audiocd-kio - en to az translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
az: Ə&sas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: If you uncheck this option, the KIO worker will not try to use error correction which can be useful for reading damaged CDs. However, this feature can be problematic in some cases, so you can switch it off here.
az: Əgər bu ayarın seçimini ləğv etmsəniz,KİO işləyicisi pozulmuş CD-lərin oxunması zamanı faydalı ola biləcək xəta düzəltmələrindən istifadə etməyə cəhd etməyəcək. Bununla belə bu funksiya bəzi hallarda problemli ola bilər, belə ki, onu burada söndürə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
az: CD oxunan zaman &xəta düzəldilməsindən istifadə edilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
az: Xətalar buraxıl&sın

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriority)
en: Encoder Priority
az: Şifrələmə üstünlüyü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
az: Yüksək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
az: Aşağı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
az: &Adlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
az: Fayl adı (uzantısız)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
az: Bu patrametrlər əvəz olunacaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
az: Janr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
az: Albomun başlığı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
az: İl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
az: Mahnı ifaçısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
az: Mahnı başlığı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
az: Albom ifaçısı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_2)
en: %{albumartist}
az: %{albom_ifaçısı}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
az: Cığırın nömrəsi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
az: Albomun adı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: This defines where files will appear in relation to the encoder root, you can use / to create subdirectories. E.g: %{albumartist}/%{albumtitle}
az: Faylların ködlayıcı kökünə görə harada olacağını təyin edir. «/» işarəsi istifadə edərək alt qovluq yarada bilərsiniz. Məs.: %{albumartist}/%{albumtitle}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: Files Location
az: Fayl məkanı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
az: Müntəzəm ifadəyə əsasən adın dəyişdirilməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
az: Seçim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
az: Müntəzəm ifadə bütün fayl adlarında istifadə olunur. Misal üçün « » işarəsini «_» ilə əvəz etmək bütün altı xətli boşluqları əvəz edəcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
az: Giriş:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
az: Çıxış:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
az: Nümunə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example)
en: Cool artist - example audio file.wav
az: Yaxşı ifaçı - file.wav səs faylı nümunəsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
az: Bununla dəyişdirin:

en: %1 Encoder
az: %1 Şifrələyici

en: KDE Audio CD KIO Worker
az: KDE Audio CD KIO işləyici modulu

en: Former Maintainer
az: Əvvəlki Himayəçi

en: Original Author
az: Əsas müəllifi

en: <h1>Audio CDs</h1> The Audio CD KIO Worker enables you to easily create wav, FLAC, MP3, Ogg Vorbis or Opus files from your audio CD-ROMs or DVDs. The KIO worker is invoked by typing <i>"audiocd:/"</i> in Dolphin's location bar. In this module, you can configure encoding, and device settings. Note that FLAC, MP3, Ogg Vorbis, and Opus encoding are only available if the corresponding libraries (libFLAC for FLAC and libvorbis for Ogg) and utilities (lame for MP3 and opus-tools for Opus) are installed in your system.
az: <h1>Audio CD-lər</h1>. Audio CD KİO işləyicisi modulu sizin CD-ROM və ya DVD-lərinizdən rahat şəkildə FLAC, MP3, Ogg Vorbis və ya Opus faylları yaratmağa imkan verir. KİO işləyicisi modulu Dolphin'in ünvan sətrində <i>"audiocd:/"</i> yazaraq başlada bilərsiniz. Bu modulda siz şifrələməni cihaz ayarlarını tənzimləyə bilərsiniz. Nəzərə alın ki, FLAC, MP3, Ogg Vorbis, və Opus şifrələmə, yalnız, uyğun kitabxanalar (FLAC üçün ibFLAC və Ogg üçün libvorbis) və vasitələr (MP3 üçün lame və Opus üçün opus alətləri) sisteminizə quraşdırıldığında əlcatan olacaqdır.
