audacity 3.7.3 - en to sk translation catalogue (4120 entries)

en: This plugin could not be loaded.
    It may have been deleted.
sk: Tento plugin sa nepodarilo načítať.
    Možno bol odstránený.

en: Plugin Error
sk: Chyba Pluginu

en: Applied effect: %s
sk: Použitý efekt: %s

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
sk: Opakovať %s

en: Stream is active ... unable to gather information.
sk: Stream je aktívny ... nemožno získať informáciu.

en: Default recording device number: %d
sk: Základné číslo nahrávacieho zariadenia: %d

en: Default playback device number: %d
sk: Základné číslo prehrávacieho zariadenia: %d

en: No devices found
sk: Žiadne zariadenia neboli nájdené

en: Device info unavailable for: %d
sk: Informácia o zariadení nie je k dispozícii pre: %d

en: Device ID: %d
sk: ID zariadenia: %d

en: Device name: %s
sk: Názov zariadenia: %s

en: Host name: %s
sk: Názov hostiteľa: %s

en: Recording channels: %d
sk: Nahrávacie kanály: %d

en: Playback channels: %d
sk: Prehrávacie kanály: %d

en: Low Recording Latency: %g
sk: Spodná odozva nahrávania: %g

en: Low Playback Latency: %g
sk: Spodná odozva prehrávania: %g

en: High Recording Latency: %g
sk: Horná odozva nahrávania: %g

en: High Playback Latency: %g
sk: Horná odozva prehrávania: %g

en: Selected recording device: %d - %s
sk: Vybrané nahrávacie zariadenie: %d - %s

en: No recording device found for '%s'.
sk: Nenájdené žiadne nahrávacie zariadenie pre '%s'.

en: Selected playback device: %d - %s
sk: Vybrané prehrávacie zariadenie: %d - %s

en: No playback device found for '%s'.
sk: Nenájdené žiadne prehrávacie zariadenie pre '%s'.

en: Supported Rates:
sk: Podporované frekvencie:

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
sk: Nemožno skontrolovať vzájomné vzorkové rýchlosti bez oboch zariadení.

en: Received %d while opening devices
sk: Prijatých %d počas otvárania zariadenia

en: Unable to open Portmixer
sk: Nemožno otvoriť Portmixér

en: Available mixers:
sk: Dostupné zmiešavače:

en: Available recording sources:
sk: Dostupné zdroje nahrávania:

en: Available playback volumes:
sk: Dostupná hlasitosť prehrávania:

en: Recording volume is emulated
sk: Nahrávacia hlasitosť je emulovaná

en: Recording volume is native
sk: Nahrávacia hlasitosť je skutočná

en: Could not find any audio devices.
sk: Nedajú sa nájsť žiadne zvukové zariadenia.

en: You will not be able to play or record audio.
sk: Nebudete môcť prehrávať alebo nahrávať audio.

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: Error Initializing Audio
sk: Chyba pri inicializácii audia

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
sk: Chyba otvárania nahrávacieho zariadenia.
    Kód chyby: %s

en: Error
sk: Chyba

en: Out of memory!
sk: Nedostatok pamäte!

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
sk: Automatické nastavenie úrovne nahrávania zastavené. Ďalšia optimalizácia už nebola možná. Úroveň je stále príliš vysoká.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
sk: Automatické nastavenie úrovne nahrávania znížilo hlasitosť na %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
sk: Automatické nastavenie úrovne nahrávania zastavené. Ďalšia optimalizácia už nebola možná. Úroveň je stále príliš nízka.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
sk: Automatické nastavenie úrovne nahrávania zvýšilo hlasitosť na %.2f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
sk: Automatické nastavenie úrovne nahrávania zastavené. Celkový počet analýz bol prekročený bez nájdenia prijateľnej hlasitosti. Úroveň je stále príliš vysoká.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
sk: Automatické nastavenie úrovne nahrávania zastavené. Celkový počet analýz bol prekročený bez nájdenia prijateľnej hlasitosti. Úroveň je stále príliš nízka.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
sk: Automatické nastavenie úrovne nahrávania zastavené. %.2f vyzerá byť prijateľná hlasitosť.

en: Failed to encode preset from "%s"
sk: Nepodarilo sa zakódovať predvoľbu z "%s“

en: Unable to store preset in config file
sk: Nemožno uložiť predvoľbu do konfiguračného súboru

note: i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer" i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable".
en: n/a
sk: nič

en: Couldn't open "%s"
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%s“

en: Failed to write XML preset to "%s"
sk: Zlyhal zápis predvoľby XML do "%s“

en: Unable to read the preset from "%s"
sk: Nemožno čítať súbor predvolieb z "%s"

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
sk: Audio jednotka

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
sk: Efekty zvukových jednotiek

en: The Audacity Team
sk: Tím Audacity

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
sk: Poskytuje podporu Audacity pre efekty zvukových jednotiek

en: Could not find component
sk: Nemožno nájsť komponent

en: Could not initialize component
sk: Nemožno inicializovať komponent

en: Failed to decode "%s" preset
sk: Nepodarilo sa dekódovať predvoľbu "%s"

en: Failed to convert "%s" preset to internal format
sk: Nepodarilo sa previesť predvoľbu "%s" do interného formátu

en: Failed to create property list for "%s" preset
sk: Nepodarilo sa vytvoriť zoznam vlastností pre predvoľbu "%s"

en: Failed to set class info for "%s" preset
sk: Zlyhala informácia nastavenia triedy pre predvoľbu „%s“

en: Failed to set preset name
sk: Nepodarilo sa nastaviť názov predvoľby

en: Failed to retrieve preset content
sk: Zlyhalo obnovenie obsahu predvoľby

en: Failed to convert property list to XML data
sk: Zlyhala konverzia zoznamu vlastností na údaje XML

en: XML data is empty after conversion
sk: Po konverzii sú údaje XML prázdne

en: Message
sk: Správa

en: Amplify
sk: Zosilnenie

en: Auto Duck
sk: Automatické zoslabovanie

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
sk: Zredukuje (zoslabí) hlasitosť jednej alebo viacerých stôp, vždy keď hlasitosť určeného "riadenia" stopy dosiahne určenú úroveň

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
sk: Vybrali ste stopu, ktorá neobsahuje audio. Automatické zoslabovanie môže spracovávať iba audio stopy.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
sk: Automatické zoslabovanie vyžaduje riadiacu stopu, ktorá musí byť umiestená pod vybranou stopou(ami).

en: Rendering Control-Track Time-Stretched Audio
sk: Vykresľovanie natiahnutého audia na ovládajúcej stope

en: Bass and Treble
sk: Basy a výšky

en: Simple tone control effect
sk: Efekt jednoduchého ovládania tónu

en: Change Pitch
sk: Zmeniť výšku tónu

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
sk: Zmení výšku stopy bez zmeny tempa

en: High Quality Pitch Change
sk: Vysoko kvalitná zmena výšok

en: Change Speed and Pitch
sk: Zmeniť rýchlosť a výšku

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
sk: Zmení rýchlosť stopy, taktiež zmení jej výšku

en: Change Tempo
sk: Zmeniť tempo

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
sk: Zmení tempo výberu bez zmeny výšky tónu

en: High Quality Tempo Change
sk: Zmena tempa vysokej kvality

en: Click Removal
sk: Odstránenie klikania

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
sk: Odstránenie klikania je určené pre odstránenie klikania na audio stopách

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
sk: Algoritmus nie je efektívny na tomto audiu. Nič sa nezmenilo.

en: Selection must be larger than %d samples.
sk: Výber musí byť väčší ako %d vzorky.

en: You can only measure one track at a time.
sk: Naraz môžete merať iba jednu stopu.

en: Please select an audio track.
sk: Vyberte, prosím, audio stopu.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
sk: Nesprávny výber audia.
    Ubezpečte sa, prosím, že audio je vybrané.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
sk: Nie je čo merať
    Vyberte sekciu stopy.

en: Hard Clipping
sk: Tvrdé prebudenie

en: Soft Clipping
sk: Jemné prebudenie

en: Soft Overdrive
sk: Jemné prebudenie

en: Medium Overdrive
sk: Stredné prebudenie

en: Hard Overdrive
sk: Tvrdé prebudenie

en: Cubic Curve (odd harmonics)
sk: Kubická krivka (nepárna harmónia)

en: Even Harmonics
sk: Parná harmónia

en: Expand and Compress
sk: Rozšíriť a komprimovať

en: Leveller
sk: Vyrovnávač

en: Rectifier Distortion
sk: Skreslenie usmerňovača

en: Hard Limiter 1413
sk: Tvrdý limitér 1413

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
sk: Tvrdé orezanie - 12dB, 80% hlasitosti

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
sk: Jemné orezanie -12dB, 80% hlasitosti

en: Fuzz Box
sk: Fuzzy box

en: Walkie-talkie
sk: Vysielačka

en: Blues drive sustain
sk: Udržiavanie blues prevodu

en: Light Crunch Overdrive
sk: Jemná chrapľavosť

en: Heavy Overdrive
sk: Ťažká chrapľavosť

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
sk: Tretia harmónia (čistá kvinta)

en: Valve Overdrive
sk: Klapkový chrapot

en: 2nd Harmonic (Octave)
sk: Druhá harmónia (oktáva)

en: Gated Expansion Distortion
sk: Uzavreté rozšírené skreslenie

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
sk: Vyrovnávač, jemný, hranica hluku -70dB

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
sk: Vyrovnávač, stredný, hranica hluku -70dB

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
sk: Vyrovnávač, ťažký, hranica hluku -70dB

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
sk: Vyrovnávač, tažší, hranica hluku -70dB

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
sk: Vyrovnávač, najťažší, hranica hluku -70dB

en: Half-wave Rectifier
sk: Polovlnový usmerňovač

en: Full-wave Rectifier
sk: Celovlnový usmerňovač

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
sk: Celovlnový usmerňovač (jednosmerne blokované)

en: Percussion Limiter
sk: Perkusný limitér

en: Distortion
sk: Skreslenie

en: Waveshaping distortion effect
sk: Efekt skreslenia tvarovania vlny

en: DTMF Tones
sk: Tóny DTMF

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
sk: Generuje viacnásobne-frekvenčné (DTMF) duálne tóny podobné ako sú vytvárané klávesnicou telefónov

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
sk: Sekvencia DTMF je prázdna.
    Skontrolujte VŠETKY nastavenia tohto efektu.

en: Repeats the selected audio again and again
sk: Opakuje vybrané audio znova a znova

en: Requested value exceeds memory capacity.
sk: Požadovaná hodnota presahuje kapacitu pamäte.

en: Equalization
sk: Ekvalizácia

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
sk: Upravuje hlasitosť úrovní určitých frekvencií

en: 100Hz Rumble
sk: 100 Hz dunenie

en: AM Radio
sk: AM rádio

en: Bass Boost
sk: Zvýrazniť basy

en: Bass Cut
sk: Orezať basy

en: Low rolloff for speech
sk: Nízke rozvinutie frekvencií (roll-off) pre reč

en: Telephone
sk: Telefón

en: Treble Boost
sk: Zvýrazniť výšky

en: Treble Cut
sk: Orezať výšky

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
sk: Pre použitie ekvalizácie, musia mať všetky vybrané stopy rovnakú vzorkovaciu rýchlosť.

en: Track sample rate is too low for this effect.
sk: Vzorkovacia rýchlosť stopy je príliš nízka pre tento efekt.

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
sk: nepomenované

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
sk: Chyba načítania EQ kriviek zo súboru:
    %s
    Chybová správa hovorí:
    %s

en: Error Saving Equalization Curves
sk: Chyba uloženia kriviek ekvalizácie

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
sk: Požadovaná krivka nebola nájdená, použije sa "nepomenovaná"

note: i18n-hint: Technical term for a kind of curve.
en: B-spline
sk: B-vodiaca krivka

en: Cosine
sk: Kosínusová

en: Cubic
sk: Kubická

en: Fade In
sk: Zosilňovanie (Fade in)

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
sk: Na vybrané audio použije lineárny postupný nábeh

en: Fade Out
sk: Zoslabovanie (Fade out)

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
sk: Na vybrané audio použije lineárne zoslabenie

en: Find Clipping
sk: Vyhľadať orezávanie

en: Creates labels where clipping is detected
sk: Vytvorí popisky tam, kde sú zistené strihy

en: Clipping
sk: Strihy

[ctx: find clipping]
note: i18n-hint: Two numbers are substituted; the second is the size of a set, the first is the size of a subset, and not understood as an ordinal (i.e., not meaning "first", or "second", etc.)
en: %lld of %lld
sk: %lld z %lld

en: There is not enough room available to generate the audio
sk: Nie je dosť miesta pre vygenerovanie audia

en: Invert
sk: Invertovať

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
sk: Prehodí audio vzorky zhora-nadol, prevrátením ich polarity

en: Legacy Compressor
sk: Viazaný kompresor

en: Compresses the dynamic range of audio
sk: Komprimuje dynamický rozsah audia

en: Loudness Normalization
sk: Normalizácia hlasitosti

en: Sets the loudness of one or more tracks
sk: Nastavuje hlasitosť jednej alebo viacerých stôp

en: Normalizing Loudness...
sk: Normalizácia hlasitosti...

en: Analyzing: %s
sk: Analyzujem: %s

en: Processing: %s
sk: Spracovávanie: %s

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "white noise" having a uniform spectrum
en: White
sk: Biely

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "pink noise" having a spectrum with more power in low frequencies
en: Pink
sk: Ružový

[ctx: noise]
note: i18n-hint: a kind of noise spectrum also known as "red" or "brown"
en: Brownian
sk: Hnedastý

en: Noise
sk: Šum

en: Generates one of three different types of noise
sk: Vygeneruje jeden z troch rôznych typov šumu

en: Median
sk: Medián

en: Second greatest
sk: Druhý najväčší

en: Old
sk: Stará

en: Noise Reduction
sk: Redukcia šumu

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
sk: Odstraňuje šum pozadia ako ventilátory, šum pásky, alebo hučanie

en: Steps per block are too few for the window types.
sk: Kroky na blok sú príliš malé pre typy okien.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
sk: Kroky na blok nemôžu presiahnuť veľkosť okna.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
sk: Mediánová metóda nie je implementovaná pre viac ako štyri kroky na okno.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
sk: Pre kroky 1 a 2 musíte zadať rovnakú veľkosť okna.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
sk: Pozor: typy okien nie sú rovnaké ako pri profilovaní.

en: All noise profile data must have the same sample rate.
sk: Všetky údaje profilu hluku musia mať rovnakú rýchlosť vzorkovania.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
sk: Vzorkovacia rýchlosť profilu šumu sa musí zhodovať so zvukom, ktorý sa bude spracovávať.

en: Selected noise profile is too short.
sk: Vybraný profil hluku je príliš krátky.

en: Normalize
sk: Normalizovať

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
sk: Nastaví amplitúdu špičky jednej alebo viacerých stôp

en: Removing DC offset and Normalizing...
sk: Odstraňovanie jednosmerného posuvu a normalizácia...

en: Removing DC offset...
sk: Odstraňovanie jednosmerného posuvu...

en: Normalizing without removing DC offset...
sk: Normalizácia bez odstránenia jednosmerného posuvu...

en: Not doing anything...
sk: Nič nerobím...

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
sk: Analyzovanie prvej stopy stereo páru: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
sk: Analyzovanie druhej stopy stereo páru: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
sk: Nezávislé spracovávanie stereo kanálov: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
sk: Spracovanie prvej stopy stereo páru: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
sk: Spracovanie druhej stopy stereo páru: %s

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
sk: Paulstretch je iba pre extrémne časové predĺženie, alebo efektu "nahromadenia"

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
sk: Vybrané audio je príliš krátke na ukážku.
    
    Skúste zväčšiť vybrané audio na aspoň %.1f sekúnd,
    alebo skráťte 'časový rozdiel' na menej než %.1f sekúnd.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
sk: Ukážka nie je možná.
    
    Pre aktuálne vybrané audio, maximálne
    'Časové rozlíšenie' je %.1f sekúnd.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
sk: 'Časové rozlíšenie' je príliš dlhé pre výber.
    
    Skúste zväčšiť výber audia aspoň na %.1f sekúnd,
    alebo skráťte 'Časové rozlíšenie' do menej ako %.1f sekúnd.

en: Phaser
sk: Fázovač

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
sk: Kombinuje fázovo posunuté signály s originálnym signálom

en: To plot the spectrum, all selected tracks must have the same sample rate.
sk: Pre vykreslenie spektra, všetky vybrané stopy musia mať rovnakú vzorkovaciu frekvenciu.

en: Audio could not be analyzed. This may be due to a stretched or pitch-shifted clip.
    Try resetting any stretched clips, or mixing and rendering the tracks before analyzing
sk: Audio nebolo možné analyzovať. Príčinou môže byť roztiahnutý strih alebo strih s posunutou výškou tónu.
    Skúste vynulovať všetky roztiahnuté strihy alebo pred analýzou stopy zmiešajte a vykreslite

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
sk: Vybraných príliš veľká dĺžka audia. Bude analyzovaných len prvých %.1f sekúnd audia.

en: Repair
sk: Oprava

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
sk: Nastaví amplitúdu špičky jednej alebo viacerých stôp

en: The Repair effect cannot be applied within stretched or shrunk clips
sk: Efekt opravy nemôže byť použitý na roztiahnuté, alebo zúžené strihy

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
sk: Efekt Oprava je určený na použitie na veľmi krátkych úsekoch poškodeného audia (až do 128 vzoriek).
    
    Priblížte a vyberte malú časť sekundy na opravu.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
sk: Oprava funguje použitím audio údajov mimo oblasť výberu. 
    
    Vyberte, prosím, oblasť, ktorá má audio dotýkajúce sa aspoň jednou stranou.
    
    Čím viac okolitého zvuku, tým lepšie pôsobí.

en: Repeat
sk: Opakovať

en: Repeats the selection the specified number of times
sk: Opakuje výber viackrát

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Acoustic
sk: Akustický

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Ambience
sk: Atmosféra

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Artificial
sk: Umelý

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Clean
sk: Zmazať

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern
sk: Moderný

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal I
sk: Vokál I

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal II
sk: Vokál II

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Dance Vocal
sk: Tanečný vokál

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Modern Vocal
sk: Moderný vokál

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Voice Tail
sk: Hlasový chvost

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Bathroom
sk: Kúpeľňa

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Bright
sk: Malá jasná izba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Dark
sk: Malá temná izba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Medium Room
sk: Stredná izba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Large Room
sk: Veľká izba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Church Hall
sk: Kostolná hala

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Cathedral
sk: Katedrála

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Big Cave
sk: Veľká jaskyňa

en: Reverb
sk: Dozvuk

en: Adds ambience or a "hall effect"
sk: Pridá atmosféru, alebo "efekt chodby".

en: Reverse
sk: Obrátiť

en: Reverses the selected audio
sk: Preklopí vybrané audio

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
sk: SBSMS časové/výškové predĺženie

note: i18n-hint: Butterworth is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Butterworth
sk: Butterworthov filter

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type I
sk: Chebyshev Typ I

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type II
sk: Chebyshev Typ II

en: Lowpass
sk: Dolnopriepustný

en: Highpass
sk: Hornopriepustný

en: Classic Filters
sk: Klasické filtre

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
sk: Vykoná IIR filtrovanie, ktoré emuluje analógové filtre

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
sk: Pre aplikovanie filtra, všetky vybrané stopy musia mať rovnakú vzorkovaciu rýchlosť.

[ctx: generator]
note: i18n-hint: noun
en: Silence
sk: Ticho

en: Creates audio of zero amplitude
sk: Vytvorí audio s nulovou amplitúdou

en: Stereo To Mono
sk: Stereo na mono

en: Converts stereo tracks to mono
sk: Skonvertuje stereo stopy na mono

en: Mixing down to mono
sk: Zmiešať na mono

en: Sliding Stretch
sk: Posúvacie predĺženie

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
sk: Povolí neustále zmeny tempa a/alebo výšok

en: Linear
sk: Lineárny

en: Logarithmic
sk: Logaritmická

en: Sine
sk: Sínusová

en: Square
sk: Štvorcová

en: Sawtooth
sk: Pílový zub

en: Square, no alias
sk: Štvorcová, nie 'alias'

[ctx: waveform]
en: Triangle
sk: Trojuholník

en: Truncate Detected Silence
sk: Skrátiť zistené ticho

en: Compress Excess Silence
sk: Stlačiť nadmerné ticho

en: Truncate Silence
sk: Skrátiť ticho

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
sk: Automaticky zníži dĺžku prechodov, kde hlasitosť je pod stanovenou úrovňou

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
sk: Pri nezávislom orezávaní môže byť v každej skupine stôp synchronizovane blokovaných iba jedna vybraná audio stopa.

en: Wahwah
sk: Kvákadlo

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
sk: Rýchle variácie kvality tónov, napríklad zvuk gitary tak populárny v 70. rokoch

en: Cannot proceed to upload.
sk: Nemožno pokračovať v nahrávaní.

note: i18n-hint: database operation has failed because the requested item was not found
en: File not found
sk: Súbor sa nepodarilo nájsť

en: Project was closed before snapshot was created
sk: Projekt bol zatvorený pred vytvorením snímky

en: Invalid Response: %s
sk: Neplatná odpoveď: %s

en: Export failed
sk: Nepodaril sa export

en: Export error
sk: Chyba exportu

en: Failed to attach to the Cloud project database
sk: Nepodarilo sa pripojiť k databáze cloudového projektu

en: Failed to decompress the Cloud project block
sk: Nepodarilo sa dekomprimovať blok cloudového projektu

en: Local project data was removed before the sync has completed
sk: Miestne údaje projektu boli odstránené pred dokončením synchronizácie

en: Failed to deserialize the response
sk: Nepodarilo sa deserializovať odpoveď

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Glue Compressor
sk: Lepiaci kompresor

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Gentle
sk: Jemný

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Beat Booster
sk: Zvýrazňovanie doby

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Deep Dive Master
sk: Hlboký ponor master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Make It Right Master
sk: Urobte to správne Master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Brick Wall Master
sk: Tehlová stena Master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Lead Vocals
sk: Hlavné vokály

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Fat Vocals
sk: Vedľajšie vokály

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Power Vocals
sk: Energické vokály

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Vocal Control
sk: Ovládanie vokálov

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Vocal Touch-Up
sk: Úprava hlasu

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Voice Memos Balancer
sk: Balancer hlasovej poznámky

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Piano
sk: Klavír

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Acoustic Guitar
sk: Akustická gitara

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Bass Guitar
sk: Basová gitara

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. Strings is violins, etc
en: Strings
sk: Sláčiky

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Kick Drums
sk: Kopák

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Drums Control
sk: Ovládanie bubnov

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Master Limiter
sk: Master Limitér

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: SFX Limiter
sk: Limitér zvukových efektov

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. VO means Voiceover.
en: VO Limiter
sk: VO Limitér

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Play it Loud
sk: Prehrať zosílene

en: Built-in
sk: Vstavané

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
sk: %s: Nemožno načítať nastavenia uvedené nižšie. Budú použité predvolené nastavenia.
    
    %s

en: Applying %s...
sk: Aplikácia %s...

en: Builtin Effects
sk: Vstavané efekty

en: Provides builtin effects to Audacity
sk: Poskytuje vstavané efekty v Audacity

en: Unknown built-in effect name
sk: Neznámy názov vstavaného efektu

en: Mix and Render
sk: Zmiešať a vykresliť

en: Mixing and rendering tracks
sk: Zmiešavanie a vykreslovanie stôp

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
sk: Vnútorná chyba v %s pri %s riadok %d.
    Informujte, prosím, Audacity tím na https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
sk: Vnútorná chyba v %s riadok %d.
    Informujte, prosím, Audacity tím na https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal Error
sk: Vnútorná chyba

en: Rectangular
sk: Obdĺžnikový

note: i18n-hint a proper name
en: Welch
sk: Vyhýbavé

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=2.5)
sk: Gaussova(a=2.5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=3.5)
sk: Gaussova(a=3.5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=4.5)
sk: Gaussova(a=4.5)

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
sk: Chyba (súbor možno nebol zapísaný): %s

en: Audacity failed to open a file in %s.
sk: Audacity zlyhalo pri otváraní súboru v %s.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
sk: Audacity zlyhalo pri načítaní súboru z %s.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
sk: Audacity úspešne zapísalo súbor v %s ale zlyhalo pri jeho premenovať na %s.

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
sk: Audacity sa nepodarilo zapísať do súboru.
    Možno %s nie je možné zapísať alebo je disk plný.

en: File Error
sk: Chyba súboru

en: All files
sk: Všetky súbory

note: i18n-hint an Audacity project is the state of the program, stored as files that can be reopened to resume the session later
en: AUP3 project files
sk: Projektové súbory AUP3

en: Dynamically Linked Libraries
sk: Dynamicky prepojené knižnice

en: Dynamic Libraries
sk: Dynamické knižnice

en: Text files
sk: Textové súbory

en: XML files
sk: Súbory XML

note: i18n-hint a type or types such as "txt" or "txt, xml" will be substituted for %s
en: %s files
sk: %s súborov

en: 
    %s does not have write permissions.
sk: 
    %s nemá oprávnenia na zápis.

en: Unsuitable
sk: Nevhodný

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
sk: Priečinok s dočastnými súbormi je na disku, ktorý je naformátovaný vo formáte FAT.
    Obnovuje sa predvolené umiestnenie.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
sk: %s
    
    Pre návrhy pre vhodné ovládače, kliknite na tlačidlo pomoc.

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Unable to export.
    Error %s
sk: Nie je možné exportovať.
    Chyba %s

en: Export
sk: Exportovať

en: Export completed with error.
sk: Export sa ukončil s chybou.

en: All supported files
sk: Všetky podporované súbory

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
sk: "%s" 
    nie je zvukový súbor. 
    Audacity nemôže otvoriť tento typ súboru.

en: Importing files
sk: Importovanie súborov

en: Importing %s...
sk: Importovanie %s...

en: Operation was canceled by user
sk: Používateľ zrušil operáciu

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
sk: Táto verzia Audacity nebola kompilovaná s podporou %s.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je audio CD stopa. 
    Audacity nedokáže priamo otvoriť audio CD. 
    Rozbaľte (preveďte) stopy CD do audio formátu, ktorý, 
    Audacity dokáže importovať, ako napríklad WAV alebo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
sk: "%s" je zoznam súborov na prehrávanie.
    Audacity tento súbor nemôže otvoriť, pretože obsahuje iba odkazy na iné súbory.
    Môžete sa pokúsiť to otvoriť v textovom editore a stiahnuť jednotlivé súbory.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je Windows Media Audio súbor.
    Audacity tento typ súboru nevie otvoriť pre patentové obmedzenia.
    Je potrebné ho konvertovať na podporovaný zvukový formát, ako napríklad WAV alebo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je súbor Advanced Audio Coding (rozšírené audio kódovanie).
    Bez voliteľnej knižnice FFmpeg, Audacity tento typ súboru nevie otvoriť.
    Je potrebné ho konvertovať na podporovaný audio formát, ako napríklad WAV alebo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zašifrovaný audio súbor. 
    Toto je typické z online obchodu s hudbou. 
    Audacity nedokáže tento súbor otvoriť, kvôli šifrovaniu. 
    Skúste ho nahrať do Audacity cez audio vstup alebo skúste vypáliť na CD a potom 
    rozbaliť stopu CD do niektorého podporovaného audio formátu, ako je WAV alebo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je súbor pre RealPlayer.
    Audacity tento proprietárny typ súboru nevie otvoriť.
    Je potrebné ho konvertovať na podporovaný zvukový formát, ako napríklad WAV alebo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
sk: "%s" je súbor základných nôt, nie audio súbor. 
    Audacity tento typ súboru nevie otvoriť. 
    Skúste ho konvertovať do zvukového formátu ako napríklad WAV alebo AIFF a 
    potom sa ho pokúste importovať alebo nahrať ho do Audacity.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvukový súbor Musepack. 
    Audacity tento typ súboru nevie otvoriť.
    Ak si myslite, že ide o mp3 súbor, zmeňte jeho príponu na ".mp3" 
    a pokúste sa ho importovať znovu. V prípade neúspechu musíte konvertovať 
    na podporovaný formát, ako napríklad WAV nebo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvukový súbor Wavpack.
    Audacity tento typ súboru nevie otvoriť.
    Je potrebné ho konvertovať na podporovaný zvukový formát, ako napríklad WAV alebo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvukový súbor Dolby Digital.
    Audacity tento typ súboru v súčasnej dobe nevie otvoriť.
    Je potrebné ho konvertovať na podporovaný zvukový formát, ako napríklad WAV alebo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvukový súbor Ogg Speex. 
    Audacity tento typ súboru v súčasnej dobe nevie otvoriť.
    Je potrebné ho konvertovať na podporovaný zvukový formát, ako napríklad WAV alebo AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je video súbor. 
    Audacity tento typ súboru v súčasnej dobe nevie otvoriť. 
    Musíte z neho rozbaliť audio do podporovaného formátu, ako napríklad WAV alebo AIFF.

en: File "%s" not found.
sk: Súbor "%s" nenájdený.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
sk: Audacity nemôže rozpoznať typ súboru '%s'.
    
    %sPre nekomprimované súbory , vyskúšajte Súbor > Importovať > Raw Data.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
sk: Audacity rozpoznal typ súboru '%s'.
    Importéri podporujúci tento typ sú:
    %s,
    ale ani jeden ich formátu nerozumel.

en: Import Project
sk: Importovať projekt

en: SubRip text file
sk: Textový súbor SubRip

en: WebVTT file
sk: Súbor WebVTT

en: S&tandard
sk: Š&tandardné

en: E&xtended (with frequency ranges)
sk: Rozší&rené (vo frekvenčnom rozsahu)

en: Labels
sk: Popisky

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
sk: Stopa s popiskami

en: Importing WebVTT files is not currently supported.
sk: Importovanie súborov WebVTT nie je v súčasnosti podporované.

en: One or more saved labels could not be read.
sk: Jeden alebo viac uložených nápisov nemožno prečítať.

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
sk: Efekty LADSPA

en: Provides LADSPA Effects
sk: Poskytuje efekty LADSPA

en: Audacity no longer uses vst-bridge
sk: Audacity už nepoužíva most VST

en: Could not load the library
sk: Nemožno načítať knižnicu

en: Effect Settings
sk: Nastavenia efektu

en: LV2 Effects
sk: Efekty LV2

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
sk: Poskytuje podporu Audacity pre efekty LV2

en: None
sk: Žiadne

en: Rectangle
sk: Obdĺžnikové

[ctx: dither]
en: Triangle
sk: Trojuholník

en: Shaped
sk: Tvarované

en: Low Quality (Fastest)
sk: Nízka kvalita (najrýchlejšie)

en: Medium Quality
sk: Stredná kvalita

en: High Quality
sk: Vysoká kvalita

en: Best Quality (Slowest)
sk: Najlepšia kvalita (najpomalšie)

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
sk: 32-bitové na 
    pohyblivej čiarke

en: Unknown format
sk: Neznámy formát

en: Command
sk: Príkaz

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
sk: 
    * %s, pretože ste priradili skratku %s k %s

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
sk: Pri poslednej operácii nastal problém. Ak si myslíte,
    že ide o chybu, oznámte nám, kde sa presne vyskytla.

en: Disallowed
sk: Nepovolený

en: &Undo %s
sk: &Späť %s

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Redo %s
sk: &Vpred %s

en: &Redo
sk: &Vpred

en: Module Unsuitable
sk: Modul je nevhodný

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
sk: Nemožno načítať modul "%s".
    
    Chyba: %s

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
sk: Modul "%s" neobsahuje reťazec verzie.
    Nebude načítaný.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
sk: Modul "%s" sa zhoduje s verziou Audacity "%s".
    
    Nebude načítaný.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
sk: Nepodarilo sa inicializovať modul "%s".
    
    Nebude načítaný.

en: Module "%s" found.
sk: Bol nájdený modul " %s".

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
sk: 
    
    Použiť iba moduly z dôveryhodných zdrojov

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Audacity Module Loader
sk: Zavádzač modulov Audacity

en: Try and load this module?
sk: Vyskúšať a načítať tento modul?

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
sk: Modul "%s" neposkytuje žiadnu z požadovaných funkcií.
    
    Nebude načítaný.

en: Overwrite the plug-in file %s?
sk: Prepísať súbor rozšírenia %s?

en: Plug-in already exists
sk: Rozšírenie už existuje

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
sk: Súbor rozšírenia sa používa. Zlyhalo jeho prepísanie

en: Failed to register:
    %s
sk: Zlyhala registrácia:
    %s

[ctx: plug-ins]
note: i18n-hint A plug-in is an optional added program for a sound effect, or generator, or analyzer
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
sk[0]: Povoliť toto rozšírenie?
sk[1]: Povoliť tieto rozšírenia?
sk[2]: Povoliť tieto rozšírenia?
sk[3]: Povoliť tieto rozšírenia?

en: Enable new plug-ins
sk: Povoliť nové rozšírenia

en: Nyquist Prompt
sk: Výzva Nyquistu

en: Failed to open the file for upload: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor na nahratie: %s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
sk: Nastala chyba pri inicializácii vstupno-výstupnej MIDI vrstvy.

en: You will not be able to play midi.
sk: Nebudete môcť prehrávať midi.

en: Error Initializing Midi
sk: Chyba pri inicializácii Midi

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
sk: Notová stopa

en: &Seconds
sk: &sekundách

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: &Beats
sk: &úderoch

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
sk: Podpora výstupu: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
sk: Podpora vstupu: %d

en: Opened: %d
sk: Otvorené: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
sk: Vybrané nahrávacie zariadenie MIDI: %d - %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
sk: Nenájdené žiadne nahrávacie zariadenie MIDI pre '%s'.

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
sk: Vybrané prehrávacie zariadenie MIDI: %d - %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
sk: Nenájdené žiadne prehrávacie zariadenie MIDI pre '%s'.

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
sk: hh:mm:ss + vzorky

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
sk: sekúnd

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
sk: hh:mm:ss + milisekundy

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
sk: hh:mm:ss + stotiny

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in octaves
en: octaves
sk: oktávy

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: bar
sk: takt

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: beat
sk: doba

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements.
en: bar:beat
sk: takt:doba

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements. "tick" corresponds to a 16th note.
en: bar:beat:tick
sk: takt:doba:tykot

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
sk: 01000,01000 sekúnd

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds * and milliseconds (1/1000 second)
en: seconds + milliseconds
sk: sekundy + milisekundy

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds and milliseconds * as fractional seconds. Change the comma in the middle to the 1000s separator * for your locale, and the 'seconds' on the end to the word for seconds. * Don't change the numbers. The decimal separator is specified using '<' if
en: 01000,01000>01000 seconds
sk: 01000,01000>01000 sekúnd

en: milliseconds
sk: milisekúnd

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
sk: 0100 dni 024 h 060 m 060 s

en: centiseconds
sk: stotiny

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
sk: 0100 h 060 m 060 s+># vzorky

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
sk: vzorky

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
sk: 01000,01000,01000 vzoriek|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
sk: hh:mm:ss + filmových snímok (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
sk: 0100 h 060 m 060 s+>24 snímok

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
sk: filmové snímky (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
sk: 01000,01000 snímok|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
sk: hh:mm:ss + NTSC upustené snímky

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
sk: 0100 h 060 m 060 s+>30 snímok|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
sk: hh:mm:ss + NTSC neupustené snímky

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
sk: 0100 h 060 m 060 s+>030 snímky| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
sk: NTSC snímky

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
sk: 01000,01000 snímky|29.97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
sk: hh:mm:ss + PAL snímky (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
sk: 0100 h 060 m 060 s+>25 snímky

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
sk: PAL snímky (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
sk: 01000,01000 snímky|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
sk: hh:mm:ss + CDDA snímky (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
sk: 0100 h 060 m 060 s+>75 snímky

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
sk: CDDA snímky (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
sk: 01000,01000 snímky|75

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
sk: 100>01000 oktávy|1.442695041

note: i18n-hint: an octave is a doubling of frequency
en: thousandths of octaves
sk: tisíciny oktáv

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
sk: poltóny + stotiny

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
sk: 1000 poltóny >0100 stotiny|17.312340491

note: i18n-hint: a cent is a hundredth of a semitone (which is 1/12 octave)
en: hundredths of cents
sk: stotiny centov

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in decades
en: decades
sk: desiatky

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
sk: 10>01000 dekády|0.434294482

note: i18n-hint: a decade is a tenfold increase of frequency
en: thousandths of decades
sk: tisíciny desatín

en: Nyquist Effects
sk: Efekty Nyquist

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
sk: Poskytuje podporu Audacity pre efekty Nyquist

en: Applying Nyquist Effect...
sk: Aplikuje sa efekt Nyquist...

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist * Prompt"
en: Nyquist Worker
sk: Pracovník Nyquistu

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
sk: III-formovaná hlavička rozšírenia Nyquist

en: Enable track spectrogram view before
    applying 'Spectral' effects.
sk: Je potrebné zobraziť stopu v spektrogramovom zobrazení, než
    použijeme spektrálny efekt.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
sk: chyba: Súbor "%s" špecifikovaný v hlavičke, ale nenájdený v ceste rozšírenia.

en: Audio selection required.
sk: Vyžaduje sa výber zvuku.

en: Processing complete.
sk: Spracovanie je dokončené.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
sk: Efekty ';nástroj typu' nemôžu vrátiť zvuk z Nyquistu.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
sk: Efekty ';nástroj typu' nemôžu vrátiť popisky z Nyquistu.

