audiocd-kio - en to bg translation catalogue (33 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (opus_enc_complexity), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Complexity or Bitrate
bg: Комплексност на кодиране или битрейт на Vorbis

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate specified
bg: Зададен постоянен битрейт

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate specified
bg: Зададен ограничен променлив битрейт

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate specified
bg: Зададен среден битрейт

note: i18n: ectx: label, entry (opus_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
bg: Добавяне на коментари

note: i18n: ectx: label, entry (opus_complexity), group (Vorbis)
en: Complexity
bg: Комплексност

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate
bg: Постоянен битрейт

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate
bg: Ограничен променлив битрейт

note: i18n: ectx: label, entry (opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate
bg: Среден вариращ битрейт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_enc_method)
en: &Encoding Method
bg: &Метод на кодиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_complexity)
en: Complexity based
bg: Комплексност базиран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_bitrate)
en: Bitrate based
bg: Битрейт базиран

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_bitrate_settings)
en: Opus Bitrate Settings
bg: Настройки на битрейт на Opus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cbr)
en: C&onstant bitrate:
bg: &Постоянен битрейт

note: i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property
en: 96 kbps
bg: 96 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 6 kbps
bg: 6 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 12 kbps
bg: 12 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 24 kbps
bg: 24 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 48 kbps
bg: 48 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 64 kbps
bg: 64 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 80 kbps
bg: 80 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 128 kbps
bg: 128 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 160 kbps
bg: 160 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 192 kbps
bg: 192 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_cvbr) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_opus_vbr)
en: 256 kbps
bg: 256 кб/сек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cvbr)
en: Co&nstrained variable bitrate:
bg: &Ограничен променлив битрейт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_vbr)
en: A&verage variable bitrate:
bg: Среден ва&риращ битрейт:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: You can set the complexity of the encoded stream here. A higher value implies a higher complexity but encodes slower.
bg: Тук можете да зададете комлексността на кодирания поток. По-висока стойност означава по-висока комплексност, но по-бавно кодиране.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: Opus Co&mplexity Setting
bg: Настройки на &комплексност на Opus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, complexitySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_opus_complexity)
en: Higher is better but slower
bg: По-качествено, но по-бавно

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileOptions)
en: Options
bg: Опции

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
bg: Добавяне на описание за песента в заглавната част на файла. Информацията може да бъде получена автоматично от Интернет. За повече прочетете в <b>Извличане от CDDB</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add &track information
bg: До&бавяне на данни за записа
