audacity 3.7.8 - en to nl translation catalogue (4091 entries)

en: This plugin could not be loaded.
    It may have been deleted.
nl: Deze plugin kon niet worden geladen.
    Mogelijk is hij verwijderd.

en: Plugin Error
nl: Plugin-fout

en: Applied effect: %s
nl: Effect toegepast: %s

note: i18n-hint: %s will be the name of the effect which will be * repeated if this menu item is chosen
en: Repeat %s
nl: Herhalen %s

en: Stream is active ... unable to gather information.
nl: Stream is actief ... niet in staat om informatie te verzamelen.

en: Default recording device number: %d
nl: Nummer van standaard opname-apparaat: %d

en: Default playback device number: %d
nl: Nummer van standaard afspeelapparaat: %d

en: No devices found
nl: Geen apparaten gevonden

en: Device info unavailable for: %d
nl: Apparaatinfo niet beschikbaar voor %d

en: Device ID: %d
nl: Apparaat-ID: %d

en: Device name: %s
nl: Naam apparaat: %s

en: Host name: %s
nl: Host-naam: %s

en: Recording channels: %d
nl: Opnamekanalen: %d

en: Playback channels: %d
nl: Afspeelkanalen: %d

en: Low Recording Latency: %g
nl: Lage opnamevertraging: %g

en: Low Playback Latency: %g
nl: Lage afspeelvertraging: %g

en: High Recording Latency: %g
nl: Hoge opnamevertraging: %g

en: High Playback Latency: %g
nl: Hoge afspeelvertraging: %g

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Playback Rates:
nl: Ondersteunde afspeelsnelheden:

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supported Capture Rates:
nl: Ondersteunde opnamesnelheden:

en: Selected recording device: %d - %s
nl: Geselecteerd opnameapparaat: %d - %s

en: No recording device found for '%s'.
nl: Geen opnameapparaat gevonden voor '%s'.

en: Selected playback device: %d - %s
nl: Geselecteerd afspeelapparaat: %d - %s

en: No playback device found for '%s'.
nl: Geen afspeelapparaat gevonden voor '%s'.

en: Supported Rates:
nl: Ondersteunde rates:

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
nl: Kan gemeenschappelijke samplerates niet controleren zonder beide apparaten.

en: Received %d while opening devices
nl: %d ontvangen bij openen van apparaten

en: Unable to open Portmixer
nl: Niet in staat om Portmixer te openen

en: Available mixers:
nl: Beschikbare mixers:

en: Available recording sources:
nl: Beschikbare opnamebronnen:

en: Available playback volumes:
nl: Beschikbare afspeelvolumes:

en: Recording volume is emulated
nl: Opnamevolume is geëmuleerd

en: Recording volume is native
nl: Opnamevolume is ingebouwd

en: Could not find any audio devices.
nl: Kon geen enkel audioapparaat ontdekken.

en: You will not be able to play or record audio.
nl: U zult geen audio kunnen opnemen of afspelen.

en: Error: %s
nl: Fout: %s

en: Error Initializing Audio
nl: Fout bij het initialiseren van audio

en: Audacity Audio
nl: Audacity-audio

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
nl: Fout bij openen van opname-apparaat.
    Foutcode: %s

en: Error
nl: Fout

en: Out of memory!
nl: Te weinig geheugen!

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
nl: Automatische opnameniveau-wijziging gestopt. Onmogelijk om het nog meer te optimaliseren. Nog steeds te hoog.

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
nl: Automatische opnameniveau-wijziging verlaagde het volume naar %f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
nl: Automatische opnameniveau-wijziging gestopt. Onmogelijk om het nog meer te optimaliseren. Nog steeds te laag.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
nl: Automatische opnameniveau-wijziging verhoogde het volume naar %.2f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
nl: Automatische opnameniveau-wijziging gestopt. Het totale aantal analyses werd overschreden zonder een acceptabel volume te vinden. Nog steeds te hoog.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
nl: Automatische opnameniveau-wijziging gestopt. Het totale aantal analyses werd overschreden zonder een acceptabel volume te vinden. Nog steeds te laag.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
nl: Automatische opnameniveau-wijziging gestopt. %.2f lijkt een acceptabele waarde te zijn.

en: Failed to encode preset from "%s"
nl: Coderen van voorinstelling van "%s" mislukt

en: Unable to store preset in config file
nl: Niet in staat om voorinstelling op te slaan in configuratiebestand

note: i18n-hint: Can mean "not available," "not applicable," "no answer" i18n-hint: n/a is an English abbreviation meaning "not applicable".
en: n/a
nl: n/b

en: Couldn't open "%s"
nl: Kon "%s" niet openen

en: Failed to write XML preset to "%s"
nl: Schrijven van XML-voorinstelling naar "%s" mislukt

en: Unable to read the preset from "%s"
nl: Niet in staat om de voorinstelling te lezen van "%s"

note: i18n-hint: Audio Unit is the name of an Apple audio software protocol
en: Audio Unit Effects
nl: Audio Unit-effecten

en: The Audacity Team
nl: Het Audacity-team

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
nl: Voorziet ondersteuning voor Audio Unit Effects in Audacity

en: Could not find component
nl: Kon component niet terugvinden

en: Could not initialize component
nl: Kon component niet initialiseren

en: Failed to decode "%s" preset
nl: Decoderen van voorinstelling "%s" mislukt

en: Failed to convert "%s" preset to internal format
nl: Converteren van voorinstelling "%s" naar intern formaat mislukt

en: Failed to create property list for "%s" preset
nl: Aanmaken van property-lijst voor voorinstelling "%s" mislukt

en: Failed to set class info for "%s" preset
nl: Instellen van class info voor voorinstelling "%s" mislukt

en: Failed to set preset name
nl: Naam instellen van voorinstelling mislukt

en: Failed to retrieve preset content
nl: Ophalen van inhoud van voorinstelling mislukt

en: Failed to convert property list to XML data
nl: Converteren van property-lijst naar XML-data mislukt

en: XML data is empty after conversion
nl: XML-data is leeg na conversie

en: Message
nl: Bericht

en: Amplify
nl: Versterken

en: Auto Duck
nl: Automatisch dempen

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
nl: Vermindert het volume van een of meerdere tracks wanneer het volume van een opgegeven "bedienings"track een bepaald niveau bereikt

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
nl: U heeft een track geselecteerd die geen audio bevat. ‘Automatisch dempen’ kan alleen van audiotracks gebruik maken.

note: i18n-hint: Auto duck is the name of an effect that 'ducks' (reduces the volume) of the audio automatically when there is sound on another track.  Not as in 'Donald-Duck'!
en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
nl: ‘Automatisch dempen’ heeft een tweede audiotrack nodig die onder de geselecteerde track(s) geplaatst moet worden.

en: Rendering Control-Track Time-Stretched Audio
nl: Tijd-uitgerekte audio van bedieningstrack renderen

en: Bass and Treble
nl: Bass en treble

en: Simple tone control effect
nl: Simpel toonregelingseffect

en: Change Pitch
nl: Toonhoogte wijzigen

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
nl: Wijzigt de toonhoogte van een track zonder zijn tempo te wijzigen

en: High Quality Pitch Change
nl: Hoge kwaliteit toonhoogte-wijziging

en: Change Speed and Pitch
nl: Snelheid en toonhoogte veranderen

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
nl: Wijzigt de snelheid van een track, ook de toonhoogte wijzigend

en: Change Tempo
nl: Tempo wijzigen

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
nl: Wijzigt het tempo van een selectie zonder zijn toonhoogte te wijzigen

en: High Quality Tempo Change
nl: Hoge kwaliteit tempowijziging

en: Click Removal
nl: Klik-verwijdering

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
nl: Tikverwijdering werd ontwikkeld om tikken in audiotracks te verwijderen

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
nl: Algoritme heeft geen effect op deze audio. Niets gewijzigd.

en: Selection must be larger than %d samples.
nl: Selectie moet groter zijn dan %d samples.

en: You can only measure one track at a time.
nl: U kunt slechts een track tegelijk meten.

en: Please select an audio track.
nl: Selecteer een audiotrack.

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
nl: Ongeldige audioselectie.
    Verzeker u ervan dat audio geselecteerd is.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
nl: Niets om te meten.
    Gelieve een sectie van een track te selecteren.

en: Hard Clipping
nl: Harde clipping

en: Soft Clipping
nl: Zachte clipping

en: Soft Overdrive
nl: Zachte overdrive

en: Medium Overdrive
nl: Middelmatige overdrive

en: Hard Overdrive
nl: Harde overdrive

en: Cubic Curve (odd harmonics)
nl: Kubische curve (oneven harmonischen)

en: Even Harmonics
nl: Even harmonischen

en: Expand and Compress
nl: Expanderen en comprimeren

en: Rectifier Distortion
nl: Rectifier-vervorming

en: Hard Limiter 1413
nl: Hard limiter 1413

en: Fuzz Box
nl: Fuzz box

en: Light Crunch Overdrive
nl: Lichte crunch-overdrive

en: Heavy Overdrive
nl: Harde overdrive

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
nl: 3de harmonische (perfecte vijfde)

en: Valve Overdrive
nl: Valve-overdrive

en: 2nd Harmonic (Octave)
nl: 2de harmonische (octaaf)

en: Gated Expansion Distortion
nl: Gated expansion-vervorming

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
nl: Nivelleren, licht, -70 dB noise floor

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
nl: Nivelleren, gemiddeld, -70 dB noise floor

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
nl: Nivelleren, zwaar, -70 dB noise floor

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
nl: Nivelleren, zwaarder, -70 dB noise floor

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
nl: Nivelleren, zwaarst, -70 dB noise floor

en: Half-wave Rectifier
nl: Halve-golf-rectifier

en: Full-wave Rectifier
nl: Volledige-golf-rectifier

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
nl: Volledige-golf-rectifier (DC-geblokkeerd)

en: Percussion Limiter
nl: Percussie-limiter

en: Distortion
nl: Vervorming

en: Waveshaping distortion effect
nl: Waveshaping-vervormingseffect

en: DTMF Tones
nl: DTMF-tonen

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
nl: Genereert dual-tone multi-frequency (DTMF) tonen zoals die geproduceerd door het toetsenbord op telefoons

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
nl: DTMF-sequentie is leeg.
    Controleer ALLE instellingen voor dit effect.

en: Repeats the selected audio again and again
nl: Blijft de geselecteerde audio herhalen

en: Requested value exceeds memory capacity.
nl: Gevraagde waarde overschrijdt geheugencapaciteit.

en: Equalization
nl: Equalizer

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
nl: Wijzigt het volumeniveau van bepaalde frequenties

en: 100Hz Rumble
nl: 100 Hz donder

en: AM Radio
nl: AM-radio

en: Bass Boost
nl: Bassen versterken

en: Bass Cut
nl: Bassen afsnijden

en: Low rolloff for speech
nl: Lage roloff voor spraak

en: Telephone
nl: Telefoon

en: Treble Boost
nl: Treble-versterking

en: Treble Cut
nl: Treble afsnijden

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
nl: Om equalisatie toe te passen moeten alle geselecteerde tracks dezelfde samplerate hebben.

en: Track sample rate is too low for this effect.
nl: Samplerate van track is te laag voor dit effect.

note: i18n-hint: name of the 'unnamed' custom curve
en: unnamed
nl: naamloos

note: i18n-hint: EQ stands for 'Equalization'.
en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
nl: Fout bij laden van EQ-curves van bestand:
    %s
    Foutmelding:
    %s

en: Error Saving Equalization Curves
nl: Fout bij opslaan van toonregelingscurves

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
nl: Gevraagde curve niet teruggevonden, 'naamloos' wordt gebruikt

en: Cosine
nl: Cosinus

en: Cubic
nl: Kubisch

en: Fade In
nl: Fade-in

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
nl: Past een lineaire fade-in toe op de geselecteerde audio

en: Fade Out
nl: Fade-out

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
nl: Past een lineaire fade-out toe op de geselecteerde audio

en: Find Clipping
nl: Oversturing opsporen

en: Creates labels where clipping is detected
nl: Maakt labels aan waar clipping gedetecteerd wordt

en: Clipping
nl: Oversturing

[ctx: find clipping]
note: i18n-hint: Two numbers are substituted; the second is the size of a set, the first is the size of a subset, and not understood as an ordinal (i.e., not meaning "first", or "second", etc.)
en: %lld of %lld
nl: %lld van %lld

en: There is not enough room available to generate the audio
nl: Er is niet genoeg ruimte beschikbaar om de audio te genereren

en: Invert
nl: Inverteren

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
nl: Draait de audiosamples om, hun polariteit omkerend

en: Legacy Compressor
nl: Oude compressor

en: Compresses the dynamic range of audio
nl: Comprimeert het dynamische bereik van audio

en: Loudness Normalization
nl: Loudness-normalisatie

en: Sets the loudness of one or more tracks
nl: Stelt de loudness in van een of meerdere tracks

en: Normalizing Loudness...
nl: Loudness normaliseren...

en: Analyzing: %s
nl: Analyseren: %s

en: Processing: %s
nl: Verwerken: %s

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "white noise" having a uniform spectrum
en: White
nl: Wit

[ctx: noise]
note: i18n-hint: not a color, but "pink noise" having a spectrum with more power in low frequencies
en: Pink
nl: Roze

[ctx: noise]
note: i18n-hint: a kind of noise spectrum also known as "red" or "brown"
en: Brownian
nl: Bruin

en: Noise
nl: Ruis

en: Generates one of three different types of noise
nl: Genereert een van drie verschillende types ruis

en: Median
nl: Mediaan

en: Second greatest
nl: Tweede grootste

en: Old
nl: Oud

en: Noise Reduction
nl: Ruisonderdrukking

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
nl: Verwijdert achtergrondruis zoals ventilators, bandruis of gezoem

en: Steps per block are too few for the window types.
nl: Aantal stappen per blok is te klein voor de venstertypes.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
nl: Aantal stappen per blok kan de venstergrootte niet overschrijden.

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
nl: Mediaan-methode is niet geïmplementeerd voor meer dan vier stappen per venster.

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
nl: U moet dezelfde venstergrootte opgeven voor stap 1 en 2.

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
nl: Waarschuwing: venstertypes zijn niet hetzelfde als voor profiling.

en: All noise profile data must have the same sample rate.
nl: Alle ruisprofieldata moet dezelfde samplerate hebben.

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
nl: De samplerate van het ruisprofiel moet overeenkomen met die van het te verwerken geluid.

en: Selected noise profile is too short.
nl: Geselecteerd geluidsprofiel is te kort.

en: Normalize
nl: Normaliseren

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
nl: Stelt de piek-amplitude in van een of meerdere tracks

en: Removing DC offset and Normalizing...
nl: DC-offset verwijderen en normaliseren...

en: Removing DC offset...
nl: DC offset verwijderen...

en: Normalizing without removing DC offset...
nl: Normaliseren zonder DC-offset te verwijderen...

en: Not doing anything...
nl: Niets aan het doen...

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
nl: Analyseren van eerste track van stereo-paar: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
nl: Analyseren van tweede track van stereo-paar: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
nl: Stereokanalen onafhankelijk verwerken: %s

en: Processing first track of stereo pair: %s
nl: Verwerken van eerste track van stereo-paar: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
nl: Verwerken van tweede track van stereo-paar: %s

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
nl: Paulstretch is alleen voor een extreme tijdrek of "stasis"-effect

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
nl: Audioselectie te kort voor voorbeeld.
    
    Probeer de audioselectie te vergroten tot ten minste %.1f seconden of de 'tijdresolutie' te verminderen naar minder dan %.1f seconden.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
nl: Niet in staat om een voorbeeld weer te geven.
    
    Voor de huidige audioselectie is de maximale 'tijdresolutie' %.1f seconden.

note: i18n-hint: 'Time Resolution' is the name of a control in the Paulstretch effect.
en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
nl: De 'tijdresolutie' is te lang voor de selectie.
    
    Probeer de audioselectie te vergroten tot ten minste %.1f seconden 
    of de 'tijdresolutie' te verminderen naar minder dan %.1f seconden.

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
nl: Combineert signalen waarvan de fase verschoven is met het originele signaal

en: To plot the spectrum, all selected tracks must have the same sample rate.
nl: Om het spectrum te tekenen moeten alle tracks dezelfde samplerate hebben.

en: Audio could not be analyzed. This may be due to a stretched or pitch-shifted clip.
    Try resetting any stretched clips, or mixing and rendering the tracks before analyzing
nl: Audio kon niet worden geanalyseerd. Dit kan komen door een clip die uitgerekt is of waarvan de toonhoogte gewijzigd is.
    Probeer uitgerekte clips te resetten of de tracks te mixen en renderen voordat u ze analyseert.

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
nl: Er was teveel audio geselecteerd.  Alleen de eerste %.1f seconden audio worden geanalyseerd.

en: Repair
nl: Repareren

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
nl: Stelt de piek-amplitude in van een of meerdere tracks

en: The Repair effect cannot be applied within stretched or shrunk clips
nl: Het repareren-effect kan niet worden toegepast binnen uitgrerekte of gekrompen clips

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
nl: ‘Repareren’ is bedoeld voor zeer korte stukjes beschadigde audio (maximaal 128 samples).
    
    Zoom in en selecteer een fractie van een seconde om te repareren.

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
nl: Hestellen werkt door geluidsdata te gebruiken van buiten het selectiegebied.
    
    Gelieve een gebied te kiezen waaraan audio minstens aan één kant grenst.
    
    Hoe meer omringend geluid, hoe beter het werkt.

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Repeats the selection the specified number of times
nl: Herhaalt de selectie een opgegeven aantal keer

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal I
nl: Stem I

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Vocal II
nl: Stem II

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Bathroom
nl: Badkamer

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Bright
nl: Kleine kamer helder

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Small Room Dark
nl: Kleine kamer donker

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Medium Room
nl: Medium kamer

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Large Room
nl: Grote kamer

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Church Hall
nl: Kerkhal

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset
en: Cathedral
nl: Kathedraal

en: Reverb
nl: Galm

en: Adds ambience or a "hall effect"
nl: Voegt omgeving of een "hall-effect" toe

en: Reverse
nl: Omkeren

en: Reverses the selected audio
nl: Keert de geselecteerde audio om

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
nl: SBSMS tijd/toonhoogte uitrekken

en: Classic Filters
nl: Klassieke filters

note: i18n-hint: "infinite impulse response"
en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
nl: Voert IIR-filtering uit dat analoge filters emuleert

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
nl: Om een filter toe te passen moeten alle tracks dezelfde samplerate hebben.

[ctx: generator]
note: i18n-hint: noun
en: Silence
nl: Stilte

en: Creates audio of zero amplitude
nl: Maakt audio aan met amplitude nul

en: Stereo To Mono
nl: Stereo naar mono

en: Converts stereo tracks to mono
nl: Converteert stereotracks naar mono

en: Mixing down to mono
nl: Downmixen naar mono

en: Sliding Stretch
nl: Glijdend uitrekken

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
nl: Laat voortdurende wijzigingen in tempo en/of toonhoogte toe

en: Linear
nl: Lineair

en: Logarithmic
nl: Logaritmisch

en: Sine
nl: Sinus

en: Square
nl: Vierkant

en: Sawtooth
nl: Zaagtand

en: Square, no alias
nl: Vierkant, geen alias

[ctx: waveform]
en: Triangle
nl: Driehoek

en: Truncate Detected Silence
nl: Gedetecteerde stilte afkappen

en: Compress Excess Silence
nl: Overtollige stilte comprimeren

en: Truncate Silence
nl: Stilte afkappen

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
nl: Vermindert automatisch de lengte van passages waar het volume onder een opgegeven niveau is

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
nl: Bij onafhankelijk afkappen, mag er slechts een geselecteerde audiotrack in elke sync-vergrendelde track-groep zijn.

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
nl: Snelle variaties in toonkwaliteit, zoals het populaire gitaargeluid in de jaren 1970

[ctx: cloud sync]
en: Error importing cloud audio
nl: Fout bij importeren van cloud-audio

[ctx: update dialog]
en: Can't download cloud audio
nl: Kan cloud-audio niet downloaden

en: Cannot proceed to upload.
nl: Kan niet verder gaan om te uploaden.

note: i18n-hint: database operation has failed because the requested item was not found
en: File not found
nl: Bestand niet gevonden

en: Project was closed before snapshot was created
nl: Project werd afgesloten voordat momentopname werd gemaakt

en: Invalid Response: %s
nl: Ongeldig antwoord: %s

en: Export failed
nl: Exporteren mislukt

en: Export error
nl: Exporteerfout

en: Failed to attach to the Cloud project database
nl: Koppeling met de Cloud-projectdatabase mislukt

en: Failed to decompress the Cloud project block
nl: Decomprimeren van het Cloud-projectblok mislukt

en: Local project data was removed before the sync has completed
nl: Lokale projectgegevens zijn verwijderd voordat de synchronisatie is voltooid

en: Failed to deserialize the response
nl: Deserialiseren van het antwoord mislukt

note: i18n-hint: This is the name of an effect preset.
en: Podcast/Radio
nl: Podcast/radio

en: Built-in
nl: Ingebouwd

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
nl: %s: Kon onderstaande instellingen niet laden. Standaardinstellingen zullen gebruikt worden.
    
    %s

en: Applying %s...
nl: %s toepassen...

en: Builtin Effects
nl: Ingebouwde effecten

en: Provides builtin effects to Audacity
nl: Voorziet ingebouwde effecten in Audacity

en: Unknown built-in effect name
nl: Onbekende naam van ingebouwd effect

en: Mix and Render
nl: Mixen en renderen

en: Mixing and rendering tracks
nl: Tracks mixen en renderen

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
nl: Interne fout in %s op %s regel %d.
    Breng het Audacity-team op de hoogte via https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
nl: Interne fout op %s regel %d.
    Breng het Audacity-team op de hoogte via https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal Error
nl: Interne fout

en: Rectangular
nl: Rechthoekig

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=2.5)
nl: Gaussiaans (a = 2,5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=3.5)
nl: Gaussiaans (a = 3,5)

note: i18n-hint a mathematical function named for C. F. Gauss
en: Gaussian(a=4.5)
nl: Gaussiaans (a = 4,5)

note: i18n-hint: %s will be the error message from the libsndfile software library
en: Error (file may not have been written): %s
nl: Fout (bestand is mogelijk nog niet geschreven): %s

en: Audacity failed to open a file in %s.
nl: Audacity kon een bestand in %s niet openen.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
nl: Audacity kon een bestand in %s niet lezen.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
nl: Audacity kon een bestand schrijven naar %s maar kon het niet hernoemen naar %s.

en: Audacity failed to write to a file.
    Perhaps %s is not writable or the disk is full.
nl: Audacity kon een bestand niet schrijven.
    Misschien is %s niet beschrijfbaar of is de schijf vol.

en: File Error
nl: Bestandsfout

en: All files
nl: Alle bestanden

note: i18n-hint an Audacity project is the state of the program, stored as files that can be reopened to resume the session later
en: AUP3 project files
nl: AUP3-projectbestanden

en: Dynamically Linked Libraries
nl: Dynamisch gekoppelde bibliotheken

en: Dynamic Libraries
nl: Dynamische bibliotheken

en: Text files
nl: Tekstbestanden

en: XML files
nl: XML-bestanden

note: i18n-hint a type or types such as "txt" or "txt, xml" will be substituted for %s
en: %s files
nl: %s-bestanden

en: 
    %s does not have write permissions.
nl: 
    %s heeft geen schrijftoegang.

en: Unsuitable
nl: Ongeschikt

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
nl: De map met tijdelijke bestanden staat op een FAT-geformatteerd station.
    Terugzetten naar de standaardlocatie.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
nl: %s
    
    Klip op de help-knop voor tips over geschikte stations.

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Unable to export.
    Error %s
nl: Niet in staat om te exporteren.
    Fout %s

en: Export
nl: Exporteren

en: Export completed with error.
nl: Exporteren voltooid met fout.

en: All supported files
nl: Alle ondersteunde bestanden

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
nl: "%s" 
    is geen audiobestand. 
    Audacity kan dit type bestand niet openen.

en: Importing files
nl: Bestanden importeren

en: Importing %s...
nl: Importeren van %s...

en: Operation was canceled by user
nl: Bewerking is geannuleerd door gebruiker

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
nl: In deze versie van Audacity is ondersteuning voor %s niet meegecompileerd.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
nl: ‘%s’ is een audio-cd bestand.
    Audacity kan audio-cd's niet rechtstreeks openen.
    U moet tracks op de cd rippen naar een audioformaat
    dat Audacity kan importeren zoals wav or aiff.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
nl: ‘%s’ is een afspeellijst-bestand.
    Audacity kan dit soort bestanden niet openen omdat het enkel verwijzigen naar
    andere bestanden bevat. Misschien kunt u het openen in een teksteditor en 
    zelf de eigenlijke audiobestanden downloaden.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: ‘%s’ is een Windows Media audio-bestand.
    Audacity kan dit type bestand niet openen vanwege octrooirechten.
    U moet het omzetten naar een ondersteund audioformaat zoals wav or aiff.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een Advanced Audio Coding bestand.
    Zonder de optionele FFmpeg-bibliotheek kan Audacity dit type bestand niet openen.
    Anders moet u het omzetten naar een ondersteund audioformaat zoals WAV of AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een versleuteld audio-bestand.
    Deze zijn gewoonlijk afkomstig van een online muziekwinkel. 
    Audacity kan dit type bestanden niet openen vanwege de versleuteling.
    U kunt proberen een opname van het bestand te maken met Audacity, of 
    het naar een cd te branden en de cd vervolgens te rippen naar een
    ondersteund bestandsformaat zoals WAV of AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: ‘%s’ is een RealPlayer media-bestand.
    Audacity kan dit bedrijfseigen formaat niet openen.
    U moet het omzetten naar een ondersteund audioformaat zoals wav or aiff.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
nl: "%s" is een op noten gebaseerd bestand, geen geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand niet openen. 
    probeer het om te zetten in een geluidsbestand zoals WAV of AIFF en 
    importeer het dan, of neem het op in Audacity.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een Musepack geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand niet openen. 
    Als u denkt dat het een MP3-bestand is, herbenoem het met de uitgang ".mp3" 
    en probeer het opnieuw te importeren. Anders moet u het omzetten in een ondersteund audioformaat
    zoals WAV of AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een Wavpack geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand niet openen. 
    U dient het om te zetten in een ondersteund audioformaat zoals WAV of AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een Dolby Digital geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand momenteel niet openen. 
    U dient het om te zetten in een ondersteund audioformaat zoals WAV of AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een Ogg Speex geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand momenteel niet openen. 
    U dient het om te zetten in een ondersteund audioformaat zoals WAV of AIFF.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een videobestand. 
    Audacity kan dit soort bestanden op dit moment niet openen. 
    U moet de audio extracten naar een ondersteund formaat zoals WAV of AIFF.

en: File "%s" not found.
nl: Bestand "%s" niet gevonden.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
nl: Audacity herkende het type bestand van '%s' niet.
    
    %sProbeer ook Bestand > Importeren > Raw-data voor niet-gecomprimeerde bestanden.

note: i18n-hint: %s will be the filename
en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
nl: Audacity herkende het bestandstype van '%s'.
    Importers die dit soort bestanden waarschijnlijk ondersteunen zijn:
    %s,
    maar geen van hen begreep dit bestandsformaat.

en: Import Project
nl: Project importeren

en: SubRip text file
nl: SubRip-tekstbestand

en: WebVTT file
nl: WebVTT-bestand

en: Podcast Chapters
nl: Podcast hoofdstukken

en: Supported label file
nl: Ondersteund labelbestand

en: S&tandard
nl: Standaard

en: E&xtended (with frequency ranges)
nl: Uitgebreid (met frequentiebereiken)

note: i18n-hint: (noun) it's the name of a kind of track. i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Label track.
en: Label Track
nl: Labeltrack

en: Importing WebVTT files is not currently supported.
nl: Het importeren van WebVTT-bestanden wordt momenteel niet ondersteund.

en: One or more saved labels could not be read.
nl: Een of meerdere opgeslagen labels konden niet gelezen worden.

note: i18n-hint: abbreviates "Linux Audio Developer's Simple Plugin API" (Application programming interface)
en: LADSPA Effects
nl: LADSPA-effecten

en: Provides LADSPA Effects
nl: Voorziet LADSPA-effecten

en: Audacity no longer uses vst-bridge
nl: Audacity gebruikt niet langer vst-bridge

en: Could not load the library
nl: Kon de bibliotheek niet laden

en: Effect Settings
nl: Effect-instellingen

en: LV2 Effects
nl: LV2-effecten

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
nl: Voorziet ondersteuning voor LV2-effecten in Audacity

en: None
nl: Geen

en: Rectangle
nl: Rechthoek

[ctx: dither]
en: Triangle
nl: Driehoek

en: Shaped
nl: Flexibel

en: Low Quality (Fastest)
nl: Lage kwaliteit (snelste)

en: Medium Quality
nl: Medium kwaliteit

en: High Quality
nl: Hoge kwaliteit

en: Best Quality (Slowest)
nl: Beste kwaliteit (traagste)

en: Unknown format
nl: Onbekend formaat

en: Command
nl: Opdracht

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
nl: 
    * %s, omdat u snelkoppeling %s toegewezen hebt aan %s

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
nl: Er was een probleem bij uw laatste handeling. Als u denkt
    dat dit een bug is, vertel ons exact waar hij zich voordeed.

en: Disallowed
nl: Uitgeschakeld

en: &Undo %s
nl: %s ongedaan maken

en: &Undo
nl: Ongedaan maken

en: &Redo %s
nl: %s opnieuw uitvoeren

en: &Redo
nl: Opnieuw uitvoeren

en: Module Unsuitable
nl: Module ongeschikt

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
nl: Niet in staat om de "%s"-module te laden.
    
    Fout: %s

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
nl: Module "%s" voorziet geen versiestring.
    
    Ze wordt niet geladen.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
nl: Module "%s" komt overeen met Audacity versie "%s".
    
    Ze wordt niet geladen.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
nl: Module "%s" is niet geïnitialiseerd.
    
    Ze wordt niet geladen.

en: Module "%s" found.
nl: Module "%s" gevonden.

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
nl: 
    
    Gebruik alleen modules van betrouwbare bronnen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Audacity Module Loader
nl: Audacity module-lader

en: Try and load this module?
nl: Proberen om deze module te laden?

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
nl: Module "%s" biedt geen van de vereiste functies.
    
    Ze wordt niet geladen.

en: Overwrite the plug-in file %s?
nl: Plugin-bestand %s overschrijven?

en: Plug-in already exists
nl: Plugin bestaat reeds

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
nl: Plugin-bestand is in gebruik. Overschrijven mislukt

en: Failed to register:
    %s
nl: Kon niet registreren:
    %s

[ctx: plug-ins]
note: i18n-hint A plug-in is an optional added program for a sound effect, or generator, or analyzer
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
nl[0]: Deze plugin inschakelen?
nl[1]: Deze plugins inschakelen?

en: Enable new plug-ins
nl: Nieuwe plugins inschakelen

en: Failed to open the file for upload: %s
nl: Kon het bestand niet openen om te uploaden: %s

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
nl: Er trad een fout op bij het initialiseren van de midi invoer/uitvoer-layer.

en: You will not be able to play midi.
nl: U zult geen midi kunnen afspelen.

en: Error Initializing Midi
nl: Fout bij initialiseren van midi

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Note track.
en: Note Track
nl: Notentrack

en: &Seconds
nl: Seconden

note: i18n-hint: The music theory "beat"
en: &Beats
nl: Beats

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports output: %d
nl: Ondersteunt uitvoer: %d

note: i18n-hint: Supported, meaning made available by the system
en: Supports input: %d
nl: Ondersteunt invoer: %d

en: Opened: %d
nl: Geopend: %d

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
nl: Geselecteerd MIDI-opnameapparaat: %d - %s

en: No MIDI recording device found for '%s'.
nl: Geen MIDI-opnameapparaat gevonden voor '%s'.

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
nl: Geselecteerd MIDI-afspeelapparaat: %d - %s

en: No MIDI playback device found for '%s'.
nl: Geen MIDI-afspeelapparaat gevonden voor '%s'.

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds
en: seconds
nl: seconden

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and milliseconds (1/1000 second)
en: hh:mm:ss + milliseconds
nl: hh:mm:ss + milliseconden

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, * minutes, seconds and hundredths of a second (1/100 second)
en: hh:mm:ss + hundredths
nl: hh:mm:ss + honderdsten

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in octaves
en: octaves
nl: octaven

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: bar
nl: balk

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements.
en: bar:beat
nl: balk:beat

note: i18n-hint: "bar" and "beat" are musical notation elements. "tick" corresponds to a 16th note.
en: bar:beat:tick
nl: balk:beat:tik

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, and the 'seconds' * on the end to the word for seconds. Don't change the numbers.
en: 01000,01000 seconds
nl: 01000 01000 seconden

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in seconds * and milliseconds (1/1000 second)
en: seconds + milliseconds
nl: seconden + milliseconden

note: i18n-hint: Format string for displaying time in seconds and milliseconds * as fractional seconds. Change the comma in the middle to the 1000s separator * for your locale, and the 'seconds' on the end to the word for seconds. * Don't change the numbers. The decimal separator is specified using '<' if
en: 01000,01000>01000 seconds
nl: 01000 01000<01000 seconden

en: milliseconds
nl: milliseconden

note: i18n-hint: Format string for displaying time in days, hours, minutes and * seconds. Change the 'days' to the word for days, 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the * abbreviation for seconds. Don't change the numbers unless there aren't * 24 hours in a
en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
nl: 0100 dagen 024 h 060 m 060 s

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and hundredths of a second. Change the 'h' to the abbreviation for hours, * 'm' to the abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds * (the hundredths are shown as decimal seconds). Don't change the numbers 
en: 0100 h 060 m 060>0100 s
nl: 0100 h 060 m 060<0100 s

en: centiseconds
nl: centiseconden

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and milliseconds. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes and 's' to the abbreviation for seconds (the * milliseconds are shown as decimal seconds) . Don't change the numbers * unles
en: 0100 h 060 m 060>01000 s
nl: 0100 h 060 m 060<01000 s

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and samples. Change the 'h' to the abbreviation for hours, 'm' to the * abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation for seconds and * translate samples . Don't change the numbers * unless there aren't 60 seconds in a min
en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
nl: 0100 h 060 m 060 s + <# samples

note: i18n-hint: Format string for displaying time in samples (lots of samples). * Change the ',' to the 1000s separator for your locale, and translate * samples. If 1000s aren't a base multiple for your number system, then you * can change the numbers to an appropriate one, and put a 0 on the front
en: 01000,01000,01000 samples|#
nl: 01000 01000 01000 samples|#

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at 24 frames per second (commonly used for films)
en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
nl: hh:mm:ss + film-frames (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames at 24 frames per second. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames' . Don't change the numbers * unless there ar
en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
nl: 0100 h 060 m 060 s + <24 frames

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames (lots of * frames) at 24 frames per second (commonly used for films)
en: film frames (24 fps)
nl: film-frames (24 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames at 24 frames per * second. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|24
nl: 01000 01000 frames|24

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at NTSC TV drop-frame rate (used for American / * Japanese TV, and very odd)
en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
nl: hh:mm:ss + NTSC drop-frames

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the |N alone, it's important! * The dec
en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
nl: 0100 h 060 m 060 s + <30 frames|N

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with NTSC drop frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Leave the | .999000999 alone, * the whole thi
en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
nl: 0100 h 060 m 060 s + <030 frames| .999000999

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at NTSC * TV frame rate (used for American / Japanese TV
en: NTSC frames
nl: NTSC-frames

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone. That really is the frame * rate!
en: 01000,01000 frames|29.97002997
nl: 01000 01000 frames|29.97002997

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at PAL TV frame rate (used for European TV)
en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
nl: hh:mm:ss + PAL-frames (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with PAL TV frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. Nice simple time code! * The decimal separator i
en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
nl: 0100 h 060 m 060 s + <25 frames

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at PAL * TV frame rate (used for European TV)
en: PAL frames (25 fps)
nl: PAL-frames (25 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with NTSC frames. * Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone.
en: 01000,01000 frames|25
nl: 01000 01000 frames|25

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in hours, minutes, * seconds and frames at CD Audio frame rate (75 frames per second)
en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
nl: hh:mm:ss + CDDA-frames (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in hours, minutes, seconds * and frames with CD Audio frames. Change the 'h' to the abbreviation * for hours, 'm' to the abbreviation for minutes, 's' to the abbreviation * for seconds and translate 'frames'. * The decimal separator is specified using '<'
en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
nl: 0100 h 060 m 060 s + <75 frames

note: i18n-hint: Name of time display format that shows time in frames at CD * Audio frame rate (75 frames per second)
en: CDDA frames (75 fps)
nl: CDDA-frames (75 fps)

note: i18n-hint: Format string for displaying time in frames with CD Audio * frames. Change the comma * in the middle to the 1000s separator for your locale, * translate 'frames' and leave the rest alone
en: 01000,01000 frames|75
nl: 01000 01000 frames|75

note: i18n-hint: Format string for displaying frequency in hertz. Change * the decimal point for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 010,01000>0100 Hz
nl: 010 01000<0100 Hz

note: i18n-hint: Format string for displaying frequency in kilohertz. Change * the decimal point for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 01000>01000 kHz|0.001
nl: 01000<01000 kHz|0.001

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in octaves. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 100>01000 octaves|1.442695041
nl: 100<01000 octaven|1.442695041

note: i18n-hint: an octave is a doubling of frequency
en: thousandths of octaves
nl: duizendsten van octaven

note: i18n-hint: Name of display format that shows log of frequency * in semitones and cents
en: semitones + cents
nl: semitonen + centiemen

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in semitones * and cents. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers. * The decimal separator is specified using '<' if your language uses a ',' or * to '>' if your language uses a '.'.
en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
nl: 1000 semitonen <0100 centiemen|17.312340491

note: i18n-hint: a cent is a hundredth of a semitone (which is 1/12 octave)
en: hundredths of cents
nl: honderdsten van centiemen

note: i18n-hint: Format string for displaying log of frequency in decades. * Change the decimal points for your locale. Don't change the numbers.
en: 10>01000 decades|0.434294482
nl: 10<01000 decades|0.434294482

note: i18n-hint: a decade is a tenfold increase of frequency
en: thousandths of decades
nl: duizendsten van decades

en: Nyquist Effects
nl: Nyquist-effecten

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
nl: Voorziet ondersteuning voor Nyquist-effecten in Audacity

en: Applying Nyquist Effect...
nl: Nyquist-effect toepassen….

note: i18n-hint: It is acceptable to translate this the same as for "Nyquist * Prompt"
en: Nyquist Worker
nl: Nyquist-worker

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
nl: Ill-gevormde Nyquist plug-in header

en: Enable track spectrogram view before
    applying 'Spectral' effects.
nl: Schakel track-spectrogramweergave in voordat u
    'spectrale' effecten toepast.

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
nl: Om 'spectrale effecten' te gebruiken, schakelt u spectrale selectie' in in de spectrogram-instellingen van de track en selecteert u het frequentiebereik voor het effect om op te handelen.

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
nl: fout: bestand "%s" opgegeven in header maar niet teruggevonden in plugin-pad.

en: Audio selection required.
nl: Audioselectie vereist.

en: Processing complete.
nl: Verwerking voltooid.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
nl: ';type tool'-effecten kunnen geen audia teruggeven van Nyquist.

note: i18n-hint: Don't translate ';type tool'.
en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
nl: ';type tool'-effecten kunnen geen labels teruggeven van Nyquist

note: i18n-hint: "%s" is replaced by name of plug-in.
en: nyx_error returned from %s.
nl: nyx_error teruggekregen  van%s.

en: Nyquist returned a list.
nl: Nyquist gaf een lijst terug.

en: Nyquist returned the value: %f
nl: Nyquist gaf de volgende waarde: %f

en: Nyquist returned the value: %d
nl: Nyquist gaf de volgende waarde: %d

en: Nyquist returned too many audio channels.
nl: Nyquist gaf te veel audiokanalen terug.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
nl: Nyquist gaf een audiokanaal terug als een array.

en: Nyquist returned an empty array.
nl: Nyquist gaf een lege array terug.

en: Nyquist returned nil audio.
nl: Nyquist gaf geen audio terug.

