audiocd_encoder_lame - en to gl translation catalogue (65 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_constant), group (Lame)
en: Constant Bitrate
gl: Taxa de bits constante

note: i18n: ectx: label, entry (bitrate_variable), group (Lame)
en: Variable Bitrate
gl: Taxa de bits variábel

note: i18n: ectx: label, entry (stereo), group (Lame)
en: Stereo Mode
gl: Modo estéreo

note: i18n: ectx: label, entry (quality), group (Lame)
en: Quality
gl: Calidade

note: i18n: ectx: label, entry (byte_swap), group (Lame)
en: Byte Swap
gl: Troco de byte

note: i18n: ectx: label, entry (copyright), group (Lame)
en: Copyrighted
gl: Con copyright

note: i18n: ectx: label, entry (original), group (Lame)
en: Original
gl: Orixinal

note: i18n: ectx: label, entry (iso), group (Lame)
en: ISO Encoding
gl: Codificación ISO

note: i18n: ectx: label, entry (crc), group (Lame)
en: Error protection
gl: Protección contra erro

note: i18n: ectx: label, entry (id3_tag), group (Lame)
en: Write ID3 Tag
gl: Escribir a etiqueta ID3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbr_settings) i18n: ectx: label, entry (cbr_bitrate), group (Lame)
en: Constant Bitrate Settings
gl: Configuración da taxa de bits constante

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_br), group (Lame)
en: Minimal bitrate
gl: Taxa de bits mínima

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_hard), group (Lame)
en: Minimal Value is a hard limit
gl: O valor mínimo é un límite difícil

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_br), group (Lame)
en: Maximal bitrate
gl: Taxa de bits máxima

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_average_br), group (Lame)
en: Average bitrate
gl: Taxa de bits media

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_xing_tag), group (Lame)
en: Write Xing VBR tag
gl: Escribir etiqueta Xing VBR

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_min_brate), group (Lame)
en: Minimal bitrate value
gl: Valor mínimo da taxa de bits

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_max_brate), group (Lame)
en: Maximal bitrate value
gl: Valor máximo da taxa de bits

note: i18n: ectx: label, entry (vbr_mean_brate), group (Lame)
en: Average bitrate value
gl: Valor medio da taxa de bits

note: i18n: ectx: label, entry (enable_lowpass), group (Lame)
en: Enable the lowpass filter
gl: Activar o filtro pasa-baixo

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the lowpass filter
gl: O valor da frecuencia de corte do filtro pasa-baixo

note: i18n: ectx: label, entry (enable_highpass), group (Lame)
en: Enable the highpass filter
gl: Activar o filtro paso-alto

note: i18n: ectx: label, entry (highfilterfreq), group (Lame)
en: Value of the cutoff frequency for the highpass filter
gl: O valor da frecuencia de corte do filtro paso-alto

note: i18n: ectx: label, entry (set_lpf_width), group (Lame)
en: Lowpass filter width
gl: Anchura do filtro paso-baixo

note: i18n: ectx: label, entry (lowfilterwidth), group (Lame)
en: Lowpass filter width value
gl: Valor da anchura do filtro de pasa-baixo

note: i18n: ectx: label, entry (set_hpf_width), group (Lame) i18n: ectx: label, entry (highfilterwidth), group (Lame)
en: Highpass filter width
gl: Anchura do filtro de paso-alto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Cop&yrighted
gl: Con &copyright

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted
gl: Marcar o ficheiro MP3 como con copyright

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_copyright)
en: Mark MP3 file as copyrighted.
gl: Marcar o ficheiro MP3 como con copyright.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Origi&nal
gl: Orixi&nal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original
gl: Marcar o ficheiro MP3 como orixinal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_original)
en: Mark MP3 file as an original.
gl: Marcar o ficheiro MP3 como orixinal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: &ISO encoding
gl: Codificación &ISO

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_iso)
en: Try to use strict ISO encoding
gl: Intentar usar estritamente a codificación ISO

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_iso) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: This selects the maximal bitrate used for encoding.
gl: Isto escolle a taxa de bits máxima usada para codificar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_crc)
en: &Error protection
gl: Protección contra &erros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: &Write ID3 tag
gl: &Escribir etiqueta ID3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_id3_tag)
en: If checked and if cddb support is available, an id3 tag will be appended
gl: Se esta opción está marcada e está dispoñíbel a compatibilidade con cddb, engadirase unha etiqueta id3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Encoding Method
gl: Método de codificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Low
gl: Baixa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: High
gl: Alta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Quality:
gl: &Calidade:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: This option controls whether MP3 files are recorded with one or two channels. Note that choosing <i>"Mono"</i> reduces file size, but also kills the stereo signal.
gl: Esta opción controla se os ficheiros MP3 se gravan cunha ou dúas canles. Lembra que se escolles <i>«Mono»</i> reducirase o tamaño do ficheiro pero tamén matará o sinal estéreo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Stereo
gl: Estéreo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Joint Stereo
gl: Estéreo conxunto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_stereo)
en: Dual Channel
gl: Canle dual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_constant)
en: Constant bitrate
gl: Taxa de bits constante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_bitrate_variable)
en: Variable bitrate
gl: Taxa de bits variábel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vbr_settings)
en: Variable Bitrate Settings
gl: Configuración da taxa de bits variábel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: Avera&ge bitrate:
gl: Taxa de bits &media:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_average_br)
en: This selects the average bitrate used for encoding.
gl: Isto escolle a taxa de bits media usada para codificar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_max_br)
en: Maximal bi&trate:
gl: Taxa de bits &máxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: Write &Xing VBR tag
gl: Escribir etiqueta &Xing VBR

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_xing_tag)
en: This writes additional information related to VBR as introduced by Xing.
gl: Isto escribe información adicional relacionada con VBR tal e como a introducise Xing.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_hard)
en: Minimal &value is a hard limit
gl: O valor &mínimo é un límite difícil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: Minimal &bitrate:
gl: Taxa de bits &mínima:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vbr_min_br)
en: This selects the minimal bitrate used for encoding.
gl: Isto selecciona a taxa de bits mínima empregada na codificación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Bitrate:
gl: Taxa de bits:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_cbr_bitrate)
en: The higher the bitrate, the better the quality and the larger the file.
gl: Canto maior sexa a taxa de bits mellor será a calidade e o tamaño do ficheiro.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox83_2)
en: Filter Settings
gl: Configuración do filtro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_lowpass)
en: Apply &lowpass filter above
gl: Aplicar o f&iltro paso-baixo en riba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enable_highpass)
en: Apply &highpass filter below
gl: Aplicar o &filtro paso-alto en baixo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_lpf_width)
en: Low&pass filter width
gl: Anchura do f&iltro paso-baixo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_hpf_width)
en: Highpa&ss filter width
gl: Anchura do &filtro paso-alto
