kcmaudiocd - en to eo translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
eo: Ĝ&eneralo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
eo: Uzi &erarokorektadon legante la KD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
eo: Forla&si erarojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriority)
en: Encoder Priority
eo: Kodila antaŭeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
eo: Plej alta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
eo: Plej malalta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Normal
eo: Normala

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
eo: &Nomoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
eo: Dosiernomo (sen finaĵo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
eo: La jenaj makrooj etendiĝos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
eo: Ĝenro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
eo: Albuma titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
eo: Jaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
eo: Traka artisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
eo: Traka titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
eo: Albuma artisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
eo: Traka numero

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
eo: Albuma nomo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
eo: Anstataŭigado per noma regula esprimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
eo: Elektaĵo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
eo: Regula esprimo uzota sur ĉiuj dosiernomoj. Ekzemple, uzi la elektaĵon " " kaj anstataŭigi per "_" anstataŭigus ĉiujn spacosignojn per substrekoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
eo: Enigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
eo: Eligo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
eo: Ekzemplo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example)
en: Cool artist - example audio file.wav
eo: Mojosa artisto - sona ekzemplo file.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
eo: Anstataŭigi per:

en: %1 Encoder
eo: %1 kodilo

en: Former Maintainer
eo: Antaŭa prizorganto
