kcmaudiocd - en to el translation catalogue (41 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
el: &Γενικά

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: If you uncheck this option, the KIO worker will not try to use error correction which can be useful for reading damaged CDs. However, this feature can be problematic in some cases, so you can switch it off here.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, ο KIO worker δε θα προσπαθήσει να χρησιμοποιήσει διόρθωση σφαλμάτων, η οποία μπορεί να είναι χρήσιμη για την ανάγνωση χαλασμένων CD. Ωστόσο, αυτό το χαρακτηριστικό ενδέχεται να είναι προβληματικό σε ορισμένες περιπτώσεις, οπότε μπορείτε να το απενεργοποιήσετε εδώ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
el: Χρήση διόρθωσης &σφαλμάτων κατά την ανάγνωση του CD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
el: &Υπερπήδηση στα σφάλματα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriority)
en: Encoder Priority
el: Προτεραιότητα κωδικοποιητή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
el: Υψηλότερη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
el: Χαμηλότερη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Normal
el: Κανονική

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
el: Ο&νόματα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
el: Όνομα αρχείου (χωρίς κατάληξη)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
el: Θα επεκταθούν οι ακόλουθες μακροεντολές:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
el: Είδος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16_2)
en: %{year}
el: %{έτος}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: %{title}
el: %{τίτλος}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
el: Όνομα άλμπουμ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
el: Έτος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
el: Καλλιτέχνης κομματιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
el: Τίτλος κομματιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
el: Καλλιτέχνης άλμπουμ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15_2)
en: %{albumartist}
el: %{καλλιτέχνης}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel17_2)
en: %{genre}
el: %{είδος}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: %{trackartist}
el: %{καλλιτέχνης}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14_2)
en: %{albumtitle}
el: %{τίτλος του άλμπουμ}

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
el: Αριθμός κομματιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: %{number}
el: %{αριθμός}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
el: Όνομα άλμπουμ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: This defines where files will appear in relation to the encoder root, you can use / to create subdirectories. E.g: %{albumartist}/%{albumtitle}
el: Αυτό καθορίζει το που θα εμφανιστούν τα αρχεία σε συνάρτηση με τη ρίζα του κωδικοποιητή, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το / για να δημιουργήσετε υποφακέλους. Π.χ. %{καλλιτέχνης}/%{τίτλοςάλμπουμ}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: Files Location
el: Τοποθεσία αρχείων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, fileLocationLineEdit)
en: %{albumtitle}/%{albumartist}
el: %{τίτλοςάλμπουμ}/%{καλλιτέχνης}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
el: Αντικατάσταση κανονικής έκφρασης ονόματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
el: Επιλογή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
el: Κανονική έκφραση που θα χρησιμοποιηθεί σε όλα τα ονόματα αρχείου. Για παράδειγμα χρησιμοποιώντας επιλογή " " και αντικατάσταση με "_", θα αντικαταστήσει όλα τα κενά με υπογραμμίσεις.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
el: Είσοδος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
el: Έξοδος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
el: Παράδειγμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example)
en: Cool artist - example audio file.wav
el: Καλλιτέχνης - αρχείο ήχου.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
el: Αντικατάσταση με:

en: %1 Encoder
el: Κωδικοποιητής %1

en: KDE Audio CD KIO Worker
el: KIO Worker για CD μουσικής του KDE

en: Former Maintainer
el: Πρώην συντηρητής

en: Original Author
el: Αρχικός συγγραφέας