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
nl: [Waarschuwing: Nyquist gaf een ongeldige UTF-8 string als antwoord, hier geconverteerd naar Latin-1]

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
nl: Deze versie van Audacity ondersteunt Nyquist plugin-versie %ld niet

en: Could not open file
nl: Kon bestand niet openen

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
nl: Uw code lijkt op SAL-syntax, maar er is geen 'return'-statement.
    Gebruik een return statement voor SAL, zoals:
    	return *track* * 0.1
    of voor LISP, begin met een open haakje zoals:
    	(mult *track* 0.1)
     .

note: i18n-hint: refers to programming "languages"
en: Could not determine language
nl: Kon taal niet bepalen

note: i18n-hint: default exported file name when exporting from unsaved project
en: untitled
nl: naamloos

en: Audio Track
nl: Audiotrack

en: Playable Track
nl: Afspeelbare track

en: Simple
nl: Eenvoudig

note: i18n-hint: refers to optional plug-in software libraries
en: Libraries
nl: Bibliotheken

en: Preferences for Library
nl: Voorkeuren voor bibliotheek

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Failed to set page size for database %s
nl: Instellen van paginagrootte voor database %s mislukt

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
nl: Instellen van veilige modus op primaire verbinding naar %s mislukt

en: Failed to set safe mode on checkpoint connection to %s
nl: Instellen van veilige modus op checkpoint-verbinding naar %s mislukt

en: Checkpointing project
nl: Herstelpunt aanmaken voor project

en: Checkpointing %s
nl: Herstelpunt aanmaken voor %s

en: This may take several seconds
nl: Dit kan enkele seconden duren

en: Could not write to %s.
nl: Kon niet schrijven naar %s.

en: Disk is full.
    %s
nl: Schijf is vol.
    %s

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
nl: Aanmaken van herstelpunt mislukt:
    
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
nl: Vrijgeven van herstelpunt mislukt:
    
    %s

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
nl: Er is erg weinig vrije ruimte over op %s.
    Selecteer een grotere locatie voor de tijdelijke map bij Voorkeuren > Mappen.

en: Failed to open the project's database
nl: Database van project openen mislukt

en: Failed to open database file:
    
    %s
nl: Openen van database-bestand mislukt:
    
    %s

en: Failed to discard connection
nl: Verbinding weggooien mislukt

en: Failed to restore connection
nl: Verbinding herstellen mislukt

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
nl: Uitvoeren van een projectbestand-opdracht mislukt:
    
    %s

note: i18n-hint: An error message.
en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
nl: Het project bevindt zich in een alleen-lezen-map
    (niet in staat om de vereiste tijdelijke bestanden aan te maken)

en: This is not an Audacity project file
nl: Dit is geen Audacity-projectbestand

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
nl: Dit project is aangemaakt met een nieuwere versie van Audacity:
    
    U heeft een upgrade nodig om het te openen.

en: This project was created using an older Audacity version. Once saved, the project can only be opened with Audacity version %s or newer.
nl: Dit project is gemaakt met een oudere versie van Audacity. Nadat het project is opgeslagen, kan het alleen worden geopend met Audacity %s of een nieuwere versie.

en: Project update required
nl: Update van project nodig

en: Unable to initialize the project file
nl: Niet in staat om het projectbestand te initialiseren

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate inset or blockids.
en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
nl: Kan 'inset'-functie niet toevoegen (kan blockids niet verifiëren)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
nl: Project is alleen-lezen
    (niet in staat om te werken met de blockfiles)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
nl: Project is vergrendeld
    (niet in staat om te werken met de blockfiles)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
nl: Project is bezig
    (niet in staat om te werken met de blockfiles)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
nl: Project is corrupt
    (niet in staat om te werken met de blockfiles)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
nl: Probleem met sommige machtigingen
    (niet in staat om te werken met de blockfiles)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
nl: Een schijf I/O-fout
    (niet in staat om te werken met de blockfiles)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
nl: Niet gemachtigd
    (niet in staat om te werken met de blockfiles)

note: i18n-hint: An error message.  Don't translate blockfiles.
en: Unable to work with the blockfiles
nl: Niet in staat om te werken met de blockfiles

en: Total orphan blocks deleted %d
nl: Totaal aantal verdwaalde blokken verwijderd: %d

en: Failed to rollback transaction during import
nl: Terugdraaien van transactie tijdens importeren mislukt

en: Unable to attach destination database
nl: Niet in staat om doel-database bij te voegen

en: Unable to switch to fast journaling mode
nl: Kan niet overschakelen naar snelle journaling modus

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
nl: Niet in staat om projectbestand-opdracht voor te bereiden:
    
    %s

note: i18n-hint: This title appears on a dialog that indicates the progress in doing something.
en: Progress
nl: Voortgang

en: Failed to bind SQL parameter
nl: Binden van SQL-parameter mislukt

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
nl: Bijwerken van het projectbestand mislukt.
    De volgende opdracht mislukte:
    
    %s

en: Destination project could not be detached
nl: Doelproject kon niet losgekoppeld worden

en: Copying Project
nl: Project kopiëren

en: Error Writing to File
nl: Fout bij schrijven naar bestand

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
nl: Audacity kon bestand %s niet schrijven.
    Misschien is de schijf vol of niet beschrijfbaar.
    Klik op de help-knop voor tips om schijfruimte vrij te maken.

en: Compacting project
nl: Project comprimeren

en: <untitled>
nl: <naamloos>

note: i18n-hint: E.g this is recovered audio that had been lost.
en: (Recovered)
nl: (Hersteld)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the version number.
en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
nl: Dit bestand is opgeslagen met Audacity %s.
    U maakt echter gebruik van Audacity versie %s. U moet upgraden naar een nieuwere versie om dit bestand te kunnen openen.

en: Can't open project file
nl: Kan projectbestand niet openen

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
nl: Verwijderen van autosave-informatie uit het projectbestand mislukt

en: Unable to bind to blob
nl: Kan niet binden aan blob

en: Unable to parse project information.
nl: Niet in staat om projectinformatie te verwerken.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
nl: De database van het project is niet opnieuw geopend, mogelijk vanwege beperkte ruimte op het opslagapparaat.

en: Saving project
nl: Project opslaan

en: Error Saving Project
nl: Fout bij opslaan project

en: Syncing
nl: Synchroniseren

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
nl: Het project is niet geopend, mogelijk vanwege beperkte ruimte
    op het opslagapparaat.
    
    %s

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
nl: Kan de autosave-informatie niet verwijderen, mogelijk vanwege beperkte ruimte
    op het opslagapparaat.
    
    %s

en: Backing up project
nl: Reservekopie maken van project

en: Automatic database backup failed.
nl: Automatische database-back-up mislukt.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
nl: Dit herstelbestand is opgeslagen door Audacity 2.3.0 of eerder.
    U moet die versie van Audacity uitvoeren om het project te herstellen.

en: Connection to project file is null
nl: Verbinding met projectbestand is null

en: Discarding undo/redo history
nl: Geschiedenis voor ongedaan maken/opnieuw uitvoeren weggooien

en: Created new project
nl: Nieuw project aangemaakt

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
nl: Plugin-groep op %s is samengevoegd met een voordien opgegeven groep

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
nl: Plugin-item op %s is in strijd met een voordien opgegeven item en werd weggegooid

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
nl: Plugin-items op %s geven tegenstrijdige plaatsingen aan

en: Sample Track
nl: Voorbeeld-track

en: Writable Sample Track
nl: Schrijfbare voorbeeld-track

en: &Close
nl: Sluiten

en: &Preview
nl: Voorbeeld

en: Dry Previe&w
nl: Droog voorbeeld

en: &Settings
nl: Instellingen

en: Debu&g
nl: Debuggen

note: i18n-hint: The music theory "bar"
en: Bar
nl: Balk

note: i18n-hint: The music theory "triplet"
en: Triplets
nl: Triool

en: 1/2 (triplets)
nl: 1/2 (triool)

en: 1/4 (triplets)
nl: 1/4 (triool)

en: 1/8 (triplets)
nl: 1/8 (triool)

en: 1/16 (triplets)
nl: 1/16 (triool)

en: 1/32 (triplets)
nl: 1/32 (triool)

en: 1/64 (triplets)
nl: 1/64 (triool)

en: 1/128 (triplets)
nl: 1/128 (triool)

en: Video frames
nl: Videoframes

en: Film frames (24 fps)
nl: Film-frames (24 fps)

en: NTSC frames (29.97 fps)
nl: NTSC-frames (29,97 fps)

en: NTSC frames (30 fps)
nl: NTSC-frames (30 fps)

en: CD frames
nl: CD-frames

en: Seconds && samples
nl: Seconden en samples

en: Seconds
nl: Seconden

en: Deciseconds
nl: Deciseconden

en: Centiseconds
nl: Centiseconden

en: Milliseconds
nl: Milliseconden

en: SQLite3 error
nl: SQLite3-fout

note: i18n-hint: database operation was successful
en: No error
nl: Geen fout

note: i18n-hint: database operation has failed, but there is no specific reason
en: Generic error
nl: Algemene fout

note: i18n-hint: database operation has failed due to the internal error
en: Internal logic error in SQLite
nl: Interne logische fout in SQLite

note: i18n-hint: database operation has failed due to the permission error
en: Access permission denied
nl: Toegang geweigerd

note: i18n-hint: database operation was aborted by the callback
en: Callback routine requested an abort
nl: Callback-routine vroeg om afbreken

note: i18n-hint: database operation has failed because database is locked
en: The database file is locked
nl: Het database-bestand is vergrendeld

note: i18n-hint: database operation has failed because table is locked
en: A table in the database is locked
nl: Een tabel in de database is vergrendeld

note: i18n-hint: database operation has failed due to the lack of memory
en: A malloc() failed
nl: Een malloc() is mislukt

note: i18n-hint: database operation has failed because database is read-only
en: Attempt to write a read-only database
nl: Poging om te schrijven naar een alleen-lezen database

note: i18n-hint: database operation was interrupted
en: Operation terminated
nl: Handeling beëindigd

note: i18n-hint: database operation has failed due to the I/O failure
en: I/O error occurred
nl: I/O-fout opgetreden

note: i18n-hint: database operation has failed due to the database corruption
en: The database disk image is malformed
nl: De database-schijf-image is misvormd

note: i18n-hint: database operation has failed because the drive is full
en: Insertion failed because the drive is full
nl: Invoegen mislukt omdat de schijf vol is

note: i18n-hint: database operation has failed because the file cannot be opened
en: Unable to open the database file
nl: Kan databasebestand niet openen

note: i18n-hint: database operation has failed because the lock protocol has failed
en: Database lock protocol error
nl: Fout in vergrendelingsprotocol van database

note: i18n-hint: database operation has failed because the database schema has changed
en: The database schema changed
nl: het database-schema is gewijzigd

note: i18n-hint: database operation has failed because the string or BLOB exceeds size limit
en: String or BLOB exceeds size limit
nl: String of BLOB overschrijdt de maximale grootte

note: i18n-hint: database operation has failed due to the constraint violation
en: Abort due to constraint violation
nl: Afbreken wegens beperkingsovertreding

note: i18n-hint: database operation has failed due to the data type mismatch
en: Data type mismatch
nl: Gegevenstype komt niet overeen

note: i18n-hint: database operation has failed due to the library misuse
en: Library used incorrectly
nl: Bibliotheek incorrect gebruikt

note: i18n-hint: database operation has failed because the large file support is disabled
en: The large file support is disabled
nl: Ondersteuning voor grote bestanden is uitgeschakeld

note: i18n-hint: database operation has failed due to the authorization error
en: Authorization denied
nl: Toestemming geweigerd

note: i18n-hint: database operation has failed due to the format error
en: Not used
nl: Niet gebruikt

note: i18n-hint: database operation has failed because the parameter is out of range
en: 2nd parameter to sqlite3_bind out of range
nl: 2de parameter voor sqlite3_bind buiten bereik

note: i18n-hint: database operation has failed because the file opened is not a database file
en: File opened that is not a database file
nl: Bestand geopend dat geen database-bestand is

note: i18n-hint: database operation has failed due to the unknown error
en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Cut/Copy/Paste
nl: Knippen/kopiëren/plakken

en: &Cut/Copy/Paste Toolbar
nl: Knippen/kopiëren/plakken-werkbalk

en: Unable to determine
nl: Niet in staat om te bepalen

note: i18n-hint: Abbreviation for Kilo bytes
en: %s KB
nl: %s kB

en: Simplified
nl: Vereenvoudigd

en: System
nl: Systeem

note: i18n-hint: describing the "classic" or traditional appearance of older versions of Audacity
en: Classic
nl: Klassiek

en: Dark
nl: Donker

note: i18n-hint: greater difference between foreground and background colors
en: High Contrast
nl: Hoog contrast

note: i18n-hint: Light meaning opposite of dark
en: Light
nl: Licht

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Themes written to:
      %s/*/%s.
nl: Thema's weggeschreven in:
      %s/*/%s.

en: Audacity could not write file:
      %s.
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet schrijven.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet openen voor schrijven.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
nl: Audacity kon de afbeeldingen niet naar het bestand:
      %s
    schrijven.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet vinden. Thema is niet geladen.

note: i18n-hint: Do not translate png.  It is the name of a file format.
en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet inladen. Wellicht een foutief png-format?

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
nl: Audacity kon het standaardthema niet lezen.
    Gelieve dit probleem te rapporteren.

en: Couldn't read from file: %s
nl: Kon niet lezen uit bestand: %s

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
nl: Geen van de verwachte thema componentbestanden
     zijn aangetroffen in:
      %s.

en: Themes written to:
      %s/*/Components/.
nl: Thema's weggeschreven in:
      %s/*/Components/.

en: Could not create directory:
      %s
nl: Kon map niet aanmaken:
      %s

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
nl: Een aantal vereiste bestanden in 
      %s
    waren al aanwezig. Overschrijven?

en: Audacity could not save file:
      %s
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet opslaan

en: Couldn't write to file: %s
nl: Kon niet naar bestand schrijven: %s

note: i18n-hint "Cee" means the C computer programming language
en: Themes as Cee code written to:
      %s/*%s.
nl: Thema's weggeschreven als Cee-code naar:
      %s/*%s.

note: i18n-hint: user defined
en: Custom
nl: Aangepast

en: Enable &Looping
nl: Looping inschakelen

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this is a Time track.
en: Time Track
nl: Tijd-track

en: Generic Track
nl: Generieke track

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
nl: Database-fout. Sorry, we hebben geen verdere details.

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
nl: Audio in: %d, Audio uit: %d

en: VST Effects
nl: VST-effecten

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
nl: Voegt de mogelijkheid toe om VST-effecten te gebruiken in Audacity.

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
nl: Niet in staat om geheugen toe te wijzen tijdens laden van voorinstelling-bestand.

en: Error Loading VST Presets
nl: Fout bij laden van VST-voorinstellingen

en: Unable to read presets file.
nl: Niet in staat om voorinstelling-bestand te lezen.

en: Could not open file: "%s"
nl: Kon bestand "%s" niet openen

en: Error Saving VST Presets
nl: Fout bij opslaan van VST-voorinstellingen

en: Error writing to file: "%s"
nl: Fout bij schrijven naar bestand: "%s"

en: Error Saving Effect Presets
nl: Fout bij opslaan van effect-voorinstellingen

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
nl: Het parameterbestand werd opgeslagen vanuit %s.  Doorgaan?

en: Confirm
nl: Bevestigen

note: i18n-hint VST3 effect description string
en: SubCategories: %s
nl: Subcategorieën: %s

en: VST3 Effects
nl: VST3-effecten

en: Adds the ability to use VST3 effects in Audacity.
nl: Voegt de mogelijkheid toe om VST3-effecten te gebruiken in Audacity.

en: VST3 module error: %s
nl: VST3-modulefout: %s

en: Unable to apply VST3 preset file %s
nl: Kan VST3-voorinstellingbestand %s niet toepassen

en: Failed to save VST3 preset to file
nl: Opslaan van VST3-voorinstelling naar bestand mislukt

note: i18n-hint: Time units, that is Period = 1 / Frequency
en: Period
nl: Periode

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: New color scheme for spectrograms, Roseus is proper name of the color scheme
en: Color (Roseus)
nl: Kleur (Roseus)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Classic color scheme(from theme) for spectrograms
en: Color (classic)
nl: Kleur (klassiek)

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Grayscale color scheme for spectrograms
en: Grayscale
nl: Grijswaarden

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint: Inverse grayscale color scheme for spectrograms
en: Inverse grayscale
nl: Omgekeerde grijswaarden

en: Frequencies
nl: Frequenties

note: i18n-hint: EAC abbreviates "Enhanced Autocorrelation"
en: Pitch (EAC)
nl: Toonhoogte (EAC)

en: Wavelet (1/6 Octave Hann)
nl: Wavelet (1/6-octaaf Hann)

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
nl: De maximumfrequentie moet boven de 100 Hz liggen

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
nl: De minimumfrequentie moet groter zijn dan 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
nl: De minimumfrequentie moet kleiner zijn dan de maximumfrequentie

en: The range must be at least 1 dB
nl: Het bereik moet ten minste 1 dB zijn

en: The frequency gain cannot be negative
nl: Het frequentievolume kan niet negatief zijn

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
nl: Het frequentievolume mag niet meer zin dan 60 dB/dec

note: i18n-hint: abbreviates amplitude
en: Linear (amp)
nl: Lineair (amp)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Logarithmic (dB)
nl: Logaritmisch (dB)

note: i18n-hint: abbreviates decibels
en: Linear (dB)
nl: Lineair (dB)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
nl: -36 dB (een oppervlakkig bereik voor hoog-amplitude bewerkingen)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
nl: -48 dB (het PCM-bereik bij 8-bit samples)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
nl: -60 dB (het PCM-bereik bij 10-bit samples)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
nl: -72 dB (het PCM bereik bij 12-bit samples)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
nl: -84 dB (het PCM-bereik bij 14-bit samples)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
nl: -96 dB (het PCM-bereik bij 16-bit samples)

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
nl: -120 dB (de grens van het menselijk hoorvermogen)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
nl: -145 dB (het PCM-bereik bij 24-bit samples)

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
nl: De sequentie bevat een blokbestand waarvan de lengte het maximaal aantal van %s samples per blok overschrijdt.
    Er wordt afgeknipt tot deze maximale lengte.

en: Warning - Truncating Overlong Block File
nl: Waarschuwing - afknippen van te lang blokbestand

en: Pre-processing
nl: Voorverwerking

en: Rendering Clip
nl: Clip renderen

en: &Multi-view
nl: Multi-weergave

en: Resampling failed.
nl: Resampling mislukt.

en: Wave Track
nl: Golfvorm-track

en: There is not enough room available to paste the selection
nl: Er is te weinig ruimte om de selectie te plakken

en: A track has a corrupted sample sequence.
nl: Een track bevat een beschadigde samplevolgorde

en: There is not enough room available to expand the cut line
nl: Er is te weinig ruimte om de snijlijn uit te breiden

en: Show &Log...
nl: Log weergeven...

en: More information about this error may be available %s.
nl: Misschien is %s meer informatie over deze fout beschikbaar.

en: here
nl: hier

en: Would you like to send a report to help us fix this issue?
nl: Wilt u een rapport sturen om ons te helpen dit probleem op te lossen?

en: All reports are anonymous. See %s for more info.
nl: Alle rapporten zijn anoniem. Zie %s voor meer informatie.

note: i18n-hint: Title of hyperlink to the privacy policy. This is an object of "See".
en: our Privacy Policy
nl: ons privacybeleid

en: Problem details
nl: Details van probleem

en: Comments
nl: Opmerkingen

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
nl: Niet verzenden

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
nl: Verzenden

en: Backwards
nl: Achterwaarts

en: Forwards
nl: Voorwaarts

note: i18n-hint verb
en: Close
nl: Sluiten

en: Help on the Internet
nl: Hulp op het internet

en: Local
nl: Lokaal

en: From Internet
nl: Internet

en: Welcome!
nl: Welkom!

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Playing Audio
nl: Audio afspelen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording Audio
nl: Audio opnemen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Device
nl: Opnemen - opname-apparaat kiezen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Choosing the Recording Source
nl: Opnemen - opnamebron kiezen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Recording - Setting the Recording Level
nl: Opnemen - opnameniveau instellen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Editing and greyed out Menus
nl: Bewerken en grijze menu-onderdelen

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Exporting an Audio File
nl: Exporteren van een audiobestand

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Saving an Audacity Project
nl: Opslaan van een audacity-project

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Support for Other Formats
nl: Ondersteuning voor andere formaten

note: i18n-hint: Title for a topic.
en: Burn to CD
nl: Naar cd branden

en: No Local Help
nl: Geen lokale hulp

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg library]] to your computer.
nl: Audacity kan onbeschermde bestanden in verschillende andere formaten importeren (zoals m4a en wma, gecomprimeerde wav-bestanden van draagbare recorders en audio van videobestanden) als u de optionele [[https://support.audacityteam.org/basics/installing-ffmpeg| FFmpeg-bibliotheek]] downloadt en op uw computer installeert.

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
nl: U kunt ook onze hulp lezen over het importeren van  [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|midi-bestanden]] en tracks van [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio-cd's]].

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
nl: De handleiding lijkt niet geïnstalleerd te zijn. [[*URL*|Geef de handleiding online weer]] of [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html|download ze]].<br><br>Om de handleiding altijd online weer te geven, wijzigt u de locatie van de handleiding in interface-voorkeuren naar "internet".

en: Audacity Log
nl: Audacity-log

en: &Save...
nl: Opslaan…

note: i18n-hint: (verb)
en: Cl&ear
nl: Wissen

en: Save log to:
nl: Log opslaan in:

en: Couldn't save log to file: %s
nl: Kon log niet naar bestand schrijven: %s

en: Show Log for Details
nl: Log weergeven voor details

en: Elapsed Time:
nl: Verstreken tijd:

en: Remaining Time:
nl: Resterende tijd:

en: Stop
nl: Stoppen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Are you sure you wish to cancel?
nl: Bent u zeker dat u wilt annuleren?

en: Confirm Cancel
nl: Annuleren bevestigen

en: Are you sure you wish to stop?
nl: Bent u zeker dat u wilt stoppen?

en: Confirm Stop
nl: Stoppen bevestigen

en: Are you sure you wish to close?
nl: Bent u zeker dat u wilt sluiten?

en: Confirm Close
nl: Sluiten bevestigen

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
nl: De ingevoerde bestandsnaam kon niet geconverteerd worden doordat Unicode-tekens gebruikt zijn.

en: Specify New Filename:
nl: Voer nieuwe bestandsnaam in:

en: Don't ask me again
nl: Niet meer vragen

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
nl: Bestand '%s' bestaat reeds. Weet u zeker dat u het wilt overschrijven?

en: Please choose an existing file.
nl: Kies een bestaand bestand.

en: File type:
nl: Bestandstype:

en: Previous slide
nl: Vorige dia

en: Next slide
nl: Volgende dia

en: Slide %d of %d, %s. %s
nl: Dia %d van %d, %s. %s

en: Slide %d of %d, %s, %s. %s
nl: Dia %d van %d, %s, %s. %s

en: Select a directory
nl: Map selecteren

en: Panel
nl: Venster

en: Dialog
nl: Dialoogvenster

en: Directory Dialog
nl: Mapvenster

en: File Dialog
nl: Bestandsvenster

en: Error: %s at line %lu
nl: Fout: %s op regel %lu

en: Could not load file: "%s"
nl: Kon bestand "%s" niet laden

en: Could not parse XML
nl: Kon XML niet verwerken

en: 1st Experimental Command...
nl: Experimentele opdracht 1...

en: 2nd Experimental Command
nl: Experimentele opdracht 2...

en: AUP project files (*.aup)
nl: AUP-projectbestanden (*.aup)

en: Couldn't import the project:
    
    %s
nl: Kon het project niet importeren:
    
    %s

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to import an AUP project. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    Please verify that everything works as intended before saving.
nl: %s
    Deze functie wordt niet ondersteund in Audacity-versies ouder dan 3.3.3.
    Deze stereotracks zijn gesplitst in monotracks.
    Controleer of alles werkt zoals bedoeld voordat u opslaat.

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
nl: Dit project is opgeslagen door Audacity versie 1.0 of eerder. Het formaat is
    gewijzigd en deze versie van Audacity is niet in staat om het project te importeren.
    
    Gebruik een versie van Audacity vóór v3.0.0 om het project te upgraden, waarna
    u het kunt importeren met deze versie van Audacity.

en: Internal error in importer...tag not recognized
nl: Interne fout in importer... label niet herkend

en: Invalid project 'vpos' attribute.
nl: Ongeldig 'vpos'-attribuut van project.

en: Invalid project 'h' attribute.
nl: Ongeldig 'h'-attribuut van project.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
nl: Ongeldig 'zoom'-attribuut van project.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
nl: Ongeldig 'sel0'-attribuut van project.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
nl: Ongeldig 'sel1'-attribuut van project.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
nl: Ongeldig 'selLow'-attribuut van project.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
nl: Ongeldig 'selHigh'-attribuut van project.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
nl: Kon de map met projectdata niet vinden: ‘%s’

en: Invalid project 'rate' attribute.
nl: Ongeldig 'rate'-attribuut van project.

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
nl: Er zijn MIDI-tracks gevonden in het projectbestand, maar deze versie van Audacity heeft geen MIDI-ondersteuning. Track wordt gebypasst.

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
nl: Het actieve project bevat al een tijd-track en er werd er een aangetroffen in het project dat geïmporteerd wordt. Geïmporteerde tijd-track wordt gebypasst.

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
nl: Ongeldig 'maxsamples'-attribuut van sequentie.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
nl: Ongeldig 'sampleformat'-attribuut van sequentie.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
nl: Ongeldig 'numsamples'-attribuut van sequentie.

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
nl: Niet in staat om 'start'-attribuut van waveblock te verwerken

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
nl: Ontbrekend projectbestand %s
    
    In plaats daarvan wordt stilte ingevoegd.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
nl: Ontbrekend of ongeldig 'len'-attribuut van simpleblockfile.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
nl: Ontbrekend of ongeldig 'len'-attribuut van silentblockfile.

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
nl: Ontbrekend aliasbestand %s
    
    In plaats daarvan wordt stilte ingevoegd.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
nl: Ontbrekend of ongeldig 'aliasstart'-attribuut van pcmaliasblockfile.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
nl: Ontbrekend of ongeldig 'aliaslen'-attribuut van pcmaliasblockfile.

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
nl: Fout bij het verwerken van %s
    
    Stilte invoegen.

en: Failed to open %s
nl: Openen van %s mislukt

en: Failed to seek to position %lld in %s
nl: Zoeken naar positie %lld in %s mislukt

en: Unable to read %lld samples from %s
nl: Niet in staat om %lld samples te lezen van %s

en: Command:
nl: Opdracht:

en: Browse...
nl: Bladeren…

note: i18n-hint: show output on a graph
en: Show output
nl: Uitvoer weergeven

note: i18n-hint: Some programmer-oriented terminology here: "Data" refers to the sound to be exported, "piped" means sent, and "standard in" means the default input stream that the external program, named by %f, will read.  And yes, it's %f, not %s -- this isn't actually used in the program as a format st
en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
nl: Data zal naar de standaard invoer worden gevoerd. "%f" gebruikt de bestandsnaam in het exporteren-venster.

en: Program name appears to be missing.
nl: Programmanaam lijkt te ontbreken.

en: "%s" couldn't be found.
nl: "%s" kon niet gevonden worden.

en: Unable to locate "%s" in your path.
nl: Niet in staat om "%s" in uw pad te lokaliseren.

note: i18n-hint files that can be run as programs
en: Executables
nl: Uitvoerbare bestanden

en: Find path to command
nl: Pad naar commando zoeken

en: (external program)
nl: (extern programma)

en: Cannot export audio to %s
nl: Kan audio niet exporteren naar %s

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
nl: De geselecteerde audio wordt met codeerprogramma op de opdrachtregel geëxporteerd

en: Exporting the audio using command-line encoder
nl: Audio wordt met codeerprogramma op de opdrachtregel geëxporteerd

en: Command Output
nl: Opdrachtregel uitvoer

en: &OK
nl: OK

en: Bit Rate
nl: Bitrate

en: Quality (kbps)
nl: Kwaliteit (kbps)

en: Compression
nl: Compressie

en: Frame Duration
nl: Frameduur

en: Vbr Mode
nl: Vbr-modus

en: Off
nl: Uit

en: On
nl: Aan

en: Constrained
nl: Beperkt

en: Application
nl: Toepassing

en: Low Delay
nl: Kleine vertraging

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Narrowband
nl: Smalband

en: Wideband
nl: Breedband

en: Super Wideband
nl: Superbreedband

en: Fullband
nl: Volband

en: Open custom FFmpeg format options
nl: Aangepaste FFmpeg-formaatopties openen

en: Current Format:
nl: Huidig formaat:

en: Current Codec:
nl: Huidige codec:

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
nl: FFmpeg : FOUT - kan geen formaatbeschrijving vinden voor bestand "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
nl: FFmpeg : FOUT - kan geen uitvoerformaat-context toewijzen.

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
nl: FFmpeg : FOUT - kan audiostream niet toevoegen aan uitvoerbestand "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
nl: FFmpeg : FOUT - Kan uitvoerbestand "%s" niet openen om te schrijven. Foutcode is %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
nl: FFmpeg : FOUT - kan geen headers schrijven naar uitvoerbesstand "%s". Foutcode is %d.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
nl: FFmpeg kan geluidscodec 0x%x niet vinden.
    Waarschijnlijk is er geen ondersteuning voor deze codec ingecompileerd.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
nl: De codec rapporteerde een generieke fout (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
nl: De codec rapporteerde een ongeldige parameter (EINVAL)

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
nl: Kan audiocodec "%s" niet openen (0x%x)
    
    %s

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
nl: FFmpeg : FOUT - kan geen buffer toewijzen om naar te lezen vanuit audio-FIFO.

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write audio frame to output file.
nl: FFmpeg : FOUT - kon audioframe niet schrijven naar uitvoerbestand.

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
nl: FFmpeg : FOUT - kon sample-buffergrootte niet ophalen

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
nl: FFmpeg : FOUT - kon bytes voor samples-buffer niet toewijzen

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
nl: FFmpeg : FOUT - kon audioframe niet instellen

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
nl: FFmpeg : FOUT - coderen van frame mislukt

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
nl: FFmpeg : FOUT - te veel resterende data.

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
nl: FFmpeg : FOUT - nAudioFrameSizeOut te groot.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
nl: FFmpeg moet juist geconfigureerd zijn om te kunnen doorgaan.
    U kunt het configureren in Voorkeuren > Bibliotheken.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
nl: Poging tot exporteren van %d kanalen, maar het maximaal aantal kanalen voor geselecteerd uitvoerformaat is %d

en: Exporting selected audio as %s
nl: Geselecteerde audio exporteren als %s

en: Exporting the audio as %s
nl: Audio exporteren als %s

en: Invalid sample rate
nl: Ongeldige samplerate

en: Resample
nl: Resampelen

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
nl: De project-samplerate (%d) wordt niet ondersteund
    door het huidige uitvoer-bestandsformaat.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
nl: De combinatie van samplerate (%d) en bitrate (%d kbps) binnen het project wordt niet ondersteund door het huidige uitvoerbestandsformaat.

en: You may resample to one of the rates below.
nl: U kunt een van de onderstaande samplerates kiezen.

en: Sample Rates
nl: Samplerates

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
nl: M4A (AAC)-bestanden (FFmpeg)

en: AC3 Files (FFmpeg)
nl: AC3-bestanden (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
nl: AMR (smalband)-bestanden (FFmpeg)

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
nl: Opus (OggOpus)-bestanden (FFmpeg)

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
nl: WMA (versie 2)-bestanden (FFmpeg)

en: Custom FFmpeg Export
nl: Gebruik FFmpeg exporteren

en: Estimate
nl: Schatting

en: Full search
nl: Volledig doorzoeken

en: Log search
nl: Log doorzoeken

en: Configure custom FFmpeg options
nl: Aangepaste FFmpeg-opties configureren

en: Preset:
nl: Voorinstelling:

en: Load Preset
nl: Voorinstelling laden

en: Save Preset
nl: Voorinstelling opslaan

en: Delete Preset
nl: Voorinstelling verwijderen

en: Import Presets
nl: Voorinstellingen importeren

en: Export Presets
nl: Voorinstellingen exporteren

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
nl: Niet alle formaten en codecs zijn compatibel. Ook zijn niet alle parametercombinaties compatibel met alle codecs.

en: Show All Formats
nl: Alle formaten weergeven

en: Show All Codecs
nl: Alle codecs weergeven

en: Formats
nl: Formaten

en: General Options
nl: Algemene instellingen

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
nl: ISO 639 3-letter taalcode
    Optioneel
    leeg - automatisch

en: Language:
nl: Taal:

en: Bit Reservoir
nl: Bit-reservoir

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
nl: Codec label (FOURCC)
    Optioneel
    leeg - automatisch

en: Tag:
nl: Label:

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
nl: Bitrate (bits/seconde) - beinvloedt de resulterende bestandsgrootte en -kwaliteit
    Sommige codecs kunnen alleen bepaalde waardes accepteren (128k, 192k, 256k enz.)
    0 - automatisch
    Aanbevolen - 192000

en: Bit Rate:
nl: Bitrate:

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
nl: Globale kwaliteit, wordt verschillend gebruikt door verschillende codecs
    Vereist voor vorbis
     0 - automatisch
    -1 - uit (gebruik in plaats de bitrate)

en: Quality:
nl: Kwaliteit:

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
nl: Samplerate (Hz)
    0 - samplerate niet aanpassen

en: Sample Rate:
nl: Samplerate:

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
nl: Audiobegrenzingsbandbreedte (Hz)
    Optioneel
    0 - automatisch

en: Cutoff:
nl: Afknippen:

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
nl: AAC-profiel
    Lage complexiteit - standaard
    De meeste spelers zullen niets anders dan LC afspelen

en: Profile:
nl: Profiel:

en: FLAC options
nl: FLAC-opties

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
nl: Compressieniveau
    Vereist voor FLAC
    -1 - automatisch
    min - 0 (snelle codering, groot uitvoerbestand)
    max - 10 (trage codering, klein uitvoerbestand)

en: Compression:
nl: Compressie:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
nl: Beeldgrootte
    Optioneel
    0 - standaard
    min - 16
    max - 65535

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
nl: Precisie LPC-coëfficiënten
    Optioneel
    0 - standaard
    min - 1
    max - 15

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
nl: Methode voorspellingsvolgorde
    Schatting - snelste, lage compressie
    Log doorzoeken - langzaamste, optimale compressie
    Volledig doorzoeken - standaard

en: PdO Method:
nl: PdO methode:

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
nl: Minimale voorspellingsvolgorde
    Optioneel
    -1 - standaard
    min - 0
    max - 32 (met LPC) of 4 (zonder LPC)

en: Min. PdO
nl: Min PdO

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
nl: Maximale voorspellingsvolgorde
    Optioneel
    -1 - standaard
    min - 0
    max - 32 (met LPC) of 4 (zonder LPC)

en: Max. PdO
nl: Max PdO

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
nl: Minimale verdelingsvolgorde
    Optioneel
    -1 - standaard
    min - 0
    max - 8

en: Min. PtO
nl: Min PtO

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
nl: Maximale verdelingsvolgorde
    Optioneel
    -1 - standaard
    min - 0
    max - 8

en: Max. PtO
nl: Max PtO

note: i18n-hint:  Abbreviates "Linear Predictive Coding", but this text needs to be kept very short
en: Use LPC
nl: Gebruik LPC

en: MPEG container options
nl: MPEG container opties

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
nl: Maximale bitrate van de gemultiplexte stream
    Optioneel
    0 - standaard

note: i18n-hint: 'mux' is short for multiplexor, a device that selects between several inputs 'Mux Rate' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG it has a hard to predict effect on the degree of compression
en: Mux Rate:
nl: Mux-verhouding:

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet size
    Optional
    0 - default
nl: Grootte pakket
    Optioneel
    0 - standaard

note: i18n-hint: 'Packet Size' is a parameter that has some bearing on compression ratio for MPEG compression.  It measures how big a chunk of audio is compressed in one piece.
en: Packet Size:
nl: Packet-grootte:

en: You can't delete a preset without name
nl: U kunt een voorinstelling zonder naam niet verwijderen

en: Delete preset '%s'?
nl: Voorinstelling '%s' wissen?

en: Confirm Deletion
nl: Verwijderen bevestigen

en: You can't save a preset without a name
nl: U kunt een voorinstelling zonder naam niet opslaan

en: Select xml file with presets to import
nl: Selecteer xml-bestand met voorinstellingen om te importeren

en: No presets to export
nl: Geen voorinstellingen om te exporteren

en: Select xml file to export presets into
nl: Selecteer het xml-bestand om voorinstellingen te exporteren

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Format %s is not compatible with codec %s.
nl: Formaat %s is niet compatibel met codec %s.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Incompatible format and codec
nl: Niet-compatibel formaat en codec

en: Failed to guess format
nl: Formaat kon niet worden vastgesteld

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Failed to find the codec
nl: Codec kon niet worden gevonden

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
nl: FFmpeg werd geconfigureerd in Voorkeuren en eerder met succes geladen, 
    maar deze keer lukte het Audacity niet om het te laden bij het opstarten. 
    
    U kunt teruggaan naar Voorkeuren > Bibliotheken en het opnieuw configureren.

en: FFmpeg startup failed
nl: FFmpeg kon niet opstarten

en: FFmpeg library not found
nl: FFmpeg-database niet gevonden

en: Locate FFmpeg
nl: FFmpeg opzoeken

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
nl: Audacity heeft het bestand '%s' nodig om audio te importeren en exporteren via FFmpeg.

en: Location of '%s':
nl: Locatie van '%s':

en: To find '%s', click here -->
nl: Klik hier om '%s' terug te vinden -->

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
nl: Voor een gratis kopie van FFmpeg, klik hier -->

note: i18n-hint: (verb)
en: Download
nl: Downloaden

en: Only avformat.dll
nl: Alleen avformat.dll

en: Only libavformat.dylib
nl: Alleen libavformat.dylib

en: Only libavformat.so
nl: Alleen libavformat.so

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate "Where would I find the file '%s'?" instead if you want.
en: Where is '%s'?
nl: Waar is '%s'?

en: FFmpeg not found
nl: FFmpeg niet gevonden

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
nl: Audacity probeerde FFmpeg te gebruiken om een geluidsbestand te importeren,
    maar de bibliotheken konden niet worden gevonden.
    
    Als U de FFmpeg-importeerfunctie wilt gebruiken, ga dan naar Bewerken > Voorkeuren > Bibliotheken
    om de FFmpeg-bibliotheken te downloaden of lokaliseren.

en: Do not show this warning again
nl: Deze melding niet meer weergeven

en: FFmpeg Import/Export Library
nl: FFmpeg import/export-bibliotheek

en: No compatible FFmpeg library was found
nl: Geen compatibele FFmpeg-bibliotheek gevonden

en: FFmpeg Library Version:
nl: FFmpeg-bibliotheekversie:

en: FFmpeg Library:
nl: FFmpeg-bibliotheek:

en: Loca&te...
nl: Lokaliseren...

en: Dow&nload
nl: Downloaden

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
nl: Audacity heeft automatisch geldige FFmpeg-bibliotheken gedetecteerd.
    Wilt u ze nog steeds handmatig selecteren?

en: Success
nl: Gelukt

en: Error Saving FFmpeg Presets
nl: Fout bij opslaan van FFmpeg-voorinstellingen

en: Overwrite preset '%s'?
nl: Voorinstelling '%s' overschrijven?

en: Confirm Overwrite
nl: Overschrijven bevestigen

en: Please select format before saving a profile
nl: Selecteer een formaat voordat u een profiel opslaat

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Please select codec before saving a profile
nl: Kies een codec voordat u een profiel opslaat

en: Preset '%s' does not exist.
nl: Voorinstelling '%s' bestaat niet.

en: Replace preset '%s'?
nl: Voorinstelling '%s' vervangen?

en: FFmpeg-compatible files
nl: FFmpeg-compatibele bestanden

en: Try installing FFmpeg.
nl: Probeer FFmpeg te installeren.

note: i18n-hint: "codec" is short for a "coder-decoder" algorithm
en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
nl: Index[%02x] Codec[%s], Taal[%s], Bitfrequentie[%s], Kanalen[%d], Duur[%d]

en: Bit Depth
nl: Bitdiepte

en: 16 bit
nl: 16-bit

en: 24 bit
nl: 24-bit

en: Level
nl: Niveau

en: 0 (fastest)
nl: 0 (snelste)

en: 8 (best)
nl: 8 (beste)

en: FLAC Files
nl: FLAC-bestanden

en: FLAC export couldn't open %s
nl: FLAC exporteren kon %s niet openen

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
nl: Initialiseren van FLAC-encoder mislukt
    Status: %d

en: Exporting the selected audio as FLAC
nl: De geselecteerde audio wordt geëxporteerd als FLAC

en: Exporting the audio as FLAC
nl: Audio exporteren als FLAC

en: FLAC files
nl: Flac-bestanden

en: List of Files in basic text format
nl: Bestandenlijst in gewone tekst

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid window offset in LOF file.
nl: Ongeldige verschuiving van venster in LOF-bestand.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid duration in LOF file.
nl: Ongeldige lengte in LOF-bestand.

