audiocd_encoder_vorbis - en to el translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_enc_method), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Quality or Bitrate
el: Ποιότητα ή ρυθμός δυαδικών ψηφίων (bitrate) κωδικοποίησης Vorbis

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate specified
el: Ελάχιστο καθορισμένο bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_max_br), group (Vorbis)
en: Maximal bitrate specified
el: Μέγιστο καθορισμένο bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: Average bitrate specified
el: Μέσο καθορισμένο bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
el: Προσθήκη σχολίων

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_quality), group (Vorbis)
en: Quality
el: Ποιότητα

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate
el: Ελάχιστο bitrate

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_max_br), group (Vorbis) i18n: ectx: label, entry (vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: maximal bitrate
el: Μέγιστο bitrate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_vorbis_enc_method)
en: &Encoding Method
el: &Μέθοδος κωδικοποίησης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_quality)
en: Quality based
el: Με βάση την ποιότητα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_bitrate)
en: Bitrate based
el: Με βάση το ρυθμό δυαδικών ψηφίων (bitrate)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_bitrate_settings)
en: Vorbis Bitrate Settings
el: Ρυθμίσεις ρυθμού δυαδικών ψηφίων Vorbis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_min_br)
en: M&inimal bitrate:
el: Ελάχ&ιστο bitrate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_max_br)
en: Ma&ximal bitrate:
el: Μέ&γιστο bitrate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_nominal_br)
en: A&verage bitrate:
el: Μέ&σο bitrate:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: Vorbis &Quality Setting
el: Ρύθμιση &ποιότητας Vorbis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: You can set the quality of the encoded stream here. A higher value implies a higher quality but encodes slower.
el: Μπορείτε να ρυθμίσετε την ποιότητα του ήχου εδώ. Υψηλότερες τιμές συνεπάγονται υψηλότερη ποιότητα αλλά πιο αργή κωδικοποίηση.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vorbis_quality)
en: Higher is better but slower
el: Υψηλότερο είναι καλύτερο αλλά πιο αργό

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox193)
en: Options
el: Επιλογές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add &track information
el: Προσθήκη πληροφοριών &τραγουδιού

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
el: Προσθήκη περιγραφής τραγουδιού στην κεφαλίδα του αρχείου. Με τον τρόπο αυτό γίνεται ευκολότερο να ανακτηθούν πρόσθετες πληροφορίες για το τραγούδι που θα εμφανιστούν στο πρόγραμμα αναπαραγωγής. Οι πληροφορίες μπορούν να ανακτηθούν αυτόματα από το διαδίκτυο. Δείτε την επιλογή <i>"Ανάκτηση από CDDB"</i> για περισσότερες λεπτομέρειες.
