audiocd-kio - en to ca@valencia translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (opus_enc_complexity), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Complexity or Bitrate
ca@valencia: Complexitat o taxa de bits de la codificació Vorbis

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate specified
ca@valencia: Taxa de bits constant específica

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate specified
ca@valencia: Taxa de bits variable restringida específica

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate specified
ca@valencia: Taxa de bits variable mitjana específica

note: i18n: ectx: label, entry (opus_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
ca@valencia: Afig comentaris

note: i18n: ectx: label, entry (opus_complexity), group (Vorbis)
en: Complexity
ca@valencia: Complexitat

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate
ca@valencia: Taxa de bits constant

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate
ca@valencia: Taxa de bits variable restringida

note: i18n: ectx: label, entry (opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate
ca@valencia: Taxa de bits variable mitjana

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_enc_method)
en: &Encoding Method
ca@valencia: Mètode de &codificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_complexity)
en: Complexity based
ca@valencia: Basada en la complexitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_bitrate)
en: Bitrate based
ca@valencia: Basada en la taxa de bits

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_bitrate_settings)
en: Opus Bitrate Settings
ca@valencia: Configureu la taxa de bits d'Opus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cbr)
en: C&onstant bitrate:
ca@valencia: Taxa de bits c&onstant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cvbr)
en: Co&nstrained variable bitrate:
ca@valencia: Taxa de bits variable restri&ngida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_vbr)
en: A&verage variable bitrate:
ca@valencia: Taxa de bits variable mit&jana:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: You can set the complexity of the encoded stream here. A higher value implies a higher complexity but encodes slower.
ca@valencia: Ací podeu establir la complexitat del flux codificat. Un valor més alt implica una complexitat més alta però una codificació més lenta.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: Opus Co&mplexity Setting
ca@valencia: Opció de la co&mplexitat d'Opus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, complexitySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_opus_complexity)
en: Higher is better but slower
ca@valencia: Més alt és millor però més lent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileOptions)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
ca@valencia: Afig una descripció de la cançó a la capçalera del fitxer. Açò facilita que el reproductor de l'usuari mostre informació avançada de la cançó. Podeu obtindre esta informació via Internet. Doneu una ullada al mòdul de control <i>«Recuperació CDDB»</i> per als detalls.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add &track information
ca@valencia: Afig informació de la &peça
