilised teegid

en: Text files
et: Tekstifailid

en: XML files
et: XML failid

note: i18n-hint a type or types such as "txt" or "txt, xml" will be substituted for %s
en: %s files
et: %s failid

en: 
    %s does not have write permissions.
et: 
    %s pole kirjutamisõigusi.

en: Unsuitable
et: Sobimatu

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
et: Ajutiste failide kaust on FAT vormingus seadmel.
    Lähtestamine vaikeasukohale.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
et: %s
    
    Nõuannete saamiseks sobivate draivide kohta klõpsake abinupul.

en: Warning
et: Hoiatus

en: Unable to export.
    Error %s
et: Ei saa eksportida.
    Viga %s

en: Export
et: Eksport

en: Export completed with error.
et: Eksport lõpetati veaga.

en: All supported files
et: Kõik toetatud failid

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
et: "%s" 
    ei ole helifail.
    Audacity ei saa seda tüüpi faili avada.

en: Importing files
et: Failide importimine

en: Importing %s...
et: Import %s...

en: Operation was canceled by user
et: Kasutaja katkestas operatsiooni

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
et: Seda Audacity versiooni ei kompileeritud %s toega.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
et: "%s"on CD heliriba.
    Audacity ei saa heli-CD-sid otse avada.
    Ekstraheerige (rippige) CD-lood helivormingusse, mida
    Audacity saab importida, näiteks WAV või AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
et: "%s" on esitusloendi fail.
    Audacity ei saa seda faili avada, kuna see sisaldab ainult linke teistele failidele.
    Võimalik, et saate selle tekstiredaktoris avada ja tegelikud helifailid alla laadida.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
et: "%s" on Windows Media helifail.
    Audacity ei saa seda tüüpi faile patendipiirangute tõttu avada.
    Peate selle teisendama toetatud helivormingusse, näiteks WAV või AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
et: "%s" on täiustatud helikodeerimise fail.
    Ilma valikulise FFmpegi teegita ei saa Audacity seda tüüpi faile avada.
    Vastasel juhul peate selle teisendama toetatud helivormingusse, näiteks WAV või AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
et: "%s" on krüptitud helifail.
    Need pärinevad tavaliselt veebipõhisest muusikapoest.
    Audacity ei saa seda tüüpi faili krüptimise tõttu avada.
    Proovige fail Audacitysse salvestada või seejärel heli-CD-le kirjutada
    eraldage CD lugu toetatud helivormingusse (nt WAV või AIFF).

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
et: "%s" on RealPlayeri meediumifail.
    Audacity ei saa seda patenteeritud vormingut avada.
    Peate selle teisendama toetatud helivormingusse, näiteks WAV või AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
et: "%s" on märkmepõhine fail, mitte helifail.
    Audacity ei saa seda tüüpi faili avada.
    Proovige teisendada see helifailiks (nt WAV või AIFF) ja
    seejärel importige see või salvestage see Audacitysse.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
et: "%s" on Musepacki helifail.
    Audacity ei saa seda tüüpi faili avada.
    Kui arvate, et see võib olla mp3-fail, nimetage see ümber, et see lõppeks ".mp3"
    ja proovige see uuesti importida. Vastasel juhul peate selle teisendama toetatud heliks
    vormingus, näiteks WAV või AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
et: "%s" on Wavpacki helifail.
    Audacity ei saa seda tüüpi faili avada.
    Peate selle teisendama toetatud helivormingusse, näiteks WAV või AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
et: "%s" on Dolby Digital helifail.
    Audacity ei saa praegu seda tüüpi faili avada.
    Peate selle teisendama toetatud helivormingusse, näiteks WAV või AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
et: "%s" on Ogg Speexi helifail.
    Audacity ei saa praegu seda tüüpi faili avada.
    Peate selle teisendama toetatud helivormingusse, näiteks WAV või AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
et: "%s" on videofail.
    Audacity ei saa praegu seda tüüpi faili avada.
    Peate eraldama heli toetatud vormingusse, näiteks WAV või AIFF.

en: File "%s" not found.
et: Faili "%s" ei leidnud.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
et: Audacity ei tuvastanud faili tüüpi '%s'.
    
    %sTihendamata failide puhul proovige ka Fail > Impordi > Raw Data.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
et: Audacity tuvastas faili tüübi '%s'.
    Väidetavalt selliseid faile toetavad importijad on:
    %s,
    kuid ükski neist ei saanud sellest failivormingust aru.

en: Import Project
et: Impordi projekt

en: SubRip text file
et: SubRip tekstifail

en: WebVTT file
et: WebVTT fail

en: E&xtended (with frequency ranges)
et: Laiendatud (koos sagedusvahemikega)

en: Labels
et: Sildid

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
et: Sildi rada

en: Importing WebVTT files is not currently supported.
et: WebVTT-failide importimist praegu ei toetata.

en: One or more saved labels could not be read.
et: Ühte või mitut salvestatud silti ei saanud lugeda.

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
et: LADSPA efektid

en: Provides LADSPA Effects
et: Pakub LADSPA efekte

en: Audacity no longer uses vst-bridge
et: Audacity ei kasuta enam vst-bridge'i

en: Could not load the library
et: Teeki ei saanud laadida

en: Effect Settings
et: Efekti sätted

en: LV2 Effects
et: LV2 efektid

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
et: Pakub Audacityle LV2 efektide tuge

en: None
et: Puudub

en: Rectangle
et: Nelinurkne

[ctx: dither]
en: Triangle
et: Kolmnurkne

en: Shaped
et: Vormitud

en: Low Quality (Fastest)
et: Madal kvaliteet (kiireim)

en: Medium Quality
et: Keskmine kvaliteet

en: High Quality
et: Kõrge kvaliteet

en: Best Quality (Slowest)
et: Parim kvaliteet (aeglane)

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
et: 32-bit ujuv

en: Unknown format
et: Tundmatu formaat

en: Command
et: Käsk

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
et: 
    * %s, sest olete määranud otsetee %s %s

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
et: Teie viimase toiminguga tekkis probleem. Kui arvate, et
    see on viga, palun öelge meile, kus see täpselt juhtus.

en: Disallowed
et: Keelatud

en: &Undo %s
et: &Ennista %s

en: &Undo
et: &Ennista

en: &Redo %s
et: &Tee uuesti %s

en: &Redo
et: &Tee uuesti

en: Module Unsuitable
et: Moodul ei sobi

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
et: Ei saa lugeda "%s" moodulit.
    
    Viga: %s

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
et: Moodul "%s" ei paku versioonistringi.
    
    Seda ei laadita.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
et: Moodul "%s" on sobitatud Audacity versiooniga "%s".
    
    Seda ei laadita.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
et: Mooduli "%s" lähtestamine ebaõnnestus.
    
    Seda ei laadita.

en: Module "%s" found.
et: Leiti moodul "%s" .

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
et: 
    
    Kasutage ainult usaldusväärsetest allikatest pärit mooduleid

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: Audacity Module Loader
et: Audacity mooduli laadija

en: Try and load this module?
et: Kas proovite seda moodulit laadida?

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
et: Moodul "%s" ei paku ühtegi vajalikku funktsiooni.
    
    Seda ei laadita.

en: Overwrite the plug-in file %s?
et: Kas kirjutada pistikprogramm %s üle?

en: Plug-in already exists
et: Pistikprogramm on juba olemas

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
et: Pistikprogramm on kasutuses. Ülekirjutamine ebaõnnestus

en: Failed to register:
    %s
et: Registreerimine ebaõnnestus:
    %s

[ctx: plug-ins]
note: i18n-hint A plug-in is an optional added program for a sound effect, or generator, or analyzer
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
et[0]: Kas lubada see pistikprogramm?
et[1]: Kas lubada need pistikprogrammid?

en: Enable new plug-ins
et: Luba uued pistikprogrammid

en: Nyquist Prompt
et: Nyquisti viip

en: Failed to open the file for upload: %s
et: Faili üleslaadimiseks avamine ebaõnnestus: %s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
et: Midi i/o kihi lähtestamisel ilmnes viga.

en: You will not be able to play midi.
et: Te ei saa mängida midi.

en: Error Initializing Midi
et: Midi lähtestamise viga

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
et: Märkuse rada

en: &Seconds
et: &Sekundid

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: &Beats
et: &Lööki

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
et: Toetab väljundit: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
et: Toetab väljundit: %d

en: Opened: %d
et: Avatud: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
et: Valitud MIDI-salvestusseade: %d - %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
et: MIDI-salvestusseadet ei leitud '%s'.

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
et: Valitud MIDI taasesitusseade: %d - %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
et: MIDI-taasesitusseadet ei leitud '%s'.

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
et: hh:mm:ss + näidised

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
et: sekundit

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
et: hh:mm:ss + milliseundit

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
et: hh:mm:ss + sajandikud

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in octaves
en: octaves
et: oktaavid

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: beat
et: rütm

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
et: 01000,01000 sekundit

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds * and milliseconds (1/1000 second)
en: seconds + milliseconds
et: sekundid + millisekundid

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds and milliseconds * as fractional seconds. Change the comma in the middle to the 1000s separator * for your locale, and the 'seconds' on the end to the word for seconds. * Don't change the numbers. The decimal separator is specified using '<' if
en: 01000,01000>01000 seconds
et: 01000,01000>01000 sekundit

en: milliseconds
et: millisekundit

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes and * seconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds. Don't * change the numbers unless there aren't 60 seconds in a minute in your * locale
en: 0100 h 060 m 060 s
et: 0100 t 060 m 060 s

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in days, hours, * minutes and seconds
en: dd:hh:mm:ss
et: pp:tt:mm:ss

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
et: 0100 päeva 024 t 060 m 060 s

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and hundredths of a second. Change the 'h' to the abbreviation for hours, * 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds * (the hundredths are shown as decimal seconds). Don't change the numbers 
en: 0100 h 060 m 060>0100 s
et: 0100 t 060 m 060>0100 s

en: centiseconds
et: centisekundit

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and milliseconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds (the * milliseconds are shown as decimal seconds) . Don't change the numbers * unles
en: 0100 h 060 m 060>01000 s
et: 0100 t 060 m 060>01000 s

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
et: 0100 t 060 m 060 s+># näited

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
et: näited

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
et: 01000,01000,01000 näited|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
et: tt:mm:ss + filmikaadrid (24 kaadrit sekundis)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
et: 0100 t 060 m 060 s+>24 kaadrit

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
et: filmikaadrid (24 kaadrit sekundis)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
et: 01000,01000 kaadrid|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
et: tt:mm:ss + NTSC drop kaadrid

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
et: 0100 t 060 m 060 s+>30 kaadrit|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
et: tt:mm:ss + NTSC mitte-langevad raamid

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
et: 0100 t 060 m 060 s+>030 kaadrit| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
et: NTSC kaadrit

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
et: 01000,01000 kaadrit|29.97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
et: tt:mm:ss + PAL kaadrid (25 kaadrit sekundis)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
et: 0100 t 060 m 060 s+>25 kaadrit

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
et: PAL kaadrid (25 kaadrit sekundis)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
et: 01000,01000 kaadrid|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
et: tt:mm:ss + CDDA kaadrid (75 kaadrit sekundis)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
et: 0100 t 060 m 060 s+>75 kaadrit

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
et: CDDA kaadrid (75 kaadrit sekundis)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
et: 01000,01000 kaadrid|75

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
et: 100>01000 oktaavi|1.442695041

note: i18n-hint: an octave is a doubling of frequency
en: thousandths of octaves
et: oktaavituhandikke

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
et: pooltoonid + cents

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
et: 1000 pooltoonid >0100 cents|17.312340491

note: i18n-hint: a cent is a hundredth of a semitone (which is 1/12 octave)
en: hundredths of cents
et: sajandikcents

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in decades
en: decades
et: kümnendeid

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
et: 10>01000 kümnendeid|0.434294482

note: i18n-hint: a decade is a tenfold increase of frequency
en: thousandths of decades
et: kümnendituhandikud

en: Nyquist Effects
et: Nyquisti efektid

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
et: Pakub Nyquist Effectsi tuge Audacityle

en: Applying Nyquist Effect...
et: Nyquisti efekti rakendamine ...

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist * Prompt"
en: Nyquist Worker
et: Nyquisti töötaja

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
et: Halvasti moodustatud Nyquisti pistikprogrammi päis

en: Enable track spectrogram view before
    applying 'Spectral' effects.
et: Luba raja spektrogrammi vaade enne
    'spektriefektide' rakendamist.

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
et: Spektriefektide kasutamiseks lubage 'Spectral Selection'
    raja Spektrogrammi seadetes ja valige
    sagedusvahemik, millele efekt mõju avaldab.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
et: viga: fail "%s", mis on päises määratud, kuid mida pistikprogrammi teest ei leitud.

en: Audio selection required.
et: Vajalik on helivalik.

en: Processing complete.
et: Töötlemine on lõpule viidud.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
et: ';tüübi tööriistaefektid' ei saa Nyquisti heli tagastada.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
et: ';tüübi tööriistaefektid' ei saa Nyquistilt silte tagastada.

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
et: nyx_error naasis %s.

en: plug-in
et: lisandmoodul

en: Nyquist returned a list.
et: Nyquist tagastas nimekirja.

en: Nyquist returned the value: %f
et: Nyquist tagastas väärtuse: %f

en: Nyquist returned the value: %d
et: Nyquist tagastas väärtuse: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
et: Nyquist tagastas liiga palju helikanaleid.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
et: Nyquist tagastas massiivina ühe helikanali.

en: Nyquist returned an empty array.
et: Nyquist tagastas tühja massiivi.

en: Nyquist returned nil audio.
et: Nyquist tagastas null heli.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
et: [Hoiatus: Nyquist tagastas kehtetu UTF-8 stringi, teisendatud siin ladina-1-ks]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
et: See Audacity versioon ei toeta Nyquisti pistikprogrammi versiooni %ld

en: Could not open file
et: Faili ei saanud avada

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
et: Teie kood näeb välja nagu SAL-süntaks, kuid puudub "return" lause.
    SAL-i puhul kasutage tagastusavaldust, näiteks:
    	return *track* * 0.1
    või LISP puhul alustage avatud sulgudest, näiteks:
    	(mult *rada* 0.1)
     .

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
et: Ei suutnud keelt määrata

note: i18n-hint: default exported file name when exporting from unsaved project
en: untitled
et: <nimetu>

en: Audio Track
et: Audio rada

en: Playable Track
et: Esitatav rada

en: Multi-track
et: Mitmerajaline

en: Simple
et: Lihtne

note: i18n-hint: refers to optional plug-in software libraries
en: Libraries
et: Teegid

en: Preferences for Library
et: Teekide eelistused

en: Library
et: Teek

en: Failed to set page size for database %s
et: Andmebaasi lehe suuruse määramine ebaõnnestus %s

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
et: Turvarežiimi seadistamine esmase ühenduse jaoks ebaõnnestus %s

en: Failed to set safe mode on checkpoint connection to %s
et: Turvarežiimi seadmine kontrollpunkti ühendusele nurjus %s

en: Checkpointing project
et: Checkpointing projekt

en: This may take several seconds
et: Selleks kulub mõni sekund

en: Could not write to %s.
et: Ei saanud kirjutada %s.

en: Disk is full.
    %s
et: Ketas on täis.
    %s

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
et: Salvestuspunkti loomine ebaõnnestus:
    
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
et: Salvestuspunkti vabastamine nurjus:
    
    %s

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
et: On väga vähe vaba kettaruumi %s
    Valige suurem ajutise kataloogi asukoht
    Kataloogieelistustes.

en: Failed to open the project's database
et: Projekti andmebaasi avamine nurjus

en: Failed to open database file:
    
    %s
et: Andmebaasifaili avamine nurjus:
    
    %s

en: Failed to discard connection
et: Ühenduse tühistamine nurjus

en: Failed to restore connection
et: Ühendust ei õnnestunud taastada

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
et: Projektifaili käsu täitmine nurjus:
    
    %s

note: i18n-hint: An error message.
en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
et: Projekt on kirjutuskaitstud kataloogis
    (Nõutavaid ajutisi faile ei saa luua)

en: This is not an Audacity project file
et: See ei ole Audacity projektifail

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
et: See projekt loodi Audacity uuema versiooniga.
    
    Selle avamiseks peate uuendama.

en: Unable to initialize the project file
et: Projekti faili ei saa lähtestada

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate inset or blockids.
en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
et: Funktsiooni „inset” ei saa lisada (blockids ei saa kontrollida)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
et: Projekt on ainult lugemiseks
    (Ei saa töötada plokkfailidega)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
et: Projekt on ainult lugemiseks
    (Plokifailidega ei saa töötada)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
et: Projekt on hõivatud
    (Plokifailidega ei saa töötada)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
et: Projekt on rikutud
    (Plokifailidega ei saa töötada)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
et: Mõned lubade probleemid
    (Plokifailidega ei saa töötada)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
et: Ketta I/O viga
    (Plokifailidega ei saa töötada)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
et: Pole volitatud
    (Plokifailidega ei saa töötada)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Unable to work with the blockfiles
et: Plokifailidega ei saa töötada

en: Total orphan blocks deleted %d
et: Kokku kustutatud orb plokid %d

en: Failed to rollback transaction during import
et: Importimise ajal ei õnnestunud tehingut tagasi võtta

en: Unable to attach destination database
et: Sihtandmebaasi ei saa lisada

en: Unable to switch to fast journaling mode
et: Kiire päeviku režiimile ei saa lülituda

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
et: Projektifaili käsku ei saa ette valmistada:
    
    %s

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
et: Edenemine

en: Failed to bind SQL parameter
et: SQL-i parameetri sidumine ebaõnnestus

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
et: Projektifaili värskendamine nurjus.
    Järgmine käsk nurjus:
    
    %s

en: Destination project could not be detached
et: Sihtkoha projekti ei saanud eraldada

en: Copying Project
et: Projekti kopeerimine

en: Error Writing to File
et: Faili kirjutamise viga

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
et: Audacityl ei õnnestunud kirjutada faili %s.
    Võib-olla on ketas täis või pole kirjutatav.
    Ruumi vabastamise näpunäidete saamiseks klõpsake abinupul.

en: Compacting project
et: Projekti tihendamine

note: i18n-hint: The %02i is the project number, the %s is the project name.
en: [Project %02i] Audacity "%s"
et: [Projekt %02i] Audacity "%s"

en: <untitled>
et: <pealdiseta>

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
et: (Taastatud)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
et: See fail on salvestatud Audacity abil %s.
    Kasutate  Audacity %s. Selle faili avamiseks peate võib-olla uuendama uuemale versioonile.

en: Can't open project file
et: Projekti faili ei saa avada

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
et: Automaatsalvestusteabe eemaldamine projektifailist ebaõnnestus.

en: Unable to bind to blob
et: Blobiga ei õnnestu siduda

en: Unable to parse project information.
et: Projekti teavet ei saa sõeluda.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
et: Projekti andmebaasi ei õnnestunud uuesti avada, võib-olla salvestusseadme piiratud ruumi tõttu.

en: Saving project
et: Projekti salvestamine

en: Error Saving Project
et: Projekti salvestamise viga

en: Syncing
et: Sünkroonimine

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
et: Projekti avamine ebaõnnestus, võib-olla piiratud ruumi tõttu
    salvestusseadmel.
    
    %s

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
et: Automaatse salvestamise teavet ei saa eemaldada, tõenäoliselt piiratud ruumi tõttu
    salvestusseadmel.
    
    %s

en: Backing up project
et: Projekti varundamine

en: Automatic database backup failed.
et: Automaatne andmebaasi varundamine nurjus.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
et: Selle taastefaili salvestas Audacity 2.3.0 või varasem versioon.
    Projekti taastamiseks peate käivitama selle Audacity versiooni.

en: Connection to project file is null
et: Ühendus projektifailiga on null

en: Discarding undo/redo history
et: Tagasivõtmise/taastegemise ajaloost loobumine

en: Created new project
et: Loodud uus projekt

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
et: Pistikprogrammide rühm asukohas %s liideti eelnevalt määratletud rühmaga

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
et: Lisandmoodul asukohas %s on vastuolus eelnevalt määratletud üksusega ja visati ära

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
et: Pistikprogrammide üksused asukohas %s määravad konfliktsed paigutused

en: Sample Track
et: Näidisrada

en: Writable Sample Track
et: Kirjutatav näidisrada

en: &Close
et: &Sule

en: Help
et: Abi

en: &Preview
et: &Eelvaade

en: Dry Previe&w
et: Kuiv eel&vaade

en: &Settings
et: &Seaded

en: Debu&g
et: Sil&umine

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: Beats
et: Löögid

note: i18n-hint: The music theory "triplet"
en: Triplets
et: Kolmikud

en: 1/2 (triplets)
et: 1/2 (kolmikud)

en: 1/4 (triplets)
et: 1/4 (kolmikud)

en: 1/8 (triplets)
et: 1/8 (kolmikud)

en: 1/16 (triplets)
et: 1/16 (kolmikud)

en: 1/32 (triplets)
et: 1/32 (kolmikud)

en: 1/64 (triplets)
et: 1/64 (kolmikud)

en: 1/128 (triplets)
et: 1/128 (kolmikud)

en: Video frames
et: Videokaadrid

en: Film frames (24 fps)
et: Filmi kaadrid (24 kaadrit sekundis)

en: NTSC frames (29.97 fps)
et: NTSC kaadrid (29,97 kaadrit sekundis)

en: NTSC frames (30 fps)
et: NTSC kaadrid (30 kaadrit sekundis)

en: CD frames
et: CD kaadrid

en: Seconds && samples
et: Sekundid && näidised

en: Seconds
et: Sekundid

en: Deciseconds
et: Decisekundid

en: Centiseconds
et: Centisekundid

en: Milliseconds
et: Millisekundid

en: Samples
et: Näited

en: SQLite3 error
et: SQLite3 viga

note: i18n-hint: database operation was successful
en: No error
et: Pole viga

note: i18n-hint: database operation has failed, but there is no specific reason
en: Generic error
et: Üldine viga

note: i18n-hint: database operation has failed due to the internal error
en: Internal logic error in SQLite
et: Sisemine loogikaviga SQLite'is

note: i18n-hint: database operation has failed due to the permission error
en: Access permission denied
et: Juurdepääs keelatud

note: i18n-hint: database operation was aborted by the callback
en: Callback routine requested an abort
et: Tagasihelistusrutiin taotles katkestamist

note: i18n-hint: database operation has failed because database is locked
en: The database file is locked
et: Andmebaasi fail on lukus

note: i18n-hint: database operation has failed because table is locked
en: A table in the database is locked
et: Andmebaasis olev tabel on lukus

note: i18n-hint: database operation has failed due to the lack of memory
en: A malloc() failed
et: Malloc() ebaõnnestus

note: i18n-hint: database operation has failed because database is read-only
en: Attempt to write a read-only database
et: Katse kirjutada kirjutuskaitstud andmebaas

note: i18n-hint: database operation was interrupted
en: Operation terminated
et: Operatsioon lõpetati

note: i18n-hint: database operation has failed due to the I/O failure
en: I/O error occurred
et: Ilmnes I/O viga

note: i18n-hint: database operation has failed due to the database corruption
en: The database disk image is malformed
et: Andmebaasi ketta kujutis on valesti vormindatud

note: i18n-hint: database operation has failed because the drive is full
en: Insertion failed because the drive is full
et: Sisestamine ebaõnnestus, sest ketas on täis

note: i18n-hint: database operation has failed because the file cannot be opened
en: Unable to open the database file
et: Andmebaasi faili ei ole võimalik avada

note: i18n-hint: database operation has failed because the lock protocol has failed
en: Database lock protocol error
et: Andmebaasi lukustusprotokolli viga

note: i18n-hint: database operation has failed because the database schema has changed
en: The database schema changed
et: Andmebaasi skeem muutus

note: i18n-hint: database operation has failed because the string or BLOB exceeds size limit
en: String or BLOB exceeds size limit
et: String või BLOB ületab suuruspiirangut

note: i18n-hint: database operation has failed due to the constraint violation
en: Abort due to constraint violation
et: Katkestus piirangute rikkumise tõttu

note: i18n-hint: database operation has failed due to the data type mismatch
en: Data type mismatch
et: Andmetüübi mittevastavus

note: i18n-hint: database operation has failed due to the library misuse
en: Library used incorrectly
et: Vääralt kasutatud teek

note: i18n-hint: database operation has failed because the large file support is disabled
en: The large file support is disabled
et: Suurte failide tugi on välja lülitatud

note: i18n-hint: database operation has failed due to the authorization error
en: Authorization denied
et: Loa andmisest keeldutud

note: i18n-hint: database operation has failed due to the format error
en: Not used
et: Pole kasutuses

note: i18n-hint: database operation has failed because the parameter is out of range
en: 2nd parameter to sqlite3_bind out of range
et: 2. parameeter sqlite3_bind'ile väljaspool vahemikku

note: i18n-hint: database operation has failed because the file opened is not a database file
en: File opened that is not a database file
et: Avatud fail, mis ei ole andmebaasifail

note: i18n-hint: database operation has failed due to the unknown error
en: Unknown error
et: Tundmatu viga

en: Cut/Copy/Paste
et: Lõikamine/kopeerimine/asetamine

en: &Cut/Copy/Paste Toolbar
et: &Cut/Copy/Paste tööriistariba

en: Unable to determine
et: Ei saa kindlaks teha

en: %s bytes
et: %s baiti

en: Simplified
et: Lihtsustatud

en: System
et: Süsteem

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
et: Klassikaline

en: Dark
et: Tume

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
et: Kõrge kontrastsus

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
et: Hele

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Themes written to:
      %s/*/%s.
et: Teemad, mis on kirjutatud:
      %s/*/%s.

en: Audacity could not write file:
      %s.
et: Audacity ei saanud faili kirjutada:
      %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
et: Audacity ei saanud faili avada:
      %s
    kirjutamiseks.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
et: Audacity ei saanud failile pilte kirjutada:
      %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
et: Audacity ei leidnud faili:
      %s.
    Teemat pole laaditud.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
et: Audacity ei saanud faili laadida:
      %s.
    Halb png formaat ehk?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
et: Audacity ei suutnud oma vaiketeemat lugeda.
    Palun teatage probleemist.

en: Couldn't read from file: %s
et: Ei saanud failist lugeda: %s

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
et: Ükski oodatud teemakomponendi failidest
     leiti:
      %s.

en: Themes written to:
      %s/*/Components/.
et: Teemad, mis on kirjutatud:
      %s/*/Komponendid/.

en: Could not create directory:
      %s
et: Kausta ei saanud luua:
      %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
et: Mõned nõutavad failid:
      %s
    olid juba kohal. Kirjuta?

en: Audacity could not save file:
      %s
et: Audacity ei saanud faili salvestada:
      %s

en: Couldn't write to file: %s
et: Ei saanud faili kirjutada: %s

note: i18n-hint "Cee" means the C computer programming language
en: Themes as Cee code written to:
      %s/*%s.
et: Teemad nagu Cee kood kirjutatud:
      %s/*%s.

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
et: Kohandatud

en: Enable &Looping
et: Lubage &Kordamine

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
et: Ajarada

en: Generic Track
et: Üldine rada

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
et: Andmebaasi viga.  Vabandame, kuid meil ei ole rohkem üksikasju.

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
et: Audio sisse: %d, Audio välja: %d

en: VST Effects
et: VST efektid

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
et: Suurendage VST-efekti kasutatavust Audacity'is.

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
et: Valmissätete faili laadimisel ei saa mälu eraldada.

en: Error Loading VST Presets
et: Viga VST valmisseadete laadimisel

en: Unable to read presets file.
et: Valmissätete faili ei saa lugeda.

en: Could not open file: "%s"
et: Faili %s ei saanud avada.

en: Error Saving VST Presets
et: Viga VST valmissätete salvestamisel

en: Error writing to file: "%s"
et: Viga faili kirjutamisel: "%s"

en: Error Saving Effect Presets
et: Viga Efekti eelseadete salvestamine

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
et: See parameetrifail salvestati %s. Jätkama?

en: Confirm
et: Kinnitan

note: i18n-hint VST3 effect description string
en: SubCategories: %s
et: Alamkategooriad: %s

en: VST3 Effects
et: VST3 efektid

en: Adds the ability to use VST3 effects in Audacity.
et: Lisab võimaluse kasutada VST3-efekte Audacity's.

en: VST3 module error: %s
et: VST3 mooduli viga: %s

en: Unable to apply VST3 preset file %s
et: VST3 eelseadistatud faili ei ole võimalik rakendada %s

en: Failed to save VST3 preset to file
et: VST3 eelseadistuse salvestamine faili ebaõnnestus

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
et: Periood

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: New color scheme for spectrograms, Roseus is proper name of the color scheme
en: Color (Roseus)
et: Värv (Roseus)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Classic color scheme(from theme) for spectrograms
en: Color (classic)
et: Värv (klassikaline)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Grayscale color scheme for spectrograms
en: Grayscale
et: Hallikaala

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Inverse grayscale color scheme for spectrograms
en: Inverse grayscale
et: Inversne hallskaala

en: Frequencies
et: Sagedused

note: i18n-hint: the Reassignment algorithm for spectrograms
en: Reassignment
et: Ümberpaigutamine

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
et: Helikõrgus (EAC)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
et: Maksimaalne sagedus peab olema 100 Hz või rohkem

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
et: Miinimumsagedus peab olema vähemalt 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
et: Miinimumsagedus peab olema maksimaalsest sagedusest väiksem

en: The range must be at least 1 dB
et: Vahemik peab olema vähemalt 1 dB

en: The frequency gain cannot be negative
et: Sageduse suurenemine ei saa olla negatiivne

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
et: Sageduslaeng ei tohi olla suurem kui 60 dB/dets

note: i18n-hint: abbreviates amplitude
en: Linear (amp)
et: Lineaarne (võimendi)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Logarithmic (dB)
et: Logaritmiline (dB)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Linear (dB)
et: Lineaarne (dB)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
et: -36 dB (madal amplituud suure amplituudiga redigeerimiseks)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
et: -48 dB (8-bitiste näidete PCM-vahemik)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
et: -60 dB (10-bitiste näidete PCM-vahemik)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
et: -72 dB (12-bitiste näidete PCM-vahemik)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
et: -84 dB (14-bitiste näidete PCM-vahemik)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
et: -96 dB (16-bitiste näidete PCM-vahemik)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
et: -120 dB (inimese kuulmise ligikaudne piir)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
et: -145 dB (24-bitiste näidete PCM-vahemik)

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
et: Järjestuses on plokkfail, mis ületab maksimaalselt %s proovi ploki kohta.
    Selle maksimaalse pikkuse kärpimine.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
et: Hoiatus - liiga pika plokifaili kärpimine

en: Pre-processing
et: Eeltöötlus

en: Rendering Clip
et: Renderdamise klipp

en: &Multi-view
et: &Mitme vaatega

en: Resampling failed.
et: Ümberdiskreetimine ebaõnnestus.

en: Audio
et: Heli

en: Wave Track
et: Laine rada

en: There is not enough room available to paste the selection
et: Valiku kleepimiseks pole piisavalt ruumi

en: A track has a corrupted sample sequence.
et: Rajal on rikutud proovijärjestus.

en: There is not enough room available to expand the cut line
et: Lõikejoone laiendamiseks pole piisavalt ruumi

en: Show &Log...
et: Näita &logi...

en: More information about this error may be available %s.
et: Lisateavet selle vea kohta võib saada %s.

en: here
et: siit

en: Would you like to send a report to help us fix this issue?
et: Kas soovite saata aruande, et aidata meil seda probleemi lahendada?

en: All reports are anonymous. See %s for more info.
et: Kõik aruanded on anonüümsed. Lisateavet vt %s.

note: i18n-hint: Title of hyperlink to the privacy policy. This is an object of "See".
en: our Privacy Policy
et: meie privaatsuspoliitika

en: Problem details
et: Probleemi üksikasjad

en: Comments
et: Kommentaarid

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
et: &Mitte saata

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
et: &Saada

en: Backwards
et: Tagasi

en: Forwards
et: Edasi

note: i18n-hint verb
en: Close
et: Sulge

en: Help on the Internet
et: Abi Internetis

en: Local
et: Kohalik

en: From Internet
et: Internetist

en: Welcome!
et: Tere tulemast!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
et: Heli esitamine

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
et: Heli salvestamine

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
et: Salvestamine - salvestusseadme valimine

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
et: Salvestamine – salvestusallika valimine

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
et: Salvestamine - salvestustaseme seadmine

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
et: Redigeerime ja paneme menüüd halliks

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
et: Helifaili eksportimine

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
et: Audacity projekti salvestamine

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
et: Muude vormingute tugi

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
et: Kirjutage CD-le

en: No Local Help
et: Kohalikku abi pole

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg library]] to your computer.
et: Audacity saab importida kaitsmata faile paljudes muudes formaatides (näiteks M4A ja WMA, kompressitud WAV-failid kaasaskantavatest salvestusseadmetest ja audio videofailidest), kui laadite alla ja installeerite arvutisse valikulise [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg library]].

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
et: Samuti võite lugeda meie abi importimise kohta [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi| MIDI-failid]] ja lood [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| heli-CD-d]].