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
sk: vrátená nyx_chyba z %s.

en: plug-in
sk: rozšírenie

en: Nyquist returned a list.
sk: Nyquist vrátil zoznam.

en: Nyquist returned the value: %f
sk: Nyquist vrátil hodnotu: %f

en: Nyquist returned the value: %d
sk: Nyquist vrátil hodnotu: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
sk: Nyquist vrátil príliš mnoho audio kanálov.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
sk: Nyquist vrátil jeden audio kanál ako pole.

en: Nyquist returned an empty array.
sk: Nyquist vrátil prázdne pole.

en: Nyquist returned nil audio.
sk: Nyquist nevrátil žiadne audio.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
sk: [Upozornenie: Nyquist vrátil neplatný reťazec UTF-8; konvertovaný do Latin-1]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
sk: Táto verzia Audacity nepodporuje rozšírenia Nyquistu verzie %ld

en: Could not open file
sk: Nemožno otvoriť súbor

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
sk: Váš kód vyzerá ako syntax SAL, avšak chýba 'návratové' vyhlásenie. 
    Pre SAL, použite návratové vyhlásenie ako napríklad:
    	return *track* * 0.1
    alebo pre LISP, začnite s otvorenými zátvorkami ako napríklad:
    	(mult *track* 0.1)

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
sk: Nemožno zistiť jazyk

note: i18n-hint: default exported file name when exporting from unsaved project
en: untitled
sk: nepomenovaný

en: Audio Track
sk: Audio stopa

en: Playable Track
sk: Prehrávaná stopa

en: Multi-track
sk: Viacnásobná stopa

en: Simple
sk: Jednoduchá

note: i18n-hint: refers to optional plug-in software libraries
en: Libraries
sk: Knižnice

en: Preferences for Library
sk: Predvoľby knižnice

en: Library
sk: Knižnica

en: Failed to set page size for database %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť veľkosť stránky pre databázu %s

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť núdzový režim na primárnom pripojení na %s

en: Failed to set safe mode on checkpoint connection to %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť bezpečný režim pri pripojení ku kontrolnému bodu %s

en: Checkpointing project
sk: Projekt kontrolného bodu

en: Checkpointing %s
sk: Skontrolovanie %s

en: This may take several seconds
sk: Môže to trvať niekoľko sekúnd

en: Could not write to %s.
sk: Nemožno zapisovať do %s

en: Disk is full.
    %s
sk: Disk je plný.
    %s

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť bod uloženia:
    
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť bod obnovy:
    
    %s

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
sk: Na jednotke %s je veľmi málo voľného miesta.
    Zvoľte prosím iný dočasný priečinok v
    nastaveniach priečinkov.

en: Failed to open the project's database
sk: Nepodarilo sa otvoriť databázu projektu

en: Failed to open database file:
    
    %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť databázový súbor:
    
    %s

en: Failed to discard connection
sk: Nepodarilo sa prerušiť spojenie

en: Failed to restore connection
sk: Nepodarilo sa obnoviť pripojenie

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz projektového súboru:
    
    %s

note: i18n-hint: An error message.
en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
sk: Projekt je v priečinku, ktorý je iba na čítanie.
    Nie je možné vytvoriť požadované dočasné súbory.

en: This is not an Audacity project file
sk: Toto nie je projektový súbor Audacity

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
sk: Tento projekt bol vytvorený v novej verzii Audacity. Musíte Audacity aktualizovať.

en: Unable to initialize the project file
sk: Nie je možné spustiť projektový súbor

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate inset or blockids.
en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
sk: Nie je možné pridať 'nastavenú' funkciu (nie je možné potvrdiť blokovania)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
sk: Projekt je iba na čítanie
    (Nie je možné pracovať s blokovými súbormi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
sk: Projekt je zamknutý
    (nie je možné pracovať so zablokovanými súbormi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
sk: Projekt je zaneprázdnený
    (nie je možné pracovať s blokovými súbormi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
sk: Projekt je poškodený
    (nie je možné pracovať s blokovými súbormi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
sk: Neznámy problém s povolením
    (nie je možné pracovať s blokovými súbormi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
sk: Chyba disku I/O.
    (nie je možné pracovať s blokovými súbormi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
sk: Nie je autorizovaný.
    (nie je možné pracovať s blokovými súbormi)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Unable to work with the blockfiles
sk: Nie je možné pracovať s blokovými súbormi

en: Total orphan blocks deleted %d
sk: Celkový počet odstránených osirelých blokov %d

en: Failed to rollback transaction during import
sk: Návrat transakcie počas importu sa nepodaril

en: Unable to attach destination database
sk: Nie je možné pripojiť cieľovú databázu

en: Unable to switch to fast journaling mode
sk: Nie je možné prepnúť do režimu rýchleho zápisu

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
sk: Nie je možné pripraviť príkaz pre projektový súbor:
    
    %s

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
sk: Priebeh

en: Failed to bind SQL parameter
sk: Nepodarilo sa viazať parameter SQL

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
sk: Aktualizácia projektového súboru zlihala.
    Nasledujúci príkaz zlihal:
    
    %s

en: Destination project could not be detached
sk: Cieľový projekt nebolo možné oddeliť

en: Copying Project
sk: Kopírovanie projektu

en: Error Writing to File
sk: Chyba pri zápise do súboru

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
sk: Audacity sa nepodarilo zapísať súbor %s.
    Možno je disk plný alebo naň nemožno zapisovať.
    Tipy na uvoľnenie miesta získate kliknutím na tlačidlo Pomocník.

en: Compacting project
sk: Údržba projektu

note: i18n-hint: The %02i is the project number, the %s is the project name.
en: [Project %02i] Audacity "%s"
sk: [Projekt %02i] Audacity „%s“

en: <untitled>
sk: <nepomenovaný>

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
sk: (Obnovené)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
sk: Súbor bol uložený použitím Audacity %s.
    Používate Audacity %s. Pokiaľ tento súbor chcete otvoriť, mali by ste prejsť na novšiu verziu programu.

en: Can't open project file
sk: Nemožno otvoriť súbor projektu

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
sk: Nepodarilo sa odstrániť automaticky uložené údaje z projektového súboru.

en: Unable to bind to blob
sk: Nie je možné vytvoriť väzbu na blob

en: Unable to parse project information.
sk: Nie je možné analyzovať informácie o projekte.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
sk: Otvorenie databázy projektu zlihalo. Je možné, že je to kvôli nedostatku miesta na vašom úložisku.

en: Saving project
sk: Ukladanie projektu

en: Error Saving Project
sk: Chyba uloženia projektu

en: Syncing
sk: Synchronizovanie

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
sk: Zlihalo otvorenie projektu. Možno je to kvôli nedostatku miesta na vašom úložisku.
    
    %s

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
sk: Zlihalo načítanie uložených automatických údajov. Môže to byť kvôli miestu na vašom úložisku.
    
    %s

en: Backing up project
sk: Zálohovanie projektu

en: Automatic database backup failed.
sk: Automatické zálohovanie databázy zlyhalo.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
sk: Tento súbor na obnovenie bol uložený verziou Audacity 2.3.0 alebo staršou verziou.
    Potrebujete túto verziu na obnovenie projektu.

en: Connection to project file is null
sk: Pripojenie k súboru projektu je nulové

en: Discarding undo/redo history
sk: Vymazať históriu návratu a obnovy

en: Created new project
sk: Vytvorený nový projekt

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
sk: Skupina rozšírení v %s bola zlúčená s predtým definovanou skupinou

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
sk: Položka rozšírenia v %s je v konflikte s predtým definovanou položkou a bola zahodená

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
sk: Položky rozšírenia v %s určujú konfliktné umiestnenia

en: Sample Track
sk: Vzorka Stopy

en: Writable Sample Track
sk: Vzorka stopi na zapísanie

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Help
sk: Nápoveda

en: &Preview
sk: &Ukážka

en: Dry Previe&w
sk: Ukážka &bez efektu

en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: Debu&g
sk: Ladeni&e

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: Beats
sk: Doby

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: Bar
sk: Takt

note: i18n-hint: The music theory "triplet"
en: Triplets
sk: Trioly

en: 1/2 (triplets)
sk: 1/2 (trioly)

en: 1/4 (triplets)
sk: 1/4 (trioly)

en: 1/8 (triplets)
sk: 1/8 (trioly)

en: 1/16 (triplets)
sk: 1/16 (trioly)

en: 1/32 (triplets)
sk: 1/32 (trioly)

en: 1/64 (triplets)
sk: 1/64 (trioly)

en: 1/128 (triplets)
sk: 1/128 (trioly)

en: Video frames
sk: Video snímky

en: Film frames (24 fps)
sk: Filmové snímky (24 fps)

en: NTSC frames (29.97 fps)
sk: NTSC snímky (29.97 fps)

en: NTSC frames (30 fps)
sk: NTSC snímky (30 fps)

en: CD frames
sk: CD snímky

en: Seconds && samples
sk: Sekundy && vzorky

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Deciseconds
sk: Desatiny

en: Centiseconds
sk: Stotiny

en: Milliseconds
sk: Milisekundy

en: Samples
sk: Vzorky

en: SQLite3 error
sk: chyba SQLite3

note: i18n-hint: database operation was successful
en: No error
sk: Žiadna chyba

note: i18n-hint: database operation has failed, but there is no specific reason
en: Generic error
sk: Všeobecná chyba

note: i18n-hint: database operation has failed due to the internal error
en: Internal logic error in SQLite
sk: Interná logická chyba v SQLite

note: i18n-hint: database operation has failed due to the permission error
en: Access permission denied
sk: Povolenie na prístup bolo zamietnuté

note: i18n-hint: database operation was aborted by the callback
en: Callback routine requested an abort
sk: Spätné volanie si vyžiadalo prerušenie

note: i18n-hint: database operation has failed because database is locked
en: The database file is locked
sk: Databázový súbor je zamknutý

note: i18n-hint: database operation has failed because table is locked
en: A table in the database is locked
sk: Tabuľka v databáze je zamknutá

note: i18n-hint: database operation has failed due to the lack of memory
en: A malloc() failed
sk: A malloc() zlihalo

note: i18n-hint: database operation has failed because database is read-only
en: Attempt to write a read-only database
sk: Pokus o vytvorenie databázy iba na čítanie

note: i18n-hint: database operation was interrupted
en: Operation terminated
sk: Operácia ukončená

note: i18n-hint: database operation has failed due to the I/O failure
en: I/O error occurred
sk: vyskytla sa chyba I/O

note: i18n-hint: database operation has failed due to the database corruption
en: The database disk image is malformed
sk: Obraz disku databázy je chybne vytvorený

note: i18n-hint: database operation has failed because the drive is full
en: Insertion failed because the drive is full
sk: Vkladanie zlihalo pre nedostatok miesta na disku

note: i18n-hint: database operation has failed because the file cannot be opened
en: Unable to open the database file
sk: Nie je možné otvoriť databázový súbor

note: i18n-hint: database operation has failed because the lock protocol has failed
en: Database lock protocol error
sk: Chyba protokolu uzamknutia databázy

note: i18n-hint: database operation has failed because the database schema has changed
en: The database schema changed
sk: Schéma databázy zmenená

note: i18n-hint: database operation has failed because the string or BLOB exceeds size limit
en: String or BLOB exceeds size limit
sk: Reťazec alebo BLOB prekračuje limit veľkosti

note: i18n-hint: database operation has failed due to the constraint violation
en: Abort due to constraint violation
sk: Prerušenie z dôvodu porušenia obmedzenia

note: i18n-hint: database operation has failed due to the data type mismatch
en: Data type mismatch
sk: Nesúlad typu údajov

note: i18n-hint: database operation has failed due to the library misuse
en: Library used incorrectly
sk: Nesprávne použitá knižnica

note: i18n-hint: database operation has failed because the large file support is disabled
en: The large file support is disabled
sk: Podpora veľkých súborov je zakázaná

note: i18n-hint: database operation has failed due to the authorization error
en: Authorization denied
sk: Autorizácia zamietnutá

note: i18n-hint: database operation has failed due to the format error
en: Not used
sk: Nepoužité

note: i18n-hint: database operation has failed because the parameter is out of range
en: 2nd parameter to sqlite3_bind out of range
sk: 2. parameter sqlite3_bind mimo rozsahu

note: i18n-hint: database operation has failed because the file opened is not a database file
en: File opened that is not a database file
sk: Otvorenie súboru, ktorý nie je databázovým súborom

note: i18n-hint: database operation has failed due to the unknown error
en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Cut/Copy/Paste
sk: Vystrihnúť/Kopírovať/Prilepiť

en: &Cut/Copy/Paste Toolbar
sk: panel nástrojov &vystrihnutia/kopírovania/prilepenia

en: Unable to determine
sk: Nemožno určiť

en: %s bytes
sk: %s bajtov

note: i18n-hint: Abbreviation for Kilo bytes
en: %s KB
sk: %s kB

en: Simplified
sk: Zjednodušený

en: System
sk: Systém

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
sk: Klasická

en: Dark
sk: Tmavá

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
sk: Vysoký kontrast

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
sk: Svetlá

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Themes written to:
      %s/*/%s.
sk: Témy zapísané na:
      %s/*/%s.

en: Audacity could not write file:
      %s.
sk: Audacity nemôže zapísať súbor:
      %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
sk: Audacity nemôže otvoriť súbor:
      %s
    pre zápis.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
sk: Audacity nemôže zapísať obrázky do súboru:
      %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
sk: Audacity nemôže nájsť súbor:
      %s.
    Motív sa nenačítal.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
sk: Audacity nemôže načítať súbor:
      %s.
    Pravdepodobne zlý png formát?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
sk: Audacity nemôže prečítať svoju predvolený motív.
    Nahláste prosím tento problém.

en: Couldn't read from file: %s
sk: Nie je možné načítať súbor: %s

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
sk: Žiadne z očakávaných súborov komponentov motívu
    neboli nájdené:
      %s.

en: Themes written to:
      %s/*/Components/.
sk: Témy zapísané do:
      %s/*/Components/.

en: Could not create directory:
      %s
sk: Nie je možné vytvoriť priečinok:
      %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
sk: Niektoré potrebné súbory v:
      %s
    už existujú. Prepísať?

en: Audacity could not save file:
      %s
sk: Audacity nemôže uložiť súbor:
      %s

en: Couldn't write to file: %s
sk: Nemožno zapisovať do súboru: %s

note: i18n-hint "Cee" means the C computer programming language
en: Themes as Cee code written to:
      %s/*%s.
sk: Témy ako Cee kód zapísané do:
      %s/*%s.

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
sk: Vlastná

en: Enable &Looping
sk: Povoliť s&lučku

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
sk: Časová stopa

en: Generic Track
sk: Všeobecná Stopa

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
sk: Chyba databázy.  Prepáčte, ale nevieme vám poskytnúť ďalšie údaje.

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
sk: Audio vstup: %d. Audio výstup: %d

en: VST Effects
sk: Efekty VST

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
sk: Pridá možnosť použiť efekty VST v Audacity.

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
sk: Nemožno vyhradiť pamäť pri načítaní súboru predvolieb.

en: Error Loading VST Presets
sk: Chyba načítania predvolieb VST

en: Unable to read presets file.
sk: Nemožno čítať súbor predvolieb.

en: Could not open file: "%s"
sk: Nemožno otvoriť súbor: "%s"

en: Error Saving VST Presets
sk: Chyba uloženia predvolieb VST

en: Error writing to file: "%s"
sk: Chyba zápisu do súboru: "%s"

en: Error Saving Effect Presets
sk: Chyba uloženia predvolieb efektov

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
sk: Tento súbor s parametrami bol uložený od %s. Pokračovať?

en: Confirm
sk: Potvrdiť

note: i18n-hint VST3 effect description string
en: SubCategories: %s
sk: Podkategórie: %s

en: VST3 Effects
sk: VST3 Efekty

en: Adds the ability to use VST3 effects in Audacity.
sk: Pridá možnosť použiť efekty VST3 v Audacity.

en: VST3 module error: %s
sk: Chyba modulu VST3: %s

en: Unable to apply VST3 preset file %s
sk: Nie je možné použiť súbor predvolieb VST3 %s

en: Failed to save VST3 preset to file
sk: Nepodarilo sa uložiť predvoľbu VST3 do súboru

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
sk: Perióda

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: New color scheme for spectrograms, Roseus is proper name of the color scheme
en: Color (Roseus)
sk: Farba (Ružovkastá)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Classic color scheme(from theme) for spectrograms
en: Color (classic)
sk: Farba (klasická)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Grayscale color scheme for spectrograms
en: Grayscale
sk: Sivý podklad

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Inverse grayscale color scheme for spectrograms
en: Inverse grayscale
sk: Obrátený sivý podklad

en: Frequencies
sk: Frekvencie

note: i18n-hint: the Reassignment algorithm for spectrograms
en: Reassignment
sk: Znovupriradenie

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
sk: Výška (EAC)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
sk: Maximálna frekvencia musí byť 100 Hz alebo viac

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
sk: Minimálna frekvencia musí byť aspoň 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
sk: Minimálna frekvencia musí byť menšia než maximálna frekvencia

en: The range must be at least 1 dB
sk: Rozsah musí byť aspoň 1 dB

en: The frequency gain cannot be negative
sk: Hlasitosť frekvencie nemôže byť záporná

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
sk: Hlasitosť frekvencie nemôže byť väčšia ako 60 dB/dec

note: i18n-hint: abbreviates amplitude
en: Linear (amp)
sk: Lineárna (amp)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Logarithmic (dB)
sk: Logaritmická (dB)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Linear (dB)
sk: Lineárna (dB)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
sk: -36 dB (plytký rozsah pre úpravy s vysokou amplitúdou)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
sk: -48 dB (PCM rozsah 8 bitových vzoriek)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
sk: -60 dB (PCM rozsah 10 bitových vzoriek)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
sk: -72 dB (PCM rozsah 12 bitových vzoriek)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
sk: -84 dB (PCM rozsah 14 bitových vzoriek)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
sk: -96 dB (PCM rozsah 16 bitových vzoriek)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
sk: -120 dB (približná hranica ľudského sluchu)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
sk: -145 dB (PCM rozsah 24 bitových vzoriek)

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
sk: Sekvencia má súbor bloku, ktorý presahuje maximum %s vzoriek na blok.
    Skrátené na túto maximálnu dĺžku.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
sk: Upozornenie - skrátenie predĺženého súboru bloku

en: Pre-processing
sk: Spracovanie

en: Rendering Clip
sk: Vykresľujem strih

en: &Multi-view
sk: &Viacnásobné zobrazenie

en: Resampling failed.
sk: Prevzorkovanie zlyhalo.

en: Wave Track
sk: Vlnová Stopa

en: There is not enough room available to paste the selection
sk: Na vloženie výberu nie je dostatok miesta

en: A track has a corrupted sample sequence.
sk: Stopa má poškodenú sekvenciu vzoriek.

en: There is not enough room available to expand the cut line
sk: Na rozšírenie oblasti vyrezania nie je k dispozícii dostatok priestoru

en: Show &Log...
sk: Zobraziť &záznamy...

en: More information about this error may be available %s.
sk: Ďalšie informácie o chybe môžu byť dostupné v %s.

en: here
sk: tu

en: Would you like to send a report to help us fix this issue?
sk: Chcete nám poslať toto hlásenie chyby, aby sme mohli vyriešiť tento problém ?

en: All reports are anonymous. See %s for more info.
sk: Všetky správy sú anonymné. Viac informácií nájdete v časti %s.

note: i18n-hint: Title of hyperlink to the privacy policy. This is an object of "See".
en: our Privacy Policy
sk: naša ochrana osobných údajov

en: Problem details
sk: Podrobnosti o probléme

en: Comments
sk: Komentáre

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
sk: Neodoslať

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
sk: Odoslať

en: Backwards
sk: Dozadu

en: Forwards
sk: Dopredu

note: i18n-hint verb
en: Close
sk: Zavrieť

en: Help on the Internet
sk: Nápoveda na internete

en: Local
sk: Lokálne

en: From Internet
sk: Na internete

en: Welcome!
sk: Vitajte!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
sk: Prehrávanie audia

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
sk: Nahrávanie audia

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
sk: Nahrávanie - výber nahrávacieho zariadenia

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
sk: Nahrávanie - výber zdroja nahrávania

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
sk: Nahrávanie - nastavenie úrovne nahrávania

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
sk: Úpravy a neaktívne položky ponuky

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
sk: Exportovanie audio súboru

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
sk: Ukladanie projektu Audacity

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
sk: Podpora pre ďalšie formáty

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
sk: Napáliť na CD

en: No Local Help
sk: Žiadna miestna pomoc

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg library]] to your computer.
sk: Audacity dokáže importovať nechránené súbory v mnohých ďalších formátoch (napríklad M4A a WMA, komprimované súbory WAV z prenosných rekordérov a zvuk z video súborov), ak si do počítača stiahnete a nainštalujete voliteľnú knižnicu [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg]].

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
sk: Taktiež môžete prečítať našu pomoc pre importovanie [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|súbory MIDI]] a stopy z [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CD]].

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
sk: Zdá sa, že manuál nie je nainštalovaný. Pozrite si, prosím, [[*URL*| manuál online]] alebo [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| stiahnuť manuál]].<br><br> Pre zobrazovanie manuálu vždy online, zmeňte "Umiestnenie manuálu" v predvoľbách rozhrania na "Internet".

en: Audacity Log
sk: Záznamy Audacity

en: &Save...
sk: &Uložiť...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
sk: &Zmazať

en: log.txt
sk: záznam.txt

en: Save log to:
sk: Uložiť záznam do:

en: Couldn't save log to file: %s
sk: Nemožno uložiť záznam do súboru: %s

en: Show Log for Details
sk: Zobraziť záznam pre detaily

en: Elapsed Time:
sk: Uplynulý čas:

en: Remaining Time:
sk: Zostávajúci čas:

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Are you sure you wish to cancel?
sk: Ste si istý, že to chcete zrušiť?

en: Confirm Cancel
sk: Potvrdiť zrušenie

en: Are you sure you wish to stop?
sk: Ste si istý, že to chcete zastaviť?

en: Confirm Stop
sk: Potvrdiť zastavenie

en: Are you sure you wish to close?
sk: Ste si istý, že to chcete zavrieť?

en: Confirm Close
sk: Potvrdiť zatvorenie

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
sk: Určený názov súboru nemôže byť skonvertovaný kvôli použitiu kódovania Unicode.

en: Specify New Filename:
sk: Určiť nový názov súboru:

en: Don't ask me again
sk: Neopýtaj sa ma znovu

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
sk: Súbor '%s' už existuje, naozaj ho chcete prepísať?

en: Please choose an existing file.
sk: Zvoľte, prosím, existujúci súbor.

en: File type:
sk: Typ súboru:

en: Select a directory
sk: Vybrať priečinok

en: Dialog
sk: Dialóg

en: Directory Dialog
sk: Dialóg priečinka

en: File Dialog
sk: Dialóg súboru

en: Error: %s at line %lu
sk: Chyba: %s na riadku %lu

en: Could not load file: "%s"
sk: Nie je možné nahrať súbor: "%s"

en: Could not parse XML
sk: Nepodarilo sa analyzovať XML

en: 1st Experimental Command...
sk: Prvý pokusný príkaz...

en: 2nd Experimental Command
sk: Druhý pokusný príkaz

en: AUP project files (*.aup)
sk: AUP projektové súbory (*.aup)

en: Couldn't import the project:
    
    %s
sk: Nepodarilo sa importovať projekt:
    
    %s

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to import an AUP project. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    Please verify that everything works as intended before saving.
sk: %s
    Táto funkcia nie je podporovaná vo verziách Audacity po 3.3.3.
    Tieto stereo stopy boli rozdelené na mono stopy.
    Pred uložením skontrolujte, či všetko funguje tak, ako má.

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
sk: Tento projekt bol uložený v programe Audacity vo verzii 1.0 alebo staršej. Formát je už
    zmenený a táto verzia programu Audacity nedokáže projekt importovať.
    
    Na aktualizáciu projektu použite verziu programu Audacity pred verziou 3.0.0 a potom
    ho môžete importovať pomocou tejto verzie programu Audacity.

en: Internal error in importer...tag not recognized
sk: Interná chyba v importéri...značka nebola rozpoznaná

en: Invalid project 'vpos' attribute.
sk: Neplatný atribút 'vpos' v projekte.

en: Invalid project 'h' attribute.
sk: Neplatný atribút 'h' projektu.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
sk: Neplatný atribút 'zoom' v projekte.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
sk: Neplatný atribút 'sel0' v projekte.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
sk: Neplatný atribút 'sel1' v projekte.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
sk: Neplatný atribút 'selLow' v projekte.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
sk: Neplatný atribút 'selHigh' v projekte.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
sk: Nemožno nájsť priečinok s údajmi projektu: "%s"

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
sk: Stopy MIDI sa nachádzajú v súbore projektu, ale toto zostavenie programu Audacity neobsahuje podporu MIDI a obchádza stopu.

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
sk: Aktívny projekt už má časovú stopu a jedna sa vyskytla v importovanom projekte, čím sa obišla importovaná časová stopa.

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
sk: Neplatný atribút sekvencie 'maxsamples'.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
sk: Neplatný atribút sekvencie 'formát vzorkovania'.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
sk: Neplatný atribút sekvencie 'numsamples'.

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
sk: Nie je možné analyzovať atribút 'začiatok' bloku krivky

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
sk: Chýba súbor projektu %s
    
    Namiesto neho bolo vložené ticho.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
sk: Chýbajúci alebo neplatný atribút simpleblockfile 'len'.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
sk: Chýbajúci alebo neplatný atribút 'len' silentblockfile.

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
sk: Chýba súbor alias %s
    
    Namiesto neho bolo vložené ticho.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
sk: Chýba alebo je neplatný atribút pcmaliasblockfile 'aliasstart'.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
sk: Chýba alebo je neplatný atribút pcmaliasblockfile 'aliaslen'.

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
sk: Chyba pri spracovaní %s
    
    Vkladanie ticha.

en: Failed to open %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť %s

en: Failed to seek to position %lld in %s
sk: Nepodarilo sa preskočiť na pozíciu %lld v %s

en: Unable to read %lld samples from %s
sk: Nie je možné načítať %lld vzoriek z %s

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Browse...
sk: Prehľadávať...

note: i18n-hint: show output on a graph
en: Show output
sk: Zobraziť výstup

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
sk: Údaje sa prenesú na štandardné hodnoty. "%f" používa názov súboru v okne exportu.

en: Program name appears to be missing.
sk: Zdá sa, že chýba názov programu.

en: "%s" couldn't be found.
sk: "%s“ sa nepodarilo nájsť.

en: Unable to locate "%s" in your path.
sk: Na vašej ceste sa nepodarilo nájsť „%s“.

note: i18n-hint files that can be run as programs
en: Executables
sk: Spustiteľné

en: Find path to command
sk: Nájsť cestu pre príkaz

en: (external program)
sk: (externý program)

en: Cannot export audio to %s
sk: Nemožno exportovať audio do %s

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
sk: Exportovanie zvoleného audia použitím príkazového riadku dekódovača

en: Exporting the audio using command-line encoder
sk: Exportovanie audia použitím príkazového riadku dekódovača

en: Command Output
sk: Výstupný príkaz

note: i18n-hint kbps abbreviates "thousands of bits per second" i18n-hint: kbps is the bitrate of the MP3 file, kilobits per second
en: %d kbps
sk: %d kbit/s

en: %.2f kbps
sk: %.2f kbit/s

en: Bit Rate
sk: Bitová rýchlosť

en: Quality (kbps)
sk: Kvalita (kb/s)

en: Compression
sk: Kompresia

en: Frame Duration
sk: Trvanie snímky

en: 2.5 ms
sk: 2,5 ms

en: Vbr Mode
sk: Režim Vbr

en: Off
sk: Vypnuté

en: On
sk: Zapnúť

en: Constrained
sk: Vynútené

en: Application
sk: Aplikácia

en: Low Delay
sk: Nízke oneskorenie

en: Cutoff
sk: Úroveň odrezania

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Narrowband
sk: Úzkopásmové

en: Mediumband
sk: Stredné pásmo

en: Wideband
sk: Širokopásmové

en: Super Wideband
sk: Extra širokopásmové

en: Fullband
sk: Celé pásmo

en: Open custom FFmpeg format options
sk: Otvoriť vlastné možnosti formátovania FFmpeg

en: Current Format:
sk: Súčasný formát:

en: Current Codec:
sk: Súčasný kodek:

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
sk: FFmpeg : CHYBA - Nemožno zistiť popis formátu pre súbor "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
sk: FFmpeg : CHYBA - Nemožno prideliť kontext výstupného formátu.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
sk: FFmpeg : CHYBA - Nemožno pridať audio tok do výstupného súboru "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
sk: FFmpeg : CHYBA - Nemožno otvoriť výstupný súbor "%s" na zápis. Kód chyby je %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
sk: FFmpeg : CHYBA - Nemožno zapísať hlavičky do výstupného súboru "%s". Kód chyby je %d.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
sk: FFmpeg nemôže nájsť audio kodek 0x%x.
    Podpora tohto kodeku pravdepodobne nebola skompilovaná.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
sk: Kodek nahlásil generickú chybu (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
sk: Kodek nahlásil neplatný parameter (EINVAL)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
sk: Nemožno otvoriť audio kodek "%s“ (0x%x)
    
     %s

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
sk: FFmpeg : CHYBA - Nemožno prideliť zásobník na čítanie z audia FIFO.

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write audio frame to output file.
sk: FFmpeg : CHYBA - Nie je možné zapísať poslednú audio snímku do výstupného súboru.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
sk: FFmpeg : CHYBA - Nemožno získať veľkosť zásobníka vzorky

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
sk: FFmpeg : CHYBA - Nemožno priradiť bajty pre zásobník vzoriek

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
sk: FFmpeg : CHYBA - Nemožno nastaviť audio snímku

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
sk: FFmpeg : CHYBA - zlyhalo kódovanie snímky

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
sk: FFmpeg : CHYBA - Príliš mnoho zvyšných údajov.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
sk: FFmpeg : CHYBA - Veľkosť výstupu audio snímky je priveľká.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
sk: Pre pokračovanie je požadovaný správne nakonfigurovaný FFmpeg.
    Môžete to nastaviť v Predvoľby/Knižnice.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
sk: Pokus o export %d kanálov, ale maximálny počet kanálov pre vybraný výstupný formát je %d

en: Exporting selected audio as %s
sk: Exportovanie vybraného audio ako %s

en: Exporting the audio as %s
sk: Exportovanie audia ako %s

en: Invalid sample rate
sk: Neplatná vzorkovacia frekvencia

en: Resample
sk: Prevzorkovať

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
sk: Vzorkovacia frekvencia projektu (%d) nie je podporovaná aktuálnym formátom
    výstupného súboru.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
sk: Kombinácia vzorkovacej frekvencie projektu (%d) a bitovej rýchlosti (%d kbit/s) nie je
    podporovaná aktuálnym formátom výstupného súboru.

en: You may resample to one of the rates below.
sk: Môžete je prevzorkovať na jednu z frekvencií uvedených nižšie.

en: Sample Rates
sk: Vzorkovacie frekvencie

en: Main
sk: Hlavný

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
sk: M4A (AAC) súbory (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
sk: AC3 súbory (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
sk: AMR (úzke pásmo) súbory (FFmpeg)

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
sk: Opus (OggOpus) súbory (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
sk: WMA (verzia 2) súbory (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
sk: Vlastný export FFmpeg

en: Estimate
sk: Odhad

en: 2-level
sk: 2-úrovňový

en: 4-level
sk: 4-úrovňový

en: 8-level
sk: 8-úrovňový

en: Full search
sk: Úplné vyhľadávanie

en: Log search
sk: Logické vyhľadávanie

en: Configure custom FFmpeg options
sk: Konfigurácia vlastných možností FFmpeg

en: Preset:
sk: Predvoľba:

en: Load Preset
sk: Načítať predvoľbu

en: Save Preset
sk: Uložiť predvoľbu

en: Delete Preset
sk: Odstrániť predvoľbu

en: Import Presets
sk: Importovať predvoľby

en: Export Presets
sk: Exportovať predvoľby

en: Format:
sk: Formát:

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
sk: Kodek:

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
sk: Nie všetky formáty a kodeky sú kompatibilné. Nie sú ani všetky kombinácie možností kompatibilné so všetkými kodekmi.

en: Show All Formats
sk: Zobraziť všetky formáty

en: Show All Codecs
sk: Zobraziť všetky kodeky

en: Formats
sk: Formáty

en: Codecs
sk: Kodeky

en: General Options
sk: Všeobecné nastavenia

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
sk: 3-písmenový jazykový kód podľa normy ISO 639
    voliteľný
    prázdne - automaticky

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Bit Reservoir
sk: Bitový zásobník

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
sk: Príznak kodeku (FOURCC)
    Voliteľné 
    prázdne - automaticky

en: Tag:
sk: Príznak:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
sk: Bitová rýchlosť (bitov/sekundu) - ovplyvňuje výslednú veľkosť súboru a kvalitu 
    Niektoré kodeky akceptujú len konkrétne hodnoty (128k, 192k, 256k, atď.) 
    0 - automaticky
    Odporúčané - 192000

en: Bit Rate:
sk: Bitová rýchlosť:

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
sk: Celková kvalita, používaná odlišne rôznymi kodekmi  
    Vyžadované pre vorbis 
    0 - automaticky 
    -1 - vypnuté (použite radšej bitovú rýchlosť)

en: Quality:
sk: Kvalita:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
sk: Vzorkovacia frekvencia (Hz)
    0 - nemení vzorkovaciu frekvenciu

en: Sample Rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
sk: Šírka pásma orezania audia (Hz) 
    Voliteľné 
    0 - automaticky

en: Cutoff:
sk: Orezanie:

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
sk: Profil AAC
    Nízka zložitosť - predvolené
    Väčšina hráčov nebude hrať nič iné ako LC

en: Profile:
sk: Profil:

en: FLAC options
sk: Možnosti FLAC

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
sk: Úroveň kompresie
    Vyžadované pre FLAC
    -1 - automaticky
    min - 0 (rýchle kódovanie, veľký výstupný súbor)
    max - 10 (pomalé kódovanie, malý výstupný súbor)

en: Compression:
sk: Kompresia:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
sk: Veľkosť snímky
    Voliteľné 
    0 - predvolené
    min - 16 
    max - 65535

en: Frame:
sk: Snímka:

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
sk: Presnosť koeficientovLPC
    Voliteľné 
    0 - predvolené 
    min - 1 
    max - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
sk: Metóda predvídania poradia
    Odhad - najrýchlejšia, nižšia kompresia
    Logické vyhľadávanie - najpomalšie, najlepšia kompresia
    Úplné vyhľadávanie - predvolené

en: PdO Method:
sk: Metóda PdO:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sk: Minimálne predvídanie poradia
    Voliteľné
    -1 - predvolené
    min - 0
    max - 32 (s LPC) alebo 4 (bez LPC)

en: Min. PdO
sk: Minimálne PdO

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sk: Maximálne predvídanie poradia
    Voliteľné
    -1 - predvolené
    min - 0
    max - 32 (s LPC) or 4 (bez LPC)

en: Max. PdO
sk: Maximálne PdO

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sk: Minimálne oddielové poradie - PtO
    Voliteľná
     -1 - predvolený
    min - 0
    max - 8

en: Min. PtO
sk: Minimálne PtO

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sk: Maximálne oddielové poradie - PtO
    Voliteľné
    -1 - predvolené
    min - 0
    max - 8

en: Max. PtO
sk: Maximálne PtO

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
sk: Použiť metódu Lineárne predvídateľného kódovania LPC

en: MPEG container options
sk: Možnosti kontajnera MPEG

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
sk: Maximálna bitová rýchlosť multiplexového toku
    Voliteľné
    0 - predvolené

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
sk: Frekvencia zmiešavania:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
sk: Veľkosť paketu
    Voliteľné
    0 - predvolené

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
sk: Veľkosť paketu:

en: You can't delete a preset without name
sk: Nemôžete vymazať predvoľbu bez názvu

en: Delete preset '%s'?
sk: Odstrániť predvoľbu '%s'?

en: Confirm Deletion
sk: Potvrdiť odstránenie

en: You can't save a preset without a name
sk: Nemožno uložiť predvoľbu bez názvu

en: Select xml file with presets to import
sk: Vyberte xml súbor s predvoľbami na import

en: No presets to export
sk: Žiadne predvoľby na export

en: Select xml file to export presets into
sk: Vyberte súbor xml, do ktorého chcete exportovať predvoľby

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
sk: Formát %s nie je kompatibilný s kodekom %s.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
sk: Nekompatibilný formát a kodek

en: Failed to guess format
sk: Nepodarilo sa odhadnúť formát

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
sk: Nepodarilo sa nájsť kodek

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
sk: FFmpeg bol nakonfigurovaný v Predvoľbách a úspešne načítaný predtým,
    ale tentokrát sa ho Audacity nepodarilo načítať pri štarte.
    
    Možno sa budete chcieť vrátiť do časti Predvoľby> Knižnice a prekonfigurovať to.

en: FFmpeg startup failed
sk: Spúšťanie FFmpeg zlyhalo

en: FFmpeg library not found
sk: Knižnica FFmpeg nebola nájdená

en: Locate FFmpeg
sk: Vyhľadať FFmpeg

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
sk: Audacity potrebuje súbor '%s' pre import a export audia cez FFmpeg.

en: Location of '%s':
sk: Umiestnenie '%s':

en: To find '%s', click here -->
sk: Pre nájdenie '%s', kliknite tu -->

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
sk: Pre získanie voľnej kópie FFmpeg, kliknite tu -->

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
sk: Stiahnuť

en: Only avformat.dll
sk: Len avformat.dll

en: Only libavformat.dylib
sk: Len libavformat.dylib

en: Only libavformat.so
sk: Len libavformat.so

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
sk: Kde je '%s'?

en: FFmpeg not found
sk: FFmpeg nenájdené

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
sk: Audacity sa pokúsilo použiť súbor FFmpeg na import zvukových súborov,
    ale knižnice sa nenašli.
    
