audacity 3.7.8 - en to hr translation catalogue (3070 entries)

en: This plugin could not be loaded.
    It may have been deleted.
hr: Ovaj dodatak nije moguće učitati. 
    Možda je izbrisan.

en: Plugin Error
hr: Pogreška dodatka

en: Applied effect: %s
hr: Primijenjeni učinak: %s

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
hr: Ponovi %s

en: Stream is active ... unable to gather information.
hr: Tok je aktivan … nije moguće prikupiti informacije.

en: No devices found
hr: Nema pronađenih uređaja

en: Device info unavailable for: %d
hr: Podaci o uređaju nisu dostupni za: %d

en: Device ID: %d
hr: ID uređaja: %d

en: Device name: %s
hr: Naziv uređaja: %s

en: Host name: %s
hr: Naziv poslužitelja: %s

en: Recording channels: %d
hr: Kanali za snimanje: %d

en: Playback channels: %d
hr: Kanali za reprodukciju: %d

en: Low Recording Latency: %g
hr: Niska latencija snimanja: %g

en: Low Playback Latency: %g
hr: Niska latencija reprodukcije: %g

en: High Recording Latency: %g
hr: Visoka latencija snimanja: %g

en: High Playback Latency: %g
hr: Visoka latencija reprodukcije: %g

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Playback Rates:
hr: Podržane brzine reprodukcije:

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Capture Rates:
hr: Podržane brzine snimanja:

en: Selected recording device: %d - %s
hr: Odabrani uređaj za snimanje: %d - %s

en: No recording device found for '%s'.
hr: Nije pronađen uređaj za snimanje za ‘%s'.

en: Selected playback device: %d - %s
hr: Odabrani uređaj za reprodukciju: %d - %s

en: No playback device found for '%s'.
hr: Nije pronađen uređaj za reprodukciju za ‘%s'.

en: Supported Rates:
hr: Podržane brzine:

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
hr: Nije moguće provjeriti zajedničke brzine uzorkovanja bez oba uređaja.

en: Received %d while opening devices
hr: Primljena vrijednost %d tijekom otvaranja uređaja

en: Unable to open Portmixer
hr: Nije moguće otvoriti Portmixer

en: Available mixers:
hr: Dostupni mikseri:

en: Available recording sources:
hr: Dostupni izvori snimanja:

en: Available playback volumes:
hr: Dostupne glasnoće reprodukcije:

en: Recording volume is emulated
hr: Glasnoća snimanja je emulirana

en: Recording volume is native
hr: Glasnoća snimanja je izvorna

en: Could not find any audio devices.
hr: Nema nađenih zvučnih uređaja.

en: You will not be able to play or record audio.
hr: Ne ćete moći svirati niti snimati zvuk.

en: Error: %s
hr: Pogreška: %s

en: Error Initializing Audio
hr: Pogreška pri inicijalizaciji zvuka

en: Audacity Audio
hr: Audacity zvuk

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
hr: Pogreška pri otvaranju uređaja za snimanje. 
    Kod pogreške: %s

en: Error
hr: Pogreška

en: Out of memory!
hr: Nema više mjesta!

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
hr: Automatsko podešavanje razine snimanja je zaustavljeno. Nije ga bilo moguće dodatno optimizirati. Još je uvijek previsoko.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
hr: Automatsko podešavanje razine snimanja smanjilo je glasnoću na %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
hr: Automatsko podešavanje razine snimanja je zaustavljeno. Nije ga bilo moguće dodatno optimizirati. Još je uvijek prenisko.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
hr: Automatsko podešavanje razine snimanja povećalo je glasnoću na %.2f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
hr: Automatsko podešavanje razine snimanja je zaustavljeno. Ukupan broj analiza je premašen bez pronalaska prihvatljive glasnoće. Još je uvijek previsoko.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
hr: Automatsko podešavanje razine snimanja je zaustavljeno. Ukupan broj analiza je premašen bez pronalaska prihvatljive glasnoće. Još je uvijek prenisko.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
hr: Automatsko podešavanje razine snimanja je zaustavljeno. Čini se da je %.2f prihvatljiva glasnoća.

en: Failed to encode preset from "%s"
hr: Neuspjelo kodiranje predloška iz "%s"

en: Unable to store preset in config file
hr: Nije moguće spremiti predložak u konfiguracijsku datoteku

note: i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer" i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable".
en: n/a
hr: neodređeno

en: Couldn't open "%s"
hr: Nije moguće otvoriti "%s"

en: Failed to write XML preset to "%s"
hr: Neuspjelo zapisivanje XML predloška u "%s"

en: Unable to read the preset from "%s"
hr: Nije moguće učitati predložak iz "%s"

note: i18n-hint: the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit
hr: Zvučna jedinica

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
hr: Učinci zvučne jedinice

en: The Audacity Team
hr: Tim Audacityja

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
hr: Omogućuje podršku za učinke Audio Unit u Audacityju

en: Could not find component
hr: Nije moguće pronaći komponentu

en: Could not initialize component
hr: Nije moguće inicijalizirati komponentu

en: Failed to decode "%s" preset
hr: Neuspjelo dekodiranje predloška "%s"

en: Failed to convert "%s" preset to internal format
hr: Neuspjela pretvorba predloška "%s" u interni format

en: Failed to create property list for "%s" preset
hr: Neuspjelo stvaranje popisa svojstava za predložak "%s"

en: Failed to set class info for "%s" preset
hr: Neuspjelo postavljanje informacija o klasi za predložak "%s"

en: Failed to set preset name
hr: Neuspjelo postavljanje naziva predloška

en: Failed to retrieve preset content
hr: Neuspjelo dohvaćanje sadržaja predloška

en: Failed to convert property list to XML data
hr: Neuspjela pretvorba popisa svojstava u XML podatke

en: XML data is empty after conversion
hr: XML podaci su prazni nakon pretvorbe

en: Message
hr: Poruka

en: Amplify
hr: Pojačaj

en: Auto Duck
hr: Samospust

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
hr: Umanjuje (spušta) glasnoću jednoga ili više zapisa kad glasnoća određenog upravljačkog zapisa dosegne određenu razinu

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
hr: Izabrali ste zapis bez zvuka. Samospust može obraditi jedino zvučne zapise.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
hr: Samospust treba upravljački zapis koji mora biti postavljen ispod izabranog zapis(a).

en: Rendering Control-Track Time-Stretched Audio
hr: Iscrtavanje vremenski rastegnutog zvuka upravljačkog zapisa

en: Bass and Treble
hr: Bas i treble

en: Simple tone control effect
hr: Jednostavan učinak za upravljanje tonom

en: Change Pitch
hr: Promijeni visinu zvuka

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
hr: Mijenja visinu tona zapisa bez promjene tempa

en: High Quality Pitch Change
hr: Promjena visine tona visoke kvalitete

en: Change Speed and Pitch
hr: Promijeni brzinu i visinu tona

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
hr: Mijenja brzinu zapisa, pri čemu se mijenja i visina tona

en: Change Tempo
hr: Promjena tempa

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
hr: Mijenja tempo odabranog dijela bez promjene visine tona

en: High Quality Tempo Change
hr: Promjena tempa visoke kvalitete

en: Click Removal
hr: Uklanjanje škljocaja

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
hr: Uklanjanje škljocaja namijenjeno je uklanjanju škljocaja sa zvučnih zapisa

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
hr: Algoritam nije učinkovit na ovom zvuku. Ništa nije promijenjeno.

en: Selection must be larger than %d samples.
hr: Odabir mora biti veći od %d uzoraka.

en: You can only measure one track at a time.
hr: Istovremeno ne možete mjeriti više zapisa.

en: Please select an audio track.
hr: Izaberite zvučni zapis.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
hr: Neispravan odabir zvuka. 
    Provjerite je li zvuk odabran.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
hr: Ništa za mjeriti.
    Izaberite dio zapisa.

en: Hard Clipping
hr: Tvrdo obrezivanje

en: Soft Clipping
hr: Meko obrezivanje

en: Soft Overdrive
hr: Meko pretjerivanje

en: Medium Overdrive
hr: Srednje pretjerivanje

en: Hard Overdrive
hr: Jako pretjerivanje

en: Cubic Curve (odd harmonics)
hr: Kubička krivulja (neparni harmonici)

en: Even Harmonics
hr: Parni harmonici

en: Expand and Compress
hr: Proširi i komprimiraj

en: Leveller
hr: Izjednačivač

en: Rectifier Distortion
hr: Ispravljačko izobličenje

en: Hard Limiter 1413
hr: Tvrdi limiter 1413

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
hr: Tvrdo obrezivanje -12 dB, 80 % nadoknade pojačanja

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
hr: Soft clip -12dB, 80% make-up gain → "Meko obrezivanje -12 dB, 80 % nadoknade pojačanja

en: Fuzz Box
hr: Fuzz kutija

en: Walkie-talkie
hr: Voki-toki

en: Blues drive sustain
hr: Blues pogon s održavanjem tona

en: Light Crunch Overdrive
hr: Lagano krčanje

en: Heavy Overdrive
hr: Teški overdrive

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
hr: 3. harmonik (čista kvinta)

en: Valve Overdrive
hr: Lampaški overdrive

en: 2nd Harmonic (Octave)
hr: 2. harmonik (oktava)

en: Gated Expansion Distortion
hr: Izobličenje s proširenjem i vratima

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
hr: Izjednačivač, lagano, -70 dB šum

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
hr: Izjednačivač, umjereno, -70 dB šum

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
hr: Izjednačivač, teško, -70 dB šum

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
hr: Izjednačivač, teže, -70 dB šum

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
hr:  Izjednačivač, najteže, -70 dB šum

en: Half-wave Rectifier
hr: Poluvalni ispravljač

en: Full-wave Rectifier
hr: Punovalni ispravljač

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
hr: Punovalni ispravljač (blokiran DC)

en: Percussion Limiter
hr: Limiter za udaraljke

en: Distortion
hr: Izobličavalac

en: Waveshaping distortion effect
hr: Izobličenje oblikovanjem valnog oblika

en: DTMF Tones
hr: DTMF tonovi

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
hr: Stvara dvotonske višefrekvencijske (DTMF) tonove poput onih koje proizvode telefonske tipkovnice

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
hr: DTMF niz je prazan. 
    Provjerite SVE postavke ovog učinka.

en: Echo
hr: Jeka

en: Repeats the selected audio again and again
hr: Ponavlja odabrani zvuk iznova i iznova

en: Requested value exceeds memory capacity.
hr: Tražena vrijednost prelazi kapacitet memorije.

en: Equalization
hr: Ekvalizacija

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
hr: Podešava razine glasnoće pojedinih frekvencija

en: 100Hz Rumble
hr: 100 Hz tutnjava

en: AM Radio
hr: AM radio

en: Bass Boost
hr: Pojačanje basa

en: Bass Cut
hr: Smanjenje basa

en: Low rolloff for speech
hr: Nisko opadanje za govor

en: Telephone
hr: Telefon

en: Treble Boost
hr: Pojačanje visokih tonova

en: Treble Cut
hr: Smanjenje visokih tonova

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
hr: Za primjenu ekvalizacije svi odabrani zapisi moraju imati istu brzinu uzorkovanja.

en: Track sample rate is too low for this effect.
hr: Brzina uzorkovanja zapisa preniska je za ovaj učinak.

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
hr: neimenovano

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
hr: Pogrješka pri učitavanju krivulja EQ iz datoteke:
    %s
    Poruka pogrješke:
    %s

en: Error Saving Equalization Curves
hr: Pogrješka pri spremanju krivulje EQ

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
hr: Željene krivulje nenađene, rabi se 'neimenovana'

en: Cosine
hr: kosinusni

en: Cubic
hr: kubični

en: Fade In
hr: Promjena glasnoće: Odblijedi

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
hr: Primjenjuje linearno postupno pojačavanje na odabrani zvuk

en: Fade Out
hr: Promjena glasnoće: Izblijedi

en: Find Clipping
hr: Nađi porezano

en: Creates labels where clipping is detected
hr: Stvara oznake na mjestima gdje je otkriveno rezanje

en: Clipping
hr: Rezanje

[ctx: find clipping]
note: i18n-hint: Two numbers are substituted; the second is the size of a set, the first is the size of a subset, and not understood as an ordinal (i.e., not meaning "first", or "second", etc.)
en: %lld of %lld
hr: %lld od %lld

en: There is not enough room available to generate the audio
hr: Nema dosta prostora za stvaranje zvuka

en: Invert
hr: Obrni okomito

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
hr: Preokreće zvučne uzorke naopako, mijenjajući njihov polaritet

en: Legacy Compressor
hr: Stari kompresor

en: Compresses the dynamic range of audio
hr: Kompresira dinamički raspon zvuka

en: Loudness Normalization
hr: Normalizacija glasnoće

en: Sets the loudness of one or more tracks
hr: Postavlja glasnoću jednog ili više zapisa

en: Normalizing Loudness...
hr: Normaliziranje glasnoće...

en: Analyzing: %s
hr: Analiza: %s

en: Processing: %s
hr: Obrada: %s

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "white noise" having a uniform spectrum
en: White
hr: Bijeli

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "pink noise" having a spectrum with more power in low frequencies
en: Pink
hr: Ružičasti

[ctx: noise]
note: i18n-hint: a kind of noise spectrum also known as "red" or "brown"
en: Brownian
hr: Smeđi

en: Noise
hr: Šum

en: Generates one of three different types of noise
hr: Stvara jednu od tri vrste šuma

en: Median
hr: Medijan

en: Second greatest
hr: Drugi najveći

en: Old
hr: Stari

en: Noise Reduction
hr: Uklanjanje šuma

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
hr: Uklanja pozadinski šum poput ventilatora, šuma trake ili brujanja

en: Steps per block are too few for the window types.
hr: Koraka po bloku premalo je za ove vrste prozora.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
hr: Koraci po bloku ne mogu premašiti veličinu prozora.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
hr: Metoda medijana nije implementirana za više od četiri koraka po prozoru.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
hr: Morate navesti istu veličinu prozora za korake 1 i 2.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
hr: Upozorenje: vrste prozora nisu iste kao za profiliranje.

en: All noise profile data must have the same sample rate.
hr: Svi podaci profila šuma moraju imati istu brzinu uzorkovanja.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
hr: Brzina uzorkovanja profila šuma mora odgovarati brzini uzorkovanja zvuka koji se obrađuje.

en: Selected noise profile is too short.
hr: Odabrani profil šuma prekratak je.

en: Normalize
hr: Normaliziraj

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
hr: Postavlja vršnu amplitudu jednog ili više zapisa

en: Removing DC offset and Normalizing...
hr: Uklanjanje otklona DC i normaliziranje...

en: Removing DC offset...
hr: Uklanjanje otklona DC...

en: Normalizing without removing DC offset...
hr: Normaliziranje bez uklanjanja otklona DC...

en: Not doing anything...
hr: Ne radi se ništa...

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
hr: Analiza prvog zapisa stereo para: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
hr: Analiza drugog zapisa stereo para: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
hr: Obrada stereo kanala neovisno: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
hr: Obrada prvog zapisa stereo para: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
hr: Obrada drugog zapisa stereo para: %s

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
hr: Paulstretch je namijenjen samo za ekstremno rastezanje vremena ili učinak „stasis“

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
hr: Izbor zvuka prekratak je za pregled. 
    
    Pokušajte povećati izbor zvuka na barem %.1f sekundi 
    ili smanjiti 'Vremensku razlučivost' na manje od %.1f sekundi.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
hr: Nije moguće prikazati pregled. 
    
    Za trenutačni izbor zvuka najveća 
    'Vremenska razlučivost' iznosi %.1f sekundi.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
hr: 'Vremenska razlučivost' preduga je za izbor. 
    
    Pokušajte povećati izbor zvuka na barem %.1fsekundi 
    ili smanjiti 'Vremensku razlučivost' na manje od %.1f sekundi.

en: Phaser
hr: Faznik

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
hr: Kombinira fazno pomaknute signale s izvornim signalom

en: To plot the spectrum, all selected tracks must have the same sample rate.
hr: Za iscrtavanje spektra svi odabrani zapisi moraju imati istu brzinu uzorkovanja.

en: Audio could not be analyzed. This may be due to a stretched or pitch-shifted clip.
    Try resetting any stretched clips, or mixing and rendering the tracks before analyzing
hr: Zvuk nije moguće analizirati. Uzrok može biti rastegnut ili tonalno pomaknut isječak. 
    Pokušajte vratiti rastegnute isječke ili izmiješati i iscrtati zapise prije analize.

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
hr: Odabrano je previše zvuka. Analizirat će se samo prvih %.1f sekundi.

en: Repair
hr: Popravi

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
hr: Postavlja vršnu amplitudu jednog ili više zapisa

en: The Repair effect cannot be applied within stretched or shrunk clips
hr: Učinak Popravka ne može se primijeniti unutar rastegnutih ili skupljenih isječaka

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
hr: Popravljati se mogu kratki isječci oštećena zvuka (do 128 uzoraka).
    Povećajte prikaz i izaberite sitan dio sekunde za popravak.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
hr: Popravljanje rabi podatke izvan izabranoga područja.
    
    Molimo, izaberite područje koje bar s jedne strane ima zvučne podatke.
    
    Što je više okolnih podataka, to je bolji ishod.

en: Repeat
hr: Ponavljač

en: Repeats the selection the specified number of times
hr: Ponavlja odabrani dio zadani broj puta

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Acoustic
hr: Akustično

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Ambience
hr: Ambijent

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Artificial
hr: Umjetno

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Clean
hr: Čisto

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern
hr: Moderno

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal I
hr: Vokalno 1

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal II
hr: Vokalno 2

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Dance Vocal
hr: Plesni vokal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Modern Vocal
hr: Moderni vokal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Voice Tail
hr: Rep glasa

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Bathroom
hr: Kupaonica

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Bright
hr: Svijetla sobica

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Dark
hr: Mračna sobica

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Medium Room
hr: Srednjevelika soba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Large Room
hr: Velika soba

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Church Hall
hr: Crkva

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Cathedral
hr: Katedrala

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Big Cave
hr: Velika špilja

en: Reverb
hr: Pazvuk

en: Adds ambience or a "hall effect"
hr: Dodaje ambijent ili učinak dvorane

en: Reverse
hr: Preokreni

en: Reverses the selected audio
hr: Preokreće odabrani zvuk

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
hr: SBSMS rastezanje vremena / visine tona

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type I
hr: Čebišev tip I

note: i18n-hint: Chebyshev is the name of the person after whom the filter type is named.
en: Chebyshev Type II
hr: Čebišev tip II

en: Lowpass
hr: Niskopropusni

en: Highpass
hr: Visokopropusni

en: Classic Filters
hr: Klasični filtri

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
hr: Izvodi IIR filtriranje koje oponaša analogne filtre

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
hr: Za primjenu filtra svi odabrani zapisi moraju imati istu brzinu uzorkovanja.

[ctx: generator]
note: i18n-hint: noun
en: Silence
hr: Tišina

en: Creates audio of zero amplitude
hr: Stvara zvuk nulte amplitude

en: Stereo To Mono
hr: Stereo u mono

en: Converts stereo tracks to mono
hr: Pretvara stereo zapise u mono

en: Mixing down to mono
hr: Miješanje u mono

en: Sliding Stretch
hr: Klizno rastezanje

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
hr: Omogućuje neprekidne promjene tempa i/ili visine tona

en: Linear
hr: Linearno

en: Logarithmic
hr: Logaritamski

en: Sine
hr: Sinusni

en: Square
hr: Kvadratni

en: Sawtooth
hr: Pila

en: Square, no alias
hr: Kvadratni bez aliasa

[ctx: waveform]
en: Triangle
hr: Trokutni

en: Truncate Detected Silence
hr: Skrati otkrivenu tišinu

en: Compress Excess Silence
hr: Sažmi višak tišine

en: Truncate Silence
hr: Izreži tišinu

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
hr: Automatski smanjuje duljinu dijelova gdje je glasnoća ispod zadane razine

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
hr: Pri neovisnom skraćivanju može biti samo jedan odabrani zvučni zapis u svakoj skupini sinkroniziranih zapisa.

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
hr: Brze promjene kvalitete tona, poput gitarističkog zvuka popularnog 1970-ih

[ctx: cloud sync]
en: Error importing cloud audio
hr: Pogrješka pri uvozu zvuka iz oblaka

[ctx: update dialog]
en: Can't download cloud audio
hr: Nije moguće preuzeti zvuk iz oblaka

en: Cannot proceed to upload.
hr: Nije moguće nastaviti s prijenosom.

note: i18n-hint: database operation has failed because the requested item was not found
en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: Project was closed before snapshot was created
hr: Projekt je zatvoren prije stvaranja snimke

en: Invalid Response: %s
hr: Nevaljan odgovor: %s

en: Export failed
hr: Izvoz nije uspio

en: Export error
hr: Pogreška pri izvozu

en: Failed to attach to the Cloud project database
hr: Nije moguće povezati se s bazom podataka projekta u oblaku

en: Failed to decompress the Cloud project block
hr: Nije moguće dekomprimirati blok projekta u oblaku

en: Local project data was removed before the sync has completed
hr: Lokalni podaci projekta uklonjeni su prije dovršetka sinkronizacije

en: Failed to deserialize the response
hr: Nije moguće deserijalizirati odgovor

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Glue Compressor
hr: Ljepljivi kompresor

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Gentle
hr: Blago

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Beat Booster
hr: Pojačivač ritma

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Deep Dive Master
hr: Dubinski master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Beefy Master
hr: Masni master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Make It Right Master
hr: Ispravi master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Brick Wall Master
hr: Zidni master

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Lead Vocals
hr: Glavni vokali

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Fat Vocals
hr: Masni vokali

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Power Vocals
hr: Snažni vokali

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Vocal Control
hr: Kontrola vokala

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Vocal Touch-Up
hr: Doradba vokala

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Voice Memos Balancer
hr: Uravnoteživač glasovnih bilješki

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Piano
hr: Klavir

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Acoustic Guitar
hr: Akustična gitara

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Bass Guitar
hr: Bas gitara

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. Strings is violins, etc
en: Strings
hr: Gudači

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Kick Drums
hr: Bas bubnjevi

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Drums Control
hr: Kontrola bubnjeva

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Climax Impulser SFX
hr: Impulser klimaksa SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Engine Breathing SFX
hr: Disanje motora SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Great Impact SFX
hr: Veliki udar SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Great Body SFX
hr: Veliko tijelo SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Great Tail SFX
hr: Veliki rep SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: Smack Explosion SFX
hr: Praskava eksplozija SFX

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. SFX means sound effects.
en: SFX Limiter
hr: SFX limiter

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset. VO means Voiceover.
en: VO Limiter
hr: VO limiter

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern Punch
hr: Moderni udar

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Modern Punch 2
hr: Moderni udar 2

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Play it Loud
hr: Pusti glasno

en: Built-in
hr: Ugrađeno

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
hr: %s: Nije moguće učitati postavke u nastavku. Rabit će se zadane postavke. 
    
    %s

en: Applying %s...
hr: Primjenjuje se %s...

en: Builtin Effects
hr: Ugrađeni učinci

en: Provides builtin effects to Audacity
hr: Pruža Audacityju ugrađene učinke

en: Unknown built-in effect name
hr: Nepoznato ime ugrađenog učinka

en: Mix and Render
hr: Smiješaj i renderiraj

en: Mixing and rendering tracks
hr: Miješanje i renderiranje zapisa

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
hr: Unutarnja pogrješka u %s na %s, redak %d. 
    Obavijestite tim Audacityja na https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
hr: Unutarnja pogrješka na %s, redak %d. 
    Obavijestite tim Audacityja na https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal Error
hr: Unutarnja pogreška

en: Rectangular
hr: Pravokutno

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=2.5)
hr: Gauss(a=2.5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=3.5)
hr: Gauss(a=3.5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=4.5)
hr: Gauss(a=4.5)

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
hr: Pogreška (datoteka možda nije zapisana): %s

en: Audacity failed to open a file in %s.
hr: Audacity nije uspio otvoriti datoteku u %s.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
hr: Audacity nije uspio čitati iz datoteke u %s.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
hr: Audacity je uspješno zapisao datoteku u %s, ali ju nije uspio preimenovati u %s.

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
hr: Audacity nije uspio zapisati u datoteku. 
    Možda %s nije zapisiv ili je disk pun.

en: File Error
hr: Pogreška datoteke

en: All files
hr: Sve datoteke

note: i18n-hint an Audacity project is the state of the program, stored as files that can be reopened to resume the session later
en: AUP3 project files
hr: AUP3 projektne datoteke

en: Dynamically Linked Libraries
hr: Dinamički povezane biblioteke

en: Dynamic Libraries
hr: Dinamičke biblioteke

en: Text files
hr: Tekstne datoteke

en: XML files
hr: XML datoteke

note: i18n-hint a type or types such as "txt" or "txt, xml" will be substituted for %s
en: %s files
hr: %s datoteke

en: 
    %s does not have write permissions.
hr: 
    %s nema dopuštenje za zapisivanje.

en: Unsuitable
hr: Neprikladno

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
hr: The temporary files directory is on a FAT formatted drive. 
    Vraća se na zadano mjesto.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
hr: %s
    
    Za savjete o prikladnim pogonima kliknite gumb za pomoć.

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Unable to export.
    Error %s
hr: Nije moguće izvesti. 
    Pogreška %s

en: Export
hr: Izvezi

en: Export completed with error.
hr: Izvoz je dovršen s pogreškom.

en: All supported files
hr: Sve podržane datoteke

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
hr: "%s"  
    nije zvučna datoteka.  
    Audacity ne može otvoriti tu vrstu datoteke.

en: Importing files
hr: Uvoz datoteka

en: Importing %s...
hr: Uvozi se %s...

en: Operation was canceled by user
hr: Radnju je prekinuo korisnik

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
hr: Podrška %s nije prevedena za ovu inačicu Audacityja.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je datoteka (zapis) glazbenoga CD-a.
    Tu vrstu datoteka Audacity izravno ne može otvoriti.
    Pokušajte ju prenijeti u zvučni format koji
    Audacity može otvoriti kao WAV ili AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
hr: "%s" je datoteka popisa izvođenja.
    Audacity ju ne može otvoriti jer sadrži poveznice na druge datoteke.
    Možda ju uspijete otvoriti u tekstnom uređivaču pa preuzeti zvučne datoteke.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je zvučna datoteka Windows Media Audio. 
    Audacity ju ne može otvoriti zbog zaštićenih prava.
    Morate ju pretvoriti u podržani zvučni format kao WAV ili AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je datoteka Advanced Audio Coding.  
    Bez neobvezne biblioteke FFmpeg Audacity ne može otvoriti tu vrstu datoteke. 
    U suprotnom ju morate pretvoriti u podržani zvučni format, kao što su WAV ili AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je šifrirana zvučna datoteka. 
    Te su obično iz mrežne glazbene trgovine. 
    Audacity ih ne može otvoriti zbog šifriranosti.
    Pokušajte snimiti datoteku u Audacity ili ju spržiti na zvučni CD,
    zatim CD zapis prenijeti u podržanu vrstu zvučnih datoteka kao WAV ili AIFF-

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je medijska datoteka RealPlayer. 
    Audacity ju ne može otvoriti.
    Prije ju morate pretvoriti u podržan zvučni format kao WAV ili AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
hr: "%s" je datoteka notes-based, nije zvučna. 
    Audacity ju ne može otvoriti.
    Pokušajte ju pretvoriti u zvučnu datoteku kao WAV ili AIFF 
    potom ju uvezite ili snimite u Audacity.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je zvučna datoteka Musepack. 
    Audacity ju ne može otvoriti.
    Ako mislite da je to datoteka mp3, preimenujte ju i dodajte 
    nastavak ".mp3" i opet pokušajte uvesti. Inače ju morate pretvoriti u
    podržani zvučni zapis kao WAV ili AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je zvučna datoteka Wavpack. 
    Audacity ju ne može otvoriti.
    Morate ju pretvoriti u podržani format kao WAV ili AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je zvučna datoteka Dolby Digital. 
    Audacity ju ne može otvoriti.
    Morate ju pretvoriti u podržani format kao WAV ili AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je zvučna datoteka Ogg Speex. 
    Audacity ju ne može otvoriti.
    Morate ju pretvoriti u podržani format kao WAV ili AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
hr: "%s" je video datoteka. 
    Audacity trenutačno ne može otvoriti te vrste datoteka.
    Zvuk morate izvesti u podržani format kao WAV ili AIFF.

en: File "%s" not found.
hr: Datoteka "%s" nije pronađena.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
hr: Audacity nije prepoznao vrstu datoteke '%s'. 
    