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
et: Tundub, et kasutusjuhendit ei ole installitud. Palun [[*URL*|vaata juhendit veebis]] või [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| laadige käsiraamat alla]].<br><br>Käsiraamatu alati võrgus vaatamiseks muutke liidese eelistustes "Manuali asukoht" väärtuseks "Internetist".

en: Audacity Log
et: Audacity logi

en: &Save...
et: &Salvesta...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
et: Tühj&enda

en: Save log to:
et: Salvesta logi kausta:

en: Couldn't save log to file: %s
et: Logi ei õnnestunud faili salvestada: %s

en: Show Log for Details
et: Kuva logi üksikasjade jaoks

en: Elapsed Time:
et: Kulunud aeg:

en: Remaining Time:
et: Järelejäänud aeg:

en: Stop
et: Peata

en: Cancel
et: Loobu

en: Are you sure you wish to cancel?
et: Kas olete kindel, et soovite tühistada?

en: Confirm Cancel
et: Kinnita Tühistamine

en: Are you sure you wish to stop?
et: Kas olete kindel, et soovite lõpetada?

en: Confirm Stop
et: Kinnita Stopp

en: Are you sure you wish to close?
et: Kas olete kindel, et soovite sulgeda?

en: Confirm Close
et: Kinnita Sulgemine

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
et: Määratud failinime ei saanud Unicode'i märgikasutuse tõttu teisendada.

en: Specify New Filename:
et: Määrake uus failinimi:

en: Don't ask me again
et: Ärge küsige minult uuesti

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
et: Fail "%s" on juba olemas, kas soovite seda tõesti üle kirjutada?

en: Please choose an existing file.
et: Palun valige olemasolev fail.

en: File type:
et: Faili tüüp:

en: Select a directory
et: Kataloogi valimine

en: Panel
et: Paneel

en: Dialog
et: Dialoog

en: Directory Dialog
et: Kataloogi dialoog

en: File Dialog
et: Faili dialoog

en: Error: %s at line %lu
et: Viga: %s reas %lu

en: Could not load file: "%s"
et: Faili "%s" ei saanud laadida:

en: Could not parse XML
et: Ei suutnud analüüsida XML-i

en: 1st Experimental Command...
et: 1. eksperimentaalne käsk...

en: 2nd Experimental Command
et: 2. eksperimentaalne käsk...

en: AUP project files (*.aup)
et: AUP-projekti failid (*.aup)

en: Couldn't import the project:
    
    %s
et: Projekti ei saanud importida:
    
    %s

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to import an AUP project. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    Please verify that everything works as intended before saving.
et: %s
    Seda funktsiooni ei toeta Audacity versioonid pärast 3.3.3.
    Need stereorajad on jagatud monoradadadeks.
    Palun kontrollige enne salvestamist, et kõik toimiks nagu ette nähtud.

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
et: See projekt on salvestatud Audacity versiooniga 1.0 või varasemaga. Formaat on
    muutunud ja see Audacity versioon ei suuda projekti importida.
    
    Kasutage projekti uuendamiseks Audacity versiooni enne v3.0.0 ja seejärel
    saate selle importida selle Audacity versiooni abil.

en: Internal error in importer...tag not recognized
et: Sisemine viga importijas...märgendit ei tuvastatud

en: Invalid project 'vpos' attribute.
et: Projekti 'vpos' atribuut on kehtetu.

en: Invalid project 'h' attribute.
et: Projekti 'h' atribuut on kehtetu.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
et: Projekti atribuut 'zoom' on kehtetu.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
et: Projekt 'sel0' atribuut on kehtetu.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
et: Projekt 'sel1' atribuut on kehtetu.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
et: Projekti atribuut 'selLow' on kehtetu.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
et: Projekti 'selHigh' atribuut on kehtetu.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
et: Ei leidnud projekti andmekausta: "%s"

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
et: MIDI-rajad on leitud projektfailist, kuid see Audacity versioon ei sisalda MIDI-tuge, mis võimaldab mööda minna.

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
et: Aktiivsel projektil on juba ajarada ja imporditavas projektis leiti üks, mis möödub imporditud ajarajast.

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
et: Atribuut "maxsamples" on kehtetu.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
et: Atribuut 'sampleformat' on kehtetu.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
et: Atribuut "numsamples" on kehtetu.

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
et: Ei ole võimalik analüüsida laineploki 'start' atribuuti

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
et: Puuduv projektfail %s
    
    Vaikuse sisestamine selle asemel.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
et: Puuduv või vigane simpleblockfile 'len' atribuut.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
et: Puuduv või vigane silentblockfile 'len' atribuut.

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
et: Puuduv alias-fail %s
    
    Selle asemel sisestatakse vaikus.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
et: Puuduv või vigane atribuut pcmaliasblockfile 'aliasstart'.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
et: Puuduv või vigane atribuut pcmaliasblockfile 'aliaslen'.

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
et: Viga töötlemisel %s
    
    Vaikuse sisestamine.

en: Failed to open %s
et: Ei õnnestunud avada %s

en: Failed to seek to position %lld in %s
et: Ei õnnestunud otsida positsiooni %lld positsioonis %s

en: Unable to read %lld samples from %s
et: Ei ole võimalik lugeda %lld proovi %s proovist

en: Command:
et: Käsk:

en: Browse...
et: Sirvi...

note: i18n-hint: show output on a graph
en: Show output
et: Kuva väljund

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
et: Andmed edastatakse standardile. "%f" kasutab ekspordiaknas failinime.

en: Program name appears to be missing.
et: Programmi nimi näib puuduvat.

en: "%s" couldn't be found.
et: "%s" ei leidnud.

en: Unable to locate "%s" in your path.
et: Te ei leia oma teelt "%s".

note: i18n-hint files that can be run as programs
en: Executables
et: Täidetavad failid

en: Find path to command
et: Käsu tee otsimine

en: (external program)
et: (väline programm)

en: Cannot export audio to %s
et: Heli ei saa %s eksportida

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
et: Valitud heli eksportimine käsurea kodeerija abil

en: Exporting the audio using command-line encoder
et: Heli eksportimine käsurea kodeerija abil

en: Command Output
et: Käsu väljund

en: Bit Rate
et: Bitikiirus

en: Quality (kbps)
et: Kvaliteet (kbps):

en: Compression
et: Kokkupakkimine

en: Frame Duration
et: Kaadri kestus

en: Vbr Mode
et: Vbr-režiim

en: Off
et: Välja

en: On
et: Sees

en: Constrained
et: Piiratud

en: Application
et: Rakendus

en: Low Delay
et: Madal viivitus

en: Cutoff
et: Lõikamine

en: Disabled
et: Keelatud

en: Narrowband
et: Kitsas riba

en: Mediumband
et: Keskmine riba

en: Wideband
et: Lairiba

en: Super Wideband
et: Super lairiba

en: Fullband
et: Kogu rada

en: Open custom FFmpeg format options
et: Kohandatud FFmpeg-vormingu suvandite avamine

en: Current Format:
et: Praegune formaat:

en: Current Codec:
et: Praegune koodek:

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
et: FFmpeg : ERROR - ei saa määrata faili "%s" vormingu kirjeldust.

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
et: FFmpeg : ERROR - väljundvormingu konteksti ei saa eraldada.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
et: FFmpeg : ERROR - ei saa lisada helivoogu väljundfaili "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
et: FFmpeg : ERROR - ei saa kirjutamiseks avada väljundfaili "%s". Veakood on %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
et: FFmpeg : ERROR - Ei saa kirjutada päiseid väljundfailile "%s". Veakood on %d.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
et: FFmpeg ei leia helikodekit 0x%x.
    Selle koodeki tugi pole ilmselt sisse kompileeritud.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
et: Kodek teatas üldisest veast (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
et: Kodek teatas kehtetust parameetrist (EINVAL)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
et: Helikodekit "%s" ei saa avada (0x%x)
    
    %s

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
et: FFmpeg : ERROR - ei saa eraldada puhvrit, mida audio FIFO-st sisse lugeda.

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write audio frame to output file.
et: FFmpeg : ERROR - Ei suutnud helikaadrit väljundfaili kirjutada.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
et: FFmpeg : ERROR - ei saanud proovipuhvri suurust

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
et: FFmpeg : ERROR - Ei saanud eraldada baite proovide puhvri jaoks

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
et: FFmpeg : ERROR - Ei saanud heliraami seadistada

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
et: FFmpeg : ERROR - raami kodeerimine ebaõnnestus

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
et: FFmpeg : ERROR - Liiga palju järelejäänud andmeid.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
et: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut liiga suur.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
et: Jätkamiseks on vaja õigesti konfigureeritud FFmpeg-i.
    Saate selle konfigureerida jaotises Eelistused > teekides.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
et: Üritati eksportida %d kanaleid, kuid valitud väljundvormingu maksimaalne kanalite arv on %d

en: Exporting selected audio as %s
et: Valitud heli eksportimine %s

en: Exporting the audio as %s
et: Heli eksportimine %s

en: Invalid sample rate
et: Kehtetu valimi määr

en: Resample
et: Muutke proovisagedust

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
et: Praegune väljund ei toeta projektide valimi määra (%d)
    Failivorming.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
et: Projekti näidiskiiruse (%d) ja bitikiiruse (%d kbps) kombinatsioon ei ole
    mida toetab praegune väljundfailivorming.

en: You may resample to one of the rates below.
et: Võite uuesti proovi võtta ühe allpool toodud määra järgi.

en: Sample Rates
et: Proovi määrad

en: Main
et: Peamine

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
et: M4A (AAC) failid (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
et: AC3-failid (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
et: AMR (kitsa ribaga) failid (FFmpeg)

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
et: Opus (OggOpus) Failid (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
et: WMA (versioon 2) failid (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
et: Kohandatud FFmpegi eksport

en: Estimate
et: Hinnang

en: 2-level
et: 2-tase

en: 4-level
et: 4-tase

en: 8-level
et: 8-tase

en: Full search
et: Täielik otsing

en: Log search
et: Logi otsing

en: Configure custom FFmpeg options
et: Kohandatud FFmpeg-suvandite konfigureerimine

en: Preset:
et: Algne:

en: Load Preset
et: Laadige eelseadistus

en: Save Preset
et: Salvesta valmissäte

en: Delete Preset
et: Kustuta valmissäte

en: Import Presets
et: Valmissätete importimine

en: Export Presets
et: Ekspordi valmissätted

en: Format:
et: Vorming:

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
et: Koodek:

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
et: Kõik vormingud ja kodekid ei ühildu. Samuti ei ühildu kõik valikukombinatsioonid kõigi koodekitega.

en: Show All Formats
et: Kuva kõik vormingud

en: Show All Codecs
et: Kuva kõik kodekid

en: Formats
et: Formaadid

en: Codecs
et: Koodekid

en: General Options
et: Üldised seaded

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
et: ISO 639 3-täheline keelekood
    Vabatahtlik
    tühi - automaatne

en: Language:
et: Keel:

en: Bit Reservoir
et: Biti reservuaar

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
et: Koodeki silt (FOURCC)
    Vabatahtlik
    tühi - automaatne

en: Tag:
et: Silt:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
et: Bitikiirus (bitti sekundis) - mõjutab saadud faili suurust ja kvaliteeti
    Mõned kodekid võivad aktsepteerida ainult konkreetseid väärtusi (128k, 192k, 256k jne)
    0 - automaatne
    Soovitatav - 192000

en: Bit Rate:
et: Bitikiirus:

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
et: Üldine kvaliteet, mida erinevad koodekid kasutavad erinevalt
    Nõutav vorbis
    0 - automaatne
    -1 - väljas (kasutage selle asemel bitikiirust)

en: Quality:
et: Kvaliteet:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
et: Proovi kiirus (Hz)
    0 – ärge muutke proovi määra

en: Sample Rate:
et: Proovi määr:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
et: Heli katkestatud ribalaius (Hz)
    Vabatahtlik
    0 - automaatne

en: Cutoff:
et: Lõikamine:

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
et: AAC-profiil
    Vähene keerukus - vaikimisi
    Enamik mängijaid ei mängi midagi muud kui LC

en: Profile:
et: Profiil:

en: FLAC options
et: FLAC valikud

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
et: Tihendamise tase
    Nõutav FLAC-i jaoks
    -1 - automaatne
    min - 0 (kiire kodeering, suur väljundfail)
    max - 10 (aeglane kodeering, väike väljundfail)

en: Compression:
et: Kokkupakkimine:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
et: Kaadri suurus
    Vabatahtlik
    0 - vaikimisi
    min - 16
    max - 65535

en: Frame:
et: Kaader:

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
et: LPC koefitsientide täpsus
    Vabatahtlik
    0 - vaikimisi
    min - 1
    max - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
et: Ennustusjärjestuse meetod
    Hinnang - kiireim ja madalam kokkusurumine
    Logiotsing - aeglaseim ja parim tihendamine
    Täielik otsing - vaikimisi

en: PdO Method:
et: PdO meetod:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
et: Minimaalne ennustusjärjekord
    Vabatahtlik
    -1 - vaikimisi
    min - 0
    max - 32 (LPC-ga) või 4 (ilma LPC-ta)

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
et: Maksimaalne ennustusjärjekord
    Vabatahtlik
    -1 - vaikimisi
    min - 0
    max - 32 (LPC-ga) või 4 (ilma LPC-ta)

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
et: Minimaalne partitsioonijärjestus
    Vabatahtlik
    -1 - vaikimisi
    min - 0
    max - 8

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
et: Maksimaalne partitsioonijärjestus
    Vabatahtlik
    -1 - vaikimisi
    min - 0
    max - 8

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
et: Kasutage LPC-d

en: MPEG container options
et: MPEG konteineri valikud

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
et: Multipleksitud voo maksimaalne bitikiirus
    Vabatahtlik
    0 - vaikimisi

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
et: Muxi määr:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
et: Paketi suurus
    Vabatahtlik
    0 - vaikimisi

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
et: Paketi suurus:

en: You can't delete a preset without name
et: Eelsätet ei saa ilma nimeta kustutada

en: Delete preset '%s'?
et: Kas kustutada eelseadistus "%s"?

en: Confirm Deletion
et: Kinnitage kustutamine

en: You can't save a preset without a name
et: Valmissätet ei saa ilma nimeta salvestada

en: Select xml file with presets to import
et: Valige importimiseks valmissätetega XML-fail

en: No presets to export
et: Ekspordiks pole eelseadistusi

en: Select xml file to export presets into
et: Valige XML-fail, kuhu valmissätted eksportida

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
et: Vorming %s ei ühildu kodeki %s.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
et: Ühildumatu vorming ja kodek

en: Failed to guess format
et: Vormingut ei õnnestunud ära arvata

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
et: Kodekit ei õnnestunud leida

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
et: FFmpeg oli eelistustes konfigureeritud ja varem edukalt laaditud, 
    kuid seekord ei suutnud Audacity seda käivitamisel laadida. 
    
    Võib-olla soovite minna tagasi jaotisse Eelistused > Teekides ja selle uuesti konfigureerida.

en: FFmpeg startup failed
et: FFmpegi käivitamine ebaõnnestus

en: FFmpeg library not found
et: FFmpegi teeki ei leitud

en: Locate FFmpeg
et: Otsi FFmpeg

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
et: Audacity vajab faili "%s", et importida ja eksportida heli FFmpegi kaudu.

en: Location of '%s':
et: '%s' asukoht:

en: To find '%s', click here -->
et: "%s" leidmiseks klõpsake siin -->

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
et: FFmpegi tasuta koopia saamiseks klõpsake siin -->

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
et: Lae alla

en: Only avformat.dll
et: Ainult avformat.dll

en: Only libavformat.dylib
et: Ainult libavformat.dylib

en: Only libavformat.so
et: Ainult libavformat.so

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
et: Kus on "%s"?

en: FFmpeg not found
et: FFmpeg ei leitud

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
et: Audacity üritas kasutada FFmpegi helifaili importimiseks,
    kuid teeke ei leitud.
    
    FFmpeg-impordi kasutamiseks minge jaotisse redigeerimine > eelistuste > teekides
    FFmpegi teekide allalaadimiseks või leidmiseks.

en: Do not show this warning again
et: Ärge seda hoiatust enam näidake

en: FFmpeg Import/Export Library
et: FFmpegi impordi/ekspordi teek

en: No compatible FFmpeg library was found
et: Ühilduvat FFmpegi teeki ei leitud

en: FFmpeg Library Version:
et: FFmpeg teegi versioon:

en: FFmpeg Library:
et: FFmpeg teek:

en: Loca&te...
et: Leia...

en: Dow&nload
et: Lae alla

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
et: Audacity on automaatselt tuvastanud kehtivad FFmpegi teegid.
    Kas soovite neid ikkagi käsitsi leida?

en: Success
et: Õnnestus

en: Error Saving FFmpeg Presets
et: Viga FFmpegi valmissätete salvestamisel

en: Overwrite preset '%s'?
et: Kirjutage eelseadistatud "%s" üle?

en: Confirm Overwrite
et: Kinnita ülekirjutamine

en: Please select format before saving a profile
et: Enne profiili salvestamist valige vorming

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
et: Enne profiili salvestamist valige koodek

en: Preset '%s' does not exist.
et: Eelseadistatud "%s" ei ole olemas.

en: Replace preset '%s'?
et: Asendage eelseadistatud "%s"?

en: FFmpeg-compatible files
et: FFmpeg-ühilduvad failid

en: Try installing FFmpeg.
et: Proovige paigaldada FFmpeg.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
et: Indeks[%02x] koodek[%s], keel[%s], bitikiirus[%s], kanalid[%d], kestus[%d]

en: Bit Depth
et: Biti sügavus

en: 16 bit
et: 16 bitti

en: 24 bit
et: 24 bitti

en: Level
et: Tase

en: 0 (fastest)
et: 0 (kiireim)

en: 8 (best)
et: 8 (parim)

en: FLAC Files
et: FLAC-failid

en: FLAC export couldn't open %s
et: FLAC eksport ei saanud %s avada

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
et: FLAC-kodeerijat ei õnnestunud initsialiseerida
    Staatus: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
et: Valitud heli eksportimine FLAC-vormingus

en: Exporting the audio as FLAC
et: Heli eksportimine FLAC-vormingus

en: FLAC files
et: FLAC-failid

en: List of Files in basic text format
et: Põhitekstivormingus failide loend

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
et: Kehtetu akna nihe LOF-failis.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
et: Sobimatu kestus LOF-failis.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
et: MIDI-lugusid ei saa eraldi nihutada, ainult helifaile saab olla.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
et: Sobimatu raja nihe LOF-failis.

en: Version
et: Versioon

en: MP2 Files
et: MP2-failid

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
et: Selle näidiskiiruse ja bitikiirusega MP2-d ei saa eksportida

en: Unable to open target file for writing
et: Sihtfaili ei saa kirjutamiseks avada

en: Exporting selected audio at %ld kbps
et: Valitud heli eksportimine %ld kbps

en: Exporting the audio at %ld kbps
et: Heli eksportimine kiirusega %ld kbps

en: 220-260 kbps (Best Quality)
et: 220-260 kbps (parim kvaliteet)

en: 45-85 kbps (Smaller files)
et: 45-85 kbps (Väiksemad failid)

en: Excessive, 320 kbps
et: Liiga suur, 320 kbps

en: Extreme, 220-260 kbps
et: Äärmuslik, 220-260 kbps

en: Standard, 170-210 kbps
et: Standardne, 170-210 kbps

en: Medium, 145-185 kbps
et: Keskmine, 145-185 kbps

en: Excessive
et: Ülemäärane

en: Extreme
et: Ekstreemne

en: Medium
et: Keskmine

en: Bit Rate Mode
et: Bitikiiruse režiim

en: Preset
et: Eelseadistus

en: Variable
et: Muutuja

en: Average
et: Keskmine

en: Constant
et: Pidev

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
et: Kvaliteet

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
et: Otsi LAME

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
et: Audacity vajab MP3-de loomiseks faili %s.

en: Location of %s:
et: %s asukoht:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
et: %s leidmiseks klõpsake siin -->

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
et: LAME tasuta koopia saamiseks klõpsake siin -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
et: Kus on %s?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
et: Lingite lame_enc.dll v%d.%d-ga. See versioon ei ühildu Audacity %d.%d.%d-ga.
    Palun laadige alla "LAME for Audacity" uusim versioon.

en: Only lame_enc.dll
et: Ainult lame_enc.dll

en: Only libmp3lame64bit.dylib
et: Ainult libmp3lame64bit.dylib

en: Only libmp3lame.dylib
et: Ainult libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so
et: Ainult libmp3lame.so

en: Primary shared object files
et: Esmased ühisobjektifailid

en: Extended libraries
et: Laiendatud teegid

en: Only libmp3lame.so.0
et: Ainult libmp3lame.so.0

en: MP3 Files
et: MP3-failid

en: Could not open MP3 encoding library!
et: MP3-kodeeringu teeki ei saanud avada!

en: Could not initialize MP3 encoding library!
et: EI saanud MP3-kodeeringu teeki lähtestada!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
et: Pole kehtivat ega toetatud MP3-kodeeringu teeki!

en: Unable to initialize MP3 stream
et: MP3-voogu ei saa lähtestada

en: Exporting selected audio with %s preset
et: Valitud heli eksportimine %s valmissättega

en: Exporting the audio with %s preset
et: Heli eksportimine %s valmissättega

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
et: Valitud heli eksportimine VBR-kvaliteediga %s

en: Exporting the audio with VBR quality %s
et: Heli eksportimine VBR-kvaliteediga %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
et: Valitud heli eksportimine kiirusega %d kbit/s

en: Exporting the audio at %d Kbps
et: Heli eksportimine kiirusega %d Kbps

en: Error %ld returned from MP3 encoder
et: MP3-kodeerijast tagastatud %ld tõrge

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
et: MP3 ei toeta projekti valimi määra (%d)
    Failivorming.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
et: Projekti näidiskiiruse (%d) ja bitikiiruse (%d kbps) kombinatsioon ei ole
    toetab MP3-failivorming.

en: MP3 export library not found
et: MP3-ekspordi teeki ei leitud

en: (Built-in)
et: (Sisseehitatud)

en: LAME MP3 Export Library
et: LAME MP3 ekspordi teek

en: MP3 Library Version:
et: MP3 teegi versioon:

en: MP3 files
et: MP3-failid

en: Ogg Vorbis Files
et: Ogg Vorbis failid

en: Unable to export - rate or quality problem
et: Ei saa eksportida - kiiruse või kvaliteedi probleem

en: Unable to export - problem initialising
et: Ei saa eksportida – probleem lähtestamisega

en: Unable to export - problem creating stream
et: Eksportida ei saa – voo loomise probleem

en: Unable to export - problem with packets
et: Ei saa eksportida - probleem pakettidega

en: Unable to export - problem with file
et: Ei saa eksportida – probleem failiga

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
et: Valitud heli eksportimine kui Ogg Vorbis

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
et: Heli eksportimine Ogg Vorbisena

en: Ogg Vorbis files
et: Ogg Vorbis failid

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
et: Indeks[%02x] Versioon[%d], Kanalid[%d], Määr[%ld]

en: Media read error
et: Meedia lugemisviga

en: Not an Ogg Vorbis file
et: Pole Ogg Vorbis-fail

en: Vorbis version mismatch
et: Vorbise versiooni mittevastavus

en: Invalid Vorbis bitstream header
et: Sobimatu Vorbise bitivoo päis

en: Internal logic fault
et: Sisemine loogika viga

en: no error
et: viga puudub

en: invalid argument
et: kehtetu argument

en: buffer too small
et: puhver liiga väike

en: internal error
et: sisemine viga

en: invalid packet
et: kehtetu pakett

en: not implemented
et: ei ole rakendatud

en: invalid state
et: kehtetu olek

en: memory allocation has failed
et: mälu eraldamine on ebaõnnestunud

en: Auto
et: Automaatne

en: Maximum
et: Maksimaalne

en: VBR Mode
et: VBR-režiim

en: Optimize for
et: Optimeerida

en: Speech
et: Kõne

en: Buffer overflow in OGG packet
et: Puhvri ülevool OGG paketis

en: Unable to write OGG page header
et: OGG lehe päise kirjutamine ei ole võimalik

en: Unable to write OGG page
et: Ei saa kirjutada OGG lehte

en: Opus Files
et: Opus failid

en: Unsupported sample rate
et: Toetamata proovikiirus

en: Exporting selected audio as Opus
et: Valitud heli eksportimine kui Opus

en: Exporting the audio as Opus
et: Audio eksportimine kui Opus

en: Unable to create Opus encoder
et: Opus kodeerija loomine ei ole võimalik

en: Unable to set bitrate
et: Bitikiiruse määramine ei ole võimalik

en: Unable to set complexity
et: Keerukust ei ole võimalik määrata

en: Unable to set bandwidth
et: Ei saa määrata ribalaiust

en: Unable to set VBR mode
et: VBR-režiimi ei ole võimalik määrata

en: Unable to set CVBR mode
et: CVBR-režiimi ei ole võimalik määrata

en: Unable to get lookahead
et: Ei ole võimalik ette näha

en: Failed to calculate correct preskip
et: Ebaõnnestus õige preskip'i arvutamine

en: Failed to encode input buffer
et: Sisendpuhvri kodeerimine ebaõnnestus

en: Opus files
et: Opus failid

en: File has changed the number of channels in the middle.
et: Fail on muutnud kanalite arvu keskel.

en: IO error reading from file
et: IO viga failist lugemisel

en: not an Opus file
et: ei ole Opus fail

en: invalid header
et: kehtetu päis

en: unsupported version
et: toetamata versioon

en: invalid stream structure
et: kehtetu voo struktuur

en: stream is not seekable
et: voog ei ole otsitav

en: invalid timestamp
et: kehtetu ajatempel

en: Failed to decode Opus file: %s
et: Opus faili dekodeerimine ebaõnnestus: %s

en: Encoding
et: Kodeerimine

en: Header
et: Päis

en: Other uncompressed files
et: Muud tihendamata failid

en: GSM 6.10 requires mono
et: GSM 6.10 vajab monot

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
et: WAVEX ja GSM 6.10 vormingud ei ühildu

en: Cannot export audio in this format.
et: Selles vormingus heli ei saa eksportida.

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
et: Olete üritanud eksportida WAV- või AIFF-faili, mis oleks suurem kui 4 GB.
    Audacity ei saa seda teha, Eksport loobuti.

en: Exporting the selected audio as %s
et: Valitud heli eksportimine %s

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
et: Viga %s faili kirjutamisel (ketas täis?).
    Libsndfile ütleb "%s"

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
et: WAV, AIFF ja muud tihendamata tüübid

en: CAF (Apple Core Audio File)
et: CAF (Apple Core'i helifail)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FLAC (FLAC Lossless Audio Codec)
et: FLAC (FLAC kadudeta audiokodeek)

en: HTK (HMM Tool Kit)
et: HTK (HMM tööriistakomplekt)

en: MAT4 (GNU Octave 2.0 / Matlab 4.2)
et: MAT4 (GNU oktaav 2.0 / Matlab 4.2)

en: MAT5 (GNU Octave 2.1 / Matlab 5.0)
et: MAT5 (GNU oktaav 2.1 / Matlab 5.0)

en: OGG (OGG Container format)
et: OGG (OGG konteineri vorming)

en: RAW (header-less)
et: RAW (päiseta)

en: SD2 (Sound Designer II)
et: SD2 (helikujundaja II)

en: SDS (Midi Sample Dump Standard)
et: SDS (Midi proovitõmmise standard)

en: VOC (Creative Labs)
et: VOC (Loomelaborid)

en: WVE (Psion Series 3)
et: WVE (Psion seeria 3)

en: Signed 8 bit PCM
et: Allkirjastatud 8-bitine PCM

en: Signed 16 bit PCM
et: Allkirjastatud 16-bitine PCM

en: Signed 24 bit PCM
et: Allkirjastatud 24-bitine PCM

en: Signed 32 bit PCM
et: Allkirjastatud 32-bitine PCM

en: Unsigned 8 bit PCM
et: Allkirjastamata 8-bitine PCM

en: 32 bit float
et: 32-bitine ujukoma arv

en: 64 bit float
et: 64-bitine ujukoma arv

en: A-Law
et: A-Seadus

en: 16 bit DWVW
et: 16 bitti DWVW

en: 24 bit DWVW
et: 24 bitine DWVW

en: 16 bit DPCM
et: 16-bitine DPCM

en: 8 bit DPCM
et: 8-bitine DPCM

en: Low Quality (Fast)
et: Madal kvaliteet (kiire)

en: Normal Quality
et: Normaalne kvaliteet

en: High Quality (Slow)
et: Kõrge kvaliteet (aeglane)

en: Very High Quality (Slowest)
et: Väga kõrge kvaliteet (kõige aeglasem)

en: Hybrid Mode
et: Hübriidrežiim

en: Create Correction(.wvc) File
et: Looge parandusfail (.wvc)

en: WavPack Files
et: WavPack failid

en: Unable to create target file for writing
et: Kirjutamiseks ei ole võimalik sihtfaili luua

en: Exporting selected audio as WavPack
et: Valitud heli eksportimine WavPackina

en: Exporting the audio as WavPack
et: Audio eksportimine WavPackina

en: WavPack files
et: WavPack failid

en: Encountered %d errors decoding WavPack file!
et: Avastatud %d viga WavPack faili dekodeerimisel!

en: &Nyquist Workbench...
et: &Nyquisti töölaud...

en: &Undo	Ctrl+Z
et: &Võta tagasi	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
et: &Taasta	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
et: Lõi&ka	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
et: &Kopeeri	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
et: &Kleebi	Ctrl+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
et: Tüh&jenda	Ctrl+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
et: Valige k&õik Ctrl+A

en: &Find...	Ctrl+F
et: &Otsi...	Ctrl+F

en: &Matching Paren	F8
et: &Vastav ülemine tasand	F8

en: &Top S-expr	F9
et: &Ülemine S-väljend	F9

en: &Higher S-expr	F10
et: &Kõrgem S-expr	F10

en: &Previous S-expr	F11
et: &Eelmine S-avaldis	F11

en: &Next S-expr	F12
et: &Järgmine S-lause	F12

en: &Go to
et: &Liigu

en: Select &Font...
et: Valige &Font...

en: Split &Vertically
et: Vertikaalselt tükeldamine

en: Split &Horizontally
et: Tükeldamine
     horisontaalselt

en: Show S&cript
et: Kuva S&kript

en: Show &Output
et: Kuva &Väljund

en: &Large Icons
et: &Suured ikoonid

en: &Small Icons
et: &Väikesed ikoonid

en: Toolbar
et: Tööriistariba

en: &Go	F5
et: &Liigu	F5

en: &Stop	F6
et: &Peata	F6

en: &About
et: &Teave

en: Script
et: Skript

note: i18n-hint noun
en: Output
et: Väljund

en: Load Nyquist script
et: Laadige Nyquisti skript

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
et: Nyquist-skriptid (*.ny)|*.ny|Lisp-skriptid (*.lsp)|*.lsp|Kõik failid|*

en: Script was not saved.
et: Skripti ei salvestatud.

en: Save Nyquist script
et: Salvesta Nyquisti skript

en: Find dialog
et: Otsimise dialoog

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
et: Tango ikoonigalerii (tööriistariba ikoonid)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
et: (C) 2009 Leland Lucius

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
et: Väline Audacity moodul, mis pakub lihtsat IDE-d efektide kirjutamiseks.

en: Nyquist Effect Workbench
et: Nyquisti efekti töölaud

en: No matches found
et: Vasteid ei leitud

en: Code has been modified. Are you sure?
et: Koodi on muudetud. Kas oled kindel?

en: Untitled
et: Nimetu

en: Nyquist Effect Workbench -
et: Nyquisti efekti töölaud -

en: New
et: Uus

en: New script
et: Uus skript

en: Open
et: Ava

en: Open script
et: Avage skript

en: Save
et: Salvesta

en: Save script
et: Skripti salvestamine

en: Save As
et: Salvesta nimega

en: Save script as...
et: Salvestage skript nimega...

en: Copy
et: Kopeeri

en: Copy to clipboard
et: Kopeeri lõikelauale

en: Cut
et: Lõika

en: Cut to clipboard
et: Lõikelauale lõikamine

en: Paste
et: Kleebi

en: Paste from clipboard
et: Lõikelaualt kleepimine

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
et: Tühjenda

en: Clear selection
et: Tühista valik

en: Select All
et: Vali kõik

en: Select all text
et: Kogu teksti valimine

en: Undo
et: Ennista

en: Undo last change
et: Viimase muudatuse tagasivõtmine

en: Redo
et: Tee uuesti

en: Redo previous change
et: Eelmise muudatuse uuesti tegemine

en: Find
et: Leia

en: Find text
et: Teksti otsimine

en: Match
et: Vaste

en: Go to matching paren
et: Minge vastavasse sulgu

en: Top
et: Üleval

en: Go to top S-expr
et: Minge S-lause juurde

en: Up
et: Üles

en: Go to higher S-expr
et: Minge ülemise S-lause juurde

en: Previous
et: Eelmine

en: Go to previous S-expr
et: Mine eelmisele S-lausele

en: Next
et: Järgmine

en: Go to next S-expr
et: Mine järgmisele S-lausele

note: i18n-hint noun
en: Start
et: Algus

en: Start script
et: Skripti käivitamine

en: Stop script
et: Peata skript

en: Waiting for audio.com
et: Ootab audio.com

en: An action on audio.com is required before you can continue. You can cancel this operation.
et: Enne jätkamist on vajalik audio.com-i tegevus. Te võite selle toimingu tühistada.

en: Save to audio.com
et: Kohta audio.com salvestamine

en: Generating audio preview...
et: Audio eelvaate genereerimine...

en: Open from audio.com
et: Ava kohast audio.com

en: Synchronizing project
et: Projekti sünkroniseerimine

en: Previews can be updated only for Cloud projects
et: Eelvaateid saab uuendada ainult pilveprojektide puhul

en: Save &To Cloud...
et: Salvesta &Pilve...

en: &Update Cloud Audio Preview
et: Värskendage Cloud Audio eelvaadet

en: Open Fro&m Cloud...
et: Avage pilvest...

en: S&hare Audio...
et: Jagage heli...

en: Cloud
et: Pilv

en: Account
et: Konto

en: Export behavior
et: Ekspordi käitumine

en: S&how 'How would you like to export?' dialog
et: Näita "Kuidas soovite eksportida?" dialoog

en: Save behavior
et: Salvesta käitumine

en: Always &ask
et: Alati &küsige

en: Always &save to cloud
et: Alati &salvesta pilve

en: Always save to the co&mputer
et: Alati salvesta arvutisse

en: Temporary Cloud files directory
et: Ajutiste pilvifailide kataloog

en: &Location:
et: &Asukoht:

en: &Browse...
et: Sirvi...

en: days
et: päeva

en: &Remove temporary files after:
et: &Kustuta ajutised failid pärast:

en: Preferences for Cloud
et: Eelistused pilve jaoks

en: Choose a location to place the temporary directory
et: Ajutise kataloogi paigutamiseks asukoha valimine

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
et: Ajutiste failide kataloog ei saa olla FAT-kettal.

en: Cannot set the preference.
et: Ei saa määrata eelistust.

en: Failed.
et: Ebaõnnestus.

en: Syncing to audio.com... (%d%%)
et: Sünkroonimine audio.com-iga... (%d%%)

en: Project is syncing with audio.com. Do you want to stop the sync process?
et: Projekt on sünkroonitud audio.com-iga. Kas soovite sünkroonimisprotsessi peatada?

en: Waiting for space to free up
et: Ootame, et ruum vabaneks

en: Once you have made storage space available on audio.com, click Retry.
et: Kui olete teinud audio.com-i salvestusruumi vabaks, klõpsake nuppu Korda.