    Ak chcete použiť import súboru FFmpeg, prejdite do ponuky Úpravy/Predvoľby/Knižnice
    pre stiahnutie alebo vyhľadanie knižnice FFmpeg.

en: Do not show this warning again
sk: Toto upozornenie viac nezobrazovať

en: FFmpeg Import/Export Library
sk: Knižnica import/export FFmpeg

en: No compatible FFmpeg library was found
sk: Žiadna kompatibilná knižnica FFmpeg nebola nájdená

en: FFmpeg Library Version:
sk: Verzia knižnice FFmpeg:

en: FFmpeg Library:
sk: Knižnica FFmpeg:

en: Loca&te...
sk: Loka&lizovať...

en: Dow&nload
sk: Stia&hnuť

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
sk: Audacity automaticky našiel vhodné knižnice FFmpeg.
    Aj tak ich chcete hľadať manuálne?

en: Success
sk: Úspešne

en: Error Saving FFmpeg Presets
sk: Chyba uloženia predvolieb FFmpeg

en: Overwrite preset '%s'?
sk: Prepísať predvoľbu '%s'?

en: Confirm Overwrite
sk: Potvrdiť prepísanie

en: Please select format before saving a profile
sk: Vyberte formát pred uložením profilu

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
sk: Vyberte kodek pred uložením profilu

en: Preset '%s' does not exist.
sk: Predvoľba '%s' neexistuje.

en: Replace preset '%s'?
sk: Nahradiť predvoľbu '%s'?

en: FFmpeg-compatible files
sk: Kompatibilné súbory FFmpeg

en: Try installing FFmpeg.
sk: Skúste nainštalovať FFmpeg.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
sk: Index[%02x] kodek[%s], jazyk[%s], bitová rýchlosť[%s], kanály[%d], trvanie[%d]

en: Bit Depth
sk: Bitová hĺbka

en: Level
sk: Úroveň

en: 0 (fastest)
sk: 0 (najrýchlejšie)

en: 8 (best)
sk: 8 (najlepšie)

en: FLAC Files
sk: FLAC súbory

en: FLAC export couldn't open %s
sk: Export FLAC nemohol otvoriť %s

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
sk: Inicializácia kódovača FLAC zlyhala
    Stav: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
sk: Exportovanie vybraného audio ako FLAC

en: Exporting the audio as FLAC
sk: Exportovanie audia ako FLAC

en: FLAC files
sk: Súbory FLAC

en: List of Files in basic text format
sk: Zoznam súborov v základnom textovom formáte

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
sk: Chybný posuv okna v LOF súboru.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
sk: Neplatné trvanie v LOF súboru.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
sk: MIDI stopy nemôžu mať individuálny posuv, to môžu iba audio súbory.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
sk: Chybný odsek stopy v LOF súbore.

en: Version
sk: Verzia

en: MP2 Files
sk: MP2 súbory

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
sk: Nemožno exportovať MP2 s touto vzorkovacou frekvenciou a bitovou rýchlosťou

en: Unable to open target file for writing
sk: Nemožno otvoriť cieľový súbor pre zápis

en: Exporting selected audio at %ld kbps
sk: Exportovanie vybraného audia pri %ld kbit/s

en: Exporting the audio at %ld kbps
sk: Exportovanie audia pri %ld kbit/s

en: 220-260 kbps (Best Quality)
sk: 220-260 kb/s (najlepšia kvalita)

en: 200-250 kbps
sk: 200 - 250 kb/s

en: 170-210 kbps
sk: 170-210 kb/s

en: 155-195 kbps
sk: 145-185 kb/s

en: 145-185 kbps
sk: 145-185 kb/s

en: 110-150 kbps
sk: 110-150 kb/s

en: 95-135 kbps
sk: 95-135 kb/s

en: 80-120 kbps
sk: 80-120 kb/s

en: 65-105 kbps
sk: 65-105 kb/s

en: 45-85 kbps (Smaller files)
sk: 45-85 kb/s (menšie súbory)

en: Extreme, 220-260 kbps
sk: Extrémna, 220-260 kbit/s

en: Standard, 170-210 kbps
sk: Štandardná, 170-210 kbit/s

en: Medium, 145-185 kbps
sk: Stredná, 145-185 kbit/s

en: Extreme
sk: Extrémny

en: Standard
sk: Štandardná

en: Medium
sk: Stredný

en: Bit Rate Mode
sk: Režim bitovej rýchlosti

en: Preset
sk: Predvoľba

en: Variable
sk: Premenlivá

en: Average
sk: Priemerná

en: Constant
sk: Konštantná

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
sk: Kvalita

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
sk: Vyhladať LAME

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
sk: Audacity potrebuje súbor %s na vytvorenie MP3.

en: Location of %s:
sk: Umiestnenie %s:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
sk: Pre nájdenie %s, kliknite sem -->

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
sk: Pre získanie voľnej kópie LAME, kliknite sem -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
sk: Kde je %s?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
sk: Pripájate knižnicu lame_enc.dll v%d.%d. Táto verzia nie je kompatibilná s Audacity %d.%d.%d.
    Stiahnite si, prosím, poslednú verziu knižnice 'LAME for Audacity'.

en: Only lame_enc.dll
sk: Iba lame_enc.dll

en: Only libmp3lame64bit.dylib
sk: Iba libmp3lame64bit.dylib

en: Only libmp3lame.dylib
sk: Iba libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so
sk: Iba libmp3lame.so

en: Primary shared object files
sk: Súbory primárne zdieľaných objektov

en: Extended libraries
sk: Rozšírené knižnice

en: Only libmp3lame.so.0
sk: Iba libmp3lame.so.0

en: MP3 Files
sk: MP3 súbory

en: Could not open MP3 encoding library!
sk: Nemožno otvoriť knižnicu kódovania MP3!

en: Could not initialize MP3 encoding library!
sk: Nemožno inicializovať MP3 enkódovaciu knižnicu!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
sk: Neplatná alebo nepodporovaná knižnica kódovania MP3!

en: Unable to initialize MP3 stream
sk: Nemožno inicializovať MP3 tok

en: Exporting selected audio with %s preset
sk: Exportovanie vybraného audia s %s predvoľbou

en: Exporting the audio with %s preset
sk: Exportovanie audia s %s predvoľbou

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
sk: Exportovanie vybraného audia s kvalitou VBR %s

en: Exporting the audio with VBR quality %s
sk: Exportovanie audia s kvalitou VBR %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
sk: Exportovanie vybraného audia pri %d kbit/s

en: Exporting the audio at %d Kbps
sk: Exportovanie audia pri %d kbit/s

en: Error %ld returned from MP3 encoder
sk: Chyba %ld vrátená z MP3 kódovača

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
sk: Vzorkovacia frekvencia projektu (%d) nie je podporovaná
    formátom súboru MP3.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
sk: Kombinácia projektovej vzorkovacej frekvencie (%d) a bitovej rýchlosti (%d kbit/s) nie je
    podporovaná formátom súboru MP3.

en: MP3 export library not found
sk: Exportná knižnica MP3 sa nenašla

en: (Built-in)
sk: (vstavané)

en: LAME MP3 Export Library
sk: Knižnica exportu LAME MP3

en: MP3 Library Version:
sk: Verzia knižnice MP3:

en: MP3 files
sk: Súbory MP3

en: Ogg Vorbis Files
sk: Súbory Ogg Vorbis

en: Unable to export - rate or quality problem
sk: Nemožno exportovať - problém s frekvenciou alebo kvalitou

en: Unable to export - problem initialising
sk: Nemožno exportovať - problém inicializácie

en: Unable to export - problem creating stream
sk: Nemožno exportovať - problém vytvárania toku

en: Unable to export - problem with packets
sk: Nemožno exportovať - problém s paketmi

en: Unable to export - problem with file
sk: Nemožno exportovať - problém so súborom

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
sk: Exportovanie vybraného audia ako Ogg Vorbis

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
sk: Exportovanie audia ako Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
sk: Súbory Ogg Vorbis

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
sk: Index [%02x] verzia [%d], kanály [%d], frekvencia [%ld]

en: Media read error
sk: Chyba čítania média

en: Not an Ogg Vorbis file
sk: Toto nie je súbor Ogg Vorgis

en: Vorbis version mismatch
sk: Neozodpovedajúca verzia Vorbis

en: Invalid Vorbis bitstream header
sk: Neplatná hlavička bitového toku Vorbis

en: Internal logic fault
sk: Interná logická chyba

en: no error
sk: žiadna chyba

en: invalid argument
sk: neplatný argument

en: buffer too small
sk: príliš malá vyrovnávacia pamäť

en: internal error
sk: vnútorná chyba

en: invalid packet
sk: neplatný paket

en: not implemented
sk: nie je implementovaný

en: invalid state
sk: neplatný stav

en: memory allocation has failed
sk: alokácia pamäte zlyhala

en: Auto
sk: Automatický

en: Maximum
sk: Maximálny

en: VBR Mode
sk: Režim Vbr

en: Optimize for
sk: Optimalizácia pre

en: Speech
sk: Reč

en: Buffer overflow in OGG packet
sk: Preplnenie vyrovnávacej pamäte v pakete OGG

en: Unable to write OGG page header
sk: Nie je možné zapísať hlavičku stránky OGG

en: Unable to write OGG page
sk: Nie je možné zapísať stránku OGG

en: Opus Files
sk: Súbory Opus

en: Unsupported sample rate
sk: Nepodporovaná vzorkovacia frekvencia

en: Exporting selected audio as Opus
sk: Exportovanie vybraného audia ako Opus

en: Exporting the audio as Opus
sk: Exportovať audio ako Opus

en: Unable to create Opus encoder
sk: Nie je možné vytvoriť kodér Opus

en: Unable to set bitrate
sk: Nie je možné nastaviť formát vzorkovania

en: Unable to set complexity
sk: Nie je možné nastaviť zložitosť

en: Unable to set bandwidth
sk: Nie je možné nastaviť šírku pásma

en: Unable to set VBR mode
sk: Nie je možné nastaviť režim VBR

en: Unable to set CVBR mode
sk: Nie je možné nastaviť režim CVBR

en: Unable to get lookahead
sk: Nie je možné získať náhľad

en: Failed to calculate correct preskip
sk: Nepodarilo sa vypočítať správny preskok

en: Failed to encode input buffer
sk: Nepodarilo sa zakódovať vstupný buffer

en: Opus files
sk: Súbory Opus

en: File has changed the number of channels in the middle.
sk: Súbor zmenil počet kanálov v strede.

en: IO error reading from file
sk: Chyba IO pri čítaní zo súboru

en: not an Opus file
sk: toto nie je súbor Opus

en: invalid header
sk: neplatná hlavička

en: unsupported version
sk: nepodporovaná verzia

en: invalid stream structure
sk: neplatná štruktúra toku

en: stream is not seekable
sk: nie je možné preskočiť tok

en: invalid timestamp
sk: neplatná časová značka

en: Failed to decode Opus file: %s
sk: Nepodarilo sa dekódovať súbor Opus: %s

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Header
sk: Hlavička

en: Other uncompressed files
sk: Ďalšie nekomprimované súbory

en: GSM 6.10 requires mono
sk: GSM 6.10 vyžaduje mono

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
sk: Formáty WAVEX a GSM 6.10 nie sú kompatibilné

en: Cannot export audio in this format.
sk: Audio nie je možné exportovať v tomto formáte.

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
sk: Pokúsili ste sa exportovať súbor WAV alebo AIFF, ktorý by bol väčší ako 4 GB.
    Audacity to nedokáže, export nebol uskutočnený.

en: Exporting the selected audio as %s
sk: Exportovanie vybraného audia ako %s

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
sk: Chyba pri zápise súboru %s (plný disk?).
    Oznam knižnice libsndfile: "%s"

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
sk: WAV, AIFF a ďalšie nekomprimované typy

en: Signed 8 bit PCM
sk: Podpísaná 8 bitová PCM

en: Signed 16 bit PCM
sk: Podpísané 16-bitové PCM

en: Signed 24 bit PCM
sk: Podpísaná 24 bitová PCM

en: Signed 32 bit PCM
sk: Podpísaná 32 bitová PCM

en: Unsigned 8 bit PCM
sk: Nepodpísaná 8-bitová PCM

en: 32 bit float
sk: 32 bitové na pohyblivej čiarke

en: 64 bit float
sk: 64 bitové na pohyblivej čiarke

en: Low Quality (Fast)
sk: Nízka kvalita (Rýchlo)

en: Normal Quality
sk: Normálna kvalita

en: High Quality (Slow)
sk: Vysoká kvalita (Pomaly)

en: Very High Quality (Slowest)
sk: Najvyššia kvalita (Najpomalšie)

en: Hybrid Mode
sk: Hybridný režim

en: Create Correction(.wvc) File
sk: Vytvorenie opravného súboru (.wvc)

en: WavPack Files
sk: Súbory WavPack

en: Unable to create target file for writing
sk: Nie je možné vytvoriť cieľový súbor na zápis

en: Exporting selected audio as WavPack
sk: Exportovanie vybraného audia ako WavPack

en: Exporting the audio as WavPack
sk: Exportovanie audia ako WavPack

en: WavPack files
sk: Súbory WavPack

en: Encountered %d errors decoding WavPack file!
sk: Vyskytlo sa %d chýb pri dekódovaní súboru WavPack!

en: &Nyquist Workbench...
sk: Pracovná plocha &Nyquist...

en: &Undo	Ctrl+Z
sk: &Späť	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
sk: &Vpred	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
sk: Vystrihn&úť	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
sk: &Kopírovať	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
sk: &Prilepiť	Ctrl+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
sk: Vyma&zať	Ctrl+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
sk: Vybrať v&šetko	Ctrl+A

en: &Find...	Ctrl+F
sk: &Nájsť...	Ctrl+F

en: &Matching Paren	F8
sk: &Prispôsobenie zátvoriek	F8

en: &Top S-expr	F9
sk: &Vrchol S-expr	F9

en: &Higher S-expr	F10
sk: &Vyšší S-expr	F10

en: &Previous S-expr	F11
sk: &Predošlý S-expr	F11

en: &Next S-expr	F12
sk: &Ďalší S-expr	F12

en: &Go to
sk: &Prejsť na

en: Select &Font...
sk: Vybrať &písmo...

en: Split &Vertically
sk: Rozdeliť &vertikálne

en: Split &Horizontally
sk: Rozdeliť &horizontálne

en: Show S&cript
sk: Zobraziť s&kript

en: Show &Output
sk: Zobraziť &výstup

en: &Large Icons
sk: &Veľké ikony

en: &Small Icons
sk: &Malé ikony

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: &Go	F5
sk: &Prejsť	F5

en: &Stop	F6
sk: &Zastaviť	F6

en: &About
sk: &O programe

en: Script
sk: Skript

note: i18n-hint noun
en: Output
sk: Výstup

en: Load Nyquist script
sk: Načítať Nyquist skript

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
sk: Nyquist skripty (*.ny)|*.ny|Lisp skripty (*.lsp)|*.lsp|Všetky súbory|*

en: Script was not saved.
sk: Skript nebol uložený.

en: Save Nyquist script
sk: Uložiť Nyquist skript

en: Find dialog
sk: Nájsť dialóg

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
sk: Galéria ikon Tango (ikony panela nástrojov)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
sk: (C) 2009 od Leland Lucius

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
sk: Externý modul Audacity, ktorý ponúka jednoduché prostredie (IDE) pre písanie efektov.

en: Nyquist Effect Workbench
sk: Pracovná plocha efektu Nyquist

en: No matches found
sk: Neboli nájdené žiadne zhody

en: Code has been modified. Are you sure?
sk: Kód bol zmenený. Ste si istý?

en: Untitled
sk: Nepomenovaný

en: Nyquist Effect Workbench -
sk: Pracovná plocha efektu Nyquist -

en: New
sk: Nový

en: New script
sk: Nový skript

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open script
sk: Otvorí skript

en: Save
sk: Uložiť

en: Save script
sk: Uloží skript

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save script as...
sk: Uloží skript ako...

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy to clipboard
sk: Kopíruje do schránky

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut to clipboard
sk: Vystrihne do schránky

en: Paste
sk: Prilepiť

en: Paste from clipboard
sk: Prilepí zo schránky

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
sk: Zmazať

en: Clear selection
sk: Zmaže výber

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select all text
sk: Vyberie celý text

en: Undo
sk: Späť

en: Undo last change
sk: Vráti poslednú zmenu

en: Redo
sk: Vpred

en: Redo previous change
sk: Obnoví predodošlú zmenu

en: Find
sk: Nájsť

en: Find text
sk: Vyhľadá text

en: Match
sk: Prispôsobiť

en: Go to matching paren
sk: Prejde na prispôsobenie zátvoriek

en: Top
sk: Vrchol

en: Go to top S-expr
sk: Prejde na vrchol S-expr

en: Up
sk: Hore

en: Go to higher S-expr
sk: Prejde vyšší S-expr

en: Previous
sk: Predošlý

en: Go to previous S-expr
sk: Prejde na predošlý S-expr

en: Next
sk: Ďalší

en: Go to next S-expr
sk: Prejde na ďalší S-expr

note: i18n-hint noun
en: Start
sk: Začiatok

en: Start script
sk: Spustí skript

en: Stop script
sk: Zastaví skript

en: Waiting for audio.com
sk: Čakám na audio.com

en: An action on audio.com is required before you can continue. You can cancel this operation.
sk: Pred pokračovaním je potrebné vykonať akciu na stránke audio.com. Túto operáciu môžete zrušiť.

en: Save to audio.com
sk: Uložiť na audio.com

en: Generating audio preview...
sk: Generovanie audio ukážky...

en: Open from audio.com
sk: Otvoriť z audio.com

en: Synchronizing project
sk: Synchronizovanie projektu

en: Previews can be updated only for Cloud projects
sk: Ukážky je možné aktualizovať len pre cloudové projekty

en: Save &To Cloud...
sk: Uložiť na &cloud...

en: &Update Cloud Audio Preview
sk: Aktualizovať &ukážku audio cloudu

en: Open Fro&m Cloud...
sk: Ot&voriť z  Cloudu...

en: S&hare Audio...
sk: Zd&ieľať audio...

en: Account
sk: Účet

en: Export behavior
sk: Správanie exportu

en: S&how 'How would you like to export?' dialog
sk: Z&obraziť 'Ako chcete exportovať?' dialóg

en: Save behavior
sk: Správanie uloženia

en: Always &ask
sk: Vždy sa o&pýtať

en: Always &save to cloud
sk: Vždy uložiť na &cloud

en: Always save to the co&mputer
sk: Vždy uložiť na počí&tač

en: Temporary Cloud files directory
sk: Priečinok dočasných cloudových súborov

en: &Location:
sk: &Umiestnenie:

en: &Browse...
sk: &Prehľadávať...

en: days
sk: dni

en: &Remove temporary files after:
sk: Odst&rániť dočastné súbory po:

en: Preferences for Cloud
sk: Nastavenia pre Cloud

en: Choose a location to place the temporary directory
sk: Zvoľte umiestnenie pre uloženie dočasného priečinka

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
sk: Adresár dočasných súborov nemôže byť na jednotke FAT.

en: Cannot set the preference.
sk: Nie je možné nastaviť nastavenia.

en: Failed.
sk: Nepodarilo sa.

en: Syncing to audio.com... (%d%%)
sk: Synchronizovanie s audio.com... (%d%%)

en: Project is syncing with audio.com. Do you want to stop the sync process?
sk: Projekt sa synchronizuje so stránkou audio.com. Chcete zastaviť synchronizáciu?

en: Waiting for space to free up
sk: Čakám na uvoľnenie miesta

en: Once you have made storage space available on audio.com, click Retry.
sk: Po sprístupnení úložného priestoru na stránke audio.com kliknite na tlačidlo znovu.

en: Share Audio
sk: Zdieľať audio

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that opens Share Audio dialog
en: &Share Audio Toolbar
sk: Panel nástrojov na &zdieľanie

en: You are not signed in
sk: Nie ste prihlásený/á

en: Sign in
sk: Prihlásiť

en: Don't show this again
sk: Toto upozornenie viac nezobrazovať

note: i18n-hint: A title that is shown on the first project save that allows the user to select Cloud or local save.
en: How would you like to save?
sk: Ako chcete uložiť?

en: Save to the Cloud (free)
sk: Uložiť na Cloud (zadarmo)

en: Your project is backed up privately on audio.com. You can access your work from any device and collaborate on your project with others. Cloud saving is free for a limited number of projects.
sk: Váš projekt je súkromne zálohovaný na stránke audio.com. K svojej práci môžete pristupovať z ľubovoľného zariadenia a spolupracovať na svojom projekte s ostatnými.

en: &Save to Cloud
sk: Uložiť na &Cloud

en: On your computer
sk: Na vašom počítači

en: Files are saved on your device.
    Note: To export MP3 and WAV files, use File > Export Audio instead.
sk: Súbory sú uložené v zariadení.
    Poznámka: Ak chcete exportovať súbory MP3 a WAV, použite namiesto toho položku Súbor > Exportovať zvuk.

en: Save to &computer
sk: Uložiť na &počítač

en: &Remember my choice and don't show again
sk: &Zapamätať môj výber a nepýtať sa znovu

note: i18n-hint: A title that is shown on export that allows the user to select Cloud or local export.
en: How would you like to export?
sk: Ako chcete exportovať?

en: Share to audio.com
sk: Zdieľať na audio.com

en: Uploads an uncompressed audio file and generates a shareable link. This link allows others to download the file in either .wav or .mp3 format.
sk: Nahrá nekomprimovaný zvukový súbor a vygeneruje odkaz na zdieľanie. Tento odkaz umožňuje ostatným stiahnuť súbor vo formáte .wav alebo .mp3.

en: &Share to audio.com
sk: &Zdieľať na audio.com

en: Export MP3s, WAVs, FLACs and other formats to your computer.
sk: Exportovať MP3, WAV, FLAC a ostatné typy súborov na váš počítač.

en: Export to &computer
sk: Exportovať do &počítača

en: &Don't show again
sk: Toto viac &nezobrazovať

en: Project Name
sk: Meno projektu

en: Private
sk: Súkromné

en: Unlisted
sk: Nezaradené

en: Public
sk: Verejné

en: Save to computer...
sk: Uložiť na počítač...

en: We encountered an issue syncing your file
sk: Narazili sme na problém pri synchronizácii vášho súboru

en: Don't worry, your changes will be saved to a temporary location and will be synchronized to your cloud copy when your internet connection resumes.
sk: Nemajte obavy, vaše zmeny sa uložia do dočasného umiestnenia a po obnovení internetového pripojenia sa synchronizujú s vašou cloudovou kópiou.

en: Log in to audio.com to proceed.
sk: Ak chcete pokračovať, prihláste sa na audio.com.

en: Link account
sk: Prepojiť účet

en: We were unable to link your account. Please try again.
sk: Nemôžeme prepojiť váš účet. Skúste to neskôr prosím.

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Try again
sk: &Skúsiť znovu

en: Account linked successfully!
sk: Účet úspešne prepojený!

en: Enter token to link your account
sk: Vlož token pre prepojenie vášho účtu

en: C&ontinue
sk: &Pokračovať

en: L&ink audio.com account...
sk: P&repojiť audio.com účet...

en: Continue
sk: Pokračovať

en: This project is no longer saved to the Cloud
sk: Tento projekt sa už neukladá do cloudu

en: This project was removed from audio.com and therefore cannot be saved at this time.
sk: Tento projekt bol odstránený zo služby audio.com a preto ho v súčasnosti nie je možné  uložiť.

en: You can either save it to the Cloud as a new project, or save it to your computer.
sk: Môžete ho uložiť do služby Cloud ako nový projekt alebo ho uložiť do počítača.

en: Save to computer
sk: Uložiť do počítača

en: Save to Cloud
sk: Uložiť na Cloud

en: Your project storage limit has been reached.
sk: Limit úložiska vášho projektu bol dosiahnutý.

en: You may need to remove older projects to make space available. For more options, visit audio.com
sk: Možno bude potrebné odstrániť staršie projekty, aby sa uvoľnilo miesto. Ďalšie možnosti nájdete na stránke audio.com

en: You can also save this project locally to avoid losing changes.
sk: Tento projekt môžete uložiť aj lokálne, aby ste predišli strate zmien.

en: Visit audio.com
sk: Navštíviť audio.com

en: Project version conflict detected
sk: Zistený konflikt verzií projektu

en: There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Saving this project will replace it as the newest version instead.
sk: Na stránke Audio.com je novšia verzia tohto projektu Audacity. Uloženie tohto projektu ho nahradí najnovšou verziou.

en: Save this project
sk: Uložiť tento projekt

en: Discard and open latest version
sk: Zahodiť a otvoriť najnovšiu verziu

en: Project contains unsaved changes. There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Discarding changes will open the latest version instead.
sk: Projekt obsahuje neuložené zmeny. Na stránke Audio.com je k dispozícii novšia verzia tohto projektu Audacity. Odstránením zmien sa namiesto toho otvorí najnovšia verzia.

en: Open local project
sk: Otvoriť miestny projekt

en: Cloud project conflict
sk: Konflikt v rámci projektu na Cloude

en: You are attempting to open a new active version of this project when there is already one open. Please select which version you wish to remain open.
sk: Pokúšate sa otvoriť novú aktívnu verziu tohto projektu, hoci jedna už je otvorená. Vyberte, ktorá verzia má zostať otvorená.

en: Keep currently open version
sk: Ponechať aktuálne otvorenú verziu

en: Open new version
sk: Otvoriť novú verziu

en: Open from Cloud
sk: Otvoriť verziu z cloudu

en: less than 1 minute
sk: menej než 1 minútu

en: one minutes ago | %d minutes ago
sk[0]: pred minútou
sk[1]: pred %d minútami
sk[2]: pred %d minútami
sk[3]: pred %d minútami

en: one hour ago | %d hours ago
sk[0]: pred jednou hodinou
sk[1]: pred %d hodinami
sk[2]: pred %d hodinami
sk[3]: pred %d hodinami

en: Modified
sk: Zmenený

en: Failed to authorize account
sk: Nepodarilo sa autorizovať účet

en: Loading projects list...
sk: Načítavanie zoznamu projektov...

en: Failed to get projects list
sk: Nepodarilo sa získať zoznam projektov

en: Cloud saved projects
sk: Uložené projekty na Cloude

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Prev
sk: Predchádzajúci

en: View in audio.com
sk: Zobraziť na audio.com

en: Page %d of %d
sk: Strana %d z %d

en: Anyone will be able to listen to this audio.
sk: Každý bude môcť vypočuť si tento audio súbor.

en: Only you and people you share a link with will be able to listen to this audio.
sk: Iba ľudia, s ktorými zdieľate tento odkaz majú prístup k tomuto audio súboru.

en: Are you sure you want to cancel?
sk: Naozaj chcete zrušiť?

en: Cancel upload to Audio.com
sk: Zrušiť nahrávanie na audio.com

en: Uploading audio...
sk: Nahrávanie audia...

en: We are unable to upload this file. Please try again and make sure to link to your audio.com account before uploading.
sk: Nemôžeme nahrať váš súbor. Prosím, skúste to znovu a uistite sa, že váš účet audio.com je prepojený pred nahrávaním súboru.

en: Upload error
sk: Chyba pri nahrávaní

en: We are unable to prepare this file for uploading.
sk: Nemôžeme pripraviť tento súbor na nahratie.

en: Finalizing upload...
sk: Dokončenie  nahrávania...

en: Track Title
sk: Názov stopy

en: Preparing audio...
sk: Pripravuje sa audio...

en: You are not authorized to access this project.
sk: Nemáte oprávnenie na prístup k tomuto projektu.

en: You tried to access a project that has expired.
sk: Pokúšate sa otvoriť projekt, ktorý expiroval.

en: Audacity had trouble connecting to the server.
sk: Audacity má problém s pripojením sa na server.

en: The project is too large to upload. Please save it to your computer instead.
sk: Projekt je príliš veľký na nahratie. Namiesto toho si ho uložte do počítača.

en: You don't have access to this project.
sk: Nemáte prístup k tomuto projektu.

en: The project could not be found.
sk: Projekt sa nenašiel.

en: The server responded with something Audacity could not understand.
sk: Server odpovedal niečím, čomu Audacity nerozumel.

en: Audacity encountered an internal error.
sk: Audacity narazil na vnútornú chybu.

en: Audio.com encountered an internal error.
sk: Audio.com narazila na vnútornú chybu.

en: Audacity encountered an unknown error.
sk: Audacity narazil na neznámu chybu.

en: Sync failed
sk: Synchronizácia sa nepodarila

en: Error details:
    %s
sk: Informácie o chybe:
    %s

en: Syncing your project
sk: Synchronizovanie vášho projektu

en: The project will sync in background while you work. You can check the sync status on the bottom right corner of Audacity at any time
sk: Projekt sa bude počas práce synchronizovať na pozadí. Stav synchronizácie môžete kedykoľvek skontrolovať v pravom dolnom rohu aplikácie Audacity

en: Success!
sk: Úspešne!

en: All saved changes will now update to the cloud. You can manage this file from your uploaded projects page on audio.com
sk: Všetky uložené zmeny sa teraz aktualizujú do cloudu. Tento súbor môžete spravovať na stránke nahraných projektov na stránke audio.com

en: Done
sk: Hotovo

en: Cloud project incomplete
sk: Cloudový projekt nie je dokončený

en: The latest version of this project was not fully uploaded to audio.com. You can load the last complete version instead.
sk: Posledná verzia tohto projektu nebola úplne nahraná na stránku audio.com. Namiesto toho môžete nahrať poslednú kompletnú verziu.

en: Load latest
sk: Načítať posledný

en: No version of this project has been fully uploaded to audio.com. It cannot be loaded.
sk: Žiadna verzia tohto projektu nebola v plnom rozsahu nahraná na stránku audio.com. Nie je možné ju načítať.

en: You have canceled this upload to audio.com
sk: Zrušili ste nahrávanie na audio.com

en: Retry
sk: Znovu

en: An action on audio.com is required before you can continue. Once you are done with it, click Retry
sk: Pred pokračovaním je potrebné vykonať akciu na stránke audio.com. Po jej dokončení kliknite na tlačidlo Znovu

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
sk: Čas uloženia exportovaných Allegro (.gro) súborov v:

en: Please select only one Note Track at a time.
sk: Vyberte, prosím, súčasne iba jednu notovú stopu.

en: Please select a Note Track.
sk: Vyberte, prosím, notovú stopu.

en: Export MIDI As:
sk: Exportovať MIDI ako:

en: MIDI file
sk: Súbor MIDI

en: Allegro file
sk: Súbor Allegro

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
sk: Vybrali ste názov súboru s neznámou príponou súboru. 
    Chcete pokračovať?

en: Export MIDI
sk: Exportovať MIDI

en: Export MI&DI...
sk: Exportovať MI&DI...

en: Imported MIDI from '%s'
sk: Importované MIDI z '%s'

en: Import MIDI
sk: Importovať MIDI

en: Could not open file %s: Filename too short.
sk: Nemožno otvoriť súbor %s: Názov súboru je príliš krátky.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
sk: Nemožno otvoriť súbor %s: Nesprávny typ súboru.

en: Could not open file %s.
sk: Nemožno otvoriť súbor %s.

en: Select a MIDI file
sk: Vyberať súbor MIDI

en: MIDI and Allegro files
sk: MIDI a Allegro súbory

en: MIDI files
sk: Súbory MIDI

en: Allegro files
sk: Súbory Allegro

en: No revision identifier was provided
sk: Nebol poskytnutý žiadny identifikátor revízie

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, system administration
sk: %s, správa systému

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, co-founder and developer
sk: %s, spoluzakladateľ a vývojár

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, designer
sk: %s, dizajnér

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer
sk: %s, vývojár

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer and support
sk: %s, vývojár a podpora

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support
sk: %s, dokumentácia a podpora

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, QA tester, documentation and support
sk: %s, tester QA, dokumentácia a podpora

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support, French
sk: %s, dokumentácia a podpora, francúzština

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, quality assurance
sk: %s, testovanie kvality

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, accessibility advisor
sk: %s, poradca pre prístupnosť

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphic artist
sk: %s, grafický umelec

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, composer
sk: %s, skladateľ

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, Nyquist plug-ins
sk: %s, rozšírenia Nyquist

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, web developer
sk: %s, webový vývojár

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphics
sk: %s, grafik

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, effects presets
sk: %s, predvoľby efektov

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
sk: %s (vrátane %s, %s, %s, %s a %s)

note: i18n-hint: information about the program
en: About %s
sk: O programe %s

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
sk: %s bezplatný viacplatformový softvér s otvoreným zdrojom na nahrávanie a úpravu zvukov.

en: Credits
sk: Spolupracovali

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s Team Members
sk: Členovia tímu %s

en: Emeritus:
sk: Bývalí:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: Distinguished %s Team members, not currently active
sk: Významní členovia tímu %s, momentálne neaktívni

en: Contributors
sk: Prispievatelia

en: Website and Graphics
sk: Webová stránka a grafika

en: Translators
sk: Prekladatelia

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s includes code from the following projects:
sk: %s obsahuje kód nasledujúcich projektov:

en: Special thanks:
sk: Špeciálne poďakovanie:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s website:
sk: %s webstránka:

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for first and third %s, and a "copyright" symbol for the second
en: %s software is copyright %s 1999-2024 %s Team.
sk: %s softvér je chránený autorskými právami %s 1999-2024 %s Team.

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for %s
en: The name %s is a registered trademark.
sk: Názov %s je registrovaná ochranná známka.

en: Build Information
sk: Informácie o zostave

en: Enabled
sk: Povolené

note: i18n-hint: Information about when audacity was compiled follows
en: The Build
sk: Zostava

en: Program build date:
sk: Dátum zostavy programu:

en: Commit Id:
sk: Id záväzku:

en: Debug build (debug level %d)
sk: Ladenie zostavy (úroveň ladenia %d)

en: Release build (debug level %d)
sk: Uvoľnená zostava (úroveň ladenia %d)

en: %s, 64 bits
sk: %s, 64 bitov

en: %s, 32 bits
sk: %s, 32 bitov

en: Build type:
sk: Typ zostavy:

en: Compiler:
sk: Kompilátor:

note: i18n-hint: The directory audacity is installed into (on *nix systems)
en: Installation Prefix:
sk: Predčíslie inštalácie:

en: Cache folder:
sk: Priečinok vyrovnávacej pamäte:

en: Settings folder:
sk: Priečinok s nastaveniami:

en: Data folder:
sk: Priečinok údajov:

en: State folder:
sk: Stavový priečinok:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
sk: Základné knižnice

en: Cross-platform GUI library
sk: Viac platformová GUI knižnica

en: Audio playback and recording
sk: Audio prehrávanie a nahrávanie

en: Sample rate conversion
sk: Prevod vzorkovacej rýchlosti

en: File Format Support
sk: Podpora formátov súborov

en: MP3 Import
sk: Importovanie MP3

note: i18n-hint: LAME is the codec name. This name should not be translated
en: MP3 Export
sk: Exportovanie MP3

note: i18n-hint: Opus is the codec name. This name should not be translated
en: Opus Import and Export
sk: Import a Export Opus

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
sk: Import a export Ogg Vorbis

en: ID3 tag support
sk: Podpora ID3 značiek

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
sk: Import a export FLAC

en: MP2 export
sk: Export MP2

en: FFmpeg Import/Export
sk: Import/export FFmpeg

en: Features
sk: Vzhľad

en: Plug-in support
sk: Podporné rozšírenie

en: Sound card mixer support
sk: Podpora zmiešavača zvukovej karty

en: Pitch and Tempo Change support
sk: Podpora zmeny výšky tónu a tempa

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
sk: Podpora zmeny extrémnych výšok a tempa

[ctx: about dialog]
en: Legal
sk: Pravidlá

en: GPL License
sk: Licencia GPL

[ctx: about dialog]
note: i18n-hint: For "About Audacity...": Title for Privacy Policy section
en: PRIVACY POLICY
sk: Ochrana osobných údajov

en: App update checking and error reporting require network access. These features are optional.
sk: Kontrolovanie aktualizácie a nahlásenie chyby vyžaduje pripojenie na internet. Tieto funkcie sú voliteľné.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "our Privacy Policy"
en: See %s for more info.
sk: Ďalšie informácie nájdete v %s.

en: Click and drag to define a looping region.
sk: Kliknite a ťahajte pre definíciu oblasti slučky.

en: Timeline actions disabled during recording
sk: Počas nahrávania sú zakázané akcie časovej osi

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
sk: Kliknite a ťahajte pre prispôsobenie, dvojklik pre vynulovanie

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Playhead
sk: Nahrávacia/Prehrávacia hlava

en: Timeline
sk: Časová os

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
sk: Kliknite alebo ťahajte pre začatie vyhľadávania

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
sk: Kliknite alebo ťahajte pre začatie pretáčania

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
sk: Kliknite a posúvajte pre pretáčanie. Kliknite a ťahajte pre vyhľadávanie.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
sk: Posúvajte pre vyhľadávanie

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Scrub
sk: Posúvajte pre pretáčanie

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
sk: Ťahajte pre vyhľadávanie. Uvoľnite pre ukončenie vyhľadávania.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
sk: Ťahajte pre vyhľadávanie. Uvoľnite a posúvajte pre pretáčanie.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
sk: Posúvajte pre pretáčanie. Ťahajte pre vyhľadávanie.

en: Quick-Play disabled
sk: Rýchle prehranie zakázané

en: Quick-Play enabled
sk: Rýchle prehranie povolené

en: Timeline Options
sk: Možnosti časovej osi

en: Minutes and Seconds
sk: Minuty a Sekundy

en: Beats and Measures
sk: Doby a takty

en: Setting a loop region also makes an audio selection
sk: Nastavením oblasti slučky sa vykoná aj výber zvuku

note: i18n-hint Clear is a verb
en: Clear Loop
sk: Vymazať Slučku

en: Set Loop To Selection
sk: Nastaviť slučku na výber

en: Scroll view to playhead
sk: Posunutie zobrazenia na hlavičku prehrávania

en: Continuous scrolling
sk: Priebežné posúvanie

en: Failed to remove %s
sk: Zlyhalo odstránenie %s

en: Failed!
sk: Zlyhanie!

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
sk: %s nenájdený.
    
    Záznam bol odstránený zo zoznamu nedávnych súborov.

en: Audacity is starting up...
sk: Spúšťa sa Audacity...

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
sk: Spustenie knižnice SQLite zlihalo. Audacity nemôže pokračovať.

en: Block size must be within 256 to 100000000
sk: Veľkosť bloku musí byť medzi 256 až 100000000

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
sk: &Nový

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
sk: &Otvoriť...

en: Open &Recent...
sk: Otvoriť &nedávne...

en: &About Audacity...
sk: &O programe Audacity...

en: &Preferences...
sk: &Nastavenia...

en: &File
sk: &Súbor

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
sk: Audacity nenašlo bezpečné miesto pre umiestnenie dočasných súborov.
    Audacity potrebuje miesto, kde automatické čistiace programy nezmažú dočasné súbory.
    Prosím zadajte správny priečinok v dialógu predvolieb.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
sk: Audacity nenašlo umiestnenie pre uloženie dočasných súborov.
    Prosím zadajte správny priečinok v dialógu predvolieb.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
sk: Audacity sa teraz vypne. Spustite, prosím, Audacity znovu pre použitie nového dočasného priečinka.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
sk: Súčasne spustené dve kópie Audacity môžu zapríčiniť
    stratu údajov alebo pád vášho systému.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
sk: Audacity nemôže zamknúť priečinok pre dočasné súbory.
    Je možné, že tento priečinok práve používa iná kópia Audacity.

en: Do you still want to start Audacity?
sk: Stále ešte chcete spustiť Audacity?

en: Error Locking Temporary Folder
sk: Chyba uzamykania dočasného priečinka

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
sk: Systém rozpoznal ďalšiu spustenú kópiu Audacity.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
sk: Použite príkazy Nový alebo Otvoriť v aktuálne spustenom Audacity
    procese pre otvorenie viacero projektov súčasne.

en: Audacity is already running
sk: Audacity je už spustené

en: Unable to create shared memory segment.
    
    error code=%d : "%s".
sk: Nie je možné vytvoriť segment zdieľanej pamäte.
    
    error code=%d : "%s".

en: Audacity Startup Failure
sk: Zlyhanie pri spustení Audacity

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sk: Nepodarilo sa získať signál.
    