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
nl: MIDI-tracks kunnen niet afzonderlijk worden verschoven. Dat kan alleen bij audiotracks.

note: i18n-hint: You do not need to translate "LOF"
en: Invalid track offset in LOF file.
nl: Ongeldige track-offset in LOF-bestand.

en: Version
nl: Versie

en: MP2 Files
nl: MP2-bestanden

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
nl: Kan niet naar MP2 exporteren met deze samplerate en bitrate

en: Unable to open target file for writing
nl: Niet in staat het doelbestand te openen voor schrijven

en: Exporting selected audio at %ld kbps
nl: Geselecteerde audio exorteren aan %ld kbps

en: Exporting the audio at %ld kbps
nl: Audio exporteren aan %ld kbps

en: 220-260 kbps (Best Quality)
nl: 220-260 kbps (beste kwaliteit)

en: 45-85 kbps (Smaller files)
nl: 45-85 kbps (kleinere bestanden)

en: Excessive, 320 kbps
nl: Buitensporig, 320 kbps

en: Extreme, 220-260 kbps
nl: Extreem, 220-260 kbps

en: Standard, 170-210 kbps
nl: Standaard, 170-210 kbps

en: Excessive
nl: Buitensporig

en: Extreme
nl: Extreem

en: Standard
nl: Standaard

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Bit Rate Mode
nl: Bitrate-modus

en: Preset
nl: Voorinstelling

en: Variable
nl: Variabel

en: Average
nl: Gemiddeld

note: i18n-hint: meaning accuracy in reproduction of sounds
en: Quality
nl: Kwaliteit

note: i18n-hint: LAME is the name of an MP3 converter and should not be translated
en: Locate LAME
nl: LAME opzoeken

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
nl: Audacity heeft het bestand %s nodig om MP3S aan te kunnen maken.

en: Location of %s:
nl: Locatie van %s:

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To find %s, click here -->
nl: Om %s op te zoeken, klik hier -->

note: i18n-hint: There is a  button to the right of the arrow.
en: To get a free copy of LAME, click here -->
nl: Klik hier voor een gratis kopie van LAME -->

note: i18n-hint: It's asking for the location of a file, for * example, "Where is lame_enc.dll?" - you could translate * "Where would I find the file %s" instead if you want.
en: Where is %s?
nl: Waar is %s?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
nl: U linkt naar lame_enc.dll versie %d.%d. Deze versie is niet compatibel met Audacity %d.%d.%d.
    Download de laatste versie van 'LAME voor Audacity'.

en: Only lame_enc.dll
nl: Alleen lame_enc.dll

en: Only libmp3lame64bit.dylib
nl: Alleen libmp3lame64bit.dylib

en: Only libmp3lame.dylib
nl: Alleen libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so
nl: Alleen libmp3lame.so

en: Primary shared object files
nl: Primaire gedeelde objectbestanden

en: Extended libraries
nl: Uitgebreide bibliotheken

en: Only libmp3lame.so.0
nl: Alleen libmp3lame.so.0

en: MP3 Files
nl: MP3-bestanden

en: Could not open MP3 encoding library!
nl: Kon de MP3-coderingsbibliotheek niet openen!

en: Could not initialize MP3 encoding library!
nl: Kon de MP3-coderingsbibliotheek niet initialiseren!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
nl: Geen geldige of ondersteunde MP3-coderingsbibliotheek!

en: Unable to initialize MP3 stream
nl: Niet in staat de MP3-stream te initialiseren

en: Exporting selected audio with %s preset
nl: De geselecteerde audio exporteren met voorinstelling %s

en: Exporting the audio with %s preset
nl: Audio exporteren met voorinstelling %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
nl: De geselecteerde audio exporteren met vbr-kwaliteit %s

en: Exporting the audio with VBR quality %s
nl: Audio exporteren met vbr-kwaliteit %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
nl: De geselecteerde audio exporteren met %d kbps

en: Exporting the audio at %d Kbps
nl: Audio exporteren aan %d kbps

en: Error %ld returned from MP3 encoder
nl: Foutmelding %ld teruggekregen van mp3-codeerprogramma

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
nl: De project-samplerate (%d) wordt niet ondersteund door het mp3-bestandsformaat.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
nl: De combinatie van samplerate (%d) en bitrate (%d kbps) binnen het project wordt niet ondersteund door het mp3-uitvoerbestandsformaat.

en: MP3 export library not found
nl: MP3-export-bibliotheek niet gevonden

en: (Built-in)
nl: (ingebouwd)

en: LAME MP3 Export Library
nl: LAME MP3 export-bibliotheek

en: MP3 Library Version:
nl: MP3-bibliotheekversie:

en: MP3 files
nl: MP3-bestanden

en: Ogg Vorbis Files
nl: Ogg Vorbis-bestanden

en: Unable to export - rate or quality problem
nl: Niet in staat om te exporteren - probleem met rate of kwaliteit

en: Unable to export - problem initialising
nl: Niet in staat om te exporteren - probleem tijdens initialiseren

en: Unable to export - problem creating stream
nl: Niet in staat om te exporteren - probleem bij aanmaken van stream

en: Unable to export - problem with packets
nl: Niet in staat om te exporteren - probleem met pakketten

en: Unable to export - problem with file
nl: Niet in staat om te exporteren - probleem met bestand

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
nl: De geselecteerde audio wordt als Ogg Vorbis geëxporteerd

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
nl: Audio exporteren als Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
nl: Ogg Vorbis-bestanden

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
nl: Index[%02x] versie[%d], kanalen[%d], frequentie[%ld]

en: Media read error
nl: Media leesfout

en: Not an Ogg Vorbis file
nl: Geen Ogg Vorbis-bestand

en: Vorbis version mismatch
nl: Vorbis versie-ongelijkheid

en: Invalid Vorbis bitstream header
nl: Ongeldige Vorbis bitstream header

en: Internal logic fault
nl: Interne logische fout

en: no error
nl: geen fout

en: invalid argument
nl: ongeldig argument

en: buffer too small
nl: buffer te klein

en: internal error
nl: interne fout

en: invalid packet
nl: ongeldig pakket

en: not implemented
nl: niet geïmplementeerd

en: invalid state
nl: ongeldige status

en: memory allocation has failed
nl: geheugentoewijzing is mislukt

en: VBR Mode
nl: VRB-modus

en: Optimize for
nl: Optimaliseren voor

en: Speech
nl: Spraak

en: Buffer overflow in OGG packet
nl: Buffer-overflow in OGG-pakket

en: Unable to write OGG page header
nl: Niet in staat om OGG-pagina-header te schrijven

en: Unable to write OGG page
nl: Niet in staat om OGG-pagina te schrijven

en: Opus Files
nl: Opus-bestanden

en: Unsupported sample rate
nl: Niet-ondersteunde samplerate

en: Exporting selected audio as Opus
nl: Geselecteerde audio exporteren als Opus

en: Exporting the audio as Opus
nl: Audio exporteren als Opus

en: Unable to create Opus encoder
nl: Niet in staat om Opus-encoder aan te maken

en: Unable to set bitrate
nl: Niet in staat om bitrate in te stellen

en: Unable to set complexity
nl: Niet in staat om complexiteit in te stellen

en: Unable to set bandwidth
nl: Niet in staat om bandbreedte in te stellen

en: Unable to set VBR mode
nl: Niet in staat om VBR-modus in te stellen

en: Unable to set CVBR mode
nl: Niet in staat om CVBR-modus in te stellen

en: Unable to get lookahead
nl: Niet in staat om lookahead te verkrijgen

en: Failed to calculate correct preskip
nl: Berekenen van correcte pre-skip mislukt

en: Failed to encode input buffer
nl: Coderen van invoerbuffer mislukt

en: Opus files
nl: Opus-bestanden

en: File has changed the number of channels in the middle.
nl: Bestand heeft het aantal kanalen in het midden veranderd.

en: IO error reading from file
nl: IO-fout bij lezen van bestand

en: not an Opus file
nl: geen Opus-bestand

en: invalid header
nl: ongeldige header

en: unsupported version
nl: niet-ondersteunde versie

en: invalid stream structure
nl: ongeldige stream-structuur

en: stream is not seekable
nl: stream is niet zoekbaar

en: invalid timestamp
nl: ongeldige tijdstempel

en: Failed to decode Opus file: %s
nl: Decoderen van Opus-bestand is mislukt: %s

en: Encoding
nl: Coderen

en: Other uncompressed files
nl: Andere bestanden zonder compressie

en: GSM 6.10 requires mono
nl: GSM 6.10 vereist mono

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
nl: Formaten WAVEX en GSM 6.10 zijn niet compatibel

en: Cannot export audio in this format.
nl: Kan audio niet in dit format exporteren.

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
nl: U probeerde een WAV-bestand te exporteren dat groter zou zijn dan 4 GB.
    Audacity kan dit niet, dus het exporteren is gestopt.

en: Exporting the selected audio as %s
nl: De geselecteerde audio exporteren als %s

note: i18n-hint: %s will be the error message from libsndfile, which * is usually something unhelpful (and untranslated) like "system * error"
en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
nl: Fout bij schrijven van bestand %s (schijf vol?).
    Libsndfile zegt "%s"

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
nl: Wav, Aiff, en andere types zonder compressie

en: OGG (OGG Container format)
nl: OGG (OGG-containerformaat)

en: RAW (header-less)
nl: RAW (zonder header)

en: Signed 8 bit PCM
nl: Signed 8-bit PCM

en: Signed 16 bit PCM
nl: Signed 16-bit PCM

en: Signed 24 bit PCM
nl: Signed 24-bit PCM

en: Signed 32 bit PCM
nl: Signed 32-bit PCM

en: Unsigned 8 bit PCM
nl: Unsigned 8-bit PCM

en: 32 bit float
nl: 32-bit float

en: 64 bit float
nl: 64-bit float

en: 12 bit DWVW
nl: 12-bit DWVW

en: 16 bit DWVW
nl: 16-bit DWVW

en: 24 bit DWVW
nl: 24-bit DWVW

en: 16 bit DPCM
nl: 16-bit DPCM

en: 8 bit DPCM
nl: 8-bit DPCM

en: Low Quality (Fast)
nl: Lage kwaliteit (snel)

en: Normal Quality
nl: Normale kwaliteit

en: High Quality (Slow)
nl: Hoge kwaliteit (traag)

en: Very High Quality (Slowest)
nl: Zeer hoge kwaliteit (traagste)

en: Hybrid Mode
nl: Hybride modus

en: Create Correction(.wvc) File
nl: Correctiebestand (.wvc) aanmaken

en: WavPack Files
nl: WavPack-bestanden

en: Unable to create target file for writing
nl: Niet in staat om doelbestand voor schrijven aan te maken

en: Unsupported bytes-per-sample value for WavPack export
nl: Ongeldige waarde voor 'bytes per sample' bij WavPack-export

en: Exporting selected audio as WavPack
nl: Geselecteerde audio exporteren als WavPack

en: Exporting the audio as WavPack
nl: Audio exporteren als WavPack

en: WavPack files
nl: WavPack-bestanden

en: Encountered %d errors decoding WavPack file!
nl: Er zijn %d fouten opgetreden bij het decoderen van het WavPack bestand!

en: &Nyquist Workbench...
nl: Nyquist-werkbank...

en: &Undo	Ctrl+Z
nl: Ongedaan maken	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
nl: Opnieuw uitvoeren	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
nl: Knippen	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
nl: Kopiëren	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
nl: Plakken	Ctrl+V

en: Cle&ar	Ctrl+L
nl: Wissen	Ctrl+L

en: Select A&ll	Ctrl+A
nl: Alles selecteren	Ctrl+A

en: &Find...	Ctrl+F
nl: Zoeken...	Ctrl+F

en: &Matching Paren	F8
nl: Overeenkomende haakjes	F8

en: &Top S-expr	F9
nl: Top S-expr	F9

en: &Higher S-expr	F10
nl: Hogere S-expr	F10

en: &Previous S-expr	F11
nl: Vorige S-expr	F11

en: &Next S-expr	F12
nl: Volgende S-expr	F12

en: &Go to
nl: Ga naar

en: Select &Font...
nl: Lettertype selecteren...

en: Split &Vertically
nl: Verticaal splitsen

en: Split &Horizontally
nl: Horizontaal splitsen

en: Show S&cript
nl: Script weergeven

en: Show &Output
nl: Uitvoer weergeven

en: &Large Icons
nl: Grote pictogrammen

en: &Small Icons
nl: Kleine pictogrammen

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: &Go	F5
nl: Gaan	F5

en: &Stop	F6
nl: Stoppen	F6

en: &About
nl: Over

note: i18n-hint noun
en: Output
nl: Uitvoer

en: Load Nyquist script
nl: Nyquist-script laden

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
nl: Nyquist-scripts (*.ny)|*.ny|Lisp-scripts (*.lsp)|*.lsp|Alle bestanden|*

en: Script was not saved.
nl: Script werd niet opgeslagen.

en: Save Nyquist script
nl: Nyquist-script opslaan

en: Find dialog
nl: Zoekvenster

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
nl: Tango Icon Gallery (werkbalkpictogrammen)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
nl: (C) 2009 door Leland Lucius

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
nl: Externe Audacity-module die een simpele IDE voorziet voor het schrijven van effecten.

en: Nyquist Effect Workbench
nl: Nyquist-effectenwerkbank

en: No matches found
nl: Geen overeenkomsten gevonden

en: Code has been modified. Are you sure?
nl: Code werd gewijzigd. Weet u het zeker?

en: Untitled
nl: Naamloos

en: Nyquist Effect Workbench -
nl: Nyquist-effectenwerkbank -

en: New
nl: Nieuw

en: New script
nl: Nieuw script

en: Open
nl: Openen

en: Open script
nl: Script openen

en: Save
nl: Opslaan

en: Save script
nl: Script opslaan

en: Save As
nl: Opslaan als

en: Save script as...
nl: Script opslaan als...

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy to clipboard
nl: Kopiëren naar klembord

en: Cut
nl: Knippen

en: Cut to clipboard
nl: Knippen naar klembord

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste from clipboard
nl: Plakken van klembord

note: i18n-hint verb; to empty or erase
en: Clear
nl: Wissen

en: Clear selection
nl: Selectie wissen

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Select all text
nl: Alle tekst selecteren

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo last change
nl: Laatste wijziging ongedaan maken

en: Redo
nl: Opnieuw uitvoeren

en: Redo previous change
nl: Vorige wijziging opnieuw uitvoeren

en: Find
nl: Zoeken

en: Find text
nl: Tekst zoeken

en: Match
nl: Overeenkomst

en: Go to matching paren
nl: Ga naar overeenkomende haakjes

en: Top
nl: Bovenaan

en: Go to top S-expr
nl: Ga naar top S-expr

en: Up
nl: Omhoog

en: Go to higher S-expr
nl: Ga naar hogere S-expr

en: Previous
nl: Vorige

en: Go to previous S-expr
nl: Ga naar vorige S-expr

en: Next
nl: Volgende

en: Go to next S-expr
nl: Ga naar volgende S-expr

note: i18n-hint noun
en: Start
nl: Begin

en: Start script
nl: Script starten

en: Stop script
nl: Script stoppen

en: Waiting for audio.com
nl: Wachten op audio.com

en: An action on audio.com is required before you can continue. You can cancel this operation.
nl: Er is een actie op audio.com vereist voordat u verder kunt gaan. U kunt deze bewerking annuleren.

en: Open from audio.com
nl: Openen van audio.com

en: Downloading audio
nl: Audio downloaden

en: Failed to download audio from cloud.
    %s
nl: Het downloaden van cloud-audio is mislukt.
    %s

en: Downloaded audio file does not exist.
nl: Het gedownloade audiobestand bestaat niet.

en: Save to audio.com
nl: Opslaan naar audio.com

en: Generating audio preview...
nl: Audio-voorbeeld genereren...

en: Synchronizing project
nl: Project synchroniseren

en: Previews can be updated only for Cloud projects
nl: Voorbeelden kunnen alleen worden bijgewerkt voor Cloud-projecten

en: Open &From Cloud
nl: Open &vanuit de Cloud

en: Open Cloud &Project...
nl: Cloud &project openen…

en: Open Cloud &Audio File...
nl: Cloud &audiobestand openen...

en: Save &To Cloud...
nl: Opslaan in de Cloud...

en: &Update Cloud Audio Preview
nl: Cloud-audiovoorbeeld bijwerken

en: S&hare Audio...
nl: Audio delen...

en: Export behavior
nl: Gedrag exporteren

en: S&how 'How would you like to export?' dialog
nl: Venster 'Hoe wilt u exporteren?' weergeven

en: Save behavior
nl: Gedrag bij opslaan

en: Always &ask
nl: Altijd vragen

en: Always &save to cloud
nl: Altijd opslaan in de cloud

en: Always save to the co&mputer
nl: Altijd opslaan op de computer

en: Temporary Cloud files directory
nl: Map voor tijdelijke Cloud-bestanden

en: &Location:
nl: Locatie:

en: &Browse...
nl: Bladeren...

en: days
nl: dagen

en: &Remove temporary files after:
nl: Tijdelijke bestanden verwijderen na:

en: Preferences for Cloud
nl: Voorkeuren voor Cloud

en: Choose a location to place the temporary directory
nl: Kies een map voor tijdelijke bestanden

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
nl: De map met tijdelijke bestanden kan niet op een FAT-station staan.

en: Cannot set the preference.
nl: Kan de voorkeur niet instellen.

en: Failed.
nl: Mislukt.

en: Syncing to audio.com... (%d%%)
nl: Synchroniseren naar audio.com... (%d%%)

en: Project is syncing with audio.com. Do you want to stop the sync process?
nl: Project synchroniseert met audio.com. Wilt u het synchronisatieproces stoppen?

en: Waiting for space to free up
nl: Wachten tot er ruimte vrijkomt

en: Once you have made storage space available on audio.com, click Retry.
nl: Zodra u opslagruimte beschikbaar hebt gemaakt op audio.com, klikt u op Opnieuw proberen.

en: Share Audio
nl: Audio delen

en: Get Effects
nl: Effecten ophalen

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that opens Share Audio dialog
en: &Share Audio Toolbar
nl: Werkbalk audio delen

en: You are not signed in
nl: U bent niet aangemeld

en: Sign in
nl: Aanmelden

en: &Sign Out
nl: Afmelden

en: Don't show this again
nl: Dit niet meer weergeven

en: Open cloud audio file
nl: Cloud audiobestand openen

en: less than 1 minute
nl: minder dan 1 minuut

en: one minute ago | %d minutes ago
nl[0]: één minuut geleden
nl[1]: %d minuten geleden

en: one hour ago | %d hours ago
nl[0]: een uur geleden
nl[1]: %d uur geleden

en: Title
nl: Titel

en: Author
nl: Auteur

en: Created
nl: Gemaakt

en: Failed to authorize account
nl: Account niet gemachtigd

en: Loading audio list...
nl: Audiolijst laden…

en: Failed to get audio list
nl: Kan audiolijst niet ophalen

en: Search:
nl: Zoeken:

en: Prev
nl: Vorige

en: View in audio.com
nl: Weergeven in audio.com

en: Page %d of %d
nl: Pagina %d van %d

note: i18n-hint: A title that is shown on the first project save that allows the user to select Cloud or local save.
en: How would you like to save?
nl: Hoe wilt u opslaan?

en: Save to the Cloud (free)
nl: Opslaan in de Cloud (gratis)

en: Your project is backed up privately on audio.com. You can access your work from any device and collaborate on your project with others. Cloud saving is free for a limited number of projects.
nl: Uw project wordt privé opgeslagen op audio.com. U hebt vanaf elk apparaat toegang tot uw werk en u kunt met anderen samenwerken aan uw project. Cloudopslag is gratis voor een beperkt aantal projecten.

en: &Save to Cloud
nl: Opslaan in de Cloud

en: On your computer
nl: Op uw computer

en: Files are saved on your device.
    Note: To export MP3 and WAV files, use File > Export Audio instead.
nl: Bestanden worden opgeslagen op uw apparaat.
    Opmerking: als u MP3- en WAV-bestanden wilt exporteren, gebruikt u Bestand > Audio exporteren.

en: Save to &computer
nl: Opslaan op computer

en: &Remember my choice and don't show again
nl: Mijn keuze onthouden en niet meer vragen.

note: i18n-hint: A title that is shown on export that allows the user to select Cloud or local export.
en: How would you like to export?
nl: Hoe wilt u exporteren?

en: Share to audio.com
nl: Delen met audio.com

en: Uploads an uncompressed audio file and generates a shareable link. This link allows others to download the file in either .wav or .mp3 format.
nl: Uploadt een ongecomprimeerd audiobestand en genereert een link om te delen. Met deze link kunnen anderen het bestand downloaden in .wav- of .mp3-indeling.

en: &Share to audio.com
nl: Delen met audio.com

en: Export MP3s, WAVs, FLACs and other formats to your computer.
nl: MP3's, WAVs, FLACs en andere formaten naar uw computer exporteren.

en: Export to &computer
nl: Exporteren naar computer

en: &Don't show again
nl: Niet meer weergeven

en: Project Name
nl: Naam project

en: Private
nl: Privé

en: Unlisted
nl: Niet vermeld

en: Public
nl: Openbaar

en: Save to computer...
nl: Opslaan op computer...

en: We encountered an issue syncing your file
nl: Er is een probleem opgetreden bij het synchroniseren van uw bestand

en: Don't worry, your changes will be saved to a temporary location and will be synchronized to your cloud copy when your internet connection resumes.
nl: Geen zorgen, uw wijzigingen worden opgeslagen op een tijdelijke locatie en worden gesynchroniseerd naar uw cloudkopie wanneer uw internetverbinding wordt hersteld.

en: Log in to audio.com to proceed.
nl: Meld aan bij audio.com om verder te gaan.

en: Link account
nl: Account koppelen

en: We were unable to link your account. Please try again.
nl: We konden uw account niet koppelen. Probeer het opnieuw.

en: &Cancel
nl: Annuleren

en: &Try again
nl: Opnieuw proberen

en: Account linked successfully!
nl: Account met succes gekoppeld!

en: Enter token to link your account
nl: Token ingeven om uw account te koppelen

en: Sign-in and get the token
nl: Meld aan en haal het token op

en: C&ontinue
nl: Doorgaan

en: L&ink audio.com account...
nl: Audio.com-account koppelen...

en: Create cloud account
nl: Cloud-account aanmaken

en: Sign in to cloud
nl: Aanmelden bij de cloud

en: Oops! It looks like there was an issue with your input.
    Please ensure your email is correct and that your password is at least 8 characters long
nl: Oeps! Het lijkt erop dat er een probleem was met uw invoer.
    Zorg ervoor dat uw e-mailadres correct is en dat uw wachtwoord minstens 8 tekens lang is

en: Sorry, but it seems the email or password you entered is incorrect.
    Please double-check your credentials and try again!
nl: Het lijkt erop dat het ingevoerde e-mailadres of wachtwoord onjuist is.
    Controleer uw gegevens en probeer het opnieuw!

en: Create a free cloud storage account to access your projects and audio from any device
nl: Maak een gratis cloudopslagaccount aan om je projecten en audio vanaf elk apparaat te openen

en: Sign in to save to the cloud
nl: Aanmelden om naar de cloud op te slaan

en: Continue with Google
nl: Doorgaan met Google

en: Continue with Facebook
nl: Doorgaan met Facebook

en: Or use email and password
nl: Of gebruik e-mailadres en wachtwoord

en: Email
nl: E-mailadres

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Forgot your password?
nl: Uw wachtwoord vergeten?

en: Already have an account?
nl: Heeft u al een account?

en: Sign in here
nl: Hier aanmelden

en: Need an account?
nl: Een account nodig?

en: Continue
nl: Doorgaan

en: This project is no longer saved to the Cloud
nl: Dit project wordt niet langer in de Cloud opgeslagen

en: This project was removed from audio.com and therefore cannot be saved at this time.
nl: Dit project is verwijderd van audio.com en kan daarom op dit moment niet worden opgeslagen.

en: You can either save it to the Cloud as a new project, or save it to your computer.
nl: U kunt het opslaan in de Cloud als een nieuw project of het opslaan op uw computer.

en: Save to computer
nl: Opslaan op computer

en: Save to Cloud
nl: Opslaan in de Cloud

en: Your project storage limit has been reached.
nl: Uw limiet voor projectopslag is bereikt.

en: You may need to remove older projects to make space available. For more options, visit audio.com
nl: U moet mogelijk oudere projecten verwijderen om ruimte vrij te maken. Ga voor meer opties naar audio.com

en: You can also save this project locally to avoid losing changes.
nl: U kunt dit project ook lokaal opslaan om te voorkomen dat wijzigingen verloren gaan.

en: Visit audio.com
nl: Bezoek audio.com

en: Project version conflict detected
nl: Projectversie-conflict gedetecteerd

en: There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Saving this project will replace it as the newest version instead.
nl: Er is een nieuwere versie van dit Audacity-project op Audio.com. Opslaan van dit project heeft tot gevolg dat het de nieuwere versie vervangt

en: Save this project
nl: Dit project opslaan

en: Discard and open latest version
nl: Weggooien en nieuwste versie openen

en: Project contains unsaved changes. There's a newer version of this Audacity project on Audio.com. Discarding changes will open the latest version instead.
nl: Project bevat niet-opgeslagen wijzigingen. Er is een nieuwere versie van dit Audacity-project op Audio.com. Het verwijderen van wijzigingen zal in plaats daarvan de nieuwste versie openen.

en: Open local project
nl: Lokaal project openen

en: Cloud project conflict
nl: Cloud-project conflict

en: You are attempting to open a new active version of this project when there is already one open. Please select which version you wish to remain open.
nl: U probeert een nieuwe actieve versie van dit project te openen terwijl er al een open is. Selecteer de versie die open moet blijven staan.

en: Keep currently open version
nl: De momenteel geopende versie behouden

en: Open new version
nl: Nieuwe versie openen

en: Open from Cloud
nl: Openen van Cloud

en: one minutes ago | %d minutes ago
nl[0]: een minuut geleden
nl[1]: %d minutes ago

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: Loading projects list...
nl: Lijst met projecten laden...

en: Failed to get projects list
nl: Lijst met projecten is niet opgehaald

en: Cloud saved projects
nl: Projecten opgeslagen in de Cloud

en: Anyone will be able to listen to this audio.
nl: Iedereen kan deze audio beluisteren.

en: Only you and people you share a link with will be able to listen to this audio.
nl: Alleen u en mensen met wie u een link deelt, kunnen deze audio beluisteren.

en: Are you sure you want to cancel?
nl: Bent u zeker dat u wilt annuleren?

en: Cancel upload to Audio.com
nl: Uploaden naar Audio.com annuleren

en: Uploading audio...
nl: Audio uploaden...

en: We are unable to upload this file. Please try again and make sure to link to your audio.com account before uploading.
nl: We kunnen dit bestand niet uploaden. Probeer het opnieuw en zorg ervoor dat u een koppeling maakt met uw audio.com-account voordat u gaat uploaden.

en: Upload error
nl: Uploadfout

en: We are unable to prepare this file for uploading.
nl: We kunnen dit bestand niet voorbereiden om te uploaden.

en: Finalizing upload...
nl: Uploaden afwerken...

en: Track Title
nl: Track-titel

en: Preparing audio...
nl: Audio voorbereiden...

en: You are not authorized to access this project.
nl: U hebt geen toegang tot dit project.

en: You tried to access a project that has expired.
nl: U probeerde toegang te krijgen tot een project dat verlopen is.

en: Audacity had trouble connecting to the server.
nl: Audacity had problemen om verbinding te maken met de server.

en: The project is too large to upload. Please save it to your computer instead.
nl: Het project is te groot om te uploaden. Sla het in plaats daarvan op uw computer op.

en: You don't have access to this project.
nl: U hebt geen toegang tot dit project.

en: The project could not be found.
nl: Het project kon niet worden gevonden.

en: The server responded with something Audacity could not understand.
nl: De server reageerde met iets dat Audacity niet kon begrijpen.

en: Audacity encountered an internal error.
nl: Audacity is een interne fout tegengekomen.

en: Audio.com encountered an internal error.
nl: Audio.com heeft een interne fout ondervonden.

en: Audacity encountered an unknown error.
nl: Audacity heeft een onbekende fout ondervonden.

en: Sync failed
nl: Sync mislukt

en: Error details:
    %s
nl: Details van fout:
    %s

en: Syncing your project
nl: Uw project synchroniseren

en: The project will sync in background while you work. You can check the sync status on the bottom right corner of Audacity at any time
nl: Het project wordt op de achtergrond gesynchroniseerd terwijl u werkt. U kunt de synchronisatiestatus op elk moment controleren in de rechterbenedenhoek van Audacity

en: Success!
nl: Gelukt!

en: All saved changes will now update to the cloud. You can manage this file from your uploaded projects page on audio.com
nl: Alle opgeslagen wijzigingen worden nu bijgewerkt naar de cloud. U kunt dit bestand beheren vanaf uw pagina met geüploade projecten op audio.com

en: Done
nl: Klaar

en: Cloud project incomplete
nl: Cloud-project onvolledig

en: The latest version of this project was not fully uploaded to audio.com. You can load the last complete version instead.
nl: De laatste versie van dit project is niet volledig geüpload naar audio.com. U kunt in plaats daarvan de laatste volledige versie laden.

en: Load latest
nl: Nieuwste laden

en: No version of this project has been fully uploaded to audio.com. It cannot be loaded.
nl: Geen enkele versie van dit project is volledig geüpload naar audio.com. Het kan niet worden geladen.

en: You have canceled this upload to audio.com
nl: U hebt deze upload naar audio.com geannuleerd

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: An action on audio.com is required before you can continue. Once you are done with it, click Retry
nl: Er is een actie op audio.com vereist voordat u verder kunt gaan. Klik op opnieuw proberen als u klaar bent

en: Loading...
nl: Laden...

en: Please wait...
nl: Even geduld...

en: Connection error
nl: Verbindingsfout

en: Audacity is unable to connect to MuseHub.com. Please check your connection and try again.
nl: Audacity kan geen verbinding maken met MuseHub.com. Controleer uw verbinding en probeer het opnieuw.

en: Try again
nl: Opnieuw proberen

en: Get it on MuseHub
nl: Ophalen bij MuseHub

en: Become a partner
nl: Een partner worden

en: Become a MuseHub partner
nl: Een MuseHub-partner worden

en: You can reach millions of music creators by publishing your apps, effects and sounds on MuseHub. If you're a developer and interested in publishing your products on MuseHub, you can apply today.
nl: Bereik miljoenen muziekmakers door uw apps, effecten en geluiden te publiceren op MuseHub. Als u een ontwikkelaar bent en geïnteresseerd in het publiceren van uw producten op MuseHub, kunt u zich vandaag nog aanmelden.

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
nl: Geëxporteerde Allegro (.gro)-bestanden slaan tijd op als:

en: Please select only one Note Track at a time.
nl: Gelieve slechts een noot-track tegelijk te selecteren.

en: Please select a Note Track.
nl: Selecteer een noot-track.

en: Export MIDI As:
nl: MIDI exporteren als:

en: MIDI file
nl: MIDI-bestand

en: Allegro file
nl: Allegro-bestand

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
nl: U hebt een bestandsnaam gekozen met een niet-herkende extensie.
    Wilt u doorgaan?

en: Export MIDI
nl: MIDI exporteren

en: Export MI&DI...
nl: MIDI exporteren...

en: Imported MIDI from '%s'
nl: MIDI van ‘%s’ is geïmporteerd

en: Import MIDI
nl: MIDI importeren

en: Could not open file %s: Filename too short.
nl: Kon bestand %s niet openen: bestandsnaam te kort.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
nl: Kon bestand %s niet openen: onjuist bestandstype.

en: Could not open file %s.
nl: Kon bestand %s niet openen.

en: Select a MIDI file
nl: Selecteer een midi-bestand

en: MIDI and Allegro files
nl: MIDI- en Allegro-bestanden

en: MIDI files
nl: MIDI-bestanden

en: Allegro files
nl: Allegro-bestanden

en: &MIDI...
nl: MIDI…

en: No revision identifier was provided
nl: Er is geen revisie-identificatiecode opgegeven

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, system administration
nl: %s, systeemadministratie

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, co-founder and developer
nl: %s, mede-oprichter en ontwikkelaar

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, designer
nl: %s, ontwerper

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer
nl: %s, ontwikkelaar

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, developer and support
nl: %s, ontwikkelaar en ondersteuning

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support
nl: %s, documentatie en ondersteuning

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, QA tester, documentation and support
nl: %s, QA-tester, documentatie en ondersteuning

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, documentation and support, French
nl: %s, documentatie en ondersteuning, Frans

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, quality assurance
nl: %s, kwaliteitsverzekering

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, accessibility advisor
nl: %s, toegankelijkheidsadviseur

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphic artist
nl: %s, grafisch kunstenaar

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, composer
nl: %s, samensteller

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, Nyquist plug-ins
nl: %s, Nyquist-plugins

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, web developer
nl: %s, web-ontwikkelaar

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, graphics
nl: %s, afbeeldingen

note: i18n-hint: For "About Audacity..." credits, substituting a person's proper name
en: %s, effects presets
nl: %s, effect-presets

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
nl: %s (met inbegrip van %s, %s, %s, %s en %s)

note: i18n-hint: information about the program
en: About %s
nl: Over %s

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
nl: %s, de gratis, opensource, platform-overschrijdende software voor het opnemen en bewerken van geluiden.

en: Credits
nl: Met dank aan

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s Team Members
nl: %s Teamleden

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: Distinguished %s Team members, not currently active
nl: Onderscheiden %s-teamleden, op dit moment niet actief

en: Contributors
nl: Bijdragers

en: Website and Graphics
nl: Website en afbeeldingen

en: Translators
nl: Vertalers

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s includes code from the following projects:
nl: %s bevat code van de volgende projecten:

en: Special thanks:
nl: Bijzondere dank aan:

note: i18n-hint: The program's name substitutes for %s
en: %s website:
nl: %s-website:

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for first and third %s, and a "copyright" symbol for the second
en: %s software is copyright %s 1999-2026 %s Team.
nl: %s-software is auteursrecht %s 1999-2026 %s-team.

note: i18n-hint Audacity's name substitutes for %s
en: The name %s is a registered trademark.
nl: De naam %s is een geregistreerd handelsmerk.

en: Build Information
nl: Programma-informatie

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

note: i18n-hint: Information about when audacity was compiled follows
en: The Build
nl: De build

en: Program build date:
nl: Bouwdatum programma:

en: Commit Id:
nl: Commit-id:

en: Debug build (debug level %d)
nl: Debug-build (debugniveau %d)

en: Release build (debug level %d)
nl: Release-build (debugniveau %d)

en: %s, 64 bits
nl: %s, 64-bits

en: %s, 32 bits
nl: %s, 32-bits

en: Build type:
nl: Bouwtype:

en: Compiler:
nl: Compileerder:

note: i18n-hint: The directory audacity is installed into (on *nix systems)
en: Installation Prefix:
nl: Installatie-prefix:

en: Cache folder:
nl: Cache-map:

en: Settings folder:
nl: Instellingenmap:

en: Data folder:
nl: Gegevensmap:

en: State folder:
nl: Statusmap:

note: i18n-hint: Libraries that are essential to audacity
en: Core Libraries
nl: Kernbibliotheken

en: Cross-platform GUI library
nl: Cross-platform GUI-bibliotheek

en: Audio playback and recording
nl: Geluidsweergave en opname

en: Sample rate conversion
nl: Samplerate omzetten

en: File Format Support
nl: Bestandsindelingen

en: MP3 Import
nl: MP3 importeren

note: i18n-hint: LAME is the codec name. This name should not be translated
en: MP3 Export
nl: MP3 exporteren

note: i18n-hint: Opus is the codec name. This name should not be translated
en: Opus Import and Export
nl: Opus importeren en exporteren

note: i18n-hint: Ogg is the container format. Vorbis is the compression codec. * Both are proper nouns and shouldn't be translated
en: Ogg Vorbis Import and Export
nl: Ogg Vorbis importeren en exporteren

en: ID3 tag support
nl: ID3-tag ondersteuning

note: i18n-hint: FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, but is effectively * a proper noun and so shouldn't be translated
en: FLAC import and export
nl: FLAC importeren en exporteren

en: MP2 export
nl: MP2-export

en: FFmpeg Import/Export
nl: Importeren/exporteren via FFmpeg

en: Features
nl: Functies

en: Plug-in support
nl: Plugin-ondersteuning

en: Sound card mixer support
nl: Mixerondersteuning geluidskaart

en: Pitch and Tempo Change support
nl: Ondersteuning voor toonhoogte- en tempowijzigingen

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
nl: Ondersteuning voor extreme toonhoogte- en tempowijzigingen

[ctx: about dialog]
en: Legal
nl: Juridisch

en: GPL License
nl: GPL-licentie

[ctx: about dialog]
note: i18n-hint: For "About Audacity...": Title for Privacy Policy section
en: PRIVACY POLICY
nl: PRIVACYBELEID

en: App update checking and error reporting require network access. These features are optional.
nl: Voor het controleren van app-updates en het melden van fouten is netwerktoegang vereist. Deze functies zijn optioneel.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "our Privacy Policy"
en: See %s for more info.
nl: Zie %s voor meer informatie.

en: Click and drag to define a looping region.
nl: Klikken en slepen om een looping-gebied te definiëren.

en: Timeline actions disabled during recording
nl: Tijdlijn-handelingen uitgeschakeld tijdens opnemen

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
nl: Klikken en slepen om te wijzigen, dubbelklikken om te herstellen

note: i18n-hint: This text is a tooltip on the icon (of a pin) representing the temporal position in the audio.
en: Record/Playhead
nl: Opname/afspelen-kop

en: Timeline
nl: Tijdlijn

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Seek
nl: Klikken of slepen om te beginnen met zoeken

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click or drag to begin Scrub
nl: Klikken of slepen om te beginnen met scrubben

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
nl: Klikken en bewegen om te scrubben. Klikken en slepen om te zoeken.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Seek
nl: Bewegen om te zoeken

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips
en: Move to Scrub
nl: Bewegen om te scrubben

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
nl: Slepen om te zoeken. Loslaten om te stoppen met zoeken.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
nl: Slepen om te zoeken. Loslaten en bewegen om te scrubben.

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
nl: Bewegen om te scrubben. Slepen om te zoeken.

en: Quick-Play disabled
nl: Snel afspelen uitgeschakeld

en: Quick-Play enabled
nl: Snel afspelen ingeschakeld

en: Timeline Options
nl: Tijdlijn-opties

en: Minutes and Seconds
nl: Minuten en seconden

en: Beats and Measures
nl: Beats en maten

en: Setting a loop region also makes an audio selection
nl: Instellen van een loop-gebied maakt ook een audioselectie

note: i18n-hint Clear is a verb
en: Clear Loop
nl: Loop wissen

en: Set Loop To Selection
nl: Loop instellen op selectie

en: Scroll view to playhead
nl: Weergave naar afspeelkop scrollen

en: Continuous scrolling
nl: Doorlopend scrollen

en: Failed to remove %s
nl: Kon %s niet verwijderen

en: Failed!
nl: Mislukt!

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
nl: %s kon niet gevonden worden.
    
    Het is verwijderd van de lijst met recente bestanden.

en: Audacity is starting up...
nl: Audacity is aan het starten...

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
nl: De SQLite-bibliotheek is niet geïnitialiseerd. Audacity kan niet doorgaan.

en: Block size must be within 256 to 100000000
nl: Blokgrootte moet liggen tussen 256 en 100 000 000

note: i18n-hint: "New" is an action (verb) to create a NEW project
en: &New
nl: Nieuw

note: i18n-hint: (verb)
en: &Open...
nl: Openen…

en: Open &Recent...
nl: Recent openen...

en: &About Audacity...
nl: Over Audacity…

en: &Preferences...
nl: Voorkeuren…

en: &File
nl: Bestand

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
nl: Audacity kon geen veilige plaats vinden om tijdelijke bestanden op te slaan.
    Audacity heeft een plaats nodig waar programma's voor automatisch opschonen de tijdelijke bestanden niet verwijderen. 
    Geef een passende map op in het voorkeuren-venster.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
nl: Audacity kon geen plek vinden om tijdelijke bestanden op te slaan.
    Selecteer hiervoor een geschikte map in het voorkeuren-dialoogvenster.