en: Share Audio
et: Heli jagamine

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that opens Share Audio dialog
en: &Share Audio Toolbar
et: Heli jagamise tööriistariba

en: You are not signed in
et: Te ei ole sisse logitud

en: Sign in
et: Logi sisse

en: &Sign Out
et: &Logi välja

en: Don't show this again
et: Ära näita seda enam

note: i18n-hint: A title that is shown on the first project save that allows the user to select Cloud or local save.
en: How would you like to save?
et: Kuidas soovite salvestada?

en: Save to the Cloud (free)
et: Salvesta pilve (tasuta)

en: Your project is backed up privately on audio.com. You can access your work from any device and collaborate on your project with others. Cloud saving is free for a limited number of projects.
et: Teie projekt on audio.com'ile privaatselt tagatud. Saate oma tööle ligi mis tahes seadmest ja teha oma projektis koostööd teistega. Pilves salvestamine on piiratud arvu projektide puhul tasuta.

en: &Save to Cloud
et: &Salvestage pilve

en: On your computer
et: Teie arvutis

en: Files are saved on your device.
    Note: To export MP3 and WAV files, use File > Export Audio instead.
et: Failid salvestatakse teie seadmesse.
    Märkus: MP3- ja WAV-failide eksportimiseks kasutage selle asemel Faili > Audio eksportimine.

en: Save to &computer
et: Salvesta &arvutisse

en: &Remember my choice and don't show again
et: &Mäleta minu valikut ja ära näita uuesti

note: i18n-hint: A title that is shown on export that allows the user to select Cloud or local export.
en: How would you like to export?
et: Kuidas soovite eksportida?

en: Share to audio.com
et: Jaga kohta audio.com

en: Uploads an uncompressed audio file and generates a shareable link. This link allows others to download the file in either .wav or .mp3 format.
et: Laadib üles pakkimata helifaili ja loob jagatava lingi. See link võimaldab teistel faili alla laadida kas .wav- või .mp3-formaadis.

en: &Share to audio.com
et: Jaga kohta audio.com

en: Export MP3s, WAVs, FLACs and other formats to your computer.
et: Ekspordi MP3-, WAV-, FLAC- ja muid formaate oma arvutisse.

en: Export to &computer
et: Eksportimine &arvutisse

en: &Don't show again
et: &Mitte näidata uuesti

en: Project Name
et: Projekti nimi

en: Private
et: Privaatne

en: Unlisted
et: Loetelus kajastamata

en: Public
et: Avalik

en: Save to computer...
et: Salvesta arvutisse...

en: We encountered an issue syncing your file
et: Meil tekkis probleem teie faili sünkroonimisel

en: Don't worry, your changes will be saved to a temporary location and will be synchronized to your cloud copy when your internet connection resumes.
et: Ärge muretsege, teie muudatused salvestatakse ajutisse asukohta ja sünkroonitakse pilvekoopiaga, kui internetiühendus taastub.

en: Log in to audio.com to proceed.
et: Jätkamiseks logige sisse audio.com-i.

en: Link account
et: Link konto

en: We were unable to link your account. Please try again.
et: Me ei suutnud teie kontot siduda. Palun proovige uuesti.

en: &Cancel
et: &Katkesta

en: &Try again
et: &Katsu uuesti

en: Account linked successfully!
et: Konto on edukalt ühendatud!

en: Enter token to link your account
et: Sisestage oma konto linkimiseks tunnus

en: Token
et: Tunnus

en: C&ontinue
et: Jätkata

en: L&ink audio.com account...
et: L&ingi audio.com konto...

en: Create cloud account
et: Looge pilvekonto

en: Sign in to cloud
et: Logige pilve sisse

en: Oops! It looks like there was an issue with your input.
    Please ensure your email is correct and that your password is at least 8 characters long
et: Oih! Näib, et teie sisendiga oli probleem.
    Veenduge, et teie e-posti aadress on õige ja parool on vähemalt 8 tähemärgi pikkune

en: Sorry, but it seems the email or password you entered is incorrect.
    Please double-check your credentials and try again!
et: Kahjuks tundub, et sisestatud e-posti aadress või parool on vale.
    Palun kontrollige oma mandaati ja proovige uuesti!

en: Create an account to save to the cloud
et: Looge pilve salvestamiseks konto

en: Sign in to save to the cloud
et: Pilve salvestamiseks logige sisse

en: Continue with Google
et: Jätkake Googlega

en: Continue with Facebook
et: Jätkake Facebookiga

en: Email
et: Epost

en: Password
et: Parool

en: Forgot your password?
et: Kas olete parooli unustanud?

en: Already have an account?
et: Kas teil on juba konto?

en: Sign in here
et: Logi sisse siin

en: Need an account?
et: Kas vajate kontot?

en: Continue
et: Jätka

en: This project is no longer saved to the Cloud
et: See projekt ei ole enam pilve salvestatud

en: This project was removed from audio.com and therefore cannot be saved at this time.
et: See projekt eemaldati audio.com-ist ja seetõttu ei saa seda praegu salvestada.

en: You can either save it to the Cloud as a new project, or save it to your computer.
et: Saate selle kas salvestada pilve uue projektina või salvestada oma arvutisse.

en: Save to computer
et: Salvesta arvutisse

en: Save to Cloud
et: Salvesta pilve

en: Your project storage limit has been reached.
et: Teie projekti salvestusruumi limiit on saavutatud.

en: You may need to remove older projects to make space available. For more options, visit audio.com
et: Võimalik, et peate vanemaid projekte eemaldama, et vabastada ruumi. Lisavõimaluste saamiseks külastage audio.com

en: You can also save this project locally to avoid losing changes.
et: Te võite selle projekti ka lokaalselt salvestada, et vältida muudatuste kaotamist.

en: Visit audio.com
et: Külasta audio.com

en: Project version conflict detected
et: Projekti versioonikonflikt tuvastatud

en: There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Saving this project will replace it as the newest version instead.
et: Audio.com-is on selle Audacity projekti uuem versioon. Selle projekti salvestamine asendab selle asemel uuema versiooni.

en: Save this project
et: Salvesta see projekt

en: Discard and open latest version
et: Visake ära ja avage uusim versioon

en: Project contains unsaved changes. There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Discarding changes will open the latest version instead.
et: Projekt sisaldab salvestamata muudatusi. Selle Audacity projekti uuem versioon on Audio.com'is. Muudatuste kõrvalejätmine avab selle asemel uusima versiooni.

en: Open local project
et: Avatud kohalik projekt

en: Cloud project conflict
et: Pilveprojekti konflikt

en: You are attempting to open a new active version of this project when there is already one open. Please select which version you wish to remain open.
et: Sa üritad avada selle projekti uut aktiivset versiooni, kuigi üks on juba avatud. Palun valige, millist versiooni soovite avatuks jätta.

en: Keep currently open version
et: Hoidke praegu avatud versioon

en: Open new version
et: Avage uus versioon

en: Open from Cloud
et: Avatud pilvest

en: less than 1 minute
et: vähem kui 1 minut

en: one minutes ago | %d minutes ago
et[0]: üks minut tagasi
et[1]: %d minutit tagasi

en: one hour ago | %d hours ago
et[0]: üks tund tagasi
et[1]: %d tundi tagasi

en: Modified
et: Muudetud

en: Failed to authorize account
et: Konto autoriseerimine ebaõnnestus

en: Loading projects list...
et: Projektide nimekirja laadimine...

en: Failed to get projects list
et: Projektide nimekirja ei õnnestunud saada

en: Cloud saved projects
et: Pilve salvestatud projektid

en: Search:
et: Otsi:

en: Prev
et: Eelmine

en: View in audio.com
et: Vaata audio.com

en: Page %d of %d
et: Leht %d (kokku %d)

en: Anyone will be able to listen to this audio.
et: Igaüks saab seda heli kuulata.

en: Only you and people you share a link with will be able to listen to this audio.
et: Seda heli saavad kuulata ainult teie ja inimesed, kellega te jagate linki.

en: Are you sure you want to cancel?
et: Kas olete kindel, et soovite tühistada?

en: Cancel upload to Audio.com
et: Audio.com-i üleslaadimise tühistamine

en: Uploading audio...
et: Heli üleslaadimine...

en: We are unable to upload this file. Please try again and make sure to link to your audio.com account before uploading.
et: Me ei saa seda faili üles laadida. Palun proovige uuesti ja veenduge, et enne üleslaadimist oleksite seotud oma audio.com kontoga.

en: Upload error
et: Laadimisviga

en: We are unable to prepare this file for uploading.
et: Me ei saa seda faili üleslaadimiseks ette valmistada.

en: Finalizing upload...
et: Üleslaadimise lõpetamine...

en: Track Title
et: Pala pealkiri

en: Preparing audio...
et: Audio ettevalmistamine...

en: You are not authorized to access this project.
et: Teil ei ole õigust sellele projektile ligi pääseda.

en: You tried to access a project that has expired.
et: Sa üritasid pääseda ligi projektile, mille kehtivusaeg on lõppenud.

en: Audacity had trouble connecting to the server.
et: Audacityl oli probleeme serveriga ühendumisega.

en: The project is too large to upload. Please save it to your computer instead.
et: Projekt on üleslaadimiseks liiga suur. Palun salvestage see hoopis oma arvutisse.

en: You don't have access to this project.
et: Teil ei ole juurdepääsu sellele projektile.

en: The project could not be found.
et: Projekti ei leitud.

en: The server responded with something Audacity could not understand.
et: Server vastas midagi, millest Audacity ei saanud aru.

en: Audacity encountered an internal error.
et: Audacity's ilmnes sisemine viga.

en: Audio.com encountered an internal error.
et: Audio.com'il tekkis sisemine viga.

en: Audacity encountered an unknown error.
et: Audacity's ilmnes tundmatu viga.

en: Sync failed
et: Sünkroonimine ebaõnnestus

en: Error details:
    %s
et: Vea üksikasjad:
    %s

en: Syncing your project
et: Projekti sünkroonimine

en: The project will sync in background while you work. You can check the sync status on the bottom right corner of Audacity at any time
et: Projekt sünkroonib töö ajal taustal. Saate igal ajal kontrollida sünkroonimise staatust Audacity paremas alumises nurgas

en: Success!
et: Õnnestus!

en: All saved changes will now update to the cloud. You can manage this file from your uploaded projects page on audio.com
et: Kõik salvestatud muudatused uuendatakse nüüd pilve. Saate seda faili hallata oma üleslaaditud projektide lehelt audio.com'is

en: Done
et: Valmis

en: Cloud project incomplete
et: Pilveprojekt lõpetamata

en: The latest version of this project was not fully uploaded to audio.com. You can load the last complete version instead.
et: Selle projekti viimane versioon ei ole täielikult audio.com-i üles laaditud. Selle asemel saate laadida viimase täieliku versiooni.

en: Load latest
et: Laadige viimane

en: No version of this project has been fully uploaded to audio.com. It cannot be loaded.
et: Selle projekti ühtegi versiooni ei ole täielikult audio.com'ile üles laaditud. Seda ei saa laadida.

en: You have canceled this upload to audio.com
et: Te olete selle üleslaadimise audio.com'ile tühistanud

en: Retry
et: Proovi uuesti

en: An action on audio.com is required before you can continue. Once you are done with it, click Retry
et: Enne jätkamist on vajalik audio.com-i tegevus. Kui olete sellega valmis, klõpsake nuppu Retry (proovi uuesti)

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
et: Eksporditud Allegro (.gro) failid säästavad aega järgmiselt:

en: Please select only one Note Track at a time.
et: Valige korraga ainult üks märkmerada.

en: Please select a Note Track.
et: Palun valige märkmerada.

en: Export MIDI As:
et: Ekspordi MIDI järgmiselt:

en: MIDI file
et: MIDI-fail

en: Allegro file
et: Allegro fail

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
et: Olete valinud tundmatu faililaiendiga failinime.
    Kas soovite jätkata?

en: Export MIDI
et: Ekspordi MIDI

en: Export MI&DI...
et: Ekspordi MI&DI...

en: Imported MIDI from '%s'
et: Imporditud MIDI-kood tootest "%s"

en: Import MIDI
et: Impordi MIDI

en: Could not open file %s: Filename too short.
et: Faili %s ei saanud avada: Failinimi on liiga lühike.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
et: Faili %s ei saanud avada: Vale failitüüp.

en: Could not open file %s.
et: Faili %s ei saanud avada.

en: Select a MIDI file
et: Valige MIDI-fail

en: MIDI and Allegro files
et: MIDI- ja Allegro-failid

en: MIDI files
et: MIDI-failid

en: Allegro files
et: Allegro failid

en: No revision identifier was provided
et: Paranduse identifikaatorit ei esitatud

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, system administration
et: %s, süsteemi haldamine

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, co-founder and developer
et: %s, kaasasutaja ja arendaja

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, designer
et: %s, disainer

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer
et: %s, arendaja

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer and support
et: %s, arendaja ja tugi

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support
et: %s, dokumentatsioon ja tugi

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, QA tester, documentation and support
et: %s, QA testija, dokumentatsioon ja tugi

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support, French
et: %s, dokumentatsioon ja tugi, prantsuse keel

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, quality assurance
et: %s, kvaliteedi tagamine

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, accessibility advisor
et: %s, juurdepääsetavuse nõustaja

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphic artist
et: %s, graafik

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, composer
et: %s, helilooja

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, tester
et: %s, testija

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, Nyquist plug-ins
et: %s, Nyquisti pistikprogrammid

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, web developer
et: %s, veebiarendaja

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphics
et: %s, graafika

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, effects presets
et: %s, efektide eelseaded

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
et: %s (kaasates %s, %s, %s, %s ja %s)

note: i18n-hint: information about the program
en: About %s
et: Lähemalt %s

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
et: %s tasuta, avatud lähtekoodiga, platvormideülene tarkvara helide salvestamiseks ja redigeerimiseks.

en: Credits
et: Autorid

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s Team Members
et: %s Meeskonnaliikmed

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: Distinguished %s Team members, not currently active
et: Tunnustatud %s Meeskonnaliikmed, praegu mitteaktiivsed

en: Contributors
et: Toetajad

en: Website and Graphics
et: Veebisait ja graafika

en: Translators
et: Tõlkijad

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s includes code from the following projects:
et: %s sisaldab koodi järgmistest projektidest:

en: Special thanks:
et: Eriline tänu:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s website:
et: %s veebisait:

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for first and third %s, and a "copyright" symbol for the second
en: %s software is copyright %s 1999-2024 %s Team.
et: %s tarkvara on autoriõigus %s 1999-2024 %s Team.

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for %s
en: The name %s is a registered trademark.
et: Nimi %s on registreeritud kaubamärk.

en: Build Information
et: Teabe koostamine

en: Enabled
et: Lubatud

note: i18n-hint: Information about when audacity was compiled follows
en: The Build
et: Ehitus

en: Program build date:
et: Programmi koostamise kuupäev:

en: Commit Id:
et: Järje ID:

en: Debug build (debug level %d)
et: Silumisjärg (silumistase %d)

en: Release build (debug level %d)
et: Väljalaske järg (silumistase %d)

en: %s, 64 bits
et: %s, 64 bitti

en: %s, 32 bits
et: %s, 32 bitti

en: Build type:
et: Järgu tüüp:

en: Compiler:
et: Kompilaator:

note: i18n-hint: The directory audacity is installed into (on *nix systems)
en: Installation Prefix:
et: Installimise eesliide:

en: Cache folder:
et: Vahemälukaust:

en: Settings folder:
et: Seadete kaust:

en: Data folder:
et: Andmete kaust:

en: State folder:
et: Oleku kaust:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
et: Põhiteegid

en: Cross-platform GUI library
et: Platvormidevaheline GUI teek

en: Audio playback and recording
et: Heli taasesitus ja salvestamine

en: Sample rate conversion
et: Näidismäära teisendamine

en: File Format Support
et: Failivormingu tugi

en: MP3 Import
et: MP3 import

note: i18n-hint: LAME is the codec name. This name should not be translated
en: MP3 Export
et: MP3 eksport

note: i18n-hint: Opus is the codec name. This name should not be translated
en: Opus Import and Export
et: Opus Import ja eksport

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
et: Ogg Vorbis import ja eksport

en: ID3 tag support
et: ID3 sildi tugi

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
et: FLAC import ja eksport

en: MP2 export
et: MP2 eksport

en: FFmpeg Import/Export
et: FFmpeg import/eksport

en: Features
et: Funktsioonid

en: Plug-in support
et: Pistikprogrammi tugi

en: Sound card mixer support
et: Helikaardi mikseri tugi

en: Pitch and Tempo Change support
et: Helikõrguse ja tempo muutmise tugi

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
et: Ekstreemne Pitch ja Tempo Change tugi

[ctx: about dialog]
en: Legal
et: Juriidiline

en: GPL License
et: GPL litsents

[ctx: about dialog]
note: i18n-hint: For "About Audacity...": Title for Privacy Policy section
en: PRIVACY POLICY
et: PRIVAATSUSE POLIITIKA

en: App update checking and error reporting require network access. These features are optional.
et: Rakenduse uuenduste kontrollimine ja veateade nõuavad juurdepääsu võrgule. Need funktsioonid on valikulised.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "our Privacy Policy"
en: See %s for more info.
et: Vaata %s lisateavet.

en: Click and drag to define a looping region.
et: Silmuspiirkonna määramiseks klõpsake ja lohistage.

en: Timeline actions disabled during recording
et: Ajaskaala toimingud on salvestamise ajal välja lülitatud

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
et: Reguleerimiseks klõpsake ja lohistage, lähtestamiseks topeltklõpsake

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Playhead
et: Salvestus/esituspea

en: Timeline
et: Ajakava

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
et: Otsingu alustamiseks klõpsake või lohistage

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
et: Alustage puhastamist klõpsates või lohistades

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
et: Klõpsake nuppu ja teisaldage jaotisse Puhastamine. Klõpsake nuppu Ja lohistage otsingusse.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
et: Otsimisfunktsioonile liikumine

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
et: Lohistage otsingusse. Vabastage, et lõpetada otsimine.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
et: Lohistage otsingusse. Vabastage ja liikuge Scrubi.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
et: Liikuge kiirelt edasi. Otsimiseks lohistage.

en: Quick-Play disabled
et: Kiiresitus on keelatud

en: Quick-Play enabled
et: Kiiresitus on lubatud

en: Timeline Options
et: Ajaskaala valikud

en: Minutes and Seconds
et: Minutid ja sekundid

en: Beats and Measures
et: Taktid ja meetmed

en: Setting a loop region also makes an audio selection
et: Silmuspiirkonna määramine teeb ka helivaliku

note: i18n-hint Clear is a verb
en: Clear Loop
et: Tühjenda silmus

en: Set Loop To Selection
et: Seadke silmus valikule

en: Scroll view to playhead
et: Kerige vaade mängijapeale

en: Continuous scrolling
et: Pidev kerimine

en: Failed to remove %s
et: %s eemaldamine nurjus

en: Failed!
et: Nurjus!

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
et: %s ei leidnud.
    
    See on viimaste failide loendist eemaldatud.

en: Audacity is starting up...
et: Audacity on käivitumas...

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
et: SQLite'i teeki ei õnnestunud initsialiseerida.  Audacity ei saa jätkata.

en: Block size must be within 256 to 100000000
et: Ploki suurus peab jääma vahemikku 256 kuni 100000000

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
et: &Uus

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
et: &Ava...

en: Open &Recent...
et: Avatud &hiljutine...

en: &About Audacity...
et: &Audacity kohta ...

en: &Preferences...
et: &Eelistused...

en: &File
et: &Fail

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
et: Audacity ei leidnud turvalist kohta ajutiste failide salvestamiseks.
    Audacity vajab kohta, kus automaatsed puhastusprogrammid ei kustuta ajutisi faile.
    Palun sisestage eelistuste dialoogi sobiv kataloog.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
et: Audacity ei leidnud kohta ajutiste failide salvestamiseks.
    Palun sisestage eelistuste dialoogi sobiv kataloog.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
et: Audacity hakkab nüüd väljuma. Uue ajutise kataloogi kasutamiseks käivitage Audacity uuesti.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
et: Audacity kahe eksemplari samaaegne käivitamine võib põhjustada
    andmete kadumine või süsteemi krahhi põhjustamine.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
et: Audacity ei suutnud ajutiste failide kataloogi lukustada.
    Seda kausta võib kasutada teine Audacity eksemplar.

en: Do you still want to start Audacity?
et: Kas soovite ikkagi Audacityga alustada?

en: Error Locking Temporary Folder
et: Viga ajutise kausta lukustamisel

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
et: Süsteem on tuvastanud, et töötab veel üks Audacity koopia.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
et: Käskude Uus või Ava kasutamine praegu töötavas Audacitys
    protsess mitme projekti üheaegseks avamiseks.

en: Audacity is already running
et: Audacity juba töötab

en: Unable to create shared memory segment.
    
    error code=%d : "%s".
et: Ei ole võimalik luua jagatud mälusegmenti.
    
    veakood=%d : "%s".

en: Audacity Startup Failure
et: Audacity käivitamise ebaõnnestumine

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
et: Semaforide hankimine ei ole võimalik.
    
    Selle põhjuseks on tõenäoliselt ressursipuudus
    ja võib olla vajalik taaskäivitamine.

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
et: Semaforide loomine ei ole võimalik.
    
    Selle põhjuseks on tõenäoliselt ressursside nappus
    ja võib olla vajalik taaskäivitamine.

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
et: Ei ole võimalik saada lukustussemafori.
    
    See on tõenäoliselt tingitud ressursi puudusest
    ja võib olla vajalik taaskäivitamine.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
et: Ei ole võimalik saada serveri semafoori.
    
    See on tõenäoliselt tingitud ressursi puudusest
    ja võib olla vajalik taaskäivitamine.

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
et: Audacity IPC-serveri initsialiseerimine ebaõnnestus.
    
    Selle põhjuseks on tõenäoliselt ressursside nappus
    ja võib olla vajalik taaskäivitamine.

en: An unrecoverable error has occurred during startup
et: Käivitamisel ilmnes taastamatu tõrge

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
et: määrake maksimaalne kettaploki suurus baitides

note: i18n-hint: brief help message for Audacity's command-line options A journal contains a sequence of user interface interactions to be repeated "log," "trail," "trace" have somewhat similar meanings
en: replay a journal file
et: taasesitage päevikufaili

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
et: see spikrisõnum

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
et: käivitage enesediagnostika

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
et: kuva Audacity versioon

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
et: heli- või projektifaili nimi

note: i18n-hint: This option is used to handle custom URLs in Audacity
en: Handle 'audacity://' url
et: Käsitleda 'audacity://' url

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
et: Audacity projekti (.aup3) failid ei ole praegu
    audacityga seotud.
    
    Assotsieerige need, et nad avaneksid topeltklõpsuga?

en: Audacity Project Files
et: Audacity projektifailid

en: Audacity Configuration Error
et: Audacity konfiguratsiooniviga

en: The following configuration file could not be accessed:
    
    	%s
    
    This could be caused by many reasons, but the most likely are that the disk is full or you do not have write permissions to the file. 
    
    You can attempt to correct the issue and then click "Retry" to continue.
    
    If you choose to "Quit Audacity", your project may be left in an unsaved state which will be recovered the next time you open it.
et: Järgnevale konfiguratsioonifailile ei olnud võimalik ligi pääseda:
    
    	%s
    
    Selle põhjuseks võib olla mitu põhjust, kuid kõige tõenäolisemalt on see, et ketas on täis või teil ei ole faili kirjutamisõigusi.
    
    Te võite proovida probleemi parandada ja seejärel jätkata klõpsates nuppu "Retry".
    
    Kui te valite "Quit Audacity", võib teie projekt jääda salvestamata olekusse, mis taastatakse järgmisel avamisel.

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Quit Audacity
et: Sulge Audacity

en: &Retry
et: Korda

en: Configure Project from Music File
et: Projekti konfigureerimine muusikafailist

en: Automatic Music Configuration
et: Automaatne muusika konfigureerimine

en: Audacity detected this file to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
et: Audacity tuvastas, et see fail on %s bpm.
    Kas soovite muusikanägemise lubada ja määrata projekti tempo väärtuseks %s?

en: Audacity detected one or more files to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
et: Audacity tuvastas, et üks või mitu faili on %s bpm.
    Kas soovite lubada muusikavaadet ja määrata projekti tempoks %s?

en: Music Import
et: Muusika import

en: Smart clip.
    The entire source clip will be pasted into your project, allowing you to access
    trimmed audio data anytime.
et: Nutikas klipp.
    Kogu lähteklipp kleebitakse teie projekti, võimaldades teile juurdepääsu
    trimmitud audioandmeid igal ajal.

en: Selected audio only.
    Only the selected portion of the source clip will be pasted.
et: Ainult valitud heli.
    Ainult allikaklipi valitud osa kleebitakse.

en: Paste audio
et: Kleebi heli

en: How would you like to paste your audio?
et: Kuidas soovite oma heli kleepida?

note: i18n-hint: %s substitutes for a file size, e.g. "345 MB". A "smart clip" is an audio clip containing hidden trimmed data.
en: The full smart clip is %s. Larger sizes will take longer to paste.
et: Täielik nutiklipp on %s. Suuremate suuruste kleepimine võtab kauem aega.

en: Remember my choice and don't ask again
et: Pea mu valik meeles ja ära küsi uuesti

en: Automatic Crash Recovery
et: Automaatne krahhi taastamine

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
et: Järgmised projektid ei salvestatud Audacity viimasel käivitamisel korralikult ja neid saab automaatselt taastada.
    
    Pärast taastamist salvestage projektid, et tagada muudatuste kirjutamine kettale.

en: Recoverable &projects
et: Taastatavad &projektid

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
et: Vali

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
et: Nimi

en: &Discard Selected
et: &Tühista valitud

en: &Recover Selected
et: Taasta valitud

en: &Skip
et: &Jäta vahele

en: No projects selected
et: Projektid ei ole valitud

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
et: Kas olete kindel, et soovite valitud projektid kõrvale jätta?
    
    Valides "Jah", kustutatakse valitud projektid kohe lõplikult.

en: Select Command
et: Valige käsk

en: &Command
et: &Käsk

en: &Edit Parameters
et: &Muuda parameetreid

en: &Use Preset
et: &Kasuta eelseadistust

en: &Parameters
et: &Parameetrid

en: &Details
et: &Üksikasjad

en: Choose command
et: Käsu valimine

en: MP3 Conversion
et: MP3 teisendamine

en: Fade Ends
et: Hääbuvad otsad

en: Import Macro
et: Makro importimine

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
et: Makro %s on juba olemas. Kas soovite selle asendada?

en: Export Macro
et: Makro eksportimine

en: Effect
et: Efekt

en: Menu Command (With Parameters)
et: Menüükäsk (parameetritega)

en: Menu Command (No Parameters)
et: Menüükäsk (parameetrid puuduvad)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
et: "%s" nõuab ühe või mitme loo valimist.

en: Your batch command of %s was not recognized.
et: Teie partiikäsku %s ei tuvastatud.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
et: Rakendatud makro

en: Apply Macro
et: Rakenda makro

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
et: Rakendatud makro "%s"

en: Apply '%s'
et: "%s" rakendamine

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
et: Parameetri(te)ga %s rakendamine
    
    %s

en: Test Mode
et: Testimisrežiim

en: Apply %s
et: Rakenda %s

en: Macros Palette
et: Makrode palett

en: Manage Macros
et: Makrode haldamine

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
et: Makro valimine

note: i18n-hint: This is the heading for a column in the edit macros dialog
en: Macro
et: Makro

en: Apply Macro to:
et: Makro rakendamine järgmistele toimingutele:

en: Apply macro to project
et: Makro rakendamine projektile

en: &Project
et: &Projekt

en: Apply macro to files...
et: Makro rakendamine failidele...

en: &Files...
et: &Failid...

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
et: &Laienda

en: No macro selected
et: Makrot pole valitud

en: Applying '%s' to current project
et: "%s" rakendamine käimasolevale projektile

en: Please save and close the current project first.
et: Palun salvestage ja sulgege kõigepealt praegune projekt.

en: Select file(s) for batch processing...
et: Valige failid, mida pakettkäivitada...

en: Applying...
et: Kohaldamisel...

en: File
et: Fail

en: Remo&ve
et: Ee&malda

en: &Rename...
et: &Nimeta ümber...

en: Re&store
et: Taas&ta

en: I&mport...
et: &Import...

en: Edit Steps
et: Etappide redigeerimine

note: i18n-hint: This is the number of the command in the list
en: Num
et: Number

en: Command
et: Käsk

en: Parameters
et: Parameetrid

en: &Insert
et: &Lisa

en: &Edit...
et: &Muuda...

en: De&lete
et: &Kustuta

en: Move &Up
et: Liigu &üles

en: Move &Down
et: Liigu &alla

en: &Save
et: &Salvesta

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
et: - LÕPP -

en: %s changed
et: %s muudetud

en: Do you want to save the changes?
et: Kas soovite muudatused salvestada?

en: Enter name of new macro
et: Sisestage uue makro nimi

en: Name of new macro
et: Uue makro nimi

en: Name must not be blank
et: Nimi ei tohi olla tühi

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
et: Nimetused ei tohi sisaldada "%c" ja "%c"

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
et: Kas olete kindel, et soovite %s kustutada?

en: &Repeat %s
et: Korda %s

en: Repeat Last Tool
et: Korda viimast tööriista

en: &Macro Manager
et: &Macro haldus

en: &Apply Macro
et: &Kohalda makro

en: Palette...
et: Palett...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
et: Skript I

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
et: Skript II

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test
en: Benchmark
et: Võrdlustest

en: Disk Block Size (KB):
et: Kettaploki suurus (KB):

en: Number of Edits:
et: Muudatuste arv:

en: Test Data Size (MB):
et: Testi andmemaht (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
et: Juhuslik algväärtus:

en: Show detailed info about each block file
et: Üksikasjaliku teabe kuvamine iga blokeerimisfaili kohta

en: Show detailed info about each editing operation
et: Üksikasjaliku teabe kuvamine iga redigeerimistoimingu kohta

en: Run
et: Käivita

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test; leave untranslated file extension .txt
en: benchmark.txt
et: etalon.txt

en: Export Benchmark Data as:
et: Ekspordi võrdlusandmed järgmiselt:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
et: Ploki suurus peaks olema vahemikus 1 - 1024 KB.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
et: Muudatuste arv peaks olema vahemikus 1 - 10000.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
et: Katseandmete suurus peaks olema vahemikus 1 - 2000 MB.

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
et: Kasutades %lld ühikut %lld proovi igaühes, kokku %.1f MB.

en: Preparing...
et: Ettevalmistamine...

en: Expected len %lld, track len %lld.
et: Oodatud pikkus %lld, raja pikkus %lld.

en: Performing %d edits...
et: %d muudatuste tegemine ...

en: Cut: %lld - %lld
et: Lõigake: %lld - %lld

en: Trial %d
et: Katse %d

en: Cut (%lld, %lld) failed.
et: Cut (%lld, %lld) ebaõnnestus.

en: Paste: %lld
et: Kleebi: %lld

en: Trial %d
    Failed on Paste.
et: Katse %d
    Kleepimisel ebaõnnestus.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
et: Aeg %d muudatuste tegemiseks: %ld ms

en: Checking file pointer leaks:
et: Failikursori lekete kontrollimine:

en: Track # blocks: %ld
et: Raja # plokid: %ld

en: Disk # blocks:
et: Ketta # plokid:

en: Doing correctness check...
et: Õigsuse kontrollimine...

en: Bad: chunk %lld sample %lld
et: Halb osa: %lld näide %lld

en: Passed correctness check!
et: Läbinud õigsuse kontrolli!

en: Errors in %d/%lld chunks
et: Vead %d/%lld ühikutes

en: Time to check all data: %ld ms
et: Aeg kontrollida kõiki andmeid: %ld ms

en: Reading data again...
et: Andmete uuesti lugemine ...

en: Time to check all data (2): %ld ms
et: Aeg kontrollida kõiki andmeid (2): %ld ms

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
et: 44100 Hz juures, %d baiti proovi kohta, hinnanguline arv
     samaaegselt mängitavate lugude arv: %.1f

en: TEST FAILED!!!
et: TEST EBAÕNNESTUS!!!

en: Benchmark completed successfully.
et: Võrdlusalus on edukalt lõpule viidud.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
et: Valige heli, %s kasutada (nt Cmd + A, et Select All), seejärel proovige uuesti.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
et: Valige heli, mida %s kasutada (nt Ctrl + A kõigi valimiseks), seejärel proovige uuesti.

en: No Audio Selected
et: Heli pole valitud

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
et: Valige heli, mida %s kasutada.
    
    1. Valige heli, mis esindab müra, ja kasutage oma "müraprofiili" saamiseks %s.
    
    2. Kui olete oma müraprofiili kätte saanud, valige heli, mida soovite muuta
    ja kasutage selle heli muutmiseks %s.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
et: Seda saab teha ainult siis, kui mängimine ja salvestamine on
    Lõpetatud. (Pausist ei piisa.)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
et: Selleks peate kõigepealt valima mõne stereoheli, et seda teha.
    (Seda ei saa kasutada mono heliga.)

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
et: Selle toimingu sooritamiseks peate kõigepealt valima mõne heli.
    (Teistsuguste lugude valimine ei toimi.)

en: Audacity Support Data
et: Audacity tugiandmed

en: Report generated to:
et: Aruanne on loodud:

en: Removing Dependencies
et: Sõltuvuste eemaldamine

en: Copying audio data into project...
et: Heliandmete kopeerimine projekti...

en: Project Depends on Other Audio Files
et: Projekt sõltub muudest helifailidest

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
et: Nende failide kopeerimine oma projekti eemaldab selle sõltuvuse.
    See on turvalisem, kuid vajab rohkem kettaruumi.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
et: 
    
    Failid, mida näidatakse kui Puuduvad, on teisaldatud või kustutatud ja neid ei saa kopeerida.
    Taastage need algsesse asukohta, et neid saaks projekti kopeerida.

en: Project Dependencies
et: Projekti sõltuvused

en: Audio File
et: Helifail

en: Disk Space
et: Kettaruum

en: Copy Selected Files
et: Kopeeri valitud failid

en: Cancel Save
et: Tühista salvestamine

en: Save Without Copying
et: Salvesta ilma kopeerimiseta

en: Do Not Copy
et: Ära kopeeri

en: Copy All Files (Safer)
et: Kopeeri kõik failid (turvalisem)

en: Whenever a project depends on other files:
et: Kui projekt sõltub muudest failidest, toimige järgmiselt:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
et: Küsi minult

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
et: Kopeerige alati kõik failid (kõige turvalisem)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
et: Ärge kunagi kopeerige ühtegi faili

en: MISSING %s
et: PUUDUVAD %s

en: &Copy Names to Clipboard
et: &Kopeerige nimed lõikelauale

en: Missing
et: Puuduv

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
et: Kui jätkate, ei salvestata teie projekti kettale. Kas see on see, mida sa tahad?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
et: Teie projekt on iseseisev; see ei sõltu välistest helifailidest. 
    