    Je to pravdepodobne spôsobené nedostatkom zdrojov
    a môže byť potrebný reštart.

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť signál.
    
    Je to pravdepodobne spôsobené nedostatkom zdrojov
    a môže byť potrebný reštart.

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sk: Nepodarilo sa získať prístup k zamknutému signálu.
    
    Je to pravdepodobne spôsobené nedostatkom zdrojov
    a môže byť potrebný reštart.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sk: Nepodarilo sa získať serverový signál.
    
    Je to pravdepodobne spôsobené nedostatkom zdrojov
    a môže byť potrebný reštart.

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
sk: Spustenie Audacity IPC servera zlihalo.
    
    Je to pravdepodobne spôsobené nedostatkom zdrojov
    a môže byť potrebný reštart.

en: An unrecoverable error has occurred during startup
sk: Počas spúšťania sa vyskytla neodstrániteľná chyba

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
sk: nastaví maximálnu veľkosť bloku disku v bajtoch

note: i18n-hint: brief help message for Audacity's command-line options A journal contains a sequence of user interface interactions to be repeated "log," "trail," "trace" have somewhat similar meanings
en: replay a journal file
sk: prehrať súbor záznamov

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
sk: táto pomocná správa

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
sk: spustí vlastnú diagnostiku

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
sk: zobrazí verziu Audacity

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
sk: názov zvukového alebo projektového súboru

note: i18n-hint: This option is used to handle custom URLs in Audacity
en: Handle 'audacity://' url
sk: Spracovanie 'audacity://' url

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
sk: Súbory projektu Audacity (.aup3) v súčasnosti nie sú 
    spojené s programom Audacity. 
    
    Priradiť ich, aby sa otvorili po dvojitom kliknutí?

en: Audacity Project Files
sk: Projektové súbory Audacity

en: Audacity Configuration Error
sk: Chyba konfigurácie Audacity

en: The following configuration file could not be accessed:
    
    	%s
    
    This could be caused by many reasons, but the most likely are that the disk is full or you do not have write permissions to the file. 
    
    You can attempt to correct the issue and then click "Retry" to continue.
    
    If you choose to "Quit Audacity", your project may be left in an unsaved state which will be recovered the next time you open it.
sk: K nasledujúcemu konfiguračnému súboru sa nepodarilo získať prístup:
    
    	%s
    
    Toto môže byť spôsobené mnohými príčinami, ale najpravdepodobnejšie je, že disk je plný alebo nemáte práva na zápis do súboru. 
    
    Môžete sa pokúsiť problém odstrániť a potom pokračovať kliknutím na tlačidlo "Retry".
    
    Ak zvolíte možnosť "Ukončiť Audacity", váš projekt môže zostať v neuloženom stave, ktorý sa obnoví pri ďalšom otvorení.

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Quit Audacity
sk: &Ukončiť Audacity

en: &Retry
sk: &Znovu

en: Configure Project from Music File
sk: Konfigurácia projektu z hudobného súboru

en: Automatic Music Configuration
sk: Automatická hudobná konfigurácia

en: Audacity detected this file to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
sk: Audacity zistil, že tento súbor má %s bpm.
    Chcete zapnúť zobrazenie hudby a nastaviť tempo projektu na %s?

en: Audacity detected one or more files to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
sk: Audacity zistil, že jeden alebo viac súborov má %s bpm.
    Chcete zapnúť zobrazenie hudby a nastaviť tempo projektu na %s?

en: Music Import
sk: Import hudby

en: Smart clip.
    The entire source clip will be pasted into your project, allowing you to access
    trimmed audio data anytime.
sk: Chytrý strih.
    Celý zdrojový strih sa vloží do vášho projektu a umožní vám prístup k
    orezanému zvukovému údaju kedykoľvek.

en: Selected audio only.
    Only the selected portion of the source clip will be pasted.
sk: Iba vybrané audio.
    Môžete prilepiť iba časť zdrojového strihu.

en: Paste audio
sk: Prilepiť audio

en: How would you like to paste your audio?
sk: Ako chcete prilepiť toto audio?

note: i18n-hint: %s substitutes for a file size, e.g. "345 MB". A "smart clip" is an audio clip containing hidden trimmed data.
en: The full smart clip is %s. Larger sizes will take longer to paste.
sk: Úplný inteligentný strihje %s. Vkladanie väčších veľkostí bude trvať dlhšie.

en: Remember my choice and don't ask again
sk: Zapamätať môj výber a nepýtať sa znovu

en: Automatic Crash Recovery
sk: Automatická oprava pádu

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
sk: Nasledujúce projekty neboli pri poslednom spustení programu Audacity správne uložené a možno ich automaticky obnoviť.
    
    Po obnovení projekty uložte, aby ste sa uistili, že sa zmeny zapíšu na disk.

en: Recoverable &projects
sk: Obnoviteľné &projekty

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
sk: Výber

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
sk: Názov

en: &Discard Selected
sk: &vymazať vybrané projekty

en: &Recover Selected
sk: &Obnoviť vybrané projekty

en: &Skip
sk: &Preskočiť

en: No projects selected
sk: Nevybrané žiadne projekty

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
sk: Naozaj chcete zahodiť vybrané projekty?
    
    Ak zvolíte "Áno", natrvalo sa vymažú vybrané projekty.

en: Select Command
sk: Vybrať príkaz

en: &Command
sk: &Príkaz

en: &Edit Parameters
sk: &Upraviť parametre

en: &Use Preset
sk: P&oužiť predvoľbu

en: &Parameters
sk: P&arametre

en: &Details
sk: &Detaily

en: Choose command
sk: Vybrať príkaz

en: MP3 Conversion
sk: Prevod MP3

en: Fade Ends
sk: Stíšené konce

en: Import Macro
sk: Importovať Makro

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
sk: Makro %s už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: Export Macro
sk: Exportovať Makro

en: Effect
sk: Efekt

en: Menu Command (With Parameters)
sk: Ponuka Príkaz (s parametrami)

en: Menu Command (No Parameters)
sk: Ponuka Príkaz (bez parametrov)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
sk: "%s" vyžaduje jeden alebo viac vybraných stôp.

en: Your batch command of %s was not recognized.
sk: Váš dávkový príkaz %s nebol rozpoznaný.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
sk: Použité makro

en: Apply Macro
sk: Použiť makro

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
sk: Použité makro '%s'

en: Apply '%s'
sk: Použiť '%s'

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
sk: Použiť %s s parametrom(ami)
    
    %s

en: Test Mode
sk: Skúšobný režim

en: Apply %s
sk: Použiť %s

en: Macros Palette
sk: Paleta makier

en: Manage Macros
sk: Spravovať makrá

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
sk: Vybrať makro

note: i18n-hint: This is the heading for a column in the edit macros dialog
en: Macro
sk: Makro

en: Apply Macro to:
sk: Použiť makro na:

en: Apply macro to project
sk: Použiť makro na projekt

en: &Project
sk: &Projekt

en: Apply macro to files...
sk: Použiť makro na súbory...

en: &Files...
sk: &Súbory...

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
sk: &Rozbaliť

en: No macro selected
sk: Nevybrané žiadne makro

en: Applying '%s' to current project
sk: Použité '%s' na súčasný projekt

en: Please save and close the current project first.
sk: Prosím, najprv uložte a uzavrite súčasný projekt.

en: Select file(s) for batch processing...
sk: Vybrať súbor(y) pre dávkové spracovanie...

en: Applying...
sk: Aplikovanie...

en: File
sk: Súbor

en: Remo&ve
sk: Odstr&ániť

en: &Rename...
sk: &Premenovať...

en: Re&store
sk: Obnoviť výbe&r

en: I&mport...
sk: I&mportovať...

en: E&xport...
sk: E&xportovať...

en: Edit Steps
sk: Upraviť kroky

en: Command
sk: Príkaz

en: Parameters
sk: Parametre

en: &Insert
sk: &Vložiť

en: &Edit...
sk: &Upraviť...

en: De&lete
sk: Odst&rániť

en: Move &Up
sk: Posunúť &hore

en: Move &Down
sk: Posunúť &dole

en: &Save
sk: &Uložiť

note: i18n-hint: The Shrink button makes the dialog smaller, with less in it
en: Shrin&k
sk: Z&baliť

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
sk: - KONIEC -

en: %s changed
sk: %s zmenené

en: Do you want to save the changes?
sk: Chcete uložiť svoje zmeny?

en: Enter name of new macro
sk: Vložte nový názov makra

en: Name of new macro
sk: Názov nového makra

en: Name must not be blank
sk: Názov nesmie byť prázdny

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
sk: Názvy nesmú obsahovať '%c' a '%c'

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať %s?

en: &Repeat %s
sk: &Opakovať %s

en: Repeat Last Tool
sk: Opakovať posledný nástroj

en: &Macro Manager
sk: Správca &makier

en: &Apply Macro
sk: &Použiť makro

en: Palette...
sk: Paleta...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
sk: Tabuľky skrip&tov I

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
sk: Tabuľky skript&ov II

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test
en: Benchmark
sk: Výkonový test

en: Disk Block Size (KB):
sk: Veľkosť bloku disku (KB):

en: Number of Edits:
sk: Počet úprav:

en: Test Data Size (MB):
sk: Veľkosť dát na skúšku (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
sk: Náhodné rozosiatie:

en: Show detailed info about each block file
sk: Zobraziť detailnú informáciu o každom súbore bloku

en: Show detailed info about each editing operation
sk: Zobraziť detailnú informáciu o každej operácii úprav

en: Run
sk: Spustiť

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test; leave untranslated file extension .txt
en: benchmark.txt
sk: výkonový test.txt

en: Export Benchmark Data as:
sk: Exportovať údaje výkonového testu ako:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
sk: Veľkosť bloku by mala byť v rozmedzí 1 - 1024 KB.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
sk: Počet úprav by mal byť v rozmedzí 1 až 10000.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
sk: Testovacie údaje by mali byť v rozmedzí 1 - 2000MB.

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
sk: Použitie %lld kusov po %lld vzoriek, spolu %.1f MB.

en: Preparing...
sk: Príprava...

en: Expected len %lld, track len %lld.
sk: Očakávaná je len %lld, stopy len %lld.

en: Performing %d edits...
sk: Vykonávaných %d úprav...

en: Cut: %lld - %lld
sk: Vystrihnúť: %lld - %lld

en: Trial %d
sk: Skúšobne %d

en: Cut (%lld, %lld) failed.
sk: Vystrihnutie (%lld, %lld) sa nepodarilo.

en: Paste: %lld
sk: Prilepiť: %lld

en: Trial %d
    Failed on Paste.
sk: Skúšobných %d
    Zlyhalo pri prilepení.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
sk: Čas na vykonanie %d úprav: %ld ms

en: Checking file pointer leaks:
sk: Kontrola ukazovateľa pretečenia súborov:

en: Track # blocks: %ld
sk: Stopa # bloky: %ld

en: Disk # blocks:
sk: Disk # bloky:

en: Doing correctness check...
sk: Prebieha kontrola správnosti...

en: Bad: chunk %lld sample %lld
sk: Zlý: kus %lld vzorka %lld

en: Passed correctness check!
sk: Prešlo kontrolou správnosti!

en: Errors in %d/%lld chunks
sk: Chyby v %d/%lld kusoch

en: Time to check all data: %ld ms
sk: Čas kontroly všetkých údajov: %ld ms

en: Reading data again...
sk: Načítavam znova údaje...

en: Time to check all data (2): %ld ms
sk: Čas kontroly všetkých dát (2): %ld ms

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
sk: Pri 44100Hz, %d bitoch na vzorku, približný počet
     stôp, ktoré bolo možné súčasne naraz prehrať: %.1f

en: TEST FAILED!!!
sk: TEST ZLYHAL!!!

en: Benchmark completed successfully.
sk: Výkonový test úspešne dokončený.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
sk: Vyberte na použitie audio pre %s (na príklad, Cmd+A pre výber všetkých) a potom to skúste znova.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
sk: Vyberte na použite audio pre %s (na príklad, Ctrl+A pre výber všetkých) a potom to skúste znova.

en: No Audio Selected
sk: Nevybrané žiadne audio

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
sk: Vyberte na požitie audio pre %s.
    
    1. Vyberte audio, ktorý predstavuje šum a použite %s na 'získanie profilu vášho šumu'.
    
    2. Ak ste získali profil vášho šumu, vyberte audio, ktoré chcete zmeniť
    a použite %s pre zmenu zvuku.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
sk: Môžete tak urobiť iba pri zastavenom
    prehrávaní a nahrávaní. (pozastavenie nestačí.)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
sk: Pre uskutočnenie tejto akcie musíte vybrať najprv
    stereo audio. (toto nemôžete použiť s mono).

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
sk: Najskôr musíte vybrať nejaké audio pre uskutočnenie tejto operácie.
    (výber iných druhov stopy nebude pracovať).

en: Audacity Support Data
sk: Podporné údaje Audacity

en: Report generated to:
sk: Správa vygenerovaná do:

en: Removing Dependencies
sk: Odstraňovanie závislostí

en: Copying audio data into project...
sk: Do projektu sa kopírujú zvukové údaje...

en: Project Depends on Other Audio Files
sk: Projekt závisí od iných audio súborov

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
sk: Skopírovaním týchto súborov do vášho projektu odstráni túto závislosť.
    Je to bezpečnejšie, ale vyžaduje viac diskového priestoru.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
sk: 
    
    Súbory označené ako CHÝBAJÚCE boli presunuté alebo zmazané a tak nemôžu byť skopírované.
    Obnovte ich na pôvodné miesto, aby mohli byť skopírované do projektu,.

en: Project Dependencies
sk: Závislosti projektu

en: Audio File
sk: Audio súbor

en: Disk Space
sk: Miesto na disku

en: Copy Selected Files
sk: Kopírovať vybrané súbory

en: Cancel Save
sk: Zrušiť ukladanie

en: Save Without Copying
sk: Uložiť bez kopírovania

en: Do Not Copy
sk: Nekopírovať

en: Copy All Files (Safer)
sk: Kopírovať všetky súbory (bezpečnejšie)

en: Whenever a project depends on other files:
sk: Vždy, keď projekt závisí na iných súboroch:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
sk: Spýtať sa ma

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
sk: Vždy kopírovať všetky súbory (najbezpečnejšie)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
sk: Nikdy nekopírovať žiadne súbory

en: MISSING %s
sk: CHÝBAJÚCE %s

en: &Copy Names to Clipboard
sk: &Kopírovať názvy do schránky

en: Missing
sk: Chýbajúce

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
sk: Ak budete pokračovať, váš projekt nebude uložený na disk. To je to, čo chcete?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
sk: Váš projekt je sebestačný; nie je závislý na žiadnych externých audio súboroch.
    
    Ak zmeníte projekt do stavu, že bude mať externé závislosti na importovaných súboroch, sebestačný už nebude. Ak ho potom uložíte bez kopírovania týchto súborov, môžete stratiť údaje.

en: Dependency Check
sk: Kontrola závislostí

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
sk: Výpadky

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
sk: Nahraté audio bolo stratené pri označených miestach. Možné príčiny:
    
    Iné aplikácie súperia s Audacity o čas procesora
    
    Ukladáte priamo do pomalého externého zariadenia

en: Turn off dropout detection
sk: Vypnúť detekciu výpadkov

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
sk: Zlyhal pokus o inicializáciu nasledujúceho príkazu:
    
     %s
    
    Ďalšie informácie sú k dispozícii v časti „Nápoveda/Diagnostika/Zobraziť záznam“

en: Command failed to initialize
sk: Inicializácia príkazu zlyhala

en: Exported Label Style:
sk: Exportovaný štýl popiskov:

en: Frequency Analysis
sk: Frekvenčná analýza

en: Spectrum
sk: Spektrum

en: Standard Autocorrelation
sk: Štandardná automatická korelácia

en: Cuberoot Autocorrelation
sk: Cuberoot automatická korelácia

en: Enhanced Autocorrelation
sk: Vylepšená automatická korelácia

note: i18n-hint: This refers to a "window function", * such as Hann or Rectangular, used in the * Frequency analyze dialog box.
en: %s window
sk: %s okno

en: Linear frequency
sk: Lineárna frekvencia

en: Log frequency
sk: Logaritmická frekvencia

en: Scroll
sk: Posúvanie

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Cursor:
sk: Kurzor:

en: Peak:
sk: Špička:

en: &Grids
sk: &Mriežky

en: &Algorithm:
sk: &Algoritmus:

en: &Size:
sk: &Veľkosť:

en: &Export...
sk: &Exportovať...

en: &Function:
sk: &Funkcia:

en: &Axis:
sk: &Os:

en: &Replot...
sk: Z&mapovať...

en: Not enough data selected.
sk: Nie je vybraných dostatok údajov.

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
sk: %.4f sek (%d Hz) (%s) = %f

note: i18n-hint: The %d's are replaced by numbers, the %s by musical notes, e.g. A# * the %.4f are numbers, and 'sec' should be an abbreviation for seconds
en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
sk: %.4f sek (%d Hz) (%s) = %.3f

en: spectrum.txt
sk: spektrum.txt

en: Export Spectral Data As:
sk: Exportovať spektrálne údaje ako:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
sk: Frekvencia (Hz)	Úroveň (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
sk: Oneskorenie (sekundy)	Frekvencia (Hz)	Úroveň

en: Plot Spectrum...
sk: Vykresliť spektrum...

en: Save %s
sk: Uložiť %s

en: Unable to save %s
sk: Nemožno uložiť %s

en: History
sk: História

en: &Manage History
sk: &Spravovať históriu

en: Action
sk: Akcia

en: Used Space
sk: Využité miesto

en: &Total space used
sk: &Celkovo použité miesto

en: &Undo levels available
sk: &Späť dostupné úrovne

en: &Levels to discard
sk: &Úrovne na zahodenie

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
sk: &Zahodiť

en: Clip&board space used
sk: Použité miesto sc&hránky

en: D&iscard
sk: Za&hodiť

en: &Compact
sk: &Komprimovať

en: Compacting actually freed %s of disk space.
sk: Komprimuje sa aktuálne miesto na disku %s.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the various editing steps that have been taken.
en: &History
sk: &História

en: New Plugins
sk: Nové Pluginy

en: Incompatible plugin(s) found
sk: Našli sa nekompatibilný(é) plugin(y)

en: &Manage Plugins
sk: &Spravovať pluginy

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes. If you would still like to attempt to use these plugins, you can enable them using "Manage Plugins". Otherwise, select "Continue".
sk: Audacity našiel %d nekompatibilné pluginy, ktoré nemohli byť načítané. Tieto pluginy sú zakázané kvôli rôznym programovým chybám. Pokiaľ chcete tieto pluginy používať, zvoľte možnosť "Spravovať pluginy". Inak zvoľte možnosť "Pokračovať".

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes.
sk: Audacity našiel %d nekompatibilných Pluginov, ktoré nebolo možné načítať. Tieto Pluginy sme zakázali, aby sme predišli prípadnému zasekávaniu alebo pádom.

en: Journal recording failed
sk: Nepodarilo sa nahrať záznam

en: Edit Labels
sk: Upraviť popisky

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
sk: Stopa

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
sk: Popisok

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
sk: Počiatočný čas

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
sk: Koncový čas

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
sk: Nízka frekvencia

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
sk: Vysoká frekvencia

en: New...
sk: Nový...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
sk: Stlačte F2 alebo dvakrát kliknite pre úpravu obsahu bunky.

en: Select a text file containing labels
sk: Zvoľte textový súbor obsahujúci popisky

en: Could not open file: %s
sk: Nemožno otvoriť súbor: %s

en: No labels to export.
sk: Žiadne popisky na export.

en: Export Labels As:
sk: Exportovať popisky ako:

en: New Label Track
sk: Nová stopa s popiskami

en: Enter track name
sk: Vložte názov stopy

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
sk: Prvé spustenie Audacity

en: Choose Language for Audacity to use:
sk: Zvoľte jazyk pre Audacity na použitie:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
sk: Jazyk, ktorý ste zvolili, %s (%s), sa odlišuje od jazyka systému, %s (%s).

en: Error Converting Legacy Project File
sk: Chyba konvertovania starej verzie súboru projektu

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
sk: Skonvertovaný súbor projektu z Audacity 1.0 do nového formátu.
    Starý súbor bol uložený ako '%s'

en: Opening Audacity Project
sk: Otváranie projektu Audacity

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
sk: Nasledujúce príkazy majú odstránené svoje skratky, pretože ich predvolená skratka je nová alebo zmenená a je rovnakou skratkou, ktorú ste priradili inému príkazu.

en: Shortcuts have been removed
sk: Skratky boli odstránené

en: Audacity Mixer%s
sk: Panel zmiešavača Audacity%s

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
sk: Dynamika

en: Musical Instrument
sk: Hudobný nástroj

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
sk: Vyváženie

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
sk: Stlmiť

note: i18n-hint: This is on a button that will silence all the other tracks.
en: Solo
sk: Sólo

en: Signal Level Meter
sk: Merač úrovne signálu

en: Moved velocity slider
sk: Posuvník na nastavenie dynamiky

en: Moved pan slider
sk: Posuvník na nastavenie vyváženia

en: &Mixer
sk: &Zmiešavač

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
sk: Pri registrácii zlyhal efekt alebo príkaz %s:
    %s

en: Disable
sk: Zakázať

en: Enable
sk: Povoliť

en: Type
sk: Typ

en: Path
sk: Cesta

en: All
sk: Všetky

en: Generator
sk: Generátor

en: Analyzer
sk: Analyzátor

en: Tool
sk: Nástroj

en: Manage Plugins
sk: Spravovať pluginy

en: Native Audacity
sk: Pôvodné Audacity

en: &Show:
sk: &Zobraziť:

en: &Type:
sk: &Typ:

en: C&ategory:
sk: &Kategória:

en: Searc&h:
sk: Hľada&ť:

en: &Rescan
sk: &Preskenovať

en: &Get more effects...
sk: &Získať ďalšie efekty...

en: Searching for plugins
sk: Hľadanie pluginov

en: Actual Rate: %d
sk: Súčasná frekvencia: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
sk: Chyba otvárania zvukového zariadenia.
    Skúste zmeniť hostiteľa audia, prehrávacie zariadenie a vzorkovaciu frekvenciu projektu.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
sk: Stopy vybrané na nahrávanie musia mať rovnakú vzorkovaciu frekvenciu

en: Mismatched Sampling Rates
sk: Zmätočné vzorkovacie frekvencie

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
sk: Na nahrávanie pri tejto vzorkovacej frekvencii je vybratých príliš málo stôp.
    (Audacity vyžaduje dva kanály s rovnakou vzorkovacou frekvenciou pre
    každú stereo skladbu)

en: Too Few Compatible Tracks Selected
sk: Je vybratých príliš málo kompatibilných stôp

en: Recorded Audio
sk: Nahraté audio

en: Record
sk: Nahrať

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
sk: Kontrola projektu načítala chybné sekvenčné značky.

en: Close project immediately with no changes
sk: Okamžite zavrieť projekt bez zmien

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
sk: Pokračovať s opravami poznámok v zázname a kontrolovať ďalšie chyby. Projekt sa uloží v aktuálnom stave, pokým nezvolíte "Okamžite zavrieť projekt" počas nasledujúcej chybovej správy.

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
sk: Upozornenie - problémy s načítaním sekvenčných príznakov

en: Inspecting project file data
sk: Kontrolujú sa údaje súborov projektu

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
sk: Kontrola projektu v priečinku "%s"  
    zistila %lld chýbajúci externý audio súbor(y) 
    ('súbory aliasov'). Audacity nedokáže 
    automaticky tieto súbory obnoviť
    
    Ak si nižšie vyberiete prvú alebo druhú možnosť, 
    môžete sa pokúsiť o nájdenie a obnovenie chýbajúcich súborov 
    na ich pôvodné miesto. 
    
    Upozorňujeme, že v druhej možnosti, zvukové vlny 
    nemusia preukázať ticho. 
    
    Ak si vyberiete tretiu možnosť, projekt sa uloží 
    v aktuálnom stave, pokiaľ nezvolíte "Okamžite zavrieť projekt"
    počas nasledujúcej chybovej správy.

en: Treat missing audio as silence (this session only)
sk: Zaobchádzať s chýbajúcim audiom ako s tichom (iba pre túto reláciu)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
sk: Nahradiť chýbajúce audio s tichom (natrvalo ihneď).

en: Warning - Missing Aliased File(s)
sk: Upozornenie - chýbajúci súbor(y) 'aliasu'

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
sk: Kontrola projektu priečinku "%s" 
    zistila %lld chýbajúci 'alias' (.auf) blok súboru(ov). 
    Audacity tieto súbory úplne regenerovať 
    podľa aktuálneho audia v projekte.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
sk: Regenerovať súčtové súbory 'aliasov' (bezpečné a odporúčané)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
sk: Vyplniť tichom chýbajúce údaje zobrazenia (iba pre túto reláciu)

en: Close project immediately with no further changes
sk: Okamžite zavrieť projekt bez ďalších zmien

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
sk: Upozornenie - chýba sumárny 'alias' súbor(y)

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
sk: Kontrola projektu "%s" priečinka 
    zistila %lld chýbajúce audio údaje (.au) bloku súboru(ov), 
    pravdepodobne kvôli chybe, zlyhania systému, alebo náhodnému 
    zmazaniu. Audacity nemôže obnoviť 
    tieto chýbajúce súbory automaticky. 
    
    Ak vyberiete prvú alebo druhú možnosť nižšie, 
    môžete skúsiť nájsť a obnoviť chýbajúce súbory 
    do ich predchádzajúcej polohy. 
    
    Všimnite si, že pri druhej možnosti zvuková vlna 
    nemusí preukázať ticho.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
sk: Nahradiť chýbajúce audio tichom (natrvalo ihneď)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
sk: Upozornenie - chýba súbor(y) bloku údajov audio

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
sk: Kontrola projektu priečinku "%s" 
    našla súbor(y) osirelého bloku %d. Tieto súbory tento
    projekt nepoužíva, ale môžu patriť iným projektom.
    Nezavadzajú a sú malé.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
sk: Pokračovať bez odstránenia; ignorovať v tejto relácii nadbytočné súbory

en: Delete orphan files (permanent immediately)
sk: Zmazať osirelé súbory (natrvalo ihneď)

en: Warning - Orphan Block File(s)
sk: Upozornenie - súbor(y) osirelého bloku

en: Cleaning up unused directories in project data
sk: Čistenie nevyužitých priečinkov v údajoch projektu

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
sk: Kontrola projektu zistila nezrovnalosti počas automatickej obnovy.
    
    Vyberte „Nápoveda/Diagnostika/Zobraziť protokol...“ pre zobrazenie podrobností.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
sk: Upozornenie: problémy pri automatickej obnove

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to open a project created by Audacity version prior to 3.4. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    As a result, some realtime effects may be missing.
    Please verify that everything works as intended before saving.
sk: %s
    Táto funkcia nie je podporovaná vo verziách Audacity po 3.3.3.
    Tieto stereo stopy boli rozdelené na mono stopy.
    V dôsledku toho môžu chýbať niektoré realtime efekty.
    Pred uložením skontrolujte, či všetko funguje tak, ako má.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
sk: Tento projekt nebol pri poslednom spustení programu Audacity správne uložený.
    
    Bol obnovený do poslednej snímky.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
sk: Tento projekt nebol pri poslednom spustení programu Audacity správne uložený.
    
    Bol obnovený do poslednej snímky, ale musíte ho uložiť
    aby sa zachoval jeho obsah.

en: Project Recovered
sk: Projekt bol Obnovený

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
sk: Projekty nie je možné ukladať na disky FAT.

en: Insufficient Disk Space
sk: Nedostatok miesta na disku

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
sk: Veľkosť projektu presahuje dostupné voľné miesto na cieľovom disku.
    
    Vyberte iný disk s väčším voľným miestom.

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
sk: Projekt prekračuje maximálnu veľkosť 4 GB pri zápise do súborového systému s formátom FAT32.

en: Saved %s
sk: Uložený %s

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
sk: Projekt nebol uložený, pretože názov súboru by mohol prepísať iný projekt.
    Skúste to, prosím, znova a zadajte nový názov.

en: %sSave Project "%s" As...
sk: %sUložiť projekt "%s" ako...

note: i18n-hint: In each case, %s is the name of the file being overwritten.
en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
sk:    Chcete prepísať projekt:
    "%s"?
    
       Ak vyberiete možnosť "Áno", projekt
    "%s"
       bude nenávratne prepísaný.

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
sk: Upozornenie na prepísanie projektu

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
sk: Projekt nebol uložený, pretože vybraný projekt je otvorený v inom okne.
    Skúste to znova a vyberte pôvodný názov.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
sk: %sUložiť kópiu projektu "%s" ako...

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
sk: Ukladanie kópie nesmie prepísať existujúci uložený projekt.
    Skúste to, prosím, znova a vyberte nový názov.

en: Error Saving Copy of Project
sk: Chyba uloženia kópie projektu

en: Select one or more files
sk: Vyberte jeden alebo viac súborov

en: %s is already open in another window.
sk: %s je už otvorený v inom okne.

en: Error Opening Project
sk: Chyba pri otváraní projektu

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
sk: Pokúšate sa otvoriť automaticky vytvorený záložný súbor,
    čo môže spôsobiť stratu viacerých údajov.
    
    Namiesto toho otvorte aktuálny súbor projektu Audacity.

en: Warning - Backup File Detected
sk: Upozornenie - zistený záložný súbor

en: Error Opening File
sk: Chyba pri otváraní súboru

en: Error opening file
sk: Chyba otvárania súboru

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
sk: Súbor môže byť neplatný alebo poškodený: 
    %s

en: Error Opening File or Project
sk: Chyba otvárania súboru alebo projektu

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
sk: Projekt sa nachádza na disku s formátom FAT.
    Ak ho chcete otvoriť, skopírujte ho na iný disk.

en: A channel of a stereo track was missing.
sk: Chýba kanál stereo stopy.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample rates per channel.
sk: Tento projekt obsahoval stereo stopy s rôznymi vzorkovacími frekvenciami na kanál.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample formats in channels.
sk: Tento projekt obsahoval stereo stopy s rôznymi formátmi vzoriek v kanáloch.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with non-aligned content.
sk: Tento projekt obsahoval stereofonické stopy s nezarovnaným  obsahom.

en: Project was recovered
sk: Projekt bol obnovený

en: Recover
sk: Obnoviť

en: Imported '%s'
sk: Importovaný '%s'

en: Import
sk: Importovať

en: Select stream(s) to import
sk: Vybrať tok(y) na importovanie

en: Importing %s
sk: Importovanie %s

en: Music Information Retrieval
sk: Vyhľadávanie informácií o hudbe

en: Analyzing imported audio
sk: Analýza importovaného audia

en: Failed to import project
sk: Nepodarilo sa importovať projekt

en: Error Importing
sk: Chyba importovania

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
sk: Nie je možné importovať formát AUP3.  Namiesto toho použite Súbor > Otvoriť

en: Compact Project
sk: Komprimovať projektu

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
sk: Komprimovanie tohto projektu uvoľní miesto na disku odstránením nepoužitých bajtov v súbore.
    
    Na disku je %s voľného miesta a tento projekt v súčasnosti využíva %s.
    
    Ak budete pokračovať, aktuálna história zrušenia/opätovného zrušenia a obsah schránky sa odstránia a vy získate približne %s miesta na disku.
    
    Chcete pokračovať?

en: Compacted project file
sk: Komprimovaný súbor projektu

en: Compact
sk: Vykonať údržbu

en: [Project %02i]
sk: [Projekt %02i]

en: Welcome to Audacity version %s
sk: Vitajte v Audacity verzia %s

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
sk: %sUložiť zmeny do %s?

en: Save project before closing?
sk: Uložiť projekt pred uzavretím?

en: Disk space remaining for recording: %s
sk: Zostávajúce miesto na disku pre nahrávanie: %s

en: Less than 1 minute
sk: Menej než 1 minúta

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodina
sk[1]: %d hodiny
sk[2]: %d hodín
sk[3]: %d hodín

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minúta
sk[1]: %d minúty
sk[2]: %d minút
sk[3]: %d minút

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
sk: %s a %s.

en: Horizontal Scrollbar
sk: Horizontálny posuvník

en: Vertical Scrollbar
sk: Vertikálny posuvník

en: No Effect
sk: Žiadny Efekt

en: Get more effects...
sk: Získať ďalšie efekty...

en: Analyze
sk: Analyzovať

en: %s (missing)
sk: (chýba) %s

note: i18n-hint: argument - position of the effect in the effect stack
en: Effect %d
sk: Efekt %d

en: Power
sk: Vypínač

en: Replace effect
sk: Nahradiť efekt

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Removed %s from %s
sk: Odstránené %s z %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Remove %s
sk: Odstrániť %s

note: i18n-hint: undo history, first and second parameters - realtime effect names
en: Replaced %s with %s
sk: Nahradené %s s %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Replace %s
sk: Nahradiť %s

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Add effect
sk: Pridať efekt

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s up in %s
sk: Presunuté %s hore v %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s down in %s
sk: Presunuté %s dole v %s

en: Change effect order
sk: Zmeniť poradie efektov

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Added %s to %s
sk: Pridané %s do %s

note: i18n-hint: undo history record
en: Add %s
sk: Pridať %s

en: Realtime effects
sk: Realtime efekty

note: i18n-hint: argument - track name
en: Realtime effects for %s
sk: Efekty v reálnom čase pre %s

en: Realtime Effects
sk: Realtime Efekty

en: Watch video
sk: Pozrite si video

en: Realtime effects are non-destructive and can be changed at any time.
sk: Efekty v reálnom čase nie sú poškoďujúce a kedykoľvek môžu byť zmenené.

en: Master Effects
sk: Master efekty

en: Applies to all tracks
sk: Použije na všetky stopy

en: Position
sk: Poloha

en: Sound Activated Record
sk: Zvukovo aktivovaný záznam

en: Activation level (dB):
sk: Aktivačná úroveň (dB):

en: Spectral Data Control Panel
sk: Ovládací panel spektrálnych údajov

en: Brush Tool
sk: Nástroj štetca

en: Spectral Brush
sk: Spektrálny štetec

en: Brush radius
sk: Polomer štetca

en: Custom brush size
sk: Vlastná veľkosť štetca

en: Auto-select overtones (beta)
sk: Automaticky vyber alikvotné tóny (beta)

en: Enable smart selection
sk: Povoliť chytrý výber

en: Select the fundamental frequency
    and release the mouse
sk: Vyber hlavnú frekvenciu
    a pusť myš

en: Spectra&l Selection Panel
sk: Spektrá&lny výber

en: Applied effect to selection
sk: Použitý efekt na výber

en: Artist Name
sk: Meno interpreta

en: Album Title
sk: Názov albumu

en: Track Number
sk: Číslo stopy

en: Year
sk: Rok

en: Genre
sk: Žáner

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
sk: Použite šípky (alebo klávesu ENTER po úpravách) pre navigáciu medzi poľami.

en: Tag
sk: Značka

en: Value
sk: Hodnota

en: &Add
sk: &Pridať

en: &Remove
sk: &Odstrániť

en: Genres
sk: Žánre

en: E&dit...
sk: U&praviť...

en: Rese&t...
sk: Vy&nulovať...

en: Template
sk: Šablóna

en: &Load...
sk: &Načítať...

en: Set De&fault
sk: Nastaviť pred&volené

en: Edit Genres
sk: Upraviť žánre

en: Unable to save genre file.
sk: Nemožno uložiť súbor žánrov.

en: Reset Genres
sk: Vynulovať žánre

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
sk: Ste si istý, že chcete vynulovať zoznam žánrov na predvolený stav?

en: Unable to open genre file.
sk: Nie je možné otvoriť súbor žánrov.

en: Load Metadata As:
sk: Načítať metaúdaje ako:

en: Error Loading Metadata
sk: Chyba načítania metaúdajov

en: Save Metadata As:
sk: Uložiť metaúdaje ako:

en: Error Saving Tags File
sk: Chyba ukladania súboru príznakov

en: Edit Metadata Tags
sk: Upraviť značky metadát

en: Metadata Tags
sk: Metadátové značky

en: &Metadata Editor
sk: Editor &metadát

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
sk: Trvanie

en: Audacity Timer Record
sk: Časový záznam Audacity

en: Save Timer Recording As
sk: Uložiť časový záznam ako

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
sk: Vybraný názov súboru nemôže byť použitý
    pre časový záznam, lebo by prepísal iný projekt.
    Skúste to, prosím, znovu a vyberte originálny názov.

en: Error Saving Timer Recording Project
sk: Chyba ukladania projektu časového záznamu

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
sk: Trvanie je nulové. Nič sa nezaznamená.

en: Error in Duration
sk: Chyba v dĺžke

en: Automatic Save path is invalid.
sk: Cesta automatického ukladania je neplatná.

en: Error in Automatic Save
sk: Chyba automatického ukladania

en: Automatic Export path is invalid.
sk: Cesta automatického exportu je neplatná.

en: Error in Automatic Export
sk: Chyba automatického exportu

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
sk: Podľa aktuálnych nastavení nemusíte mať dostatok voľného miesta na disku pre dokončenie tohto časového záznamu.
    
    Chcete pokračovať?
    
