audiocd-kio - en to gl translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (opus_enc_complexity), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Complexity or Bitrate
gl: Complexidade de codificación ou taxa de bits de Vorbis

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate specified
gl: Taxa de bits constante indicada

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate specified
gl: Taxa de bits variábel restrinxida indicada

note: i18n: ectx: label, entry (set_opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate specified
gl: Taxa de bits variábel media indicada

note: i18n: ectx: label, entry (opus_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
gl: Engadir comentarios

note: i18n: ectx: label, entry (opus_complexity), group (Vorbis)
en: Complexity
gl: Complexidade

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cbr), group (Vorbis)
en: Constant bitrate
gl: Taxa de bits constante

note: i18n: ectx: label, entry (opus_cvbr), group (Vorbis)
en: Constrained variable bitrate
gl: Taxa de bits variábel restrinxida

note: i18n: ectx: label, entry (opus_vbr), group (Vorbis)
en: Average variable bitrate
gl: Taxa de bits variábel media

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_enc_method)
en: &Encoding Method
gl: Método d&e codificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_complexity)
en: Complexity based
gl: Baseado na complexidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_opus_enc_bitrate)
en: Bitrate based
gl: Baseado na taxa de bits

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_bitrate_settings)
en: Opus Bitrate Settings
gl: Configuración da taxa de bits de Opus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cbr)
en: C&onstant bitrate:
gl: Taxa de bits c&onstante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_cvbr)
en: Co&nstrained variable bitrate:
gl: Taxa de bits variábel restri&nxida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_set_opus_vbr)
en: A&verage variable bitrate:
gl: Taxa de bits &variábel media:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: You can set the complexity of the encoded stream here. A higher value implies a higher complexity but encodes slower.
gl: Aquí podes estabelecer a complexidade da retransmisión codificada. Un valor máis alto implica unha complexidade maior pero codifícase máis lentamente.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opus_complexity_settings)
en: Opus Co&mplexity Setting
gl: Opción de co&mplexidade de Opus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, complexitySlider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_opus_complexity)
en: Higher is better but slower
gl: A alta é mellor que a baixa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileOptions)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
gl: Engade unha descrición á cabeceira do ficheiro de son. Isto fai máis doado para o usuario mostrar información avanzada da canción no reprodutor multimedia. Podes obter esta información automaticamente por Internet. Consulte o módulo de control <i>«Obtención CDDB»</i> para máis detalles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_opus_comments)
en: Add &track information
gl: Engadir &información da pista