    Mõned vanemad Audacity projektid ei pruugi olla iseseisvad ja hoolivad 
    on vajalik selleks, et hoida nende välised sõltuvused õiges kohas.
    Uued projektid on iseseisvad ja vähem riskantsed.

en: Dependency Check
et: Sõltuvuse kontroll

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
et: Katkestused (dropouts)

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
et: Salvestatud heli kadus märgistatud kohtades. Võimalikud põhjused:
    
    Teised rakendused konkureerivad protsessori aja pärast Audacityga
    
    Salvestate otse aeglasesse välisesse salvestusseadmesse

en: Turn off dropout detection
et: Lülitage katkestamise tuvastamine välja

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
et: Järgmise käsu lähtestamise katse ebaõnnestus:
    
    %s
    
    Lisateavet võib leida jaotisest "Abi diagnostika > > kuvalogi"

en: Command failed to initialize
et: Käsku ei õnnestunud lähtestada

en: Exported Label Style:
et: Eksporditud etiketi stiil:

en: Frequency Analysis
et: Sageduse analüüs

en: Spectrum
et: Spekter

en: Standard Autocorrelation
et: Standardne automaatkorrelatsioon

en: Enhanced Autocorrelation
et: Täiustatud automaatkorrelatsioon

note: i18n-hint: This refers to a "window function", * such as Hann or Rectangular, used in the * Frequency analyze dialog box.
en: %s window
et: %s aken

en: Linear frequency
et: Lineaarne sagedus

en: Log frequency
et: Logi sagedus

en: Scroll
et: Keri

en: Zoom
et: Suumimine

en: Cursor:
et: Kursor:

en: Peak:
et: Tipp:

en: &Grids
et: &Võrgustik

en: &Algorithm:
et: &Algoritm:

en: &Size:
et: &Suurus:

en: &Export...
et: &Ekspordi...

en: &Function:
et: &Funktsioon:

en: &Axis:
et: &Telg:

en: &Replot...
et: &Arvuta ümber ...

en: Not enough data selected.
et: Valitud pole piisavalt andmeid.

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
et: %.4f sek (%d Hz) (%s) = %f

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
et: %.4f sek (%d Hz) (%s) = %.3f

en: spectrum.txt
et: spektrum.txt

en: Export Spectral Data As:
et: Ekspordi spektraalandmed järgmiselt:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
et: Sagedustase (Hz) tase (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
et: Viivitus (sekundites) sagedus (Hz) tase

en: Plot Spectrum...
et: Joonista spekter...

en: Save %s
et: Salvesta %s

en: Unable to save %s
et: %s ei saa salvestada

en: History
et: Ajalugu

en: &Manage History
et: &Ajaloo haldamine

en: Action
et: Tegevus

en: Used Space
et: Kasutatud ruum

en: &Total space used
et: &Kasutatud ruumi kokku

en: &Undo levels available
et: &Saadaolevad tasemed saab tagasi võtta

en: &Levels to discard
et: &Hüljatavad tasemed

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
et: &Tühista

en: Clip&board space used
et: Kasutatud lõikepuhvri ruum

en: D&iscard
et: V&isake ära

en: &Compact
et: &Kompakt

en: Compacting actually freed %s of disk space.
et: Kompaktifitseerimine vabastas tegelikult %s kettaruumi.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the various editing steps that have been taken.
en: &History
et: &Ajalugu

en: New Plugins
et: Uued pluginad

en: Incompatible plugin(s) found
et: Leitud ühildumatu(d) plugin(id)

en: &Manage Plugins
et: &Hallake Pluginaid

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes. If you would still like to attempt to use these plugins, you can enable them using "Manage Plugins". Otherwise, select "Continue".
et: Audacity leidis %d ühildumatut pluginat, mida ei saanud laadida. Me oleme need pluginad keelanud, et vältida seisakuid või jookseb kokku kukkumisi. Kui soovite siiski proovida neid pistikprogramme kasutada, saate neid lubada, kasutades "Manage Plugins". Vastasel juhul valige "Jätka".

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes.
et: Audacity leidis %d ühildumatut pluginat, mida ei saanud laadida. Me oleme need pluginad keelanud, et vältida seisakuid või jookseb kokku kukkumisi.

en: Journal recording failed
et: Päeviku salvestamine nurjus

en: Edit Labels
et: Siltide redigeerimine

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
et: Rada

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
et: Silt

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
et: Algusaeg

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
et: Lõpu aeg

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
et: Madal sagedus

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
et: Kõrge sagedus

en: New...
et: Uus...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
et: Lahtri sisu redigeerimiseks vajutage klahvi F2 või topeltklõpsake seda.

en: Select a text file containing labels
et: Silte sisaldava tekstifaili valimine

en: Could not open file: %s
et: Faili %s ei saanud avada

en: No labels to export.
et: Ekspordiks pole silte.

en: Export Labels As:
et: Ekspordi sildid järgmiselt:

en: New Label Track
et: Uus sildirada

en: Enter track name
et: Raja nime sisestamine

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
et: Audacity esmakäivitus

en: Choose Language for Audacity to use:
et: Valige keel Audacity jaoks, mida soovite kasutada:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
et: Teie valitud keel %s (%s) ei ole sama, mis süsteemi keel, %s (%s).

en: Error Converting Legacy Project File
et: Viga Legacy projekti faili konverteerimisel

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
et: Teisendas 1.0 projektifaili uude vormingusse.
    Vana fail on salvestatud kui "%s"

en: Opening Audacity Project
et: Audacity projekti avamine

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
et: Järgmiste käskude otseteed on eemaldatud, kuna nende vaikepitee on uus või muudetud ja see on sama otsetee, mille olete määranud teisele käsule.

en: Shortcuts have been removed
et: Otseteed on eemaldatud

en: Audacity Mixer%s
et: Audacity Mikser%s

note: i18n-hint: title of the Volume slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Volume slider, used to adjust the volume
en: Volume
et: Helitugevus

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
et: Kiirus

en: Musical Instrument
et: Muusikainstrument

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
et: Vaigista

note: i18n-hint: This is on a button that will silence all the other tracks.
en: Solo
et: Soolo

en: Signal Level Meter
et: Signaali taseme mõõtur

en: Moved volume slider
et: Helitugevuse liugur liigutatud

en: Moved velocity slider
et: Liigutatud kiiruse liugur

en: Moved pan slider
et: Panoraam on muudetud

en: &Mixer
et: &Mikser

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
et: Efekt või käsk %s ei registreerinud:
    %s

en: Disable
et: Keela

en: Enable
et: Luba

en: Type
et: Tüüp

en: Path
et: Tee

en: All
et: Kõik

en: Generator
et: Generaator

en: Analyzer
et: Analüsaator

en: Tool
et: Tööriist

en: Manage Plugins
et: Halda pluginaid

en: &Show:
et: Näita:

en: &Type:
et: &Tüüp:

en: C&ategory:
et: Kategooria:

en: Searc&h:
et: Ot&si:

en: Plugin
et: Pistikprogramm

en: &Rescan
et: &Skanni uuesti

en: &Get more effects...
et: &Saage rohkem efekte...

en: Searching for plugins
et: Pistikprogrammide otsimine

en: Actual Rate: %d
et: Tegelik määr: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
et: Viga heliseadme avamisel.
    Proovige muuta heli hosti, taasesitusseadet ja projekti näidiskiirust.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
et: Salvestamiseks valitud lood peavad kõik olema sama proovivõtusagedusega

en: Mismatched Sampling Rates
et: Ebakohased proovivõtumäärad

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
et: Sellel proovikiirusel salvestamiseks on valitud liiga vähe lugusid.
    (Audacity nõuab, et kaks kanalit oleksid sama proovivõtusagedusega, et
    iga stereorada)

en: Too Few Compatible Tracks Selected
et: Valitud liiga vähe ühilduvaid radasid

en: Recorded Audio
et: Salvestatud heli

en: Record
et: Salvesta

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
et: Projekti kontroll loeb vigaseid sekventsimulaatoreid.

en: Close project immediately with no changes
et: Sulgege projekt kohe ilma muudatusteta

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
et: Jätkake logis märgitud parandustega ja kontrollige rohkem vigu. See salvestab projekti selle praeguses olekus, välja arvatud juhul, kui "Sulge projekt kohe" edasiste veahoiatuste korral.

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
et: Hoiatus - probleemid järjestuse siltide lugemisel

en: Inspecting project file data
et: Projektifaili andmete kontrollimine

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
et: Kausta "%s" projekti kontroll 
    tuvastatud %lld puuduvad välised helifailid 
    ("pseudonüümitud failid"). Audacity jaoks pole mingit võimalust 
    nende failide automaatseks taastamiseks. 
    
    Kui valite allpool esimese või teise võimaluse, 
    võite proovida puuduvaid faile leida ja taastada 
    nende eelmisesse asukohta. 
    
    Pange tähele, et teise valiku puhul on lainekuju 
    ei pruugi näidata vaikust. 
    
    Kui valite kolmanda võimaluse, salvestab see 
    projekt oma praeguses olekus, välja arvatud juhul, kui "Sulge 
    projekt kohe" edasiste veahoiatuste kohta.

en: Treat missing audio as silence (this session only)
et: Käsitlege puuduvat heli vaikusena (ainult see seanss)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
et: Asendage puuduv heli vaikusega (püsiv kohe).

en: Warning - Missing Aliased File(s)
et: Hoiatus – pseudonüümitud faili(de) puudumine

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
et: Kausta "%s" projekti kontroll 
    tuvastatud %lld puudub pseudonüüm (.auf) blokeerifail(id). 
    Audacity suudab need failid täielikult taastada 
    projekti praegusest helist.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
et: Pseudonüümi kokkuvõttefailide taastamine (turvaline ja soovitatav)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
et: Puuduvate kuvaandmete puhul vaikuse täitmine (ainult sellel seansil)

en: Close project immediately with no further changes
et: Sulgege projekt kohe ilma täiendavate muudatusteta

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
et: Hoiatus – puuduvad pseudonüümi kokkuvõttefaili(d)

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
et: Kausta "%s" projekti kontroll 
    tuvastatud %lld puuduvad heliandmed (.au) blokeerifail(id), 
    tõenäoliselt vea, süsteemi krahhi või juhusliku tõttu 
    Kustutamine. Audacityl pole võimalust taastuda 
    need puuduvad failid automaatselt. 
    
    Kui valite allpool esimese või teise võimaluse, 
    võite proovida puuduvaid faile leida ja taastada 
    nende eelmisesse asukohta. 
    
    Pange tähele, et teise valiku puhul on lainekuju 
    ei pruugi näidata vaikust.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
et: Asendage puuduv heli vaikusega (püsiv kohe)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
et: Hoiatus – puuduvad heliandmeploki faili(d)

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
et: Kausta "%s" projekti kontroll 
    leitud %d orb-plokkfail(id). Need failid on 
    mida see projekt ei kasuta, kuid võib kuuluda teistesse projektidesse. 
    Nad ei tee kahju ja on väikesed.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
et: Jätkake ilma kustutamata; ignoreerida selle seansi lisafaile

en: Delete orphan files (permanent immediately)
et: Orbfailide kustutamine (püsiv kohe)

en: Warning - Orphan Block File(s)
et: Hoiatus – orb-blokeerimisfail(id)

en: Cleaning up unused directories in project data
et: Projektiandmete kasutamata kataloogide puhastamine

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
et: Projekti kontroll leidis automaatse taastamise ajal faili vastuolusid.
    
    Valige "Help > Diagnostics > Show Log..." üksikasjade nägemiseks.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
et: Hoiatus: probleemid automaatses taastamises

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to open a project created by Audacity version prior to 3.4. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    As a result, some realtime effects may be missing.
    Please verify that everything works as intended before saving.
et: %s
    Seda funktsiooni ei toeta Audacity versioonid pärast 3.3.3.
    Need stereorajad on jagatud monoradadadeks.
    Selle tulemusena võivad mõned reaalajas toimivad efektid puududa.
    Palun kontrollige enne salvestamist, et kõik toimiks nagu ette nähtud.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
et: See projekt ei salvestatud korralikult, kui Audacity viimati käivitus.
    
    See on taastatud viimase hetkefoto juurde.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
et: See projekt ei salvestatud korralikult, kui Audacity viimati käivitus.
    
    See on taastatud viimase hetkefoto juurde, kuid te peate selle salvestama
    selle sisu säilitamiseks.

en: Project Recovered
et: Projekti tagasivõetud

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
et: Projekte ei saa salvestada FAT-kettale.

en: Insufficient Disk Space
et: Ebapiisav kettaruum

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
et: Projekti suurus ületab sihtketta vaba ruumi.
    
    Palun valige teine ketas, millel on rohkem vaba ruumi.

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
et: Projekt ületab FAT32-formaadis failisüsteemi kirjutamisel maksimaalset 4 GB suurust.

en: Saved %s
et: Salvestatud %s

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
et: Projekti ei salvestatud, kuna esitatud failinimi kirjutaks teise projekti üle.
    Proovige uuesti ja valige algne nimi.

en: %sSave Project "%s" As...
et: %sSalvesta projekt "%s" nimega ...

note: i18n-hint: In each case, %s is the name of the file being overwritten.
en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
et:    Kas soovite projekti üle kirjutada:
    "%s"?
    
    Kui valite projekti "Jah"
    "%s"
    kirjutatakse pöördumatult üle.

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
et: Projektihoiatuse ülekirjutamine

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
et: Projekti ei salvestata, kuna valitud projekt on avatud teises aknas.
    Proovige uuesti ja valige algne nimi.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
et: %sSalvesta projekti "%s" koopia kui...

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
et: Koopia salvestamine ei tohi olemasolevat salvestatud projekti üle kirjutada.
    Proovige uuesti ja valige algne nimi.

en: Error Saving Copy of Project
et: Viga projekti koopia salvestamisel

en: Select one or more files
et: Valige üks või mitu faili

en: %s is already open in another window.
et: %s on teises aknas juba avatud.

en: Error Opening Project
et: Viga projekti avamisel

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
et: Proovite avada automaatselt loodud varufaili.
    See võib põhjustada tõsist andmekadu.
    
    Palun avage selle asemel tegelik Audacity projektifail.

en: Warning - Backup File Detected
et: Hoiatus - tuvastati varufail

en: Error Opening File
et: Viga faili avamisel

en: Error opening file
et: Viga faili avamisel

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
et: Fail võib olla kehtetu või rikutud. 
    %s

en: Error Opening File or Project
et: Viga faili või projekti avamisel

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
et: Projekt asub FAT-formaadis kettal.
    Selle avamiseks kopeerige see teisele kettale.

en: A channel of a stereo track was missing.
et: Stereoraja kanal oli puudu.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample rates per channel.
et: See projekt sisaldas stereopilte, millel olid erinevad proovivõtusagedused kanali kohta.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample formats in channels.
et: See projekt sisaldas stereopilte, mille kanalid olid erinevate prooviformaatidega.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with non-aligned content.
et: See projekt sisaldas stereopilte, mille sisu ei olnud joondatud.

en: Project was recovered
et: Projekt taastati

en: Recover
et: Taasta

en: Imported '%s'
et: Imporditud "%s"

en: Select stream(s) to import
et: Imporditava(te) voo(de) valimine

en: Importing %s
et: %s importimine

en: Music Information Retrieval
et: Muusika teabe otsimine

en: Analyzing imported audio
et: Imporditud heli analüüsimine

en: Failed to import project
et: Projekti importimine ebaõnnestus

en: Error Importing
et: Viga importimisel

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
et: Ei saa importida AUP3-vormingut.  Kasutage selle asemel File > Open

en: Compact Project
et: Kompaktne projekt

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
et: Selle projekti tihendamine vabastab kettaruumi, eemaldades failist kasutamata baidid.
    
    Vaba kettaruumi on %s ja see projekt kasutab praegu %s.
    
    Kui te jätkate, kõrvaldatakse praegune Undo/Redo History ja lõikelaua sisu ning te saate tagasi umbes %s kettaruumi.
    
    Kas soovite jätkata?

en: Compacted project file
et: Kompaktselt koostatud projektfail

en: Compact
et: Kompaktne

en: [Project %02i]
et: [Projekt %02i]

en: Welcome to Audacity version %s
et: Tere tulemast Audacity versiooni %s

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
et: %sSalvesta muudatused asukohta %s?

en: Save project before closing?
et: Kas salvestate projekti enne sulgemist?

en: Disk space remaining for recording: %s
et: Salvestamiseks jääb kettaruum: %s

en: Less than 1 minute
et: Vähem kui 1 minut

en: %d hour | %d hours
et[0]: %d tundi
et[1]: %d tuntia

en: %d minute | %d minutes
et[0]: %d minutit
et[1]: %d minuuttia

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
et: %s ja %s.

en: Horizontal Scrollbar
et: Horisontaalne kerimisriba

en: Vertical Scrollbar
et: Vertikaalne kerimisriba

en: No Effect
et: Efekt pole saadaval

en: Get more effects...
et: Saada rohkem efekte...

en: Analyze
et: Analüüsi

en: %s (missing)
et: %s (puudub)

note: i18n-hint: argument - position of the effect in the effect stack
en: Effect %d
et: Efekt %d

en: Power
et: Võimsus

en: Replace effect
et: Asendage efekt

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Removed %s from %s
et: Eemaldatud %s alates %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Remove %s
et: Eemalda %s

note: i18n-hint: undo history, first and second parameters - realtime effect names
en: Replaced %s with %s
et: Asendati %s %s-ga

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Replace %s
et: Asenda %s

en: Unknown
et: Tundmatu

note: i18n-hint: master channel display name
en: Master
et: "Master"

en: Add effect
et: Lisa efekt

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s up in %s
et: Viidi %s ülespoole %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s down in %s
et: Viidi %s alla %s

en: Change effect order
et: Muuda efektide järjekorda

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Added %s to %s
et: Lisatud %s %s

note: i18n-hint: undo history record
en: Add %s
et: Lisa %s

en: Realtime effects
et: Reaalajas toimivad efektid

note: i18n-hint: argument - track name
en: Realtime effects for %s
et: Reaalajas efektid %s

en: Realtime Effects
et: Reaalajas efektid

en: Watch video
et: Vaata videot

en: Realtime effects are non-destructive and can be changed at any time.
et: Reaalajas kasutatavad efektid ei ole destruktiivsed ja neid saab igal ajal muuta.

en: Master Effects
et: Peaefektid

en: Applies to all tracks
et: Kohaldatakse kõigile radadele

en: Position
et: Positsioon

en: Sound Activated Record
et: Hääl aktiveeritud salvestamine

en: Activation level (dB):
et: Aktiveerimistase (dB):

en: Spectral Data Control Panel
et: Spektraalsete andmete juhtpaneel

en: Brush Tool
et: Pintsli tööriist

en: Spectral Brush
et: Spektraalne pintsel

en: Brush radius
et: Pintsli raadius

en: Custom brush size
et: Kohandatud pintsli suurus

en: Auto-select overtones (beta)
et: Automaatselt valitud ülemtoonid (beeta)

en: Enable smart selection
et: Nutika valiku lubamine

en: Select the fundamental frequency
    and release the mouse
et: Valige põhisagedus
    ja vabastage hiir

en: Spectra&l Selection Panel
et: Spectra&l valikupaneel

en: Applied effect to selection
et: Valimisele rakendatud efekt

en: Artist Name
et: Artisti nimi

en: Album Title
et: Albumi nimi

en: Track Number
et: Raja number

en: Year
et: Aasta

en: Genre
et: Žanr

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
et: Väljadel liikumiseks kasutage nooleklahve (või pärast redigeerimist sisestusklahvi ENTER).

en: Tag
et: Märksõna

en: Value
et: Väärtus

en: &Add
et: &Lisa

en: &Remove
et: &Eemalda

en: Genres
et: Žanrid

en: E&dit...
et: &Muuda...

en: Rese&t...
et: Taga&si...

en: Template
et: Mall

en: &Load...
et: &Lae...

en: Set De&fault
et: Määra vaikeväärtuseks

en: Edit Genres
et: Muuda žanre

en: Unable to save genre file.
et: Žanrifaili ei saa salvestada.

en: Reset Genres
et: Taasta žanrid

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
et: Kas olete kindel, et soovite žanriloendi lähtestada vaikeväärtustele?

en: Unable to open genre file.
et: Žanrifaili ei saa avada.

en: Load Metadata As:
et: Laadige metaandmed järgmiselt:

en: Error Loading Metadata
et: Viga metaandmete laadimisel

en: Save Metadata As:
et: Salvesta metaandmed järgmiselt:

en: Error Saving Tags File
et: Viga siltide faili salvestamisel

en: Edit Metadata Tags
et: Metaandmete siltide redigeerimine

en: Metadata Tags
et: Metaandmete sildid

en: &Metadata Editor
et: &Metaandmete toimetaja

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
et: Kestus

en: Audacity Timer Record
et: Audacity taimeri kirje

en: Save Timer Recording As
et: Salvestage taimersalvestis nimega

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
et: Valitud failinime ei saanud kasutada
    taimeri salvestamiseks, kuna see kirjutaks teise projekti üle.
    Proovige uuesti ja valige algne nimi.

en: Error Saving Timer Recording Project
et: Viga taimeriga salvestusprojekti salvestamisel

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
et: Kestus on null. Midagi ei salvestata.

en: Error in Duration
et: Viga kestuses

en: Automatic Save path is invalid.
et: Automaatne salvestamistee on sobimatu.

en: Error in Automatic Save
et: Viga automaatses salvestamises

en: Automatic Export path is invalid.
et: Automaatne eksporditee on sobimatu.

en: Error in Automatic Export
et: Viga automaatses eksportimises

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
et: Taimeri salvestamise lõpuleviimiseks ei pruugi teil praeguste sätete põhjal olla piisavalt vaba kettaruumi.
    
    Kas soovite jätkata?
    
    Plaanitud salvestuse kestus: %s
    Salvestusaeg, mis jääb kettale: %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
et: Taimeri salvestamise kettaruumi hoiatus

en: Current Project
et: Praegune projekt

en: Recording start:
et: Salvestamise algus:

en: Duration:
et: Kestus:

en: Recording end:
et: Salvestuse lõpp:

en: Automatic Save enabled:
et: Automaatne salvestamine on lubatud:

en: Automatic Export enabled:
et: Automaatne eksport on lubatud:

en: Action after Timer Recording:
et: Toiming pärast taimeri salvestamist:

en: Audacity Timer Record Progress
et: Audacity taimeri kirje edenemine

en: All audio is muted.
et: Kogu heli on vaigistatud.

en: Timer Recording stopped.
et: Taimeri salvestamine peatus.

en: Timer Recording completed.
et: Taimeri salvestamine on lõpetatud.

en: %s
    
    Recording saved: %s
et: %s
    
    Salvestis salvestatud: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
et: %s
    
    Salvestise salvestamisel ilmnes tõrge.

en: %s
    
    Recording exported: %s
et: %s
    
    Salvestamine eksporditud: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
et: %s
    
    Tõrge salvestamise eksportimisel.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
et: %s
    
    eespool nimetatud vea tõttu on "%s" tühistatud.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
et: %s
    
    '%s' on tühistatud, kuna salvestamine peatati.

en: Timer Recording
et: Taimeri salvestamine

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
et: 099 päeva 024 h 060 m 060 s

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
et: Alguskuupäev ja -kellaaeg

en: Start Date
et: Alguse kuupäev

en: End Date and Time
et: Lõppkuupäev ja -kellaaeg

en: End Date
et: Lõpu kuupäev

en: Automatic Save
et: Automaatne salvestamine

en: Enable &Automatic Save?
et: Kas lubada &automaatne salvestamine?

en: Save Project As:
et: Salvesta projekt nimega:

en: Select...
et: Vali...

en: Automatic Export
et: Automaatne eksport

en: Enable Automatic &Export?
et: Kas lubada automaatn&e eksport?

en: Export Project As:
et: Ekspordi projekt järgmiselt:

en: Options
et: Valikud

en: After Recording completes:
et: Pärast salvestamise lõpetamist:

en: Do nothing
et: Ära tee midagi

en: Exit Audacity
et: Välju Audacityst

en: Restart system
et: Taaskäivitage süsteem

en: Shutdown system
et: Süsteemi väljalülitamine

en: Waiting to start recording at:
et: Ootan salvestamise alustamist aadressil:

en: Recording duration:
et: Salvestuse kestus:

en: Scheduled to stop at:
et: Kavas peatuda:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
et: Audacity taimeri kirje - ootan starti

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
et: Salvestamine algab:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
et: %s õigel ajal:

en: Recording Saved:
et: Salvestatu salvestatud:

en: Recording Exported:
et: Salvestus Eksporditud:

en: Audacity Timer Record - Waiting
et: Audacity taimeri kirje - ootamine

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
et: Taimeri salvestamist ei saa kasutada rohkem kui ühe avatud projektiga.
    
    Palun sulgege kõik täiendavad projektid ja proovige uuesti.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
et: Taimeri salvestamist ei saa kasutada, kui teil on salvestamata muudatusi.
    
    Salvestage või sulgege see projekt ja proovige uuesti.

en: &Timer Record...
et: &Taimerisalvestus ...

en: Export Audio
et: Ekspordi heli

en: Edit &Metadata...
et: Muuda &metaandmeid...

en: Exported Tags
et: Eksporditud sildid

en: Track Panel
et: Raja paneel

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
et: (Esc tühistamiseks)

en: TrackView
et: Raja vaade

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
et:  Vaigistatud

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
et:  Üksikuna

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
et:  Valitud

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
et:  Sünkroonimine on lukustatud

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
et: Raja %d

en:  Mute On
et:  Vaigistus sisse

en:  Solo On
et:  Soolo sisse

en:  Select On
et:  Valik sisse

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
et: Klõpsake ja lohistage stereopalade suhtelise suuruse reguleerimiseks, topeltklõpsake kõrguste võrdseks muutmiseks

en: Click and drag to resize the track.
et: Raja suuruse muutmiseks klõpsake ja lohistage.

en: Removed audio track(s)
et: Eemaldatud heliriba(d)

en: Remove Track
et: Eemalda rada

en: Removed track '%s'.
et: Eemaldatud rada "%s".

en: Track Remove
et: Raja eemaldamine

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
et: Teisaldatud "%s" üles

en: Move Track to Top
et: Liigutage rada ülemiseks

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
et: Teisaldatud "%s" alla

en: Move Track to Bottom
et: Liigutage rada alumiseks

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
et: Liigutatud "%s" üles

en: Moved '%s' Down
et: Liigutatud "%s" alla

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
et: Liiguta rada üles

en: Move Track Down
et: Liiguta rada alla

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
et: Mängimine

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
et: Salvestamine

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
et: Valik on häälklahvi kasutamiseks liiga väike.

en: Calibration Results
et: Kalibreerimise tulemused

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
et: Energia                 -- keskmine: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
et: Märgi muutused -- tähendab: %1.4f sd: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
et: Suunamuutused -- tähendab: %1.4f sd: (%1.4f)

en: Calibration Complete
et: Kalibreerimine lõpetatud

en: What's new in Audacity %s
et: Mida uut on Audacity's %s

en: Watch the [[%s|release video]] or read the [[%s|changelog]] to learn more about what we have included in the latest release!</p>
et: Vaadake [[%s|väljaande videot]] või lugege [[%s|muudatuste logi]], et saada lisateavet selle kohta, mida oleme viimasesse versiooni lisanud!</p>

en: Get free plugins & sounds
et: Hangi tasuta pluginad ja helid

en: <p>Check out our [[%s|Muse Hub app]] for a wide range of audio plugins for Audacity users</p>
et: <p>Vaadake meie [[%s|Muse Hub app]], kus on lai valik audiopluginaid Audacity kasutajatele</p>

en: A vocal processing effect that enhances vocal clarity and depth.
et: Hääletöötlusefekt, mis suurendab hääle selgust ja sügavust.

en: A multipurpose reverb plugin for spacious, natural-sounding effects.
et: Mitmeotstarbeline reverb-plugin ruumikate ja loomulike kõladega efektide jaoks.

en: A guitar amp and effects modelling plugin for realistic tones and customizable sounds.
et: Kitarrivõimendi ja efektide modelleerimise pistikprogramm realistlike toonide ja kohandatavate helide jaoks.

en: A responsive reverb plugin that adapts to track dynamics for immersive soundscapes.
et: Reagent reverb plugin, mis kohandub raja dünaamikaga kaasahaaravatele helimaastikele.

en: A vocal multi-effect plugin that enhances vocal tracks for professional results.
et: Vokaal mitme efektiga pistikprogramm, mis täiustab vokaaliradasid professionaalsete tulemuste saavutamiseks.

en: A bass effect plugin designed to deliver punchy, clear low-end sound.
et: Bassiefektide pistikprogramm, mis on loodud tormilise ja selge madalatasemelise heli edastamiseks.

en: A plugin for acoustic sound perfection, enhancing warmth and clarity.
et: Pistikprogramm akustilise heli täiuslikuks muutmiseks, suurendades soojust ja selgust.

en: An amazing voice enhancement plugin for crystal-clear, professional vocal effects.
et: Hämmastav hääle täiustamise pistikprogramm kristallselgete professionaalsete vokaaliefektide jaoks.

en: A real-time stem separation tool to isolate vocals, drums, and instruments.
et: Reaalajas tüve eraldamise tööriist vokaalide, trummide ja instrumentide eraldamiseks.

en: Check out a variety of plugins by well known developers available on [[%s|MuseHub]].
et: Tutvu paljude tuntud arendajate pistikprogrammidega, mis on saadaval saidil [[%s|MuseHub]].

en: A multiband compressor offering precise control over frequencies.
et: Mitmeribaline kompressor, mis pakub täpset sageduste juhtimist.

en: Welcome to Audacity!
et: Tere tulemast Audacitysse!

en: Watch the release video
et: Vaadake väljalaskevideot

en: Available on MuseHub
et: Saadaval MuseHubis

en: View tutorials
et: Vaata õpetusi

en: Visit our forum
et: Külasta meie foorumit

en: Don't show this again at start up
et: Ärge seda hoiatust enam näidake käivitamisel

en: FAIL
et: EBAÕNNESTUS

en: Batch Command
et: Partii käsk

en: %s is not a parameter accepted by %s
et: %s ei ole parameeter, mille aktsepteerib %s

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
et: Parameetri "%s" kehtetu väärtus: tuleks %s

en: Compare Audio
et: Võrrelge heli

en: Threshold:
et: Künnis:

en: Compare Audio...
et: Võrrelge heli ...

en: Compares a range on two tracks.
et: Võrdleb vahemikku kahel rajal.

en: Delay time (seconds):
et: Viivitusaeg (sekundites):

en: Decay factor:
et: Sumbumise tegur:

en: Does the demo action.
et: Kas demo toimib.

en: Drag
et: Lohistage

en: Track 0
et: Rada 0

en: Track 1
et: Rada 1

en: Window Name:
et: Akna nimi:

en: From X:
et: Alates X:

en: From Y:
et: Alates Y:

en: To X:
et: -> X:

en: To Y:
et: -> Y:

en: Relative To:
et: Suhteline:

en: Move Mouse...
et: Liiguta hiirt...

en: Drags mouse from one place to another.
et: Lohista hiirt ühest kohast teise.

en: Get Info
et: Hankige teavet

en: Commands
et: Käsud

en: Menus
et: Menüüd

en: Preferences
et: Eelistused

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
et: Palad

en: Clips
et: Klipid

en: Envelopes
et: Ümbrikud

en: Boxes
et: Kastid

en: Selection
et: Valik

en: Brief
et: Lühike

en: Type:
et: Tüüp:

en: Get Info...
et: Hankige teavet ...

en: Gets information in JSON format.
et: Saab teavet JSON-vormingus.

en: Get Track Info
et: Hankige jälgimise teave

en: Types:
et: Tüübid:

en: Gets track values as JSON.
et: Saab jälgimise väärtused JSON-ina.

en: Comment
et: Kommentaar

en: Help...
et: Abi...

en: Gives help on a command.
et: Annab käsul abi.

en: For comments in a macro.
et: Kommentaaride jaoks makros.

en: File Name:
et: Faili nimi:

en: Export2
et: Eksport2

en: Number of Channels:
et: Kanalite arv:

en: Import...
et: Impordi...

en: Export...
et: Ekspordi...

en: Imports from a file.
et: Impordib failist.

en: Exports to a file.
et: Ekspordib faili.

en: Builtin Commands
et: Sisemised käsud

en: Provides builtin commands to Audacity
et: Annab Audacityle sisseehitatud käske

en: Unknown built-in command name
et: Tundmatu sisseehitatud käsu nimi

en: Text:
et: Tekst:

en: Message...
et: Sõnum...

en: Echos a message.
et: Kordab sõnumit.

en: Open Project2
et: Ava projekt2

en: Add to History
et: Lisa ajaloole

en: Save Project2
et: Projekti2 salvestamine

en: Save Copy
et: Salvesta koopia

en: Save Log
et: Salvesta logi

en: Clear Log
et: Tühjendage logi

en: Open Project...
et: Avatud projekt...

en: Save Project...
et: Salvesta Project...

en: Opens a project.
et: Avab projekti.

en: Saves a project.
et: Salvestage projektina.

en: Saves a copy of current project.
et: Salvestab praeguse projekti koopia.

en: Saves the log contents.
et: Salvestab logi sisu.

en: Clears the log contents.
et: Tühjendab logi sisu.

en: Get Preference
et: Hankige eelistus

en: Name:
et: Nimi:

en: Set Preference
et: Määra eelistus

en: Value:
et: Väärtus:

en: Reload
et: Lae uuesti

en: Get Preference...
et: Hankige eelistus ...

en: Set Preference...
et: Määra eelistus...

en: Gets the value of a single preference.
et: Saab ühe eelistuse väärtuse.

en: Sets the value of a single preference.
et: Määrab individuaalse sätte väärtuse.

en: Select Time
et: Valige aeg

en: Project Start
et: Projekti algus

en: Project
et: Projekt

en: Project End
et: Projekti lõpp

en: Selection Start
et: Valiku algus

en: Selection End
et: Valik Lõpp

en: Start Time:
et: Algus Kellaaeg:

en: End Time:
et: Lõpu Kellaaeg:

en: Select Frequencies
et: Valige sagedused

en: High:
et: Kõrge:

en: Low:
et: Madal:

en: Select Tracks
et: Valige rajad

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
et: Sea

en: Add
et: Lisa

en: Remove
et: Eemalda

en: First Track:
et: Rada 1:

en: Track Count:
et: Radade arv:

en: Mode:
et: Režiim:

en: Select Time...
et: Valige Aeg...

en: Select Frequencies...
et: Valige sagedused...

en: Select Tracks...
et: Valige rajad...

en: Selects a time range.
et: Valib ajavahemiku.

en: Selects a frequency range.
et: Valib sagedusvahemiku.

en: Selects a range of tracks.
et: Valib lugude vahemiku.

en: Selects Audio.
et: Valib heli.

en: Set Clip
et: Määra klipp

en: Color 0
et: Värv 0

en: Color 1
et: Värv 1

en: Color 2
et: Värv 2

en: Color 3
et: Värv 3

en: At:
et: Kell:

en: Color:
et: Värv:

en: Start:
et: Algus:

en: Set Clip...
et: Määra klipp...

en: Sets various values for a clip.
et: Määrab klipile erinevad väärtused.

en: Set Envelope
et: Määrake ümbriku kõver

en: Time:
et: Aeg:

en: Delete
et: Kustuta

en: Edited Envelope
et: Redigeeritud ümbrik

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
et: Ümbrik

en: Set Envelope...
et: Määrake ümbriku kõver...

en: Sets an envelope point position.
et: Määrab ümbrikupunkti asukoha.

en: Set Label
et: Määra silt

en: Label Index
et: Siltide register

en: End:
et: Lõpp:

en: Selected
et: Valitud

en: Edited Label
et: Muudetud silt

en: Set Label...
et: Määra silt...

en: Sets various values for a label.
et: Määrab sildile erinevad väärtused.

en: Set Project
et: Projekti määramine

en: Rate:
et: Hinnang:

en: Resize:
et: Suuruse muutmine:

en: Width:
et: Laius:

en: Height:
et: Kõrgus:

en: Set Project...
et: Määra projekt...

en: Sets various values for a project.
et: Määrab projektile erinevaid väärtusi.

en: Set Track Status
et: Raja oleku määramine

en: Unnamed
et: Nimetu

en: Focused
et: Keskendunud

en: Set Track Audio
et: Määrake loo helitugevus

en: Volume:
et: Valjus:

en: Pan:
et: Panoraamimine:

en: Set Track Visuals
et: Visuaalide jälgimise seadistamine

en: Reset
et: Tagasi

en: Times 2
et: Ajad 2

en: HalfWave
et: Poollaine

en: Display:
et: Kuvada:

en: Scale:
et: Skaleerimine:

en: VZoom Top:
et: VZoom ülaosa:

en: VZoom Bottom:
et: VZoom alaosa:

en: Use Spectral Prefs
et: Kasutage spektraaleelistusi

en: Spectral Select
et: Spektraalne valimine

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint Scheme refers to a color scheme for spectrogram colors
en: Sche&me:
et: Skee&m:

en: Set Track
et: Määra rada

en: Set Track Status...
et: Määrake raja olek ...

en: Set Track Audio...
et: Määrake loo helitugevus...

en: Set Track Visuals...
et: Visuaalide jälgimise seadistamine...

en: Set Track...
et: Määra rada...

en: Sets various values for a track.
et: Määrab rajale erinevad väärtused.

en: Long Message
et: Pikk sõnum

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
et: Suurendab või vähendab valitud helitugevust

en: &Amplification (dB):
et: &Võimendus (dB):

en: Amplification dB
et: Võimendus dB

en: &New Peak Amplitude (dB):
et: &Uus tipu amplituud (dB):

en: Allo&w clipping
et: Luba lõikamine

en: Duck &amount:
et: Mahaarvamise suurus:

en: Ma&ximum pause:
et: Maksimimum paus:

en: Outer fade &down length:
et: Välimine hajumine &alla pikkus:

en: Outer fade &up length:
et: Välimine tuhmumine pikkus:

en: Inner fade d&own length:
et: Sisemine &tuhmumine  pikkus:

en: Inner &fade up length:
et: Sisemine &fade up pikkus:

en: &Threshold:
et: &Lävi:

en: Preview not available
et: Eelvaade pole saadaval

en: Presets
et: Eelseaded

en: Export Effect Parameters
et: Ekspordiefekti parameetrid

en: Import Effect Parameters
et: Impordi efekti parameetrid

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is not a valid presets file.
et: %s: ei ole kehtiv eelseadistatud fail.