    Plánovaná dĺžka nahrávky:   %s
    Časový záznam zostáva na disku:   %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
sk: Upozornenie - miesto na disku pre časový záznam

en: Current Project
sk: Súčasný projekt

en: Recording start:
sk: Začiatok záznamu:

en: Duration:
sk: Trvanie:

en: Recording end:
sk: Koniec záznamu:

en: Automatic Save enabled:
sk: Automatické ukladanie zapnuté:

en: Automatic Export enabled:
sk: Automatický export zapnutý:

en: Action after Timer Recording:
sk: Akcia po časovom zázname:

en: Audacity Timer Record Progress
sk: Priebeh časového záznamu Audacity

en: All audio is muted.
sk: Celé audio je stlmené.

en: Timer Recording stopped.
sk: Časový záznam je pozastavený.

en: Timer Recording completed.
sk: Časové záznam je dokončený.

en: %s
    
    Recording saved: %s
sk: %s
    
    Záznam uložený: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
sk: %s
    
    Chyba uloženia záznamu.

en: %s
    
    Recording exported: %s
sk: %s
    
    Záznam exportovaný: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
sk: %s
    
    Chyba exportu záznamu.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
sk: %s
    
    '%s' bol zrušený, kvôli chybám popísaných vyššie.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
sk: %s
    
    '%s' bol zrušený pretože záznam bol pozastavený.

en: Timer Recording
sk: Časový záznam

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
sk: 099 dní 024 h 060 m 060 s

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
sk: Dátum a čas začiatku

en: Start Date
sk: Dátum začiatku

en: End Date and Time
sk: Dátum a čas ukončenia

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: Automatic Save
sk: Automatické ukladanie

en: Enable &Automatic Save?
sk: Povoliť &automatické ukladanie?

en: Save Project As:
sk: Uložiť projekt ako:

en: Select...
sk: Vybrať...

en: Automatic Export
sk: Automatický export

en: Enable Automatic &Export?
sk: Zapnúť automatický &export?

en: Export Project As:
sk: Exportovať projekt ako:

en: Options
sk: Možnosti

en: After Recording completes:
sk: Po ukončení záznamu:

en: Do nothing
sk: Neurobiť nič

en: Exit Audacity
sk: Ukončiť Audacity

en: Restart system
sk: Reštartovať systém

en: Shutdown system
sk: Vypnúť systém

en: Waiting to start recording at:
sk: Čaká sa na začiatok záznamu od:

en: Recording duration:
sk: Trvanie záznamu:

en: Scheduled to stop at:
sk: Plánované zastavenie na:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
sk: Časový záznam Audacity - čakanie na štart

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
sk: Záznam začne v:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
sk: %s v:

en: Recording Saved:
sk: Záznam uložený:

en: Recording Exported:
sk: Záznam exportovaný:

en: Audacity Timer Record - Waiting
sk: Časový záznam Audacity - čakanie

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
sk: Nahrávací časovač nemôže byť použitý s viac ako jedným otvoreným projektom.
    
    Zatvorte, prosím, akékoľvek ďalšie projekty a skúste to znova.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
sk: Nahrávací časovač nemôže byť použitý, pokiaľ máte neuložené zmeny.
    
    Uložte, prosím, alebo zavrite tento projekt a skúste to znova.

en: &Timer Record...
sk: &Časové nahrávanie...

en: Export Audio
sk: Export audia

en: Edit &Metadata...
sk: Upraviť &metadáta...

en: Exported Tags
sk: Exportované príznaky

en: Track Panel
sk: Panel stopy

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
sk: (Esc pre zrušenie)

en: TrackView
sk: Zobrazenie stôp

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
sk:  Stlmené

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
sk:  Osamostatnené

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
sk:  Vybrané

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
sk:  Synchronizácia je zamknutá

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
sk: Stopa %d

en:  Mute On
sk:  Stíšený zvuk

en:  Solo On
sk:  Osamostatnenie zapnuté

en:  Select On
sk:  Výber zapnutý

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
sk: Kliknutím a potiahnutím upravíte relatívnu veľkosť stereo stôp, dvojitým kliknutím upravíte výšky

en: Click and drag to resize the track.
sk: Kliknúť a ťahať pre zmenu veľkosti stopy.

en: Removed audio track(s)
sk: Odstránená audio stopa(y)

en: Remove Track
sk: Odstrániť stopu

en: Removed track '%s'.
sk: Odstránená stopa '%s'.

en: Track Remove
sk: Odstrániť stopu

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
sk: Presunutá '%s' na vrch

en: Move Track to Top
sk: Presunúť stopu navrch

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
sk: Presunutá '%s' na spodok

en: Move Track to Bottom
sk: Presunúť stopu na spodok

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
sk: Presunutá '%s' nahore

en: Moved '%s' Down
sk: Presunutá '%s' nadol

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
sk: Presunúť stopu nahor

en: Move Track Down
sk: Posunúť stopu nadol

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
sk: Prehrávanie

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
sk: Nahrávanie

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
sk: Výber je príliš malý na to, aby bol využitý hlasový kľúč.

en: Calibration Results
sk: Výsledky kalibrácie

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sk: Energia                 -- priemer: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sk: Zmeny znamienka     -- priemer: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sk: Zmeny smeru        -- priemer: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Calibration Complete
sk: Kalibrácia je dokončená

en: What's new in Audacity %s
sk: Čo je nové v Audacity %s

en: Get free plugins & sounds
sk: Stiahnite si voľné pluginy a zvuky

en: <p>Check out our [[%s|Muse Hub app]] for a wide range of audio plugins for Audacity users</p>
sk: <p>Navštívte našu [[%s|Muse Hub aplikáciu]] pre obrovské množstvo audio pluginov pre Audacity používateľov</p>

en: Welcome to Audacity!
sk: Vitajte v Audacity!

en: View tutorials
sk: Zobraziť sprievodcov

en: Visit our forum
sk: Navštíviť naše fórum

en: Don't show this again at start up
sk: Pri spustení to znovu nezobrazovať

en: FAIL
sk: Zlyhanie

en: Batch Command
sk: Dávkový príkaz

en: %s is not a parameter accepted by %s
sk: %s nie je akceptovaný parameter od %s

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
sk: Nesprávna hodnota pre parameter '%s': mala by byť %s

en: Compare Audio
sk: Porovnať audio

en: Threshold:
sk: Prah:

en: Compare Audio...
sk: Porovnať audio...

en: Compares a range on two tracks.
sk: Porovnáva rozsah dvoch skladieb.

en: Delay time (seconds):
sk: Čas odrazu (sekundy):

en: Decay factor:
sk: Faktor doznievania:

en: Does the demo action.
sk: Spustí ukážku.

en: Drag
sk: Ťahať

en: Track 0
sk: Stopa 0

en: Track 1
sk: Stopa 1

en: Window Name:
sk: Názov okna:

en: From X:
sk: Od X:

en: From Y:
sk: Od Y:

en: To X:
sk: Do X:

en: To Y:
sk: Do Y:

en: Relative To:
sk: Približne do:

en: Move Mouse...
sk: Posunúť myš...

en: Drags mouse from one place to another.
sk: Ťahanie myšou z jedného miesta na iné.

en: Get Info
sk: Získať Informácie

en: Commands
sk: Príkazy

en: Menus
sk: Ponuky

en: Preferences
sk: Nastavenia

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
sk: Stopy

en: Clips
sk: Strihy

en: Envelopes
sk: Obálky

en: Boxes
sk: Schránky

en: Selection
sk: Výber

en: Brief
sk: Krátky

en: Type:
sk: Typ:

en: Get Info...
sk: Získať informácie...

en: Gets information in JSON format.
sk: Získa informácie v JSON formáte.

en: Get Track Info
sk: Získať informácie o stope

en: Types:
sk: Typy:

en: Gets track values as JSON.
sk: Získa hodnoty stopy ako JSON.

en: Comment
sk: Komentár

en: Help...
sk: Nápoveda...

en: Gives help on a command.
sk: Ponúkne pomoc pri príkaze.

en: For comments in a macro.
sk: Pre komentáre v makru.

en: File Name:
sk: Názov súboru:

en: Number of Channels:
sk: Počet kanálov:

en: Imports from a file.
sk: Import zo súboru.

en: Exports to a file.
sk: Export do súboru.

en: Builtin Commands
sk: Vstavané príkazy

en: Provides builtin commands to Audacity
sk: Poskytuje vstavané príkazy pre Audacity

en: Unknown built-in command name
sk: Neznámy zabudovaný názov príkazu

en: Message...
sk: Správa...

en: Echos a message.
sk: Odozva správy.

en: Open Project2
sk: Otvoriť projekt2

en: Add to History
sk: Pridať do histórie

en: Save Project2
sk: Uložiť projekt2

en: Save Copy
sk: Uložiť kópiu

en: Save Log
sk: Uložiť Záznam

en: Clear Log
sk: Vymazať Záznam

en: Open Project...
sk: Otvoriť projekt...

en: Save Project...
sk: Uložiť projekt...

en: Opens a project.
sk: Otvorí projekt.

en: Saves a project.
sk: Uloží projekt.

en: Saves a copy of current project.
sk: Uloží kópiu aktuálneho projektu.

en: Saves the log contents.
sk: Uloží obsah záznamu.

en: Clears the log contents.
sk: Vymaže obsah záznamu.

en: Get Preference
sk: Získať predvoľby

en: Name:
sk: Názov:

en: Set Preference
sk: Nastaviť predvoľby

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Get Preference...
sk: Získať predvoľby...

en: Set Preference...
sk: Nastaviť predvoľby...

en: Gets the value of a single preference.
sk: Získa hodnotu jednej predvoľby.

en: Sets the value of a single preference.
sk: Nastaví hodnotu jednej predvoľby.

en: Select Time
sk: Vybrať čas

en: Project Start
sk: Začiatok projektu

en: Project
sk: Projekt

en: Project End
sk: Koniec projektu

en: Selection Start
sk: Začiatok výberu

en: Selection End
sk: Koniec výberu

en: Start Time:
sk: Čas začiatku:

en: End Time:
sk: Čas konca:

en: Select Frequencies
sk: Vybrať frekvencie

en: High:
sk: Vysoký:

en: Low:
sk: Nízky:

en: Select Tracks
sk: Vybrať stopy

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
sk: Nastaviť

en: Add
sk: Pridať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: First Track:
sk: Prvá stopa:

en: Track Count:
sk: Počet stôp:

en: Mode:
sk: Režim:

en: Select Time...
sk: Vybrať čas...

en: Select Frequencies...
sk: Vybrať frekvencie...

en: Select Tracks...
sk: Vybrať stopy...

en: Selects a time range.
sk: Vyberie časové rozpätie.

en: Selects a frequency range.
sk: Vyberie rozpätie frekvencie.

en: Selects a range of tracks.
sk: Vyberie viaceré stopy.

en: Selects Audio.
sk: Vyberie audio.

en: Set Clip
sk: Nastaviť klip

en: Color 0
sk: Farba 0

en: Color 1
sk: Farba 1

en: Color 2
sk: Farba 2

en: Color 3
sk: Farba 3

en: At:
sk: Pri:

en: Color:
sk: Farba:

en: Start:
sk: Začiatok:

en: Set Clip...
sk: Nastaviť strih...

en: Sets various values for a clip.
sk: Nastaví rôzne hodnoty pre klip.

en: Set Envelope
sk: Nastaviť obálku

en: Time:
sk: Čas:

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Edited Envelope
sk: Upravená Obálka

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
sk: Obal

en: Set Envelope...
sk: Nastaviť obal...

en: Sets an envelope point position.
sk: Nastavuje polohu bodu obálky.

en: Set Label
sk: Nastaviť popisok

en: Label Index
sk: Index popiskov

en: End:
sk: Koniec:

en: Selected
sk: Vybraný

en: Edited Label
sk: Upravený popisok

en: Set Label...
sk: Nastaviť popisok...

en: Sets various values for a label.
sk: Nastaví rôzne hodnoty pre popisok.

en: Set Project
sk: Nastaviť projekt

en: Rate:
sk: Intenzita:

en: Resize:
sk: Zmeniť veľkosť:

en: Width:
sk: Šírka:

en: Height:
sk: Výška:

en: Set Project...
sk: Nastaviť projekt...

en: Sets various values for a project.
sk: Nastaví rôzne hodnoty pre projekt.

en: Set Track Status
sk: Nastaviť stav stopy

en: Unnamed
sk: Nepomenovaný

en: Focused
sk: Zameraný

en: Set Track Audio
sk: Nastaviť audio stopu

en: Pan:
sk: Vyváženie:

en: Set Track Visuals
sk: Nastaviť vizualizáciu stopy

en: Reset
sk: Vynulovať

en: Times 2
sk: Čas 2

en: HalfWave
sk: Polvlna

en: Display:
sk: Zobraziť:

en: Scale:
sk: Mierka:

en: VZoom:
sk: Vertikálne zväčšenie:

en: VZoom Top:
sk: Vertikálne zväčšenie navrch:

en: VZoom Bottom:
sk: Vertikálne zväčšenie naspodok:

en: Use Spectral Prefs
sk: Použiť spektrálne predvoľby

en: Spectral Select
sk: Výber spektra

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint Scheme refers to a color scheme for spectrogram colors
en: Sche&me:
sk: Sché&ma:

en: Set Track
sk: Nastaviť stopu

en: Set Track Status...
sk: Nastaviť stav stopy...

en: Set Track Audio...
sk: Nastaviť audio stopu...

en: Set Track Visuals...
sk: Nastaviť vizualizáciu stopy...

en: Set Track...
sk: Nastaviť stopu...

en: Sets various values for a track.
sk: Nastaví rôzne hodnoty pre stopu.

en: Long Message
sk: Dlhá správa

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
sk: Zvýši alebo zníži hlasitosť audia, ktoré ste vybrali

en: &Amplification (dB):
sk: &Zosilnenie (dB):

en: Amplification dB
sk: Zosilnenie dB

en: &New Peak Amplitude (dB):
sk: Nová amplitúda špičky (dB):

en: Allo&w clipping
sk: Povoliť pre&budenie

en: db
sk: dB

en: Duck &amount:
sk: &Množstvo vnorenia:

en: Ma&ximum pause:
sk: Ma&ximálna pauza:

en: Outer fade &down length:
sk: Vonkajšia dĺžka zosla&bovania:

en: Outer fade &up length:
sk: Vonkajšia dĺžka zosi&lňovania:

en: Inner fade d&own length:
sk: Vnútorná dĺžka zosl&abovania:

en: Inner &fade up length:
sk: Vnútorná dĺžka zo&silňovania:

en: &Threshold:
sk: &Prah:

en: Preview not available
sk: Ukážka nie je dostupná

en: Presets
sk: Predvoľby

en: Export Effect Parameters
sk: Exportovať parametre efektu

en: Import Effect Parameters
sk: Importovať parametre efektu

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is not a valid presets file.
sk: %s: nie je platná cesta súboru.

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
sk: %s: je pre iný efekt, generátor alebo analyzátor.

en: Tone controls
sk: Ovládanie tónov

en: Bass (dB):
sk: Basy (dB):

en: Ba&ss (dB):
sk: &Basy (dB):

en: Bass
sk: Basy

en: &Treble (dB):
sk: &Výšky (dB):

en: Treble
sk: Výšky

en: &Volume (dB):
sk: &Hlasitosť (dB):

en: &Link Volume control to Tone controls
sk: Prep&ojiť ovládanie hlasitosti na ovládanie tónov

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
sk: Odhadovaná počiatočná výška tónu: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
sk: Výška tónu

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: from
sk: z

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &from
sk: &z

en: from Octave
sk: z oktávy

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: to
sk: na

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &to
sk: &na

en: to Octave
sk: na oktávu

en: Semitones (half-steps)
sk: Poltóny (polovičné kroky)

en: &Semitones (half-steps):
sk: &Poltóny (polovičné kroky):

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: from (Hz)
sk: z (Hz)

en: f&rom
sk: z

en: to (Hz)
sk: na (Hz)

en: t&o
sk: n&a

en: Percent C&hange:
sk: &Percentuálna zmena:

en: Percent Change
sk: Percentuálna zmena

en: &Use high quality stretching (slow)
sk: Použiť &pretiahnutie vysokej kvality (pomalé)

en: &Speed Multiplier:
sk: Nás&obič rýchlosti:

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
sk: Štandardné otáčky vinylovej platne:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
sk: Z otáčok

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &from
sk: &z

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
sk: Na otáčky

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &to
sk: n&a

en: Selection Length
sk: Dĺžka výberu

en: C&urrent Length:
sk: &Aktuálna dĺžka:

en: Current length of selection.
sk: &Aktuálna dĺžka výberu.

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: from
sk: z

en: &New Length:
sk: Nová &dĺžka:

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: to
sk: na

en: Beats per minute
sk: Údery za minútu

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
sk: Údery za minútu, z

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &from
sk: &z

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
sk: Údery za minútu, na

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &to
sk: a do

en: Length (seconds)
sk: Dĺžka (sekundy)

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: from
sk: z

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: t&o
sk: d&o

en: Length in seconds from %s, to
sk: Dĺžka v sekundách z %s, na

en: &Threshold (lower is more sensitive):
sk: &Prah (nižší znamená citlivejší):

en: Threshold
sk: Prah

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
sk: Maximálna šírka š&pičky (vyššia znamená citlivejšia):

en: Max Spike Width
sk: Maximálna šírka špičky

en: Compressor
sk: Kompresor

en: Reduces "dynamic range", or differences between loud and quiet parts.
sk: Znižuje "dynamický rozsah" alebo rozdiely medzi hlasnými a tichými časťami.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
sk: Analyzátor kontrastu, pre meranie rozdielov hlasitosti RMS medzi dvoma výbermi audia.

note: i18n-hint noun
en: End
sk: Koniec

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: &Foreground:
sk: &Popredie:

en: Foreground start time
sk: Čas začiatku popredia

en: Foreground end time
sk: Čas konca popredia

en: &Measure selection
sk: &Meranie výberu

en: &Background:
sk: &Pozadie:

en: Background start time
sk: Čas začiatku pozadia

en: Background end time
sk: Čas konca pozadia

en: Mea&sure selection
sk: Mera&nie výberu

en: Result
sk: Výsledok

en: Co&ntrast Result:
sk: Výsledok ko&ntrastu:

en: R&eset
sk: Vy&nulovanie

en: &Difference:
sk: &Rozdiel:

en: &Help
sk: Nápove&da

en: zero
sk: nula

en: indeterminate
sk: neurčitý

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
sk: Nekonečný dB rozdiel

en: Difference is indeterminate.
sk: Rozdiel je neurčiteľný.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
sk: Rozdiel = %.2f RMS dB.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
sk: Rozdiel = nekonečný RMS dB.

en: Foreground level too high
sk: Úroveň popredia je príliš vysoká

en: Background level too high
sk: Úroveň pozadia je príliš vysoká

en: Background higher than foreground
sk: Pozadie je vyššie ako popredie

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
sk: Prechod WCAG2

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
sk: Chyba WCAG2

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
sk: Aktuálny rozdiel

en: Measured foreground level
sk: Meraná úroveň popredia

en: No foreground measured
sk: Žiadne popredie nebolo merané

en: Foreground not yet measured
sk: Popredie nebolo zatiaľ merané

en: Measured background level
sk: Nameraná úroveň pozadia

en: No background measured
sk: Žiadne pozadie nebolo merané

en: Background not yet measured
sk: Pozadie nebolo zatiaľ merané

en: Export Contrast Result As:
sk: Exportovať výsledok kontrastu ako:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
sk: Kritériá úspechu WCAG 2.0 1.4.7 výsledky kontrastu

en: Filename = %s.
sk: Názov súboru = %s.

en: Foreground
sk: Popredie

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sk: Čas začiatku = %2d hodina(y), %2d minúta(y), %.2f sekunda(y)

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sk: Čas konca = %2d hodina(y), %2d minúta(y), %.2f sekunda(y)

en: Background
sk: Pozadie

en: Results
sk: Výsledky

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
sk: Kritériá úspešnosti 1.4.7 z WCAG 2.0: prešlo

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
sk: Kritériá úspešnosti 1.4.7 podľa WCAG 2.0: neúspešné

en: Data gathered
sk: Zhromaždené údaje

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
sk: Kontrastná analýza (WCAG 2 zladenosť)

en: Contrast...
sk: Kontrast...

en: Upper Threshold
sk: Horný prah

en: Noise Floor
sk: Dno šumu

en: Number of repeats
sk: Počet opakovaní

en: Distortion type:
sk: Typ skreslenia:

en: DC blocking filter
sk: Filter jednosmerného blokovania

en: Threshold controls
sk: Riadenie prahu

en: Parameter controls
sk: Riadenie parametra

en: Clipping level
sk: Úroveň prebudenia

en: Drive
sk: Jednotka

en: Make-up Gain
sk: Nastavenie hlasitosti

en: Clipping threshold
sk: Prah prebudenia

en: Hardness
sk: Tvrdosť

en: Distortion amount
sk: Množstvo skreslenia

en: Output level
sk: Úroveň výstupu

en: Repeat processing
sk: Opakované spracovanie

en: Harmonic brightness
sk: Harmonický jas

en: Levelling fine adjustment
sk: Prispôsobenie jemného vyrovnávania

en: Degree of Levelling
sk: Stupeň prispôsobenia

en: dB Limit
sk: dB limitu

en: Wet level
sk: Úroveň efektu

en: Residual level
sk: Úroveň pozostatku

en: (Not Used):
sk: (nepoužité):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-100 to 0 dB):
sk: (-100 do 0 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-80 to -20 dB):
sk: (-80 do -20 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 100):
sk: (0 do100):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 5):
sk: (0 do 5):

en: DTMF &sequence:
sk: Sekvencia &DTMF:

en: &Amplitude (0-1):
sk: &Amplitúda (0-1):

en: &Duration:
sk: Trvanie:

en: &Tone/silence ratio:
sk: &Pomer tón/ticho:

en: Duty cycle:
sk: Pracovný cyklus:

en: Tone duration:
sk: Trvanie tónu:

en: Silence duration:
sk: Trvanie ticha:

en: I&nput
sk: Vs&tup

note: i18n-hint: show input on a graph
en: Show input
sk: Zobraziť výstup

en: O&utput
sk: Výst&up

en: A&ctual compression
sk: Aktuá&lna kompresia

note: i18n-hint: show actual compression on a graph
en: Show actual compression
sk: Show actual compressionZobraziť aktuálnu kompresiu

en: Tar&get compression
sk: Cieľ&ová kompresia

note: i18n-hint: show target compression on a graph
en: Show target compression
sk: Zobraziť cieľovú kompresiu

en: Compression curve
sk: Krivka kompresie

en: Smoothing
sk: Vyhladzovanie

en: &Threshold (dB)
sk: &Prah (dB)

en: &Make-up gain (dB)
sk: &Doplňujúce zosilnenie (dB)

en: &Make-up target (dB)
sk: &Doplňujúca cieľová hodnota (dB)

en: Knee &width (dB)
sk: Hĺbka a výška (dB)

en: Rati&o:
sk: Pome&r:

en: &Lookahead (ms)
sk: náhľa&d (ms)

en: Attac&k (ms)
sk: Nábe&h (ms)

en: &Release (ms)
sk: &Doznievanie (ms)

en: Input
sk: Vstup

en: Actual Compression
sk: Aktuálna kompresia

en: Target Compression
sk: Cieľová kompresia

en: awaiting playback
sk: čaká na prehrávanie

en: &Delay time (seconds):
sk: Čas &ozvien  (sekundy):

en: D&ecay factor:
sk: Faktor &doznievania:

en: Select Preset
sk: Vybrať predvoľbu

en: &Preset:
sk: &Predvoľba:

en: User Presets
sk: Užívateľské predvoľby

en: Factory Presets
sk: Továrenské predvoľby

en: Current Settings
sk: Aktuálne nastavenia

en: Factory Defaults
sk: Pôvodné továrenské

en: Preparing preview
sk: Pripravuje sa ukážka

en: Previewing
sk: Posluch ukážky

en: &Generate
sk: Vy&generovať

en: Manage presets and options
sk: Správa predvolieb a možností

en: Presets && settings
sk: Pred&voľby efektu

en: Preview effect
sk: Ukážka efektu

en: &Apply
sk: &Použiť

en: Save Preset...
sk: Uložiť predvoľby...

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Options...
sk: Možnosti...

en: Type: %s
sk: Typ: %s

en: Name: %s
sk: Názov: %s

en: Version: %s
sk: Verzia: %s

en: Vendor: %s
sk: Poskytovateľ: %s

en: Description: %s
sk: Popis: %s

en: About
sk: O programe

en: Are you sure you want to delete "%s"?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať "%s"?

en: Preset name:
sk: Názov predvoľby:

en: You must specify a name
sk: Najskôr musíte zvoliť názov

en: Preset already exists.
    
    Replace?
sk: Predvoľby už existujú.
    
    Nahradiť?

en: Filter Curve EQ
sk: Filtračná krivka EQ

en: Graphic EQ
sk: Grafický ekvalizér

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
sk: Časy výkonového testu:
    Originálne: %s
    Predvolené segmentované: %s
    Predvolené vlákno: %s
    SSE: %s
    Vlákno SSE: %s

en: Manage Curves List
sk: Spravovať zoznam kriviek

en: Manage Curves
sk: Spravovať krivky

en: &Curves
sk: &Krivky

en: Curve Name
sk: Názov krivky

en: D&elete...
sk: Z&mazať...

en: &Get More...
sk: &Získať viac...

en: De&faults
sk: Pre&dvolené

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
sk: Premenujte 'nepomenované' pre uloženie novej položky.
    'OK' uloží všetky zmeny, 'Zrušiť' ich neuloží.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
sk: 'nepomenované' vždy zostane na spodku zoznamu

en: 'unnamed' is special
sk: 'nepomenované' je špeciálne

en: Rename '%s' to...
sk: Premenovať '%s' na...

en: Rename...
sk: Premenovať...

en: Rename '%s'
sk: Premenovať '%s'

en: Name is the same as the original one
sk: Názov sa zhoduje s pôvodným názvom

en: Same name
sk: Rovnaké názov

en: Overwrite existing curve '%s'?
sk: Prepísať existujúcu krivku '%s'?

en: Curve exists
sk: Krivka existuje

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
sk: Nemôžete odstrániť krivku 'nepomenované'.

en: Can't delete 'unnamed'
sk: Nemožno odstrániť 'nepomenované'

en: Delete '%s'?
sk: Odstrániť  '%s'?

en: Delete %d items?
sk: Odstrániť %d položky?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
sk: Nemôžete odstrániť krivku 'nepomenované', tá je špeciálna.

en: Choose an EQ curve file
sk: Vyberať súbor EQ krivky

en: Export EQ curves as...
sk: Exportovať EQ krivky ako...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
sk: Nemôžete exportovať krivku 'nepomenované', tá je špeciálna.

en: Cannot Export 'unnamed'
sk: Nemožno exportovať 'nepomenované'

en: %d curves exported to %s
sk: %d krivky exportované do %s

en: Curves exported
sk: Krivky boli exportované

en: No curves exported
sk: Žiadne exportované krivky

en: &EQ Type:
sk: &EQ Typ:

en: Draw Curves
sk: Vykreslí krivky

en: &Draw
sk: &Kresliť

en: &Graphic
sk: &Grafický

en: Interpolation type
sk: Typ interpolácie

en: Linear Frequency Scale
sk: Lineárna frekvenčná stupnica

en: Li&near Frequency Scale
sk: Li&neárna frekvenčná stupnica

en: Length of &Filter:
sk: Dĺžka &filtra:

en: Length of Filter
sk: Dĺžka filtra

en: &Select Curve:
sk: &Vybrať krivku:

en: Select Curve
sk: Vyberie krivku

en: S&ave/Manage Curves...
sk: U&ložiť/Spravovať krivky...

en: Fla&tten
sk: Za&rovnať

en: &Invert
sk: &Invertovať

en: Show grid lines
sk: Zobraziť čiary mriežky

en: Show g&rid lines
sk: Zobraziť čiary &mriežky

en: &Start threshold (samples):
sk: &Počiatočný prah (vzorky):

en: St&op threshold (samples):
sk: Kon&cový prah (vzorky):

en: %.2f secs
sk: %.2f sekúnd

en: %.1f secs
sk: %.1f sekúnd

en: Ratio %.0f to 1
sk: Pomer %.0f do 1

en: Ratio %.1f to 1
sk: Pomer %.1f do 1

en: &Noise Floor:
sk: &Dno šumu:

en: &Ratio:
sk: &Pomer:

en: Ratio
sk: Pomer

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: &Attack Time:
sk: Čas ná&behu:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
sk: Čas nábehu

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: R&elease Time:
sk: Čas &uvoľnenia (sekundy):

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
sk: Čas uvoľnenia

note: i18n-hint: Make-up, i.e. correct for any reduction, rather than fabricate it.
en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
sk: Po kompresi nastaviť hl&asitosť na 0 DB

note: i18n-hint: "Compress" here means reduce variations of sound volume, NOT related to file-size compression; Peaks means extremes in volume
en: C&ompress based on Peaks
sk: &Kompresia založená na špičkách

en: Threshold %d dB
sk: Prah %d dB

en: Noise Floor %d dB
sk: Dno šumu %d dB

en: Attack Time %.2f secs
sk: Čas nábehu %.2f sekúnd

en: Release Time %.1f secs
sk: Čas uvoľnenia %.1f sekúnd

en: Limiter
sk: Limitér

en: Augments loudness while minimizing distortion.
sk: Zvyšuje hlasitosť a zároveň minimalizuje skreslenie.

en: perceived loudness
sk: vnímaná hlasitosť

en: &Normalize
sk: &Normalizovať

note: i18n-hint: LUFS is a particular method for measuring loudnesss
en: Loudness LUFS
sk: Hlasitosť LUFS

en: Normalize &stereo channels independently
sk: Nezávisle normalizovať &stereo kanály

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
sk: &Zaobchádzať s mono ako s dvojitým mono (odporúčané)

en: &Noise type:
sk: &Typ šumu:

en: &Noise reduction (dB):
sk: &Redukcia šumu (dB):

en: Noise reduction
sk: Redukcia šumu

en: &Sensitivity:
sk: &Citlivosť:

en: Sensitivity
sk: Citlivosť

en: Attac&k time (secs):
sk: Čas ná&behu (sekundy):

en: Attack time
sk: Čas nábehu

en: R&elease time (secs):
sk: Čas &uvoľnenie (sekundy):

en: Release time
sk: Čas uvoľnenia

en: &Frequency smoothing (bands):
sk: &Vyrovnávanie frekvencií (pásma):

en: Frequency smoothing
sk: Vyrovnávanie frekvencie

en: Sensiti&vity (dB):
sk: Citli&vosť (dB):

en: Old Sensitivity
sk: Stará citlivosť

en: Step 1
sk: Krok 1

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
sk: Vyberte niekoľko sekúnd samotného šumu, aby Audacity vedel čo sa má odfiltrovať,
    potom kliknite na Získať profil šumu:

en: &Get Noise Profile
sk: &Získať profil šumu

en: Step 2
sk: Krok 2

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
sk: Vyberte všetky audiá, ktoré chcete filtrovať, vyberte aké množstvo šumu chcete
    odfiltrovať, a potom kliknite 'OK' na redukovanie šumu.

en: Noise:
sk: Šum:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
sk: Zo&slabiť

en: &Isolate
sk: &Izolovať

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound.  Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
sk: Zvyš&ok

en: Advanced Settings
sk: Rozšírené nastavenia

en: &Window types:
sk: Typy &okna:

en: Window si&ze:
sk: Veľ&kosť okna:

en: 2048 (default)
sk: 2048 (predvolené)

en: S&teps per window:
sk: K&rokov na okno:

en: 4 (default)
sk: 4 (predvolené)

en: Discrimination &method:
sk: &Metóda diskriminácie:

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
sk: Odstrániť &jednosmerný posuv (stred na 0,0 vertikálne)

en: &Normalize peak amplitude to
sk: Normalizovať &amplitúdu špičky na

en: Peak amplitude dB
sk: Amplitúda špičky dB

en: N&ormalize stereo channels independently
sk: &Nezávisle normalizovať stereo kanály

note: i18n-hint: This is how many times longer the sound will be, e.g. applying * the effect to a 1-second sample, with the default Stretch Factor of 10.0 * will give an (approximately) 10 second sound
en: &Stretch Factor:
sk: Faktor &predĺženia:

en: &Time Resolution (seconds):
sk: Časový &rozdiel (sekundy):

en: &Stages:
sk: &Stupne:

en: Stages
sk: Stupne

en: &Dry/Wet:
sk: &Suchý/mokrý:

en: Dry Wet
sk: Suchý mokrý (nespracovaný spracovaný)

en: LFO Freq&uency (Hz):
sk: Fre&kvencia LFO (Hz):

en: LFO frequency in hertz
sk: Frekvencia LFO v hertzoch

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
sk: Šta&rtovacia fáza LFO (stupne):

en: LFO start phase in degrees
sk: Štartovacia fáza LFO v stupňoch

en: Dept&h:
sk: Hĺbk&a:

en: Depth in percent
sk: Hĺbka v percentách

en: Feedbac&k (%):
sk: Spätná väz&ba (%):

en: Feedback in percent
sk: Spätná väzba v percentách

en: &Output gain (dB):
sk: Hlasit&osť výstupu (DB):

en: Output gain (dB)
sk: Hlasitosť výstupu (dB):

en: &Number of repeats to add:
sk: Počet &opakovaní na pridanie:

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
sk: Aktuálny výber dĺžky: dd:hh:mm:ss

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
sk: Nový výber dĺžky: dd:hh:mm:ss

en: Current selection length: %s
sk: Aktuálna dĺžka výberu: %s

en: New selection length: %s
sk: Nová dĺžka výberu: %s

en: Warning: No repeats.
sk: Upozornenie: Bez opakovania.

en: &Room Size (%):
sk: Veľkosť &izby (%):

en: &Pre-delay (ms):
sk: predbežné &zdržanie dozvuku (ms):

en: Rever&berance (%):
sk: D&ozvuk (%):

en: Da&mping (%):
sk: Tl&menie (%):

en: Tone &Low (%):
sk: Ní&zky tón (%):

en: Tone &High (%):
sk: Vyso&ký tón (%):

en: Wet &Gain (dB):
sk: Hlasitosť &dozvuku (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
sk: Hlasi&tosť zvuku (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
sk: Ší&rka sterea (%):

en: Wet O&nly
sk: I&ba dozvuk

en: &Filter Type:
sk: Typ &filtra:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
sk: P&oradie:

en: &Passband Ripple:
sk: &Pass&band pretrhnutie:

en: Passband Ripple (dB)
sk: Passband Pretrhnutie (dB)

en: &Subtype:
sk: &Podtyp:

en: Cutoff (Hz)
sk: Odrezanie (Hz)

en: C&utoff:
sk: O&drezanie:

en: Minimum S&topband Attenuation:
sk: &Minimálny útlm zastavenia pásma:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
sk: &Minimálny útlm zastavenia pásma(dB)

en: Align MIDI to Audio
sk: Zarovnať MIDI do audia

en: Frame Period:
sk: Perióda snímok:

en: Frame Period
sk: Perióda snímok

en: Window Size:
sk: Veľkosť okna:

en: Window Size
sk: Veľkosť okna

en: Force Final Alignment
sk: Vynútiť konečné zarovnanie

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
sk: Ignorovať ticho na začiatkoch a koncoch

en: Silence Threshold:
sk: Prah ticha:

en: Silence Threshold
sk: Prahová hodnota ticha

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time:
sk: Čas predbežného vyhladenia:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time
sk: Čas predbežného vyhladenia

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time:
sk: Čas riadku:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time
sk: Čas riadku

en: Smooth Time:
sk: Čas vyhladenia:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Smooth Time
sk: Čas vyhladenia

en: Use Defaults
sk: Použiť predvolené

en: Restore Defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Initial Tempo Change (%)
sk: Počiatočná zmena tempa (%)

en: Final Tempo Change (%)
sk: Konečná zmena tempa (%)

en: Initial Pitch Shift
sk: Počiatočná zmena výšok

en: (&semitones) [-12 to 12]:
sk: (&poltóny) [-12 do 12]:

en: (%) [-50 to 100]:
sk: (%) [-50 do 100]:

en: Final Pitch Shift
sk: Koncová zmena výšok

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
sk: (p&oltóny) [-12 do 12]:

en: Chirp
sk: Trilkovanie

en: Tone
sk: Tón

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
sk: Vygeneruje klesajúci alebo stúpajúci tón jedného zo štyroch typov

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
sk: Vygeneruje konštantný frekvenčný tón jedného zo štyroch typov

en: &Waveform:
sk: &krivka:

en: &Frequency (Hz):
sk: &Frekvencia (Hz):

en: Frequency Hertz Start
sk: Počiatočná frekvencia v Hz

en: Frequency Hertz End
sk: Koncová frekvencia v Hz

en: Amplitude Start
sk: Počiatočná amplitúda

en: Amplitude End
sk: Koncová amplitúda

en: I&nterpolation:
sk: &Interpolácia:

en: Detect Silence
sk: Zistiť ticho

en: Tr&uncate to:
sk: S&krátiť na:

en: C&ompress to:
sk: Ko&mprimovať na:

en: Trunc&ate tracks independently
sk: Stopy skracovať &nezávisle

en: Save VST Preset As:
sk: Uložiť predvoľbu VST ako:

en: Standard VST bank file
sk: Štandardný súbor VST banky

en: Standard VST program file
sk: Štandardný programový súbor VST

en: Audacity VST preset file
sk: Súbor predvolieb Audacity VST

en: Unrecognized file extension.
sk: Nerozoznaná prípona súboru.

en: Load VST Preset:
sk: Načítať predvoľbu VST:

en: VST preset files
sk: Súbory predvolieb VST

en: Unable to load presets file.
sk: Nemožno načítať súbor predvolieb.

en: VST Effect Options
sk: Možnosti efektov VST

en: Buffer Size
sk: Veľkosť zásobníka

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
sk: Veľkosť zásobníka riadi počet snímok odoslaných s efektom na každú iteráciu. Nižšie hodnoty spôsobia pomalšie spracovanie a niektoré efekty vyžadujú 8192 snímok alebo menej, aby fungovali správne. Väčšina efektov však dokáže akceptovať veľké zásobníky a ich použitie výrazne skráti čas spracovania.

