audiocd-kio - en to eu translation catalogue (67 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
eu: Bit-emari konstantea

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
eu: Bit-emari aldakorra

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
eu: Estereo modua

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
eu: Kalitatea

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
eu: Byte trukaketa

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
eu: Copyright-duna

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
eu: Jatorrizkoa

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
eu: ISO kodetzea

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
eu: Erroreen aurkako babesa

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
eu: Idatzi ID3 etiketa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
eu: Bit-emari konstantearen ezarpenak

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
eu: Bit-emari minimoa

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
eu: Balio minimoa muga zurrun bat da

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
eu: Bit-emari maximoa

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
eu: Batezbesteko bit-emaria

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
eu: Idatzi Xing VBR etiketa

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
eu: Bit-emari balio minimoa

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
eu: Bit-emari balio maximoa

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
eu: Batezbesteko bit-emaria

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
eu: Gaitu behe-paseko iragazkia

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
eu: Behe-igarotze iragazkiaren maiztasun mozketa balioa

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
eu: Gaitu goi-igarotze iragazkia

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
eu: Goi-igarotze iragazkiaren maiztasun mozketa balioa

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
eu: Behe-igarotze iragazkiaren zabalera

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
eu: Behe-igarotze iragazki zabaleraren balioa

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
eu: Goi-igarotze iragazkiaren zabalera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
eu: Iragazki ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
eu: Behe-&igarotze iragazkiaren zabalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
eu: Ezarri &goi-igarotze iragazkia honen azpitik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
eu: Goi-iga&rotze iragazkiaren zabalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
eu: Ezarri &behe-igarotze iragazkia honen gainetik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
eu: Bit-emari aldakorraren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
eu: Honek kodetzeko erabiliko den bit-emari minimoa hautatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
eu: &Bit-emari minimoa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
eu: Honek kodetzeko erabiliko den batezbesteko bit-emaria hautatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
eu: Bate&zbesteko bit-emaria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
eu: Honek kodetzeko erabiliko den bit-emari maximoa hautatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
eu: Bi&t-emari maximoa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
eu: Honek VBRrekin elkartutako informazio osagarria idazten du Xing-ek egin bezala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
eu: Idatzi &Xing VBR etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
eu: &Balio minimoa muga zurrun bat da

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
eu: Markatu MP3 fitxategia «copyright»dun gisa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
eu: Markatu MP3 fitxategia «copyright»dun gisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
eu: «cop&yright»duna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
eu: Markatu MP3 fitxategia «jatorrizkoa» gisa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
eu: Markatu MP3 fitxategia «jatorrizkoa» gisa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
eu: &Jatorrizkoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
eu: Saiatu ISO kodetze zorrotza erabiltzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
eu: &ISO kodetzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
eu: &Erroreen aurkako babesa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
eu: Markatuz gero eta cddb euskarria erabilgarri badago, id3 etiketa bat erantsiko zaio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
eu: &Idatzi ID3 etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Bi&trate:
eu: Bi&t-emaria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
eu: Zenbat eta bit-emari handiagoa, orduan eta kalitate hobea eta fitxategi handiagoa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
eu: Kodetze metodoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bitrate:
eu: Bit-emaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Co&nstant
eu: Ko&nstantea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variab&le
eu: A&ldakorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, garfsLabel)
en: Audio channels:
eu: Audio-kanalak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
eu: Aukera honek MP3 fitxategiak kanal bat edo birekin grabatuko diren kontrolatzen du. Kontuan hartu <i>"Mono"</i> hautatzeak fitxategiaren tamaina txikiagotzen duela, baina estereo seinalea ere kenduko duela.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Stereo
eu: Estereo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
eu: Estereo bateratua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
eu: Kanal duala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Quality:
eu: Kalitatea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
eu: Apala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
eu: Altua