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
nl: Audacity zal nu worden afgesloten. Start Audacity opnieuw om de nieuwe tijdelijke map te gebruiken.

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
nl: Het gelijktijdig in werking hebben van twee versies van Audacity
    kan leiden tot gegevensverlies of het doen crashen van uw computer.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
nl: Audacity kon de map met tijdelijke bestanden niet vergrendelen.
    Deze map is mogelijk in gebruik door een andere kopie van Audacity.

en: Do you still want to start Audacity?
nl: Wilt u Audacity toch opstarten?

en: Error Locking Temporary Folder
nl: Fout bij vergrendelen van tijdelijke map

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
nl: Er is ontdekt dat er al een kopie van Audacity is opgestart.

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
nl: Om aan meerdere projecten gelijktijdig te werken gebruikt u de
    menuopdrachten ‘Nieuw’ of ‘Openen’ in het Audacity-programma
    dat momenteel loopt.

en: Audacity is already running
nl: Audacity is al opgestart

en: Unable to create shared memory segment.
    
    error code=%d : "%s".
nl: Aanmaken van gedeeld geheugen segment mislukt.
    
    foutcode = %d: "%s".

en: Audacity Startup Failure
nl: Audacity opstartfout

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
nl: Niet in staat om semaforen te verkrijgen.
    
    Dit is waarschijnlijk te wijten aan een tekort aan systeembronnen
    en een herstart kan nodig zijn.

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
nl: Niet in staat om semaforen aan te maken.
    
    Dit is waarschijnlijk te wijten aan een tekort aan systeembronnen
    en een herstart kan nodig zijn.

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
nl: Niet in staat om vergrendelingssemafoor te verkrijgen.
    
    Dit is waarschijnlijk te wijten aan een tekort aan systeembronnen
    en een herstart kan nodig zijn.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
nl: Niet in staat om server-semafoor te verkrijgen.
    
    Dit is waarschijnlijk te wijten aan een tekort aan systeembronnen
    en een herstart kan nodig zijn.

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
nl: De Audacity IPC-server is niet geïnitialiseerd.
    
    Dit is waarschijnlijk te wijten aan een tekort aan systeembronnen
    en een herstart kan nodig zijn.

en: An unrecoverable error has occurred during startup
nl: Er is een onherstelbare fout opgetreden tijdens het opstarten

note: i18n-hint: This controls the number of bytes that Audacity will *           use when writing files to the disk
en: set max disk block size in bytes
nl: maximale blokgrootte in bytes instellen

note: i18n-hint: brief help message for Audacity's command-line options A journal contains a sequence of user interface interactions to be repeated "log," "trail," "trace" have somewhat similar meanings
en: replay a journal file
nl: een journal-bestand afspelen

note: i18n-hint: This displays a list of available options
en: this help message
nl: deze hulptekst

note: i18n-hint: This runs a set of automatic tests on Audacity itself
en: run self diagnostics
nl: diagnosetesten uitvoeren

note: i18n-hint: This displays the Audacity version
en: display Audacity version
nl: Audacity-versie weergeven

note: i18n-hint: This is a list of one or more files that Audacity *           should open upon startup
en: audio or project file name
nl: bestandsnaam van audio of project

note: i18n-hint: This option is used to handle custom URLs in Audacity
en: Handle 'audacity://' url
nl: 'audacity://'-url behandelen

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
nl: Audacity projectbestanden (.aup3) zijn momenteel
    niet geassocieerd met Audacity. 
    
    Wilt u ze associëren zodat ze worden geopend bij dubbelklikken?

en: Audacity Project Files
nl: Audacity projectbestanden

en: Audacity Configuration Error
nl: Audacity-configuratiefout

en: The following configuration file could not be accessed:
    
    	%s
    
    This could be caused by many reasons, but the most likely are that the disk is full or you do not have write permissions to the file. 
    
    You can attempt to correct the issue and then click "Retry" to continue.
    
    If you choose to "Quit Audacity", your project may be left in an unsaved state which will be recovered the next time you open it.
nl: Het volgende configuratiebestand kon niet worden geopend:
    
    	%s
    
    Dit kan vele oorzaken hebben, maar de meest waarschijnlijke zijn dat de schijf vol is of dat u geen schrijfrechten heeft voor het bestand.
    
    U kunt proberen het probleem te verhelpen en vervolgens op "opnieuw proberen" klikken om verder te gaan.
    
    Als u ervoor kiest om Audacity af te sluiten, kan uw project in een onopgeslagen toestand achterblijven, die zal worden hersteld wanneer u het de volgende keer opent.

note: i18n-hint: (verb) It's item on a menu.
en: &Quit Audacity
nl: Audacity afsluiten

en: &Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Configure Project from Music File
nl: Project uit muziekbestand configureren

en: Automatic Music Configuration
nl: Automatische muziekconfiguratie

en: Audacity detected this file to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
nl: Audacity heeft gedetecteerd dat dit bestand %s bpm is.
    Wilt u de muziekweergave inschakelen en het projecttempo instellen op %s?

en: Audacity detected one or more files to be %s bpm.
    Would you like to enable music view and set the project tempo to %s?
nl: Audacity heeft gedetecteerd dat een of meerdere bestanden %s bpm zijn.
    Wilt u de muziekweergave inschakelen en het projecttempo instellen op %s?

en: Music Import
nl: Muziek importeren

en: Smart clip.
    The entire source clip will be pasted into your project, allowing you to access
    trimmed audio data anytime.
nl: Slimme clip.
    De volledige bronclip wordt in uw project geplakt, zodat u op elk moment
    toegang hebt tot getrimde audiogegevens.

en: Selected audio only.
    Only the selected portion of the source clip will be pasted.
nl: Alleen geselecteerde audio.
    Alleen het geselecteerde deel van de bronclip wordt geplakt.

en: Paste audio
nl: Audio plakken

en: How would you like to paste your audio?
nl: Hoe wilt u uw audio plakken?

note: i18n-hint: %s substitutes for a file size, e.g. "345 MB". A "smart clip" is an audio clip containing hidden trimmed data.
en: The full smart clip is %s. Larger sizes will take longer to paste.
nl: De volledige slimme clip is %s. Bij grotere formaten duurt het langer om te plakken.

en: Remember my choice and don't ask again
nl: Mijn keuze onthouden en niet meer vragen.

en: Automatic Crash Recovery
nl: Automatisch herstel na crash

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
nl: De volgende projecten zijn niet correct opgeslagen tijdens de laatste Audacity-sessie en kunnen automatisch hersteld worden.
    
    Sla na het herstel de projecten op om er zeker van te zijn dat de wijzigingen op schijf worden geschreven.

en: Recoverable &projects
nl: Herstelbare projecten

note: i18n-hint: (verb).  It instruct the user to select items.
en: Select
nl: Selecteren

note: i18n-hint: (noun).  It's the name of the project to recover.
en: Name
nl: Naam

en: &Discard Selected
nl: Geselecteerde weggooien

en: &Recover Selected
nl: Geselecteerde herstellen

en: &Skip
nl: Overslaan

en: No projects selected
nl: Geen projecten geselecteerd

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
nl: Weet u zeker dat u de geselecteerde projecten wilt weggooien?
    
    Als u "ja" kiest, worden de geselecteerde projecten onmiddellijk definitief verwijderd.

en: Select Command
nl: Opdracht selecteren

en: &Command
nl: Opdracht

en: &Edit Parameters
nl: Parameters bewerken

en: &Use Preset
nl: Voorinstelling gebruiken

en: &Parameters
nl: Parameters

en: &Details
nl: Details

en: Choose command
nl: Opdracht kiezen

en: MP3 Conversion
nl: MP3-conversie

en: Fade Ends
nl: Fade-eindes

en: Import Macro
nl: Macro importeren

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
nl: Macro %s bestaat al. Wilt u hem vervangen?

en: Export Macro
nl: Macro exporteren

en: Menu Command (With Parameters)
nl: Menu-opdracht (met parameters)

en: Menu Command (No Parameters)
nl: Menu-opdracht (geen parameters)

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as "Remove Tracks".
en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
nl: "%s" vereist dat een of meerdere tracks geselecteerd zijn.

en: Your batch command of %s was not recognized.
nl: Uw opdrachtenreeks van %s werd niet herkend.

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro
nl: Macro toegepast

en: Apply Macro
nl: Macro toepassen

note: i18n-hint: active verb in past tense
en: Applied Macro '%s'
nl: Macro '%s' toegepast

en: Apply '%s'
nl: '%s' toepassen

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
nl: %s toepassen met parameter(s)
    
    %s

en: Test Mode
nl: Testmodus

en: Apply %s
nl: %s toepassen

en: Macros Palette
nl: Macro-palet

en: Manage Macros
nl: Macro's beheren

note: i18n-hint: A macro is a sequence of commands that can be applied * to one or more audio files.
en: Select Macro
nl: Macro selecteren

en: Apply Macro to:
nl: Macro toepassen op:

en: Apply macro to project
nl: Macro toepassen op project

en: &Project
nl: Project

en: Apply macro to files...
nl: Macro toepassen op bestanden...

en: &Files...
nl: Bestanden...

note: i18n-hint: The Expand button makes the dialog bigger, with more in it
en: &Expand
nl: Uitklappen

en: No macro selected
nl: Geen macro geselecteerd

en: Applying '%s' to current project
nl: ‘%s’ wordt toegepast op het huidige project

en: Please save and close the current project first.
nl: Sla eerst het huidige project op en sluit het af.

en: Select file(s) for batch processing...
nl: Selecteer bestand(en) om te verwerken…

en: Applying...
nl: Toepassen…

en: File
nl: Bestand

en: Remo&ve
nl: Verwijderen

en: &Rename...
nl: Hernoemen…

en: Re&store
nl: Herstellen

en: I&mport...
nl: Importeren…

en: E&xport...
nl: Exporteren…

en: Edit Steps
nl: Stappen bewerken

en: Command
nl: Opdracht

en: &Insert
nl: Invoegen

en: &Edit...
nl: Bewerken...

en: De&lete
nl: Verwijderen

en: Move &Up
nl: Naar boven

en: Move &Down
nl: Naar beneden

en: &Save
nl: Opslaan

note: i18n-hint: The Shrink button makes the dialog smaller, with less in it
en: Shrin&k
nl: Krimpen

note: i18n-hint: This is the last item in a list.
en: - END -
nl: - EINDE -

en: %s changed
nl: %s is gewijzigd

en: Do you want to save the changes?
nl: Wilt u de wijzigingen opslaan?

en: Enter name of new macro
nl: Naam van nieuwe macro opgeven

en: Name of new macro
nl: Naam van nieuwe macro

en: Name must not be blank
nl: U heeft geen naam opgegeven

note: i18n-hint: The %c will be replaced with 'forbidden characters', like '/' and '\'.
en: Names may not contain '%c' and '%c'
nl: Een naam mag geen teken ‘%c’ of ‘%c’ bevatten

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of a file.
en: Are you sure you want to delete %s?
nl: Weet u zeker dat u %s wilt verwijderen?

en: &Repeat %s
nl: %s herhalen

en: Repeat Last Tool
nl: Laatste gereedschap herhalen

en: &Macro Manager
nl: Macro-beheerder

en: &Apply Macro
nl: Macro toepassen

en: Palette...
nl: Palet...

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Script&ables I
nl: Scriptables I

note: i18n-hint: Scriptables are commands normally used from Python, Perl etc.
en: Scripta&bles II
nl: Scriptables II

note: i18n-hint: Benchmark means a software speed test
en: Benchmark
nl: Benchmarken

en: Disk Block Size (KB):
nl: Blokgrootte schijf (kB):

en: Number of Edits:
nl: Aantal bewerkingen:

en: Test Data Size (MB):
nl: Grootte testdata (MB):

note: i18n-hint: A "seed" is a number that initializes a pseudorandom number generating algorithm
en: Random Seed:
nl: Willekeurige seed:

en: Show detailed info about each block file
nl: Gedetailleerde info over elk blokbestand weergeven

en: Show detailed info about each editing operation
nl: Gedetailleerde info over elke bewerkingshandeling weergeven

en: Run
nl: Starten

en: Export Benchmark Data as:
nl: Benchmark-data exporteren als:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
nl: Blokgrootte moet tussen 1 en 1024 kB liggen.

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
nl: Aantal bewerkingen moet tussen 1 en 10 000 liggen.

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
nl: Grootte testdata moet tussen 1 en 2000 MB liggen.

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
nl: %lld blokken van elk %lld samples gebruiken, voor een totaal van %.1f MB.

en: Preparing...
nl: Voorbereiden...

en: Expected len %lld, track len %lld.
nl: Verwachte lengte %lld, tracklengte %lld.

en: Performing %d edits...
nl: %d bewerkingen uitvoeren...

en: Cut: %lld - %lld
nl: Knippen: %lld - %lld

en: Trial %d
nl: Test %d

en: Cut (%lld, %lld) failed.
nl: Knippen (%lld, %lld) mislukt.

en: Paste: %lld
nl: Plakken: %lld

en: Trial %d
    Failed on Paste.
nl: Test %d
    Mislukt bij plakken.

en: Time to perform %d edits: %ld ms
nl: Tijd om %d bewerkingen uit te voeren: %ld ms

en: Checking file pointer leaks:
nl: Bestandswijzer-lekken controleren:

en: Track # blocks: %ld
nl: Track # blokken: %ld

en: Disk # blocks:
nl: Schijf # blokken:

en: Doing correctness check...
nl: Juistheidscontrole uitvoeren...

en: Bad: chunk %lld sample %lld
nl: Slecht: blok %lld sample %lld

en: Passed correctness check!
nl: Juistheidscontrole in orde!

en: Errors in %d/%lld chunks
nl: Fouten in %d/%lld blokken

en: Time to check all data: %ld ms
nl: Tijd om alle data te controleren: %ld ms

en: Reading data again...
nl: Data nogmaals lezen...

en: Time to check all data (2): %ld ms
nl: Tijd om alle data te controleren (2): %ld ms

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
nl: Aan 44100 Hz, %d bytes per sample is het geschatte aantal tracks
    dat tegelijk kan afgespeeld worden: %.1f

en: TEST FAILED!!!
nl: TEST MISLUKT!!!

en: Benchmark completed successfully.
nl: Benchmark met succes voltooid.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
nl: Selecteer de audio om te gebruiken met %s (bijvoorbeeld Cmd + A om alles te selecteren) en probeer het daarna opnieuw.

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an action, such as Normalize, Cut, Fade.
en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
nl: Selecteer de audio om te gebruiken met %s (bijvoorbeeld Ctrl + A om alles te selecteren) en probeer het daarna opnieuw.

en: No Audio Selected
nl: Geen audio geselecteerd

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of an effect, usually 'Noise Reduction'.
en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
nl: Selecteer de audio om te gebruiken met %s.
    
    1. Selecteer audio die ruis vertegenwoordigt en gebruik %s om uw 'ruisprofiel' te verkrijgen.
    
    2. Wanneer u uw ruisprofiel hebt, selecteert u de audio die u wilt wijzigen en gebruikt u %s om die audio te wijzigen.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
nl: U kunt dit alleen doen wanneer afspelen en opnemen gestopt is (pauzeren is niet voldoende).

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
nl: U moet eerst wat stereogeluid selecteren om deze 
    handeling uit te voeren (u kunt dit niet gebruiken bij mono).

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
nl: U moet eerst wat audio selecteren om deze handeling uit te voeren
    (selecteren van andere soorten tracks zal niet werken).

en: Audacity Support Data
nl: Audacity-ondersteuningsdata

en: Report generated to:
nl: Rapport gegenereerd aan:

en: Removing Dependencies
nl: Afhankelijkheden verwijderen

en: Copying audio data into project...
nl: Audiogegevens worden naar het project gekopieerd…

en: Project Depends on Other Audio Files
nl: Project hangt af van andere audiobestanden

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
nl: Door volgende bestanden in uw project te kopiëren zal deze afhankelijkheid verwijderd worden.
    Dit is veiliger, maar daarvoor is meer schijfruimte nodig.

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
nl: 
    
    Bestanden die als ontbrekend weergegeven worden, zijn verplaatst of gewist en kunnen niet gekopieerd worden.
    Herstel ze naar hun originele locatie om ze te kunnen kopiëren in het project.

en: Project Dependencies
nl: Projectafhankelijkheden

en: Audio File
nl: Audiobestand

en: Disk Space
nl: Schijfruimte

en: Copy Selected Files
nl: Geselecteerde bestanden kopiëren

en: Cancel Save
nl: Opslaan annuleren

en: Save Without Copying
nl: Opslaan zonder kopiëren

en: Do Not Copy
nl: Niet kopiëren

en: Copy All Files (Safer)
nl: Alle bestanden kopiëren (veiliger)

en: Whenever a project depends on other files:
nl: Wanneer een project van andere bestanden afhangt:

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Ask me
nl: Vragen

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Always copy all files (safest)
nl: Altijd alle bestanden kopiëren (veiligst)

note: i18n-hint: One of the choices of what you want Audacity to do when * Audacity finds a project depends on another file.
en: Never copy any files
nl: Nooit bestanden kopiëren

en: MISSING %s
nl: ONTBREKEND %s

en: &Copy Names to Clipboard
nl: Namen naar klembord kopiëren

en: Missing
nl: Ontbrekend

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
nl: Wanneer u doorgaat zal uw project niet op de schijf worden opgeslagen. Is dat wat u wilt?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
nl: Uw project staat op zichzelf; het is niet afhankelijk van externe audiobestanden. 
    
    Sommige oudere Audacity projecten staan misschien niet op zichzelf, en er is zorg nodig om hun externe afhankelijkheden op de juiste plaats te houden. Nieuwe projecten zullen op zichzelf staan en zijn minder riskant.

en: Dependency Check
nl: Afhankelijkheidscontrole

note: i18n-hint:  A name given to a track, appearing as its menu button. The translation should be short or else it will not display well. At most, about 11 Latin characters. Dropout is a loss of a short sequence of audio sample data from the recording
en: Dropouts
nl: Uitval

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
nl: Opgenomen audio is verloren gegaan op de gelabelde plaatsen. Mogelijke redenen:
    
    Andere toepassingen strijden met Audacity voor processortijd
    
    U bent rechtstreeks naar een traag extern opslagapparaat aan het opslaan

en: Turn off dropout detection
nl: Uitvaldetectie uitschakelen

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
nl: Poging om de volgende opdracht te initialiseren mislukt:
    
    %s
    
    Meer informatie kan beschikbaar zijn in 'Help > Diagnose > Log weergeven'

en: Command failed to initialize
nl: Initialiseren van opdracht mislukt

en: Exported Label Style:
nl: Stijl geëxporteerd label:

en: Frequency Analysis
nl: Frequentieanalyse

en: Standard Autocorrelation
nl: Standaard autocorrelatie

en: Cuberoot Autocorrelation
nl: Derdemachtswortel autocorrelatie

en: Enhanced Autocorrelation
nl: Verhoogde autocorrelatie

note: i18n-hint: This refers to a "window function", * such as Hann or Rectangular, used in the * Frequency analyze dialog box.
en: %s window
nl: %s-venster

en: Linear frequency
nl: Lineair

en: Log frequency
nl: Logaritmisch

en: Scroll
nl: Scrollen

en: Zoom
nl: Zoomen

en: Peak:
nl: Piek:

en: &Grids
nl: Raster

en: &Algorithm:
nl: Algoritme:

en: &Size:
nl: Grootte:

en: &Export...
nl: Exporteren…

en: &Function:
nl: Functie:

en: &Axis:
nl: As:

en: &Replot...
nl: Opnieuw genereren...

en: Not enough data selected.
nl: Niet genoeg data geselecteerd.

en: Export Spectral Data As:
nl: Spectrale gegevens exporteren als:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
nl: Frequentie (Hz)	Geluidsniveau (dB)

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
nl: Vertraging (seconden)	Frequentie (Hz)	Niveau

en: Plot Spectrum...
nl: Spectrum weergeven…

en: Save %s
nl: %s opslaan

en: Unable to save %s
nl: Niet in staat om %s op te slaan

en: History
nl: Geschiedenis

en: &Manage History
nl: Geschiedenis beheren

en: Action
nl: Bewerking

en: Used Space
nl: Gebruikte ruimte

en: &Total space used
nl: Totale ruimte gebruikt

en: &Undo levels available
nl: Aantal beschikbare herstelbewerkingen

en: &Levels to discard
nl: Te verwerpen herstelbewerkingen

note: i18n-hint: (verb)
en: &Discard
nl: Verwerpen

en: Clip&board space used
nl: Ruimte gebruikt op klembord

en: D&iscard
nl: Weggooien

en: &Compact
nl: Comprimeren

en: Compacting actually freed %s of disk space.
nl: Door het comprimeren kwam er werkelijk %s schijfruimte vrij.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the various editing steps that have been taken.
en: &History
nl: Geschiedenis

en: New Plugins
nl: Nieuwe plugins

en: Incompatible plugin(s) found
nl: Niet-compatibele plugin(s) gevonden

en: &Manage Plugins
nl: Plugins beheren

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes. If you would still like to attempt to use these plugins, you can enable them using "Manage Plugins". Otherwise, select "Continue".
nl: Audacity heeft %d incompatibele plugins gevonden die niet geladen konden worden. We hebben deze plugins uitgeschakeld om vastlopen of crashen te voorkomen. Als u toch wilt proberen om deze plugins te gebruiken, kunt u ze inschakelen via "plugins beheren". Anders selecteert u "doorgaan".

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes.
nl: Audacity heeft %d incompatibele plugins gevonden die niet geladen konden worden. We hebben deze plugins uitgeschakeld om vastlopen of crashen te voorkomen.

en: Journal recording failed
nl: Opnemen van journal mislukt

en: Edit Labels
nl: Labels bewerken

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Start Time
nl: Begintijd

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: End Time
nl: Eindtijd

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: Low Frequency
nl: Lage frequentie

note: i18n-hint: (noun) of a label
en: High Frequency
nl: Hoge frequentie

en: New...
nl: Nieuw…

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
nl: Toets F2 of dubbelklik om de inhoud van de cel te bewerken.

en: Select a text file containing labels
nl: Selecteer een tekstbestand met labels

en: Could not open file: %s
nl: Kon bestand niet openen: %s

en: No labels to export.
nl: Geen labels om te exporteren.

en: Export Labels As:
nl: Labels exporteren als:

en: New Label Track
nl: Nieuwe labeltrack

en: Enter track name
nl: Naam van track invoeren

note: i18n-hint: Title on a dialog indicating that this is the first * time Audacity has been run.
en: Audacity First Run
nl: Audacity eerste keer opgestart

en: Choose Language for Audacity to use:
nl: Kies de taal die Audacity moet gebruiken:

note: i18n-hint: The %s's are replaced by translated and untranslated * versions of language names.
en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
nl: De taal die u gekozen heeft, %s (%s), is niet dezelfde als de taal van het systeem, %s (%s).

en: Error Converting Legacy Project File
nl: Fout bij converteren van ouder projectbestand

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
nl: Een versie 1.0 projectbestand is omgezet naar het nieuwe format.
    Het oude bestand is opgeslagen als ‘%s’

en: Opening Audacity Project
nl: Audacity-project wordt geopend

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
nl: De sneltoetsen van de volgende opdrachten zijn verwijderd omdat hun standaard sneltoets nieuw of gewijzigd is, en dezelfde sneltoets is die u aan een andere opdracht toegewezen hebt.

en: Shortcuts have been removed
nl: Sneltoetsen zijn verwijderd

en: Audacity Mixer%s
nl: Audacity mixer%s

note: i18n-hint: title of the MIDI Velocity slider i18n-hint: Title of the Velocity slider, used to adjust the volume of note tracks
en: Velocity
nl: Snelheid

en: Musical Instrument
nl: Muziekinstrument

note: i18n-hint: Title of the Pan slider, used to move the sound left or right
en: Pan
nl: Balans

note: i18n-hint: This is on a button that will silence this track.
en: Mute
nl: Dempen

en: Signal Level Meter
nl: Signaalniveaumeter

en: Moved volume slider
nl: Volumeschuif verplaatst

en: Moved velocity slider
nl: Snelheidsschuif verplaatst

en: Moved pan slider
nl: Balansschuif verplaatst

en: &Mixer
nl: Mixer

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
nl: Effect of opdracht op %s kon niet registreren:
    %s

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Path
nl: Pad

en: All
nl: Alles

en: Tool
nl: Gereedschap

en: Manage Plugins
nl: Plugins beheren

en: Native Audacity
nl: Originele Audacity

en: &Show:
nl: Weergeven:

en: &Type:
nl: Type:

en: C&ategory:
nl: C&ategorie:

en: Searc&h:
nl: Zoeken:

en: Plugin
nl: Plug-in

en: &Rescan
nl: Opnieuw scannen

en: &Get more effects...
nl: Meer effecten verkrijgen...

en: Searching for plugins
nl: Zoeken naar plugins

en: Actual Rate: %d
nl: Werkelijke rate: %d

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
nl: Fout bij het openen van geluidsapparaat. 
    Probeer de audio-host, het afspeelapparaat en de samplerate van het project te wijzigen.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
nl: De geselecteerde tracks voor opnemen moeten allemaal dezelfde samplerate hebben

en: Mismatched Sampling Rates
nl: Samplerates komen niet overeen

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
nl: Er zijn te weinig tracks geselecteerd om op te nemen met deze samplerate. (Audacity vereist twee kanalen met dezelfde samplerate voor elke stereotrack)

en: Too Few Compatible Tracks Selected
nl: Te weinig compatibele tracks geselecteerd

en: Recorded Audio
nl: Geluid opgenomen

en: Record
nl: Opnemen

note: i18n-hint: The audacity project file is XML and has 'tags' in it, rather like html tags <something>some stuff</something>. This error message is about the tags that hold the sequence information. The error message is confusing to users in English, and could just say "Found problems with <sequence> w
en: Project check read faulty Sequence tags.
nl: Projectcontrole las foute sequence-tags.

en: Close project immediately with no changes
nl: Sluit het project onmiddelijk zonder wijzigingen

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
nl: Doorgaan met reparaties die in log genoteerd staat, en controleren op meer fouten. Dit zal het project in zijn huidige staat opslaan, tenzij u  "het project direct sluiten" kiest bij verdere foutmeldingen.

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
nl: Waarschuwing - problemen bij lezen van sequence-tags

en: Inspecting project file data
nl: Data van projectbestand wordt geïnspecteerd

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
nl: De projectcontrole van de map "%s" 
    detecteerde %lld ontbrekende externe audiobestanden 
     ('ge-aliaste bestanden'). Audacity kan deze bestanden 
    niet automatisch herstellen. 
    
    Als u hieronder de eerste of tweede optie kiest, 
    kunt u proberen om de ontbrekende bestanden 
    te zoeken en opnieuw in hun vorige locatie te plaatsen.
    
    Merk op dat de tweede optie er kan voor zorgen dat de golfvorm 
    geen stilte weergeeft. 
    
    Als u de derde optie kiest, zal dit het project
    opslaan in zijn huidige staat, tenzij u het "project onmiddellijk sluit" bij verdere foutmeldingen.

en: Treat missing audio as silence (this session only)
nl: Ontbrekende audio vervangen door stilte (alleen deze sessie)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
nl: Ontbrekende audio vervangen door stilte (direct, permanent).

en: Warning - Missing Aliased File(s)
nl: Waarschuwing - Ontbrekend(e) ge-aliast(e) bestand(en)

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
nl: De projectcontrole van map "%s" 
    detecteerde %lld ontbrekende alias-blockfiles (.auf). 
    Audacity kan deze overzichtbestanden volledig regenereren vanuit de
    oorspronkelijke audiodata van het project.

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
nl: Alias-overzichtbestanden opnieuw genereren (veilig en aanbevolen)

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
nl: Ontbrekende data met stilte opvullen (alleen deze sessie)

en: Close project immediately with no further changes
nl: Project onmiddelijk en zonder verdere wijzigingen sluiten

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
nl: Waarschuwing - Ontbrekend(e) alias-overzichtbestand(en)

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
nl: De projectcontrole van map "%s" detecteerde 
    %lld ontbrekende audio-blockfiles (.au). 
    Dit komt waarschijnlijk door een bug, een systeemcrash
    of omdat de bestanden per ongeluk verwijderd zijn.
    Audacity kan deze verloren data niet automatisch herstellen.
    
    Als u de eerste of tweede optie hieronder kiest, kan u proberen om 
    de ontbrekende bestanden te zoeken en opnieuw 
    op hun vorige locatie te zetten.
    Merk op dat de tweede optie er kan voor zorgen dat de golfvorm 
    geen stilte weergeeft.

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
nl: Ontbrekende data vervangen door stilte (direct, permanent)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
nl: Waarschuwing - ontbrekende audiodata-blokbestanden

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
nl: De projectcontrole van de map "%s" 
    heeft %d verdwaalde blokbestand(en) teruggevonden. Deze bestanden 
    worden niet door dit project gebruikt, maar kunnen onderdeel zijn van andere projecten. 
    Ze kunnen geen kwaad en zijn klein.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
nl: Doorgaan zonder te verwijderen; negeer de extra bestanden in deze sessie

en: Delete orphan files (permanent immediately)
nl: Verdwaalde bestanden verwijderen (onmiddellijk permanent)

en: Warning - Orphan Block File(s)
nl: Waarschuwing - Verdwaalde blokbestanden

en: Cleaning up unused directories in project data
nl: Ongebruikte mappen in projectdata worden opgeruimd

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
nl: Bij de projectcontrole werden tijdens het automatisch herstel inconsistenties in het bestand gevonden.
    
    Selecteer 'Help > Diagnose > Logboek weergeven...' om details weer te geven.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
nl: Waarschuwing: problemen bij automatisch herstel

note: i18n-hint: Text of the message dialog that may appear on attempt to open a project created by Audacity version prior to 3.4. %s will be replaced with an explanation of the actual reason of project modification.
en: %s
    This feature is not supported in Audacity versions past 3.3.3.
    These stereo tracks have been split into mono tracks.
    As a result, some realtime effects may be missing.
    Please verify that everything works as intended before saving.
nl: %s
    Deze functie wordt niet ondersteund in Audacity-versies ouder dan 3.3.3.
    Deze stereotracks zijn gesplitst in monotracks.
    Hierdoor kunnen sommige realtime effecten ontbreken.
    Controleer of alles werkt zoals bedoeld voordat u opslaat.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
nl: Dit project is niet correct opgeslagen tijdens de laatste Audacity-sessie.
    
    Het is hersteld naar de laatste momentopname.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
nl: Dit project is niet correct opgeslagen tijdens de laatste Audacity-sessie.
    
    Het is hersteld naar de laatste momentopname, maar u moet het 
    opslaan om de inhoud ervan te bewaren.

en: Project Recovered
nl: Project hersteld

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
nl: Projecten kunnen niet opgeslagen worden op FAT-stations.

en: Insufficient Disk Space
nl: Onvoldoende schijfruimte

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
nl: De projectgrootte is groter dan de beschikbare vrije ruimte op de doelschijf.
    
    Selecteer een andere schijf met meer vrije ruimte.

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
nl: Het project overschrijdt de maximale grootte van 4 GB bij het schrijven naar een bestandssysteem dat als FAT32 geformatteerd is.

en: Saved %s
nl: %s Opgeslagen

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
nl: Het project werd niet opgeslagen omdat de ingegeven naam een ander project zou overschrijven.
    Gelieve opnieuw te proberen en een andere naam te gebruiken.

en: %sSave Project "%s" As...
nl: %s Project "%s" opslaan als...

note: i18n-hint: In each case, %s is the name of the file being overwritten.
en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
nl:    Wilt u project "%s" overschrijven?
    
       Als u "ja" selecteert, zal project 
    "%s"
       onomkeerbaar overschreven worden.

note: i18n-hint: Heading: A warning that a project is about to be overwritten.
en: Overwrite Project Warning
nl: Waarschuwing overschrijven project

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
nl: Het project is niet opgeslagen omdat het geselecteerde project geopend is in een ander venster.
    Probeer het opnieuw en selecteer een originele naam.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
nl: %sKLopie van project "%s" opslaan als...

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
nl: Een kopie opslaan mag geen bestaand opgeslagen project overschrijven.
    Probeer het opnieuw en selecteer een originele naam.

en: Error Saving Copy of Project
nl: Fout bij opslaan van kopie van project

en: Select one or more files
nl: Selecteer een of meerdere bestanden

en: %s is already open in another window.
nl: %s is reeds geopend in een ander venster.

en: Error Opening Project
nl: Fout bij openen project

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
nl: U probeert een automatisch gegenereerd back-upbestand te openen.
    Dit kan resulteren in zwaar verlies van gegevens.
    
    Open in plaats daarvan het eigenlijke Audacity-projectbestand.

en: Warning - Backup File Detected
nl: Waarschuwing - Back-upbestand gedetecteerd

en: Error Opening File
nl: Fout bij openen bestand

en: Error opening file
nl: Fout bij openen bestand

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
nl: Bestand is mogelijk ongeldig of beschadigd: 
    %s

en: Error Opening File or Project
nl: Fout bij openen van bestand of project

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
nl: Het project bevindt zich op een FAT-geformatteerde schijf.
    Kopieer het naar een andere schijf om het te openen.

en: A channel of a stereo track was missing.
nl: Er ontbrak een kanaal van een stereotrack.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample rates per channel.
nl: Dit project bevatte stereosporen met verschillende samplerates per kanaal.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with different sample formats in channels.
nl: Dit project bevatte stereosporen met verschillende sampleformaten per kanaal.

note: i18n-hint: explains why opened project was auto-modified
en: This project contained stereo tracks with non-aligned content.
nl: Dit project bevatte stereosporen met niet-uitgelijnde inhoud.

en: Project was recovered
nl: Project is hersteld

en: Recover
nl: Herstellen

en: Imported '%s'
nl: ‘%s’ is geïmporteerd

en: Import
nl: Importeren

en: Select stream(s) to import
nl: Selecteer te importeren stream(s)

en: Importing %s
nl: Importeren van %s

en: Music Information Retrieval
nl: Ophalen van muziekinformatie

en: Analyzing imported audio
nl: Geïmporteerde audio analyseren

en: Failed to import project
nl: Importeren van project mislukt

en: Error Importing
nl: Fout bij importeren

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
nl: Kan AUP3-formaat niet importeren. Gebruik in plaats hiervan Bestand > Openen

en: Compact Project
nl: Project comprimeren

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
nl: Het comprimeren van dit project zal schijfruimte vrijmaken door niet-gebruikte bytes in het bestand te verwijderen.
    
    Er is %s vrije schijfruimte en dit project gebruikt momenteel %s.
    
    Als u verder gaat, zal de huidige geschiedenis van "ongedaan maken/opnieuw uitvoeren" en de inhoud van het klembord weggegooid worden en ongeveer %s schijfruimte herstellen.
    
    Wilt u doorgaan?

en: Compacted project file
nl: Gecomprimeerd projectbestand

en: Compact
nl: Comprimeren

en: Welcome to Audacity version %s
nl: Welkom bij Audacity versie %s

note: i18n-hint: The first %s numbers the project, the second %s is the project name.
en: %sSave changes to %s?
nl: %s Wijzigingen opslaan in %s?

en: Save project before closing?
nl: Project opslaan voor sluiten?

en: Disk space remaining for recording: %s
nl: Resterende vrije schijfruimte voor opname: %s

en: Less than 1 minute
nl: Minder dan 1 minuut

en: %d hour | %d hours
nl[0]: %d uur
nl[1]: %d uur

en: %d minute | %d minutes
nl[0]: %d minuut
nl[1]: %d minuten

note: i18n-hint: A time in hours and minutes. Only translate the "and".
en: %s and %s.
nl: %s en %s.

en: Horizontal Scrollbar
nl: Horizontale schuifbalk

en: Vertical Scrollbar
nl: Verticale schuifbalk

en: No Effect
nl: Geen effect

en: Get more effects...
nl: Meer effecten verkrijgen...

en: Analyze
nl: Analyseren

en: %s (missing)
nl: %s (ontbrekend)

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Change settings for realtime effect %s on %s
nl: Instellingen voor realtime effect %s op %s wijzigen

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Change realtime effect %s on %s
nl: Realtime effect %s op %s wijzigen

en: Replace effect
nl: Effect vervangen

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Removed %s from %s
nl: %s verwijderd van %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Remove %s
nl: %s verwijderen

note: i18n-hint: undo history, first and second parameters - realtime effect names
en: Replaced %s with %s
nl: %s vervangen door %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name
en: Replace %s
nl: %s vervangen

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Add effect
nl: Effect toevoegen

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s up in %s
nl: %s omhoog verplaatst in %s

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Moved %s down in %s
nl: %s omlaag verplaatst in %s

en: Change effect order
nl: Volgorde van effecten wijzigen

note: i18n-hint: undo history record first parameter - realtime effect name second parameter - track name
en: Added %s to %s
nl: %s toegevoegd aan %s

note: i18n-hint: undo history record
en: Add %s
nl: %s toevoegen

en: Realtime effects
nl: Realtime effecten

note: i18n-hint: argument - track name
en: Realtime effects for %s
nl: Realtime effecten voor %s

en: Realtime Effects
nl: Realtime effecten

en: Watch video
nl: Video bekijken

en: Realtime effects are non-destructive and can be changed at any time.
nl: Realtime effecten zijn niet-destructief en kunnen op elk moment gewijzigd worden.

en: Master Effects
nl: Master-effecten

en: Applies to all tracks
nl: Van toepassing op alle tracks

en: Position
nl: Positie

en: Sound Activated Record
nl: Geluidsgeactiveerde opname

en: Activation level (dB):
nl: Inschakelingsniveau (dB):

en: Spectral Data Control Panel
nl: Configuratiescherm spectrale gegevens

en: Brush Tool
nl: Penseelgereedschap

en: Spectral Brush
nl: Spectraal penseel

en: Brush radius
nl: Radius penseel

en: Custom brush size
nl: Aangepaste penseelgrootte

en: Auto-select overtones (beta)
nl: Boventonen automatisch selecteren (bèta)

en: Enable smart selection
nl: Slimme selectie inschakelen

en: Select the fundamental frequency
    and release the mouse
nl: Selecteer de basisfrequentie
    en laat de muis los

en: Spectra&l Selection Panel
nl: Spectrale selectie-venster

en: Applied effect to selection
nl: Effect op selectie toegepast

en: Artist Name
nl: Naam artiest

en: Album Title
nl: Album

en: Track Number
nl: Track-nummer

en: Year
nl: Jaar

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
nl: Gebruik de pijltjestoetsen (of de ENTER-toets na het bewerken) om te navigeren door velden.

en: Tag
nl: Label

en: Value
nl: Waarde

en: &Add
nl: Toevoegen

en: &Remove
nl: Verwijderen

en: E&dit...
nl: Bewerken…

en: Rese&t...
nl: Herstellen…

en: Template
nl: Sjabloon

en: &Load...
nl: Laden…

en: Set De&fault
nl: Standaard instellen

en: Edit Genres
nl: Genres bewerken

en: Unable to save genre file.
nl: Niet in staat het genrebestand op te slaan.

en: Reset Genres
nl: Genres herstellen

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
nl: Weet u zeker dat u de genrelijst naar de standaardlijst wilt herstellen?

en: Unable to open genre file.
nl: Niet in staat het genrebestand te openen.

en: Load Metadata As:
nl: Metadata laden als:

en: Error Loading Metadata
nl: Fout bij het laden van de metadata

en: Save Metadata As:
nl: Metadata opslaan als:

en: Error Saving Tags File
nl: Fout bij opslaan van tag-bestand

en: Edit Metadata Tags
nl: Metadata-tags bewerken

en: Metadata Tags
nl: Metadata-tags

en: &Metadata Editor
nl: Metadata-editor

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls which shows the recording * duration. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The string 'days' indicates that the first number in the control will be 
en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Audacity Timer Record
nl: Audacity timeropname

en: Save Timer Recording As
nl: Timer-opnemen opslaan als

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
nl: De geselecteerde bestandsnaam kon niet gebruikt worden voor timer-opnemen omdat het een ander project zou overschrijven. 
    Probeer het opnieuw en selecteer een originele naam.

en: Error Saving Timer Recording Project
nl: Fout bij opslaan van timer-opnemen-project

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
nl: Tijdsduur is nul. Er zal niets opgenomen worden.

en: Error in Duration
nl: Fout in tijdsduur

en: Automatic Save path is invalid.
nl: Pad voor automatisch opslaan is niet geldig.

en: Error in Automatic Save
nl: Fout bij automatisch opslaan

en: Automatic Export path is invalid.
nl: Pad voor automatisch exporteren is niet geldig.

en: Error in Automatic Export
nl: Fout bij automatisch exporteren

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
nl: U heeft misschien niet voldoende vrije schijfruimte om deze timer-opname te voltooien, gebaseerd op uw huidige instellingen.
    