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
sk: Veľkosť &zásobníka (8 do 1 048 576 vzoriek):

en: Latency Compensation
sk: Kompenzácia odozvy

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
sk: V rámci spracovania musia niektoré efekty VST oneskoriť návrat zvuku do Audacity. Ak toto oneskorenie nevykompenzujete, všimnite si, že do audia bude vložené krátke ticho. Povolenie tejto možnosti zabezpečí túto kompenzáciu, ale nemusí fungovať pre všetky efekty VST.

en: Enable &compensation
sk: Povoliť &kompenzáciu

en: Graphical Mode
sk: Grafický režim

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
sk: Väčšina efektov VST má grafické rozhranie na nastavenie hodnôt parametrov. K dispozícii je aj základná len textová metóda.  Znovu otvorte efekt, aby sa tento účinok prejavil.

en: Enable &graphical interface
sk: Povoliť &grafické rozhranie

en: Save VST3 Preset As:
sk: Uložiť predvoľbu VST3 ako:

en: VST3 preset file
sk: Súbor predvoľby VST3

en: Load VST3 preset:
sk: Načítať predvoľbu VST3:

en: As part of their processing, some VST3 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST3 effects.
sk: Niektoré efekty VST3 musia v rámci svojho spracovania oneskoriť návrat zvuku do programu Audacity. Ak toto oneskorenie nekompenzujete, všimnete si, že do zvuku boli vložené malé tichá. Zapnutím tejto možnosti sa táto kompenzácia zabezpečí, ale nemusí fungovať pre všetky efekty VST3.

en: Most VST3 effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
sk: Väčšina efektov VST3 má grafické rozhranie na nastavenie hodnôt parametrov. K dispozícii je aj základný textový spôsob.  Aby sa tento postup prejavil, znovu otvorte efekt.

en: Dept&h (%):
sk: Hĺbk&a (%):

en: Reso&nance:
sk: Rezo&nancia:

en: Resonance
sk: Rezonancia

en: Wah Frequency Offse&t (%):
sk: Frekvenčný posuv kvákadla (%):

en: Wah frequency offset in percent
sk: Frekvenčný posuv kvákadla v percentách

en: Export Audio Unit Preset As %s:
sk: Exportovať predvoľbu audio zariadenia ako %s:

en: Standard Audio Unit preset file
sk: Štandardný súbor predvolieb audio zariadenia

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
sk: Nepodarilo sa exportovať predvoľbu "%s“
    
     %s

en: Export Audio Unit Presets
sk: Export predvolieb zvukových jednotiek

en: Import Audio Unit Preset As %s:
sk: Importovať predvoľbu audio zariadenia ako %s:

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
sk: Nepodarilo sa importovať predvoľbu "%s“
    
     %s

en: Import Audio Unit Presets
sk: Import predvolieb zvukových jednotiek

en: Audio Unit Effect Options
sk: Možnosti efektov zvukových jednotiek

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
sk: V rámci spracovania musia niektoré efekty audio zariadení oneskoriť návrat zvuku do Audacity. Ak toto oneskorenie nevykompenzujete, všimnite si, že do audia bolo vložené krátke ticho. Povolenie tejto možnosti zabezpečí túto kompenzáciu, ale nemusí fungovať pre všetky efekty audio zariadení.

en: User Interface
sk: Užívateľské rozhranie

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
sk: Vyberte „Plné“, ak chcete použiť grafické rozhranie, ak je dodané audio zariadením. Ak chcete použiť generické rozhranie dodané so systémom, vyberte možnosť „Generické“. Vyberte "Základné" pre základné textové rozhranie. Znovu otvorte pre prejavenie tohto účinku.

en: Select &interface
sk: Vybrať &rozhranie

en: Full
sk: Plné

en: Generic
sk: Generické

en: Basic
sk: Základné

en: Effect Output
sk: Výstup efektov

en: LADSPA Effect Options
sk: Možnosti efektu LADSPA

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
sk: V rámci spracovania musia niektoré efekty LADSPA oneskoriť návrat audia do Audacity. Ak toto oneskorenie nevykompenzujete, všimnete si, že do audia bude vložené krátke ticho. Povolenie tejto možnosti zabezpečí túto kompenzáciu, ale nemusí fungovať pre všetky efekty LADSPA.

en: Couldn't instantiate effect
sk: Nepodarilo sa vytvoriť inštanciu efekt

en: LV2 Effect Settings
sk: Nastavenia efektu LV2

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
sk: &Veľkosť zásobníka (8 až %d) snímok):

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
sk: V rámci spracovania musia niektoré efekty LV2 oneskoriť návrat audia do Audacity. Ak toto oneskorenie nevykompenzujete, všimnete si, že do zvuku bude vložené krátke ticho. Povolenie tohto nastavenia poskytne túto kompenzáciu, ale nemusí fungovať pre všetky efekty LV2.

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
sk: Efekty LV2 môžu mať grafické rozhranie na nastavenie hodnôt parametrov. K dispozícii je aj základná textová metóda. Znovu otvorte efekt, aby sa jeho účinok prejavil.

en: "%s" is not a valid file path.
sk: "%s" nie je platná cesta súboru.

note: i18n-hint: Warning that there is one quotation mark rather than a pair.
en: Mismatched quotes in
    %s
sk: Zmätočné úvodzovky v
    %s

en: Enter Nyquist Command:
sk: Zadať príkaz Nyquist:

en: &Load
sk: &Načítať

note: i18n-hint: Nyquist is the name of a programming language
en: Nyquist scripts
sk: Nyquist skripty

note: i18n-hint: Lisp is the name of a programming language
en: Lisp scripts
sk: Lisp skripty

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
sk: Aktuálny program bol zmenený.
    Zahodiť zmeny?

en: File could not be loaded
sk: Súbor sa nepodarilo načítať

en: File could not be saved
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť

en: Value range:
    %s to %s
sk: Rozsah hodnôt:
    %s do %s

en: Value Error
sk: Chyba hodnoty

en: Select a file
sk: Vybrať súbor

en: Save file as
sk: Uložiť súbor ako

en: Debug Output:
sk: Výstup ladenia:

en: Vamp Effects
sk: Efekty Vamp

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
sk: Poskytuje podporu efektov Vamp pre Audacity

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
sk: Prepáčte, nepodarilo sa načítať rozšírenie Vamp.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
sk: Prepáčte, nepodarilo sa inicializovať rozšírenie Vamp.

en: Plugin Settings
sk: Nastavenia rozšírení

en: Entire &Project
sk: Celý &Projekt

en: M&ultiple Files
sk: V&iac súborov

en: Curren&t Selection
sk: Aktuál&ny Výber

en: Using Label/Track Name
sk: Použitie názvu nápisu/stopy

en: Numbering before Label/Track Name
sk: Číslovanie pred názvom nápisu/stopy

en: Numbering after File name prefix
sk: Číslovanie za predponou názvu súboru

en: Export Range:
sk: Rozsah exportu:

en: Export entire project
sk: Exportovať celý projekt

en: Export multiple files
sk: Exportovať viac súborov

en: Export current selection
sk: Exportovať aktuálny výber

en: Trim blank space before first clip
sk: Odrezať prázdne miesta pred prvým strihom

en: Split files based on:
sk: Rozdeliť súbory na základe:

en: Include audio before first label
sk: Do prvého popisku začleňte audio

en: Name files:
sk: Názvy súborov:

en: File name prefix:
sk: Predpona názvu súboru:

en: Overwrite existing files
sk: Prepísať existujúce súbory

en: &Export
sk: &Exportovať

en: Unable to create destination folder
sk: Nie je možné vytvoriť cieľový priečinok

en: Successfully exported the following %lld file(s).
sk: Nasledujúci súbor(y) %lld boli úspešne exportovaný.

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
sk: Po exportovaní nasledujúceho súboru(ov) %lld sa vyskytla chyba.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
sk: Export bol zrušený po exportovaní nasledujúceho súboru(ov) %lld.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
sk: Export sa zastavil po exportovaní nasledujúceho súboru(ov) %lld.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
sk: Po exportovaní nasledujúceho súboru(ov) %lld sa niečo skutočne pokazilo.

en: A file named "%s" already exists. Replace?
sk: Súbor s názvom "%s" už existuje. Nahradiť?

en: All selected audio is muted.
sk: Celé vybrané audio je stlmené.

en: Continue to export remaining files?
sk: Chcete pokračovať v exporte zostávajúcich súborov?

en: Custom Sample Rate
sk: Vlastné vzorkovanie

en: New sample rate (Hz):
sk: Nová vzorkovacia rýchlosť (Hz):

en: File &Name:
sk: Názov &Súboru:

en: Fo&lder:
sk: Pri&ečinok:

en: &Format:
sk: &Formát:

en: Audio options
sk: Možnosti audia

en: Channels
sk: Kanály

en: M&ono
sk: m&ono

en: &Stereo
sk: S&tereo

note: i18n-hint refers to custom channel mapping configuration
en: Custom mappin&g
sk: Vlastné mapov&anie

note: i18n-hint accessibility hint, refers to export channel configuration
en: Configure custom mapping
sk: Konfigurácia vlastného mapovania

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Sample &Rate
sk: Vzorkovacia f&rekvencia

en: Choose a location to save the exported files
sk: Zvoľte umiestnenie pre uloženie exportovaných súborov

en: Advanced Mixing Options
sk: Rozšírené Možnosti Zmiešavania

en: %d Hz (custom)
sk: %d Hz (vlastné)

en: Other...
sk: Iné...

note: i18n-hint: track name and L abbreviating Left channel
en: %s - L
sk: %s - Ľ

note: i18n-hint: track name and R abbreviating Right channel
en: %s - R
sk: %s - P

en: Output Channels: %2d
sk: Výstupné kanály: %2d

en: Mixer Panel
sk: Panel zmiešavača

en: Channel: %2d
sk: Kanál: %2d

en: No format specific options
sk: Žiadne špecifické možnosti formátu

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
sk: Importovať surové

en: Import Raw Data
sk: Importovať surové údaje

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
sk: Bez endianity (určenia významnejšieho bitu v pamäti)

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Little-endian
sk: Endianita nižšieho bitu

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Big-endian
sk: Endianita vyššieho bitu

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
sk: Predvolená endianita

en: 1 Channel (Mono)
sk: 1 kanál (Mono)

en: 2 Channels (Stereo)
sk: 2 kanály (Stereo)

en: %d Channels
sk: %d kanálov

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: Byte order:
sk: Poradie bajtov:

en: Channels:
sk: Kanály:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
sk: Počiatočný posuv:

en: bytes
sk: bajty

en: Amount to import:
sk: Množstvo na importovanie:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

note: i18n-hint: Guess format of raw file
en: Detect
sk: Zistiť

en: &Import
sk: &Importovať

en: Bad data size. Could not import audio
sk: Zlá veľkosť údajov. Nepodarilo sa importovať audio

note: i18n-hint: First %s is replaced with the noun "start" or "end" identifying one end of a clip, second string is the name of that clip, first number gives the position of that clip in a sequence of clips, last number counts all clips, and the last string is the name of the track containing the clips.
en: %s %s, %d of %d clip %s | %s %s, %d of %d clips %s
sk[0]: %s %s, %d z %d strihu %s
sk[1]: %s %s, %d z %d strihov %s
sk[2]: %s %s, %d z %d strihov %s
sk[3]: %s %s, %d z %d strihov %s

en: start
sk: začiatok

en: end
sk: koniec

note: i18n-hint: First and third %s are each replaced with the noun "start" or with "end", identifying and end of a clip, second and fourth strings are the names of those clips, first and second numbers give the position of those clips in a sequence of clips, last number counts all clips, and the last str
en: %s %s and %s %s, %d and %d of %d clip %s | %s %s and %s %s, %d and %d of %d clips %s
sk[0]: %s %s a %s %s, %d a %d z %d strihu %s
sk[1]: %s %s a %s %s, %d a %d z %d strihov %s
sk[2]: %s %s a %s %s, %d a %d z %d strihov %s
sk[3]: %s %s a %s %s, %d a %d z %d strihov %s

note: i18n-hint: first string is the name of a clip, first number gives the position of that clip in a sequence of clips, last number counts all clips, last string names a track
en: %s, %d of %d clip %s | %s, %d of %d clips %s
sk[0]: %s, %d z %d strihu %s
sk[1]: %s, %d z %d strihov %s
sk[2]: %s, %d z %d strihov %s
sk[3]: %s, %d z %d strihov %s

en: Moved clips to the right
sk: Presunuté strihy doprava

en: Moved clips to the left
sk: Presunuté strihy doľava

en: Move audio clips
sk: Presunúť audio strihy

en: clip not moved
sk: strih nebol presunutý

en: Audi&o Clips
sk: Audi&o strihy

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
sk: Od okraja pred&ošlého strihu po kurzor

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
sk: Od kurzoru po okraj ďa&lšieho strihu

en: Previo&us Clip
sk: Pred&ošlý strih

en: Select Previous Clip
sk: Vybrať predošlý strih

en: N&ext Clip
sk: Ď&alší strih

en: Select Next Clip
sk: Vybrať ďalší strih

en: Pre&vious Clip Boundary
sk: Okraj pred&ošlého strihu

en: Cursor to Prev Clip Boundary
sk: Kurzor na okraj predošlého strihu

en: Ne&xt Clip Boundary
sk: Ďalší okraj strihu

en: Cursor to Next Clip Boundary
sk: Kurzor na okraj ďalšieho strihu

en: Time Shift &Left
sk: Časový posun do&ľava

en: Time Shift &Right
sk: Časový posun do&prava

en: Pasted text from the clipboard
sk: Vložený text zo schránky

en: Pasted from the clipboard
sk: Vložené zo schránky

en: Nothing to undo
sk: Nič na späť

en: Nothing to redo
sk: Nič na vpred

en: Cut to the clipboard
sk: Vystrihnúť do schránky

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
sk: Odstránených %.2f sekúnd na t=%.2f

en: Paste clip
sk: Prilepiť strih

en: Pasting clip contents, please wait
sk: Vkladá sa obsah strihu, prosím čakajte

en: The content you are trying to paste will span across more tracks than you currently have available. Add more tracks and try again.
sk: Obsah, ktorý sa snažíte vložiť, sa bude rozprestierať vo viacerých stopách, než máte v súčasnosti k dispozícii. Pridajte ďalšie stopy a skúste to znova.

en: There are not enough tracks selected to accommodate your copied content. Select additional tracks and try again.
sk: Nie je vybratý dostatočný počet stôp na umiestnenie skopírovaného obsahu. Vyberte ďalšie stopy a skúste to znova.

en: Duplicated
sk: Duplikované

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
sk: Odstránených oddelených %.2f sekúnd pri t=%.2f

en: Split Delete
sk: Odstrániť oddelené

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
sk: Stlmené vybrané stopy na %.2f sekúnd od %.2f

[ctx: command]
note: i18n-hint: verb
en: Silence
sk: Ticho

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
sk: Orezať vybrané audio stopy od %.2f sekúnd do %.2f sekúnd

en: Trim Audio
sk: Orezať audio

en: Split
sk: Oddeliť

en: Split to new track
sk: Oddeliť pre novú stopu

en: Split New
sk: Oddeliť novú

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
sk: Spojených %.2f sekúnd pri t=%.2f

en: Join
sk: Spojiť

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
sk: Odpojených %.2f sekúnd pri t=%.2f

en: Detach
sk: Odpojiť

en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
sk: Vystrihnú&ť

en: &Delete
sk: &Odstrániť

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
sk: &Kopírovať

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
sk: &Prilepiť

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
sk: Vytvoriť &kópiu

en: R&emove Special
sk: Odstrániť š&peciálne

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
sk: Stlmiť audi&o

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
sk: Orez&ať audio

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
sk: Od&deliť

en: Split Ne&w
sk: Oddeliť no&vý

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
sk: &Spojiť

en: Detac&h at Silences
sk: Oddeli&ť stlmené

en: Pre&ferences
sk: &Nastavenia

en: &Delete Key
sk: Kláves &vymazania

en: Delete Key&2
sk: Kláves vymazania&2

en: Ext&ra
sk: Špe&ciálne

en: Enable &Full Screen
sk: Povoliť &celú obrazovku

en: Cannot proceed to export.
sk: Nie je možné pokračovať v exporte.

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
sk: Nemožno vytvoriť priečinok '%s'.
    Súbor už existuje, ktorý nie je priečinkom

note: i18n-hint: filename containing exported text from label tracks
en: labels.txt
sk: popisky.txt

en: There are no label tracks to export.
sk: Žiadne stopy popiskov na export sa nepodarilo nájsť.

en: Imported labels from '%s'
sk: Importované popisky z '%s'

en: Import Labels
sk: Importovať popisky

en: &Dangerous Reset...
sk: &Riskantné vynulovanie...

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
sk: Otvoriť nedávne

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
sk: Nedávne &súbory

en: &Save Project
sk: &Uložiť projekt

en: Save Project &As...
sk: Uložiť projekt &ako...

en: &Backup Project...
sk: &Zálohovať projekt...

en: &Export Audio...
sk: &Exportovať audio...

en: Expo&rt Other
sk: Exp&ortovať ostatné

en: Export &Labels...
sk: Exportovať &popisky...

en: &Labels...
sk: &popisky...

en: &Raw Data...
sk: &Surové údaje...

en: Export as MP&3
sk: Exportovať ako MP&3

en: Export as &WAV
sk: Exportovať ako &WAV

en: Export as &OGG
sk: Exportovať ako &OGG

en: Export as FLAC
sk: Exportovať ako FLAC

en: Expo&rt Selected Audio...
sk: Expor&tovať vybrané audio...

en: Do you have these problems?
sk: Máte tieto problémy?

en: Fix
sk: Oprava

en: Quick Fixes
sk: Rýchle opravy

en: Nothing to do
sk: Nič na vykonanie

en: No quick, easily fixed problems were found
sk: Nenašli sa žiadne rýchle a ľahko opraviteľné problémy

en: Clocks on the Tracks
sk: Hodiny na stopách

en: Can't select precisely
sk: Nemožno vybrať precízne

en: Recording stops and starts
sk: Nahrávanie sa zastaví a spustí

en: Fixed
sk: Opravené

en: Audio Device Info
sk: Informácie o audio zariadení

en: &Diagnostics
sk: &Diagnostika

en: Au&dio Device Info...
sk: Informácie o au&dio zariadení...

en: &Generate Support Data...
sk: Vy&generovať údaje o podpore...

en: &Check for Updates...
sk: &Skontrolovať aktualizácie...

en: &About Audacity
sk: &O programe Audacity

en: Added label
sk: Pridaný popisok

en: Paste Text to New Label
sk: Prilepiť text do nového popisku

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
sk: Vystrihnúť oblasti audia označené popiskom do schránky

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
sk: Vystrihnúť audio označené popiskom

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
sk: Odstránené oblasti audia označené popiskom

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
sk: Odstrániť audio označené popiskom

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
sk: Oddeliť vymazanú oblasť audia označenú popiskom

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
sk: Odstrániť oddelené audio označené popiskom

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
sk: Tiché oblasti audia označené popiskom

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
sk: Pridať ticho na audio označené popiskom

en: Copied labeled audio regions to clipboard
sk: Kopírovať oblasti audia označené popiskom do schránky

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
sk: Kopírovať audio označené popiskom

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
sk: Oddeliť audio označené popiskom (body alebo oblasti)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
sk: Oddeliť audio označené popiskom

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
sk: Spojené audio označené popiskom (body alebo oblasti)

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
sk: Spojiť audio označené popiskom

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
sk: Odpojené oblasti audia označené popiskom

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
sk: Odpojiť audio označené popiskom

en: Created new label track
sk: Vytvorená nová stopa s popiskami

en: New Track
sk: Nová stopa

en: &Labels
sk: &Popisky

en: Label &Editor
sk: &Editor popiskov

en: Add Label at &Selection
sk: Pridať po&pisok podľa výberu

en: Add Label at &Playback Position
sk: Pridať popisok na pozícii &prehrávania

en: Paste Te&xt to New Label
sk: Prilepiť te&xt do nového popisku

en: &Typing Creates New Labels
sk: &Písanie vytvorí nový popisok

en: La&beled Audio
sk: Audio označené &popiskom

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
sk: &Vystrihnúť

en: Silence &Audio
sk: Stíšiť &audio

en: Label Silence
sk: Popisok pre ticho

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
sk: Ko&pírovať

en: Label Copy
sk: Kopírovať popisok

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
sk: Od&deliť

en: Label Split
sk: Oddeliť popisky

en: Label Join
sk: Spojiť popisky

en: &Label Track
sk: Stopa s &popiskami

en: Uncategorized
sk: Nekategorizované

en: Move Backward Through Active Windows
sk: Posúvať naprieč aktívnymi oknami dozadu

en: Move Forward Through Active Windows
sk: Posúvať naprieč aktívnymi oknami dopredu

en: Foc&us
sk: Za&meranie

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
sk: Posúvať od panela nástrojov po stopy do&zadu

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
sk: Posúvať od panela nástrojov po stopy do&predu

en: Move Focus to &Previous Track
sk: Presunúť zameranie na pr&edošlú stopu

en: Move Focus to &Next Track
sk: Presunúť zameranie na ď&alšiu stopu

en: Move Focus to &First Track
sk: Presunúť zameranie na p&rvú stopu

en: Move Focus to &Last Track
sk: Presunúť zameranie na po&slednú stopu

en: Move Focus to P&revious and Select
sk: Presunúť zameranie na pre&došlú stopu a vybrať

en: Move Focus to N&ext and Select
sk: Presunúť zameranie na ďa&lšiu stopu a vybrať

en: &Toggle Focused Track
sk: &Prepnúť zameranú stopu

en: Toggle Focuse&d Track
sk: Prepnúť zamer&anú stopu

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: A journal will be recorded after Audacity restarts.
sk: Po reštarte programu Audacity sa zaznamená denník.

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: No journal will be recorded after Audacity restarts.
sk: Po reštarte programu Audacity nebude zaznamenaný žiadny denník.

en: Plugin Manager
sk: Správca pluginov

en: Repeat Last Generator
sk: Opakovať posledný generátor

en: Effe&ct
sk: &Efekt

en: Add Realtime Effects
sk: Pridať efekty v reálnom čase

en: Get AI effects...
sk: Získať AI efekty...

en: Repeat Last Effect
sk: Opakovať posledný efekt

en: &Analyze
sk: &Analyzovať

en: Repeat Last Analyzer
sk: Opakovať posledný analyzátor

en: T&ools
sk: &Nástroje

en: Reset &Configuration
sk: Vynulovanie &konfigurácie

en: &Run Benchmark...
sk: &Spustiť výkonový test...

en: Simulate Recording Errors
sk: Simulovať chyby nahrávania

en: Detect Upstream Dropouts
sk: Zisťovať výpadky proti toku

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: Write Journal
sk: Napíš denník

en: Set Left Selection Boundary
sk: Nastaviť ľavý okraj výberu

en: Set Right Selection Boundary
sk: Nastaviť pravý okraj výberu

en: Zero-crossing search regions intersect stretched clip(s).
sk: Nájdi priesečky z nulou medzi natiahnutými strihmi.

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
sk: &Vybrať

en: &All
sk: &Všetky

en: &None
sk: &Nič

en: Select None
sk: Nič nevybrané

en: &Tracks
sk: Sto&py

en: In All &Tracks
sk: Vo všetkých &stopách

en: In All &Sync-Locked Tracks
sk: Vo všetkých stopách so &zamknutou synchronizáciou

en: Select Sync-Locked
sk: Vybrať so zamknutou synchronizáciou

en: R&egion
sk: O&blasť

en: &Left at Playback Position
sk: Na&ľavo od pozície prehrávania

en: Set Selection Left at Play Position
sk: Nastaví výber oblasti naľavo od pozície prehrávania

en: &Right at Playback Position
sk: Na&pravo od pozície prehrávania

en: Set Selection Right at Play Position
sk: Nastaví výber oblasti napravo od pozície prehrávania

en: Track &Start to Cursor
sk: Od &začiatku stopy po kurzor

en: Select Track Start to Cursor
sk: Nastaví oblasť od začiatku stopy po kurzor

en: Cursor to Track &End
sk: Od kurzora po &koniec stopy

en: Select Cursor to Track End
sk: Vyberie oblasť od kurzora po koniec stopy

en: Track Start to En&d
sk: Od začiatku po ko&niec stopy

en: Select Track Start to End
sk: Vyberie oblasť od začiatku po koniec stopy

en: S&tore Selection
sk: U&ložiť výber

en: Retrieve Selectio&n
sk: Obnoviť výbe&r

en: Cursor to Stored &Cursor Position
sk: Od kurzora po uloženú pozíciu &kurzora

en: Select Cursor to Stored
sk: Vyberať od kurzora po uložené

en: Store Cursor Pos&ition
sk: Uložiť poz&íciu kurzora

en: At &Zero Crossings
sk: Pri &nulových priesečkách

en: Select Zero Crossing
sk: Vybrať nulové priesečky

en: &Selection
sk: &Výber

en: Snap-To &Off
sk: Prichytiť na &vypnuté

en: Snap-To &Nearest
sk: Prichytiť na &najbližšie

en: Snap-To &Prior
sk: Prichytiť na &prednostné

en: Selection to &Start
sk: Výber na &začiatok

en: Selection to En&d
sk: Výber na kon&iec

en: Selection Extend &Left
sk: Rozšíriť výber &vľavo

en: Selection Extend &Right
sk: Rozšíriť v&pravo

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
sk: Nastaví (alebo rozšíri) výber naľav&o

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
sk: Nastaví (alebo rozšíri) výber napr&avo

en: Selection Contract L&eft
sk: Skrátiť ľ&avý výber

en: Selection Contract R&ight
sk: Skrátiť p&ravý výber

en: &Cursor to
sk: &Kurzor na

en: Selection Star&t
sk: Začiato&k výberu

en: Cursor to Selection Start
sk: Kurzor na začiatok výberu

en: Selection En&d
sk: K&oniec výberu

en: Cursor to Selection End
sk: Kurzor na koniec výberu

en: Track &Start
sk: Začiatok stopy

en: Cursor to Track Start
sk: Kurzor na začiatok stopy

en: Track &End
sk: Koniec stopy

en: Cursor to Track End
sk: Kurzor na koniec stopy

en: &Project Start
sk: Začiatok &projektu

en: Cursor to Project Start
sk: Kurzor na začiatok projektu

en: Project E&nd
sk: K&oniec projektu

en: Cursor to Project End
sk: Kurzor na koniec projektu

en: &Cursor
sk: &Kurzor

en: Cursor &Left
sk: Kurzor doľ&ava

en: Cursor &Right
sk: Kurzor do&prava

en: Cursor Sh&ort Jump Left
sk: Kr&átky skok kurzoru doľava

en: Cursor Shor&t Jump Right
sk: K&rátky skok kurzoru doprava

en: Cursor Long J&ump Left
sk: &Dlhý skok kurzoru doľava

en: Cursor Long Ju&mp Right
sk: &Dlhý skok kurzoru doprava

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: See&k
sk: Vy&hľadať

en: Short Seek &Left During Playback
sk: Krátke vyhľadávanie doľ&ava počas prehrávania

en: Short Seek &Right During Playback
sk: Krátke vyhľadávanie do&prava počas prehrávania

en: Long Seek Le&ft During Playback
sk: Dlhé vyhľadávanie doľa&va počas prehrávania

en: Long Seek Rig&ht During Playback
sk: Dlhé vyhľadávanie dop&rava počas prehrávania

en: Tim&eline
sk: Čas&ová os

en: &Toolbars
sk: &Panely nástrojov

note: i18n-hint: (verb)
en: Reset Toolb&ars
sk: Vynulovať panely nástrojov

en: Mix
sk: Zmiešavanie

en: Rendered all audio in track '%s'
sk: Vykonaný prevod celého audia v stope '%s'

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
sk: Vykonať prevod

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
sk: Zmixované a prevedené %d stopy do jednej novej stereo stopy

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
sk: Zmixované a prevedené %d stopy do jednej novej mono stopy

note: i18n-hint: One or more audio tracks have been panned
en: Panned audio track(s)
sk: Vyvážená audio stopa(y)

en: Pan Track
sk: Vyvážiť stopu

en: Start to &Zero
sk: Začiatok na &nulu

en: Start to &Cursor/Selection Start
sk: Začiatok na &kurzor/začiatok výberu

en: Start to Selection &End
sk: Začiatok na &koniec výberu

en: End to Cu&rsor/Selection Start
sk: Koniec na ku&rzor/začiatok výberu

en: End to Selection En&d
sk: Koniec na ko&niec výberu

note: i18n-hint: In this and similar messages describing editing actions, the starting or ending points of tracks are re-"aligned" to other times, and the time selection may be "moved" too.  The first noun -- "start" in this example -- is the object of a verb (not of an implied preposition "from").
en: Aligned/Moved start to zero
sk: Zarovnaný/presunutý začiatok na nulu

en: Aligned start to zero
sk: Zarovnaný začiatok na nulu

note: i18n-hint: This and similar messages give shorter descriptions of the aligning and moving editing actions
en: Align/Move Start
sk: Zarovnať/presunúť začiatok

en: Align Start
sk: Zarovnať začiatok

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
sk: Zarovnaný/presunutý začiatok na kurzor/začiatok výberu

en: Aligned start to cursor/selection start
sk: Zarovnaný začiatok na kurzor/začiatok výberu

en: Aligned/Moved start to selection end
sk: Zarovnaný/presunutý začiatok na koniec výberu

en: Aligned start to selection end
sk: Zarovnaný začiatok na koniec výberu

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
sk: Zarovnaný/presunutý koniec na kurzor/začiatok výberu

en: Aligned end to cursor/selection start
sk: Zarovnaný koniec na kurzor/začiatok výberu

en: Align/Move End
sk: Zarovnať/presunúť koniec

en: Align End
sk: Zarovnať koniec

en: Aligned/Moved end to selection end
sk: Zarovnaný/presunutý koniec na koniec výberu

en: Aligned end to selection end
sk: Zarovnaný koniec na koniec výberu

en: Aligned/Moved end to end
sk: Zarovnaný/presunutý koniec na koniec

en: Aligned end to end
sk: Zarovnaný koniec na koniec

en: Align/Move End to End
sk: Zarovnať/presunúť koniec na koniec

en: Align End to End
sk: Zarovnať koniec na koniec

en: Aligned/Moved together
sk: Zarovnaný/presunutý spolu

en: Aligned together
sk: Zarovnaný spolu

en: Align/Move Together
sk: Zarovnať/presunúť spolu

en: Align Together
sk: Zarovnať spolu

en: Synchronize MIDI with Audio
sk: Synchronizovať MIDI s audiom

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
sk: Synchronizácia MIDI a audio stôp

en: Adjusted gain
sk: Upravená hlasitosť

en: Gain
sk: Hlasitosť

en: Adjusted Pan
sk: Upravené vyváženie

en: The entered value is invalid
sk: Zadaná hodnota nie je platná

en: Resampling track %d
sk: Prevzorkovanie stopy %d

en: Resampled audio track(s)
sk: Prevzorkovaná audio stopa(y)

en: Resample Track
sk: Prevzorkovať stopu

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
sk: Vyberte, prosím, aspoň jednu audio stopu a jednu MIDI stopu.

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sk: Zarovnávanie ukončené: MIDI od %.2f do %.2f sekúnd, audio od %.2f do %.2f sekúnd.

en: Sync MIDI with Audio
sk: Synchronizovať MIDI s audiom

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sk: Chyba zarovnania: vstup je príliš krátky: MIDI od %.2f do %.2f sekúnd, audio od %.2f do %.2f sekúnd.

en: Internal error reported by alignment process.
sk: Interná chyba oznámená procesom zarovnávania.

en: Tracks sorted by time
sk: Stopy zoradené podľa času

en: Sort by Time
sk: Zoradiť podľa času

en: Tracks sorted by name
sk: Stopy zoradené podľa názvu

en: Sort by Name
sk: Zoradiť podľa názvu

en: Can't delete track with active audio
sk: Nemožno zmazať stopu s aktívnym audiom

en: Add &New
sk: Pridať &novú

en: Mi&x
sk: Zmieš&ať

en: Mix Stereo Down to &Mono
sk: Zmiešať stereo na &mono

en: Mi&x and Render
sk: Z&miešať a vykonať prevod

en: Mix and Render to Ne&w Track
sk: Zmiešať a vykonať prevod do no&vej stopy

en: &Resample...
sk: &Prevzorkovať...

en: Remo&ve Tracks
sk: &Odstrániť stopy

en: M&ute/Unmute
sk: Stlmiť/zrušiť stlmenie

en: &Mute All Tracks
sk: &Stlmiť všetky stopy

en: &Unmute All Tracks
sk: &Zrušiť stlmenie všetkých stôp

en: Mut&e Tracks
sk: &Stlmiť stopy

en: U&nmute Tracks
sk: &Zrušiť stlmenie stôp

en: &Pan
sk: &Vyvážiť

en: &Left
sk: Vľ&avo

en: Pan Left
sk: Vyvážiť vľavo

en: &Right
sk: V&pravo

en: Pan Right
sk: Vyvážiť vpravo

en: &Center
sk: &Stred

en: Pan Center
sk: Vyvážiť stred

en: &Align Tracks
sk: &Zarovnať stopy

en: &Align End to End
sk: &Zarovnať koniec na koniec

en: Align &Together
sk: Zarovnať &spolu

en: &Move Selection with Tracks
sk: &Posúvať výber so stopami

en: Move Sele&ction and Tracks
sk: Posúvať vý&ber a stopy

en: S&ort Tracks
sk: Z&oradiť stopy

en: By &Start Time
sk: Podľa &počiatočného času

en: By &Name
sk: Podľa &názvu

en: Keep tracks synchronized (Sync-&Lock)
sk: Synchronizuj stopy (Sync-&Lock)

en: &Track
sk: &Stopa

en: Change P&an on Focused Track...
sk: Zmeniť vy&váženie na zameranej stope...

en: Pan &Left on Focused Track
sk: Vyvážiť vľ&avo na zameranej stope

en: Pan &Right on Focused Track
sk: Vyvážiť v&pravo na zameranej stope

en: Change Gai&n on Focused Track...
sk: Zmeniť &hlasitosť na zameranej stope...

en: &Increase Gain on Focused Track
sk: Z&výšiť hlasitosťna zameranej stope

en: &Decrease Gain on Focused Track
sk: Z&nížiť hlasitosť na zameranej stope

en: Op&en Menu on Focused Track...
sk: Ot&voriť ponuku na zameranej stope...

en: M&ute/Unmute Focused Track
sk: S&tlmiť/zrušiť stlmenie zameranej stopy

en: &Solo/Unsolo Focused Track
sk: &Sólo/spolu zameraná stopa

en: Delete Fo&cused Track
sk: Odstrániť &zameranú stopu

en: Move Focused Track U&p
sk: Posunúť zameranú stopu &hore

en: Move Focused Track Do&wn
sk: Posunúť zameranú stopu &dole

en: Move Focused Track to T&op
sk: Presunúť zameranú stopu na&vrch

en: Move Focused Track to &Bottom
sk: Presunúť zameranú stopu na&spodok

en: no label track
sk: žiadna stopa s popiskami

en: no label track at or below focused track
sk: žiadna stopa s popiskami tu alebo nižšie pod zameranou stopou

en: no labels in label track
sk: žiadne popisky v stope s popiskami

note: i18n-hint Sets a starting point for looping play
en: Set Loop &In
sk: Nastav slučku z&ľava

note: i18n-hint Sets an ending point for looping play
en: Set Loop &Out
sk: Nastav slučku z&prava

en: Please select in a mono track.
sk: Vyberte, prosím, vnútri mono stopy.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
sk: Vyberte, prosím, stereo alebo dve mono stopy.

en: Please select at least %d channels.
sk: Vyberte, prosím, aspoň %d kanál/y.

en: Please select a time within a clip.
sk: Vyberte, prosím, čas strihu.

note: i18n-hint: 'Transport' is the name given to the set of controls that play, record, pause etc.
en: Tra&nsport
sk: &Transport

en: Pl&aying
sk: Pr&ehrávanie

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
sk: Pr&ehrať/zastaviť

en: Play/Stop and &Set Cursor
sk: Prehrať/zastaviť a &nastaviť kurzor

en: Play &Once/Stop
sk: Pr&ehrať iba raz

en: &Pause
sk: &Pozastaviť

en: &Recording
sk: &Nahrávanie

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
sk: &Nahrať

en: &Append Record
sk: &Pripojiť nahrávanie

en: Record &New Track
sk: Nahrať &novú stopu

en: Punch and Rol&l Record
sk: Nahrávka Punch and Rol&l

en: &Looping
sk: S&lučka

en: &Clear Loop
sk: &Vymazať slučku

en: &Set Loop to Selection
sk: Nastaviť slučku podľa výberu

en: R&escan Audio Devices
sk: P&reskenovať audio zariadenie

en: Transport &Options
sk: &Možnosti transportu

en: Set sound activation le&vel...
sk: Nastav aktivačnú úro&veň zvuku...

en: Enable sound a&ctivated recording
sk: Zapnúť nahrávanie zvukovou &aktiváciou

en: Hear &other tracks during recording
sk: Počúvať &ostatné stopy počas nahrávania

en: Enable audible input &monitoring
sk: Zapnúť monitorovací &odposluch audia

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
sk: A&utomatické nastavenie nahrávacej úrovne (zap/vyp)

note: i18n-hint: (verb) Start playing audio
en: Pl&ay Once
sk: Prehr&ať iba raz

note: i18n-hint: (verb) Stop playing audio
en: Sto&p
sk: Zastavi&ť

en: Play &One Second
sk: Prehrať &jednu sekundu

en: Play to &Selection
sk: Prehrať po &výber

en: Play &Before Selection Start
sk: Prehrať &pred začiatkom výberu

en: Play Af&ter Selection Start
sk: Prehrať &po začiatku výberu

en: Play Be&fore Selection End
sk: Prehrať pr&ed koncom výberu

en: Play Aft&er Selection End
sk: Prehrať &po konci výberu

en: Play Before a&nd After Selection Start
sk: Prehrať pred a& po začiatku výberu

en: Play Before an&d After Selection End
sk: Prehrať pred a& po konci výberu

en: Play C&ut Preview
sk: Prehrať vystrihnutý náhľad

en: Move to Pre&vious Label
sk: Presunúť na &predošlý popisok

en: Move to Ne&xt Label
sk: Presunúť na ď&alší popisok

en: &View
sk: &Zobraziť

en: &Zoom
sk: Pri&blíženie

en: Zoom &In
sk: &Priblížiť

en: Zoom &Normal
sk: Zobraziť &normálne

en: Zoom &Out
sk: &Oddialiť

en: &Zoom to Selection
sk: &Zväčšiť na výber

en: Zoom &Toggle
sk: &Prepnúť priblíženie

en: T&rack Size
sk: Veľkosť s&topy

en: &Fit to Width
sk: &Prispôsobiť na šírku

en: Fit to &Height
sk: Prispôsobiť na &výšku

en: &Collapse All Tracks
sk: &Zbaliť všetky stopy

en: E&xpand Collapsed Tracks
sk: Ro&zbaliť zbalené stopy

en: Sk&ip to
sk: Pre&skočiť na

en: Selection Sta&rt
sk: Zači&atok výberu

en: Skip to Selection Start
sk: Preskočiť na začiatok výberu

en: Skip to Selection End
sk: Preskočiť na koniec výberu

en: &Show Clipping in Waveform
sk: &Zobrazovať orezávanie na krivke

en: Preferences for Application
sk: Nastavenie kvality

[ctx: application preferences]
note: i18n-hint: Check-box title that configures periodic updates checking.
en: &Check for updates
sk: &Skontrolovať aktualizácie

en: Batch
sk: Sada príkazov

en: Preferences for Batch
sk: Nastavenia sady príkazov

en: Behaviors
sk: Správanie

en: &Don't apply effects in batch mode
sk: &Nepoužívať efekty v režime sady príkazov

en: Audio Settings
sk: Nastavenie audia

[ctx: device]
note: i18n-hint Software interface to audio devices
en: Interface
sk: Rozhranie

note: i18n-hint: (noun)
en: &Host:
sk: &Hostiteľ:

en: Using:
sk: Použitie:

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: &Device:
sk: &Zariadenie:

[ctx: preference]
note: i18n-hint: modifier as in "Recording preferences", not progressive verb
en: Recording
sk: Nahrávanie

en: De&vice:
sk: Za&riadenie:

en: Cha&nnels:
sk: Ka&nály:

en: &Project Sample Rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia &projektu:

en: Sample Rate used when recording new tracks, mixing down tracks and for playback in this project.
sk: Vzorkovacia frekvencia používaná pri nahrávaní nových stôp, mixovaní stôp a prehrávaní v tomto projekte.

en: D&efault Sample Rate:
sk: Pr&edvolená vzorkovacia frekvencia:

en: Default Sample &Format:
sk: Predvolený vzorkovací &formát:

en: Latency
sk: Odozva

en: &Buffer length:
sk: Dĺžka zá&sobníka:

en: &Latency compensation:
sk: Kompenzácia &odozvy:

en: No audio interfaces
sk: Žiadne audio rozhrania

en: No devices found
sk: Žiadne zariadenia neboli nájdené

en: Device
sk: Zariadenie

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
sk: Priečinky

en: Preferences for Directories
sk: Nastavenie priečinkov

en: Default directories
sk: Predvolené priečinky

en: Leave a field empty to go to the last directory used for that operation.
    Fill in a field to always go to that directory for that operation.
sk: Ak necháte pole prázdne, prejdete do posledného adresára použitého pre danú operáciu.
    Vyplňte pole, ak chcete vždy prejsť do tohto adresára pre danú operáciu.

en: O&pen:
sk: Ot&voriť:

en: S&ave:
sk: U&loži&:

en: B&rowse...
sk: Pr&ehľadávať...

en: &Import:
sk: &Importovať:

en: Br&owse...
sk: Pre&hľadávať...

en: &Export:
sk: &Exportovať:

en: Bro&wse...
sk: Pr&ehľadávať...

en: &Macro output:
sk: Výsledok &makra:

en: Temporary files directory
sk: Priečinok dočasných súborov

en: Brow&se...
sk: Pr&ehľadávať...

en: &Free Space:
sk: &Voľné miesto:

en: unavailable - above location doesn't exist
sk: nie je dostupné - vyššie zadané miesto neexistuje

en: Choose a location
sk: Vyberte umiestnenie

en: 
    Directory %s does not exist. Create it?
sk: 
    Priečinok %s neexistuje. Chcete ho vytvoriť?

en: Directory creation failed.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok.

