audiocd_encoder_vorbis - en to fi translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_enc_method), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Quality or Bitrate
fi: Vorbis-pakkauslaatu tai bittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate specified
fi: Asetettu vähimmäisbittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_max_br), group (Vorbis)
en: Maximal bitrate specified
fi: Asetettu enimmäisbittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: Average bitrate specified
fi: Asetettu keskimääräinen bittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
fi: Lisää kommentteja

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_quality), group (Vorbis)
en: Quality
fi: Laatu

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate
fi: Vähimmäisbittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_max_br), group (Vorbis) i18n: ectx: label, entry (vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: maximal bitrate
fi: Enimmäisbittinopeus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_vorbis_enc_method)
en: &Encoding Method
fi: &Pakkausmenetelmä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_quality)
en: Quality based
fi: Laatupohjainen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_bitrate)
en: Bitrate based
fi: Bittinopeuspohjainen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_bitrate_settings)
en: Vorbis Bitrate Settings
fi: Vorbis-bittinopeusasetukset

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br)
en: 32 kbps
fi: 32 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br)
en: 40 kbps
fi: 40 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br)
en: 48 kbps
fi: 48 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br)
en: 56 kbps
fi: 56 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br)
en: 64 kbps
fi: 64 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br)
en: 80 kbps
fi: 80 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br)
en: 96 kbps
fi: 96 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br)
en: 112 kbps
fi: 112 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_nominal_br)
en: 128 kbps
fi: 128 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_nominal_br)
en: 160 kbps
fi: 160 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_nominal_br)
en: 192 kbps
fi: 192 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br)
en: 224 kbps
fi: 224 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_nominal_br)
en: 256 kbps
fi: 256 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_min_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_max_br) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_vorbis_nominal_br)
en: 350 kbps
fi: 350 kbit/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_min_br)
en: M&inimal bitrate:
fi: Väh&immäisbittinopues:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_max_br)
en: Ma&ximal bitrate:
fi: &Enimmäisbittinopeus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_nominal_br)
en: A&verage bitrate:
fi: &Keskimääräinen bittinopeus:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: Vorbis &Quality Setting
fi: &Vorbis-laatuasetukset

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: You can set the quality of the encoded stream here. A higher value implies a higher quality but encodes slower.
fi: Tässä voit asettaa pakatun äänen laadun. Suurempi arvo tekee tiedostosta paremman laatuisen, mutta sen pakkaaminen on hitaampaa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vorbis_quality)
en: Higher is better but slower
fi: Suurempi on parempi, mutta hitaampi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox193)
en: Options
fi: Asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add &track information
fi: Lisää kappaleen &tiedot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
fi: Lisää kappaleen kuvauksen tiedoston otsaketietoihin. Tämän avulla käyttäjä näkee helposti tarkat kappaletiedot soittimessaan. Tiedot saa automaattisesti internetistä. Katso CDDB-haun asetuksista lisätietoja.