    Wilt u doorgaan?
    
    Geplande opnameduur:   %s
    Opnametijd resterend op schijf:   %s

en: Timer Recording Disk Space Warning
nl: Timer-opnemen schijfruimte-waarschuwing

en: Current Project
nl: Huidig project

en: Recording start:
nl: Opname-begin:

en: Duration:
nl: Tijdsduur:

en: Recording end:
nl: Opname-einde:

en: Automatic Save enabled:
nl: Automatisch opslaan ingeschakeld:

en: Automatic Export enabled:
nl: Automatisch exporteren ingeschakeld:

en: Action after Timer Recording:
nl: Actie na timer-opnemen:

en: Audacity Timer Record Progress
nl: Voortgang van Audacity timeropname

en: All audio is muted.
nl: Alle audio is gedempt.

en: Timer Recording stopped.
nl: Timer-opnemen gestopt.

en: Timer Recording completed.
nl: Timer-opnemen voltooid.

en: %s
    
    Recording saved: %s
nl: %s
    
    Opname opgeslagen: %s

en: %s
    
    Error saving recording.
nl: %s
    
    Fout bij opslaan opname.

en: %s
    
    Recording exported: %s
nl: %s
    
    Opname geëxporteerd: %s

en: %s
    
    Error exporting recording.
nl: %s
    
    Fout bij exporteren opname.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
nl: %s
    
    '%s' werd geannuleerd door de fouten die hierboven genoteerd zijn.

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
nl: %s
    
    '%s' werd geannuleerd omdat het opnemen gestopt werd.

en: Timer Recording
nl: Timer-opnemen

note: i18n-hint a format string for days, hours, minutes, and seconds
en: 099 days 024 h 060 m 060 s
nl: 099 dagen 024 h 060 m 060 s

note: i18n-hint: This string is used to configure the controls for times when the recording is * started and stopped. As such it is important that only the alphabetic parts of the string * are translated, with the numbers left exactly as they are. * The 'h' indicates the first number displayed is hours, t
en: Start Date and Time
nl: Begindatum en -tijd

en: Start Date
nl: Startdatum

en: End Date and Time
nl: Einddatum en -tijd

en: End Date
nl: Einddatum

en: Automatic Save
nl: Automatisch opslaan

en: Enable &Automatic Save?
nl: Automatisch opslaan inschakelen?

en: Save Project As:
nl: Project opslaan als:

en: Select...
nl: Selecteren...

en: Automatic Export
nl: Automatisch exporteren

en: Enable Automatic &Export?
nl: Automatisch exporteren inschakelen?

en: Export Project As:
nl: Project exporteren als:

en: Options
nl: Opties

en: After Recording completes:
nl: Nadat opnemen voltooid is:

en: Do nothing
nl: Niets doen

en: Exit Audacity
nl: Audacity afsluiten

en: Restart system
nl: Systeem opnieuw opstarten

en: Shutdown system
nl: Systeem afsluiten

en: Waiting to start recording at:
nl: Wachten met opnemen tot:

en: Recording duration:
nl: Opname-duur:

en: Scheduled to stop at:
nl: Gepland stoppen om:

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
nl: Audacity timeropname - Wachten op begin opname

note: i18n-hint: "in" means after a duration of time, which is shown below this string
en: Recording will commence in:
nl: Opnemen zal beginnen binnen:

note: i18n-hint: %s is one of "Do nothing", "Exit Audacity", "Restart system", or "Shutdown system", and "in" means after a duration of time, shown below this string
en: %s in:
nl: %s over:

en: Recording Saved:
nl: Opname opgeslagen:

en: Recording Exported:
nl: Opname geëxporteerd:

en: Audacity Timer Record - Waiting
nl: Audacity timer-opnemen - wachten

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
nl: Timer-opnemen kan niet gebruikt worden bij meer dan een open project.
    
    Sluit aanvullende projecten en probeer het opnieuw.

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
nl: Timer-opnemen kan niet gebruikt worden wanneer u niet-opgeslagen wijzigingen heeft.
    
    Sla dit project op of sluit het en probeer het opnieuw.

en: &Timer Record...
nl: Timeropname…

en: Export Audio
nl: Audio exporteren

en: Edit &Metadata...
nl: Metadata bewerken...

en: O&K
nl: OK

en: Exported Tags
nl: Geëxporteerde tags

en: Track Panel
nl: Track-paneel

note: i18n-hint Esc is a key on the keyboard
en: (Esc to cancel)
nl: (Esc om te annuleren)

en: TrackView
nl: Track-weergave

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is muted. (The mute button is on.)
en:  Muted
nl:  Gedempt

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is soloed. (The Solo button is on.)
en:  Soloed
nl:  Solo

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is selected.
en:  Selected
nl:  Geselecteerd

note: i18n-hint: This is for screen reader software and indicates that this track is shown with a sync-locked icon. The absence of a dash between Sync and Locked is deliberate - if present, Jaws reads it as "dash".
en:  Sync Locked
nl:  Sync-vergrendeld

en:  Mute On
nl:  Dempen aan

en:  Solo On
nl:  Solo aan

en:  Select On
nl:  Selectie aan

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
nl: Klikken en slepen om de relatieve afmeting van de stereotracks aan te passen, dubbelklikken om de hoogtes gelijk te maken

en: Click and drag to resize the track.
nl: Klikken en slepen om de grootte van de track aan te passen.

en: Removed audio track(s)
nl: Audiotracks verwijderd

en: Remove Track
nl: Track verwijderen

en: Removed track '%s'.
nl: Track ‘%s’ verwijderd.

en: Track Remove
nl: Track verwijderen

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Top
nl: '%s' bovenaan geplaatst

en: Move Track to Top
nl: Track bovenaan plaatsen

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' to Bottom
nl: '%s' onderaan geplaatst

en: Move Track to Bottom
nl: Track onderaan plaatsen

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Moved '%s' Up
nl: '%s' naar boven verplaatst

en: Moved '%s' Down
nl: '%s' naar beneden verplaatst

note: i18n-hint: Past tense of 'to move', as in 'moved audio track up'.
en: Move Track Up
nl: Track naar boven verplaatsen

en: Move Track Down
nl: Track naar beneden verplaatsen

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Playing
nl: Afspelen

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Recording
nl: Opnemen

note: i18n-hint: Voice key is an experimental/incomplete feature that is used to navigate in vocal recordings, to move forwards and backwards by words.  So 'key' is being used in the sense of an index. This error message means that you've selected too short a region of audio to be able to use this feature
en: Selection is too small to use voice key.
nl: Selectie is te klein om de 'voice key' te gebruiken.

en: Calibration Results
nl: Kalibratieresultaten

note: i18n-hint: %1.4f is replaced by a number.  sd stands for 'Standard Deviations'
en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
nl: Energie                  -- gemiddeld: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
nl: Tekenwisselingen        -- gemiddeld: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
nl: Richtingwisselingen  -- gemiddeld: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Calibration Complete
nl: Kalibratie voltooid

en: Welcome to Audacity!
nl: Welkom bij Audacity!

en: Try the new Audacity 4 Beta release
nl: Probeer de nieuwe bètaversie van Audacity 4

en: Test the Beta release
nl: Test de bètarelease

en: Complete your Audacity cloud setup with audio.com
nl: Vervolledig uw Audacity cloud-instelling met audio.com

en: Get our free OpenVino AI tools
nl: Download onze gratis OpenVino-AI-tools

en: Soap Voice Cleaner: studio-quality voice-over sound
nl: Soap Voice Cleaner: studio-kwaliteit voice-over geluid

en: Explore free plugins for sculpting your audio
nl: Ontdek gratis plug-ins om je audio vorm te geven

en: View free plugins
nl: Gratis plug-ins bekijken

en: Help us decide the future of Audacity
nl: Help ons om over de toekomst van Audacity te beslissen

en: Take part in survey
nl: Deelnemen aan vragenlijst

en: View tutorials
nl: Handleidingen bekijken

en: Visit our forum
nl: Bezoek ons forum

en: &Don't show this again at start up
nl: Niet meer weergeven bij het opstarten

en: FAIL
nl: MISLUKT

en: Batch Command
nl: Batch-opdracht

en: %s is not a parameter accepted by %s
nl: %s is geen parameter die aanvaard wordt door %s

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
nl: Ongeldige waarde voor parameter "%s" moet %s zijn

en: Compare Audio
nl: Audio vergelijken

en: Threshold:
nl: Drempelwaarde:

en: Compare Audio...
nl: Audio vergelijken...

en: Compares a range on two tracks.
nl: Vergelijkt een bereik op twee tracks.

en: Delay time (seconds):
nl: Delay-tijd (seconden):

en: Decay factor:
nl: Decay-factor:

en: Does the demo action.
nl: Doet de demo-actie.

en: Drag
nl: Slepen

en: Window Name:
nl: Vensternaam:

en: From X:
nl: Van X:

en: From Y:
nl: Van Y:

en: To X:
nl: Tot X:

en: To Y:
nl: Tot Y:

en: Relative To:
nl: Relatief aan:

en: Move Mouse...
nl: Muis bewegen...

en: Drags mouse from one place to another.
nl: Sleept de muis van de ene plaats naar de andere.

en: Get Info
nl: Info ophalen

en: Commands
nl: Opdrachten

en: Menus
nl: Menu's

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Boxes
nl: Boxen

en: Selection
nl: Selectie

en: Brief
nl: Kort

en: Get Info...
nl: Meer info...

en: Gets information in JSON format.
nl: Haalt informatie op in JSON-formaat.

en: Get Track Info
nl: Track-info ophalen

en: Gets track values as JSON.
nl: Haalt track-waarden op als JSON.

en: Comment
nl: Opmerking

en: Gives help on a command.
nl: Geeft hulp bij een opdracht.

en: For comments in a macro.
nl: Voor opmerkingen in een macro.

en: Import2
nl: Importeren2

en: File Name:
nl: Bestandsnaam:

en: Export2
nl: Exporteren2

en: Number of Channels:
nl: Aantal kanalen:

en: Import...
nl: Importeren...

en: Export...
nl: Exporteren...

en: Imports from a file.
nl: Importeert uit een bestand.

en: Exports to a file.
nl: Exporteert naar een bestand.

en: Builtin Commands
nl: Ingebouwde opdrachten

en: Provides builtin commands to Audacity
nl: Voorziet ingebouwde opdrachten in Audacity

en: Unknown built-in command name
nl: Onbekende naam van ingebouwde opdracht

en: Text:
nl: Tekst:

en: Message...
nl: Bericht...

en: Echos a message.
nl: Echoot een bericht.

en: Open Project2
nl: Project openen2

en: Add to History
nl: Aan geschiedenis toevoegen

en: Save Project2
nl: Project opslaan2

en: Save Copy
nl: Kopie opslaan

en: Save Log
nl: Log opslaan

en: Clear Log
nl: Log wissen

en: Open Project...
nl: Project openen...

en: Save Project...
nl: Project opslaan...

en: Opens a project.
nl: Opent een project.

en: Saves a project.
nl: Slaat een project op.

en: Saves a copy of current project.
nl: Slaat een kopie op van het huidige project.

en: Saves the log contents.
nl: Slaat de inhoud van de log op.

en: Clears the log contents.
nl: Wist de inhoud van de log.

en: Get Preference
nl: Voorkeur ophalen

en: Name:
nl: Naam:

en: Set Preference
nl: Voorkeur instellen

en: Value:
nl: Waarde:

en: Reload
nl: Opnieuw laden

en: Get Preference...
nl: Voorkeur verkrijgen...

en: Set Preference...
nl: Voorkeur instellen...

en: Gets the value of a single preference.
nl: Haalt de waarde op van een enkele voorkeur.

en: Sets the value of a single preference.
nl: Stelt de waarde in van een enkele voorkeur.

en: Select Time
nl: Tijd selecteren

en: Project Start
nl: Begin project

en: Project End
nl: Einde project

en: Selection Start
nl: Selectiebegin

en: Selection End
nl: Selectie einde

en: Start Time:
nl: Begintijd:

en: End Time:
nl: Eindtijd:

en: Select Frequencies
nl: Frequenties selecteren

en: High:
nl: Hoog:

en: Low:
nl: Laag:

en: Select Tracks
nl: Tracks selecteren

note: i18n-hint verb, imperative
en: Set
nl: Instellen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: First Track:
nl: Eerste track:

en: Track Count:
nl: Aantal tracks:

en: Mode:
nl: Modus:

en: Select Time...
nl: Tijd selecteren...

en: Select Frequencies...
nl: Frequenties selecteren...

en: Select Tracks...
nl: Tracks selecteren...

en: Selects a time range.
nl: Selecteert een tijdbereik.

en: Selects a frequency range.
nl: Selecteert een frequentiebereik.

en: Selects a range of tracks.
nl: Selecteert een bereik van tracks.

en: Selects Audio.
nl: Selecteert audio.

en: Set Clip
nl: Clip instellen

en: Color 0
nl: Kleur 0

en: Color 1
nl: Kleur 1

en: Color 2
nl: Kleur 2

en: Color 3
nl: Kleur 3

en: Unnamed
nl: Naamloos

en: At:
nl: Op:

en: Color:
nl: Kleur:

en: Start:
nl: Begin:

en: Set Clip...
nl: Clip instellen...

en: Sets various values for a clip.
nl: Stelt verscheidene waarden in voor een clip.

en: Set Envelope
nl: Envelope instellen

en: Time:
nl: Tijd:

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Edited Envelope
nl: Envelope bewerkt

note: i18n-hint: The envelope is a curve that controls the audio loudness.
en: Envelope
nl: Verloop

en: Set Envelope...
nl: Envelope instellen...

en: Sets an envelope point position.
nl: Stelt de positie van een envelope-punt in.

en: Set Label
nl: Label instellen

en: Label Index
nl: Label-index

en: End:
nl: Einde:

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Edited Label
nl: Label bewerkt

en: Set Label...
nl: Label instellen...

en: Sets various values for a label.
nl: Stelt verscheidene waarden in voor een label.

en: Set Project
nl: Project instellen

en: Rate:
nl: Ratio:

en: Resize:
nl: Grootte wijzigen:

en: Width:
nl: Breedte:

en: Height:
nl: Hoogte:

en: Set Project...
nl: Project instellen...

en: Sets various values for a project.
nl: Stelt verscheidene waarden in voor een project.

en: Set Track Status
nl: Track-status instellen

en: Focused
nl: Gefocust

en: Set Track Audio
nl: Track-audio instellen

en: Pan:
nl: Balans:

en: Set Track Visuals
nl: Track-visuals instellen

en: Reset
nl: Herstellen

en: Times 2
nl: Tweemaal

en: Display:
nl: Weergave:

en: Scale:
nl: Schaal:

en: VZoom Top:
nl: VZoom bovenaan:

en: VZoom Bottom:
nl: VZoom onderaan:

en: Use Spectral Prefs
nl: Spectrale voorkeuren gebruiken

en: Spectral Select
nl: Spectrale selectie

[ctx: spectrum prefs]
note: i18n-hint Scheme refers to a color scheme for spectrogram colors
en: Sche&me:
nl: Schema:

en: Set Track
nl: Track instellen

en: Set Track Status...
nl: Track-status instellen...

en: Set Track Audio...
nl: Track-audio instellen...

en: Set Track Visuals...
nl: Track-visuals instellen...

en: Set Track...
nl: Track instellen...

en: Sets various values for a track.
nl: Stelt verscheidene waarden in voor een track.

en: Long Message
nl: Lang bericht

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
nl: Verhoogt of verlaagt het volume van de audio die u geselecteerd heeft

en: &Amplification (dB):
nl: Versterking (dB):

en: Amplification dB
nl: Versterking (dB)

en: &New Peak Amplitude (dB):
nl: Nieuwe piekamplitude (dB):

en: Allo&w clipping
nl: Oversturing toestaan

en: db
nl: dB

en: Duck &amount:
nl: Hoeveelheid demping:

en: Ma&ximum pause:
nl: Maximum pauze:

en: Outer fade &down length:
nl: Buitenste fade-down-lengte:

en: Outer fade &up length:
nl: Buitenste fade-up-lengte:

en: Inner fade d&own length:
nl: Binnenste fade-down-lengte:

en: Inner &fade up length:
nl: Binnenste fade-up-lengte:

en: &Threshold:
nl: Drempelwaarde:

en: Preview not available
nl: Luistervoorbeeld niet beschikbaar

en: Presets
nl: Voorinstellingen

en: Export Effect Parameters
nl: Effect-parameters exporteren

en: Import Effect Parameters
nl: Effect-parameters importeren

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is not a valid presets file.
nl: %s: is geen geldig voorinstellingen-bestand.

note: i18n-hint %s will be replaced by a file name
en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
nl: %s: dient voor een ander effect, generator of analyzer.

en: Tone controls
nl: Toonregeling

en: Ba&ss (dB):
nl: Bass (dB):

en: &Treble (dB):
nl: Treble (dB):

en: &Volume (dB):
nl: Volume (dB):

en: &Link Volume control to Tone controls
nl: Volumeregeling aan toonregeling koppelen

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
nl: Geschatte begin-toonhoogte: %s%d (%.3f Hz)

note: i18n-hint: (noun) Musical pitch.
en: Pitch
nl: Toonhoogte

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: from
nl: van

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &from
nl: van

en: from Octave
nl: van octaaf

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: to
nl: naar

[ctx: change pitch]
note: i18n-hint: changing musical pitch "from" one value "to" another
en: &to
nl: naar

en: to Octave
nl: naar octaaf

en: Semitones (half-steps)
nl: Halve tonen (halve stappen)

en: &Semitones (half-steps):
nl: Halve tonen (halve stappen):

en: Frequency
nl: Frequentie

en: from (Hz)
nl: van (Hz)

en: f&rom
nl: van

en: to (Hz)
nl: naar (Hz)

en: t&o
nl: naar

en: Percent C&hange:
nl: Percentage verandering:

en: Percent Change
nl: Percentage verandering

en: &Use high quality stretching (slow)
nl: Hoge kwaliteit uitrekken gebruiken (traag)

en: &Speed Multiplier:
nl: Snelheidsfactor:

note: i18n-hint: "rpm" is an English abbreviation meaning "revolutions per minute". "vinyl" refers to old-fashioned phonograph records
en: Standard Vinyl rpm:
nl: Standaard RPM vinyl:

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: From rpm
nl: Van rpm

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &from
nl: van

note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another "rpm" means "revolutions per minute" as on a vinyl record turntable
en: To rpm
nl: naar rpm

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: &to
nl: naar

en: Selection Length
nl: Tijdsduur selectie

en: C&urrent Length:
nl: Huidige lengte:

en: Current length of selection.
nl: Huidige lengte van selectie.

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: from
nl: van

en: &New Length:
nl: Nieuwe lengte:

[ctx: change speed]
note: i18n-hint: changing speed of audio "from" one value "to" another
en: to
nl: naar

en: Beats per minute
nl: Beats per minuut

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, from
nl: Beats per minuut, van

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &from
nl: van

note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: Beats per minute, to
nl: Beats per minuut, tot

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: &to
nl: naar

en: Length (seconds)
nl: Lengte (seconden)

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: from
nl: van

[ctx: change tempo]
note: i18n-hint: changing tempo "from" one value "to" another
en: t&o
nl: naar

en: Length in seconds from %s, to
nl: Lengte in seconden van %s, tot

en: &Threshold (lower is more sensitive):
nl: Drempelwaarde (lager is gevoeliger):

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
nl: Maximum piekbreedte (hoger is gevoeliger):

en: Max Spike Width
nl: Maximum piekbreedte

en: Reduces "dynamic range", or differences between loud and quiet parts.
nl: Vermindert het “dynamisch bereik”, of de verschillen tussen luide en stille delen.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
nl: Contrast-analyzer, om RMS-volumeverschillen tussen twee geluidsselecties te meten.

note: i18n-hint noun
en: End
nl: Einde

en: &Foreground:
nl: Voorgrond:

en: Foreground start time
nl: Voorgrond starttijd

en: Foreground end time
nl: Voorgrond eindtijd

en: &Measure selection
nl: Selectie meten

en: &Background:
nl: Achtergrond:

en: Background start time
nl: Achtergrond starttijd

en: Background end time
nl: Achtergrond eindtijd

en: Mea&sure selection
nl: Selectie meten

en: Result
nl: Resultaat

en: Co&ntrast Result:
nl: Contrast-resultaat:

en: R&eset
nl: Herstellen

en: &Difference:
nl: Verschil:

en: &Help
nl: Help

en: zero
nl: nul

en: indeterminate
nl: onbepaald

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels
en: Infinite dB difference
nl: Oneindig dB-verschil

en: Difference is indeterminate.
nl: Verschil is onbepaald.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = %.2f RMS dB.
nl: Verschil = %.2f RMS dB.

note: i18n-hint: dB abbreviates decibels RMS abbreviates root mean square, a certain averaging method
en: Difference = infinite RMS dB.
nl: Verschil = oneindig RMS dB.

en: Foreground level too high
nl: Voorgrondniveau te hoog

en: Background level too high
nl: Achtergrondniveau te hoog

en: Background higher than foreground
nl: Achtergrond hoger dan voorgrond

note: i18n-hint: WCAG2 is the 'Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0', see http://www.w3.org/TR/WCAG20/
en: WCAG2 Pass
nl: WCAG2 in orde

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG2 Fail
nl: WCAG2 mislukt

note: i18n-hint: i.e. difference in loudness at the moment.
en: Current difference
nl: Huidig verschil

en: Measured foreground level
nl: Gemeten voorgrondniveau

en: No foreground measured
nl: Geen voorgrond gemeten

en: Foreground not yet measured
nl: Voorgrond nog niet gemeten

en: Measured background level
nl: Gemeten achtergrondniveau

en: No background measured
nl: Geen achtergrond gemeten

en: Background not yet measured
nl: Achtergrond nog niet gemeten

en: Export Contrast Result As:
nl: Contrast-resultaat exporteren als:

note: i18n-hint: WCAG abbreviates Web Content Accessibility Guidelines
en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
nl: WCAG 2.0 slaagcriteria 1.4.7 contrast-resultaten

en: Filename = %s.
nl: Bestandsnaam = %s.

en: Foreground
nl: Voorgrond

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
nl: Starttijd = %2d uur, %2d minuten, %.2f seconden.

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
nl: Eindtijd = %2d uur, %2d minuten, %.2f seconden.

en: Background
nl: Achtergrond

en: Results
nl: Resultaten

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
nl: Slaagcriteria 1.4.7 voor WCAG 2.0: geslaagd

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
nl: Slaagcriteria 1.4.7 voor WCAG 2.0: mislukt

en: Data gathered
nl: Data verzameld

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
nl: Contrast-analyse (WCAG 2-compatibiliteit)

en: Upper Threshold
nl: Bovenste drempel

en: Noise Floor
nl: Ruisdrempel

en: Number of repeats
nl: Aantal herhalingen

en: Distortion type:
nl: Type vervorming:

en: DC blocking filter
nl: DC-blokkeerfilter

en: Threshold controls
nl: Drempel-bediening

en: Parameter controls
nl: Parameter-bediending

en: Clipping level
nl: Clipping-niveau

en: Make-up Gain
nl: Make-up gain

en: Clipping threshold
nl: Clipping-drempel

en: Hardness
nl: Hardheid

en: Distortion amount
nl: Hoeveelheid vervorming

en: Output level
nl: Uitvoerniveau

en: Repeat processing
nl: Herhalingsverwerking

en: Harmonic brightness
nl: Harmonische helderheid

en: Levelling fine adjustment
nl: Fijnafstelling nivellering

en: Degree of Levelling
nl: Mate van nivellering

en: dB Limit
nl: dB-limiet

en: Wet level
nl: Wet niveau

en: Residual level
nl: Residueel niveau

en: (Not Used):
nl: (niet gebruikt):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-100 to 0 dB):
nl:  (-100 tot 0 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (-80 to -20 dB):
nl:  (-80 tot -20 dB):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 100):
nl:  (0 tot 100):

note: i18n-hint: Control range.
en: (0 to 5):
nl:  (0 tot 5):

en: DTMF &sequence:
nl: DTMF-sequentie:

en: &Amplitude (0-1):
nl: Amplitude (0-1):

en: &Duration:
nl: Tijdsduur:

en: &Tone/silence ratio:
nl: Geluid/stilte verhouding:

en: Duty cycle:
nl: Bedrijfscyclus:

en: Tone duration:
nl: Tijdsduur geluidstonen:

en: Silence duration:
nl: Tijdsduur stilte:

en: I&nput
nl: Invoer

note: i18n-hint: show input on a graph
en: Show input
nl: Invoer weergeven

en: O&utput
nl: Uitvoer

en: A&ctual compression
nl: Werkelijke compressie

note: i18n-hint: show actual compression on a graph
en: Show actual compression
nl: Werkelijke compressie weergeven

en: Tar&get compression
nl: Doelcompressie

note: i18n-hint: show target compression on a graph
en: Show target compression
nl: Doelcompressie weergeven

en: Compression curve
nl: Compressie-curve

en: &Threshold (dB)
nl: Drempelwaarde (dB)

en: &Make-up gain (dB)
nl: Make-up gain (dB)

en: &Make-up target (dB)
nl: Make-up doel (dB)

en: Knee &width (dB)
nl: Knee-breedte (dB)

en: Rati&o:
nl: Ratio:

en: &Lookahead (ms)
nl: Vooruitkijken (ms)

en: Attac&k (ms)
nl: Attack (ms)

en: &Release (ms)
nl: Release (ms)

en: Input
nl: Invoer

en: Actual Compression
nl: Werkelijke compressie

en: Target Compression
nl: Doelcompressie

en: awaiting playback
nl: wachten op afspelen

en: &Delay time (seconds):
nl: Delay-tijd (seconden):

en: D&ecay factor:
nl: Decay-factor:

en: Select Preset
nl: Voorinstelling selecteren

en: &Preset:
nl: Voorinstelling:

en: User Presets
nl: Voorinstellingen van gebruiker

en: Factory Presets
nl: Fabrieksinstellingen

en: Current Settings
nl: Huidige instellingen

en: Factory Defaults
nl: Fabrieksinstellingen

en: Preparing preview
nl: Voorbeeld voorbereiden

en: Previewing
nl: Voorbeeld

en: &Generate
nl: Genereren

en: Manage presets and options
nl: Voorinstellingen en opties beheren

en: Presets && settings
nl: Voorinstellingen en instellingen

en: Preview effect
nl: Effect-voorbeeld

en: &Apply
nl: Toepassen

en: Save Preset...
nl: Voorinstelling opslaan...

en: Defaults
nl: Standaardwaarden

en: Options...
nl: Opties…

en: Name: %s
nl: Naam: %s

en: Version: %s
nl: Versie: %s

en: Vendor: %s
nl: Leverancier: %s

en: Description: %s
nl: Beschrijving: %s

en: About
nl: Over

en: Are you sure you want to delete "%s"?
nl: Bent u zeker dat u "%s" wilt verwijderen?

en: Preset name:
nl: Voorinstelling-naam:

en: You must specify a name
nl: U moet een naam opgeven

en: Preset already exists.
    
    Replace?
nl: Voorinstelling bestaat reeds.
    
    Vervangen?

en: Filter Curve EQ
nl: Filtercurve EQ

en: Graphic EQ
nl: Grafische EQ

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
nl: Benchmark-tijden:
    Origineel: %s
    Standaard segmented: %s
    Standaard threaded: %s
    SSE: %s
    SSE threaded: %s

en: Manage Curves List
nl: Lijst van curves beheren

en: Manage Curves
nl: Curves beheren

en: &Curves
nl: Curves

en: Curve Name
nl: Naam curve

en: D&elete...
nl: Verwijderen...

en: &Get More...
nl: Meer verkrijgen...

en: De&faults
nl: Standaardwaarden

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
nl: Hernoem 'naamloos' om een nieuwe invoer op te slaan.
    'Ok' slaat alle wijzigingen op, 'Annuleren' niet.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
nl: 'naamloos' blijft altijd onderaan de lijst

en: 'unnamed' is special
nl: 'naamloos' is speciaal

en: Rename '%s' to...
nl: '%s' hernoemen naar...

en: Rename...
nl: Hernoemen...

en: Rename '%s'
nl: '%s' hernoemen

en: Name is the same as the original one
nl: De naam is dezelfde als de originele

en: Same name
nl: Zelfde naam

en: Overwrite existing curve '%s'?
nl: Bestaande curve '%s' overschrijven?

en: Curve exists
nl: De curve bestaat

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
nl: U kunt de curve 'naamloos' niet wissen.

en: Can't delete 'unnamed'
nl: Kan 'naamloos' niet wissen

en: Delete '%s'?
nl: '%s' verwijderen?

en: Delete %d items?
nl: %d items verwijderen?

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
nl: U kunt de curve 'naamloos' niet wissen, ze is speciaal.

en: Choose an EQ curve file
nl: Kies een EQ curvebestand

en: Export EQ curves as...
nl: EQ-curves exporteren als...

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
nl: U kunt de curve 'naamloos' niet exporteren, ze is speciaal.

en: Cannot Export 'unnamed'
nl: Kan 'naamloos' niet exporteren

en: %d curves exported to %s
nl: %d curves geëxporteerd naar %s

en: Curves exported
nl: Geëxporteerde curves

en: No curves exported
nl: Geen curves geëxporteerd

en: &EQ Type:
nl: EQ-type:

en: Draw Curves
nl: Curves tekenen

en: &Draw
nl: Tekenen

en: &Graphic
nl: Grafisch

en: Interpolation type
nl: Interpolatie-type

en: Linear Frequency Scale
nl: Lineaire frequentieschaal

en: Li&near Frequency Scale
nl: Lineaire frequentieschaal

en: Length of &Filter:
nl: Lengte van filter:

en: Length of Filter
nl: Lengte van filter

en: &Select Curve:
nl: Curve selecteren:

en: Select Curve
nl: Curve selecteren

en: S&ave/Manage Curves...
nl: Curves opslaan/beheren...

en: Fla&tten
nl: Afvlakken

en: &Invert
nl: Inverteren

en: Show grid lines
nl: Rasterlijnen weergeven

en: Show g&rid lines
nl: Rasterlijnen weergeven

en: &Start threshold (samples):
nl: Start drempelwaarde (samples):

en: St&op threshold (samples):
nl: Stop drempelwaarde (samples):

en: %.2f secs
nl: %.2f seconden

en: %.1f secs
nl: %.1f seconden

en: Ratio %.0f to 1
nl: Ratio %.0f op 1

en: Ratio %.1f to 1
nl: Ratio %.1f op 1

en: &Noise Floor:
nl: Ruisdrempel:

en: &Ratio:
nl: Ratio:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: &Attack Time:
nl: Attack-tijd:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' where the * sound dies away.  So this means 'onset duration'.
en: Attack Time
nl: Attack-tijd

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: R&elease Time:
nl: Release-tijd:

note: i18n-hint: Particularly in percussion, sounds can be regarded as having * an 'attack' phase where the sound builds up and a 'decay' or 'release' where the * sound dies away.
en: Release Time
nl: Release-tijd

note: i18n-hint: Make-up, i.e. correct for any reduction, rather than fabricate it.
en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
nl: Make-up gain voor 0 dB na compressie

note: i18n-hint: "Compress" here means reduce variations of sound volume, NOT related to file-size compression; Peaks means extremes in volume
en: C&ompress based on Peaks
nl: Comprimeren op basis van pieken

en: Threshold %d dB
nl: Drempelwaarde %d dB

en: Noise Floor %d dB
nl: Ruisdrempel %d dB

en: Attack Time %.2f secs
nl: Attack-tijd %.2f seconden

en: Release Time %.1f secs
nl: Release-tijd %.1f seconden

en: Augments loudness while minimizing distortion.
nl: Verhoogt de luidheid terwijl vervorming wordt geminimaliseerd.

en: perceived loudness
nl: waargenomen loudness

en: &Normalize
nl: Normaliseren

en: Normalize &stereo channels independently
nl: Stereokanalen onafhankelijk normaliseren

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
nl: Mono behandelen als dubbel-mono (aanbevolen)

en: (Maximum 0dB)
nl: (Maximaal 0 dB)

en: &Noise type:
nl: Type ruis:

en: &Noise reduction (dB):
nl: Ruisonderdrukking (dB):

en: Noise reduction
nl: Ruisonderdrukking

en: &Sensitivity:
nl: Gevoeligheid:

en: Sensitivity
nl: Gevoeligheid

en: Attac&k time (secs):
nl: Attack-tijd (seconden):

en: Attack time
nl: Attack-tijd

en: R&elease time (secs):
nl: Release-tijd (seconden):

en: Release time
nl: Release-tijd

en: &Frequency smoothing (bands):
nl: Frequentie-smoothing (bands):

en: Frequency smoothing
nl: Frequentie-smoothing

en: Sensiti&vity (dB):
nl: Gevoeligheid (dB):

en: Old Sensitivity
nl: Oude gevoeligheid

en: Step 1
nl: Stap 1

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
nl: Selecteer een aantal seconden met alleen ruis zodat Audacity weet wat gefilterd moet worden.
    Klik daarna op ‘Ruisprofiel verkrijgen’:

en: &Get Noise Profile
nl: Ruisprofiel verkrijgen

en: Step 2
nl: Stap 2

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
nl: Selecteer de audio die u gefilterd wilt hebben, kies hoeveel ruis u wilt
    wegfilteren, en klik dan op ‘ok’ om de ruis te verminderen.

en: Noise:
nl: Ruis:

note: i18n-hint: Translate differently from "Residue" !
en: Re&duce
nl: Onderdrukken

en: &Isolate
nl: Isoleren

note: i18n-hint: Means the difference between effect and original sound.  Translate differently from "Reduce" !
en: Resid&ue
nl: Residu

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: &Window types:
nl: Venstertypes:

en: Window si&ze:
nl: Venstergrootte:

en: 2048 (default)
nl: 2048 (standaard)

en: S&teps per window:
nl: Stappen per venster:

en: 4 (default)
nl: 4 (standaard)

en: Discrimination &method:
nl: Discriminatiemethode:

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
nl: DC-offset verwijderen (verticaal op 0.0 centreren)

en: &Normalize peak amplitude to
nl: Piek-amplitude normaliseren naar

en: Peak amplitude dB
nl: Piek-amplitude dB

en: N&ormalize stereo channels independently
nl: Stereokanalen onafhankelijk normaliseren

note: i18n-hint: This is how many times longer the sound will be, e.g. applying * the effect to a 1-second sample, with the default Stretch Factor of 10.0 * will give an (approximately) 10 second sound
en: &Stretch Factor:
nl: Uitrekfactor:

en: &Time Resolution (seconds):
nl: Tijdresolutie (seconden):

en: &Stages:
nl: Stappen:

en: Stages
nl: Stappen

en: &Dry/Wet:
nl: Dry/Wet:

en: LFO Freq&uency (Hz):
nl: LFO-frequentie (Hz):

en: LFO frequency in hertz
nl: LFO-frequentie in hertz

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
nl: LFO-beginfase (graden):

en: LFO start phase in degrees
nl: LFO beginfase in graden

en: Dept&h:
nl: Diepte:

en: Depth in percent
nl: Diepte in procent

en: Feedbac&k (%):
nl: Feedback (%):

en: Feedback in percent
nl: Feedback in procent

en: &Output gain (dB):
nl: Uitvoergain (dB):

en: Output gain (dB)
nl: Uitvoerversterking (dB)

en: &Number of repeats to add:
nl: Aantal herhalingen toe te voegen:

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
nl: Huidige selectielengte: dd:hh:mm:ss

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
nl: Nieuwe selectielengte: dd:hh:mm:ss

en: Current selection length: %s
nl: Huidige selectielengte: %s

en: New selection length: %s
nl: Nieuwe selectielengte:  %s

en: Warning: No repeats.
nl: Waarschuwing: geen herhalingen.

en: &Room Size (%):
nl: Kamergrootte (%):

en: &Pre-delay (ms):
nl: Pre-delay (ms):

en: Rever&berance (%):
nl: Galm (%):

en: Da&mping (%):
nl: Demping (%):

en: Tone &Low (%):
nl: Lage tonen (%):

en: Tone &High (%):
nl: Hoge tonen (%):

en: Wet &Gain (dB):
nl: Natte gain (dB):

en: Dr&y Gain (dB):
nl: Droge gain (dB):

en: Stereo Wid&th (%):
nl: Stereobreedte (%):

en: Wet O&nly
nl: Alleen nat

en: &Filter Type:
nl: Filtertype:

note: i18n-hint: 'Order' means the complexity of the filter, and is a number between 1 and 10.
en: O&rder:
nl: Volgorde:

en: &Passband Ripple:
nl: Passband rimpel:

en: Passband Ripple (dB)
nl: Passband rimpel (dB)

en: &Subtype:
nl: Subtype:

en: C&utoff:
nl: Cutoff:

en: Minimum S&topband Attenuation:
nl: Minimale stopband-demping:

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
nl: Minimale stopband-demping (dB)

en: Align MIDI to Audio
nl: MIDI met audio synchroniseren

en: Frame Period:
nl: Frame-periode:

en: Frame Period
nl: Frame-periode

en: Window Size:
nl: Venstergrootte:

en: Window Size
nl: Venstergrootte

en: Force Final Alignment
nl: Uiteindelijke uitlijning forceren

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
nl: Stilte aan begin en einde negeren

en: Silence Threshold:
nl: Stilte-drempelwaarde:

en: Silence Threshold
nl: Stilte-drempelwaarde

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time:
nl: Presmooth-tijd:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Presmooth Time
nl: Presmooth-tijd

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time:
nl: Lijntijd:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Line Time
nl: Lijntijd

en: Smooth Time:
nl: Smooth-tijd:

note: i18n-hint: The English would be clearer if it had 'Duration' rather than 'Time' This is a NEW experimental effect, and until we have it documented in the user manual we don't have a clear description of what this parameter does. It is OK to leave it in English.
en: Smooth Time
nl: Smooth-tijd

en: Use Defaults
nl: Standaardwaarden

en: Restore Defaults
nl: Standaardinstellingen herstellen

en: Initial Tempo Change (%)
nl: Initiële tempowijziging (%)

en: Final Tempo Change (%)
nl: Uiteindelijke tempowijziging (%)

en: Initial Pitch Shift
nl: Begin-toonhoogte

en: (&semitones) [-12 to 12]:
nl: (semitonen) [-12 tot 12]:

en: (%) [-50 to 100]:
nl: (%) [-50 tot 100]:

en: Final Pitch Shift
nl: Eind-toonhoogte

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
nl: (semitonen) [-12 tot 12]:

en: Chirp
nl: Chirptoon

en: Tone
nl: Geluidstoon

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
nl: Genereert een stijgende of dalende toon van een van vier types

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
nl: Genereert een toon met constante frequentie van een van vier types

en: &Waveform:
nl: Golfvorm:

en: &Frequency (Hz):
nl: Frequentie (Hz):

en: Frequency Hertz Start
nl: Frequentie (Hz) van begin

en: Frequency Hertz End
nl: Frequentie (Hz) van einde

en: Amplitude Start
nl: Amplitude begin

en: Amplitude End
nl: Amplitude einde

en: I&nterpolation:
nl: Interpolatie:

en: Detect Silence
nl: Stilte detecteren

en: Tr&uncate to:
nl: Afkappen tot:

en: C&ompress to:
nl: Compresseren naar:

en: Trunc&ate tracks independently
nl: Tracks onafhankelijk afkappen

en: Truncate Location
nl: Locatie van afkappen

en: Remove silence from &beginning
nl: Stilte aan het begin verwijderen

en: Remove silence from &middle
nl: Stilte in het midden verwijderen

en: Remove silence from &end
nl: Stilte aan het einde verwijderen

en: At least one location option must be selected.
    
    Please select at least one of:
    * Remove silence from beginning
    * Remove silence from middle
    * Remove silence from end
nl: Er moet ten minste één locatieoptie worden geselecteerd.
    
