kio_audiocd - en to eo translation catalogue (12 entries)

en: Information
eo: Informo

en: Full CD
eo: Plena KD

en: CDDB Information
eo: CDDB Informo

en: You cannot specify a host with this protocol. Please use the audiocd:/ format instead.
eo: Vi ne povas doni gastiganton kun ĉi tiu protokolo. Bonvolu uzu la audiocd:/ formaton anstataŭe.

[ctx: The URL does not include a device name]
en: Missing device specification
eo: Mankas aparato-specifo

en: Device does not have read permissions for this account.  Check the read permissions on the device.
eo: Aparato ne havas legpermesojn por ĉi tiu konto.  Kontrolu la legopermesojn de la aparato.

en: Device does not have write permissions for this account.  Check the write permissions on the device.
eo: Aparato ne havas skribpermesojn por ĉi tiu konto.  Kontrolu la skribopermesojn de la aparato.

en: Unknown error.  If you have a cd in the drive try running cdparanoia -vsQ as yourself (not root). Do you see a track list? If not, make sure you have permission to access the CD device. If you are using SCSI emulation (possible if you have an IDE CD writer) then make sure you check that you have read and write permissions on the generic SCSI device, which is probably /dev/sg0, /dev/sg1, etc.. If it still does not work, try typing audiocd:/?device=/dev/sg0 (or similar) to tell kio_audiocd which device your CD-ROM is.
eo: Nekonata eraro. Se vi havas diskon en la disko provu ruli cdparanoia -vsQ kiel vi mem (ne root). Ĉu vi vidas spurliston? Se ne, certigu, ke vi havas permeson aliri la KD-aparaton. Se vi uzas SCSI-imitilon (ebla se vi havas IDE-KD-skribilon) tiam certigu, ke vi havas legi kaj skribi permesojn sur la senmarka SCSI-aparato, kiu verŝajne estas /dev/sg0, /dev/sg1, ktp. Se ĝi ankoraŭ ne funkcias, provu tajpi audiocd:/?device=/dev/sg0 (aŭ simile) por diri kio_audiocd kiu aparato estas via KD-ROM.

en: AudioCD: Disk damage detected on this track, risk of data corruption.
eo: AudioCD: Detektis diskan damaĝon sur ĉi trako, risko de datumdifekto.

en: Error reading audio data for %1 from the CD
eo: Eraro legante aŭdaĵdatenojn por %1 de la KD

en: Could not read %1: encoding failed
eo: Ne povis legi %1: kodigo malsukcesis

en: Track %1
eo: Peco %1
