audiocd-kio - en to eu translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGeneral)
en: &General
eu: &Orokorra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: If you uncheck this option, the KIO worker will not try to use error correction which can be useful for reading damaged CDs. However, this feature can be problematic in some cases, so you can switch it off here.
eu: Aukera hau desmarkatzen baduzu, KIO behargina ez da saiatuko kaltetutako CDak irakurtzeko baliagarria den errore zuzenketa erabiltzen. Dena den, eginbide hau batzuetan arazotsua izan daiteke, beraz hemen itzali dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_enable_check)
en: Use &error correction when reading the CD
eu: Erabili &errore-zuzenketa CD-a irakurtzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ec_skip_check)
en: &Skip on errors
eu: &Saltatu erroreak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encoderPriority)
en: Encoder Priority
eu: Kodetzailearen lehentasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Highest
eu: Handiena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Lowest
eu: Txikiena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Normal
eu: Arrunta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNames)
en: &Names
eu: &Izenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileNameGroupBox)
en: File Name (without extension)
eu: Fitxategi-izena (luzapenik gabe)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel_3)
en: The following macros will be expanded:
eu: Ondoko makroak zabaldu egingo dira:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21_2)
en: Genre
eu: Generoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18_2)
en: Album Title
eu: Albumaren titulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel20_2)
en: Year
eu: Urtea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Track Artist
eu: Aztarnako artista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Track Title
eu: Aztarna titulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19_2)
en: Album Artist
eu: Albumeko artista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Track Number
eu: Aztarna zenbakia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, albumNameGroupBox)
en: Album Name
eu: Albumaren izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: This defines where files will appear in relation to the encoder root, you can use / to create subdirectories. E.g: %{albumartist}/%{albumtitle}
eu: Honek zehazten du fitxategiak, kodetzaielaren erroarekiko, non agertuko diren, «/» erabil dezakezu azpidirektorioak sortzeko. Adib.: %{albumartist}/%{albumtitle}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileLocationGroupBox)
en: Files Location
eu: Fitxategien kokalekua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Name Regular Expression Replacement
eu: Izen ordeztea adierazpen erregularren bidez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Selection:
eu: Hautapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Regular expression used on all file names. For example using selection " " and replace with "_" would replace all the spaces with underlines.
eu: Fitxategi-izen guztietan erabilitako adierazpen erregularra. Adibidez, " " hautapena erabiliz eta "_"gatik ordeztuz, zuriune guztiak azpimarrarekin ordezkatuko lituzke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputlabel)
en: Input:
eu: Sarrera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outputLabel)
en: Output:
eu: Irteera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleLabel)
en: Example
eu: Adibidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, exampleOutput) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, example)
en: Cool artist - example audio file.wav
eu: Artista aparta - adibide audio fitxategia.wav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Replace with:
eu: Ordeztu honekin:

en: %1 Encoder
eu: %1 kodetzailea

en: KDE Audio CD KIO Worker
eu: KDE Audio CD KIO behargina

en: Former Maintainer
eu: Mantentzaile ohia

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: <h1>Audio CDs</h1> The Audio CD KIO Worker enables you to easily create wav, FLAC, MP3, Ogg Vorbis or Opus files from your audio CD-ROMs or DVDs. The KIO worker is invoked by typing <i>"audiocd:/"</i> in Dolphin's location bar. In this module, you can configure encoding, and device settings. Note that FLAC, MP3, Ogg Vorbis, and Opus encoding are only available if the corresponding libraries (libFLAC for FLAC and libvorbis for Ogg) and utilities (lame for MP3 and opus-tools for Opus) are installed in your system.
eu: <h1>Audio CDak</h1> Audio CD KIO beharginak zure audio CD-ROM edo DVDetatik modu errazean wav, FLAC, MP3, Ogg Vorbis edo Opus fitxategiak sortzeko aukera ematen dizu. Beharginari Dolphinen kokaleku-barran <h1>"audiocd:/"</h1> tekleatuz deitzen zaio. Modulu honetan, kodeketa eta gailu ezarpenak konfiguratu ditzakezu. Kontuan izan FLAC, MP3, Ogg Vorbis eta Opus kodeketak erabilgarri daudela soilik zure sisteman dagozkien liburutegiak (libFLAC FLAC erabiltzeko eta libvorbis Ogg erabiltzeko) eta erabilgarritasunak (lame MP3 erabiltzeko eta opus-tools Opus erabiltzeko) instalatuta badaude.