    %s Za nekomprimirane datoteke pokušajte Datoteka > Uvezi > Sirovi podaci.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
hr: Audacity prepoznaje vrstu datoteke '%s'.
    Uvoznici koji navodno podržavaju takve datoteke su:
    %s,
    ali nijedan ne razumije ovaj format.

en: Import Project
hr: Uvezi projekt

en: SubRip text file
hr: SubRip tekstna datoteka

en: WebVTT file
hr: WebVTT datoteka

en: Supported label file
hr: Podržana datoteka oznaka

en: S&tandard
hr: S&tandardno

en: E&xtended (with frequency ranges)
hr: P&rošireno (s frekvencijskim rasponima)

en: Labels
hr: Oznake

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
hr: Oznakovni zapis

en: Importing WebVTT files is not currently supported.
hr: Uvoz WebVTT datoteka trenutačno nije podržan.

en: One or more saved labels could not be read.
hr: Jedna ili više spremljenih oznaka ne mogu se pročitati.

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
hr: LADSPA učinci

en: Provides LADSPA Effects
hr: Pruža LADSPA učinke

en: Audacity no longer uses vst-bridge
hr: Audacity više ne rabi vst-bridge

en: Could not load the library
hr: Nije moguće učitati biblioteku

en: Effect Settings
hr: Postavke učinka

en: LV2 Effects
hr: LV2 učinci

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
hr: Pruža podršku za LV2 učinke u Audacityju

en: None
hr: Nema

en: Rectangle
hr: Pravokutnik

[ctx: dither]
en: Triangle
hr: Trokut

en: Shaped
hr: Oblikovano

en: Low Quality (Fastest)
hr: Niska kvaliteta (najbrže)

en: Medium Quality
hr: Srednja kvaliteta

en: High Quality
hr: Visoka kvaliteta

en: Best Quality (Slowest)
hr: Najbolja kvaliteta (najsporije)

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 16-bit integers
en: 16-bit PCM
hr: 16-bitni PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 24-bit integers
en: 24-bit PCM
hr: 24-bitni PCM

note: i18n-hint: Audio data bit depth (precision): 32-bit floating point
en: 32-bit float
hr: 32-bitni brojevi

en: Unknown format
hr: Nepoznati format

en: Command
hr: Naredba

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
hr: 
    * %s, , jer ste dodijelili prečac %s za %s

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
hr: Došlo je do problema s vašom posljednjom radnjom. Ako mislite 
    da je to greška, recite nam točno gdje se pojavila.

en: Disallowed
hr: Nedopušteno

en: &Undo %s
hr: Vrati "%s"

en: &Undo
hr: &Vrati

en: &Redo %s
hr: &Poništi "%s"

en: &Redo
hr: &Poništi

en: Module Unsuitable
hr: Modul neprikladan

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
hr: Nije moguće učitati modul "%s". 
    
    Pogreška: %s

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
hr: Modul "%s" ne pruža podatak o inačici. 
    
    Neće biti učitan.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
hr: Modul "%s" odgovara inačici Audacityja "%s". 
    
    Neće biti učitan.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
hr: Modul "%s" nije se uspio inicijalizirati. 
    
    Neće biti učitan.

en: Module "%s" found.
hr: Modul "%s" nađen.

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
hr: 
    
    Rabite module samo iz pouzdanih izvora

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Audacity Module Loader
hr: Učitavač modula Audacityja

en: Try and load this module?
hr: Da pokušam preuzeti taj modul?

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
hr: Modul "%s" ne pruža nijednu od potrebnih funkcija. 
    
    Neće biti učitan.

en: Overwrite the plug-in file %s?
hr: Prepisati datoteku priključka %s?

en: Plug-in already exists
hr: Priključak već postoji

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
hr: Datoteka priključka je u uporabi. Prepisivanje nije uspjelo

en: Failed to register:
    %s
hr: Nije uspjela registracija: 
    %s

[ctx: plug-ins]
note: i18n-hint A plug-in is an optional added program for a sound effect, or generator, or analyzer
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
hr[0]: Omogućiti ovaj priključak?
hr[1]: Omogućiti ove priključke? 
    Omogućiti ove priključke?
hr[2]: Omogućiti ove priključke? 
    Omogućiti ove priključke?

en: Enable new plug-ins
hr: Omogući nove priključke

en: Nyquist Prompt
hr: Nyquistov upit

en: Failed to open the file for upload: %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku za prijenos: %s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
hr: Pri inicijalizaciji i/o sloja MIDI-ja, došlo je do pogrješke.

en: You will not be able to play midi.
hr: Ne ćete moći izvoditi MIDI.

en: Error Initializing Midi
hr: Pogrješka pri inicijalizaciji MIDI-ja

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
hr: Zabilježni zapis

en: &Seconds
hr: &Sekunde

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: &Beats
hr: &Otkucaji

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
hr: Podržava izlaz: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
hr: Podržava ulaz: %d

en: Opened: %d
hr: Otvoreno: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
hr: Odabrani MIDI uređaj za snimanje: %d - %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
hr: Nije pronađen MIDI uređaj za snimanje za '%s'.

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
hr: Odabrani MIDI uređaj za reprodukciju: %d - %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
hr: Nije pronađen MIDI uređaj za reprodukciju za '%s'.

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and samples (at the current project sample rate)
en: hh:mm:ss + samples
hr: hh:mm:ss + uzorci

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
hr: sekunda

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
hr: hh:mm:ss + milisekunde

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
hr: hh:mm:ss + stotinke

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in octaves
en: octaves
hr: oktave

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: bar
hr: takt

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: beat
hr: otkucaj

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements.
en: bar:beat
hr: takt:otkucaj

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements. "tick" corresponds to a 16th note.
en: bar:beat:tick
hr: takt:otkucaj:tik

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
hr: 01000 01000 sekunda

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds * and milliseconds (1/1000 second)
en: seconds + milliseconds
hr: sekunde + milisekunde

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds and milliseconds * as fractional seconds. Change the comma in the middle to the 1000s separator * for your locale, and the 'seconds' on the end to the word for seconds. * Don't change the numbers. The decimal separator is specified using '<' if
en: 01000,01000>01000 seconds
hr: 01000,01000>01000 sekunda

en: milliseconds
hr: milisekunda

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
hr: 0100 dana 024 h 060 m 060 s

en: centiseconds
hr: stotinke sekunde

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
hr: 0100 h 060 m 060 s+># uzoraka

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in samples (at the * current project sample rate).  For example the number of a sample at 1 * second into a recording at 44.1KHz would be 44,100.
en: samples
hr: uzorci

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
hr: 01000 01000 01000 uzoraka|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
hr: hh:mm:ss + filmski uzorci (24/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
hr: 0100 h 060 m 060 s+>24 uzoraka

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
hr: filmski uzorci (24/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
hr: 01000,01000 uzoraka|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
hr: hh:mm:ss + NTSC ispušteni uzorci

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
hr: 0100 h 060 m 060 s+>30 uzoraka|N

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV non-drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and doesn't quite match wall time
en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
hr: hh:mm:ss + NTSC neispušteni uzorci

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
hr: 0100 h 060 m 060 s+>030 uzoraka| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
hr: uzorci NTSC

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
hr: 01000,01000 uzoraka|29.97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
hr: hh:mm:ss + uzorci PAL (25/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
hr: 0100 h 060 m 060 s+>25 uzoraka

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
hr: uzorci PAL (25/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
hr: 01000,01000 uzoraka|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
hr: hh:mm:ss + uzorci CDDA (75/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
hr: 0100 h 060 m 060 s+>75 uzoraka

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
hr: uzorci CDDA (75/s)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
hr: 01000,01000 uzoraka|75

en: centihertz
hr: centiherc

en: hertz
hr: herc

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
hr: 100>01000 oktave|1.442695041

note: i18n-hint: an octave is a doubling of frequency
en: thousandths of octaves
hr: tisućinke oktava

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
hr: polutonovi + centi

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
hr: 1000 polutonova >0100 centi|17.312340491

note: i18n-hint: a cent is a hundredth of a semitone (which is 1/12 octave)
en: hundredths of cents
hr: stotinke centa

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in decades
en: decades
hr: dekade

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
hr: 10>01000 dekade|0.434294482

note: i18n-hint: a decade is a tenfold increase of frequency
en: thousandths of decades
hr: tisućinke dekada

en: Nyquist Effects
hr: Učinci Nyquist

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
hr: Pruža podršku za učinke Nyquist u Audacityju

en: Applying Nyquist Effect...
hr: Primjenjivanje učinka Nyquist...

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist * Prompt"
en: Nyquist Worker
hr: Nyquistov radnik

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
hr: Neispravno oblikovano zaglavlje priključka Nyquist

en: Enable track spectrogram view before
    applying 'Spectral' effects.
hr: Omogućite prikaz spektrograma zapisa prije 
    primjene 'Spektralnih' učinaka.

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
hr: Za uporabu 'Spektralnih učinaka' omogućite 'Spektralni odabir' 
    u postavkama spektrograma zapisa i odaberite 
    frekvencijski raspon na koji će učinak djelovati.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
hr: pogrješka: Datoteka "%s" navedena u zaglavlju nije pronađena u putanji priključka.

en: Audio selection required.
hr: Potrebno je odabrati zvuk.

en: Processing complete.
hr: Obrada dovršena.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
hr: ';type tool' učinci ne mogu vratiti zvuk iz Nyquista.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
hr: ';type tool' učinci ne mogu vratiti oznake iz Nyquista.

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
hr: nyx_error vraćen iz %s.

en: plug-in
hr: priključak

en: Nyquist returned a list.
hr: Nyquist je vratio popis.

en: Nyquist returned the value: %f
hr: Nyquist je vratio vrijednost: %f

en: Nyquist returned the value: %d
hr: Nyquist je vratio vrijednost: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
hr: Nyquist je vratio previše zvučnih kanala.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
hr: Nyquist je vratio jedan zvučni kanal kao niz.

en: Nyquist returned an empty array.
hr: Nyquist je vratio prazan niz.

en: Nyquist returned nil audio.
hr: Nyquist je vratio nulti zvuk.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
hr: [Upozorenje: Nyquist je vratio nevaljan niz UTF-8, tu pretvoren kao Latin-1]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
hr: Ova verzija Audacityja ne podržava priključak Nyquist verzije %ld

en: Could not open file
hr: Nije moguće otvoriti datoteku

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
hr: Vaš kod izgleda kao SAL sintaksa, ali ne sadrži naredbu 'return'. 
    Za SAL upotrijebite naredbu return, primjerice: 
    	return *track* * 0.1 
    a za LISP započnite otvorenom zagradom, primjerice: 
    	(mult *track* 0.1) 
    .

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
hr: Nije moguće odrediti jezik

note: i18n-hint: default exported file name when exporting from unsaved project
en: untitled
hr: neimenovano

en: Audio Track
hr: Zvučni zapis

en: Playable Track
hr: Reproducibilni zapis

en: Multi-track
hr: Višezapisno

en: Simple
hr: Jednostavno

note: i18n-hint: refers to optional plug-in software libraries
en: Libraries
hr: Knjižnice

en: Preferences for Library
hr: Postavke za knjižnicu

en: Library
hr: Knjižnica

en: Failed to set page size for database %s
hr: Nije uspjelo postavljanje veličine stranice za bazu podataka%s

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
hr: Nije uspjelo postavljanje sigurnog načina na primarnoj vezi prema %s

en: Failed to set safe mode on checkpoint connection to %s
hr: Nije uspjelo postavljanje sigurnog načina na kontrolnoj vezi prema %s

en: Checkpointing project
hr: Stvaranje kontrolne točke projekta

en: Checkpointing %s
hr: Stvaranje kontrolne točke %s

en: This may take several seconds
hr: Ovo može potrajati nekoliko sekundi

en: Could not write to %s.
hr: Nije moguće pisati u %s.

en: Disk is full.
    %s
hr: Disk je pun. 
    %s

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
hr: Nije uspjelo stvaranje točke spremanja: 
    
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
hr: Nije uspjelo oslobađanje točke spremanja: 
    
    %s

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
hr: Na %s je preostalo vrlo malo slobodnog prostora na disku. 
    Odaberite veću lokaciju privremenog direktorija u 
    Postavkama direktorija.

en: Failed to open the project's database
hr: Nije uspjelo otvaranje baze podataka projekta

en: Failed to open database file:
    
    %s
hr: Nije uspjelo otvaranje datoteke baze podataka:  
    
    %s

en: Failed to discard connection
hr: Nije uspjelo odbacivanje veze

en: Failed to restore connection
hr: Nije uspjelo vraćanje veze

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
hr: Nije uspjelo izvršavanje naredbe datoteke projekta: 
    
    %s

note: i18n-hint: An error message.
en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
hr: Projekt se nalazi u direktoriju samo za čitanje 
    (Nije moguće stvoriti potrebne privremene datoteke)

en: This is not an Audacity project file
hr: Ovo nije Audacityjeva projektna datoteka

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
hr: Ovaj projekt stvoren je novijom verzijom Audacityja. 
    
    Morate ga nadograditi da biste ga mogli otvoriti.

en: This project was created using an older Audacity version. Once saved, the project can only be opened with Audacity version %s or newer.
hr: Ovaj projekt stvoren je starijom verzijom Audacityja. Nakon spremanja, projekt se može otvoriti samo u Audacityju verzije %s ili novijoj.

en: Project update required
hr: Potrebno je ažurirati projekt

en: Unable to initialize the project file
hr: Nije moguće inicijalizirati projektnu datoteku

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate inset or blockids.
en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
hr: Nije moguće dodati funkciju 'inset' (nije moguće potvrditi blockids)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
hr: Projekt je samo za čitanje 
    (Nije moguće raditi s blockfiles datotekama)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
hr: Projekt je zaključan 
    (Nije moguće raditi s blockfiles datotekama)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
hr: Projekt je zauzet 
    (Nije moguće raditi s blockfiles datotekama)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
hr: Projekt je oštećen 
    (Nije moguće raditi s blockfiles datotekama)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
hr: Problem s dozvolama 
    (Nije moguće raditi s blockfiles datotekama)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
hr: Pogreška ulaza/izlaza diska 
    (Nije moguće raditi s blockfiles datotekama)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
hr: Nema ovlasti 
    (Nije moguće raditi s blockfiles datotekama)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Unable to work with the blockfiles
hr: Nije moguće raditi s blockfiles datotekama

en: Total orphan blocks deleted %d
hr: Ukupno obrisanih siročad blokova: %d

en: Failed to rollback transaction during import
hr: Nije uspjelo vraćanje transakcije tijekom uvoza

en: Unable to attach destination database
hr: Nije moguće pridružiti odredišnu bazu podataka

en: Unable to switch to fast journaling mode
hr: Nije moguće prebaciti se u brzi način zapisivanja

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
hr: Nije moguće pripremiti naredbu projektne datoteke: 
    
    %s

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
hr: Tijek

en: Failed to bind SQL parameter
hr: Nije uspjelo povezivanje SQL parametra

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
hr: Nije uspjelo ažuriranje projektne datoteke. 
    Sljedeća naredba nije uspjela: 
    
    %s

en: Destination project could not be detached
hr: Nije moguće odvojiti odredišni projekt

en: Copying Project
hr: Kopiranje projekta

en: Error Writing to File
hr: Pogreška pri pisanju u datoteku

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
hr: Audacity nije uspio zapisati datoteku %s. 
    Možda je disk pun ili nije moguće pisanje. 
    Za savjete o oslobađanju prostora kliknite gumb za pomoć.

en: Compacting project
hr: Zbijanje projekta

note: i18n-hint: The %02i is the project number, the %s is the project name.
en: [Project %02i] Audacity "%s"
hr: [Projekt %02i] Audacity "%s"

en: <untitled>
hr: <neimenovano>

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
hr: (Obnovljeno)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
hr: Ova datoteka spremljena je u Audacityju %s.
    Vi rabite Audacity %s. Možda biste ga trebali nadograditi prije otvaranja.

en: Can't open project file
hr: Nije moguće otvoriti datoteku projekta

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
hr: Nije uspjelo uklanjanje podataka automatskog spremanja iz projektne datoteke.

en: Unable to bind to blob
hr: Nije moguće povezati se s BLOB-om

en: Unable to parse project information.
hr: Nije moguće raščlaniti podatke projekta.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
hr: Baza podataka projekta nije se uspjela ponovno otvoriti, vjerojatno zbog nedostatka prostora na uređaju za pohranu.

en: Saving project
hr: Spremanje projekta

en: Error Saving Project
hr: Pogrješka pri spremanju projekta

en: Syncing
hr: Usklađivanje

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
hr: Projekt se nije uspio otvoriti, vjerojatno zbog nedostatka prostora 
    na uređaju za pohranu. 
    
    %s

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
hr: Nije moguće ukloniti podatke automatskog spremanja, vjerojatno zbog nedostatka prostora 
    na uređaju za pohranu. 
    
    %s

en: Backing up project
hr: Izrada sigurnosne kopije projekta

en: Automatic database backup failed.
hr: Automatska sigurnosna kopija baze podataka nije uspjela.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
hr: Ova datoteka za oporavak spremljena je u Audacityju 2.3.0 ili ranijem. 
    Morate pokrenuti tu verziju Audacityja da biste oporavili projekt.

en: Connection to project file is null
hr: Veza s projektnom datotekom je nulta

en: Discarding undo/redo history
hr: Odbacivanje povijesti poništavanja/ponavljanja

en: Created new project
hr: Napravljen novi projekt

en: 16-bit
hr: 16-bitni

en: 24-bit
hr: 24-bitni

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
hr: Grupa priključaka na %s spojena je s prethodno definiranom grupom

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
hr: Stavka priključka na %s u sukobu je s prethodno definiranom stavkom i odbačena je

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
hr: Stavke priključaka na %s određuju sukobljena mjesta

en: Sample Track
hr: Uzorčni zapis

en: Writable Sample Track
hr: Uzorčni zapis za pisanje

en: &Close
hr: &Zatvori

en: Help
hr: Pomoć

en: &Preview
hr: &Pretposlušanje

en: Dry Previe&w
hr: Suho pret&poslušanje

en: &Settings
hr: &Postavke

en: Debu&g
hr: &Raskukči

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: Beats
hr: Otuci

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: Bar
hr: Takt

note: i18n-hint: The music theory "triplet"
en: Triplets
hr: Tercine

en: 1/2 (triplets)
hr: 1/2 (tercine)

en: 1/4 (triplets)
hr: 1/4 (tercine)

en: 1/8 (triplets)
hr: 1/8 (tercine)

en: 1/16 (triplets)
hr: 1/16 (tercine)

en: 1/32 (triplets)
hr: 1/32 (tercine)

en: 1/64 (triplets)
hr: 1/64 (tercine)

en: 1/128 (triplets)
hr: 1/128 (tercine)

en: Video frames
hr: Video okviri

en: Film frames (24 fps)
hr: Filmski okviri (24 fps)

en: NTSC frames (29.97 fps)
hr: NTSC okviri (29.97 fps)

en: NTSC frames (30 fps)
hr: NTSC okviri (30 fps)

en: CD frames
hr: CD okviri

en: Seconds && samples
hr: Sekunde i uzorci

en: Seconds
hr: Sekunde

en: Deciseconds
hr: Desetinke sekunde

en: Centiseconds
hr: Stotinke sekunde

en: Milliseconds
hr: Milisekunde

en: Samples
hr: Uzorci

en: SQLite3 error
hr: Pogreška SQLite3

note: i18n-hint: database operation was successful
en: No error
hr: Nema pogreške

note: i18n-hint: database operation has failed, but there is no specific reason
en: Generic error
hr: Opća pogreška

note: i18n-hint: database operation has failed due to the internal error
en: Internal logic error in SQLite
hr: Unutarnja logička pogreška u SQLiteu

note: i18n-hint: database operation has failed due to the permission error
en: Access permission denied
hr: Pristup odbijen

note: i18n-hint: database operation was aborted by the callback
en: Callback routine requested an abort
hr: Povratna rutina zatražila je prekid

note: i18n-hint: database operation has failed because database is locked
en: The database file is locked
hr: Datoteka baze podataka je zaključana

note: i18n-hint: database operation has failed because table is locked
en: A table in the database is locked
hr: Tablica u bazi podataka je zaključana

note: i18n-hint: database operation has failed due to the lack of memory
en: A malloc() failed
hr: malloc() nije uspio

note: i18n-hint: database operation has failed because database is read-only
en: Attempt to write a read-only database
hr: Pokušaj pisanja u bazu podataka samo za čitanje

note: i18n-hint: database operation was interrupted
en: Operation terminated
hr: Operacija prekinuta

note: i18n-hint: database operation has failed due to the I/O failure
en: I/O error occurred
hr: Došlo je do pogreške ulaza/izlaza

note: i18n-hint: database operation has failed due to the database corruption
en: The database disk image is malformed
hr: Diskovna slika baze podataka je neispravna

note: i18n-hint: database operation has failed because the drive is full
en: Insertion failed because the drive is full
hr: Umetanje nije uspjelo jer je pogon pun

note: i18n-hint: database operation has failed because the file cannot be opened
en: Unable to open the database file
hr: Nije moguće otvoriti datoteku baze podataka

note: i18n-hint: database operation has failed because the lock protocol has failed
en: Database lock protocol error
hr: Pogreška protokola zaključavanja baze podataka

note: i18n-hint: database operation has failed because the database schema has changed
en: The database schema changed
hr: Shema baze podataka je promijenjena

note: i18n-hint: database operation has failed because the string or BLOB exceeds size limit
en: String or BLOB exceeds size limit
hr: Niz ili BLOB prelazi ograničenje veličine

note: i18n-hint: database operation has failed due to the constraint violation
en: Abort due to constraint violation
hr: Prekid zbog kršenja ograničenja

note: i18n-hint: database operation has failed due to the data type mismatch
en: Data type mismatch
hr: Nepodudaranje vrste podataka

note: i18n-hint: database operation has failed due to the library misuse
en: Library used incorrectly
hr: Knjižnica je pogrešno korištena

note: i18n-hint: database operation has failed because the large file support is disabled
en: The large file support is disabled
hr: Podrška za velike datoteke je onemogućena

note: i18n-hint: database operation has failed due to the authorization error
en: Authorization denied
hr: Ovlaštenje odbijeno

note: i18n-hint: database operation has failed due to the format error
en: Not used
hr: Ne koristi se

note: i18n-hint: database operation has failed because the parameter is out of range
en: 2nd parameter to sqlite3_bind out of range
hr: 2. parametar sqlite3_bind izvan je raspona

note: i18n-hint: database operation has failed because the file opened is not a database file
en: File opened that is not a database file
hr: Otvorena je datoteka koja nije datoteka baze podataka

note: i18n-hint: database operation has failed due to the unknown error
en: Unknown error
hr: Nepoznata pogreška

en: Cut/Copy/Paste
hr: Izreži/Kopiraj/Zalijepi

en: &Cut/Copy/Paste Toolbar
hr: Alatna traka &Izreži/Kopiraj/Zalijepi

en: Unable to determine
hr: Nemoguće odrediti

en: %s bytes
hr: %s bajtova

en: Simplified
hr: Pojednostavljeno

en: System
hr: Sustav

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
hr: Klasična

en: Dark
hr: Tamna

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
hr: Visoki kontrast

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
hr: Svijetla

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Themes written to:
      %s/*/%s.
hr: Teme zapisane u: 
      %s/*/%s.

en: Audacity could not write file:
      %s.
hr: Audacity ne može pisati u datoteku:
      %s.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
hr: Audacity ne može otvoriti datoteke:
      %s
    za pisanje.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
hr: Audacity ne može pisati slike u datoteke:
      %s.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
hr: Audacity ne može naći datoteke:
      %s.
    Tema nije učitana.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
hr: Audacity ne može učitati datoteke:
      %s.
    Možda loš png format?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
hr: Audacity nije mogao pročitati svoje predzadane teme.
    Molimo prijaviti problem.

en: Couldn't read from file: %s
hr: Nije moguće čitati iz datoteke: %s

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
hr: Nijedna očekivana datoteka komponente teme 
    nije pronađena u: 
      %s.

en: Themes written to:
      %s/*/Components/.
hr: Teme zapisane u: 
      %s/*/Components/.

en: Could not create directory:
      %s
hr: Nije moguće napraviti mapu:
      %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
hr: Neke potrebne datoteke u: 
      %s 
    već postoje. Prepisati?

en: Audacity could not save file:
      %s
hr: Audacity ne može spremiti datoteke:
      %s

en: Couldn't write to file: %s
hr: Nije moguće pisati u datoteku: %s

note: i18n-hint "Cee" means the C computer programming language
en: Themes as Cee code written to:
      %s/*%s.
hr: Teme kao Cee kod zapisane u: 
      %s/*%s.

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Enable &Looping
hr: Omogući &petlju

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
hr: Vremenski zapis

en: Generic Track
hr: Opći zapis

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
hr: Pogreška baze podataka. Nažalost, nema dodatnih pojedinosti.

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
hr: Ulaz zvuka: %d, Izlaz zvuka: %d

en: VST Effects
hr: Učinci VST

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
hr: Dodaje mogućnost uporabe VST učinaka u Audacityju.

