audiocd-kio - en to ca translation catalogue (63 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
ca: Taxa de bits constant

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
ca: Taxa de bits variable

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
ca: Mode estèreo

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
ca: Qualitat

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
ca: Commutació de bytes

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
ca: Amb copyright

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
ca: Codificació ISO

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
ca: Protecció contra errors

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
ca: Escriu la marca ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
ca: Paràmetres de taxa de bits constant

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
ca: Taxa de bits mínima

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
ca: El valor mínim és un límit físic

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
ca: Taxa de bits màxima

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
ca: Taxa de bits mitjana

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
ca: Escriu la marca VBR de Xing

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
ca: Valor mínim de la taxa de bits

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
ca: Valor màxim de la taxa de bits

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
ca: Valor mitjà de la taxa de bits

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
ca: Activa el filtre passabaix

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
ca: Valor de la freqüència límit pel filtre passabaix

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
ca: Activa el filtre passaalt

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
ca: Valor de la freqüència límit pel filtre passaalt

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
ca: Amplada del filtre passabaix

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
ca: Valor d'amplada del filtre passabaix

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
ca: Amplada del filtre passaalt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
ca: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
ca: Amb cop&yright

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
ca: Marca al fitxer MP3 com amb copyright

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
ca: Marca al fitxer MP3 com amb copyright.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
ca: Marca al fitxer MP3 com original

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
ca: Marca al fitxer MP3 com original.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
ca: Codificació &ISO

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
ca: Intenta usar la codificació ISO estricta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
ca: Aquí se selecciona la taxa de bits màxima per a la codificació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
ca: Protecció contra &errors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
ca: E&scriu la marca ID3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
ca: Si està seleccionat i hi ha disponible l'ús del CDDB, s'afegirà un marcador ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
ca: Mètode de codificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
ca: Baixa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
ca: Alta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Quality:
ca: &Qualitat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
ca: Aquesta opció controla si els fitxers MP3 s'enregistren amb un o dos canals. Cal tenir en compte que la selecció <i>«Mono»</i> redueix la mida del fitxer, però també acaba amb el senyal estèreo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Stereo
ca: Estèreo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
ca: Estèreo combinat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
ca: Canal dual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Constant bitrate
ca: Taxa de bits constant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variable bitrate
ca: Taxa de bits variable

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
ca: Paràmetres de taxa de bits variable

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
ca: Taxa de bits mit&jana:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
ca: Aquí se selecciona la taxa de bits mitjana per a la codificació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
ca: Taxa de bi&ts màxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
ca: Escriu la marca VBR de &Xing

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
ca: Això escriu informació addicional referida al VBR com ha proposat Xing.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
ca: El &valor mínim és un límit físic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
ca: Taxa de &bits mínima:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
ca: Aquí se selecciona la taxa de bits mínima que s'usarà en la codificació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
ca: Com més alta la taxa de bits, millor qualitat i més gran el fitxer.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
ca: Paràmetres de filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
ca: Aplica el filtre passa&baix per sobre de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
ca: Aplica el filtre passa&alt per sota de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
ca: Amplada del filtre &passabaix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
ca: Amplada del filtre pa&ssaalt
