kcmaudiocd - en to bg translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
bg: О&бщи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: If you uncheck this option, the KIO worker will not try to use error correction which can be useful for reading damaged CDs. However, this feature can be problematic in some cases, so you can switch it off here.
bg: Ако премахнете отметката от тази опция, KIO работникът няма да се опитва да използва корекция на грешки, което може да е полезно при четене на повредени компактдискове. Тази функция обаче може да бъде проблематична в някои случаи, затова можете да я изключите тук.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
bg: &Автоматична корекция на грешки при четене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
bg: Преска&чане на грешките

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriorityGroupBox)
en: Encoder Priority
bg: Приоритет на кодека

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
bg: Нисък

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Normal
bg: Нормален

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
bg: Висок

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
bg: &Имена

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
bg: Албум

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
bg: Следните макроси ще бъдат разширени:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
bg: Година

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
bg: Жанр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
bg: Изпълнител

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
bg: Албум

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
bg: Регулярен израз за замяна името на файла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
bg: Избор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
bg: Замяна с:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
bg: Регулярен израз, използван за замяна на имената на файловете. Примерно, ако използвате " " и замяна с "_", ще замени всички интервали с подчертаващо тире.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
bg: Вход:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
bg: Изход:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
bg: Пример

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
bg: Име на файл (без разширение)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
bg: Изпълнител

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
bg: Заглавие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
bg: Номер на запис

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: This defines where files will appear in relation to the encoder root, you can use / to create subdirectories. E.g: %{albumartist}/%{albumtitle}
bg: Това определя къде ще се разположат файловете спрямо директорията на кодека. Може да използвате „/“ за поддиректории. Напр.: %{albumartist}/%{albumtitle}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: File &Location
bg: Местоположение на файловете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileLocationCheckBox)
en: Use file location macros
bg: Използване на макрос за местоположение на файловете

en: %1 Encoder
bg: Кодек %1
