audiocd_encoder_vorbis - en to gl translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_enc_method), group (Vorbis)
en: Vorbis Encoding Quality or Bitrate
gl: Calidade de codificación ou taxa de bits de Vorbis

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate specified
gl: Taxa de bits mínima especificada

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_max_br), group (Vorbis)
en: Maximal bitrate specified
gl: Taxa de bits máxima especificada

note: i18n: ectx: label, entry (set_vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: Average bitrate specified
gl: Taxa de bits media especificada

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_comments), group (Vorbis)
en: Add Comments
gl: Engadir comentarios

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_quality), group (Vorbis)
en: Quality
gl: Calidade

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_min_br), group (Vorbis)
en: Minimal bitrate
gl: Taxa de bits mínima

note: i18n: ectx: label, entry (vorbis_max_br), group (Vorbis) i18n: ectx: label, entry (vorbis_nominal_br), group (Vorbis)
en: maximal bitrate
gl: Taxa de bits máxima

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_vorbis_enc_method)
en: &Encoding Method
gl: Método de &codificación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_quality)
en: Quality based
gl: Baseado na calidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, vorbis_enc_bitrate)
en: Bitrate based
gl: Baseado na taxa de bits

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_bitrate_settings)
en: Vorbis Bitrate Settings
gl: Configuración da taxa de bits Vorbis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_min_br)
en: M&inimal bitrate:
gl: Taxa mín&ima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_max_br)
en: Ma&ximal bitrate:
gl: Taxa má&xima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_set_vorbis_nominal_br)
en: A&verage bitrate:
gl: Taxa m&edia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: Vorbis &Quality Setting
gl: Configuración da c&alidade de Vorbis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, vorbis_quality_settings)
en: You can set the quality of the encoded stream here. A higher value implies a higher quality but encodes slower.
gl: Aquí podes estabelecer a calidade da retransmisión codificada. Un valor máis alto implica unha calidade maior pero codifícase máis lentamente.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vorbis_quality)
en: Higher is better but slower
gl: A alta é mellor que a baixa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox193)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add &track information
gl: Engadir &información da pista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_vorbis_comments)
en: Add a description of the song to the file header. This makes it easy for the user to get advanced song information shown by his media player. You can get this information automatically via the Internet. Look at the <i>"CDDB Retrieval"</i> control module for details.
gl: Engade unha descrición á cabeceira do ficheiro de son. Isto fai máis doado para o usuario mostrar información avanzada da canción no reprodutor multimedia. Podes obter esta información automaticamente por Internet. Consulte o módulo de control <i>«Obtención CDDB»</i> para máis detalles.