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
et: %s: on mõeldud mõne muu efekti, generaatori või analüsaatori jaoks.

en: Tone controls
et: Tooni juhtelemendid

en: &Treble (dB):
et: &Diskant (dB):

en: Treble
et: Diskant

en: &Volume (dB):
et: &Helitase (dB):

en: &Link Volume control to Tone controls
et: &Linkige helitugevuse kontroll tooni juhtimisega

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
et: Hinnanguline stardikõrgus: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
et: Helikõrgus

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: from
et: alates

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &from
et: alates

en: from Octave
et: oktaavist

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: to
et: kellele

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &to
et: kuni

en: to Octave
et: oktaavini

en: Semitones (half-steps)
et: Pooltoonid (poolsammud)

en: &Semitones (half-steps):
et: &Pooltoonid (poolsammud):

en: Frequency
et: Sagedus

en: from (Hz)
et: alates (Hz)

en: f&rom
et: a&lates

en: to (Hz)
et: -> (Hz)

en: t&o
et: -&>

en: Percent C&hange:
et: Muutuse protsent:

en: Percent Change
et: Protsentuaalne muutus

en: &Use high quality stretching (slow)
et: &Kasutage kvaliteetset venitust (aeglane)

en: &Speed Multiplier:
et: &Kiiruse kordaja:

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
et: Standardne vinüüli pöörete arv:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
et: Alates pööretest

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &from
et: alates

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
et: Kiiruseni

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &to
et: kuni

en: Selection Length
et: Valiku pikkus

en: C&urrent Length:
et: Hetkel pikk&us:

en: Current length of selection.
et: Valiku praegune pikkus.

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: from
et: alates

en: &New Length:
et: &Uus pikkus:

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: to
et: kellele

en: Beats per minute
et: Lööki minutis

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
et: Lööki minutis, alates

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &from
et: alates

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
et: Lööki minutis, kuni

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &to
et: kuni

en: Length (seconds)
et: Pikkus (sekundites)

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: from
et: alates

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: t&o
et: -&>

en: Length in seconds from %s, to
et: Pikkus sekundites alates %s kuni

en: &Threshold (lower is more sensitive):
et: &Lävi (madalam on tundlikum):

en: Threshold
et: Künnis

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
et: Maksimaalne tipu laius (kõrgem, seda tundlikum):

en: Max Spike Width
et: Maksimaalne tipu laius

en: Compressor
et: Kompressor

en: Reduces "dynamic range", or differences between loud and quiet parts.
et: Vähendab "dünaamilist ulatust" ehk erinevusi valjude ja vaiksete osade vahel.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
et: Kontrastanalüsaator, RMS-helitugevuse erinevuste mõõtmiseks kahe helivaliku vahel.

note: i18n-hint noun
en: End
et: Lõpp

en: Volume
et: Valjus

en: &Foreground:
et: &Esiplaan:

en: Foreground start time
et: Esiplaanil olev algusaeg

en: Foreground end time
et: Esiplaani lõpuaeg

en: &Measure selection
et: &Mõõtmise valik

en: &Background:
et: &Taust:

en: Background start time
et: Tausta algusaeg

en: Background end time
et: Tausta lõpuaeg

en: Mea&sure selection
et: Mõõda valik

en: Result
et: Tulemus

en: Co&ntrast Result:
et: Ko&ntrasti tulemus:

en: R&eset
et: &Lähtesta

en: &Difference:
et: &Erinevus:

en: &Help
et: &Abi

en: zero
et: null

en: indeterminate
et: määramata

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
et: Lõpmatu dB erinevus

en: Difference is indeterminate.
et: Erinevus on määramatu.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
et: Erinevus = %.2f RMS dB.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
et: Erinevus = lõpmatu RMS dB.

en: Foreground level too high
et: Esiplaani tase on liiga kõrge

en: Background level too high
et: Taustatase liiga kõrge

en: Background higher than foreground
et: Esiplaanist kõrgem taust

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
et: WCAG2 ebaõnnestub

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
et: Praegune erinevus

en: Measured foreground level
et: Mõõdetud esiplaani tase

en: No foreground measured
et: Esiplaani ei mõõdetud

en: Foreground not yet measured
et: Esiplaan pole veel mõõdetud

en: Measured background level
et: Mõõdetud taustatase

en: No background measured
et: Tausta pole mõõdetud

en: Background not yet measured
et: Taust pole veel mõõdetud

en: Export Contrast Result As:
et: Ekspordi kontrastsuse tulemus järgmiselt:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
et: WCAG 2.0 edukriteeriumid 1.4.7 Kontrastsed tulemused

en: Filename = %s.
et: Failinimi = %s.

en: Foreground
et: Esiplaan

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
et: Algusaeg = %2d tund(id), %2d minut(id), %.2f sekundit.

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
et: Lõpu aeg = %2d tund(id), %2d minut(id), %.2f sekundit.

en: Background
et: Taust

en: Results
et: Tulemused

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
et: WCAG 2.0 edukriteeriumid 1.4.7: läbimine

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
et: WCAG 2.0 edukriteeriumid 1.4.7: ebaõnnestumine

en: Data gathered
et: Kogutud andmed

note: i18n-hint: day of month, month, year, hour, minute, second
en: %d %s %02d %02dh %02dm %02ds
et: %d %s %02d %02dt %02dm %02ds

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
et: Kontrastianalüüs (WCAG 2 vastavus)

en: Contrast...
et: Kontrast...

en: Upper Threshold
et: Ülemine lävi

en: Noise Floor
et: Müra tase

en: Parameter 1
et: Parameeter 1

en: Parameter 2
et: Parameeter 2

en: Number of repeats
et: Korduste arv

en: Distortion type:
et: Moonutuse tüüp:

en: DC blocking filter
et: DC-blokeeriv filter

en: Threshold controls
et: Künniste kontroll

en: Parameter controls
et: Parameetrite juhtelemendid

en: Clipping level
et: Lõikamise tase

en: Drive
et: Draiv

en: Make-up Gain
et: Võimenduse tõhustamine

en: Clipping threshold
et: Lõikelävi

en: Hardness
et: Kõvadus

en: Distortion amount
et: Moonutuse summa

en: Output level
et: Väljundi tase

en: Repeat processing
et: Korda töötlemist

en: Harmonic brightness
et: Harmooniline heledus

en: Levelling fine adjustment
et: Siluv peenhäälestus

en: Degree of Levelling
et: Nivelleerimise aste

en: dB Limit
et: dB limiit

en: Wet level
et: Kaja tase

en: Residual level
et: Jääkväärtus

en: (Not Used):
et: (Kasutuseta):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-100 to 0 dB):
et: (-100 -> 0 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-80 to -20 dB):
et: (-80 -> -20 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 100):
et: (0 -> 100):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 5):
et: (0 -> 5):

en: DTMF &sequence:
et: DTMF jada:

en: &Amplitude (0-1):
et: &Amplituud (0-1):

en: &Duration:
et: &Kestus:

en: &Tone/silence ratio:
et: &Tooni / vaikuse suhe:

en: Duty cycle:
et: Töötsükkel:

en: Tone duration:
et: Tooni kestus:

en: Silence duration:
et: Vaikuse kestus:

en: I&nput
et: Sise&nd

note: i18n-hint: show input on a graph
en: Show input
et: Näita sisendit

en: O&utput
et: Välj&und

en: A&ctual compression
et: Tegelik tihendus

note: i18n-hint: show actual compression on a graph
en: Show actual compression
et: Näita tegelikku tihendamist

en: Tar&get compression
et: Sihtmär&gi tihendamine

note: i18n-hint: show target compression on a graph
en: Show target compression
et: Näita sihtmärgi tihendamist

en: Compression curve
et: Kompressioonikõver

en: Smoothing
et: Silumine

en: &Threshold (dB)
et: &Künnis (dB)

en: &Make-up gain (dB)
et: &Make-up võimendus (dB)

en: &Make-up target (dB)
et: &Make-up eesmärk (dB)

en: Knee &width (dB)
et: Põlve laius (dB)

en: Rati&o:
et: Suhe:

en: &Lookahead (ms)
et: Ettevaade (ms)

en: &Release (ms)
et: Väljalase (ms)

en: Input
et: Sisend

en: Actual Compression
et: Tegelik kokkusurumine

en: Target Compression
et: Sihtmärgi kokkusurumine

en: awaiting playback
et: ootab taasesitust

en: &Delay time (seconds):
et: &Viivitusaeg (sekundites):

en: D&ecay factor:
et: Summutust&egur:

en: Select Preset
et: Valige Valmissäte

en: &Preset:
et: &Eelseadistus:

en: User Presets
et: Kasutaja sätted

en: Factory Presets
et: Tehase eelseaded

en: Current Settings
et: Praegused seaded

en: Factory Defaults
et: Tehase vaikeseaded

en: Preparing preview
et: Eelvaate ettevalmistamine

en: Previewing
et: Eelvaade

en: &Generate
et: &Loo

en: Manage presets and options
et: Valmissätete ja suvandite haldamine

en: Presets && settings
et: Eelistused && seaded

en: Preview effect
et: Eelvaate efekt

en: &Apply
et: &Rakenda

en: Save Preset...
et: Salvesta valmissäte...

en: Defaults
et: Vaikevalikud

en: Options...
et: Valikud...

en: Type: %s
et: Tüüp: %s

en: Name: %s
et: Nimi: %s

en: Version: %s
et: Versioon: %s

en: Vendor: %s
et: Müüja: %s

en: Description: %s
et: Kirjeldus: %s

en: About
et: Teave

en: Are you sure you want to delete "%s"?
et: Kas olete kindel, et soovite kustutada "%s"?

en: Preset name:
et: Eelseadistatud nimi:

en: You must specify a name
et: Peate määrama nime

en: Preset already exists.
    
    Replace?
et: Eelseadistus on juba olemas.
    
    Asendama?

en: Filter Curve EQ
et: Filtrikõver EQ

en: Graphic EQ
et: Graafiline EQ

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
et: Võrdlusajad:
    Originaal: %s
    Vaikimisi segmenteeritud: %s
    Vaike Keermestatud: %s
    SSE: %s
    SSE keermestatud: %s

en: Manage Curves List
et: Halda kõverate loendit

en: Manage Curves
et: Kõverate haldamine

en: &Curves
et: &Kõverad

en: Curve Name
et: Kõvera nimi

en: D&elete...
et: Eemalda...

en: &Get More...
et: &Hangi rohkem...

en: De&faults
et: Vaikimi&si

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
et: Uue kirje salvestamiseks nimetage ümber "nimetamata".
    "OK" salvestab kõik muudatused, "Tühista" mitte.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
et: 'nimetu' jääb alati loendi lõppu

en: 'unnamed' is special
et: 'nimetu' on eriline

en: Rename '%s' to...
et: Nimetage "%s" ümber...

en: Rename...
et: Ümber nimetada...

en: Rename '%s'
et: Nimetage "%s" ümber

en: Name is the same as the original one
et: Nimi on sama, mis algsel

en: Same name
et: Sama nimi

en: Overwrite existing curve '%s'?
et: Kirjuta olemasolev kõver "%s" üle?

en: Curve exists
et: Kõver on olemas

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
et: Nimetut kõverat ei saa kustutada.

en: Can't delete 'unnamed'
et: Ei saa kustutada sõna "nimetamata"

en: Delete '%s'?
et: Kas kustutada "%s"?

en: Delete %d items?
et: Kas kustutada %d üksust?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
et: Nimetut kõverat ei saa kustutada, see on eriline.

en: Choose an EQ curve file
et: Valige EQ-kõvera fail

en: Export EQ curves as...
et: Ekspordi EQ kõverad kui...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
et: Te ei saa eksportida "nimetut" kõverat, see on eriline.

en: Cannot Export 'unnamed'
et: Ei saa eksportida "nimetut"

en: %d curves exported to %s
et: %d kõverad eksporditakse %s

en: Curves exported
et: Eksporditud kõverad

en: No curves exported
et: Eksporditud kõveraid pole

en: &EQ Type:
et: &EQ-tüüp:

en: Draw Curves
et: Joonista kõverad

en: &Draw
et: &Joonista

en: &Graphic
et: &Graafiline

en: Interpolation type
et: Interpolatsiooni tüüp

en: Linear Frequency Scale
et: Lineaarne sagedusskaala

en: Li&near Frequency Scale
et: Li&neaarne sagedusskaala

en: Length of &Filter:
et: Filtri pikkus:

en: Length of Filter
et: Filtri pikkus

en: &Select Curve:
et: Vali &kumerus:

en: Select Curve
et: Valige kõver

en: S&ave/Manage Curves...
et: &Salvesta / kõverate haldamine...

en: Fla&tten
et: &Tasandage

en: &Invert
et: Pöörake

en: Show grid lines
et: Ruudustiku joonte kuvamine

en: Show g&rid lines
et: Kuva &ruudustikujooned

en: &Start threshold (samples):
et: Algu&slävi (proovid):

en: St&op threshold (samples):
et: Peatuslävi (näidised):

en: %.2f secs
et: %.2f sek

en: %.1f secs
et: %.1f sek

en: Ratio %.0f to 1
et: Suhe %.0f kuni 1

en: Ratio %.1f to 1
et: Suhe %.1f kuni 1

en: &Noise Floor:
et: &Müra tase:

en: &Ratio:
et: &Suhe:

en: Ratio
et: Suhe

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: &Attack Time:
et: &Tõusu aeg:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
et: Tõusu aeg

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: R&elease Time:
et: Väljalaske &aeg:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
et: Väljalaske aeg

note: i18n-hint: Make-up, i.e. correct for any reduction, rather than fabricate it.
en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
et: Pärast tihendamist suurendage võimendust 0 dB-ni

note: i18n-hint: "Compress" here means reduce variations of sound volume, NOT related to file-size compression; Peaks means extremes in volume
en: C&ompress based on Peaks
et: Tihendage Peaksi põhjal

en: Threshold %d dB
et: Lävi %d dB

en: Noise Floor %d dB
et: Müra tase %d dB

en: Attack Time %.2f secs
et: Attack aeg %.2f sekundit

en: Release Time %.1f secs
et: Väljalaskeaeg %.1f sekundit

en: Limiter
et: Piiraja

en: Augments loudness while minimizing distortion.
et: Suurendab helitugevust, vähendades samal ajal moonutusi.

en: perceived loudness
et: tajutav valjus

en: &Normalize
et: &Normaliseeri

note: i18n-hint: LUFS is a particular method for measuring loudnesss
en: Loudness LUFS
et: Valjus LUFS

en: Normalize &stereo channels independently
et: Normaliseerige ja stereokanalid iseseisvalt

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
et: &Käsitleda monot kui dual-mono 'd (soovitatav)

en: (Maximum 0dB)
et: (Maksimaalne 0 dB)

en: &Noise type:
et: &Müra tüüp:

en: &Noise reduction (dB):
et: &Müra vähendamine (dB):

en: Noise reduction
et: Müra vähendamine

en: &Sensitivity:
et: &Tundlikkus:

en: Sensitivity
et: Tundlikkus

en: Attac&k time (secs):
et: Attac&k aeg (sekund):

en: Attack time
et: Tõusu aeg

en: R&elease time (secs):
et: Emissioon ja aeg (sek.):

en: Release time
et: Vabastamise aeg

en: &Frequency smoothing (bands):
et: &Sageduse silumine (ribad):

en: Frequency smoothing
et: Sageduse silumine

en: Sensiti&vity (dB):
et: Tundlikkus (dB):

en: Old Sensitivity
et: Vana tundlikkus

en: Step 1
et: 1. samm

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
et: Valige mõni sekund lihtsalt müra, et Audacity teaks, mida välja filtreerida,
    seejärel klõpsake nuppu Hangi müraprofiil:

en: &Get Noise Profile
et: Hankige müraprofiil

en: Step 2
et: 2. samm

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
et: Valige kogu heli, mida soovite filtreerida, ja valige, kui palju müra soovite
    filtreeritakse välja ja seejärel klõpsake müra vähendamiseks nuppu "OK".

en: Noise:
et: Müra:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
et: &Vähenda

en: &Isolate
et: &Isolatsiooni keskus

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound. Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
et: Jääk

en: Advanced Settings
et: Täpsemad seaded

en: &Window types:
et: &Aknatüübid:

en: Window si&ze:
et: Akna suurus:

en: 2048 (default)
et: 2048 (vaikimisi)

en: S&teps per window:
et: Sammud akna koh&ta:

en: 4 (default)
et: 4 (vaikimisi)

en: Discrimination &method:
et: Diskrimineerimise meetod:

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
et: &Eemaldage DC nihe (vertikaalselt keskel 0,0)

en: &Normalize peak amplitude to
et: &Normaliseerige piigi amplituud väärtuseni

en: Peak amplitude dB
et: Tipu amplituud (dB)

en: N&ormalize stereo channels independently
et: N&ormaliseerige stereokanalid iseseisvalt

note: i18n-hint: This is how many times longer the sound will be, e.g. applying * the effect to a 1-second sample, with the default Stretch Factor of 10.0 * will give an (approximately) 10 second sound
en: &Stretch Factor:
et: &Venitusfaktor:

en: &Time Resolution (seconds):
et: &Aja eraldusvõime (sekundites):

en: &Stages:
et: &Etapid:

en: Stages
et: &Etapid

en: &Dry/Wet:
et: &Kuiv / märg (kaja):

en: Dry Wet
et: Kuiv märg (kaja)

en: LFO Freq&uency (Hz):
et: LFO saged&us (Hz):

en: LFO frequency in hertz
et: LFO sagedus hertsides

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
et: LFO algus ja samm (kraadides):

en: LFO start phase in degrees
et: LFO algusfaas kraadides

en: Dept&h:
et: Sügavus:

en: Depth in percent
et: Sügavus protsentides

en: Feedbac&k (%):
et: Tagasiside (%):

en: Feedback in percent
et: Tagasiside protsentides

en: &Output gain (dB):
et: &Valjundi tase (dB):

en: Output gain (dB)
et: Valjundi tase (dB):

en: &Number of repeats to add:
et: &Lisatavate korduste arv:

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
et: Praeguse valiku pikkus: dd:hh:mm:ss

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
et: Uus valiku pikkus: dd:hh:mm:ss

en: Current selection length: %s
et: Praegune valiku pikkus: %s

en: New selection length: %s
et: Uus valiku pikkus: %s

en: Warning: No repeats.
et: Hoiatus: kordusi pole.

en: &Room Size (%):
et: &Ruumi suurus (%):

en: &Pre-delay (ms):
et: &Eelviivitus (ms):

en: Rever&berance (%):
et: Järelkõla (%):

en: Da&mping (%):
et: &Sumbumine (%):

en: Tone &Low (%):
et: &madal toon(%):

en: Tone &High (%):
et: Tooni &Kõrgus (%):

en: Wet &Gain (dB):
et: Kaja ja võimendus (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
et: Kuiv (kaja) võimendus (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
et: S&tereo laius (%):

en: Wet O&nly
et: Ai&nult märg

en: &Filter Type:
et: &Filtri tüüp:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
et: &Järjestus:

en: &Passband Ripple:
et: &Pääsuriba impulss:

en: Passband Ripple (dB)
et: Emissiooniriba pulsatsioon (dB)

en: &Subtype:
et: &Alamtüüp:

en: Cutoff (Hz)
et: Lõikamine (Hz)

en: C&utoff:
et: &Lõikamine:

en: Minimum S&topband Attenuation:
et: Minimaalne pea&tamiskanali sumbumine:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
et: Minimaalne seiskamiskanali sumbumine (dB)

en: Align MIDI to Audio
et: Joondage MIDI audioks

en: Frame Period:
et: Kaadri periood:

en: Frame Period
et: Kaadri periood

en: Window Size:
et: Akna suurus:

en: Window Size
et: Akna suurus

en: Force Final Alignment
et: Sundige lõplikku joondamist

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
et: Ignoreeri vaikust alguses ja lõpus

en: Silence Threshold:
et: Vaikuse lävi:

en: Silence Threshold
et: Vaikuse lävi

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time:
et: Ettevalmistav aeg:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time
et: Ettevalmistav aeg

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time:
et: Liini aeg:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time
et: Liini aeg

en: Smooth Time:
et: Sujuv aeg:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Smooth Time
et: Sujuv aeg

en: Use Defaults
et: Kasutage vaikesätteid

en: Restore Defaults
et: Vaikesätete taastamine

en: Initial Tempo Change (%)
et: Esialgne tempo muutus (%)

en: Final Tempo Change (%)
et: Lõplik tempo muutus (%)

en: Initial Pitch Shift
et: Esialgne helikõrguse nihe

en: (&semitones) [-12 to 12]:
et: &(pooltoonid) [-12 -> 12]:

en: (%) [-50 to 100]:
et: (%) [-50 -> 100]:

en: Final Pitch Shift
et: Lõplik helikõrguse nihe

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
et: (pooltoo&nid) [-12 -> 12]:

en: Chirp
et: Säuts

en: Tone
et: Toon

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
et: Loob tõusva või kahaneva tooni ühest neljast tüübist

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
et: Genereerib konstantse sagedustooni ühest neljast tüübist

en: &Waveform:
et: &Lainekuju:

en: &Frequency (Hz):
et: &Sagedus (Hz):

en: Frequency Hertz Start
et: Sagedus (Hz) alguses

en: Frequency Hertz End
et: Sagedus (Hz) lõpus

en: Amplitude Start
et: Amplituudi algus

en: Amplitude End
et: Amplituudi lõpp

en: I&nterpolation:
et: I&nterpolatsioon:

en: Detect Silence
et: Tuvastage vaikus

en: Tr&uncate to:
et: Kärpida järgmiseks:

en: C&ompress to:
et: Tihenda:

en: Trunc&ate tracks independently
et: Kärbi rajad &sõlumatult

en: Save VST Preset As:
et: Salvesta VST valmissäte nimega:

en: Standard VST bank file
et: Standardne VST-panga fail

en: Standard VST program file
et: Standardne VST programmi fail

en: Audacity VST preset file
et: Audacity VST eelseadistatud fail

en: Unrecognized file extension.
et: Tundmatu faililaiend.

en: Load VST Preset:
et: Laadige VST eelseadistus:

en: VST preset files
et: VST eelseadistatud failid

en: Unable to load presets file.
et: Valmissätete faili ei saa laadida.

en: VST Effect Options
et: VST-efekti valikud

en: Buffer Size
et: Puhvri suurus

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
et: Puhvri suurus kontrollib saadetud proovide arvu igale iteratsioonile. Väiksemad väärtused põhjustavad aeglasemat töötlemist ja mõned efektid nõuavad korralikult töötamiseks 8192 proovi või vähem. Kuid enamik efekte võib aktsepteerida suuri puhvreid ja nende kasutamine vähendab oluliselt töötlemisaega.

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
et: &Puhvri suurus (8 -> 1048576 näidet)

en: Latency Compensation
et: &Latentsuskompensatsioon

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
et: Nende töötlemise osana peavad mõned VST-efektid viivitama heli tagastamisega Audacitysse. Kui te seda viivitust ei kompenseeri, märkate, et helisse on sisestatud väikesed vaikused. Selle valiku lubamine tagab selle hüvitise, kuid see ei pruugi töötada kõigi VST-efektide puhul.

en: Enable &compensation
et: Luba &kompenseerimine

en: Graphical Mode
et: Graafiline režiim

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
et: Enamikul VST-efektidel on parameetriväärtuste määramiseks graafiline liides. Saadaval on ka ainult tekstipõhine põhimeetod.  Selle jõustumiseks avage efekt uuesti.

en: Enable &graphical interface
et: Luba graafiline liides

en: Save VST3 Preset As:
et: Salvesta VST3 eelseadistus kui:

en: VST3 preset file
et: VST3 eelseadistatud fail

en: Load VST3 preset:
et: Laadige VST3 eelseadistus:

en: As part of their processing, some VST3 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST3 effects.
et: Mõned VST3-efektid peavad oma töötluse käigus viivitama heli tagastamisega Audacitysse. Kui seda viivitust ei kompenseerita, märkate, et helisignaali on lisatud väikesed vaikusid. Selle valiku sisselülitamine tagab selle kompenseerimise, kuid see ei pruugi toimida kõigi VST3-efektide puhul.

en: Most VST3 effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
et: Enamikul VST3-efektidel on graafiline kasutajaliides parameetrite väärtuste seadmiseks. Saadaval on ka põhiline ainult tekstiga meetod.  Selle jõustumiseks avage efekt uuesti.

en: Dept&h (%):
et: Sügavus (%):

en: Reso&nance:
et: Reso&nants:

en: Resonance
et: Resonants

en: Wah Frequency Offse&t (%):
et: WAH sageduse nihe (%):

en: Wah frequency offset in percent
et: WAH sageduse nihe protsentides

en: Export Audio Unit Preset As %s:
et: Eksportige heliseade eelseadistatud %s:

en: Standard Audio Unit preset file
et: Standardne heliseadme eelseadistatud fail

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
et: Ei saanud eksportida "%s" eelseadistust
    
    %s

en: Export Audio Unit Presets
et: Heliseadme valmissätete eksportimine

en: Import Audio Unit Preset As %s:
et: Importige heliseade valmiskujul %s:

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
et: Ei saanud importida "%s" eelseadistust
    
    %s

en: Import Audio Unit Presets
et: Heliseadme valmissätete importimine

en: Audio Unit Effect Options
et: Heliseadme efekti valikud

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
et: Nende töötlemise osana peavad mõned heliüksuse efektid viivitama heli tagastamisega Audacitysse. Kui te seda viivitust ei kompenseeri, märkate, et helisse on sisestatud väikesed vaikused. Selle suvandi lubamine tagab selle hüvitise, kuid see ei pruugi töötada kõigi heliseadme efektide puhul.

en: User Interface
et: Kasutajaliides

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
et: Valige "Täis", kui soovite kasutada GUI-d, kui heliseade seda pakub. Valige "Avalik", kui soovite kasutada avalikku tellimust. Põhilise tekstiliidese jaoks valige "Basic". Selle jõustumiseks avage efekt uuesti.

en: Select &interface
et: Valige liides

en: Full
et: Täis

en: Generic
et: Üldine

en: Basic
et: Põhiline

en: Effect Output
et: Efekti väljund

en: LADSPA Effect Options
et: LADSPA efekti valikud

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
et: Nende töötlemise osana peavad mõned LADSPA-efektid viivitama heli tagastamisega Audacitysse. Kui te seda viivitust ei kompenseeri, märkate, et helisse on sisestatud väikesed vaikused. Selle valiku lubamine tagab selle hüvitise, kuid see ei pruugi töötada kõigi LADSPA efektide puhul.

en: Couldn't instantiate effect
et: Ei saanud kohe efekti

en: LV2 Effect Settings
et: LV2 efekti seaded

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
et: &Puhvri suurus (8 kuni %d) proovid:

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
et: Nende töötlemise osana peavad mõned LV2-efektid viivitama heli tagastamisega Audacitysse. Kui te seda viivitust ei kompenseeri, märkate, et helisse on sisestatud väikesed vaikused. Selle sätte lubamine tagab selle hüvitise, kuid see ei pruugi töötada kõigi LV2-efektide puhul.

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
et: LV2 efektidel võib olla graafiline liides parameetrite väärtuste määramiseks. Saadaval on ka ainult tekstipõhine põhimeetod.  Selle jõustumiseks avage efekt uuesti.

en: "%s" is not a valid file path.
et: "%s" pole kehtiv failitee.

note: i18n-hint: Warning that there is one quotation mark rather than a pair.
en: Mismatched quotes in
    %s
et: Vastuolulised jutumärgid
    %s

en: Enter Nyquist Command:
et: Sisestage käsk Nyquist:

en: &Load
et: &Lae

note: i18n-hint: Nyquist is the name of a programming language
en: Nyquist scripts
et: Nyquisti skriptid

note: i18n-hint: Lisp is the name of a programming language
en: Lisp scripts
et: Lisp skriptid

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
et: Praegust programmi on muudetud.
    Kas loobute muudatustest?

en: File could not be loaded
et: Faili ei saanud laadida

en: File could not be saved
et: Faili ei saanud salvestada

en: Value range:
    %s to %s
et: Väärtuste vahemik:
    %s %s

en: Value Error
et: Väärtuse viga

en: Select a file
et: Valige fail

en: Save file as
et: Salvesta fail nimega

en: Debug Output:
et: Silumise väljund:

en: Vamp Effects
et: Vamp efektid

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
et: Pakub Vamp Effectsi tuge Audacityle

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
et: Kahjuks ei õnnestunud Vamp Plug-ini laadida.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
et: Kahjuks ei õnnestunud Vamp Plug-ini initsialiseerida.

en: Plugin Settings
et: Pistikprogrammi seaded

en: Program
et: Programm

en: Entire &Project
et: Kogu &Projekt

en: M&ultiple Files
et: Mitmed failid

en: Curren&t Selection
et: Praegune valik

en: Using Label/Track Name
et: Sildi/raja nime kasutamine

en: Numbering before Label/Track Name
et: Numeratsioon enne sildi/raja nime

en: Numbering after File name prefix
et: Nummerdamine pärast failinime eesliidet

en: Export Range:
et: Ekspordi ulatus:

en: Export entire project
et: Kogu projekti eksportimine

en: Export multiple files
et: Mitme faili eksportimine

en: Export current selection
et: Praeguse valiku eksportimine

en: Trim blank space before first clip
et: Tühja ruumi kärpimine enne esimest klippi

en: Split files based on:
et: Tükeldage failid järgmistel alustel:

en: Include audio before first label
et: Heli kaasamine enne esimest silti

en: Name files:
et: Nimefailid:

en: File name prefix:
et: Faili nime eesliide:

en: Overwrite existing files
et: Kirjutage olemasolevad failid üle

en: &Export
et: &Ekspordi

en: Unable to create destination folder
et: Sihtkausta ei ole võimalik luua

en: Successfully exported the following %lld file(s).
et: Eksportis edukalt järgmised %lld faili(d).