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
sk: Priečinok %s nie je vhodný (riziko, že bude zmazaný)

en: 'Temporary Directory' cannot be set.
sk: Priečinok dočasných súborov nemôže byť nastavený.

en: 'Temporary files' directory cannot be set.
sk: Priečinok dočasných súborov nemôže byť nastavený.

en: Directory %s is not writable
sk: Priečinok %s nie je zapisovateľný

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
sk: Zmeny dočasného priečinka sa neprejavia až po reštarte Audacity

en: Temp Directory Update
sk: Aktualizácia dočasného priečinka

en: 'Open' directory cannot be set.
sk: Priečinok 'otvárania' nemôže byť nastavený.

en: 'Save' directory cannot be set.
sk: Priečinok 'ukladania' nemôže byť nastavený.

en: 'Import' directory cannot be set.
sk: Priečinok 'importu' nemôže byť nastavený.

en: 'Export' directory cannot be set.
sk: Priečinok 'exportu' nemôže byť nastavený.

en: 'Macro Output' directory cannot be set.
sk: Adresár 'Macro Output' nemožno nastaviť.

en: Add new location
sk: Pridať nové umiestnenie

en: Effects
sk: Efekty

en: Preferences for Effects
sk: Nastavenie efektov

en: Sort by effect name
sk: Zoradiť podľa názvu efektu

en: Sort by publisher and effect name
sk: Zoradiť podľa vydavateľa a názvu efektu

en: Sort by type and effect name
sk: Zoradiť podľa typu a názvu efektu

en: Group by publisher
sk: Zoskupiť podľa vydavateľa

en: Group by type
sk: Zoskupiť podľa typu

en: Group by category
sk: Zoskupiť podľa kategórie

en: Group by type and publisher
sk: Zoskupiť podľa typu a vydavateľa

en: Effect Options
sk: Možnosti efektu

en: Effect menu &organization:
sk: &organizovanie ponuky s efektmi:

en: Realtime effect o&rganization:
sk: O&rganizácia realtime efektu:

en: Instruction Set
sk: Súprava inštrukcií

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
sk: &Použiť SSE/SSE2/.../AVX

note: i18n-hint: Title of the panel containing user-defined paths where plugins could be found * First argument is replaced with plugin type (e.g. "LV2 plugin locations")
en: %s plugin locations
sk: %s umiestneniea pluginov

en: &Skip effects scanning at startup
sk: &Preskočiť skenovania efektov po spustení

en: Open Plugin &Manager
sk: Otvoriť správcu &pluginov

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
sk: Rozšírený import

en: Preferences for ExtImport
sk: Nastavenia Ext importu

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
sk: P&okúsiť sa najskôr použiť filter v dialógu Otvoriť súbor

en: Rules to choose import filters
sk: Pravidlá výberu filtrov importu

en: File extensions
sk: Prípony súborov

en: Mime-types
sk: MIME typy

en: Importer order
sk: Poradie importéra

en: Move rule &up
sk: Posunúť pravidlo &hore

en: Move rule &down
sk: Posunúť pravidlo &dole

en: Move f&ilter up
sk: Posunúť f&ilter hore

en: Move &filter down
sk: Posunúť &filter dole

en: &Add new rule
sk: &Pridať nové pravidlo

en: De&lete selected rule
sk: &Odstrániť vybrané pravidlo

en: Unused filters:
sk: Nepoužité filtre:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
sk: Sú tam znaky medzier (medzery, nové riadky, tabulátory alebo riadkovače) v jednej z položiek. Pravdepodobne porušia vzorovú zhodu. Pokiaľ viete čo robíte, je odporúčané osekať medzery. Chcete, aby Audacity osekal medzery za vás?

en: Spaces detected
sk: Boli zistené medzery

en: Do you really want to delete selected rule?
sk: Skutočne chcete vybrané pravidlo odstrániť?

en: Rule deletion confirmation
sk: Potvrdenie zmazanie pravidla

en: Ext Import
sk: Ext import

[ctx: GUI]
note: i18n-hint: refers to Audacity's user interface settings
en: Interface
sk: Rozhranie

en: Preferences for GUI
sk: Nastavenie grafického rozhrania (GUI)

en: Display
sk: Zobrazenie

en: &Language:
sk: &Jazyk:

en: Th&eme:
sk: T&éma:

en: Meter dB &range:
sk: Merač &rozsahu dB:

en: Show 'How to Get &Help' at launch
sk: Zobraziť 'Ako získať &nápovedu' pri štarte

en: Show e&xtra menus
sk: Zobraziť šp&eciálnu ponuku

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
sk: Zobraziť alternatívne &štýlovanie (Mac vs PC)

en: &Beep on completion of longer activities
sk: &Pípnuť pri dokončení dlhších aktivít

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
sk: Za&chovať popisky ak výber sa prelína s popiskom

note: i18n-hint: RTL stands for 'Right to Left'
en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
sk: Používať väčšinou rozloženia zľava doprava v jazykoch RTL

en: Never use comma as decimal point
sk: Nikdy nepoužívajte čiarku pre desatinné čísla

en: GUI
sk: Grafické prostredie (GUI)

en: Language "%s" is unknown
sk: Jazyk "%s" je neznámy

en: Import / Export
sk: Import/export

en: Preferences for ImportExport
sk: Predvoľby pre import/export

en: S&witch view to Beats and Measures and align with musical grid
sk: Pre&pnúť na zobrazenie na doby a takty a zarovnať s hudobnou mriežkou

en: &Ask me each time
sk: &Vždy sa ma opýtať

en: Do &nothing
sk: Neurobiť &nič

en: Music Imports
sk: Importovanie hudby

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: Preferences for KeyConfig
sk: Nastavenia  pre konfiguráciu klávesových príkazov

en: Keyboard preferences currently unavailable.
sk: Nastavenie klávesnice momentálne nie sú k dispozícii.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
sk: Otvoriť nový projekt pre zmenu klávesových skratiek.

en: &Hotkey:
sk: &Skratka:

en: &Tree
sk: &stromu

en: &Name
sk: &názvu

en: &Key
sk: &klávesy

en: Key Bindings
sk: Priradenie kláves

en: View by:
sk: Zobraziť podľa:

en: View by tree
sk: Zobraziť podľa stromu

en: View by name
sk: Zobraziť podľa názvu

en: View by key
sk: Zobraziť podľa klávesy

en: Bindings
sk: Väzby

en: Short cut
sk: Skratka

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
sk: &Nastaviť

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
sk: Poznámka: Stlačením Cmd+Q program skončíte. Všetky ostatné klávesy sú platné.

en: &Import...
sk: &Importovať...

en: &Defaults
sk: &Predvolené

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
sk: 
       *   "%s"  (pretože skratku '%s' používa "%s")

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
sk: Zvoľte XML súbor obsahujúci klávesové skratky pre Audacity...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
sk: Chyba importu klávesových skratiek

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
sk: Súbor s odkazmi obsahuje nelegálne duplikáty skratiek pre "%s" a "%s".
    Nič nie je importované.

en: Loaded %d keyboard shortcuts
sk: Načítaných %d klávesových skratiek

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
sk: 
    V importovanom súbore nie sú uvedené nasledujúce príkazy, ale ich skratky sa odstránia z dôvodu konfliktu s inými novými skratkami:

en: Loading Keyboard Shortcuts
sk: Načítavam klávesové skratky

en: Export Keyboard Shortcuts As:
sk: Exportovať klávesové skratky ako:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
sk: Chyba exportu klávesových skratiek

en: You may not assign a key to this entry
sk: Nemožno prideliť klávesu pre túto položku

en: You must select a binding before assigning a shortcut
sk: Musíte vybrať priradenie pred pridelením skratky

en: 
    
    	 and
sk: 
    
    	 a

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
sk: Klávesová skratka '%s' je už priradená k:
    
    	%s
    
    
    Kliknutím na tlačidlo OK priradíte skratku
    
    	%s
    
    na miesto nej. V opačnom prípade kliknite na tlačidlo Zrušiť.

en: Key Config
sk: Konfigurácia kláves

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
sk: Zariadenia MIDI

en: Preferences for MidiIO
sk: Predvoľby MIDI IO

en: No MIDI interfaces
sk: Žiadne rozhranie MIDI

[ctx: MIDI]
note: i18n-hint Software interface to MIDI
en: Interface
sk: Rozhranie

en: Using: PortMidi
sk: Použité: PortMidi

en: MIDI Synth L&atency (ms):
sk: &Odozva MIDI syntetizátora (ms):

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
sk: Odozva syntetizátora MIDI musí byť celé číslo

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
sk: Moduly

en: Preferences for Module
sk: Predvoľby modulov

en: Modules are optional components of Audacity that enable some functionality, such as importing and exporting. 
    It is generally not necessary to change these settings.
sk: Moduly sú voliteľné súčasti programu Audacity, ktoré umožňujú niektoré funkcie, napríklad import a export. 
    Vo všeobecnosti nie je potrebné tieto nastavenia meniť.

en: Changes to these settings only take effect when restarting Audacity.
sk: Zmena týchto nastavení sa prejaví až po reštarte Audacity..

en: Always ask
sk: Vždy sa opýtať

en: Failed
sk: Zlyhal

en: No choice made
sk: Žiadna voľba

en: Error: No modules were found. This may indicate a faulty installation.
sk: Chyba: Neboli nájdené žiadne moduly. Môže to znamenať chybnú inštaláciu.

en: Module
sk: Modul

en: Preferences for Playback
sk: Predvoľby prehrávania

en: Effects Preview
sk: Náhľad efektov

en: &Length:
sk: &Dĺžka:

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
sk: Náhľad strihu

en: &Before cut region:
sk: Oblasť &pred strihom:

en: &After cut region:
sk: Oblasť p&o strihu:

en: Seek Time when playing
sk: Čas vyhľadávania pri prehrávaní

en: &Short period:
sk: &Krátky interval:

en: Lo&ng period:
sk: Dl&hý interval:

en: &Micro-fades
sk: &Mikro vytrácanie

en: Always scrub un&pinned
sk: Vždy pretáčať, aj keď nie je hlavica &pripnutá

en: Audacity Preferences
sk: Predvoľby Audacity

en: Category
sk: Kategória

en: Preferences:
sk: Predvoľby:

en: Preferences for Quality
sk: Predvoľby kvality

en: Real-time Conversion
sk: Prevod v reálnom čase

en: Sample Rate Con&verter:
sk: Prevo&dník vzorkovacej frekvencie:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: &Dither:
sk: &Chvenie:

en: High-quality Conversion
sk: Konverzia vysokej kvality

en: Sample Rate Conver&ter:
sk: Prevo&dník vzorkovacej frekvencie:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
sk: Chv&enie:

en: Preferences for Recording
sk: Predvoľby nahrávania

en: Hear &other tracks while recording (overdub)
sk: Počúvať &ostatné stopy počas nahrávania (overdub)

en: Use &hardware to play other tracks
sk: Použiť &hardvér na prehratie ostatných stôp

en: Audible input &monitoring
sk: Audio &odposluch

en: Record on a new track
sk: Nahrať na novú stopu

note: i18n-hint: Dropout is a loss of a short sequence audio sample data from the recording
en: Detect dropouts
sk: Detekovať výpadky

en: Sound Activated Recording
sk: Nahrávanie aktivované zvukom

en: &Enable
sk: &Povoliť

en: Le&vel (dB):
sk: Úro&veň (dB):

note: i18n-hint: start of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: Name newly recorded tracks
sk: Pomenovať nové nahraté stopy

note: i18n-hint: end of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: With:
sk: S:

en: Custom Track &Name
sk: Vlastný &názov stopy

en: Custom name text
sk: Vlastný text názvu

en: &Track Number
sk: Číslo &stopy

en: System &Date
sk: Systémový &dátum

en: System T&ime
sk: Systémový č&as

en: Automated Recording Level Adjustment
sk: Automatické nastavenie úrovne nahrávania

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
sk: Povoliť automatické nastavenie úrovne nahrávania.

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
sk: Cieľová špička:

en: Within:
sk: Vnútri:

en: Analysis Time:
sk: Čas analýzy:

en: milliseconds (time of one analysis)
sk: milisekundy (čas jednej analýzy)

en: Number of consecutive analysis:
sk: Počet po sebe nasledujúcich analýz:

en: 0 means endless
sk: 0 znamená nekonečno

en: Punch and Roll Recording
sk: Nahrávanie Punch and Roll

en: Pre-ro&ll:
sk: Pred pre&točenie:

en: Cross&fade:
sk: Krížové &zoslabenie:

en: Spectrogram Settings
sk: Nastavenia spektrogramu

en: Spectrograms
sk: Spektrogramy

en: Preferences for Spectrum
sk: Predvoľby pre spektrum

note: i18n-hint: use is a verb
en: &Use Preferences
sk: &Použiť predvoľby

en: Scale
sk: Mierka

en: S&cale:
sk: M&ierka:

en: Mi&n Frequency (Hz):
sk: Mi&nimálna frekvencia (Hz):

en: Ma&x Frequency (Hz):
sk: Ma&ximálna frekvencia (Hz):

en: Colors
sk: Farby

en: &Gain (dB):
sk: &hlasitosť (dB):

en: &Range (dB):
sk: &Rozsah (dB):

en: High &boost (dB/dec):
sk: Vysoký &nárast (dB/dec):

en: Algorithm
sk: Algoritmus

en: A&lgorithm:
sk: A&lgoritmus:

en: Window &size:
sk: &Veľkosť okna:

en: 8 - most wideband
sk: 8 - najširšie pásmo

en: 32768 - most narrowband
sk: 32768 - najužšie pásmo

en: Window &type:
sk: &Typ okna:

en: &Zero padding factor:
sk: &Nulový faktor výplne:

en: Ena&ble Spectral Selection
sk: Po&voliť spektrálny výber

en: Show a grid along the &Y-axis
sk: Zobraziť mriežku pozdĺž &Y-osi

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
sk: Nájsť noty FFT

en: Minimum Amplitude (dB):
sk: Minimálna amplitúda (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
sk: Maximálny počet nôt (1..128):

en: &Find Notes
sk: &Nájsť noty

en: &Quantize Notes
sk: &Kvantizovať noty

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Ena&ble spectral selection
sk: Po&voliť spektrálny výber

en: The maximum frequency must be an integer
sk: Maximálna frekvencia musí byť celé číslo

en: The minimum frequency must be an integer
sk: Minimálna frekvencia musí byť celé číslo

en: The gain must be an integer
sk: Hlasitosť musí byť celé číslo

en: The range must be a positive integer
sk: Rozsah musí byť kladné celé číslo

en: The frequency gain must be an integer
sk: Hlasitosť frekvencie musí byť celé číslo

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
sk: Minimálna amplitúda (dB) musí byť celé číslo

en: The maximum number of notes must be an integer
sk: Maximálny počet nôt musí byť celé číslo

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
sk: Maximálny počet nôt musí byť v rozmedzí 1-128

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
sk: Téma

en: Preferences for Theme
sk: Predvoľby témy

en: Info
sk: Informácie

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
sk: Funkcia Tématiky je experimentálna.
    
    Ak ju chcete vyskúšať, kliknite na "Uložiť tému do vyrovnávacej pamäte", potom nájdite a upravte obrázky a farby v
    ImageCacheVxx.png pomocou editora obrázkov, napríklad Gimp.
    
    Kliknutím na "Load Theme Cache" (Načítať vyrovnávaciu pamäť motívov) načítajte zmenené obrázky a farby späť do programu Audacity.

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
sk: Ukladanie a načítanie jednotlivých súborov témy používa samostatný súbor pre každý obrázok, ale 
    inak je to rovnaký nápad.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
sk: Zásobník témy - Obrázky a farba

en: Save Theme Cache
sk: Uložiť zásobník témy

en: Load Theme Cache
sk: Načítať zásobník témy

en: Individual Theme Files
sk: Jednotlivé súbory témy

en: Save Files
sk: Uložiť súbory

en: Load Files
sk: Načítať súbory

note: i18n-hint: i.e. the behaviors of tracks
en: Tracks Behaviors
sk: Správanie stôp

en: Preferences for TracksBehaviors
sk: Predvoľby správania stôp

en: Ask me each time.
    Show dialog each time audio is pasted.
sk: Spýtajte sa ma zakaždým.
    Zobrazte dialógové okno pri každom vložení zvuku.

en: &Select all audio, if selection required
sk: &V prípade potreby vyberať celé audio

note: i18n-hint: Cut-lines are lines that can expand to show the cut audio.
en: Enable cut &lines
sk: Povoliť &čiary strihu

en: Editing a clip can &move other clips
sk: Úpravou strihu možno &posunúť iné strihy

en: &Always paste audio as new clips
sk: &vždy prilepiť audio ako nové strihy

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
sk: "Presunúť zameranie stopy" &opakovane prechádza stopami

en: &Type to create a label
sk: &píšte na vytvorenie popiskov

en: Use dialog for the &name of a new label
sk: Použiť dialóg pre &názov nového popisku

en: Solo &Button:
sk: Sólo &tlačidlo:

en: Pasted audio
sk: Prilepené audio

en: Paste audio from other Audacity project as
sk: Prilepiť audio z iného projektu Audacity ako

en: Waveform
sk: Zvuková vlna

en: Spectrogram
sk: Spektrogram

en: Connect dots
sk: Prepojiť bodkami

en: Stem plot
sk: Stopkové kreslenie

en: Fit to Width
sk: Prispôsobiť šírke

en: Zoom to Selection
sk: Priblížiť na výber

en: Zoom Default
sk: Predvolené priblíženie

en: Minutes
sk: Minúty

en: 5ths of Seconds
sk: 5 sekúnd

en: 10ths of Seconds
sk: 10 sekúnd

en: 20ths of Seconds
sk: 20 sekúnd

en: 50ths of Seconds
sk: 50 sekúnd

en: 100ths of Seconds
sk: 100 sekúnd

en: 500ths of Seconds
sk: 500 sekúnd

en: MilliSeconds
sk: Milisekundy

en: 4 Pixels per Sample
sk: 4 pixely za vzorku

en: Max Zoom
sk: Maximálne priblíženie

en: Preferences for Tracks
sk: Predvoľby stôp

en: Auto-&fit track height
sk: Automaticky &prispôsobiť výšku stopy

en: Use &half-wave display when collapsed
sk: Použiť zobrazenie zbalenej &polvlny

en: &Pinned Recording/Playback head
sk: &Pripnuté hlavy nahrávania/prehrávania

en: A&uto-scroll if head unpinned
sk: A&utomaticky pretočiť, ak hlava nie je pripnutá

en: Pinned &head position
sk: Pozícia pripnutej &hlavy

en: Default &view mode:
sk: Predvolený režim &zobrazovania:

en: Default Waveform scale:
sk: Predvolená mierka &tvarovej vlny:

en: Display &samples:
sk: Zobrazenie &vzoriek:

en: Default audio track &name:
sk: Predvolený &názov audio stopy:

en: Zoom Toggle
sk: Prepínač priblíženia

en: Preset 1:
sk: Predvoľba 1:

en: Preset 2:
sk: Predvoľba 2:

note: i18n-hint: A waveform is a visual representation of vibration
en: Waveforms
sk: Zvukové vlny

en: Preferences for Waveforms
sk: Predvoľby zvukovej vlny

en: Waveform dB &range:
sk: Rozsah dB tvarovej &vlny:

note: i18n-hint: Audio setup button text, keep as short as possible
en: Audio Setup
sk: Audio nastavenia

note: i18n-hint: Audio setup menu
en: &Host
sk: &Hostiteľ

en: &Playback Device
sk: &Prehrávacie zariadenie

en: &Recording Device
sk: &Nahrávacie zariadenie

en: Recording &Channels
sk: Nahrávacie &kanály

en: &Audio Settings...
sk: Nastavenia &audia...

en: 1 (Mono) Recording Channel
sk: 1 (mono) nahrávací kanál

en: 2 (Stereo) Recording Channels
sk: 2 (stereo) nahrávacie kanály

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages the audio devices
en: &Audio Setup Toolbar
sk: Panel n&astavení audia

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Stopped
sk: Zastavené

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Play
sk: Prehrať

en: Skip to Start
sk: Skočiť na začiatok

en: Skip to End
sk: Skočiť na koniec

en: Play Once
sk: Prehrať iba ras

en: Record New Track
sk: Nahrať novú stopu

en: Append Record
sk: Pripojiť nahrávku

en: Select to End
sk: Vybrať po koniec

en: Select to Start
sk: Vybrať po začiatok

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused.
en: %s Paused.
sk: %s pozastavené.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
sk: Panel nástrojov &transportovania

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
sk: Prehrávacie zariadenie

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
sk: Nahrávacie zariadenie

en: Audio Host
sk: Hostiteľ audio

en: Recording Channels
sk: Nahrávacie kanály

en: Select Recording Device
sk: Vybrať nahrávacie zariadenie

en: Select Playback Device
sk: Vybrať prehrávacie zariadenie

en: Select Audio Host
sk: Vybrať hostiteľa audio

en: Select Recording Channels
sk: Vybrať nahrávacie kanály

en: Device information is not available.
sk: Informácia o zariadení nie je k dispozícii.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
sk: Panel nástrojov zaria&denia

en: De&vice
sk: Za&riadenie

en: Change &Recording Device...
sk: Zmeniť &nahrávacie zariadenie...

en: Change &Playback Device...
sk: Zmeniť &prehrávacie zariadenie...

en: Change Audio &Host...
sk: Zmeniť audio &hostiteľa...

en: Change Recording Cha&nnels...
sk: Zmeniť nahrávacie ka&nály...

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Fit selection to width
sk: Prispôsobiť výber šírke

en: Fit project to width
sk: Prispôsobiť projekt šírke

en: Trim audio outside selection
sk: Orezať audio mimo výber

en: Silence audio selection
sk: Stlmiť výber audio

en: Sync-Lock Tracks
sk: Synchronizovane zamknuté stopy

en: Edit
sk: Upraviť

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
sk: Panel nástrojov úpr&avy

en:  Monitoring
sk:  Monitorovanie

en:  Active
sk:  Aktívny

en:  Peak %2.f dB
sk:  Špička %2.f dB

en:  Peak %.2f
sk:  Špička %.2f

en:  Clipped
sk:  Pripnutý

en: Record Meter
sk: Merač nahrávania

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded.
en: Recording Level
sk: Úroveň nahrávania

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
sk: Merač nahrávania

en: Playback Meter
sk: Merač prehrávania

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Playback Level
sk: Úroveň prehrávania

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
sk: Merač prehrávania

en: Recording Meter
sk: Merač nahrávania

en: Combined Meter
sk: Kombinovaný merač

en: &Recording Meter Toolbar
sk: Panel nástrojov merača &nahrávania

en: &Playback Meter Toolbar
sk: Panel nástrojov merača &prehrávania

en: Mi&xer
sk: &Zmiešavač

en: Ad&just Playback Volume...
sk: Up&raviť hlasitosť prehrávania...

en: &Increase Playback Volume
sk: Z&výšiť hlasitosť prehrávania

en: &Decrease Playback Volume
sk: Z&nížiť hlasitosť prehrávania

en: Adj&ust Recording Volume...
sk: Up&raviť hlasitosť nahrávania...

en: I&ncrease Recording Volume
sk: Z&výšiť hlasitosť nahrávania

en: D&ecrease Recording Volume
sk: Z&nížiť hlasitosť nahrávania

note: i18n-hint noun
en: Length
sk: Dĺžka

note: i18n-hint noun
en: Center
sk: Stred

en: Selection Toolbar Setup
sk: Nastavenia panela nástrojov výberu

en: Start and End of Selection
sk: Začiatok a koniec výberu

en: Start and Length of Selection
sk: Začiatok a dĺžka výberu

en: Length and End of Selection
sk: Dĺžka a koniec výberu

en: Length and Center of Selection
sk: Dĺžka a stred výberu

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
sk: Panel nástrojov &výberu

en: Snap
sk: Zachytávanie

en: Snapping
sk: Zachytávanie

note: i18n-hint: combo box is the type of the control/widget
en: Snap to combo box
sk: Zachytávanie na kombinovaný rámik

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Snapping Toolbar
sk: Panel nástrojov &zachytávania

en: Spectral Selection
sk: Spektrálny výber

en: Center frequency and Width
sk: Stredná frekvencia a šírka

en: Low and High Frequencies
sk: Nízke a vysoké frekvencie

en: Show
sk: Zobraziť

en: Center Frequency
sk: Stredná frekvencia

en: Bandwidth
sk: Šírka pásma

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a frequency range of audio
en: Spe&ctral Selection Toolbar
sk: Panel nástrojov spek&trálneho výberu

en: Time Signature
sk: Časové predznamenanie

en: Upper Time Signature
sk: Horná časť časového predznamenania

en: Lower Time Signature
sk: Dolná časť časového predznamenania

en: Tempo Changed
sk: Tempo zmenené

en: Upper Time Signature Changed
sk: Horná časť časového predznamenania bola zmenená

en: Lower Time Signature Changed
sk: Dolná časť časového predznamenania bola zmenená

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: Time Signature Toolbar
sk: Panel nástrojov časového predznamenania

en: Time
sk: Čas

en: Audio Position
sk: Poloha audia

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for viewing actual time of the cursor
en: &Time Toolbar
sk: panel nástrojov č&asu

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of the kind of toolbar.
en: Audacity %s Toolbar
sk: %s - panel nástrojov Audacity

en: Click and drag to resize toolbar
sk: Kliknite a ťahajte pre zmenu šírky panela nástrojov

en: ToolDock
sk: Ukotvenie nástrojov

en: Tools
sk: Nástroje

en: Selection Tool
sk: Nástroj výberu

en: Envelope Tool
sk: Nástroj obalu

en: Draw Tool
sk: Nástroj kreslenia

en: Multi-Tool
sk: Viacúčelový nástroj

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
sk: Panel nástrojov nástro&je

en: &Selection Tool
sk: Nástroj &výberu

en: &Envelope Tool
sk: Nástroj &obalu

en: &Draw Tool
sk: Nástroj &kreslenia

en: &Multi Tool
sk: &Viacúčelový nástroj

en: &Previous Tool
sk: &Predošlý nástroj

en: &Next Tool
sk: Ď&alší nástroj

en: Play-at-Speed
sk: Zrýchlené prehrávanie

en: Play at selected speed
sk: Prehrať nastavenou rýchlosťou

en: Playback Speed
sk: Rýchlosť prehrávania

en: Play-at-Speed Once
sk: Zrýchlené prehrávanie iba raz

en: Pla&y-at-Speed Toolbar
sk: Panel nástrojov &rýchleho prehrávania

note: i18n-hint: 'Normal Play-at-Speed' doesn't loop or cut preview.
en: &Play-at-Speed
sk: Zrýchlené &prehrávanie

en: Play-at-Speed &Once
sk: Zrýchlené prehrávanie iba &raz

en: Play C&ut Preview-at-Speed
sk: Zrýchlene prehrávanie v&ystrihnutej ukážky

en: Ad&just Playback Speed...
sk: Up&raviť rýchlosť prehrávania...

en: &Increase Playback Speed
sk: &Zvýšiť rýchlosť prehrávania

en: &Decrease Playback Speed
sk: &Znížiť rýchlosť prehrávania

en: Drag label. Hold shift and drag to move all labels on the same track.
sk: Ťahaj popisky. Podržte kláves Shift a ťahajte, aby ste presunuli všetky popisky na rovnakú stopu.

en: Drag one or more label boundaries.
sk: Ťahajte jeden alebo viac okrajov popisku.

en: Drag label boundary.
sk: Ťahať okraj popisku.

en: Modified Label
sk: Zmenený popisok

en: Label Edit
sk: Upraviť popisky

en: Click to edit label text
sk: Kliknite pre úpravu textu popisku

en: &Font...
sk: &Písmo...

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
sk: Písmo pre stopu s popiskami

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
sk: Názov plôšky

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
sk: Veľkosť plôšky

en: Cu&t Label text
sk: Vy&strihnúť text popisku

en: &Copy Label text
sk: &Kopírovať text popisku

en: &Delete Label
sk: &Vymazať popisok

en: &Edit Label...
sk: &Upraviť popisok...

en: Deleted Label
sk: Vymazaný popisok

en: Edited labels
sk: Upravené popisky

en: New label
sk: Nový popisok

en: Up &Octave
sk: Oktáva &Hore

en: Down Octa&ve
sk: Oktáva &Dole

en: MIDI Device Info
sk: Informácie o MIDI zariadení

en: &MIDI Device Info...
sk: Informácie o zariadení &MIDI...

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
sk: Kliknite pre vertikálne priblíženie. Shift+kliknúť pre oddialenie. Ťahajte pre určenie oblasti priblíženia.

en: Zoom Reset
sk: Vynulovať priblíženie

en: Shift-Right-Click
sk: Shift+kliknúť pravým

en: Left-Click/Left-Drag
sk: Kliknúť ľavým/ťahať ľavým

en: Shift-Left-Click
sk: Shift+kliknúť ľavým

en: Click and drag to stretch selected region.
sk: Kliknite a ťahajte pre roztiahnutie vybranej oblasti.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
sk: Roztiahnuť stopu s poznámkami

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
sk: Roztiahnuť

en: Click to open clip context menu.
sk: Kliknite na otvorenie kontextovej ponuky strihu.

en: Reset Clip Pitch
sk: Vynulovať výšku strihu

en: Not enough space
sk: Nie je dosť miesta

en: There is not enough space to expand the clip to its original speed.
sk: Na rozšírenie klipu na pôvodnú rýchlosť nie je dostatok miesta.

en: Reset Clip Speed
sk: Vynulovať rýchlosť strihu

en: Click to reset clip pitch.
sk: Kliknite na vynulovanie výšky strihu.

en: Click to change clip pitch, Cmd + click to reset.
sk: Kliknutím zmeníte výšku klipu, Cmd + kliknutím obnovíte.

en: Click to change clip pitch, Ctrl + click to reset.
sk: Kliknutím zmeníte výšku strihu, Ctrl + kliknutím ju obnovíte.

en: Click to reset clip speed.
sk: Click to reset clip speed.Kliknutím obnovíte rýchlosť klipu.

en: Click to change clip speed, Cmd + click to reset.
sk: Kliknutím zmeníte rýchlosť klipu, Cmd + kliknutím obnovíte.

en: Click to change clip speed, Ctrl + click to reset.
sk: Kliknutím zmeníte rýchlosť strihu, Ctrl + kliknutím ju obnovíte.

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
sk: Kliknúť ľavým pre rozšírenie, kliknúť pravým pre odstránenie

en: Expanded Cut Line
sk: Rozšírená čiara strihu

en: Expand
sk: Rozšíriť

en: Removed Cut Line
sk: Odstránená čiara strihu

en: Pitch and Speed
sk: Výška tónu a rýchlosť

en: Clip Pitch
sk: Výška strihu

en: se&mitones:
sk: po&ltóny:

en: &cents:
sk: stot&iny:

en: Clip Speed
sk: Rýchlosť strihu

en: &speed %:
sk: &rýchlosť %:

en: General
sk: Všeobecné

en: &Optimize for Voice
sk: &Optimalizácia pre hlas

en: Changed Speed
sk: Zmenená rýchlosť

en: Changed Pitch
sk: Zmenená výška

en: Click and drag to edit the samples
sk: Kliknúť a ťahať pre úpravu vzoriek

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
sk: Pre použitie kreslenia približujte, pokiaľ neuvidíte samostatné vzorky.

en: Moved Samples
sk: Posunuté vzorky

en: Sample Edit
sk: Úprava vzoriek

en: Zoom to Fit
sk: Prispôsobiť priblížením

en: Reset Zoom
sk: Vynulovať priblíženie

en: &Spectrogram
sk: &Spektrogram

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
sk: Pre zmenu nastavení Spektrogramu, zastavte najskôr
    akékoľvek prehrávanie alebo nahrávanie.

en: Stop the Audio First
sk: Najskôr zastavte audio

en: S&pectrogram Settings...
sk: Nastavenia s&pektrogramu...

en: S&pectral
sk: S&pektrálne

en: To&ggle Spectral Selection
sk: Pre&pnúť spektrálny výber

en: Next &Higher Peak Frequency
sk: Ďalšia &vyššia frekvenčná špička

en: Next &Lower Peak Frequency
sk: Ďalšia &nižšia frekvenčná špička

en: Drag to specify a zoom region. Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
sk: Potiahnutím určíte oblasť priblíženia. Kliknutím pravým tlačidlom myši zobrazíte ponuku. Ctrl+posunutie na priblíženie.

en: Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
sk: Kliknúť pravým tlačidlom myši pre ponuku.

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
sk: Kliknutím a ťahaním upravíte veľkosť čiastkových zobrazení, dvojitým kliknutím ich rovnomerne rozdelíte

en: Click and drag to rearrange sub-views
sk: Kliknutím a ťahaním zmeníte usporiadanie čiastkových zobrazení

en: Rearrange sub-views
sk: Usporiadať čiastkové zobrazenia

en: Close sub-view
sk: Zatvoriť čiastkové zobrazenie

en: Mute/Unmute Track
sk: Stlmiť/zrušiť stlmenie stopy

note: i18n-hint: string is the name of a clip first number is the position of that clip in a sequence of clips, second number counts the clips
en: %s, %d of %d clip | %s, %d of %d clips
sk[0]: %s, %d z %d strihu
sk[1]: %s, %d z %d strihov
sk[2]: %s, %d z %d strihov
sk[3]: %s, %d z %d strihov

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust left trim by %.02f seconds
sk: Nastavenie ľavého orezania o %.02f sekúnd

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4s" is shown
en: Trim by %.02fs
sk: Orezanie o %.02fs

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust right trim by %.02f seconds
sk: Nastavenie pravého orezania o %.02f sekúnd

en: Click and drag to move clip boundary in time
sk: Kliknutím a potiahnutím presuniete hranicu strihu v čase

en: Click and drag to stretch clip
sk: Kliknutím a ťahaním natiahnete strih

en: Split Clip
sk: Rozdeliť strih

en: Join Clips
sk: Spojiť Strihy

en: Rename Clip...
sk: Premenovať Strih...

en: Pitch and Speed...
sk: Výška tónu a Rýchlosť...

en: Render Pitch and Speed
sk: Vykresliť výšku a rýchlosť

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Clip Speed to %.01f%%
sk: Zmenená rýchlosť strihu na %.01f%%

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Speed to %.01f%%
sk: Rýchlosť zmenená na %.01f%%

en: Set Wave Clip Name
sk: Nastaviť názov strihu

en: Click and drag to select text
sk: Kliknutím a potiahnutím vyberte text

en: Modified Clip Name
sk: Zmenené meno strihu

en: Clip Name Edit
sk: Upraviť názov strihu

en: Rendered time-stretched audio
sk: Vykreslené natiahnuté audio

en: Pitch Shift
sk: Výška tónu

en: Changed Pitch Shift
sk: Zmenená výška tónu

en: &Rename Clip...
sk: &Premenovať Strih...

en: &Pitch and Speed...
sk: &Výška tónu a rýchlosť...

en: Render Pitch and &Speed
sk: Vykresliť výšku a &rýchlosť

en: Pitch &Up
sk: Výška na&hor

en: Pitch &Down
sk: Výška na&dol

en: &Format
sk: &Formát

en: Changing sample format
sk: Zmena formátu vzorkovania

en: Processing...   0%%
sk: Spracovávanie...   0%%

en: Processing...   %i%%
sk: Spracovávanie...   %i%%

note: i18n-hint: The strings name a track and a format
en: Changed '%s' to %s
sk: Zmenené '%s' na %s

en: Format Change
sk: Zmeniť formát

en: Rat&e
sk: &Frekvencia

en: &Other...
sk: &Iné...

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
sk: Zmenené '%s' na %s Hz

en: Rate Change
sk: Zmena frekvencie

en: Set Rate
sk: Nastaviť frekvenciu

en: Ma&ke Stereo Track
sk: Vy&tvoriť stereo stopu

en: Swap Stereo &Channels
sk: Prehodiť stereo &kanály

en: Spl&it Stereo Track
sk: Roz&deliť stereo stopu

en: Split Stereo to Mo&no
sk: Rozdeliť stereo na mo&no

en: The tracks you are attempting to merge to stereo contain clips at
    different positions, or otherwise mismatching clips. Merging them
    will render the tracks.
    
    This causes any realtime effects to be applied to the waveform and
    hidden data to be removed. Additionally, the entire track will
    become one large clip.
    
