audiocd-kio - en to fi translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (opus_enc_complexity), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Complexity or Bitrate
fi: Vorbis-pakkaustaso tai -bittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate specified
fi: Vakiobittinopeus valittu

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate specified
fi: Rajoitettu vaihtuva bittinopeus valittu

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate specified
fi: Keskimääräinen vaihtuva bittinopeus valittu

note: i18n: ectx: label, entry (opus_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
fi: Lisää kommentteja

note: i18n: ectx: label, entry (opus_complexity), group (Vorbis)
en: Complexity
fi: Taso

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate
fi: Vakiobittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate
fi: Rajoitettu vaihtuva bittinopeus

note: i18n: ectx: label, entry (opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate
fi: Keskimääräinen vaihtuva bittinopeus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_enc_method)
en: &Encoding Method
fi: &Pakkaustapa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_complexity)
en: Comp&lexity based
fi: &Tasopohjainen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_bitrate)
en: Bi&trate based
fi: &Bittinopeuspohjainen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_bitrate_settings)
en: Opus Bitrate Settings
fi: Opus-bittinopeusasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_vbr)
en: Avera&ge variable bitrate:
fi: K&eskimääräinen vaihteleva bittinopeus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cbr)
en: Cons&tant bitrate:
fi: &Vakiobittinopeus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cvbr)
en: Co&nstrained variable bitrate:
fi: &Rajoitettu vaihtuva bittinopeus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: You can set the complexity of the encoded stream here. A higher value implies a higher complexity but encodes slower.
fi: Tässä voit asettaa pakatun virran tason. Suurempi arvo tarkoittaa kompleksisempaa tasoa ja pakkaa hitaammin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: Opus Co&mplexity Setting
fi: &Opus-tasoasetukset

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, complexitySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_opus_complexity)
en: Higher is better but slower
fi: Suurempi on parempi mutta hitaampi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileOptions)
en: Options
fi: Valinnat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
fi: Lisää kappaleen kuvaus tiedosto-otsakkeeseen. Näin käyttäjä löytää mediasoittimellaan helposti kappaleesta lisätietoa. Tiedot voi noutaa automaattisesti internetistä. Lisäohjeita löytyy <i>”CDDB-nouto”</i>-hallintamoduulista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add &track information
fi: &Lisää tietoa kappaleesta
