kio_audiocd - en to fi translation catalogue (12 entries)

en: Information
fi: Tietoja

en: Full CD
fi: Täysi CD

en: CDDB Information
fi: CDDB-tiedot

en: You cannot specify a host with this protocol. Please use the audiocd:/ format instead.
fi: Tämän yhteyskäytännön kanssa ei voida määritellä koneen nimeä. Käytä sen sijaan muotoa audiocd:/.

[ctx: The URL does not include a device name]
en: Missing device specification
fi: Laitemääritys puuttuu

en: Device does not have read permissions for this account.  Check the read permissions on the device.
fi: Laitteella ei ole lukuoikeuksia tälle tunnukselle. Tarkista laitteen lukuoikeudet.

en: Device does not have write permissions for this account.  Check the write permissions on the device.
fi: Laitteella ei ole kirjoitusoikeuksia tälle tunnukselle. Tarkista laitteen kirjoitusoikeudet.

en: Unknown error.  If you have a cd in the drive try running cdparanoia -vsQ as yourself (not root). Do you see a track list? If not, make sure you have permission to access the CD device. If you are using SCSI emulation (possible if you have an IDE CD writer) then make sure you check that you have read and write permissions on the generic SCSI device, which is probably /dev/sg0, /dev/sg1, etc.. If it still does not work, try typing audiocd:/?device=/dev/sg0 (or similar) to tell kio_audiocd which device your CD-ROM is.
fi: Tuntematon virhe. Jos CD-levy on asemassa, koita suorittaa komentoikkunassa komento "cdparanoia -vsQ" omalla käyttäjätunnuksella (ei pääkäyttäjänä). Jos ohjelman tulostuksessa ei näy kappalelistaa, varmista että sinulla on oikeudet CD-aseman käyttöön. Jos käytössä on SCSI-emulointi, (yleensä IDE-liitäntäisten kirjoittavien CD-asemien kanssa) varmista että sinulla on luku- ja kirjoitusoikeudet yleiseen SCSI-laitteeseen. Tämän laitenimi on yleensä /dev/sg0, /dev/sg1 tai vastaava. Jos tämäkään ei auta, koita kirjoittaa audiocd:/?device=/dev/sg0 (tms.) niin kio_audiocd tietää CD-aseman laitenimen.

en: AudioCD: Disk damage detected on this track, risk of data corruption.
fi: Ääni-CD: Viallinen kohta havaittu tässä kappaleessa, tieto saattaa olla vioittunut.

en: Error reading audio data for %1 from the CD
fi: Virhe luettaessa äänidataa kohteelle %1 CD-levyltä.

en: Could not read %1: encoding failed
fi: Ei voitu lukea kohdetta %1: koodaus epäonnistui

en: Track %1
fi: Kappale %1