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
hr: Nije moguće dodijeliti memoriju pri učitavanju datoteke predložaka.

en: Error Loading VST Presets
hr: Pogreška pri učitavanju VST predložaka

en: Unable to read presets file.
hr: Nije moguće pročitati datoteku predložaka.

en: Could not open file: "%s"
hr: Pogrješka pri otvaranju datoteke: "%s"

en: Error Saving VST Presets
hr: Pogreška pri spremanju VST predložaka

en: Error writing to file: "%s"
hr: Pogreška pri pisanju u datoteku: "%s"

en: Error Saving Effect Presets
hr: Pogreška pri spremanju predložaka učinaka

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
hr: Ova datoteka parametara spremljena je iz %s. Nastaviti?

en: Confirm
hr: Potvrdi

note: i18n-hint VST3 effect description string
en: SubCategories: %s
hr: Potkategorije: %s

en: VST3 Effects
hr: Učinci VST3

en: Adds the ability to use VST3 effects in Audacity.
hr: Dodaje mogućnost uporabe učinaka VST3 u Audacityju.

en: VST3 module error: %s
hr: Pogrješka modula VST3: %s

en: Unable to apply VST3 preset file %s
hr: Nije moguće primijeniti datoteku predloška VST3 %s

en: Failed to save VST3 preset to file
hr: Nije uspjelo spremanje predloška VST3 u datoteku

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
hr: Perioda

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: New color scheme for spectrograms, Roseus is proper name of the color scheme
en: Color (Roseus)
hr: Boja (Roseus)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Classic color scheme(from theme) for spectrograms
en: Color (classic)
hr: Boja (klasična)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Grayscale color scheme for spectrograms
en: Grayscale
hr: Sivi tonovi

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Inverse grayscale color scheme for spectrograms
en: Inverse grayscale
hr: Obrnuti sivi tonovi

en: Frequencies
hr: Frekvencije

note: i18n-hint: the Reassignment algorithm for spectrograms
en: Reassignment
hr: Reasignacija

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
hr: Visina tona (EAC)

en: Wavelet (1/6 Octave Hann)
hr: Valić (1/6 oktave Hann)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
hr: Najveća frekvencija mora biti 100 Hz ili više

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
hr: Najmanja frekvencija mora biti barem 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
hr: Najmanja frekvencija mora biti manja od najveće frekvencije

en: The range must be at least 1 dB
hr: Opseg mora biti bar 1 dB

en: The frequency gain cannot be negative
hr: Pojačanje frekvencije ne može biti negativno

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
hr: Pojačanje frekvencije ne smije biti veće od 60 dB/dec

note: i18n-hint: abbreviates amplitude
en: Linear (amp)
hr: Linearno (amp)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Logarithmic (dB)
hr: Logaritamski (dB)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Linear (dB)
hr: Linearno (dB)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
hr: -36 dB (plitak opseg za visokoamplitudno uređivanje)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
hr: -48 dB (opseg PCM za 8-bitno uzorkovanje)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
hr: -60 dB (opseg PCM za 10-bitno uzorkovanje)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
hr: -72 dB (opseg PCM za 12-bitno uzorkovanje)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
hr: -84 dB (opseg PCM za 14-bitno uzorkovanje)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
hr: -96 dB (opseg PCM za 16-bitno uzorkovanje)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
hr: -120 dB (približna granica ljudskoga sluha)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
hr: -145 dB (opseg PCM za 24-bitno uzorkovanje)

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
hr: Slijed ima blok-datoteku koja prelazi najviše %s uzoraka po bloku. 
    Skraćuje se na tu najveću duljinu.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
hr: Upozorenje – skraćivanje preduge blok-datoteke

en: Pre-processing
hr: Predobrada

en: Rendering Clip
hr: Iscrtavanje isječka

en: &Multi-view
hr: &Višestruki prikaz

en: Resampling failed.
hr: Pretvorba uzorka nije uspjela.

en: Audio
hr: Zvuk

en: Wave Track
hr: Valni zapis

en: There is not enough room available to paste the selection
hr: Nema dosta prostora za lijepljenje izbora

en: A track has a corrupted sample sequence.
hr: Zapis ima oštećen slijed uzoraka.

en: There is not enough room available to expand the cut line
hr: Nema dosta prostora za širenje crte reza

en: Show &Log...
hr: Prikaži &dnevnik...

en: More information about this error may be available %s.
hr: Više podataka o ovoj pogrješci možda je dostupno %s.

en: here
hr: ovdje

en: Would you like to send a report to help us fix this issue?
hr: Želite li poslati izvješće kako biste nam pomogli ispraviti ovaj problem?

en: All reports are anonymous. See %s for more info.
hr: Sva su izvješća anonimna. Pogledajte %s za više podataka.

note: i18n-hint: Title of hyperlink to the privacy policy. This is an object of "See".
en: our Privacy Policy
hr: naša pravila o privatnosti

en: Problem details
hr: Pojedinosti problema

en: Comments
hr: Komentari

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
hr: &Ne šalji

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
hr: &Pošalji

en: Backwards
hr: Nazad

en: Forwards
hr: Naprijed

note: i18n-hint verb
en: Close
hr: Zatvori

en: Help on the Internet
hr: Mrežna pomoć

en: Local
hr: Na računalu

en: From Internet
hr: Na mreži

en: Welcome!
hr: Dobro došli!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
hr: Izvođenje zvuka

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
hr: Snimanje zvuka

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
hr: Snimanje – odabir uređaja za snimanje

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
hr: Snimanje – odabir izvora snimanja

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
hr: Snimanje – postavljanje razine snimanja

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
hr: Uređivanje i osjenčani izbornici

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
hr: Izvoženje zvučnih datoteka

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
hr: Spremanje Audacityjeva projekta

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
hr: Podrška za druge formate

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
hr: Isprži na CD

en: No Local Help
hr: Nema mjesne pomoći

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg library]] to your computer.
hr: Audacity može uvesti nezaštićene datoteke u mnogim drugim formatima (kao što su M4A i WMA, sažete WAV datoteke s prijenosnih snimača i zvuk iz videosnimaka) ako na svoje računalo preuzmete i instalirate neobveznu [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| knjižnicu FFmpeg]].

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
hr: Možete također pročitati našu pomoć o uvozu [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI datoteka]] i zapisa s [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| zvučnih CD‑ova]].

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
hr: Priručnik izgleda da nije instaliran. Molimo [[*URL*|pregledajte Priručnik na mreži]] ili [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| preuzmite Priručnik]].<br><br>Da biste uvijek pregledavali Priručnik na mreži, promijenite „Mjesto Priručnika” u Sučeljnim postavkama na „Na mreži”.

en: Audacity Log
hr: Audacityjev dnevnik

en: &Save...
hr: &Spremi...

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
hr: Iz&briši uneseno

en: Save log to:
hr: Spremi dnevnik u:

en: Couldn't save log to file: %s
hr: Nije moguće spremiti dnevnik u datoteku: %s

en: Show Log for Details
hr: Prikaži dnevnik za potankosti

note: i18n-hint: In most languages OK is to be translated as OK.  It appears on a button.
en: OK
hr: U redu

en: Elapsed Time:
hr: Prošlo vremena:

en: Remaining Time:
hr: Preostalo vremena:

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Cancel
hr: Obustavi

en: Are you sure you wish to cancel?
hr: Jeste li sigurni da želite obustaviti?

en: Confirm Cancel
hr: Potvrda obustave

en: Are you sure you wish to stop?
hr: Jeste li sigurni da želite zaustaviti?

en: Confirm Stop
hr: Potvrda zaustavljanja

en: Are you sure you wish to close?
hr: Jeste li sigurni da želite zatvoriti?

en: Confirm Close
hr: Potvrda zatvaranja

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
hr: Navedeno ime datoteke nije moguće prevesti zbog uporabe znakova Unicodea.

en: Specify New Filename:
hr: Odredite novo ime datoteke:

en: Don't ask me again
hr: Ne pitaj me ponovno

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
hr: Datoteka '%s' već postoji, želite li je doista prepisati?

en: Please choose an existing file.
hr: Odaberite postojeću datoteku.

en: File type:
hr: Vrsta datoteke:

en: Previous slide
hr: Prethodni slajd

en: Next slide
hr: Sljedeći slajd

en: Slide %d of %d, %s. %s
hr: Slajd %d od %d, %s. %s

en: Slide %d of %d, %s, %s. %s
hr: Slajd %d od %d, %s, %s. %s

en: Select a directory
hr: Odaberite mapu

en: Panel
hr: Ploča

en: Dialog
hr: Dijaloški okvir

en: Directory Dialog
hr: Dijaloški okvir za mape

en: File Dialog
hr: Dijaloški okvir za datoteke

en: Error: %s at line %lu
hr: Pogreška: %s u retku %lu

en: Could not load file: "%s"
hr: Pogreška pri učitavanju datoteke: "%s"

en: Could not parse XML
hr: Nije moguće raščlaniti XML

en: 1st Experimental Command...
hr: 1. pokusna naredba...

en: 2nd Experimental Command
hr: 2. pokusna naredba

en: AUP project files (*.aup)
hr: Projektne datoteke AUP (*.aup)

en: Couldn't import the project:
    
    %s
hr: Nije moguće uvesti projekt: 
    
    %s

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to import an AUP project. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    Please verify that everything works as intended before saving.
hr: %s 
    Ova značajka nije podržana u verzijama Audacityja nakon 3.3.3. 
    Ovi stereo zapisi podijeljeni su u mono zapise. 
    Provjerite radi li sve kako treba prije spremanja.

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
hr: Ovaj projekt spremljen je u Audacityju 1.0 ili ranijem. Format se 
    promijenio i ova verzija Audacityja ne može uvesti projekt. 
    Upotrijebite verziju Audacityja prije 3.0.0 da biste nadogradili projekt, 
    a zatim ga možete uvesti ovom verzijom Audacityja.

en: Internal error in importer...tag not recognized
hr: Unutarnja pogrješka u uvozniku...oznaka nije prepoznata

en: Invalid project 'vpos' attribute.
hr: Nevaljan atribut projekta 'vpos'.

en: Invalid project 'h' attribute.
hr: Nevaljan atribut projekta 'h'.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
hr: Nevaljan atribut projekta 'zoom'.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
hr: Nevaljan atribut projekta 'sel0'.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
hr: Nevaljan atribut projekta 'sel1'.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
hr: Nevaljan atribut projekta 'selLow'.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
hr: Nevaljan atribut projekta 'selHigh'.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
hr: Nije moguće naći mape s podatcima projekta: "%s"

en: Invalid project 'rate' attribute.
hr: Nevaljan atribut projekta 'rate'.

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
hr: U projektnoj datoteci pronađeni su MIDI zapisi, ali ova inačica Audacityja ne uključuje podršku za MIDI; zapis se preskače.

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
hr: Aktivni projekt već ima vremenski zapis, a jedan je pronađen i u projektu koji se uvozi; uvezeni vremenski zapis se preskače.

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
hr: Nevaljan atribut slijeda 'maxsamples'.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
hr: Nevaljan atribut slijeda 'sampleformat'.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
hr: Nevaljan atribut slijeda 'numsamples'.

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
hr: Nije moguće raščlaniti atribut 'start' valnog bloka

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
hr: Nedostaje projektna datoteka %s 
    
    Umjesto toga umeće se tišina.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
hr: Nedostaje ili je nevaljan atribut 'len' simpleblockfile datoteke.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
hr: Nedostaje ili je nevaljan atribut 'len' silentblockfile datoteke.

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
hr: Nedostaje alias-datoteka %s 
    
    Umjesto toga umeće se tišina.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
hr: Nedostaje ili je nevaljan atribut 'aliasstart' pcmaliasblockfile datoteke.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
hr: Nedostaje ili je nevaljan atribut 'aliaslen' pcmaliasblockfile datoteke.

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
hr: Pogrješka pri obradi %s 
    
    Umeće se tišina.

en: Failed to open %s
hr: Nije moguće otvoriti %s

en: Failed to seek to position %lld in %s
hr: Nije moguće prijeći na položaj %lld u %s

en: Unable to read %lld samples from %s
hr: Nije moguće pročitati %lld uzoraka iz %s

en: Command:
hr: Naredba:

en: Browse...
hr: Pretraži...

note: i18n-hint: show output on a graph
en: Show output
hr: Prikaži izlaz

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
hr: Podatci će biti dani u cjevovod na standardni ulaz. "%f" rabi ime datoteke u prozoru izvoza.

en: Program name appears to be missing.
hr: Čini se da nedostaje ime programa.

en: "%s" couldn't be found.
hr: "%s" nije moguće naći.

en: Unable to locate "%s" in your path.
hr: Nije moguće naći "%s" u vašoj putanji.

note: i18n-hint files that can be run as programs
en: Executables
hr: Izvršne datoteke

en: Find path to command
hr: Nađi put do naredbe

en: (external program)
hr: (vanjski program)

en: Cannot export audio to %s
hr: Nemoguće izvoziti zvuk u %s

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
hr: Izvoz izabranoga zvuka pomoću kodera naredbene niti

en: Exporting the audio using command-line encoder
hr: Izvoz zvuka pomoću kodera naredbene niti

en: Command Output
hr: Izlaz naredbe

en: &OK
hr: U &redu

note: i18n-hint kbps abbreviates "thousands of bits per second" i18n-hint: kbps is the bitrate of the MP3 file, kilobits per second
en: %d kbps
hr: %d kb/s

en: %.2f kbps
hr: %.2f kb/s

en: Bit Rate
hr: Brzina prijenosa

en: Quality (kbps)
hr: Kvaliteta (kb/s)

en: Compression
hr: Sažimanje

en: Frame Duration
hr: Trajanje okvira

en: Vbr Mode
hr: Način VBR

en: Off
hr: Isključeno

en: On
hr: Uključeno

en: Constrained
hr: Ograničeno

en: Application
hr: Aplikacija

en: Low Delay
hr: Malo kašnjenje

en: Cutoff
hr: Odrezivanje

en: Disabled
hr: onemogućeno

en: Narrowband
hr: Uskopojasno

en: Mediumband
hr: Srednjepojasno

en: Wideband
hr: Širokopojasno

en: Super Wideband
hr: Superširokopojasno

en: Fullband
hr: Punopojasno

en: Open custom FFmpeg format options
hr: Otvori mogućnosti formata FFmpeg po mjeri

en: Current Format:
hr: Trenutni format:

en: Current Codec:
hr: Trenutni kodek:

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće odrediti opis formata za datoteku "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće dodijeliti kontekst izlaznog formata.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće dodati zvučni tok u izlaznu datoteku "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće otvoriti izlaznu datoteku "%s" za pisanje. Kod pogrješke: %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće zapisati zaglavlja u izlaznu datoteku "%s". Kod pogreške: %d.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
hr: FFmpeg ne može naći zvučni kodek 0x%x.
    Podrška za taj kodek vjerojatno nije prevedena.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
hr: Kodek je prijavio opću pogrješku (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
hr: Kodek je prijavio nevaljan parametar (EINVAL)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
hr: Nije moguće otvoriti zvučni kodek "%s" (0x%x) 
    
    %s

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće dodijeliti međuspremnik za čitanje iz audio FIFO-a.

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write audio frame to output file.
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće zapisati zvučni okvir u izlaznu datoteku.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće dobiti veličinu međuspremnika uzoraka

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće dodijeliti bajtove za međuspremnik uzoraka

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nije moguće postaviti zvučni okvir

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
hr: FFmpeg : POGREŠKA – kodiranje okvira nije uspjelo

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
hr: FFmpeg : POGREŠKA – previše preostalog podatka.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
hr: FFmpeg : POGREŠKA – nAudioFrameSizeOut prevelik.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
hr: Za nastavak obvezno je pravilno postaviti FFmpeg.
    Postavite ga putem Postavke > Knjižnice.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
hr: Pokušaj izvoza %d kanala, ali najveći mogući broj kanala za izabrani izlazni format jest %d

en: Exporting selected audio as %s
hr: Izvoz izabranoga zvuka kao %s

en: Exporting the audio as %s
hr: Izvoz zvuka kao %s

en: Invalid sample rate
hr: Nevaljana uzorkovna brzina

en: Resample
hr: Preuzorkuj

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
hr: Uzorkovna brzina projekta (%d) nije podržana trenutačnim izlaznim 
    formatom datoteke.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
hr: Kombinacija uzorkovne brzine projekta (%d) i brzine prijenosa (%d kb/s) 
    nije podržana trenutačnim izlaznim formatom datoteke.

en: You may resample to one of the rates below.
hr: Lako preuzorkujete na brzine napisane dolje.

en: Sample Rates
hr: Uzorkovna brzina

en: Main
hr: Glavna

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
hr: Datoteke M4A (AAC) (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
hr: Datoteke AC3 (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
hr: Datoteke AMR (uskopojasne) (FFmpeg)

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
hr: Datoteke Opus (OggOpus) (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
hr: Datoteke WMA (inačica 2) (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
hr: Izvoz FFmpeg po mjeri

en: Estimate
hr: Procijeni

en: 2-level
hr: 2-razinski

en: 4-level
hr: 4-razinski

en: 8-level
hr: 8-razinski

en: Full search
hr: Puna potraga

en: Log search
hr: Potraga po dnevniku

en: Configure custom FFmpeg options
hr: Postavi mogućnosti FFmpeg po mjeri

en: Preset:
hr: Predzadanost:

en: Load Preset
hr: Učitaj predzadanost

en: Save Preset
hr: Spremi predzadanost

en: Delete Preset
hr: Izbriši predzadanosti

en: Import Presets
hr: Uvezi predzadanosti

en: Export Presets
hr: Izvezi predzadanosti

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec:
hr: Kodek:

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
hr: Nisu svi formati i kodeki uskladivi niti su sve kombinacije mogućnosti uskladive sa svim kodekima.

en: Show All Formats
hr: Prikaži sve formate

en: Show All Codecs
hr: Prikaži sve kodeke

en: Formats
hr: Formati

en: Codecs
hr: Kodeki

en: General Options
hr: Glavne mogućnosti

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
hr: Troslovni kôd jezika ISO 639
    Neobvezno
    prazno - automatsko

en: Language:
hr: Jezik:

en: Bit Reservoir
hr: Spremnik bitova

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
hr: Značka kodeka (FOURCC)
    Neobvezno
    prazno - automatsko

en: Tag:
hr: Značka:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
hr: Bitova brzina (bitova/sekundi) - utječe na veličinu i kakvoću konačne datoteke
    Neki kodeki rabe samo određene vrijednosti (128k, 192k, 256k itd.).
    0 - automatsko
    Preporučeno - 192000

en: Bit Rate:
hr: Bitova brzina

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
hr: Ukupna kakvoća koju različiti kodeki različito rabe
    Obvezno za vorbis
    0 - automatsko
    -1 - isključeno (umjesto toga rabi bitovu brzinu)

en: Quality:
hr: Kakvoća:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
hr: Uzorkovna brzina (Hz)
    0 - ne mijenjaj uzorkovnu brzinu

en: Sample Rate:
hr: Uzorkovna brzina:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
hr: Pojasna širina zvučnoga rezanja (Hz) 
    neobvezno 
    0 - automatska

en: Cutoff:
hr: Rez:

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
hr: Profil AAC 
    Niska složenost - predzadano 
    Većina izvođača ne će svirati ništa drugo osim LC-a

en: Profile:
hr: Profil:

en: FLAC options
hr: Mogućnosti za FLAC

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
hr: Jakost sažimanja
    obvezno za FLAC
    -1 - automatsko
    najmanje - 0 (brzo kodiranje, velika izlazna datoteka)
    najveće - 10 (sporo kodiranje, mala izlazna datoteka)

en: Compression:
hr: Sažimanje:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
hr: Veličina sličice
    neobvezno
    0 - zadano
    najmanja - 16
    najveća - 65535

en: Frame:
hr: Sličica:

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
hr: Preciznost koeficijenata LPC
    neobvezno
    0 - zadano
    najmanje - 1
    najviše - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
hr: Metoda reda predviđanja
    Procijenjeno -brže, nesažetije
    Logaritamska potraga - sporije, sažetije
    Puna potraga - zadano

en: PdO Method:
hr: Metoda reda predviđanja:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
hr: Najkraći red predviđanja
    neobvezno
    -1 - zadano
    najkraće - 0
    najdalje - 32 (z LPC) ali 4 (brez LPC)

en: Min. PdO
hr: Najkraći red predviđanja

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
hr: Najduži red predviđanja
    neobvezno
    -1 - zadano
    min - 0
    max - 32 (s LPC-om) ili 4 (bez LPC-a)

en: Max. PdO
hr: Najduži red predviđanja

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
hr: Najkraći red razdiobe
    neobvezno
    -1 - zadano
    min - 0
    max - 8

en: Min. PtO
hr: Najkraći red razdiobe

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
hr: Najduži red razdiobe
    neobvezno
    -1 - predzadano
    min - 0
    max - 8

en: Max. PtO
hr: Najduži red razdiobe

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
hr: Uporabi LPC

en: MPEG container options
hr: Mogućnosti spremnika MPEG

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
hr: Najveća bitovna brzina multipleksiranoga toka
    neobvezno
    0 - zadano

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
hr: Stopa multipleksiranja:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
hr: Veličina paketa
    neobvezno
    0 - zadano

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
hr: Veličina paketa:

en: You can't delete a preset without name
hr: Ne možete izbrisati neimenovanu predzadanost

en: Delete preset '%s'?
hr: Želite izbrisati predzadanost '%s'?

en: Confirm Deletion
hr: Potvrda brisanja

en: You can't save a preset without a name
hr:  Ne možete spremiti neimenovanu predzadanost

en: Select xml file with presets to import
hr: Izaberite XML datoteku za uvoz s predzadanostima

en: No presets to export
hr: Nema predzadanosti za izvoz

en: Select xml file to export presets into
hr: Izaberite datoteku XML u koju će se izvesti predzadanosti

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
hr:  Format %s nije uskladiv s kodekom %s.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
hr:  Neusklađen format i kodek

en: Failed to guess format
hr: Neuspjelo pogađanje formata

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
hr: Nije nađen kodek

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
hr: FFmpeg je bio postavljen u Postavkama i prije uspješno učitan, 
    ali ga ovaj put Audacity nije uspio učitati pri pokretanju. 
    
    Možda biste trebali otići u Postavke > Knjižnice i ponovno ga postaviti.

en: FFmpeg startup failed
hr: Pogon FFmpega nije uspio

en: FFmpeg library not found
hr: Knjižnice FFmpega nemoguće naći

en: Locate FFmpeg
hr: Nađi FFmpeg

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
hr: Audacity treba datoteku '%s' za uvoz i izvoz zvuka preko FFmpeg.

en: Location of '%s':
hr: Mjesto '%s':

en: To find '%s', click here -->
hr: Ako želite naći '%s', stisnite tu -->

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
hr: Besplatnu kopiju FFmpega preuzmite si tu -->

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
hr: Preuzmi

en: Only avformat.dll
hr:  Samo avformat.dll

en: Only libavformat.dylib
hr: Samo libavformat.dylib

en: Only libavformat.so
hr: Samo libavformat.so

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
hr: Gdje je '%s'?

en: FFmpeg not found
hr: FFmpeg nije nađen

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
hr: Audacity je pokušao rabiti FFmpeg za uvoz zvučne datoteke, 
    ali knjižnice nisu nađene. 
    
    Za uporabu uvoza preko FFmpega idite na Uredi > Postavke > Knjižnice 
    kako biste preuzeli ili pronašli knjižnice FFmpeg.

en: Do not show this warning again
hr: Na to me više ne podsjećaj

en: FFmpeg Import/Export Library
hr: Knjižnica za uvoz/izvoz FFmpeg

en: No compatible FFmpeg library was found
hr: Uskladive knjižnice FFmpeg nisu nađene

en: FFmpeg Library Version:
hr: Inačica knjižnice FFmpeg:

en: FFmpeg Library:
hr: Knjižnica FFmpeg:

en: Loca&te...
hr: Po&traži...

en: Dow&nload
hr: &Preuzmi

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
hr: Audacity je sam uočio valjane knjižnice FFmpeg.
    Želite li još uvijek potražiti ručno?

en: Success
hr: Uspjeh

en: Error Saving FFmpeg Presets
hr: Pogreška pri spremanju predzadanosti FFmpeg

en: Overwrite preset '%s'?
hr: Prekopisati predzadanost '%s'?

en: Confirm Overwrite
hr: Potvrda prekopisanja

en: Please select format before saving a profile
hr: Prije spremanja profila izaberite format

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
hr: Prije spremanja profila izaberite kodek

en: Preset '%s' does not exist.
hr: Predzadanost '%s' ne postoji.

en: Replace preset '%s'?
hr: Zamijeniti predzadanost '%s'?

en: FFmpeg-compatible files
hr: uskladive datoteke FFmpeg

en: Try installing FFmpeg.
hr: Pokušajte instalirati FFmpeg.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
hr: Kazalo[%02x], kodek[%s], jezik[%s], uzorkovna brzina[%s], kanali[%d], trajanje[%d]

en: Bit Depth
hr: Dubina bita

en: 16 bit
hr: 16-bitno

en: 24 bit
hr: 24-bitno

en: Level
hr: Razina

en: 0 (fastest)
hr: 0 (najbrže)

en: 8 (best)
hr: 8 (najbolje)

en: FLAC Files
hr: Datoteke FLAC

en: FLAC export couldn't open %s
hr: Izvoz FLAC ne može otvoriti %s

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
hr: Koder FLAC nije se uspio inicijalizirati
    Stanje: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
hr: Izvoz izabranoga zvuka kao FLAC

en: Exporting the audio as FLAC
hr: Izvoz zvuka kao FLAC

en: FLAC files
hr: FLAC

en: List of Files in basic text format
hr: Popis datoteka u osnovnom tekstnom formatu

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
hr: Nevaljani otklon prozora u datoteci LOF.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
hr: Nevaljano trajanje u datoteci LOF.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
hr: Zapise MIDI ne može se otkloniti zasebno, jedino zvučne datoteke.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
hr: Nevaljan otklon zapisa u datoteci LOF.

en: Version
hr: Inačica

en: MP2 Files
hr: Datoteke MP2

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
hr: Nemoguć izvoz MP2 s tom uzorkovnom i bitovom brzinom.

en: Unable to open target file for writing
hr: Ciljane datoteke za zapisivanje nije moguće otvoriti

en: Exporting selected audio at %ld kbps
hr: Izvoz izabranoga zvuka pri %ld kb/s

en: Exporting the audio at %ld kbps
hr: Izvoz zvuka pri %ld kb/s

en: 220-260 kbps (Best Quality)
hr: 220-260 kb/s (najbolja kakvoća)

en: 200-250 kbps
hr: 200-250 kb/s

en: 170-210 kbps
hr: 170-210 kb/s

en: 155-195 kbps
hr: 155-195 kb/s

en: 145-185 kbps
hr: 145-185 kb/s

en: 110-150 kbps
hr: 110-150 kb/s

en: 95-135 kbps
hr: 95-135 kb/s

en: 80-120 kbps
hr: 80-120 kb/s

en: 65-105 kbps
hr: 65-105 kb/s

en: 45-85 kbps (Smaller files)
hr: 45-85 kb/s (manje datoteke)

en: Excessive, 320 kbps
hr: Pretjerano, 320 kb/s

en: Extreme, 220-260 kbps
hr: Pretjerano, 220-260 kb/s

en: Standard, 170-210 kbps
hr: Obično, 170-210 kb/s

en: Medium, 145-185 kbps
hr: Osrednje, 145-185 kb/s

en: Excessive
hr: Pretjerano

en: Extreme
hr: Pretjerano

en: Standard
hr: Obično

en: Medium
hr: Osrednje

en: Bit Rate Mode
hr: Način bitovne brzine

en: Preset
hr: Predzadan

en: Variable
hr: promijenjivi

en: Average
hr: Prosječno

en: Constant
hr: stalni

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
hr: Kakvoća

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
hr: Nađi LAME

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
hr: Audacity treba %s za stvaranje datoteke MP3.

en: Location of %s:
hr: Smještaj od %s:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
hr: Nađite %s stiskom gumba -->

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
hr: Besplatnu kopiju LAME preuzmite tu -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
hr: Gdje je %s?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
hr: Povezujete se s lame_enc.dll v%d.%d. Ova inačica nije uskladiva s Audacityjem %d.%d.%d. 
    Preuzmite najnoviju inačicu 'LAME for Audacity'.

en: Only lame_enc.dll
hr: Samo lame_enc.dll

en: Only libmp3lame64bit.dylib
hr: Samo libmp3lame64bit.dylib

en: Only libmp3lame.dylib
hr: Samo libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so
hr: Samo libmp3lame.so

en: Primary shared object files
hr: Glavne zajedničke objektne datoteke

en: Extended libraries
hr: Proširene knjižnice

en: Only libmp3lame.so.0
hr: Samo libmp3lame.so.0

en: MP3 Files
hr: Datoteke MP3

en: Could not open MP3 encoding library!
hr: Neuspjelo otvaranje knjižnice za MP3 kodiranje!

en: Could not initialize MP3 encoding library!
hr: Neuspjela inicijalizacija knjižnice za MP3 kodiranje!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
hr: Nevaljana ili nepodržana knjižnica za MP3 kodiranje!

en: Unable to initialize MP3 stream
hr: Tok MP3 nije moguće inicijalizirati

en: Exporting selected audio with %s preset
hr: Izvoz izabranoga zvuka s predzadanošću %s

en: Exporting the audio with %s preset
hr: Izvoz zvuka s predzadanošću %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
hr: Izvoz izabranoga zvuka kakvoće VBR %s

en: Exporting the audio with VBR quality %s
hr: Izvoz zvuka kakvoće VBR %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
hr: Izvoz izabranoga zvuka pri %d kb/s

en: Exporting the audio at %d Kbps
hr: Izvoz zvuka pri %d kb/s

en: Error %ld returned from MP3 encoder
hr: Koder MP3 javlja pogrješku %ld

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
hr: Uzorkovna brzina projekta (%d) nije podržana formatom 
    datoteke MP3.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
hr: Kombinacija uzorkovne brzine projekta (%d) i bitovne brzine (%d kb/s) 
    nije podržana formatom datoteke MP3.

