audiocd_encoder_lame - en to fi translation catalogue (63 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
fi: Vakioitu bittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
fi: Vaihteleva bittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
fi: Stereotila

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
fi: Laatu

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
fi: Tavujärjestyksen vaihto

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
fi: Tekijänoikeudet

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
fi: Alkuperäinen

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
fi: ISO-pakkaus

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
fi: Virheensuojaus

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
fi: Kirjoita ID3-merkintä

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
fi: Pysyvän bittinopeuden asetukset

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
fi: Vähimmäisbittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
fi: Noudata vähimmäisarvoa ehdottomasti

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
fi: Enimmäisbittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
fi: Keskimääräinen bittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
fi: Kirjoita Xingin VBR-tunniste

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
fi: Vähimmäisarvo bittinopeudelle

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
fi: Enimmäisarvo bittinopeudelle

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
fi: Keskimääräinen arvo bittinopeudelle

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
fi: Käytä alipäästösuodinta

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
fi: Alipäästösuotimen rajataajuuden arvo

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
fi: Käytä yläpäästösuodinta

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
fi: Ylipäästösuotimen rajataajuuden arvo

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
fi: Alipäästösuotimen leveys

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
fi: Alipäästösuotimen leveysarvo

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
fi: Ylipäästösuotimen leveys

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
fi: Asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
fi: &Tekijänoikeus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
fi: Merkitse MP3-tiedostoihin tekijänoikeus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
fi: Merkitse MP3-tiedostoihin tekijänoikeus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
fi: &Alkuperäinen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
fi: Merkitse MP3-tiedosto alkuperäiseksi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
fi: Merkitse MP3-tiedosto alkuperäiseksi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
fi: &ISO-pakkaus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
fi: Yritä käyttää tiukkaa ISO-pakkausta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
fi: Tästä valitaan pakkauksessa käytetty enimmäisbittivirta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
fi: &Virheensuojaus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
fi: &Kirjoita ID3-merkintä

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
fi: Jos valittu ja CDDB-tuki on saatavilla, ID3-merkintä lisätään.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
fi: Pakkausmenetelmä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
fi: Matala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
fi: Korkea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Quality:
fi: &Laatu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
fi: Tässä voit valita luodaanko MP3-tiedosto yksi- vai kaksikanavaisena. Huomaa, että valitsemalla <i>mono</i>, tiedoston koko on pienempi, mutta silloin häviää myös stereo-ääni.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
fi: Kaksikanava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Constant bitrate
fi: Pysyvä bittinopeus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variable bitrate
fi: Vaihteleva bittinopeus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
fi: Vaihtelevan bittinopeuden asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
fi: &Keskimääräinen bittinopeus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
fi: Tämä määrittää pakkauksessa käytetyn keskimääräisen bittivirran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
fi: Enimmäisbi&ttinopeus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
fi: Kirjoita &Xing VBR -merkintä

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
fi: Tämä lisää VBR-tiedostoihin Xing-määritysten mukaista lisätietoa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
fi: Noudata &vähimmäisarvoa ehdottomasti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
fi: Vähimmäin&bittinopeus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
fi: Tässä valitaan pakkauksessa käytettävä vähimmäisbittinopeus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Bitrate:
fi: Bittinopeus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
fi: Mitä suurempi bittinopeus on, sitä parempi laatuinen ja kooltaan isompi tiedosto on.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
fi: Suodinasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
fi: &Alipäästösuodata rajataajuudesta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
fi: &Ylipäästösuodata rajataajuudesta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
fi: Ali&päästösuotimen leveys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
fi: Ylip&äästösuotimen leveys