    Selecteer ten minste één van de volgende opties:
    * Stilte aan het begin verwijderen
    * Stilte in het midden verwijderen
    * Stilte aan het einde verwijderen

en: Save VST Preset As:
nl: VST-voorinstelling opslaan als:

en: Standard VST bank file
nl: Standaard VST-bankbestand

en: Standard VST program file
nl: Standaard VST-programmabestand

en: Audacity VST preset file
nl: Audacity VST-voorinstellingbestand

en: Unrecognized file extension.
nl: Niet-herkende bestandsextensie.

en: Load VST Preset:
nl: VST-voorinstelling laden:

en: VST preset files
nl: VST-voorinstellingbestanden

en: Unable to load presets file.
nl: Niet in staat om voorinstelling-bestand te laden.

en: VST Effect Options
nl: VST-effect-opties

en: Buffer Size
nl: Buffergrootte

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
nl: De buffergrootte regelt het aantal samples dat bij elke iteratie naar het effect verzonden wordt. Kleinere waarden zorgen voor een tragere verwerking en sommige effecten vereisen 8192 samples of minder om goed te werken. De meeste effecten kunnen echter grote buffers accepteren en het gebruik ervan zal de verwerkingstijd sterk verkorten.

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
nl: Buffergrootte (8 tot 1048576 samples):

en: Latency Compensation
nl: Vertragingscompensatie

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
nl: Als onderdeel van hun verwerking moeten sommige VST-effecten het terugsturen van audio naar Audacity vertragen. Wanneer u deze vertraging niet compenseert, zult u merken dat er kleine stiltes in het geluid zijn aangebracht. Het inschakelen van deze optie zorgt voor deze compensatie, maar het kan zijn dat het niet voor alle VST-effecten werkt.

en: Enable &compensation
nl: Compensatie inschakelen

en: Graphical Mode
nl: Grafische modus

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
nl: De meeste VST-effecten hebben een grafische interface voor het instellen van parameterwaarden. Er is ook een basismethode met alleen tekst beschikbaar. Open het effect opnieuw om dit in werking te laten treden.

en: Enable &graphical interface
nl: Grafische interface inschakelen

en: Save VST3 Preset As:
nl: VST3-voorinstelling opslaan als:

en: VST3 preset file
nl: VST3-voorinstellingbestand

en: Load VST3 preset:
nl: VST3-voorinstelling laden:

en: As part of their processing, some VST3 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST3 effects.
nl: Als onderdeel van hun verwerking moeten sommige VST3-effecten het terugsturen van audio naar Audacity vertragen. Wanneer u deze vertraging niet compenseert, zult u merken dat er kleine stiltes in het geluid zijn aangebracht. Het inschakelen van deze optie zorgt voor deze compensatie, maar het kan zijn dat het niet voor alle VST3-effecten werkt.

en: Most VST3 effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
nl: De meeste VST3-effecten hebben een grafische interface voor het instellen van parameterwaarden. Er is ook een basismethode met alleen tekst beschikbaar. Open het effect opnieuw om dit in werking te laten treden.

en: Dept&h (%):
nl: Diepte (%):

en: Reso&nance:
nl: Resonantie:

en: Resonance
nl: Resonantie

en: Wah Frequency Offse&t (%):
nl: Wah-frequentieverschuiving (%):

en: Wah frequency offset in percent
nl: Wahwah-frequentieverschuiving in procent

en: Export Audio Unit Preset As %s:
nl: Audio Unit-voorinstelling exporteren als %s:

en: Standard Audio Unit preset file
nl: Standaard Audio Unit-voorinstellingbestand

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
nl: Kon voorinstelling "%s" niet exporteren
    
    %s

en: Export Audio Unit Presets
nl: Audio Unit-voorinstellingen exporteren

en: Import Audio Unit Preset As %s:
nl: Audio Unit-voorinstelling importeren als %s:

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
nl: Kon voorinstelling "%s" niet importeren
    
    %s

en: Import Audio Unit Presets
nl: Audio Unit-voorinstellingen importeren

en: Audio Unit Effect Options
nl: Audio Unit-effectopties

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
nl: Als onderdeel van hun verwerking moeten sommige Audio-Unit-effecten het terugsturen van audio naar Audacity vertragen. Wanneer u deze vertraging niet compenseert, zult u merken dat er kleine stiltes in het geluid zijn aangebracht. Het inschakelen van deze optie zorgt voor deze compensatie, maar het kan zijn dat het niet voor alle Audio-Unit-effecten werkt.

en: User Interface
nl: Gebruikersinterface

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
nl: Selecteer "volledig" om de grafische interface te gebruiken als die geleverd wordt door de Audio Unit. Selecteer "generiek" om de door het systeem geleverde generieke interface te gebruiken. Selecteer "basis" voor een basisinterface met alleen tekst. Open het effect opnieuw om dit in werking te laten treden.

en: Select &interface
nl: Interface selecteren

en: Full
nl: Volledig

en: Generic
nl: Generiek

en: Basic
nl: Basis

en: Effect Output
nl: Effect-outvoer

en: LADSPA Effect Options
nl: LADSPA-effect-opties

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
nl: Als onderdeel van hun verwerking moeten sommige LADSPA-effecten het terugsturen van audio naar Audacity vertragen. Wanneer u deze vertraging niet compenseert, zult u merken dat er kleine stiltes in het geluid zijn aangebracht. Het inschakelen van deze optie zorgt voor deze compensatie, maar het kan zijn dat het niet voor alle LADSPA-effecten werkt.

en: Couldn't instantiate effect
nl: Kon effect niet instantiëren

en: LV2 Effect Settings
nl: LV2-effect-instellingen

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
nl: Buffergrootte (8 tot %d samples):

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
nl: Als onderdeel van hun verwerking moeten sommige LV2-effecten het terugsturen van audio naar Audacity vertragen. Wanneer u deze vertraging niet compenseert, zult u merken dat er kleine stiltes in het geluid zijn aangebracht. Het inschakelen van deze optie zorgt voor deze compensatie, maar het kan zijn dat het niet voor alle LV2-effecten werkt.

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
nl: LV2-effecten kunnen een grafische interface hebben voor het instellen van parameterwaarden. Er is ook een basismethode met alleen tekst beschikbaar. Open het effect opnieuw om dit in werking te laten treden.

en: "%s" is not a valid file path.
nl: "%s" is geen geldig bestandspad.

note: i18n-hint: Warning that there is one quotation mark rather than a pair.
en: Mismatched quotes in
    %s
nl: Slechts één aanhalingsteken in
    %s

en: Enter Nyquist Command:
nl: Nyquist opdracht invoeren:

en: &Load
nl: Laden

note: i18n-hint: Nyquist is the name of a programming language
en: Nyquist scripts
nl: Nyquist-scripts

note: i18n-hint: Lisp is the name of a programming language
en: Lisp scripts
nl: Lisp-scripts

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
nl: Het huidige programma werd gewijzigd.
    Wijzigingen verwerpen?

en: File could not be loaded
nl: Bestand kon niet geladen worden

en: File could not be saved
nl: Bestand kon niet opgeslagen worden

en: Value range:
    %s to %s
nl: Bereik van waarde:
    %s tot %s

en: Value Error
nl: Waardefout

en: Select a file
nl: Bestand selecteren

en: Save file as
nl: Bestand opslaan als

en: Debug Output:
nl: Debug-uitvoer:

en: Vamp Effects
nl: Vamp-effecten

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
nl: Voorziet ondersteuning voor Vamp-effecten in Audacity

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
nl: Sorry, kon Vamp plugin niet laden.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
nl: Sorry, Vamp Plugin is niet geïnitialiseerd.

en: Plugin Settings
nl: Plugin-instellingen

en: Program
nl: Programma

en: Entire &Project
nl: Volledig project

en: M&ultiple Files
nl: Meerdere bestanden

en: Curren&t Selection
nl: Huidige selectie

en: Using Label/Track Name
nl: Gebruik de naam van het label of de track

en: Numbering before Label/Track Name
nl: Nummering voor label-/tracknaam

en: Numbering after File name prefix
nl: Nummering achter bestandsnaam-prefix

en: Export Range:
nl: Bereik exporteren:

en: Export entire project
nl: Volledig project exporteren

en: Export multiple files
nl: Meerdere bestanden exporteren

en: Export current selection
nl: Huidige selectie exporteren

en: Trim blank space before first clip
nl: Lege ruimte voor eerste clip trimmen

en: Split files based on:
nl: Bestanden splitsen gebaseerd op:

en: Include audio before first label
nl: Audio die voor het eerste label zit ook meenemen

en: Name files:
nl: Bestanden benoemen:

en: File name prefix:
nl: Bestandsnaam voorzetsel:

en: Overwrite existing files
nl: Bestaande bestanden overschrijven

en: &Export
nl: Exporteren

en: Unable to create destination folder
nl: Niet in staat om doelmap aan te maken

en: Successfully exported the following %lld file(s).
nl: Volgende %lld bestanden met succes geëxporteerd.

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
nl: Er ging iets mis na het exporteren van volgende %lld bestanden.

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
nl: Exporteren geannuleerd na het exporteren van de volgende %lld bestanden.

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
nl: Exporteren stopte na het exporteren van de volgende %lld bestanden.

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
nl: Er ging iets volledig mis na het exporteren van de volgende %lld bestanden.

en: A file named "%s" already exists. Replace?
nl: Bestand ‘%s’ bestaat al. Vervangen?

en: All selected audio is muted.
nl: Alle geselecteerde audio is gedempt.

en: Continue to export remaining files?
nl: Doorgaan met exporteren van resterende bestanden?

en: Custom Sample Rate
nl: Aangepaste samplerate

en: New sample rate (Hz):
nl: Nieuwe samplerate (Hz):

en: File &Name:
nl: Bestandsnaam:

en: Fo&lder:
nl: Map:

en: &Format:
nl: Formaat:

en: Audio options
nl: Audio-opties

en: Channels
nl: Kanalen

en: M&ono
nl: Mono

en: &Stereo
nl: Stereo

note: i18n-hint refers to custom channel mapping configuration
en: Custom mappin&g
nl: Aangepaste toewijzing

note: i18n-hint accessibility hint, refers to export channel configuration
en: Configure custom mapping
nl: Aangepaste toewijzing configureren

en: Configure
nl: Configureren

en: Sample &Rate
nl: Samplerate

en: Choose a location to save the exported files
nl: Kies een locatie voor de geëxporteerde bestanden

en: Advanced Mixing Options
nl: Geavanceerde mix-opties

en: %d Hz (custom)
nl: %d Hz (aangepast)

en: Other...
nl: Andere…

en: Output Channels: %2d
nl: Uitgangskanalen: %2d

en: Mixer Panel
nl: Mengpaneel

en: Channel: %2d
nl: Kanaal: %2d

en: No format specific options
nl: Geen formaatspecifieke opties

note: i18n-hint: 'Raw' means 'unprocessed' here and should usually be translated.
en: Import Raw
nl: Raw data importeren

en: Import Raw Data
nl: Raw data importeren

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: No endianness
nl: Geen endianness

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Little-endian
nl: Normale byte-volgorde

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate this if you don't know the correct technical word.
en: Big-endian
nl: Byte-volgorde andersom

note: i18n-hint: Refers to byte-order.  Don't translate "endianness" if you don't know the correct technical word.
en: Default endianness
nl: Standaard byte-volgorde

en: 1 Channel (Mono)
nl: 1 kanaal (Mono)

en: 2 Channels (Stereo)
nl: 2 kanalen (Stereo)

en: %d Channels
nl: %d kanalen

en: Encoding:
nl: Codering:

en: Byte order:
nl: Byte-volgorde:

en: Channels:
nl: Kanalen:

note: i18n-hint: (noun)
en: Start offset:
nl: Beginverschuiving:

en: bytes
nl: byte

en: Amount to import:
nl: Hoeveelheid te importeren:

note: i18n-hint: (noun)
en: Sample rate:
nl: Samplerate:

note: i18n-hint: Guess format of raw file
en: Detect
nl: Detecteren

en: &Import
nl: Importeren

en: Bad data size. Could not import audio
nl: Slechte gegevensgrootte. Kon audio niet importeren

note: i18n-hint: First %s is replaced with the noun "start" or "end" identifying one end of a clip, second string is the name of that clip, first number gives the position of that clip in a sequence of clips, last number counts all clips, and the last string is the name of the track containing the clips.
en: %s %s, %d of %d clip %s | %s %s, %d of %d clips %s
nl[0]: %s %s, %d van %d clip %s
nl[1]: %s %s, %d van %d clips %s

en: start
nl: begin

en: end
nl: einde

note: i18n-hint: First and third %s are each replaced with the noun "start" or with "end", identifying and end of a clip, second and fourth strings are the names of those clips, first and second numbers give the position of those clips in a sequence of clips, last number counts all clips, and the last str
en: %s %s and %s %s, %d and %d of %d clip %s | %s %s and %s %s, %d and %d of %d clips %s
nl[0]: %s %s en %s %s, %d en %d van %d clip %s
nl[1]: %s %s en %s %s, %d en %d van %d clips %s

note: i18n-hint: first string is the name of a clip, first number gives the position of that clip in a sequence of clips, last number counts all clips, last string names a track
en: %s, %d of %d clip %s | %s, %d of %d clips %s
nl[0]: %s, %d van %d clip %s
nl[1]: %s, %d van %d clips %s

en: Moved clips to the right
nl: Clips naar rechts verplaatst

en: Moved clips to the left
nl: Clips naar links verplaatst

en: Move audio clips
nl: Audioclips verplaatsen

en: clip not moved
nl: clip niet verplaatst

en: Audi&o Clips
nl: Audio-clips

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
nl: Vorige clipgrens naar cursor

en: Select Previous Clip Boundary to Cursor
nl: Van grens van vorige clip naar cursor selecteren

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
nl: Cursor naar volgende clipgrens

en: Select Cursor to Next Clip Boundary
nl: Van cursor naar grens van volgende clip selecteren

en: Previo&us Clip
nl: Vorige clip

en: Select Previous Clip
nl: Vorige clip selecteren

en: N&ext Clip
nl: Volgende clip

en: Select Next Clip
nl: Volgende clip selecteren

en: Pre&vious Clip Boundary
nl: Vorige clipgrens

en: Cursor to Prev Clip Boundary
nl: Cursor naar vorige clipgrens

en: Ne&xt Clip Boundary
nl: Volgende clipgrens

en: Cursor to Next Clip Boundary
nl: Cursor naar volgende clipgrens

en: Time Shift &Left
nl: Tijd verschuiven naar links

en: Time Shift &Right
nl: Tijd verschuiven naar rechts

en: Pasted text from the clipboard
nl: Tekst van het klembord geplakt

en: Pasted from the clipboard
nl: Geplakt van het klembord

en: Nothing to undo
nl: Niets om ongedaan te maken

en: Nothing to redo
nl: Niets opnieuw uit te voeren

en: Cut to the clipboard
nl: Knippen naar het klembord

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
nl: %.2f seconden verwijderd bij t=%.2f

en: Paste clip
nl: Clip plakken

en: Pasting clip contents, please wait
nl: Inhoud van clip plakken. Even geduld

en: The content you are trying to paste will span across more tracks than you currently have available. Add more tracks and try again.
nl: De inhoud die u probeert te plakken beslaat meer sporen dan er momenteel beschikbaar zijn. Voeg meer sporen toe en probeer het opnieuw.

en: There are not enough tracks selected to accommodate your copied content. Select additional tracks and try again.
nl: Er zijn niet genoeg tracks geselecteerd om uw gekopieerde inhoud te bevatten. Selecteer extra tracks en probeer het opnieuw.

en: Duplicated
nl: Gedupliceerd

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Cut to clipboard and leave gap
nl: Knippen naar klembord en tussenruimte laten

en: Cut and leave gap
nl: Knippen en tussenruimte laten

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
nl: Gesplitst + verwijderd: %.2f seconden bij t=%.2f

en: Split Delete
nl: Splitsen + verwijderen

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
nl: Geselecteerde tracks gedempt gedurende %.2f seconden bij t=%.2f

[ctx: command]
note: i18n-hint: verb
en: Silence
nl: Stilte

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
nl: Geselecteerde audiotracks trimmen van %.2f seconden naar %.2f seconden

en: Trim Audio
nl: Audio trimmen

en: Split
nl: Splitsen

en: Split to new track
nl: Afsplitsen naar nieuwe track

en: Split New
nl: Afsplitsen

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
nl: Samengevoegd: %.2f seconden bij t=%.2f seconden

en: Join
nl: Samenvoegen

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
nl: %.2f seconden afgekoppeld bij t=%.2f

en: Detach
nl: Afkoppelen

en: &Edit
nl: Bewerken

note: i18n-hint: (verb)
en: Cu&t
nl: Knippen

en: &Delete
nl: Verwijderen

note: i18n-hint: (verb)
en: &Copy
nl: Kopiëren

note: i18n-hint: (verb)
en: &Paste
nl: Plakken

note: i18n-hint: (verb)
en: Duplic&ate
nl: Dupliceren

en: R&emove Special
nl: Speciaal verwijderen

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of cut
en: &Cut and leave gap
nl: Knippen en tussenruimte laten

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE
en: &Delete and leave gap
nl: Verwijderen en tussenruimte laten

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Audi&o
nl: Audio dempen

note: i18n-hint: (verb)
en: Tri&m Audio
nl: Audio trimmen

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: Sp&lit
nl: Splitsen

en: Split Ne&w
nl: Nieuw splitsen

note: i18n-hint: (verb)
en: &Join
nl: Samenvoegen

en: Detac&h at Silences
nl: Losmaken bij stiltes

en: Pre&ferences
nl: Voorkeuren

en: &Delete Key
nl: Delete-toets

en: Delete Key&2
nl: Delete-toets2

en: Ext&ra
nl: Extra

en: Enable &Full Screen
nl: Volledig scherm inschakelen

en: Cannot proceed to export.
nl: Kan niet verder gaan om te exporteren.

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
nl: Kan map '%s' niet aanmaken.
    Bestand bestaat reeds dat geen map is

en: There are no label tracks to export.
nl: Er zijn geen labeltracks om te exporteren.

en: Imported labels from '%s'
nl: Labels van ‘%s’ is geïmporteerd

en: Import Labels
nl: Labels importeren

en: &Dangerous Reset...
nl: Gevaarlijk herstellen...

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Mac OS X only
en: Open Recent
nl: Recent project openen

note: i18n-hint: This is the name of the menu item on Windows and Linux
en: Recent &Files
nl: Recente bestanden

en: &Save Project
nl: Project opslaan

en: Save Project &As...
nl: Project opslaan als…

en: &Backup Project...
nl: Back-up maken van project...

en: &Export Audio...
nl: Audio exporteren...

en: Expo&rt Other
nl: Andere exporteren

en: Export &Labels...
nl: Labels exporteren…

en: &Audio...
nl: Audio...

en: &Labels...
nl: Labels…

en: &Raw Data...
nl: Raw data…

en: &Close Project
nl: Project sluiten

en: Export as MP&3
nl: Exporteren als MP3

en: Export as &WAV
nl: Exporteren als WAV

en: Export as &OGG
nl: Exporteren als OGG

en: Export as FLAC
nl: Exporteren als FLAC

en: Expo&rt Selected Audio...
nl: Geselecteerde audio exporteren...

en: Do you have these problems?
nl: Heeft u deze problemen?

en: Fix
nl: Oplossen

en: Quick Fixes
nl: Snelle oplossingen

en: Nothing to do
nl: Niets te doen

en: No quick, easily fixed problems were found
nl: Er werden geen problemen teruggevonden die snel en eenvoudig opgelost konden worden

en: Clocks on the Tracks
nl: Klokken op de tracks

en: Can't select precisely
nl: Kan niet precies selecteren

en: Recording stops and starts
nl: Aantal opname-stops en starts

en: Fixed
nl: Opgelost

en: Audio Device Info
nl: Audio-apparaatinfo

en: &Quick Help
nl: Snelle hulp

en: &Manual
nl: Handleiding

en: Audacity &Support
nl: Audacity ondersteuning

en: &Diagnostics
nl: Diagnose

en: Au&dio Device Info...
nl: Audio-apparaatinfo…

en: &Generate Support Data...
nl: Ondersteuningsdata genereren...

en: &Check for Updates...
nl: Controleren op updates...

en: &About Audacity
nl: Over Audacity

en: Added label
nl: Label toegevoegd

en: Paste Text to New Label
nl: Tekst in nieuw label plakken

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just cut the labeled audio regions.
en: Cut labeled audio regions to clipboard
nl: Gelabelde audiogebieden geknipt naar klembord

note: i18n-hint: (verb)
en: Cut Labeled Audio
nl: Gelabelde audio knippen

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just deleted the labeled audio regions
en: Deleted labeled audio regions
nl: Gelabelde audiogebieden gewist

note: i18n-hint: (verb)
en: Delete Labeled Audio
nl: Gelabelde audio verwijderen

en: Cut labeled audio regions to clipboard and leave gap
nl: Gelabelde audiogebieden naar klembord knippen en tussenruimte laten

en: Cut labeled audio and leave gap
nl: Gelabelde audio knippen en tussenruimte laten

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just done a special kind of DELETE on the labeled audio regions
en: Split Deleted labeled audio regions
nl: Gelabelde audiogebieden gesplitst + gewist

note: i18n-hint: (verb) Do a special kind of DELETE on labeled audio regions
en: Split Delete Labeled Audio
nl: Gelabelde audio splitsen + wissen

note: i18n-hint: (verb)
en: Silenced labeled audio regions
nl: Gelabelde audiogebieden stil gemaakt

note: i18n-hint: (verb)
en: Silence Labeled Audio
nl: Gelabelde audio dempen

en: Copied labeled audio regions to clipboard
nl: Gelabelde audiogebieden naar klembord gekopieerd

note: i18n-hint: (verb)
en: Copy Labeled Audio
nl: Gelabelde audio kopiëren

note: i18n-hint: (verb) past tense.  Audacity has just split the labeled audio (a point or a region)
en: Split labeled audio (points or regions)
nl: Gelabelde audio gesplitst (punten of gebieden)

note: i18n-hint: (verb)
en: Split Labeled Audio
nl: Gelabelde audio splitsen

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just joined the labeled audio (points or regions)
en: Joined labeled audio (points or regions)
nl: Gelabelde audio (punten of gebieden) samengevoegd

note: i18n-hint: (verb)
en: Join Labeled Audio
nl: Gelabelde audio samenvoegen

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just detached the labeled audio regions. This message appears in history and tells you about something Audacity has done.
en: Detached labeled audio regions
nl: Gelabelde audiogebieden losgemaakt

note: i18n-hint: (verb)
en: Detach Labeled Audio
nl: Gelabelde audio losmaken

en: Created new label track
nl: Nieuwe labeltrack aangemaakt

en: New Track
nl: Nieuwe track

en: &Labels
nl: Labels

en: Label &Editor
nl: Label-editor

en: Add Label at &Selection
nl: Label toevoegen bij selectie

en: Add Label at &Playback Position
nl: Label toevoegen bij afspeelpositie

en: Paste Te&xt to New Label
nl: Tekst in nieuw label plakken

en: &Typing Creates New Labels
nl: Typen genereert nieuwe labels

en: La&beled Audio
nl: Gelabelde audio

note: i18n-hint: (verb)
en: &Cut
nl: Knippen

en: Cut by label
nl: Knippen op label

en: Delete by label
nl: Verwijderen op label

note: i18n-hint: (verb) A special way to cut out a piece of audio
en: C&ut and leave gap
nl: Knippen en tussenruimte laten

en: Cut by labels and leave gap
nl: Knippen op labels en tussenruimte laten

en: De&lete and leave gap
nl: Verwijderen en tussenruimte laten

en: Delete by labels and leave gap
nl: Verwijderen op labels en tussenruimte laten

en: Silence &Audio
nl: Audio dempen

en: Label Silence
nl: Label-stilte

note: i18n-hint: (verb)
en: Co&py
nl: Kopiëren

en: Label Copy
nl: Label kopiëren

note: i18n-hint: (verb)
en: Spli&t
nl: Splitsen

en: Label Split
nl: Label splitsen

en: Label Join
nl: Label samenvoegen

en: &Label Track
nl: Labeltrack

en: Uncategorized
nl: Ongesorteerd

en: Move Backward Through Active Windows
nl: Achterwaarts bewegen door actieve vensters

en: Move Forward Through Active Windows
nl: Voorwaarts bewegen door actieve vensters

en: Foc&us
nl: Focus

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
nl: Achterwaarts doorlopen van werkbalken naar tracks

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
nl: Voorwaarts doorlopen van werkbalken naar tracks

en: Move Focus to &Previous Track
nl: Focus naar vorige track

en: Move Focus to &Next Track
nl: Focus naar volgende track

en: Move Focus to &First Track
nl: Focus naar eerste track

en: Move Focus to &Last Track
nl: Focus naar laatste track

en: Move Focus to P&revious and Select
nl: Focus naar vorige en selecteren

en: Move Focus to N&ext and Select
nl: Focus naar volgende en selecteren

en: &Toggle Focused Track
nl: Focus op track aan/uit

en: Toggle Focuse&d Track
nl: Focus op track aan/uit

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: A journal will be recorded after Audacity restarts.
nl: Er zal een journal opgenomen worden nadat Audacity opnieuw start.

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: No journal will be recorded after Audacity restarts.
nl: Er zal geen journal opgenomen worden nadat Audacity opnieuw start.

en: Plugin Manager
nl: Plugin-beheerder

en: Repeat Last Generator
nl: Laatste generator herhalen

en: Effe&ct
nl: Effecten

en: Add Realtime Effects
nl: Realtime effecten toevoegen

en: Repeat Last Effect
nl: Laatste effect herhalen

en: &Analyze
nl: Analyseren

en: Repeat Last Analyzer
nl: Laatste analyzer herhalen

en: T&ools
nl: Gereedschap

en: Reset &Configuration
nl: Configuratie herstellen

en: &Run Benchmark...
nl: Prestaties testen…

en: Simulate Recording Errors
nl: Opnamefouten simuleren

en: Detect Upstream Dropouts
nl: Upstream-dropouts detecteren

note: i18n-hint a "journal" is a text file that records the user's interactions with the application
en: Write Journal
nl: Journal schrijven

en: Set Left Selection Boundary
nl: Linker selectiegrens instellen

en: Set Right Selection Boundary
nl: Rechter selectiegrens instellen

en: Zero-crossing search regions intersect stretched clip(s).
nl: Zoekgebieden voor nulpunten overlappen met uitgerekte clip(s).

note: i18n-hint: (verb) It's an item on a menu.
en: &Select
nl: Selecteren

en: &All
nl: Alles

en: &None
nl: Geen

en: Select None
nl: Geen selecteren

en: &Tracks
nl: Tracks

en: In All &Tracks
nl: In alle tracks

en: In All &Sync-Locked Tracks
nl: In alle sync-vergrendelde tracks

en: Select Sync-Locked
nl: Sync-vergrendelde selecteren

en: R&egion
nl: Gebied

en: &Left at Playback Position
nl: Van afspeelpositie naar links

en: Set Selection Left at Play Position
nl: Linker selectie op afspeelpositie zetten

en: &Right at Playback Position
nl: Van afspeelpositie naar rechts

en: Set Selection Right at Play Position
nl: Rechter selectie op afspeelpositie zetten

en: Track &Start to Cursor
nl: Track-begin naar cursor

en: Select Track Start to Cursor
nl: Track-begin naar cursor selecteren

en: Cursor to Track &End
nl: Cursor naar track-einde

en: Select Cursor to Track End
nl: Cursor naar track-einde selecteren

en: Track Start to En&d
nl: Track-begin naar einde

en: Select Track Start to End
nl: Track-begin naar einde selecteren

en: S&tore Selection
nl: Selectie bewaren

en: Retrieve Selectio&n
nl: Selectie terughalen

en: Cursor to Stored &Cursor Position
nl: Cursor naar opgeslagen cursorpositie

en: Select Cursor to Stored
nl: Cursor naar opgeslagen selecteren

en: Store Cursor Pos&ition
nl: Cursorpositie opslaan

en: At &Zero Crossings
nl: Bij nulpunten

en: Select Zero Crossing
nl: Nulpunt selecteren

en: &Selection
nl: Selectie

en: Snap-To &Off
nl: Kleven (snap-to) uitzetten

en: Snap-To &Nearest
nl: Kleven aan dichtste

en: Snap-To &Prior
nl: Kleven aan vorige

en: Selection to &Start
nl: Selectie naar begin

en: Selection to En&d
nl: Selectie naar einde

en: Selection Extend &Left
nl: Selectie links uitbreiden

en: Selection Extend &Right
nl: Selectie rechts uitbreiden

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
nl: Linker selectie instellen (of uitbreiden)

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
nl: Rechter selectie instellen (of uitbreiden)

en: Selection Contract L&eft
nl: Selectie links intrekken

en: Selection Contract R&ight
nl: Selectie rechts intrekken

en: &Cursor to
nl: Cursor naar

en: Selection Star&t
nl: Begin selectie

en: Cursor to Selection Start
nl: Cursor naar selectiebegin

en: Selection En&d
nl: Selectie-einde

en: Cursor to Selection End
nl: Cursor naar selectie-einde

en: Track &Start
nl: Begin track

en: Cursor to Track Start
nl: Cursor naar track-begin

en: Track &End
nl: Einde track

en: Cursor to Track End
nl: Cursor naar track-einde

en: &Project Start
nl: Begin project

en: Cursor to Project Start
nl: Cursor naar projectbegin

en: Project E&nd
nl: Einde project

en: Cursor to Project End
nl: Cursor naar project-einde

en: &Cursor
nl: Cursor

en: Cursor &Left
nl: Cursor links

en: Cursor &Right
nl: Cursor rechts

en: Cursor Sh&ort Jump Left
nl: Cursor kleine sprong links

en: Cursor Shor&t Jump Right
nl: Cursor kleine sprong rechts

en: Cursor Long J&ump Left
nl: Cursor grote sprong links

en: Cursor Long Ju&mp Right
nl: Cursor grote sprong rechts

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: See&k
nl: Zoeken

en: Short Seek &Left During Playback
nl: Tijdens afspelen klein stapje terugspoelen

en: Short Seek &Right During Playback
nl: Tijdens afspelen klein stapje vooruitspoelen

en: Long Seek Le&ft During Playback
nl: Tijdens afspelen grote stap terugspoelen

en: Long Seek Rig&ht During Playback
nl: Tijdens afspelen grote stap vooruitspoelen

en: Tim&eline
nl: Tijdlijn

en: &Toolbars
nl: Werkbalken

note: i18n-hint: (verb)
en: Reset Toolb&ars
nl: Werkbalken herstellen

en: Rendered all audio in track '%s'
nl: Alle audio in track ‘%s’ is gerenderd

note: i18n-hint: Convert the audio into a more usable form, so apply * panning and amplification and write to some external file.
en: Render
nl: Renderen

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
nl: %d tracks gemixt en gerenderd naar één nieuwe stereotrack

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
nl: %d tracks gemixt en gerenderd naar één nieuwe monotrack

note: i18n-hint: One or more audio tracks have been panned
en: Panned audio track(s)
nl: Gepande audiotrack(s)

en: Pan Track
nl: Track pannen

en: Start to &Zero
nl: Begin naar nul

en: Start to &Cursor/Selection Start
nl: Begin naar cursor-/selectiebegin

en: Start to Selection &End
nl: Begin naar selectie-einde

en: End to Cu&rsor/Selection Start
nl: Einde naar cursor-/selectiebegin

en: End to Selection En&d
nl: Einde naar selectie-einde

note: i18n-hint: In this and similar messages describing editing actions, the starting or ending points of tracks are re-"aligned" to other times, and the time selection may be "moved" too.  The first noun -- "start" in this example -- is the object of a verb (not of an implied preposition "from").
en: Aligned/Moved start to zero
nl: Begin uitgelijnd op/verplaatst naar nul

en: Aligned start to zero
nl: Begin op nul uitgelijnd

note: i18n-hint: This and similar messages give shorter descriptions of the aligning and moving editing actions
en: Align/Move Start
nl: Begin uitlijnen/verplaatsen

en: Align Start
nl: Begin uitlijnen

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
nl: Begin uitgelijnd/verplaatst naar cursor-/selectiebegin

en: Aligned start to cursor/selection start
nl: Begin uitgelijnd op cursor-/selectiebegin

en: Aligned/Moved start to selection end
nl: Begin uitgelijnd/verplaatst naar selectie-einde

en: Aligned start to selection end
nl: Begin uitgelijnd op selectie-einde

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
nl: Einde uitgelijnd/verplaatst naar cursor-/selectiebegin

en: Aligned end to cursor/selection start
nl: Einde uitgelijnd op cursor-/selectiebegin

en: Align/Move End
nl: Einde uitlijnen/verplaatsen

en: Align End
nl: Einde uitlijnen

en: Aligned/Moved end to selection end
nl: Einde uitgelijnd/verplaatst naar selectie-einde

en: Aligned end to selection end
nl: Einde uitgelijnd op selectie-einde

en: Aligned/Moved end to end
nl: Einde uitgelijnd/verplaatst naar einde

en: Aligned end to end
nl: Einde uitlijnen op einde

en: Align/Move End to End
nl: Einde uitlijnen/verplaatsen naar einde

en: Align End to End
nl: Einde op einde uitlijnen

en: Aligned/Moved together
nl: Samen uitgelijnd/verplaatst

en: Aligned together
nl: Samen uitgelijnd

en: Align/Move Together
nl: Samen uitlijnen/verplaatsen

en: Align Together
nl: Samen uitlijnen

en: Synchronize MIDI with Audio
nl: Synchroniseer MIDI met audio

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
nl: MIDI- en audiotracks synchroniseren

en: Adjusted gain
nl: Versterking aangepast

en: Gain
nl: Versterking

en: Adjusted Pan
nl: Balans aangepast

en: The entered value is invalid
nl: De ingevoerde waarde is ongeldig

en: Resampling track %d
nl: Track %d resamplen

en: Resampled audio track(s)
nl: Geluidstrack(s) geresampeled

en: Resample Track
nl: Track resampelen

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
nl: Selecteer ten minste één audiotrack en één MIDI-track.

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
nl: Uitlijning voltooid: MIDI van %.2f tot %.2f sec, Audio van %.2f tot %.2f sec.

en: Sync MIDI with Audio
nl: MIDI met Audio Synchroniseren

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
nl: Uitlijningsfout: invoer te kort: MIDI van %.2f tot %.2f sec, Audio van %.2f tot %.2f sec.

en: Internal error reported by alignment process.
nl: Interne fout gerapporteerd door uitlijningsproces.

en: Tracks sorted by time
nl: Tracks gesorteerd op tijd

en: Sort by Time
nl: Sorteren op tijd

en: Tracks sorted by name
nl: Tracks gesorteerd op naam

en: Sort by Name
nl: Sorteren op naam

en: Can't delete track with active audio
nl: Kan track niet verwijderen met actieve audio

en: Add &New
nl: Toevoegen

en: Mix Stereo Down to &Mono
nl: Stereo naar mono downmixen

en: Mi&x and Render
nl: Mixen en renderen

en: Mix and Render to Ne&w Track
nl: Mixen en naar nieuwe track renderen

en: &Resample...
nl: Resamplen…

en: Remo&ve Tracks
nl: Tracks verwijderen

en: M&ute/Unmute
nl: Dempen/ontdempen

en: &Mute All Tracks
nl: Alle tracks dempen

en: &Unmute All Tracks
nl: Alle tracks ontdempen

en: Mut&e Tracks
nl: Tracks dempen

en: U&nmute Tracks
nl: Tracks ontdempen

en: &Pan
nl: Balans

en: &Left
nl: Links

en: Pan Left
nl: Pan links

en: &Right
nl: Rechts

en: Pan Right
nl: Pan rechts

en: &Center
nl: Centrum

en: Pan Center
nl: Pan centrum

en: &Align Tracks
nl: Tracks uitlijnen

en: &Align End to End
nl: Einde op einde uitlijnen

en: Align &Together
nl: Op elkaar uitlijnen

en: &Move Selection with Tracks
nl: Selectie met tracks verplaatsen

en: Move Sele&ction and Tracks
nl: Selectie en tracks verplaatsen

en: S&ort Tracks
nl: Tracks sorteren

en: By &Start Time
nl: Op begintijd

en: By &Name
nl: Op naam

en: Keep tracks synchronized (Sync-&Lock)
nl: Tracks gesynchroniseerd houden (sync-vergrendelen)

en: &Track
nl: Track

en: Change P&an on Focused Track...
nl: Balans wijzigen op track met focus...

en: Pan &Left on Focused Track
nl: Balans naar links op track met focus

en: Pan &Right on Focused Track
nl: Balans naar rechts op track met focus

en: Change Gai&n on Focused Track...
nl: Gain wijzigen op track met focus...

en: &Increase Gain on Focused Track
nl: Meer versterking op track met focus

en: &Decrease Gain on Focused Track
nl: Minder versterking op track met focus

en: Op&en Menu on Focused Track...
nl: Menu openen op track met focus...

en: M&ute/Unmute Focused Track
nl: Track met focus dempen/ontdempen

en: &Solo/Unsolo Focused Track
nl: 'Solo’ aan/uitzetten op track met focus

en: Delete Fo&cused Track
nl: Track met focus verwijderen

en: Move Focused Track U&p
nl: Gefocuste track omhoog verplaatsen

en: Move Focused Track Do&wn
nl: Gefocuste track omlaag verplaatsen

en: Move Focused Track to T&op
nl: Gefocuste track bovenaan plaatsen

en: Move Focused Track to &Bottom
nl: Gefocuste track onderaan plaatsen

en: no label track
nl: geen labeltrack

en: no label track at or below focused track
nl: geen labeltrack op of onder track met focus

note: i18n-hint: String is replaced by the name of a label, first number gives the position of that label in a sequence of labels, and the last number is the total number of labels in the sequence.
en: %s %d of %d
nl: %s %d van %d

en: no labels in label track
nl: geen labels in labeltrack

note: i18n-hint Sets a starting point for looping play
en: Set Loop &In
nl: Loop in instellen

note: i18n-hint Sets an ending point for looping play
en: Set Loop &Out
nl: Loop uit instellen

en: Please select in a mono track.
nl: Selecteer in een monotrack.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
nl: Selecteer een of meerdere monotracks in een stereotrack.

en: Please select at least %d channels.
nl: Selecteer ten minste %d kanalen.

en: Please select a time within a clip.
nl: Selecteer een tijd in een clip.

note: i18n-hint: 'Transport' is the name given to the set of controls that play, record, pause etc.
en: Tra&nsport
nl: Afspelen

en: Pl&aying
nl: Afspelen

note: i18n-hint: (verb) Start or Stop audio playback
en: Pl&ay/Stop
nl: Afspelen/stoppen

en: Play/Stop and &Set Cursor
nl: Afspelen/stoppen en op cursor zetten

en: Play &Once/Stop
nl: Eenmaal afspelen/stoppen

en: &Pause
nl: Pauzeren

en: &Recording
nl: Opnemen

note: i18n-hint: (verb)
en: &Record
nl: Opnemen

en: &Append Record
nl: Aansluitend opnemen

en: Record &New Track
nl: Nieuwe track opnemen

en: Punch and Rol&l Record
nl: Punch and Roll-opnemen

en: &Looping
nl: Loopen

en: &Clear Loop
nl: Loop wissen

en: &Set Loop to Selection
nl: Loop instellen op selectie

en: R&escan Audio Devices
nl: Audio-apparaten opnieuw scannen

en: Transport &Options
nl: Afspeelopties

en: Set sound activation le&vel...
nl: Geluidsactiveringsniveau instellen...

en: Enable sound a&ctivated recording
nl: Geluidsgeactiveerd opnemen inschakelen

en: Hear &other tracks during recording
nl: Andere tracks horen tijdens het opnemen

en: Enable audible input &monitoring
nl: Hoorbare input-monitoring inschakelen

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
nl: Automatische opnameniveau-wijziging (aan/uit)

en: T&ransport
nl: Afspelen

note: i18n-hint: (verb) Start playing audio
en: Pl&ay Once
nl: Eenmaal afspelen

note: i18n-hint: (verb) Stop playing audio
en: Sto&p
nl: Stoppen

en: Play &One Second
nl: Een seconde afspelen

en: Play to &Selection
nl: Afspelen tot selectie

en: Play &Before Selection Start
nl: Afspelen voor begin selectie

en: Play Af&ter Selection Start
nl: Afspelen na begin selectie

en: Play Be&fore Selection End
nl: Afspelen voor einde selectie

en: Play Aft&er Selection End
nl: Afspelen na einde selectie

en: Play Before a&nd After Selection Start
nl: Afspelen voor en na begin selectie

en: Play Before an&d After Selection End
nl: Afspelen voor en na einde selectie

en: Play C&ut Preview
nl: Luistervoorbeeld snijpunt

en: Move to Pre&vious Label
nl: Naar vorig label gaan

en: Move to Ne&xt Label
nl: Naar volgend label gaan

en: &View
nl: Beeld

en: &Zoom
nl: Zoomen

en: Zoom &In
nl: Inzoomen

en: Zoom &Normal
nl: Normale weergave

en: Zoom &Out
nl: Uitzoomen

en: &Zoom to Selection
nl: Inzoomen op selectie

en: Zoom &Toggle
nl: Zoomen aan/uit

en: T&rack Size
nl: Track-grootte

en: &Fit to Width
nl: In breedte inpassen

en: Fit to &Height
nl: In hoogte inpassen

en: &Collapse All Tracks
nl: Alle tracks inklappen

en: E&xpand Collapsed Tracks
nl: Ingeklapte tracks uitvouwen

en: Sk&ip to
nl: Overslaan naar

en: Selection Sta&rt
nl: Selectiebegin

en: Skip to Selection Start
nl: Naar selectiebegin gaan

en: Skip to Selection End
nl: Naar selectie-einde gaan

en: E&xtra Menus
nl: Extra menu's

en: &Show Clipping in Waveform
nl: Oversturing weergeven in golfvorm

en: Sho&w RMS in Waveform
nl: RMS weergeven in golfvorm

en: Preferences for Application
nl: Voorkeuren voor toepassing

note: i18n-hint: Title for the panel in the application preferences dialog.
en: Update notifications
nl: Meldingen voor updates

[ctx: application preferences]
note: i18n-hint: Check-box title that configures periodic updates checking.
en: &Check for updates
nl: Controleren op updates

en: App update checking requires network access. In order to protect your privacy, Audacity does not store any personal information.
nl: Voor het controleren van app-updates is netwerktoegang vereist. Om uw privacy te beschermen, slaat Audacity geen persoonlijke informatie op.

