kio_audiocd - en to el translation catalogue (12 entries)

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Full CD
el: Ολόκληρο CD

en: CDDB Information
el: Πληροφορίες CDDB

en: You cannot specify a host with this protocol. Please use the audiocd:/ format instead.
el: Δεν μπορείτε να ορίσετε έναν κόμβο με αυτό το πρωτόκολλο. Παρακαλώ χρησιμοποιήστε το audiocd:/ αντ' αυτού.

[ctx: The URL does not include a device name]
en: Missing device specification
el: Λείπει η προδιαγραφή της συσκευής

en: Device does not have read permissions for this account.  Check the read permissions on the device.
el: Η συσκευή δεν έχει άδεια ανάγνωσης για αυτό το λογαριασμό.  Ελέγξτε την άδεια ανάγνωσης της συσκευής.

en: Device does not have write permissions for this account.  Check the write permissions on the device.
el: Η συσκευή δεν έχει άδεια εγγραφής για αυτό το λογαριασμό.  Ελέγξτε την άδεια εγγραφής της συσκευής.

en: Unknown error.  If you have a cd in the drive try running cdparanoia -vsQ as yourself (not root). Do you see a track list? If not, make sure you have permission to access the CD device. If you are using SCSI emulation (possible if you have an IDE CD writer) then make sure you check that you have read and write permissions on the generic SCSI device, which is probably /dev/sg0, /dev/sg1, etc.. If it still does not work, try typing audiocd:/?device=/dev/sg0 (or similar) to tell kio_audiocd which device your CD-ROM is.
el: Άγνωστο σφάλμα. Αν έχετε CD στον οδηγό προσπαθήστε να εκτελέσετε το cdparanoia -vsQ (όχι σαν υπερχρήστης). Βλέπετε τη λίστα των κομματιών; Αν όχι, σιγουρευτείτε ότι έχετε άδεια ανάγνωσης της συσκευής CD. Αν χρησιμοποιείτε εξομοίωση SCSI (πιθανό αν έχετε έναν IDE εγγραφέα CD)σιγουρευτείτε  τότε ότι έχετε άδεια ανάγνωσης και εγγραφής στη γενική συσκευή SCSI, η οποία πιθανότατα είναι η /dev/sg0, /dev/sg1, κλπ. Αν και πάλι δε δουλεύει, πληκτρολογήστε audiocd:/?device=/dev/sg0 (ή κάτι παρόμοιο) για να πληροφορήσετε το kio_audiocd ποια συσκευή είναι το CD-ROM σας.

en: AudioCD: Disk damage detected on this track, risk of data corruption.
el: CD ήχου: Ο δίσκος είναι κατεστραμμένος σε αυτό το κομμάτι. Υπάρχει κίνδυνος λήψης εσφαλμένων δεδομένων.

en: Error reading audio data for %1 from the CD
el: Σφάλμα ανάγνωσης δεδομένων ήχου για το %1 από το CD

en: Could not read %1: encoding failed
el: Αδύνατη η ανάγνωση του %1: η κωδικοποίηση απέτυχε

en: Track %1
el: Κομμάτι %1
