audiocd-kio - en to el translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (opus_enc_complexity), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Complexity or Bitrate
el: Πολυπλοκότητα κωδικοποίησης ή ρυθμός μετάδοσης Vorbis

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate specified
el: Ορίσθηκε σταθερός ρυθμός μετάδοσης

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate specified
el: Ορίσθηκε περιοριστικά μεταβλητός ρυθμός μετάδοσης

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate specified
el: Ορίσθηκε μέση τιμή μεταβλητού ρυθμού μετάδοσης

note: i18n: ectx: label, entry (opus_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
el: Προσθήκη σχολίων

note: i18n: ectx: label, entry (opus_complexity), group (Vorbis)
en: Complexity
el: Πολυπλοκότητα

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate
el: Σταθερός ρυθμός μετάδοσης

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate
el: Περιοριστικά μεταβλητός ρυθμός μετάδοσης

note: i18n: ectx: label, entry (opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate
el: Μέση τιμή μεταβλητού ρυθμού μετάδοσης

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_enc_method)
en: &Encoding Method
el: &Μέθοδος κωδικοποίησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_complexity)
en: Complexity based
el: Με βάση την πολυπλοκότητα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_bitrate)
en: Bitrate based
el: Με βάση το ρυθμό μετάδοσης

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_bitrate_settings)
en: Opus Bitrate Settings
el: Ρυθμίσεις ρυθμού μετάδοσης Opus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cbr)
en: C&onstant bitrate:
el: Σταθερός ρυθμός μετάδ&οσης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cvbr)
en: Co&nstrained variable bitrate:
el: Πε&ριοριστικά μεταβλητός ρυθμός μετάδοσης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_vbr)
en: A&verage variable bitrate:
el: Μέ&ση τιμή μεταβλητού ρυθμού μετάδοσης:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: You can set the complexity of the encoded stream here. A higher value implies a higher complexity but encodes slower.
el: Εδώ μπορείτε να ρυθμίσετε την πολυπλοκότητα της κωδικοποιημένης ροής. Μια υψηλότερη τιμή υποδηλώνει μια υψηλότερη πολυπλοκότητα αλλά επιβραδύνει την κωδικοποίηση.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: Opus Co&mplexity Setting
el: Ρύθ&μιση πολυπλοκότητας Opus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, complexitySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_opus_complexity)
en: Higher is better but slower
el: Υψηλότερα είναι καλύτερα αλλά βραδύτερα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileOptions)
en: Options
el: Επιλογές

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
el: Προσθέτει μια περιγραφή του τραγουδιού στην κεφαλίδα του αρχείου. Αυτό διευκολύνει τον χρήστη να ανακτά προηγμένη πληροφόρηση για το τραγούδι που εμφανίζει ο αναπαραγωγέας πολυμέσων. Μπορείτε να πάρετε αυτήν την πληροφορία αυτόματα από το Διαδίκτυο. Κοιτάξτε στο άρθρωμα ελέγχου <i>"Ανάκτηση CDDB"</i> για λεπτομέρειες.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add &track information
el: Προσθήκη πληροφοριών κομμα&τιού
