audiocd_encoder_lame - en to bg translation catalogue (81 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
bg: Постоянен битов поток

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
bg: Променлив битов поток

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
bg: Стерео

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
bg: Качество

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
bg: Обръщане на байтове

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
bg: Със защитени авторски права

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
bg: Оригинален файл

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
bg: Кодировка ISO

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
bg: Корекция на грешки

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
bg: Запис на етикета ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
bg: Настройки на постоянния битов поток

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
bg: Минимален битов поток

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
bg: Строг предел на минималната стойност

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
bg: Максимален битов поток

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
bg: Среден битов поток

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
bg: Запис на етикета Xing VBR

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
bg: Стойност на минималния битов поток

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
bg: Стойност на максималния битов поток

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
bg: Стойност на средния битов поток

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
bg: Включване на филтъра за ниски честоти

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
bg: Долна граница на филтъра за ниски честоти

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
bg: Включване на филтъра за високи честоти

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
bg: Горна граница на филтъра за високи честоти

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
bg: Широчина на филтъра за ниските честоти

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
bg: Честотна лента на филтъра за ниски честоти

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
bg: Честотна лента на филтъра за високи честоти

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
bg: Опции

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
bg: &Защитени авторски права

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
bg: Маркиране на MP3 файла като авторски.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
bg: Маркиране на файла MP3 като авторски.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
bg: Оригина&лен файл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
bg: Маркиране на MP3 файла като оригинален

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
bg: Маркиране на MP3 файла като оригинален.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
bg: Кодиро&вка ISO

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
bg: Използване на кодировка ISO.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
bg: Максимален битов поток, използван за кодиране на файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
bg: За&щита от грешки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
bg: Запис на &етикета ID3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
bg: Ако отметката е включена, а също и поддръжката на извличане на данни от "CDDB", ще бъде добавен етикет ID3.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
bg: Метод на кодиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
bg: Ниско

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
bg: Високо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Quality:
bg: Ка&чество:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
bg: От тук може да укажете дали за записа на MP3 файловете ще се използват един или два канала. Имайте предвид, че изборът на <i>Моно</i> намалява размера на файла, но и унищожава стерео сигнала.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Stereo
bg: Стерео

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
bg: Обединено стерео

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
bg: Двоен канал

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Mono
bg: Моно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Constant bitrate
bg: Постоянен битов поток

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variable bitrate
bg: Променлив битов поток

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
bg: Настройки на променливия битов поток

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
bg: &Среден битов поток

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
bg: Среден битов поток, използван за кодиране на файла.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 32 kbs
bg: 32 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 40 kbs
bg: 40 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 48 kbs
bg: 48 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 56 kbs
bg: 56 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 64 kbs
bg: 64 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 80 kbs
bg: 80 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 96 kbs
bg: 96 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 112 kbs
bg: 112 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 128 kbs
bg: 128 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 160 kbs
bg: 160 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 192 kbs
bg: 192 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 224 kbs
bg: 224 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 256 kbs
bg: 256 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_max_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_mean_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vbr_min_brate) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: 320 kbs
bg: 320 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
bg: М&аксимален битов поток:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
bg: Запис на &етикета Xing VBR

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
bg: Запис на допълнителна информация относно етикета VBR Xing.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
bg: С&трог предел на минималната стойност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
bg: М&инимален битов поток:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
bg: Минимален битов поток, използван за кодиране на файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Bitrate:
bg: Битов поток:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
bg: По-висок битов поток означава по-добро качество и по-голям размер на файла.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
bg: Настройки на филтъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
bg: Отр&язване на ниските честоти над

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_lowfilterfreq) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_highfilterfreq) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_lowfilterwidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_highfilterwidth)
en:  Hz
bg:  Хц

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
bg: Отрязван&е на високите честоти под

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
bg: Честотна лента на филтъра за н&иски честоти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
bg: Честотна лента на филтъра за висо&ки честоти