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
et: Midagi läks valesti pärast järgmist %lld faili(de) eksportimist.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
et: Eksport tühistatakse pärast järgmist %lld faili(de) eksportimist.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
et: Eksport peatati pärast järgmist %lld faili(de) eksportimist.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
et: Midagi läks väga valesti pärast järgmiste %lld faili(de) eksportimist.

en: A file named "%s" already exists. Replace?
et: Fail "%s" on juba olemas. Kas asendan?

en: All selected audio is muted.
et: Kogu valitud heli on vaigistatud.

en: Continue to export remaining files?
et: Kas jätkata ülejäänud failide eksportimist?

en: Custom Sample Rate
et: Kohandatud proovikiirus

en: New sample rate (Hz):
et: Uus proovisagedus (Hz):

en: File &Name:
et: Faili &Nimi:

en: Fo&lder:
et: Kata&loog:

en: &Format:
et: &Formaat:

en: Audio options
et: Helivalikud

en: Channels
et: Kanalid

note: i18n-hint refers to custom channel mapping configuration
en: Custom mappin&g
et: Kohandatud kaardistamine

note: i18n-hint accessibility hint, refers to export channel configuration
en: Configure custom mapping
et: Kohandatud kaardistamise konfigureerimine

en: Configure
et: Seadista

en: Sample &Rate
et: Proovi määr

en: Choose a location to save the exported files
et: Eksporditud failide salvestamiseks asukoha valimine

en: Advanced Mixing Options
et: Täiustatud miksimisvõimalused

en: %d Hz (custom)
et: %d Hz (kohandatud)

en: Other...
et: Muud...

en: Output Channels: %2d
et: Väljundkanalid: %2d

en: Mixer Panel
et: Mikseripaneeli

en: Channel: %2d
et: Kanal: %2d

en: No format specific options
et: Vormingusuvandeid pole

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
et: Impordi Raw

en: Import Raw Data
et: Toorandmete importimine

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
et: Ei mingit sidekriipsu

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
et: Vaikimisi lõputus

en: 1 Channel (Mono)
et: 1 kanal (mono)

en: 2 Channels (Stereo)
et: 2 kanalit (stereo)

en: %d Channels
et: %d Kanalid

en: Encoding:
et: Kodeerimine:

en: Byte order:
et: Baitide järjekord:

en: Channels:
et: Kanalid:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
et: Alustamise nihe:

en: bytes
et: baiti

en: Amount to import:
et: Imporditav summa:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
et: Proovi määr:

note: i18n-hint: Guess format of raw file
en: Detect
et: Tuvasta

en: &Import
et: &Impordi

en: Bad data size. Could not import audio
et: Halb andmete suurus. Ei õnnestunud importida heli

en: start
et: alustama

en: end
et: lõpp

note: i18n-hint: First and third %s are each replaced with the noun "start" or with "end", identifying and end of a clip, second and fourth strings are the names of those clips, first and second numbers give the position of those clips in a sequence of clips, last number counts all clips, and the last str
en: %s %s and %s %s, %d and %d of %d clip %s | %s %s and %s %s, %d and %d of %d clips %s
et[0]: %s %s ja %s %s, %d ja %d %d klipist %s
et[1]: %s %s ja %s %s, %d ja %d klipist %d %s

en: Moved clips to the right
et: Liigutati klippe paremale

en: Moved clips to the left
et: Liigutati klippe vasakule

en: Move audio clips
et: Liigutage heliklippe

en: clip not moved
et: klippi pole teisaldatud

en: Audi&o Clips
et: Audi&o klipid

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
et: Eelmise klipi ääris kursorile

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
et: Kur&sor järgmise klipi servale

en: Previo&us Clip
et: Eelmi&ne klipp

en: Select Previous Clip
et: Eelmise klipi valimine

en: N&ext Clip
et: Järgmine klipp

en: Select Next Clip
et: Valige Järgmine klipp

en: Pre&vious Clip Boundary
et: Eel&mise klipi juurde

en: Cursor to Prev Clip Boundary
et: Kursor eelmise klipi servale

en: Ne&xt Clip Boundary
et: Järgmise &lõikejooneni

en: Cursor to Next Clip Boundary
et: Kursor järgmise klipi servale

en: Time Shift &Left
et: Ajanihe &vasakule

en: Time Shift &Right
et: Ajanihe &paremale

en: Pasted text from the clipboard
et: Lõikelaualt kleebitud tekst

en: Pasted from the clipboard
et: Lõikelaualt kleebitud

en: Nothing to undo
et: Midagi pole tagasi võtta

en: Nothing to redo
et: Midagi pole vaja uuesti teha

en: Cut to the clipboard
et: Lõikelauale lõikamine

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
et: Kustutatud %.2f sekundit t=%.2f

en: Paste clip
et: Kleebi klip

en: Pasting clip contents, please wait
et: Klipi sisu kleepimine, palun oodake

en: The content you are trying to paste will span across more tracks than you currently have available. Add more tracks and try again.
et: Sisu, mida te üritate kleepida, hõlmab rohkem lugusid, kui teil praegu saadaval on. Lisage rohkem lugusid ja proovige uuesti.

en: There are not enough tracks selected to accommodate your copied content. Select additional tracks and try again.
et: Teie kopeeritud sisu mahutamiseks ei ole valitud piisavalt lugusid. Valige täiendavaid lugusid ja proovige uuesti.

en: Duplicated
et: Dubleeritud

en: Duplicate
et: Dubleeri

en: Cut to clipboard and leave gap
et: Lõika lõikepuhvrisse ja jäta vahe

en: Cut and leave gap
et: Lõika ja jäta vahe

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
et: Kasutusest kõrvaldatud %.2f sekundit t=%.2f

en: Split Delete
et: Jaga ja kustutage märgitud heli

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
et: Vaigistatud valitud palad %.2f sekundiks %.2f

[ctx: command]
note: i18n-hint: verb
en: Silence
et: Vaikus

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
et: Valitud heliribade kärpimine %.2f sekundilt %.2f sekundile

en: Trim Audio
et: Kärpige heli

en: Split
et: Tükeldamine

en: Split to new track
et: Uueks palaks tükeldamine

en: Split New
et: Jaga uus

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
et: Liitunud %.2f sekundit t=%.2f

en: Join
et: Ühenda

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
et: Eraldatud %.2f sekundit t=%.2f

en: Detach
et: Eraldumine

en: &Edit
et: &Muuda

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
et: Lõika

en: &Delete
et: &Kustuta

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
et: &Kopeeri

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
et: &Kleebi

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
et: D&ubleeri

en: R&emove Special
et: Eemaldage vastavalt juhistele

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut
en: &Cut and leave gap
et: &Lõika ja jäta vahe

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE
en: &Delete and leave gap
et: &Kustuta ja jäta vahe

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
et: V&ähendage helitugevust

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
et: Tri&mmi heli

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
et: Poo&lita

en: Split Ne&w
et: Jagatud uus

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
et: &Ühenda

en: Detac&h at Silences
et: Eemaldage vaikuse sektsioonist

en: Pre&ferences
et: Eelis&tused

en: &Delete Key
et: &Kustuta võti

en: Delete Key&2
et: Kustuta võti &2

en: Ext&ra
et: Ekst&ra

en: Enable &Full Screen
et: Lubage &täisekraan

en: Cannot proceed to export.
et: Ei saa jätkata eksporti.

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
et: Ei saa luua kataloogi "%s". 
    Fail on juba olemas, mis pole kataloog

en: There are no label tracks to export.
et: Eksportimiseks pole sildijälgi.

en: Imported labels from '%s'
et: Imporditud märgised rubriigist "%s"

en: Import Labels
et: Siltide importimine

en: &Dangerous Reset...
et: &Ohtlik lähtestamine ...

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
et: Avage viimatised

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
et: V&iimati avatud failid

en: &Save Project
et: &Salvesta projekt

en: Save Project &As...
et: Salvesta projekt kui ...

en: &Backup Project...
et: Varunda projekt ...

en: &Export Audio...
et: &Ekspordi audio...

en: Expo&rt Other
et: Ekspo&rdi Muud

en: Export &Labels...
et: Ekspordi si&ldid ...

en: &Labels...
et: &Sildid...

en: &Raw Data...
et: &Algandmed...

en: &Close Project
et: &Sulge projekt

en: Export as MP&3
et: Ekspordi MP&3-na

en: Export as &WAV
et: Ekspordi kui &WAV

en: Export as &OGG
et: Ekspordi kui &OGG

en: Export as FLAC
et: Ekspordi FLAC-ina

en: Expo&rt Selected Audio...
et: Ekspo&rdi valitud heli...

en: Do you have these problems?
et: Kas teil on neid probleeme?

en: Fix
et: Paranda

en: Quick Fixes
et: Kiired parandused

en: Nothing to do
et: Midagi pole teha

en: No quick, easily fixed problems were found
et: Kiireid ja kergesti lahendatavaid probleeme ei leitud

en: Clocks on the Tracks
et: Kellad radadel

en: Can't select precisely
et: Ei saa täpselt valida

en: Recording stops and starts
et: Salvestamine peatub ja algab

en: Fixed
et: Parandatud

en: Audio Device Info
et: Heliseadme teave

en: &Diagnostics
et: &Diagnostika

en: Au&dio Device Info...
et: Au&dio seadme info...

en: &Generate Support Data...
et: &Tugiandmete loomine ...

en: &Check for Updates...
et: &Kontrolli uuendusi...

en: &About Audacity
et: &Audacity kohta

en: Added label
et: Lisatud silt

en: Paste Text to New Label
et: Teksti kleepimine uude silti

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
et: Sildistatud helipiirkondade lõikamine lõikelauale

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
et: Lõika märgitud heli

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
et: Kustutatud sildiga helipiirkonnad

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
et: Märgistatud heli kustutamine

en: Cut labeled audio regions to clipboard and leave gap
et: Lõika sildistatud helipiirkonnad lõikepuhvrisse ja jäta vahele

en: Cut labeled audio and leave gap
et: Lõika sildistatud heli ja jäta tühimik

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
et: Tükeldatud kustutatud sildiga helipiirkonnad

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
et: Jaga ja kustutage märgitud heli

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
et: Vaigistatud sildiga helipiirkonnad

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
et: Vaigista siltidega heli

en: Copied labeled audio regions to clipboard
et: Kopeeritud sildistatud helialad lõikelauale

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
et: Kopeeri sildistatud heli

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
et: Jagage märgistatud heli (jaotised või ala)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
et: Jagage märgistatud heli

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
et: Ühendatud sildiga heli (punktid või piirkonnad)

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
et: Liitu märgistatud heliga

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
et: Eraldatud sildiga helipiirkonnad

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
et: Eemaldage sildiga heli

en: Created new label track
et: Loodud uus sildirada

en: New Track
et: Uus rada

en: &Labels
et: &Sildid

en: Label &Editor
et: Sildi &redaktor

en: Add Label at &Selection
et: Lisa &silt valikul

en: Add Label at &Playback Position
et: Lisage silt &taasesitusasendisse

en: Paste Te&xt to New Label
et: Kleepige Te&kst uude silti

en: &Typing Creates New Labels
et: &Tippimine loob uusi silte

en: La&beled Audio
et: &Sildiga audio

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
et: &Lõika

en: Cut by label
et: Sildi järgi lõigatud

en: Delete by label
et: Kustuta sildi järgi

note: i18n-hint: (verb) A special way to cut out a piece of audio
en: C&ut and leave gap
et: Lõika ja jätke vahe

en: Cut by labels and leave gap
et: Lõigake siltide järgi ja jätke vahe

en: De&lete and leave gap
et: Kustuta ja jäta vahe

en: Delete by labels and leave gap
et: Kustutage siltide järgi ja jätke vahe

en: Silence &Audio
et: V&ähendage helitugevust

en: Label Silence
et: Silt Vaikus

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
et: Ko&peeri

en: Label Copy
et: Sildi koopia

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
et: Pooli&ta

en: Label Split
et: Siltide tükeldamine

en: Label Join
et: Silt Liitu

en: &Label Track
et: &Sildi rada

en: Uncategorized
et: Kategoriseerimata

en: Move Backward Through Active Windows
et: Liikumine tagasi läbi aktiivsete akende

en: Move Forward Through Active Windows
et: Liikuge aktiivsete akende kaudu edasi

en: Foc&us
et: Keskendumine

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
et: Tööriistaribadelt tagasi radadele liikumine

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
et: Liikuge tööriistaribalt edasi ra&dadele

en: Move Focus to &Previous Track
et: Fookuse viimine &eelmisele rajale

en: Move Focus to &Next Track
et: Fookuse viimi&ne järgmisele rajale

en: Move Focus to &First Track
et: Fookuse viimine &esimesele rajale

en: Move Focus to &Last Track
et: Fookuse teisaldamine &viimasele rajale

en: Move Focus to P&revious and Select
et: Liigutage fookus &eelmisele ja valige

en: Move Focus to N&ext and Select
et: Liigutage fooku&s järgmisele ja valige

en: &Toggle Focused Track
et: Lülita &fookustatud rada (on/ei)

en: Toggle Focuse&d Track
et: Fokuseeritud raja sisse- ja väljalülitamine

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: A journal will be recorded after Audacity restarts.
et: Päevik salvestatakse pärast Audacity taaskäivitamist.

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: No journal will be recorded after Audacity restarts.
et: Pärast Audacity taaskäivitamist ei salvestata päevikut.

en: Plugin Manager
et: Pistikprogrammide haldur

en: Repeat Last Generator
et: Korda viimast generaatorit

en: Effe&ct
et: &Efektid

en: Add Realtime Effects
et: Reaalajas efektide lisamine

en: Get AI effects...
et: Hangi AI efektid...

en: Repeat Last Effect
et: Viimase efekti kordamine

en: &Analyze
et: &Analüüsi

en: Repeat Last Analyzer
et: Korda viimast analüsaatorit

en: T&ools
et: Töö&riistad

en: Reset &Configuration
et: Lähtestage konfiguratsioon

en: &Run Benchmark...
et: &Käivita võrdlusalus ...

en: Simulate Recording Errors
et: Simuleerige salvestusvigu

en: Detect Upstream Dropouts
et: Ülesvoolu katkestuste tuvastamine

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: Write Journal
et: Kirjutage päevikut

en: Set Left Selection Boundary
et: Vasakpoolse valikupiiri seadmine

en: Set Right Selection Boundary
et: Määrake valiku parem serv

en: Zero-crossing search regions intersect stretched clip(s).
et: Nullristuvad otsingupiirkonnad lõikuvad venitatud klipi(de)ga.

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
et: &Vali

en: &All
et: &Kõik

en: &None
et: Pole

en: Select None
et: Ära vali midagi

en: &Tracks
et: &Rajad

en: In All &Tracks
et: Kõik lood

en: In All &Sync-Locked Tracks
et: Kõigis sünkroonimislukustustes radades

en: Select Sync-Locked
et: Valige Sync-Locked

en: R&egion
et: R&egioon

en: &Left at Playback Position
et: &Vasak taasesituse asendis

en: Set Selection Left at Play Position
et: Määrake valik taasesituspunktis vasakule

en: &Right at Playback Position
et: &Parem taasesitusasendis

en: Set Selection Right at Play Position
et: Seadke valik taasesituspunktis paremale

en: Track &Start to Cursor
et: &Raja algus kursorilt

en: Select Track Start to Cursor
et: Valige raja algus kursori asendil

en: Cursor to Track &End
et: Kursorist raja lõpuni

en: Select Cursor to Track End
et: Valige kursor raja lõppu

en: Track Start to En&d
et: Ra&da algusest lõpuni

en: Select Track Start to End
et: Valige lugu algusest lõpuni

en: S&tore Selection
et: &Salvesta valik

en: Retrieve Selectio&n
et: Valiku toomi&ne

en: Cursor to Stored &Cursor Position
et: Kursor salves&tatud asukohale

en: Select Cursor to Stored
et: Valige salvestamiseks kursor

en: Store Cursor Pos&ition
et: Salvesta kursor Pos&itsioon

en: At &Zero Crossings
et: &Zero Crossings'is

en: Select Zero Crossing
et: Valige Zero Crossing

en: &Selection
et: &Valik

en: Snap-To &Off
et: Kinnitused &väljas

en: Snap-To &Nearest
et: Pöördu &lähimasse

en: Snap-To &Prior
et: Jää &endise juurde

en: Selection to &Start
et: Valik alustamiseks

en: Selection to En&d
et: Valik lõppu

en: Selection Extend &Left
et: Valikulaiend vasakul

en: Selection Extend &Right
et: Valik Laienda paremale

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
et: Määrake (või laiendage) vasakut valikut

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
et: Määrake (või laiendage) paremat valikut

en: Selection Contract L&eft
et: Valiku väh&endamine vasakule

en: Selection Contract R&ight
et: Valiku vähendam&ine paremale

en: &Cursor to
et: &Kursor ->

en: Selection Star&t
et: Valik Star&t

en: Cursor to Selection Start
et: Kursor valiku algusesse

en: Selection En&d
et: Valik En&d

en: Cursor to Selection End
et: Kursor valiku lõppu

en: Track &Start
et: Raja &Start

en: Cursor to Track Start
et: Kursor raja algusesse

en: Track &End
et: Raja &lõpp

en: Cursor to Track End
et: Kursor raja lõppu

en: &Project Start
et: &Projekti alustamine

en: Cursor to Project Start
et: Kursor projekti algusesse

en: Project E&nd
et: Projekti l&õpp

en: Cursor to Project End
et: Kursor projekti lõppu

en: &Cursor
et: &Kursor

en: Cursor &Left
et: Kursor vasakule

en: Cursor &Right
et: Kursor Paremale

en: Cursor Sh&ort Jump Left
et: Kurs&ori lühike hüpe vasakule

en: Cursor Shor&t Jump Right
et: Kursori lühike hüpe paremale

en: Cursor Long J&ump Left
et: K&ursori kaugushüpe vasakule

en: Cursor Long Ju&mp Right
et: Kursori kaugus&hüpe paremale

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: See&k
et: &Otsing

en: Short Seek &Left During Playback
et: Taasesituse ajal lühike otsing &vasakule

en: Short Seek &Right During Playback
et: Taasesituse ajal lühike otsing &paremale

en: Long Seek Le&ft During Playback
et: Pikk otsing vasak taasesituse ajal

en: Long Seek Rig&ht During Playback
et: Pikk otsing parem taasesituse ajal

en: Tim&eline
et: Ajajoon

en: &Toolbars
et: &Tööriistaribad

note: i18n-hint: (verb)
en: Reset Toolb&ars
et: T&aasta tööriistaribad

en: Mix
et: Miksimine

en: Rendered all audio in track '%s'
et: Renderdatud kogu heli palas "%s"

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
et: Renderda

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
et: Miksitud ja renderdatud %d palad üheks uueks stereorajaks

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
et: Miksitud ja renderdatud %d lugu üheks uueks monorajaks

note: i18n-hint: One or more audio tracks have been panned
en: Panned audio track(s)
et: Panoraamitud heliribad

en: Start to &Zero
et: Algus väärtusele > Null

en: Start to &Cursor/Selection Start
et: Alusta > Kursori/valiku algus

en: Start to Selection &End
et: Algus valikusse > Lõpp

en: End to Cu&rsor/Selection Start
et: Kursori lõpp/valiku algus

en: End to Selection En&d
et: Lõpust valiku lõp&uni

note: i18n-hint: In this and similar messages describing editing actions, the starting or ending points of tracks are re-"aligned" to other times, and the time selection may be "moved" too.  The first noun -- "start" in this example -- is the object of a verb (not of an implied preposition "from").
en: Aligned/Moved start to zero
et: Joondatud/teisaldatud algus nulli

en: Aligned start to zero
et: Joondatud algus nullini

note: i18n-hint: This and similar messages give shorter descriptions of the aligning and moving editing actions
en: Align/Move Start
et: Joondage / liigutage algust

en: Align Start
et: Joondage Start

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
et: Joondatud/teisaldatud algus kursori/valiku algusse

en: Aligned start to cursor/selection start
et: Joondatud algus kursori/valiku algusega

en: Aligned/Moved start to selection end
et: Joondatud/teisaldatud algus valiku lõppu

en: Aligned start to selection end
et: Joondatud algus valiku lõpuni

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
et: Joondatud/nihutatud lõpp kursori/valiku algusesse

en: Aligned end to cursor/selection start
et: Kursori lõpp / valiku algus joondatud

en: Align/Move End
et: Joonda / teisalda lõpp

en: Align End
et: Joondage lõpp

en: Aligned/Moved end to selection end
et: Joondatud/teisaldatud lõpust valiku lõppu

en: Aligned end to selection end
et: Reastatud lõpp valiku lõppu

en: Aligned/Moved end to end
et: Joondatud/teisaldatud otsast lõpuni

en: Aligned end to end
et: Joondatud otsast lõpuni

en: Align/Move End to End
et: Joondamine / teisaldamine otsast lõpuni

en: Align End to End
et: Joondage otsast lõpuni

en: Aligned/Moved together
et: Joondatud/kokku viidud

en: Aligned together
et: Joondatud

en: Align/Move Together
et: Joondage / liikuge koos

en: Align Together
et: Joondage koos

en: Synchronize MIDI with Audio
et: Midi sünkroonimine heliga

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
et: MIDI- ja heliradade sünkroonimine

en: Adjusted gain
et: Korrigeeritud võimendus

en: Gain
et: Võimendus

en: Adjusted Pan
et: Kohandatud panoraamimine

en: The entered value is invalid
et: Sisestatud väärtus on kehtetu

en: Resampling track %d
et: Raja %d ümberdiskreetimine

en: Resampled audio track(s)
et: Heliriba(d) on uuesti proovitud

en: Resample Track
et: Raja uuesti proovimine

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
et: Palun valige vähemalt üks heliriba ja üks MIDI-riba.

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
et: Joondamine lõpetatud: MIDI %.2f kuni %.2f sekundit, heli %.2f kuni %.2f sekundit.

en: Sync MIDI with Audio
et: Sünkroonige MIDI heliga

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
et: Joondusviga: sisend liiga lühike: MIDI %.2f kuni %.2f sekti, Heli %.2f kuni %.2f sekundini.

en: Internal error reported by alignment process.
et: Sisemine tõrge, millest teatatakse joondusprotsessil.

en: Tracks sorted by time
et: Aja järgi sorditud palad

en: Sort by Time
et: Sorteeri aja järgi

en: Tracks sorted by name
et: Nime järgi sorditud palad

en: Sort by Name
et: Sorteeri nime järgi

en: Can't delete track with active audio
et: Pala ei saa aktiivse heliga kustutada

en: Add &New
et: Lisa &uus

en: Mi&x
et: Mi&ksimine

en: Mix Stereo Down to &Mono
et: Segage stereo &monoks

en: Mi&x and Render
et: Mi&ksi ja renderda

en: Mix and Render to Ne&w Track
et: Segage ja renderdage &uuele rajale

en: &Resample...
et: &Muuda valimi määra ...

en: Remo&ve Tracks
et: Eemal&da rajad

en: M&ute/Unmute
et: Vaigista/Tühista vaigistus

en: &Mute All Tracks
et: &Vaigista kõik rajad

en: &Unmute All Tracks
et: &Tühista kõigi lugude vaigistus

en: Mut&e Tracks
et: Vaigista &rajad

en: U&nmute Tracks
et: &Eemalda loo vaigistus

en: &Pan
et: &Panoraamimine

en: &Left
et: &Vasak

en: Pan Left
et: Vasak panoraam

en: &Right
et: &Parem

en: Pan Right
et: Parem panoraam

en: &Center
et: &Keskele

en: Pan Center
et: Tsentraalne panoraam

en: &Align Tracks
et: &Joondage rajad

en: &Align End to End
et: &Joondage otsast lõpuni

en: Align &Together
et: Joondage &koos

en: &Move Selection with Tracks
et: Teiselda valik koos radadega

en: Move Sele&ction and Tracks
et: Liiguta &valikut ja radu

en: S&ort Tracks
et: S&ordi rajad

en: By &Start Time
et: Vastavalt algu&sajale

en: By &Name
et: &Nimepidi

en: Keep tracks synchronized (Sync-&Lock)
et: Hoidke lood sünkroonis (Sync-&Lock)

en: &Track
et: &Rada

en: Change P&an on Focused Track...
et: Muutke fookustatud raja panoraamimist...

en: Pan &Left on Focused Track
et: Fookustatud rajaga vasak panoraam

en: Pan &Right on Focused Track
et: Fookustatud rajaga parem panoraam

en: Change Gai&n on Focused Track...
et: Muutke tugevust fookustatud rajal ...

en: &Increase Gain on Focused Track
et: &Suurendage fookustatud raja valjust

en: &Decrease Gain on Focused Track
et: &Vähenda fookustatud raja võimendust

en: Op&en Menu on Focused Track...
et: A&va menüü fokusseeritud rajal...

en: M&ute/Unmute Focused Track
et: Vaigista/Tühista vaigistus fookustatud rada

en: &Solo/Unsolo Focused Track
et: &Soolo/Unsolo fokusseeritud pala

en: Delete Fo&cused Track
et: Kustutage fokuseeritud rada

en: Move Focused Track U&p
et: Liigutage fookuse rada &üles

en: Move Focused Track Do&wn
et: Liigutage fookustatud rada &alla

en: Move Focused Track to T&op
et: Liigutage fokuseeritud rada &üles

en: Move Focused Track to &Bottom
et: Liigutage fokuseeritud rada &alla

en: no label track
et: sildijälge pole

en: no label track at or below focused track
et: fookustatud rajal või selle all pole silti

note: i18n-hint: String is replaced by the name of a label, first number gives the position of that label in a sequence of labels, and the last number is the total number of labels in the sequence.
en: %s %d of %d
et: %s %d / %d

en: no labels in label track
et: sildirajal silte pole

note: i18n-hint Sets a starting point for looping play
en: Set Loop &In
et: Sea Loop &In

note: i18n-hint Sets an ending point for looping play
en: Set Loop &Out
et: Sea Loop &Out

en: Please select in a mono track.
et: Valige monoraja hulgast.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
et: Palun valige stereorada või kaks monorada.

en: Please select at least %d channels.
et: Palun valige vähemalt %d kanalit.

en: Please select a time within a clip.
et: Palun valige klipi sees aeg.

en: Pl&aying
et: &Esitamine

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
et: &Mängi/Peata

en: Play/Stop and &Set Cursor
et: Esita/Peata ja aseta &kursor

en: Play &Once/Stop
et: Mängi üks kord/Stop

en: &Pause
et: &Paus

en: &Recording
et: &Salvestus

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
et: &Salvesta

en: &Append Record
et: Lisa s&alvestis

en: Record &New Track
et: Salvestage &uus lugu

en: Punch and Rol&l Record
et: Parandage &käigu pealt

en: &Looping
et: &Kordamine

en: &Clear Loop
et: Tühjenda Loop

en: &Set Loop to Selection
et: &Sea Loop valikule

en: R&escan Audio Devices
et: &Skanni heliseadmed uuesti

en: Transport &Options
et: Transpordi &valikud

en: Set sound activation le&vel...
et: Seadistage heli akti&veerimise tase...

en: Enable sound a&ctivated recording
et: Luba heliga aktiveeritud salvestamine

en: Hear &other tracks during recording
et: Kuula teisi lugusid salvestamise ajal

en: Enable audible input &monitoring
et: Helisignaali sisendi &monitooringu lubamine

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
et: &Automaatne salvestustaseme korrigeerimine (sisse / välja)

note: i18n-hint: (verb) Start playing audio
en: Pl&ay Once
et: Mängi üks kord

note: i18n-hint: (verb) Stop playing audio
en: Sto&p
et: &Peata

en: Play &One Second
et: Mängi &üks sekund

en: Play to &Selection
et: Esita ja valik

en: Play &Before Selection Start
et: Esita &enne valiku algust

en: Play Af&ter Selection Start
et: Mängi pärast valiku algust

en: Play Be&fore Selection End
et: Mängi enne valiku lõppu

en: Play Aft&er Selection End
et: Mängi pärast valiku lõpp

en: Play Before a&nd After Selection Start
et: Esita enne ja pärast valiku algust

en: Play Before an&d After Selection End
et: Korrake seda enne ja pärast valiku lõppu

en: Play C&ut Preview
et: Lõikamise eelvaade

en: Move to Pre&vious Label
et: Liikumine eelmisele sildile

en: Move to Ne&xt Label
et: Liikumine järgmisele sildile

en: &View
et: &Vaade

en: &Zoom
et: &Suumimine

en: Zoom &In
et: Suurenda

en: Zoom &Normal
et: Suumimine &Normaalne

en: Zoom &Out
et: Vähenda

en: &Zoom to Selection
et: &Suumige valikuni

en: Zoom &Toggle
et: Suumimine (&ja/ei)

en: T&rack Size
et: &Raja suurus

en: &Fit to Width
et: &Sobita laiusele

en: Fit to &Height
et: Sobita &kõrgusele

en: &Collapse All Tracks
et: &Ahenda kõik rajad

en: E&xpand Collapsed Tracks
et: Lai&enda ja pikenda ahendatud lugusid

en: Sk&ip to
et: Hüppa ->

en: Selection Sta&rt
et: Valik Sta&rt

en: Skip to Selection Start
et: Hüppa valiku algusesse

en: Skip to Selection End
et: Liigu edasi valiku lõppu

en: E&xtra Menus
et: Lisamenüüd

en: &Show Clipping in Waveform
et: Näita väljalõiget lainekujul

en: Sho&w RMS in Waveform
et: Näita RMS lainekujul

en: Preferences for Application
et: Rakenduse eelistused

[ctx: application preferences]
note: i18n-hint: Check-box title that configures periodic updates checking.
en: &Check for updates
et: &Kontrolli uuendusi

en: Batch
et: Partii

en: Preferences for Batch
et: Partii eelistused

en: Behaviors
et: Käitumised

en: &Don't apply effects in batch mode
et: &Ärge rakendage efekte pakettrežiimis

en: Audio Settings
et: Heliseadistused

[ctx: device]
note: i18n-hint Software interface to audio devices
en: Interface
et: Seadmeliides

en: Using:
et: Kasutades:

en: Playback
et: Taasesitus

en: &Device:
et: &Seade:

[ctx: preference]
note: i18n-hint: modifier as in "Recording preferences", not progressive verb
en: Recording
et: Salvestamine

en: De&vice:
et: Seade:

en: Cha&nnels:
et: Ka&nalid:

en: &Project Sample Rate:
et: &Projekti näidismäär:

en: Sample Rate used when recording new tracks, mixing down tracks and for playback in this project.
et: Näidismäär, mida kasutatakse uute lugude salvestamisel, lugude miksimisel ja selle projekti taasesitamisel.

en: D&efault Sample Rate:
et: Vaikimisi näidismäär:

en: Default Sample &Format:
et: Vaikenäidise vorming:

en: Latency
et: Latentsus

en: &Buffer length:
et: &Puhvri pikkus:

en: &Latency compensation:
et: &Latentsuskompensatsioon:

en: No audio interfaces
et: Heliliidesed puuduvad

en: No devices found
et: Seadmeid ei leitud

en: 1 (Mono)
et: 1 (mono)

en: Device
et: Seade

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
et: Kataloogid

en: Preferences for Directories
et: Kataloogide eelistused

en: Default directories
et: Vaikimisi kataloogid

en: Leave a field empty to go to the last directory used for that operation.
    Fill in a field to always go to that directory for that operation.
et: Jätke väli tühjaks, et minna viimasena kasutatud kataloogi.
    Täitke väli, et minna alati sellesse kataloogi selle toimingu jaoks.

en: O&pen:
et: Ava:

en: S&ave:
et: S&alvesta:

en: B&rowse...
et: Si&rvi...

en: &Import:
et: &Impordi:

en: Br&owse...
et: Sirvi...

en: &Export:
et: &Ekspordi:

en: Bro&wse...
et: Sir&vi...

en: &Macro output:
et: &Makro väljund:

en: Temporary files directory
et: Ajutiste failide kataloog

en: Brow&se...
et: Sirvi...

en: &Free Space:
et: Vaba ruum:

en: unavailable - above location doesn't exist
et: pole saadaval - ülaltoodud asukohta pole olemas

en: Choose a location
et: Valige asukoht

en: 
    Directory %s does not exist. Create it?
et: 
    Kataloogi %s ei ole olemas. Kas luua see?

en: Directory creation failed.
et: Kataloogi loomine ebaõnnestus.