[ctx: application preferences]
note: i18n-hint: Check-box title that enables anonymous usage info.
en: &Usage info (UUID)
nl: Gebruiksinformatie (UUID)

note: i18n-hint: The second paragraph of app update notice dialog
en: To help us understand how often people use Audacity, we generate a random ID (UUID) for each installation. This helps us improve features and plan for future updates. This ID does not contain any personally identifiable information.
nl: Om ons te helpen begrijpen hoe vaak mensen Audacity gebruiken, genereren we een willekeurige ID (UUID) voor elke installatie. Dit helpt ons om functies te verbeteren en toekomstige updates te plannen. Deze ID bevat geen persoonlijk identificeerbare informatie.

en: Batch
nl: Opdrachtenreeksen

en: Preferences for Batch
nl: Voorkeuren voor batch

en: Behaviors
nl: Gedrag

en: &Don't apply effects in batch mode
nl: Effecten niet toepassen in batch-modus

en: Audio Settings
nl: Audio-instellingen

note: i18n-hint: (noun)
en: &Host:
nl: Host:

en: Using:
nl: met:

en: Playback
nl: Afspelen

en: &Device:
nl: Apparaat:

[ctx: preference]
note: i18n-hint: modifier as in "Recording preferences", not progressive verb
en: Recording
nl: Opnemen

en: De&vice:
nl: Apparaat:

en: Cha&nnels:
nl: Kanalen:

en: &Project Sample Rate:
nl: Samplerate van project:

en: Sample Rate used when recording new tracks, mixing down tracks and for playback in this project.
nl: Samplerate gebruikt bij het opnemen van nieuwe tracks, downmixen van tracks en voor afspelen in dit project.

en: D&efault Sample Rate:
nl: Standaard samplerate:

en: Default Sample &Format:
nl: Standaard sampleformaat:

en: Latency
nl: Tijdsvertraging (Latency)

en: &Buffer length:
nl: Bufferlengte:

en: &Latency compensation:
nl: Vertragingscompensatie:

en: No audio interfaces
nl: Geen audio-interfaces

en: No devices found
nl: Geen apparaten gevonden

en: Device
nl: Apparaat

note: i18n-hint:  Directories, also called directories, in computer file systems
en: Directories
nl: Mappen

en: Preferences for Directories
nl: Voorkeuren voor mappen

en: Default directories
nl: Standaardmappen

en: Leave a field empty to go to the last directory used for that operation.
    Fill in a field to always go to that directory for that operation.
nl: Laat een veld leeg om naar de laatste map te gaan die gebruikt werd voor die bewerking.
    Vul een veld in om altijd naar die map te gaan voor die bewerking.

en: O&pen:
nl: Openen:

en: S&ave:
nl: Opslaan:

en: B&rowse...
nl: Bladeren...

en: &Import:
nl: Importeren:

en: Br&owse...
nl: Bladeren...

en: &Export:
nl: Exporteren:

en: Bro&wse...
nl: Bladeren...

en: &Macro output:
nl: Macro-uitvoer:

en: Temporary files directory
nl: Map voor tijdelijke bestanden

en: Brow&se...
nl: Bladeren...

en: &Free Space:
nl: Vrije ruimte:

en: unavailable - above location doesn't exist
nl: niet beschikbaar - bovenstaande locatie bestaat niet

en: Choose a location
nl: Locatie kiezen

en: 
    Directory %s does not exist. Create it?
nl: 
    De map %s bestaat niet. Aanmaken?

en: Directory creation failed.
nl: Aanmaken van map mislukt.

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
nl: Map %s is niet geschikt (risico om leeggemaakt te worden)

en: 'Temporary Directory' cannot be set.
nl: 'Tijdelijke map' kan niet worden ingesteld.

en: 'Temporary files' directory cannot be set.
nl: Map met 'tijdelijke bestanden' kan niet worden ingesteld.

en: Directory %s is not writable
nl: De map %s is niet beschrijfbaar

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
nl: Wijziging van de tijdelijke map zal pas van kracht zijn nadat Audacity herstart is

en: Temp Directory Update
nl: Update tijdelijke map

en: 'Open' directory cannot be set.
nl: 'Openen'-map kan niet worden ingesteld.

en: 'Save' directory cannot be set.
nl: 'Opslaan'-map kan niet worden ingesteld.

en: 'Import' directory cannot be set.
nl: 'Importeren'-map kan niet worden ingesteld.

en: 'Export' directory cannot be set.
nl: 'Exporteren'-map kan niet worden ingesteld.

en: 'Macro Output' directory cannot be set.
nl: 'Macro-uitvoer'-map kan niet worden ingesteld.

en: Add new location
nl: Nieuwe locatie toevoegen

en: Effects
nl: Effecten

en: Preferences for Effects
nl: Voorkeuren voor effecten

en: Sort by effect name
nl: Sorteren op effectnaam

en: Sort by publisher and effect name
nl: Sorteren op uitgever en effectnaam

en: Sort by type and effect name
nl: Sorteren op type en effectnaam

en: Group by publisher
nl: Groeperen op uitgever

en: Group by type
nl: Groeperen op type

en: Group by category
nl: Groeperen op categorie

en: Group by type and publisher
nl: Groeperen op type en uitgever

en: Effect Options
nl: Effect-opties

en: Effect menu &organization:
nl: Organisatie van effectenmenu:

en: Realtime effect o&rganization:
nl: Organisatie van realtime effect:

en: Instruction Set
nl: Instructieset

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
nl: SSE/SSE2/.../AVX gebruiken

note: i18n-hint: Title of the panel containing user-defined paths where plugins could be found * First argument is replaced with plugin type (e.g. "LV2 plugin locations")
en: %s plugin locations
nl: Locatie van %s-plugins.

en: &Skip effects scanning at startup
nl: Scannen van effecten bij opstarten overslaan

en: Open Plugin &Manager
nl: Plugin-beheerder openen

note: i18n-hint:  Title of dialog governing "Extended", or "advanced," * audio file import options
en: Extended Import
nl: Uitgebreid importeren

en: Preferences for ExtImport
nl: Voorkeuren voor uitgebreid importeren

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
nl: Probeer eerst de filter te gebruiken in de Bestand openen-dialoog

en: Rules to choose import filters
nl: Regels om importfilters te kiezen

en: File extensions
nl: Bestandsextensies

en: Importer order
nl: Volgorde importer

en: Move rule &up
nl: Regel omhoog verplaatsen

en: Move rule &down
nl: Regel omlaag verplaatsen

en: Move f&ilter up
nl: Filter omhoog verplaatsen

en: Move &filter down
nl: Filter omlaag verplaatsen

en: &Add new rule
nl: Nieuwe regel toevoegen

en: De&lete selected rule
nl: Geselecteerde regel verwijderen

en: Unused filters:
nl: Ongebruikte filters:

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
nl: Er bevinden zich spatietekens (spaties, regeleindes, tabs of linefeeds) in een van de items. Ze zullen waarschijnlijk de patroonvergelijking doorbreken. Tenzij u weet wat u doet, is het aanbevolen om spaties weg te knippen. Wilt u dat Audacity de spaties voor u wegknipt?

en: Spaces detected
nl: Spaties gedetecteerd

en: Do you really want to delete selected rule?
nl: Wilt u de geselecteerde regel echt verwijderen?

en: Rule deletion confirmation
nl: Bevestiging om regel te wissen

en: Ext Import
nl: Uitgebreid importeren

en: Preferences for GUI
nl: Voorkeuren voor GUI

en: Display
nl: Weergave

en: &Language:
nl: Taal:

en: Th&eme:
nl: Thema:

en: Meter dB &range:
nl: dB-bereik meter:

en: Show 'How to Get &Help' at launch
nl: 'Hoe bijstand te ontvangen' weergeven bij starten

en: Show e&xtra menus
nl: Extra menu's weergeven

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
nl: Alternatieve stijl weergeven (Mac vs pc)

en: &Beep on completion of longer activities
nl: Piepje geven bij voltooien van opdrachten die lang duren

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
nl: Labels behouden als selectie aan een label kleeft

note: i18n-hint: RTL stands for 'Right to Left'
en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
nl: Vooral links-naar-rechts layouts gebruiken in RNL-talen

en: Never use comma as decimal point
nl: Nooit een komma als decimaalteken gebruiken

en: Language "%s" is unknown
nl: Taal "%s" is onbekend

en: Import / Export
nl: Importeren / Exporteren

en: Preferences for ImportExport
nl: Voorkeuren voor importeren/exporteren

en: S&witch view to Beats and Measures and align with musical grid
nl: Overschakelen naar beats en maten en uitlijnen op muzikaal raster

en: &Ask me each time
nl: Mij elke keer vragen

en: Do &nothing
nl: Niets doen

en: Always &match the loop tempo to the project tempo
nl: Het tempo van de loop altijd afstemmen op het tempo van het project

en: &Only match the loop tempo to the project tempo when the ruler displays "Beats and Measures"
nl: Het tempo van de loop alleen afstemmen op het tempo van het project als de liniaal “beats en maten" weergeeft.

en: &Do nothing
nl: Niets doen

en: Music Imports
nl: Geïmporteerde muziek

en: When importing a music loop into an empty project, Audacity will:
nl: Bij het importeren van een muzieklus in een leeg project zal Audacity:

en: When importing a music loop into an existing (non-empty) project, Audacity will:
nl: Bij het importeren van een muzieklus in een bestaand (niet-leeg) project zal Audacity:

en: IMPORT EXPORT
nl: Importeren/exporteren

en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Preferences for KeyConfig
nl: Voorkeuren voor toetsconfiguratie

en: Keyboard preferences currently unavailable.
nl: Toetsenbordvoorkeuren op dit moment niet beschikbaar.

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
nl: Open een nieuw project om sneltoetsen te wijzigen.

en: &Hotkey:
nl: Sneltoets:

en: &Tree
nl: Boom

en: &Name
nl: Naam

en: &Key
nl: Toets

en: Key Bindings
nl: Sneltoetsen

en: View by:
nl: Weergeven op:

en: View by tree
nl: Weergeven op boom

en: View by name
nl: Weergeven op naam

en: View by key
nl: Weergeven op toets

en: Bindings
nl: Sneltoetsen

en: Short cut
nl: Snelkoppeling

note: i18n-hint: (verb)
en: &Set
nl: Instellen

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
nl: Let op: Met Cmd+Q sluit u af. Alle andere toetsen zijn wel geldig.

en: &Import...
nl: Importeren…

en: &Defaults
nl: Standaardwaarden

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
nl: 
       *   "%s"  (omdat de sneltoets '%s' gebruikt wordt door "%s")

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
nl: Een XML-bestand selecteren dat de sneltoets-configuratie voor Audacity bevat.

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
nl: Fout bij importeren van sneltoetsen

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
nl: Het bestand met de sneltoetsen bevat ongeldige dubbele sneltoetsen voor "%s" en "%s".
    Er is niets geïmporteerd.

en: Loaded %d keyboard shortcuts
nl: %d sneltoetsen geladen

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
nl: 
    De volgende opdrachten worden niet vermeld in het geïmporteerde bestand, maar hun sneltoetsen werden verwijderd omwille van het conflict met andere nieuwe sneltoetsen:

en: Loading Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen laden

en: Export Keyboard Shortcuts As:
nl: Sneltoetsen exporteren als:

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
nl: Fout bij exporteren van sneltoetsen

en: You may not assign a key to this entry
nl: U kunt geen toets aan deze ingang toewijzen

en: You must select a binding before assigning a shortcut
nl: U moet een sneltoets toewijzen voordat u een snelkoppeling toewijst

en: 
    
    	 and
nl: 
    
    	 en

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
nl: Sneltoets '%s' is al toegewezen aan:
    
    	%s
    
    
    Klik op OK om de sneltoets toe te wijzen aan
    
    	%s
    
    Of klik op annuleren om dit niet te doen.

en: Key Config
nl: Toetsconfiguratie

note: i18n-hint: untranslatable acronym for "Musical Instrument Device Interface"
en: MIDI Devices
nl: MIDI-apparaten

en: Preferences for MidiIO
nl: Voorkeuren voor MidiIO

en: No MIDI interfaces
nl: Geen MIDI-interfaces

en: Using: PortMidi
nl: In gebruik: PortMidi

en: MIDI Synth L&atency (ms):
nl: MIDI Synth-vertraging (ms):

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
nl: De MIDI-synthesizervertraging moet een geheel getal zijn

en: Preferences for Module
nl: Voorkeuren voor module

en: Modules are optional components of Audacity that enable some functionality, such as importing and exporting. 
    It is generally not necessary to change these settings.
nl: Modules zijn optionele onderdelen van Audacity die bepaalde functionaliteit mogelijk maken, zoals importeren en exporteren. 
    Het is meestal niet nodig om deze instellingen te wijzigen.

en: Changes to these settings only take effect when restarting Audacity.
nl: Wijzigingen aan deze instellingen hebben alleen effect wanneer Audacity opnieuw gestart wordt.

en: Always ask
nl: Altijd vragen

en: Failed
nl: Mislukt

en: No choice made
nl: Geen keuze gemaakt

en: Error: No modules were found. This may indicate a faulty installation.
nl: Fout: er zijn geen modules gevonden. Dit kan duiden op een foutieve installatie.

en: Preferences for Playback
nl: Voorkeuren voor afspelen

en: Effects Preview
nl: Luistervoorbeeld bij effecten

en: &Length:
nl: Lengte:

note: i18n-hint: (noun) this is a preview of the cut
en: Cut Preview
nl: Luistervoorbeeld bij knippen

en: &Before cut region:
nl: Voor snijgebied:

en: &After cut region:
nl: Na snijgebied:

en: Seek Time when playing
nl: Zoektijdssprong bij afspelen

en: &Short period:
nl: Kleine stap:

en: Lo&ng period:
nl: Grote stap:

en: &Micro-fades
nl: Micro-fades

en: Always scrub un&pinned
nl: Altijd niet-vastgezet scrubben

en: Audacity Preferences
nl: Audacity voorkeuren

en: Category
nl: Categorie

en: Preferences:
nl: Voorkeuren:

en: Preferences for Quality
nl: Voorkeuren voor kwaliteit

en: Real-time Conversion
nl: Realtime omzetten

en: Sample Rate Con&verter:
nl: Samplerate converter:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: &Dither:
nl: Dither:

en: High-quality Conversion
nl: Hoge kwaliteit conversie

en: Sample Rate Conver&ter:
nl: Samplerate converter:

note: i18n-hint: technical term for randomization to reduce undesirable resampling artifacts
en: Dit&her:
nl: Dither:

en: Preferences for Recording
nl: Voorkeuren voor opnemen

en: Hear &other tracks while recording (overdub)
nl: Andere tracks horen tijdens opnemen (overdub)

en: Use &hardware to play other tracks
nl: Hardware gebruiken om andere tracks af te spelen

en: Audible input &monitoring
nl: Hoorbare input-monitoring

en: Record on a new track
nl: Op een nieuwe track opnemen

note: i18n-hint: Dropout is a loss of a short sequence audio sample data from the recording
en: Detect dropouts
nl: Uitval detecteren

en: Sound Activated Recording
nl: Geluidsgeactiveerd opnemen

en: &Enable
nl: Inschakelen

en: Le&vel (dB):
nl: Niveau (dB):

note: i18n-hint: start of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: Name newly recorded tracks
nl: Nieuw opgenomen tracks naamgeven

note: i18n-hint: end of two-part phrase, "Name newly recorded tracks with:"
en: With:
nl: Met:

en: Custom Track &Name
nl: Aangepaste tracknaam

en: Custom name text
nl: Tekst voor aangepaste naam

en: Recorded_Audio
nl: Opgenomen_audio

en: &Track Number
nl: Tracknummer

en: System &Date
nl: Systeemdatum

en: System T&ime
nl: Systeemtijd

en: Automated Recording Level Adjustment
nl: Automatische opnameniveau-wijziging

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
nl: Automatische opnameniveau-wijziging inschakelen.

note: i18n-hint: Desired maximum (peak) volume for sound
en: Target Peak:
nl: Doelpiek:

en: Within:
nl: Tussen:

en: Analysis Time:
nl: Analysetijd:

en: milliseconds (time of one analysis)
nl: milliseconden (tijd van een analyse)

en: Number of consecutive analysis:
nl: Aantal opeenvolgende analyses:

en: 0 means endless
nl: 0 betekent oneindig

en: Punch and Roll Recording
nl: Punch and Roll opnemen

en: Pre-ro&ll:
nl: Pre-roll:

en: Cross&fade:
nl: Crossfaden:

en: Spectrogram Settings
nl: Spectrogram-instellingen

en: Spectrograms
nl: Spectrogrammen

en: Preferences for Spectrum
nl: Voorkeuren voor spectrum

note: i18n-hint: use is a verb
en: &Use Preferences
nl: Voorkeuren gebruiken

en: Scale
nl: Schaal

en: S&cale:
nl: Schaal:

en: Mi&n Frequency (Hz):
nl: Minimumfrequentie (Hz):

en: Ma&x Frequency (Hz):
nl: Maximumfrequentie (Hz):

en: Colors
nl: Kleuren

en: &Gain (dB):
nl: Volume (dB):

en: &Range (dB):
nl: Bereik (dB):

en: High &boost (dB/dec):
nl: High boost (dB/dec):

en: Algorithm
nl: Algoritme

en: A&lgorithm:
nl: Algoritme:

en: Window &size:
nl: Venstergrootte:

en: 8 - most wideband
nl: 8 - breedband

en: 32768 - most narrowband
nl: 32768 - smalband

en: Window &type:
nl: Venstertype:

en: &Zero padding factor:
nl: Voorloopnullen-factor:

en: Ena&ble Spectral Selection
nl: Spectrale selectie inschakelen

en: Show a grid along the &Y-axis
nl: Toon raster langs de Y-as

note: i18n-hint: FFT stands for Fast Fourier Transform and probably shouldn't be translated
en: FFT Find Notes
nl: FFT noten zoeken

en: Minimum Amplitude (dB):
nl: Minimum amplitude (dB):

en: Max. Number of Notes (1..128):
nl: Max. aantal noten (1..128):

en: &Find Notes
nl: Noten zoeken

en: &Quantize Notes
nl: Noten quantiseren

en: Global settings
nl: Globale instellingen

en: Ena&ble spectral selection
nl: Spectrale selectie inschakelen

en: The maximum frequency must be an integer
nl: De maximumfrequentie moet een geheel getal zijn

en: The minimum frequency must be an integer
nl: De mininumfrequentie moet een geheel getal zijn

en: The gain must be an integer
nl: Het volume moet een geheel getal zijn

en: The range must be a positive integer
nl: Het bereik moet een positief geheel getal zijn

en: The frequency gain must be an integer
nl: Het frequentievolume moet een geheel getal zijn

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
nl: De minimum amplitude (dB) moet een geheel getal zijn

en: The maximum number of notes must be an integer
nl: Het maximaal aantal noten moet een geheel getal zijn

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
nl: Het maximaal aantal noten moet zich tussen 1 en 128 bevinden

note: i18n-hint: A theme is a consistent visual style across an application's graphical user interface, including choices of colors, and similarity of images such as those on button controls.  Audacity can load and save alternative themes.
en: Theme
nl: Thema's

en: Preferences for Theme
nl: Voorkeuren voor thema

en: Info
nl: Informatie

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
nl: Het gebruik van thema's is experimenteel.
    
    Om het uit te proberen klikt u op "Thema-cache opslaan" waarna u met een beeldbewerkingsprogramma zoals ‘The Gimp’ de
    afbeeldingen en kleuren in ImageCacheVxx.png kunt bewerken.
    
    Klik op "Thema-cache laden" om de gewijzigde afbeeldingen weer in Audacity te laden.

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
nl: Bij het opslaan en laden van afzonderlijke themabestanden wordt voor elke afbeelding een apart bestand gebruikt.
    Voor het overige is het hetzelfde idee.

note: i18n-hint: && in here is an escape character to get a single & on screen, * so keep it as is
en: Theme Cache - Images && Color
nl: Thema-cache - Afbeeldingen en kleuren

en: Save Theme Cache
nl: Thema-cache opslaan

en: Load Theme Cache
nl: Thema-cache laden

en: Individual Theme Files
nl: Individuele themabestanden

en: Save Files
nl: Bestanden opslaan

en: Load Files
nl: Bestanden inladen

note: i18n-hint: i.e. the behaviors of tracks
en: Tracks Behaviors
nl: Tracks-gedrag

en: Preferences for TracksBehaviors
nl: Voorkeuren voor track-gedrag

en: Ask me each time.
    Show dialog each time audio is pasted.
nl: Mij elke keer vragen.
    Dialoogvenster weergeven telkens als audio wordt geplakt.

en: &Select all audio, if selection required
nl: Alle audio selecteren als selectie vereist is

note: i18n-hint: Cut-lines are lines that can expand to show the cut audio.
en: Enable cut &lines
nl: Snijlijnen inschakelen

en: Editing a clip can &move other clips
nl: Het bewerken van een clip kan andere clips verschuiven

en: &Always paste audio as new clips
nl: Audio altijd plakken als nieuwe clips

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
nl: "Track-focus verplaatsen" circuleert herhaaldelijk door tracks

en: &Type to create a label
nl: Typen om een label aan te maken

en: Use dialog for the &name of a new label
nl: Dialoogvenster gebruiken voor de naam van een nieuw label

en: Solo &Button:
nl: Solo-knop:

en: Pasted audio
nl: Geplakte audio

en: Paste audio from other Audacity project as
nl: Audio van ander Audacity-project plakken als

en: Waveform
nl: Golfvorm

en: Connect dots
nl: Punten verbinden

en: Stem plot
nl: Stam-plot

en: Fit to Width
nl: In breedte passen

en: Zoom to Selection
nl: Inzoomen op selectie

en: Zoom Default
nl: Standaard zoom

en: Minutes
nl: Minuten

en: 5ths of Seconds
nl: 1/5 seconden

en: 10ths of Seconds
nl: 1/10 seconden

en: 20ths of Seconds
nl: 1/20 seconden

en: 50ths of Seconds
nl: 1/50 seconden

en: 100ths of Seconds
nl: 1/100 seconden

en: 500ths of Seconds
nl: 1/500 seconden

en: MilliSeconds
nl: Milliseconden

en: 4 Pixels per Sample
nl: 4 pixels per sample

en: Max Zoom
nl: Maximale zoom

en: Preferences for Tracks
nl: Voorkeuren voor tracks

en: Auto-&fit track height
nl: Trackhoogte automatisch passen

en: Use &half-wave display when collapsed
nl: Halve-golfweergave gebruiken wanneer ingeklapt

en: &Pinned Recording/Playback head
nl: Opname/afspelen-kop vastgezet

en: A&uto-scroll if head unpinned
nl: Automatisch scrollen wanneer kop niet vastgezet is

en: Pinned &head position
nl: Vastgezette kop positie

en: Default &view mode:
nl: Standaard weergavemodus:

en: Default Waveform scale:
nl: Standaardschaal golfvorm:

en: Display &samples:
nl: Samples weergeven:

en: Default audio track &name:
nl: Standaardnaam audiotrack:

en: Zoom Toggle
nl: Zoomen aan/uit

en: Preset 1:
nl: Voorinstelling 1:

en: Preset 2:
nl: Voorinstelling 2:

note: i18n-hint: A waveform is a visual representation of vibration
en: Waveforms
nl: Golfvormen

en: Preferences for Waveforms
nl: Voorkeuren voor golfvormen

en: Waveform dB &range:
nl: Golfvorm dB-bereik:

note: i18n-hint: Audio setup button text, keep as short as possible
en: Audio Setup
nl: Audio-instelling

note: i18n-hint: Audio setup menu
en: &Host
nl: Host

en: &Playback Device
nl: Afspeelapparaat

en: &Recording Device
nl: Opnameapparaat

en: Recording &Channels
nl: Opnamekanalen

en: &Audio Settings...
nl: Audio-instellingen...

en: 1 (Mono) Recording Channel
nl: 1 opnamekanaal (mono)

en: 2 (Stereo) Recording Channels
nl: 2 opnamekanalen (stereo)

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages the audio devices
en: &Audio Setup Toolbar
nl: Audio-instelling-werkbalk

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused; progressive verb form
en: Stopped
nl: Gestopt

en: Transport
nl: Afspelen

en: Pause
nl: Pauzeren

en: Play
nl: Afspelen

en: Skip to Start
nl: Naar begin springen

en: Skip to End
nl: Naar einde springen

en: Play Once
nl: Eenmaal afspelen

en: Record New Track
nl: Nieuwe track opnemen

en: Append Record
nl: Aansluitend opnemen

en: Select to End
nl: Tot einde selecteren

en: Select to Start
nl: Tot begin selecteren

note: i18n-hint: These are strings for the status bar, and indicate whether Audacity is playing or recording or stopped, and whether it is paused.
en: %s Paused.
nl: %s gepauzeerd.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar with the big buttons on it (play record etc)
en: &Transport Toolbar
nl: Afspeelwerkbalk

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for playback.
en: Playback Device
nl: Afspeelapparaat

note: i18n-hint: (noun) It's the device used for recording.
en: Recording Device
nl: Opnameapparaat

en: Audio Host
nl: Audio-host

en: Recording Channels
nl: Opnamekanalen

en: Select Recording Device
nl: Opnameapparaat selecteren

en: Select Playback Device
nl: Afspeelapparaat selecteren

en: Select Audio Host
nl: Selecteer audio-host

en: Select Recording Channels
nl: Opnamekanalen selecteren

en: Device information is not available.
nl: Apparaatinfo is niet beschikbaar.

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar that manages devices
en: &Device Toolbar
nl: Apparaat-werkbalk

en: De&vice
nl: Apparaat

en: Change &Recording Device...
nl: Opname-apparaat wijzigen...

en: Change &Playback Device...
nl: Afspeelapparaat wijzigen...

en: Change Audio &Host...
nl: Audio-host wijzigen...

en: Change Recording Cha&nnels...
nl: Opnamekanalen wijzigen...

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Fit selection to width
nl: Selectie in breedte passen

en: Fit project to width
nl: Project in breedte passen

en: Trim audio outside selection
nl: Audio buiten selectie trimmen

en: Silence audio selection
nl: Audioselectie dempen

en: Sync-Lock Tracks
nl: Tracks sync-vergrendelen

en: Edit
nl: Bewerken

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for editing
en: &Edit Toolbar
nl: Bewerken-werkbalk

en:  Monitoring
nl:  Meten

en:  Active
nl:  Actief

en:  Peak %2.f dB
nl:  Piek %2.f dB

en:  Peak %.2f
nl:  Piek %.2f

en:  Clipped
nl:  Overstuurd

en: Record Meter
nl: Opnamevolume

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded.
en: Recording Level
nl: Opnameniveau

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio being recorded. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Record
nl: Meter voor opnemen

en: Playback Meter
nl: Afspeelvolume

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing.
en: Playback Level
nl: Afspeelniveau

note: i18n-hint: (noun) The meter that shows the loudness of the audio playing. This is the name used in screen reader software, where having 'Meter' first apparently is helpful to partially sighted people.
en: Meter-Play
nl: Meter voor afspelen

en: Recording Meter
nl: Opnamevolume

en: Combined Meter
nl: Gecombineerde meter

en: &Recording Meter Toolbar
nl: Opnamemeterwerkbalk

en: &Playback Meter Toolbar
nl: Afspeelmeterwerkbalk

en: Mi&xer
nl: Mixer

en: Ad&just Playback Volume...
nl: Afspeelvolume wijzigen...

en: &Increase Playback Volume
nl: Afspeelvolume verhogen

en: &Decrease Playback Volume
nl: Afspeelvolume verlagen

en: Adj&ust Recording Volume...
nl: Opnamevolume wijzigen...

en: I&ncrease Recording Volume
nl: Opnamevolume verhogen

en: D&ecrease Recording Volume
nl: Opnamevolume verlagen

note: i18n-hint noun
en: Length
nl: Lengte

note: i18n-hint noun
en: Center
nl: Centrum

en: Selection Toolbar Setup
nl: Selectie-werkbalk instelling

en: Start and End of Selection
nl: Begin en einde van selectie

en: Start and Length of Selection
nl: Begin en lengte van selectie

en: Length and End of Selection
nl: Lengte en einde van selectie

en: Length and Center of Selection
nl: Lengte en centrum van selectie

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Selection Toolbar
nl: Selectie-werkbalk

en: Snap
nl: Kleven

en: Snapping
nl: Kleven

note: i18n-hint: combo box is the type of the control/widget
en: Snap to combo box
nl: Kleven aan combo-box

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: &Snapping Toolbar
nl: Kleven-werkbalk

en: Spectral Selection
nl: Spectrale selectie

en: Center frequency and Width
nl: Centrumfrequentie en breedte

en: Low and High Frequencies
nl: Lage en hoge frequenties

en: Show
nl: Weergeven

en: Center Frequency
nl: Centrumfrequentie

en: Bandwidth
nl: Bandbreedte

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a frequency range of audio
en: Spe&ctral Selection Toolbar
nl: Spectrale selectiewerkbalk

en: Time Signature
nl: Tijdsaanduiding

en: Upper Time Signature
nl: Bovenste tijdsaanduiding

en: Lower Time Signature
nl: Onderste tijdsaanduiding

en: Tempo Changed
nl: Tempo gewijzigd

en: Upper Time Signature Changed
nl: Bovenste tijdsaanduiding gewijzigd

en: Lower Time Signature Changed
nl: Onderste tijdsaanduiding gewijzigd

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for selecting a time range of audio
en: Time Signature Toolbar
nl: Tijdsaanduiding-werkbalk

en: Time
nl: Tijd

en: Audio Position
nl: Audiopositie

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows the toolbar for viewing actual time of the cursor
en: &Time Toolbar
nl: Tijd-werkbalk

note: i18n-hint: %s will be replaced by the name of the kind of toolbar.
en: Audacity %s Toolbar
nl: Audacity %s-werkbalk

en: Click and drag to resize toolbar
nl: Klikken en slepen om grootte van de werkbalk aan te passen

en: Tools
nl: Gereedschap

en: Selection Tool
nl: Selecteren

en: Envelope Tool
nl: Verloop

en: Draw Tool
nl: Tekenen

en: Multi-Tool
nl: Multitool

note: i18n-hint: Clicking this menu item shows a toolbar that has some tools in it
en: T&ools Toolbar
nl: Gereedschap-werkbalk

en: &Selection Tool
nl: Selectie

en: &Envelope Tool
nl: Envelope

en: &Draw Tool
nl: Tekenen

en: &Multi Tool
nl: Multitool

en: &Previous Tool
nl: Vorig gereedschap

en: &Next Tool
nl: Volgend gereedschap

en: Play-at-Speed
nl: Afspelen-met-snelheid

en: Play at selected speed
nl: Afspelen in het aangegeven tempo

en: Playback Speed
nl: Afspeelsnelheid

en: Play-at-Speed Once
nl: Eenmaal afspelen-met-snelheid

en: Pla&y-at-Speed Toolbar
nl: Afspelen-met-snelheid werkbalk

note: i18n-hint: 'Normal Play-at-Speed' doesn't loop or cut preview.
en: &Play-at-Speed
nl: Afspelen-met-snelheid

en: Play-at-Speed &Once
nl: Eenmaal afspelen-met-snelheid

en: Play C&ut Preview-at-Speed
nl: Luistervoorbeeld snijpunt met snelheid

en: Ad&just Playback Speed...
nl: Afspeelsnelheid wijzigen...

en: &Increase Playback Speed
nl: Afspeelsnelheid verhogen

en: &Decrease Playback Speed
nl: Afspeelsnelheid verlagen

en: Drag label. Hold shift and drag to move all labels on the same track.
nl: Label slepen. Shift ingedrukt houden en slepen om alle labels op dezelfde track te verplaatsen

en: Drag one or more label boundaries.
nl: Een of meer labelgrenzen verslepen.

en: Drag label boundary.
nl: Labelgrens verslepen.

en: Modified Label
nl: Label aangepast

en: Label Edit
nl: Label bewerken

en: Click to edit label text
nl: Klikken om labeltekst te bewerken

en: &Font...
nl: Lettertype…

note: i18n-hint: (noun) This is the font for the label track.
en: Label Track Font
nl: Lettertype labeltrack

note: i18n-hint: (noun) The name of the typeface
en: Face name
nl: Lettertype

note: i18n-hint: (noun) The size of the typeface
en: Face size
nl: Grootte

en: Cu&t Label text
nl: Labeltekst knippen

en: &Copy Label text
nl: Labeltekst kopiëren

en: &Delete Label
nl: Label verwijderen

en: &Edit Label...
nl: Label bewerken...

en: Deleted Label
nl: Label verwijderd

en: Edited labels
nl: Bewerkte labels

en: New label
nl: Nieuw label

en: Up &Octave
nl: Octaaf naar boven

en: Down Octa&ve
nl: Octaaf naar beneden

en: MIDI Device Info
nl: MIDI-apparaatinfo

en: &MIDI Device Info...
nl: MIDI-apparaatinfo...

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
nl: Klikken om verticaal in te zoomen. Shift-klikken om uit te zoomen. Slepen om op een bepaald gebied te zoomen.

en: Zoom Reset
nl: Zoom herstellen

en: Shift-Right-Click
nl: Shift-rechtsklikken

en: Left-Click/Left-Drag
nl: Links-klikken/links-slepen

en: Shift-Left-Click
nl: Shift-linksklikken

en: Click and drag to stretch selected region.
nl: Klikken en slepen om het geselecteerde gebied uit te rekken.

note: i18n-hint: (noun) The track that is used for MIDI notes which can be dragged to change their duration.
en: Stretch Note Track
nl: Notentrack uitrekken

note: i18n-hint: In the history list, indicates a MIDI note has been dragged to change its duration (stretch it). Using either past or present tense is fine here.  If unsure, go for whichever is shorter.
en: Stretch
nl: Uitrekken

en: Click to open clip context menu.
nl: Klikken om het contextmenu van de clip te openen.

en: Reset Clip Pitch
nl: Toonhoogte van clip herstellen

en: Not enough space
nl: Niet genoeg ruimte

en: There is not enough space to expand the clip to its original speed.
nl: Er is niet genoeg ruimte om de clip uit te breiden tot zijn oorspronkelijke snelheid.

en: Reset Clip Speed
nl: Snelheid van clip herstellen

en: Click to reset clip pitch.
nl: Klikken om toonhoogte van clip te herstellen.

en: Click to change clip pitch, Cmd + click to reset.
nl: Klikken om de toonhoogte van de clip te wijzigen, Cmd + klikken om te herstellen.

en: Click to change clip pitch, Ctrl + click to reset.
nl: Klikken om de toonhoogte van de clip te wijzigen, Ctrl + klikken om te herstellen.

en: Click to reset clip speed.
nl: Klikken om de snelheid van de clip te herstellen.

en: Click to change clip speed, Cmd + click to reset.
nl: Klikken om de snelheid van de clip te wijzigen, Cmd + klikken om te herstellen.

en: Click to change clip speed, Ctrl + click to reset.
nl: Klikken om de snelheid van de clip te wijzigen, Ctrl + klikken om te herstellen.

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
nl: Klikken om uit te klappen, rechtsklikken om te verwijderen

en: Expanded Cut Line
nl: Snijlijn uitgebreid

en: Expand
nl: Uitvouwen

en: Removed Cut Line
nl: Snijlijn verwijderd

en: Pitch and Speed
nl: Toonhoogte en snelheid

en: Clip Pitch
nl: Toonhoogte van clip

en: se&mitones:
nl: semitonen:

en: &cents:
nl: centiemen:

en: Clip Speed
nl: Snelheid van clip

en: &speed %:
nl: Snelheidspercentage:

en: General
nl: Algemeen

en: &Optimize for Voice
nl: Optimaliseren voor stem

en: Changed Speed
nl: Snelheid gewijzigd

en: Changed Pitch
nl: Toonhoogte gewijzigd

en: Click and drag to edit the samples
nl: Klikken en slepen om de samples te bewerken

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
nl: Om te tekenen, zoom verder in zodat u de afzonderlijke samples kunt zien.

en: Moved Samples
nl: Samples verplaatst

en: Sample Edit
nl: Sample bewerken

en: Zoom to Fit
nl: Passend zoomen

en: Reset Zoom
nl: Zoom herstellen

en: &Spectrogram
nl: Spectrogram

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
nl: Om spectrogram-instellingen te wijzigen, 
    eerst het afspelen of opnemen stoppen.

en: Stop the Audio First
nl: Eerst de audio stoppen

en: S&pectrogram Settings...
nl: Spectrogram-instellingen...

en: S&pectral
nl: Spectraal

en: To&ggle Spectral Selection
nl: Spectrale selectie aan/uit

en: Next &Higher Peak Frequency
nl: Volgende hogere piekfrequentie

en: Next &Lower Peak Frequency
nl: Volgende lagere piekfrequentie

en: Drag to specify a zoom region. Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
nl: Slepen om een zoomgebied aan te duiden. Rechtsklikken voor menu. Ctrl+scrollen om te zoomen.

en: Right-click for menu. Ctrl+scroll to zoom.
nl: Rechtsklikken voor menu. Ctrl+scrollen om te zoomen.