en: MP3 export library not found
hr: Izvozne knjižnice MP3 nisu nađene

en: (Built-in)
hr: (Ugrađeno)

en: LAME MP3 Export Library
hr: Knjižnica LAME za izvoz MP3

en: MP3 Library Version:
hr: Inačica knjižnice MP3:

en: MP3 files
hr: MP3

en: Ogg Vorbis Files
hr: Datoteke Ogg Vorbis

en: Unable to export - rate or quality problem
hr: Nije moguće izvesti – problem s brzinom ili kakvoćom

en: Unable to export - problem initialising
hr: Nije moguće izvesti – problem pri inicijalizaciji

en: Unable to export - problem creating stream
hr: Nije moguće izvesti – problem pri stvaranju toka

en: Unable to export - problem with packets
hr: Nije moguće izvesti – problem s paketima

en: Unable to export - problem with file
hr: Nije moguće izvesti – problem s datotekom

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
hr: Izvoz izabranoga zvuka kao Ogg Vorbis

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
hr: Izvoz zvuka kao Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
hr: Ogg Vorbis

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
hr: Kazalo[%02x] Inačica[%d], Kanali[%d], Brzina[%ld]

en: Media read error
hr: Pogreška pri čitanju

en: Not an Ogg Vorbis file
hr: Nije datoteka Ogg Vorbis

en: Vorbis version mismatch
hr: Nepoklapanje inačica Vorbisa

en: Invalid Vorbis bitstream header
hr: Nevaljano zaglavlje bitovnoga toka Vorbis

en: Internal logic fault
hr: Unutarnja logička pogreška

en: no error
hr: nema pogreške

en: invalid argument
hr: nevaljan argument

en: buffer too small
hr: međuspremnik premalen

en: internal error
hr: unutarnja pogreška

en: invalid packet
hr: nevaljan paket

en: not implemented
hr: nije izvedeno

en: invalid state
hr: nevaljano stanje

en: memory allocation has failed
hr: dodjela memorije nije uspjela

en: Auto
hr: Automatski

en: Maximum
hr: Najveće

en: VBR Mode
hr: Način VBR

en: Optimize for
hr: Optimiziraj za

en: Speech
hr: Govor

en: Buffer overflow in OGG packet
hr: Prelijevanje međuspremnika u paketu OGG

en: Unable to write OGG page header
hr: Nije moguće zapisati zaglavlje stranice OGG

en: Unable to write OGG page
hr: Nije moguće zapisati stranicu OGG

en: Opus Files
hr: Datoteke Opus

en: Unsupported sample rate
hr: Nepodržana uzorkovna brzina

en: Exporting selected audio as Opus
hr: Izvoz izabranoga zvuka kao Opus

en: Exporting the audio as Opus
hr: Izvoz zvuka kao Opus

en: Unable to create Opus encoder
hr: Nije moguće stvoriti koder Opus

en: Unable to set bitrate
hr: Nije moguće postaviti bitovnu brzinu

en: Unable to set complexity
hr: Nije moguće postaviti složenost

en: Unable to set bandwidth
hr: Nije moguće postaviti pojasnu širinu

en: Unable to set VBR mode
hr: Nije moguće postaviti način VBR

en: Unable to set CVBR mode
hr: Nije moguće postaviti način CVBR

en: Unable to get lookahead
hr: Nije moguće dobiti lookahead

en: Failed to calculate correct preskip
hr: Neuspjelo izračunavanje ispravnog preskoka

en: Failed to encode input buffer
hr: Neuspjelo kodiranje ulaznog međuspremnika

en: Opus files
hr: Datoteke Opus

en: File has changed the number of channels in the middle.
hr: Datoteka je usred zapisa promijenila broj kanala.

en: IO error reading from file
hr: Pogreška IO pri čitanju iz datoteke

en: not an Opus file
hr: nije datoteka Opus

en: invalid header
hr: nevaljano zaglavlje

en: unsupported version
hr: nepodržana inačica

en: invalid stream structure
hr: nevaljana struktura toka

en: stream is not seekable
hr: tok nije moguće premicati

en: invalid timestamp
hr: nevaljana vremenska oznaka

en: Failed to decode Opus file: %s
hr: Neuspjelo dekodiranje datoteke Opus: %s

en: Encoding
hr: Kodiranje

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Other uncompressed files
hr: Druge nesažete datoteke

en: GSM 6.10 requires mono
hr: GSM 6.10 zahtijeva mono

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
hr: Formati WAVEX i GSM 6.10 nisu uskladivi

en: Cannot export audio in this format.
hr: Izvoz zvuka nemoguć u ovom formatu.

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
hr: Pokušali ste izvesti datoteku WAV ili AIFF veću od 4 GB. 
    Audacity to ne može učiniti, izvoz je prekinut.

en: Exporting the selected audio as %s
hr: Izvoz izabranoga zvuka kao %s

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
hr: Pogrješka pri pisanju datoteke %s (pun disk?).
    Libsndfile javlja: "%s"

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
hr: WAV, AIFF i drugi nesažeti formati

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FLAC (FLAC Lossless Audio Codec)
hr: FLAC (FLAC bezgubitni zvučni kodek)

en: OGG (OGG Container format)
hr: OGG (spremnik OGG)

en: RAW (header-less)
hr: RAW (bez zaglavlja)

en: Signed 8 bit PCM
hr: Potpisani 8‑bitni PCM

en: Signed 16 bit PCM
hr: Potpisani 16‑bitni PCM

en: Signed 24 bit PCM
hr: Potpisani 24‑bitni PCM

en: Signed 32 bit PCM
hr: Potpisani 32‑bitni PCM

en: Unsigned 8 bit PCM
hr: Nepotpisani 8‑bitni PCM

en: 32 bit float
hr: 32-bitni float

en: 64 bit float
hr: 64-bitni float

en: 32kbs G721 ADPCM
hr: 32 kb/s G721 ADPCM

en: 24kbs G723 ADPCM
hr: 24 kb/s G723 ADPCM

en: 12 bit DWVW
hr: 12-bitni DWVW

en: 16 bit DWVW
hr: 16-bitni DWVW

en: 24 bit DWVW
hr: 24-bitni DWVW

en: 16 bit DPCM
hr: 16-bitni DPCM

en: 8 bit DPCM
hr: 8-bitni DPCM

en: Low Quality (Fast)
hr: Niska kakvoća (brzo)

en: Normal Quality
hr: Obična kakvoća

en: High Quality (Slow)
hr: Visoka kakvoća (sporo)

en: Very High Quality (Slowest)
hr: Vrlo visoka kakvoća (najsporije)

en: Hybrid Mode
hr: Hibridni način

en: Create Correction(.wvc) File
hr: Stvori datoteku ispravka (.wvc)

en: WavPack Files
hr: Datoteke WavPack

en: Unable to create target file for writing
hr: Nije moguće stvoriti ciljanu datoteku za zapisivanje

en: Exporting selected audio as WavPack
hr: Izvoz izabranoga zvuka kao WavPack

en: Exporting the audio as WavPack
hr: Izvoz zvuka kao WavPack

en: WavPack files
hr: Datoteke WavPack

en: Encountered %d errors decoding WavPack file!
hr: Nađeno %d pogrešaka pri dekodiranju datoteke WavPack!

en: &Nyquist Workbench...
hr: &Nyquistova radionica...

en: &Undo	Ctrl+Z
hr: &Vrati	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
hr: &Poništi	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
hr: Izre&ži	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
hr: &Kopiraj	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
hr: &Zalijepi	Ctrl+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
hr: Oči&sti	Ctrl+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
hr: Izaberi s&ve	Ctrl+A

en: &Find...	Ctrl+F
hr: Nađi...	Ctrl+F

en: &Matching Paren	F8
hr: &Pripadajuća zagrada	F8

en: &Top S-expr	F9
hr: &Gornji S‑izraz	F9

en: &Higher S-expr	F10
hr: &Viši S‑izraz	F10

en: &Previous S-expr	F11
hr: &Prethodni S‑izraz	F11

en: &Next S-expr	F12
hr: &Sljedeći S‑izraz	F12

en: &Go to
hr: &Idi na

en: Select &Font...
hr: Izaberi &slova...

en: Split &Vertically
hr: Razdvoji &okomito

en: Split &Horizontally
hr: Razdvoji &vodoravno

en: Show S&cript
hr: Prikaži s&kriptu

en: Show &Output
hr: Prikaži &izlaz

en: &Large Icons
hr: &Velike ikone

en: &Small Icons
hr: &Male ikone

en: Toolbar
hr: Alatna traka

en: &Go	F5
hr: &Kreni	F5

en: &Stop	F6
hr: &Stani	F6

en: &About
hr: "&O programu

en: Script
hr: Skripta

note: i18n-hint noun
en: Output
hr: Izlaz

en: Load Nyquist script
hr: Učitaj Nyquistovu skriptu

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
hr: Nyquistove skripte (*.ny)|*.ny|Lisp skripte (*.lsp)|*.lsp|Sve datoteke|*

en: Script was not saved.
hr: Skripta nije spremljena.

en: Save Nyquist script
hr: Spremi Nyquistovu skriptu

en: Find dialog
hr: Dijaloški okvir za traženje

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
hr: Tango Icon Gallery (ikone alatne trake)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
hr: (C) 2009 Leland Lucius

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
hr: Vanjski modul Audacityja koji pruža jednostavno razvojno okruženje za pisanje efekata.

en: Nyquist Effect Workbench
hr: Nyquistova radionica efekata

en: No matches found
hr: Nema podudaranja

en: Code has been modified. Are you sure?
hr: Kod je izmijenjen. Jeste li sigurni?

en: Untitled
hr: Bezimeno

en: Nyquist Effect Workbench -
hr: Nyquistova radionica efekata -

en: New
hr: Novo

en: New script
hr: Nova skripta

en: Open
hr: Otvori

en: Open script
hr: Otvori skriptu

en: Save
hr: Spremi

en: Save script
hr: Spremi skriptu

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save script as...
hr: Spremi skriptu kao...

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy to clipboard
hr: Kopiraj u međuspremnik

en: Cut
hr: Izreži

en: Cut to clipboard
hr: Izreži u međuspremnik

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Paste from clipboard
hr: Zalijepi iz međuspremnika

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
hr: Očisti

en: Clear selection
hr: Očisti izbor

en: Select All
hr: Izaberi sve

en: Select all text
hr: Izaberi sav tekst

en: Undo
hr: Vrati

en: Undo last change
hr: Vrati zadnju promjenu

en: Redo
hr: Poništi

en: Redo previous change
hr: Poništi prethodnu promjenu

en: Find
hr: Nađi

en: Find text
hr: Nađi tekst

en: Match
hr: Podudaranje

en: Go to matching paren
hr: Idi na pripadajuću zagradu

en: Top
hr: Vrh

en: Go to top S-expr
hr: Idi na gornji S‑izraz

en: Up
hr: gore

en: Go to higher S-expr
hr: Idi na viši S‑izraz

en: Previous
hr: Prethodno

en: Go to previous S-expr
hr: Idi na prethodni S‑izraz

en: Next
hr: Sljedeće

en: Go to next S-expr
hr: Idi na sljedeći S‑izraz

note: i18n-hint noun
en: Start
hr: Pokreni

en: Start script
hr: Pokreni skriptu

en: Stop script
hr: Zaustavi skriptu

en: Waiting for audio.com
hr: Čekanje na audio.com

en: An action on audio.com is required before you can continue. You can cancel this operation.
hr: Potrebna je radnja na audio.com prije nastavka. Ovu radnju možete prekinuti.

en: Open from audio.com
hr: Otvori s audio.com

en: Downloading audio
hr: Preuzimanje zvuka

en: Failed to download audio from cloud.
    %s
hr: Neuspjelo preuzimanje zvuka iz oblaka. 
    %s

en: Downloaded audio file does not exist.
hr: Preuzeta zvučna datoteka ne postoji.

en: Save to audio.com
hr: Spremi na audio.com

en: Generating audio preview...
hr: Stvaranje zvučnog pregleda...

en: Synchronizing project
hr: Usklađivanje projekta

en: Previews can be updated only for Cloud projects
hr: Pregledi se mogu ažurirati samo za projekte u oblaku

en: Open &From Cloud
hr: Otvori &iz oblaka

en: Open Cloud &Project...
hr: Otvori &projekt iz oblaka...

en: Open Cloud &Audio File...
hr: Otvori &zvučnu datoteku iz oblaka...

en: Save &To Cloud...
hr: Spremi &u oblak...

en: &Update Cloud Audio Preview
hr: &Ažuriraj zvučni pregled u oblaku

en: S&hare Audio...
hr: Dijeli &zvuk...

en: Cloud
hr: Oblak

en: Account
hr: Račun

en: Export behavior
hr: Ponašanje pri izvozu

en: S&how 'How would you like to export?' dialog
hr: P&rikaži dijalog 'Kako želite izvesti?'

en: Save behavior
hr: Ponašanje pri spremanju

en: Always &ask
hr: Uvijek &pitaj

en: Always &save to cloud
hr: Uvijek &spremi u oblak

en: Always save to the co&mputer
hr: Uvijek spremi na &računalo

en: Temporary Cloud files directory
hr: Privremena mapa za datoteke u oblaku

en: &Location:
hr: &Mjesto:

en: &Browse...
hr: &Pretraži...

en: days
hr: dana

en: &Remove temporary files after:
hr: &Ukloni privremene datoteke nakon:

en: Preferences for Cloud
hr: Postavke za oblak

en: Choose a location to place the temporary directory
hr: Odredite mjesto privremenoj mapi

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
hr: Privremena mapa ne može biti na FAT pogonu.

en: Cannot set the preference.
hr: Postavku nije moguće postaviti.

en: Failed.
hr: Neuspjelo.

en: Syncing to audio.com... (%d%%)
hr: Usklađivanje s audio.com... (%d%%)

en: Project is syncing with audio.com. Do you want to stop the sync process?
hr: Projekt se usklađuje s audio.com. Želite li zaustaviti usklađivanje?

en: Waiting for space to free up
hr: Čekanje oslobađanja prostora

en: Once you have made storage space available on audio.com, click Retry.
hr: Kad oslobodite prostor na audio.com, kliknite Pokušaj ponovno.

en: Share Audio
hr: Dijeli zvuk

en: Get Effects
hr: Preuzmi učinke

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that opens Share Audio dialog
en: &Share Audio Toolbar
hr: &Alatna traka za dijeljenje zvuka

en: You are not signed in
hr: Niste prijavljeni

en: Sign in
hr: Prijava

en: &Sign Out
hr: &Odjava

en: Don't show this again
hr: Ne prikazuj više

en: Open cloud audio file
hr: Otvori zvučnu datoteku iz oblaka

en: less than 1 minute
hr: manje od 1 minute

en: one minute ago | %d minutes ago
hr[0]: prije jedne minute
hr[1]: prije %d minute
hr[2]: prije %d minuta

en: one hour ago | %d hours ago
hr[0]: prije jednog sata
hr[1]: prije %d sata
hr[2]: prije %d sati

en: Title
hr: Naslov

en: Author
hr: Autor

en: Tags
hr: Oznake

en: Created
hr: Stvoreno

en: Failed to authorize account
hr: Neuspjelo ovjeravanje računa

en: Loading audio list...
hr: Učitavanje popisa zvuka...

en: Failed to get audio list
hr: Neuspjelo dobivanje popisa zvuka

en: Search:
hr: Traži:

en: Prev
hr: Prethodno

en: View in audio.com
hr: Prikaži na audio.com

en: Page %d of %d
hr: Stranica %d od %d

note: i18n-hint: A title that is shown on the first project save that allows the user to select Cloud or local save.
en: How would you like to save?
hr: Kako želite spremiti?

en: Save to the Cloud (free)
hr: Spremi u oblak (besplatno)

en: Your project is backed up privately on audio.com. You can access your work from any device and collaborate on your project with others. Cloud saving is free for a limited number of projects.
hr: Vaš je projekt privatno sigurnosno kopiran na audio.com. Možete mu pristupiti s bilo kojeg uređaja i surađivati s drugima. Spremanje u oblak besplatno je za ograničen broj projekata.

en: &Save to Cloud
hr: &Spremi u oblak

en: On your computer
hr: Na vašem računalu

en: Files are saved on your device.
    Note: To export MP3 and WAV files, use File > Export Audio instead.
hr: Datoteke se spremaju na vaš uređaj. 
    Napomena: Za izvoz MP3 i WAV datoteka upotrijebite Datoteka > Izvezi zvuk.

en: Save to &computer
hr: Spremi na &računalo

en: &Remember my choice and don't show again
hr: &Zapamti moj izbor i ne prikazuj više

note: i18n-hint: A title that is shown on export that allows the user to select Cloud or local export.
en: How would you like to export?
hr: Kako želite izvesti?

en: Share to audio.com
hr: Dijeli na audio.com

en: Uploads an uncompressed audio file and generates a shareable link. This link allows others to download the file in either .wav or .mp3 format.
hr: Učitava nekomprimiranu zvučnu datoteku i stvara poveznicu za dijeljenje. Drugi mogu preuzeti datoteku u .wav ili .mp3 formatu.

en: &Share to audio.com
hr: &Dijeli na audio.com

en: Export MP3s, WAVs, FLACs and other formats to your computer.
hr: Izvezite MP3, WAV, FLAC i druge formate na svoje računalo.

en: Export to &computer
hr: Izvezi na &računalo

en: &Don't show again
hr: &Ne prikazuj više

en: Project Name
hr: Ime projekta

en: Private
hr: Privatno

en: Unlisted
hr: Nije na popisu

en: Public
hr: Javno

en: Save to computer...
hr: Spremi na računalo...

en: We encountered an issue syncing your file
hr: Došlo je do problema pri usklađivanju vaše datoteke

en: Don't worry, your changes will be saved to a temporary location and will be synchronized to your cloud copy when your internet connection resumes.
hr: Ne brinite, vaše će se promjene spremiti u privremenu mapu i uskladiti s kopijom u oblaku kada se internetska veza obnovi.

en: Log in to audio.com to proceed.
hr: Prijavite se na audio.com za nastavak.

en: Link account
hr: Poveži račun

en: We were unable to link your account. Please try again.
hr: Nije bilo moguće povezati vaš račun. Pokušajte ponovno.

en: &Cancel
hr: &Odustani

en: &Try again
hr: &Pokušaj ponovno

en: Account linked successfully!
hr: Račun je uspješno povezan!

en: Enter token to link your account
hr: Unesite token za povezivanje računa

en: Sign-in and get the token
hr: Prijavite se i preuzmite token

en: C&ontinue
hr: &Nastavi

en: L&ink audio.com account...
hr: Povež&i račun audio.com...

en: Create cloud account
hr: Stvori račun u oblaku

en: Sign in to cloud
hr: Prijava u oblak

en: Oops! It looks like there was an issue with your input.
    Please ensure your email is correct and that your password is at least 8 characters long
hr: Ups! Čini se da postoji problem s unesenim podacima. 
    Provjerite je li e‑pošta ispravna i lozinka duga barem 8 znakova.

en: Sorry, but it seems the email or password you entered is incorrect.
    Please double-check your credentials and try again!
hr: Čini se da unesena e‑pošta ili lozinka nisu ispravni. 
    Provjerite podatke i pokušajte ponovno!

en: Create a free cloud storage account to access your projects and audio from any device
hr: Stvorite besplatan račun u oblaku kako biste pristupili svojim projektima i zvuku s bilo kojeg uređaja

en: Sign in to save to the cloud
hr: Prijavite se za spremanje u oblak

en: Continue with Google
hr: Nastavi s Googleom

en: Continue with Facebook
hr: Nastavi s Facebookom

en: Or use email and password
hr: Ili upotrijebite e‑poštu i lozinku

en: Email
hr: E‑pošta

en: Password
hr: Lozinka

en: Forgot your password?
hr: Zaboravili ste lozinku?

en: Already have an account?
hr: Već imate račun?

en: Sign in here
hr: Prijavite se ovdje

en: Need an account?
hr: Trebate račun?

en: Continue
hr: Nastavi

en: This project is no longer saved to the Cloud
hr: Ovaj projekt više nije spremljen u oblak

en: This project was removed from audio.com and therefore cannot be saved at this time.
hr: Ovaj je projekt uklonjen s audio.com i trenutačno ga nije moguće spremiti.

en: You can either save it to the Cloud as a new project, or save it to your computer.
hr: Možete ga spremiti u oblak kao novi projekt ili ga spremiti na računalo.

en: Save to computer
hr: Spremi na računalo

en: Save to Cloud
hr: Spremi u oblak

en: Your project storage limit has been reached.
hr: Dosegli ste ograničenje prostora za projekte.

en: You may need to remove older projects to make space available. For more options, visit audio.com
hr: Možda ćete morati ukloniti starije projekte kako biste oslobodili prostor. Za više mogućnosti posjetite audio.com

en: You can also save this project locally to avoid losing changes.
hr: Projekt možete spremiti lokalno kako biste izbjegli gubitak promjena.

en: Visit audio.com
hr: Posjeti audio.com

en: Project version conflict detected
hr: Otkriven je sukob inačica projekta

en: There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Saving this project will replace it as the newest version instead.
hr: Na audio.com postoji novija inačica ovog Audacity projekta. Spremanjem ovog projekta zamijenit ćete tu noviju inačicu.

en: Save this project
hr: Spremi ovaj projekt

en: Discard and open latest version
hr: Odbaci i otvori najnoviju inačicu

en: Project contains unsaved changes. There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Discarding changes will open the latest version instead.
hr: Projekt sadrži nespremljene promjene. Na audio.com postoji novija inačica. Odbacivanjem promjena otvorit će se najnovija inačica.

en: Open local project
hr: Otvori lokalni projekt

en: Cloud project conflict
hr: Sukob projekta u oblaku

en: You are attempting to open a new active version of this project when there is already one open. Please select which version you wish to remain open.
hr: Pokušavate otvoriti novu aktivnu inačicu projekta dok je jedna već otvorena. Izaberite koju inačicu želite zadržati otvorenom.

en: Keep currently open version
hr: Zadrži trenutačno otvorenu inačicu

en: Open new version
hr: Otvori novu inačicu

en: Open from Cloud
hr: Otvori iz oblaka

en: one minutes ago | %d minutes ago
hr[0]: prije jedne minute
hr[1]: prije %d minuta
hr[2]: prije %d minuta

en: Modified
hr: Izmijenjeno

en: Loading projects list...
hr: Učitavanje popisa projekata...

en: Failed to get projects list
hr: Neuspjelo dobivanje popisa projekata

en: Cloud saved projects
hr: Projekti spremljeni u oblaku

en: Anyone will be able to listen to this audio.
hr: Svatko će moći slušati ovaj zvuk.

en: Only you and people you share a link with will be able to listen to this audio.
hr: Zvuk mogu slušati samo vi i osobe s kojima podijelite poveznicu.

en: Are you sure you want to cancel?
hr: Jeste li sigurni da želite odustati?

en: Cancel upload to Audio.com
hr: Prekini prijenos na audio.com

en: Uploading audio...
hr: Prijenos zvuka...

en: We are unable to upload this file. Please try again and make sure to link to your audio.com account before uploading.
hr: Nije moguće prenijeti ovu datoteku. Pokušajte ponovno i provjerite jeste li povezali svoj račun na audio.com.

en: Upload error
hr: Pogreška pri prijenosu

en: We are unable to prepare this file for uploading.
hr: Nije moguće pripremiti datoteku za prijenos.

en: Finalizing upload...
hr: Dovršavanje prijenosa...

en: Track Title
hr: Naslov zapisa

en: Preparing audio...
hr: Priprema zvuka...

en: You are not authorized to access this project.
hr: Nemate ovlasti za pristup ovom projektu.

en: You tried to access a project that has expired.
hr: Pokušali ste pristupiti projektu kojem je istekao rok.

en: Audacity had trouble connecting to the server.
hr: Audacity se nije uspio povezati s poslužiteljem.

en: The project is too large to upload. Please save it to your computer instead.
hr: Projekt je prevelik za prijenos. Spremite ga na računalo.

en: You don't have access to this project.
hr: Nemate pristup ovom projektu.

en: The project could not be found.
hr: Projekt nije moguće pronaći.

en: The server responded with something Audacity could not understand.
hr: Poslužitelj je odgovorio nečim što Audacity ne može razumjeti.

en: Audacity encountered an internal error.
hr: Audacity je naišao na unutarnju pogrešku.

en: Audio.com encountered an internal error.
hr: Audio.com je naišao na unutarnju pogrešku.

en: Audacity encountered an unknown error.
hr: Audacity je naišao na nepoznatu pogrešku.

en: Sync failed
hr: Usklađivanje nije uspjelo

en: Error details:
    %s
hr: Pojedinosti pogreške: 
    %s

en: Syncing your project
hr: Usklađivanje vašeg projekta

en: The project will sync in background while you work. You can check the sync status on the bottom right corner of Audacity at any time
hr: Projekt će se usklađivati u pozadini dok radite. Status usklađivanja možete provjeriti u donjem desnom kutu Audacityja.

en: Success!
hr: Uspjeh!

en: All saved changes will now update to the cloud. You can manage this file from your uploaded projects page on audio.com
hr: Sve spremljene promjene sada će se prenijeti u oblak. Datotekom možete upravljati na stranici prenesenih projekata na audio.com

en: Done
hr: Gotovo

en: Cloud project incomplete
hr: Projekt u oblaku nije potpun

en: The latest version of this project was not fully uploaded to audio.com. You can load the last complete version instead.
hr: Najnovija inačica projekta nije u potpunosti prenesena na audio.com. Možete učitati posljednju potpunu inačicu.

en: Load latest
hr: Učitaj najnoviju

en: No version of this project has been fully uploaded to audio.com. It cannot be loaded.
hr: Nijedna inačica projekta nije u potpunosti prenesena na audio.com. Nije ju moguće učitati.

en: You have canceled this upload to audio.com
hr: Prekinuli ste ovaj prijenos na audio.com

en: Retry
hr: Pokušaj ponovno

en: An action on audio.com is required before you can continue. Once you are done with it, click Retry
hr: Potrebna je radnja na audio.com prije nastavka. Kada je dovršite, kliknite Pokušaj ponovno

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Please wait...
hr: Pričekajte...

en: Connection error
hr: Pogreška pri povezivanju

en: Audacity is unable to connect to MuseHub.com. Please check your connection and try again.
hr: Audacity se ne može povezati s MuseHub.com. Provjerite vezu i pokušajte ponovno.

en: Try again
hr: Pokušaj ponovno

en: Get it on MuseHub
hr: Preuzmite na MuseHubu

en: Become a partner
hr: Postanite partner

en: Become a MuseHub partner
hr: Postanite partner MuseHuba

en: You can reach millions of music creators by publishing your apps, effects and sounds on MuseHub. If you're a developer and interested in publishing your products on MuseHub, you can apply today.
hr: Možete doprijeti do milijuna glazbenih stvaratelja objavljujući svoje aplikacije, efekte i zvukove na MuseHubu. Ako ste razvijatelj i želite objaviti svoje proizvode na MuseHubu, možete se prijaviti već danas.