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
et: Kataloog %s ei sobi (on oht, et see puhastatakse)

en: 'Temporary Directory' cannot be set.
et: 'Ajutist kataloogi' ei ole võimalik määrata.

en: 'Temporary files' directory cannot be set.
et: 'Ajutiste failide' kataloogi ei saa määrata.

en: Directory %s is not writable
et: Kataloog %s ei ole kirjutatav

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
et: Ajutise kataloogi muudatused ei jõustu enne, kui Audacity on taaskäivitatud

en: Temp Directory Update
et: Ajutise kataloogi ajakohastamine

en: 'Open' directory cannot be set.
et: 'Avatud' kataloogi ei saa määrata.

en: 'Save' directory cannot be set.
et: 'Salvestamise' kataloogi ei saa määrata.

en: 'Import' directory cannot be set.
et: 'Import' kataloogi ei saa määrata.

en: 'Export' directory cannot be set.
et: 'Export' kataloogi ei saa määrata.

en: 'Macro Output' directory cannot be set.
et: 'Makro väljund' kataloogi ei saa määrata.

en: Add new location
et: Lisa uus asukoht

en: Effects
et: Efektid

en: Preferences for Effects
et: Efektide eelistused

en: Sort by effect name
et: Sorteeri efekti nime järgi

en: Sort by publisher and effect name
et: Sorteerimine kirjastaja ja efekti nime järgi

en: Sort by type and effect name
et: Sorteerimine tüübi ja efekti nime järgi

en: Group by publisher
et: Rühm kirjastaja järgi

en: Group by type
et: Rühmad tüübi järgi

en: Group by category
et: Rühmad kategooriate kaupa

en: Group by type and publisher
et: Rühmad tüübi ja kirjastaja järgi

en: Effect Options
et: Efekti valikud

en: Effect menu &organization:
et: Efektimenüü organiseerimine:

en: Realtime effect o&rganization:
et: Reaalajas mõju o&rganiseerimine:

en: Instruction Set
et: Juhiste komplekt

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
et: &Kasuta SSE/SSE2/.../AVX

note: i18n-hint: Title of the panel containing user-defined paths where plugins could be found * First argument is replaced with plugin type (e.g. "LV2 plugin locations")
en: %s plugin locations
et: %s pluginate asukohad

en: &Skip effects scanning at startup
et: Jäta käivitamisel efektide skannimine vahele

en: Open Plugin &Manager
et: Avage Plugin &Manager

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
et: Laiendatud import

en: Preferences for ExtImport
et: ExtImpordi eelistused

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
et: Esmal&t proovige dialoogis Ava fail kasutada filtrit

en: Rules to choose import filters
et: Reeglid impordifiltrite valimiseks

en: File extensions
et: Faili laiendused

en: Mime-types
et: MIME-tüübid

en: Importer order
et: Importija tellimus

en: Move rule &up
et: Reegli teisaldamine ülespoole

en: Move rule &down
et: Reegli teisaldamine alla

en: Move f&ilter up
et: Liigutage f&ilter üles

en: Move &filter down
et: Liigutage &filter alla

en: &Add new rule
et: &Lisa uus reegel

en: De&lete selected rule
et: Valitud reegli eemaldamine

en: Unused filters:
et: Kasutamata filtrid:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
et: Ühes üksuses on tühikumärgid (tühikud, uued jooned, vahekaardid või reakanalid). Tõenäoliselt murravad nad mustri sobitamise. Kui te ei tea, mida teete, on soovitatav ruume kärpida. Kas soovite, et Audacity kärbiks teie jaoks ruume?

en: Spaces detected
et: Tuvastati tühikuid

en: Do you really want to delete selected rule?
et: Kas soovite tõesti valitud reegli kustutada?

en: Rule deletion confirmation
et: Reeglite kustutamise kinnitus

[ctx: GUI]
note: i18n-hint: refers to Audacity's user interface settings
en: Interface
et: Liides

en: Preferences for GUI
et: GUI eelistused

en: Display
et: Ekraan

en: &Language:
et: &Keel:

en: Th&eme:
et: T&eema:

en: Meter dB &range:
et: Mõõdiku dB vahemik:

en: Show 'How to Get &Help' at launch
et: Kuva "Kuidas saada abi" käivitamisel

en: Show e&xtra menus
et: Näita e&kstra menüüsid

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
et: Alternatiivse stiili kuvamine (Mac vs PC)

en: &Beep on completion of longer activities
et: &Pikemate tegevuste lõpetamisel piiks

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
et: Siltide uuesti häälestamine, kui valik klõpsab sildile

note: i18n-hint: RTL stands for 'Right to Left'
en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
et: Peamiselt vasakult paremale paigutuste kasutamine RTL-keeltes

en: Never use comma as decimal point
et: Ärge kunagi kasutage koma kümnendmärgina

en: Language "%s" is unknown
et: Keel "%s" tundmatu

en: Import / Export
et: Impordi / Ekspordi

en: Preferences for ImportExport
et: ImportExpordi eelistused

en: S&witch view to Beats and Measures and align with musical grid
et: Lülitage vaade režiimile Beats and Measures ning joondage muusikalise ruudustikuga

en: &Ask me each time
et: &Küsige minult iga kord

en: Do &nothing
et: Ära tee midagi

en: Always &match the loop tempo to the project tempo
et: &Sobitage silmustempo alati projekti tempoga

en: &Only match the loop tempo to the project tempo when the ruler displays "Beats and Measures"
et: &Sobitage silmustempo projekti tempoga ainult siis, kui joonlaud kuvab "Löögid ja mõõdud"

en: &Do nothing
et: Ära tee mi&dagi

en: Music Imports
et: Muusika import

en: When importing a music loop into an empty project, Audacity will:
et: Kui impordite muusikahela tühja projekti, siis Audacity:

en: When importing a music loop into an existing (non-empty) project, Audacity will:
et: Kui impordite muusikahela olemasolevasse (mitte-tühja) projekti, siis Audacity:

en: IMPORT EXPORT
et: IMPORT EKSPORT

en: Shortcuts
et: Otseteed

en: Preferences for KeyConfig
et: KeyConfigi eelistused

en: Keyboard preferences currently unavailable.
et: Klaviatuuri eelistused pole praegu saadaval.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
et: Kiirklahvide muutmiseks avage uus projekt.

en: &Hotkey:
et: &Kiirklahv:

en: &Tree
et: &Puu

en: &Name
et: &Nimi

en: &Key
et: &Võti

en: Key Bindings
et: Peamised köited

en: View by:
et: Vaata:

en: View by tree
et: Vaade puu järgi

en: View by name
et: Vaata nime järgi

en: View by key
et: Vaata võtme järgi

en: Bindings
et: Sidemed

en: Short cut
et: Otsetee

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
et: &Sea

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
et: Märge: Cmd+Q vajutamine lõpeb. Kõik muud võtmed kehtivad.

en: &Import...
et: &Impordi...

en: &Defaults
et: &Vaikimisi

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
et: 
       *   "%s" (kuna lühend "%s" on kasutusel "%s")

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
et: Valige XML-fail, mis sisaldab Audacity kiirklahve...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
et: Kiirklahvide importimise tõrge

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
et: Faili otseteed sisaldavad ebaseaduslikke otseteede duplikaate "%s" ja "%s".
    Midagi ei impordita.

en: Loaded %d keyboard shortcuts
et: Laaditud %d kiirklahvid

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
et: 
    Järgmisi käske ei mainita imporditud failis, kuid nende otseteed eemaldatakse teiste uute otseteedega konflikti tõttu:

en: Loading Keyboard Shortcuts
et: Kiirklahvide laadimine

en: Export Keyboard Shortcuts As:
et: Ekspordi kiirklahvid järgmiselt:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
et: Viga klaviatuurikombinatsioonide eksportimisel

en: You may not assign a key to this entry
et: Te ei tohi sellele kirjele võtit määrata

en: You must select a binding before assigning a shortcut
et: Enne otsetee määramist peate valima köite

en: 
    
    	 and
et: 
    
    	 ja

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
et: Klaviatuurikombinatsioon "%s" on juba määratud:
    
    	%s
    
    
    Klõpsake OK, et määrata otsetee
    
    	%s
    
    asemel. Vastasel juhul klõpsake nuppu Cancel.

en: Key Config
et: Võtme konfigureerimine

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
et: MIDI-seadmed

en: Preferences for MidiIO
et: MidiIO eelistused

en: No MIDI interfaces
et: MIDI-liidesed puuduvad

[ctx: MIDI]
note: i18n-hint Software interface to MIDI
en: Interface
et: MIDI liides

en: Using: PortMidi
et: Kasutamine: PortMidi

en: MIDI Synth L&atency (ms):
et: MIDI süntees&viivitus (ms):

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
et: MIDI süntesaatori latentsusaeg peab olema täisarv

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
et: Moodulid

en: Preferences for Module
et: Mooduli eelistused

en: Modules are optional components of Audacity that enable some functionality, such as importing and exporting. 
    It is generally not necessary to change these settings.
et: Moodulid on Audacity valikulised komponendid, mis võimaldavad mõningaid funktsioone, näiteks importimist ja eksportimist.
    Üldiselt ei ole vaja neid seadeid muuta.

en: Changes to these settings only take effect when restarting Audacity.
et: Nende seadete muudatused jõustuvad ainult Audacity taaskäivitamisel.

en: Always ask
et: Küsige alati

en: Failed
et: Ebaõnnestus

en: No choice made
et: Valikut ei ole tehtud

en: Error: No modules were found. This may indicate a faulty installation.
et: Viga: Mooduleid ei leitud. See võib viidata vigasele paigaldusele.

en: Module
et: Moodul

en: Preferences for Playback
et: Taasesituse eelistused

en: Effects Preview
et: Efektide eelvaade

en: &Length:
et: &Pikkus:

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
et: Lõike eelvaade

en: &Before cut region:
et: &Enne lõigatud piirkonda:

en: &After cut region:
et: &Pärast lõigatud piirkonda:

en: Seek Time when playing
et: Otsinguaeg taasesitamisel

en: &Short period:
et: &Lühike periood:

en: Lo&ng period:
et: Pikk periood:

en: &Micro-fades
et: &Mikro-tuhmub

en: Audacity Preferences
et: Audacity eelistused

en: Category
et: Rubriik

en: Preferences:
et: Eelistused:

en: Preferences for Quality
et: Kvaliteedi eelistused

en: Real-time Conversion
et: Reaalajas konverteerimine

en: Sample Rate Con&verter:
et: Proovisagedus ja konverter:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: &Dither:
et: &Pehmendamine:

en: High-quality Conversion
et: Kvaliteetne teisendamine

en: Sample Rate Conver&ter:
et: Proovi kiirus konver&ter:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
et: Peh&mendamine:

en: Preferences for Recording
et: Salvestamise eelistused

en: Hear &other tracks while recording (overdub)
et: Kuula teisi lugusid salvestamise ajal (overdub)

en: Use &hardware to play other tracks
et: Riistvara kasutamine muude lugude esitamiseks

en: Audible input &monitoring
et: Helisisendi &monitooring

en: Record on a new track
et: Salvestamine uuel rajal

note: i18n-hint: Dropout is a loss of a short sequence audio sample data from the recording
en: Detect dropouts
et: Väljalangenute tuvastamine

en: Sound Activated Recording
et: Heli aktiveeritud salvestus

en: &Enable
et: &Luba

en: Le&vel (dB):
et: &Tase (dB):

note: i18n-hint: start of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: Name newly recorded tracks
et: Nimetage äsja salvestatud lood

note: i18n-hint: end of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: With:
et: Koos:

en: Custom Track &Name
et: Kohandatud raja nimi

en: Custom name text
et: Kohandatud nime tekst

en: Recorded_Audio
et: Salvestatud heli

en: &Track Number
et: &Raja number

en: System &Date
et: Süsteemi kuupäev

en: System T&ime
et: Süsteemi aeg

en: Automated Recording Level Adjustment
et: Automaatne salvestustaseme reguleerimine

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
et: Lubage automaatne salvestustaseme reguleerimine.

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
et: Sihttipp:

en: Within:
et: Selle sees:

en: Analysis Time:
et: Analüüsi aeg:

en: milliseconds (time of one analysis)
et: millisekundit (ühe analüüsi aeg)

en: Number of consecutive analysis:
et: Järjestikuste analüüside arv:

en: 0 means endless
et: 0 tähendab lõputut

en: Punch and Roll Recording
et: Remont käigu pealt (punch and roll)

en: Pre-ro&ll:
et: Eelmähis:

en: Cross&fade:
et: Risti-rästi:

en: Spectrogram Settings
et: Spektrogrammi seaded

en: Spectrograms
et: Spektrogrammid

en: Preferences for Spectrum
et: Spektri eelistused

note: i18n-hint: use is a verb
en: &Use Preferences
et: &Kasuta eelistusi

en: Scale
et: Skaleerimine

en: S&cale:
et: S&kaala:

en: Mi&n Frequency (Hz):
et: Mi&n sagedus (Hz):

en: Ma&x Frequency (Hz):
et: Maksimaalne sagedus (Hz):

en: Colors
et: Värvid

en: &Gain (dB):
et: &Valjus (dB):

en: &Range (dB):
et: &Vahemik (dB):

en: High &boost (dB/dec):
et: Suur tõus (dB/dets):

en: Algorithm
et: Algoritm

en: A&lgorithm:
et: A&lgoritm:

en: Window &size:
et: Akna suurus:

en: 8 - most wideband
et: 8 - laiem lairibaühendus

en: 32768 - most narrowband
et: 32768 - kõige kitsam ribalaius

en: Window &type:
et: Akna tüüp:

en: &Zero padding factor:
et: &Nulltäite tegur:

en: Ena&ble Spectral Selection
et: Luba &spektrivalik

en: Show a grid along the &Y-axis
et: Kuvage ruudustik &Y-teljel

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
et: FFT märkmete leidmine

en: Minimum Amplitude (dB):
et: Minimaalne amplituud (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
et: Maksimaalne märkmete arv (1..128):

en: &Find Notes
et: &Leidke märkmeid

en: &Quantize Notes
et: &Kvantiseeri märkmeid

en: Global settings
et: Globaalsed sätted

en: Ena&ble spectral selection
et: L&uba spektraalne valik

en: The maximum frequency must be an integer
et: Maksimaalne sagedus peab olema täisarv

en: The minimum frequency must be an integer
et: Minimaalne sagedus peab olema täisarv

en: The gain must be an integer
et: Võimendus peab olema täisarv

en: The range must be a positive integer
et: Vahemik peab olema positiivne täisarv

en: The frequency gain must be an integer
et: Sageduse juurdekasv peab olema täisarv

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
et: Minimaalne amplituud (dB) peab olema täisarv

en: The maximum number of notes must be an integer
et: Maksimaalne märkmete arv peab olema täisarv

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
et: Märkmete maksimaalne arv peab olema vahemikus 1..128

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
et: Teema

en: Preferences for Theme
et: Kujunduse eelistused

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
et: Themability on eksperimentaalne omadus.
    
    Selle proovimiseks klõpsake nuppu "Salvesta teema vahemälu", seejärel leidke ja muutke pilte ja värve
    ImageCacheVxx.png kasutades pildiredaktorit, näiteks Gimpi.
    
    Klõpsake "Laadi teema vahemälu", et laadida muudetud pildid ja värvid tagasi Audacitysse.
    
    (See mõjutab praegu ainult transpordi tööriistariba ja laineriba värve, isegi
    kuigi pildifailis on ka teisi ikoone.)

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
et: Üksikute teemafailide salvestamisel ja laadimisel kasutatakse iga pildi jaoks eraldi faili, kuid see on
    muidu sama mõte.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
et: Teema vahemälu - pildid ja värv

en: Save Theme Cache
et: Salvesta teema vahemälu

en: Load Theme Cache
et: Laadige teema vahemälu

en: Individual Theme Files
et: Idividuaalsed kujundusfailid

en: Save Files
et: Failide salvestamine

en: Load Files
et: Failide laadimine

note: i18n-hint: i.e. the behaviors of tracks
en: Tracks Behaviors
et: Jälgib käitumist

en: Preferences for TracksBehaviors
et: Käitumise seadete jälgimine

en: Ask me each time.
    Show dialog each time audio is pasted.
et: Küsige minult iga kord.
    Näita dialoogi iga kord, kui heli on kleebitud.

en: &Select all audio, if selection required
et: &Valige kogu heli, kui valik on vajalik

note: i18n-hint: Cut-lines are lines that can expand to show the cut audio.
en: Enable cut &lines
et: Lõikamisjoonte &lubamine

en: Editing a clip can &move other clips
et: Klipi redigeerimine saab teisi klippe teisaldada

en: &Always paste audio as new clips
et: Kleebi alati heli uute klippidena

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
et: "Raja fookuse nihutamine" korrapäraselt läbi radade

en: &Type to create a label
et: Sildi loomiseks &tippige

en: Use dialog for the &name of a new label
et: Dialoogiboksi Kasutamine uue sildi nime jaoks

en: Solo &Button:
et: Soolo &Nupp:

en: Pasted audio
et: Kleebitud heli

en: Paste audio from other Audacity project as
et: Kleepige heli teisest Audacity projektist kui

en: Waveform
et: Lainekuju

en: Spectrogram
et: Spektrogramm

en: Connect dots
et: Ühendage punktid

en: Stem plot
et: Tüveplaat

en: Fit to Width
et: Sobita laiusele

en: Zoom to Selection
et: Valikule suumimine

en: Zoom Default
et: Suumi vaikesäte

en: Minutes
et: Minutit

en: 5ths of Seconds
et: 1/5 sekundit

en: 10ths of Seconds
et: 1/10 sekundit

en: 20ths of Seconds
et: 1/20 sekundit

en: 50ths of Seconds
et: 1/50 sekundit

en: 100ths of Seconds
et: 1/100 sekundit

en: 500ths of Seconds
et: 1/500 sekundit

en: MilliSeconds
et: Millisekundit

en: 4 Pixels per Sample
et: 4 Pikslit näite kohta

en: Max Zoom
et: Maksimaalne suum

en: Preferences for Tracks
et: Radade eelistused

en: Auto-&fit track height
et: Automaatselt paigaldatav raja kõrgus

en: Use &half-wave display when collapsed
et: Poollaineekraani kasutamine ahendamisel

en: &Pinned Recording/Playback head
et: &Kinnitatud salvestus- / taasesituspea

en: A&uto-scroll if head unpinned
et: &Automaatne kerimine, kui päis on lahti kinnitatud

en: Pinned &head position
et: Kinnitatud pea asend

en: Default &view mode:
et: Vaikevaate režiim:

en: Default Waveform scale:
et: Lainekuju vaikeskaala:

en: Display &samples:
et: Kuva ja näidised:

en: Default audio track &name:
et: Vaikeheliriba nimi:

en: Zoom Toggle
et: Suumimine (ja/ei)

en: Preset 1:
et: 1. eelseadistus:

en: Preset 2:
et: 2. eelseadistus:

note: i18n-hint: A waveform is a visual representation of vibration
en: Waveforms
et: Lainekujud

en: Preferences for Waveforms
et: Lainekujude eelistused

en: Waveform dB &range:
et: Lainekuju dB vahemik:

note: i18n-hint: Audio setup button text, keep as short as possible
en: Audio Setup
et: Audio seadistamine

note: i18n-hint: Audio setup menu
en: &Host
et: Heli &host

en: &Playback Device
et: Taasesituse seade

en: &Recording Device
et: Salvestusseade

en: Recording &Channels
et: Salvestamine &Kanalid

en: &Audio Settings...
et: &Audio seaded...

en: 1 (Mono) Recording Channel
et: 1 (mono) salvestuskanal

en: 2 (Stereo) Recording Channels
et: 2 (stereo) salvestuskanalit

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages the audio devices
en: &Audio Setup Toolbar
et: Heli seadistamise tööriistariba

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Stopped
et: Peatatud

en: Pause
et: Peata

en: Play
et: Esita

en: Skip to Start
et: Hüppa algusesse

en: Skip to End
et: Hüppa lõpuni

en: Play Once
et: Mängi üks kord

en: Record New Track
et: Savestage uus lugu

en: Append Record
et: Lisa kirje

en: Select to End
et: Valige lõpuni

en: Select to Start
et: Valige alustamiseks

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused.
en: %s Paused.
et: %s pausil.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
et: &Transpordi tööriistariba

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
et: Taasesituse seade

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
et: Salvestusseade

en: Audio Host
et: Heli host

en: Recording Channels
et: Kanalite salvestamine

en: Select Recording Device
et: Valige Salvestusseade

en: Select Playback Device
et: Valige taasesitusseade

en: Select Audio Host
et: Valige Heli host

en: Select Recording Channels
et: Valige Salvestuskanalid

en: Device information is not available.
et: Seadme teave pole saadaval.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
et: &Seadme tööriistad

en: De&vice
et: Seadmed

en: Change &Recording Device...
et: Salvestusseadme muutmine ...

en: Change &Playback Device...
et: Muuda taasesitusseade...

en: Change Audio &Host...
et: Muuda heli hosti ...

en: Change Recording Cha&nnels...
et: Muuda salvestuska&naleid...

en: Zoom In
et: Suurenda

en: Zoom Out
et: Vähenda

en: Fit selection to width
et: Valiku sobitamine laiusega

en: Fit project to width
et: Projekti sobitamine laiusega

en: Trim audio outside selection
et: Trimmige heli väljaspool valikut

en: Silence audio selection
et: Vaigista heli valik

en: Sync-Lock Tracks
et: Sünkro-lukustatud rajad

en: Edit
et: Muuda

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
et: &Muutmise tööriistad

en:  Monitoring
et:  Seire

en:  Active
et:  Aktiivne

en:  Peak %2.f dB
et:  Tipp %2.f dB

en:  Peak %.2f
et:  Tipp %.2f

en:  Clipped
et:  Lõigatud

en: Record Meter
et: Salvestustaseme mõõtur

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded.
en: Recording Level
et: Salvestamise tase

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
et: Salvestusmõõtur

en: Playback Meter
et: Taasesituse mõõtur

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Playback Level
et: Taasesituse tase

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
et: Esitusmõõtur

en: Recording Meter
et: Salvestustaseme mõõtur

en: Combined Meter
et: Kombineeritud arvesti

en: &Recording Meter Toolbar
et: &Salvestusmeetri tööriistariba

en: &Playback Meter Toolbar
et: &Taasesitusmõõturi tööriistariba

en: Mi&xer
et: Mi&kser

en: Ad&just Playback Volume...
et: Taasesituse h&elitugevuse reguleerimine ...

en: &Increase Playback Volume
et: &Suurendage taasesituse helitugevust

en: &Decrease Playback Volume
et: &Vähendage taasesituse valjust

en: Adj&ust Recording Volume...
et: Salvestamise helit&ugevuse reguleerimine ...

en: I&ncrease Recording Volume
et: Suure&ndage helitugevust

en: D&ecrease Recording Volume
et: &Vähendage salvestuse helitugevust

note: i18n-hint noun
en: Length
et: Pikkus

note: i18n-hint noun
en: Center
et: Keskel

en: Selection Toolbar Setup
et: Valiku tööriistariba seadistamine

en: Start and End of Selection
et: Alguse ja lõpu valimine

en: Start and Length of Selection
et: Valiku algus ja pikkus

en: Length and End of Selection
et: Valiku pikkus ja lõpp

en: Length and Center of Selection
et: Valiku pikkus ja keskpunkt

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
et: &Valiku tööriistariba

en: Snap
et: Snap (napsake)

en: Snapping
et: (klõpsatus)

note: i18n-hint: combo box is the type of the control/widget
en: Snap to combo box
et: Kinnitus combo kasti

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Snapping Toolbar
et: &Snapping tööriistariba

en: Spectral Selection
et: Spektraalvalik

en: Center frequency and Width
et: Kesksagedus ja laius

en: Low and High Frequencies
et: Madalad ja kõrged sagedused

en: Show
et: Näita

en: Center Frequency
et: Tsentraalne sagedus

en: Bandwidth
et: Ribalaius

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a frequency range of audio
en: Spe&ctral Selection Toolbar
et: &Spektri valikuriba

en: Time Signature
et: Ajasignatuur

en: Upper Time Signature
et: Ülemine ajasignatuur

en: Lower Time Signature
et: Alumine ajasignatuur

en: Tempo Changed
et: Tempo muutunud

en: Upper Time Signature Changed
et: Ülemine aja signatuur muudetud

en: Lower Time Signature Changed
et: Alumine ajasignatuur muudetud

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: Time Signature Toolbar
et: Ajasignatuuri tööriistariba

en: Time
et: Aeg

en: Audio Position
et: Heli asukoht

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for viewing actual time of the cursor
en: &Time Toolbar
et: &Aja tööriistariba

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of the kind of toolbar.
en: Audacity %s Toolbar
et: Audacity %s tööriistariba

en: Click and drag to resize toolbar
et: Tööriistariba suuruse muutmiseks klõpsake ja lohistage

en: ToolDock
et: Tööriistakast

en: Tools
et: Tööriistad

en: Selection Tool
et: Valiku tööriist

en: Envelope Tool
et: Ümbriku tööriist

en: Draw Tool
et: Joonistamise tööriist

en: Multi-Tool
et: Mitmik tööriist

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
et: Tööriistariba

en: &Selection Tool
et: &Valiku töövahend

en: &Envelope Tool
et: &Ümbriku tööriist

en: &Draw Tool
et: &Joonistusvahendid

en: &Multi Tool
et: &Mitmik tööriist

en: &Previous Tool
et: &Eelmine töövahend

en: &Next Tool
et: &Järgmine töövahend

en: Play-at-Speed
et: Esita &erineva kiirusega

en: Play at selected speed
et: Esita valitud kiirusel

en: Playback Speed
et: Taasesituse kiirus

en: Play-at-Speed Once
et: Mängi üks kord kiirusel

en: Pla&y-at-Speed Toolbar
et: "Taasesitus ebanormaalse kiirusega" riba

note: i18n-hint: 'Normal Play-at-Speed' doesn't loop or cut preview.
en: &Play-at-Speed
et: &Esita erineva kiirusega

en: Play-at-Speed &Once
et: Mängi &üks kord kiirusel

en: Play C&ut Preview-at-Speed
et: Lõike eelkuulamine ebatavalise kiirusega

en: Ad&just Playback Speed...
et: Taasesituse &kiiruse reguleerimine ...

en: &Increase Playback Speed
et: &Suurendage taasesituse kiirust

en: &Decrease Playback Speed
et: &Vähendage taasesituse kiirust

en: Drag label. Hold shift and drag to move all labels on the same track.
et: Lohistage silt. Hoidke tõstuklahvi all ja lohistage, et liigutada kõik sildid samal rajal.

en: Drag one or more label boundaries.
et: Lohistage ühte või mitut sildipiiri.

en: Drag label boundary.
et: Lohistage sildi äärist.

en: Modified Label
et: Muudetud silt

en: Label Edit
et: Sildi Muutmine

en: Click to edit label text
et: Muutke sildi teksti, klõpsates

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
et: Sildiraja Font

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
et: Näo nimi

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
et: Näo suurus

en: Cu&t Label text
et: Lõika sildi&tekst

en: &Copy Label text
et: &Kopeeri sildi tekst

en: &Delete Label
et: &Kustuta silt

en: &Edit Label...
et: &Muuda silti...

en: Deleted Label
et: Kustutatud silt

en: Edited labels
et: Redigeeritud sildid

en: New label
et: Uus silt

en: Up &Octave
et: Üles &oktaav

en: Down Octa&ve
et: Oktaa&vi võrra allapoole

en: MIDI Device Info
et: MIDI seadme teave

en: &MIDI Device Info...
et: &MIDI-seadme info...

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
et: Napsautus suurentaa pystysuunnassa. Vaihto + napsautus pienentää. Vetäminen määrittää suurennusalueen.

en: Zoom Reset
et: Suumi lähtestamine

en: Shift-Right-Click
et: Tõstuklahv-paremklõps

en: Left-Click/Left-Drag
et: Vasak-klõps/vasak-lohistamine

en: Shift-Left-Click
et: Shift-Vasak-klõps

en: Click and drag to stretch selected region.
et: Valitud piirkonna venitamiseks klõpsake ja lohistage.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
et: Venitusmärkmete rada

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
et: Venita

en: Click to open clip context menu.
et: Klõpsake klipi kontekstmenüü avamiseks.

en: Reset Clip Pitch
et: Lähtesta klipi helitugevus

en: Not enough space
et: Pole piisavalt ruumi

en: There is not enough space to expand the clip to its original speed.
et: Klipi laiendamiseks algsele kiirusele ei ole piisavalt ruumi.

en: Reset Clip Speed
et: Klipi kiiruse lähtestamine

en: Click to reset clip pitch.
et: Klõpsake klipi sammu lähtestamiseks.

en: Click to change clip pitch, Cmd + click to reset.
et: Klõpsake klipi kõrguse muutmiseks, Cmd + klõpsake lähtestamiseks.

en: Click to change clip pitch, Ctrl + click to reset.
et: Klõpsake klipi kõrguse muutmiseks, Ctrl + klõpsake nullimiseks.

en: Click to reset clip speed.
et: Klõpsake klipi kiiruse lähtestamiseks.

en: Click to change clip speed, Cmd + click to reset.
et: Klõpsake klipi kiiruse muutmiseks, Cmd + klõpsake nullimiseks.

en: Click to change clip speed, Ctrl + click to reset.
et: Klõpsake klipi kiiruse muutmiseks, Ctrl + klõpsake nullimiseks.

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
et: Vasakklõpsake laiendamiseks, paremklõpsake eemaldamiseks

en: Expanded Cut Line
et: Laiendatud lõikejoon

en: Expand
et: Laienda

en: Removed Cut Line
et: Eemaldatud lõikejoon

en: Pitch and Speed
et: Kõrgus ja kiirus

en: Clip Pitch
et: Klipi helitugevus

en: se&mitones:
et: pooltoonid:

en: Clip Speed
et: Klipi kiirus

en: &speed %:
et: &kiirus %:

en: General
et: Üldine

en: &Optimize for Voice
et: Hääle jaoks &optimeerimine

en: Changed Speed
et: Muudetud kiirus

en: Changed Pitch
et: Muudetud Pitch

en: Click and drag to edit the samples
et: Klõpsake ja lohistage näidiste redigeerimiseks

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
et: Funktsiooni Draw kasutamiseks suumige veelgi, kuni näete üksikuid näidiseid.

en: Moved Samples
et: Teisaldatud proovid

en: Sample Edit
et: Näidis Redigeerimine

en: Zoom to Fit
et: Suurendage sobivaks

en: Reset Zoom
et: Zoomi lähtestamine

en: &Spectrogram
et: &Spektrogramm

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
et: Spektrogrammi sätete muutmiseks peatage kõik
     kõigepealt mängimine või salvestamine.

en: Stop the Audio First
et: Peatage heli kõigepealt

en: S&pectrogram Settings...
et: S&pektrogrammi seaded...

en: S&pectral
et: S&pektraalne

en: To&ggle Spectral Selection
et: Muuda spektraalvalik

en: Next &Higher Peak Frequency
et: Järgmine &kõrgem tippsagedus

en: Next &Lower Peak Frequency
et: Järgmine &madalam tippsagedus

en: Drag to specify a zoom region. Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
et: Lohistage suumipiirkonna määramiseks. Paremklõpsake menüü avamiseks. Ctrl+kerige suumimiseks.

en: Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
et: Paremklõps menüüs. Ctrl+kerimine suumimiseks.

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
et: Klõpsake ja lohistage alamvaadete suuruste kohandamiseks, topeltklõpsake ühtlaselt tükeldamiseks

en: Click and drag to rearrange sub-views
et: Klõpsake ja lohistage alamvaadete ümberkorraldamiseks

en: Rearrange sub-views
et: Alamvaadete ümberkorraldamine

en: Close sub-view
et: Alamvaate sulgemine

en: Mute/Unmute Track
et: Raja vaigistamine/vaigistuse tühistamine

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust left trim by %.02f seconds
et: Vasakpoolse trimmi reguleerimine %.02f sekundi võrra

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4s" is shown
en: Trim by %.02fs
et: Trimmi järgi %.02fs

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust right trim by %.02f seconds
et: Reguleerige parempoolset trimmi %.02f sekundi võrra

en: Click and drag to move clip boundary in time
et: Klõpsake ja lohistage, et liigutada klipi piiri ajas

en: Click and drag to stretch clip
et: Klõpsake ja lohistage klipi venitamiseks

en: Split Clip
et: Jaga klipp

en: Join Clips
et: Liitke klipid

en: Rename Clip...
et: Nimetage klipp ümber...

en: Pitch and Speed...
et: Pitch ja kiirus...

en: Render Pitch and Speed
et: Renderdamise helikõrgus ja kiirus

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Clip Speed to %.01f%%
et: Klipi kiiruseks määrati %.01f%%

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Speed to %.01f%%
et: Muudetud kiirus %.01f%%

en: Set Wave Clip Name
et: Määrake laineklipi nimi

en: Click and drag to select text
et: Klõpsake ja lohistage teksti valimiseks

en: Modified Clip Name
et: Muudetud klipi nimi

en: Clip Name Edit
et: Klipi nime muutmine

en: Rendered time-stretched audio
et: Renderdatud ajaliselt venitatud heli

en: Pitch Shift
et: Kõrguse nihe

en: Changed Pitch Shift
et: Muudetud Pitch Shift

en: &Rename Clip...
et: Nimeta klipp ümber...

en: &Pitch and Speed...
et: &Pitch ja kiirus...

en: Render Pitch and &Speed
et: Renderdamise helikõrgus ja kiirus

en: Pitch &Up
et: Pitch üles

en: Pitch &Down
et: Pitch alla

en: &Format
et: &Formaat

en: Changing sample format
et: Muutuv näidisvorming

en: Processing...   0%%
et: Töötlemine...   0%%

en: Processing...   %i%%
et: Töötlemine...   %i%%

note: i18n-hint: The strings name a track and a format
en: Changed '%s' to %s
et: "%s" asemel %s

en: Format Change
et: Vormingu muutmine

en: Rat&e
et: Hinda

en: &Other...
et: &Muu...

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
et: Muudetud "%s" väärtuseks %s Hz

en: Rate Change
et: Taseme muutus

en: Set Rate
et: Määra määramine

en: Ma&ke Stereo Track
et: Loo&ge stereorada

en: Swap Stereo &Channels
et: Stereokanalite vahetamine

en: Spl&it Stereo Track
et: Ja&ga stereorada

en: Split Stereo to Mo&no
et: Jagage stereo monoks

en: The tracks you are attempting to merge to stereo contain clips at
    different positions, or otherwise mismatching clips. Merging them
    will render the tracks.
    
    This causes any realtime effects to be applied to the waveform and
    hidden data to be removed. Additionally, the entire track will
    become one large clip.
    
    Do you wish to continue?
et: Rajad, mida te üritate stereosüsteemiga ühendada, sisaldavad klippe aadressil
    erinevatel positsioonidel või muul viisil mittevastavusi. Nende ühendamine
    muudab lugusid renderdavaks.
    
    See põhjustab, et kõik reaalajas toimuvad efektid rakenduvad lainekujule ja
    varjatud andmed eemaldatakse. Lisaks on kogu lugu
    üheks suureks klipiks.
    
