audiocd-kio - en to ca translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_enc_method), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Quality or Bitrate
ca: Codificació Vorbis de qualitat o de taxa de bits

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate specified
ca: Taxa de bits mínima específica

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_max_br), group (Vorbis)
en: Maximal bitrate specified
ca: Taxa de bits màxima específica

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: Average bitrate specified
ca: Taxa de bits mitjana específica

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
ca: Afegeix comentaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel) i18n: ectx: label, entry (vorbis_quality), group (Vorbis)
en: Quality
ca: Qualitat

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate
ca: Taxa de bits mínima

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_max_br), group (Vorbis) i18n: ectx: label, entry (vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: maximal bitrate
ca: Taxa de bits màxima

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_vorbis_enc_method)
en: &Encoding Method
ca: Mètode de &codificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_bitrate)
en: Bi&trate based
ca: Basada en la taxa de bi&ts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_quality)
en: &Quality based
ca: Basada en la &qualitat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_bitrate_settings)
en: Vorbis Bitrate Settings
ca: Configuració de la taxa de bits del Vorbis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_max_br)
en: Ma&ximal bitrate:
ca: Taxa de bits mà&xima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_nominal_br)
en: A&verage bitrate:
ca: Taxa de bits mit&ja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_min_br)
en: M&inimal bitrate:
ca: Taxa de bits mín&ima:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: You can set the quality of the encoded stream here. A higher value implies a higher quality but encodes slower.
ca: Aquí podeu establir la qualitat del flux codificat. Un valor més alt implica una qualitat més alta però una codificació més lenta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: Vorbis &Quality Setting
ca: Opció de &qualitat Vorbis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vorbis_quality)
en: Higher is better but slower
ca: Més alt és millor però més lent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox193)
en: Options
ca: Opcions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
ca: Afegeix una descripció de la cançó a la capçalera del fitxer. Això facilita que el reproductor de l'usuari mostri informació avançada de la cançó. Podeu obtenir aquesta informació via Internet. Doneu una ullada al mòdul de control <i>«Recuperació CDDB»</i> per als detalls.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add &track information
ca: Afegeix informació de la &peça