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
hr: Izvezene Allegro (.gro) datoteke spremaju vrijeme kao:

en: Please select only one Note Track at a time.
hr: Izaberite samo jedan zapis nota odjednom.

en: Please select a Note Track.
hr: Izaberite zapis nota.

en: Export MIDI As:
hr: Izvezi MIDI kao:

en: MIDI file
hr: Datoteka MIDI

en: Allegro file
hr: Datoteka Allegro

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
hr: Izabrali ste ime datoteke s neraspoznatljivim nastavkom.
    Želite li nastaviti?

en: Export MIDI
hr: Izvezi MIDI

en: Export MI&DI...
hr: Izvezi MI&DI...

en: Imported MIDI from '%s'
hr: Uvezen MIDI iz '%s'

en: Import MIDI
hr: Uvezi MIDI

en: Could not open file %s: Filename too short.
hr: Nije moguće otvoriti datoteku %s: ime datoteke prekratko.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
hr: Nije moguće otvoriti datoteku %s: pogrešna vrsta datoteke.

en: Could not open file %s.
hr: Nije moguće otvoriti datoteku %s.

en: Select a MIDI file
hr: Izaberite datoteku MIDI

en: MIDI and Allegro files
hr: Datoteke MIDI i Allegro

en: MIDI files
hr: Datoteke MIDI

en: Allegro files
hr: Datoteke Allegro

en: No revision identifier was provided
hr: Identifikator revizije nije naveden

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, system administration
hr: %s, administracija sustava

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, co-founder and developer
hr: %s, suosnivač i razvijatelj

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, designer
hr: %s, dizajner

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer
hr: %s, razvijatelj

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer and support
hr: %s, razvijatelj i podrška

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support
hr: %s, dokumentacija i podrška

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, QA tester, documentation and support
hr: %s, QA ispitivač, dokumentacija i podrška

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support, French
hr: %s, dokumentacija i podrška, francuski

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, quality assurance
hr: %s, osiguranje kakvoće

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, accessibility advisor
hr: %s, savjetnik za pristupačnost

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphic artist
hr: %s, grafički umjetnik

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, composer
hr: %s, skladatelj

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, tester
hr: %s, ispitivač

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, Nyquist plug-ins
hr: %s, priključci Nyquist

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, web developer
hr: %s, web‑razvijatelj

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphics
hr: %s, grafika

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, effects presets
hr: %s, predzadanosti efekata

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
hr: %s (uključuje %s, %s, %s, %s i %s)

note: i18n-hint: information about the program
en: About %s
hr: O %s

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
hr: %s je slobodan, otvoren i višestruko‑platformski program za snimanje i uređivanje zvuka.

en: Credits
hr: Zasluge

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s Team Members
hr: Članovi tima %s

en: Emeritus:
hr: Emeritusi:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: Distinguished %s Team members, not currently active
hr: Istaknuti članovi tima %s, trenutačno neaktivni

en: Contributors
hr: Suradnici

en: Website and Graphics
hr: Web‑stranica i grafika

en: Translators
hr: Prevoditelji

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s includes code from the following projects:
hr: %s uključuje kôd iz sljedećih projekata:

en: Special thanks:
hr: Posebna hvala:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s website:
hr: Web‑stranica %s:

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for %s
en: The name %s is a registered trademark.
hr: Ime %s je registrirani zaštitni znak.

en: Build Information
hr: Podatci o gradnji

en: Enabled
hr: omogućeno

note: i18n-hint: Information about when audacity was compiled follows
en: The Build
hr: Gradnja

en: Program build date:
hr: Datum gradnje programa:

en: Commit Id:
hr: ID predaje:

en: Debug build (debug level %d)
hr: Ispravljačka gradnja (razina ispravljanja %d)

en: Release build (debug level %d)
hr: Izdanjska gradnja (razina ispravljanja %d)

en: %s, 64 bits
hr: %s, 64-bitno

en: %s, 32 bits
hr: %s, 32-bitno

en: Build type:
hr: Vrsta gradnje:

en: Compiler:
hr: Kompajler:

note: i18n-hint: The directory audacity is installed into (on *nix systems)
en: Installation Prefix:
hr: Instalacijski prefiks:

en: Cache folder:
hr: Mapa predmemorije:

en: Settings folder:
hr: Mapa postavki:

en: Data folder:
hr: Mapa podataka:

en: State folder:
hr: Mapa stanja:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
hr: Jezgrene knjižnice

en: Cross-platform GUI library
hr: Višestruko‑platformska GUI knjižnica

en: Audio playback and recording
hr: sviranje i snimanje zvuka

en: Sample rate conversion
hr: pretvorba uzorkovne brzine

en: File Format Support
hr: Podrška formata

en: MP3 Import
hr: Uvoz MP3

note: i18n-hint: LAME is the codec name. This name should not be translated
en: MP3 Export
hr: Izvoz MP3

note: i18n-hint: Opus is the codec name. This name should not be translated
en: Opus Import and Export
hr: Uvoz i izvoz Opus

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
hr: uvoz i izvoz Ogg Vorbis

en: ID3 tag support
hr: podrška značkama ID3

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
hr: uvoz i izvoz FLAC

en: MP2 export
hr: izvoz MP2

en: FFmpeg Import/Export
hr: Uvoz/izvoz FFmpeg

en: Features
hr: Odlike

en: Plug-in support
hr: podrška za priključke

en: Sound card mixer support
hr: podrška za zvučne "mixer" kartice

en: Pitch and Tempo Change support
hr: podrška za promjenu visine zvuka i tempa

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
hr: podrška za ekstremnu promjenu visine zvuka i tempa

[ctx: about dialog]
en: Legal
hr: Pravno

en: GPL License
hr: Licencija GPL

[ctx: about dialog]
note: i18n-hint: For "About Audacity...": Title for Privacy Policy section
en: PRIVACY POLICY
hr: PRAVILA PRIVATNOSTI

en: App update checking and error reporting require network access. These features are optional.
hr: Provjera ažuriranja i prijavljivanje pogrješaka zahtijevaju pristup mreži. Te su značajke neobvezne.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "our Privacy Policy"
en: See %s for more info.
hr: Pogledajte %s za više informacija.

en: Click and drag to define a looping region.
hr: Kliknite i povucite za određivanje područja ponavljanja.

en: Timeline actions disabled during recording
hr: Radnje vremenske crte onemogućene tijekom snimanja

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
hr: Kliknite i povucite za prilagodbu, dvoklik za ponovno postavljanje

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Playhead
hr: Glava snimanja/sviranja

en: Timeline
hr: Vremenska crta

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
hr: Kliknite ili povucite za početak traženja

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
hr: Kliknite ili povucite za početak ribanja

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
hr: Kliknite i pomaknite za ribanje. Kliknite i povucite za traženje.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
hr: Prijeđi na traženje

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Scrub
hr: Prijeđi na ribanje

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
hr: Povucite za traženje. Otpustite za zaustavljanje.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
hr: Povucite za traženje. Otpustite i prijeđite na ribanje.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
hr: Prijeđite na ribanje. Povucite za traženje.

en: Quick-Play disabled
hr: Brzo sviranje onemogućeno

en: Quick-Play enabled
hr: Brzo sviranje omogućeno

en: Timeline Options
hr: Mogućnosti vremenske crte

en: Minutes and Seconds
hr: Minute i sekunde

en: Beats and Measures
hr: Udari i mjere

en: Setting a loop region also makes an audio selection
hr: Postavljanje područja ponavljanja također stvara izbor zvuka

note: i18n-hint Clear is a verb
en: Clear Loop
hr: Očisti ponavljanje

en: Set Loop To Selection
hr: Postavi ponavljanje na izbor

en: Scroll view to playhead
hr: Pomakni pogled na glavu sviranja

en: Continuous scrolling
hr: Neprekidno pomicanje

en: Failed to remove %s
hr: Uklanjanje %s nije uspjelo

en: Failed!
hr: Neuspjelo!

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
hr: %s nenađeno.
    
    Uklonjeno je s popisa nedavnih datoteka.

en: Audacity is starting up...
hr: Audacity se pokreće...

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
hr: Knjižnica SQLite nije se uspjela inicijalizirati. Audacity ne može nastaviti.

en: Block size must be within 256 to 100000000
hr: Veličina bloka mora biti između 256 i 100000000

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
hr: &Novo

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
hr: &Otvori...

en: Open &Recent...
hr: &Otvori nedavnu...

en: &About Audacity...
hr: &O Audacityju...

en: &Preferences...
hr: &Postavke...

en: &File
hr: &Datoteka

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
hr: Audacity nije našao sigurno mjesto za spremanje privremenih datoteka. 
    Potrebna je mapa koju programi za automatsko čišćenje neće brisati. 
    Unesite prikladnu mapu u postavkama.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
hr: Audacity nije našao prostora za spremanje privremenih datoteka.
    Molimo unijeti prikladnu mapu u postavkama.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
hr: Audacity se zatvara. Molimo ponovno upaliti Audacity za uporabu novih privremenih mapa.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
hr: Dvije istovremeno upaljene kopije Audacityja
    mogu prouzročiti gubitak podataka ili rušenje sustava.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
hr: Audacity ne može zaključati mapu privremenih datoteka.
    Tu mapu možda rabi drugi Audacity.

en: Do you still want to start Audacity?
hr: Želite li svejedno upaliti Audacity?

en: Error Locking Temporary Folder
hr: Pogrješka pri zaključavanju privremene mape

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
hr: Sustav je uočio da je Audacity već upaljen.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
hr: Uporabite naredbe Novo ili Otvori u trenutačno upaljenom Audacityju
    za istovremeno otvaranje više projekata.

en: Audacity is already running
hr: Audacity je već upaljen

en: Unable to create shared memory segment.
    
    error code=%d : "%s".
hr: Nije moguće stvoriti segment zajedničke memorije. 
    
    pogreška %d : "%s".

en: Audacity Startup Failure
hr: Neuspjelo pokretanje Audacityja

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hr: Nije moguće pribaviti semafore. 
    
    Vjerojatno nedostaju resursi 
    i možda će biti potrebno ponovno pokretanje.

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hr: Nije moguće stvoriti semafore. 
    
    Vjerojatno nedostaju resursi 
    i možda će biti potrebno ponovno pokretanje.

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hr: Nije moguće pribaviti zaključni semafor. 
    
    Vjerojatno nedostaju resursi 
    i možda će biti potrebno ponovno pokretanje.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hr: Nije moguće pribaviti poslužiteljski semafor. 
    
    Vjerojatno nedostaju resursi 
    i možda će biti potrebno ponovno pokretanje.

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
hr: Poslužitelj IPC Audacityja nije se uspio inicijalizirati. 
    
    Vjerojatno nedostaju resursi 
    i možda će biti potrebno ponovno pokretanje.

en: An unrecoverable error has occurred during startup
hr: Tijekom pokretanja dogodila se nepovratna pogrješka

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
hr: postavi najveću veličinu diskovnog bloka u bajtovima

note: i18n-hint: brief help message for Audacity's command-line options A journal contains a sequence of user interface interactions to be repeated "log," "trail," "trace" have somewhat similar meanings
en: replay a journal file
hr: ponovno izvedi dnevničku datoteku

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
hr: ova poruka pomoći

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
hr: pokreni samodijagnostiku

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
hr: prikaži inačicu Audacityja

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
hr: ime zvučne ili projektne datoteke

note: i18n-hint: This option is used to handle custom URLs in Audacity
en: Handle 'audacity://' url
hr: Obradi URL 'audacity://'

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
hr: Datoteke projekta Audacity (.aup3) trenutačno nisu 
    povezane s Audacityjem. 
    
    Želite li ih povezati kako bi se otvarale dvoklikom?

en: Audacity Project Files
hr: Audacityjeve datoteke projekta

en: Audacity Configuration Error
hr: Pogrješka u postavkama Audacityja

en: The following configuration file could not be accessed:
    
    	%s
    
    This could be caused by many reasons, but the most likely are that the disk is full or you do not have write permissions to the file. 
    
    You can attempt to correct the issue and then click "Retry" to continue.
    
    If you choose to "Quit Audacity", your project may be left in an unsaved state which will be recovered the next time you open it.
hr: Sljedećoj konfiguracijskoj datoteci nije moguće pristupiti: 
    
    	%s 
    
    Uzrok može biti različit, no najvjerojatnije je disk pun ili nemate dopuštenje pisanja. 
    
    Možete pokušati ispraviti problem i kliknuti "Pokušaj ponovno".  
    
    "Ako izaberete "Zatvori Audacity", projekt može ostati nespremljen, ali će se obnoviti pri sljedećem otvaranju.

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Quit Audacity
hr: &Zatvori Audacity

en: &Retry
hr: &Pokušaj ponovno

en: Configure Project from Music File
hr: Postavi projekt prema glazbenoj datoteci

en: Automatic Music Configuration
hr: Automatsko glazbeno postavljanje

en: Audacity detected this file to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
hr: Audacity je otkrio da ova datoteka ima %s bpm. 
    Želite li uključiti glazbeni prikaz i postaviti tempo projekta na %s?

en: Audacity detected one or more files to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
hr: Audacity je otkrio da jedna ili više datoteka imaju %s bpm. 
    Želite li uključiti glazbeni prikaz i postaviti tempo projekta na %s?

en: Music Import
hr: Uvoz glazbe

en: Smart clip.
    The entire source clip will be pasted into your project, allowing you to access
    trimmed audio data anytime.
hr: Pametni isječak. 
    Cijeli izvorni isječak bit će zalijepljen u projekt, omogućujući pristup 
    skraćenim zvučnim podatcima u svakom trenutku.

en: Selected audio only.
    Only the selected portion of the source clip will be pasted.
hr: Samo izabrani zvuk. 
    Zalijepit će se samo izabrani dio izvornog isječka.

en: Paste audio
hr: Zalijepi zvuk

en: How would you like to paste your audio?
hr: Kako želite zalijepiti zvuk?

note: i18n-hint: %s substitutes for a file size, e.g. "345 MB". A "smart clip" is an audio clip containing hidden trimmed data.
en: The full smart clip is %s. Larger sizes will take longer to paste.
hr: Cijeli pametni isječak iznosi %s. Veće veličine zahtijevaju dulje vrijeme lijepljenja.

en: Remember my choice and don't ask again
hr: Zapamti moj izbor i ne pitaj ponovno

en: Automatic Crash Recovery
hr: Samoobnova pri urušenju

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
hr: Sljedeći projekti nisu bili ispravno spremljeni pri zadnjem pokretanju Audacityja i mogu se automatski obnoviti. 
    
    Nakon obnove spremite projekte kako bi se promjene zapisale na disk.

en: Recoverable &projects
hr: &Projekti za obnovu

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
hr: Izaberite

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
hr: Ime

en: &Discard Selected
hr: &Odbaci izabrano

en: &Recover Selected
hr: &Obnovi izabrano

en: &Skip
hr: &Preskoči

en: No projects selected
hr: Nijedan projekt nije izabran

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
hr: Jeste li sigurni da želite odbaciti izabrane projekte? 
    
    Izbor "Da" trajno briše izabrane projekte.

en: Select Command
hr: Izaberite naredbu

en: &Command
hr: &Naredba

en: &Edit Parameters
hr: &Uredi parametre

en: &Use Preset
hr: &Rabi predzadanost

en: &Parameters
hr: &Parametri

en: &Details
hr: &Pojedinosti

en: Choose command
hr: Izaberite naredbu

en: MP3 Conversion
hr: Pretvorba u MP3

en: Fade Ends
hr: Utišaj krajeve

en: Import Macro
hr: Uvezi makronaredbu

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
hr: Makronaredba %s već postoji. Želite li je zamijeniti?

en: Export Macro
hr: Izvezi makronaredbu

en: Effect
hr: Učinak

en: Menu Command (With Parameters)
hr: Izbornikova naredba (s parametrima)

en: Menu Command (No Parameters)
hr: Izbornikova naredba (bez parametara)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
hr: "%s" zahtijeva izbor jednoga ili više zapisa.

en: Your batch command of %s was not recognized.
hr: Vaša naredba svežnja %s nije prepoznata.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
hr: Primijenjena makronaredba

en: Apply Macro
hr: Primijeni makronaredbu

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
hr: Primijenjena makronaredba '%s'

en: Apply '%s'
hr: Primijeni '%s'

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
hr: Uporabi %s s parametar(i)ma 
    
    %s

en: Test Mode
hr: Pokusni način

en: Apply %s
hr: Uporabi %s

en: Macros Palette
hr: Paleta makronaredbi

en: Manage Macros
hr: Upravljaj makronaredbama

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
hr: Izaberi makronaredbu

note: i18n-hint: This is the heading for a column in the edit macros dialog
en: Macro
hr: Makronaredba

en: Apply Macro to:
hr: Primijeni makronaredbu na:

en: Apply macro to project
hr: Primijeni makronaredbu na projekt

en: &Project
hr: &Projekt

en: Apply macro to files...
hr: Primijeni makronaredbu na datoteke...

en: &Files...
hr: &Datoteke...

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
hr: &Proširi

en: No macro selected
hr: Nije izabrana nijedna makronaredba

en: Applying '%s' to current project
hr: Primjenjivanje '%s' na ovom projektu

en: Please save and close the current project first.
hr: Prvo molimo spremiti i zatvoriti tekući projekt.

en: Select file(s) for batch processing...
hr: Izaberite datoteku(e) za obradu u svežnju...

en: Applying...
hr: Primjenjivanje...

en: File
hr: Datoteka

en: Remo&ve
hr: &Ukloni

en: &Rename...
hr: P&reimenuj...

en: Re&store
hr: &Vrati

en: I&mport...
hr: U&vezi...

en: E&xport...
hr: I&zvezi...

en: Edit Steps
hr: Uredi korake

note: i18n-hint: This is the number of the command in the list
en: Num
hr: Br

en: Command
hr: Naredba

en: Parameters
hr: Parametri

en: &Insert
hr: &Umetni

en: &Edit...
hr: &Uredi...

en: De&lete
hr: &Izbriši

en: Move &Up
hr: Pomakni &gore

en: Move &Down
hr: Pomakni &dolje

en: &Save
hr: &Spremi

note: i18n-hint: The Shrink button makes the dialog smaller, with less in it
en: Shrin&k
hr: &Skupi

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
hr: - KRAJ -

en: %s changed
hr: %s je promijenjena

en: Do you want to save the changes?
hr: Želite li spremiti promjene?

en: Enter name of new macro
hr: Unesite ime nove makronaredbe

en: Name of new macro
hr: Ime nove makronaredbe

en: Name must not be blank
hr: Ime ne smije biti prazno

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
hr: Imena ne smiju sadržavati '%c' ni '%c'

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
hr: Želite li sigurno izbrisati %s?

en: &Repeat %s
hr: &Ponovi %s

en: Repeat Last Tool
hr: Ponovi zadnji alat

en: &Macro Manager
hr: &Upravitelj makronaredbama

en: &Apply Macro
hr: &Primijeni makronaredbu

en: Palette...
hr: Paleta...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
hr: Skript&abilni I

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
hr: Skriptabiln&i II

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test
en: Benchmark
hr: Mjerilo

en: Disk Block Size (KB):
hr: Veličina diskovnog bloka (KB):

en: Number of Edits:
hr: Broj uređivanja:

en: Test Data Size (MB):
hr: Veličina ispitnih podataka (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
hr: Slučajni početak:

en: Show detailed info about each block file
hr: Prikaži pojedinosti o svakoj blok-datoteci

en: Show detailed info about each editing operation
hr: Prikaži pojedinosti o svakoj radnji uređivanja

en: Run
hr: Pokreni

en: Export Benchmark Data as:
hr: Izvezi podatke mjerila kao:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
hr: Veličina bloka mora biti između 1 i 1024 KB.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
hr: Broj uređivanja mora biti između 1 i 10000.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
hr: Veličina ispitnih podataka mora biti između 1 i 2000 MB.

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
hr: Rabi se %lld dijelova od %lld uzoraka svaki, ukupno %.1f MB.

en: Preparing...
hr: Priprema...

en: Expected len %lld, track len %lld.
hr: Očekivana duljina %lld, duljina zapisa %lld.

en: Performing %d edits...
hr: Izvodi se %d uređivanja...

en: Cut: %lld - %lld
hr: Izreži: %lld – %lld

en: Trial %d
hr: Pokus %d

en: Cut (%lld, %lld) failed.
hr: Izrezivanje (%lld, %lld) nije uspjelo.

en: Paste: %lld
hr: Zalijepi: %lld

en: Trial %d
    Failed on Paste.
hr: Pokus %d 
    Neuspjeh pri lijepljenju.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
hr: Vrijeme za %d uređivanja: %ld ms

en: Checking file pointer leaks:
hr: Provjera curenja pokazivača datoteka:

en: Track # blocks: %ld
hr: Broj blokova zapisa: %ld

en: Disk # blocks:
hr: Broj blokova diska:

en: Doing correctness check...
hr: Izvodi se provjera ispravnosti...

en: Bad: chunk %lld sample %lld
hr: Loše: dio %lld uzorak %lld

en: Passed correctness check!
hr: Provjera ispravnosti uspješna!

en: Errors in %d/%lld chunks
hr: Pogreške u %d/%lld dijelova

en: Time to check all data: %ld ms
hr: Vrijeme provjere svih podataka: %ld ms

en: Reading data again...
hr: Ponovno čitanje podataka...

en: Time to check all data (2): %ld ms
hr: Vrijeme provjere svih podataka (2): %ld ms

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
hr: Pri 44100 Hz, %d bajtova po uzorku, procijenjeni broj 
    istodobnih zapisa koji se mogu svirati: %.1f

en: TEST FAILED!!!
hr: POKUŠAJ NEUSPJEŠAN!!!

en: Benchmark completed successfully.
hr: Mjerilo uspješno dovršeno.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
hr: Izaberite zvuk za %s (npr. Cmd + A za Izaberi sve), zatim pokušajte ponovno.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
hr: Izaberite zvuk za %s (npr. Ctrl + A za Izaberi sve), zatim pokušajte ponovno.

en: No Audio Selected
hr: Nije izabran zvuk

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
hr: Izaberite zvuk za %s. 
    
    1. Izaberite zvuk koji predstavlja šum i uporabite %s za dobivanje 'profila šuma'. 
    
    2. Kad dobijete profil šuma, izaberite zvuk koji želite izmijeniti 
    "i uporabite %s za izmjenu tog zvuka.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
hr: Ovo možete učiniti samo kada su sviranje i snimanje  
    zaustavljeni. (Pauza nije dovoljna.)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
hr: Najprije morate izabrati stereo zvuk za ovu radnju. 
    (Ne može se rabiti s mono‑zvukom.)

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
hr: Najprije morate izabrati zvuk za ovu radnju. 
    (Izbor drugih vrsta zapisa neće raditi.)

en: Audacity Support Data
hr: Podatci za podršku Audacityja

en: Report generated to:
hr: Izvješće stvoreno u:

en: Removing Dependencies
hr: Uklanjanje ovisnosti

en: Copying audio data into project...
hr: Kopiranje zvučnih podataka u projekt...

en: Project Depends on Other Audio Files
hr: Projekt ovisi o drugim zvučnim datotekama

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
hr: Kopiranjem tih datoteka u vaš projekt, uklonit ćete tu ovisnost.
    To je sigurnije, ali zauzima više mjesta.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
hr: 
    
    Datoteke s pridjevom NEDOSTAJE premještene su ili izbrisane i ne mogu se kopirati.
    Vratite ih na izvorno mjesto kako bi se kopiranje omogućilo.

en: Project Dependencies
hr: Ovisnosti projekta

en: Audio File
hr: Zvučna datoteka

en: Disk Space
hr: Prostor na disku

en: Copy Selected Files
hr: Kopiraj izabrane datoteke

en: Cancel Save
hr: Poništi spremanje

en: Save Without Copying
hr: Spremi bez kopiranja

en: Do Not Copy
hr: Ne kopiraj

en: Copy All Files (Safer)
hr: Kopiraj sve datoteke (sigurnije)

en: Whenever a project depends on other files:
hr: Kad god projekt ovisi o drugim datotekama:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
hr: Pitaj me

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
hr: Uvijek kopiraj sve datoteke (najsigurnije)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
hr: Nikad ne kopiraj bilo koje datoteke

en: MISSING %s
hr: NEDOSTAJE %s

en: &Copy Names to Clipboard
hr: &Kopiraj imena u međuspremnik

en: Missing
hr: Nedostaje

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
hr: Ako nastavite, vaš projekt ne će se spremiti. Zbilja to želite?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
hr: Vaš je projekt samostalan; ne ovisi o vanjskim zvučnim datotekama. 
    
    Neki stariji projekti Audacityja možda nisu samostalni i potrebno je 
    paziti da se njihove vanjske ovisnosti nalaze na pravome mjestu. 
    Novi projekti bit će samostalni i manje rizični.

en: Dependency Check
hr: Provjera ovisnosti

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
hr: Ispadi

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
hr: Snimljeni zvuk izgubljen je na označenim mjestima. Mogući uzroci: 
    
    Druge se aplikacije natječu s Audacityjem za procesorsko vrijeme 
    
    Spremate izravno na sporu vanjsku pohranu

en: Turn off dropout detection
hr: Isključi otkrivanje ispada

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
hr: Pokušaj inicijalizacije sljedeće naredbe nije uspio: 
    
    %s
    
    Više informacija dostupno je u 'Pomoć > Dijagnostika > Prikaži zapisnik'

en: Command failed to initialize
hr: Naredbu nije moguće inicijalizirati

en: Exported Label Style:
hr: Izvezeni stil oznaka:

en: Frequency Analysis
hr: Analiza frekvencije

note: i18n-hint: This refers to a "window function", * such as Hann or Rectangular, used in the * Frequency analyze dialog box.
en: %s window
hr: %sprozor

en: Linear frequency
hr: Linearna frekvencija

en: Log frequency
hr: Logaritamska frekvencija

en: Scroll
hr: Pomicanje

en: Zoom
hr: Povećanost

en: Cursor:
hr: Pokazivač:

en: Peak:
hr: Vrh:

en: &Grids
hr: &Mreže

en: &Algorithm:
hr: &Algoritam:

en: &Size:
hr: &Veličina:

en: &Export...
hr: &Izvezi...

en: &Function:
hr: &Funkcija:

en: &Axis:
hr: &Os:

en: &Replot...
hr: &Ponovno iscrtaj...

en: Not enough data selected.
hr: Izabrali ste nedovoljno podataka.

en: spectrum.txt
hr: spektar.txt

en: Export Spectral Data As:
hr: Izvezi spektrene podatke kao:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
hr: Frekvencija (Hz)	Razina (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
hr: Zaostajanje (sekunda)	Frekvencija (Hz)	Stupanj

en: Plot Spectrum...
hr: Graf dB/Hz...

en: Save %s
hr: Spremi %s

en: Unable to save %s
hr: Nije moguće spremiti %s

en: History
hr: Povijest

en: &Manage History
hr: &Upravljaj poviješću

en: Action
hr: Radnja

en: Used Space
hr: Upotrijebljeni prostor

en: &Total space used
hr: &Ukupno upotrijebljen prostor

en: &Undo levels available
hr: &Dostupne razine vraćanja

en: &Levels to discard
hr: &Razine za odbaciti

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
hr: &Zaboravi

en: Clip&board space used
hr: Upotrijebljeni prostor &međuspremnika

en: D&iscard
hr: &Odbaci

en: &Compact
hr: &Sažmi

en: Compacting actually freed %s of disk space.
hr: Sažimanje je oslobodilo %s prostora na disku.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the various editing steps that have been taken.
en: &History
hr: &Povijest

en: New Plugins
hr: Novi priključci

en: Incompatible plugin(s) found
hr: Nađeni neusklađeni priključak(i)

en: &Manage Plugins
hr: &Upravljaj priključcima

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes. If you would still like to attempt to use these plugins, you can enable them using "Manage Plugins". Otherwise, select "Continue".
hr: Audacity je našao %d neusklađenih priključaka koje nije moguće učitati. Onemogućili smo ih kako bismo izbjegli zastajanja ili urušavanja. Ako ih ipak želite rabiti, možete ih omogućiti u "Upravljaj priključcima". Inače izaberite "Nastavi".

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes.
hr: Audacity je našao %d neusklađenih priključaka koje nije moguće učitati. Onemogućili smo ih kako bismo izbjegli zastajanja ili urušavanja.

en: Journal recording failed
hr: Snimanje dnevnika nije uspjelo

en: Edit Labels
hr: Uredi oznake

note: i18n-hint: (noun).  A track contains waves, audio etc.
en: Track
hr: Zapis

note: i18n-hint: (noun)
en: Label
hr: Oznaka

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
hr: Početno vrijeme

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
hr: Završno vrijeme

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
hr: Niska frekvencija

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
hr: Visoka frekvencija

en: New...
hr: Novo...