    Kas soovite jätkata?

en: Combine mono to stereo
et: Kombineeri mono stereoks

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
et: Loome '%s' stereoraja

en: Make Stereo
et: Tee stereo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
et: Vahetatud kanalid jaotises "%s"

en: Swap Channels
et: Kanalite vahetamine

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
et: Jagatud stereolugu "%s"

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
et: Jagage stereo monoks '%s'

en: Split to Mono
et: Jagatud monoks

en: Created new audio track
et: Loodud uus heliriba

en: Created new stereo audio track
et: Loodud uus stereoheliriba

en: &Mono Track
et: &Monorada

en: &Stereo Track
et: &Stereorada

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Left
et: %.0f%% vasak

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Right
et: %.0f%% parem

en: Half Wave
et: Pool laine

en: Wa&veform
et: &Lainekuju

en: &Wave Color
et: &Laine värv

en: Instrument %i
et: Instrumentide %i

en: WaveColor Change
et: Lainevärvi muutus

en: Change Speed Limits
et: Muuda kiiruspiiranguid

en: Change speed limit (%) to:
et: Muuda kiiruspiirangut (%):

en: Lower Speed Limit
et: Madalam kiirusepiirang

en: Upper Speed Limit
et: Ülemine kiirusepiirang

en: Upper Speed Limit must be greater than the Lower Speed Limit
et: Ülemine kiiruspiirang peab olema suurem kui alumine kiiruspiirang

en: Invalid Limits
et: Kehtimatud piirid

en: Set range to '%ld' - '%ld'
et: Määrake vahemikuks "%ld" - "%ld"

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
et: Määra vahemik

en: Set time track display to linear
et: Määrake ajaskaala kuva lineaarseks

en: Set Display
et: Määra ekraan

en: Set time track display to logarithmic
et: Määrake aja jälgimise kuva logaritmiliseks

en: Set time track interpolation to linear
et: Määrake ajarööbuse interpolatsioon lineaarseks

en: Set Interpolation
et: Interpolatsiooni seadistamine

en: Set time track interpolation to logarithmic
et: Ajaraja interpoleerimise seadmine logaritmiliseks

en: &Linear scale
et: &Lineaarne skaala

en: L&ogarithmic scale
et: L&ogaritmiline skaala

en: &Range...
et: &Vahemik ...

en: Logarithmic &Interpolation
et: Logaritmiline interpoleerimine

en: Created new time track
et: Loodud uus ajarada

en: &Time Track
et: &Ajarada

en: Right-click for menu.
et: Paremklõps menüü jaoks.

note: i18n-hint Appears on hovering mouse over clip affordance
en: Drag clips to reposition them. Hold Shift and drag to move all clips on the same track.
et: Lohistage klippe, et neid ümber paigutada. Hoidke all tõstuklahvi ja lohistage, et liigutada kõik klipid samal rajal.

en: Add Mono Track
et: Lisa mono rada

en: Add Stereo Track
et: Stereoriba lisamine

en: Add Label Track
et: Lisa sildi rada

en: Export Audio...
et: &Ekspordi audio...

en: Erased selected area
et: Valitud ala kustutatud

en: Selected area using Brush Tool
et: Valitud ala pintslitööriista abil

en: Brush tool selection
et: Pintsli tööriista valik

en: Re&name Track...
et: &Raja ümbernimetamine...

en: Move Track &Up
et: Liiguta rada &üles

en: Move Track &Down
et: Liiguta rada &alla

en: Move Track to &Top
et: Liigutage rada &ülemiseks

en: Move Track to &Bottom
et: Liigutage rada &alumiseks

en: Set Track Name
et: Raja nime määramine

en: Renamed '%s' to '%s'
et: Nimetati "%s" ümber "%s"

en: Name Change
et: Nime muutmine

en: Click and drag to warp playback time
et: Klõpsake ja lohistage taasesituse ajani

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
et: Klõpsake ja lohistage amplituudiümbriku redigeerimiseks

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
et: Kohandatud ümbrik.

en: Seeking
et: Otsimine

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: Scrub &Ruler
et: Scrub &joonlaud

en: Playing at Speed
et: Mängimine kiirusega

en: Move mouse pointer to Seek
et: Otsimiseks liigutage hiirekursorit

en: Move mouse pointer to Scrub
et: Edasikerimiseks liigutage hiirekursorit

en: Scrub Bac&kwards
et: Scrub tagaspidi

en: Scrub For&wards
et: Scrub &ettepoole

en: Click and drag to move left selection boundary.
et: Klõpsake ja lohistage valikupiiri vasakule nihutamiseks.

en: Click and drag to move right selection boundary.
et: Klõpsake ja lohistage, et nihutada parempoolset valikupiiri.

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
et: Klõpsake ja lohistage alumise valikusageduse teisaldamiseks.

en: Click and drag to move top selection frequency.
et: Klõpsake ja lohistage ülemise valikusageduse teisaldamiseks.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
et: Klõpsake ja lohistage, et viia keskvalimi sagedus spektraaltipuni.

en: Click and drag to move center selection frequency.
et: Klõpsake ja lohistage, et liigutada keskuse valiku sagedust.

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
et: Klõpsake ja lohistage sagedusribalaiuse reguleerimiseks.

note: i18n-hint: These are the names of a menu and a command in that menu
en: Edit, Preferences...
et: Muuda eelistusi...

note: i18n-hint: %s is usually replaced by "Ctrl+P" for Windows/Linux, "Command+," for Mac
en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
et: Mitme tööriistaga režiim: %s hiire ja klaviatuuri eelistuste jaoks.

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
et: Sageduse ribalaiuse määramiseks klõpsake ja lohistage.

en: Click and drag to select audio
et: Heli valimiseks klõpsake ja lohistage

note: i18n-hint: "Snapping" means automatic alignment of selection edges to any nearby label or clip boundaries
en: (snapping)
et: (klõpsatus)

en: Click and drag to move a track in time
et: Klõpsake ja lohistage, et rada õigel ajal teisaldada

en: Could not shift between tracks
et: Lugude vahel ei saanud liikuda

en: Moved clips to another track
et: Klippide teisaldamine teisele rajale

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
et: Aja nihutatud rajad/klipid paremale %.02f sekundit

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
et: Aja nihutatud rajad/klipid vasakule %.02f sekundit

en: Move Clip
et: Liiguta klipp

en: Collapse
et: Ahenda

en: Delete Track
et: Kustuta lugu

en: Open menu...
et: Ava menüü...

note: i18n-hint: Command names a modifier key on Macintosh keyboards
en: Command+Click
et: Käsk+klõps

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
et: %s raja valimiseks või tühistamiseks. Rajajärjestuse muutmiseks lohistage üles või alla.

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track.
et: %s raja valimiseks või tühistamiseks.

note: i18n-hint: will substitute name of track for %s
en: Moved '%s' up
et: Liigutatud "%s" üles

en: Moved '%s' down
et: Liigutatud '%s' alla

en: Move Track
et: Teisalda rada

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
et: Klõpsake suurendamiseks, Shift +klõps vähendamiseks

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
et: Lohistage ala suumimiseks, paremklõpsake väljasuumimiseks

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
et: Vasak = suumige sisse, parem = suumige välja, keskmine = normaalne

note: i18n-hint: Title of the dialog no updates available.
en: No Updates Available
et: Uuendused puuduvad

en: Check for Updates
et: Kontrollige uuendusi

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Application'.
en: If you want to change your preference for automatic updates checking, you can find it in %s.
et: Kui soovite muuta oma eelistusi automaatse värskenduste kontrollimise kohta, leiate selle jaotisest %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Application page and is substituted into "... you can find it in %s." string. i18n-hint: a page in the Preferences dialog; use same name
en: Preferences > Application
et: Eelistused > Rakendus

[ctx: update dialog]
en: Error checking for update
et: Värskenduste otsimisel ilmnes viga

[ctx: update dialog]
en: Unable to connect to Audacity update server.
et: Ei saa ühendust Audacity uuendusserveriga.

[ctx: update dialog]
en: Update data was corrupted.
et: Andmete uuendamine oli rikutud.

[ctx: update dialog]
en: Error downloading update
et: Viga uuenduse allalaadimisel

[ctx: update dialog]
en: Can't open the Audacity download link.
et: Ei saa avada Audacity allalaadimislinki.

en: Audacity update
et: Audacity uuendamine

en: Downloading %s
et: Allalaadimine %s

note: i18n-hint: First line of the app update notice dialog.
en: App updates
et: Rakenduse uuendused

[ctx: update dialog]
en: Update Audacity
et: Audacity uuendamine

[ctx: update dialog]
en: &Skip
et: &Jäta vahele

[ctx: update dialog]
en: &Install update
et: &Installi uuendused

[ctx: update dialog]
note: i18n-hint Substitution of version number for %s.
en: Audacity %s is available!
et: Audacity %s on saadaval!

[ctx: update dialog]
en: Changelog
et: Muudatuste logi

[ctx: update dialog]
en: Read more on GitHub
et: Lisateave GitHubis

en: (disabled)
et: (keelatud)

en: Press
et: Vajuta

en: Button
et: Nupp

note: i18n-hint: whether a button is pressed or not pressed
en: pressed
et: vajutatud

en: not pressed
et: vajutamata

en: &Clear
et: &Tühjenda

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
et: Kaaperdaja

en: Empty
et: Tühi

en: Menu
et: Menüü

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
et: Mõõdik

en: Disable Silent Monitoring
et: Vaikiva jälgimise väljalülitamine

en: Enable Silent Monitoring
et: Võimaldab vaikse jälgimise

en: Recording Meter Options
et: Salvestustaseme valikute salvestamine

en: Playback Meter Options
et: Taasesitusarvesti valikud

en: Refresh Rate
et: Värskendussagedus

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
et: Kõrgemad värskendussagedused muudavad arvesti näitamise sagedasemaks
    Muutused. Määr 30 sekundis või vähem peaks takistama
    arvesti, mis mõjutab aeglasemate masinate helikvaliteeti.

en: Meter refresh rate per second [1-100]
et: Mõõdiku värskendussagedus sekundis [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
et: Mõõdiku värskendussagedus sekundis [1-100]

en: Meter Style
et: Mõõdiku stiil

en: Meter Type
et: Mõõdiku tüüp

en: Orientation
et: Suund

en: Automatic
et: Automaatne

en: Horizontal
et: Horisontaalne

en: Vertical
et: Vertikaalne

en: Missing Plugins
et: Puuduvad pluginad

en: This project contains some realtime effect plugins that cannot be found on this system.
et: See projekt sisaldab mõningaid reaalajas toimivaid efektipluginaid, mida selles süsteemis ei leidu.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "Learn more"
en: The project may sound different than intended. %s
et: Projekt võib kõlada teisiti kui kavandatud. %s

en: Learn more
et: Saa rohkem teada

en: (Use context menu to change format.)
et: (Vormingu muutmiseks kasutage kontekstimenüüd.)

note: i18n-hint: %s is replaced with a directory path.
en: Unable to write files to directory: %s.
et: Failide kirjutamine kataloogi ei ole võimalik: %s.

note: i18n-hint: This message describes the error in the Error dialog.
en: Please check that the directory exists, has the necessary permissions, and the drive isn't full.
et: Palun kontrollige, et kataloog oleks olemas, et sellel oleksid vajalikud õigused ja et ketas ei oleks täis.

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Directories'.
en: You can change the directory in %s.
et: Saate muuta kataloogi %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Directories page.
en: Preferences > Directories
et: Eelistused > Kataloogid

en: Don't show this warning again
et: Ära näita seda hoiatust uuesti

en: Infinity
et: Lõputu

en: -Infinity
et: -Lõputu

en: Validation error
et: Valideerimise viga

en: Empty value
et: Tühi väärtus

en: Malformed number
et: Ebakorrektne number

en: Not in range %d to %d
et: Ei ole vahemikus %d kuni %d

en: Value overflow
et: Väärtuse ületäitumine

en: Too many decimal digits
et: Liiga palju kümnendkohti

en: Value not in range: %s to %s
et: Mitte vahemikus olev väärtus: %s kuni %s

en: Value must not be less than %s
et: Väärtus ei tohi olla väiksem kui %s

en: Value must not be greater than %s
et: Väärtus ei tohi olla suurem kui %s

en: Shelf Filter
et: Riiulifilter

en: Filter type
et: Filtri tüüp

en: Low-shelf
et: Madala riiuliga

en: High-shelf
et: Kõrge riiul

en: Frequency (Hz)
et: Sagedus (Hz)

en: Amount (dB)
et: Summa (dB)

en: Error.~%Frequency set too high for selected track.
et: Viga.~%Sagedus seatud liiga kõrgeks valitud pala jaoks.

en: Spectral Edit Multi Tool
et: Spektraalse redigeerimise mitme tööriistaga

en: ~aPlease select frequencies.
et: ~aPalun vali sagedused.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
et: ~aRibalaius on null (ülemine ja alumine ~%~
                           sagedused on mõlemad ~a Hz).~%~
                           Palun valige sagedusvahemik.

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
et: ~aNotch-filtri parameetreid ei saa rakendada.~%~
                          Proovige suurendada madala sageduse piire~%~
                          või vähendage filtri 'Width'.

en: Error.~%
et: Viga.~%

en: Spectral Edit Parametric EQ
et: Spektraalse redigeerimise parameetriline EQ

en: Gain (dB)
et: Võimendus (dB)

en: ~aLow frequency is undefined.
et: ~aMadal sagedus on määratlemata.

en: ~aHigh frequency is undefined.
et: ~aKõrge sagedus on määratlemata.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
et: ~aKeskuse sagedus peab olema üle 0 Hz.

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
et: ~aSageduse valik on liiga kõrge rööbastee proovikiiruse jaoks.~%~
                            Praeguse pala puhul ei saa kõrge sageduse seadistus~%~
                            olla suurem kui ~a Hz

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
et: ~aRibalaius on null (ülemine ja alumine ~%~
                             sagedused on mõlemad ~a Hz).~%~
                             Palun valige sagedusvahemik.

en: Spectral Edit Shelves
et: Spektraalsed redigeerimisriiulid

en: GNU General Public License v2.0 or later
et: GNU General Public License v2.0 või uuem versioon

en: Studio Fade Out
et: Stuudio Fade Out

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
et: Valik liiga lühike.~%See peab olema rohkem kui 2 proovi.

en: Adjustable Fade
et: Reguleeritav tuhmumine

en: Fade Type
et: Hajutuse tüüp

en: Fade Up
et: Tuhmuma

en: Fade Down
et: Haju alla

en: S-Curve Up
et: S-kõver üles

en: S-Curve Down
et: S-kõver alla

en: Mid-fade Adjust (%)
et: Keskmise hajumise reguleerimine (%)

en: Start/End as
et: Algus/lõpp kui

en: % of Original
et: % originaalist

en: dB Gain
et: dB võimendus

en: Start (or end)
et: Algus (või lõpp)

en: End (or start)
et: Lõpp (või algus)

en: Handy Presets (override controls)
et: Käepärased valmissätted (juhtelementide alistamine)

en: None Selected
et: Midagi pole valitud

en: Linear In
et: Lineaarne sisse

en: Linear Out
et: Lineaarne välja

en: Exponential In
et: Eksponentsiaalne sisse

en: Exponential Out
et: Eksponentsiaalne välja

en: Logarithmic In
et: Logaritmiline sisse

en: Logarithmic Out
et: Logaritmiline välja

en: Rounded In
et: Ümardatud sisse

en: Rounded Out
et: Ümardatud välja

en: Cosine In
et: Koosinus sisse

en: Cosine Out
et: Koosinus välja

en: S-Curve In
et: S-kõver sisse

en: S-Curve Out
et: S-kõver välja

en: Error~%~%
et: Viga ~%~%

en: ~aPercentage values cannot be negative.
et: ~aProtsendi väärtused ei saa olla negatiivsed.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
et: ~aProtsendi väärtused ei tohi olla suuremad kui 1000 %.

en: ~adB values cannot be more than +100 dB.~%~%~
                                          Hint: 6 dB doubles the amplitude~%~
                                          -6 dB halves the amplitude.
et: ~adB väärtused ei tohi olla suuremad kui +100 dB.~%~%~
                                     Vihje: 6 dB kahekordistab amplituudi ~%~
                                     	-6 dB vähendab amplituudi poole võrra.

en: Beat Finder
et: Rütmi otsing

en: Threshold Percentage
et: Läve protsent

en: Clip Fix
et: Klipi parandus

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
et: Benjamin Schwartz ja Steve Daulton

en: Threshold of Clipping (%)
et: Lõikamise lävi (%)

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
et: Amplituudi vähendamine, et võimaldada taastatud piike (dB)

en: Crossfade Clips
et: Crossfade klipid

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
et: Viga.~%Sobimatu valik.~%Valitud on rohkem kui 2 heliklippi.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
et: Viga.~%Vale valik.~%Tühi ruum valiku alguses/lõpus.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
et: Viga.~%Crossfade'i klippe saab rakendada ainult ühele rajale.

en: Crossfade Tracks
et: Crossfade rajad

en: Constant Gain
et: Pidev võimendus

en: Constant Power 1
et: Pidev võimsus 1

en: Constant Power 2
et: Pidev võimsus 2

en: Custom Curve
et: Kohandatud kõver

en: Custom curve
et: Kohandatud kõver

en: Fade direction
et: Hajumise suund

en: Alternating Out / In
et: Vaheldumisi välja / sisse

en: Alternating In / Out
et: Vaheldumine sisse / välja

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
et: Viga.~%Valige kaks (või enam) rada, mida rist-tumendada.

en: Delay
et: Viivitus

en: Delay type
et: Viivituse tüüp

en: Regular
et: Tavaline

en: Bouncing Ball
et: Põrkuv pall

en: Reverse Bouncing Ball
et: Tagurpidi põrgatav pall

en: Delay level per echo (dB)
et: Viivituse tase kaja kohta (dB)

en: Delay time (seconds)
et: Viivitusaeg (sekundites)

en: Pitch change effect
et: Helikõrguse muutmise efekt

en: Pitch/Tempo
et: Helikõrgus/tempo

en: Low-quality Pitch Shift
et: Madala kvaliteediga helikõrguse nihe

en: High-quality Pitch Shift
et: Kvaliteetne Pitch Shift

en: Pitch change per echo (semitones)
et: Helikõrguse muutus kaja kohta (pooltoonid)

en: Number of echoes
et: Kajade arv

en: Allow duration to change
et: Kestuse muutmise lubamine

en: Regular Interval Labels
et: Regulaarse intervalliga sildid

note: i18n-hint: Refers to the controls 'Number of labels' and 'Label interval'.
en: Create labels based on
et: Siltide loomine

en: Number and Interval
et: Number ja intervall

en: Number of Labels
et: Märgiste arv

en: Label Interval
et: Sildi intervall

en: Number of labels
et: Märgiste arv

en: Label interval (seconds)
et: Sildi intervall (sekundites)

en: Length of label region (seconds)
et: Sildiala pikkus (sekundites)

en: Adjust label interval to fit length
et: Reguleerige sildi intervall pikkusele sobivaks

note: i18n-hint: Do not translate '##1'
en: Label text
et: Sildi tekst

en: Minimum number of digits in label
et: Minimaalne numbrite arv etiketil

en: None - Text Only
et: Puudub - ainult tekst

en: 1 (Before Label)
et: 1 (Enne silti)

en: 2 (Before Label)
et: 2 (Enne silti)

en: 3 (Before Label)
et: 3 (Enne silti)

en: 1 (After Label)
et: 1 (Pärast silti)

en: 2 (After Label)
et: 2 (Pärast silti)

en: 3 (After Label)
et: 3 (Sildi järel)

en: Begin numbering from
et: Alustage nummerdamist alates

en: Message on completion
et: Teade lõpetamise kohta

en: Details
et: &Üksikasjad

en: Warnings only
et: Ainult hoiatused

en: Error: There is insufficient space to create labels.~%
et: Viga: siltide loomiseks pole piisavalt ruumi.~%

en: Warning: Overlapping region labels.~%
et: Hoiatus: kattuva piirkonna sildid.~%

note: i18n-hint:  Type of label
en: region labels
et: piirkonna sildid

en: point labels
et: punktisildid

note: i18n-hint:  Number of labels produced at specified intervals.
en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
et: ~a~a ~a ~sekundiliste intervallidega.~%

en: ~aRegion length = ~a seconds.
et: ~aRegiooni pikkus = ~a sekundit.

en: High-Pass Filter
et: Kõrgpääsfilter

en: Roll-off (dB per octave)
et: Roll-off (dB oktaavi kohta)

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
et: Sagedus peab olema vähemalt 0, 1 Hz.

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
et: Viga:~%~%Sagedus (~a Hz) on raja diskreetimissageduse jaoks liiga kõrge.~%~%~
     Loo diskreetimissagedus on ~a Hz~%~
     Sagedus peab olema alla ~a Hz.

note: i18n-hint: Name of effect that labels sounds
en: Label Sounds
et: Märgise helid

en: Threshold level (dB)
et: Künnistase (dB)

en: Threshold measurement
et: Künnise mõõtmine

en: Peak level
et: Tipptase

en: Average level
et: Keskmine tase

en: RMS level
et: RMS-tase

en: Minimum silence duration
et: Minimaalne vaikuse kestus

en: Minimum label interval
et: Minimaalne märgistusintervall

en: Label type
et: Sildi tüüp

en: Point before sound
et: Punkt enne heli

en: Point after sound
et: Punkt pärast heli

en: Region around sounds
et: Helide ümbritsev piirkond

en: Region between sounds
et: Helide vaheline piirkond

en: Maximum leading silence
et: Maksimaalne eelnev vaikus

en: Maximum trailing silence
et: Maksimaalne tagantjärele vaikimine

en: Sound ##1
et: Heli ##1

en: Too many silences detected.~%Only the first 10000 labels added.
et: Tuvastati liiga palju vaikimisi.~%Lisati ainult esimesed 10000 silti.

en: No sounds found.~%~
                     Try lowering 'Threshold level (dB)'.
et: Helisid ei leitud.~%~
                     Proovige alandada 'Künnise tase (dB)'.

en: Labelling regions between sounds requires~%~
                     at least two sounds.~%~
                     Only one sound detected.
et: Helide vaheliste piirkondade märgistamine nõuab~%~
                     vähemalt kaks heli.~%~
                     Ainult üks heli tuvastatud.

en: Legacy Limiter
et: Legacy piiraja

en: Soft Limit
et: Pehme limiit

en: Hard Limit
et: Kõva limiit

note: i18n-hint: clipping of wave peaks and troughs, not division of a track into clips
en: Soft Clip
et: Pehme klipp

en: Hard Clip
et: Kõva klipp

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
et: Sisendi võimendus (dB)
    mono/Vasak

en: Input Gain (dB)
    Right channel
et: Sisendi võimendus (dB)
    parem kanal

en: Limit to (dB)
et: Limiit kuni (dB)

en: Hold (ms)
et: Hoidke (ms)

en: Apply Make-up Gain
et: Rakendage "jumestuskreemi" võimendust

en: Low-Pass Filter
et: Madalpääsfilter

en: Noise Gate
et: Müra värav

en: Select Function
et: Valige Funktsioon

en: Gate
et: Port

en: Analyze Noise Level
et: Analüüsige mürataset

en: Stereo Linking
et: Stereo linkimine

en: Link Stereo Tracks
et: Stereoradade linkimine

en: Don't Link Stereo
et: Ärge linkige stereot

en: Gate threshold (dB)
et: Pordi lävi (dB)

en: Gate frequencies above (kHz)
et: Ülemised pordisagedused (kHz)

en: Level reduction (dB)
et: Taseme vähendamine (dB)

en: Attack (ms)
et: Rünnak (ms)

en: Decay (ms)
et: Sumbumine (ms)

en: Error.~%~
                                 Gate frequencies above: ~s kHz~%~
                                 is too high for selected track.~%~
                                 Set the control below ~a kHz.
et: Viga.
    "Värava sagedused ülal: ~s kHz"
    on valitud raja jaoks liiga kõrge.
    Seadke juhtelement alla ~a kHz.

en: Error.~%~
                                Insufficient audio selected.~%~
                                Make the selection longer than ~a ms.
et: Viga.~%~
                                Ebapiisav heli valitud.~%~
                                Tee valik pikemaks kui ~a ms.

en: Peak based on first ~a seconds ~a dB~%~
                   Suggested Threshold Setting ~a dB.
et: Tippväärtus põhineb esimestel ~a sekunditel ~a dB~%~
                   Soovitatav künnisväärtuse seadistus ~a dB.

en: Notch Filter
et: Sälgufilter

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
et: Steve Daulton ja Bill Wharrie

en: Q (higher value reduces width)
et: Q (suurem väärtus vähendab laiust)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                   Track sample rate is ~a Hz.~%~
                   Frequency must be less than ~a Hz.
et: Viga:~%~%F (~a Hz) on raja proovikiiruse jaoks liiga kõrge.~%~%~
                       Raja näidiskiirus on ~a Hz~%~
                       Sagedus peab olema väiksem kui ~a Hz.

en: Nyquist Plugin Installer
et: Nyquisti pistikprogrammi installija

note: i18n-hint: "Browse..." is text on a button that launches a file browser.
en: Select file(s) to install
et: Valige installitav(ad) fail(id)

en: Lisp file
et: Lisp fail

en: HTML file
et: HTML fail

en: Text file
et: Tekstifail

en: All supported
et: Kõik toetatud

en: Allow overwriting
et: Luba ülekirjutamine

en: Disallow
et: Keela

en: Allow
et: Luba

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
et: Edukas.~%Files kirjutas:~%~s~%

en: Warning.~%Failed to copy some files:~%
et: Hoiatus.~% ei õnnestunud kopeerida mõningaid faile:~%

en: Plug-ins installed.~%(Use the Plug-in Manager to enable effects):
et: Plug-inid on paigaldatud.~%(Kasutage efektide lubamiseks Plug-in Managerit):

en: Plug-ins updated:
et: Uuendatud pistikprogrammid:

en: Files copied to plug-ins folder:
et: Lisandmoodulite kausta kopeeritud failid:

en: Not found or cannot be read:
et: Ei leitud või ei saa lugeda:

en: Unsupported file type:
et: Toetuseta failitüüp:

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
et: Juba installitud failid ("Luba ülekirjutamine" on keelatud):

en: Cannot be written to plug-ins folder:
et: Pistikprogrammide kausta ei saa kirjutada:

en: Error.~%No file selected.
et: Viga.~%Faili pole valitud.

en: Pluck MIDI pitch
et: MIDI võtmekõrgus

en: Fade-out type
et: Väljasulatuse tüüp

en: Abrupt
et: Järsk

en: Gradual
et: Järkjärguline

en: Duration (60s max)
et: Kestus (kuni 60s max)

en: Rhythm Track
et: Rütmi rada

en: Dominic Mazzoni, David R. Sky and Steve Daulton
et: Dominic Mazzoni, David R. Sky ja Steve Daulton

en: 30 - 300 beats/minute
et: 30 - 300 lööki minutis

en: Beats per bar
et: Lööki baari kohta

en: 1 - 20 beats/measure
et: 1 - 20 lööki/mõõtu

en: Swing amount
et: Swing-määr

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
et: Seadke "Ribade arv" nulli, et võimaldada "Rütmiraja kestus".

en: Number of bars
et: Ribade arv

en: 1 - 1000 bars
et: 1 - 1000 baari

en: Rhythm track duration
et: Rütmiraja kestus

en: Used if 'Number of bars' = 0
et: Kasutatakse juhul, kui "ribade arv" = 0

en: Start time offset
et: Algusaja nihe

en: Silence before first beat
et: Vaikus enne esimest lööki

en: Beat sound
et: Rütmi heli

en: Metronome Tick
et: Metronoomiline tiksumine

en: Ping (short)
et: Ping (lühike)

en: Ping (long)
et: Ping (pikk)

en: Cowbell
et: Lehmakell

en: Resonant Noise
et: Resonantsmüra

en: Noise Click
et: Müra klõps

en: Drip (short)
et: Tilguti (lühike)

en: Drip (long)
et: Tilguti (pikk)

en: MIDI pitch of strong beat
et: MIDI helikõrgus (tugev rütm)

en: MIDI pitch of weak beat
et: MIDI-helikõrgus (nõrk rütm)

en: Set either 'Number of bars' or~%~
                        'Rhythm track duration' to greater than zero.
et: Määrake kas "Ribade arv" või
    "Rütmiraja kestus" on suurem kui null.

en: Risset Drum
et: Risseti trumm

en: Decay (seconds)
et: Sumbumine (sekundites)

en: Center frequency of noise (Hz)
et: Müra kesksagedus (Hz)

en: Width of noise band (Hz)
et: Mürariba laius (Hz)

en: Amount of noise in mix (percent)
et: Müra hulk segus (protsentides)

en: Amplitude (0 - 1)
et: Amplituud (0 - 1)

en: Sample Data Export
et: Andmete eksportimise näidis

en: Limit output to first
et: Piirake väljundit esimesega

en: Measurement scale
et: Mõõtmise skaala

en: Export data to
et: Andmete eksportimine

en: CSV files
et: CSV-failid

en: HTML files
et: HTML-failid

en: Index (text files only)
et: Register (ainult tekstifailid)

en: Sample Count
et: Proovide arv

en: Time Indexed
et: Indekseeritud aeg

en: Include header information
et: Päiseteabe kaasamine

en: Minimal
et: Minimaalne

en: Optional header text
et: Valikuline päisetekst

en: Channel layout for stereo
et: Kanali paigutus stereo jaoks

note: i18n-hint: Left and Right
en: L-R on Same Line
et: V-P samas reas

en: Alternate Lines
et: Alternatiivsed liinid

note: i18n-hint: L for Left
en: L Channel First
et: Vasak kanal kõigepealt

en: Show messages
et: Kuva sõnumid

en: Errors Only
et: Ainult vead

en: Left Channel.~%~%
et: Vasak kanal.~%~%

en: ~%~%Right Channel.~%~%
et: ~%~%Parem kanal.~%~%

en: ~aData written to:~%~a
et: ~aData kirjutas:~%~a

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
et: Proovi kiirus: ~a Hz.  Näidisväärtused ~skaalal.~%~a~%~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
et: ~a ~a~%~aProovi kiirus: ~a Hz.~%Lepikkus töödeldud: ~a näidis ~a sekundit.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
et: ~a ~a~%~aProovi määr: ~a Hz. Näidisväärtused ~skaalal.~%~
                         Töödeldud pikkus: ~a proov ~sekund.~a

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
et: ~a~%Valimi kiirus: ~a Hz. Näidisväärtused ~skaalal. ~a.~%~aPikkus töödeldud: ~a ~
                      proovid, ~a sekundit.~%Piigi amplituud: ~a (lineaarne) ~a dB.  Kaalumata RMS: ~a dB.~%~
                      Alalisvoolu nihe: ~a~a

en: ~a linear, ~a dB.
et: ~a lineaarne, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
et: Vasakul: ~a lin, ~a dB | Paremal: ~a lin, ~a dB.

en: ~a samples.
et: ~a näidis.

en: ~a seconds.
et: ~sekundit.

en: Audio data analysis:
et: Heliandmete analüüs:

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
et: <b>valimi määr:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

note: i18n-hint: abbreviates "decibels"
en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
et: <b>Tipp amplituud:</b> &nbsp;&nbsp;~a (lineaarne) &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root-mean-square, a method of averaging a signal; there also "weighted" versions of it but this isn't that
en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
et: <b>RMS</b> (kaalumata): &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: DC derives from "direct current" in electronics, really means the zero frequency component of a signal
en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
et: <b>DC nihe:</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
et: <b>Tipp amplituud:</b> &nbsp;&nbsp;~a (lineaarne) &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
et: Vasakul: ~a lin, ~a dB | Paremal: ~a lineaarne, ~a dB.

en: sample data
et: näidisandmed

en: Sample #
et: Näide #

en: Value (linear)
et: Väärtus (lineaarne)

en: Value (dB)
et: Väärtus (dB)

en: audio sample value analysis
et: helinäidise väärtuse analüüs

en: Left (linear)
et: Vasak (lineaarne)

en: Right (linear)
et: Parem (lineaarne)

en: Left (dB)
et: Vasak (dB)

en: Right (dB)
et: Parem (dB)

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
et: Toodetud <span>koos näidisandmete ekspordiga</span> 
    Steve'i <a href="~a">julgus</a> 
    Daulton

en: linear
et: lineaarne

en: 2 channels (stereo)
et: 2 kanalit (stereo)

en: 1 channel (mono)
et: 1 kanal (mono)

en: One column per channel.~%
et: Üks veerg kanali kohta.~%

en: One row per channel.~%
et: Üks rida kanali kohta.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
et: Vasak kanal, siis Parem kanal samal real.~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
et: Vasak ja parem kanalid vaheldumisi ridadel.~%

en: Left channel first then right channel.~%
et: Vasak kanal kõigepealt, siis parem kanal.~%

en: Unspecified channel order
et: Täpsustamata kanalijärjestus

en: Error.~%"~a" cannot be written.
et: Viga.~%"~a" ei saa kirjutada.

en: Sample Data Import
et: Andmete importimise näidis

en: Select file
et: Vali fail

en: Invalid data handling
et: Sobimatu andmekäsitlus

en: Throw Error
et: Eira viga

en: Read as Zero
et: Loe kui null

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
et: Viga~%~
                            '~a' ei saanud avada.~%~
                            Kontrollige, kas fail on olemas.

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
et: Viga:~%~
                  Fail peab sisaldama ainult tavalist ASCII teksti.~%~
                  (Kehtetu bait '~a' baidi numbri juures: ~a)

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
et: Viga~%~
                  Andmed peavad olema numbrid tavalises ASCII tekstis.~%~
                  "~a" ei ole arvväärtus.

en: Error.~%Unable to open file
et: Viga.~%Faili ei saa avada

en: Spectral Delete
et: Spektraalne kustutamine

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
et: Viga.~%Raja diskreetimissagedust alla 100 Hz ei toetata.

en: Waveform type
et: Lainekuju tüüp

en: Triangle
et: Kolmnurk

en: Inverse Sawtooth
et: Tagurpidi saehammas

en: Starting phase (degrees)
et: Algusfaas (kraadid)

en: Wet level (percent)
et: Kaja tase (protsentides)

en: Edgar-RFT and Steve Daulton
et: Edgar-RFT ja Steve Daulton

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
et: Kaugus: (1 kuni 120, vaikimisi = 20)

en: Output choice
et: Väljundi valik

en: Both Channels
et: Mõlemad kanalid

en: Right Only
et: Ainult parem

en: Number of vocoder bands
et: Vokooderi ribade arv

en: Amplitude of carrier wave (percent)
et: Kandelaine amplituud (protsentides)

en: Amplitude of white noise (percent)
et: Valge müra amplituud (protsentides)

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
et: Radarnõelte amplituud (protsentides)

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
et: Radarnõelte sagedus (Hz)

en: Error.~%No modulation carrier.
et: Viga.~%Modulatsioonikandja puudub.

note: Effects menu group name; audio dynamics compression, not data compression
en: Volume and Compression
et: Helitugevus ja tihendus

note: Effects menu group name
en: Fading
et: Hääbumine

en: Pitch and Tempo
et: Pitch ja tempo

en: EQ and Filters
et: EQ ja filtrid

en: Noise Removal and Repair
et: Müra eemaldamine ja remont

en: Delay and Reverb
et: Viivitus ja järelkõla

en: Distortion and Modulation
et: Moonutamine ja modulatsioon

note: Effects menu group name
en: Special
et: Eriline

en: Vocal Reduction and Isolation
et: Hääle vähendamine ja isoleerimine

en: Vocal Remover
et: Vokaali eemaldaja

en: Spectral Tools
et: Spektraalsed tööriistad

en: Legacy
et: Legacy (Pärandatud / Varasemast ajast üle toodud)
