kcmaudiocd - en to et translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
et: &Üldine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
et: V&eaparanduse kasutamine CD lugemisel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
et: &Vigade ilmnemisel jäetakse vahele

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriorityGroupBox)
en: Encoder Priority
et: Kodeerija prioriteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
et: Madalaim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Normal
et: Normaalne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
et: Kõrgeim

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
et: &Nimed

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
et: Albumi nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
et: Võimalikud makrod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
et: Aasta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
et: Stiil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
et: Albumi esitaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
et: Albumi nimi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
et: Nimedes kasutatav regulaaravaldis/asendus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
et: Valik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
et: Asendus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput)
en: Cool artist - example audio file.wav
et: Lahe artist - näidis audio fail.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
et: Kõigis failinimedes kasutatav regulaaravaldis. Näiteks valik " " ja asendus "_" asendab kõik tühikud failinimedes alakriipsudega.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
et: Sisend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
et: Väljund:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
et: Näide

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
et: Faili nimi (laiendita)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
et: Raja esitaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
et: Raja nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
et: Raja number

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: This defines where files will appear in relation to the encoder root, you can use / to create subdirectories. E.g: %{albumartist}/%{albumtitle}
et: Määrab, kus failid ilmuvad kodeerija juure suhtes; alamkataloogide loomiseks saab kasutada /. Näide: %{albumartist}/%{albumtitle}

en: %1 Encoder
et: %1 kodeerija