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
hr: Stisnite F2 ili dvaput kliknite za upis u kućicu.

en: Select a text file containing labels
hr: Izaberite tekstnu datoteku s oznakama

en: Could not open file: %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku: %s

en: No labels to export.
hr: Nema oznaka za izvoz.

en: Export Labels As:
hr: Izvezi oznake kao:

en: New Label Track
hr: Novi oznakovni zapis

en: Enter track name
hr: Unesite ime zapisa

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
hr: Prvi pogon Audacityja

en: Choose Language for Audacity to use:
hr: Izaberite jezik za Audacity:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
hr: Izabran jezik, %s (%s), nije isti kao jezik sustava, %s (%s).

en: Error Converting Legacy Project File
hr: Pogreška pri pretvorbi stare projektne datoteke

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
hr: 1.0 datoteka projekta spremljena je u novom formatu.
    Stara datoteka spremljena je kao '%s'

en: Opening Audacity Project
hr: Otvaranje Audacityjeva projekta

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
hr: Sljedećim su naredbama uklonjene kratice jer je njihova zadana kratica nova ili izmijenjena i podudara se s kraticom koju ste dodijelili drugoj naredbi.

en: Shortcuts have been removed
hr: Kratice su uklonjene

en: Audacity Mixer%s
hr: Mikser Audacityja%s

note: i18n-hint: title of the Volume slider, used to adjust the volume i18n-hint: Title of the Volume slider, used to adjust the volume
en: Volume
hr: Glasnoća

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
hr: Brzina

en: Musical Instrument
hr: Glazbalo

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
hr: Nagib

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
hr: Nijem

en: Signal Level Meter
hr: Mjerilo razine signala

en: Moved volume slider
hr: Pomaknut klizač glasnoće

en: Moved velocity slider
hr: Pomaknut klizač brzine

en: Moved pan slider
hr: Pomaknut klizač nagiba

en: &Mixer
hr: &Mikser

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
hr: Učinak ili naredbu na %s nije moguće registrirati: 
    %s

en: Disable
hr: Onemogući

en: Enable
hr: Omogući

en: Type
hr: Vrsta

en: Path
hr: Putanja

en: All
hr: Sve

en: Generator
hr: Stvarač

en: Analyzer
hr: Analizator

en: Tool
hr: Alat

en: Manage Plugins
hr: Upravljaj priključcima

en: Native Audacity
hr: Izvorni Audacity

en: &Show:
hr: &Prikaži:

en: &Type:
hr: &Vrsta:

en: C&ategory:
hr: R&azred:

en: Searc&h:
hr: &Traži:

en: Plugin
hr: Priključak

en: &Rescan
hr: &Ponovno pretraži

en: &Get more effects...
hr: &Preuzmi još učinaka...

en: Searching for plugins
hr: Traženje priključaka

en: Actual Rate: %d
hr: Stvarna brzina: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
hr: Pogrješka pri otvaranju zvučnog uređaja. 
    Pokušajte promijeniti zvučni poslužitelj, uređaj za sviranje i uzorkovnu brzinu projekta.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
hr: Izabrani zapisi za snimanje moraju imati istu uzorkovnu brzinu

en: Mismatched Sampling Rates
hr: Nepodudarne uzorkovne brzine

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
hr: Premalo je zapisa izabrano za snimanje pri ovoj uzorkovnoj brzini. 
    (Audacity zahtijeva dva kanala iste uzorkovne brzine za 
    svaki stereo zapis)

en: Too Few Compatible Tracks Selected
hr: Premalo uskladivih zapisa izabrano

en: Recorded Audio
hr: Snimljen zvuk

en: Record
hr: Snimi

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
hr: Provjera projekta čita neispravne nizove značaka.

en: Close project immediately with no changes
hr: Odmah i bez promjena zatvori projekt

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
hr: Nastavi s popravcima u dnevniku i provjeri ima li još pogrješaka. To će spremiti projekt u tekućem stanju, jedino ako na sljedeća upozorenja "odmah ne zatvorite projekt".

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
hr: Upozorenje: teškoće pri čitanju nizova znački

en: Inspecting project file data
hr: Pregledavanje datoteka projekta

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
hr: Provjera projekta mape "%s" uočila je nedostatak %lld vanjske alias zvučne datoteke(a)  ('aliased files'). Audacity ih ne može automatski obnoviti. 
    
    Ako izaberete prvu ili drugu mogućnost ispod, 
    možete pokušati pronaći i obnoviti nedostajuće 
    datoteke na njihovo prijašnje mjesto. 
    
    Napomena da u drugoj mogućnosti valni oblik možda 
    neće prikazivati tišinu. 
    
    Ako izaberete treću mogućnost, projekt će se 
    spremiti u trenutačnom stanju, osim ako na sljedeća 
    upozorenja ne izaberete "Odmah zatvorite projekt".

en: Treat missing audio as silence (this session only)
hr: Ponašaj se s nedostajućim zvukom kao s tišinom (samo ove sesije)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
hr: Nedostajući zvuk nadomjesti tišinom (nepovratno).

en: Warning - Missing Aliased File(s)
hr: Upozorenje: nedostaje aliased datoteka(e)

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
hr: Provjera projekta mape "%s"
    uočila je nedostatak %lld alias (.auf) blokovske datoteke(a).
    Audacity ih može u cijelosti obnoviti
    trenutačnim zvukom iz projekta.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
hr: Obnovi alias summary datoteke (sigurno i preporučeno)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
hr: Tišinom upotpuni nedostatak podataka za prikaz (samo ove sesije)

en: Close project immediately with no further changes
hr: Odmah i bez daljnjih promjena zatvori projekt

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
hr: Upozorenje: nedostaje alias summary datoteka(e)

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
hr: Provjera projekta mape "%s"
    uočila je nedostatak %lld zvučnih (.au) blokovskih datoteka(s), 
    vjerojatno zbog buga, rušenja sustava ili slučajnoga brisanja
    Mogu se obnoviti jedino ručno. 
    
    Ako izaberete prvu ili drugu mogućnost ispod, 
    možete pokušati naći i obnoviti nedostajuće datoteke 
    na njihovo prijašnje mjesto. 
    
    Napomena: u drugoj mogućnosti valni oblik možda 
    ne će pokazati tišinu.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
hr: Nedostajući zvuka nadomjesti tišinom (nepovratno)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
hr: Upozorenje: nedostaje zvučna podatkovna blokovska datoteka(e)

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
hr: Provjera projekta mape "%s" 
    našla je %d osamljenu blokovsku datoteku(e). One su 
    neuporabljene u ovom projektu, ali možda trebaju drugim projektima. 
    Male su i ne škode.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
hr: Nastavi bez brisanja; zanemari suvišne datoteke u ovoj sesiji

en: Delete orphan files (permanent immediately)
hr: Izbriši osamljene datoteke (nepovratno)

en: Warning - Orphan Block File(s)
hr: Upozorenje: blokovska osamljena datoteka(e)

en: Cleaning up unused directories in project data
hr: Čišćenje neuporabljenih mapa u podatcima projekta

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
hr: Provjera projekta našla je neusklađenosti datoteka tijekom samoobnove. 
    
    Za pojedinosti izaberite 'Pomoć > Dijagnostika > Prikaži zapisnik...

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
hr: Upozorenje: teškoće sa samoobnovom

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to open a project created by Audacity version prior to 3.4. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    As a result, some realtime effects may be missing.
    Please verify that everything works as intended before saving.
hr: %s 
    
    Ova značajka nije podržana u inačicama Audacityja nakon 3.3.3. 
    Ovi stereo zapisi podijeljeni su u mono zapise. 
    Zbog toga neki učinci u stvarnom vremenu možda neće biti dostupni. 
    Provjerite radi li sve ispravno prije spremanja.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
hr: Ovaj projekt nije bio ispravno spremljen pri zadnjem pokretanju Audacityja. 
    
    Obnovljen je na posljednju snimku stanja.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
hr: Ovaj projekt nije bio ispravno spremljen pri zadnjem pokretanju Audacityja. 
    
    Obnovljen je na posljednju snimku stanja, ali ga morate spremiti 
    kako biste sačuvali sadržaj.

en: Project Recovered
hr: Projekt obnovljen

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
hr: Projekti se ne mogu spremati na FAT pogone.

en: Insufficient Disk Space
hr: Nedovoljno prostora na disku

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
hr: Veličina projekta premašuje slobodan prostor na odredišnom disku. 
    
    Izaberite drugi disk s više slobodnog prostora.

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
hr: Projekt premašuje najveću veličinu od 4 GB pri spremanju na FAT32 datotečni sustav.

en: Saved %s
hr: Spremljeno %s

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
hr: Projekt nije spremljen jer bi njegovo spremanje prekopisalo drugi istoimeni postojeći projekt.
    Pokušajte ponovno i izaberite jedinstveno ime.

en: %sSave Project "%s" As...
hr: %sSpremi projekt "%s" kao...

note: i18n-hint: In each case, %s is the name of the file being overwritten.
en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
hr: Želite li prebrisati projekt: 
    "%s"? 
    
    Ako izaberete "Da", projekt 
    "%s" 
    bit će nepovratno prebrisan.

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
hr: Upozorenje o prebrisanju projekta

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
hr: Projekt nije spremljen jer je izabrani projekt otvoren u drugom prozoru. 
    Pokušajte ponovno i izaberite jedinstveno ime.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
hr: %sSpremi presliku projekta "%s" kao...

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
hr: Spremanje preslike ne smije prebrisati postojeći spremljeni projekt. 
    Pokušajte ponovno i izaberite jedinstveno ime.

en: Error Saving Copy of Project
hr: Pogreška pri spremanju preslike projekta

en: Select one or more files
hr: Izaberite jednu ili više datoteka

en: %s is already open in another window.
hr: %s je već otvoren u drugom prozoru.

en: Error Opening Project
hr: Pogrješka pri otvaranju projekta

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
hr: Pokušavate otvoriti samostvorenu sigurnosnu presliku.
    Zbog toga moglo bi doći do golemoga gubitka podataka.
    
    Mjesto toga radije otvorite suvremeni Audacityjev projekt.

en: Warning - Backup File Detected
hr: Upozorenje: zamijećena sigurnosna preslika

en: Error Opening File
hr: Pogrješka pri otvaranju datoteke

en: Error opening file
hr: Pogrješka pri otvaranju datoteke

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
hr: Datoteka je možda nevaljana ili povkarena: 
    %s

en: Error Opening File or Project
hr: Pogreška pri otvaranju datoteke ili projekta

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
hr: Projekt se nalazi na FAT pogonu. 
    Kopirajte ga na drugi pogon kako biste ga otvorili.

en: A channel of a stereo track was missing.
hr: Nedostajao je jedan kanal stereo zapisa.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample rates per channel.
hr: Ovaj projekt sadržavao je stereo zapise s različitim uzorkovnim brzinama po kanalu.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample formats in channels.
hr: Ovaj projekt sadržavao je stereo zapise s različitim uzorkovnim formatima po kanalu.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with non-aligned content.
hr: Ovaj projekt sadržavao je stereo zapise s neporavnatim sadržajem.

en: Project was recovered
hr: Projekt je obnovljen

en: Recover
hr: Obnovi

en: Imported '%s'
hr: Uvezeno '%s'

en: Import
hr: Uvezi

en: Select stream(s) to import
hr: Izaberite tok(ove) za uvoz

en: Importing %s
hr: Uvoženje %s

en: Music Information Retrieval
hr: Dohvat glazbenih informacija

en: Analyzing imported audio
hr: Analiziranje uvezenog zvuka

en: Failed to import project
hr: Neuspješan uvoz projekta

en: Error Importing
hr: Pogreška pri uvozu

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
hr: Nije moguće uvesti AUP3 format. Rabite Datoteka > Otvori

en: Compact Project
hr: Sažmi projekt

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
hr: Sažimanje ovoga projekta oslobodit će prostor na disku uklanjanjem neuporabljenih bajtova u datoteci. 
    
    Na disku je dostupno %s slobodnog prostora, a projekt trenutačno rabi %s. 
    
    Ako nastavite, povijest Poništi/Ponovi i sadržaj međuspremnika bit će odbačeni, a povratit ćete oko %s prostora. 
    
    Želite li nastaviti?

en: Compacted project file
hr: Sažeta projektna datoteka

en: Compact
hr: Sažmi

en: [Project %02i]
hr: [Projekt %02i]

en: Welcome to Audacity version %s
hr: Dobro došli u Audacity, inačica %s

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
hr: %sSpremiti promjene u %s?

en: Save project before closing?
hr: Spremiti projekt prije zatvaranja?

en: Disk space remaining for recording: %s
hr: Preostali prostor za snimanje: %s

en: Less than 1 minute
hr: Manje od 1 minute

en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sati

en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minuta
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
hr: %s i %s.

en: Horizontal Scrollbar
hr: Vodoravna klizna traka

en: Vertical Scrollbar
hr: Okomita klizna traka

en: No Effect
hr: Bez učinka

en: Get more effects...
hr: Preuzmi još učinaka...

en: Analyze
hr: Analiziraj

en: %s (missing)
hr: %s (nedostaje)

note: i18n-hint: argument - position of the effect in the effect stack
en: Effect %d
hr: Učinak %d

en: Power
hr: Snaga

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Change settings for realtime effect %s on %s
hr: Promijeni postavke učinka u stvarnom vremenu %s na %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Change realtime effect %s on %s
hr: Promijeni učinak u stvarnom vremenu %s na %s

en: Replace effect
hr: Zamijeni učinak

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Removed %s from %s
hr: Uklonjen %s iz %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Remove %s
hr: Ukloni %s

note: i18n-hint: undo history, first and second parameters - realtime effect names
en: Replaced %s with %s
hr: Zamijenjen %s s %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Replace %s
hr: Zamijeni %s

en: Unknown
hr: Nepoznato

note: i18n-hint: master channel display name
en: Master
hr: Glavni

en: Add effect
hr: Dodaj učinak

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s up in %s
hr: Pomaknut %s gore u %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s down in %s
hr: Pomaknut %s dolje u %s

en: Change effect order
hr: Promijeni redoslijed učinaka

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Added %s to %s
hr: Dodano %s u %s

note: i18n-hint: undo history record
en: Add %s
hr: Dodaj %s

en: Realtime effects
hr: Učinci u stvarnom vremenu

note: i18n-hint: argument - track name
en: Realtime effects for %s
hr: Učinci u stvarnom vremenu za %s

en: Realtime Effects
hr: Učinci u stvarnom vremenu

en: Watch video
hr: Pogledaj video

en: Realtime effects are non-destructive and can be changed at any time.
hr: Učinci u stvarnom vremenu nisu destruktivni i mogu se mijenjati u svakom trenutku.

en: Master Effects
hr: Glavni učinci

en: Applies to all tracks
hr: Primjenjuje se na sve zapise

en: Position
hr: Položaj

en: Sound Activated Record
hr: Podraženo snimanje

en: Activation level (dB):
hr: Podražajna glasnoća (dB):

en: Spectral Data Control Panel
hr: Upravljačka ploča spektralnih podataka

en: Brush Tool
hr: Alat kista

en: Spectral Brush
hr: Spektralni kist

en: Brush radius
hr: Polumjer kista

en: Custom brush size
hr: Prilagođena veličina kista

en: Auto-select overtones (beta)
hr: Automatski izaberi alikvote (beta)

en: Enable smart selection
hr: Omogući pametni izbor

en: Select the fundamental frequency
    and release the mouse
hr: Izaberite temeljnu frekvenciju 
    i otpustite miš

en: Spectra&l Selection Panel
hr: Ploča spektralnog izbora

en: Applied effect to selection
hr: Učinak primijenjen na izbor

en: Artist Name
hr: Ime umjetnika

en: Album Title
hr: Naslov albuma

en: Track Number
hr: Broj zapisa

en: Year
hr: Godina

en: Genre
hr: Žanr

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
hr: Rabite strelice (ili Enter poslije uređivanja) za gibanje poljima.

en: Tag
hr: Osobina

en: Value
hr: Podatak

en: &Add
hr: &Dodaj

en: &Remove
hr: &Ukloni

en: Genres
hr: Popis žanrova

en: E&dit...
hr: &Uredi...

en: Rese&t...
hr: Prepo&stavi...

en: Template
hr: Obrazac za metapodatke

en: &Load...
hr: &Učitaj...

en: Set De&fault
hr: &Predzadaj

en: Edit Genres
hr: Uredi žanre

en: Unable to save genre file.
hr: Nemoguće spremiti datoteku žanrova.

en: Reset Genres
hr: Resetiraj žanre

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
hr: Želite li sigurno resetirati popis žanrova?

en: Unable to open genre file.
hr: Datoteke žanra nije moguće otvoriti.

en: Load Metadata As:
hr: Učitaj metapodatke kao:

en: Error Loading Metadata
hr: Pogrješka pri učitavanju metapodataka

en: Save Metadata As:
hr: Spremi metapodatke kao:

en: Error Saving Tags File
hr: Pogrješka pri spremanju datoteke značaka

en: Edit Metadata Tags
hr: Uredi oznake metapodataka

en: Metadata Tags
hr: Oznake metapodataka

en: &Metadata Editor
hr: &Uređivač metapodataka

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
hr: Trajanje

en: Audacity Timer Record
hr: Snimanje sa štopericom

en: Save Timer Recording As
hr: Spremi snimanje sa štopericom kao

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
hr: Izabrano ime datoteke ne može se rabiti 
    za snimanje sa štopericom jer bi prebrisalo drugi projekt. 
    Pokušajte ponovno i izaberite jedinstveno ime.

en: Error Saving Timer Recording Project
hr: Pogreška pri spremanju projekta snimanja sa štopericom

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
hr: Trajanje je nula. Ništa se ne će snimiti.

en: Error in Duration
hr: Pogreška u trajanju

en: Automatic Save path is invalid.
hr: Putanja automatskog spremanja nije valjana.

en: Error in Automatic Save
hr: Pogreška u automatskom spremanju

en: Automatic Export path is invalid.
hr: Putanja automatskog izvoza nije valjana.

en: Error in Automatic Export
hr: Pogreška u automatskom izvozu

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
hr: Možda nemate dovoljno slobodnog prostora za dovršetak ovoga snimanja sa štopericom prema trenutačnim postavkama. 
    
    Želite li nastaviti? 
    
    "Planirano trajanje snimanja:   %s 
    Preostalo vrijeme snimanja na disku:   %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
hr: Upozorenje o prostoru za snimanje sa štopericom

en: Current Project
hr: Trenutačni projekt

en: Recording start:
hr: Početak snimanja:

en: Duration:
hr: Trajanje:

en: Recording end:
hr: Završetak snimanja:

en: Automatic Save enabled:
hr: Automatsko spremanje omogućeno:

en: Automatic Export enabled:
hr: Automatski izvoz omogućen:

en: Action after Timer Recording:
hr: Radnja nakon snimanja sa štopericom:

en: Audacity Timer Record Progress
hr: Snimanja sa štopericom

en: All audio is muted.
hr: Sav zvuk je od sad nijem.

en: Timer Recording stopped.
hr: Snimanje sa štopericom zaustavljeno.

en: Timer Recording completed.
hr: Snimanje sa štopericom dovršeno.

en: %s
    
    Recording saved: %s
hr: %s 
    
    Snimanje spremljeno: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
hr: %s 
    
    Pogreška pri spremanju snimanja.

en: %s
    
    Recording exported: %s
hr: %s 
    
    Snimanje izvezeno: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
hr: %s 
    
    Pogreška pri izvozu snimanja.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
hr: %s
    
    '%s' je otkazan zbog gore navedenih pogrešaka.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
hr: %s
    
    '%s' je otkazan jer je snimanje zaustavljeno.

en: Timer Recording
hr: Snimanje sa štopericom

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
hr: 099 dana 024 h 060 m 060 s

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
hr: Početni datum i vrijeme

en: Start Date
hr: Početni datum

en: End Date and Time
hr: Završni datum i vrijeme

en: End Date
hr: Završni datum

en: Automatic Save
hr: Automatsko spremanje

en: Enable &Automatic Save?
hr: Omogućiti &automatsko spremanje?

en: Save Project As:
hr: Spremi projekt kao:

en: Select...
hr: Izaberi...

en: Automatic Export
hr: Automatski izvoz

en: Enable Automatic &Export?
hr: Omogućiti automatski &izvoz?

en: Export Project As:
hr: Izvezi projekt kao:

en: Options
hr: Mogućnosti

en: After Recording completes:
hr: Nakon dovršetka snimanja:

en: Do nothing
hr: Ne učini ništa

en: Exit Audacity
hr: Izađi iz Audacityja

en: Restart system
hr: Ponovno pokreni sustav

en: Shutdown system
hr: Isključi sustav

en: Waiting to start recording at:
hr: Čekanje početka snimanja u:

en: Recording duration:
hr: Trajanje snimanja:

en: Scheduled to stop at:
hr: Zakazano zaustavljanje u:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
hr: Snimanje sa štopericom - čekanje na početak

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
hr: Snimanje će započeti za:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
hr: %s za:

en: Recording Saved:
hr: Snimanje spremljeno:

en: Recording Exported:
hr: Snimanje izvezeno:

en: Audacity Timer Record - Waiting
hr: Snimanje sa štopericom – čekanje

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
hr: Snimanje sa štopericom ne može se rabiti s više od jednog otvorenog projekta. 
    
    Zatvorite dodatne projekte i pokušajte ponovno.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
hr: Snimanje sa štopericom ne može se rabiti dok postoje nespremljene promjene. 
    
    Spremite ili zatvorite ovaj projekt i pokušajte ponovno.

en: &Timer Record...
hr: &Snimi sa štopericom...

en: Export Audio
hr: Izvezi zvuk

en: Edit &Metadata...
hr: Uredi &metapodatke...

en: O&K
hr: U &redu

en: Exported Tags
hr: Izvezene oznake

en: Track Panel
hr: Za zapis

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
hr: (Esc za odustajanje)

en: TrackView
hr: Prikaz zapisa

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
hr:  Nijem

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
hr:  Solo

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
hr:  Izabran

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
hr:  Sinkronizirano zaključano

note: i18n-hint: The %d is replaced by the number of the track.
en: Track %d
hr: Zapis %d

en:  Mute On
hr:  Nijemo uključeno

en:  Solo On
hr:  Solo uključeno

en:  Select On
hr:  Izabrano

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
hr: Kliknite i povucite za prilagodbu relativne veličine stereo zapisa; dvoklik za izjednačavanje visina

en: Click and drag to resize the track.
hr: Kliknite i povucite za prepovećavanje zapisa.

en: Removed audio track(s)
hr: Uklonjeni zvučni zapis(i)

en: Remove Track
hr: Ukloni zapis

en: Removed track '%s'.
hr: Uklonjen zapis '%s'.

en: Track Remove
hr: Ukloni zapis

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
hr: Pomaknut '%s' na vrh

en: Move Track to Top
hr: Pomakni zapis na vrh

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
hr: Pomaknut '%s' na dno

en: Move Track to Bottom
hr: Pomakni zapis na dno

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
hr: Pomaknut '%s' gore

en: Moved '%s' Down
hr: Pomaknut '%s' dolje

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
hr: Pomakni zapis gore

en: Move Track Down
hr: Pomakni zapis dolje

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
hr: Sviranje

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
hr: Snimanje

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
hr: Izbor je premalen za uporabu glasovnih ključeva..

en: Calibration Results
hr: Rezultat kalibracije

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
hr: Energija              -- sr.vrijed.: %1.4f  st.dev.: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
hr: Promjene predznaka    -- sr.vrijed: %1.4f  st.dev.: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
hr: Promjene smjera    -- sr.vrijed.: %1.4f  st.dev.: (%1.4f)

en: Calibration Complete
hr: Kalibracija dovršena

en: Welcome to Audacity!
hr: Dobro došli u Audacity!

en: Complete your Audacity cloud setup with audio.com
hr: Dovršite svoju Audacity cloud postavu s audio.com

en: Get our free OpenVino AI tools
hr: Preuzmite naše besplatne OpenVino AI alate

en: Explore free plugins for sculpting your audio
hr: Istražite besplatne priključke za oblikovanje zvuka

en: View free plugins
hr: Pogledaj besplatne priključke

en: View tutorials
hr: Pogledaj vodiče

en: Visit our forum
hr: Posjetite naš forum

en: &Don't show this again at start up
hr: &Ne prikazuj ovo ponovno pri pokretanju

en: FAIL
hr: NEUSPJEH

en: Batch Command
hr: Skupna naredba

en: %s is not a parameter accepted by %s
hr: %s nije parametar koji %s prihvaća

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
hr: Nevaljana vrijednost parametra '%s': treba biti %s

en: Compare Audio
hr: Usporedi zvuk

en: Threshold:
hr: Prag:

en: Compare Audio...
hr: Usporedi zvuk...

en: Compares a range on two tracks.
hr: Uspoređuje raspon na dvama zapisima.

en: Delay time (seconds):
hr: Odgoda (s):

en: Decay factor:
hr: Čimbenik raspada:

en: Does the demo action.
hr: Izvodi demo radnju.

en: Drag
hr: Povuci

en: Track 0
hr: Zapis 0

en: Track 1
hr: Zapis 1

note: i18n-hint abbreviates "Identity" or "Identifier"
en: Id:
hr: ID:

en: Window Name:
hr: Ime prozora:

en: From X:
hr: Od X:

en: From Y:
hr: Od Y:

en: To X:
hr: Do X:

en: To Y:
hr: Do Y:

en: Relative To:
hr: U odnosu na:

en: Move Mouse...
hr: Pomakni miš...

en: Drags mouse from one place to another.
hr: Povlači miš s jednog mjesta na drugo.

en: Get Info
hr: Dohvati podatke

en: Commands
hr: Naredbe

en: Menus
hr: Izbornici

en: Preferences
hr: Postavke

note: i18n-hint: "Tracks" include audio recordings but also other collections of * data associated with a time line, such as sequences of labels, and musical * notes
en: Tracks
hr: Zapisi

en: Clips
hr: Isječci

en: Envelopes
hr: Omotnice

en: Boxes
hr: Okviri

en: Selection
hr: Izbor

en: Brief
hr: Sažeto

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Get Info...
hr: Dohvati podatke...

en: Gets information in JSON format.
hr: Dohvaća podatke u JSON formatu.

en: Get Track Info
hr: Dohvati podatke o zapisu

en: Types:
hr: Vrste:

en: Gets track values as JSON.
hr: Dohvaća vrijednosti zapisa kao JSON.

en: Comment
hr: Komentar

en: Help...
hr: Pomoć...

en: Gives help on a command.
hr: Daje pomoć o naredbi.

en: For comments in a macro.
hr: Za komentare u makrou.

en: Import2
hr: Uvezi2

en: File Name:
hr: Ime datoteke:

en: Export2
hr: Izvezi2

en: Number of Channels:
hr: Broj kanala:

en: Import...
hr: Uvezi...

en: Export...
hr: Izvezi...

en: Imports from a file.
hr: Uvozi iz datoteke.

en: Exports to a file.
hr: Izvozi u datoteku.

en: Builtin Commands
hr: Ugrađene naredbe

en: Provides builtin commands to Audacity
hr: Pruža Audacityju ugrađene naredbe

en: Unknown built-in command name
hr: Nepoznato ime ugrađene naredbe

en: Text:
hr: Tekst:

en: Message...
hr: Poruka...

en: Echos a message.
hr: Ispisuje poruku.

en: Open Project2
hr: Otvori projekt2

en: Add to History
hr: Dodaj u povijest

en: Save Project2
hr: Spremi projekt2

en: Save Copy
hr: Spremi presliku

en: Save Log
hr: Spremi zapisnik

en: Clear Log
hr: Očisti zapisnik

en: Open Project...
hr: Otvori projekt...