    Do you wish to continue?
sk: Stopy, ktoré sa pokúšate zlúčiť do sterea, obsahujú strihy 
    na rôznych pozíciách alebo inak nezodpovedajúce strihy. Ich zlúčenie
    sa stopy vykreslia.
    
    To spôsobí, že sa na priebeh aplikujú všetky efekty vo voľnom čase a
    odstránené skryté údaje. Okrem toho sa celá stopa
    stane jedným veľkým strihom.
    
    Chcete pokračovať?

en: Combine mono to stereo
sk: Spojiť mono do sterea

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
sk: Vytvorené '%s' na stereo stope

en: Make Stereo
sk: Vytvoriť stereo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
sk: Prehodené kanály v '%s'

en: Swap Channels
sk: Prehodiť kanály

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
sk: Rozdeliť stereo stopu '%s'

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
sk: Rozdeliť stereo na mono '%s'

en: Split to Mono
sk: Rozdeliť na mono

en: Created new audio track
sk: Vytvorená nová audio stopa

en: Created new stereo audio track
sk: Vytvorená nová stereo audio stopa

en: &Mono Track
sk: &Mono stopa

en: &Stereo Track
sk: &Stereo stopa

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Left
sk: %.0f%% ľavé

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Right
sk: %.0f%% pravé

en: Half Wave
sk: Polvlna

en: Wa&veform
sk: Zvu&ková vlna

en: &Wave Color
sk: Farba &vlny

en: Instrument %i
sk: Nástroj %i

en: WaveColor Change
sk: Zmeniť farbu vlny

en: Change Speed Limits
sk: Zmeniť obmedzenia rýchlosti

en: Change speed limit (%) to:
sk: Zmeniť obmedzenie rýchlosti (%) na:

en: Lower Speed Limit
sk: Dolné obmedzenie rýchlosti

en: Upper Speed Limit
sk: Horné obmedzenie rýchlosti

en: Upper Speed Limit must be greater than the Lower Speed Limit
sk: Horný rýchlostný limit musí byť vyšší ako dolný rýchlostný limit

en: Invalid Limits
sk: Nesprávne obmedzenia

en: Set range to '%ld' - '%ld'
sk: Nastaviť rozsah na '%ld' - '%ld'

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
sk: Nastaviť rozsah

en: Set time track display to linear
sk: Nastaviť zobrazenie času stopy na lineárne

en: Set Display
sk: Nastaviť zobrazenie

en: Set time track display to logarithmic
sk: Nastaviť zobrazenie času stopy na logaritmické

en: Set time track interpolation to linear
sk: Nastaviť čas interpolácie stopy na lineárny

en: Set Interpolation
sk: Nastaviť interpoláciu

en: Set time track interpolation to logarithmic
sk: Nastaviť čas interpolácie stopy na logaritmický

en: &Linear scale
sk: &Lineárna mierka

en: L&ogarithmic scale
sk: L&ogaritmická mierka

en: &Range...
sk: &Rozsah...

en: Logarithmic &Interpolation
sk: Logaritmická &interpolácia

en: Created new time track
sk: Vytvorená nová časová stopa

en: &Time Track
sk: Ča&sová stopa

en: Right-click for menu.
sk: Kliknúť pravým pre ponuku.

note: i18n-hint Appears on hovering mouse over clip affordance
en: Drag clips to reposition them. Hold Shift and drag to move all clips on the same track.
sk: Potiahnutím strihov zmeníte ich polohu. Podržte Shift a ťahajte, ak chcete presunúť všetky strihy na tej istej stope.

en: Add Mono Track
sk: Pridať Mono stopu

en: Add Stereo Track
sk: Pridať Stereo stopu

en: Add Label Track
sk: Pridať stopu s popiskami

en: Export Audio...
sk: Exportovať audio...

en: Erased selected area
sk: Vymazanie vybranej oblasti

en: Selected area using Brush Tool
sk: Vybraná oblasť používa nástroj Štetec

en: Brush tool selection
sk: Výber nástroja štetca

en: Re&name Track...
sk: Pre&menovať stopu...

en: Move Track &Up
sk: Posunúť stopu &hore

en: Move Track &Down
sk: Posunúť stopu &dole

en: Move Track to &Top
sk: Presunúť stopu na&vrch

en: Move Track to &Bottom
sk: Presunúť stopu na&spodok

en: Set Track Name
sk: Nastaviť názov stopy

en: Renamed '%s' to '%s'
sk: Premenované '%s' na '%s'

en: Name Change
sk: Zmena názvu

en: Click and drag to warp playback time
sk: Kliknúť a ťahať pre zvlnenie času prehrávania

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
sk: Kliknúť a ťahať pre úpravu obalu amplitúdy

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
sk: Úprava obalu.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: &Scrub
sk: &pretáčanie

en: Scrubbing
sk: Pretáčanie

en: Seeking
sk: Vyhľadávanie

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: Scrub &Ruler
sk: &Pravítko pretáčania

en: Playing at Speed
sk: Zrýchlené prehrávanie

en: Move mouse pointer to Seek
sk: Pre vyhľadávanie posúvajte kurzorom myši

en: Move mouse pointer to Scrub
sk: Pre pretáčanieposúvajte kurzorom myši

en: Scru&bbing
sk: Pre&táčanie

en: Scrub Bac&kwards
sk: Pretočiť do&zadu

en: Scrub For&wards
sk: Pretočiť do&predu

en: Click and drag to move left selection boundary.
sk: Kliknite a ťahajte pre posunutie ľavého okraju výberu.

en: Click and drag to move right selection boundary.
sk: Kliknite a ťahajte pre posunutie pravého okraju výberu.

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
sk: Kliknite a ťahajte pre posunutie spodného výberu frekvencie.

en: Click and drag to move top selection frequency.
sk: Kliknite a ťahajte pre posunutie vrchného výberu frekvencie.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
sk: Kliknite a ťahajte pre posunutie stredu výberu frekvencie na spektrálny vrchol.

en: Click and drag to move center selection frequency.
sk: Kliknite a ťahajte pre posunutie stredu výberu frekvencie.

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
sk: Kliknite a ťahajte pre zmenu šírky pásma frekvencie.

note: i18n-hint: These are the names of a menu and a command in that menu
en: Edit, Preferences...
sk: Úpravy, predvoľby...

note: i18n-hint: %s is usually replaced by "Ctrl+P" for Windows/Linux, "Command+," for Mac
en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
sk: Režim viacúčelového nástroja: %s pre predvoľby myši a klávesnice.

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
sk: Kliknite a ťahajte pre nastavenie frekvenčnej šírky pásma.

en: Click and drag to select audio
sk: Kliknite a ťahajte pre výber audia

note: i18n-hint: "Snapping" means automatic alignment of selection edges to any nearby label or clip boundaries
en: (snapping)
sk: (pripnutie)

en: Click and drag to move a track in time
sk: Kliknite a ťahajte pre posunutie stopy v čase

en: Could not shift between tracks
sk: Nie je možný posun medzi stopami

en: Moved clips to another track
sk: Presunúť strihy do inej stopy

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
sk: Časovo zmenené stopy/strihy napravo %.02f sekúnd

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
sk: Časovo zmenené stopy/strihy naľavo %.02f sekúnd

en: Move Clip
sk: Presunúť strih

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: Delete Track
sk: Vymazať stopu

en: Open menu...
sk: Otvoriť ponuku...

note: i18n-hint: Command names a modifier key on Macintosh keyboards
en: Command+Click
sk: Príkaz+klik

note: i18n-hint: Ctrl names a modifier key on Windows or Linux keyboards
en: Ctrl+Click
sk: Ctrl+klik

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
sk: %s na výber alebo zrušenie výberu stopy. Ťahať hore alebo dole pre zmenu poradia stôp.

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track.
sk: %s pre výber alebo zrušenie výberu stopy.

note: i18n-hint: will substitute name of track for %s
en: Moved '%s' up
sk: Presunuté '%s' hore

en: Moved '%s' down
sk: Presunuté '%s' dole

en: Move Track
sk: Presunúť stopu

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
sk: Kliknúť na priblíženie, Shift+kliknúť na oddialenie

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
sk: Ťahať pre priblíženie oblasti, kliknúť pravým pre oddialenie

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
sk: Ľavé=priblížiť, pravé=oddialiť, stredné=normálne

note: i18n-hint: Title of the dialog no updates available.
en: No Updates Available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne aktualizácie

en: Check for Updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Application'.
en: If you want to change your preference for automatic updates checking, you can find it in %s.
sk: Ak chcete zmeniť svoje nastavenia pre automatickú kontrolu aktualizácií, nájdete ich v %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Application page and is substituted into "... you can find it in %s." string. i18n-hint: a page in the Preferences dialog; use same name
en: Preferences > Application
sk: Nastavenia > Aplikácia

[ctx: update dialog]
en: Error checking for update
sk: Chyba kontroly aktualizácie

[ctx: update dialog]
en: Unable to connect to Audacity update server.
sk: Nepodarilo sa pripojiť ku serveru Audacity pre aktualizáciu Audacity.

[ctx: update dialog]
en: Update data was corrupted.
sk: Údaje o aktualizácii boli poškodené.

[ctx: update dialog]
en: Error downloading update
sk: Chyba sťahovania aktualizácie

[ctx: update dialog]
en: Can't open the Audacity download link.
sk: Nemôžem otvoriť odkaz na stiahnutie programu Audacity.

en: Audacity update
sk: Aktualizácia AudacityAudacity Audio

en: Downloading %s
sk: Sťahuje sa %s

note: i18n-hint: First line of the app update notice dialog.
en: App updates
sk: Aktualizácia aplikácie

[ctx: update dialog]
en: Update Audacity
sk: Aktualizácia programu Audacity

[ctx: update dialog]
en: &Skip
sk: &Preskočiť

[ctx: update dialog]
en: &Install update
sk: &Nainštalovať aktualizáciu

[ctx: update dialog]
note: i18n-hint Substitution of version number for %s.
en: Audacity %s is available!
sk: Audacity %s je k dispozícii!

[ctx: update dialog]
en: Changelog
sk: Zmeny

[ctx: update dialog]
en: Read more on GitHub
sk: Čítajte viac na Githube

en: (disabled)
sk: (zakázané)

en: Press
sk: Stlačiť

en: Button
sk: Tlačidlo

note: i18n-hint: whether a button is pressed or not pressed
en: pressed
sk: stlačené

en: not pressed
sk: nestlačené

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Left, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Left, in VU Meter
en: L
sk: Ľ

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in VU Meter
en: R
sk: P

en: &Clear
sk: &Vymazať

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
sk: Uchytávač

en: Empty
sk: Prázdny

en: Menu
sk: Ponuka

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
sk: Merač

en: Disable Silent Monitoring
sk: Vypnúť tiché monitorovanie

en: Enable Silent Monitoring
sk: Zapnúť tiché monitorovanie

en: Recording Meter Options
sk: Možnosti merača nahrávania

en: Playback Meter Options
sk: Možnosti merača prehrávania

en: Refresh Rate
sk: Obnovovacia frekvencia

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
sk: Vyššia obnovovacia frekvencia spôsobí, že merač zobrazí zmeny
    častejšie. Frekvencia 30 za sekundu alebo menej by mala zabrániť
    meraču ovplyvňovať kvalitu audia na pomalších počítačoch.

en: Meter refresh rate per second [1-100]
sk: Obnovovacia frekvencia merača za sekundu [1-100]:

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
sk: Obnovovacia frekvencia merača za sekundu [1-100]:

en: Meter Style
sk: Štýl merača

en: Gradient
sk: Stupňovitý

en: Meter Type
sk: Typ merača

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Horizontal
sk: Horizontálna

en: Vertical
sk: Vertikálna

en: Missing Plugins
sk: Chýbajúce pluginy

en: This project contains some realtime effect plugins that cannot be found on this system.
sk: Tento projekt obsahuje niektoré pluginy realtime efektov, ktoré sa v tomto systéme nenachádzajú.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "Learn more"
en: The project may sound different than intended. %s
sk: Projekt môže mať iný zvuk, ako bolo zamýšľané. %s

en: Learn more
sk: Zistite viac

en: (Use context menu to change format.)
sk: (Použite kontextovú ponuku pre zmenu formátu.)

note: i18n-hint: %s is replaced with a directory path.
en: Unable to write files to directory: %s.
sk: Nie je možné zapísať súbory do adresára: %s.

note: i18n-hint: This message describes the error in the Error dialog.
en: Please check that the directory exists, has the necessary permissions, and the drive isn't full.
sk: Skontrolujte, či adresár existuje, či má potrebné oprávnenia a či nie je disk zaplnený.

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Directories'.
en: You can change the directory in %s.
sk: Adresár môžete zmeniť v %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Directories page.
en: Preferences > Directories
sk: Nastavenia > Priečinky

en: Don't show this warning again
sk: Toto upozornenie viac nezobrazovať

en: NaN
sk: Nič

en: Infinity
sk: Nekonečno

en: -Infinity
sk: -nekonečno

en: Validation error
sk: Chyba overenia

en: Empty value
sk: Prázdna hodnota

en: Malformed number
sk: Poškodené číslo

en: Not in range %d to %d
sk: Nie je v rozmedzí od %d do %d

en: Value overflow
sk: Pretečenie hodnoty

en: Too many decimal digits
sk: Príliš veľa desiatkových čísel

en: Value not in range: %s to %s
sk: Hodnota nie je v rozmedzí: %s do %s

en: Value must not be less than %s
sk: Hodnota nesmie byť menej než %s

en: Value must not be greater than %s
sk: Hodnota nesmie byť väčšia ako %s

en: Shelf Filter
sk: Poličkový Filter

en: Filter type
sk: Typ filtra

en: Low-shelf
sk: Nízky shelf

en: High-shelf
sk: Vysoký shelf

en: Frequency (Hz)
sk: Frekvencia (Hz)

en: Amount (dB)
sk: Množstvo (dB)

en: Error.~%Frequency set too high for selected track.
sk: Chyba.~%Frekvencia nastavená príliš vysoko pre vybranú stopu.

en: Spectral Edit Multi Tool
sk: Viacúčelový nástroj spektrálnej úpravy

en: ~aPlease select frequencies.
sk: ~aVyberte, prosím, frekvencie.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
sk: ~aŠírka pásma je nula (horné a dolné~%~
                           frekvencie sú oboje ~a Hz).~%~
                           Vyberte, prosím, frekvenčný rozsah.

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
sk: ~aParametre filtra zárezu nemôžu byť aplikované.~%~
                          Skúste zvýšiť okraj nízkej frekvencie~%~
                          alebo znížte filter 'Šírka'.

en: Error.~%
sk: Chyba.~%

en: Spectral Edit Parametric EQ
sk: Parametrový ekvalizér spektrálnej úpravy

en: Gain (dB)
sk: Hlasitosť (dB)

en: ~aLow frequency is undefined.
sk: ~aNízka frekvencia nie je definovaná.

en: ~aHigh frequency is undefined.
sk: ~aVysoká frekvencia nie je definovaná.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
sk: ~aStredová frekvencia musí byť nad 0 Hz.

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
sk: ~aFrekvenčný výber je príliš vysoký pre vzorkovú rýchlosť stopy.~%~
                            Pre aktuálnu stopu, vysoké frekvenčné nastavenia nemôžu~%~
                            byť väčšie než ~a Hz

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
sk: ~aŠírka pásma je nula (horné a dolné~%~
                             frekvencie sú obidve ~a Hz).~%~
                             Vyberte, prosím, frekvenčný rozsah.

en: Spectral Edit Shelves
sk: Poličky spektrálnej úpravy

en: GNU General Public License v2.0 or later
sk: GNU General Public License v2.0 alebo novšia verzia

en: Studio Fade Out
sk: Štúdio zoslabovania

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
sk: Výber príliš krátky.~%Musí to byť viac než 2 vzorky.

en: Adjustable Fade
sk: Prispôsobiteľné zoslabenie

en: Fade Type
sk: Typ zoslabenia

en: Fade Up
sk: Zoslabiť hore

en: Fade Down
sk: Zoslabiť nole

en: S-Curve Up
sk: S-Krivka hore

en: S-Curve Down
sk: S-Krivka dole

en: Mid-fade Adjust (%)
sk: Prispôsobiť stredné zoslabenie (%)

en: Start/End as
sk: Začať/skončiť ako

en: % of Original
sk: % originálu

en: dB Gain
sk: hlasitosť v decibeloch

en: Start (or end)
sk: Začiatok (alebo koniec)

en: End (or start)
sk: Koniec (alebo začiatok)

en: Handy Presets (override controls)
sk: Ručné predvoľby (prepíše ovládanie)

en: None Selected
sk: Žiadny výber

en: Linear In
sk: Po lineárny

en: Linear Out
sk: Od lineárneho

en: Exponential In
sk: Po exponenciálny

en: Exponential Out
sk: Od exponenciálneho

en: Logarithmic In
sk: Po logaritmický

en: Logarithmic Out
sk: Od logaritmického

en: Rounded In
sk: Po zaoblený

en: Rounded Out
sk: Od zaobleného

en: Cosine In
sk: Po kosínusový

en: Cosine Out
sk: Od kosínusového

en: S-Curve In
sk: Po S-krivku

en: S-Curve Out
sk: Od S-krivky

en: Error~%~%
sk: Chyba~%~%

en: ~aPercentage values cannot be negative.
sk: ~aPercentuálne hodnoty nesmú byť negatívne.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
sk: ~aPercentuálne hodnoty nesmú byť vyššie ako 1000 %.

en: ~adB values cannot be more than +100 dB.~%~%~
                                          Hint: 6 dB doubles the amplitude~%~
                                          -6 dB halves the amplitude.
sk: ~adB hodnoty nemôžu byť vyššie ako +100 dB.~%~%~
                                          Tip: 6 dB zdvojnásobuje amplitúdu~%~
                                          -6 dB znižuje amplitúdu na polovicu.

en: Beat Finder
sk: Hľadač úderov

en: Threshold Percentage
sk: Percentuálny prah

en: Clip Fix
sk: Oprava strihu

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
sk: Benjamin Schwartz a Steve Daulton

en: Threshold of Clipping (%)
sk: Prah strihu (%)

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
sk: Skráti amplitúdu na povolenie pre obnovené vrcholy (dB)

en: Crossfade Clips
sk: Prelínanie strihov

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
sk: Chyba.~%Nesprávny výber.~%Bolo vybraných viac ako 2 audio strihov.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
sk: Chyba.~%Nesprávny výber.~%Prázdne miesto na začiatku/konci výberu.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
sk: Chyba.~%Prelínané strihy môžu byť aplikované iba na jednu stopu.

en: Crossfade Tracks
sk: Prelínanie stôp

en: Fade TYPE
sk: Typ zoslabenia

en: Constant Gain
sk: Konštantná hlasitosť

en: Constant Power 1
sk: Konštantná sila 1

en: Constant Power 2
sk: Konštantná sila 2

en: Custom Curve
sk: Vlastná krivka

en: Custom curve
sk: Vlastná krivka

en: Fade direction
sk: Smer zoslabenia

en: Alternating Out / In
sk: Striedanie od/po

en: Alternating In / Out
sk: Striedanie po/od

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
sk: Chyba.~%Vyberte 2 (alebo viac) stôp na prelínanie.

en: Delay type
sk: Typ efektu Delay

en: Regular
sk: Bežný

en: Bouncing Ball
sk: Skákajúca lopta

en: Reverse Bouncing Ball
sk: Obrátená skákajúca lopta

en: Delay level per echo (dB)
sk: Úroveň odrazu ozveny (dB)

en: Delay time (seconds)
sk: Čas odrazu (sekundy)

en: Pitch change effect
sk: Efekt zmeny výšky tónu

en: Pitch/Tempo
sk: Výška tónu/tempo

en: Low-quality Pitch Shift
sk: Posun nízkej kvality výšky tónu

en: High-quality Pitch Shift
sk: Vysokokvalitná výška tónu

en: Pitch change per echo (semitones)
sk: Zmena výšky tónu počaz ozveny (poltóny)

en: Number of echoes
sk: Počet ozvien

en: Allow duration to change
sk: Povoliť zmenu trvania

en: Regular Interval Labels
sk: Pravidelné intervalové popisky

note: i18n-hint: Refers to the controls 'Number of labels' and 'Label interval'.
en: Create labels based on
sk: Vytvárať popisky na základe

en: Number and Interval
sk: Čísla a interval

en: Number of Labels
sk: Počtu popiskov

en: Label Interval
sk: Intervalu popisku

en: Number of labels
sk: Počtu popiskov

en: Label interval (seconds)
sk: Intervalu popisku (sekundy)

en: Length of label region (seconds)
sk: Dĺžky oblasti popisku (sekundy)

en: Adjust label interval to fit length
sk: Upraviť interval popisku podľa dĺžky

note: i18n-hint: Do not translate '##1'
en: Label text
sk: Text popisku

en: Minimum number of digits in label
sk: Minimálny počet čísel v popisku

en: None - Text Only
sk: Nič - len text

en: 1 (Before Label)
sk: 1 (pred popiskom)

en: 2 (Before Label)
sk: 2 (pred popiskom)

en: 3 (Before Label)
sk: 3 (pred popiskom)

en: 1 (After Label)
sk: 1 (po popisku)

en: 2 (After Label)
sk: 2 (po popisku)

en: 3 (After Label)
sk: 3 (po popisku)

en: Begin numbering from
sk: Začať číslovať od

en: Message on completion
sk: Správa po dokončení

en: Details
sk: Detaily

en: Warnings only
sk: Len upozornenia

en: Error: There is insufficient space to create labels.~%
sk: Chyba: Na vytvorenie popiskov nie je dostatok miesta.~%

en: Warning: Overlapping region labels.~%
sk: Upozornenie: Prekrývajúce oblasti popiskov.~%

note: i18n-hint:  Type of label
en: region labels
sk: popisky oblastí

en: point labels
sk: bodové popisky

note: i18n-hint:  Number of labels produced at specified intervals.
en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
sk: ~a~a ~a v intervaloch ~a sekúnd.~%

en: ~aRegion length = ~a seconds.
sk: ~aDĺžka oblasti = ~a sekúnd.

en: High-Pass Filter
sk: Hornopriepustný filter

en: Roll-off (dB per octave)
sk: Rolovať (dB za oktávu)

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
sk: Frekvencia musí byť aspoň 0,1 Hz.

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
sk: Chyba:~%~%Frekvencia (~a Hz) je príliš vysoká pre vzorkovaciu frekvenciu stopy.~%~%~
                     Vzorkovacia frekvencia stopy je ~a Hz~%~
                     Frekvencia musí byť nižšia ako ~a Hz.

note: i18n-hint: Name of effect that labels sounds
en: Label Sounds
sk: Zvuky popiskov

en: Threshold level (dB)
sk: Úroveň prahu (dB)

en: Threshold measurement
sk: Meranie prahovej hodnoty

en: Peak level
sk: Úroveň špičky

en: Average level
sk: Priemerná úroveň

en: RMS level
sk: úroveň Koreňa strednej kvadratúry

en: Minimum silence duration
sk: Minimálna dĺžka ticha

en: Minimum label interval
sk: Minimálny interval popisku

en: Label type
sk: Typ popisku

en: Point before sound
sk: Bod pred zvukom

en: Point after sound
sk: Bod po zvuku

en: Region around sounds
sk: Oblasť okolo zvukov

en: Region between sounds
sk: Oblasť medzi zvukmi

en: Maximum leading silence
sk: Maximálne vodiace ticho

en: Maximum trailing silence
sk: Maximálne ticho na konci

en: Sound ##1
sk: Zvuk ##1

en: Too many silences detected.~%Only the first 10000 labels added.
sk: Zistených príliš veľa ticha.~%Pridaných len prvých 10000 popiskov.

en: No sounds found.~%~
                     Try lowering 'Threshold level (dB)'.
sk: Nenašli sa žiadne zvuky.~%~
                     Skúste znížiť "Prahovú úroveň (dB)".

en: Labelling regions between sounds requires~%~
                     at least two sounds.~%~
                     Only one sound detected.
sk: Popisovanie oblastí medzi zvukmi si vyžaduje~%~
                     aspoň dva zvuky.~%~
                     Zistený iba jeden zvuk.

en: Legacy Limiter
sk: Viazaný limitér

en: Soft Limit
sk: Jemný limit

en: Hard Limit
sk: Tvrdý limit

note: i18n-hint: clipping of wave peaks and troughs, not division of a track into clips
en: Soft Clip
sk: Jemné orezanie

en: Hard Clip
sk: Tvrdé orezanie

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
sk: Hlasitosť vstupu (dB)
    mono/ľavý

en: Input Gain (dB)
    Right channel
sk: Hlasitosť vstupu (dB)
    pravý kanál

en: Limit to (dB)
sk: Limit na (dB)

en: Hold (ms)
sk: Zdržanie (ms)

en: Apply Make-up Gain
sk: Upravovať hlasitosť

en: Low-Pass Filter
sk: Dolnopriepustný filter

en: Noise Gate
sk: Brána šumu

en: Select Function
sk: Vybrať funkciu

en: Gate
sk: Brána

en: Analyze Noise Level
sk: Analyzovať úroveň šumu

en: Stereo Linking
sk: Stereo prepájanie

en: Link Stereo Tracks
sk: Prepojiť stereo stopy

en: Don't Link Stereo
sk: Neprepojené stereo

en: Gate threshold (dB)
sk: Prah brány (dB)

en: Gate frequencies above (kHz)
sk: Vyššie frekvencie brány (kHz)

en: Level reduction (dB)
sk: Zníženie úrovne (dB)

en: Attack (ms)
sk: Nábeh (ms)

en: Decay (ms)
sk: Doznievanie (ms)

en: Error.~%~
                                 Gate frequencies above: ~s kHz~%~
                                 is too high for selected track.~%~
                                 Set the control below ~a kHz.
sk: Chyba.~%~
                                 Vyššie uvedené frekvencie brány: ~s kHz~%~
                                 je príliš vysoká pre zvolenú stopu.~%~
                                 Nastavte ovládací prvok pod ~a kHz.

en: Error.~%~
                                Insufficient audio selected.~%~
                                Make the selection longer than ~a ms.
sk: Chyba.~%~
                                Vybraný nedostatočný zvuk.~%~
                                Urobte výber dlhší ako ~a ms.

en: Peak based on first ~a seconds ~a dB~%~
                   Suggested Threshold Setting ~a dB.
sk: Špička na základe prvých ~a sekúnd ~a dB~%~
                   Navrhované nastavenie prahu ~a dB.

en: Notch Filter
sk: Filter zárezu

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
sk: Steve Daulton a Bill Wharrie

en: Q (higher value reduces width)
sk: Q (vyššia hodnota zmenší šírku)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                   Track sample rate is ~a Hz.~%~
                   Frequency must be less than ~a Hz.
sk: Chyba:~%~%Frekvencia (~a Hz) je príliš vysoká pre vzorkovaciu frekvenciu stopy.~%~%~
                   Vzorkovacia frekvencia stopy je ~a Hz.~%~
                   Frekvencia musí byť nižšia ako ~a Hz.

en: Nyquist Plugin Installer
sk: Inštalátor Nyquistových pluginov

note: i18n-hint: "Browse..." is text on a button that launches a file browser.
en: Select file(s) to install
sk: Vybrať súbor(y) na inštaláciu

en: Plug-in
sk: Rozšírenie

en: Lisp file
sk: Súbor Lisp

en: HTML file
sk: Súbor HTML

en: Text file
sk: Textový súbor

en: All supported
sk: Všetky podporované

en: Allow overwriting
sk: Povoliť prepísanie

en: Disallow
sk: Zakázať

en: Allow
sk: Povoliť

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
sk: Úspech.~%súbory zapísané do:~%~s~%

en: Warning.~%Failed to copy some files:~%
sk: Varovanie.~%Zlyhalo skopírovanie do niektorých súborov:~%

en: Plug-ins installed.~%(Use the Plug-in Manager to enable effects):
sk: Pluginy sú nainštalované.~%(Použite Správcu pluginov na povolenie efektov):

en: Plug-ins updated:
sk: Aktualizované rozšírenia:

en: Files copied to plug-ins folder:
sk: Súbory skopírované do priečinka rozšírení:

en: Not found or cannot be read:
sk: Nenašli sa alebo ich nemožno prečítať:

en: Unsupported file type:
sk: Nepodporovaný typ súboru:

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
sk: Súbory už nainštalované (možnosť Povoliť prepísanie je zakázaná):

en: Cannot be written to plug-ins folder:
sk: Nemožno zapisovať do priečinka rozšírení:

en: Error.~%No file selected.
sk: Chyba.~%Nebol vybraný žiadny súbor.

en: Pluck
sk: Brnknutie

en: Pluck MIDI pitch
sk: Výška tónu brnknutia MIDI

en: Fade-out type
sk: Typ zoslabenia

en: Abrupt
sk: Náhle

en: Gradual
sk: Postupne

en: Duration (60s max)
sk: Trvanie (maximálne 60s)

en: Rhythm Track
sk: Rytmická stopa

en: Dominic Mazzoni, David R. Sky and Steve Daulton
sk: Dominic Mazzoni, David R. Sky a Steve Daulton

en: Tempo (bpm)
sk: Tempo (úder/m)

en: 30 - 300 beats/minute
sk: 30 - 300 úderov/minúta

en: Beats per bar
sk: Údery za takt

en: 1 - 20 beats/measure
sk: 1 - 20 úderov/takt

en: Swing amount
sk: Množstvo švihu

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
sk: Nastavte 'Počet taktov' na hodnotu nula pre povolenie 'Trvania rytmickej stopy'.

en: Number of bars
sk: Počet taktov

en: 1 - 1000 bars
sk: 1 - 1000 pásov

en: Rhythm track duration
sk: Trvanie rytmickej stopy

en: Used if 'Number of bars' = 0
sk: Používa sa ak 'Počet pásov' = 0

en: Start time offset
sk: Počiatočný časový posuv

en: Silence before first beat
sk: Ticho pred prvým úderom

en: Beat sound
sk: Zvuk úderu

en: Metronome Tick
sk: Tik metronómu

en: Ping (short)
sk: Ping (krátky)

en: Ping (long)
sk: Ping (dlhý)

en: Cowbell
sk: Zvonec

en: Resonant Noise
sk: Rezonančný šum

en: Noise Click
sk: Šum kliknutia

en: Drip (short)
sk: Kvapkanie (krátke)

en: Drip (long)
sk: Kvapkanie (dlhé)

en: MIDI pitch of strong beat
sk: Výška tónu silného úderu MIDI

en: MIDI pitch of weak beat
sk: Výška tónu slabého úderu MIDI

en: Set either 'Number of bars' or~%~
                        'Rhythm track duration' to greater than zero.
sk: Nastavte buď 'Počet taktov' alebo
    'Trvanie rytmickej stopy' na vyššie než nula.

en: Risset Drum
sk: Rissetov bubon

en: Decay (seconds)
sk: Doznievanie (sekundy)

en: Center frequency of noise (Hz)
sk: Stredná frekvencia šumu (Hz)

en: Width of noise band (Hz)
sk: Šírka pásma šumu (Hz)

en: Amount of noise in mix (percent)
sk: Množstvo šumu v zmiešaní (percent)

en: Amplitude (0 - 1)
sk: Amplitúda (0 - 1)

en: Sample Data Export
sk: Export údajov vzoriek

en: Limit output to first
sk: Limit na prvý výstup

en: Measurement scale
sk: Stupnica merania

en: Export data to
sk: Exportovať údaje do

en: CSV files
sk: Súbory CSV

en: HTML files
sk: HTML súbory

en: Index (text files only)
sk: Index (len textové súbory)

en: Sample Count
sk: Počet vzoriek

en: Time Indexed
sk: Indexovaný čas

en: Include header information
sk: Zahrnúť informácie o hlavičke

en: Minimal
sk: Minimálne

en: Optional header text
sk: Voliteľný text hlavičky

en: Channel layout for stereo
sk: Rozloženie kanálov sterea

note: i18n-hint: Left and Right
en: L-R on Same Line
sk: Ľ-P na rovnakej čiare

en: Alternate Lines
sk: Alternatívne čiary

note: i18n-hint: L for Left
en: L Channel First
sk: Najprv ľavý kanál

en: Show messages
sk: Zobraziť správy

en: Errors Only
sk: Len chyby

en: Left Channel.~%~%
sk: Ľavý kanál.~%~%

en: ~%~%Right Channel.~%~%
sk: ~%~%Pravý kanál.~%~%

en: ~aData written to:~%~a
sk: ~aÚdaje zapísané do:~%~a

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
sk: Vzorkovacia frekvencia: ~a Hz.  Hodnoty vzorky na ~a stupnici.~%~a~%~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
sk: ~a   ~a~%~aVzorkovacia frekvencia: ~a Hz.~%Dĺžka spracovania: ~a vzorky ~a sekundy.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
sk: ~a   ~a~%~aVzorkovacia frekvencia: ~a Hz. Hodnoty vzorky na ~a stupnici.~%~
                         Dĺžka spracovania: ~a vzorky ~a sekundy.~a

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
sk: ~a~%Vzorkovacia frekvencia: ~a Hz. Hodnoty vzorky na ~a stupnici. ~a.~%~aDĺžka spracovania: ~a ~
                      vzorky, ~a sekundy.~%Amplitúda špičky: ~a (lineárna) ~a dB.  Nezvážené RMS: ~a dB.~%~
                      Jednosmerný posuv: ~a~a

en: ~a linear, ~a dB.
sk: ~a lineárne, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
sk: Ľavý: ~a lin, ~a dB | Pravý: ~a lin, ~a dB.

en: ~a samples.
sk: ~a vzoriek.

en: ~a seconds.
sk: ~a sekúnd.

en: Audio data analysis:
sk: Analýza audio údajov:

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
sk: <b>Vzorkovacia frekvencia:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

note: i18n-hint: abbreviates "decibels"
en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
sk: <b>Amplitúda špičky:</b> &nbsp;&nbsp;~a (lineárne) &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root-mean-square, a method of averaging a signal; there also "weighted" versions of it but this isn't that
en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
sk: <b>RMS</b> (nezvážené): &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: DC derives from "direct current" in electronics, really means the zero frequency component of a signal
en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
sk: <b>Jednosmerný posuv:</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
sk: ~a lineárne, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
sk: Ľavý: ~a lin, ~a dB | Pravý: ~a lineárne, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: sample data
sk: údaje vzoriek

en: Sample #
sk: Vzorka #

en: Value (linear)
sk: Hodnota (lineárne)

en: Value (dB)
sk: Hodnota (dB)

en: audio sample value analysis
sk: analýza hodnôt vzoriek audio

en: Left (linear)
sk: Ľavý (lineárne)

en: Right (linear)
sk: Pravý (lineárne)

en: Left (dB)
sk: Ľavý (dB)

en: Right (dB)
sk: Pravý (dB)

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
sk: Vytvorený <span>Exportom údajov vzoriek</span> pre
    <a href="~a">Audacity</a> od Steva
    Daultona

en: linear
sk: lineárne

en: 2 channels (stereo)
sk: 2 kanály (stereo)

en: 1 channel (mono)
sk: 1 kanál (mono)

en: One column per channel.~%
sk: Jeden stĺpec na kanál.~%

en: One row per channel.~%
sk: Jeden riadok na kanál.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
sk: Ľavý kanál potom pravý kanál na rovnakom riadku.~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
sk: Ľavé a pravé kanály na premenlivých riadkoch.~%

en: Left channel first then right channel.~%
sk: Najskôr ľavý kanál a potom pravý kanál.~%

en: Unspecified channel order
sk: Neurčené poradie kanálu

en: Error.~%"~a" cannot be written.
sk: Chyba.~%"~a" nemožno zapísať.

en: Sample Data Import
sk: Import údajov vzoriek

en: Select file
sk: Vybrať súbor

en: Invalid data handling
sk: Neplatné spracovanie údajov

en: Throw Error
sk: Vyhodiť chybu

en: Read as Zero
sk: Čítať ako nulu

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
sk: Chyba~%~
                            '~a' nemožno otvoriť.~%~
                            Skontrolujte či súbor existuje.

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
sk: Chyba:~%~
                  Súbor musí obsahovať iba čistý ASCII text.~%~
                  (Nesprávny bajt '~a' pri bajtovom čísle: ~a)

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
sk: Chyba~%~
                  Údaje musia byť čísla v čistom ASCII texte.~%~
                  '~a' nie je číselná hodnota.

en: Error.~%Unable to open file
sk: Chyba.~%Nemožno otvoriť súbor

en: Spectral Delete
sk: Spektrálne odstránenie

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
sk: Chyba.~%Vzorkovacia frekvencia stopy pod 100 Hz nie je podporovaná.

en: Waveform type
sk: Typ zvukovej vlny

en: Triangle
sk: Trojuholník

en: Inverse Sawtooth
sk: Prevrátený pílový zub

en: Starting phase (degrees)
sk: Štartovacia fáza (stupne)

en: Wet level (percent)
sk: Mokrá úroveň (percent)

en: Vocoder
sk: Vokodér

en: Edgar-RFT and Steve Daulton
sk: Edgar-RFT a Steve Daulton

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
sk: Vzdialenosť: (1 do 120, predvolené = 20)

en: Output choice
sk: Výber výstupu

en: Both Channels
sk: Oba kanály

en: Right Only
sk: Len pravý

en: Number of vocoder bands
sk: Počet pásiem vokodéra

en: Amplitude of carrier wave (percent)
sk: Amplitúda nosnej vlny (v percentách)

en: Amplitude of white noise (percent)
sk: Amplitúda bieleho šumu (percento)

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
sk: Amplitúda radarových ihlíc (percento)

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
sk: Frekvencia radarových ihlíc (Hz)

en: Error.~%No modulation carrier.
sk: Chyba.~%Žiadna nosná modulácia.

note: Effects menu group name; audio dynamics compression, not data compression
en: Volume and Compression
sk: Hlasitosť a kompresia

note: Effects menu group name
en: Fading
sk: Zosilňovanie a zoslabovanie

en: Pitch and Tempo
sk: Výška tónu a Tempo

en: EQ and Filters
sk: Ekvalizéry a filtre

en: Noise Removal and Repair
sk: Odstránenie šumu a Oprava

en: Delay and Reverb
sk: Opakujúce a doznievajúce ozveny

en: Distortion and Modulation
sk: Skresľovanie a Modulácia

note: Effects menu group name
en: Special
sk: Špeciálne

en: Vocal Reduction and Isolation
sk: Redukcia a izolácia spevu

en: Vocal Remover
sk: Odstráňovač Vokálov

en: Spectral Tools
sk: Spektrálne nástroje

en: Legacy
sk: Pravidlá