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
nl: Klikken en slepen om te groottes van subweergaven te wijzigen, dubbelklikken om evenredig te splitsen

en: Click and drag to rearrange sub-views
nl: Klikken en slepen om subweergaven te herschikken

en: Rearrange sub-views
nl: Subweergaven herschikken

en: Close sub-view
nl: Subweergave sluiten

en: Mute/Unmute Track
nl: Track dempen/ontdempen

note: i18n-hint: string is the name of a clip first number is the position of that clip in a sequence of clips, second number counts the clips
en: %s, %d of %d clip | %s, %d of %d clips
nl[0]: %s, %d van %d clip
nl[1]: %s, %d van %d clips

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust left trim by %.02f seconds
nl: Links trimmen aanpassen met %.02f seconden

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4s" is shown
en: Trim by %.02fs
nl: Trimmen met %.02f s

note: i18n-hint: This is about trimming a clip, a length in seconds like "2.4 seconds" is shown
en: Adjust right trim by %.02f seconds
nl: Rechts trimmen aanpassen met %.02f seconden

en: Click and drag to move clip boundary in time
nl: Klikken en slepen om de clip-grens in tijd te verplaatsen

en: Click and drag to stretch clip
nl: Klikken en slepen om clip uit te rekken

en: Split Clip
nl: Clip splitsen

en: Join Clips
nl: Clips samenvoegen

en: Rename Clip...
nl: Naam van clip wijzigen...

en: Pitch and Speed...
nl: Toonhoogte en snelheid...

en: Render Pitch and Speed
nl: Toonhoogte en snelheid renderen

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Clip Speed to %.01f%%
nl: Clip-snelheid gewijzigd naar %.01f %%

note: i18n-hint: This is about changing the clip playback speed, speed is in percent
en: Changed Speed to %.01f%%
nl: Snelheid gewijzigd naar %.01f %%

en: Set Wave Clip Name
nl: Naam van wave-clip instellen

en: Click and drag to select text
nl: Klikken en slepen om tekst te selecteren

en: Modified Clip Name
nl: Clip-naam gewijzigd

en: Clip Name Edit
nl: Clip-naam bewerken

en: Rendered time-stretched audio
nl: Tijd-uitgerekte audio gerenderd

en: Pitch Shift
nl: Toonhoogte wijzigen

en: Changed Pitch Shift
nl: Toonhoogte gewijzigd

en: &Rename Clip...
nl: Naam van clip wijzigen...

en: &Pitch and Speed...
nl: Toonhoogte en snelheid...

en: Render Pitch and &Speed
nl: Toonhoogte en snelheid renderen

en: Pitch &Up
nl: Toonhoogte omhoog

en: Pitch &Down
nl: Toonhoogte omlaag

en: &Format
nl: Formaat

en: Changing sample format
nl: Sample-formaat wijzigen

en: Processing...   0%%
nl: Verwerken...   0 %%

en: Processing...   %i%%
nl: Verwerken...   %i %%

note: i18n-hint: The strings name a track and a format
en: Changed '%s' to %s
nl: ‘%s’ gewijzigd in %s

en: Format Change
nl: Formatwijziging

en: Rat&e
nl: Ratio

en: &Other...
nl: Andere…

note: i18n-hint: The string names a track
en: Changed '%s' to %s Hz
nl: '%s' gewijzigd naar %s Hz

en: Rate Change
nl: Snelheidsverandering

en: Set Rate
nl: Frequentie instellen

en: Ma&ke Stereo Track
nl: Stereotrack maken

en: Swap Stereo &Channels
nl: Stereokanalen wisselen

en: Spl&it Stereo Track
nl: Stereotrack splitsen

en: Split Stereo to Mo&no
nl: Van stereo naar mono splitsen

en: The tracks you are attempting to merge to stereo contain clips at
    different positions, or otherwise mismatching clips. Merging them
    will render the tracks.
    
    This causes any realtime effects to be applied to the waveform and
    hidden data to be removed. Additionally, the entire track will
    become one large clip.
    
    Do you wish to continue?
nl: De sporen die u probeert samen te voegen naar stereo bevatten clips
    op verschillende posities, of clips die op een andere manier niet bij
    elkaar passen. Het samenvoegen zal de tracks renderen.
    
    Hierdoor worden alle realtime-effecten toegepast op de golfvorm en
    worden verborgen gegevens verwijderd. Bovendien zal de hele track
    één grote clip worden.
    
    Wilt u doorgaan?

en: Combine mono to stereo
nl: Mono naar stereo combineren

note: i18n-hint: The string names a track
en: Made '%s' a stereo track
nl: ‘%s’ omgezet in een stereotrack

en: Make Stereo
nl: Stereo maken

note: i18n-hint: The string names a track
en: Swapped Channels in '%s'
nl: Kanalen in '%s' gewisseld

en: Swap Channels
nl: Kanalen wisselen

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split stereo track '%s'
nl: Stereotrack ‘%s’ gedeeld

note: i18n-hint: The string names a track
en: Split Stereo to Mono '%s'
nl: Van stereo naar mono splitsen '%s'

en: Split to Mono
nl: Splitsen naar mono

en: Created new audio track
nl: Nieuwe audiotrack aangemaakt

en: Created new stereo audio track
nl: Nieuwe stereo-audiotrack aangemaakt

en: &Mono Track
nl: Monotrack

en: &Stereo Track
nl: Stereotrack

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Left
nl: %.0f%% links

note: i18n-hint: Stereo pan setting
en: %.0f%% Right
nl: %.0f%% rechts

en: Half Wave
nl: Halve golf

en: Wa&veform
nl: Golfvorm

en: &Wave Color
nl: Golfkleur

en: WaveColor Change
nl: Golfkleur-wijziging

en: Change Speed Limits
nl: Snelheidsbegrenzing wijzigen

en: Change speed limit (%) to:
nl: Snelheidsbegrenzing (%) wijzigen in:

en: Lower Speed Limit
nl: Onderste snelheidsgrens

en: Upper Speed Limit
nl: Bovenste snelheidsgrens

en: Upper Speed Limit must be greater than the Lower Speed Limit
nl: De bovenste snelheidsgrens moet groter zijn dan de onderste snelheidsgrens.

en: Invalid Limits
nl: Ongeldige grenzen

en: Set range to '%ld' - '%ld'
nl: Bereik ingesteld van '%ld' - '%ld'

note: i18n-hint: (verb)
en: Set Range
nl: Bereik instellen

en: Set time track display to linear
nl: Weergave van tijd-track instellen op lineair

en: Set Display
nl: Beeld instellen

en: Set time track display to logarithmic
nl: Weergave van tijd-track instellen op logaritmisch

en: Set time track interpolation to linear
nl: Interpolatie van tijd-track instellen op lineair

en: Set Interpolation
nl: Interpolatie instellen

en: Set time track interpolation to logarithmic
nl: Interpolatie van tijd-track instellen op logaritmisch

en: &Linear scale
nl: Lineaire schaal

en: L&ogarithmic scale
nl: Logaritmische schaal

en: &Range...
nl: Bereik...

en: Logarithmic &Interpolation
nl: Logaritmische interpolatie

en: Created new time track
nl: Nieuwe tijd-track aangemaakt

en: &Time Track
nl: Tijd-track

en: Right-click for menu.
nl: Rechtsklikken voor menu.

note: i18n-hint Appears on hovering mouse over clip affordance
en: Drag clips to reposition them. Hold Shift and drag to move all clips on the same track.
nl: Clips slepen om ze te herpositioneren. Shift ingedrukt houden en slepen om alle clips op dezelfde track te verplaatsen.

en: Add Mono Track
nl: Monotrack toevoegen

en: Add Stereo Track
nl: Stereotrack toevoegen

en: Add Label Track
nl: Labeltrack toevoegen

en: Export Audio...
nl: Audio exporteren...

en: Erased selected area
nl: Geselecteerd gebied gewist

en: Selected area using Brush Tool
nl: Geselecteerd gebied via penseelgereedschap

en: Brush tool selection
nl: Penseelgereedschap-selectie

en: Re&name Track...
nl: Naam track wijzigen...

en: Move Track &Up
nl: Track naar boven verplaatsen

en: Move Track &Down
nl: Track naar beneden verplaatsen

en: Move Track to &Top
nl: Track bovenaan plaatsen

en: Move Track to &Bottom
nl: Track onderaan plaatsen

en: Set Track Name
nl: Tracknaam instellen

en: Renamed '%s' to '%s'
nl: ‘%s’ is hernoemd naar ‘%s’

en: Name Change
nl: Naamwijziging

en: Click and drag to warp playback time
nl: Klikken en slepen om afspeeltijd te warpen

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
nl: Klikken en slepen om de amplitudeverloop te bewerken

note: i18n-hint: (verb) Audacity has just adjusted the envelope .
en: Adjusted envelope.
nl: Verloop aangepast.

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: &Scrub
nl: Scrubben

en: Scrubbing
nl: Scrubben

en: Seeking
nl: Zoeken

note: i18n-hint: These commands assist the user in finding a sound by ear. ... "Scrubbing" is variable-speed playback, ... "Seeking" is normal speed playback but with skips, ...
en: Scrub &Ruler
nl: Scrub-liniaal

en: Playing at Speed
nl: Afspelen met snelheid

en: Move mouse pointer to Seek
nl: Muisaanwijzer bewegen om te zoeken

en: Move mouse pointer to Scrub
nl: Muisaanwijzer bewegen om te scrubben

en: Scru&bbing
nl: Scrubben

en: Scrub Bac&kwards
nl: Achterwaarts scrubben

en: Scrub For&wards
nl: Voorwaarts scrubben

en: Click and drag to move left selection boundary.
nl: Klikken en slepen om de linker selectiegrens te verplaatsen.

en: Click and drag to move right selection boundary.
nl: Klikken en slepen om de rechter selectiegrens te verplaatsen.

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
nl: Klikken en slepen om onderste selectiefrequentie te verplaatsen.

en: Click and drag to move top selection frequency.
nl: Klikken en slepen om bovenste selectiefrequentie te verplaatsen.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
nl: Klikken en slepen om centrum-selectiefrequentie naar een spectrale piek te verplaatsen.

en: Click and drag to move center selection frequency.
nl: Klikken en slepen om centrum-selectiefrequentie te verplaatsen.

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
nl: Klikken en slepen om breedte van frequentieband te wijzigen.

note: i18n-hint: These are the names of a menu and a command in that menu
en: Edit, Preferences...
nl: Bewerken, voorkeuren...

note: i18n-hint: %s is usually replaced by "Ctrl+P" for Windows/Linux, "Command+," for Mac
en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
nl: Multitool-modus: %s voor muis- en toetsenbordvoorkeuren.

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
nl: Klikken en slepen om frequentie-bandbreedte in te stellen.

en: Click and drag to select audio
nl: Klikken en slepen om audio te selecteren

note: i18n-hint: "Snapping" means automatic alignment of selection edges to any nearby label or clip boundaries
en: (snapping)
nl: (kleven)

en: Click and drag to move a track in time
nl: Klikken en slepen om een track in tijd te verplaatsen

en: Could not shift between tracks
nl: Kon niet verplaatsen tussen tracks

en: Moved clips to another track
nl: Clips naar andere track verplaatst

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
nl: Tracks/clips %.02f seconden naar rechts verschoven

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
nl: Tracks/clips %.02f seconden naar links verschoven

en: Move Clip
nl: Clip verplaatsen

en: Collapse
nl: Inklappen

en: Delete Track
nl: Track verwijderen

en: Open menu...
nl: Menu openen...

note: i18n-hint: Command names a modifier key on Macintosh keyboards
en: Command+Click
nl: Command+klikken

note: i18n-hint: Ctrl names a modifier key on Windows or Linux keyboards
en: Ctrl+Click
nl: Ctrl+klikken

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
nl: %s om track te (de)selecteren. Op en neer slepen om trackvolgorde te wijzigen.

note: i18n-hint: %s is replaced by (translation of) 'Ctrl+Click' on windows, 'Command+Click' on Mac
en: %s to select or deselect track.
nl: %s om track te selecteren of deselecteren.

note: i18n-hint: will substitute name of track for %s
en: Moved '%s' up
nl: '%s' naar boven verplaatst

en: Moved '%s' down
nl: '%s' naar beneden verplaatst

en: Move Track
nl: Track verplaatsen

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
nl: Klikken voor inzoomen, shift-klikken voor uitzoomen

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
nl: Slepen om in te zoomen, Rechts-klikken om uit te zoomen

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
nl: Links=Inzoomen, Rechts=Uitzoomen, Middel=Normaal

en: Install Audacity 4
nl: Audacity 4 installeren

en: Downloading %s
nl: %s downloaden

note: i18n-hint: Title of the dialog no updates available.
en: No Updates Available
nl: Geen updates beschikbaar

en: Check for Updates
nl: Controleren op updates

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Application'.
en: If you want to change your preference for automatic updates checking, you can find it in %s.
nl: Als u uw voorkeur voor automatische controle op updates wilt wijzigen, kunt u dat doen in %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Application page and is substituted into "... you can find it in %s." string. i18n-hint: a page in the Preferences dialog; use same name
en: Preferences > Application
nl: Voorkeuren > toepassing

[ctx: update dialog]
en: Error checking for update
nl: Fout bij controleren op updates

[ctx: update dialog]
en: Unable to connect to Audacity update server.
nl: Kon niet verbinden met de updateserver van Audacity.

[ctx: update dialog]
en: Update data was corrupted.
nl: Bijwerkingsgegevens zijn beschadigd.

[ctx: update dialog]
en: Error downloading update
nl: Fout bij downloaden van update

[ctx: update dialog]
en: Can't open the Audacity download link.
nl: Kan de Audacity-downloadkoppeling niet openen

note: i18n-hint: Window title of the app update notice dialog.
en: App updates & usage info
nl: App-updates en gebruiksinformatie

note: i18n-hint: First line of the app update notice dialog.
en: App updates
nl: App-updates

note: i18n-hint: The first paragraph of app update notice dialog.
en: Audacity notifies you in-app when a new version is available to download.
nl: Audacity laat u in de app weten wanneer er een nieuwe versie beschikbaar is om te downloaden.

note: i18n-hint: Subtitle of the app update notice dialog.
en: Usage info
nl: Gebruiksinformatie

note: i18n-hint:  %s is replaced with "Preferences > Application" link
en: You can turn this off anytime in %s.
nl: U kunt dit op elk gewenst moment uitschakelen in %s.

note: i18n-hint:  %s is replaced with "Preferences > Application" link
en: You can disable this anytime in %s.
nl: U kunt dit op elk gewenst moment uitschakelen in %s.

en: View privacy policy
nl: Privacybeleid weergeven

en: Disable UUID
nl: UUID uitschakelen

en: Accept && continue
nl: Accepteren en doorgaan

[ctx: update dialog]
en: Update Audacity
nl: Audacity bijwerken

en: Don't show this again at start up
nl: Niet meer weergeven bij het opstarten

[ctx: update dialog]
en: &Skip
nl: Overslaan

[ctx: update dialog]
en: &Install update
nl: Update installeren

[ctx: update dialog]
note: i18n-hint Substitution of version number for %s.
en: Audacity %s is available!
nl: Audacity %s is beschikbaar!

[ctx: update dialog]
en: Changelog
nl: Wijzigingslog

[ctx: update dialog]
en: Read more on GitHub
nl: Meer informatie op GitHub

en: (disabled)
nl: (uitgeschakeld)

en: Press
nl: Klikken

en: Button
nl: Knop

note: i18n-hint: whether a button is pressed or not pressed
en: pressed
nl: ingedrukt

en: not pressed
nl: niet ingedrukt

en: &Clear
nl: Wissen

note: i18n-hint: A 'Grabber' is a region you can click and drag on It's used to drag a track around (when in multi-tool mode) rather than requiring that you use the drag tool.  It's shown as a series of horizontal bumps
en: Grabber
nl: Greep

en: Empty
nl: Leeg

en: Disable Silent Monitoring
nl: Stille monitoring uitschakelen

en: Enable Silent Monitoring
nl: Stille monitoring inschakelen

en: Recording Meter Options
nl: Opties opnamemeter

en: Playback Meter Options
nl: Opties afspeelmeter

en: Refresh Rate
nl: Vernieuwingsfrequentie

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
nl: Hogere verversingsfrequentie zorgt ervoor dat de meter meer veranderingen
    weergeeft. Een frequentie van 30 per seconde of minder zou moeten voorkomen
    dat de meter de audiokwaliteit beïnvloedt op tragere computers.

en: Meter refresh rate per second [1-100]
nl: Verversingsfrequentie meter per seconde [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
nl: Verversingsfrequentie per seconde voor meters [1-100 Hz]:

en: Meter Style
nl: Meterstijl

en: Gradient
nl: Gradiënt

en: Meter Type
nl: Metertype

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Missing Plugins
nl: Ontbrekende plugins

en: This project contains some realtime effect plugins that cannot be found on this system.
nl: Dit project bevat enkele realtime-effectplugins die niet op dit systeem te vinden zijn.

note: i18n-hint: %s will be replaced with "Learn more"
en: The project may sound different than intended. %s
nl: Het project kan anders klinken dan bedoeld. %s

en: Learn more
nl: Meer informatie

en: (Use context menu to change format.)
nl: (Gebruik het contextmenu om het formaat te wijzigen)

note: i18n-hint: %s is replaced with a directory path.
en: Unable to write files to directory: %s.
nl: Kan bestanden niet schrijven naar map: %s.

note: i18n-hint: This message describes the error in the Error dialog.
en: Please check that the directory exists, has the necessary permissions, and the drive isn't full.
nl: Controleer of de map bestaat, de nodige machtigingen heeft en de schijf niet vol is.

note: i18n-hint: %s is replaced with 'Preferences > Directories'.
en: You can change the directory in %s.
nl: U kunt de map wijzigen in %s.

note: i18n-hint: Hyperlink title that opens Preferences dialog on Directories page.
en: Preferences > Directories
nl: Voorkeuren > Mappen

en: Don't show this warning again
nl: Deze melding niet meer weergeven

en: Infinity
nl: Oneindig

en: -Infinity
nl: -Oneindig

en: Validation error
nl: Validatiefout

en: Empty value
nl: Lege waarde

en: Malformed number
nl: Slecht gevormd getal

en: Not in range %d to %d
nl: Niet binnen bereik van %d tot %d

en: Value overflow
nl: Waarde te groot

en: Too many decimal digits
nl: Te veel decimale cijfers

en: Value not in range: %s to %s
nl: Waarde niet binnen bereik: %s tot %s

en: Value must not be less than %s
nl: Waarde mag niet kleiner zijn dan %s

en: Value must not be greater than %s
nl: Waarde mag niet groter zijn dan %s

en: Shelf Filter
nl: Shelf-filter

en: Filter type
nl: Filtertype

en: Frequency (Hz)
nl: Frequentie (Hz)

en: Amount (dB)
nl: Hoeveelheid (dB)

en: Error.~%Frequency set too high for selected track.
nl: Fout.~%Frequentie te hoog ingesteld voor geselecteerde track.

en: Spectral Edit Multi Tool
nl: Multitool spectrale bewerking

en: ~aPlease select frequencies.
nl: ~aSelecteer frequenties.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
nl: ~aBandbreedte is nul (de bovenste en onderste~%~
                           frequenties zijn beide ~a Hz).~%~
                           Selecteer een frequentiebereik.

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
nl: ~aNotch-filter-parameters kunnen niet toegepast worden.~%~
                          Probeer de lage frequentie te verhogen~%~
                          of de filter-'breedte' te verminderen.

en: Error.~%
nl: Fout.~%

en: Spectral Edit Parametric EQ
nl: Spectrale bewerking parametrische EQ

en: ~aLow frequency is undefined.
nl: ~aLage frequentie is niet opgegeven.

en: ~aHigh frequency is undefined.
nl: ~aHoge frequentie is niet opgegeven.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
nl: ~aCentrumfrequentie moet boven 0 Hz zijn.

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
nl: ~aFrequentieselectie is te hoog voor de track-samplerate.~%~
                            Voor de huidige track kan de hoge frequentie-instelling  ~%~
                            niet groter zijn dan ~a Hz.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
nl: ~aBandbreedte is nul (de bovenste en onderste~%~
                           frequenties zijn beide ~a Hz).~%~
                           Selecteer een frequentiebereik.

en: Spectral Edit Shelves
nl: Spectrale bewerking shelves

en: GNU General Public License v2.0 or later
nl: GNU General Public License v2.0 of later

en: Studio Fade Out
nl: Studio-fadeout

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
nl: Selectie te kort.~%Ze moet meer dan 2 samples zijn.

en: Adjustable Fade
nl: Aangepaste fade

en: Fade Type
nl: Fade-type

en: Fade Up
nl: Fade omhoog

en: Fade Down
nl: Fade omlaag

en: S-Curve Up
nl: S-curve omhoog

en: S-Curve Down
nl: S-curve omlaag

en: Mid-fade Adjust (%)
nl: Mid-fade aanpassen (%)

en: Start/End as
nl: Beginnen/eindigen als

en: % of Original
nl: % van origineel

en: dB Gain
nl: dB gain

en: Start (or end)
nl: Begin (of einde)

en: End (or start)
nl: Einde (of begin)

en: Handy Presets (override controls)
nl: Handige voorinstellingen (bedieningen overschrijven)

en: None Selected
nl: Geen geselecteerd

en: Linear In
nl: Lineair in

en: Linear Out
nl: Lineair uit

en: Exponential In
nl: Exponentieel in

en: Exponential Out
nl: Exponentieel uit

en: Logarithmic In
nl: Logaritmisch in

en: Logarithmic Out
nl: Logaritmisch uit

en: Rounded In
nl: Afgerond in

en: Rounded Out
nl: Afgerond uit

en: Cosine In
nl: Cosinus in

en: Cosine Out
nl: Cosinus uit

en: S-Curve In
nl: S-curve in

en: S-Curve Out
nl: S-curve uit

en: Error~%~%
nl: Fout~%~%

en: ~aPercentage values cannot be negative.
nl: ~aProcentwaarden kunnen niet negatief zijn.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
nl: ~aProcentwaarden kunnen niet meer dan 1000 % zijn.

en: ~adB values cannot be more than +100 dB.~%~%~
                                          Hint: 6 dB doubles the amplitude~%~
                                          -6 dB halves the amplitude.
nl: ~adB-waarden kunnen niet meer zijn dan +100 dB.~%~%~
                                     Tip: 6 dB verdubbelt de amplitude~%~
                                     t-6 dB halveert de amplitude.

en: Beat Finder
nl: Beat-zoeker

en: Threshold Percentage
nl: Drempel-percentage

en: Clip Fix
nl: Clip-herstel

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
nl: Benjamin Schwartz en Steve Daulton

en: Threshold of Clipping (%)
nl: Drempelwaarde van oversturing (%)

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
nl: Amplitude verminderen om herstelde pieken toe te laten (dB)

en: Crossfade Clips
nl: Clips crossfaden

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
nl: Fout.~%Ongeldige selectie.~%Meer dan 2 audioclips geselecteerd.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
nl: Fout.~%Ongeldige selectie.~1%Er is een lege ruimte bij begin/einde van de selectie.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
nl: Fout.~%Clips crossfaden mag slechts op een track toegepast worden.

en: Crossfade Tracks
nl: Tracks crossfaden

en: Fade TYPE
nl: Fade-type

en: Constant Gain
nl: Constante gain

en: Constant Power 1
nl: Constant vermogen 1

en: Constant Power 2
nl: Constant vermogen 2

en: Custom Curve
nl: Aangepaste curve

en: Custom curve
nl: Aangepaste curve

en: Fade direction
nl: Fade-richting

en: Alternating Out / In
nl: Alternerend uit/in

en: Alternating In / Out
nl: Alternerend in/uit

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
nl: Fout.~%Selecteer 2 (of meer) tracks om te crossfaden.

en: Delay type
nl: Delay-type

en: Regular
nl: Normaal

en: Bouncing Ball
nl: Botsende bal

en: Reverse Bouncing Ball
nl: Omgekeerd botsende bal

en: Delay level per echo (dB)
nl: Delay-niveau per echo (dB)

en: Delay time (seconds)
nl: Delay-tijd (seconden)

en: Pitch change effect
nl: Toonhoogtewijzigingseffect

en: Pitch/Tempo
nl: Toonhoogte/tempo

en: Low-quality Pitch Shift
nl: Lage kwaliteit toonhoogtewijziging

en: High-quality Pitch Shift
nl: Hoge kwaliteit toonhoogte-wijziging

en: Pitch change per echo (semitones)
nl: Toonhoogtewijziging per echo (semitonen)

en: Number of echoes
nl: Aantal echo's

en: Allow duration to change
nl: Duurwijziging toestaan

en: Regular Interval Labels
nl: Regelmatige-interval-labels

note: i18n-hint: Refers to the controls 'Number of labels' and 'Label interval'.
en: Create labels based on
nl: Labels aanmaken gebaseerd op

en: Number and Interval
nl: Aantal en interval

en: Number of Labels
nl: Aantal labels

en: Label Interval
nl: Label-interval

en: Number of labels
nl: Aantal labels

en: Label interval (seconds)
nl: Label-interval (seconden)

en: Length of label region (seconds)
nl: Lengte van labelgebied (seconden)

en: Adjust label interval to fit length
nl: Label-interval wijzigen om te passen in lengte

note: i18n-hint: Do not translate '##1'
en: Label text
nl: Labeltekst

en: Minimum number of digits in label
nl: Minimaal aantal cijfers in label

en: None - Text Only
nl: Geen - alleen tekst

en: 1 (Before Label)
nl: 1 (vóór label)

en: 2 (Before Label)
nl: 2 (vóór label)

en: 3 (Before Label)
nl: 3 (vóór label)

en: 1 (After Label)
nl: 1 (achter label)

en: 2 (After Label)
nl: 2 (achter label)

en: 3 (After Label)
nl: 3 (achter label)

en: Begin numbering from
nl: Beginnen nummeren vanaf

en: Message on completion
nl: Bericht bij voltooiing

en: Warnings only
nl: Alleen waarschuwingen

en: Error: There is insufficient space to create labels.~%
nl: Fout: er is onvoldoende ruimte om labels aan te maken.~%

en: Warning: Overlapping region labels.~%
nl: Waarschuwing: overlappende regiolabels.~%

note: i18n-hint:  Type of label
en: region labels
nl: regiolabels

en: point labels
nl: puntlabels

note: i18n-hint:  Number of labels produced at specified intervals.
en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
nl: ~a~a ~a bij intervallen van ~a seconden.~%

en: ~aRegion length = ~a seconds.
nl: ~aRegiolengte = ~a seconden.

en: High-Pass Filter
nl: Highpass-filter

en: Roll-off (dB per octave)
nl: Roll-off (dB per octaaf)

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
nl: Frequentie moet ten minste 0,1 Hz zijn.

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                     Track sample rate is ~a Hz~%~
                     Frequency must be less than ~a Hz.
nl: Fout:~%~%Frequentie (~a Hz) is te hoog voor samplerate van track.~%~%~
                       Samplerate van track is ~a Hz~%~
                       Frequentie moet lager zijn dan ~a Hz.

note: i18n-hint: Name of effect that labels sounds
en: Label Sounds
nl: Geluiden labelen

en: Threshold level (dB)
nl: Drempelniveau (dB)

en: Threshold measurement
nl: Drempelmeting

en: Peak level
nl: Piekniveau

en: Average level
nl: Gemiddeld niveau

en: RMS level
nl: RMS-niveau

en: Minimum silence duration
nl: Minimale tijdstuur stilte

en: Minimum label interval
nl: Minimaal label-interval

en: Label type
nl: Labeltype

en: Point before sound
nl: Punt voor geluid

en: Point after sound
nl: Punt na geluid

en: Region around sounds
nl: Gebied rond geluiden

en: Region between sounds
nl: Gebied tussen geluiden

en: Maximum leading silence
nl: Maximale voorloopstilte

en: Maximum trailing silence
nl: Maximale naloopstilte

en: Sound ##1
nl: Geluid ##1

note: i18n-hint: hours minutes and seconds. Do not translate "~a".
en: ~ah ~am ~as
nl: ~a h ~a m ~a s

en: Too many silences detected.~%Only the first 10000 labels added.
nl: Te veel stiltes gedetecteerd. ~%
    Alleen de eerste 10 000 labels zijn toegevoegd.

en: No sounds found.~%~
                     Try lowering 'Threshold level (dB)'.
nl: Geen geluiden gevonden.~%
                         Probeer de 'drempelwaarde (dB)' te verlagen.

en: Labelling regions between sounds requires~%~
                     at least two sounds.~%~
                     Only one sound detected.
nl: Het labelen van gebieden tussen geluiden vereist~%~
                      ten minste twee geluiden.~%~
                      Er is slechts een geluid gedetecteerd.

en: Legacy Limiter
nl: Oude limiter

en: Soft Limit
nl: Zachte limiet

en: Hard Limit
nl: Harde limiet

note: i18n-hint: clipping of wave peaks and troughs, not division of a track into clips
en: Soft Clip
nl: Zacht oversturen

en: Hard Clip
nl: Hard oversturen

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
nl: Invoergain (dB)
    mono/links

en: Input Gain (dB)
    Right channel
nl: Invoergain (dB)
    rechterkanaal

en: Limit to (dB)
nl: Begrenzen op (dB)

en: Hold (ms)
nl: Vasthouden (ms)

en: Apply Make-up Gain
nl: Make-up gain toepassen

en: Low-Pass Filter
nl: Lowpass-filter

en: Noise Gate
nl: Noise-gate

en: Select Function
nl: Functie selecteren

en: Analyze Noise Level
nl: Ruisniveau analyseren

en: Stereo Linking
nl: Stereo-linking

en: Link Stereo Tracks
nl: Stereotracks linken

en: Don't Link Stereo
nl: Stereo niet linken

en: Gate threshold (dB)
nl: Gate-drempelwaarde (dB)

en: Gate frequencies above (kHz)
nl: Frequenties gaten boven (kHz)

en: Level reduction (dB)
nl: Niveaureductie (dB)

en: Error.~%~
                                 Gate frequencies above: ~s kHz~%~
                                 is too high for selected track.~%~
                                 Set the control below ~a kHz.
nl: Fout.~%~
                                 Gate-frequenties boven: ~s kHz~%~
                                 zijn te hoog voor de geselecteerde track.~%~
                                 Stel de bediening lager in dan ~a kHz.

en: Error.~%~
                                Insufficient audio selected.~%~
                                Make the selection longer than ~a ms.
nl: Fout.~%~
                                Onvoldoende audio geselecteerd.~%~
                                Maak de selectie langer dan ~a ms.

en: Peak based on first ~a seconds ~a dB~%~
                   Suggested Threshold Setting ~a dB.
nl: Piekgebaseerd op eerste ~a seconden ~a dB~%~
                   Aanbevolen instelling drempelwaarde ~a dB.

note: i18n-hint: hours and minutes. Do not translate "~a".
en: ~ah ~am
nl: ~a h ~a m

en: Notch Filter
nl: Notch-filter

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
nl: Steve Daulton en Bill Wharrie

en: Q (higher value reduces width)
nl: Q (hogere waarde vermindert breedte)

en: Error:~%~%Frequency (~a Hz) is too high for track sample rate.~%~%~
                   Track sample rate is ~a Hz.~%~
                   Frequency must be less than ~a Hz.
nl: Fout:~%~%Frequentie (~a Hz) is te hoog voor samplerate van track.~%~%~
                       Samplerate van track is ~a Hz.~%~
                       Frequentie moet lager zijn dan ~a Hz.

en: Nyquist Plugin Installer
nl: Nyquist plugin-installer

note: i18n-hint: "Browse..." is text on a button that launches a file browser.
en: Select file(s) to install
nl: Bestand(en) selecteren om te installeren

en: Lisp file
nl: Lisp-bestand

en: HTML file
nl: HTML-bestand

en: Text file
nl: Tekstbestand

en: All supported
nl: Alle ondersteunde

en: Allow overwriting
nl: Overschrijven toestaan

en: Disallow
nl: Weigeren

en: Allow
nl: Toestaan

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
nl: Succes.~%Bestanden geschreven naar:~%~s~%

en: Warning.~%Failed to copy some files:~%
nl: Waarschuwing.~%Kopiëren van een aantal bestanden mislukt:~%

en: Plug-ins installed.~%(Use the Plug-in Manager to enable effects):
nl: Plug-ins geïnstalleerd.~%(Gebruik de plugin-beheerder om effecten in te schakelen):

en: Plug-ins updated:
nl: Plug-ins bijgewerkt:

en: Files copied to plug-ins folder:
nl: Bestanden gekopieerd naar plug-inmap:

en: Not found or cannot be read:
nl: Niet teruggevonden of kan niet gelezen worden:

en: Unsupported file type:
nl: Niet-ondersteund bestandstype:

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
nl: Bestanden al geïnstalleerd ('overschrijven toestaan' uitgeschakeld):

en: Cannot be written to plug-ins folder:
nl: Kan niet naar plug-inmap geschreven worden:

en: Error.~%No file selected.
nl: Fout.~%Geen bestand geselecteerd.

en: Pluck
nl: Tokkel

en: Pluck MIDI pitch
nl: Tokkel-MIDI-toonhoogte

en: Fade-out type
nl: Fadeout-type

en: Abrupt
nl: Plots

en: Gradual
nl: Geleidelijk

en: Duration (60s max)
nl: Duur (60 s max)

en: Rhythm Track
nl: Ritme-track

en: Dominic Mazzoni, David R. Sky and Steve Daulton
nl: Dominic Mazzoni, David R. Sky en Steve Daulton

en: 30 - 300 beats/minute
nl: 30 - 300 beats/minuut

en: Beats per bar
nl: Beats per balk

en: 1 - 20 beats/measure
nl: 1 - 20 beats/maat

en: Swing amount
nl: Hoeveelheid swing

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
nl: 'Aantal balken' op nul instellen om de 'ritme-track duur' in te schakelen.

en: Number of bars
nl: Aantal balken

en: 1 - 1000 bars
nl: 1 - 1000 balken

en: Rhythm track duration
nl: Ritme-track duur

en: Used if 'Number of bars' = 0
nl: Gebruikt als 'aantal balken' = 0

en: Start time offset
nl: Begintijd-verschuiving

en: Silence before first beat
nl: Stilte voor eerste beat

en: Beat sound
nl: Beat-geluid

en: Metronome Tick
nl: Metronoom-tik

en: Ping (short)
nl: Ping (kort)

en: Ping (long)
nl: Pint (lang)

en: Cowbell
nl: Koebel

en: Resonant Noise
nl: Resonante ruis

en: Noise Click
nl: Ruis-klik

en: Drip (short)
nl: Drup (kort)

en: Drip (long)
nl: Drup (lang)

en: MIDI pitch of strong beat
nl: MIDI-toonhoogte van sterke beat

en: MIDI pitch of weak beat
nl: MIDI-toonhoogte van zwakke beat

en: Set either 'Number of bars' or~%~
                        'Rhythm track duration' to greater than zero.
nl: Ofwel 'aantal balken' of~%~
                        'ritme-track duur' groter dan nul instellen.

en: Decay (seconds)
nl: Decay (seconden)

en: Center frequency of noise (Hz)
nl: Centrumfrequentie van ruis (Hz)

en: Width of noise band (Hz)
nl: Breedte van ruisband (Hz)

en: Amount of noise in mix (percent)
nl: Hoeveelheid ruis in mix (procent)

en: Sample Data Export
nl: Sample-data exporteren

en: Limit output to first
nl: Uitvoer begrenzen tot eerste

en: Measurement scale
nl: Meetschaal

en: Export data to
nl: Data exporteren naar

en: CSV files
nl: CSV-bestanden

en: HTML files
nl: HTML-bestanden

en: Index (text files only)
nl: Index (alleen tekstbestanden)

en: Sample Count
nl: Aantal samples

en: Time Indexed
nl: Tijd-geïndexeerd

en: Include header information
nl: Header-informatie bijsluiten

en: Minimal
nl: Minimaal

en: Optional header text
nl: Optionele header-tekst

en: Channel layout for stereo
nl: Kanaal-layout voor stereo

note: i18n-hint: Left and Right
en: L-R on Same Line
nl: L-R op dezelfde lijn

en: Alternate Lines
nl: Andere lijnen

note: i18n-hint: L for Left
en: L Channel First
nl: Linker kanaal eerst

en: Show messages
nl: Berichten weergeven

en: Errors Only
nl: Alleen fouten

en: Left Channel.~%~%
nl: Linker kanaal.~%~%

en: ~%~%Right Channel.~%~%
nl: ~%~%Rechter kanaal.~%~%

en: ~aData written to:~%~a
nl: ~aData geschreven naar:~%~a

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
nl: Samplerate: ~a Hz.  Sample-waarden met ~a-schaal.~%~a~%~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
nl: ~a   ~a~%~aSamplerate: ~a Hz.~%Lengte verwerkt: ~a samples ~a seconden.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
nl: ~a   ~a~%~aSamplerate: ~a Hz. Samplewaarden met ~a-schaal.~%~
                     Lengte verwerkt: ~a samples ~a seconden.~a

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
nl: ~a~%Samplerate: ~a Hz. Samplewaarden met ~a-schaal. ~a.~%~aLengte verwerkt: ~a ~
                samples, ~a seconden.~%Piek-amplitude: ~a (lineair) ~a dB.  Ongewogen RMS: ~a dB.~%~
                 DC-offset: ~a~a

en: ~a linear, ~a dB.
nl: ~a lineair, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
nl: Links: ~a lin, ~a dB | Rechts: ~a lin, ~a dB.

en: ~a seconds.
nl: ~a seconden.

en: Audio data analysis:
nl: Audiodata-analyse:

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
nl: <b>Samplerate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

note: i18n-hint: abbreviates "decibels"
en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
nl: <b>Piek-amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (lineair) &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: RMS abbreviates root-mean-square, a method of averaging a signal; there also "weighted" versions of it but this isn't that
en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
nl: <b>RMS</b> (ongewogen): &nbsp;&nbsp;~a dB.

note: i18n-hint: DC derives from "direct current" in electronics, really means the zero frequency component of a signal
en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
nl: <b>DC-offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
nl: ~a lineair, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
nl: Links: ~a lin, ~a dB | Rechts: ~a lineair, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: sample data
nl: sample-data

en: Value (linear)
nl: Waarde (lineair)

en: Value (dB)
nl: Waarde (dB)

en: audio sample value analysis
nl: audiosample-waarde-analyse

en: Left (linear)
nl: Links (lineair)

en: Right (linear)
nl: Rechts (lineair)

en: Left (dB)
nl: Links (dB)

en: Right (dB)
nl: Rechts (dB)

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
nl: Geproduceerd met <span>sample-data exporteren</span> voor
    <a href="~a">Audacity</a> door Steve
    Daulton

en: linear
nl: lineair

en: 2 channels (stereo)
nl: 2 kanalen (stereo)

en: 1 channel (mono)
nl: 1 kanaal (mono)

en: One column per channel.~%
nl: Een kolom per kanaal.~%

en: One row per channel.~%
nl: Een rij per kanaal.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
nl: Linker kanaal en dan rechter kanaal op dezelfde regel.~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
nl: Linker en rechter kanalen op verschillende regels.~%

en: Left channel first then right channel.~%
nl: Linker kanaal eerst en dan rechter kanaal.~%

en: Unspecified channel order
nl: Niet-opgegeven kanaalvolgorde

en: Error.~%"~a" cannot be written.
nl: Fout.~%"~a" kan niet geschreven worden.

en: Sample Data Import
nl: Sample-data importeren

en: Select file
nl: Bestand selecteren

en: Invalid data handling
nl: Ongeldige dataverwerking

en: Throw Error
nl: Throw-fout

en: Read as Zero
nl: Lezen als nul

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
nl: Fout~%~
                              '~a' kon niet geopend worden.~%~
                              Controleer of het bestand bestaat.

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
nl: Fout:~%~
                    Het bestand mag alleen platte ASCII-tekst bevatten.~%~
                    (ongeldige byte '~a' op byte-nummer: ~a)

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
nl: Fout~%~
                  Data moet nummers in platte ASCII-tekst zijn.~%~
                  '~a' is geen numerieke waarde.

en: Error.~%Unable to open file
nl: Fout.~% Niet in staat om bestand te openen

en: Spectral Delete
nl: Spectrale verwijdering

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
nl: Fout.~%Track-samplerate lager dan 100 Hz wordt niet ondersteund.

en: Waveform type
nl: Golfvorm-type

en: Triangle
nl: Driehoek

en: Inverse Sawtooth
nl: Omgekeerde zaagtand

en: Starting phase (degrees)
nl: Beginfase (graden)

en: Wet level (percent)
nl: Wet niveau (procent)

en: Edgar-RFT and Steve Daulton
nl: Edgar-RFT en Steve Daulton

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
nl: Afstand: (1 tot 120, standaard = 20)

en: Output choice
nl: Uitvoerkeuze

en: Both Channels
nl: Beide kanalen

en: Right Only
nl: Alleen rechts

en: Number of vocoder bands
nl: Aantal vocoder-banden

en: Amplitude of carrier wave (percent)
nl: Amplitude van draaggolf (procent)

en: Amplitude of white noise (percent)
nl: Amplitude van witte ruis (procent)

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
nl: Amplitude van radar-needles (procent)

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
nl: Frequentie van radar-needles (Hz)

en: Error.~%No modulation carrier.
nl: Fout.~%Geen modulatiedrager.

note: Effects menu group name; audio dynamics compression, not data compression
en: Volume and Compression
nl: Volume en compressie

note: Effects menu group name
en: Fading
nl: Faden

en: Pitch and Tempo
nl: Toonhoogte en tempo

en: EQ and Filters
nl: EQ en filters

en: Noise Removal and Repair
nl: Ruisverwijdering en herstel

en: Delay and Reverb
nl: Delay en galm

en: Distortion and Modulation
nl: Vervorming en modulatie

note: Effects menu group name
en: Special
nl: Speciaal

en: Vocal Reduction and Isolation
nl: Stem-reductie en -isolatie

en: Vocal Remover
nl: Stemverwijderaar

en: Spectral Tools
nl: Spectraal gereedschap

en: Legacy
nl: Oud