en: Save Project...
hr: Spremi projekt...

en: Opens a project.
hr: Otvara projekt.

en: Saves a project.
hr: Sprema projekt.

en: Saves a copy of current project.
hr: Sprema presliku trenutačnog projekta.

en: Saves the log contents.
hr: Sprema sadržaj zapisnika.

en: Clears the log contents.
hr: Briše sadržaj zapisnika.

en: Get Preference
hr: Dohvati postavku

en: Name:
hr: Ime:

en: Set Preference
hr: Postavi postavku

en: Value:
hr: Vrijednost:

en: Reload
hr: Učitaj ponovno

en: Get Preference...
hr: Dohvati postavku...

en: Set Preference...
hr: Postavi postavku...

en: Gets the value of a single preference.
hr: Dohvaća vrijednost jedne postavke.

en: Sets the value of a single preference.
hr: Postavlja vrijednost jedne postavke.

en: Select Time
hr: Izaberi vrijeme

en: Project Start
hr: Početak projekta

en: Project
hr: Projekt

en: Project End
hr: Kraj projekta

en: Selection Start
hr: Početak izbora

en: Selection End
hr: Kraj izbora

en: Start Time:
hr: Početno vrijeme:

en: End Time:
hr: Završno vrijeme:

en: Select Frequencies
hr: Izaberi frekvencije

en: High:
hr: Visoko:

en: Low:
hr: Nisko:

en: Select Tracks
hr: Izaberi zapise

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
hr: Postavi

en: Add
hr: Dodaj

en: Remove
hr: Ukloni

en: First Track:
hr: Prvi zapis:

en: Track Count:
hr: Broj zapisa:

en: Mode:
hr: Način:

en: Select Time...
hr: Izaberi vrijeme...

en: Select Frequencies...
hr: Izaberi frekvencije...

en: Select Tracks...
hr: Izaberi zapise...

en: Selects a time range.
hr: Izabire vremenski raspon.

en: Selects a frequency range.
hr: Izabire raspon frekvencija.

en: Selects a range of tracks.
hr: Izabire raspon zapisa.

en: Selects Audio.
hr: Izabire zvuk.

en: Set Clip
hr: Postavi isječak

en: Color 0
hr: Boja 0

en: Color 1
hr: Boja 1

en: Color 2
hr: Boja 2

en: Color 3
hr: Boja 3

en: Unnamed
hr: Neimenovano

en: At:
hr: Na:

en: Color:
hr: Boja:

en: Start:
hr: Početak:

en: Set Clip...
hr: Postavi isječak...

en: Sets various values for a clip.
hr: Postavlja različite vrijednosti isječka.

en: Set Envelope
hr: Postavi omotnicu

en: Time:
hr: Vrijeme:

en: Delete
hr: Izbriši

en: Edited Envelope
hr: Uređena omotnica

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
hr: Omotnica

en: Set Envelope...
hr: Postavi omotnicu...

en: Sets an envelope point position.
hr: Postavlja položaj točke omotnice.

en: Set Label
hr: Postavi oznaku

en: Label Index
hr: Indeks oznake

en: End:
hr: Kraj:

en: Selected
hr: Izabrano

en: Edited Label
hr: Uređena oznaka

en: Set Label...
hr: Postavi oznaku...

en: Sets various values for a label.
hr: Postavlja različite vrijednosti oznake.

en: Set Project
hr: Postavi projekt

en: Rate:
hr: Brzina:

en: Resize:
hr: Promijeni veličinu:

en: Width:
hr: Širina:

en: Height:
hr: Visina:

en: Set Project...
hr: Postavi projekt...

en: Sets various values for a project.
hr: Postavlja različite vrijednosti projekta.

en: Set Track Status
hr: Postavi stanje zapisa

en: Focused
hr: U fokusu

en: Set Track Audio
hr: Postavi zvuk zapisa

en: Volume:
hr: Glasnoća:

en: Pan:
hr: Nagib:

en: Set Track Visuals
hr: Postavi prikaz zapisa

en: Reset
hr: Resetiraj

en: Times 2
hr: Puta 2

en: HalfWave
hr: Poluval

en: Display:
hr: Prikaz:

en: Scale:
hr: Mjerilo:

en: VZoom:
hr: Okomito povećanje:

en: VZoom Top:
hr: Okomito povećanje gore:

en: VZoom Bottom:
hr: Okomito povećanje dolje:

en: Spectral Select
hr: Spektralni izbor

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint Scheme refers to a color scheme for spectrogram colors
en: Sche&me:
hr: She&ma:

en: Set Track
hr: Postavi zapis

en: Set Track Status...
hr: Postavi stanje zapisa...

en: Set Track Audio...
hr: Postavi zvuk zapisa...

en: Set Track Visuals...
hr: Postavi prikaz zapisa...

en: Set Track...
hr: Postavi zapis...

en: Sets various values for a track.
hr: Postavlja različite vrijednosti zapisa.

en: Long Message
hr: Duga poruka

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
hr: Povećava ili smanjuje glasnoću izabranog zvuka

en: &Amplification (dB):
hr: &Pojačanje (dB):

en: Amplification dB
hr: Pojačanje dB

en: &New Peak Amplitude (dB):
hr: &Nova vršna amplituda (dB):

en: Allo&w clipping
hr: Dopusti izrezivanje

en: db
hr: dB

en: Duck &amount:
hr: Količina stišavanja:

en: Ma&ximum pause:
hr: Najveća stanka:

en: Outer fade &down length:
hr: Duljina vanjskog stišavanja:

en: Outer fade &up length:
hr: Duljina vanjskog pojačavanja:

en: Inner fade d&own length:
hr: Duljina unutarnjeg stišavanja:

en: Inner &fade up length:
hr: Duljina unutarnjeg pojačavanja:

en: &Threshold:
hr: &Prag:

en: Preview not available
hr: Pretposlušavanje nedostupno

en: Presets
hr: Predlošci

en: Export Effect Parameters
hr: Izvezi parametre učinka

en: Import Effect Parameters
hr: Uvezi parametre učinka

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is not a valid presets file.
hr: %s: nije valjana datoteka predložaka.

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
hr: %s: pripada drugom učinku, stvaratelju ili analizatoru.

en: Tone controls
hr: Upravljanje tonom

en: Bass (dB):
hr: Bas (dB):

en: Ba&ss (dB):
hr: Ba&s (dB):

en: Bass
hr: Bas

en: &Volume (dB):
hr: &Glasnoća (dB):

en: &Link Volume control to Tone controls
hr: &Poveži upravljanje glasnoćom s upravljanjem tonom

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
hr: Procijenjena početna visina tona: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
hr: Visina tona

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: from
hr: od

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &from
hr: &od

en: from Octave
hr: od oktave

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: to
hr: u

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &to
hr: &u

en: to Octave
hr: u oktavu

en: Semitones (half-steps)
hr: Polutoni (polukoraci):

en: &Semitones (half-steps):
hr: &Polutoni (polukoraci):

en: Frequency
hr: Frekvencija

en: from (Hz)
hr: od (Hz)

en: f&rom
hr: &od

en: to (Hz)
hr: u (Hz)

en: t&o
hr: &u

en: Percent C&hange:
hr: Promjena u &postotcima:

en: Percent Change
hr: Promjena u postotcima

en: &Use high quality stretching (slow)
hr: &Rabi rastezanje visoke kvalitete (sporo)

en: &Speed Multiplier:
hr: &Množitelj brzine:

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
hr: Standardni vinil rpm:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
hr: Od rpm

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &from
hr: &od

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
hr: U rpm

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &to
hr: &u

en: Selection Length
hr: Dužina izbora

en: C&urrent Length:
hr: &Trenutačna dužina:

en: Current length of selection.
hr: Trenutačna dužina izbora.

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: from
hr: od

en: &New Length:
hr: &Nova dužina:

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: to
hr: u

en: Beats per minute
hr: Otkucaji u minuti

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
hr: Otkucaji u minuti, od

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &from
hr: &od

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
hr: Otkucaji u minuti, u

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &to
hr: &u

en: Length (seconds)
hr: Dužina (u sekundama)

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: from
hr: od

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: t&o
hr: &u

en: Length in seconds from %s, to
hr: Dužina u sekundama od %s, do

en: &Threshold (lower is more sensitive):
hr: &Prag (niže = osjetljivije):

en: Threshold
hr: Prag

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
hr: Najveća širina &vrška (više = osjetljivije):

en: Max Spike Width
hr: Najveća širina vrška

en: Compressor
hr: Sažimač

en: Reduces "dynamic range", or differences between loud and quiet parts.
hr: Smanjuje "dinamički raspon", odnosno razlike između glasnih i tihih dijelova.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
hr: Analizator kontrasta za mjerenje RMS razlika glasnoće između dvaju izbora zvuka.

note: i18n-hint noun
en: End
hr: Kraj

en: Volume
hr: Glasnoća

en: &Foreground:
hr: &Prednina:

en: Foreground start time
hr: Početno vrijeme prednine

en: Foreground end time
hr: Završno vrijeme prednine

en: &Measure selection
hr: &Izmjeri izbor

en: &Background:
hr: &Pozadina:

en: Background start time
hr: Početno vrijeme pozadine

en: Background end time
hr: Završno vrijeme pozadine

en: Mea&sure selection
hr: Iz&mjeri izbor

en: Result
hr: Rezultat

en: Co&ntrast Result:
hr: Re&zultat kontrasta:

en: R&eset
hr: R&esetiraj

en: &Difference:
hr: &Razlika:

en: &Help
hr: &Pomoć

en: zero
hr: nula

en: indeterminate
hr: neodredivo

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
hr: Beskonačna razlika u dB

en: Difference is indeterminate.
hr: Razlika je neodrediva.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
hr: Razlika = %.2f RMS dB.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
hr: Razlika = beskonačno RMS dB.

en: Foreground level too high
hr: Razina prednine previsoka

en: Background level too high
hr: Razina pozadine previsoka

en: Background higher than foreground
hr: Pozadina je viša od prednine

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
hr: WCAG2 je prošao

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
hr: WCAG2 nije prošao

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
hr: Trenutačna razlika

en: Measured foreground level
hr: Izmjerena razina prednine

en: No foreground measured
hr: Neizmjerene prednine

en: Foreground not yet measured
hr: Prednina još nije izmjerena

en: Measured background level
hr: Izmjerena razina pozadine

en: No background measured
hr: Neizmjerene pozadine

en: Background not yet measured
hr: Pozadina još nije izmjerena

en: Export Contrast Result As:
hr: Izvezi rezultat kontrasta kao:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
hr: WCAX 2.0 za uspješnost kriterija 1.4.7 - rezultati kontrasta

en: Filename = %s.
hr: Ime datoteke = %s.

en: Foreground
hr: Prednina

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
hr: Vrijeme početka = %2d sat(i), %2d minuta(i/e), %.2f sekunda.

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
hr: Vrijeme završetka = %2d sat(i), %2d minuta(e/i), %.2f sekunda.

en: Background
hr: Pozadina

en: Results
hr: Rezultati

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
hr: Mjerilo uspješnosti 1.4.7 za WCAG 2.0: prolazak

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
hr: Mjerilo uspješnosti 1.4.7 za WCAG 2.0: neuspjeh

en: Data gathered
hr: Skupljeni podatci

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
hr: Analiza kontrasta (sukladna s WCAG 2)

en: Contrast...
hr: Kontrast...

en: Upper Threshold
hr: Gornji prag

en: Noise Floor
hr: Tlo šuma

en: Parameter 1
hr: Parametar 1

en: Parameter 2
hr: Parametar 2

en: Number of repeats
hr: Broj ponavljanja

en: Distortion type:
hr: Vrsta izobličenja:

en: DC blocking filter
hr: DC blokirajući filtar

en: Threshold controls
hr: Upravljanje pragom

en: Parameter controls
hr: Upravljanje parametrima

en: Clipping level
hr: Razina izrezivanja

en: Drive
hr: Progon

en: Make-up Gain
hr: Nadoknadno pojačanje

en: Clipping threshold
hr: Prag izrezivanja

en: Hardness
hr: Tvrdoća

en: Distortion amount
hr: Količina izobličenja

en: Output level
hr: Izlazna razina

en: Repeat processing
hr: Ponovi obradu

en: Harmonic brightness
hr: Harmonička svjetlina

en: Levelling fine adjustment
hr: Fino podešavanje izravnavanja

en: Degree of Levelling
hr: Stupanj izravnavanja

en: dB Limit
hr: dB granica

en: Wet level
hr: Mokra razina

en: Residual level
hr: Ostatna razina

en: (Not Used):
hr: (Ne koristi se):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-100 to 0 dB):
hr: (-100 do 0 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-80 to -20 dB):
hr: (-80 do -20 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 100):
hr: (0 do 100):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 5):
hr: (0 do 5):

en: DTMF &sequence:
hr: DTMF &niz:

en: &Amplitude (0-1):
hr: &Amplituda (0-1):

en: &Duration:
hr: &Trajanje:

en: &Tone/silence ratio:
hr: &Omjer ton/tišina:

en: Duty cycle:
hr: Postotak zvuka:

en: Tone duration:
hr: Trajanje zvuka:

en: Silence duration:
hr: Trajanje tišine:

en: I&nput
hr: U&laz

note: i18n-hint: show input on a graph
en: Show input
hr: Prikaži ulaz

en: O&utput
hr: I&zlaz

en: A&ctual compression
hr: &Stvarna kompresija

note: i18n-hint: show actual compression on a graph
en: Show actual compression
hr: Prikaži stvarnu kompresiju

en: Tar&get compression
hr: &Ciljana kompresija

note: i18n-hint: show target compression on a graph
en: Show target compression
hr: Prikaži ciljanu kompresiju

en: Compression curve
hr: Krivulja kompresije

en: Smoothing
hr: Ugladzivanje

en: &Threshold (dB)
hr: &Prag (dB)

en: &Make-up gain (dB)
hr: &Nadoknadno pojačanje (dB)

en: &Make-up target (dB)
hr: &Cilj nadoknadnog pojačanja (dB)

en: Knee &width (dB)
hr: Širina &koljena (dB)

en: Rati&o:
hr: Omje&r:

en: &Lookahead (ms)
hr: &Predviđanje (ms)

en: Attac&k (ms)
hr: &Napad (ms)

en: &Release (ms)
hr: &Oslobađanje (ms)

en: Input
hr: Ulaz

en: Actual Compression
hr: Stvarna kompresija

en: Target Compression
hr: Ciljana kompresija

en: awaiting playback
hr: čekanje reprodukcije

en: &Delay time (seconds):
hr: &Vrijeme odgode (sekunde):

en: D&ecay factor:
hr: &Čimbenik raspada:

en: Select Preset
hr: Izaberi predložak

en: &Preset:
hr: &Predložak:

en: User Presets
hr: Korisnički predlošci

en: Factory Presets
hr: Tvornički predlošci

en: Current Settings
hr: Trenutačne postavke

en: Factory Defaults
hr: Tvorničke zadane vrijednosti

en: Preparing preview
hr: Priprema pretposlušanja

en: Previewing
hr: Pretposlušanje

en: &Generate
hr: &Stvori

en: Manage presets and options
hr: Upravljaj predlošcima i mogućnostima

en: Presets && settings
hr: Predlošci i postavke

en: Preview effect
hr: Pretposlušaj učinak

en: &Apply
hr: &Primijeni

en: Save Preset...
hr: Spremi predložak...

en: Defaults
hr: Zadano

en: Options...
hr: Mogućnosti...

en: Type: %s
hr: Vrsta: %s

en: Name: %s
hr: Ime: %s

en: Version: %s
hr: Inačica: %s

en: Vendor: %s
hr: Izdavač: %s

en: Description: %s
hr: Opis: %s

en: About
hr: O programu

en: Are you sure you want to delete "%s"?
hr: Želite li sigurno izbrisati "%s"?

en: Preset name:
hr: Ime predloška:

en: You must specify a name
hr: Morate navesti ime

en: Preset already exists.
    
    Replace?
hr: Predložak već postoji. 
    
    Zamijeniti?

en: Filter Curve EQ
hr: EQ krivulje filtra

en: Graphic EQ
hr: Grafički EQ

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
hr: Vremena usporedbe: 
    Izvorno: %s 
    Zadano segmentirano: %s 
    Zadano višedretveno: %s 
    SSE: %s 
    SSE višedretveno: %s

en: Manage Curves List
hr: Upravljaj popisom krivulja

en: Manage Curves
hr: Upravljaj s krivuljama

en: &Curves
hr: &Krivulje

en: Curve Name
hr: Ime krivulje

en: D&elete...
hr: &Izbriši...

en: &Get More...
hr: &Preuzmi druge...

en: De&faults
hr: Pred&zadano

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
hr: Preimenujte 'neimenovano' za spremanje novoga unosa.
    'U redu' sprema sve promjene. 'Poništi' zanemaruje.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
hr: 'neimenovano' uvijek ostaje pri dnu popisa

en: 'unnamed' is special
hr: 'neimenovano' je nešto posebno

en: Rename '%s' to...
hr: Preimenuj '%s' u...

en: Rename...
hr: Preimenuj...

en: Rename '%s'
hr: Preimenuj '%s'

en: Name is the same as the original one
hr: Ime je isto kao u izvorniku

en: Same name
hr: Isto ime

en: Overwrite existing curve '%s'?
hr: Prebrisati postojeću krivulju '%s'?

en: Curve exists
hr: Krivulja postoji

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
hr: Ne možete izbrisati neimenovane krivulje.

en: Can't delete 'unnamed'
hr: Nemoguće izbrisati "neimenovano"

en: Delete '%s'?
hr: Izbrisati '%s'?

en: Delete %d items?
hr: Izbrisati %d stavki?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
hr: Ne možete izbrisati neimenovanu krivulju; ona je posebna.

en: Choose an EQ curve file
hr: Izaberite datoteku EQ krivulje

en: Export EQ curves as...
hr: Izvozi krivulje EQ krivulje kao...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
hr: Ne možete izvesti neimenovanu krivulju; ona je posebna.

en: Cannot Export 'unnamed'
hr: Ne možete izvoziti neimenovane krivulje

en: %d curves exported to %s
hr: %d krivulja izvezeno u %s

en: Curves exported
hr: Krivulje izvezene

en: No curves exported
hr: Nema izvezenih krivulja

en: Max dB
hr: Najveći dB

en: Min dB
hr: Najmanji dB

en: &EQ Type:
hr: &Vrsta EQ-a:

en: Draw Curves
hr: Nacrtaj krivulje

en: &Draw
hr: &Nacrtaj

en: &Graphic
hr: &Grafički

en: Interpolation type
hr: Vrsta interpolacije

en: Linear Frequency Scale
hr: Ljestvica linearne frekvencije

en: Li&near Frequency Scale
hr: Ljestvica li&nearne frekvencije

en: Length of &Filter:
hr: Dužina &filtra:

en: Length of Filter
hr: Dužina filtra

en: &Select Curve:
hr: I&zaberite krivulju:

en: Select Curve
hr: Izaberite krivulju

en: S&ave/Manage Curves...
hr: S&premi i upravljaj krivuljama...

en: Fla&tten
hr: Splo&šti

en: &Invert
hr: Pre&vrni

en: Show grid lines
hr: Prikaži mrežne linije

en: Show g&rid lines
hr: Prikaži m&režne linije

en: &Start threshold (samples):
hr: &Početni prag (uzorci):

en: St&op threshold (samples):
hr: Za&vrsni prag (uzorci):

en: %.2f secs
hr: %.2f sekundi

en: %.1f secs
hr: %.1f s

en: Ratio %.0f to 1
hr: Omjer %.0f naprema 1

en: Ratio %.1f to 1
hr: Omjer %.1f naprema 1

en: &Noise Floor:
hr: &Tlo šuma:

en: &Ratio:
hr: &Omjer:

en: Ratio
hr: Omjer

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: &Attack Time:
hr: &Vrijeme napada:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
hr: Vrijeme napada

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: R&elease Time:
hr: &Vrijeme otpuštanja:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
hr: Vrijeme otpuštanja

note: i18n-hint: Make-up, i.e. correct for any reduction, rather than fabricate it.
en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
hr: &Nadoknadno pojačanje za 0 dB nakon kompresije

note: i18n-hint: "Compress" here means reduce variations of sound volume, NOT related to file-size compression; Peaks means extremes in volume
en: C&ompress based on Peaks
hr: &Kompresija temeljena na vršnim vrijednostima

en: Threshold %d dB
hr: Prag %d dB

en: Noise Floor %d dB
hr: Tlo šuma %d dB

en: Attack Time %.2f secs
hr: Vrijeme napada %.2f sekundi

en: Release Time %.1f secs
hr: Vrijeme otpuštanja %.1f sekundi

en: Limiter
hr: Ograničivač

en: Augments loudness while minimizing distortion.
hr: Povećava glasnoću uz minimalno izobličenje.

en: perceived loudness
hr: percipirana glasnoća

en: &Normalize
hr: &Normaliziraj

note: i18n-hint: LUFS is a particular method for measuring loudnesss
en: Loudness LUFS
hr: Glasnoća LUFS

en: Normalize &stereo channels independently
hr: Normaliziraj &stereo kanale neovisno

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
hr: &Tretiraj mono kao dvostruki mono (preporučeno)

en: (Maximum 0dB)
hr: (Najviše 0 dB)

en: &Noise type:
hr: &Vrsta šuma:

en: &Noise reduction (dB):
hr: &Uklanjanje šuma (dB):

en: Noise reduction
hr: Uklanjanje šuma

en: &Sensitivity:
hr: &Osjetljivost:

en: Sensitivity
hr: Osjetljivost

en: Attac&k time (secs):
hr: &Vrijeme napada (sekunde):

en: Attack time
hr: Vrijeme napada

en: R&elease time (secs):
hr: &Vrijeme otpuštanja (sekunde):

en: Release time
hr: Vrijeme otpuštanja

en: &Frequency smoothing (bands):
hr: &Izglađivanje frekvencija (pojasevi):

en: Frequency smoothing
hr: Izglađivanje frekvencija

en: Sensiti&vity (dB):
hr: Osjetlji&vost (dB):

en: Old Sensitivity
hr: Stara osjetljivost

en: Step 1
hr: 1. korak

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
hr: Izaberite par sekundi samo šuma kako bi Audacity znao što treba ukloniti,
    zatim stisnite "Nauči što je šum":

en: &Get Noise Profile
hr: &Definicija šuma

en: Step 2
hr: 2. korak

en: Noise:
hr: Radnja:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
hr: &Ukloni

en: &Isolate
hr: &Izluči samo zvuk

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound.  Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
hr: Os&tatak

en: Advanced Settings
hr: Napredne postavke

en: &Window types:
hr: &Vrste prozora:

en: Window si&ze:
hr: Veličina pro&zora:

en: 2048 (default)
hr: 2048 (zadano)

en: S&teps per window:
hr: &Koraka po prozoru:

en: 4 (default)
hr: 4 (zadano)

en: Discrimination &method:
hr: &Metoda razlučivanja:

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
hr: &Ukloni DC pomak (centriraj na 0.0 okomito)

en: &Normalize peak amplitude to
hr: &Normaliziraj vršnu amplitudu na

en: Peak amplitude dB
hr: Vršna amplituda dB

en: N&ormalize stereo channels independently
hr: &Normaliziraj stereo kanale neovisno

note: i18n-hint: This is how many times longer the sound will be, e.g. applying * the effect to a 1-second sample, with the default Stretch Factor of 10.0 * will give an (approximately) 10 second sound
en: &Stretch Factor:
hr: &Faktor rastezanja:

en: &Time Resolution (seconds):
hr: &Vremenska razlučivost (sekunde):

en: &Stages:
hr: &Stupnjevi:

en: Stages
hr: Stupanj

en: &Dry/Wet:
hr: &Suho/vlažno:

en: Dry Wet
hr: Suho/vlažno

en: LFO Freq&uency (Hz):
hr: LFO frekv&encija (Hz):

en: LFO frequency in hertz
hr: Frekvencija LFO u hercima

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
hr: Početna faza LFO (st&upnjevi):

en: LFO start phase in degrees
hr: Početna faza LFO u stupnjevima

en: Dept&h:
hr: Dub&ina:

en: Depth in percent
hr: Dubina u postotcima

en: Feedbac&k (%):
hr: Povratna &veza (%):

en: Feedback in percent
hr: Odboj u postotcima

en: &Output gain (dB):
hr: &Izlazno pojačanje (dB):

en: Output gain (dB)
hr: Izlazno pojačanje (dB)

en: &Number of repeats to add:
hr: &Broj ponavljanja za dodati:

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
hr: Trenutačna dužina izbora: dd:hh:mm:ss

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
hr: Nova dužina izbora: dd:hh:mm:ss

en: Current selection length: %s
hr: Trenutačna dužina izbora: %s

en: New selection length: %s
hr: Nova dužina izbora: %s

en: Warning: No repeats.
hr: Upozorenje: nema ponavljanja.

en: &Room Size (%):
hr: &Veličina prostorije (%):

en: &Pre-delay (ms):
hr: &Predodgoda (ms):

en: Rever&berance (%):
hr: Rever&beracija (%):

en: Da&mping (%):
hr: Pri&gušenje (%):

en: Tone &Low (%):
hr: Niski &ton (%):

en: Tone &High (%):
hr: Visoki &ton (%):

en: Wet &Gain (dB):
hr: &Mokro pojačanje (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
hr: &Suho pojačanje (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
hr: Širina s&terea (%):

en: Wet O&nly
hr: Samo &mokro

en: &Filter Type:
hr: &Vrsta filtra:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
hr: &Red:

en: &Passband Ripple:
hr: &Valovitost propusnog pojasa:

en: Passband Ripple (dB)
hr: Valovitost propusnog pojasa (dB)

en: &Subtype:
hr: &Podvrsta:

en: Cutoff (Hz)
hr: Granična frekvencija (Hz)

en: C&utoff:
hr: &Granična frekvencija:

en: Minimum S&topband Attenuation:
hr: Najmanje &prigušenje zaustavnog pojasa:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
hr: Najmanje prigušenje zaustavnog pojasa (dB)

en: Align MIDI to Audio
hr: Poravnaj MIDI sa zvukom

en: Frame Period:
hr: Razdoblje sličice:

en: Frame Period
hr: Razdoblje sličice

en: Window Size:
hr: Veličina prozora:

en: Window Size
hr: Veličina prozora

en: Force Final Alignment
hr: Usili konačno poravnanje

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
hr: Zanemari tišinu na početku i kraju

en: Silence Threshold:
hr: Prag tišine:

en: Silence Threshold
hr: Prag tišine

en: Use Defaults
hr: Rabi predzadanosti

en: Restore Defaults
hr: Obnovi predzadanosti

en: Initial Tempo Change (%)
hr: Početna promjena tempa (%)

en: Final Tempo Change (%)
hr: Završna promjena tempa (%)

en: Initial Pitch Shift
hr: Početni pomak visine tona

en: (&semitones) [-12 to 12]:
hr: (&polutoni) [-12 to 12]:

en: (%) [-50 to 100]:
hr: (%) [-50 do 100]:

en: Final Pitch Shift
hr: Završni pomak visine tona

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
hr: (p&olutoni) [-12 do 12]:

en: Chirp
hr: Cvrkut

en: Tone
hr: Ton

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
hr: Stvara rastući ili padajući ton jedne od četiri vrste

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
hr: Stvara ton stalne frekvencije jedne od četiri vrste

en: &Waveform:
hr: &Valni oblik:

en: &Frequency (Hz):
hr: &Frekvencija (Hz):

en: Frequency Hertz Start
hr: Početak frekvencije

en: Frequency Hertz End
hr: Kraj frekvencije

en: Amplitude Start
hr: Početak amplitude

en: Amplitude End
hr: Kraj amplitude

en: I&nterpolation:
hr: &Interpolacija:

en: Detect Silence
hr: Otkrij tišinu

en: Tr&uncate to:
hr: Skr&ati na:

en: C&ompress to:
hr: &Sažmi na:

en: Trunc&ate tracks independently
hr: Skr&ati zapise neovisno

en: Save VST Preset As:
hr: Spremi VST predložak kao:

en: Standard VST bank file
hr: Standardna VST banka

en: Standard VST program file
hr: Standardna VST programska datoteka

en: Audacity VST preset file
hr: Audacity VST datoteka predloška

en: Unrecognized file extension.
hr: Neprepoznat nastavak datoteke.

en: Load VST Preset:
hr: Učitaj VST predložak:

en: VST preset files
hr: VST datoteke predložaka

en: Unable to load presets file.
hr: Nije moguće učitati datoteku predložaka.

en: VST Effect Options
hr: Mogućnosti VST učinka

en: Buffer Size
hr: Veličina međuspremnika

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
hr: Veličina međuspremnika određuje broj uzoraka poslanih učinku u svakoj iteraciji. Manje vrijednosti uzrokuju sporiju obradu, a neki učinci zahtijevaju 8192 uzorka ili manje za ispravan rad. Međutim, većina učinaka može prihvatiti velike međuspremnike, što znatno smanjuje vrijeme obrade.

