audiocd-kio - en to ca@valencia translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: If you uncheck this option, the KIO worker will not try to use error correction which can be useful for reading damaged CDs. However, this feature can be problematic in some cases, so you can switch it off here.
ca@valencia: Si desmarqueu esta opció, el procés de treball no intentarà utilitzar la correcció d'errors, el qual pot ser-vos útil per a llegir CD defectuosos. En canvi, esta característica pot ser problemàtica en alguns casos, per tant, ací la podeu desactivar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
ca@valencia: Utilitza la correcció d'&errors en llegir el CD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
ca@valencia: &Salta els errors

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriority)
en: Encoder Priority
ca@valencia: Prioritat del codificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
ca@valencia: Més alta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
ca@valencia: Més baixa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
ca@valencia: &Noms

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
ca@valencia: Nom de fitxer (sense extensió)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
ca@valencia: Les macroinstruccions següents s'expandiran:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
ca@valencia: Gènere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
ca@valencia: Títol de l'àlbum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
ca@valencia: Any

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
ca@valencia: Artista de la peça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
ca@valencia: Títol de la peça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
ca@valencia: Artista de l'àlbum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
ca@valencia: Número de la peça

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
ca@valencia: Nom de l'àlbum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: This defines where files will appear in relation to the encoder root, you can use / to create subdirectories. E.g: %{albumartist}/%{albumtitle}
ca@valencia: Definix a on apareixeran els fitxers en relació amb l'arrel del codificador, podeu utilitzar / per a crear subdirectoris. P. ex.: %{albumartist}/%{albumtitle}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: Files Location
ca@valencia: Ubicació dels fitxers

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
ca@valencia: Substitució de nom per expressió regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
ca@valencia: Selecció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
ca@valencia: Les expressions regulars s'utilitzen a tots els noms de fitxer. Per exemple, seleccionant per « » i substituint amb «_» se substituiran tots els espais per subratllats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
ca@valencia: Entrada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
ca@valencia: Eixida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
ca@valencia: Exemple

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example)
en: Cool artist - example audio file.wav
ca@valencia: Artista súper - exemple de fitxer àudio.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
ca@valencia: Substituïx amb:

en: %1 Encoder
ca@valencia: Codificador %1

en: KDE Audio CD KIO Worker
ca@valencia: Procés de treball KIO de CD d'àudio de KDE

en: Former Maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior

en: Original Author
ca@valencia: Autor original

en: <h1>Audio CDs</h1> The Audio CD KIO Worker enables you to easily create wav, FLAC, MP3, Ogg Vorbis or Opus files from your audio CD-ROMs or DVDs. The KIO worker is invoked by typing <i>"audiocd:/"</i> in Dolphin's location bar. In this module, you can configure encoding, and device settings. Note that FLAC, MP3, Ogg Vorbis, and Opus encoding are only available if the corresponding libraries (libFLAC for FLAC and libvorbis for Ogg) and utilities (lame for MP3 and opus-tools for Opus) are installed in your system.
ca@valencia: <h1>CD d'àudio</h1> El procés de treball KIO de CD d'àudio permet crear amb facilitat fitxers WAV, FLAC, MP3. Ogg Vorbis o Opus a partir dels vostres CDROM o DVD. El procés de treball KIO s'invoca en teclejar <i>«audiocd:/»</i> en la barra d'ubicació de Dolphin. En este mòdul podeu configurar la codificació, i la configuració dels dispositius. Cal tindre present que la codificació FLAC, MP3, Ogg Vorbis i Opus només estaran disponibles si les biblioteques («libFLAC» pels FLAC i «libvorbis» pels Ogg) i utilitats («lame» pels MP3 i «opus-tools» pels Opus) estan instal·lades en el sistema.