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
hr: &Veličina međuspremnika (8 do 1048576 uzoraka):

en: Latency Compensation
hr: Kompenzacija latencije

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
hr: Kao dio obrade, neki VST učinci moraju odgoditi vraćanje zvuka u Audacity. Ako se ta odgoda ne kompenzira, primijetit ćete male umetnute tišine u zvuku. Omogućavanje ove mogućnosti kompenzira odgodu, ali možda neće raditi sa svim VST učincima.

en: Enable &compensation
hr: Omogući &kompenzaciju

en: Graphical Mode
hr: Grafički način

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
hr: Većina VST učinaka ima grafičko sučelje za postavljanje parametara. Dostupan je i osnovni tekstualni način. Ponovno otvorite učinak kako bi promjena stupila na snagu.

en: Enable &graphical interface
hr: Omogući &grafičko sučelje

en: Save VST3 Preset As:
hr: Spremi VST3 predložak kao:

en: VST3 preset file
hr: VST3 datoteka predloška

en: Load VST3 preset:
hr: Učitaj VST3 predložak:

en: As part of their processing, some VST3 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST3 effects.
hr: Kao dio obrade, neki VST3 učinci moraju odgoditi vraćanje zvuka u Audacity. Ako se ta odgoda ne kompenzira, primijetit ćete male umetnute tišine u zvuku. Omogućavanje ove mogućnosti kompenzira odgodu, ali možda neće raditi sa svim VST3 učincima.

en: Most VST3 effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
hr: Većina VST3 učinaka ima grafičko sučelje za postavljanje parametara. Dostupan je i osnovni tekstualni način. Ponovno otvorite učinak kako bi promjena stupila na snagu.

en: Dept&h (%):
hr: Dub&ina (%):

en: Reso&nance:
hr: Rezo&nancija:

en: Resonance
hr: Rezonancija

en: Wah Frequency Offse&t (%):
hr: Otklon wah frekvencije (&%):

en: Wah frequency offset in percent
hr: Otklon u frekvenciji wah u postotcima

en: Export Audio Unit Preset As %s:
hr: Izvezi Audio Unit predložak kao %s:

en: Standard Audio Unit preset file
hr: Standardna Audio Unit datoteka predloška

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
hr: Nije moguće izvesti predložak "%s" 
    
    %s

en: Export Audio Unit Presets
hr: Izvezi Audio Unit predloške

en: Import Audio Unit Preset As %s:
hr: Uvezi Audio Unit predložak kao %s:

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
hr: Nije moguće uvesti predložak "%s" 
    
    %s

en: Import Audio Unit Presets
hr: Uvezi Audio Unit predloške

en: Audio Unit Effect Options
hr: Mogućnosti Audio Unit učinka

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
hr: Korisničko sučelje

en: User Interface
hr: Izaberi &sučelje

en: Select &interface
hr: Izaberi &sučelje

en: Enter Nyquist Command:
hr: Unesite naredbu Nyquist:

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
hr: Oprostite, učitavanje priključka Vamp nije uspjelo.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
hr: Oprostite, inicijalizacija priključka Vamp nije uspjela.

en: Plugin Settings
hr: Postavke priključka

en: Using Label/Track Name
hr: Uporaba oznake ili imena zapisa

en: Numbering before Label/Track Name
hr: Numeriranje prije oznake ili imena zapisa

en: Numbering after File name prefix
hr: Numeriranje poslije predmetka imena datoteke

en: Split files based on:
hr: Podijeli datoteke po:

en: Include audio before first label
hr: U to uključi zvuk ispred prve oznake

en: Name files:
hr: Imena datoteka:

en: File name prefix:
hr: Predmetak imena datoteke:

en: Overwrite existing files
hr: Prekopisanje postojeće datoteke

en: Successfully exported the following %lld file(s).
hr: Uspješan izvoz sljedećih datoteka %lld.

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
hr: Došlo je do pogrješke pri izvozu datoteka %lld.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
hr: Izvoz je prekinut nakon izvoza datoteka %lld.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
hr: Izvoz se zaustavio nakon izvoza datoteka %lld.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
hr: Došlo je do ozbiljne pogrješke nakon izvoza datoteka %lld.

en: All selected audio is muted.
hr: Sav izabran zvuk je od sad nijem.

en: New sample rate (Hz):
hr: Nova uzorkovna brzina (Hz):

en: Choose a location to save the exported files
hr: Izaberi mjesto za spremanje izvezenih datoteka

en: Advanced Mixing Options
hr: Napredne mogućnosti miješanja

en: Other...
hr: Drugo...

en: Output Channels: %2d
hr: Izvozni kanali: %2d

en: Mixer Panel
hr: Miješačka ploča

en: Channel: %2d
hr: Kanal: %2d

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
hr: Uvozi sirovo

en: Import Raw Data
hr: Uvozi sirove podatke

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
hr: Bez 'endiannessa'

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
hr: Predzadana vrijednost 'endiannessa'

en: 1 Channel (Mono)
hr: 1 kanal (mono)

en: 2 Channels (Stereo)
hr: 2 kanala (stereo)

en: %d Channels
hr: %d kanala

en: Encoding:
hr: Kodiranje:

en: Byte order:
hr: Poredak bajtova:

en: Channels:
hr: Kanali:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
hr: Početni otklon:

en: bytes
hr: B

en: Amount to import:
hr: Količina za uvoz:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
hr: Uzorkovna brzina:

en: &Import
hr: &Uvezi

en: Pasted text from the clipboard
hr: Tekst zalijepljen iz međuspremnika

en: Pasted from the clipboard
hr: Zaplijepljeno iz međuspremnika

en: Nothing to undo
hr: Ništa za vratiti

en: Nothing to redo
hr: Ništa za poništiti

en: Cut to the clipboard
hr: Izreži u međuspremnik

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
hr: Izbrisanih %.2f sekunda u t=%.2f

en: Duplicated
hr: Udvostručeno

en: Duplicate
hr: Udvostruči

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
hr: Razdvojeno i izbrisano %.2f sekunda pri t=%.2f

en: Split Delete
hr: Razdvoji i izbriši

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
hr: Stišane izabrane snimke za %.2f sekunda pri %.2f

[ctx: command]
note: i18n-hint: verb
en: Silence
hr: Tišina

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
hr: Obreži izabrane snimke od %.2f sekunda do %.2f sekunda

en: Trim Audio
hr: Obreži zvuk

en: Split
hr: Razdvoji

en: Split to new track
hr: Razdvoji u novi zapis

en: Split New
hr: Razdvoji novo

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
hr: Spojen %.2f sekunda pri t=%.2f

en: Join
hr: Spoji

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
hr: Otrgnut %.2f sekunda pri t=%.2f

en: Detach
hr: Otrgni

en: &Edit
hr: &Uredi

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
hr: I&zreži

en: &Delete
hr: &Izbriši

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
hr: &Kopiraj

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
hr: &Zalijepi

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
hr: &Udvostruči

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
hr: &Stišaj zvuk

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
hr: &Obreži zvuk

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
hr: Ra&zdvoji

en: Split Ne&w
hr: Ra&zdvoji novo

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
hr: Spo&ji

en: Detac&h at Silences
hr: Razdvo&ji kod tišina

note: i18n-hint: filename containing exported text from label tracks
en: labels.txt
hr: oznake.txt

en: There are no label tracks to export.
hr: Ne postoje zapisi oznaka za izvoz.

en: Imported labels from '%s'
hr: Uvezene oznake iz '%s'

en: Import Labels
hr: Uvezi oznake

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
hr: Otvori nedavne

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
hr: Nedavne &datoteke

en: &Save Project
hr: &Spremi projekt

en: Save Project &As...
hr: Spremi projekt &kao...

en: Export &Labels...
hr: Izvezi &oznake...

en: &Audio...
hr: &Zvuk...

en: &Labels...
hr: &Oznake...

en: &Raw Data...
hr: &Sirovi podatci...

en: Audio Device Info
hr: Podatci o zvučnom uređaju

en: Au&dio Device Info...
hr: Po&datci o zvučnom uređaju...

en: Added label
hr: Oznaka dodana

en: Paste Text to New Label
hr: Zalijepi tekst u novu oznaku

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
hr: Izrezana označena područja u međuspremnik

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
hr: Izreži označeni zvuk

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
hr: Izbrisano označeno zvučno područje

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
hr: Izbrisan označen zvuk

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
hr: Razdvoji i izbriši označena zvučna područja

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
hr: Razdvoji i izbriši označen zvuk

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
hr: Stišana označena područja utišanja

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
hr: Stišati označena područja utišanja

en: Copied labeled audio regions to clipboard
hr: Označena zvučna područja kopirana su u međuspremnik

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
hr: Kopiraj označen zvuk

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
hr: Razdvojena označena područja

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
hr: Razdvojiti označena područja

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
hr: Spojena označena područja

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
hr: Spojiti označena područja

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
hr: Otrgnuta označena područja

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
hr: Otrgnuti označen zvuk

en: Created new label track
hr: Napravljen novi oznakovni zapis

en: New Track
hr: Novi zapis

en: Paste Te&xt to New Label
hr: Zalijepi &tekst u novu oznaku

en: La&beled Audio
hr: &Označen zvuk

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
hr: I&zreži

en: Silence &Audio
hr: &Stišaj zvuk

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
hr: Ko&piraj

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
hr: &Razdvoji

en: &Label Track
hr: &Oznakovni zapis

en: Effe&ct
hr: U&činak

en: Repeat Last Effect
hr: Ponovi zadnji učinak

en: &Analyze
hr: &Prouči

en: &Run Benchmark...
hr: &Pokreni pokus brzine...

en: Set Left Selection Boundary
hr: Postavi lijevu granicu izbora

en: Set Right Selection Boundary
hr: Postavi desnu granicu izbora

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
hr: Iza&beri

en: &All
hr: &Sve

en: &None
hr: &Ništa

en: &Tracks
hr: &Zapisi

en: In All &Tracks
hr: Na sve &zapise

en: &Left at Playback Position
hr: &Lijevo od mjesta sviranja

en: &Right at Playback Position
hr: &Desno od mjesta sviranja

en: Track &Start to Cursor
hr: Od &početka zapisa do okomice

en: Cursor to Track &End
hr: Od &okomice do kraja zapisa

en: &Toolbars
hr: &Alatne trake

en: Mix
hr: Smiješaj

en: Rendered all audio in track '%s'
hr: Sav zvuk u zapisu '%s' je renderiran

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
hr: Renderiraj

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
hr: U novi stereo zapis smiješano je i renderirano %d zapisa

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
hr: U novi mono zapis smiješano je i renderirano %d zapisa

en: Synchronize MIDI with Audio
hr: Sinkroniziraj MIDI sa zvukom

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
hr: Sinkronizacija zvučnih i zapisa MIDI

en: Adjusted gain
hr: Prilagođeno pojačanje

en: Gain
hr: Pojačanje

en: Adjusted Pan
hr: Prilagođeni nagib

en: The entered value is invalid
hr: Unesena vrijednost nije valjana

en: Resampling track %d
hr: Preuzorkovanje zapisa %d

en: Resampled audio track(s)
hr: Preuzorkovani zvučni zapisi

en: Resample Track
hr: Preuzorkuj zapis

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
hr: Poravnanje obavljeno: Midi od %.2f do %.2f s, zvuk od %.2f do %.2f s.

en: Sync MIDI with Audio
hr: Sinkroniziraj MIDI sa zvukom

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
hr: Pogrješka u poravnanju: unos prekratak: MIDI od %.2f do %.2f s, zvuk od %.2f do %.2f s.

en: Internal error reported by alignment process.
hr: Postupak poravnanja javio je unutarnju pogrješku.

en: Tracks sorted by time
hr: Zapisi razvrstani po vremenu

en: Sort by Time
hr: Razvrstaj po vremenu

en: Tracks sorted by name
hr: Zapisi razvrstani po imenu

en: Sort by Name
hr: Razvrstaj po imenu

en: Can't delete track with active audio
hr: Zapisi s aktivnim zvukom ne mogu se izbrisati

en: Add &New
hr: Dodaj &novi

en: Mi&x and Render
hr: &Smiješaj i renderiraj

en: &Resample...
hr: &Preuzorkuj...

en: Remo&ve Tracks
hr: &Izbriši sve zapise

en: &Mute All Tracks
hr: &Unijemi sve zapise

en: &Unmute All Tracks
hr: &Odnijemi sve zapise

en: &Align Tracks
hr: &Poravnaj zapise

en: &Align End to End
hr: Poravnaj kraj zapisa s &krajem izbora

en: S&ort Tracks
hr: &Razvrstaj zapise

en: &Pause
hr: &Zastani

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
hr: &Snimi

en: R&escan Audio Devices
hr: &Opet potraži zvučne uređaje

en: T&ransport
hr: &Upravljanje

en: &View
hr: &Prikaz

en: Zoom &In
hr: Pove&ćaj

en: Zoom &Normal
hr: &Obična veličina

en: Zoom &Out
hr: Uma&nji

en: &Zoom to Selection
hr: &Povećaj na izbor

en: &Collapse All Tracks
hr: &Stisni sve zapise

en: Batch
hr: Svežanj

en: Behaviors
hr: Ponašanje

en: &Don't apply effects in batch mode
hr: &Ne primjenjuj učinke u svežnju

en: Using:
hr: U uporabi:

en: Playback
hr: Sviranje

[ctx: preference]
note: i18n-hint: modifier as in "Recording preferences", not progressive verb
en: Recording
hr: Snimanje

en: Default Sample &Format:
hr: Zadan &uzorkovni format:

en: Latency
hr: Latencija

en: No audio interfaces
hr: Nema zvučnih sučelja

en: No devices found
hr: Nema uređaja

en: 1 (Mono)
hr: 1 (mono)

en: 2 (Stereo)
hr: 2 (stereo)

en: Device
hr: Za uređaje

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
hr: Mape

en: Temporary files directory
hr: Mapa privremenih datoteka

en: unavailable - above location doesn't exist
hr: nedostupno - to mjesto ne postoji

en: Directory %s is not writable
hr: U mapi %s zapisivanje nije dopušteno

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
hr: Promjene privremene mape primjenit će se tek pri sljedećem pogonu Audacityja

en: Temp Directory Update
hr: Osvježenje privremene mape

en: Effects
hr: Učinci

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
hr: Prošireni uvoz

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
hr: Pokušajte uporabiti filtar u prozoru 'Otvori datoteku'

en: Rules to choose import filters
hr: Pravila za izbor uvoznih filtara

en: File extensions
hr: Nastavak imena datoteke

en: Mime-types
hr: Vrste Mimea

en: Importer order
hr: Poredak uvoza

en: Move rule &up
hr: Pomakni pravilo go&re

en: Move rule &down
hr: Pomakni pravilo do&lje

en: Move f&ilter up
hr: Pomakni f&iltar gore

en: Move &filter down
hr: Pomakni &filtar dolje

en: &Add new rule
hr: &Dodaj novo pravilo

en: De&lete selected rule
hr: I&zbriši izabrano pravilo

en: Unused filters:
hr: Neuporabljeni filtri:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
hr: U stavkama postoje određeni znaci (razmaci, novi red, tab, linefeed) koji bi mogli dovesti do neuspješnoga pridruživanja. Jedino ako ste sigurni što radite, preporučamo da uklonite razmake. Želite li da ih Audacity ukloni za Vas?

en: Spaces detected
hr: Uočeni razmaci

en: Do you really want to delete selected rule?
hr: Zbilja želite izbrisati izabrano pravilo?

en: Rule deletion confirmation
hr: Potvrda brisanja pravila

en: Display
hr: Prikaz

en: &Language:
hr: &Jezik:

en: &Beep on completion of longer activities
hr: &Zapišti kad završiš s većim zadaćama

en: Import / Export
hr: Uvozi/Izvozi

en: Keyboard preferences currently unavailable.
hr: Prilagodba tipkovnice trenutačno je nedostupna.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
hr: Za promjenu tipkovnih prečaca otvorite novi projekt.

en: Key Bindings
hr: Tipkovni prečaci

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
hr: Napomena: stiskanje Cmd+Q gasi program. Sve druge tipke su valjane.

en: &Import...
hr: &Uvezi...

en: &Defaults
hr: &Predzadano

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
hr: Izaberi datoteku XML s Audacityjevim tipkovnim prečacima...

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
hr: Pogrješka pri uvozu tipkovnih prečaca

en: Loaded %d keyboard shortcuts
hr: Učitano %d tipkovnih prečaca

en: Loading Keyboard Shortcuts
hr: Učitavanje tipkovnih prečaca

en: Export Keyboard Shortcuts As:
hr: Izvezi tipkovne prečace kao:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
hr: Pogrješka pri izvozu tipkovnih prečaca

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
hr: Uređaji MIDI

en: No MIDI interfaces
hr: Nema sučelja MIDI

en: Using: PortMidi
hr: U uporabi: PortMidi

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
hr: Latencija sintetizatora MIDI mora biti cijeli broj

note: i18n-hint: Modules are optional extensions to Audacity that add NEW features.
en: Modules
hr: Moduli

en: Effects Preview
hr: Pretposlušaj učinke

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
hr: Pretposlušanje izrezanoga

en: Seek Time when playing
hr: Pogledi usred sviranja

en: &Short period:
hr: &Kratak skok:

en: Lo&ng period:
hr: &Dugi skok:

en: Audacity Preferences
hr: Postavke Audacityja

en: Real-time Conversion
hr: Pretvorba uživo

en: Sample Rate Con&verter:
hr: &Pretvornik uzorkovne brzine:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: &Dither:
hr: &Treptaj:

en: High-quality Conversion
hr: Visokokvalitetna pretvorba

en: Sample Rate Conver&ter:
hr: Pretvornik &uzorkovne brzine:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
hr: T&reptaj:

en: Sound Activated Recording
hr: Podraženo snimanje

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
hr: Ciljni vršak:

en: Within:
hr: Unutar:

en: Analysis Time:
hr: Vrijeme analize:

en: milliseconds (time of one analysis)
hr: milisekunda (vrijeme jedne analize)

en: Number of consecutive analysis:
hr: Broj uzastopnih analiza:

en: 0 means endless
hr: 0 znači beskonačno

en: Spectrograms
hr: Spektrogrami

en: Scale
hr: Ravnalo

en: &Gain (dB):
hr: &Pojačanje (dB):

en: &Range (dB):
hr: &Opseg (dB):

en: 8 - most wideband
hr: 8 - najšire

en: 32768 - most narrowband
hr: 32768 - najuže

en: Show a grid along the &Y-axis
hr: Prikaži mrežu uzduž osi &Y

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
hr: Nađi note FFT

en: Minimum Amplitude (dB):
hr: Najmanja amplituda (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
hr: Najveći broj nota (1..128):

en: &Find Notes
hr: &Nađi note

en: &Quantize Notes
hr: &Kvantiziraj note

en: The maximum frequency must be an integer
hr: Najveća frekvencija mora biti cijeli broj

en: The minimum frequency must be an integer
hr: Najmanja frekvencija mora biti cijeli broj

en: The gain must be an integer
hr: Pojačanje mora biti cijeli broj

en: The range must be a positive integer
hr: Opseg mora biti pozitivan cijeli broj

en: The frequency gain must be an integer
hr: Pojačanje frekvencije mora biti cijeli broj

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
hr: Najmanja amplituda (dB) mora biti cijeli broj

en: The maximum number of notes must be an integer
hr: Najveći broj nota mora biti cijeli broj

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
hr: Najveći broj nota mora biti cijeli broj u opsegu 1-128

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
hr: Tema

en: Info
hr: Podatci

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
hr: Spremanje i učitavanje zasebnih datoteka tema izvodi se rabeći zasebne datoteke za svaku sliku,
    ali je inače ista stvar.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
hr: Predspremnik teme - Slike i boje

en: Save Theme Cache
hr: Spremi predspremnik teme

en: Load Theme Cache
hr: Učitaj predspremnik teme

en: Individual Theme Files
hr: Zasebne datoteke tema

en: Save Files
hr: Spremi datoteke

en: Load Files
hr: Učitaj datoteke

en: Editing a clip can &move other clips
hr: Uređivanje &snimke može pomaknuti druge snimke

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
hr: Naredba "Promijeni žarišni zapis" &kruži kroz zapise

en: Solo &Button:
hr: Gum&b Solo:

en: Waveform
hr: Valni oblik

en: Spectrogram
hr: Spektrogram

en: Transport
hr: Za gibanje

en: Pause
hr: Zastani

en: Play
hr: Sviraj

en: Skip to Start
hr: Skoči na početak

en: Skip to End
hr: Skoči na kraj

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
hr: Traka za &gibanje

en: Audio Host
hr: Zvučni poslužnik

en: Select Audio Host
hr: Izaberite zvučni poslužnik

en: Device information is not available.
hr: Podatci uređaja nisu dostupni.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
hr: Traka za &uređaje

en: Zoom In
hr: Povećaj

en: Zoom Out
hr: Umanji

en: Trim audio outside selection
hr: Obreži zvuk izvan izbora

en: Silence audio selection
hr: Izbor tišine

en: Sync-Lock Tracks
hr: Vremenski zaključaj zapise

en: Edit
hr: Za uređivanje

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
hr: Trake za &uređivanje

en: Record Meter
hr: Mjerilo snimljenoga

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
hr: Mjerilo-Snimanje

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
hr: Mjerilo-Sviraj

note: i18n-hint noun
en: Length
hr: Dužina:

note: i18n-hint noun
en: Center
hr: središte

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
hr: Traka za &navođenje

en: ToolDock
hr: Sidrište

en: Tools
hr: S pomagalima

en: Selection Tool
hr: Biralo

en: Envelope Tool
hr: Omatalo

en: Draw Tool
hr: Crtalo

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
hr: Traka s &pomagalima

en: Play at selected speed
hr: Sviraj pri izabranoj brzini

en: Playback Speed
hr: Brzina sviranja

en: Modified Label
hr: Promijenjena oznaka

en: Label Edit
hr: Uredi oznaku

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
hr: Font oznake zapisa

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
hr: Ime fonta

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
hr: Veličina fonta

en: Edited labels
hr: Uređene oznake

en: Up &Octave
hr: Povisi za &oktavu

en: Down Octa&ve
hr: Snizi za o&ktavu

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
hr: Kliknite za okomito povećanje, shift-kliknite za umanjenje. Vucite kako biste odredili područja povećanja.

en: Shift-Left-Click
hr: SHIFT + lijevi klik

en: Click and drag to stretch selected region.
hr: Kliknite i povucite za rastezanje izabranoga područja.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
hr: Rastegni zapis nota (MIDI)

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
hr: Rastegni

en: Expanded Cut Line
hr: Crta reza raširena

en: Expand
hr: Raširi

en: Removed Cut Line
hr: Crta reza uklonjena

en: Click and drag to edit the samples
hr: Kliknite i povucite za uređivanje uzoraka

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
hr: Za uporabu Crtanja, povećavajte prikaz dok se ne mogu razaznati zasebni uzorci.

en: Sample Edit
hr: Uređivanje uzoraka

en: &Spectrogram
hr: &Spektrogram

note: i18n-hint: The strings name a track and a format
en: Changed '%s' to %s
hr: Promijenjeno: '%s' u %s

en: Format Change
hr: Promjena formata

en: &Other...
hr: &Drugo...

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
hr: Promijenjen: '%s' u %s Hz

en: Rate Change
hr: Promjena brzine

en: Set Rate
hr: Postavi brzinu

en: Ma&ke Stereo Track
hr: Napravi stereo za&pis

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
hr: Stereo snimka '%s' napravljena.

en: Make Stereo
hr: Napravi stereo

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
hr: Razdvoji stereo zapis '%s'

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
hr: Razdvoji stereo zapis u mono '%s'

en: Created new audio track
hr: Napravljen novi zapis

en: Created new stereo audio track
hr: Napravljen stereo zapis

en: &Stereo Track
hr: &Stereo zapis

en: Wa&veform
hr: &Valni oblik

en: Set range to '%ld' - '%ld'
hr: Postavi opseg na '%ld' - '%ld'

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
hr: Postavi opseg

en: Set time track display to linear
hr: Postavi prikaz zapisa vremena: linearni

en: Set Display
hr: Postavi prikaz

en: Set time track display to logarithmic
hr: Postavi prikaz zapisa vremena: logaritamski

en: Set time track interpolation to linear
hr: Postavi interpolaciju zapisa vremena: linearna

en: Set Interpolation
hr: Postavi interpolaciju:

en: Set time track interpolation to logarithmic
hr: Postavi interpolaciju zapisa vremena: logaritamska

en: Logarithmic &Interpolation
hr: Logaritamska &interpolacija

en: Created new time track
hr: Napravljen novi vremenski zapis

en: &Time Track
hr: &Vremenski zapis

en: Move Track &Down
hr: Pomakni zapis do&lje

en: Renamed '%s' to '%s'
hr: Preimenovano '%s' u '%s'

en: Name Change
hr: Promjena imena

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
hr: Kliknite i povucite za uređivanje omotnice

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
hr: Prilagođena omotnica.

en: Click and drag to move left selection boundary.
hr: Kliknite i povucite za micanje lijeve granice izbora.

en: Click and drag to move right selection boundary.
hr: Kliknite i povucite za micanje desne granice izbora.

en: Click and drag to select audio
hr: Kliknite i povucite za stvaranje područja izbora

en: Click and drag to move a track in time
hr: Kliknite i povucite za pomicanje zapisa u vremenu

en: Move Track
hr: Premjesti zapis

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
hr: Klik za povećanje, shift-klik za umanjenje

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
hr: Povlaka za povećanje područja, desni klik za umanjenje

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
hr: Lijevo = povećava, Desno = umanjuje, Sredina = obično

en: Don't show this again at start up
hr: Više ne prikazuj

[ctx: update dialog]
en: &Skip
hr: &Preskoči

en: Press
hr: Pritisnite

en: Button
hr: Gumb

note: i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in the Pan slider i18n-hint: One-letter abbreviation for Right, in VU Meter
en: R
hr: D

en: &Clear
hr: Po&čisti

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
hr: Držak

en: Empty
hr: Prazno

note: i18n-hint: Noun (the meter is used for playback or record level monitoring)
en: Meter
hr: S mjerilima

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
hr: Više osvježenja - češće promjene na mjerilu.
    Više od 30 moglo bi otežati rad na sporijim računalima.

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
hr: Broj osvježenja u sekundi (1-100):

en: (Use context menu to change format.)
hr: (Kontekstni izbornik nudi druge formate.)

en: Don't show this warning again
hr: Više ne podsjećaj

en: -Infinity
hr: -beskonačnost

en: Frequency (Hz)
hr: Frekvencija (Hz)

en: Delay
hr: Odgoda

en: Gate
hr: Vrata

en: Triangle
hr: Trokutni
